New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 74 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 74 vendég :: 3 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Diana Armenis
tollából
Ma 01:32-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:57-kor
Jeremiah Cross
tollából
Tegnap 23:43-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:16-kor
Mirabella Jimenes
tollából
Tegnap 23:16-kor
Diana Armenis
tollából
Tegnap 22:59-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:50-kor
Maggie Miller
tollából
Tegnap 22:31-kor
Steven Peter Walsh
tollából
Tegnap 22:10-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Hugo and Jesse
TémanyitásHugo and Jesse
Hugo and Jesse EmptySzomb. Okt. 22 2022, 21:50

Hugo & Jesse
- Challenges are what make life interesting; overcoming them is what makes life meaningful. -
- Mi történik közöttük? – biccent a jobbomon ücsörgő lány a szemközti ajtó irányába, ami nem kevesebb, fél órája szakadt ki kis híján a keretével együtt, mikor Oscar úriembereket megszégyenítő módon csak finom „beillesztette” azt maga mögött a helyére. Azóta a feszült csend és a monoton duruzsolás percenként váltogatja egymást.
Vállvonással, szájelhúzással próbálom érzékeltetni vele egyrészről a megszokásra fogható „izgat is engem?” érdektelenséget, másrészről pedig azt, hogy hamarosan rá fog jönni ő is, hogy mi történik pontosan: Oscar újra megjelöli a saját teritóriumát, amit csakugyan nem környékezhet meg egy mihaszna kis zöldfülű gyerek.
A bomba pedig leketyegett. Emelkedő szemöldököm a stylist magánöltözőjéből érkező korholó kirohanással és az azt követő, leginkább két táskakutya acsarkodására emlékeztető gyors, pentyegő eszmecserével egyszerre gyűri ráncba a homlokomat. Elmondások alapján Oscar egykoron kenyérre kenhető ember volt, a legjobb társaság, akit kívánhatott magának az ember. Valóságos csoda volt vele a közös munka, különböző magazinok egymást ölték azért, hogy ki nyerhesse el a kegyeit. Ő pedig nyilván abba az irányba húzott, ki többet ígért neki és oda állt, ahonnan többet remélt. Aztán az idő, és a szakmában érdekelt személyek számának robbanás-szerű növekedésével járó stressz és megkereséseinek csökkenése viszont kővé edzette az érzékeny szívét, és nem különbül felvágta a nyelvét, harapóssá, csípőssé tette a modorát.
Sokakkal ellentétben én nem látom ebben problémát. Nincs különösebb baj vele, csupán helyén kezelni a habitusát és elfogadni azt, hogy ő még igenis alkotni akar és ott akar lenni az élbolyban, mint nagy tudású szakmabéli alak. Hiába lett öreg korára törtetőbb, olyan, aki mindent képes megtenni azért, hogy túlszárnyalja a fiatalokat is, a szíve ugyan olyan jó és meleg, mint régen volt. Csak tudni kell bánni vele: néhány pohár alkohol, pár tonna csokoládé és rosszabb napján is úgy tud az ilyen kedveskedő földi javak után dorombolni és hízelegni, mint egy szeretetéhes kismacska. Addig pedig el kell fogadni, hogy inkább egy zsémbes vén medvére hajaz. És ekként is kell bánni vele. Mert a medve nem játék!
Ennek elméletével bár tisztában van az ifjonc, utódjának kikiáltott zöldfülű is, mert a kezdetek kezdetén lefektették a szabályoka, a gyakorlatot mégse volt képes azóta se elsajátítani, miszerint hogyan tegye takarékra magát, vagy egyszerűen, hogy húzzon bőrt a fogára és tartsa meg magának a kéretlen véleményeit. Nem hülye gyerek, csak törtető. Ugyan olyan, mint a mentora. A szakmához is konyít, talán jobban, mint azok, akikkel eddig volt szerencsém együtt dolgozni és őt is a hozzám hasonló „új generáció” felfedezettjének tartják a köreikben. Azt viszont már az első napján is nehezen kezelte, hogy bár elmondhatja a véleményét, meg is hallgatják azt, de megfogadva nagy valószínűséggel nem lesz. Mert nem!
Csattanás. A stúdióra néma csend ereszkedik, amit öt másodperc után vagyok kénytelen megtörni. Mások hisztériája és „tudd, hogy hol a helyed!” vitája nem mehet a munka rovására. Erre mindig háklis voltam, és nem most fog ez megváltozni. Márpedig, ha ilyen körülmények között zajlik le egy fotózás, abból nagy általánosságban semmi jó nem származik, munka pedig főleg nem, és keríthetünk újabb napot az egész bandának, hogy azt, amit egyszer már megcsinálhattunk volna rendesen, annak újra nekihasaljunk.
- Jólvan srácok, valaki öntse nyakon azt a kettőt egy-egy vödör hidegvízzel, mert így sose végzünk. A képek nem rosszak, de sokkal több van benne – kétszer összecsapom a tenyeremet noszogatás és figyelemfelhívás gyanánt – Jenna – intem magamhoz a sminkest. Széles csípőjét ide-oda riszálva, piros lábbelijének hosszú, hegyes sarkát határozottan oda-odacsapja a parkettához, ami kéjesen nyöszörög alatta. Jenna valóságos nehézbombázó a csontsovány, végtelenségig kiéheztetett kifutómodellek között, akikkel az aktuális projekt is zajlik. Kerekded idomai, kreolnál is sötétebb bőre, hosszú fekete haja, telt ajkai, világos macskatekintete sokkal jobban vonzza az emberek tekintetét, mint a sápatag, salátán és egyéb nyulaknak adott füveken vagy csirkék tápjára hasonlító magvakon élő lányok. Keleties, erős parfüme már-már felhőként lengi be körülöttünk a levegőt, karja az enyémhez simul mikor ő is az asztalra támaszkodik, hogy jobban lássa a monitort. Nem húzódok el.
- Tudnál a sminkre nagyobb hangsúlyt fektetni? Nem elég kirívó. Nagyobb ajkakat, igézőbb szemeket és ragyogást kérek! Nyugodtan játssz a színekkel, nem sirató asszonyokat akarok fotózni. Színeket! Őszi színeket, jó? Amit meg lehet oldani a ti munkátokkal, nem akarom később szerkesztéssel kiegészíteni vagy pótolni. Úgy gondolkozz, hogy nekem éppen csak, hogy hozzájuk kelljen majd nyúlnom a képekhez, ha készen vagyunk.
- Megpróbálkozok vele. Bár, hozott anyagból dolgozok.
- Hé! Azt hittem, hogy te vagy a legjobb – szúrom oda határozottan – nem gondoltam, hogy gondot fog okozni néhány modell - jelentőségteljes pillantásom az arckifejezéséből kiindulva talán meg is lepi egy kicsit. Nem sűrűn kérhetik számon rajta a tudását, vagy éppen annak ellenkezőjét. Nekem viszont tényleg a legjobbra van szükségem, mert nem valamelyik jött-ment tinimagazin fotózásán roskadozunk már ötödik órája.
Arcának apró rezdüléseit elnézve nem tudom eldönteni, hogy tetszik neki a semmiből jött kemény hangnem, vagy sem? Szemeit összeszűkíti, majd csattint egyet a nyelvével. Mintha eljutott volna az agyához, hogy tetteket várok, nem felesleges dumát.
- Bízd ide, szépfiú!
- Köszönöm – talán hálát kellene adnom valami nagyobb hatalomnak, de inkább nem teszem. Helyette a műteremasszisztensek felé fordulok – Jól van, egy óra szünet. Ebédeljetek, nyújtózzatok, aztán szedjétek össze magatokat és az összes spotot, softboxot. Derítőkből csak az aranyakat hagyjátok elől. Kicsit szedjük rendbe a díszletet is. Hátrafelé és két irányba is húzzátok ki amennyire lehet, szükség lesz nagy látószögre is. Egy óra múlva itt! – bízok benne, hogy nem úgy kell majd összevarázsolni őket az épület vagy a környék különböző kávézóiból, éttermeiből, mert korábban erre is volt már precedens.
Öklöm élét háromszor hozzácsapdosom Oscar szobájának ajtajához.
- Szünetet tartunk, addig oldjátok meg így vagy úgy! Nincs kedvem miattatok holnap is itt dekkolni! – már csak azért se, mert halvány fogalmam sincs, hogy mit hoz a holnap? Soha nem lehetek biztos abban, hogy mikor milyen állapotban látom meg a Napot, ha reggel kinyitom a szemem. Minden fekete vagy fehér lesz, vagy mehet minden onnan tovább, ahol abbahagytam? Épp ezért, jobban szeretek minden fontos projektet időben befejezni és nem a véletlenekre bízni magam. Tudjuk, hogy Murphy nagyon szereti a mocskos játékokat és a szar időzítéseket. Én pedig a legkedvesebb marionettbábúja vagyok.
A műterem előtti folyosó, ami a hallba vezet és az épület belső udvarára, olyan, mint a jégverem. Nem lep meg, az ajtó tárva nyitva, odakint repkednek az alig tíz fokok, a teremben pedig a vakuk és lámpák fényében az ember akár fürdőruhára is vetkőzhet, mintha szaunában sütkérezne. Nagy a váltás.  
Nehézkesen de sikerrel kerülöm ki az előterekben lézengő embereket, elfordulok a kíváncsi tekintetektől, mielőtt valamelyik maradásra bírna és megcélzom az udvart. Fáradtan, kimerülten, egy zsák krumpli "könnyedségével" dobom le magam az udvar egyik kovácsoltvas padjára. Nem is a fizikai, mint a mentális fáradtság a problémám, hiszen egy-egy fotózás sokkal több munkát, sokkal több odafigyelést és tervezést kíván a többinél. Ez pedig szám szerint már az ötödik az elmúlt két hétben, így az agyi kapacitásom erőteljesen kezd a nulla felé húzni. Dehát, mit van mit tenni, ha szabadúszóként keresi az ember a kenyerét?
Megborzongok a kerten áthaladó, szinte semmit se takaró ruhába öltöztetett modelleket látva, noha az se segít sokat, hogy a világoskék itt-ott szakadt farmerom több hideget enged be a kelleténél és egyedül csak a hosszúujjú felsőm áll ki mellettem társként a zord őszi időben. Mégis jól esik a hideg.
-1178 szó
mind álarcot viselünk
Jesse A. Smith
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Hugo and Jesse PeyPB6t
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
The success gene lives
in every person

regardless of the results they are presently getting
–we are spiritual beings and spirit is always for expansion and fuller expression.
★ családi állapot ★ :
Nőtlen
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Hugo and Jesse HU8kk8W
★ idézet ★ :
Your past does not equal your future.
★ foglalkozás ★ :
divat/glamour fotográfus, óraadó
★ play by ★ :
Austin Butler
★ hozzászólások száma ★ :
32
★ :
Hugo and Jesse JhuA4GD
TémanyitásRe: Hugo and Jesse
Hugo and Jesse EmptySzer. Okt. 26 2022, 13:13

Jesse&Hugo
I'm a mess,
I'm a loser,
I'm a hater,
I'm a user...

Ujjaimat félig-meddig imára kulcsolva könyökölök mamá két személyre épp csak elegendő ebédlőasztalán, egymásba fonódó kezeimen támasztva meg a fejem, perceimmel számat takarva.
Két hónap. Összesen ennyi ideig voltam képes titkolni Mamá előtt, hogy nincs munkahelyem. Olyan csóró amigo vagyok, annyi pénzem sincs, hogy bevegyem a következő sarkot. Jó, egy-két kuncsaft azért becsúszott, de nem akartam az egészet megint olyan komolyan űzni, mint előtte. Majdnem kitoloncolás lett a vége. Szóval, a kurválkodás amolyan ideiglenes megoldás volt. Arra pont tökéletes, hogy ne haljak éhen, és valahogy a rezsit is kiköhögjem. Természetesen mindeközben szófogadóan jelentkeztem a munkaügyi központban, mint regisztrált álláskereső akinek nemrég megszűnt a munkahelye, és bármit a nyakába varrhatnak. Mindegy, csak éljen mellette a biztosításom, és ne űzzenek ki minket az usából lobogó fáklyákkal.
-Az Úr segítsen meg bennünket! Mit tettél már megint?! - Mamá idegesen járkál fel, s alá a konyhájában, dolgos kezeit gondterhelten csípőre rakja. Szívesen a fejére olvasnám mennyire kurvára nem fair, ahogy minden alkalommal, mikor becsúszik valami kis bibi, pálcát tör a fejem fölött, holott neki is elég hosszú a bűnlajstroma. Már ha a húgom legutóbbi, igen csak mellbevágó felismerésére gondolunk. Két gyereket szült, két különböző férfitól akik ráadásul testvérek. Igazán megható.
Egyetlen bökkenő adódott mikor jelentkeztem a munkaügyi központba. Nem adtam meg az új lakásom címét, a levél pedig egyenesen Mamához érkezett. Aki nem mellesleg még mindig nem tudom milyen indíttatásból bont fel egy olyan borítékot, amit egyértelműen nekem címeztek.
-Ez nem olyan nagy dolog! Látod? Már küldtek is álláslehetőséget. Semmi gáz.
-Dios mío! Estúpido chico![Idióta fiú] - Bömböli, túlharsogva ezzel a szomszédból átszűrődő ütve fúró hangját is. Mi a faszt csinál ez a pali odaát??
Anyám keze fenyegetően csap az asztalra amitől hátrébb hőkölök. Jobban járok nem újat húzni vele. Alighogy bekopogtam, olyan erővel húzott át a küszöbön a fülemnél fogva, hogy azt hittem leszakad a helyéről, aztán felmarkolt egy jó kupac reklámújságot, s addig ütötte vele a fejem, ameddig szabad szemmel alig látható, de annál fájdalmasabb vágások nem keletkeztek rajta a papír élétől.
-Azonnal rakd el azt a cigarettát! Ebben a házban nincs dohányzás!
-Dios Mío! - Sóhajtom elégedetlen szemforgatások közepette. Ekkor megpörgeti egyszer-kétszer a konyharuhát a levegőben, ami végül hangosan, csípősen csattan valahol előttem az asztalon.
-Oooké, azt hiszem én most megyek és szívok egy kis friss levegőt. Ha lehiggadtál, hívj, vagy mit toom' én. Tudod a számom. - Ezzel felállok. Még hallom ahogyan ékes anyanyelvén rikácsolva hadar valamit, amit nem is értek már igazán. Lehet épp valami boszorkányátkot szór a fejemre. Nem lenne meglepő. Néha tényleg úgy viselkedik.
Nem várom meg a liftet, gyorsan végig galoppolok a lépcsőházban. Valósággal megkönnyebbülök amint kilépek a bérház súlyos vas ajtaján. Olyan, mintha végre újra kapnék levegőt. Elég nyomasztó, már-már fullasztó az utóbbi időben anyánál vendégeskedni. Állandóan Addieről faggatózik. Az örök kis kedvenc most elfordult tőle, ismerve húgom dacos természetét, az se kizárt, hogy végleg elvágott mindenféle köteléket saját maga és az anyánk közt.
Olyan hirtelen tört be az ősz New Yorkba, hogy megmondom őszintén, nem igazán voltam felkészülve rá. Így melegebb gönc híján feldobom fejemre szürke pulóverem kapucniját, fekete, bőranyagú motoros zekém cipzárját pedig fürgén összehúzom magamon.
Néhány perc -de lehet inkább óra?-, múlva a metróaluljáróban találom magam, várva a következő szerelvényt. Fogalmam sincs merre tartok. A lényeg, hogy minél távolabb legyek Mamától, a húgomtól, és attól az ezernyi gondolattól amik kíméletlenül záporozzák az agyam. Állandóan.
Az utolsó kocsiba szállok. Meglepően üres. Az a pár ember is, akik fent ülnek, eléggé szétszórtan vannak. Épp ezért gyerekjátéknak tűnik az egyik kapaszkodóra felakadt, David Sfyn...Sf... szóval, kimondhatatlan nevű David belépőkártyáját zsebre vágni. Egészen elképedek, mikor elolvasom a rajta szereplő hely nevét. Egy igazán gusztustalan, féloldalas vigyor suhan végig az arcomon, és mivel már korábban többször is elsétáltam az épület előtt, zsigerből vágom melyik megállónál kell leszállni. Így is teszek. Talán nem kéne visszaélnem a helyzettel, a karma ezért biztos keményen seggbe durrant majd, de ki tudja?! Még az is lehet, hogy virágzó lehetőségek lapulnak ezen szerencsétlen véletlen mögött. Jó, szegény Davidnek biztosan nem...
Amíg az aluljárótól elérek a kapuig, pont el is szívok egy cigit. A csikket valahova messzire pöccintem, és olyan magabiztosan lépem át a kaput, mintha tényleg én lennék David Sfynakárki.
Azt se tudom merre induljak. Hogy igen csak feltűnő bizonytalanságomat leplezzem, újabb cigit dugok a számba, de az öngyújtom valamiért nem akar együtt működni. Némi segítség után vizslatva körbe pásztázom a terepet, de egy félreeső padon, egymagában ücsörgő srácon kívül mást nem találok. Így bátorkodom oda settenkedni hozzá, bízva benne, hogy nem ismeri David Himi-Humit...
-Hola! - Lépek oda, tekintetemmel a pad felé biccentve, remélve, hogy akad mellette egy szabad hely.
-Nem tűnsz nagy bagósnak, de hát mindig érhetik meglepetések az embert. Van tüzed? - Térek máris a lényegre, észre sem véve, hogy a cigi végig fogaim közé volt szoríva.
-Bocs! - Fogom inkább két ujjam közé.
-Amúgy... David. - Magamat is meglepve, elég hihetően mutatkozom be újdonsült álnevemen, miközben egy sanda pillantással, és hozzá társuló félmosollyal végig csekkolom a srác profilját.
mind álarcot viselünk
Tristan H. Castillo
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Hugo and Jesse 28cac0b905e0114686600d4a3e2200d6552b75e9
Hugo and Jesse Cca4db38aa156530a968b8e8fa8ba53f8af68bad
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
...now I'am the violence
...I'am the sickness

Hugo and Jesse MKjbZ0w
...won't accept your silence
...beg me for forgiveness
★ családi állapot ★ :
my name is NO
my sign is NO
my number is NO
you need to let it GO
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Hugo and Jesse F677534a1e70cd62e23a58571dcdac54dd77b5c7
★ idézet ★ :
La vida consiste no en tener buenas cartas, sino en jugar bien las que uno tiene.""
★ foglalkozás ★ :
Autószerelő, ex selyemfiú
★ play by ★ :
Alejandro Speitzer
★ hozzászólások száma ★ :
36
★ :
Hugo and Jesse 9909f184937276954a208095a1239282c7635beb
TémanyitásRe: Hugo and Jesse
Hugo and Jesse EmptyHétf. Okt. 31 2022, 16:25

Hugo & Jesse
- Challenges are what make life interesting; overcoming them is what makes life meaningful. -
Lábam gyors dobolásával, szám szélét rágcsálva figyelem az üvegfolyosókon közlekedőket és meg-megállókat. Bájolgó, tetszelgő alakok, akik mihelyst hátat fordítanak egymásnak, újra ellenfelekké, versenytársakká vagy régi gyűlöletté válnak a másik számára. „Ilyen ez a popszakma.” Mondhatnám, de valójában egy olyan küzdőtér, mint a Colusseum volt a régi korokban, vérre menő harcokkal. Az ember élete a tét és a megélhetés, a siker, ahol sokszor a tudás már nem is számít. Itt is szerencsére van szükség: túlélsz vagy belehalsz. A kapcsolatokba és barátságokba se lehet kellő bizalommal kapaszkodni, mert felületesek, épp csak addig tartanak amíg érdekük származik belőle.
Az itt lévők közül egyiket-másikat magam is jól ismerem az egyetemi évekből, vagy azóta, hogy fotográfusként beléptem a köztudatba. Fotósok, modellek, stylistok, divattervezők és magazinszerkesztők. Nagy küzdők valahányan, némelyik pedig annál is nagyobb görény. De ez legyen az én véleményem. Mások viszont nemhogy név szerint, de arc alapján se mondanak semmit. Túl nagy a szórás a divat iparában, legyen szó annak bármely ágazatáról. Vannak évek, hogy egyszerre sokan jönnek majd annál is többen távoznak, nem meglepő, hogy a felére nem emlékszik senki még hallomásból sem. Másszor viszont az a marék kis valamire való ember, aki kikerült az iskolákból mind meg is találja a helyét. Ők lesznek az új generáció. Akik maradandót alkotnak.
Furcsa érzés, mikor üvegfalak választanak el a tömegektől. Olyan ez, mint amikor az ember a rémálmaiban képtelen megszólalni, hozzászólni beszélgetésekhez vagy úgy kifejezni magát, hogy azzal a másik fél értésére tudjon adni valamit. Én a munkámban és hivatásomban is a frontvonalon létezek, hiába gondolják azt sokan, hogy a fotósok a háttér emberei. És nem különb ez akkor, ha a társasági életemet élem, imázs harcot vívok és az "elittel" kommunikálok rendezvényeken vagy szimpla összejöveteleken, nem pedig fotókban, képekben és beállításokban gondolkoznom a fényképezőgép mögött, körülöttem a közel negyven fokot generáló reflektorokkal és vakukkal. Ha valamilyen oknál fogva, akárcsak egy egyszerű pihenés miatt is kivonom magam az „élből”, az olyan, mintha egy hermetikusan zárt burokba kerülnék, s hatalmába kerít a tehetetlenség vagy a kizártság fojtogató érzése. Ezek a falak gátakat szabnak és ellehetetlenítenek a megszokásaimtól.
- Pihenj! Csak pihenj már! – suttogom magam elé lehunyt szemekkel, hátha némi ösztönzéssel sikerül elérnem valamit. Látni se akarom a folyosón zajló kínkeserves szenvedést, ami újra és újra lezajlik az egyik fotós kollegina és a modelljei között. Szinte viszket a tenyerem, hogy megszabadítsam őket a kínjaiktól. Hallani ugyan nem hallok semmit, de nem is kell zseninek lenni ahhoz, hogy tudjam, mi szüli a problémát, aminek kint tartózkodásom ideje alatt már sokadszorra feszülnek neki, de mindig belebuknak. Ez lehet hiba vagy sem, talán hátráltatni is fog még az életben, de képtelen vagyok tétlenül nézni, ha valaki valamilyen oknál fogva nem tudja megvalósítani az elképzeléseit, pedig magával értetődő lenne rá a megoldás. Mert igen! Néha olyan egyszerű, hogy pont azért nem vesszük észre. Számomra pedig nem büdös a segítségnyújtás, hiszen én magam is, heti egy alkalommal erről pofázok egyetemi hallgatóknak is. Tanítok. Tudást adok át, és nekem érdekem az, hogy nagy tudású fotográfusok dolgozzanak velem vagy körülöttem, elvégre a közös célunk, hogy értéket képviseljünk és adjunk a világnak. Az pedig, hogy ezzel esetleg nagyobbat lendíthetek valakinek a szekerén, hát… üsse kavics. Majd az élet viszonozza. És enyém a megtiszteltetés, hogy hozzá segíthettem.
- Pihenj! – emlékeztetem magam újfent. Pihenésnek szántam ezt a közel egy órát, és nem csak a modelleknek vagy a közreműködőknek jön jól egy kis testi-lelki-mentális felfrissülés, de nekem is. Mégis ültömben is úgy festhetek, mintha bármelyik pillanatban ugrani kész lennék. Talán őrült vagyok, talán csak elszánt és szorgalmas. Én inkább úgy mondanám, hogy nem több ez szakmai ártalomnál. Ha munka és dolog van körülöttem, annál rosszabb semmittevéssel elütni az időt, pedig a munkavédelem kimondja az óránként kötelező tíz percet. A mi munkánk más. Mi nem pihenünk. Soha. Vagy ha igen, agyban akkor is a "harctéren" vagyunk csatasorba állítva. Ez a fajta munka egy életforma. Megszokássá válik, szabadnapjaidban is benne élsz. Fárasztó ugyan és sokaknak talán elrettentő vagy meghökkentő, de kell ez elengedhetetlen ahhoz, hogy az ember messze jusson a kiindulási ponttól. Tehetség ide vagy oda, sok esetben nem a tehetség az, ami felkapja az embert. Szorgalom, kőkemény munka, robotolást, új és különböző társadalmi körök keresése. Függőség. Függőség a munka, a kapcsolatok és a szépen lassan körvonalazódó luxus iránt. Luxus ruhák, luxus bútorok. Luxus lakás. Ezek pedig luxus kapcsolatokat eredményeznek és luxus életet. Legyen az bárminemű is.
Az érkező srácot, ha már luxus, nem tudom milyen kategóriába soroljam. Szemem sarkából mérem őt végig tetőtől talpig és vissza. Ő az volna? Kérdés milyen értelemben? Nem tűnik annak, legalábbis ami az öltözetét illeti egy olyan helyen, ahol bármerre nézel, mindenkin van „valami más”. Valami olyan, amitől „idevalónak” tűnik. Amitől kitűnik. Róla ezt aligha mondható el, hacsak nem fordítjuk visszájára: épp azzal tűnik ki, hogy nem tűnik ki. De ki vagyok én, hogy ítéltessek mások felett, mikor talán meglepő, de ma még az én egyszerűségem se illik az itteni díszes kompániába?
Vontatottan ugyan, ami inkább a munkából eredő fáradtságra fogható, a mellettem lévő szabad hely felé biccentek miközben arrébb húzódok.
- Én meg azt mondom, hogy nem tűnsz idevalónak, mégis itt vagy – vágok vissza bicepszből élcelődve, és fogalmam sincs, hogy egyfajta farokméregetésnek szánom, vagy szimplán ennyire futja ma „kedvességből”? Végül elmosolyodok.
- És mi a meglepetés? Ha azt mondom úgy, hogy szerinted nem tűnök nagy dohányosnak, hogy van tüzem, viszont tényleg nem dohányzok, vagy, ha van tüzem, ráadásul dohányzok is? – vonom fel kérdőn a szemöldökömet, szám szélén ott tartva az apró mosolyt, majd mutatóujjammal sokat sejtetőn megpaskolom a farmerzsebemben a combomhoz feszülő gyújtót. Igaza van. Nem vagyok nagy cigis. Szoktam mondani, van nekem elég bajom az életben, nem kell, hogy generáljak feleslegesen még egyet. Viszont olykor-olykor, különleges alkalmakon előkerül egynéhány szál. Mert kell. Mert feltölt, vagy lenyugtat. Nem mellesleg sok minden másra is hasznos lehet még egy öngyújtó. Például odaadni másoknak, ha én jól megvagyok nélküle.
- Jesse – mutatkozok be én is egyszerűen, úgy, mint ő, majd félre billentett fejjel még egyszer végig mérem – tényleg nem tűnsz otthonosnak itt, David – nyomom meg a nevét. Nem csak az öltözékére, de a cigarettára is utalok vele. Tudatlan. Az ajtók mellé kipakolt „dohányozni tilos” táblák felé biccentek.
- Ha csak meghallják, hogy kattan az öngyújtó vagy megérzik a füstszagot, úgy kihajítanak, hogy a lábad se éri a földet. És nincs bocsánat – szűkítem össze a szemem tettetett szigorral, a helyzet „komolyságához” pedig a hangom ércessége jól dukál. Előbányászom a zsebemből az egyszerű, fekete darabot és felé nyújtom – de „cigizni csak odakint!” Vagy, ha ragaszkodsz hozzá, hogy itt gyújtasz rá, én nem asszisztálok hozzá  - tartom magunk között a levegőben az öngyújtót, döntse el kedvére, hogy elveszi vagy tartózkodik.
- Hidd el, volt már nekem is komoly nézeteltérésem a biztonságiakkal cigaretta ügyben. Nekik meg aztán tök mindegy, hogy milyen szépen rebegteted a szempilláidat vagy kérsz elnézést és esedezel a bocsánatukért. Azt se fogják elnézni neked, ha maga Oprah vagy.  De mit is mondtál, hogy hívnak?...– nem a keresztneve érdekel. De akkor mégis mi?
1144 szó




Jesse A. Smith
Days pass by and my eyes stay dry, and I think that I'm okay, 'til I find myself in conversation, fading away. The way you smile, the way you walk (...) Tell me, how am I supposed to move on?


mind álarcot viselünk
Jesse A. Smith
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Hugo and Jesse PeyPB6t
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
The success gene lives
in every person

regardless of the results they are presently getting
–we are spiritual beings and spirit is always for expansion and fuller expression.
★ családi állapot ★ :
Nőtlen
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Hugo and Jesse HU8kk8W
★ idézet ★ :
Your past does not equal your future.
★ foglalkozás ★ :
divat/glamour fotográfus, óraadó
★ play by ★ :
Austin Butler
★ hozzászólások száma ★ :
32
★ :
Hugo and Jesse JhuA4GD
TémanyitásRe: Hugo and Jesse
Hugo and Jesse EmptyCsüt. Nov. 17 2022, 20:41

Jesse&Hugo
I'm a mess,
I'm a loser,
I'm a hater,
I'm a user...

Igazából csak egy gyújtóra lenne szükségem, és már húznék is tovább -ha már adott rá a lehetőség-, bent is szemügyre venni a terepet. Ide biztos többnyire csak az elit krémje jár, a férfi modellek kábé kilencven százaléka meleg, mint a góbi sivatag, talán lenne esélyem...
Ez a srác viszont tűnik annyira érdekesnek, sőt, izgalmasnak, hogy többet szánjak rá az időmből, mint amennyit egy öngyújtó kattanása igényel. Feltéve ha van neki.
Észrevétele hallatán felvonom mindkét szemöldököm, szokásos félmosolyom sunyin megbújik valahol szám egyik szegletében. Nem bírom visszatartani, jóízűen belenevetek a már-már fagyos levegőbe.
-Biztosan azért, mert még nem találkoztunk. Új vagyok. - Lazán megvonom a vállam, hazudok, mint a vízfolyás. Ebben mindig is nagyon jó voltam. Egyedül talán a csípőm mellett lógatott kezemben lévő cigi lehet árulkodó, amit megállás nélkül forgatok ujjaim között. Akkor csinálom ezt, ha feszült helyzetbe keveredek. Mi a tökömet lehet egy ilyen helyen csinálni? Milyen pozícióban alkalmaznának egy olyan senkiházi bevándorlót, mint én?!
-Asszisztens vagyok. Fotográfus asszisztens. - Igazából könnyebben ment, mint gondoltam. Csak elolvastam a falon valami táblát, ahol egy mondatban szerepelt a két szó. Onnan meg már könnyű dolgom volt. Kávét főzni még tudok. És ha nagyon, de tényleg csak akkor, ha NAGGYON muszáj, még segget nyalni is. Hogy is mondta egyszer Gandhi? Nyalni kell különben szopni fogsz. Nem? Nem ő mondta?!
-Váó! Te aztán nagyon titokzatos vagy amigo! - Vigyorogva rákacsintok, s miközben úriasan -kisterpeszben-, ledobom magam mellé, megpróbálom értelmezni az előbb hallottakat.
-Szerinteeem... mind a kettőben akad némi ráció. Lehet, hogy nem dohányzol, de épp lapul nálad egy öngyújtó, mert valahol találtál egyet, esetleg megtetszett a mintája, vagy csak szimplán elraktad kabalából. De, akár bagózhatsz is. Látszólag elég jól ismered a cigizésre vonatkozó szabályokat. Ki tudja? Talán nem véletlenül levegőzöl egy félreeső padon. - Győzedelmi vigyor ül ki a képemre, és még hátra is dőlök, a terpeszből továbbra sem engedve, kezeimet összekulcsolva tarkómon, a cigit fülem mögé rakva.
-De valamiért úgy érzem, nagyobb meglepetéseket tartogatsz, mint ez a titokzatos cigi téma. - Kíváncsian, mi több, kitartóan méregetem arcának vonásait. Mintha csak bele akarnék látni.
Aztán egyszerűen csak jóízűen felnevetek a biztonsági emberek kemény bürokráciájának hallatán.
-Remélem azért nem fognak bíróság elé citálni miatta, vagy azonnali halálbüntetésre ítélni. - Aggodalmat tettetve kapom szám elé egyik kezem, végül ismételten, ezennel hátra biccentett fejjel beleröhögök a borús égbe. Jobb bokámat bal térdemen keresztezem, egyik kezemmel újfent bűvészkedem a cigivel, míg hozzá közelebb eső karomat végig fektetem a pad támláján.
-Szóval akkor mégis cigizel! - Mutatok rá a lényegre, olyan hanglejtéssel, mintha egy tévé vetélkedőben ülnék, és épp rávágtam volna a következő kérdésre a helyes választ. Ám jó kedvem, amilyen gyorsan jött, úgy tova is illan. Kényelmetlenül mocorogni kezdek, néhányszor meg is köszörülve a torkom. Előre dőlök, térdeimre támaszkodom, s a nyakamban lógó belépőkártyát felé mutatom, hogy jól látszódjon rajta a név.
-Lebuktam. Képtelen lennék kimondani a nevét. - Megjátszott, gondterhelt sóhajt hallatok.
-Van egy ajánlatom, Chico guapo[Szépfiú]. - Hagyok némi időt neki, addig megnedvesítem kiszáradt ajkaim. Csak utána folytatom.
-Te és én lelépünk egy olyan helyre ahol a biztonságiak nem fognak seggbe kúpolni azért, ha rágyújtunk. Cserébe meghívlak egy cigire meg valami piára. Nem tűnsz sörözős típusnak. - Felhívás keringőre? Talán.
-És talán elárulom a valódi nevem is. - Rákacsintok, indulásra készen.
-Szóóóvaaal? - Biccentek a kijárat felé egy ravasz félmosollyal.
mind álarcot viselünk
Tristan H. Castillo
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Hugo and Jesse 28cac0b905e0114686600d4a3e2200d6552b75e9
Hugo and Jesse Cca4db38aa156530a968b8e8fa8ba53f8af68bad
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
...now I'am the violence
...I'am the sickness

Hugo and Jesse MKjbZ0w
...won't accept your silence
...beg me for forgiveness
★ családi állapot ★ :
my name is NO
my sign is NO
my number is NO
you need to let it GO
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Hugo and Jesse F677534a1e70cd62e23a58571dcdac54dd77b5c7
★ idézet ★ :
La vida consiste no en tener buenas cartas, sino en jugar bien las que uno tiene.""
★ foglalkozás ★ :
Autószerelő, ex selyemfiú
★ play by ★ :
Alejandro Speitzer
★ hozzászólások száma ★ :
36
★ :
Hugo and Jesse 9909f184937276954a208095a1239282c7635beb
TémanyitásRe: Hugo and Jesse
Hugo and Jesse EmptyVas. Dec. 04 2022, 13:55

Hugo & Jesse
- Challenges are what make life interesting; overcoming them is what makes life meaningful. -
Értetlenségemben elnyíló ajkaim közül apró pamacsok szállnak fel a hűvös levegőben, majd rosszalló tekintettel, gyanúsan méregetve őt fordulok valamelyest jobban felé. Nevetése hallatán zavarodottan vonom fel a szemöldökömet, agyam pedig némi fáziskéséssel ugyan, de elkezdi visszapörgetni az általam mondottakat. Mi volt ilyen vicces? A fel nem tett kérdés valószínűleg ki is ül az arcomra, nem rejtem el. Fáradt vagyok és lestrapált, nyomokban pedig gyerekes nyűgösséget is tartalmazok, arról már nem is beszélve, hogy továbbra se érzem magam elég humoros hangulatban ahhoz, hogy mások túlzott jókedvét és közvetlenségét eltudjam viselni. Nem véletlenül hirdettem munkabeszüntetést korábban. De mit ad Isten, a nyakamba szakad valami szórakozott, idegen jött-ment, és túlontúl közlékenynek tűnő fazon is. Talán, ha néhány nappal korában érkezik, még lett volna kellő energiám… vagy később, attól függ honnan nézzük. Az arcom valószínűleg mégis másról árulkodik. Végülis, mondták már páran, hogy bizalomgerjesztő képem van.
- Mhm… asszisztens… fotográfus asszisztens… – hangom egészen elsötétül és egy csepp kis gúny keveredik benne, mintha ezzel is jelezném a számára, hogy most „elkaptam”. Talán tényleg. Türelmetlen voltam, elhamarkodottan ítélkeztem és azt hiszem, hogy mégiscsak jól fogok szórakozni!
Rá kell döbbennem, hogy igazán különös tehetségem van ahhoz, hogy a szószoros értelmében mágnesként vonzzam magamhoz a furcsa félszerzeteket. Azokat, akik puszta természetüknél fogva gondolják azt, hogy jól tudnak hazudni és füllenteni, ami talán igaz is, csak épp olyan valakinél nem jön be a szegényes próbálkozás, aki egész életében az embereket, és azok rezdüléseit figyelte és úgy átlát már rajtuk, mint sajtosszendvics a folpackon. A médiában mozogni és fotográfusként dolgozni nem csupán annyit tesz, hogy elvonszolom magam naponta egy-egy fotózásra, néhány órát izzadunk bent páran az ezer fokos műteremben, majd éjszakákon át a photoshop mögött görnyedve szerkesztem és retusálom az elkészült képeket, hogy minél nagyobb vizuális kielégüléssel tudjak szolgálni a közönségemnek. Emberekkel dolgozok fotográfus körökben, ráadásul sok és különbféle emberrel. Hétköznapiakkal, hírességekkel. És emberekkel foglalkozok az egyetemen, kamugép diákokkal, a kifutók mellett, a backstageben. Ezerféle módon hallottam már kisebb-nagyobb hazugságokat és ezer különböző formáját láttam a hazugságokkal járó testbeszédnek. Apró, nüansznyi változások a tekintetben, megrezdülő szájszél, leszegett fej, pótcselekvések. Kinél mi? De még a hanghordozás is megtud változni, ha csak egy fél másodpercre is. Ugyan a srácot nem ismerem, de az eddigiek alapján egy bizonyos fajtába már őt is betudnám skatulyázni. Ő is kamus, a magabiztosságából ítélve pedig sokszor szerencsével is jár és hisznek neki. Mosolyom jókedvűbbé, már-már szórakozottá válik ahogy sikerül elkapnom egy-két apró rezdülését: körbe néz, mintha valamiféle kapaszkodót keresne, amivel menthetné a menthetőt. Hezitál. A kezében jár a cigaretta. A nevetések, a furcsa, néhány pillanatnál tovább tartó méregetések, amiket a szemem sarkából is jól észre tudok venni. Nem véletlenül van ő itt. Illetve de, véletlenül. De kihasználja ezt a véletlent, és valószínűleg más hasonlóval is így tenne. Hazudnék ha azt mondanám, hogy nem keltette fel az érdeklődésemet.
Újra meg újra visszapillantok az arcára: innentől kezdve millió másik közül felismerném őt egy tömegben, és csak remélni merem, hogy nem éreztetem vele azt, hogy „hazug embert hamarabb…”, mert őszintén mondom, kíváncsi vagyok, hogy hova akar ez a kis színjáték kifutni.  
- Akkor te csakis Charlie asszisztense lehetsz. Mondott valamit múltkor, hogy beszerzett maga mellé egy új arcot, mert lassan fingani sincs ideje úgy el van havazva – csatlakozok hozzá a hazugság gyártásba. Ha már így alakult, használjuk ki – „Kell valaki, aki ért az utómunkálatokhoz” – idézem hamisan, majd tekintetemet az emeleti ablakok felé emelem. Van ott egy egész szárny műtermekkel, külön az ő számára fenntartott lihegővel és kiskonyhával. Az az ő területe, ahova nem teheti be a lábát bárki és akárki, főleg nem a konkurencia jeles képviselői – nagy photoshop guru lehetsz, ha ilyen gyorsan felvett.
A kacsintása teszi nyilvánvalóvá az addig ki nem mondottakat: hogy kiket vonzok még magamhoz mágnesként? A melegek. Vagy szimplán azokat, akik „kipróbálnának” egy alkalmi légyott erejéig. Mit láthatnak ezek rajtam?
Nem hazudok, volt egy időszak, amikor nem tudtam volna behatárolni a saját szexualitásomat. Aztán idővel nyilvánvalóvá vált, hogy aligha, de legkevésbé az érdekel, hogy mi a másik neme, sokkal inkább az, hogy milyen belső értékeket képvisel. Persze a szépet én is látom. Az érdekeset és a kívánatosat is, és vágyok is rá. De nyilván az lenne furcsa fotósként, ha pont én nem látnám vagy ismerném fel. Az viszont mindig meglepett, hogy mennyien gondolják úgy, hogy a saját nemem képviselői izgatják főként a fantáziámat. Mind ezt főként a munkám miatt. Amiért közöm van a divathoz, amiért olyan körökben mozgok, amilyenekbe. De ki kell őket ábrándítanom…
- Micsoda titokzatosság: cigizek vagy nem cigizek? – vigyorogva ingatom a fejem, kezeimet a farmerem zsebeibe dugva csúszok le a padon, lábaimat jókora terpeszbe dobva. „Ne ülj már a derekadon, aztán csodálkozol, ha fáj a hátad?!” – hajtogatják munkatársak és rokonok rendszerint. Igen! És mindig csodálkozni fogok, hogy miért fáj a hátam, hiába tudom rá a választ.
- Fantasztikus elme – nevetem el magam ittléte alatt először, majd felé nyújtom a világ legegyszerűbb, fekete öngyújtóját – szerintem mi vagyunk az elsők, akik képesek ilyen hosszan elemezni valakinek a káros szokásait. Tartsd meg – biccentek a gyújtó felé – kérdésre a válasz: még csak véletlenül se azért, amiért gondolnád, szimplán beütött a túl sok munka, kellett egy kis szünet. A hideg kitisztítja a fejemet. Tudod, van, akinek nincs szüksége fotográfus asszisztensre, cserébe rohadt sokat kell gályázni – jó csapatjátékos vagyok, nem is lehetne ez másképp. Csak egyszerűen nekem soha nem jutott eszembe az, hogy valakit tartsak magam mellett kifejezetten arra, hogy összeszerelje nekem a gépeket, hogy kávét hozzon vagy elmondhassam, hogy elég nagy pofa vagyok az iparban ahhoz, hogy legyen egy asszisztensem. Mert minek? Jobban szeretem a hasonló dolgokat magam intézni, arra pedig kifejezetten allergiás vagyok, hogy bárki, aki nem én vagyok, hozzányúljon a fényképezőgépemhez vagy más személyes holmimhoz. Idővel talán kinövöm ezt a háklit is, de addig meg marad a nagyszabású csapatmunka, amiben mindenki a saját területéért felel.
Homlokomat ráncolva, féloldalasan felé fordulok, egyik karommal megtámasztom magam a pad támláján másikat az ölembe ejtve, félrebillentett fejjel figyelem a profilját. Érdekes, karakteres arca van. Jó modell alapanyag lenne. A korábban megejtett amigo szóból, valamint a vonásaiból, karakterének milyenségéből kiindulva is azt mondanám, hogy déli származású. Talán mexikói. Megmerném kockáztatni a brazilt is.
- Miféle meglepetésekre számítasz és miből következtetsz erre úgy, hogy mit se láttál még belőlem azon kívül, hogy a szabad ég alatt lopom a napot egy padon? – csoda izgalmak bizony. Még a legkedvesebb ruhadarabokat is elfelejtettem magamra aggatni, amikben aztán tényleg úgy kitűnök a tömegből, mintha a homlokomra lenne írva, hogy „más vagyok, heló!” - A világ legunalmasabb embere is lehetek – nem, nem vagyok. Ezt én is tudom. Csak épp jelen állás szerint a helyzet megköveteli azt, hogy ha ennyire bízik a megérzéseiben, akkor derítse is ki maga azt, hogy mi lehet bennem az izgalmas? Minden esetre furcsa érzés, hogy egy pasival próbálom kideríttetni ezt.
- Itt semmi se biztos.
Lopva a háttámlán végigfektetett karjára sandítok, s megkeményedő arccal, már-már fenyegető pillantással, amolyan „szemmel verő” tekintettel utasítom őt megálljra. Csak semmi közeledés, semmi próbálkozás! Azt hiszem kezdem megérteni, hogy mire megy ki a játék. Hogy mit akar.
- Meglepetés! Alkalmakkor. Hogy is mondják? Koca dohányos?
És végül csak sikerül! Ugyan végig noszogatni kellett és innen-onnan kóstolgatni, de csak megtörik az a fene nagy magabiztossága és színt vall. Legalábbis részben.
- Első körben azt kérem – nyújtom felé a kezemet tenyérrel felfelé, hogy bele tudja tenni a belépőkártyát – ezt visszajuttatom a jogos tulajdonosához. Ha nagyon szigorú akarnék lenni, azt mondanám, hogy hazudni bűn, ráadásul elég szarul csinálod. Vagy, ha nem is, máskor ne próbálkozz olyannal, akinek bepofátlankodtál a territóriumába. Amigo! – nyomom meg – másodszor: mi lenne, ha inkább kerek perec kimondanád, hogy mit akarsz, minthogy fejtegetnél? Úgyis belebuksz. Meglepetéseket tartogatok? Nem tűnök sörözős fazonnak? „Elárulod a neved?”  – vigyorogva szűkítem össze a szemeimet, leheletnyit közelebb hajolok, mintha titkot akarnék megosztani vele – nem lehet, hogy rossz lóra tettél? Szépfiú… – fordítom le, amit korábban mondott, amilyen jelzővel illetett anélkül, hogy belegondolt volna abba, talán jómagam is tudok egy-két szót a nyelvén. Amúgy nem. Egy kurva szót nem beszélek se spanyolul se máshogy az angolon kívül, de a körülöttem lévők néhánya, főként a modellek szép számával érkeztek Mexikóból, Brazíliábaól vagy éppen európai országokból. Így rám is ragadtak bőven különböző nyelvi sajátosságok.
- Másoknál ez már bejött?
1341 szó




Jesse A. Smith
Days pass by and my eyes stay dry, and I think that I'm okay, 'til I find myself in conversation, fading away. The way you smile, the way you walk (...) Tell me, how am I supposed to move on?


mind álarcot viselünk
Jesse A. Smith
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Hugo and Jesse PeyPB6t
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
The success gene lives
in every person

regardless of the results they are presently getting
–we are spiritual beings and spirit is always for expansion and fuller expression.
★ családi állapot ★ :
Nőtlen
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Hugo and Jesse HU8kk8W
★ idézet ★ :
Your past does not equal your future.
★ foglalkozás ★ :
divat/glamour fotográfus, óraadó
★ play by ★ :
Austin Butler
★ hozzászólások száma ★ :
32
★ :
Hugo and Jesse JhuA4GD
TémanyitásRe: Hugo and Jesse
Hugo and Jesse Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Hugo and Jesse
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Hugo & Jesse
» magdalena & hugo
» Samantha & Hugo
» Ma itt maradhatok? Hugo & Cora
» Addie&Hugo

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: