New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Bluebell Muray
tollából
Ma 14:38-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 14:10-kor
Sebastian Nolan
tollából
Ma 14:09-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 13:11-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 13:08-kor
Braylen Yang
tollából
Ma 12:36-kor
Ryker Van Doren
tollából
Ma 12:35-kor
Alfonso Deluca
tollából
Ma 12:13-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

My future is in your hands
TémanyitásMy future is in your hands
My future is in your hands EmptyKedd Szept. 20 2022, 23:28
Szeretném azt hinni, hogy az új álmok és élet országában kötöttem ki, ahol valóban boldog, de legfőképpen elégedett lehetek. Szeretném azt gondolni, hogy véget ért a menekülésem és Jean-Paul nem érhet utol itt. Hogy nem kell attól tartanom, hogy egyszer majd rám talál és a rettegés kebelez majd be, a szégyen és megalázás. Habár reményteli voltam, időt adtam magamnak, hogy az amerikaiak életszínvonalát felmérjem, a mindennapok forgatagát valamennyire kiismerjem, de egy hónap is kevésnek bizonyult ehhez. Nem értettem őket, hogy voltak képesek töménytelen mennyiségű zsírban tocsogó ételt enni, hogy mégis mi vitte rá őket, hogy sütött savanyúuborkát egyenek. Elborzasztott a ténye annak, hogy miket fogyasztanak és minden alkalommal, amikor én boldogan távoztam az éttermekből a kikért vegán opcióimmal, minden pillantást magamon éreztem.
Az elmúlt egy hónap nem csak a tapasztalatszerzésről szólt, hanem a vízumom és a munkavállalási engedélyem ügyintézéseivel is. Nem akartam felélni a megtakarításaimat sem, hiszen szerettem tervezni, a jövőmet tervezni és az esetlegesen megélt nyugdíjas éveimre is gondolnom kellett, és valljuk be, egy új életet megélni nem volt könnyű, pénzügyileg pedig nem engedhettem meg magamnak, hogy hosszú ideig ne dolgozzak. Az elmúlt két hét alatt annyi helyre küldtem az önéletrajzom, hogy megszámolni sem tudnám, minden pillanatban várva a telefonhívást, hogy valahol, valakinek majd megtetszik az, amit látott-olvasott rólam. Habár voltak sejtéseim, hogy nem minden munkahelyre jelentkeztem megfelelő kvalitással és tapasztalattal, nem akartam feladni az elkezdett jövőmet, a függetlenségemet pedig nehezemre esett volna kudarcként megélni, hogy aztán fejet hajtva visszakullogjak Franciaországba. Két nappal ezelőtt a telefonhívás váratlanul ért, épp, hogy csak nem úgy estem ki a hajmosás kellős közepén a kádból, ahogy a telefonért nyúltam. A sampon habja lassan csúszott végig előbb a homlokomon, aztán az orrnyergemen is a hívás közepén, amit megfejeltem egy tüsszentéssel is a hívás alatt, pont abban a pillanatban, amikor az időpontot említette a vonal túloldalán egy női hang. Csak háromszor kellett elismételnie, mert a másodiknál még egyszer beletüsszentettem a beszélgetésbe. Ciki, vagy nem ciki, hamarosan véget vetettem a hívásnak inkább, mert azt biztosan nem érdemelte volna meg, hogy az orrfújásomat is végighallgassa.
Áldottam az útvonaltervezőket, mert így nem kellett eltévednem a metropoliszban, de kihasználva az őszi utolsó napsugarakat ragszkodtam a magassarkú szandálhoz az interjúra, s azon egyensúlyozva igyekeztem a megadott címre a metró megállójától. A százhatvan centis magasságomhoz hozzáadott plusz tíz centivel sem tűntem ki a tömegből, maradjunk ennyiben. Kikerestem a kaputelefonon a megfelelő nevet és az ujjam már nyomta is be a gombot. A pillantásom a csörgés kellős közepén a hatalmas épületet pásztázta, s akkor sóhajtottam egy hatalmasat, amikor megszólaltak a túloldalról.
- Jó napot kívánok! Catherine Leclair vagyok és állásinterjúra érkeztem - szólaltam meg, hogy ne húzzam az időt. - Remélem jó helyre is. Amanda Millerrel beszéltem meg az időpontot. Elnézést, hogy huszonöt perccel korábban érkeztem, de nem szeretek elkésni. Igazából várok... ha kell - adtam tájékoztatást arról, amit megtudtam. A nő jelezte, hogy ő a jelenlegi személyi asszisztens, akinek nem sokára a szülési szabadságát kell megkezdenie és nem szeretne a gömbölyödő hasán egyensúlyozni vizes poharat. Mármint ezt nem mondta, de nem egy videót láttam arról, hogy a babavárás örömeit kihasználva asztalként funkcionáltak a kismamák pocakjai. A beszélgetés elülésével a hosszú sípoló hang jelezte, hogy besurranhatok betörőt játszva, ezért kihasználva az alkalmat a hallba érkeztem. Megköszörültem a torkom, a vállamra húztam a táskám pántját, szorosan fogva meg azt, hogy a recepcióshoz lépjek és elismételjem mindazt, amit előbb odakint is. Az útbaigazítást nem húzták el, így megköszönve a kapott információkat kopogtam végig a folyosókon, percekkel később megérkezve egy hatalmas ajtó elé, ahol elbizonytalanodva vetettem neki a hátamat a falnak. Akár le is ülhettem volna, akár ki is vehettem volna a könyvet a táskámból, míg várakozom, vagy esetleg a lehalkított telefonomon is pötyöghettem volna. Apának el kellett volna mondanom, hogy végre a hatodik interjúm is megtörténik, de a mindig pozitív bíztatása ellenére eddig nem jártam sikerrel. Nem akartam elkiabálni, hogy talán ez majd sikerül.
Ujjaimmal igazítottam a hajtincseimen, amit a felerősödő szél szénakazallá változtatott. Óvatosan simítottam végig az alsó szempillasorom alatt a bőrömön, hogy a spirálom esetleges nyomait eltüntessem onnan és ne pandaként jelenjek meg a munkaadó előtt. Abban a pillanatban, hogy a táskából elővarázsolt zsebkendőt széthajtva az orromat kezdtem fújni tárult ki előttem az ajtó - ezért zsepivel borított arccal, tágra nyílt szemekkel pillantottam rá a FÉRFIre, aki még így, a magassarkúm ellenére is bőven fölém magasodott.
- Bocsánat! - fojtott hangon szólaltam meg és már fordultam is meg, hogy az akciómat befejezve szolidan, halkan fújjak orrot. Csak háromszor töröltem meg magam, hogy még véletlenül se maradjon nyoma annak és csak akkor fordultam vissza a férfi felé, amikor végeztem, a használt zsepit pedig elsüllyesztettem a táskám mélyére. Megköszörültem megint a torkom. - Elnézést kérek - lesütöttem a pillantásom, de az pont elég volt, hogy a férfi öltözékén végigcsússzon a tekintetem, hogy aztán felpillantsak a szemeibe. És mielőtt elé léptem volna, fertőtlenítőt nyomva a kezembe némileg összekapva magam tisztítotttam meg a tenyereimet, csak azután nyújtva egy kézfogásra a kezem neki. - Catherine Leclair vagyok. Ön pedig... Khaled Al Nassar, ha minden igaz és nem csak úgy megjelenik mindenki más irodájában! Amennyiben megerőszakoltam volna a nevét a kiejtésemmel, sajnálom! - mutatkoztam be neki egy reményteljes mosollyal, amit a neve miatt zavart, rövid nevetéssel nyugtáztam. Kihúztam magam, a tenyereim végigsimítottak a felsőm láthatatlan redőin.
AL magánlaboratórium
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: My future is in your hands
My future is in your hands EmptyVas. Okt. 02 2022, 11:05
To Catherine
"Man is not what he thinks he is, he is what he hides."

A nyár utolsó, langymeleget hozó sugallatai talán most omlottak szét utoljára a sír mellett finoman sárguló bokron, melynek levelein pillanatokon belül halkan koppannak az apró esőcseppek. A fekete esernyőm csendesen kattan, miközben a pap beszéde közben a fejem fölé emelem azt, mielőtt még a zsebemben bújó iratokat kikezdi egy hirtelen jött vihar. Érzem, ahogy a csekély tömeget megviseli, ahogy a cseppek a koporsót is egyre hangosabban verik, s még a virágokat is elkezdi cibálni a koraőszi szél, mely immáron határozottan állíthatom, kivégezte a nyarat.
Mrs. Hopkins eltávozása nagy veszteség a számomra. Hosszú éveket ölelt át kitartó munkája, mely alatt majdnem minden részletet a tudtára adtam a munkámról. Különleges volt a felfogása. Ahhoz képest, hogy már a hatvanadik esztendejét lépte túl múlt Karácsony estéjén, egyáltalán nem volt régimódi a felfogása, mint oly sokaknak ezen a világon. Ő a haladás mellett állt, az újításnak élt, s képes volt áldozni ezek oltárán, akárcsak jómagam. Ám egy hirtelen, végzetes szívroham elvette tőlem ezt az apró, őszülő, kedves, ám határozott hölgyet, aki a jobbkezem volt. Nyugodjék békében.
Ahogy fekete lábbelim a temető kovácsoltvas kerítésén kívülre kerül, gondolataim egyből visszatérnek a valós világba, s újból azon kezdek töprengeni, hogy ezt a váratlan helyzetet hogyan fogom tökéletes precizitással megoldani. Nem kedvelem az ilyen váratlan helyzeteket, bár be kell látnom, én voltam a balga, hogy nem gondolkodtam előbb, s nem volt egy B tervem arra az esetre, ha esetleg Mrs. Hopkinsra a családja elegendő nyomást helyez ahhoz, hogy beadja a nyugdíjkérelmét, így pedig kötelességem lenne elengedni őt. Nos, erre sem kell már több gondolatfoszlányt pazarolnom. Ellenben az új titkárnőmre igen.
(…)
Érzem, ahogy a szívem dobverése egyre kellemetlenebbül zörög a mellkasomban, miközben hallgatom az előttem ülő hölgy immáron tíz perce tartó szövegelését. Unalmas. Túl fiatal. Túlságosan idomítható. Ha megmondom neki, mit gondoljon, akkor azt fogja tenni. Tudom, tudom, egy magamfajtának pontosan ilyenre lenne szüksége, de én vagyok a kivétel a szabályban. Jobb szeretem az önálló gondolatokat és a saját véleményt, hiszen egy könnyen idomítható egyént nem fogok tudni beavatni azokba a titkos dolgokba, amik alant működnek a laboratóriumban.  
- Köszönöm, majd értesítem. - intem le fáradt sóhaj kíséretében. Megszeppenve pislog felém párat, de csak azután mozdul, miután kezemmel jelzem egy odavetett intés kíséretében, hogy elmehet. Ő volt immáron a negyedik, akit az alkalmazottaim ajánlottak nekem, s ő volt egyben az utolsó is, akit hajlandó voltam ilyen módon fogadni.
Az elkövetkezendő egy órám egy forró, habos, kókuszaromával hintett kávé kíséretében azzal telik, hogy megírom az internetre kibiggyesztett álláshirdetésem, mellyel sokkal nagyobb esélyem nyílik ezáltal arra, hogy megtaláljam a megfelelő személyt. Ez azonban... Borzalmasan nehéz lesz.
Egy hét elteltével egy pénteki délután lemenő napsugarai szöknek be a széles ablakon át, melyekben elmerülve sípol fel a telefonom.
- Catherine Leclair megérkezett, Uram. - feleli vékony hangján az ideiglenes asszisztensem, ki Mrs. Hopkins segédje volt. Ő lett volna az első gondolatom, aki helyettesíthetné, de a szíve alatt hordott, egyre növekvő gyermek ezt nem tette lehetővé.
- Engedje be, kérem. - a fenti irodám környékén oly síri csend honol, hogy még egy szentjánosbogár zümmögését is hallani lehetne. Nem véletlen, a helyiség hangszigetelt, így a kisasszony cipőjének kopogását is csak azért hallom meg az íróasztal mögül, mert nemrég résnyire, épp hogy láthatóan nyitva hagytam az ajtót. Mikor a kopogás abbamarad, akkor lépek tova a szobán át, s kitárom annak széles, fehérbe öltözött ajtaját. A látvány pedig igazán egyedi, hiszen hozzászoktam a tökéletesen összerakott hölgyekhez, kik maguk is úgy álltak mindig itt, mint egy robot. Tökéletes testtartás, rezzenéstelen arc. Ehelyett egy zsebkendővel kitakart hölgyemény áll velem szemben, kinek megszeppentsége egy egészen kicsiny mosolyt csal az arcomra. Elvégre emberek vagyunk, s a hozzám társított szigor ellenére az ilyesmi egyáltalán nem érdekel.
- Ugyan. Ez a természet akarata. - felelem ködösen a bocsánatkérésre, s magam is nyújtom kezem. Eddigre már a fehér köpenyem a fogason pihen, helyette egy fekete öltöny és egy sötétszürke nyakkendő kombinációja fogadhatja a kisasszonyt.
- Doktor. - igazítom ki a nevem előtt levő titulust. - A kiejtése valóban borzalmas, Miss Leclair. Ahogy az enyém is. Ám ezen a csekély kis hibán könnyen javíthatunk a jövőben. - balommal intek a bejárat felé, s jelzem, hogy fáradjon beljebb bátran. Egy nyolcszögletű, minimalista stílussal kialakított irodában találhatja magát, melyre leginkább a fehér szín jellemző. Két oldalt szekrénysorok és könyvespolcok, a márványszürke íróasztal mögött erkélyajtóval megtűzdelt széles ablaksor terül el.  
- Foglaljon helyet, kérem. - utána belépve a szék felé intek, majd helyet foglalok hamarosan vele szemben. A kinyomtatott önéletrajzát nem kezdem el fürkészni, hiszen semmi szükség sincs rá. Előzetesen már alaposan áttanulmányoztam.
- Hol is kezdjük... - összekulcsolt kezem az asztal felszínére helyezem. - Tudja, kérem, nem Ön az első, akit meghallgattam már, és sajnálattal tapasztaltam, hogy nem egy olyan hölgy jelentkezett már az állásra, aki azt sem tudta, hogy mivel foglalkozik ez a laboratórium. S mivel az időnk véges, így ezt szeretném kikerülni, szóval, Miss Leclair, mit gondol, mivel foglalkozunk? S mi a véleménye róla? Úgy érzi, el tudná magát képzelni egy ilyen környezetben? - komoly munkahelyhez komoly emberre van szükségem. Aki pedig arra sem veszi a fáradtságot, hogy egyáltalán pontosan utánanézzen ennek a helynek, annak úgy érzem, hogy nincs itt helye. Meglátjuk, hogy ez a kisasszony végre javítja-e a statisztikát, vagy ő is elsüllyed a tudatlanok vermében, mint oly sokan.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: My future is in your hands
My future is in your hands EmptyVas. Okt. 02 2022, 16:06
Általában ha az ember lánya valamit nagyon akar, akkor csak az az egyetlen dolog nem jön szembe, össze sem. Nem voltam régóta tagja az álláskeresők táborának, mégis minden egyes alkalommal úgy éreztem, hogy a tőrt a szívembe szúrva a hátamban forgatják meg, amikor egyetlen reakciót (elutasítót leginkább) sem kaptam a jelentkezéseimre. Az álmok városa, az önmegvalósítás fellegvára - nem csak Los Angeles volt ilyen, hanem számomra New York is. Három napja a Brooklyn hídon átsétálva megszámoltam, hogy a jobb oldali részen hány huzalt húztak fel az első pillérig. Azt követte a középső majd a Brooklyn felé igyekvő rész is, de mire hazaértem, elfelejtettem, leginkább azért, mert a gondolataim állandóan visszatértek ugyanoda: mit tehetnék azért, hogy sikeresebb legyek, önálló, és amit leteszek az asztalra, azt meg fogják becsülni. Kérlek és köszönöm szavakat suttognak nekem és ha hazatérek a munkaidő lejárta után, azt fogom gondolni, hogy igen, ez egy jó nap volt, a holnapi pedig csak még szuperebb lehet. Naiv voltam, de nem akartam feladni. Éppen ezért is jelentem meg a potenciális munkahelyen jóval azelőtt, mint számíthattak rám. Nem akartam elkésni, nem akartam rossz benyomást kelteni, ami egészen addig sikeres projekt volt, ameddig meg nem jelentem az előtt az ajtó előtt, ahova kellett érkeznem. Mert ahelyett, hogy hibátlanul vártam volna a férfit, tökéletes időzítéssel pont akkor kellett orrot fújnom, de legalább a fejemet nem tüsszentettem le a helyéről, ahogy kitárult az ajtó és ezért inkább elfordulva tőle fejeztem be gyorsan a műveletet, hogy aztán összeszedve minden önbecsülésem nekikezdjek a jó benyomást fogok kelteni projektnek.
Hát persze, hogy sikertelenül. Kínos, hosszúra nyúló rövid, zárt mosollyal fogadtam a kijavítást, mert természetesen a dr. jelző magasabb pozíciót jelentett, mint az én diplomáim és papírjaim összesen. Nem kérdőjeleztem meg, valóban rengeteg tanulás és intelligencia állt a férfi mögött, de annyira nem voltam már bátor, hogy én is kijavítsaam őt, amikor a vezetéknevemet mondta ki, szimplán csak kurta bólintással fogadtam a javaslatát, s egyben reménykedőn is. Nem vágta be az ajtót az arcom előtt a hibámat követően, s emiatt is léptem be az irodájába, amiről egyetlen szó jutott eszembe: steril, rideg, üres. Tévedtem, ez három szó volt, de itt ez volt a szükséges. Nem pakolhatta tele a padlóját mindenféle dokumntumokkal és a rendszertelen, habókos rendetlenség sem lehetett nála: nem olyan foglalkozása volt a Doktornak, hogy megengedhette magának a rendetlenséget.
- Köszönöm, igen.. - pillantottam a férfire, amint a hellyel kínált, eleget téve a kérésének befoglaltam a széket, de csak azután, hogy a kabátot a támlára pakoltam, a táskámat pedig a szék mellé a padlóra le. Igyekeztem nem elvarázsolódva a környezetre fordítani minden figyelmem, helyette a pillantásom a férfin állapodott meg, miközben beszélt és kérdezett. Arra volt kíváncsi, hogy miért voltam itt, mit láttam ebben a munkában, mennyire mélyrehatóan készültem fel a jelentkezésre. Mégis mit keresek itt? Egy nyomorult hivatalos levelet bárki képes volt megírni, de ha mondjuk arról kérdezett volna, hogy soroljam fel, milyen kötéseket ismerek a kovalensen kívül, válasz helyett leginkább csak kínosan mosolyogni tudtam volna. Szerettem tanulni és olyan információk után kutatni, amikről előtte nem tudtam vagy nem ismertem. Talán ez lehetett az egyik erősségem. Talán a millió kérdés, amit szerettem feltenni, vitt előre.
- Tudja, romantikus regényeket kellene írnom, ha azt vesszük, mi a végzettségem, mégsem szerettem volna kitalált karakterek mögé bújni, történelmi érákra bontani a gondolataimat - ujjaimat az ölemben összekulcsoltam, a kékjeimet pedig le sem vettem a férfi arcvonásairól, miközben beszéltem - fordítva a sorrenden, mint ahogy kérdezett. - Éveken keresztül a tudományok világában dolgoztam, kutatásokat végeztem egyes témákban, amire részint felkértek, részben pedig úgy gondoltam, hogy az aktuális kiadásban helye lenne. Rengeteg esetben találkoztam olyan szakkifejezésekkel, amikhez előtte nem volt közöm egyáltalán, mégis imádtam azt a munkát. Új területeket, gondolatokat és következtetéseket követni, vagy éppen azokkal teljesen ellentmondani és megkérdőjelezni mindazt - folytattam, de aztán felsóhajtottam hosszan. Nem volt értelme így eladnom magam. Nem egy tökéletes nőt akartam mutatni, hiszen nem voltam az: a férjem ahol csak tudta, ezt mindig hangoztatta, sokszor mások előtt is. Ez a gondolat komorságot vont magával, s mielőtt engedtem volna ezen érzelmeknek, ujjaimmal a hajamba túrtam lazán.
- Nem tudhatom, hogy megfelelek-e erre a munkára - csúszott ki a nyilvánvaló. Valószínűleg voltak olyan jelentkezői a Doktornak, akik inkább megfeleltek volna a követelményeknek. - Az Al Nassar magánlaboratórium... - most már talán szándékosan is ejtve ki rosszul a nevét, csak hogy végre kijavítson és megtudjam, hogyan is kell jól kiejteni - előre beprogramozott feladatsorok végrehajtásával működő  gépi mechanizmusokkal foglalkozik automatikus vagy félautonóm módon - a robotika ezt jelentette, muszáj voltam utánanézni, a tegnap estémből négy óra arra ment rá, hogy minden lehetséges új fogalomnak utánaolvassak, hogy legyen fogalmam erről az egészről. - Az ön esetében ez végtaghiány pótlást jelent részben - jegyeztem meg, hogy ne ez legyen a következő kérdés.
- A deformitással született embereknél és azoknál, akik valamilyen okból kifolyólag korlátozottakká válnak, fontos, hogy egésznek érezzék magukat. A fizikai megjelenésen túl azt hiszem, hogy lelki folyamatokat is szükséges megjegyezni itt. Az, amivel önök foglalkoznak, semmivel sem másabb, mint a plasztikai sebészek munkái, akik rekonstruálással foglalkoznak - tettem hozzá. Egyes emberek képtelenek élni a botox nélkül, milliókat költenek arra, hogy mellnagyobbításokon essenek túl, míg mások csak arra vágynak, hogy masztektómia után teljes értékű nőknek érezzék magukat.
- Rengeteg korlátozott és sérült embernek tudnak segíteni - összegeztem csendesen. Talán ez volt az egyik ok, amiért jelentkeztem erre a pozícióra: segíteni és nem pusztítani akartak.
AN magánlaboratórium
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: My future is in your hands
My future is in your hands EmptyCsüt. Okt. 06 2022, 20:08
To Catherine
"Man is not what he thinks he is, he is what he hides."

A kényszerbetegségek halomra szennyezik be a mindennapjaimat, de a hosszúra nyúlt évek során bőven volt elegendő időm ahhoz, hogy megszokjam a régieket, s befogadjam az újakat. Olyan ez, mint egy ördögi kör, melyből ha kihullik egy darabka, jön egyből a következő jelentkező a helyére. Nem véletlen hát, hogy ennyire ridegnek és komolynak tűnik ez az iroda a maga hófehérségével, melyben olyan érzése támadhat a betévedt idegennek, mintha egy végtelen jégmezőn sétálna, mely kész magába kebelezni, és sosem ereszteni. Nincsenek rendezetlen könyvek a polcon, ahol téma, betűsorrend, színsorrend, s méretbeli sorrend jellemző. Az íróasztalon minden apró dolog rendezetten hever egymás mellett, melyből ha több van, akkor a méretük dominál, s aszerint van sorba rakva, vagy éppen a gyűretlen papírhalom egymás tetejére téve. Ez a “tökéletesség” pedig talán még inkább rideg fátylat ölthet az irodára, melyről nem egy melengető, romantikus naplemente juthat először az ember eszébe. Ám nem is azért van ez a helyiség, hogy mások a kedvüket leljék benne, bár szívesen futtatok eszmecserét e fagyott stílusról olyanokkal, akik osztoznak a nézeteimben. Most azonban nem azért érkezett hozzám Leclair kisasszony, hogy lakberendezési tippeket osszunk meg egymással. A jövőben ugyanakkor még ez is megtörténhet, ám addig is hamar a tárgyra térek.
- Tetszetős hozzáállás. Számomra nem különösebben számít a végzettség, ettől függetlenül is úgy vélem, hogy esélyt kell adnom bárkinek, elvégre Ön is sejtheti, hogy egy titkárnőnek sokkal fontosabb a személyisége és a munkához való hozzáállása, semmint az, hogy milyen a végzettsége. A programokat, amiket használni kell, úgy hiszem, hogy megtanulhatók olyan számára is, aki nem a legjártasabb a számítógépes ismeretekben. - hozzáteszem saját gondolataimat a kellemesen megformált szavak után. Érezhető a szóhasználatából, hogy milyen foglalkozással töltötte az elmúlt éveket, hiszen az ilyenek mindig egy kis nyomot hagynak bennünk és rajtunk.  
- Hogyan vélekedik a világunk technikai fejlődéséről? Mit gondol azokról az újításokról és kockázatvállalásokról, amiknek nem száz százaléka végződhet sikerrel, és lehetnek veszteségek, nem is kevesek, ugyanakkor a siker viszont áttörést jelenthet? - egybefüggő szavait némán hallgatom, de mikor tart egy szusszanásnyi időt, akkor hullámként ontom felé az olyan kérdéseimet, melyek talán szokatlanok és eltérőek lehetnek egy elvárt állásinterjútól. Elvégre én az önálló gondolataira és véleményére vagyok kíváncsi, nem pedig azokra, melyeket más alkotott meg. Meglepő módon a laboratóriumról alkotott gondolataira egy néma bólintás lesz a válaszom, egy csekély reakcióval sem több vagy kevesebb. Az arcvonásaimról nem sok mindent szűrhet le, az épp úgy leng a közömbösség és az érdeklődés között, mint a völgy két hegye között húzódó mogorva köd.
- Ezek szerint Ön társasági egyén? - térek rá utolsó mondatára, melyből megeshet, hogy nem erre a kérdésre számított. - Van férje? Családja? Mit gondolnak ők a betölteni kívánt pozíciójáról? És a barátai? - személyes kérdéskör, de talán mégsem. Tudnom kellene azt is, hogy mennyire vannak körülötte olyan befolyásoló emberek, akik el tudják tántorítani tőlem. Némi sejtelem lakozhat közben szavaim mögött, melyből nehezen lehetne eldönteni, hogy azt akarom hallani, ami elvárt lenne ezekre a kérdőjellel megtűzdelt mondatokra, vagy azt, ami a valóság, még ha az negatív is?
- Kér esetleg egy kávét? - töröm meg a komoly hangvételt némi lágyan zengő ajánlattal. Nem szeretnék ráijeszteni, még ha tudom jól, hogy ez könnyen sikerülhet. Az interjú közben szükség van némi szünetre is, melyben fellélegezhet, s összeszedheti a gondolatait. Ha él vele, én támogatom.
- Minden alkalmazottamnak biztosítok szállást, akinek szüksége van rá. Megesik, hogy valaki távoli városból, országból érkezik, s így aki igényli, annak biztosítok egy szobával, konyhával és egy fürdővel felszerelt kisebb lakrészt. Ön igényelne esetleg ilyet a jövőben, ha Önre esne a választás? Természetesen a titoktartási szerződés bizonyos pontjai rám nézve köteleznek arra, hogy e szállást semmilyen formában nem adhatom ki egy harmadik félnek, tehát aki itt lakik, annak teljeskörű védelmet nyújtok minden szempontból. - megint egy újabb különös mozzanat. Azonban fontos megemlíteni, hiszen illegális dolgok is folynak alant a laboratóriumban, ami megköveteli, hogy az alkalmazottjaimat elbújtassam, ha a szükség úgy hozza. Muszáj volt hát kialakítanom lakrészeket erre a célra, hiszen nem veszíthetek el egy értékes embert azért, mert a világ üldözi. A beszélgetésünk után mindenképpen tartok Leclair kisasszony számára egy bejárást, hogy tisztában legyen a munkakörnyezetével.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: My future is in your hands
My future is in your hands EmptySzomb. Okt. 08 2022, 15:37
Léteznek azok az emberek, akikre ha ránézünk, meg tudjuk állapítani, hogy zűrös életvitelt folytatnak. Hogy a rendszer abszolút hiányzik az életükből és egyenesen a káosz megtestesítői. Vannak azok az emberek, akik mindezt képesek elpalástolni mások előtt és csak akkor rászabadítani a poklot valakire, ha már teljesen elkényelmesednek. A férjem az utóbbi kategória volt, akinek a fátlány évekig nem láttam át és amikor realizálódott bennem a valódi tükör, amelyet tartott felém, már késő volt. A velem szemben ülő tiszteletet parancsoló megjelenéssel bírt, s mindezt a környezete is egy az egyben tükrözte, ami előrevetítette a képzeletbeli jövőmet: soha, semmi esetre sem mertem volna egy huncut pillanatomat megélve rendetlenséget hagyni az asztalán, vagy megkeverni a könyveinek sorrendjét a polcain - mert rálátva azok gerincére, ha nem voltak túl távoliak, a rendszerük egyértelművé tette azt, ami alapján a férfi rendet tartott maga körül. Kényelmetlenséget kellett volna szülnie, azt az érzetet kelteni bennem, hogy egyenes háttal, mereven viselkedjek vele, mégsem ment. Alapjában véve nem ilyen voltam és nem szerettem magam sosem megjátszani. A kérdésére adott válaszom hiosszúra nyúlóan fejezte ki a gondolkodásomat, s talán olyan részleteket is megosztottam így magamból, amelyeket jogosan hagytam ki az önéletrajzból, most mégis fontosnak véltem mindazt. Csak hogy lássa, tudja, a munkámat soha nem vettem félvállról.
Minden munka ad valamit. Minden lehetőség hozzátesz ahhoz, akik vagyunk, ezért sem vettem magamra és áldoztam a sértettség oltárán, amikor megjegyezte az adatbáziskezelést. Valóban más jellegű munka volt, ugyanakkor én sem a kőkorszakban éltem, az előző munkámból kifolyólag kénytelen voltam használni a számítógépek adta lehetőségeket.
- A kockázatvállalás erről szól. Nem minden befektetés térül meg, ha fejen állunk sem, a veszteségek elkerülhetetlenek, de fontosak a fejlődéshez és a továbblépéshez. Talán a legfontosabb ennél, hogy a kudarcokon túl tudunk-e lépni és hogy célorientáltan folytatni tudjuk a megkezdett projektet - mert valóban, talán a legnagyobb veszteségként a mai napig a Challengert tartják számon a lezuhant asztronautákkal a fedélzetén - ha az űrkutatás területén állapodunk meg egyetlen pillanatra csak. Kellett az is ahhoz, hogy másként gondolkodjanak a ma emberei, tanuljanak az elkövetett hibákból és tudjanak más irányba indulni - mert tapasztalat volt. Egy lehetőség. - A tudományokba táplált befektetések előrébb viszik a társadalmat, mint a vallások vagy egy megfoghatatlan entitás, akinek a létezését igazán semmi sem bizonyítja vagy igazolja - Galilei mártírhalála is azok kezén száradt, akik a Föld lapos elvben hittek. Talán ezekkel a szavakkal egyértelműsítettem a másik fél számára, hogy én miben hittem, hogy minek hittem és mi alapján működtem. Irodalmi szempontból a Biblia zseniális alkotás volt, de a létezésével a kételkedést is beletáplálta egyes emberekbe. S talán emiatt is vélekedtem erről a munkáról, ahogy. Nem hittem abban, hogy a fájdalom isteni eredetű lenne, és egyfajta próbatétel. Inkább hittem a genetikában, a véletlenekben, a betegségekben és a balesetekben - párhuzamot vonva a magánlaboratórium munkássága és a plasztikai sebészet egyes rétegeit tekintve. A következtetés nem volt bekalkulálva az elmondott szavaimra, ezért a meglepettség egyetlen pillanatra eluralta az arcvonásaim, hogy aztán a folytatásra, a feltett direkt kérdésekre az ujjaim a szék karfáin csússzanak végig, ahogy az ölemből elvontam a kezeim. Számos esetben hallani, hogy a gyerekvállalás kockázatával akarnak-e számolni a munkáltatók.
- Van szemem és érző embernek tartom magam, aki nem fog elmenni anélkül egy idős hölgy mellett, hogy ne ajánlaná fel a segítségét, ha látja, hogy esetleg szüksége lehet rá. De nem vonz a reflektorfény, sem pedig túlzó figyelem. Ha elismerik a munkámat, az sokkal többet jelent számomra - mindenkinek jól esett az, ha megbecsülték. Voltak, akik szomjaztak a szereplésre, nem véletlenül bújtam el a magazin cikkeinek hasábjai mögött. - Mindez, a munkavállalás az én döntésem, egyéni jog, amiben egyetlen családtagom sem korlátozhat le - a befolyásolhatóság terorjának láncait igyekeztem levetkőzni magamról. Ezért is pakoltam ekkora távolságot a férjem és magam közé, mégsem válaszoltam meg nyíltan a kérdését. A karikagyűrűm már hónapok óta nem jelezte a rabigát az ujjamon, a tudata viszont bőven elég volt, hogy lezárás nélkül menekültem el abból a mételyező kapcsolatból.
- Köszönöm, igen. Elfogadnám - ha vizet ajánlott fel, arra is igent mondtam volna. Tejre nem, de a kakaóra áldásomat adnám - kizárólag este, lefekvés előtt az a meleg ital csodákra képes. Ez a kis közjáték elég volt ahhoz, hogy felvezessen egy különös témát, amivel még soha életemben nem találkoztam. Természetesen ennek egyik oka az volt, hogy eddig egyetlen helyen dolgoztam csak, akihez hűséges voltam.
- Nem lenne rá szükségem jelenleg, köszönöm, hacsak az albérlet költségei nem vonnának magukkal akkora összeget, ami miatt fel kellene adnom azt a lakást. Pár hete költöztem Manhattanbe Párizsból és még csak most szokom azt, hogy egyedül lehetek, oda és azt pakolok, amit csak akarok. Fura dolog ez - egyetlen apró rándulás a szám szegletében elárulta, hogy nem voltam ahhoz hozzászokva, hogy egyedül legyek, mégsem akartam feladni az újra elnyert szabadságom. - Ugyanúgy van benne konyha, fürdő és szoba is - merthogy imádtam főzni és megvesztem az otthon ízeiért, ráadásul szükségem volt forró fürdőkre is egy fürdőkáddal. A szavaimat egy apró, elégedett mosoly igazolta. - Ha esetleg úgy alakulna, hogy engem alkalmazna, a szerződésben foglaltak alapján így sem kerülne a címem harmadik fél kezébe, nem igaz? - érdeklődtem aztán meg mégis, mert ez fontos kritérium volt. - Ha mégis megváltozna az albérlettel kapcsolatos megállapításom, úgy a későbbiekben is igényelhető lenne az ön által biztosított lakás? - kíváncsi voltam. A felajánlás nagylelkű volt, olyan, amit a munkaadói felek nem nagyon szoktak alkalmazni. Hogy mit mondott el mindez a férfiről: elsősorban azt, első ránézésre, hogy törődik az alkalmazottaival.
AN magánlaboratórium
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: My future is in your hands
My future is in your hands EmptyPént. Okt. 14 2022, 13:26
To Catherine
"Man is not what he thinks he is, he is what he hides."

A magányos pillanataimban éjjelente, mikor az egyedüli társaságomat csupán a könyvek jelentik, sokszor eltűnődöm azon a filozofikus gondolaton, hogy az alant rejtőző laboratórium olyan, mint a Pokol földi megnyilvánulása. Egy fehérbe öltözött Alvilág, ahol megannyi lélek nyugszik már, s melynek számtalan bugyra rejlik odalent. Minél mélyebbre hatolunk, annál közelebb érezhetjük a Halál leheletét, mely az én ajkaimon át omlik szét a fehér ajtók mögé rejtett báránykáimon, s fertőzi meg őket az elmúlással. Egy jó cél érdekében. Itt fent azonban ez távoli, láthatatlan vidéknek tűnik, melynek kicsiny szegletébe egy újabb idegen nyerhet betekintést Miss Leclair személyében, akiről egyelőre kár lenne bármiféle következtetést is levonni, s előítéletekkel mocskolni a róla lassacskán kialakuló képet.  
- Ön például hogyan élne meg egy kudarcot? Milyen a stressztűrő képessége? Kompenzálná ezt egy valós példával, kérem? - méregzöld tekintetem anyám hagyatéka, kinek erős génjei mindig is kitűntek az egyiptomi közegből, ott ugyanis nagyon ritka volt, ha valakinek eltérő színűek voltak az íriszei a barnától. Szemeim húsba vájó szúróssága azonban már apám öröksége, ki elsajátította a néma szigor művészetét, s örömmel adta át nekem ezt a kegyet. Akaratomon kívül is sokszor uralkodik el rajtam a mosolytalan, kígyószerű tekintet, mely nem kavarog jobbra és balra, hanem egyenesen, töretlenül nyilall a velem szemben ülő lélektükreibe. Mint most is, ahogy szótlanul hallgatom végig Catherine válaszát. Nem feltétlenül szerencsés egy földöntúli istenségben hívő egyén alkalmazása e területen, hiszen sok problémába ütközhetek vele az elveim és a felfogásom miatt. Az ilyen pedig elkerülendő egy olyan közegben, mint a miénk, nem véletlenül szelektálok ennyire a jelentkezők között.
- Ezt örömmel hallom, hiszen a jövőben bekövetkezhetnek váratlan túlórák és utazások, s olyan is, hogy egy-egy értekezlet az éjjelbe fog nyúlni. Természetesen az utolsó percig rendesen megfizetve. Problémát okozna Önnek, ha maradnia kellene olykor? - fejem enyhén oldalra biccentem, majd bal oldalon az állkapcsomnál két ujjamat borostámba fűzöm, s megtámasztom magam. A tökéletes személy számomra olyan lenne, akinek se kutyája, se macskája, se családja. Ilyen persze tudom, hogy oly ritka, mint a napsütötte égen sikló fehér holló. Talán kevesebbel is be tudom érni, ha megtalálom a megfelelő személyt, kiben látni fogom azokat a készségeket és tulajdonságokat, melyekre szükségem van. Lehet, hogy túlságosan nagy feneket kerítek ennek az állásnak, de mivel közvetlenül mellettem fog dolgozni az én személyi asszisztensem, így úgy gondolom, hogy őt is rá kell ültetnem a tökéletesség felé vezető ösvényre.  
- És mi ösztönözte arra, hogy a világ másik felére jöjjön, ha nem túl személyes a kérdésem? - az ajánlatomat ezelőtt fogadta el, így lassan hátrébb gurítom a székemet, felállok róla, majd gondosan visszatolom azt a helyére. Pontosan középre, egyenesen. Ezt követően Miss Leclair mellé állok, s az ajtó felé intek kezemmel, hogy indulhatunk. Tudom, a megszokott az lehet, hogy egyszerűen csak jelzem az igényünket az ideiglenes titkárnőnek, aki teljesíti azt, azonban az én kávéimádatom sokkal széleskörűbb, mint hogy megelégedjek egy sima, egyszerű feketébe csöpögtetett tejjel és cukorral.  
- Ez a hely semmilyen körülmények között sem kerül egy harmadik fél tudtára, illetve ha esetleg volt szerencséje ahhoz, hogy megfigyelje a védelmet, akkor talán láthatta, hogy a bejutás sem éppen a legegyszerűbb ide. Még ha valakinek sikerülne átjutnia a kapun, netán a több méterre felhúzott, elektromossággal védett kerítésen, ebbe az épületbe biztosan nem fog behatolni. - fejtem ki bővebben, immáron lábaimat egymás elé téve, ha a kisasszony velem tart. Úgy vélem, fontos ezt az információt jobban hangsúlyoznom, mint amit az imént közöltem. Számomra fontos, hogy védelmet nyújtsak azoknak, akiket alkalmazok, hiszen én rakom a kezük alá az illegális dolgokat. Nem várhatom el senkitől, hogy a semmiért kockáztassa önmagát.
- Bármikor igényelhető, amikor csak szüksége van rá. Megesik, hogy az élet olyan akadályokat gördít elénk, amik megmászhatatlannak tűnnek először, s úgy hiszem, hogy mindenkinek szüksége lehet egy “menedékre”. Ahol nyugovóra lelhet. - reményeim szerint eddigre már odakint sétálunk a folyosón. - A kávé után megejtünk egy látogatást a lentebbi szintekre is. - addig is azonban pár ajtón áthaladva egy kisebb étkezőbe érkezünk. Három szélesebb asztal van egymás mellett, amiket nyolc-nyolc szék ölel körbe. Széles ablakok néznek a gondosan művelt, leginkább a zöld árnyalatiba burkolt kertbe. A kis étkező szélein számtalan automata kapott helyet, melyek friss szendvicset, hideg üdítőt, csokoládét, péksüteményt, s kávét is kínálnak az éhes és szomjas szájaknak. Én mégsem az egyik automata előtt cövekelek le, hanem egy sötétszürke tábla előtt, melyen tengernyi különleges kávé van felsorolva.  
- Válasszon kedvére. - a tábla mellett egy “Kérem, csengessen!” tábla jelzi, hogy e kávéknak gazdájuk is van. Megnyomom hát a csengőt, s nagyjából húsz másodpercnyi várakozás után egy kis ablakot elhúz egy apró kéz. Nem túlzok, ha azt mondom, hogy apró, hiszen egy törpenövésű, hosszú, szőke hajú hölgy jelenik meg mögötte.
- A szokásosat szeretném, Patricia. - a szokásos nálam a kókuszaromával meghintett kávé, melynek selymessége felbecsülhetetlen. Patricia már régóta nekem dolgozik, s bár nincs akkora feladata, mint az alsóbb szinteken dolgozóknak, de én nagyra becsülöm a munkáját. Nála jobban senki sem készít kávét, s a szendvicsei isteniek!
- És Önnek mit adhatok, Hölgyem? - kérdi Catherintől vékony hangján, finom mosollyal. Apró ráncok már borítják az arcát, hiszen közeledik számára a negyvenötödik éve, de fogyatékossága miatt nehéz lenne megmondani, hogy pontosan hány Karácsonyt élt már meg.  


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: My future is in your hands
My future is in your hands EmptyPént. Okt. 21 2022, 18:38
Minden ember más és ezt tökéletesen tükrözi a férfi kérdése is. Nem akartam beavatni őt az életem kudarcaiba és úgy éreztem, hogy megfojt ezzel a kérdéssel, ha nem is szándékosan tette, kényelmetlenné varázsolta a pillanatot ezzel. Nem mintha ez kevésbé lett volna bicskanyitogató, mint az elvárt "és tervez a közeljövőben gyereket?" kérdés, amire meglett volna ugyancsak a válaszom: vágytam rá, de nem minden áron vagy eszetlenül belemenve önző vágyakba, mert nem a szülés okozta stressz vagy csoda tett teljessé vagy azzá, aki ma voltam. A legtisztább döntés az lett volna, hogy a kudarcba fulladó példámat a házasságommal kellett volna igazolnom, mégsem akartam a személyeskedésbe belemenni, a magánéletemet pedig féltve őriztem. Legalábbis sem az öngyilkossági kísérletek ígéretéről, sem pedig a tettlegességről nem beszéltem, amit át kellett élnem a férjem mellett. Pedig jobban tettem volna, ha kiállok magamért abban a helyzetben is.
- A kudarc feszültséget szül, arra ösztönöz, hogy sajnáljuk és sajnáltassuk magunkat egy bizonyos ideig, én sem vagyok más, de bizonyos emberekkel ellentétben én szeretek felállni, amilyen magasra csak tudok... ami nem olyan magas, tekintve, hogy inkább egy padlócirkáló kutyával vetekedem - nevettem el magam bohókásan, amibe a feléledő feszültség érzete is belekeveredett. - Volt arra példa az előző munkahelyemen még az elején, hogy a kiadó és a szerkesztő is többször dobta vissza a cikkemet, mint az egészséges lett volna és emiatt azt éreztem, hogy nem vagyok jó, nem vagyok elég jó. Éjszakába nyúlóan görnyedtem a gép elé, olvastam olyan szakirodalmat, amit azóta se felejtettem el, de a szűk határidők és a folytonos elutasítások, a kihívás, hogy nekem azt meg kell írnom.. - hallgattam el megingatva a fejem is nemlegesen, ahogy próbáltam a megfelelő szavakat megtalálni arra, amit akkor éreztem. Úgy igazán. - Fel akartam mondani, fel akartam adni, de tudja mit? Ha valamit abba akarok hagyni, ha valamit fel akarok adni, azt én akarom, nem pedig mások nyomására, nem azért, mert mások szerint nem vagyok elég jó- Egy jóval idősebb kollégám segített ki a tanácsaival akkor, amiért azóta is hálásan és szeretettel gondolok rá - őszintén szólva a férfi szemeibe is néztem, de az átható tekintete zavaróan hatott rám, úgy éreztem, mint amikor kislányként az egyik kisfiú állandóan figyelt és ez elbizonytalanított. Megnéztem magam a tükörben idefelé jövet. Igyekeztem hibátlan lenni, de ez a kitüntetett figyelem nem hagyott nyugodni. Ezért is pillantottam el többször is a férfiről, megszakítva ezt a kapcsot kettőnk közt, mielőtt még elakadt volna a lélegzetem vagy még rosszabb, pirulásba torkollt volna mindez. Mégis folytatnom kellett valahogy a beszélgetés fonalát, de talán hiba volt belekeverni a tudományok világába a hitet, mégsem éreztem úgy, hogy rosszul fogalmaztam volna. Az igazam bármikor képes lettem volna megvédeni, de nem voltam elvakult és elfogult sem, így képes voltam arra is, hogy másoknak is igazat tudjak adni, ha arra volt szükség és valóban meggyőzően érveltek.
- Ha szükséges a maradásom, akkor természetesen vállalni fogom a túlórákat. Nem szeretem, ha a munka befejezetlenül vár - a helyzet az, hogy a munkámban szerettem a lehető legtöbbet nyújtani már-már túlzásokba is esve és törekedve arra, hogy hibátlan munkát adjak ki a kezemből. A párizsi irodaházban a szinten nem ritkán esett meg, hogy mások már rég hazacsorogtak, én pedig még mindig bogarásztam tanulmányokat. Mégis érdeklődőn figyeltem, ahogy a kávé említésével párhuzamosan felkelt precizen hagyva maga után mindent, mert ahogy az ajtó felé mutatott, úgy gondoltam, hogy akkor itt végeztünk is, mehetek utamra és ez egy elbocsájtó szép üzenet. Megköszörültem a torkom, s már azon voltam, hogy akkor elköszönjek tőle, amikor a kérdésével utolért. Hosszú pillantással mértem fel arcvonásait, mert intim volt és személyes. Hazudnom kellene. Terelni.
- Kibékíthetetlen ellentétek - böktem ki mégiscsak az egyik válásnál alkalmazott indokot, magamban elszidva magam, amiért nem tudtam tartani a szám. Az előző derű az arcomról lassan csúszott le, s helyén egyetlen pillanat erejéig a bizonytalan kudarcba fulladó fájdalom villant fel, de gyorsan rendeztem az arcvonásaim. - Csak egy óceánnyi és hat órányi a távolság - vontam meg lazán a vállaimat, mintha nem életem legfontosabb döntését hoztam volna meg. Mintha nem a nulláról indultam volna megint neki az életemnek, ahol minden változó volt, még én is. És ha már megyünk, akkor felkaptam a táskámat, vállamra kanyarítva, a bal alkaromon pedig átvetve a kabátom indultam meg kifelé, de ahelyett, hogy elköszöntünk volna egymástól, azon kaptam magam, hogy szinte nyakamat törve pillogtam fel a még mindig jóval magasabb férfire a tűsarkúim ellenére is, miközben beszélt, amit megértettem. Már csak a fémdetektor-zsilip hiányzott ahhoz, hogy ez az épület vetekedjen a washingtoni Fehér Ház biztonságával, mégis egyet kellett vele értenem egy csendesebb ez teljesen érthető kifejezéssel élve csak. Nem vontam kétségbe a biztonsági intézkedéseiket, mert fontos munkát végeztek, amibe felfoghatatlan mennyiségű pénzt plántálhattak. A kérdéseimre kapott válasz meggyőzött, de igazán nem tudom, miről is. Talán a lehetőségről, hogyha esetleg szükségét érezném, akkor valóban még inkább elbújhatnék az engem kereső szemek elől. Nem véletlenül kerültem egy óceánnal arrébb. Nem véletlenül menekültem - mert tulajdonképpen azt tettem, s a lehetőség, hogy a tartózkodásomról csak Mr. Al Nassar tudott volna rajtam kívül, már most megnyugtatott - pedig még csak nem is dolgoztam neki, csak egy interjún próbáltam eladni magam a férfinek.
- Már most szeretne beavatni másba is? - akadtam el egy pillanatra, igyekeztem, hogy megjegyezzem az útvonalat, ha esetleg mégis úgy döntene, valahol elhagyna szíve szerint. Ki kell jutnom ebből az épületből abban az esetben és azt hiszem, az nem opció, ha a tűzjelzőt hívnám seígítségül. - Ne értsen félre, nem probléma egyáltalán, érdekel igazából nagyon sok minden, csak nem szeretnék elefánttá válni a porcelánboltban... mondjuk inkább lennék egy éhes kismacska a méreteimmel, no de... mindegy is - mert hát.. tényleg olyan kicsi voltam, Khaled a fél karjával be tudott volna csomagolni menet közben is akár, ha akart volna, de az újabb meglepetés az étkezőben ér, ahol a berendezést megint csak úgy néztem meg, mintha legalább egy lakberendezési lap egyik oldalára kerültem volna. Ameddig a férfi természetesen mozgott, én csak igyekeztem csendes szemlélődőként létezni mellette, elszakítva a pillantásom a tetszetős, letisztult formákról a kapható kávék neveire koncentráltam.
- Köszönöm! - a lehetőséget mindenképp, félretéve annak a lehetőségét, megjegyezzem azt, hogy a férfi nem válogat a külsőségekre alapozva, ami jelzés volt arra, hogy a minőség sokkal előkelőbb helyen végzett nála. - Egy espressot szeretnék kérni és egy vizet, köszönöm szépen - nehéz volt nem elmosolyodni a kedves vonásokat meglátva, miután köszöntem neki, feltúrva a táskámat is, hogy a kértek árait megtérítsem. Megilletődötten a férfi mellett kellett volna maradnom, ameddig elkészültek a kávék, én mégis a szabad választás jogával élve elléptem az ablakok felé, csak hogy lássam azt, amit elém tártak a hatalmas üvegszárnyak, s addig nem is szorgalmaztam a beszédet, ha Khaled sem kérdezett, de ahogy a csésze és a pohár halk koccanó hangját meghallottam, hátrahagyva a kilátást vettem el a kért dolgokat, hogyha Khaled úgy gondolta, akkor leüljünk ismét, de a részemről akár állva is maradhattunk. Nem zavart egyik döntés sem.
- Be kell vallanom valamit - törtem meg a csendemet, összedörzsölve a tenyereimet, hogy a hideg ujjaimat egy kicsit felmelegítsem, de inkább az apró csészét fogtam a tenyerembe. Alig melegített, de most mindennél jobban esett. - Nem teljesen ismeretlen számomra az, amivel foglalkozik. A pár évvel ezelőtti párizsi konferencián tartott eladására beültem - pillantottam a szemeibe. - Más miatt voltam hivatalos oda, más téma miatt vezényelt ki a munkáltatóm, de nem akartam még aznap hazamenni és az egyik utolsó előadás az öné volt, ki akartam használni azt, hogy volt jegyem aznapra - az arcomon megjelenő mosolyt már a kávémnak küldtem, mert huzamosabb ideig senkit sem tudtam nézni és bámulni. Zavart volna a tudat. - A hatodik előadás volt aznap, amin részt vettem.. szóval ha megkérdezné, mire emlékszem belőle, a válaszom az, hogy nem túl sok mindenre.. egyet kivéve: olyan csendes előadóteremben még soha nem ültem, egyetem alatt sem - nem szerettem a zsibongást, de ha valahol csend volt, az azt jelentette, hogy az előadóra figyelnek és érdekes volt, amiről beszélt.

AN magánlaboratórium
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: My future is in your hands
My future is in your hands EmptySzomb. Nov. 05 2022, 07:55
To Catherine
"Man is not what he thinks he is, he is what he hides."

- Tehát Ön feltörekvőnek gondolja magát, aki nem szeret hosszabb ideig álló vízben megmártózni? - kimondta már lényegében e szavakat, de én szeretek célzottan rávilágítani bizonyos dolgokra az ismétlés erejével. Ha kifejti, abban az esetben én magam is folytatom.  
- Ez pozitív, hiszen a munkája itt változatos lenne. Nem annyiból állna, hogy egész nap az íróasztal mögött ücsörögne, s körmölné azt a sok szemetet, amit odavetek. - bátorkodom némi humorral megtűzdelni mondatom végét, ha már a kisasszony sem olyan, mint akiben elveszett mélyen egy karó. Mrs. Hopkins is igazán jókedvű és szórakozott asszony volt, kinek a nevetése bearanyozta az estémet olykor egy feszült nap után. Szintén pozitív ez Catherine részéről számomra, még ha nem is igazán tűnik úgy, hogy túlságosan vevő lennék erre. A gondolatbeli jegyzetelés persze gőzerővel működik.
- Miért szeretne munkahelyet váltani? Mi történt az előzőn? S mit vár az újtól? - e három kérdésemet zúdítom rá egyszerre, töretlen szemkontaktussal, melyet láthatóan nehezen fogad magába, ezzel pedig nincs semmi probléma. Nem sokakkal találkoztam életemben, akik elviselték volna huzamosabb ideig, hogy a tekintetünk összeolvad.  
- Néha még az öt perces távolság is a világ másik felét jelenti. - válaszolom bölcsen. - Az ember az életében legalább egyszer szembesül azzal, hogy menekülnie kell valami vagy valaki elől. Megdöbbenne, ha tudná, hányan vannak épp az életüknek ezen szakaszában... - felelem ködösen már odakint a folyosón. Úgy érzem, hogy Catherine is épp ezt élheti át, azonban a személyes kérdés természetesen elmarad. Semmi közöm hozzá elvégre. Egyelőre legalábbis.
- Szeretek némi betekintést adni a munkakörnyezetbe a lehetséges alkalmazottaimnak. Tudomásom szerint a normálisabb helyeken ez bevett szokás. Vagy Önnek más a tapasztalata? - e kérdést az étkező előtt teszem fel, melyre bőven van lehetősége válaszolni, miközben az italkínálatokat lessük. Aztán Patricia felbukkan, ki hűségesen kezdi készíteni a kívánt kávékat.
- Hogy vannak a gyerekek, Kedvesem? Teddy meggyógyult már? - kérdem a törpekisasszonytól tőlem nem várt kedvességgel. E kettősség nagyon jellemző rám, a szigor és a kedvesség. Néha nehéz eldönteni, melyik van épp soron.
- Ne is mondja! Meggyógyult már, és most még rosszabb kölyök, mint volt! - neveti el magát, de ebbe enyhe fájdalom is vegyül. - Hála annak a gyógyszernek, amit ajánlott. Örökké az adósa leszek. - csillogó tekintetéből majd kibuggyan egy könnycsepp, de a megálló apró kezek szorgosan folytatják a kávét.
- Ugyan. - emelem fel kezem. - Teddy elengedhetetlen a családi napon, nélküle nem is rendezném meg jövőhéten. - szélesedő és biztató mosollyal bólintok egyet, mellyel azt sugárzom felé, hogy nem lesz semmi baj. Erről biztosíthatom. Meglehet, hogy kicsit személyesebb kapcsolatot ápolok mindenkivel, s kissé apáskodó vagyok még a nálam idősebbekkel is, de ezen nem tudok változtatni. Szeretek belefolyni az alkalmazottaim magánéletébe, ezt nem tagadom, de leginkább azért, hogy megoldjak egy olyan problémát, amit ők maguk nehezen tudnának. Nem feltétlenül egy átlagos főnök-alkalmazott kapcsolat az, ami a falakon belül mozog. Számunkra sokkal több ez annál.
- A kávék. - kiteszi a pultra hamarosan. - Jaj, Csillagom, ne viccelj! - halk kuncogással utasítja el Catherintől a pénzt.
- Köszönjük. - bólintok felé, jelezve, hogy mehet bátran a dolgára. Patricia le is húzza a kis ablakot, s kivonja magát a társaságunkból, miközben az ablakhoz sétálok, ahol a kisasszony megtöri a csendet. Szavaival azonban megmosolyogtat, melyek némi sejtelmes élt varázsolnak vonásaimra.
- Kilencedik sor, balról a harmadik szék. - ennyi a válaszom csupán, miközben a kávéról egyetlen, célzó pillantással vetül felé a kígyótekintet, majd vissza a gőzölgő csodára. Ezek az ízek mindig feldobják a napom.
- Nem elég csak közölni a mondandónkat, meg kell fogni a tömeg figyelmét, és el kell velük hitetni, hogy érdekli őket az, amit mondunk. - felelem enyhe humorral megtoldva. Mintha mi sem történt volna másodpercekkel ezelőtt, mintha nem adtam volna enyhén Catherine tudtára, hogy emlékszem rá. A fotorealisztikus memória áldása, mely akkor nagy kincs, ha nem adjuk konkrétan a világ tudtára, hogy rendelkezünk vele. Még arra is emlékszem, hogy egy fehér blúzban ült ott, s egy könnyed kontyba volt összefogva a haja. Félreértés ne essék, azóta egyszer sem jutott eszembe a kisasszony. Ezek a dolgok mélyen szunnyadnak az emlékeimben, s csak akkor kelnek életre újra, mikor szükségem van rájuk. Ezért sincs tele temérdek szeméttel a fejem, amiken napi szinten agyalok.
- Indulhatunk? - kérdem tőle, mikor látom, hogy az utolsó csepp is elfogyott a poharából. Ennek fényében lerakhatjuk a pultra azokat, s indulhatunk tovább. Néhány folyosó következik, végül egy liftnél állapodunk meg.
- Lenne esetleg bármiféle kérdése? Megmutatom a lentebbi szinteket, aztán végeztünk is. - én mindent megtudtam, amit szerettem volna. Ezen a héten pedig dönteni fogok, kié lesz az állás, hiszen a következő héten levő családi napra már szükség lesz a titkárnőm segítségére is. A lift közben megérkezik, melybe beszállhatunk, miután a szkennelő segítségével igazolom magam a szemem által, s elkezdünk hamarosan lefelé száguldani. Érezhetően eléggé alant van a laboratórium, mélyen a föld alatt. S lassan választ kap arra a kérdésére, hogy “már most megmutatok-e mindent?”. Hiszen egy folyosóra érkezünk, mely talán öt ajtóval van ellátva, onnan pedig a szemköztin megyünk keresztül. Újabb folyosó, ami egy vastag üvegfallal van borítva, itt állapodunk meg. Számtalan fehér köpenyes alak ügyködik és dolgozik, kik mikor meglátnak, lelkesen intenek felém, ahogy én is feléjük.
- A laboratórium egy kis részlete. Itt mennek a munkafolyamatok. Ide Önnek is lesz majd bejárása, ha alkalmazom. - természetesen az illegális dolgok sokkal mélyebben történnek, ahova egyelőre Catherinenek sem lesz bejárása. Ahhoz jobban meg kell ismernem őt, hogy tudjam, befogadó-e az emberkísérletekkel vagy sem. Ennek fényében dől majd el, hogy hosszútávú lesz-e számára a munka, avagy rövid időn belül elbúcsúzunk egymástól. Ha a ő lesz a választásom, persze. Még át kell rágnom magamban a jelentkezőket.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: My future is in your hands
My future is in your hands EmptyHétf. Nov. 14 2022, 23:31
Ha az életemet egy könyv lapjainak tekintjük, akkor a New Yorkba költözésem vált a tizenkettedik fejezetté és a bal oldalon lassan bontakoztak ki a szavak sorról sorra, elérkezve abban a szűkre szabott pár bekezdésben eddig a pillanatig. Ha a jellemem nem is változott meg az otthonihoz képest, a jellemem alapjai ugyanazok maradtak, mégis fejet kellett hajtanom a változásnak, de bizonyos alapvető dolgokat meg akartam tartani a jövőre nézve is. Ilyen volt a munkához való viszonyom, hogy mindig tudjam, merre és hova tartok, hogy legyenek céljaim és bármi is történjen, nem fogom a saját síromat ásni, mert nem tartottam magam elveszett léleknek. Mégis... mégis éreztem az egyedüllét mardosó magányát. Éreztem, hogy jó lett volna valakivel megosztani az életem, de muszáj voltam függetlenedni most egy kicsit mindenkitől, hogy újra felélesszem azt, aki az elfuserált házasságom alatt lettem. A feltörekvő szót egy picit túlzásnak tartottam. Inkább ambiciózusnak gondoltam magam, s mindezt végül egy bocsánatkérő pillantással meg is osztottam a férfivel, mert az előző jelzőben némi negatív felhangot is találtam a magam részéről, s a magam törekvéseivel akartam feljebb jutni mindig is a ranglétrákon, mintsem másokat alám gyúrve másszak minél feljebb.
- Biztos vagyok, hogy nem szeméttel kezdene megdobálni - a hirtelen mosoly vidámmá varázsolta az arcvonásaimat, mert a cég profilját tekintve úgy éreztem, hogy a kellő humor mellett ők nagyon is fontos dolgokkal foglalkoztak. A jövőt alakítva alapozták meg a jelenben a munkájukat és ez számomra fontos része volt annak, hogy jól érezzem magam.
- Nem szerettem volna kétlaki életet kialakítani, és innen valamennyire megkötöttem volna a saját kezeimet, ha meg akartam volna tartani a párizsi munkámat. Nem bánom, hogy másnak adtam lehetőséget ott, mert itt nekem van lehetőségem mást is kipróbálni. Több tapasztalatot szerezni, fejlődni és tanulni - adtam meg a válaszomat a kérdéseire, hogy miért éppen itt és most akartam száznyolcvan fokos fordulatot venni az életemmel. Igyekeztem lehetőségként megélni a változást, ahol a pozitív gondolkodást szerettem volna előnyben részesíteni, s nem bevonzani az (ex)férjem-típusú embereket az életembe, miközben Khaled olyan áthatóan figyelt, mintha minimum azt vizsgálná, őt, vagy éppen a bankot akarom-e kirabolni. Feszengtem picit ettől a figyelemtől, de igyekeztem figyelmen kívül hagyni, mert ha nem teszem, még megszólalni sem tudtam volna a jelenlétében. A férfi szavaira, hogy nem vagyok egyedül a problémákkal, mert mindenki életében jelen vannak, csak lassan bólintottam.
- Tudom, hogy senki sem tökéletes életet él - csendesen osztottam meg vele a folyosón lépdelve, elűzve a menekülésem gondolatát is az elmémből. Nem itt és nem most volt itt az ideje annak, hogy elmerüljek a múlt kudarcaiban és arcul csapásaiban. - Nem, dehogy! Csak nálunk, mármint.. Franciaországban csak azután engedtek betekintést nyernem a magazin világába, hogy szerződést kötöttünk. A titoktartás miatt - akadtam el hirtelen. - Nem mintha szándékomban állna bármilyen információt vagy részletet megosztani, csak... inkább befejezem, mielőtt kipenderít - feszülten mosolyodtam el és molyoltam egy ideig a kabátommal a karomon átvetve. A cipzárt lassan húzogattam fogakon, de a hang még engem is idegesíteni kezdett, ezért hirtelen abba is hagytam. - Elnézést - köszörültem meg a torkom a kényszercselekvés miatt. Le kellene kötnie, betömnie a számat, és akkor nem beszélek butaságokat! Talán ezért is maradtam csendben, hagyva a férfit és a nőt beszélgetni a pulton keresztül, miközben igyekeztem nem túlzó figyelemmel illetni Khaledet menet közben. Nem füleltem, mégis hallottam minden egyes kiejtett szót és elkönyveltem magamban ezt a harmonikus kapcsolatot. Igazán jó volt hallani, mert úgy éreztem, hogy a tisztelet itt mindenkinek kijárt és a céges hierarchia jelen esetben egyáltalán nem érződött.  Ez pedig még inkább felértékelte bennem a látottakat, Patricia elutasítására pedig csak hálásan bólintottam egy nagyon köszönöm szópárossal élve. Zavart, hogy nem fizethettem ki, és ezt meg is jegyeztem, így ha esetleg úgy dönt a férfi, hogy alkalmazásába állhatok, minden bizonnyal meg fogom ajándékozni valamivel Patriciát már az első napomon, amikor a második kávémért battyogok át ide az étkezőbe - már ha nem fogok összeomlani attól, hogy semmit sem értek, ami itt van, ennél a cégnél. Tartottam tőle, hogy minden kínai zagyvaságnak fog hatni, ameddig meg nem szokom a kifejezéseket, a használt programokat, a rutint, ameddig meg nem ismerem az embereket, hogy ki kicsoda. De nem akartam ennyire előre szaladni, s ezért is tereltem a szavaimat egy régmúlt pillanatra, amiről szívesen meséltem neki, mert élmény volt. Mert újdonság volt, amire azóta is kedves emlékként gondolok.
Khaled szavai azonban ledöbbentettek, s emiatt el is felejtettem azt, hogy nem kellene őt figyelnem nonstop. Hogyan emlékezhetett rám? És miért is? Próbáltam túllendülni ezen az egészen és úgy tenni, mint akit nem sokkolt ez a fajta válasz, de azon kaptam magam, hogy többször néztem őt, mint azt illett volna és a kávét is enyhén remegő kézzel majdnem sikerült magamra is löttyintenem. Azért csak sikerült meginnom azt a két teljes kortyot, de nem sürgettem a férfit, nagyobb adagnyi kávéval vette fel a harcot, s mégis bólintottam arra; mehetünk.
A folyosókat innentől már nagyjából eltévesztve labirintusként éltem meg, s vakon követve a férfit koppant a két tűsarok ritmikusan a kövezeten, általam.
- Van egy pár, igen.. Ha esetleg rám esne a választás, mikor kellene kezdenem? - érdeklődtem tőle, beszállva mellé a liftbe. A fal mellé orientálódva a panelt figyeltem és azt, hogy meddig is fogunk menni. - Mi lenne az alap beosztásom? Jeleztem ugye, hogy nem okozna gondot kérésre tovább is maradnom, de azt hiszem, hogy nem szeretnék megágyazni a monitor mellett és behozni egy plüssmacit, aki a társaságom lenne éjjel - bohókásan pillantottam el felé. - Illetve.. nem okoz gondot, és látom, hogy formális dress-code van, de mennyire kellene követnem a hivatalosságot? - folytattam a kérdéseim sorát, bent a liftben és ha úgy esett, akkor abból kilépve fejeztem be. Ezernyi kérdést feltehettem volna még, és ha esetleg rám esett a férfi választása, úgy minden bizonnyal meg is fogom tőle érdeklődni azokat. Követtem a férfit, bárhova is ment, minden egyes technikánál és biztonsági résznél leakadva a modernségen, de emékeztettem magam; itt szükséges volt mindez. A bemutatást követően sikerült körbenéznem a laboratórium ezen részén, úgy mozdulva, hogy még véletlenül se okozzak kárt semmiben sem, és csak addig fedeztem fel a helyiséget, ameddig még látóteremben éreztem a férfit. Khaled nélkül elveszetten ténferegtem volna a komplexumban és ezt nem is titkoltam. Előtte sem.
- Itt tudnék segíteni bármiben? Hiszen ha lesz bejárásom ide, akkor itt milyen jellegű munkafolyamatokban kellene részt venni? - felpillantottam a mélybarna szemekbe, miután közelebb sétáltam hozzá. Olyan volt itt minden, mintha interaktív múzeumban jártam volna, s ez egyszerre villanyozott fel és rémített meg. Humán beállítottságú voltam, még ha ezernyi dolog is érdekelt a világ dolgaival kapcsolatban, de ha az lesz az egyik beugró kérdése, hogy soroljam fel, mi jellemzi az elektronokat és protonokat, minden bizonnyal Magmáig ástam volna a saját sírom.
- Ahhoz, hogy ne idegesítsem fel a buta kérdésekkel, már ha eljutunk addig, bármilyen szakirodalomba kaphatok bepillantást idővel? - az internet határtalan, de nem feltétlenül állnék neki korzózni a több ezer találat közül, mert a cégnek volt egy adott profilja és célja. Ahhoz kellett igazodnom. Meg ahhoz, ha esetleg kezdte idegesíteni a számos kérdésem, akkor féken tartsam a nyelvem. A szemeim azonban másról uralkodtak. Kíváncsi csillanás jelezte azt bennük, hogy tényleg érdekelt a férfi válasza. Nem csak egy munkát kerestem, hanem a jövőmet akartam megalapozni valami állandóval és biztossal.

AN magánlaboratórium
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: My future is in your hands
My future is in your hands EmptyVas. Dec. 11 2022, 08:23
To Catherine
"Man is not what he thinks he is, he is what he hides."

Szeretem azt látni, mikor a közvetlen környezetemben levő emberek nem olyanok, mint egy nyugodt vizű tó, mely csak néha fodrozódik a szellőtől, hanem olyanok, mint egy háborgó tenger, mely sosem képes nyugodni. Szántam mindig is azokat, akik nem használják ki az élet adta lehetőségeket, s az ilyeneket jobb szeretem kerülni. Sajnos nem egy ilyen jelentkezőm volt már erre az állásra, kiknek a törekvései nem feleltek meg az elvárásaimnak, de őket nem áltattam sokáig egy későbbi telefonhívás lehetőségével, hanem közöltem velük az interjú végén, hogy nem őket keresem. Catherine esetén ilyen már teljesen biztosan nem fog történni, hiszen már tudom, hogy ő is felkerül arra a listára, kikből majd választani fogok.
- Amit látni engedek Önnek, az csupán a jéghegy csúcsa. A publikus munkálatokba szükséges az, hogy betekintést engedjek, hiszen a világ minden feléről érkeznek befektetők, vendégek, üzlettársak, kiknek szükséges elhinteni némi morzsát. - adok magyarázatot arra, hogy miért viszem le őt az alsóbb szintekre egy kellemes kávé legördítése után. Titoktartási szerződés természetesen nálam is él, melynek megszegése súlyos következményekkel jár. Nem véletlen hát, hogy ha Catherinre esik majd a választásom, őt sem fogom mindenbe beavatni az elején. Lassan, cseppenként adagolok neki mindent abból, ami itt működik a színfalak mögött, s ha közben úgy érzem, hogy a törekvései nem megfelelőek ahhoz, amit mi itt képviselünk a mélyben levő laboratóriumban és kísérleti termekben, akkor megválok tőle. Egyelőre ilyenen azonban kár is töprengeni, hiszen nem ismerjük egymást. A kezdeti pozitív kép kialakult róla, s most csak ez számít.
- Jövőhéten, három hónap próbaidővel kezdetben. Gondot okozna esetleg a hétfői kezdés? A holnapi nap folyamán értesítek mindenkit este hat óráig bezárólag. - válaszolom, mikor a szintén minimál stílusban megalkotott liftbe beszállunk. A fehér, fekete és krémszínek kombinációja uralja a fémdobozt, nem túlzott díszítéssel, s némi hirdető és figyelemfelkeltő plakáttal.
- A legtöbbször kötött a munkaidő, szerencsére nem szoktunk sosem olyan nagy csúszásban lenni, hogy az folyamatos túlórát igényeljen. Jobb szeretek előre dolgozni, semmint hátra. Ezért is van lehetőség a szabad túlórára, hiszen Ön is könnyűszerrel előredolgozhat majd, ha esetleg nagyobb szüksége lenne a pénzre. - felelem neki, mikor a lift halkan csipog, s kiszállunk belőle egy alsóbb szinten. Természetesen azt már meg sem említem, hogy én hajlamos vagyok mindig a munkába menekülni, így nem túlzok, ha azt mondom, hogy sokszor ébredéstől elalvásig dolgozom. Véleményem szerint ha már megalkottam ezt a céget, abba igenis energiát kell beleölni, mert önmagától nem fog működni.
- A dress-code azért szükséges a laboratórium területén, mert ezek ESD védett köpenyek és cipők, amiket hordanak odabent. Tehát ha Ön majd belép közvetlenül erre a területre, akkor szüksége lesz hasonlókra. Ezen kívül azonban nem határozom meg egyáltalán, mit öltsön magára. Annyi kikötésem van, hogy az elegancia domináljon, s a melegítő nadrágot és hasonló öltözékeket mellőzük. Bár Önt elnézve úgy érzem, hogy ezt szükségtelen volt megjegyeznem. - méregben ázott kígyótekintetem finoman siklik végig rajta, ezzel elismerve, hogy tetszetős a megjelenése. Ez is sokat elárul már, ki milyen ruhában érkezik hozzám, s bizony számomra ez is válótényező lehet erősen, ha slampos és nemtörődöm hölgyek próbálnak jelentkezni, függetlenül az intelligenciájuktól.
- Személyi asszisztens lenne a munkaköre, tehát az én kezem alá dolgozna közvetlenül. Olyan sokszor nem lesz szükséges ide lejárnia, leginkább papírok kitöltése, néhány elemző program lefuttatása és kiértékelése, esetleg a többiek aláírásának a begyűjtése fogja idehozni. Minden mást meg tud oldani az irodában is, ha Önre esik a választás. - hangsúlyozom ki az utóbbiakat, hiszen szükségem van még egy kis időre, amíg magamban kiértékelek minden lehetséges jelentkezőt, s leteszem egyre a voksom. Közben a vastag üvegfal túloldalán dolgozók már ügyet sem vetnek ránk, hiszen mindennapos, hogy pár ember, vagy éppen egy kisebb tömeg figyeli őket innen.
- Természetesen! Lesz kötelező, amit el kell olvasnia, s lesz ajánlott is, amivel a saját munkáját könnyítheti majd meg. Szükséges az önálló munkavégzés, de az elején sok segítséget fog kapni hozzá tőlem is és a társaitól is. Bőven dolgoznak itt titkárok és titkárnők, tőlük bármikor segítséget kérhet, ha elakadna. - próbálom megnyugtatni. Nekem is célom, hogy egy jól felkészült asszisztensem legyen, kinek nem rakok a nyakába olyan terhet, mely alatt összeroskadna. Catherine egyelőre nagyon jó alapanyagnak tűnik, s bár a végéhez érkezünk lassan az interjúnak, sajnos az órám csipogása biztosan pontot kell tegyen a végére.
- Nagyon köszönöm, hogy jelentkezett, én mindent megtudtam, amit kellett. - intek az ajtó felé, jelezve, hogy indulhatunk, de nem zárva ki a lehetőségét annak, hogy további kérdéseket tegyen fel, amíg vissza nem érünk a felsőbb szintekre.
- Ahogy említettem is, a holnapi napon este hat óráig bezárólag fogom értesíteni az eredményről. Legyen kérem telefonközelben. - ezt már a liftben közlöm vele, mikor az megáll fent. Közben ha van még olyan, amiről tudni szeretne, szívesen válaszolok, egészen addig, amíg az ismerős előtérbe nem érkezünk, ahonnan a kijárat nyílik.
- Igazán örülök, Miss Leclair, hogy jelentkezett. Kellemes meglepetés volt újra látni. - sejtelmes él jelenik meg borostám mélyén. - Legyen további szép napja! - nyújtom kezem elköszönésre, mely ha megtörtént, én sietősen elviharzok az egyik oldalsó ajtón át. Ebben a nagyobb előtérben azonban neki lehetősége van arra, hogy még elidőzzön, hiszen székek vannak kirakva, automaták, s még egy nagyobb, felfüggesztett monitor is csiripel a vendégeknek. S hogy ki lesz az új asszisztensem? Azt majd az álmok megsúgják.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: My future is in your hands
My future is in your hands EmptyCsüt. Dec. 15 2022, 21:39
Munkát keresni mindig stresszes volt, mert mindig abban bíztam, hogy az első velem szembe jövő állás lesz az igazi és amikor azzal informáltak, hogy más kapta meg az adott pozíciót, mindig egy kicsit kivett a lelkesedésemből. Már csak azzal is, hogy nem amerikai állampolgárként igyekeztem helytállni, egyfajta állandó zizegő stresszként volt jelen az életemben csak annyi stabilitást nyújtva, hogy volt hova megtérnem esténként. A puszta létezés kilengette az elmémet néha, mert hiába akartam nagyon dolgozni, hiába tudtam volna gyorsan betanulni, az itteni rendszert, a jelenlévő szokásokat aligha ismertem meg mélységeiben az elmúlt egy hónapban. Hálás voltam már csak azért is, hogy eljutottam az állásinterjúig, amit követett korán reggel az, hogy nincs egy rongyom sem, amit felhúzhatnék. Nem tagadom, a mostani outfit a kilencedik próba volt a reggeli tükörbebámulás során, de talán ezzel voltam megelégedve a leginkább. Az ajkamba téptem. Végigcsúszott a hússzirmokon a nyelvem és forró nedvességgel vontam be azt akkor, amikor Khaled abba avatott be, most hova is vitt az utunk. Igazság szerint nem akartam lelkesebb lenni, mint amennyire kellett volna, igyekeztem az izgalmam leplezni, amit sajnos a végeláthatatlan szóarádatomat eredményezte, de nem volt mit tennem, sodródtam az árral. Beszéltem, érdeklődtem, miközben a nálam még így, tűsarkúban lévő magasságommal is eltörpültem. Nem sietett, nem akart a férfi lerázni a léptei hosszúságával, de azért csipkedtem magam, mert lassúnak sem szándékoztam tűnni. Hogy képes voltam-e féken tartani a nyelvem? Igen, akadtak pillanatok, amikor nem csipogtam, de a férfi válaszai felvérteztek a neki szánt szavakkal, s mindent is megkérdeztem, ami éppen eszembe jutott, amelyet ő nem említett meg.
- Tökéletes volna! Igazából ha lehetne, akkor már most itt maradnék - szélesedett ki a mosolyom a munkakezdésről adott válasza után. Mondhatnám, hogy nincs más dolgom, de az túlságosan szomorúvá, elkesedetté tette volna a világomat számára. Valószínűleg ezek a szavak is azt jelezték a férfinek, hogy itt vagyok, tedd, amit akarsz velem, de ha már egyszer kimondtam, amit gondolok ténylegesen, nem fogok magam miatt bocsánatot kérni. A feszélyezettségem lassan alábbhagyott, de amikor a liftben csak ketten maradtunk, egy kicsit azért bennem volt a félelem, hogy a gyomrom csak ne visítson ételért, ne vegyem mélyen a levegőt, ne sóhajtozzak hangosan, és ne essek el a saját lábamban, ne kopogjak a cipőm sarkával hangosan. Mert tényleg akartam dolgozni és Khaled szavai pedig ezt a lehetőséget kecsegtették számomra, még ha tudtam, hogy nem is szabad elbíznom magam.
- Ez azt jelenti, hogy a későbbiekben akár lecsúsztathatóak is azok az előre dolgozott órák? - köhintettem. - Nem azért, mert szeretnék ilyennel élni, de minden cég órakeretébe és ledolgozandó óraszáma másként működik. De.. ha esetleg odajutunk, akkor minden bizonnyal ezt a kérdésemet feltehetem időben. Igen - bólintottam rá a felvezetésemre, egy kicsit csitítva a lelkesedésemen, mert nem lehettem biztos abban, Khaled engem akarna. New York nagy város volt, rengeteg álláskeresővel és akkor még az agglomerációról ne is beszéljünk! Bpcsánatot kérő mosollyal szándékoztam csitítani a túlpörgésemen, hogy aztán a megfelelő öltözködésről hallgassam őt végig. Érthető és logikus volt minden szava, bár amikor a megjelenésemre tért át, akaratlanul is, semmiféle látszattal kiegyenesítettem a gerincemet, s ha nagyon akartam volna, egyetlen pillanat alatt zavarba ejthetett volna azokkal a szemekkel, amivel megáldotta őt a genetika. Talán nyeltem egyet. Talán egy pillanatra elkalandozott rajta a tekintetem, ha már ő is ezzel élt, de nem szándékoztam a lehetséges főnökömmel holmi értelmetlen flörtölésbe kezdeni, ezért is szakítottam el a pillantásomat róla, a gondolataimat pedig végképp, amit addig tudtam csak megtenni, ameddig egyértelműsítette ő is, hogy ne bízzam el magam. Igyekeztem, s ezért is értve meg a szavait egyet értettem mindennel, amit mondott. Nem voltam bólogató öleb, aki mindenben követte volna a másikat, de jelenleg ő volt helyzeti előnyben és én voltam az, akinek tőle kellett valami, a munka, amelyet meghirdetett.
- Tökéletes - mindezt a tanulási lehetőségre. Ha valamit nem értettem, akkor ezernyi kérdésem volt és azok után, hogy az előadási módjával már találkoztam, tudtam, hogy nem az a fajta ember volt, aki teletűzdelte a mondandóját szakzsargonokkal, hogy a pór nép ne érthesse azt meg. Évekkel ezelőtt nem véletlenül keltette fel és tartotta is ugyanazon a szinten az érdeklődésemet minden szava Párizsban azon a bizonyos konferencián. Akkor még nem gondoltam, hogy az akkori több méternyi távolság ma karnyújtásnyira fog csökkeni. Hogy a hangja nem egy előadónyi termet fog betölteni, hanem a pár négyzetméteres lift levegőjét. A véletlenek és az élet találkozásának metszetén egyensúlyoztam. A férfi szavaira és a jelzésére engedve neki megindultam az ajtó felé annak ellenére, hogy végeláthatatlan kérdést akartam volna még neki feltenni. Egy részét soha nem fogom megkérdezni tőle, a maradékot pedig csak akkor, ha főnökömként tisztelhetem a személyét. Volt, amit már most nekiszegeztem, a liftben felfelé utazva, de csak annyira, hogy ne raboljam az idejét a kelleténél tovább.
- Igen, holnap hat óra - ismételtem el, de annyi azért volt bennem, hogy ne előtte húzzam magamra a kabátomat. Tudtam magamról, hogy a telefont egész nap cipelni fogom magammal és azon fogok idegeskedni, hogy ne a mosdóban érjen utol a hívása, hogy azt higgye, felültettem. Hogy nem izgat, hogy nem akarom a munkát és aztán nekem kelljen felhívni, mint ismeretlen számot, hogy.. Catherine Leclair vagyok, keresett az imént. Biztos vagyok abban, hogy az is kicsúszna a számon, hogy éppen pisiltem, ha annyira zavartan reagálnám a helyzetet. A tényleges csendet jeleneg nem bírtam, ezért is érdeklődtem még pár dologról az előtérig, ahol a férfivel szembefordulva néztem a szemeibe, amikor elcsíptem azt a megfejthetetlen mosolyát.
- Enyém az öröm, Dr. Al Nassar. Köszönöm, hogy időt szakított rám - a kézfogás hivatalossága újból előhozott bennem némi bizonytalanságot, de úgy éreztem, hogy amennyire nekem ő, úgy én is szimpatikus lehettem neki. Ebből szoktak lenni a legnagyobb pofára esések, tudom. Egy lépést elhátráltam mosolyogva, ahogy vége szakadt az elköszönésünknek, figyelve azt, ahogy dolgára sietett. Karizmatikus férfi volt, ez egyértelmű, s amikor teljesen magamra maradtam, mosolyogva fújtam ki a bent rekedt levegőmet egy szélesedő mosoly kíséretében. Hátravetett fejjel mosolyogtam bele a nagy térbe és fordultam aztán körbe, hogy még egy utolsó pillantással emlékezhessek holnap este hatig az épület miliőjére. Mégsem időztem túlságosan sokat odabent, inkább megindultam én is, mosolyogva köszönve és intve minden szembejövőnek, tudva, hogy a legtöbben viszonozzák majd mindkét gesztust, mert Amerika ilyen volt. Az álmok országa.
A taxi vagy a busz helyett engedtem magam elveszni kicsit a környéken és sétálva, tűsarkakon kopogva sétáltam el a legelső cukrászdáig, ahol egy macaront kértem ki. Franciául kimondva az édesség nevét egy széles mosoly kíséretében.

AN magánlaboratórium
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: My future is in your hands
My future is in your hands Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
My future is in your hands
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» roe & cole | hands of gold
» this is gettin' out of hands | lulu & theo
» Dor & Rae | the past and the future
» Cindy & Rory - Whats in your hands?
» hands soaked in moondust // Elijah & Ophelia

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: