New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 61 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 59 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Winiefred Poole
tollából
Ma 01:52-kor
Diana Armenis
tollából
Tegnap 22:56-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:51-kor
Jay Harrison
tollából
Tegnap 22:37-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Tegnap 22:14-kor
Tyra Greene
tollából
Tegnap 22:10-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:04-kor
Evangeline Ward
tollából
Tegnap 21:46-kor
Evangeline Ward
tollából
Tegnap 21:44-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

somebody to someone / lilly & cameron
Témanyitássomebody to someone / lilly & cameron
somebody to someone / lilly & cameron EmptyVas. Okt. 02 2022, 00:46


i don't wanna die or fade away
And if the sun starts setting, the sky goes cold Then if the clouds get heavy and start to fall I really need somebody to call my own I wanna be somebody to someone

▼▲▼

A motel ugyanolyan volt, mint az összes hasonló kategóriájú; közel a 278-as főúthoz, három szintes, jellegtelen U-alakú épület, ami egy leaszfaltozott parkolóudvart fogott közre. A panaszt tevő férfi lent dohányzott (és miután reflexből ledobta a földre az elszívott csikket, ránk nézett, aztán gyorsan összeszedte, amin Martinez nagyon jót kuncogott), ő igazított útba a szobához, ami ugyanúgy a függőfolyosóról nyílt, mint a többi, az egyetlen ablakát pedig koszos, megsárgult függöny takarta. Az útbaigazítás nélkül is ment volna, mert akkor is épp fennhangon kiabált bent egy nő és egy férfi, amikor dörömböltem az ajtón.
NYPD, nyissák ki az ajtót! – Hirtelen sírinek ható csend lett (már a szobában, kint nem szűnt az utca zaja), és ez a viszonylagos csend folytatódott azután is, hogy beengedtek, azonosítottuk magunkat, és elkértük az ő jogosítványukat is azonosításra.
Fogyasztottak ma tudatmódosítószert? – kérdezem, miközben Martinez körülnéz.
Mi? Hogy drogot? – kérdez vissza a nő (valahol a két kiló neonkék szemfesték, szemöldöktetoválás és súlyosnak tűnő műszempilla alatt úgy ötven körül lehet, a pasas szintúgy, még ha a vállig érő, foltokban meglévő haja alapán idősebbnek is tűnik) teljes döbbenettel. Mint egy két éves, akit sütilopáson kapsz, a száján még ott a csoki maradéka, de egyöntetően tagadja, hogy kivett volna egyet.
Tehát a társam nem fog találni semmit, ha átkutatja a szobát?
Egymásra néznek, aztán Martinezre, aki időközben elkezdte kihúzni a fiókokat az éjjeliszekrényben és megrázza a párnát. – Nem, dehogy! – Martinez végigtapogatja a huzatot, ők pedig tovább ülnek a másik ágyon.
Mm-hm. Megtennék, hogy átülnek a másik ágyra? – Megteszik, de nem szívesen; a nő közben próbál arról kérdezgetni, ki hívott ki minket, nyilván tévedett. Szinte végszóra, Martinez felrántja annak az ágynak a matracát, amin addig ültek, a rugók és a matrac között pedig egyértelműen ott fekszik öngyújtó, egy fehér, üveg pipa és egy zacskónyi valami, alighanem kristálymeth.
Óóó, hát mi a fene...! Hogy került az oda? – törnek ki hasonló kiáltásokban. Ez az alakítás két fokkal hitelesebb, mint az előző. Már legalább úgy játszanak, mint a másodikosok a Rómeó és Júliában. A szándék ott van, a hangsúly nincs.
Nem tudják, hogy került oda? – sóhajtom, mert látom, hogy nehéz esetek lesznek. – Nem a maguké?
Nem, nem, dehogy! Alig... Nemrég jöttünk, nyilván nem takarítottak rendesen! Ne aggódjon, lesz pár szavam a tulajhoz, mindjárt megyek is, és...!
Egyikőjük sem ment, csak az őrsre. Nem sokkal azután, hogy előállítottuk őket, fotó, ujjlenyomat (nem meglepő módon mindkettejüknek elég hosszú priusza volt, köztük droggal való visszaéléssel is), lejárt a munkaidő, úgyhogy könnyes búcsút vettünk egymástól, míg ők még mindig a bírósági behívóra vártak. Én inkább csak felcsaptam a szekrényem, zuhanyoztam, aztán indultam haza; elugrottam edzeni, amitől úgy éreztem, valami értelmes is történt a napomban. Vannak azok a napok, amikor az ember ki sem lát a munkából, aztán azok, amikor őszintén csupa olyan dolgot csinált aznap, aminek semmi hasznát nem látta; egyik piti drogos a másik után, volt két OD-s, az egyikükön segített az epi, a másikon az se segített volna, ha van nálunk. Volt egy egész izgalmas rádió egy folyamatban lévő rablásról, de Lee-ék megelőztek a helyszínre, úgyhogy maradt a keresd a drogost, a hol van Waldo? NYPD változata. Welfare check (jól volt a néni, túlzottan is jól, a fürdőköpenye bekötésére már nem jutott ideje), zajra vonatkozó panasz, engedély nélküli utcai árus, Chuck a Wyckoff-on már megint zargatta a járókelőket, egy családon belüli erőszak, ahol a pasas felpofozta az élettársát, mert odaégett a palacsinta, mire a nő homlokon vágta a még mindig forró sütővel (egy halvány félkör látszott is a homlokán), semmi olyan, ami ne történne meg holnap is.
Úgyhogy szinte megváltás volt kinyitni a lépcsőház ajtaját, hogy minél hamarabb magam mögött hagyjam a napot, és kezdjem a következőt. Épp akkor lépek oda az évek óta nem működő lift túloldalán lévő postaládákhoz, amikor valaki egy adag szórólapot próbál egyik helyről a másikba tuszkolni, látszólag elosztva a mennyiséget. Köztük az én postaládámba is. – Ott az áll, hogy "nem kérek reklámot" – szólalok meg a laminált-ragasztott lapra mutatva a postaládám elején, bár nem lephetem meg annyira, hogy megijedjen. Csak hallania kellett, hogy nyílt és csukódott az ajtó, nem? Egyébként sem komolyan kérdezem; tudom, hogy nem szórólapos, láttam itt már párszor, azt hiszem, itt lakik, legalábbis sokat jár ide. Gondolom, valaki az Ő ládájába pakolt át egy csomó másikat, és most próbál megszabadulni tőlük. – Helló – teszem aztán hozzá egy halvány mosollyal. – Ha megengeded, akkor...? – Odalépnék a postaládámhoz és kivenném belőle a postát.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: somebody to someone / lilly & cameron
somebody to someone / lilly & cameron EmptyHétf. Okt. 03 2022, 23:01

Somebody to someone Cameron&Lilly
Brooklyn
 - Köszönöm az ebédet. – Vetek Apa felé egy mosolyt.
- Igazán nincs mit, remélem ízlett. – Heves bólogatással válaszolok. Persze, hogy ízlett, nem tud olyat letenni elém, ami ne ízlene, ha Ő készíti. Mióta Anya elment, azóta neki kellet helytállni ilyen dolgokban is, és bár előtte sosem volt túl házias, az évek során kitanulta a „szakmát”.
- Azt hiszem, hogy lassan elindulunk, még kikell pakolnom a bőröndből is. Aztán holnap már dolgozom.  – Álok fel az ebédlő asztal mellől, majd elkezdem összeszedni a tányérokat.
- Jól van. -  Nagy sóhajtás érkezik Apa felől. – Azért ne hajtsd túl magadat.
- Miért tenném? – Értetlenségem komoly, nem vagyok az a típus, a szabadság jár, az már máskérdés, hogy mostanában nem lesz lehetőségem, hogy kivegyem.
- Nem tudom, még csak most értél vissza az üzleti útról, aztán már mész is dolgozni. – Egy pillanatra megáll, majd komoly tekintettel nézz rám.
- Vagy esetleg ez nem is egy sima út volt? Ugye nem kezdtél bele megint abba amire rákényszerített, tudod ki?
- Nem. – Vágom rá gyorsan. Apa sosem nevezi nevén a volt páromat, egészen szégyenli azt az időszakot. Az a pár év, míg nem egészen legális üzletekbe vettem részt, egy fekete folt a család életében. Jó kérdés, hogy akkor mért fogadta el a pénzt? Egyrészt nem tudta egészen biztosan, hogy az pontosan miből származik, másrészt pedig, ha nem teszi, akkor nem tudott volna gondoskodni a testvéremről. Nem volt más választása.
- Tudod, hogy az az időszak a szakítással véget ért. – Ha tudná, hogy ez nem egészen így van, megszakadna a szíve.
- Remélem is. – Komoly arccal bólint egyet, majd folytatja az asztal letakarítását.
Kiviszem a konyhába a tányérokat, megnyitom a csapot és elkezdek mosogatni.
- És milyen volt az út? Nem is meséltél róla semmit. – Lépbe Ő is utánam. Az egyik tálból megfog egy, már lerágott csontot, majd oda nyújtja Desirének. A vörös amstaff, finoman veszi el a kezéből, majd jóízűen neki lát.
- Jó, hogy mondod. Lent hagytam valamit a kocsiban, mielőtt elmegyek felszaladok vele. Amúgy nem volt túl nagy élmény, igazából végig dolgoztam. – A kutya hallhatóan, jóízűen ropogtatja tovább, a kapott falatot.
- Pontosan mit is csináltál? – „Helyben vagyunk”, forgatom meg a szemeimet. Nem azért tette fel ezt a kérdést, mert annyira kíváncsi lenne rá, sokkal inkább azért, hogy ellenőrizze, hogy tényleg nem hazudok-e és valóban legális munka miatt mentem el.
- Egy csomó művészeti tárgyat kellet felértékelnem. Így hálálta meg az unoka, hogy a nagyapja ráhagyta őket. – Gúnyos kacaj hagyta el az ajkaimat. A történet szép, és ha ez a valóság lenne, akkor is így ragáltam volna rá, milyen hálátlan viselkedés már ez.
- Hálátlan. – Apa reakciójából úgy tűnik, hogy megfelelő választ adtam neki.
A mosogatni való lassan eltűnik előlem, ami a látogatásom végének közelletét jelzi. Egyszer csak kiabálás hallatszik be az utcáról, majd szirénázás. Tekintetemet újra Apára emelem.
- Ne néz így rám!
- Hogy? – Tettetem a tudatlanságomat.
- Hát így, mint aki sajnál.
- Én nem sajnállak, csak nem értelek. Nem értem, hogy mért nem fogadod el a segítségemet.
- Megmondtam, nem fogadok el tőled többé pénzt, éppen elég, hogy te fizeted a bátyád kezelését. – Nagyot sóhajt. – Amúgy is jobb itt, mint Bronxban volt.
Komolyan nem értem, hogy mért ne fogadná el, én tartozom neki és ez nem fordítva van. Annyiszor elmondtam már neki.
- Akkor költözz hozzám, beajánlak a Shotesby’s-ba. Ott, ha még karbantartó is lennél, akkor is többet keresnél, mint így.
- Nem élhetek öröké a lányommal.
- Nem öröké, csak míg félre nem teszel egy jobb környékre.
- Lilly. Már megbeszéltük, hagyjuk ezt most abba. Amúgy is Manhattanben is szirénáznak.
- Jah, csak ott kevesebb eséllyel a szomszédban. – Jegyzem meg az orrom alatt, de úgy tűnik, hogy nem voltam elég halk.
- Lilly!
- Jól van na. – Forgatom meg újra szemem, aztán nyúlok a konyharuha után, hogy megtöröljem a kezemet.
- Jövök mindjárt. – Mondom miközben veszem fel a cipőm, majd magamra öltöm a barna szövet kabátomat.
- Ha megkérlek, visszafele felhozod a postám?
- Igen. – Kezembe dobja a kulcsomóját.  
- Ha szórólap van benne, csak tedd át a szomszéd ládájába. Ő is mindig beledugdossa az enyémbe. – Szem forgatva és egy félmosollyal nyugtázom mondandóját.
Nem egészen tíz perccel később térek vissza az épületbe, a kezemben egy ajándék zacskóval. A tartalmát tekintve, többségében hagyományos mexikói ételek vannak benne, illetve egy üveg tequila. Csak nem jövök anélkül haza, hogy ne hoznék neki valami szuvenírt.
Ahogy odaérek a postaládákhoz, leteszem a tasakot az előtte lévő asztalra. Majd azt a fémdobozt nyitom ki, amelyiken Apa lakásának a száma látszódik. Egy szórólap, kettő, három, lapozom végig a láda tartalmát. Körülbelül az ötödik papír laphoz érek, mikor végre egy levéllel találom szembe magam, a féltucat papírlap között csupán ez az egy az ami értékes. Így a többit egyszerűen csak megpróbálom beletuszkolni, a szomszédos postaládába, nem is figyelve arra, hogy azon milyen szám van, vagy egyáltalán van-e ráírva valami.
Talán még dudorászom is hozzá, annyira belevagyok feledkezve a gondolataimba, így mikor valaki hozzám szól, összerezzenek és a hang irányába kapom a fejem. Mire felfogom mondandója értelmét, meglátom, hogy miről beszél.
- Bocsánat. Egyszerűen nem vettem észre. – Ezzel a lendülettel helyezem le a kisasztalra őket, vigye inkább az, aki szeretné.
- Jaj, igen, persze, bocsi. – Mosolyodom el, miközben újból bocsánatot kérek, aztán becsukom Apa ládáját és elindulok felfele, a levéllel a kezemben.
Tarthatok már vagy a második emeleten, mikor észbe kapok, hogy a tasakot lent hagytam. Gyors mozdulattal változtatom meg az irányomat, és sokkal inkább a lépcsőt, mintsem magam elé figyelve sietek újra lefelé.  

thx.
mind álarcot viselünk
Lilly Dodd
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
somebody to someone / lilly & cameron Tumblr_inline_pk10xgFLKA1tyemz4_250
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
The Eternal Flame
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
somebody to someone / lilly & cameron Tumblr_obtyqfLYUu1rlnjw2o1_1280
★ idézet ★ :
A remény olyan, mint a vér. Amíg áramlik az ereidben, addig élsz.
★ foglalkozás ★ :
Műkincs kereskedő
★ play by ★ :
Madison Pettis
★ szükségem van rád ★ :
Welcome Back Sweetie
somebody to someone / lilly & cameron 23b9e9015f89144e035ba14fc54746371b54b986
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
somebody to someone / lilly & cameron Haunted-picture-ghostly-gallery
TémanyitásRe: somebody to someone / lilly & cameron
somebody to someone / lilly & cameron EmptyCsüt. Okt. 06 2022, 23:09


i don't wanna die or fade away
And if the sun starts setting, the sky goes cold Then if the clouds get heavy and start to fall I really need somebody to call my own I wanna be somebody to someone

▼▲▼

Meg kell mondjam, hogy ahhoz képest, mit csinál – legalábbis feltételezem, tisztában van vele, mennyire idegesítőek a levélszemetek, ezért dobálja be máshoz –, elég nyugodtnak tűnik. Nem mintha arra készülnék, hogy helyben rohanok a házmesterhez, vagy ilyesmi, nem nagy dolog, de ha én csinálnám, biztos nem dudorásznék közben. Az is igaz, hogy sosem szoktam, szóval talán velem van a baj. – Aha. – Nem hangzik túl meggyőzően (valahol mentségére szól, hogy nem is hiszem, hogy meg akart győzni róla?), ezért az én válaszom sem túl megértő. De hát ez van, ha az ember társasházban lakik, gondolom; örülhetek, ha csak mások levélszemetét kapom meg, és nem hajnali kettőkor kezdenek éktelen ordítozásba. Az előző albérletemnél egyszer valaki komplett másnapját találtam meg az erkélyemen. Azóta rájöttem, hogy igazából egyáltalán nem éri meg az erkély, és egyébként is drága a dohány.
Semmi gond – húzom el a számat valami udvarias mosoly-szerűségre. Nem tűnik túl zavartnak, amiért épp rajta kaptam valamin, ami gondolom... Jó...? Nem mintha heppem lenne másokat ijesztgetni, aztán arra verni a mellkasom, hogy neki is jól megmutattam, ki a főnök. Lehet, hogy ez csak a bEtA MaLe nézőpontom, de aki tényleg főnök, annak nem kell mást kevesebbé tennie ahhoz, hogy az maradjon. De mit tudhatok én?
Elsétál mellettem, és gondolom ennyi volt, ami már önmagában több, mint a legtöbb interakcióm általában a házon belül. Van egy srác a harmadikon, Elliott, akivel minden lakógyűlésen elbeszélgetünk teljesen érdektelen dolgokról – a tavalyi szezon, a metrófelújítás, melyik a legjobb nagy szendvics –, de a mai napig nem tudom, hogy ez a vezeték- vagy keresztneve-e. És ez így pont jó.
Miután végre odaférek a saját ládámhoz, kiveszem a leveleket – a reklámot felmarkolom és a lépcső alatti szelektívbe dobom –, aztán visszamegyek, hogy becsukjam a ládát, de meglátom a tasakot. Felnézek, a lépcsőn felfelé még hallani vélem a távolodó lépteket, úgyhogy inkább nem kiabálok utána, mert az kéne még, hogy az egész ház engem hallgasson. Ráadásul azt sem tudom, mi a neve, a "hé, te!" pedig nem a legkedvesebb. Helyette felmarkolom a csomagot, és utána indulok. Előbb-utóbb csak feltűnik neki, hogy hiányzik, nem?
Feltűnik neki, ő siet le, én sietek fel, és mindketten a lépcső belső fordulóját találjuk a legjobbnak; úgyhogy mikor fordulok az elsőn a sarkon, kis híján összefejelünk.
Vóó... Hoppá, bocsánat. – Teszek néhány lépést hátra, hogy ne egymás személyes terében álljunk; a meglepettség miatt kevésbé szorítom a saját postám, úgyhogy néhány levél kicsúszik belőle. Reflex szerűen nyúlok utánuk; nem mintha bármi intrikatív lenne rajtuk. Csak posta. Míg egyik kézzel azt szedem össze, addig a másikkal felé nyújtom a tasakot. – Ezt lent hagytad...? Gondolom, nem... Ajándék a levélszemét mellé.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: somebody to someone / lilly & cameron
somebody to someone / lilly & cameron EmptySzomb. Okt. 08 2022, 13:23

Somebody to someone Cameron&Lilly
Brooklyn
Ahogyan megfordulok a lépcsőn újra a gondolataimba feledkezek. Mit kéne még otthon csinálnom, mivel vagyok elmaradva a munkában. Ilyen tökéletesen átlagos dolgok, amin minden ember esze jár, gondolom, legalábbis az enyém ezek körül szokott forogni az esetek 70%-ában. A maradék 30%-ban pedig elkalandozok, belegondolok abba, hogy a szomszéd mit hallhat mikor takarítás közben hangosan énekellek, vagy éppen újra játszom a fejemben azt a bizonyos vitát, ami már vagy ezer éve volt és a sikeresen visszaszólok a vitapartneremnek. Milyen jó is lett volna, ha ez valóban megtörténik. Miért van az, hogy mindig utólag jutnak eszünkbe azok a dolgok, amik vita fordítok lehettek volna?
Na pontosan ilyen dolgokon gondolkodom akkor is mikor már az első emelet lépcsőfordulójában jártam, és ezek a gondolatok felelősek azért, hogy nem vettem észre a velem szembe érkező férfit. Éppen, hogy időben sikerült megállnom, ahhoz, hogy ne ütközzünk össze. Na jó, az igazsághoz hozzátartozik, hogy ha Ő nem figyel, akkor valószínűleg simán neki megyek.
- Oh! Ne haragudj. – Nézek a férfi szemébe. A szavaimat komolyan gondolom, ez az én saram, ha kicsit jobban oda figyeltem volna, ezt elkerülhettük volna.
Ahogyan elejti a leveleit, én is automatikusan utánuk nyúlok és szedem őket fel. Ám egy pillanatra sem tekintek rájuk, mármint megtudhatnám a férfi nevét, de az elégé furán venné ki magát, ha elkezdeném nézegetni a borítékokat. Amúgy is, kitudja, hogy nem-e valami nagyon titkos dolog van-e közöttük. Nem szeretek mások magánéletébe turkálni, ezért amint felegyenesedem azonnal oda is nyújtom neki azokat.
- Tessék! – Nyújtom át mosolyogva, majd a saját csomagomra koncentrálok.
- Oh! Igen! Mármint véletlen hagytam lent. – Vetek felé egy zavart mosolyt. -  Nagyon köszönöm, hogy utánam hoztad! – Majd az előbbi szájtartásom kissé megváltozik, ajkaim becsukódnak, viszont még mindig mosolygok. Tényleg nagyon hálás vagyok neki ezért.
Ahogyan átveszem a kezéből a tasakot annak egyik füle elszakad, mire hatására a tartalma kiborul. A tequila üvege, viszonylag hangosan koppan a padlón, ám nem törik el.
- Basszus! – Hangzik el a számból, majd azzal a lendülettel térdelek is le, elkezdem vissza pakolni a tasakba a szétszóródott holmit. Ahogyan körül nézek, csak akkor veszem észre, hogy a bolti, üveges salsa verse szósz, bizony eltört. Szerencsére nem is akárhol, hanem a velem szemben álló férfi lába előtt, a szósz állaga miatt így jócskán jutott a férfi, fekete sportcipőjére is. Legalábbis remélem, hogy csak a szószból és üvegszilánkból nem.
- Úristen, nagyon sajnálom! Jól vagy? Nem vágott meg? – Nézek fel rá a földről. Az aggodalmam viszont nagyon is komoly, hiszen benne van a pakliba az is, hogy baja esett.
Gyors mozdulatokkal törlöm fel a már így is foltos kárpitról, a salsa maradékát, miután kiszedtem belőle az üvegdarabokat. Csak ez után állok fel.
- Figyelj csak, ez az én hibám. Úgy, hogy nagyon szívesen letakarítom a cipőd, ha felkísérsz. Van egy tutti módszerem, ami kiszedi a foltot. – Mosolygok újra a férfire, ennek ellenére a szemeimből az őszinte sajnálat tükröződik vissza.


thx.
mind álarcot viselünk
Lilly Dodd
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
somebody to someone / lilly & cameron Tumblr_inline_pk10xgFLKA1tyemz4_250
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
The Eternal Flame
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
somebody to someone / lilly & cameron Tumblr_obtyqfLYUu1rlnjw2o1_1280
★ idézet ★ :
A remény olyan, mint a vér. Amíg áramlik az ereidben, addig élsz.
★ foglalkozás ★ :
Műkincs kereskedő
★ play by ★ :
Madison Pettis
★ szükségem van rád ★ :
Welcome Back Sweetie
somebody to someone / lilly & cameron 23b9e9015f89144e035ba14fc54746371b54b986
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
somebody to someone / lilly & cameron Haunted-picture-ghostly-gallery
TémanyitásRe: somebody to someone / lilly & cameron
somebody to someone / lilly & cameron EmptySzomb. Okt. 08 2022, 19:56


i don't wanna die or fade away
And if the sun starts setting, the sky goes cold Then if the clouds get heavy and start to fall I really need somebody to call my own I wanna be somebody to someone

▼▲▼

Mondanám, hogy ez az első alkalom, hogy nekimegyek valakinek a lépcsőházban, de még ez se lenne igaz. Hajlamos vagyok úgy közlekedni – jobb szó híján – mint egy tank; csak egyenesen előre, nehezen fordulok, és általában azért sikerül átmennem mindenen, amit szeretnék, de egy árokba lehet, hogy beletörik a bicskám vagy a bokám. És ez általában működik is; New York nem az a hely, ahol túl sok udvariaskodással lehetne vádolni az embereket, úgyhogy ha arra vársz, hogy te az út jó oldalán haladsz akár gyalog, akár járműben, és a másik majd utat enged neked, nagyon tévedsz. Ez különösen igaz a gyalogosok között, mert az úton viszonylag kevés irányba szokás haladni, és legfeljebb a forgalomba besorolni vágyókkal meg a kanyarodókkal gyűlik meg a bajod, esetleg az előzőkkel; de egy gyalogosban abszolút semmi tisztelet nincs a kressz iránt. De általában még egy ilyen tömegben is működik, ha magabiztosan, kihúzva magad, grimasszal vetődsz előre és csak mész. A legtöbben kitérnek előled, még ha káromkodnak is. Az egyik exem úgy jellemezte, hogy Winter Soldier strut, és egészen bóknak vettem volna, ha nem beszélt volna indokolatlanul sokat a karakterről. Mármint, az elején tök jónak tűnt, hogy valamiért ennyire tud lelkesedni, csak aztán... Szóval nem vagyok túlzottan hiú figura, de azért csak zavaró egy idő után, ha a barátnőd egy másik pasasról (oké, talán fikcionális, de ettől valahogy rosszabb) dumál nap mint nap, ráadásul te egy szót se tudsz hozzászólni, mert nem vagy egy nagy Marvel-rajongó.
Vissza a gyalogláshoz; megszoktam, hogy csak megyek, és az emberek kitérnek előlem. Kivéve, amikor nem teszik. Mint most.
Nem mintha annyira fájna a lelkemnek, hogy majdnem összeütközünk, bár örülök, hogy nem, mert ő esett volna hátra a lépcsőre – olyan reflexed, hogy rögtön elkapd a másikat, csak a filmekben van, nem beszélve arról, hogy ha megfogják mondjuk a csuklód, de a teljes súlyod hátra húz és hirtelen ránt rajtad egyet, rohadtul fájni fog a vállad –, ami elég keménynek tűnik.
Kösz – mosolygok vissza rá, ahogy holmit cserélünk. Nekisétálni valakinek, az átlagos. Arra eszmélni, hogy a fele csomagja a lábad elé került, az nem annyira; az üvegek fülbántó csattanással találkoznak a járólappal, amitől grimaszba ugrik az arcom. Először azt hiszem, a megpillantott tequilás üveg törik el, és már várom, hogy megcsapjon a maró alkoholszag, helyette viszont fűszerek öntik el azt. Meg a cipőmet.
Ösztönösen lépek hátrébb és rázom meg a lábam, aztán rájövök, hogy hozzám beszél, és egy kicsit elvörösödök, mert hát, gondolom én adtam át rosszul. És egy kicsit kényelmetlenül érint, ahogy felnéz rám.
Nem, ööö... Ne aggódj miatta. Ez csak, ez régi, szóval... – Azt mondja, hogy segít kitisztítani, és ettől valahogy rosszabb. – Nem, arra semmi szükség. – Eddig nem igazán néztem meg magamnak, de ahogy látom... Nem tudom, mennyi lehet. Tizenkilenc? Húsz? Ha bárban lennék kidobó, nem engedném be a személyije alapos megvizsgálása nélkül, az biztos. Úgyhogy az, hogy csak úgy, ismeretlenül besétáljak a lakására, ki van zárva. – Nem hiszem, hogy jól venné ki magát, ha csak úgy besétálnék hozzád – mondom ki hangosan is. Közben jobb híján a korábban a zsebembe tömött, falatozóból megmaradt (oké, ellopott) szalvétákkal próbálom letisztítani. Az biztos, hogy salsa szaga lesz, de hát... Végülis fekete, szóval látszani nem fog rajta. Szagolgatni meg nem szoktam. – Mrs. Guillard már így is elég rosszakat szokott mondani rólam. Tudod, a kotnyeles öregasszony a földszinten? – Régen állítólag ő volt a házmester, csak aztán nyugdíjba ment, de ez nem fogja vissza attól, hogy úgy érezze, minden az ő dolga, ami itt történik. Most is halkabbra vettem a hangom; eljöttem a földszinten, és nem volt ott, de ki tudja, nem-e jelenik meg a törő üveg hallatán. – Meglepne mondjuk, ha bárkiről szépeket mondana. De tényleg nincs gond, ez csak... Futó cipő. De lehet, hogy a szőnyeggel kezdeni kéne valamit. Az egész lépcsőházban salsa szag lesz.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: somebody to someone / lilly & cameron
somebody to someone / lilly & cameron EmptySzomb. Okt. 08 2022, 23:54

Somebody to someone Cameron&Lilly
Brooklyn
Meglepődve látom a srác reakcióját, mikor is ráeszmélek, hogy pontosan milyen pozícióba keveredtünk. Igen, valóban elég fura látvány lehet. Bár be kell vallanom, hogy valahol aranyos is ez a megmozdulása, így nem csoda, hogy egy apró kis kacaj tör ki belőlem.
- Akkor biztosan nem vágott meg? – Kérdezem újra, miközben felegyenesedek. Lehet, hogy a cipője koszos lett, bár már ezért is elég rosszul érzem magamat, de akkor még inkább így érezném, ha még a vérét is ontotta volna a salsa.
- Akkor legalább valamivel hadd engeszteljelek ki. – Körülnézek, mit adhatnék neki, a cipőjéért cserébe. Jelenleg nincsen nálam semmi, mármint az alkoholon kívül és egy pár darab különlegesebb fűszeren kívül, de csak nem mondhatom neki azt, hogy: Nézd csak, itt egy kis chili paprika, tényleg ezer bocsi. Vagy mégis megtehetném? Nem, biztosan nem, legalábbis én biztosan nem örülnék neki.
Elkezdek a zsebembe kutakodni, hátha találok benne még pár darab zsebkendőt, esetleg valamilyen nedves törlőkendőt, amivel megszabadíthatja a zöld szósztól a cipőjét. Mire egy fura mondat csapja meg a fülem. A mozdulatom azonnal megáll, és valószínűleg kívülről úgy nézhetek ki, mint egy kutya aki félre hajtott fejjel nézi a gazdáját és nem is érti, hogy pontosan mi történik. Hát most én sem értem ennek a mondatnak a mienségét. Mért ne jöhetne fel csak úgy? Jó nyilván ebben a helyzetben kicsit más, hiszen a lakás nem az enyém, de akkor is. Vagy azt hitte, hogy én szeretem volna bármi többet? Mert ez nem így van, mármint helyes srác, magas, éles áll vonal, olyan zsaru alkat, de akkor is számomra ez túl gyors lenne. Gyakorlatilag két mondatnál többet nem beszéltünk, mi van, ha egy sorozat gyilkos? Ki tudja? Jeffrey Dahmerről sem sejtette senki, (kivéve a szomszédjai) aztán még is mennyi embert megölt.
- Hát nézd, az valóban rossz néven venné ki magát, mert én nem itt lakom, hanem Manhattanben. Úgy, hogy elég nagyot néznék, ha egyszer csak ott teremnél. – Vetek felé ez mosolyt, miközben a hajamat a fülem mögé igazítom. – Itt maximum az Apáméba tudsz.
- Rosszakat? – Talán mégis sorozat gyilkos.
- Igen, Apa mesélte, hogy milyen nő. Szerencsére nekem nem kell vele kommunikálnom.
Oh, emlékszem milyen volt mikor először ide hoztam a kutyámat. Mintha csak Mrs. Guillard kiszagolta volna. Még be sem léptünk az ajtón, már ott várt minket, hogy itt nem lehet kutyát tartani, és különben is mit keresek itt, az ő házában. Bár nagyon nehezen, de sikerült higgadtan elmagyaráznom neki, hogy a kutya csak rövid időre marad itt, és hogy én az új házmester lánya vagyok. Onnantól kezdve gyakorlatilag bármit csinálhattam volna itt, nem szólt semmiért, de még csak rám se nézett, mintha én lettem volna a ház szelleme, ami ugyan néha bosszantotta, hiszen az útba parkoltam le, vagy éppen nem fért azonnal hozzá a postájához, mert ott álltam, de még is el kell tűrnie, így inkább tudomást sem vesz rólam. Nem mintha túl gyakran járnék ide, hogy annyira zavaró legyek. Bár lehet, hogy ezzel az akciómmal kihúznám nála a gyufát.
- Emiatt ne aggódj. – Legyintek. -  Apa a házmester, úgy, hogy szólok neki és a ház tisztítógépével megoldja a problémát. Vissza térve egy kicsit, mért is nem venné magát ki jól, ha feljössz a lakásba? – Csak nem hagy nyugodni ez a mondata.

thx.
mind álarcot viselünk
Lilly Dodd
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
somebody to someone / lilly & cameron Tumblr_inline_pk10xgFLKA1tyemz4_250
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
The Eternal Flame
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
somebody to someone / lilly & cameron Tumblr_obtyqfLYUu1rlnjw2o1_1280
★ idézet ★ :
A remény olyan, mint a vér. Amíg áramlik az ereidben, addig élsz.
★ foglalkozás ★ :
Műkincs kereskedő
★ play by ★ :
Madison Pettis
★ szükségem van rád ★ :
Welcome Back Sweetie
somebody to someone / lilly & cameron 23b9e9015f89144e035ba14fc54746371b54b986
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
somebody to someone / lilly & cameron Haunted-picture-ghostly-gallery
TémanyitásRe: somebody to someone / lilly & cameron
somebody to someone / lilly & cameron EmptyVas. Okt. 09 2022, 17:58


i don't wanna die or fade away
And if the sun starts setting, the sky goes cold Then if the clouds get heavy and start to fall I really need somebody to call my own I wanna be somebody to someone

▼▲▼

Egészen biztosan – ismétlem, némileg már elkínzott mosollyal. Nem a vele való beszélgetés zavar, csak sose tudom, mit kezdjek azzal, ha ilyen szempontból figyelnek rám, nem vagyok hozzá szokva – innen tudom azt is, hogy ha tényleg megvágott volna bármi, azt se mondanám el neki, hanem jó képet vágok hozzá, aztán a lakásomig  kihúzom bicegés nélkül, és remélem, nem ázik át olyan gyorsan az anyag belülről, hogy kint is lábnyomokat hagynék, mint valami horrorfilmben.
Semmi szükség rá... – Már nekem is unalmas, hogy ugyanazt hajtogatom újra és újra, de sokadjára is valami kompenzációt ajánl, pedig nem történt semmi. Szinte már kívánom, hogy történt volna, hogy jogosnak érezzem, de ha jól látom, csak a fül adta meg magát, szóval arról épp egyikünk sem tehet.
Arról sem tehetek, hogy Manhattan említésére megemelkedik a szemöldököm. Bárki, aki ki tudja fizetni azokat az albérletárakat – vagy kifizetik neki helyette – teljesen más kategóriába esik, mint én. Nem szeretem csak ez alapján megítélni az embereket, mert hát... Biztos van olyan gazdag ember, aki megérdemli a pénzt és jóra költi, az nem jelent semmit, hogy Én még nem találkoztam ilyennel, a Biblia szerint pedig egyébként is bűn az irigység és a féltékenység (sok más egyéb mellett). Ettől függetlenül így nem értem, egyrészt mit keres itt, és miért látom itt ennyiszer; másrészt pedig miért aggódik egy cipő miatt, ami láthatóan olyan elnyűtt és márkátlan, hogy új korában se nézne rá kétszer a boltban...?
Persze, lehet, hogy csak... Kedves. És ha egy kicsivel is ismerősebb lenne – mondjuk legalább a nevét tudnám –, akkor csak fele ennyire esne nehezemre elfogadni ezt az indokolatlan kedvességét.
Tudod, csak... A szokásos... Generációk elvárásai közti különbség? – próbálkozom ezzel, mert nincs az az isten, hogy elmagyarázom egy potenciálisan akár kiskorú lánynak, hogy mivel több, mint egy nőt látott már felmenni a lakásomba, ezért "liliomtipró pernahajder" vagyok. Még szerencse, hogy nem abba a templomba jár, mint én; okkal választottam albérletet épp annyira távol, hogy ne fussak össze nap mint nap azokkal, akik egy kicsit szigorúbban veszik a vallási dogmákat.
Aztán azt mondja, hogy az apja a házmester, és hát gondolom ez megmagyarázza, mit keres itt, ha Manhattanben él (talán az anyja pénzes...? A házmesterség biztos nem fizet sokat), és gondolom megnyugtatásnak szánja, de nem lesz jobb. Szóval a házmester lánya, akit nem ismerek és aki még csak nem is itt lakik, azt szeretné, hogy menjek fel vele az apja lakására, hogy kitisztítsa az edzőcipőmet...? Lehet, hogy velem van a baj, amiért ez egy kicsit túllő a célon. Ha fordítva lennénk, biztos én is felajánlom... Hát nem értek annyira a takarításhoz, szóval talán azt, hogy kifizetem a tisztíttatást vagy valami.
Biztos vagy benne, hogy ebben a városban élsz? – próbálkozom valamivel könnyedebb stílusban, halvány mosollyal. Lehet, hogy csak nem olyan régen költözött egyedül valahova, vagy ilyesmi. Talán egyetemista. – Ritkán tanácsos ismeretlen férfiakat beinvitálni a lakásba. Akkor sem, ha láttad már párszor. – És akkor ide jöhetnék valami kábé-statisztikával, amiben még igazam is lenne; a legtöbb bűntényt, erőszakkal járót vagy sem, távolabbi ismerősök követnek el: olyanok, akik tudják, mid van, mit akarnak tőled, de nem fogja vissza őket az empátia. Aztán persze ott vannak a drogok is. Nem tudhatja, hogy nem-e függő vagyok, aki egyelőre még jól titkolja, vagy épp a szebbik hullámvölgyben van; bár néztek már drogosnak, mikor hirtelen kellett váltani a műszakbeosztások között, és nem tudtam átállni aludni. Olyankor elég zombiszerű fejem lesz a tükör és a képek bizonyossága szerint.
Tényleg semmi szükség bármifajta kompenzációra, bár nagyon kedves. Ez egy régi vacak, Manhattanben biztos nem is látsz ilyet, úgyhogy semmi baj. Az ajándékot kicsit sajnálom – mutatok a szakadt ajándékos tasakra. – De legalább az alkohol megúszta...? – Nézd a dolgok napos oldalát. Megköszörülöm a torkom. – Nem akarlak feltartani, biztosan várnak.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: somebody to someone / lilly & cameron
somebody to someone / lilly & cameron EmptyHétf. Okt. 10 2022, 21:31

Somebody to someone Cameron&Lilly
Brooklyn
- Akkor jó. – Nyugtázom, hogy nincsen semmi baja. Tényleg a szívemre venném, ha estleg megsérült volna. Bár ugye ennek nem sok esélye volt, hiszen egy ilyen üveg, nem szanaszét repül ha leesik, hanem gyakorlatilag nagyobb darabokra törik, és a szósz nagyából azokat is egyben tartja.
- Oké. – Vetek felé egy félmosolyt. Hanem szeretné, hát nem fogom ráerőltetni. Már csak azért sem, hogy ne tűnjek túl erőszakosnak. Mondhatnám úgy is, hogy az én lelkiismeretem tiszta, ami bár ilyen formán mégsem teljesen igaz, de ez már az én dolgom és nem az övé.
Szemöldöke mozgását látva, az enyém összerándul. Mi baj van azzal, ha Manhattanben lakom és nem itt? Ez miben befolyásolja a helyzetet? Mert szerintem semmiben. Ugyan olyan emberek vagyunk, attól függetlenül, hogy más városrészben élünk. Vagy más zavarná? Esetleg az anyagiak? Na azt megérteném! Anno mikor még Bronxban laktunk, meg igazából akkor is mikor Dallasban, nagyon zavart. A kicsit tehetősebb embereknek megvan az az előnyük, ami nekem akkor nem volt, és ez egy ember életében elég frusztráló, pláne, ha nem is felnőtről beszélünk. Persze az jó kérdés lehet, hogy a gyerekeket valójában érdekelnék-e az anyagiak és a kinézet, ha nem ezt látnák otthon. Szerintem nem, ugyan úgy, ahogy egy normál társadalomban a szüleiket sem kéne érdekelniük. Éppen ezért nem járok én magam sem túl márkás ruhákban például. Mert ezek mind csak külsőségek, semmi olyan, ami bármilyen mértékben is meghatározhatná egy ember valós értékeit.
- Tippelhetek? – Persze a kérdés csak költői, ha nem engedi meg, akkor is fogok.
- Több olyan lány is ment már fel hozzád, akik többet nem voltak visszatérő vendégek? – Persze lehet, hogy most egy  érzékeny témába sikerült belekönyökölnöm, ezért gyorsan próbálom menteni a menthetőt.
- Vagy lehet, hogy csak túl hangosan létezel? – Vetek felé egy félmosolyt, amivel megpróbálok inkább könnyedebb vizekre evezni. Nem szeretek senkinek a magánéletében turkálni, így az ilyen helyzeteket megpróbálom, valami poénossal oldani. Persze ez nem mindig sikerül, sőt mondhatom azt, hogy általában nem. Kezdem azt hinni, hogy nincs is humorérzékem, vagy ami van, az is nagyon rossz.
- Igen. – Vágom rá rögtön. – Elfelejtesz valamit, nem egyedül lennénk a lakásban. Illetve, hidd el, meg tudom magamat védeni. – Mosolyodom el szélesen. Azon kívül, hogy a lakásban nem csak Apa lenne, aki potenciálisan megtudna védeni, hanem egy elég zord külsejű „harci” kutya is. Persze az már más kérdés, hogy kb. halálra nyalogatná a támadót, vagy nem, ki tudja, sose támadtak meg még, mikor vele voltam.
Viszont úgy már igen, hogy nem volt velem. Elég csak a legutóbbi mexikói utamra gondolni, vagy éppen arra a folytogatós esetre, a kórház mellet. Nem félek, sosem esett még bajom, pedig aztán azt kijelenthetem, hogy többször keveredek bele ilyen helyzetekbe, mint egy átlagember. Valószínűleg a balszerencsémnek köszönhetően, vagy a karmának. Nem tudom. Legyen bárhogy is, végső soron szerencsés vagyok. Persze azért megpróbálok ezért tenni is, például járok önvédelmi tanfolyamra is, vagy például most a lövész tudásomat elevenítem fel. Szóval nem bízom a véletlenre a dolgot.
- Manhattanben látok ennél sokkal rosszabb állapotban lévőket is, sőt az én szekrényemben is van vagy két hasonló darab. – Here we go again. Tehát valóban az anyagi helyzet az, ami feltehetőleg feszélyezi.
- Igen, az legalább egybe maradt. – Mosolygok felé.
Még válaszolni sem tudok neki, mire lépteket hallok felölünk, majd egy viszonylag mélyebb hang a nevemet emlegeti.
- Lilly? Te vagy az? – A lépcsőfordulóban Apát pillantom meg.
- Igen!
- Mit kerestek itt? Mrs. Guillard most hívott, hogy üveg csörömpölést halott, majd ahogy kinézet egy éppen egymást orálisan kielégítő párt látott. – A mondatától én magam is elpirulok, majd egy igen kínos kacaj tör ki belőlem.
- Azok mi voltunk. De ilyenről szó sem volt, csak elszakadt a tasak füle, aztán az borult ki, egy salsás üveg meg összetört. – A velem szemben álló férfi végig futtatja a tekintetét rajtam, a tasakon elidőzik, majd meglátja mögöttem a foltot.
- Akkor jó. – Mondja egy kicsit hitetlenkedve, ám végre megjelenik az arcán, a már jól ismert mosolya.
- Úgy tűnik, hogy ha a 25 éved alatt nem sikerült kinőni Anyád szerencséjét, már sose fogod. – Széles mosolyra húzza a száját.
- Isten nyugosztalja. – Teszi hozzá gyorsan, alig halhatóan. Ha róla beszél mindig hozzáteszi, ezért már felsem tűnik számomra.
- Úgy néz ki, de mi hagynánk is dolgozni. – Már mennék el mellette, mikor láttom, hogy végig néz a mellettem lévő alakon.
- És te vagy… Cameron…. – kezével mutogat, mindig ezt csinálja, ha nem jut eszébe a másik neve. – Mindegy is. – Legyint egyet.
- Az 5B-be laksz? Vagy nem, azt még nem tudtam megjegyezni, bocsánat. Csak az maradt meg, hogy te vagy a zsaru. – Felém fordul. – Tudod Lilly, róla meséltem, hogy miatta ilyen biztonságos a ház. – Csak állok is bólogatok. Egyrészt egy kicsit sok információ, másrészt egészen kerítősen hangzott ez a szöveg (bár nem hiszem, hogy ez volt a szándéka), harmadrészt pedig akkor sem hittem el és most sem fogom, hogy csak azért biztonságos lenne egy ház, mert lakik benne egy rendőr. De mindegy is, nem fogok ezen elkezdeni vitatkozni.
- Na menjetek, mielőtt Mrs. Guillard kijönne, és rájönne, hogy ti csaptatok ekkora zajt.  


thx.
mind álarcot viselünk
Lilly Dodd
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
somebody to someone / lilly & cameron Tumblr_inline_pk10xgFLKA1tyemz4_250
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
The Eternal Flame
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
somebody to someone / lilly & cameron Tumblr_obtyqfLYUu1rlnjw2o1_1280
★ idézet ★ :
A remény olyan, mint a vér. Amíg áramlik az ereidben, addig élsz.
★ foglalkozás ★ :
Műkincs kereskedő
★ play by ★ :
Madison Pettis
★ szükségem van rád ★ :
Welcome Back Sweetie
somebody to someone / lilly & cameron 23b9e9015f89144e035ba14fc54746371b54b986
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
somebody to someone / lilly & cameron Haunted-picture-ghostly-gallery
TémanyitásRe: somebody to someone / lilly & cameron
somebody to someone / lilly & cameron EmptySzomb. Okt. 29 2022, 19:04


i don't wanna die or fade away
And if the sun starts setting, the sky goes cold Then if the clouds get heavy and start to fall I really need somebody to call my own I wanna be somebody to someone

▼▲▼

„Meg tudom védeni magam.” „Fekete öves vagyok X random harcművészetben.” Híres utolsó szavak. Nem kételkedem a bátorságában, vagy abban, hogy tényleg így gondolja, csak éppen voltam már olyan helyzetben, amikor a másik fél mondjuk tényleg ártani akart nekem, és tudom, hogy ezek semmit sem érnek. Olyan csak a filmekben van, hogy egy ötven kilós, vékony, láthatóan nem testépítő nő egyszerűen kiüt egy nála kétszer akkora férfit; és mindegy, mekkora vagy, milyen nemű, milyen hátterű, egy késsel vagy egy lőfegyverrel szemben nem tudsz mit csinálni. Nem azért, mert ne lennél tisztában a dolgokkal, egyszerűen… Leblokkolsz. Én is leblokkoltam, és a nevetséges része az, hogy nem is a seregben történt, bár a sereg alatt; hazajöttem két hétre két kiküldetés között New Yorkba, és pont nem volt nálam semmi értékes, mert csak futni mentem el, de ez nem győzte meg a bedrogozott fickót, úgyhogy megszúrt párszor. Nem gondoltam volna akkor, de utólag kiderült, hogy szerencsés voltam – elég csúnyán nézhettem a nővérre, mikor ezt közölte –, mert csak a beleimet érte károsodás, az meg egyszerű műtét. Mint kiderült, van rosszabb, mintha belen szúrnak. Tulajdonképpen fair; járőrként is láttam már sokkal, sokkal rosszabbakat.
A lényeg az, hogy nem a képességeit szeretném firtatni, csak nehéz kikapcsolnom az ösztönt. Próbálom nem szentbeszéddé vagy korholássá fordítani a helyzetet, mert nem vagyok én neki senkije – még szomszédja sem – hogy megmondjam, mit és hogyan csináljon. Ha idegeneket akar felhívni, tegye. Értékelendő a… segíteni vágyás.
Hogyne – bólintok inkább mosolyogva. Legyen az én szegényes utánagondolásom akkor, igazából teljesen mindegy. Nem szeretném kényelmetlen helyzetbe hozni.
Azt megteszi helyettem a következő helyzet. Bár ahogy látom, ő egyáltalán nem érzi magát kényelmetlenül; én, vele ellentétben, nagyjából Mr. Dodd második mondatkezdésétől fogva azt kívánom, hogy bár maradtam volna még fél órát az edzőteremben, annak ellenére, hogy direkt azért jöttem el relatíve korán, mert megérkezett egy Nyögős Ted, ahogy Martinez hívta őket. Az idejük felét pózolással töltik a tükörben, közben nyomják kis hangszóróról a saját, az edzőterem tulajának ízlésénél is borzasztóbb zenéjüket, majd mikor végre két instakép között nekiállnak edzeni is, teszik mindezt rendkívül zavaró, hangos, és pornósztárokat megszégyenítő nyögések közepette. Sokszor eszembe jut, hogy talán legalább a zenét megkérem, kapcsolják le, de aztán eszembe jut, hogy szteroidos izom vagy sem, valószínűleg úgyis ő húzna be először, inkább távozásra veszem a formát.
Szép napot – köszönök azért neki fojtottan, bár nem tudom, hallja-e, vagy lefoglalja a lányával való beszélgetés.
Lehet, hogy velem van baj, és én vagyok túl prűd vagy van túl alacsonyan az ingerküszöböm, de őszintén meglep és a lelkem egy részét meg is botránkoztatja, hogy egy felnőtt ember ilyesmit kürtöl szanaszét a házban. És itt most nem Mrs. Guillardra gondolok, tőle nem lep meg. Pont olyan szabadszájú, mint a tinédzserek.
Istenem segíts meg türelemmel, pillantok fel a plafonra, mintha csak a rögzített világítás melletti sárgás foltokat jutott volna eszembe tanulmányozni. Két éve vannak ott, mióta a Pho család közösen aludt el a kanapén egy Hálaadáskor, és elfelejtették, hogy Dannyt akarták fürdeni vinni. Úgyhogy elárasztották az egész lakásukat és a közlekedőket is vízzel. Megnyugtató tudni, hogy azóta se nyúltak hozzá a javításokhoz.
A nevemet hallva viszont nem tudok tovább úgy tenni, mintha itt se lennék. – Cameron Nowinski, igen. 4D. Rendőr. – Nem nagy a különbség az elkínzott és az udvariasan visszafogott mosoly között, remélem, a jó oldalán sikerül landolnom. Általában nem szokott nehezemre esni megmaradni ezekben a társasági helyzetekben, sőt, kifejezetten szeretem őket, de a jelenlegi felütése… Nos, finoman szólva sem optimális. Az, ahogy utunkra küld minket, kínosan úgy érezteti magát, mintha ő lenne a felnőtt a szituációban, és sok dolgot el tudok ismerni hiányosságomként, de ezt talán még magamnak tudhatom, mindenesetre, eszemben sincs ellenkezni. – További jó… munkát? – Nem tudom, ez annak minősül-e. Túlóra. Vagy csak lelki béke kérdése.
Mindenesetre, követem felfelé, mert… Hát, egy irányba lehet csak menni, egy lépcsőn. Úgyhogy kizárásos alapon együtt megyünk felfelé. – Szóval, ömm… Igen, Cameron vagyok. Úgy egyébként – szólalok meg aztán egy lépcsőfordulóval később, ha már eddig ez elmaradt. – Örülök a találkozásnak…?
Lilly. Bólintva konstatálom a találkozás hivatalos részét, aztán jön még egy forduló. – Az meg… Az ajtóm. – Meg is állok előtte, a zsebemből előhúzom a kulcsomat a szabad kezemmel. – Tényleg… bocs a salsa miatt. Ha gondolod, veszek egy másikat…?


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: somebody to someone / lilly & cameron
somebody to someone / lilly & cameron EmptyPént. Dec. 30 2022, 00:45

Somebody to someone Cameron&Lilly
Brooklyn
Ahogyan Apa utunkra enged, követtem az eddig mellettem álló férfit, fel a lépcsőn. Borzasztó kínosnak érzem ezt a szituációt. Még ha eddig nem is lett volna az – bár ezt kétlem – akkor Apa megérkezése és fecsegése, egészen biztosan azzá tette. Mindig jellemző volt rá, hogy csak úgy, szinte céltalanul, kezd el beszélgetni, sőt sokkal inkább beszélni. Nem igazán érdekli ilyenkor, hogy a másik félnek mi a reakciója, de az évek során rájöttem arra is, hogy ilyenkor csak zavarban van. Feszeng attól, sőt már annak a gondolatától is, hogy kínos csönd alakuljon ki. Sőt, érzéseim szerint, néha attól is tart, hogy valami hülyeséget szól hozzá egy témához, és beég a beszélgetőpartnere előtt. Ezért inkább megpróbálja Ő irányítani a kommunikációt és minél hamarabb, számára minél kedvezőbben lezárni azt. Egészen biztos tudna ezzel a dologgal kezdeni valamit egy pszichológus. De vajon tényleg szükség van rá? Nem feltétlen, nem életbe vágó dolog és amíg tudja kontrolálni ezt, helyzeteknek megfelelően, úgy gondolom, hogy semmi baja nem származhat belőle, remélem.
- Jaj igen, Lilly. – Nyújtom felé a kezemet, miközben szedem a lépcsőfokokat.
- Igen én is. – Vettek a férfire egy mosolyt.
Ahogyan megáll, én is azt teszem, hiába kell még fentebb mennem.
- Ugyan semmiség. És nincs rá szükség. – Valóban így gondolom, teljesen felesleges, ráadásul még én okoztam neki nagyobb gondot, ezért nekem illene valamivel kiengesztelnem Őt.
- Hát, legyen további szép napod! – Köszönök el tőle, és indulok el, felfele, hogy megtegyek még egy emeletett. Azonban csak nem hagy nyugodni ez a gondolat. Tudom, hogy nem esett baja, de na, ha nem hagyta, hogy kimossam a cipőjét, csak adósa maradok valamivel. Így kb. két lépcső fokot tehetek meg, mikor visszafordulok.
- Cameron, várj még egy kicsit! – Szólalok meg, félhangosan, csak, hogy biztosan meghallja, és reménykedek benne, hogy még nem ment be a lakásba. Közben szedem a lábam, hogy újra vissza érkezzek az Ő szintjére.
Hogyha kint van még a folyosón, akkor azonnal a mondandómba kezdek, amint egy kicsit közelebb érek hozzá, azonban ha nincs kint, akkor bekopogtatok hozzá.  
- Tudom, hogy azt mondtad, hogy nem történt semmi. – Mutatok le a cipőjére. – De azért kiengesztelés képen, legalább egy kávéra hagy hívjalak meg.
Egy pillanatnyi szünetet tartok, és, hogy biztos ami biztos, bevettem a legjobb érvemet is.
- Na meg, ha a cipőd miatt nem is, de Apával való találkozásért cserébe…. elég kínos volt. – Vakarom meg a tarkómat. – Bocsánat azért is. – Húzom félre a szám és várom a válaszát.


thx.
mind álarcot viselünk
Lilly Dodd
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
somebody to someone / lilly & cameron Tumblr_inline_pk10xgFLKA1tyemz4_250
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
The Eternal Flame
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
somebody to someone / lilly & cameron Tumblr_obtyqfLYUu1rlnjw2o1_1280
★ idézet ★ :
A remény olyan, mint a vér. Amíg áramlik az ereidben, addig élsz.
★ foglalkozás ★ :
Műkincs kereskedő
★ play by ★ :
Madison Pettis
★ szükségem van rád ★ :
Welcome Back Sweetie
somebody to someone / lilly & cameron 23b9e9015f89144e035ba14fc54746371b54b986
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
somebody to someone / lilly & cameron Haunted-picture-ghostly-gallery
TémanyitásRe: somebody to someone / lilly & cameron
somebody to someone / lilly & cameron EmptySzer. Jan. 04 2023, 17:00


i don't wanna die or fade away
And if the sun starts setting, the sky goes cold Then if the clouds get heavy and start to fall I really need somebody to call my own I wanna be somebody to someone

▼▲▼

Volt egyszer egy lány, akivel elmentünk randira. Amikor elmondom, mit csinálok, az sokaknak elég vízválasztó: van, akin rögtön látszik, hogy az összes per, az összes rendőrségi túlkapás, a későn kiérés és kilakoltatás az elméje elejébe csúszik, és ha van elég akaratereje, akkor nem húzódik el undorodva, bár azt kívánja, megtehetné. Azt hiszem, ezzel számos szakma küzdhet; például kétlem, hogy könnyen el lehetne adni azt, ha valaki kukás. Nem azért, mert gond van vele, csak rögtön a negatív sztereotípiák ugranak be a másiknak. A másik leggyakoribb típus az, aki nemhogy nem negatívan, de túlzottan pozitívan néz a dologra, elmondja, hogy a BLM csak „fel lett fújva”, vagy megkérdezi, hogy mindig magamnál tartom-e a fegyvert – nem, eszemben sincs –, esetleg hazaviszem-e a bilincset – erre meg elmesélem azt a sztorit, amit az egyik régi társam mesélt, hogy holtan találtak két embert, mert az egyik kibilincselte a másikat az ágyhoz, de közben szívrohamot kapott, úgyhogy a professzionalizmus megkérdőjelezhetőségén túl egészségügyileg sem ajánlott az igazi –, és ettől is óvakodom.
Aztán ott a harmadik, akit nem érdekel a dolog. De egy kijelentést azért meg szoktam kapni: hogy nem tűnök rendőrnek. Alighanem a kiállásom megkérdőjelezhető, szintén a negatív sztereotípiából eredeztetve; csak azért, mert valaki hatalmi pozícióban van munka közben, azon kívül nem feltétlenül próbál úgy feltűnni. Persze, van, aki igen; néhányan nem is direkt csinálják, csak fel sem tűnik nekik.
Ha dolgozom, egyszerűbb a dolog, egyszerűbb nyomakodónak lennem, határozottnak, mert mindig tudom, mit kell csinálni. Vannak szabályok, előírások, rendszerek, egy világos leírás, amit követhetsz. Azon kívül viszont… Hát, megbasztam, leginkább.
Ahogy gondolod – mosolygok vissza rá. Nyilván tudom, hogy nem egy salsa szószba fog belehalni, de… Ez így volt udvarias. És valószínűleg ha most dolgoznék, nem érezném ennyire kényelmetlennek sem az egész helyzetet. Tudok beszélgetni, és szoktam is, csak most épp egyik elem se jött össze jól.
Még egy rövid pillanatig utána pillantok – nem azért, mert félek, hogy amint kinyitom az ajtót, beveti magát rajta, inkább csak kényelmi kérdés –, mielőtt bedugnám a zárba a megfelelő kulcsot; az alsót, aztán a két felső biztonsági zárba is. Reflexből kezdem becsukni magam után, nem szeretek tökölni vele, de a nevemen szólít, és… Hát azért bunkóság lenne ezek után rácsukni. Úgyhogy nekitámaszkodom az ajtófélfának, és kényelmes résre nyitva várom, mit szeretne.
Követem a mutatóujja vonalát le a cipőmig – őszintén, el is felejtettem volna –, aztán megadóan sóhajtok. – Szóval én ne törődjek a salsával, de te törődhetsz a cipőmmel…? – Nem számon kérem, mosolygok rajta. Nem fogom megúszni, én is tudom. Azt meg nem tagadhatom, hogy az tényleg kínos volt.
Csak azért mondod, mert még nem találkoztál az anyámmal – vakarom meg a tarkóm, aztán leesik, ez mennyire félre érthetően hangzik önmagában. – Mármint… Ő is elég durva tud lenni. Szerencsére ő nem a közelben lakik.
Bár annyira nem is messze, de ez most nem fontos részlet.
Szóval egy kávé. Abba még nem sokan haltak bele, végülis, és lehetne rosszabb dolgom is, minthogy egy csinos fiatal lány megfizesse a koffeinem. – Kávé… Oké. Szoktam… kávézni. – A mosolyom valószínűleg elég ostobának tűnhet, mert itt hagyok is egy szünetet. Aztán rájövök, hogy nem itt lakik, és nem épp ismerősöm sehol, úgyhogy a telefonom után nyúlok a melegítőm zsebébe. – Ömm… Ha gondolod, AirDroppolom a számom. Mármint, nem kell hívnod, ha gondolod, írhatsz WhatsAppon vagy ilyesmi. A héten már biztosan nem jó, de utána változó.
És biztosan fogok venni egy üveg salsát.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: somebody to someone / lilly & cameron
somebody to someone / lilly & cameron EmptySzer. Jan. 25 2023, 22:35

Somebody to someone Cameron&Lilly
Brooklyn
Felkacagok.
- Igen, valahogy úgy. – Helyesellek. A salsa az csak salsa, semmi extra, még valami különleges márkának sem mondanám. De azért egy cipő tisztítás, ha más nem, akkor idő, még ha az elhasznált mosószert nem is számoljuk. Az ember ideje pedig értékes, senki sem szereti elpazarolni, mert elég limitált készlet áll belőle a rendelkezésünkre. Mondjuk azt mégis jó lenne tudni, hogy mennyi van, de azt sajnos senki sem tudja, mikor megszületik.
Következő mondatára csupán felhúzom a szemöldökömet, azonban a mosolyom még mindig lankadatlan.
- Hát úgy tűnik, hogy ilyenek ezek a szülők. – Teljesen mindegy, hogy hol lakik a szülő, jobb esetben mindig a gyerekeik maradunk. Mindig védeni fognak minket, és bármikor számíthatunk rájuk. Persze néha olyan helyzetbe képesek hozni, ami nem túl komfortos, de azt hiszem, hogy ez eltud ammellet törpülni, hogy mindig mellettünk állnak. Legalábbis ilyen egy egészséges szülő – gyerek kapcsolat, remélem.
- De bármi mást ihatsz. – Reakcióját látva, úgy gondoltam, hogy jobb ha hozzá fűzőm ezt a kis megjegyzést. Ha lehet én is kiszoktam hagyni magát a kávét, inkább iszok bármi mást, így valószínűleg én is ilyen fejet vágnék mint Cameron, ha egy ilyen megkeresés érkezne felém. De persze lehet, hogy csak sok dolga van és éppen azon gondolkodik, hogy hova tudna beiktatni. Ki tudja, min jár éppen az agya.
- Androidos telefont használok, úgy, hogy mi lenne ha csak szimplán beírnád a számod a telefonomba, én meg mondjuk jövőhéten megcsörgetnélek, hogy neked mikor alkalmas? – Előveszem a telefonomat, és az „új névjegy hozzáadás” opcióra nyomok, majd Cameron felé tartom a készüléket. Néha kicsit régimódinak tartom magamat, legalábbis a számítástechnika területén. Azért vannak dolgok, amik vagy meghaladják a képességemet, vagy egyszerűen túl bonyolítottnak tartom.

thx.
mind álarcot viselünk
Lilly Dodd
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
somebody to someone / lilly & cameron Tumblr_inline_pk10xgFLKA1tyemz4_250
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
The Eternal Flame
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
somebody to someone / lilly & cameron Tumblr_obtyqfLYUu1rlnjw2o1_1280
★ idézet ★ :
A remény olyan, mint a vér. Amíg áramlik az ereidben, addig élsz.
★ foglalkozás ★ :
Műkincs kereskedő
★ play by ★ :
Madison Pettis
★ szükségem van rád ★ :
Welcome Back Sweetie
somebody to someone / lilly & cameron 23b9e9015f89144e035ba14fc54746371b54b986
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
somebody to someone / lilly & cameron Haunted-picture-ghostly-gallery
TémanyitásRe: somebody to someone / lilly & cameron
somebody to someone / lilly & cameron Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
somebody to someone / lilly & cameron
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Lilly & Evander
» Lilly Dodd
» how can i help | lilly & roman
» Lilly x Rain
» Godsend Scott & Lilly

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: