New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 52 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 37 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 14:01-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 13:48-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 13:26-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 13:14-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 11:58-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 11:13-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 09:57-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 09:51-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 09:15-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

fame is the name of the game | Kirk & Maia
Témanyitásfame is the name of the game | Kirk & Maia
fame is the name of the game | Kirk & Maia EmptySzomb. Júl. 24 2021, 21:32
Kirk & Maia

Voltak pillanatok, amikor őszintén elgondolkodtam azon, hogy véget kellene vetnem annak a lehetőségemnek, hogy egyszerűen és szabályok nélkül tovább bővítem a bakancslistámat. Néha kifejezetten intenzíven gyűjtöttem rá a tételeket, amelyeket szerettem volna később le is tudni és kipróbálni. Aztán meg voltak olyan időszakok, amikor szinte alig látszott apadni az egész, mert időigényesebb dolgokba fogtam bele, vagy egyszerűen nem volt időm megtalálni azokat a programokat, amelyekre egyébként vágytam. Amikor viszont az pörgött, hogy sorban húztam le a vágyaimat és raktároztam el a tapasztalatokat, mindig megijedtem, hogy ha vége lesz a listának, történni fog velem valami szörnyű, aztán kezdhetem elölről az egészet... Ezért is tértem vissza ahhoz a kezdeti állapothoz, amikor gondolkodás, vagy különösebb megfontolás nélkül írtam rá újabb és újabb dolgokat. Nem lepődtem volna meg rajta, ha találok rajta kísértetiesen hasonlító dolgokat, ahol tegyük fel, hogy csak a helyszín más, de a tevékenység maga nem. De ez pont olyasmi lehet, mint ahogyan a hegymászók sem csak egy helyen akarnak kóborolni egész életükben és újra meg újra felérni ugyanarra a csúcsra, ugyanazzal a kilátással.
Hiába a cserélődés és millió különböző élmény, helyszín vagy étel a listán, voltak állandó dolgok is az életemben, amire egyes napokon nagyon is szükségem volt, mert biztonságod adtak, mint minden más ember életében valami, amit megtarthattak és senki nem vette el tőlük. Nekem ilyesmi volt az éneklés és ha távolabbról nézzük a dolgot, akkor a szereplés. Állítólag kicsi koromban is nagyon szerettem produkálni magamat, még a családom előtt - az emlékeim vagy a balesetem következtében, vagy szimplán azért vesztek el erről, mert felnőttem.
Sosem tartottam ezt titokban, és részben ezért is szerettem volna minél hamarabb felépülve újra belevetni magamat abba, amit szeretek. Szívesen meséltem a terveimről akár azoknak is, akiknek az esküvőjén énekeltem, vagy akikkel mások esküvőjének hála futottam össze. Vagy éppenséggel azoknak, akiket szívesen szívesen ajánlgattam volna azoknak, akiknek az esküvőjén énekeltem, mint fotóst... Egyszerűbben is leírhattam volna azt, hogy pontosan miért keresem most Kirk-öt, akivel együtt szerepeltünk a klipemben - nyilván együtt, ha az enyémről van szó, de az sem okozott volna különösebben gondot, ha éppenséggel valaki máséban szerepelünk együtt. Lényegtelen.
Ami sokkal fontosabb, hogy kifejezett célom volt, amikor megláttam az egyik social media platformon, hogy Kirk maga is részt vesz egy újonnan induló fotókiállításon és másoknak is szívesen ajánlja azt. Ezért volt kifejezetten szerencsés ismerősökké válni, vagy épp szimplán követni egymást bárkivel, akivel nem csak a szakmámnak, hanem a kis kalandjaimnak - lényegében a bakancslistámnak - hála találkoztam.
Amikor megpillantottam az emberek között Kirk-öt, rögtön felé indultam, és mosolyogva álltam meg mellette, előbb az általa szemlélt képre pillantva, aztán az ő arcára, hátha elég feltűnő voltam a megjelenésemmel. - Szia, Kirk! - Jókedvűen köszöntem neki, mivel tényleg örültem neki, hogy látom, még ha nem is teljesen a véletlen műve volt. Mégis, úgy éreztem, hogy nem kérhetek tőle olyat, hogy fotózzon valaki teljesen ismeretlennek az esküvőjén, ahol én énekelek, de idővel szerettem volna felhozni a témát. Láttam milyen profi képeket csinál és szívesen ajánlottam volna őt az ifjú párnak. - Nem tudom emlékszel-e még rám. Maia... -   Nem akartam túlmagyarázni a dolgot, különösen úgy, ha még ő is emlékezett rám.
- Örülök neki, hogy megosztottad ezt az eseményt, különben nem is tudtam volna róla, hogy ilyen kiállítás nyílik. Neked vannak esetleg képeid kint? - Lassan pillantottam körbe, mivel azonban a választ csak egy embertől tudhattam meg, nem pedig a falakon és a helyiségben elrendezett képektől, visszafordítottam a fejemet Kirk felé. - Egyébként hogy vagy? Mi újság veled mostanában? - Arra is kíváncsi voltam, hogy mi a helyzet vele és a színészettel, mivel annak hála találkoztunk. Igazából mindig örültem neki, ha ismerős arcot látok és történetesen tényleg emlékszem az illetőre, nem pedig elveszett az emléke a balesetem miatt.

606・remélem tetszik fame is the name of the game | Kirk & Maia 2624752903
mind álarcot viselünk
Maia Toresano
Média
ranggal rendelkezem
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 3cfed55014a58c49d66a01799266e5c3b03abb16
fame is the name of the game | Kirk & Maia Bc31ee049f5f00ffcbd9fa4994605ab886f5fe85
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
Have we lived too much, too fast?
What do you think, darling? Have you felt the melancholy, darling Wishing the time hadn't passed? Can you tell me how we used to be? Have we changed our hopes for fears
★ családi állapot ★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 6df1abfcfaee6ebcf9cb8846e503e63d73ae1876
I can't remember to forget you
I keep forgetting I should let you go And I left a note on my bedpost Saying not to repeat yesterday's mistakes What I tend to do when it comes to you I see only the good, selective memory
★ lakhely ★ :
Brooklyn ⊱⋅
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 85f4e7e86ff3e7bc21143f0f5f7a16d1a84b8cb3
★ idézet ★ :
" She asked:
You are in love. What does love look like?
To which I replied:
Like everything I've ever lost come back to me. "
★ foglalkozás ★ :
énekesnõ ⊱⋅
★ play by ★ :
Rebbeca Gomez / Becky G ⊱⋅
★ szükségem van rád ★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia Bd2ae25e7dc310e09b77e899ba14c76d1bfd3e33 fame is the name of the game | Kirk & Maia Ae95c9e64ca192d6cd2a11be87a081ffd9499cfe fame is the name of the game | Kirk & Maia D72f10809caf4ea22c73b6541fb3e90f2c2b4fd5
★ hozzászólások száma ★ :
32
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia Tumblr_pfl7vgBoK01rvch01o4_500
TémanyitásRe: fame is the name of the game | Kirk & Maia
fame is the name of the game | Kirk & Maia EmptyCsüt. Júl. 29 2021, 23:38
Bármibe is vágok bele, szeretem jól csinálni. Nagyjából jól. Semmiben nem lettem világklasszis, színészként nem gyűjtöttem be Emmy-díjat, gumiszerelőként nem én lettem az, aki a legspeckóbb esetekkel is megküzd és így tovább. Műsorvezetőként egyszer én lettem a csatorna második legnépszerűbb embere, de az egy helyi adó volt, szóval nem egetrengető dolog, hogy így lett. Nem is díjakért hajtok én, hanem az érdeklődésemet követem. A fotózás pedig nagyon érdekel, még mindig, pedig már több mint egy éve kezdtem bele. A szüleimnek hála akkor is vígan megélnék, ha csak lógatnám a lábamat, de az milyen unalmas már! Beleásni magam valamibe sokkal izgalmasabb. Például megismerkedni más fotósokkal, tanulni tőlük és az én munkáimat is megmutatni az embereknek. Ezért küldtem be pár képet erre a kiállításra.
A szervezővel már összepacsiztam és néhány kollégával is váltottam pár szót, miközben falatoztam a könnyű rágcsálnivalóként kikészített sós és édes sütikből. Meg akarok nézni mindent, szakmai szemmel és laikusként is. Szerencsésnek tartom magam, hogy mindkettő tudok lenni egyszerre. Most egy pohár kóla van a kezemben, így járkálok a képek előtt. Épp egy terepjáró mellett rohanó oroszlánról készített fénykép előtt állok, amikor valaki figyelemfelkeltően áll meg mellettem. Érdekes, hogy oda se kell pillantani, hogy az ember valami hatodik, hetedik, x-edik érzékével tudja, hogy most ő áll az érdeklődés középpontjában.
- Miss Pirinyó! Hát helló! Mi járatban errefelé a szavannákon? - köszöntöm nagy lelkesedéssel és a kép felé kacsintok.
Beugrik a klipje, amiben olyan lazán produkálta magát. Azóta többször megnéztem és másoknak is meg szoktam mutatni, nyilván azért is, mert érdekesség, hogy benne vagyok, de amúgy is jól sikerült. Kis leányzó nagy hanggal és elragadó személyiséggel.
- Nem tudom, emlékezzek-e... - mondom az államat vakarva egy szándékosan eltúlzott gondolkodós grimasszal.
A vállára teszem a kezemet és egy kicsit magam felé is húzom, így nevetek rá jelezve, hogy mindenre emlékszem. Hamar elengedem és iszom egy kortyot.
- Hű, de naprakész vagy! Már ezért is érdemes volt megosztani. Vannak, vannak. Kicsit arrébb, épp rájuk akartam sasolni. Az ember exponál, transzponál, telefonál, de nem minden nap látja a saját fotóit fél fal nagyságban kinyomtatva.
Itt minden kész plakátnak számít. A legapróbb részleteket is ki lehet venni. Társaságban még jobb lesz. Ezért megyek szívesen bármilyen rendezvényre. Vagy összefutok egy-egy régi ismerőssel vagy újakat szerzek.
- Fú, mikor beszéltünk utoljára? Én kiválóan érzem magam, köszönöm! Most éppen ezen a területen dolgozom, a színészkedést hanyagolom. Maximum, ha pont engem hívnak valahova és épp ráérek, akkor elvállalok valamit. Szeretek nagy váltásokkal élni. Na és feléd milyen szelek fújnak? Örömmel látom, hogy a vidámságod töretlen!
Amikor érdeklődőre találok vagy azt hiszem, hogy nem közömbös az illetőnek, amit mondani készülök, akkor hajlamos vagyok nagy szózatokba bocsátkozni.
- Figyeled, ahogy a kocsi felveri a port? Egy ilyen pillanatot elkapni úgy, hogy az állat is belelovallja magát a helyzetbe és a sofőr arckifejezése is meg legyen örökítve, na, ehhez pár órát el kellett ott tölteni, gondolom. Bátor fotós, még ha másik autóból kattintott, akkor is.
Én is kattintok vagy kattanok és mintha most csöppennék vissza a valóságba, úgy nézek Maia-ra.
- Bocs, nagyon el tud ragadni a hév az ilyen remek alkotásoknál. Mesélj te is valamit!
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: fame is the name of the game | Kirk & Maia
fame is the name of the game | Kirk & Maia EmptySzer. Aug. 04 2021, 23:35
Kirk & Maia

Kivételes helyzetben nevelkedtem, amiért volt időm mindenféle szórakozást kipróbálni és nem pusztán abból álltak a napjaim, hogy a munkában hajtottam a pénzt, majd hazamentem, hogy felkészüljek arra, hogy a következő napon ugyanazt csináljam. Beleőrültem volna abba, ha nem mehetek el olyan programokra és eseményekre, amelyek boldoggá tesznek - hiszen kicsi korom óta nagyon szerettem a művészeteket, ami talán azért is volt ennyire jelentős, mert a szüleim maguk is rajongtak nem csak a zenéért, hanem a festészethez is. Végtelenül örültem neki, hogy a balesetem nem csinált belőlem teljesen másik embert, még ha a régi ismerőseim számára furcsa is lehetett a váltás, ami a hajamat illette, hiszen a korábbi derékig érő tincseket felváltotta a rövid, vállig érő haj. Ez a váltás azonban nem volt tapasztalható a természetemben és abban, hogy mennyire szeretek emberek között lenni, vagy épp újakkal ismerkedni. Mindig is elég nyílt voltam és nem féltem odamenni bárkihez, most pedig ismerős embert közelítettem meg, ami szintén nem eredményezett nálam bármiféle elbizonytalanodást.
- Gondoltam kipróbálom, mert kedvezményesnek tűnt az út. Nem számítottam rá, hogy rögtön oroszlánok is lesznek. - Én magam is előbb a kép felé sandítottam egy mosollyal az arcomon, aztán Kirk felé fordultam. Jó volt őt újra látni, mert határozottan egyike volt azon embereknek, akiket megjegyeztem a klip forgatásról. Sajnos voltak olyan statiszták is, akiknek a nevét akkor sem tudnám felidézni, ha fizetnek. De talán nem haragszanak meg emiatt, ha nem találkozunk újra.
- Már kezdtem megijedni, hogy túlságosan felejthető vagyok. - Vele nevetek, mert a jókedv mindig ragadós, ha őszinte, s a karom úgy lendül Kirk háta mögé, hogy félig apró mozdulatokkal megsimogatom, félig óvatosan meglapogatom azt.
- Mondanám, hogy nagyon sok időm volt nézegetni a lehetőségeket, de csak jókor voltam jó helyen... Mármint online. - Jókedvűen vonogatom a vállaimat, miközben magyarázok. Mondanám, hogy nem töltök túl sok időt a social media fiókjaim nézegetésével, de nem szeretném, ha egyszer rám szakadna a plafon hasonló hazugságért. Manapság mindenki könnyebben tájékozódik egy aprócska készülékkel, ami egyáltalán nem is baj, mert valószínűleg elhagytam volna a meghívólevelet, ha netalántán még mindig galamb postával kellene üzengetnünk. Őszintén szólva én mindig inkább a füstjeleket próbáltam volna ki, de egy lakásban nehéz úgy tüzet gyújtani, hogy ez megvalósítható legyen. - Nagyon szuper, hogy eljött ez a nap is. Gratulálok hozzá, nem semmi! Megnézzük a te képeidet? - Mivel az esemény hirdetésénél nem kaptunk ízelítőt abból, hogy pontosan milyen képek tekinthetők meg, kifejezetten kíváncsian vártam, hogy láthassam Kirk alkotásait. Más munkáit, amelyeket feltöltött a netre már láttam, de a mostaniaknál megvolt az esély arra, hogy teljesen újak lesznek - és ahogyan mondta, nem semmi őket akkora nagyságban látni, mint itt.
- Én már nem is emlékszem pontosan. Ezt jó hallani! Hogy jól vagy... - Nagyokat bólintok, hogy nyomatékosítsam az állításom. Mindig jó tudni, hogy az ismerőseink jó egészségnek örvendenek. - Na és mennyivel tetszik jobban a fényképészet? Vagy nem is szállnak versenybe egymással? - Kérdőn pislogtam felé, miközben még a szemöldökeimet is megemeltem.  
- Bizony, még mindig nem hiszem, hogy megéri rosszkedvűnek lenni. Főleg, ha olyan nagy nap ez a mai, mint a tiéd most. - Nagyon óvatosan böktem csak oldalba a könyökömmel, mert nem az a célom a mozdulattal, hogy kellemetlenséget okozzak. - Nekem még mindig a mindenem az éneklés. Szeretnék új dolgokat is kipróbálni, de tudom, hogy nem mehet minden egy nap alatt. - Annyi tervem van, hogy sokszor egyébként is elveszem bennük és hátra kell lépnem egyet, hogy át tudjam gondolni, mi is legyen a következő lépésem.
Amikor Kirk magyarázatot fűz a kép mellé, újra oda pillantok, hogy jobban szemügyre tudjam azt venni és azokat a részleteket is meglássam, amelyekre csak most hívja fel a figyelmemet. - Sosem gondoltam még ilyen részletesen egy-egy kép elkészültére, de azt hiszem neked előnyöd van ebben a témában. - Pár másodpercig még a képet figyeltem, aztán újra a férfi felé fordítottam a fejemet, hogy feltegyem a kérdésemet: - Azok a képek, ahol ilyen és hasonló állatokat kapnak le, nem igényelnek nagyon sok egy helyben töltött és mozdulatban időt? Én biztosan előbb megunnám a várakozást, mint hogy lőjek egy ilyen profi képet... - Elhúztam a számat a gondolatra, hogy tényleg ennyire nem vagyok kitartó, de néha jobb beismerni a hiányosságokat, mint megpróbálni úgy csinálni, mintha teljesen más ember lennék.
- Ugyan, teljesen megértelek. Én is ezer évig tudnék beszélni arról, hogy kinek az esküvőjén énekeltem legutóbb. - Mosolyogva billentem finoman oldalra a fejemet. - Ráadásul nem is baj, hogy feljött ez. Kérdezni szeretnék tőled valamit. - Lehet, hogy ezzel teljes mértékben elárulom magamat és azt, hogy nem véletlenül tévedtem erre a kiállításra, de egyáltalán nem zavar, mivel azt már bevallottam, hogy Kirk miatt tudok róla. - Szoktál esküvőket fotózni, igaz? Mi alapján vállalsz el egy-egy ilyen munkát? - Bizony, ezen a ponton jön, hogy megpróbálom megpuhítani őt egy újabb közös vállalásra - és bízom magamban annyira, hogy úgy érzem sikerülhet is.

797・remélem tetszik fame is the name of the game | Kirk & Maia 2624752903
mind álarcot viselünk
Maia Toresano
Média
ranggal rendelkezem
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 3cfed55014a58c49d66a01799266e5c3b03abb16
fame is the name of the game | Kirk & Maia Bc31ee049f5f00ffcbd9fa4994605ab886f5fe85
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
Have we lived too much, too fast?
What do you think, darling? Have you felt the melancholy, darling Wishing the time hadn't passed? Can you tell me how we used to be? Have we changed our hopes for fears
★ családi állapot ★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 6df1abfcfaee6ebcf9cb8846e503e63d73ae1876
I can't remember to forget you
I keep forgetting I should let you go And I left a note on my bedpost Saying not to repeat yesterday's mistakes What I tend to do when it comes to you I see only the good, selective memory
★ lakhely ★ :
Brooklyn ⊱⋅
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 85f4e7e86ff3e7bc21143f0f5f7a16d1a84b8cb3
★ idézet ★ :
" She asked:
You are in love. What does love look like?
To which I replied:
Like everything I've ever lost come back to me. "
★ foglalkozás ★ :
énekesnõ ⊱⋅
★ play by ★ :
Rebbeca Gomez / Becky G ⊱⋅
★ szükségem van rád ★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia Bd2ae25e7dc310e09b77e899ba14c76d1bfd3e33 fame is the name of the game | Kirk & Maia Ae95c9e64ca192d6cd2a11be87a081ffd9499cfe fame is the name of the game | Kirk & Maia D72f10809caf4ea22c73b6541fb3e90f2c2b4fd5
★ hozzászólások száma ★ :
32
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia Tumblr_pfl7vgBoK01rvch01o4_500
TémanyitásRe: fame is the name of the game | Kirk & Maia
fame is the name of the game | Kirk & Maia EmptySzer. Aug. 18 2021, 00:15
- Nem-e? Jegesmedvét vártál? - kérdezem igyekezve mellőzni a kioktató hangsúlyt, mert ez csak egyszerű poén. - Az lenne igazán menő fotó. Egy szavanna tele a hőségtől elterülő fehér macikkal. A gomb lenyomása után viszont azonnal vitetném is őket vissza az Északi-sarkra.
Jó messze kerültünk a képtől. Már múltkor is tetszett, hogy Maia figyel és tovább fűzi a gondolatokat.
Úgy mutathatunk itt, mint bátyó az aprócska hugival. Persze vannak kapcsolatok is ekkora korkülönbséggel, meg még ekkorábbal is. A mi szakmánkban az ilyesmivel nem árt vigyázni, mert azt is megírják, ha épp nem ölelkezünk senkivel. Én csak nevetek ezeken, de Maia érzékenyebb, azt hiszem.
- Én se szörfözök egész nap. Sokkal jobb barátoktól, kollégáktól vagy a sarki hot-dog árustól hallani az ilyesmiről. Aztán persze rákeresni már csak egy pillanat.
Nem tudnék úgy élni, hogy egész nap a monitorra meredek. Így is sok időt kell töltenem a gép előtt, ha igazán jól meg akarom szerkeszteni, effektezni a fényképeimet. A honlap meg...áh, inkább egy profira bíztam. Sok mindent kipróbáltam már, de programozni nem fogok, az biztos.
- Köszi szépen! Persze, nézzük! Még nem tudom, hogy hova kerültek, de majd csak elénk ugranak. Pedig nem is oroszlánokat fotóztam. Azokból viszonylag kevés van New Yorkban.
Szociofotóim vannak itt, házak, közterületek. És egy kutya, az viszont nem akármilyen. A kedvenc modellem volt.
- Nem szoktam versenyezni, a szakmáim se teszik. Egyszerűen muszáj rendszeresen megújulnom. A fotózást is addig fogom csinálni, amíg rajongok érte. Van egy olyan megérzésem, hogy te is ezt a végét fogod meg az életnek. Eltaláltam?
Kíváncsian, már-már maflán nézek rá. A benyomásaim néha csalnak, máskor bejönnek.
Az oldalba bökésnél grimaszolok egy félsunyit és én is megbököm a leányzót. Könyökkel, még finomabban, mint ő, de kétszer és utána egy kacaj kíséretében megölelem a vállánál fogva. Ennyit arról, hogy vigyázunk.
- Ha most mindened az éneklés, akkor nem is kell kapkodni az újdonságokkal.
Én is akkor vágok bele egész másba, mikor az aktuális dolgaim már kezdenek túl ismerősek lenni. Persze olyan rövid program, mint egy spontán kajakozás vagy egy görkorcsolyás diszkó bármikor becsúszhat.
- Már ilyen szemmel is nézem a fotókat, igen. De arra is képes vagyok, hogy úúúú, de jó kép és percekig bámulom, mielőtt azon agyalnék, hogy használtak-e szórt fényt.
Nagy vehemenciával mesélem ezt el és biztos jön is majd olyan kép, ami pont ezt hozza ki belőlem.
- Én is jobban szeretek járkálni közben. Épületeket, tereket ugye több oldalról lehet fényképezni, közelebbről, messzebbről és nem rohannak el. Na de fényképeztem már pár kutyát. Az mókás, gazdával is, nélküle is.
A szemeimen láthatja, hogy feltolulnak az emlékek és permanens mosoly ül ki az arcomra. Eddig is ott volt, mert Maia-nak is örülök, de most beugrott pár vicces szitu.
- Na, akkor ki vele! Kinek az esküvőjén énekeltél legutóbb? - kérdezem őszinte érdeklődéssel és közben azt érzem, hogy a szemöldököm a fejbúbomra csúszik, pedig nyilván nem.
Beszéljen csak ő is. Előadom magam, nagyon sokat tudok beszélni, de sosem felejtem el, hogy a beszélgetés nem ezt jelenti. Meglepett arcot vágok, amikor a lány belekezd valami komoly dolog felvezetésébe. Ez most olyan, mint amikor a fotós lesben állva várta, hogy a vad arra tévedjen. És az oroszlánnak se lett ettől semmi baja.
- Ha megkérnek és jó fejnek találom a párt, akkor még egy normális helyszín kell, meg elfogadható feltételek. A társasházban egy nénit például elutasítottam, mert ő a legkiállhatatlanabb lény a világon. Még akkor is, ha talált egy balekor, aki nem így gondolja és elveszi nyolcvannégy évesen. Vagy mikor szado-mazo esküvőre hívtak és elmondták a dresscode-ot.
Megint történeteket mesélek, de a lényeg érthető. Megválogathatom, ki lesz az ügyfelem és aki az lesz, azt inkább barátként kezelem. Az árak is egész barátiak nálam, mert nem a lehúzásra megyek.
- Ja de most esik le! Komolyan mondod? Sok boldogságot? Ki a szerencsés? Ismerem?
Nekitámaszkodok a falnak, mert ennyi kérdéstől már én is elfáradtam. És most esik le, hogy az előbb talán nem is esett le. Maia esküvőkön szokott énekelni. Egyáltalán nem biztos, hogy most épp a sajátja következik. Izgatott vagyok ma, de most erőt veszek magamon és nem beszélek bele, ha Maia válaszol.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: fame is the name of the game | Kirk & Maia
fame is the name of the game | Kirk & Maia EmptyVas. Szept. 05 2021, 17:19
Kirk & Maia

- Nem akkor a legizgalmasabb felfedezni valamit, ha nem tudunk róla semmit? - Talán nem a legjobb hasonlat, de hirtelen csak az jut eszembe, hogy a kísértetkastélyok is csak akkor igazán élvezetesek, ha nem jártunk még bennük és nem tudjuk melyik sarokból leselkedik ránk valami ijesztő, vagy meglepő. Rég voltam már ilyen helyen, vagy egyáltalán vidámparkban, ami miatt eszembe jutott, hogy talán ezt is fel kellene vennem a listámra. - Ez a koncepció egyébként egészen figyelemfelkeltő is lehetne, ha olyan témában gondolkodunk, mint mondjuk éghajlatváltozás. - Ugyan a nagy, politikában zajló vitákat és döntéseket nem tudnánk ilyen könnyedén befolyásolni, de ha csak egy kisebb csoportnyi emberhez elér egy hasonló jelentéssel rendelkező kép, azt hiszem máris megváltoztatná egyes emberek gondolkodását és aktivitását ezen a téren.
Hiszek benne, hogy meg lehet tervezni találkozásokat és látogatásokat, de sokszor hiába van egy előzetes elképzelésünk, az, hogy pontosan hogyan alakul egy beszélgetés mindig múlik a másik félen is. Ugyanez érvényes azt hiszem a programokra is, vagy utazásokra. Megtervezhetünk mindent előre, de a helyzetet akkor is adott pillanatok alakítják és azok, akik ott vannak velünk.
- Teljesen igazad van. Habár a mi környékünkön nincsen sarki hot-dog árus, szóval irigyellek. - Mosolyogva pillantok felé, szinte csak a szemem sarkából, mint egy gyerek, aki rosszaságon töri a fejét. Jelen helyzetben mondjuk nem volt hot-dog árus, akihez rohanhattunk volna.
- Örülök neked és annak, hogy kikerültek a képeid! Ez nagy lépés, nem igaz? - Mosoly kúszik az ajkaimra, miután felteszem a kérdésemet. Olyan ez, mint első alkalommal színpadra állni, már egészen komoly közönség elé, nem csak az iskolában a saját és mások szülei elé. - Kíváncsi vagyok a képeid mögötti történetekre is. - Habár fotózásban annyira nem vagyok otthon, de ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor az ember egy dalszöveget ír meg. Mindig van egy történet mögötte. Aztán persze lehet, hogy rosszul gondolom.
- Abszolút megértelek. - Bólogatva értek egyet és hallgatom a szavait. A kérdésre pedig egy mosoly is megjelenik az arcomon. - Szerintem érdemes mindent kipróbálni, ami boldoggá tesz, de ha elveszítjük ezt az érzést, onnantól kezdve csak kötelesség lenne, ami nem túl jó a lelkünknek. De ez persze csak az én véleményem. - Nem gondolom, hogy mindenki olyan szerencsés helyzetben van, hogy válogathasson és igyekszem megérteni azt az álláspontot is, ami különbözik az enyémtől. Viszont nem fogom magamtól eldobni a lehetőségeket pontosan azért, mert egyszer majdnem vége lett mindennek. Ha sosem szánom rá magamat, hogy új dolgokat próbáljak ki, akkor millió élmény és jó dolog kimaradna az életemből, vagy épp negatív tapasztalat - minden éremnek két oldala van.
- Ez is igaz... Viszont! És ne haragudj, hogy ezt 2021-ben mondom, de tudod yolo... - Halkan nevetek fel, miközben néhány elszabaduló tincset most a fülem mögé igazítok, hogy ne csiklandozzák annyira az arcomat. - A balesetem megtanított rá, hogy próbáljam ki, amit ki szeretnék, amíg még van rá lehetőségem. A legújabb dolog, amit kipróbálnék, hogy szerepeljek a tévében. - A környezetemben voltak, akik ezt másképp fogták fel, különösen a szüleim, akik azóta tripla annyira féltettek, mint korábban. Értékelem az aggodalmukat, de az sem megoldás, hogy bezárva tartsanak egy szobába, örök életemre.
- Pontosan erre az előnyre gondolok. - Pár másodpercig Kirk felé intek a mutatóujjammal, de arra neveltek, hogy nem szabad mutogatni, ezért viszonylag hamar le is engedem a kezemet. - Viszont ha nem látnánk bele az alkotási folyamatba, nehezebb lenne mások műveiből és alkotásaiból magunknak is tanulnunk. - Velem is gyakran előfordul, hogy amikor hallgatok egy dalt, arra gondolok, hogy én mit csináltam volna másképp és amikor olyan döntés előtt állok, amiben hasznosíthatom azt, hogy átgondoltam a dolgot, akkor már úgy tudok dönteni, ahogyan az számomra megfelelő.
- Tényleg? A kutyák olyan aranyosak tudnak lenni... - Mosolyogva csóválom meg a fejemet. Nekem legutóbb gyerekkoromban volt csak háziállatom, de ha valamihez húz a szívem, az biztosan inkább egy kutya lenne - bocsi, macskák. - Velük azért gondolom sokkal nehezebb volt, mint az épületekkel. Azok a képek is kint vannak? - A kíváncsiságom mindig is elég nagy volt, ami miatt szerettem iskolába járni, még ha volt is egy olyan időszakom, mint minden tinédzsernek, amit nem akartam mást csinálni, mint lógni az órákról a barátaimmal.
- Megvan a tavalyi hazai X-faktor győztese? - Jókedvű kérdésemet követően Kirk felé fordítom a fejemet, amikor pedig a kérdő pillantásával találkozik a sajátom, egyszerűen elmosolyodom. - Na, ők kértek meg, mert van egy közös ismerősünk és látták a videóimat az Instagramon. - Furcsa egy szakma a miénk, amikor már egy közösségi média platformra feltöltött videó is lehet elég ajánlás egy munkához, de alapvetően nem panaszkodom emiatt. Szeretem, amit csinálok.
- Atyaég, tartanak ilyeneket? - Grimaszba torzul az arcom, amikor meghallom a szavait. Jó ideje szingli vagyok, ezért nem is sűrűn gondolkozom mostanában a saját esküvőmön, de hogy olyat biztos nem szeretnék, amit Kirk emleget, abban biztos vagyok.
- Óóó, hohóó, nem! Nem az enyémről van szó - elnevetem magamat, miközben a kezeimet is megemelem, hogy tiltakozva tudjam őket rázni magam előtt. - Ha az lenne, akkor egészen másképp kezdtem volna! - Mosolyogva képzelem el a helyzetet, ahogyan a páromat magammal rángatva próbálom meggyőzni a férfit arról, hogy fotózzon nekünk. Persze még ez is lehet realitás. - Egy ismerős párról lenne szó, akik elég bizonytalanok ezen a téren. Azért gondoltam, hogy megkérdezlek téged, mert szerintem kedvelnéd őket. Mit gondolsz, lenne kedved találkozni velük? - Finoman megemelkedtek a szemöldökeim, ahogyan a pillantásom a férfira siklott. - Persze nyugodtan mondhatsz nemet, egyáltalán nem fogok megharagudni! - Ezt pedig őszintén ígérhetem. Nekem már az is megéri a mai napon, hogy megnézhettem ezt a kiállítást és beszéltem egy kedves ismerőssel, akivel rég találkoztunk már.

915・remélem tetszik fame is the name of the game | Kirk & Maia 2624752903
mind álarcot viselünk
Maia Toresano
Média
ranggal rendelkezem
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 3cfed55014a58c49d66a01799266e5c3b03abb16
fame is the name of the game | Kirk & Maia Bc31ee049f5f00ffcbd9fa4994605ab886f5fe85
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
Have we lived too much, too fast?
What do you think, darling? Have you felt the melancholy, darling Wishing the time hadn't passed? Can you tell me how we used to be? Have we changed our hopes for fears
★ családi állapot ★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 6df1abfcfaee6ebcf9cb8846e503e63d73ae1876
I can't remember to forget you
I keep forgetting I should let you go And I left a note on my bedpost Saying not to repeat yesterday's mistakes What I tend to do when it comes to you I see only the good, selective memory
★ lakhely ★ :
Brooklyn ⊱⋅
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 85f4e7e86ff3e7bc21143f0f5f7a16d1a84b8cb3
★ idézet ★ :
" She asked:
You are in love. What does love look like?
To which I replied:
Like everything I've ever lost come back to me. "
★ foglalkozás ★ :
énekesnõ ⊱⋅
★ play by ★ :
Rebbeca Gomez / Becky G ⊱⋅
★ szükségem van rád ★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia Bd2ae25e7dc310e09b77e899ba14c76d1bfd3e33 fame is the name of the game | Kirk & Maia Ae95c9e64ca192d6cd2a11be87a081ffd9499cfe fame is the name of the game | Kirk & Maia D72f10809caf4ea22c73b6541fb3e90f2c2b4fd5
★ hozzászólások száma ★ :
32
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia Tumblr_pfl7vgBoK01rvch01o4_500
TémanyitásRe: fame is the name of the game | Kirk & Maia
fame is the name of the game | Kirk & Maia EmptyPént. Okt. 15 2021, 22:38
- Éghajlatváltozás! A következő képen afrikai bennszülöttek lennének az Északi-sarkon. Most elindítottál egy lavinát.
Nevetek egyet, mert tényleg jönnek az ötletek, bár én nem fogok ilyeneket szervezni. Maia viszont nagyon inspiráló személyiség.
- Legközelebb szólj, ha Bronx-ban jársz és elvezetlek a bácsihoz. Meg kell állnod annál az árusnál. Iszonyat jó fej és amit süt, az is remek!
A személyes élmények sokat számítanak. Biztos errefelé is vannak árusok, de az öreg Terry utánozhatatlan.
- Köszönöm! Hát persze, hogy nagy lépés! Meg az is, hogy tárlatvezetést nyújthatok.
Ha nem Maia lenne itt, akkor is találnék valakit, akinek magyarázhatnék. Biztosra veszem, hogy így is még legalább három ismerősbe belefutok. Ez szokott történni. Vannak olyanok, akik mindig felbukkannak, még a leglehetetlenebb helyeken is. De Maia meg fogja kapni, amit szeretne, elmesélem a képek történeteit, amikor megállunk egy-egy előtt.
- A kötelesség annak való, aki nagyon jól bírja vagy nem tud nélküle élni. Katonás jellemeknek tök jó. Én nagyon nem vagyok az. Persze ha rá lennék kényszerülve, más lenne a helyzet, de szerencsére nem így van.
Ha belegondolok, nekem a kötelesség azt jelenti, hogy kiskaput kell találni és kibújni alóla. Jót kacagok a yolo-n. Nem mostanában találták ki és éppen ezért hat a meglepetés erejével.
- Nagyon jó hallani, hogy levontad a tanulságokat és boldogabb életre törekszel! Másnak sok csapás után sem megy, mert képtelen tanulni.
Az új terve előtt kicsit értetlenül állok, ez ki is ül az arcomra. Ilyen ismert énekesnő biztos volt már a tévében.
- Mmm...mire gondolsz pontosan? Rendszeres tévéműsorra? Vannak ismerőseim abban a szakmában, szólhatok pár szót az érdekedben.
Tényleg csak pár szóra lenne szükség, hiszen Maia-t lehet ismerni. Nekem pedig egyáltalán nem teher segíteni ilyesmiben. Nem is ő lenne az első, akivel ezt megteszem.
- Imádom a kutyákat! A volt nejem mellett még a kutyakozmetikát is kitanultam és egész hosszú ideig csináltam is. Saját kutyám viszont nincs, mert az túl nagy felelősség lenne. Látod, megint a kötelesség témájánál tartunk!
Azt hiszem, pont az egyik kutyás képemet látom ott a távolban. Válaszként fejemmel intek abba az irányba. Na, ahogy az a fotó készült, az tényleg mókás volt.
- Igen. A testvérét ismerem is egy csoportos kirándulásról, ahol összebarátkoztunk. Gondolom, az esküvőn is ott volt.
Igyekszem követni az eseményeket. Még ha egyre több tehetségkutató is van, legalább a győzteseket és még néhány emlékezetes produkciót mindig megőrzök az emlékezetemben.
- Az egy egész összetartó közösség. Utólag mutattak is fényképeket és videót. Nekem tényleg semmi bajom velük, halál jó fejek. Csak én nem tartozom közéjük és nem is állna jól nekem az a viselet.
Mulattat, ahogy Maia fintorog. Van az a mondás, miszerint alamuszi nyuszi nagyot ugrik. De ha nem így van, az sem baj.
Ahogy kiderül, hogy totálisan félreértettem és neki gratulálok, pedig ő vendég lesz, én is nevetni kezdek. Már zsebkendőt kell elővennem, mert könnyezek. Néhány ember megnéz minket, hogy miért hangoskodunk. Ez nem könyvtár, nincs megtiltva, hogy harsányan örüljünk.
- Huh, ez jó volt! Kicsit rápörögtem a témára, jól benéztem!
Kifújom magam, de még mindig vörös vagyok és a mosoly állandósul az arcomon.
- Imádok új emberekkel találkozni. Ha azt mondod, hogy kedvesek, akkor pláne! Viszont megérkeztünk az egyik alkotásomhoz.
- Fel vagy készülve a történetre? Kezdem azzal, hogy ez a kép hat óra alatt készült el és utána még vagy hármat eltöltöttem a tökéletesítésével.
Kíváncsian nézek Maia-ra és ha tutira akarja hallani, akkor folytatom. Képes lennék egy órát beszélni csak erről a fotóról.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: fame is the name of the game | Kirk & Maia
fame is the name of the game | Kirk & Maia EmptyVas. Nov. 14 2021, 23:43
Kirk & Maia

Azt hiszem a balesetem után ha volt is valami, amit a szüleim kértek tőlem, akkor az az volt, hogy a saját érdekemben helyezzem magamat bizonyos dolgok elé. Ezért sem erőltették, hogy olyan egyetemet, vagy épp szakot válasszak, amivel klasszikus értelemben sokra vihetem. Sosem akartak belőlem orvost, vagy ügyvédet csinálni, mert tudták, hogy nincs ezekhez affinitásom. Mindig is olyan dolgokat szerettem csinálni, amiben kiélhetem a kreativitásom, nem utolsó sorban pedig emberekkel vagyok körülvéve. Ez a tulajdonságom a balesetemtől függetlenül sem változott - ami nem is csoda, hiszen az emlékeim hiányán túl én ugyanaz az ember vagyok. Legalábbis ezt szokták nekem mondani azok, akik mindig is ismertek.
Idővel rá kellett jönnöm, hogy bár a szüleim azt kérték tőlem, hogy helyezzem magamat és a saját élményeimet a középpontba, nekem nem megy az élet mások nélkül. Ha pedig valakit kedvelek, akaratlanul is törődni akarok vele és érdekelnek azok a dolgok, amelyek mások életében történnek.
- Tényleg? Megtennéd? - Lelkes pillantásom Kirk felé suhan. Az, hogy milyen élményeket szerzünk az életünk alatt csak egy dolog. Nagyon sokat jelent még az is, hogy milyen ételeket eszünk közben - plusz, hogy kikkel osztjuk azt meg.
- Én úgy gondolom, hogy nem is ez lesz az első és utolsó - mosolyogva magyarázok, majd nagyot bólintok. Ha szeretünk valamit, akkor érdemes csinálni, mert örömet okoz nekünk. Amikor viszont elvész ez az érzés, nincs értelme tovább csinálni. Viszont maga az időszak és a tevékenység talán segít átlépni, vagy feldolgozni, szebbé tenni egy bizonyos élethelyzetet. - Én csak azt remélem, hogy az ilyen kötelességtudó lelkek egyszer megértenek bennünket is. Nem kell mindig mindenhez annyira ragaszkodni, mintha az lenne számunkra megírva a Nagy Könyvben és örökké követnünk is kellene. - Azt hiszem olyan három négyszáz évvel ezelőtt én az őrületbe lettem volna kergetve azzal a ténnyel, hogy a szüleim hivatását kell tovább vinnem és örök életemben egy dologgal kell foglalkoznom. Manapság talán az éneklést tekintem a hivatásomnak, de sosem gondoltam rá olyasmiként, amit örökkön-örökké kell csinálnom. Egyszer talán visszalép szimpla hobbi szintjére.
- Egyébként nem az a legfontosabb? Olyan kevés időt kapunk, legalább élvezzük ki! - Elég radikálissá váltam ezzel az egésszel kapcsolatban, de azt hiszem senki nem hibáztathat - vagy szólhat be miatta -, hiszen én egyszer már tényleg nagyon közel álltam ahhoz, hogy egyszerűen ne legyen többé Maia Toresano ezen a világon. - Igazából nem döntöttem el még pontosan... Várj, tényleg beszélnél velük a kedvemért? Milyen műsorokat csinálnak pontosan az ismerőseid? - Talán én írtam azt a bizonyos listát, aminek a tételeit aztán teljesítenem is kell, de ez nem jelenti azt, hogy ne fogadnék el segítséget másoktól ahhoz, hogy ezeket meg is valósuljanak. Ha nem mondta volna azt Kirk, amit, valószínűleg azt sem tudnám hogyan kezdjek ehhez hozzá.
- Azta! Látod, ezt nem is tudtam rólad... Mármint a kutyakozmetika dolgot. Szeretted csinálni? - Előbb megvárom a válaszát, csak aztán folytatom a saját véleményemmel. - Szerintem mások állataira még nehezebb vigyázni, mint a sajátunkra, mert megvan az a szintű törődés, amit ők meg akarnak adni annak az állatnak és hiába törődünk mi is velük, lehet hogy az nem ugyanúgy megy, mintha ők csinálnák... Habár ez inkább a kutya napközikre vonatkozik és nem a kozmetikára, de értem mire gondolsz a kötelesség alatt. - Mosolyogva bólogatok néhányat. Én például szívesen fogadnék örökbe kutyát, ha késznek érzem rá magamat, ami egy rendesen fenntartott szobanövénnyel együtt még nincs abban a szakaszban, hogy meg is valósuljon. Előbb egy olyan növényt kellene találnom, ami szeret velem élni - és a rendszertelen öntözésemmel -, aztán jöhet egy négylábú és később majd talán egy gyerekben is gondolkozhatok.
- Kicsi ez a világ - nevetem el magamat jókedvűen. Persze ha úgy vesszük, New York sem olyan hatalmas, hiába élnek itt ennyien. Nem is csoda, hogy rengeteg olyan közös ismerősünk van, akikről csak nem tudtuk, hogy közösek.
- Azta... - A fintorom hitetlenkedő arckifejezéssé válik, majd megrázom a fejemet és felteszem a legfontosabb kérdést, ami hirtelen az eszembe jut: - De egyébként... Az ilyen eseményekre bérelni szokták a ruhát, vagy mindenkinek megvan a saját szettje? - Azt hiszem utóbbival sokkal kevésbé lenne bajom, ha pedig az előbbi lehetőség is fenn áll, egyszerűen sajnálom azt a helyet, ahol az ilyen ruhák tisztításával foglalkoznak.
Ez a hitetlenkedés azonban hamar átfordul jókedvbe és színtiszta nevetésbe, amikor kisebb félreértésre derül fény. Nem is maga a feltevés nevettet meg, hogy éppenséggel valaha férjhez mennék, hanem a tény, hogy épp most. Nem tervezem túlságosan részletezni a bakancslistámat, de van még rajta néhány olyan dolog, amihez az kell, hogy szingli maradjak. Vagy legalábbis nem árt.
- Ugyan! - Vigyorogva nézek rá, miközben megelem a kezem, hogy azzal is jelezzel, hogy nincs itt semmi probléma. Hiszen az alatt az idő alatt, amíg nem találkoztunk, akármi történhetett volna. Talán még az is, hogy eljegyeznek. Egyszer pedig talán így is lesz. - Nekem nagyon-nagyon szimpatikusnak tűnnek. Együtt pedig még jobb lenne velük is dolgozni. - Mindig fejfájást okoz, hogy új ezer és egy új emberrel találkozom egy-egy esküvőn, ez a mostani, amin megkértem Kirk-öt a részvételre, lehetne az egyik kivétel.
- Abszolút! - Lelkesen bólintok, amikor megérkezünk az egyik képhez, aminek a készítője most épp nekem tart tárlatvezetést. - Hat óra alatt? Úristen, hogyhogy? - Teszek egy-két apró lépést közelebb, hogy jobban szemügyre is tudjam venni a képet és néhány másodpercig csak bámulok az alkotásra. - Nagyon kellemes a hangulata. Olyan megnyugtató érzést kelt bennem. Igazán tetszik. - Mosoly jelenik meg az arcomon, amikor a fejemet újra Kirk felé fordítom. - Kinek a kutyája van rajta? - Hiszen épp nemrég beszélgettünk arról, hogy neki nincsen saját. Ha pedig csak úgy lehet kutyákkal eltölteni az időt, miközben fotózzák is őket, akkor ki akarom próbálni - de nem hiszem, hogy létezik olyasmi, amit kutyakölcsönzőnek hívnak.

932・remélem tetszik fame is the name of the game | Kirk & Maia 2624752903
mind álarcot viselünk
Maia Toresano
Média
ranggal rendelkezem
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 3cfed55014a58c49d66a01799266e5c3b03abb16
fame is the name of the game | Kirk & Maia Bc31ee049f5f00ffcbd9fa4994605ab886f5fe85
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
Have we lived too much, too fast?
What do you think, darling? Have you felt the melancholy, darling Wishing the time hadn't passed? Can you tell me how we used to be? Have we changed our hopes for fears
★ családi állapot ★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 6df1abfcfaee6ebcf9cb8846e503e63d73ae1876
I can't remember to forget you
I keep forgetting I should let you go And I left a note on my bedpost Saying not to repeat yesterday's mistakes What I tend to do when it comes to you I see only the good, selective memory
★ lakhely ★ :
Brooklyn ⊱⋅
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 85f4e7e86ff3e7bc21143f0f5f7a16d1a84b8cb3
★ idézet ★ :
" She asked:
You are in love. What does love look like?
To which I replied:
Like everything I've ever lost come back to me. "
★ foglalkozás ★ :
énekesnõ ⊱⋅
★ play by ★ :
Rebbeca Gomez / Becky G ⊱⋅
★ szükségem van rád ★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia Bd2ae25e7dc310e09b77e899ba14c76d1bfd3e33 fame is the name of the game | Kirk & Maia Ae95c9e64ca192d6cd2a11be87a081ffd9499cfe fame is the name of the game | Kirk & Maia D72f10809caf4ea22c73b6541fb3e90f2c2b4fd5
★ hozzászólások száma ★ :
32
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia Tumblr_pfl7vgBoK01rvch01o4_500
TémanyitásRe: fame is the name of the game | Kirk & Maia
fame is the name of the game | Kirk & Maia EmptyHétf. Nov. 22 2021, 21:11
Magasba emelt szemöldökkel bólogatok, hogy igen, igen, bemutatnám az öreg hot-dogosnak. Maia-tól nagy cuki, hogy ennyire tud érdeklődni és ilyen apróságokat is nagyra értékel. Tanulni lehet tőle, komolyan és ezt annak ellenére is érzem, hogy az életuntság rám se jellemző, de nagyon nem, szerencsére!
- Ha nem unom meg az egészet a következőig, akkor lesz még, igen. Ha másfelé fogok tendálni, akkor meg azért nem fogom hiányát érezni. Az élet szelén kell hajózni és annyira örülök, hogy te ezt átérzed és nem értetlenül nézel ilyenkor, mint őstulok a marokkőre!
Szoktam kapni hideget-meleget, ledorongálást, unalmas kérdezősködést, de kevesen értik igazán a filozófiámat. A kötelességtudók egyáltalán nem és én se értem őket. Ezzel kiegyenlítem a számlát.
- Erről van szó! Te, Maia! Nekünk el kéne mennünk valami egzotikus helyre csinálni egzotikus társaságban, mint amilyenek mi vagyunk! Ismerek még pár ilyen embert és gondolom, te is!
A rokonlelkeket nem szabad elengedni! Ha együtt tudunk örömet szerezni, egymásnak és nem megalkuvók és alkut sarkallók hétköznapi harcát vívjuk, az mindennél többet ér. A klipforgatáson nem volt ennyi időnk beszélgetni vagy csak nem dobtunk fel ilyen mély gondolatokat. Most itt a lehetőség és élünk is vele!
- Csak szeretnél apunak és anyunak integetni a kamera előtt? Sebaj, majd kitalálod és persze, hogy beszélnék velük, mert olyanokra gondoltam, akik nem hideg tervezőasztalon szerkesztik a műsoraikat, hanem lélekkel. Lássuk csak...van Winnie Schon a Hétvégi Barkácsolókkal. Olyan embereket hív meg, akik a csavarhúzót nem tudják megkülönböztetni a merőkanáltól és csodákat rak össze velük!
Sunyin kacsintok és viccesnek szánt pózban közelebb hajolok.
- Ha te véletlenül asztalos is vagy titokban, az sem baj, el lehet játszani a laikust! Aztán Amalia Hidalgo, talán ő lenne a legjobb! Spanyol nyelvleckéket tart, ezek rövid műsorok lefordított dalszövegekkel. Szerintem tök menő lenne, ha a dal szerzője élőben mondaná el a szövegeket. Lehet, hogy te tudsz is spanyolul?
Hirtelen nem ugrik be, hogy ő honnan származik és hogy ott milyen nyelvet beszélnek. Akcentusos spanyol is aranyos lehetne. Várok, hogy tetszik-e neki valamelyik ötlet. Ha nem, akkor mondok még hármat. Tényleg van a tarsolyomban ismeretség és nem félek megosztani Maia-val!
- És azt tudtad, hogy nem is olyan rég az autószerelésbe vágtam bele? Még a fotózás előtt. Én megmondtam, hogy sok minden érdekel, csak nem egyszerre, hanem egymás után!
Néha megérzem, hogy mennyire távol esnek egymástól a területek, amik elcsábítanak és ilyenkor nagyon jókat tudok nevetni. Most is ilyen pillanatot élek meg.
- Sokáig nagyon szerettem, igen! Aztán jött egy kis magánéleti válság...egy nagy magánéleti válság és nyűg lett az egész. Nem is figyeltem oda, rosszalkodtak, megharaptak, nem olyan lett a frizura vagy egyszerűen csak összevesztem a gazdákkal. De amíg szerettem, addig a fellegekben tudtam járni tőle! Tulajdonképpen alkotó munka, mert egy kócos kutyából jólfésültet lehet csinálni vagy épp egy szépen tartott ebnek segítek, hogy továbbra is szép legyen, de mindig bele lehet vinni egy kis sajátosságot.
Erről a témáról is óráig tudnék beszélni. Többek között ezt szokták szeretni a lányok, a volt feleségem is értékelte, hogy mindenről van véleményem és ki is fejtem alaposan! Gyakran szórakoztatóan, bár erről megoszlanak a vélemények. Maia komolyan szól hozzá és van, amit jól is lát.
- Persze, ha a kutya megszokott egy hangnemet, egy stílust, egy fajta viselkedést akkor hasonlót vár ott is, de! Olyanok, mint a gyerekek! Az oviban meg vannak szeppenve, odahaza meg leszabják a karnist és felszedik a parkettát! Sok gazdától hallottam, hogy otthon nem viselkedik ilyen jól a kedvence, mint nálam. Nem azért, mert különleges lennék, inkább a helyzet adja. Na és az eb-gazdi-kozmetikus dinamika se utolsó! Volt olyan ember, akit öt perc után megkértem, hogy ne segítsen, mert nehezebb, ha ő ott van. Más gazdára meg szükség volt, hogy a kutyára ne jöjjön rá a szeparációs szorongás. Érdekes életszakasz volt és tanulságos is!
Homlokegyenest más vizekre evezünk a szado-mazo esküvő említésével. Nagyot nevetek a csöpp lány kérdésén.
- Én is ugyanilyeneket tettem fel, amikor először találkoztam sm emberekkel! Esküvőre azért speckóbb ruhát vesznek fel, ami nem a gardróbszekrényben lóg, hanem...jelmezkölcsönzőben vagy fene tudja, hol. Még ünnepélyesnek is lehet mondani. A telefonom van kép, mert küldtek, de valahogy azt érzem, nem feltétlenül szeretnéd látni.
Mert a ruhákból elég sok minden kilátszik, bár annyi nem, hogy a rendőrök elvigyék a viselőiket. Ezt a témát is meg lehet közelíteni úgy, hogy könnyesre röhögjük magunkat, de nekem a komolyabbat sikerül így eltalálni. Illetve mellétalálni és a bakimon kacagok óriásit. Kapkodom a levegőt, csak magasabb hangon tudok beszélni.
Ahogy Maia csitít, hogy nincs baj, csak még jobban nevetek, mert tudom, hogy nincs baj. Csak egész máshol jártam. Olyan ez, mint együtt inni. Együtt nevetni egy kiadósat jó társaságban az egy csodálatos dolog!
- Akkor el van sikálva! A részleteket majd megbeszéljük. Nagyon köszönöm, hogy ajánlottad ezt, Maia!
Ahogy a teremben kanyarodunk, visszatérünk a házipajtásokhoz. Az a kép akkora mosolyt csal az arcomra, amekkora a kutyáén is van.
- Úgy indult, hogy mikor megérkeztek, a kutya kiugrott a kocsiból és egyenest a másik irányba szaladt - bele egy nagy pocsolya közepébe! Elképzelheted, hogy nem ez a fotó született volna, ha akkor kapom le! Szóval fejfogás és -vakargatás után elvitték egy kutyamosóba, ahol szépen rendbe tették és utána hozták vissza. Én közben egy építőipari haverral hozattam egy pár deszkát és befedtük a dagonyát. Már eltelt három óra, mire egyáltalán elővehettem a fényképezőgépet!
Ezt se bírom ki nevetés nélkül, mert előttem van a kutya varacskolós ugrása, a hempergés, a kergetőzés és a gazdái arca.
- Egyébként én inkább önfeledt vidámságot látok rajta, de ebben benne van az is, hogy emlékszem, hogy várta a pillanatot, hogy ne kelljen ott állni, hanem futhasson tovább a levelek között! Mindenkinek mást jelentenek a képek és ez szuper!
Maia kérdése pont jókor jön és ugyanezt én is meg akartam már kérdezni tőle, mert látom, hogy kedveli a kis bundás jószágokat.
- Egy nagyon kedves, idős házaspár kutyája. Annyira szeretik, hogy a falon az unokák képe mellett van az övé is. Neked van kutyád? Nekem nincs saját, sőt mikor kutyakozmetikát vittem, akkor sem volt. Ez elég furcsa amúgy -
fejezem be egy újabb nevetéssel.
Utólag éreztem rá, hogy olyan volt, mint amikor a suszter lyukas cipőben jár. Bár az inkább akkor lett volna, ha tartottunk volna kutyát, de torzonborz, ápolatlan állapotban. Az élet kis meglepetései.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: fame is the name of the game | Kirk & Maia
fame is the name of the game | Kirk & Maia EmptyVas. Dec. 19 2021, 23:33
Kirk & Maia

- Szerintem azok az emberek unalmasak, akik megszokják azt, amijük van. - Ez pedig nem csak tárgyakra érvényes, hanem élményekre is. Szép dolog elérni egy bizonyos célt, vagy egzisztenciát, de azt hiszem az már sokkal kevésbé helyes, ha valaki egyszerűen megszokja azt az állapotot. Olyan rövid az életünk, akkor miért is töltsük mindig ugyanazzal a néhány dologgal? Nem arról van szó, hogy mindent dobáljunk el, mintha csak egyszer használatos műanyag evőeszköz lenne. Az emberei kapcsolatok sem így működnek. De azt is fontos észben tartani, hogy millió olyan dolog van a világon, amit még nem próbáltunk, a komfortzónánkon belül pedig egy bizonyos idő után nem szerzünk új élményeket.
- Úú, ez már így önmagában is túlságosan csábítóan hangzik. Bármikor elcserélem a nagyvárost egy kellemes tengerpartra, de tényleg! - Kirk ötlete már csak azért is hangzik kifejezetten jól, mert olyasmi, amit mostanában sokat csinálok: rögtönzés. Felesleges mindent a legutolsó apró részletig megtervezni, az veszi el belőle az élvezetet. Sokkal jobb egy spontán ötletet végig vinni. - De mennyire, hogy ismerek! Amikor legutóbb Hawaii-ra utaztam egy nagyon menő társasággal futottam össze. - Igazából nem kell ahhoz elhagyni az államot, hogy ez megtörténhessen, mert ha a megfelelő vegyesboltba téved az ember, ott is kifejezetten érdekes embereket ismerhet meg. Szerintem ez sokkal inkább felfogás, mint pénz kérdése.
- Ó, tudod azért nem könnyű ez, mert a hangom miatt már voltam kamerák előtt, de mi lenne, ha mást is kipróbálnék. Viszont énekesként tudom, hogy vittem valamennyire, ezért az lenne a legkönnyebb, ha emiatt szerepelnék újra. De semmiképp sem tehetségkutatóra gondoltam. - Ez van mostanában az életem sok más területén. Van egy ötletem, amit nem is gondoltam át eléggé, nem számoltam a részletekkel, egyszerűen csak szeretném, vagy épp nem szeretném. Viszont ha mindent elkezdenék túlizgulni, az nem lenne túl boldog élet. - Nos, oda tökéletes lennék! - Nevetve reagálok a magyarázatára és az ötletre. Viszont a szavaim igazak, sosem fogtam ollónál komolyabb dolgot a kezembe, ha szerelésről volt szó - arról pedig, hogy pontosan mire használtam azt, inkább ne is beszéljünk. Nem akarom, hogy bárki aggódni kezdjen értem, na meg azért, hogy eddig hogyan is éltem túl.
- Ha spanyolról lenne szól még totál hülyének sem tűnnék. Szerencsére a szüleim még vették a fáradtságot és megtanítottak rá gyerekkoromban. - Azóta is előszeretettel használtam a nyelvet. Néha kifejezetten élvezetet jelentett olyan emberek társaságában megszólalni spanyolul, akik nem értették, amit mondok. - Mindkettő tetszik. Viszont..! - Ezen a ponton megemeltem a kezemet, kinyújtott mutatóujjal, mintha csak meg akarnám állítani az időt. - Soha nem barkácsoltam még. Gondolod, hogy nekem is menne? - A magasságom miatt annak is örülök, ha felengednek a hullámvasútra, és biztosan van még számos olyan dolog, amit nem csinálhatok meg miatta.
- Nem, ezt nem is tudtam. - Hevesen rázom meg a fejemet. - Ha egy dolog van, amit nem tudnék megtanulni, akkor az egy autó összes alkatrésze... De te szereted az részletes dolgokat, nem? Aki igazán jól akar fotózni, annak a gépe legapróbb részleteit is ismernie kell. Legalábbis ezt hallottam. - Kérdést ugyan csak egyet tettem fel, a pillantásom mégis kíváncsian vándorolt Kirk felé.
- Szerinted ki lehet nevelni egy kutyából teljes mértékben azt, hogy ösztönösen viselkedjen és mondjuk soha ne harapjon többet? - Én erősen hiszek abban, hogy akármilyen tudatos gazdi valaki és akármennyire próbálkozik, nincs annyi kutyaiskolai óra, amire el lehet vinni szegény állatot, ami végleg kinevelné belőle, hogy az legyen, aminek született. Nekünk kell óvatosabbnak lennünk velük és nem olyan helyzetbe sodorni őket, amelyben a harapás az egyetlen megoldásuk. Gondolom. De az is lehet, hogy a balesetem után túl sokat néztem Cesar Millan adásait. - Extra frizurákat is vállaltál? Nemrég láttam egy videót, amiben igazi punkot csináltak a kutyusból. - Sőt, olyan vakvezető kutyával is találkoztam már, amelyiknek a farka szivárványszínűre volt festve. A gazdája azt mondta, hogy részben azért is, mert így kisebb eséllyel lophatják el tőle - hiszen túl egyszerű lenne azonosítani.
- Szerintem az állatokkal még nehezebb is bánni. A gyerekek egy idő után el tudják magyarázni a saját szavaikkal, hogy pontosan hol fáj nekik, vagy mi bántja őket. Az állatoknál erre sokkal jobban rá kell érezni. - Nem mintha lenne benne túl sok tapasztalatom. Gyerekkoromban volt utoljára, hogy saját háziállatom volt, és valljuk be akkoriban még sokkal inkább a szülőkre marad az a nemes feladat, hogy életben is tartsák szerencsétlen állatot. Mi gyerekek csak gyönyörködünk bennük. - Mit vállalnál szívesebben. Egy csapat kutyust, vagy inkább egy csapat óvodást? - Én például képtelen lennék dönteni. Akármelyik is a válasz, mindkét esetben rettentő nagy figyelmet igényel az egész. A gyerekek és a kutyák esetében is vigyázni kell rá, hogy ne nyeljenek le semmit, amit nem szabadna, ne kószáljanak el...
- Nem is tudom. Tudod, vannak olyan dolgok, amiket az ember soha nem akar látni, vagy tapasztalni. Egyelőre ez is olyan - jókedvűen magyarázom ezt, mivel semmi bajom azokkal az emberekkel, akik ilyesmiben lelik meg a boldogságukat, vagy... Nem is tudom hogyan kellene fogalmaznom. Mindenesetre ők szeretik ezt csinálni, nekem nem feltétlenül kell, és ez a legszebb az életben.
- Irtóra örülnék neki! Te vagy a legjobb! - Ezt pedig egészen komolyan is gondolom, hiába van széles mosoly az arcomon - de mégis ki ne örülne neki, amikor egy apróbb félreértés után ilyen jó híreket kap. - De megígérem, hogy ha az én esküvőm következik majd, kapni fogsz egy meghívót! - Ha az enyémről lenne szó, képtelen lennék ilyen pofátlanul arra kérni, hogy dolgozzon rajta. Helyette az lenne a cél, hogy ugyanúgy élvezze a dolgot, mint bármelyik más résztvevő. Már ha lesz valaha valaki, aki elvesz egy olyan nőt, mint én.
- Irtóra nem gondolnám, hogy ennyi előkészület van egy kép mögött. Habár nyilván nehezebb élő 'modellel' dolgozni, mint valamivel, ami nem mozog. - Nevetve emelem meg a szemöldökeimet, hiába nem érkezik kérdés a részemről. Nekem soha nem volt elég türelmem ahhoz, hogy megtanuljam a fényképezés minden csínját-bínját, Kirk magyarázatai pedig sokkal szórakoztatóbbnak bizonyulnak, mint egy életunt fotóművészé, aki csak a pénz miatt ragadt bele valamilyen kezdőknek szóló tanfolyamba és valójában elege van az egészből. - A vidámság lehet nyugodt is, nem? - A mi családunk például kifejezetten örül neki, ha nem kötök ki a kórházban, vagy a rendőrségen, amikor valamilyen eszement dolgot akarok lehúzni a bakancslistámról. - Igazad van, mindenkinek mást jelentenek ezek a képek. Te ráadásul ennek a készülténél ott is voltál, szóval többet tudsz a hátteréről. - Ebben a kérdésben pedig nem is veszhetünk össze. A művészet relatív. - A többi képeden is élő modellel fotóztál? - Incselkedő hangsúllyal bukik ki belőlem a kérdés.
- De szuper! Szeretem azokat az embereket, akik ennyire szeretik az állataikat. Az idős emberek pedig olyan aranyosak tudna lenni. - Engem évek óta lenyűgöznek az olyasfajta kapcsolatok, ahol a két fél egymás lélegzetvételéből is sejti, hogy mire készül a másik. Én sokszor még saját magamon sem tudok elmenni, hiszen nincsen meg minden emlékem. Ha vágyom is egy végső dologra a bakancslistám tételein kívül, akkor az az, hogy eléggé megismerjem magamat - újra. - Nincsen kutyám. És képzeld, egész gyerekkoromban sem volt. A nyulakat aranyosnak tartottam, de sajnos nem élnek túl sokáig. - Ami egyébként a gyerekek számára elég traumatikus élmény tud lenni. - Viszont egyszer szeretnék majd kutyát. De annyi felé szeretnék még utazni, hogy nem gondolom, hogy ez lenne a legmegfelelőbb időszak egy kutya örökbefogadására. - Elvégre azt szokták mondani, hogy érdemes menhelyen körülnézni a négylábúak vásárlása előtt. - Ha mondjuk kutyaként születnél újjá következő életedben, milyen fajta szeretnél lenni? - Elég abszurd kérdésnek tűnik, de számomra inkább szórakoztató. Azt szokták mondani, hogy a kutyák egyébként is hasonlítanak a gazdájukra, most kiderül, hogy mi milyenek lennénk.

1244・remélem tetszik fame is the name of the game | Kirk & Maia 2624752903
mind álarcot viselünk
Maia Toresano
Média
ranggal rendelkezem
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 3cfed55014a58c49d66a01799266e5c3b03abb16
fame is the name of the game | Kirk & Maia Bc31ee049f5f00ffcbd9fa4994605ab886f5fe85
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
Have we lived too much, too fast?
What do you think, darling? Have you felt the melancholy, darling Wishing the time hadn't passed? Can you tell me how we used to be? Have we changed our hopes for fears
★ családi állapot ★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 6df1abfcfaee6ebcf9cb8846e503e63d73ae1876
I can't remember to forget you
I keep forgetting I should let you go And I left a note on my bedpost Saying not to repeat yesterday's mistakes What I tend to do when it comes to you I see only the good, selective memory
★ lakhely ★ :
Brooklyn ⊱⋅
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 85f4e7e86ff3e7bc21143f0f5f7a16d1a84b8cb3
★ idézet ★ :
" She asked:
You are in love. What does love look like?
To which I replied:
Like everything I've ever lost come back to me. "
★ foglalkozás ★ :
énekesnõ ⊱⋅
★ play by ★ :
Rebbeca Gomez / Becky G ⊱⋅
★ szükségem van rád ★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia Bd2ae25e7dc310e09b77e899ba14c76d1bfd3e33 fame is the name of the game | Kirk & Maia Ae95c9e64ca192d6cd2a11be87a081ffd9499cfe fame is the name of the game | Kirk & Maia D72f10809caf4ea22c73b6541fb3e90f2c2b4fd5
★ hozzászólások száma ★ :
32
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia Tumblr_pfl7vgBoK01rvch01o4_500
TémanyitásRe: fame is the name of the game | Kirk & Maia
fame is the name of the game | Kirk & Maia EmptyKedd Jan. 11 2022, 23:29
- Az biztos, hogy nekem unalmas lenne, ha minden ugyanúgy történne évtizedeken át! De nem vádolom azokat, akiknek erre van igényük. Csak nem tudom követni a példájukat és ettől szép a világ, hogy teljesen különbözőek vagyunk, nem?
Apám a szokások rabja, anyám is, legalábbis szerintem. Kórházigazgatóként és cégvezetőként kell is rendszer. Ezért nem álltam be hasonló pozícióba.
- Ooooké, megbeszéltük! A trópusokon mindig trópus van, úgyhogy akár év elején is mehetünk. Cseréljünk telefonszámot és megbeszéljük, jó? Még fogalmam sincs, hogy fogok ráérni. Általában azt sem tudom, másnap hogy fogok ráérni!
Hónapokkal előre megbeszéljük, hogy majd spontán elmegyünk valahova? Ennél egy kicsit több szervezés kell, főleg ha más barátokat is hívok. Meglesz ez, érzem.
- Hawaii? Ho-hó! Még egyetemista koromban világkörüli útra indultam innen, New Yorkból és pont a vulkános, fűszoknyás szigetvilágig jutottam, mert ott sikerült összetörni a járgányt. Imádtam a helyet! De épp azért mennék máshova, mert ezek szerint ott már mindketten jártunk.
Ráérünk kitalálni, hogy hová vezessen az utunk. Most egy kiállításon járkálunk, félig-meddig az én kiállításomon, mert több képpel szerepelek itt és egyelőre legyen csak ez a terítéken!
- Fura is lenne, ha tehetségkutatón indulnál ilyen ismertséggel! Elég szerényen fogalmaztál, hogy vitted valamennyire. Platináknál tartasz, valamilyen díjat is nyertél, nem? A lényeg, hogy ha azt mondják, hogy "Maia Toresano", akkor azért sok embernek dereng valami.
Ezt nem nyalizásból mondom, hanem egyszerűen emlékeztetni akarom rá, hogy nagyon is sokra vitte. Tudom, hogy örül ő ennek, de olyan finoman mondta, hogy muszáj volt lecsapnom erre!
- Akkor egy telefon rendel!
Barkácsolós barátomat meg fogom kérdezni.
- Jól emlékeztem! De azt is imádják az emberek, ha valaki hülyének tűnik, sőt ha tényleg az, akkor még jobban!
Remélem, ezzel nem bántottam meg. Biztos nem, eddig is vette a lapot!
- Egy másik telefon is rendel. Addig gondolkozz, hogy melyik népszerű dalodat járnád körbe így szívesen? És a forgatáson majd én is ott lennék, ha ráérek!
Úgy illik, hogy megismertetem őket egymással és asszisztálok. Vagy végül nem tudok menni és csak utólag nézem meg tévében vagy felvételről. Nagyon jó érzés, hogy segíthetek Maia-nak ebben, mert látom, hogy sokat jelent neki és végülis mindenki jól jár. Születik egy igényes műsor, az énekes kisasszony népszerűbb lesz, Amalia népszerűbb lesz, én pedig mindkettejükkel még jobb kapcsolatot fogok ápolni!
Ahogy a lány felemeli a kezét, bólintással és emelkedő szemöldökkel biztatom, hogy mondja, mondja!
- Igen, biztosan! Mondom, nem szakemberek szoktak ott szerepelni, de még csak nem is rutinos barkácsolók. Ha nem szúrod át a kezedet a csavarhúzóval, az már jó kiindulási pont. Előtte elmondják, mire kell figyelni, mik a veszélyek, satöbbi. Egyébként is összevágják és ha bénázás van, abból csak egy-egy vicces mozdulat kerül be. Ha nagyon nem megy, van ott profi, aki megcsinálja és a végén viríthatsz, hogy húúú, te milyen ügyes voltál, összeraktad!
Ezek a műsorok csak félig igazak, de a szórakoztató műfajban ez nem is baj. Aki szerelni akar tanulni, az nem feltétlenül ezt nézi.
- Nehogy azt hidd, hogy én mindent tudok! Annyiféle autó van és annyiféle alkatrész! Sőt igazából a gumiszereléssel foglalkoztam többet, az egy kicsit egyszerűbb. Ha elkap a lendület, akkor falom a részleteket. Ha meg nem érdekel, akkor lehet a legegyszerűbb dolog, nem fogok bele.
Az autók bütykölése férfiasabb szakma, de kezd hígulni. Ismertem két nagyon profi női autószerelőt, akik főleg a fedélzeti számítógépet értették nagyon.
- A fényképezőgéppel is sokáig lehet ismerkedni. A gombjai, a beállításai viszonylag egyszerűek, de lehet őket kombinálni. Van sokféle fotómasina is, mindig jönnek ki újabbak, na meg a képszerkesztő programok! Örökké lehet ebben fejlődni és egyelőre igyekszem is. Amivel az itt kiállított képeim készültek, azt például már lecseréltem.
Nehéz képben maradni, hogy melyik fotót mivel lőttem, de nagyjából tudom, mert szokták is kérdezni. Az az érzésem, hogy ezeket a részleteket fogom megunni és az érzelmi töltet marad meg inkább.
- Láttam nagyon-nagyon, de nagyon jól viselkedő harci kutyákat! A gazdáik is igen fegyelmezettek voltak, erős akaratúak. Sokszor az ebet bírtam, a tulajdonosát meg ki nem állhattam, mert nem csak a kutyáját akarta irányítani, hanem mindent és mindenkit. A lényeg, hogy kitartó munkával, sok képzéssel meg lehet szelidíteni egy vadabbnak számító fajtát is, már ha egészséges. Mert ha az idegrendszer, a vérnyomás vagy bármi akadályozza... Mint az embereknél, vannak izgága típusok, ingerlékenyek és az ilyenek biológiailag képtelenek egy bizonyos szintnél feljebb lépni. Mikor én beiratkoztam egy online buddhista tanfolyamra, az például nagyon jó ötletnek tűnt és nem is bántam meg, de belőlem sose lesz szerzetes, haha!
Elkezdek meditációs hangot produkálni és olyan pózt veszek fel, amihez tradicionális tibeti papi ruha illene. Nem, tényleg nem az én világom, bár több lettem attól, hogy belekóstoltam.
- Megpróbálkoztam vele. Várj, mutatok is egyet! Punk tarajt kértek...
Elég murisra sikeredett, azóta is őrzök róla fotóta telefonomon és most meg is mutatom Maia-nak. Az arcomra szeretetteljes vigyor húzódik.
- Manner kedves kutya. Szerintem jó, hogy nem értette, minek öltöztetik be!
Ez újabb kacajra fakaszt, mert vidám emlékeket hoz fel. Úgy jött érte a gazdája, hogy rátette ezt a hülye hacukát és rögtön le is fényképezte. Megengedte, hogy kitegyük a honlapra. Az egyik legnépszerűbb képünk lett!
- A gyerekek... Biztos van olyan is, amelyik nagyon jól kommunikál. Tudtad, hogy nekem van gyerekem? Hát ő nehezebb eset, mint a kutyák, amik megharaptak. Vagy én viseltem nehezebben. Azt az életformát.
Nem szégyellem én ezt. Az életem része, a múltamhoz tartozik. Egyesek elítélnek azért, hogy nem vállalom a családfő szerepét és távol maradok Teddy-től, de nekem meggyőződésem, hogy jobb ez így. Én tudom, milyen volt az életünk együtt és a gyereknek se tenne jót, ha úgy folytatnánk!
A szado-mazo témát le is zárjuk, mert Maia-t érdekli valamennyire, de inkább az ezt kedvelő emberek jelleme és szokásai. Nem feltétlenül a vizuális találkozásra vágyik. Ezzel semmi bajom, mindenkinek megvannak a határai, még az ilyen szabad lelkeknek is.
Megölelgetem az apró termetű leányzót, ha már ilyen szépeket mondott rólam! Tényleg hálás vagyok azért, hogy megígéri, hogy hivatalos leszek a menyegzőjére és ezt láthatja is a szemeim csillogásából!
- Köszönöm szépen! Biztos, hogy ott leszek, bármivel is foglalatoskodom majd abban az időben!
Komolyan is gondolom, amit mondtam!
- Engem mindig érdekeltek ezek a háttérmunkák és a fotós, meg az alany viszonya. Plusz itt a gazdi a harmadik tényező. Néha tárgyakkal se egyszerű, mert a szél odafúj valamit, egyfolytában befelhősödik vagy csak jön valami nagyképű biztonsági ember, hogy ezt most és itt nem érti, de tilos, mert ő azt mondja! Szoktam vitatkozni ezekkel és egyszer-kétszer kaptam a fejemre, de szerencsére ilyesmi ritkán fordul elő.
Remekül el tudunk itt diskurálni mindenféléről és Maia-t őszintén érdeklik a képeim, a történetek. Őt szinte minden érdekli és kedvelem az ilyen embereket!
- Ha magamból indulok ki, akkor a vidámság olyan, mint a tűzijáték és nyugodt tűzijátékot még nem láttam! De igazad van, lehet ilyen. Egy kis visszafogottsággal és türelemmel lehet. Benned ezek megvannak, úgy érzem!
És most, hogy mondja, abban a kutyában is megvoltak. Ez a legjobb, mikor nem csak mások látnak mást a képeimben, hanem én magam is felfedezek valamit bennük!
- Nem mindegyiken. Szeretem az épületeket is. A környezetükkel együtt nagyon kifejezőek tudnak lenni. Valahogy a lepusztulóban lévő házakban látok meg érdekes formákat.
Én magam sem tudom, hogy miért? Most is kiül az arcomra a töprengés, de nincs eredménye. Érzésből jönnek ezek.
- Ők nagyon aranyosak voltak, igen! Egymást is imádják, saját bevallásuk szerint ötven éve és a kutyát is. Szuper volt látni a családi dinamikát!
Ami nálunk egész más volt. Hidegebb, távolibb, de szerencsére volt egy Heidim, aki mindent bepótolt. Amikor én alapítottam családot, az megint máshogy alakult és még csak nem is közelített... Megint a nyugalom!
- Nem csak a vidámság, hanem a szeretet is lehet nagyon nyugodt! Őket pont ezzel lehet leírni!
Hallgatom, ahogy Maia az állatokról beszél. Úgy érzem, mélyen belül mindig is vágyott egy bensőséges kutya-gazdi vagy más kiskedvenc-gazdi kapcsolatra!
- Kiskoromban volt kutyánk, több is, mármint egyszerre több és egymás után is. Gyakorlatilag mindig volt házőrző vagy öleb a Kotzebue-birtokon! Meg nyúl is, igen, teknős, két papagáj, feketerigó, hörcsög, tengerimalac. Én kopasz tengerimalacot is akartam, de anyám azt mondta, menjek ki a zöldségeshez és nézzem meg a burgonyákat, mert azok pont olyanok, mint a szőr nélküli tengerimalacok.
Ez a mondat tüdőből sípoló nevetésben végződik. Anya komolyan gondolta. Nagyon sok mindent megkaptam, de ez túlment volna a határon. Végül volt ilyen állatom, de az akkori barátnőmnél és nála is maradt.
- Én ugyanígy vagyok ezzel! Egy kutya megérdemli, hogy vagy családtag legyen és vigyük mindenhova vagy azt, hogy ne menjünk nagyon sehova, csak vele maradjunk. Az én életformámhoz egyik sem illik. De ha úgy adódik, el szoktam vállalni a szomszéd kutyáját vagy barátokét, úgyhogy végülis rendszeresen kutyázok!
Ez a téma mindkettőnkhöz közel áll. Maia érdekes kérdést tesz fel, egyszerre elgondolkodtat és megmosolyogtat. A fotót nézve próbálok rájönni és én is meglepődöm azon, ami eszembe jut.
- Mexikói kopasz kutya lennék és beszállnék a drogkartellekbe. Tudod, mint a mémeken, mikor dollárkötegekkel rakják körbe a gengszternek öltöztetett állatot. Ráadásul egy kutyát csak nem tartóztatnának le!
Nem a legéletszerűbb gondolat a reinkarnációról, de spontán és eleven. A kiállítás látogatói már néznek, hogy mi ez a nagy nevetés a kutyás képnél és azt hiszem, a hangulat csak fokozódik, mert elképzelem, amit mondtam. Ha Maia is elneveti magát, akkor egymás vidámságát gerjesztjük és ennek nem lesz vége egyhamar. Hála istennek!
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: fame is the name of the game | Kirk & Maia
fame is the name of the game | Kirk & Maia EmptyPént. Jún. 03 2022, 23:34
Kirk & Maia

- Egyetértek. - Széles mosollyal az arcomon bólintottam. Nem tiltottam volna le senkit az ismerőseim közül, ha kiderül, hogy a rutinok és az ugyanolyan dolgok megszállottjai és nagyon is élvezik ha adott valami monotonitás az életükben. Én képtelen lettem volna hasonlót átélni, függetlenül attól, hogy vannak dolgok, amelyekkel kapcsolatban igenis hiszek abban, hogy nem érdemes túl sűrűn változtatni. - Az egyik kedvenc mondásom, hogy a változatosság gyönyörködtet. - Megvan az az érzés, amikor egy ismerős étteremben annak ellenére is nézegetjük az étlapot, hogy tudjuk melyik a kedvenc fogásunk és tudjuk, hogy úgyis azt fogjuk kérni a végén? Na ezzel kellene felhagyni és mindig másra bökni. Néha megéri és néha nem, de ha soha nem próbáljuk ki, a világ felét sem ismerjük meg azalatt a rövidke idő alatt, amíg élünk.
- Van olyan trópusi hely, ami fent van a bakancslistádon? - Nekem egy egész sereggel volt ilyen és ha nem múlna pénzen és időn, már mindet szerettem volna végig járni. Amikor olyan huszonkét éveseket láttam a neten, akik kitűzték, hogy huszonöt éves koruk előtt a világ összes országát meglátogatni, kicsit mindig úgy éreztem, hogy párhuzamos univerzumokban élünk.
- Neee, komolyan? Mi történt, hogy tört össze? - Néha az élet legszerencsétlenebb pillanatai lesznek később a legviccesebbek is egyben, amikor visszatekintünk rájuk. Mikor mennyi idő kell ahhoz, hogy tényleg szórakoztatónak kezdjük találni azt.
Kirk ezt követő szavaira csak egy mosoly kúszik az arcomra. Lehet, hogy a megfogalmazásomban volt némi szerénység, ami egyébként nem volt rám jellemző - mert hiszek abban, hogy ha vannak elért eredményeink, akkor igenis a sarkunkra kell állnunk és elmondani a világnak, hogy igen, megtettük azokat. - Igeen, de azért azt nem állítanám, hogy akkora világsztár vagyok - nevetve vontam fel a szemöldökeimet, miközben Kirk felé pillantottam. Szerintem támadhatatlan megszólalás volt ez a részemről, de kíváncsivá tett az, hogy mások hogyan vélekedhetnek rólam.
- Te vagy a legkirályabb. - Ezen nincs is mit ragozni. Már akkor tudtam, amikor kiderült, hogy ma az ő képeit is nézegetjük. - Hm, viszont hülyének lenni akkor a legjobb, ha nem vagyunk ezzel tisztában. Vaagy, ha nincsenek a közelben kamerák. - Utóbbiak nélkül ugyanis később nem lesz bizonyíték arra a viselkedésre, amit nem szívesen néznénk vissza mondjuk az országos hírekben.
- Nem mondom, hogy csípj meg, különben el sem hiszem, de... Inkább azt nem hiszem el, hogy ennyi ismerősöd van. Hol szerzed őket? - Kissé szórakozott volt a hangom, a pillantásomban pedig ezúttal játékosság csillant. - hm, feladtad a leckét. - Nagyokat bólintva értek egyet a saját szavaimmal. Kiválasztani egy dalt a sok közül... Nyilván ott van az az opció, ami a legnépszerűbb lett, meg az is, ami az én szívemnek a legkedvesebb, vagy aminek olyan különleges a története, hogy mindenkinek tudnia kellene róla. Tényleg nehéz kérdés.
- Na, így máris kevésbé tűnik halálos fenyegetésnek az egész. - Elnevetem magamat, miközben elképzelem, ahogyan mások csinálnak meg helyettem valamit, de én viszem el a prímet. - IKEA-s bútort már raktam össze, de nem volt túl nagy darab, szerinted az tapasztalatnak számít? - Szerintem az áruházlánc használati útmutatóinak kibogozása különleges képesség lehet, amit mindenkinek fel kellene vennie az önéletrajzára.
- Ne nevess ki, de szerintem én azt sem tudnám végig mondani, hogy mi minden van a motortérben. - Más kérdés, hogy egyébként sosem érdekelt túlzottan az, hogy melyik autóban milyen motor van, vagy hány liter fogyasztanak száz mérföldön. Az én vezetési képességeim egyébként is csak addig terjedtek, amíg édesapám hajlandó volt néhányszor autóba ülni velem és megpróbálni elmagyarázni nekem a részleteket.
- Na és milyen sűrűn kell cserélni őket? Vagy ha van egy bevált darabod, akkor nem lenne törvényszerű, hogy újat kell szerezned helyette? - Sosem folytam bele a fotózás rejtelmeibe olyan mértékben, hogy meg tudjam ezt állapítani. Van, aki még mindig a retro gépekre esküszik és van, aki az újakban hisz csak igazán.
- Hű... Ebbe bele sem gondoltam ilyen formában. Hiszen nekünk embereknek is megvan a természetünk, amit néha öröklünk és hozunk magunkkal, néha meg egyszerűen a körülmények alakítanak. - Van, aki képes változtatni valamelyest ezeken az alap beállításokon, van aki örök életére ugyanazokkal a jellegzetes viselkedési formákkal éli le az életét. - Na és milyen hasznos dolgokat tanítanak egy buddhista tanfolyamon? - Képtelen voltam visszafogni a nevetésemet, amikor meditációt kezdett imitálni, a lelki szemeim előtt pedig meg is jelent azokban a jellegzetes színekben és ruhában, amit az emlegetett szerzetesek hordanak.
- Na jó, ez abszolút zseniális. - Vigyorogva hajoltam közelebb, hogy jobban szemügyre vehessem a képet. - Mennyi idő volt beállítani? - Ha azt vesszük alapul, hogy nekem mennyi idő a sminkrutinom és hozzátesszük, hogy én önszántamból ülök addig a tükör előtt, míg egy kutyának fogalma sincs róla, hogy mit művelnek vele, ráadásul nemet sem mondhat... Képzelem, hogy mennyi időt kellett rászánni.
- Tényleg? Ezt nem is tudtam. Hány éves? - Kérdőn pillantottam a férfira, miközben nagyon is realizáltam, hogy talán olyan témáról van szó, amiről nem szeretne több részletet megosztani. De nem féltettem őt attól, hogy ne tudná jelezni ezt nekem.
Mosolyogva fogadtam az ölelését, ami a témát illetően nem is jöhetett volna jobban. Nem mondom, hogy a közeljövőben látom annak esélyét, hogy tényleg meg fogok házasodni, de attól még sosem lehet tudni. Talán holnap találkozom életem szerelmével és pár hónapon belül annyira szerelmesek leszünk egymásba, hogy össze is házasodunk. Már ha hiszünk a mesékben.
- Én köszönöm, hogy részt fogsz majd venni! - Széles mosollyal az arcomon fűztem tovább a képzetet, ami egészen kellemesnek bizonyult. Hiszen melyik kislány ne tervezgette volna kicsi korától kezdve, hogy milyen lesz majd az esküvője az arra való felkészülés?
- Egyes emberek szerintem akármennyire próbálkoznak nem tudják megérteni a művészetet. - Minden fotóban van valami művészet, ami egyeseket szíven talál, mások a sokadig ránézésre sem találják meg a kapcsolatot a képpel. - Nem vagyok szakértő, de szerintem mindenki, aki alkotó tevékenységet folytat és van köze a művészetekhez akár csak egy kicsit is, kötődik ahhoz, amit csinál és a lelke egy kis darabja van a műveiben. - Talán ezért van az is, hogy sok művészt fiatalon el kell veszítenie a világnak, mert annyira a saját tevékenységükbe ölik az energiájukat és a lelkük darabkáit, hogy a végén nem marad semmi.
- Nem mindig, ne tévesszen meg! - Elvigyorodom. Valahol rezonál az amit mondok a korábbi gondolatommal, mégpedig azzal, hogy van, amikor az embernek szimplán arra van szüksége, hogy ne lássák mások, hogy hogyan viselkedik. Nem azért, mert rossz dolgokat tenne, sokkal inkább azért, hogy tudatosan és élvezetből legyen jókedvű az illető.
- Á, szóval lepusztulóban lévő házakat is fotóztál már! Mi volt a legfélelmetesebb élményed, ahol fotóztál? - Nem igazán hiszek a szellem sztorikban, vagy abban, hogy az életünket nagyban befolyásolják természetfeletti dolgok. Viszont vannak olyan helyek, ahová nagyon is el tudnék képzelni szellemeket, ha mégis léteznének.
Mosolyogva hallgatom a történetet az idős párról és a házi kedvencükről, akit akár a családjuk tagjának is nevezhetnék, szerintem nem okozna ez számukra túl nagy felháborodást. Főleg az alapján, amiről Kirk számol be. Ha nekem lenne házikedvencem, biztosan kutyát választanék, mindig inkább az ő energiáikkal tudtam azonosulni, nem pedig a macskákkal.
- Azért ez a lista nem semmi! És mindet meg kellett tanulni eltartani... - Elgondolkodva billentettem oldalra a fejemet. - Volt olyan állat, ami nem volt nektek gyerekkorodban, de szeretted volna, ha mégis van? - Az elmondása alapján arra tippelnék, hogy nem, hiszen majdnem minden háziállatként tartható élőlényt felsorolt. Miért épp egy olyan ne engedtek volna meg a szülei, amilyet ő akart? - Tudtad, hogy vannak államok, ahol lehet kengurut is tartani? Itt New Yorkban sajnos nem engedélyezett. - Egyébként sem gondolom, hogy mondjuk én megfelelő környezetet tudnék kialakítani nekik, de ugyanezt nem feltételeztem bárki másról, aki Dél-Karolinában, és két másik államban él - sajnos csak egyet jegyeztem meg a néhányból, ahol szabad a kenguru tartás.
- Ugye? Sokan nem értik ezt meg és azt mondják, hogy túlzás családtagként kezelni egy négylábút. De szerintem annyi szeretetet kapunk tőlük, hogy cserébe ugyanezt érdemlik. - Legalábbis én így látom a dolgot.
Felnevetek, talán a kelleténél egy kicsit hangosabban is, amikor felmerül a mexikói kopasz kutya ötlete. - Hát ez zseniális, de komolyan! Biztos vagyok benne, hogy nem kapnának el! - Legalábbis gondolom. - Habár... Mi van, ha a rendőr kutyák erre is ki vannak képezve? - Tulajdonképpen nem kizárható ez az egész, de nincs rendőr ismerősöm, hogy ténylegesen meg is kérdezzem tőle. Lehet, hogy ezt kellene a bakancslistám következő pontjává tennem? Megismerni egy rendőrt... Azért ez korántsem tűnik olyan könnyű feladatnak, hiszen civil ruhában fogalmam sem lesz róla, hogy ki rendőr és ki nem. Ha pedig egyenruhában lenne az illető, lehet hogy el kellene követnem valamit, hogy foglalkozzanak velem.
- Én nem tudok dönteni. De lehet, hogy egy koncentrációzavaros husky lennék, mert azok irtó "beszédesek" és izgágák tudnak lenni. - De mellette nagyon szépek is. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy én milyen szép vagyok, szimplán egy olyan fajtáról van szó, amit szeretek. Pont mint a képet, ami előtt megálltunk. Kár lett volna kihagyni ezt a rendezvényt.

1453・remélem tetszik fame is the name of the game | Kirk & Maia 2624752903
mind álarcot viselünk
Maia Toresano
Média
ranggal rendelkezem
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 3cfed55014a58c49d66a01799266e5c3b03abb16
fame is the name of the game | Kirk & Maia Bc31ee049f5f00ffcbd9fa4994605ab886f5fe85
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
Have we lived too much, too fast?
What do you think, darling? Have you felt the melancholy, darling Wishing the time hadn't passed? Can you tell me how we used to be? Have we changed our hopes for fears
★ családi állapot ★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 6df1abfcfaee6ebcf9cb8846e503e63d73ae1876
I can't remember to forget you
I keep forgetting I should let you go And I left a note on my bedpost Saying not to repeat yesterday's mistakes What I tend to do when it comes to you I see only the good, selective memory
★ lakhely ★ :
Brooklyn ⊱⋅
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 85f4e7e86ff3e7bc21143f0f5f7a16d1a84b8cb3
★ idézet ★ :
" She asked:
You are in love. What does love look like?
To which I replied:
Like everything I've ever lost come back to me. "
★ foglalkozás ★ :
énekesnõ ⊱⋅
★ play by ★ :
Rebbeca Gomez / Becky G ⊱⋅
★ szükségem van rád ★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia Bd2ae25e7dc310e09b77e899ba14c76d1bfd3e33 fame is the name of the game | Kirk & Maia Ae95c9e64ca192d6cd2a11be87a081ffd9499cfe fame is the name of the game | Kirk & Maia D72f10809caf4ea22c73b6541fb3e90f2c2b4fd5
★ hozzászólások száma ★ :
32
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia Tumblr_pfl7vgBoK01rvch01o4_500
TémanyitásRe: fame is the name of the game | Kirk & Maia
fame is the name of the game | Kirk & Maia EmptyKedd Jún. 14 2022, 21:19
Van egy közös kedvenc mondásunk. Lehet, hogy több is!
- Ó, rengeteg ilyen van! A Mauna Loa vulkán, egy túra az Amazonas mentén a torkolattól a kontinens szívéig, a Machu Picchu, egy szaharai terepjárózás, az indonéz szigetvilág felderítése és még tudnám sorolni. Ja és egy Paraguay focimeccs megnézése Paraguay-ban. Ezt a legkönnyebb megvalósítani, mert csak kell venni egy belépőt és egy repjegyet.
Mindig több ötletem van, mint amennyit egy élet alatt meg lehet élni, de pont ettől izgalmas. Sosem vagyok elégedetlen, hogy hú, ezt se sikerült még és azt se. Már nagyon sok minden sikerült és nálam az is kalandos, ha csak leugrok a boltba kenyérért, mert mindig történik valami. Úgyhogy a bakancslistám jó terjedelmes.
- Ahogy a jogszabály mondja, vezetésre alkalmas állapotban kell járművet vezetni. Akkor ez nem jött össze. Felpörgettem a motort és aztán kiestem a hajóból, ami belezúgott egy sziklafalba. Szerencsém, hogy nem velem együtt tört össze és az is, hogy kimentettek, de apám nagyon mérges volt rám. Neki hajózási cége van és egy nagyon jóféle, sportos yachtot adott az útra. Nem ezt várta. Elég rossz állapotban voltam és a kórházon kívül nem sok mindent láttam ott. De majd!
Nem lett belőle trauma. Okultam a dologból, most már nem élek olyanokkal, mint akkoriban. A figyelmem el tud kalandozni, de még egy hajótörést már csak nem hozok össze! Ez a sztori pedig jól tud elsülni, mikor elmesélem valakinek. Maia is egyből lecsapott rá.
- Jó, nem vagy Lady Gaga, de azért sokan ismernek és szeretnek. Most nézz rám bociszemekkel és mondd azt, hogy ezen a kiállításon nem szúrtál még ki senkit, aki tutira tudta, hogy ki vagy és összesúgott a mellette levőkkel!
Az ártatlan nézést még képes lehet produkálni, egyébként is roppant cukin állnak a szemei, de a tény az tény. Szerénységi versenyt rendezünk itt, ami nem mindig vicces, de most igen.
- Majd megoldjuk úgy, hogy neked is komfortos legyen. Én azt is nagyon tudom élvezni, mikor pontosan tudom, mekkora hülyét csinálok magamból és milyen idétlen vagyok. Ilyenkor az empátia-szimpátia következik be és ugyanúgy tudok nevetni magamon, ahogy a barátaim, akik nézik, mit ökörködök. Ha ezt kamerára veszik, az csak arra serkent, hogy rátegyek egy lapáttal. Nincs azzal baj, hogy te komolyabban szeretsz viselkedni. Ezzel sokan vannak így. Bohócnak az menjen, aki bírja, hogy röhögnek rajta. Márpedig én imádom!
Nem is a szégyenem szoktak nevetni, hanem az ötleteimen, a szabad szellememen. Amikor épp elesek vagy valamit elejtek, az persze más, de azt is ki tudom hozni számomra is élvezhetőre. Maia nem égetné magát, akkor meg lesz mondva, hogy itt meg kell húzni a határt. Ez nem az a műsor, amiben szénné alázzák a vendéget. Azokat nem szeretem.
- Háh! Ha hiszed, ha nem, megtalálnak! Szerencsémre sose kellett rángatnom valakinek a kabátját, hogy legyél a barátom, légyszí-légyszí-légyszí! Feltűnő jelenség vagyok és mindenem a társaság, ezért bedobom magam, ha találkozom valakivel. Utána pedig tartjuk a kapcsolatot. Nyilván nincs mindig így és sokan eltűnnek vagy rólam mondják ezt, mert gyakoribb talikat szeretnének, de ha belegondolok csak abba, hogy ma reggel óta kik hívtak, kik írtak és hogy kikkel találkoztam...például veled - kacsintok rá - , akkor bizony hosszú a lista.
Nem bírnám pezsgés és nyüzsgés nélkül. Ha egy napot kéne otthon töltenem telefonok és e-mailek nélkül, a nap végére teljesen kikészülnék. Más abból merít erőt, hogy mellőzi a társaságot, én meg magamhoz ölelem!
- Á, ráérsz vele! Még oda se csörögtem.
Elnevetem magam, hogy Maia máris stresszeli magát a dalválasztáson. Tök aranyos, hogy így beleéli magát már most. Ahogy lesz szabad pillanatom, rátelefonálok a szerkesztőre. Látom, hogy a kiscsaj szemei előtt megjelent az, amit ott művelni fog. Az egy remek műsor lesz, tuti!
- Az se megy ám mindenkinek, mert türelem kell hozzá, térlátás és egy minimális ügyesség. Ha egy hiányzik, már törött bútor lesz belőle vagy a hozzáértő barátok áthívása. Igen, igen, ez jó lesz tapasztalatként.
Nálam természetesen a bútorszerelés is társas összejövetel. Eszünk, iszunk, összerakjuk, aztán filmezünk vagy zenés helyre megyünk, esetleg társasozunk. Egyedül nem állok neki szerelésnek, mert unalmas.
- A motorházat nem is arra találták ki, hogy listázzuk a darabjait, hanem hogy menjen tőle az autó - nyugtatom meg egy kiadós nevetéssel. - Én talán el tudnám mondani, de szerelésnél úgyis bele kell nézni, nem becsukott szemmel húzogatjuk a csavarkulcsot.
A műszaki érdeklődés később jött nekem. A színészet és a kutyák után rákaptam az autókra, most meg a fényképezőgépeket bűvölöm. Az a legjobb, hogy nem tudom, mi lesz a következő. Lehet, hogy hasonló, lehet, hogy valami egész más.
- Én begyűjtöttem többet is, főleg az elején. Ha valami nagyon antik darabot látok, azt is mindig ki akarom próbálni, mert bejönnek a régies fotók. Van kettő kedvencem, amit sokat használok, de alkalomhoz igazítom. Széles hegyoldalak fotózásához mást érdemes használni, mint amivel ezeket lőttem - mutatok a hátam mögé a kutyás képre.
- De van, aki egy gépre esküszik. Nincs recept. Nagyon emberi szakma ez és pont annyira változatos, amennyire mi magunk is!
Igyekszem nem túl nagy mélységekbe belemenni. Meg tudom fogni a laikus oldaláról is a témát, mert még nekem is friss meg aztán sosem akartam játszani a vérprofit és kioktatni az embereket különböző témákban. A kölcsönös érdeklődés sokkal izgalmasabb. Sokat beszélek, de igyekszem a kínálatot a kereslethez igazítani. Ahogy a fényképészetről, úgy a buddhista tanfolyamról is lehet végtelenül száraz és unalmas módon mesélni. Mi viszont a vidámság és a nevetés hullámhosszán találjuk meg a közös témákat és ennek módfelett örülök!
- Hú, hát az én nebulóságom nem volt hosszas. Három alkalmat jelentett. Egy kis történelem, az alaptanítások röviden. A meditációt érintőlegesen vettük. Egyébként nekem nagyon tetszett! Na, ott azt éreztem, amiről beszéltél az előbb. Nyugodt örömet. A buddhizmusnak sokféle ága van egyébként, régiek, újak és bele szoktak keverni más elemeket is. Szép dolog egyébként, ha valaki átérzi. Tavaly találkoztam egy sráccal, aki elvégezte azt a tanfolyamot és azóta egy főiskolát is. Ő eltökélt volt, én csak bele akartam kóstolni egyetemista koromban, mikor minden opció volt a kötelező tananyagon kívül.
Vicces nyolc év volt, de utána se lett szürkébb az életem. Ahogy a fotón látni, a kutyakozmetikában is voltak érdekes pillanatok. Örülök, hogy a kép tetszik a leányzónak.
- Nem csak ezt csináltam, hanem fürdetés, nyírás, körömvágás is volt és utána jött az őrület. Kicsi kutya, de ez a frizura vagy egy óra alatt készült el! Nálunk végtelen mennyiségű jutalomfalat állt rendelkezésre és itt bizony kellett is! Nem volt agresszív, csak már nagyon unta. Meg is értem. Mint amikor én ültem a sminkesnél egy-egy szerep előtt.

A gyerekemről is szót ejtettem, így pedig nem is játszom el, hogy nem akarok róla beszélni. Beszélhetünk Teddy-ről egy keveset.
- Hét lesz. Úgy alakult, hogy már nem része az életemnek...
Most jöhetne a szidalomáradat anyukával kapcsolatban, de ez egyáltalán nem illik ide. Néha elkap a bűntudat, hogy miért nem vagyok ott az évnyitón, az első táncfellépésén, de ha belegondolok, hogy nekem általános iskolás füzetek, gyerekeknek szánt tévéműsorok és minden egyéb kötelező program között kellene élnem az életemet, az maga a rémálom! Büszke vagyok rá, hogy van gyerekem, de azt is érzem, hogy nekem nem kellett volna. Apa nélkül én se az lennék, aki lettem, de az is igaz, hogy anyám se olyan hárpia, mint Peggy. Legyintek egy megkönnyebbült vigyorral. Maia meghallgatna, tudom, de én nem akarok most erről beszélni. Mikor terápiára jártam, akkor se erről beszéltem, hanem minden másról. Ez az én módszerem.
- Úgy lehet, ahogy mondod, vannak művészetre immunis emberek. Na de mikor rájuk is hat valahogyan egy-egy kép és hogy ilyenkor milyen benyomást kelt bennük, az nagyon érdekes! Mikor valaki ránéz egy tájképre és arról kezd beszélni, hogy egyszer ő is járt egy hasonló helyen vagy egy kutyás képről az jut eszébe, hogy mennyibe kerül egy ilyen fajtájú kutya és így tovább. Ez néha kiábrándító, de inkább szórakoztató szokott lenni. Én nem is bánom, ha nem csak művészeti szempontok szerint tudnak ránézni a fotóimra. A zene is ilyen, nem? Az érzelmekre kell hatnia, nem az a lényeg, hogy mekkorákat skálázol a dalban.
Énekelni én is tanultam az egyetemen, átlag színész szintjén tudok is dalolászni. Még a zongorát is nyomogattam, de azzal nem dicsekednék, amit tudok. Megint beszéltem egy csomót és azért dobtam át a labdát Maia-nak, hogy ő se maradjon ki. Egyébként se kell félteni, eddig is elmondta, amit gondolt. Kedvelem a felszabadultságát.
- Én se vagyok mindig ilyen. Csak általában!
Vannak rosszabb napjaim is, néha fel tudom kapni a vizet. Ezeket is ki szoktam engedni magamból, de az alaptermészetem vidám és energikus, ebben pedig hasonlítunk Maia-val.
- Mikor átestem egy vödrön és majdnem belém állt a falból meredező vasrúd, az para volt! Ha kísértetjárta helyre gondolsz, azok nem ráznak meg igazán, mert én nem hiszek ezekben. De még egyet tudok mondani. Egy fogorvosi rendelő akkor is horror, ha csúcsminőségű. Brrr! De ha egy elhagyott villában találsz ilyet, na az aztán... Jó lett volna megörökíteni, de ki kellett jönnöm. Nagyon-nagyon rossz élmény volt.
Soha nem volt olyan élményem, ami miatt tényleg félnem kéne a fogorvostól. Egyszerűen irtózom tőle, a hangoktól, a szagoktól, mindentől, ami egy olyan rendelőben van.
- Bele akartam kontárkodni a tartásukba és tudok is erről pár dolgot, de azért a nevelőmnek és a szüleimnek az érdeme, hogy túlélték a kisállatok. A kopaszmalacon kívül? Volt még sok kívánságom, de ami komolynak számít és nem teljesült, az a görény. Túlzásnak tartották. Később ez is teljesült, mert mikor New Yorkban koleszos lettem, volt görényünk a szobában, persze a tiltás ellenére. Megszökött, amikor felmosáskor kinyitottuk az ajtót és a vizes padlón nem is értük utol, csak estünk-keltünk. És persze hova máshova, mint az illetékes vezető irodájába szaladt be. Akinek amúgy állatfóbiája volt.
Keserédes történet, mert utána nem lehetett velünk a kis állat, de a karót nyelt kollégiumvezető sikítozása mulatságos volt. Ott szívatott minket, ahol tudott. Megérdemelte egy kedves kis görény közelségét.
- Kengurut lehet tartani? Oda kell költöznöm, legalább egy rövid időre!
Viccnek szánom, de tudom, hogy mi történik ilyenkor az agyamban. A gondolat magvai szépen belehullanak a táptalajba és egyszer majd kinőnek, aztán lelépek New Yorkból, hogy az ausztrál állatokat gondozgassam. Maia is imádja a kutyákat, sőt talán nálam is jobban. A rekeszizmaim lassan lázasak lesznek, annyit nevetünk e téma kapcsán is.
- Akkor a gengszterkutya lefizetné a rendőrkutyákat virslivel és marhalábszárral- felelem erőltetett komolysággal, ami az utolsó szónál eltűnik és megint meg kell támaszkodnom a falnál.
A könnyeim is potyognak. Szép lesz, ha rendbontás miatt kitiltanak a saját kiállításomról! Egy zsebkendővel megtörlöm a szememet, hogy tudjak figyelni Maia-ra. Amit mond, attól újra kiszakad belőlem a vidámság és már a fejemet rázom, a kezemmel legyezem magam, hogy kapjak levegőt. Sok minden eszembe jut a husky-król is, voltak akcióik a kozmetikában is, de most össze kell szednem magam, különben nem bírok kinyögni egy szót sem.
- Huh.
Ennyit sikerült és újra elkap a nevetéshullám. Intek Maia-nak, hogy vegyük sorra a következő képet, hátha egy kis mozgás helyretesz. Nekem is nagy élmény ekkorában látni, amit kattintottam. Bejött a módszer, tisztul a fejem. A fotó se az a röhögős, a rajta látható épület komolyságot, méltóságot sugároz.
- Ez a Staten Islanden van. Közelről is izgalmas, de így a környékkel együtt nagyon különlegesnek találtam. Neked mit mond ez a fotó?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: fame is the name of the game | Kirk & Maia
fame is the name of the game | Kirk & Maia EmptyVas. Szept. 11 2022, 21:23
Kirk & Maia

Imádok utazni. Azt hiszem ha valaki azt mondaná, hogy többet egyáltalán nem tehetem, nagyon megharagudnék. - Nem is olyan rövid a lista. A felét pedig már meg is tervezted, fogadok - mosolyogva pillantok fel a férfira. Könnyű felvenni valamit a bakancslistára és azt mondani, hogy egyszer meglátogatjuk. A valódi kihívás a megvalósítás része. De persze utólag felírogatni ezeket nem tud olyan motiváló lenni, mint amikor az ember előre látja, hogy mennyi lehetősége van az életben.  
- Az a helyzet, hogy én alapból nem vezethetek. El sem tudom képzelni milyen élmény. Vagyis azt a részét tudom, hogy milyen nem tudni vezetni bármilyen járművet - nevetve vonom meg a vállaimat. - Még jó, hogy nem esett komolyabb bajod. - Ha balesetekről van szó, engem aztán lehet kérdezni. Nem azért, mert olyan sokat éltem volna át életemben, nem. Éppenséggel csak egy nagyot, ami majdnem az életembe került.
- Okéé, lehet hogy így van - mosolyogva vetek egy pillantást a környezetünkre, csak megerősítésképpen. Ha lehet ilyesmit mondani anélkül, hogy nagyképűnek tűnnék, az igazság az, hogy nem igazán tűnt fel, hogy az emberek mennyire figyelnek fel rám. Annyi figyelmet kaptam az esküvőkön, amelyeken felléptem, hogy már-már képes voltam figyelmen kívül hagyni, ha mások néznek. Elvégre egy előadó megszokja, hogy a figyelem középpontjában van.
- Azt hiszem akkor nekem is menne, ha olyan emberek lennének a közelben, akik között komfortosan tudok viselkedni. - Még a hülyéskedés is beleférne. Elvégre akkor sokkal inkább tűnik közös szórakozásnak, mint saját magam lejáratásának. - Na és mi a titka annak, hogy ennyire szereted? Vagy mindig ösztönösen jött ez? - Kérdőn pillantok felé. Néha különös kíváncsiság fog el azzal kapcsolatban, hogy megértsek más embereket. Aztán persze idővel rájövök, hogy kezdettől fogva annyira különböző a világon minden ember, hogy nem lehet egyik pillanatról a másikra megérteni a környezetünket.
- Akkor neked ez a különleges képességed! - Efelől nincs kétségem. Egyesek vonzzák, mások meg inkább taszítják a társaságot. Kirk azt hiszem nem csak hogy vonzza azt, de remekül fenn is tartja.
- Ó, tudod ez egy rettenetesen hosszú folyamat - nevetek fel jóízűen. Elvégre mindenki a kedvenc dalát mondaná elsőre, de mindig sokkal körültekintőbbnek kell lenni és az alkalomnak megfelelően választani. - Neked mi a kedvenc dalod? - Véletlenszerű kérdés, de annál érdekesebb rá mindenki válasza. Hallottam már egészen vad kombinációkat is, amikor egy angyali lány kedvenc dala egy igazi metál szám volt.
Örömmel veszem tudomásul, hogy a korábbi IKEA-s bútorokkal szerzett tapasztalatom ér valamit. Nem túl hosszú az önéletrajzom, de ha már egy ilyen tétel van a különleges képességek mellett az Excel és egyéb Microsoft programok felhasználói szintű ismerete mellett, azt hiszem legalább akkora eséllyel indulok, mint bárki más. - Az is lehet, hogy az egész IKEA egy társadalmi kísérlet és mind csak résztvevők vagyunk - nevetem el magamat. Valójában még esélyt is adok ennek az ötletnek, elvégre mindig azok a dolgok bizonyulnak igaznak, amelyekre a legkevésbé számítunk.
- Na és az nem jelent problémát, hogy annyiféle autó van? Vagy mindegy a típusa, ugyanazoktól a dolgoktól megy és idővel meg lehet találni a megfelelő alkatrészt? - Ez utóbbi egészen logikusnak tűnt volna. Elvégre egy-egy szerelő nem csupán egy márkára szakosodott.
- Szerintem a régi gépeknek megvan a hangulata és most nem feltétlenül a korai, első fényképezőkre gondolok. Inkább azokra, amiknek még nem memóriája volt, hanem filmet kellett venni bele. - Még én is próbáltam hasonlóakat. De ha választani kell, nekem a polaroid kamerák nyújtják a legjobb élményt. - Honnan lehet tudni, hogy mikor melyik gépre van szükség? A tapasztalat? - Vagy van erre valamilyen bevált recept, amit megkérdezhetünk az üzletben a kamera vásárlása előtt?
- Biztosan szükség volt azért a te nyitottságodhoz is mellé. Ha valaki olyannak beszélnek ilyesmiről, aki élből elutasítja, hogy bármiben higgyen, az biztosan nem ezt érezte volna. - Másrészt meg olyanok, akik elutasítják az ilyesmit, nem is biztos hogy odakeverednének egy buddhizmusról szóló előadásra. - Aki buddhista szerzetes lesz, annak nem vágják le a haját? - Talán keverem valami mással, de talán Kirk tud nekem segíteni ebben.
- Azt hiszem a jutalomfalat lesz ennek a kulcsa. Habár egy macskával biztosan nem működne. De punk macskát mondjuk nem is láttam még. - Jókedvűen magyarázok, lelki szemeim előtt pedig megjelenik az a bizonyos macska... Nem túl lelkes pofával.
- Áá, értelek... - Óvatosan pillantok felé, nem is igazán akarom feszegetni a témát ezek után. Ha valaki nem akar beszélni valamiről, azt valahogy megérzi az ember. Én pedig nem szeretek kellemetlen érzést kelteni az emberekben.
- Abszolút! Jobban nem is mondhattad volna. - Hevesen bólogatok a szavaim mellé. - Aki azt hiszi ért hozzá, de valójában nem, az úgyis mindig rossz oldalát fogja meg a dolognak. Aki laikusként áll meg egy kép előtt, szintúgy. Nem az fog eszébe jutni, hogy milyen lehetett lőni azt a képet. De a laikusok érzelmeire is a legkönnyebb hatni. - Elvégre - és én most csak a zene világáról beszélhetek teljes magabiztossággal - nem fogják tudni, hogy hol kell keresni a hibát. Ha valakinek tetszik egy hang és végig hallgatja mondjuk az utcán, az aluljáróban is, az már bizonyos fajta érzelmi reakció. Egy előadónak pedig ez a célja. Hogy hasson valahogyan a közönségére.
- Ó, nee! Nézd, még libabőrös is lettem. - Felemelem a karomat, hogy tényleg láthassa a szavai hatását. - Fogorvoshoz alapból tortúra menni! - Aki az ellenkezőjét állítja, nemes egyszerűséggel hazudik. Vagy fejre ejtették kicsi korában. - Vannak ezek az extrém szabadulószobák, ahol nem garantálják, hogy túléled. Mármint tényleg túléled. Szerinted normális ilyen szolgáltatásokat kínálni embereknek? - Ha már itt tartunk, állatoknak sem feltétlenül ajánlanék ilyet. De persze jelenleg nem a vágóhidakról van szó és arról, hogy hogyan tartják az oda szánt állatokat. Pedig ez is egy roppant érdekes és hosszasan taglalható téma.
- Tudtam, hogy valahogyan ki lehet játszani a kolis állattartási szabályokat, de sosem találkoztam még hús-vér emberrel, aki meg is tette. Elismerésem. - Mosoly költözik az arcomra. - A görények irtó aranyos állatoknak tűnnek. Tapasztalatom nincs velük. - De talán fel kellene vennem a listára ezt is. Habár egy kutya örökbefogadása egy menhelyről előrébb van a prioritási listán jelenleg. De talán egyszer majd felkerülhet a görény is.
- Igen, nem is egy helyen ráadásul! Sőt, vannak helyek a világon, ahol rókát is lehet. Én azt hiszem a rókát választanám. - Nevetve vonogatom a vállaimat. Persze mindkettőre van lehetőség állatkerti örökbefogadáson keresztül, de mégsem ugyanaz, mint ténylegesen tartani ilyen állatokat. - Van egy Instagram fiók, amit követek, ők állatmentők és több rókájuk is van. Szerintem zseniálisak. - Minden állat az, amíg el tudjuk fogadni, hogy ők vadállatok és nem mi vagyunk azok, akik parancsolnak nekik.
Nevetve reagálok Kirk szavaira, jókedvvel telve gyöngyözik a hangom a térben. Tudtam, hogy fel fog tölteni a kiállítás meglátogatása, de hogy ennyire jól érezzem magam tőle és a legjobb társaságban legyek egy kis lélekemelő nevetéshez... Azt hiszem a mai napon is elmondhatom magamról, hogy igazán szerencsés vagyok, amiért élek! Nem vagyok ellenére, hogy tovább haladjunk a következő képhez, csak mert tartok tőle, hogy körülnéznék a többi emberen, azt tapasztalnám, hogy rosszallják, amiért megzavarjuk az élményüket a nevetésünkkel. De tehetünk mi róla, hogy ők a rossz társaságot választották ma estére amiért nem nevetnek ők maguk is? Szerintem az életet csak úgy lehet  igazán élni, ha nem vesszük túlságosan komolyan.
- Nagyon tetszenek a színek. - Ez az első, ami megfog benne. Mindig is a pirosas, meleg árnyalatok vonzottak igazán. - Van benne valami elmosódottság, de talán csak az én szememnek... Ez számomra különlegessé teszi. Olyan meseszerűvé, mintha tartogatna valamit ez a két ház. - Mondjuk valami olyasmit, mint Narnia. Mennyire szerettem volna gyerekkoromban én is egy ruhásszekrényt, ami egy másik világba visz! A képen látható két ház pont valami ilyesmit sugall. - Mi a története a házaknak? - Kérdőn pillantok felé, elvégre a legutóbbi képnél is többet tudott mondani. Ez az előnye, ha a képek készítőjével járja végig az ember a kiállítást. Így ezerszer jobb élmény.

1284・remélem tetszik fame is the name of the game | Kirk & Maia 2624752903
mind álarcot viselünk
Maia Toresano
Média
ranggal rendelkezem
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 3cfed55014a58c49d66a01799266e5c3b03abb16
fame is the name of the game | Kirk & Maia Bc31ee049f5f00ffcbd9fa4994605ab886f5fe85
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
Have we lived too much, too fast?
What do you think, darling? Have you felt the melancholy, darling Wishing the time hadn't passed? Can you tell me how we used to be? Have we changed our hopes for fears
★ családi állapot ★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 6df1abfcfaee6ebcf9cb8846e503e63d73ae1876
I can't remember to forget you
I keep forgetting I should let you go And I left a note on my bedpost Saying not to repeat yesterday's mistakes What I tend to do when it comes to you I see only the good, selective memory
★ lakhely ★ :
Brooklyn ⊱⋅
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia 85f4e7e86ff3e7bc21143f0f5f7a16d1a84b8cb3
★ idézet ★ :
" She asked:
You are in love. What does love look like?
To which I replied:
Like everything I've ever lost come back to me. "
★ foglalkozás ★ :
énekesnõ ⊱⋅
★ play by ★ :
Rebbeca Gomez / Becky G ⊱⋅
★ szükségem van rád ★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia Bd2ae25e7dc310e09b77e899ba14c76d1bfd3e33 fame is the name of the game | Kirk & Maia Ae95c9e64ca192d6cd2a11be87a081ffd9499cfe fame is the name of the game | Kirk & Maia D72f10809caf4ea22c73b6541fb3e90f2c2b4fd5
★ hozzászólások száma ★ :
32
★ :
fame is the name of the game | Kirk & Maia Tumblr_pfl7vgBoK01rvch01o4_500
TémanyitásRe: fame is the name of the game | Kirk & Maia
fame is the name of the game | Kirk & Maia Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
fame is the name of the game | Kirk & Maia
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Kirk Kotzebue
» Another high five - Kirk & Javier
» Wonder Wheel-Kirk & Carmelia
» Came on, game on
» Maia & Hewett - Somebody Like You

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: