New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 35 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 32 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Evangeline Ward
tollából
Tegnap 23:47-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:08-kor
Theodore Chambers
tollából
Tegnap 23:02-kor
Travis Avery
tollából
Tegnap 21:57-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 21:56-kor
Nadia Romanov
tollából
Tegnap 21:27-kor
Shelley Lane
tollából
Tegnap 21:27-kor
Riccardo Monti
tollából
Tegnap 21:18-kor
Breckin Garfield
tollából
Tegnap 21:01-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
234
219

william & larisa • First meeting with the devil
Témanyitáswilliam & larisa • First meeting with the devil
william & larisa • First meeting with the devil  EmptyCsüt. Ápr. 14 2022, 20:16


william and larisa

Minden nyomba ami egy kicsit is közelebb vitt a húgom gyilkosaihoz úgy kapaszkodtam bele mintha az életem múlna rajta.  Évek mentek el azzal, hogy csak kínoztam magam a gondolattal, hogy mi lett volna ha… de most végre elindulhattam valamin és ez ennyi idő után maga volt a felüdülés. A terrorista csoport egyik tagja Staten Island egyik raktárépületéből indított hívásokat többször is. Az FBI már volt kint leellenőrizni a helyszínt, de engem nem hagyott nyugodni, hogy nem találtak semmit, lehetetlen. Mindenki hibázik és valamilyen nyomnak lennie kell amin tovább tudok menni, egy hajszál, egy ujjlenyomat, egy ruha darab, bármi. Az FBI azonban pontosan tudta, hogy ha valamire ráharapok nem engedem és éppen ezért ebből a nyomozásból kitiltottak. Talán jobban jártak volna ha magukkal visznek, ki lenne nálam alaposabb ebben az ügyben? Így azonban egyedül kellett utána járnom mindennek ami maga volt a legnagyobb őrültség amit csak egy ügynök el tudott képzelni.
Az autómmal pár méterrel odébb parkoltam le mint ahol a raktár volt. A nap már lement, épphogy pár sugár nyaldosta az épületek alját, de perceken belül sötétednie kellett, tökéletes idő a feltűnésmentes nyomozáshoz. Laza copfba fogtam hajamat a fejem tetején, a pisztolyom nyelét megsimítottam az övem vonalán és a falhoz simulva elindultam a raktár felé. Csönd volt, csak az öbölben visszaverődő víz morajlását lehetett hallani és valahol távol az autók motorának zaját. Még a saját levegővételem is zavart.
A raktár sötét volt, poros és pókhálós. Pont olyan mint amit már jó ideje nem használtak, de ez lehetetlen. Elővettem a zseblámpámat és pisztolyommal együtt előre szegeztem őket, felkészülve bármiféle támadásra. Minden zugot bevilágítottam és úgy haladtam beljebb az épület belsejébe. Magam mögött visszapillantva már csak a kinti lápkák fénye világított, jelet adva annak, hogy besötétedett.
Hosszú percek teltek el az épület átfésülésével végül eredménytelenül. Az FBI már vagy elvitt mindent ami az egyik emberhez vezethetett vagy valóban nem is volt itt semmi csak pár hívást bonyolítottak itt le. Pedig én annyira biztos voltam benne, hogy majd én megtalálom a tűt a szénakazalban, azt amit másnak nem sikerült. Leengedtem fegyveremet amikor is halk neszt hallottam a hátam mögül. Hirtelen pördültem meg a sarkamon és tartottam magam elé a világítást szorosan összefogva a pisztollyal.
- Ki van ott? – emeltem fel hangomat és kettőt előre léptem az ismeretlen felé. Egy magas, férfias alak rajzolódott ki a sötétből, csak vonalait világította meg az utcai fény. Kimért volt minden mozdulata és egyelőre semmi támadó nem volt benne, de hát jobb félni mint megijedni tartja a mondás.
- Larisa Ambani vagyok az FBI-tól és figyelmeztetem, hogy ha bármilyen gyanús mozdulatot tesz le fogom lőni! – figyelmeztettem az alakot aki mindaddig egy szót sem szólt. A szívemet a torkomban érzetem és egyszerre öntött el valami kellemes meleg, hogy talán ő az akit keresek és valami eszméletlen félelem, hogy mi van ha nincs egyedül, ha hátulról a sötétből rám támadnak én meg buta fejjel ide jöttem egyedül.
- Hallja? – szegeztem oda a kérdést, hogy végre választ is kapja arra, hogy kivel állok szemben. Szememet összeszűkítve próbáltam kivenni az ismeretlen arcát mindaddig amíg az a lámpa fényébe nem ért.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: william & larisa • First meeting with the devil
william & larisa • First meeting with the devil  EmptyCsüt. Ápr. 14 2022, 20:27

Az évek alatt már megtanultam, hogy sokszor a legmerészebbnek, vagy a legkilátástalanabbnak hitt szövetségek szoktak a legkifizetődőbbek is lenni. Ezt a fenomént talán pont az magyarázza, hogy a közös érdek elérése közben tapasztalt ellentétek, és eltérő megközelítések egy újabb, számunkra szokatlan megvilágításba helyezik a tapasztaltakat. De míg számomra a piszkos, és tiszta módszerek egyaránt csábítóak, addig egy rendőr, hát még egy FBI-os erkölcskódexébe mennyire fér bele, ha ki kell mozdulniuk a számukra békés komfortot jelentő törvényből? Úgy érzem, hogy Ms. Ambaniról rengeteg mindent tudok, de még legalább ugyanennyi sötét és homályos folt vár megismerésre. A múltjából feltártaknak köszönhetően úgy érzem, kész lennék szinte egy teljes önéletrajzot megírni róla, és valószínűleg nem is állnék annyira messze a valóságtól – ennek ellenére arról semmi információm nincs, hogy mennyire megvehető, és mennyire él annak az elvnek, aminek n, azaz: „Mindent a cél érdekében.” Naiv gondolat lenne azt feltételeznie, hogy ezt a terrorista csoportot mindenféle vérontás, és a törvény legnagyobb tisztelete mellett képes elkapni, de egyelőre még nem ismerem az álláspontját. Ezzel a találkozóval pont ez a célom, hogy feltérképezzem, vajon mire, és mire nem hajlandó a húga gyilkosainak előkerítéséért.
Szerencsétlen egybeesés volt, hogy a hívás pont akkor érkezett be hozzám, mikor kifejezetten messze voltam a helyszíntől. A szerencse annyiban nyilvánult meg, hogy ezt a bandám is tudta, így már időben, még mielőtt a helyszínre ért volna megkaptam tőlük az információt.
Folyamatos kapcsolatban voltam velük, és minden fejleményről beszámoltak nekem, míg végre meg nem pillantottam az ügynök kocsiját, rajta a lediktált rendszámmal. Mögötte leparkoltam, és felvéve - az eleve sötét szerelésemre - a védjegyemmé vált fekete, térdkalács fölé érő kabátomat, megindultam a helyszín felé.
Csak úgy visszhangzottak a lépteim a hely akusztikájának köszönhetően, illetve az alig pár órája leszakadt eső alkotta tócsákba bele-belelépve. Fel akartam hívni magamra a figyelmet, és miután a lámpa rám világít, a pisztoly pedig rám szegeződik, elvigyorodom. Nem felelek az első kérdésére, hisz nem akarom teleordítani a szomszédságot, ezért csak kimért léptekkel, a kabátom zsebében kutakodva lépek egyre közelebb a nőhöz. Miután bizonyosságot kapok arról, hogy a megfelelő személy áll előttem, és én is kellő közelségbe kerültem, nekitámasztom a hátamat a raktár ajtajának. Meggyújtom a számba vett cigarettát, és legalább kettőt beleszívok, mielőtt megszólalnék. Egészen addig csak figyeltem, és hallgattam. Mivel már az épületen belül vagyok, az arcom vonásait is kiveheti.
- Ms. Ambani! Pont magácskát kerestem ezen a komor, hűvös éjjelen! - tárom szét a karjaimat ünnepélyesen, mutató-, és középső ujjam közé csippentve az égő szálat. - Megtenné, hogy leereszti a fegyvert? Ha bántani akartam volna, már legalább négy alkalmam lett volna rá. Nem beszélve az embereimről, akik azóta figyelik, mióta elindult erre a helyre, vagy arról a tényről, hogy nyíltan, szemtől-szemben közelítettem meg, nem hátulról - nem mintha elhinném, hogy ez bármiféle megnyugvást is fog neki okozni. Ha továbbra sem engedi le a kezét, újra megszólalok. - Akkor legalább üljön le ahhoz a poros asztalhoz, mielőtt még elfárad a karja… - sóhajtok fel szememet forgatva, újra beleszívva a szálba, és ellökve magamat a faltól, lassan, de határozottan közeledve hozzá. Pontosabban az asztal felé, mit sem törődve azzal, hogy még mindig az arcomba tartja-e a pisztolyt, vagy sem.
- Nem hiszem, hogy bemutatkozásra szorulnék, szerintem kellően tisztában van az aktámmal, szóval az ismerkedés ezen részét azt hagyjuk meg egy későbbi találkozásra egy ital kíséretében. Sajnos most nincs nálam semmi, csupán dohány. Esetleg…? - nyújtom át felé a dobozt, amiből vagy kivesz egy szálat, vagy nem, én hamar visszaejtem a zsebembe. Leporolom a széket, majd helyet foglalok rajta, lábaimat keresztbe vetem. Míg egy újabb, nagyobb slukkot szívok a cigarettából, látványosan végig mérem az előttem álló – avagy ülő – nőszemélyt. Illedelmességből a füstöt nem rá fújom ki, a tekintetemet azonban továbbra is rajta tartom.
- Mondja csak, mit keres egy ilyen csinos, fiatal hölgy itt éjnek éjjelén egy ilyen kietlen, elhagyatott raktárban? Talán megcsapta egy nyom a szimatát a húga gyilkosaival kapcsolatban? - nem szeretek köntörfalazni, ezért amennyire lehetséges, rögtön a tárgyra is térek.
mind álarcot viselünk
William Doherty
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
william & larisa • First meeting with the devil  Tumblr_mv9imvJbw21r2x5hgo1_250
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
Klikk
★ családi állapot ★ :
Egyedülálló
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
william & larisa • First meeting with the devil  Ea9b32891b45bd6aaaadad3eecd9c4cb8e4852e2
★ foglalkozás ★ :
Márkaszervíz tulajdonos; bűnszervezet feje
★ play by ★ :
Henry Cavill
★ hozzászólások száma ★ :
34
★ :
william & larisa • First meeting with the devil  Tumblr_n0x4kcs6O51sxwyufo5_r1_250
TémanyitásRe: william & larisa • First meeting with the devil
william & larisa • First meeting with the devil  EmptyCsüt. Ápr. 14 2022, 20:38


william and larisa

Annyi mindenre megtanítottak Quanticoban és mégis mikor éles helyzetbe kerül az ember az agya elsötétül és csak az ösztöneire tud hallgatni. Azokra az ösztönökre amik villognak legbelül mint a vészlámpa hatalmas piros betűkkel, hogy MENEKÜLJ. Az én lábam mégis mintha földbe gyökerezett volna meg se mozdult. Makacsul álltam kiegyenesedve szemközt nézve az ismeretlennel, mindaddig amíg a lámpa fénye be nem világította az arcát. Néztem ahogy rágyújtott egy cigarettára és elcsigázottan neki vetette hátát a raktár ajtajának. A nyakamban lévő ér erőteljesen kezdett lüktetni ahogy megszólalt a férfi. Átbillentem testsúlyomat egyik lábamról a másikra és szorosabban fogtam meg a pisztolyt, szinte kapaszkodva belé.
- Ki az ördög maga? – szegeztem neki a kérdést, de ő olyan higgadtsággal folytatta mondókáját, hogy az agyam másodpercek alatt akart szétrobban. Ziláltan néztem szét a helyiségben ahol a férfin és rajtam kívül senkit nem láttam mégis maga a gondolat, hogy ez az alak embereket állított rám igencsak zavart. Ezer meg egy kérdés cikázott az agyamban, vajon mióta figyel meg és miért? A pisztolyomat és a vakító lámpát egy másodpercig se vettem le a célpontról még úgy se, hogy olyan nyájasan kérte, a szemem pedig úgy járt a helyiségben mintha az életem múlna rajta… s talán valóban.
- Mi ez az egész? Ki a franc maga és mit akar tőlem? Hagyjuk ezt az úri modort… válaszoljon! – utasítottam ellentmondást nem tűrő hangon. Kételkedtem ugyan benne, hogy pont én leszek az aki megrémiszti azonban minden magabiztosságomat be kellett vetnem legalább látszólag.
Követtem minden mozdulatát, minden levegővételével együtt lélegeztem.
Az aktája? Ezek szerint ismernem kellene? Összeszűkítettem szememet, hogy könnyebben tudjak fókuszálni a férfi markáns arcára. Barna haj, égszínkék szemek, kócos haj, erős sármos arc él, lehengerlő modor. A város hemzsegett az effajta bűnözőktől és rengetegnek láttam már az aktáját megfordulni az asztalomon.
- Doherty? – suttogtam bele a nyirkos levegőbe. Az FBI gyűjtötte a bizonyítékokat róla és szálka volt minden ügynök szemében mert sose tudták elkapni. Sose tett semmi olyat amit közvetlenül az ő kezéhez tapadt volna és nevetve csinált hülyét az FBI-ból. Pedig megannyi bűntényt próbáltak már meg rákenni. Drogok, nők, fegyverek, pénz, csalás, kínok és vér. Mégis ha az ember ezekbe a tengermély szemekbe néz elképzelni sem tudná mindezt… micsoda álca.
Dühödten horkantottam fel látva a kényelmet ahogy elhelyezkedett az asztalnál mint aki vacsorázni készül. Láthatóan egy kicsit sem zaklatta fel az, hogy centiken múlt az élete engem viszont annál inkább ez a viselkedés.
Ahogy elhagyta a száját a húgom és az ő meggyilkolása közelebb léptem hozzá, a lámpát a fegyvert még mindig az arcába tartva. Összeszorult a gyomrom és úgy kezdtem kapkodni a levegőt mint aki mindjárt összeesni készül.
- Honnan tud maga ennyit rólam? Honnan tud a húgomról? – Léptem még közelebb hozzá már annyira, hogy én az asztal másik oldalán álltam, szinte karnyújtásnyira tőle. A por csavarni kezdte az orromat és ettől levegővételem csak még rendezetlenebb lett.
- Miért olyan biztos abban, hogy nem lövöm agyon? Egy okot mondjon, hogy ne lőjem le a lábát, hogy mozdulni se bírjon majd hívjam az FBI egységét és csukjam élete végéig börtönbe…. csak egyet. – nyújtottam előrébb kezemet és világítottam még nagyobb terjedelembe az arcába mint aki vallatni készül a másikat, közben figyeltem minden rezdülését, mozdulatát, arcának vonását. Néztem ahogy a cigarettát a szájába veszi, szívott egyet a káros dohányból majd leeresztette kezét és ajkai között lágyan fújta ki a füstöt. Olyan higgadt és kimért volt, hogy másodpercek alatt ment fel bennem a pumpa.
- Basszameg nem egy kocsmában vagyunk… ha nem ad válaszokat most rögtön akkor szitává fogom lőni. És ne jöjjön nekem azzal, hogy itt vannak az emberei is, egyelőre én fogok Önre fegyvert, szóval azt hiszem ideje lesz dalolni. – léptem olyan közel, hogy a combomba vágott az asztal sarka és hallottam a velem szemben ülő minden egyes levegővételét. Zavart voltam, frusztrált és ideges. Az érzelmeim háborgó tengerként dúltak bennem, a lábaim remegtek az adrenalintól és a gyomrom borsó méretűre zsugorodott össze. Mint mondtam mindent megtanítottak az akadémián… mindent, kivéve ezt.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: william & larisa • First meeting with the devil
william & larisa • First meeting with the devil  EmptyCsüt. Ápr. 14 2022, 20:39

Az én munkakörömben egy bizonyos idő után szinte szükségszerűvé válik, hogy az ember rettenthetetlen legyen. Meg kell békélnie mindenkinek a halál gondolatával, máskülönben nem tartozhat a szervezetünkhöz. Mindenkitől a maximumot várom el, és hogy ha a szükség úgy hozza, akkor azt is, hogy az életüket adják az ügyünk érdekében. Próbálom elkerülni az ilyesfajta ultimátumokat, azonban néha még az én kezeim közül is ki tudnak csúszni a dolgok. Senkinek nem kívánom a halálát, és én sem vágyom arra, hogy idejekorán csatlakozzak a végtelen, sötét ürességhez, de könyörögni senkinek és semminek nem fogok azért, hogy kíméljen meg. Ha valaki végezni akar velem, hát tegye, sok ember életét könnyítené meg, és még többekét döntené romba. A túlélőösztönömet én sem tudom elnyomni, csupán megfelelően leplezni. Éltet, hajt a belső vágy, hogy az élők között maradjak, de ezeket az ösztönöket sosem hagyom, hogy a felszínre törjenek. Észérvekkel próbálok hatni mindenkire, aki pisztolyt szegez rám, vagy aki fenyeget, és úgy érzem, Ms. Ambanival is hasonlóképpen kell majd eljárnom.
Nem félemlít meg se a modora, se a hangneme, se a tettei. Szívesen belelátnék a fejébe, hogy vajon a mutatott magabiztosság mögött mi bújhat meg. Félelem? Izgalom? A vágy, hogy egyetlen mozdulattal elhallgattasson mindörökre? A rémület, hogy tudja, az ő pisztolya mit sem ér, mikor az embereim már hetekkel ezelőtt célba vették őt?
- Teljes valómban! Örvendek a személyes találkozásnak! - és még ünnepélyesen, mint egy úriember meghajolok előtte, mielőtt helyet foglalnék a széken. A színpadiasságom ellenére komolyan gondolom azt, amit mondok, tényleg örömteli végre a sok szöveghez arcot is párosítani. Láttam róla képeket, illetve egy-egy bevetéséről videókat – amelyekhez mellőzzük, hogyan is jutottam hozzá -, de az mégsem ugyanolyan, mint a rút, esetünkben a csinos valóság.
- Nyugodjon meg, ügynök, nehogy itt még rohamot kapjon nekem! - felszólítom, a hangomból azonban továbbra sem vehető ki izgatottság, csupán az az éteri nyugalom, amivel eddig is illettem őt. - Kérem, Ms. Ambani! Ez tényleg olyan kérdés, amit nekem kell megválaszolnom? - ha ismer engem, akkor tudhatná már, hogy az egyik fő cikk, amiben utazom, az az információ. Információ, amelyekkel, ha szeretném, akár politikusokat, vagy még kormányképviselőket is megdönthetnék. Bár erről valószínűleg pont nincsenek adatai... Ez nem olyasmi, mint a drogok, vagy a fegyverek, melyek nyíltan is világot láthatnak, hanem olyasmi, amelyről csupán a kiválasztott szerencsések/szerencsétlenek tudhatnak.
Ahelyett, hogy a kért indokot megadnám neki, csupán összeszűkült szemekkel, az arcát vizsgálva szívok bele egyet, majd még egyet a cigarettába. Ahogy még közelebb lép hozzám, én továbbra is rezzenéstelen testtartással, cseppnyi félelmet nem mutató arccal nézek fel rá. Elszívom az utolsó slukkot, majd elnyomom az asztalon a csikket, amit aztán gondosan belecsomagolok egy papírzsebkendőbe. Nem szeretek se szemetelni, se bármilyen nyomot, vagy DNS-t hagyni magam után. Nem véletlen a fekete bőrkesztyű sem.
- Csak tessék! Lőjön, ha annyira akar! Mielőtt azonban meghúzza a ravaszt, hadd világosítsam fel pár dologról. Először is: ahogy elhagyja a töltény a pisztoly csövét, nem fog már maga sem köztünk lenni, hogy megvárja, mire az élettelen testem a földre zuhan. Másodszor: ha már annyi mindent tudok magácskáról, szerinte ezt nem tudnám megfelelően felhasználni? - tenyeremet az asztal lapjára téve állok fel ültömből, és egyenesedek ki előtte. - Van harmadik is, szeretné hallani? - nem mintha megvárnám a válaszát.
- Nem áll szándékomban bántani se magát, se a családját, se a szeretteit, se senkit. Ami azt illeti, segíteni szeretnék magának. Jobban mondva szeretném, ha egymás segítségére lennénk. Letenné végre a fegyvert? Később is lelőhet, ha elmagyaráztam - aztán akár enged, akár nem, felsóhajtva folytatom. - Én is ugyanezeket a szemétládákat keresem. A fülembe jutott, hogy valami nagy dobásra készülnek itt New Yorkban, vagy legalábbis annak környékén. Nem áll szándékomban kivárni, hogy ez vajon mi lehet. Egyrészt nem szívlelem a terrorizmust, másrészt félő, hogy az üzletnek is ártana. Azt pedig tudom, hogy magácskának elég szoros, mindenekelőtt személyes viszonya fűződik ezekhez a gazemberekhez, és mindenáron kézre akarja őket keríteni. Az ajánlatom a következő: - azzal együtt pedig újra a zsebembe nyúlok, hogy egy összehajtogatott lapot kivehessek belőle. Azt kiterítem az asztalra, és visszafordulok a nőhöz. - Rávilágítana, kérem? - biccentek a papír felé, és akár eleget tesz a kérésemnek, akár nem, én továbbra sem állok le a szövegelésben. - Sikerült a nyomára bukkannunk pár rejtekhelyüknek. Azaz… az egyik emberük mondta, Isten nyugosztalja! Ez máris több, mint amit az FBI-os kollégái tudnak, hisz ezt a raktárat is már legalább egy héttel korábban átvizsgáltuk, minthogy felbukkantak volna itt. Én pedig a rendelkezésére bocsátom az információkat, és személyesen veszek részt a hajtóvadászatában, hogy leszámoljunk velük. De! Csakis a magácska részére, nem az FBI-éra, meg az egész pereputtyéra. Itt van pár hely, aminek utána nézhet nyugodtan, hogy elhiggye, igazat beszélek, és komolyak a szándékaim. Kaptunk még ezen kívül kellően sok fülest, de bolond lennék minden lapomat már a legelején kiteríteni - most pedig eljött az ő pillanata, hogy reagáljon az elhangzottakra.
mind álarcot viselünk
William Doherty
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
william & larisa • First meeting with the devil  Tumblr_mv9imvJbw21r2x5hgo1_250
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
Klikk
★ családi állapot ★ :
Egyedülálló
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
william & larisa • First meeting with the devil  Ea9b32891b45bd6aaaadad3eecd9c4cb8e4852e2
★ foglalkozás ★ :
Márkaszervíz tulajdonos; bűnszervezet feje
★ play by ★ :
Henry Cavill
★ hozzászólások száma ★ :
34
★ :
william & larisa • First meeting with the devil  Tumblr_n0x4kcs6O51sxwyufo5_r1_250
TémanyitásRe: william & larisa • First meeting with the devil
william & larisa • First meeting with the devil  EmptyPént. Ápr. 15 2022, 09:02


william and larisa

Annyira bosszantó tud lenni mikor te mindent megteszel azért, hogy magabiztos és ellentmondást nem tűrő hangnemben beszélj ő pedig lerázza magáról az egészet és nyájasan már-már nyugtatóan hat a te idegeidre is. Doherty maga volt az ördög és most itt állt előttem teljes valójában, színpadias mozgással, tenyérbemászó mosollyal, nem félve a haláltól és olyan bosszantó higgadtsággal, hogy az ember pont ettől lett olyan ideges. Megszoktam már, hogy normális esetben ha valakire fegyvert fognak az könyörög az életéért, bármire képes, és a csillagokat leígérné az égről csak, hogy mentse a bőrét. Nyilván rossz megfélemlítési módszert használtam, hisz egy bűnszervezet fejeként nem én voltam az első és nem is az utolsó aki fegyvert fogott rá.
Éreztem minden mondatában, minden szavában, hogy hülyének néz, bolondot csinál belőlem és érzi, hogy maximálisan ő irányt mindent. Magabiztosan mozgott, beszélt és kiszámít minden lehetséges opciót, hogy hogyan reagálhatok a jelenlétére.
Engedtem a fegyvert szorításából hisz be kellett látnom, hogy előttem jár két lépéssel. Valószínűleg ő valóban nem olyan bolond mint én, hogy idejön egymagában, s ha én lövök ahogy ő is mondta másodpercek alatt követi azt még egy golyó ami az én fejembe repülne és én nem így és nem itt akarok meghalni.
Minden mozdulatát minden rezdülését árgus szemekkel figyeltem s bár már nem voltam olyan éber mint az elején még mindig a fegyver csövével nézett szembe.
- És miért legyek abban biztos, hogy nem azért van itt mert maga az egyik terrorista? Túl jól informált… - hőköltem hátrébb ahogy felemelkedett felém a nálam minimum két fejjel magasabb férfi.
Csak hallgattam minden egyes szavát, vele együtt mozdultam s mikor kért, hogy világítsak a papírral készséggel megtettem. Fejemet vesztettem az információ kapcsán, hogy most ezerszer több lehetőség tárulkozott elém mint az elmúlt években akár csak egy is. Hazudnék ha nem futott volna végig az agyamon az, hogy így talán golyót repíthetek az egyik mellkasába.
- És Önnek ez miért éri meg? – tettem fel a legfontosabb kérdést ami mondókája alatt vészvillogóként kapcsolt be az agyamban. Semmi sincs ingyen, pláne nem egy ilyen gazembernél. Ez így szépen hangzott, hogy ő majd segít nekem, de nekem mint kell tennem mindezért?
- Ide állít nekem, ellenem fordítja a személyes tragédiámat, turkál az életemben, megfélemlít és szinte visszautasíthatatlan ajánlattal áll elő. És azt akarja nekem mondani, hogy mindezért cserébe nem kér semmit? És mondja, miért állna érdekemben összeszűrni a levet egy magafajta bűnözővel akinek rég a rácsok mögött lenne a helye? Maga pont ugyanolyan elvetemült idióta mint az a banda akit elkapni készülök. Az én elveim ezen túlmutatnak, de gondolom ezt mondanom sem kell hisz mindent pontosan tud rólam. – horkantottam fel és végre leeresztettem a fegyvert. A lámpát a poros asztalra tettem amely bevilágította így a raktár benti részeit. Már csak az utcai lámpák halvány fénye festette meg a férfi arcát én pedig megkerülve az asztalt elé álltam, hasfalának szorítva a pisztoly csövét. Mélyen a férfi szemeibe néztem és keresni próbáltam benne valami emberit, valami igazit.
- Ön játszadozik velem Doherty. Azt gondolja, hogy a húgom gyilkosainak megtalálása előrébb való mint az amire felesküdtem? – ez pontosan így van, de erről nem kell, hogy tudjon. Gondoltam naivan, de ha ismert engem, ismerte az elszántságomat akkor pontosan kellett tudnia, hogy bármire képes lennék azért, hogy igazságot tegyek.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: william & larisa • First meeting with the devil
william & larisa • First meeting with the devil  EmptyPént. Ápr. 15 2022, 17:18

Várható volt, hogy nem fog rögtön ráugrani az ajánlatomra. Az lett volna a gyanús, hogyha minden kérdés, minden kétkedés, és a részletek pontos ismerete nélkül megy bele a felkínált alkuba. Ez viszont egy pillanatig sem fog meghátrálásra késztetni engem. Szeretem a kihívásokat, és nagyon sok tervem van még az ügynökkel, melyeket egyelőre nem kívánok az orrára kötni. Szép sorjában mindenre fény fog derülni, ha mindketten megfelelően játsszuk a szerepünket.
- Én nem fogom győzködni, úgysem hisz nekem. Pedig az igazat szólom, mikor azt mondom, hogy nem tartozom közéjük. De amilyen jól informált, ezt valószínűleg magácska is tudja. Nem tudok egyszerre több helyen lenni, a londoni, illetve az indiai mészárlás idején pedig valószínűleg pontosan tudja, hogy hol voltam – nemhogy a megnevezett városokban, még a kontinensükön sem. Régóta követ már engem az FBI, és úgy vélem, ha az engem vadászó csapatoknak tagja volt, akkor ő is hozzáfért mindenhez, amit rólam tudni lehet. Többek között az is benne szerepel, hogy az elmúlt 8 évben egyszer hagytam el Amerikát, akkor is Svédországba vezetett az utam egy üzleti konferencia miatt.
- Mindent a maga idejében – kacsintok rá játékosan. Minden vágyam, hogy kielégítsem a kívánságát, de előtte még fontosnak tartom lefektetni előtte a játékszabályokat, a részleteket.
- Kérem, ne keverjen össze szimpla terroristákkal! Tettem megkérdőjelezhető dolgokat, igen, de vannak ám nekem is határaim. A gyerekeket kihagyjuk minden üzelmeinkből – fura lehet ezt hallania, mert számára valószínűleg minden bűnelkövető egy kaptafára megy, de ez esetemben közel sem így van. Gátlástalannak tűnök, de van, amihez még nekem sem fűlik a fogam.
Figyelemmel kísérem a mozdulatait, azonban továbbra sem mutatom jelét annak, hogy megrémítene. Túl okos ő ahhoz, hogy olyasmit kövessen el, amelyet aztán azon nyomban megbánna. Szíves örömest meghúzná a ravaszt, ha nem lennének következményei, ebben biztos vagyok, ugyanakkor nem kell diplomával rendelkeznie, hogy kockázatot és hasznot tudjon elemezni. Nem nyer vele semmit, ha engem lelő, ellenben mindent elveszíthet vele. Ha viszont él az ajánlatommal, a nyereség lesz túlnyomó többségben, nem a veszély. Vagy legalábbis... Ez azon múlik, hogy tudunk együttműködni.
- Pontosan ezt gondolom, Ms. Ambani. Az esze azt mondja, ne tegye, a szíve mégis győzedelmeskedett ma este. Mi másért lépne ki a hatásköréből, és kezdene magánnyomozásba azon a helyen, ahol a kollégái már kellően alapos munkát végeztek? Talán úgy gondolja, hogy magácska meglát majd valamit, ami nekik nem sikerült, hogy végre a kezére keríthesse az elkövetőket – mi más indokolná az eddig tapasztaltakat?
- Ne játssza nekem az álszentet! Mindketten tudjuk, hogy ha lehetősége adódna rá, sokkal inkább lőné le őket, mintsem bilincset tegyen a csuklójukra. Ahogy azzal is tisztában vagyunk, hogy a megfelelő papírmunkával bármit el lehet hitetni a hatóságokkal – én nekem is ezért sikerült olyan sokszor meglógnom a törvény kezei közül. – Él a lehetőséggel, vagy sem, ez a maga döntése. De úgy gondolom, hogy ezzel mindketten nyerhetünk. Maga végre igazságot szolgáltathat Chandra gyilkosai felett, és nekem sem lesznek az utamban. Tegye meg ezt akármilyen módon, az engem hidegen hagy – továbbra sem mozgat meg a hasamhoz szegezett pisztoly. Ha le akart volna lőni, már réges régen megtette volna.
- Természetesen az általam nyújtott információkért cserébe nekem is van elvárásom. Egészen egyszerű, tényleg: hagyjon békén az FBI. Mégis milyen törvénytisztelő polgárt zaklatnak ennyiszer, mint ahányszor engem? – erőteljes szarkazmus hallható ki a hangomból, de ami azt illeti, papíron tényleg nem vagyok más, mint egy ártatlan, akit valamiért kipécéztek maguknak a szövetségiek, és nem bírnak leszállni róla. Semmi nem köthető a nevemhez, akármit is próbálnak rámverni.
- Cserébe megígérem, hogy minden rendelkezésemre álló infót és erőforrást mozgósítani fogok, hogy elkapjuk őket. És a hátát is fedezni fogom, akármennyire sem szívlelem a gondolatot. Nem várom el, hogy megbízzon bennem, én sem bízom meg magácskában. De üzletember vagyok, és az üzlet számomra szent. Nem szokásom ellenszegülni annak, amit megígérek – karba tett kézzel figyelem a további lépéseit, és hogy vajon mennyire sikerült őt ezekkel meggyőznöm. Ha már azt elérem nála, hogy elgondolkozzon az ajánlatomon, akkor nyert ügyem van. Aranytálcán kínálom neki a régóta áhított lezárását, neki csak az a dolga, hogy magához ragadja.
mind álarcot viselünk
William Doherty
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
william & larisa • First meeting with the devil  Tumblr_mv9imvJbw21r2x5hgo1_250
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
Klikk
★ családi állapot ★ :
Egyedülálló
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
william & larisa • First meeting with the devil  Ea9b32891b45bd6aaaadad3eecd9c4cb8e4852e2
★ foglalkozás ★ :
Márkaszervíz tulajdonos; bűnszervezet feje
★ play by ★ :
Henry Cavill
★ hozzászólások száma ★ :
34
★ :
william & larisa • First meeting with the devil  Tumblr_n0x4kcs6O51sxwyufo5_r1_250
TémanyitásRe: william & larisa • First meeting with the devil
william & larisa • First meeting with the devil  EmptySzomb. Ápr. 16 2022, 11:11


william and larisa

Minden egyes alkalommal amikor Indiát, a terroristákat vagy Chandra nevét említette a szívem össze facsarodott és könny szökött a szemembe. Ez az a fajta soha nem múló fájdalom ami minden vele egykorú kislányról eszembe jut, ami minden családi képen ott van, ami minden iskola mellett elhaladva tört döf belém. Mondták, hogy végtelen lesz a megnyugvás, a megváltás ideje, de sosem gondoltam, hogy ennyire. Szipogtam egyet visszanyelve ezzel minden könnycseppet ami egyszerre gyűlt a szemembe, hogy ne tűnhessek esetlennek, s bár nyilvánvaló volt a gyenge pontom, kívülre mindig azt a látszatot akartam kelteni, hogy túl léptem rajta csak hogy senki ne tudja ellenem felhasználni. Doherty pont ezt tette.
- Maga csak ne tudja jobban, hogy mit tennék. Én… Önnel ellentétben, Nem vagyok hidegvérű gyilkos. - horkantottam fel miközben leengedtem a fegyvert és óvatosan vissza csúsztattam az tartóba. Rá kellett jönnöm, hogy magamból csinálok hülyét a pisztoly hadonászásával mert Őt egy másodpercig sem hatja meg. Hátrább léptem az aurájából, de egy másodpercig sem fordítottam neki hátat és a jobb kezem azért ott pihent az övemen.
Akaratom ellenére hangos kacagás hagyta el a torkomat ahogy kiejtette a száján, hogy ő törvénytisztelő állampolgár. Magam elé képzeltem az ő  és az emberei aktáját ahogy sorakoztak benne a megoldásra váró ügyek. Azt hiszem mondanom sem kell, hogy egyik sem a törvények betartásáért volt ott.
- A törvények tiszteletét maga hírből sem ismeri, kérem ne nevettessen. – biccentettem oldalra a fejemet, hogy jobb szögben kémlelhessem a férfi arcát. – Ön az egész FBI-t említi, mi az én szerepem? Korrupcióra kér? Tudja el kell szomorítsam, a törvény ezt is bünteti. - emlékeztettem.
Patthelyzet. Abból az őrületesen kínzó fajtából amikor a szíved és az eszed harcolnak egymással és el nem döntött a harc vége. Ha a szívemre hallgatnék igent kellene mondanom és végre börtönbe csukni a maradék terroristát mindazért amit tettek és, hogy még egy családot soha többé ne csonkíthassanak meg. Az eszem viszont vadul tiltakozott az ellen, hogy magával az ördöggel kössek egyezséget hisz az igazságra esküdtem fel, arra, hogy elkapom a rossz fiúkat. Most az volt a kérdés melyik a nagyobb fogás.
- És mondja ha nem bízik bennem, miért gondolja, hogy ahogy innen kiteszem a lábamat nem megyek egyből a parancsnokságra, vagy miből gondolhatnám én, hogy ha rábólintok maga nem nyom fel egyből az FBI-nál? Ez egyelőre nem tűnik nekem egy gyümölcsöző kapcsolatnak. – rántottam meg a vállamat és elindultam felé úgy, hogy mikor mellé értem vállam súrolta az ő karját. Már háttal voltam neki mikor még egy másodpercig visszafordultam, ujjamat felmutattam és úgy néztem mélyen a férfi szemeibe.
- Tudja amikor Chandra meghalt … - nevezem nevén a húgomat mint ahogy ő is tette hisz ezek szerint tényleg tisztában van mindennel és ez egyszerre hízelgő és rettenetesen félelmetes. - …talán kapva kaptam volna ezen a lehetőségen, de az azóta eltelt idő megtanított arra, hogy az ő gyilkosain kívül még olyanok is rohangálnak az utcán mint maga. És maga pont annyira veszélyes a társadalomra mint amennyire az a csoport akit elkapni készülök. Figyelmeztetem Doherty, innentől a nyomában leszek, és nem nyugszom amíg oda nem jut ahol lennie kellene, a börtönben. – fordultam sarkon és sietős léptekkel hagytam el az épületet, magam mögött hagyta a férfit aki talán az egyetlen lehetőséget kínálta fel nekem, hogy végre megkapjam azt amiért mindeddig harcoltam.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: william & larisa • First meeting with the devil
william & larisa • First meeting with the devil  EmptySzomb. Ápr. 16 2022, 13:16

Örülök, hogy végre belátja, a rám szegezett pisztolya csak maximum az erejének fecsérlésére jó, egyebet úgysem fog elérni vele. Ettől függetlenül kifejezetten örvendetesnek tartom, hogy a makacssága ellenére nem próbálja tovább játszani a nagylányt. A figyelmemet az sem kerülte el, ahogy a megszólalása előtt viselkedett. Egy részem, amiben még van empátia, szívesen változtatna azon a stíluson, amiben vele kommunikálok, de ezt egyelőre nem tehetem meg. Üzletről beszéltem neki, és ebbe az üzletbe most nem fér bele, hogy még a lelkét is ápolgassam. Ettől függetlenül hazudnék, ha azt mondanám, nem ütötte meg egy kicsit a már elrohadt szívemet az, ahogy a sírás megkörnyékezte Ms Ambanit, amikor a halott szerette ismételten szóba került.
- Nézőpont kérdése. Önvédelem során is megölhetünk valakit, mégsem fognak hidegvérű gyilkosnak elkönyvelni, ha a körülmények megfelelőek, és indokoltak voltak. Ahogy mondtam, minden a papírforma - ugyan még nem dolgozik olyan régóta az FBI-nál, de abba már minden bizonnyal sikerült belelátnia, hogy egy-egy nyomozásnál mit, vagy hogyan keresnek a kollégái – ahogyan én is. Tudom, hogy ha valamit el akarok hitetni a hatóságokkal, akkor azt hogyan tehetem meg. Rémisztő még számomra is, hogy milyen érzékem van ehhez az élethez, miközben sok-sok évvel ezelőtt még a sebességhatárokat is csak félve közelítettem meg, nehogy gyorshajtáson kapjanak. Egy-egy tragédia gyökerestül felforgathatja az ember életét, és olyan úton indíthatja el, amelyre addig nem is gondolt volna. Ami azt illeti, ez olyasvalami, ami közös Ms Ambaniban, és bennem.
- A törvény a marihuánát is bünteti, mégis számos pozitív egészségügyi hatása van. Majd kipróbálhatjuk, magácska, meg én - kaján vigyor ül ki az arcomra, ahogy hozzá hasonlóan én is kissé megdöntöm a fejemet az egyik irányba. Nem szükséges neki szeretnie a dohányt ahhoz, hogy egy-egy szál füvet élvezni tudjon. A kezdeti nehézségeken kell csak túlesni, utána pedig már nem is fog azzal foglalkozni, hogy ő mennyire dohányzásellenes.
- Látja, pont ez adja a patthelyzetünk szépségét. Nem bízunk egymásban, mégis muszáj lesz. A cél, jelen esetben a közös érdekek szentesítik az eszközt. Egyikünknek sem áll szándékában, hogy egy ilyen lehetőséget elszalasszon azzal, hogy valami megfontolatlant csinál - márpedig az FBI-t belevonni ebbe a tervbe egy hatalmas ostobaság lenne akármelyikünk részéről. Én nem nyernék azzal semmit, hogy őt bemártom, és ő sem azzal, hogy jelentést tesz rólam. Azaz de, lenne egy újabb adag papírmunkája, amivel lefoglalhatná magát, míg az agya hátuljában folyamatosan azon kattoghatna tovább, hogy az írogatás helyett a húga gyilkosait is üldözhette volna, ha igent mond az ajánlatomra.
Örülök, hogy nem nehezíti meg a dolgomat, és ilyen közel lép a személyes terembe, így egész egyszerűen tudok becsúsztatni a zsebébe egy cetlit, és egy eldobható mobilkészüléket, miközben a tekintetemmel fogva tartom az övét. A papírra nincs más írva, mint egy rövid üzenet, hogy ha meggondolná magát, akkor csak nyomjon rá a hívás gombra. Szeretek minden téren biztosra menni, így most sem tettem másképpen. Remek kimenetelnek számítana, ha máris egyről a kettőre léphetnénk, de várható volt, hogy így fog alakulni az este. Azzal a telefonnal nem ér semmit önmagában, csupán egy idejétmúlt elektronika az egész, ami a híváson kívül nem sok mindenre lesz jó neki.
Végig hallgatok mindent, amit mondani szeretne nekem, érdemben azonban nem válaszolok neki. - Alig várom, hogy ismét találkozzunk, Ms. Ambani - nyögök neki oda mindössze ennyit, ahogy játékosan rákacsintok a sarkon fordulása, és a raktár ajtaján történő kilépését megelőzően. Össze fognak még a mi útjaink érni, ebben teljesen biztos vagyok. Hogy egy újabb razziában láthatom őt újra, vagy esetleg mégis élne az ajánlatommal, és felkeresne, az már részletkérdés. Az utóbbi valószínűleg hamarabb be fog következni. Előbb-utóbb muszáj lesz belátnia, hogy nélkülem csak a sötétben tapogatózik, a segítségemmel azonban új, sokkal kifizetődőbb utak nyílhatnak meg előtte.
Csendben, figyelmesen követem a tekintetemmel, míg eltűnik a látóteremből. Még pár percig ott maradok a raktárban, mielőtt továbbállnék. A keresésem nem fog leállni a terrorszervezet iránt. Ambanival, vagy nélküle, de kézre fogom keríteni őket, és visszaszerzem az ellopott szállítmányt is. Vissza kell szereznem, mert túl sok minden múlik most ezen. De már azzal is kiegyeznék, ha a kettőből csak az egyiket sikerülne véghez vinni.
mind álarcot viselünk
William Doherty
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
william & larisa • First meeting with the devil  Tumblr_mv9imvJbw21r2x5hgo1_250
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
Klikk
★ családi állapot ★ :
Egyedülálló
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
william & larisa • First meeting with the devil  Ea9b32891b45bd6aaaadad3eecd9c4cb8e4852e2
★ foglalkozás ★ :
Márkaszervíz tulajdonos; bűnszervezet feje
★ play by ★ :
Henry Cavill
★ hozzászólások száma ★ :
34
★ :
william & larisa • First meeting with the devil  Tumblr_n0x4kcs6O51sxwyufo5_r1_250
TémanyitásRe: william & larisa • First meeting with the devil
william & larisa • First meeting with the devil  Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
william & larisa • First meeting with the devil
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Larisa & William - Part 3
» William & Larisa • The Lion's Cave
» Larisa Ambani
» Angelo & Larisa • Drinking too much
» Alexandra & Larisa • A little favor

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: