New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 48 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 36 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 13:48-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 13:26-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 13:14-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 11:58-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 11:13-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 09:57-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 09:51-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 09:15-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Another high five - Kirk & Javier
TémanyitásAnother high five - Kirk & Javier
Another high five - Kirk & Javier EmptyKedd Júl. 13 2021, 15:57


Kirk & Javier
And we bump into each other again and again and again

Megvoltak azok az egyetemi éveim, amikor szinte háromnaponta jöttünk le a társakkal szórakozni az Orchard strandra, míg nyáron, ha az idő is úgy engedte, rendszerint csobbantunk, röplabdáztunk és méretes fagylaltokat eszegetve élveztük az együtt töltött szabadidőket. Azt nem lehetne állítani, hogy semmi sem változott azóta, hisz eltelt jó pár év, szét is szóródtunk a világban, kevesebb is lett a szabadidőnk, de azt hiszem, szerencsésnek mondhatom magam, hogy a régi társaságból hatan még mindig masszívan kötődünk a hagyományoknak is tekinthető közös programokhoz, különösképpen a nyári hónapokban.
Eredetileg úgy volt, hogy a nagyobbik húgom is nagy érdeklődést mutatott a mai baráti körökben nagy lelkesedéssel kikiáltott strandröplabda-meccs iránt, de az utolsó órákban végül mégis lemondta. Nem lepett meg a döntése, mivel feltételeztem, hogy a médiaszereplései után nem sok energiája lesz már csak kimozdulni sem otthonról, bár mi tagadás, szomorúan fogadtam a hírt.
San Juanban nőttem fel, megszoktam mondhatni a harminc fokot, de azért nem vagyok olyan szívós, mint azt eredetileg reméltem. A forró homok égető, de hozzá lehet szokni, pláne amint a levegőbe kerül a labda és hirtelen mindenki figyelme egy tárgyra és egy célra fordítódik.
- Szép játék volt, köszönöm! - fogunk kezet a győztes csapattal, nem sokon múlt, hogy megnyerjük, de egyértelműen jobbak voltak nálunk. Nekem is fittebbnek kellene lennem.
- Legközelebb csak te fogsz elől állni, akkor biztos nyerünk - veregeti meg vállamat Matt, mire csak nevetek. Tény, hogy nem hátrány az egy méter kilencven centi magasságom, miközben nem a gyorsaságomról vagyok híres, úgyhogy díjazom az ötletet. Viszont, most, hogy vége a játéknak, két dolgot akarok a legjobban, csobbanni és egy nagy hot-dogot.
- Valaki kér hot-dogot? - fordulok meg a vizespalackjuk tartalmát jócskán kiivó társaim felé. Van, aki magát locsolja a felmelegedett vízzel, míg mások inkább szomjukat oltva mindet megisszák.
- Én legfeljebb egy percet bírok még ki a szárazföldöm. Majd egy jó megmártózás után. - A többiek is egyöntetűen bólogatnak, de ez engem nem feltétlenül zavar meg abban, hogy papucsot húzzak és elsétáljak a közeli árusig. Ha valamit megtanultam így sok év után, az az, hogy nem kell mindig alkalmazkodnom másokhoz, nem is vagyok elveszett típus.
Ahogy közeledek a hot-dogoshoz, fokozatosan beazonosítom, hogy ki is az a személy, akinek ugyanarra fáj a foga, mint nekem. Széles vigyorral tárom szét karjaimat a meglepettségtől, bár mitől is lepődőm meg Kriket látva, hisz mi a legváltozatosabb, legváratlanabb helyszíneken, mindenféle összebeszélés nélkül képesek vagyunk egymásba botlani, legyen szó kutyasétáltatásról, karaoke buliról, vagy egy rövidebb műsorvezetésről... Miért is lenne ezúttal másképp?
- Üdvözletem Mr. Kotzebue, mennyi a hot-dog? - Viccelve udvariaskodok, miközben kezemet nyújtom felé, hogy kezet fogjunk. Hangomból érződik, hogy ez csak a jókedvem jele, a fülig érő mosollyal együtt. - Úgy tűnik, mi tényleg mindig ugyanott szeretünk lenni, bár amilyen meleg van ma, nem csodálom, hogy tele a strand és itt futunk össze ismételten - nézek végig az embereken, részben azokon is, akik előttünk állnak a sorban. Mindig megvan a rizikója annak, ha két médiaszemélyiség ennyire publikus helyen van egy négyzetméteren belül, pláne, mint ahogy én is, egy strandnadrágban feszítve, de nincs rajtam nyomás, vagy feszültség, ha esetleg megjelenne néhány magasba nyújtott telefon. Nem lopok, nem bűnözök, csak egy hot-dogot kérek egyik kedves ismerősömmel és kollégámmal a bronxi strandon. Nyugodtan fotózzanak, noha nem vagyok a környezetem legszexibb férfiegyede, ezt nyíltan ki merem jelenteni.
- Örülök, hogy látlak! Mi újság veled? - fordulok vissza néhány másodperc elteltével Krikhez, miután rálestem a hot-dogokra.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Another high five - Kirk & Javier
Another high five - Kirk & Javier EmptyKedd Júl. 20 2021, 21:47
Most mondjam, hogy ez a strand a törzshelyem? Voltam már itt párszor, de jobban szeretek mindig új helyekre menni, akár városon, megyén, országon kívül is. Ha a legközelebbi csobbanóhelyet keresem, akkor viszont az Orchard a tuti. Ma is lejöttünk páran és a nagy napozásban, labdázásban, vízi hülyülésben egészen el is fáradtunk. A többiek fagyit akartak, csak nekem kellett hot-dog, nekem viszont nagyon.
Jó ez a nap az egyetemről ismert társakkal, akik még nem széledtek szét a világban. Pont ezért költöztem New Yorkba, hogy megint fiatal legyek, fiatalabb legyek. Bohém és bohó. Ha este 10-kor akarok pizzát rendelni és utána nyakamba venni a várost, akkor megtehetem. Ez nagyon hiányzott nekem. Sajnos így messze állok a példás családapa ideájától, de hát nem lehet mindig minden jó. A napsütés, a víz illata, a sok vidám ember, szárazon vagy ázottan, ez igen! Ez az élet. Itt élet van. Meg hot-dog.
Ahogy a sorhoz közelítek, muszáj ugranom egyet és közben váratlan sikkantással is élek. Komolyan egy máltai selyemkutya támadja meg a bokámat? Csak úgy csinál, mintha támadna. Játékosan körbeugrál, az ugatása és a vicsorgása viszont nem tetszik. A gazdáját sehol nem látom. Sehol nem látok olyat, akiről gondolnám, hogy a gazdája. A kutya pedig nem is figyel másra csak rám és... Megszerezte a papucsomat! Elrohan vele a vízbe, én pedig haragudni nem tudok, utolérni nincs esélyem, úgyhogy a helyzetet telefonnal rögzítő embereknek intek és vigyorgok nagyokat. Fél papucsban.
Egy idősebb bácsi épp távozik a bódétól egy...hm...istenien kívánatos illatú hot-doggal és sunyi mosollyal szól hozzám:
- Legalább dedikáltad neki a papucsot, Kotzebue?
Jót nevetünk együtt. Ennyit akart. Vannak páran előttem, de ők nem ilyen közlékenyek. Kivárom a soromat és közben lesek a part felé. Nem lenne rossz visszakapni a pacskert. Nem mintha anyagi csődöt jelentene másikat venni. És papucs helyett mit találok? Kit találok?
- Azt mondják, CIA-ügynököknek drágább... Most már nem tudod letagadni, hogy követsz engem.
Lendületesen kezet fogok vele és háznyi széles vigyorral konstatálom, hogy megint itt tartunk. Ez a latino gyerek óriási arc, hasonló gondolkodású, mint én és valahogy tényleg mindig ott terem, ahova megyek. Nem mindenki értené, hogy miért nevezem ügynöknek, de ő fogja, ez tuti, sőt még rátesz egy lapáttal.
- Ennyi. Ilyenkor csobbanni kell. Régóta itt vagy. Én már itt időzök... - elgondolkodom. - Nem is tudom mióta. Vidám társasággal.jöttem és annyira vidámak, hogy tölcséres fagyit keresnek. Én viszont tényleg éhes vagyok.
Két csaj mutogat felénk és még a napszemüvegük ellenére is látom, hogy nem engem néznek meg jobban. Ez egyáltalán nem zavar. Az se, hogy mindketten hátat fordítanak és úgy szelfiznek, hogy mi is bekerüljünk.
- Pózolj! Fényképeznek - mondom Javiernek.
Én egy nyelvkitolós pofát vágok szumós testtartással. Szegény csajok lehet, hogy megbánták a fotózást.
- Mikor belevágtál a híres életbe, sejtetted, hogy ez lesz? Én igen is, meg nem is. És szeretem is, meg nem is. Például amikor a piszoárnál győzködnek, hogy azt a tizenkét évvel ezelőtti filmemet újra kéne forgatni, mert az egyik jelenet nem sikerült jól, az nem mindig kellemes élmény.
De a mostani az. Két aranyos csaj a strandon, miért is bánnám?
- Ráéreztek, hogy aki fotózással foglalkozik, azt fotózni kell. Mert mostanában ezt csinálom. Egyébként meg egy agresszív zsebcirkáló lenyúlta a papucsomat és berohant vele a vízbe.
Elnevetem magam, ahogy az előző jelenetre gondolok. Közben egyet haladunk a sorban. Még ketten állnak előttünk.
- Nálad mi újság? Zene, meló, csajok?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Another high five - Kirk & Javier
Another high five - Kirk & Javier EmptyPént. Júl. 30 2021, 12:44


Kirk & Javier
And we bump into each other again and again and again

Elsőre nem gondolok bele, hogy miért is lehet ennyi ember a hot-dogosnál, alapvetően ebben semmi meglepő és gyanakvó nem lenne, hiszen New Yorkban vagyunk a strandon, nem egy természet által uralt dél-európai kis sziget kavicsos partján. Itt mindenki akar egy hot-dogot, még az is, aki nemet mond elsőre. Majd, mikor közelebb érek, kiszúrom Kirket és amellett, hogy egy kicsit megnyugodok, hogy nem mindenki ugyanazért áll sorba, széles mosollyal üdvözlöm a tény, miszerint egy újabb alkalommal is sikerül egymásba botlanunk. Röviden kacagok a válaszán, már kezdem én is azt hinni, hogy véletlen semmiképpen sem lehet, ahhoz túl sűrűn találkozunk.
- Shh, ne buktass már le! Bár ha nagyon követnélek, nem leplezném le magam mindig, pláne nem egy hot-dogért, nem? - mosolygok, aztán én is kicsit tovább gondolom, amit mondtam. - Najó, de. Egy hot-dogért simán lebuktatnám magam - nevetek fel, majd kezet fogok vele. Kétségtelenül borzalmas CIA-ügynök lennék, de nem is tudnám csinálni egy óráig sem. Egyszerűen nem nekem való az a fajta munka, gondolok most elsősorban a rendőrökre, hiszen CIA tagnak nagyon elitnek kell lennie. Én pedig itt egy úszónadrágban csak egy kis harapnivalót szeretnék. A légynek sem tudnék ártani, se jófiúknak, se rosszaknak, kivéve, ha megint berezonáltatom a hanghullámokat és mindenkit megsüketítek pár másodperc erejéig. Mindettől függetlenül nagyon örülök, hogy találkozunk, hiába ennyire jellegzetesek a mi semmiből adódó összefutásaink, azért napi szinten még sincs lehetőségünk látni egymást.
- Szóval a hideg fagyit választják a meleg hot-dog helyett. Azért valamennyire meg tudom érteni. Mi röplabdáztunk eddig, most pedig inkább csobbannak mielőtt ennének, én pedig fordítva szándékozom ezt megtenni - mutogatok abba az irányba, amerre jöttem. Lehet az is az oka ennek, hogy én egy fokkal jobban bírom a meleget és nem igényeltem, hogy egyből vizes legyen a testem. Vagy csak a gyomrom visz előre. Meglehet, éppen ezért nem feltétlenül a legelőnyösebb a kinézetem, de ez a rajongókat annyira nem érdekli. Mint ahogy Kirk mondja, fényképeznek. Szemeimmel megkeresem a tetteseket és egy átlagos, mosolygós pózba vágom magam. A lányok reakciójából ítélve meglepődnek, hogy észrevettük őket és még reagáltunk is rájuk, mintha zavarban lennének, de ettől csak aranyosnak tűnnek.
- Nem, én a magam részéről nem számítottam erre, de ennek az az egyszerű oka, hogy egyáltalán nem készültem kiskoromban műsorvezetőnek. Bár próbálok pont ugyanúgy viselkedni és élni, mint régen, mikor még csak zenét szereztem. Nekem az a kellemetlen, amikor a húgomról kérdeznek. Nem jó érzés azt látni, hogy belőlem akarnak kihúzni olyan magánéleti információkat vele kapcsolatban, amikhez senkinek semmi köze. - A húgom, egy másfél éve rendkívül felkapottá vált latina énekes. Duettezett már Pitbullal, a legnagyobb spanyolajkú és nem csak spanyolajkú énekesekkel, de szólóban is kezdik egyre többen hallgatni, ez pedig azt jelenti, hogy hirtelen itt egy fiatal lány, akire mindenki kíváncsi lett. Ki ő valójában? Nem tőlem fogják megtudni, én nem akarok semmi olyan kiadni róla, amit ő nem osztana meg a médiával. De Kirk története sem kevésbé kellemetlen. Néha az emberek azt hiszik, hogy ismernek minket, mivel tudják, kik vagyunk, ezért úgy kezelnek, mintha világéletünkben legjobb barátok lettük volna, pedig nekünk fogalmunk sincs, hogy kivel beszélünk. És akit nem ismerünk, attól nehéz túl személyes megnyilvánulásokat fogadni.  
- Fotózd vissza őket. Mutasd meg, hogy kell ezt profin csinálni - mosolyogva döntöm enyhén oldalra a fejemet, kicsit oldva az előbbi témát, de nyilván tisztában vagyok vele, hogy most nincs nála drága technika. Meglepődve szöknek szemöldökeim a magasba a papucsa történetét hallva.
- Tényleg? - A költői kérdés inkább a szituációra vonatkozik, míg én lepillantok a lábára. Már néztem, hogy csak egy papucsban van, de mivel egész eddig beszélgettünk, na meg pózoltunk, nem akartam direktbe rákérdezni. - De ha nem tépte szét, talán megunja és kisodorja a víz, egy darabban. Hot-dog után megkeressük, ha van még rá remény. - Ha már itt tartunk, fogalmam sincs, hogy nem ég le a talpa a forró járdán. Szerencsére van a közelben néhány bolt, ha mikroméretűre tépné is a kutya a papucsát, nincs minden veszve.
- Minden mennyiségben! - nevetek fel kérdésére. - Kivéve a csajokat, de úgy tűnik, mintha alakulna valami. Persze még nagyon nem akarom elkiabálni, csak roppant módon szimpatikus számomra, ennyire hasonló életfelfogást még senkivel sem tapasztaltam eddig. - Gondolok most egy kapcsolatra, nem véletlenül kezdek kicsit halkabb lenni. Nem vagyok túl jó a kapcsolatokban, sok negatív tapasztalatom volt már, amik nehezen érintettek és máig egy kicsit rányomja bélyegét a helyzetekre, mikor alakulóban van valami komolyabb.  
- Na és nálad mi a helyzet? - kérdezek vissza hasonló kíváncsisággal, mikor már csak egy ember van előttünk.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Another high five - Kirk & Javier
Another high five - Kirk & Javier EmptySzer. Aug. 04 2021, 21:15
Fogadom a kézfogást és hogy tisztázzuk a dolgokat, rákontrázok az előzőre:
- Na jó, bevallom. Én vagyok az ügynök és mindig úgy intézem, hogy véletlenül összefuss velem.
Ez legalább akkora képtelenség, mint hogy Javier a CIA embere.
- Már sok mindent kipróbáltam, de titkosügynök még nem voltam. Szerintem a pszichó mókusok rá is jönnének a teszten, hogy nekem ez nem testhezálló. De pont ezért lenne buli jelentkezni. Nem csináljuk meg egyszer?
És egymásról mondanánk mindenfélét, ha az átvilágításnál meg kéne adni valakit, akinél leigazolhatnak. Ezért is szeretek ezzel a sráccal találkozni. Hot-dogért állunk sorba a strandon és már a CIA-felvételi széttrollkodásáról beszélgetünk.
- Azt hiszem, a hot-dog után annyira melegem lesz, hogy nekem is kell majd fagyi. Mi is labdáztunk ma, elég sokat. Csak azért nem vagyok éhesebb, mert hőség van.
Megnézem, merről jött Javier. Ott is zajlik az élet, talán pont a barátait látom.
Kettőnk közül most ő játssza a komolyabbat és udvariasan, szerényen pózol be. Neki ez áll jól, nekem meg sokak szerint testhezállóbb a hülyeség. Van benne valami.
- Én kiskoromban készültem arra, hogy szerepelni fogok és elég korán is kezdtem, de csak ünneplést vártam, tapsot, meg pár autogramgyűjtőt. Fogalmam sem volt, hogy ilyen piszkosul nehéz az ismert emberek élete.
Most olyan fejet vágok, hogy a cimbora rájöhet, ezt egyáltalán nem gondoltam komolyan. Oldalba is bököm és elröhögöm magam. Mindketten imádjuk az életformánkat, a munkáinkat is és nem hinném, hogy bármelyikünk tehernek érzi. Néha nehéz, de legtöbbször nem. Amit a húgáról mondott, azt viszont nem hagyom figyelmen kívül.
- Az tényleg nem szép, haver! Olykor-olykor az én családomról is kérdeznek egy-két kellemetlent. Meg kellett tanulnom, hogy nem muszáj minden kérdésre válaszolni. És amikor a vendégeim se válaszoltak, azt is meg kellett tanulni. Meséltem, mikor a vancouveri kismama elaludt élő adásban? Próbáltam halkan nevetni és gyakorlatilag saját magammal interjúztam. Fenn van a neten, még én is megnézem néha.
Ilyen történetekkel mindenki elő tud állni, aki a szakmában van. Javier húgára visszatérve, azt hiszem, hogy már említette, de nem sokat beszél róla. Kényes dolgokat pláne nem, pedig mi jóban vagyunk. Néha benézem, mi igényel diszkréciót és mi nem, de a celebek vagy hírességek viselt dolgait én nem teregetem ki. Vissza is nyalhat a fagyi, meg amúgy is.
- Nem rossz ötlet!
Még a telefonom is ottmaradt a törülközőknél, úgyhogy a két kezemmel formálok fotómasinát és egy nyelvcsattintással imitálom a gomb lenyomását a csajok felé fordulva. Erre nem számítottak. Kezüket a szájuk elé téve kuncognak. Azt hiszem, kicsit cikinek látják a dolgot. Nem baj, én jól szórakoztam.
- Köszi, ketten több esélyünk van. Bekerítjük, levadásszuk, ahogy ő a papucsomat. Azt mondtam már, hogy dolgoztam kutyakozmetikusként is, ugye?
Megint minden egyszerre jut eszembe. Többek között az is, hogy égeti a talpamat a beton. Felszisszenek és a pucér lábammal ráállok a másikra. Ez kényelmetlen így és az egyensúlyomat is nehéz tartani.
- Készül az új album? Szereted a csapatot, amivel dolgozol?
Nem mondanám, hogy megjegyeztem a zenésztársait vagy a producerét. Az már specifikusabb, én pedig nem vagyok muzsikus, bár egy kicsit konyítok ahhoz is, főleg az énekléshez.
- Ú, az jó! Befejezitek egymás mondatait? Nekem csak olyan volt, aki az enyémet fejezte be. Pedig nagy dolog, mikor én nem jutok szóhoz.
Szeretek beszélni és kezdeményezek is, reagálok, hozzászólok, stb., de az a csaj engem is ledumált. Két hétig bírtuk egymást.
- Most éppen semmi. Akikkel kijöttünk ide, azok között van egy nagyon helyes nő, de nem tudom... Igazából tavaly óta semmi komolyba nem mentem bele. Nem hinném, hogy trauma lett az a megcsalás, amit átéltem, aztán fene tudja.
Én nem az a típus vagyok, aki terápiára megy. Lehet, hogy jót tenne, de én inkább másokkal dumálom ki az ilyesmit és egyébként se omlottam össze. A fényképezőgép a partnerem tavaly óta. Szóval a balanszot a magánéletemben megtalálom, de a lábaimmal épp nem. Megingok, berogyok és borulok is, de olyan bumfordi módon, hogy kidöntöm az előttünk lévő ember alól a lábait. Az ötvenes, szőrös hátú úr méltatlankodva tápászkodik fel.
- Mit csinál? Beütött a feles vagy mi?
Én is igyekszem felállni, de a tenyeremet is égeti a beton. Elhengeredek inkább az út mellé a homokba.
- Szétégtem. Szétégtem. Bocsánat, csak nem bírtam a forró aszfaltot! Mert egy kutya...
A férfi nem várja meg, mit akarok mondani, hanem félreáll és közbevág:
- Eh, menjen inkább előre! Nincs az az isten, hogy még egyszer beálljak maga elé.
Elhúzom a számat és Javier-re nézek vigyorogva és még mindig a homokban ülve.
- Kérsz nekem egy hot-dogot ketchuppal?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Another high five - Kirk & Javier
Another high five - Kirk & Javier EmptyCsüt. Szept. 02 2021, 22:04


Kirk & Javier
And we bump into each other again and again and again

Nekem nagyon nehéz volt megtalálnom a hozzám teljesen passzoló hivatást, ezt tükrözi az is, hogy máig két munkám van, egyszerre vagyok műsorvezető és marketinges is egy informatikai cégnél. Hogy hogyan sikerült ezt összehoznom, az pontosan abban rejlik, hogy mennyire sokoldalú az érdeklődési köröm és gyakorlatilag rengeteg állást a magaménak tudnék érezni, legalábbis rövid ideig biztosan. Ezzel szemben vannak bizonyos munkák, amikben csapnivaló lennék és ezek közé tartozik a titkosügynök, rendőr és egyéb ezekhez hasonló szerepkörök is. Hajjaj, ha tudná Kirk, mennyire balfék lennék, ha tényleg nyomoznék utána, akkor feltehetőleg annyira aggódna, mint amennyire most is teszi, semennyire, hisz ez az egész csak egy jó poén köztünk, ami mindenképpen értékelendő ezúttal is.
- Hát akkor végtelenül könnyű dolgod van velem. Vagy úgy is mondhatnám, hogy unalmas. - Mert valljuk be, a légynek sem tudnék ártani, kivéve ha már percek óta a fejem körül kering. Az ötletére majdnem elkezdek gondolkodni, de ehelyett inkább csak elnevetem magam.
- Ahhoz minimum egy rendőrakadémiával kellene indítani, nem? Tudomásom szerint nagyon hosszú út vezetne egy ügynöki pozícióig, én meg tudod, itt vagyok harminchárom évesen, ami talán nem ideális egy ekkora életpálya elkezdésére. De tudom, ez csak egy jó kifogás - vonom meg a vállamat. Teszteket mellesleg mindig nagyon szívesen töltök ki, legyen szó légiforgalmi irányítói beugró tesztről, vagy akár ügynöknek készülőről, feltéve, ha már az nem kerül sokezer dollárba, hogy jelentkezek a kitöltésre. Úgy azért már picit drága mulatság, tudván, hogy úgysem lenne sosem merszem ilyen kemény munkákat végezni. - Viszont egy komédia műsorban nagyon szívesen beneveznék, ahol belőlünk akarnának rendőrt faragni és futtatnának minket különböző akadálypályákon. - Legalább jobb fizikumom lenne mint most, noha azért ma - ahogy hallom, mindkettőnk - jól megdolgoztunk ezért a hot-dogért, amiért rendkívül elszántan várjuk a nagy hőségben, hogy sorba kerüljünk. És még egy-két fotóra is van idő, tekintve, hogy akadnak még előttünk vásárlók.
Látom rajta, hogy blöfföl, úgyhogy nem is kezdek bele mindenféle egyetértésekbe, tekintve, hogy én magamat nem gondolom roppant híres személynek, ellenben a húgom hirtelen vált azé és ő tényleg kissé megroppant a változások miatt. Viszont ami engem illet, én valóban jól érzem magam a bőrömben és ahogy a mellékelt ábra is mutatja, egyáltalán nem feszélyez az ismeretségem, simán eljövök Kirkhez hasonlóan a strandra és nem zárkózok be a magánszférámba.
- Nagyon izgalmas műsor lehetett akkor - nevetek fel egy kissé pimaszul, de szerintem már megszokta az ilyen cukkolásokat. - Jó, ezt tényleg megkeresem majd a neten, szeretném látni ahogy próbálod szórakoztatni a közönséget és magadat is egyedül. Nekem szerencsére ilyen még nem volt az AGT-ben, de hát ott aztán olyan dolgokkal találkozik az ember, hogy nem tudja, melyik szemével merre nézzen. - Ismeri az America's Got Talent műsort, senkinek sem kell bemutatni, ahogy azt sem, hogy milyen érdekes dolgokat lehet abban látni.
Partnere vagyok a hülyeségben, én is pózolok a kezében lévő nemlétező kamerának is és érzem, hogy mögöttünk a csajok is mintha beállnának fotóra, amíg rá nem jönnek kuncogva, hogy csak egy újabb Kirk-féle manőver részesei.
- Persze, hogy mondtad. Inkább azt meséld el, mit nem dolgoztál még? - Oké-oké, ha már megéreztem a cukkolás ízét, nehéz leszokni róla.
- De akkor ezzel azt akarod mondani, hogy ha befogjuk a kutyát, le is vágod a körmét? - Szinte legalább akkora asszociációs ugrás ez, mint a kutyakozmetikus munkája, de beleálltam a játékba.
- Aha, már nagyon régóta ismerjük egymást a csapattal és az a jó, hogy mindannyian csak szórakozásnak fogjuk fel és nem kötelességnek - felelem, miközben megint lepillantok a papucstalan lábfejére, hiszen látom, hogy kezdi magát kellemetlenül érezni. Ami viszont Ciarát illeti, nehéz bármit mondanom még róla, hiszen személyesen nem sokat találkoztunk még, de igen, kétségtelenül arról van szó, hogy nagyon egy húron pendülünk.
- Hát ő nem egy olyan nő, aki nem hagyja, hogy befejezzem a mondatot, de nagyon érezzük egymás helyzetét, ez kétségtelen. Az mondjuk nagy teljesítmény, hogyha valaki beléd tudja folytatni a szót. Hogy viselted? - Erre nagyon kíváncsi vagyok, mert szerintem nem sűrűn van ebben része. Persze az is sokat elárul, hogy múltidőben beszél róla, de lehet senki köze nem volt ezen tulajdonságnak a szakításukhoz.
Hallottam a megcsaládról, legutóbbi karaoke közben mesélt róla valamennyit. Lehet nem ez a legjobb helyszín az ilyen személyes dolgok kibeszéléséhez, de szerintem a kamukamerás eset elijesztette a lányokat mögöttünk, a többi várakozó pedig nem úgy néz ki, mint akiket nagyon érdekelne a mi magánéletünk.
- Én sosem tudtam egyhamar új kapcsolatba kezdeni egy szakítás után, úgyhogy lehet, hogy nálad is van valami a tudatod mélyén, ami miatt nem akarsz ismét belekezdeni egybe. Bármennyire is tagadjuk, azért mégis befolyással bírnak a szétválások, pláne, ha csúnyán alakulnak. - Kirk roppant erősnek és talpraesettnek tűnik, de a remek humora ellenére is azért sejthető, hogy bizonyos dolgok őt is keményen érintik, hiába nem ad róla tudomást.
Kirk balesete következtében próbálom elkapni az előttünk lévő áldozatot, de a reflexeim ezúttal nem túl hatékonyak ilyen kánikulában. Nem éppenséggel elhivatott elsősegélynyújtóként próbálok segíteni mindkét elesett személyen, de a semmiből egy kisebb konfliktus közepén találom magam, mintha valami birkózóbajnokságon lennék. Látva, hogy az úr már felállt, Kirk pedig feltehetően nem is szándékozik ilyet tenni, úgyhogy azon vagyok, hogy a konfliktust a lehető legjobban elsimítsam.
- Jó, kérek három hot-dogot - pillantok a férfira is, akit sikerült levenni a lábáról. Ez a minimum, én pedig gond nélkül meghívom mindkettejüket egy hot-dogra. Alig húsz másodperc múlva elismétlem ezt a kérésemet az árus felé is, aki ezúttal sem habozik még egy ilyen melegben sem.
- Még egyszer elnézést kérünk az előbbiért! - nyújtom át a férfinek a neki vett darabot, majd Kirkre nézek, aki lehet még azóta sem akar felállni a homokból. - Tudod, azért megvan az irónia abban, hogy te, mint szétégett (hot) ember egy hot-dogot kérsz, miközben próbálod levadászni a rosszalkodó kutyát. Lehet eközben az a kutya pont egy hot-humant kér, akit elkeresztel Kirknek. Ha megengeded, kutya-Kirk egy-null. - Játszadozok vele, de azért mindeközben átnyújtom neki a várva-várt szénhidrátgazdag ételét.
- Jobban vagy egyébként? - kérdezem, majd harapok egyet az én adagomból. Huh, nagyon jól jön, már eléggé éhes voltam.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Another high five - Kirk & Javier
Another high five - Kirk & Javier EmptyVas. Szept. 26 2021, 23:39
- Ennyire nem jártam utána. De végülis rendőr még nem voltam!
Legyintve nevetem el magam, mert ugyan kisebb tanfolyamokat még szívesen elvégzek, de uniformisosnak nem állnék. Ahhoz sokkal több energiát kell arra az egy területre fordítani és mire végeznék, meg is unnám. Amúgy is vicc volt az egész.
- Az már jobban hangzik. Elég lenne egy jó kis netes vírusvideót csinálni! Azt hamar le tudnánk forgatni egyszerű eszközökkel. Például ha a felvételin Cooper-tesztet kell futni, akkor kezemben a Csillag születik plakátjával rohannék. Szerinted ezt értenék?
Nagyon tetszett Bradley Cooper alakítása és ha még egy pár ilyet kitalálnánk, lenne ebből komédia, az tuti!
- Az AGT-n még nézőként is elgondolkodom, hogy miért kell nekem végignézni az összes énekesjelöltet, hasbeszélőt, kutyadobálót, késsimogatót és mammutidomárt. Nektek ott még nehezebb lehet úgy, hogy értékelni is kell és a közönséget szórakoztatni. De azért jó móka egy ideig, nem?
Egy szezont elvállalnék, ha felkérnének ilyenre. Annál többet biztos nem, sőt a szezon közepénél másfelé kacsintgatnék inkább.
- Mi volt az, ami neked személy szerint a legjobb élmény volt ebben? Akár műsorszám, akár csak egy jó kávé a sminkescsajjal, bármi!
Az emberi oldala nagyon is érdekel. Minden produkció tele van jobbnál jobb pillanatokkal, amik vagy kamera előtt esnek meg vagy nem.
- Most nincs nálam felszerelés. Annyira meg nem is vagyok szemét, hogy körömvágással álljak bosszút. Amiatt egy kicsit több tetanuszt kaptam, mint sima bundamunkák miatt. Haraptak a halak!
Fú, az az időszak! Otthon állt a bál és a kozmetikában is máshol járt az eszem. Így gyűjtöttem be pár sebhelyet a kutyusoktól.
- Ment a verseny! Próbáltam felülmúlni, de még a szakítás is úgy nézett ki, hogy azt se hallgatta végig. Két hét alatt hatszor vagy hétszer találkoztunk, meg közben telefonon is sokat beszéltünk - két évnek tűnt!
Nevetéssel zárom a rövid sztorit arról a rövid, de emlékezetes kapcsolatról. Azóta nem kezdek olyannal, aki már az elején megpróbál felüldumálni.
- Szerintem aki igazán közel került a másikhoz, az nem is tud rögtön váltani egy ilyen után. Igazság szerint még a válásom és a volt nejem pereskedése se volt annyira régen és azt hittem, hogy túl vagyok rajta. Lehet, hogy pont azért nem tudtam ebbe a kapcsolatba se beleadni, amit kellett. Vagy én beleadtam, de egyikünknek sem feküdt igazán a dolog. Azután neki, illetve vele már más feküdt, én meg a fényképezőgéppel vigasztalódom. Na de az nagyon is jó partner!
A végére teljesen belelkesülök és úgy beszélek a fotómasináról, mintha az lenne az aktuális párom. Bizony, sokat jár a fejemben, hogy az a házasság is talán eleve rossz ötlet volt. Nem akartuk látni, hogy már máshol járunk, mint tizenéves korunkban, amikor megismerkedtünk. A gyerek meg...
A komoly témát majdnem ugyanúgy borítom, mint a bácsit. Javier úriember módjára kezeli a helyzetet és a feltápászkodó idős úr hálás is a felajánlásért.
- Kösz, pajtás! - mondom neki még mindig a homokban ücsörögve.
Figyelem, ahogy az öreg távozik és a végén még vet rám egy rosszalló pillantást. Nem így akartam, de van valami igencsak szórakoztató abban, ami végül történt. A vizet is kémlelem, de nem látom a kutyát. Innentől fél papuccsal fogok közlekedni? Javier vicce zökkent ki és sírva röhögős kacajjal veszem át a hot-dogot.
- Ne röhögtess, mert elejtem és akkor még a forró mustár is megégeti mindenemet! Hot-human, ahhoz kellett a papucsom, igen!
Ez kész. Ezért van ő a képernyőn, mert ilyen spontán és jókedélyű. Nagy elánnal harapok egyet és nyammogok, hümmögök, nyalom a szám szélét. Az íz is el van találva, de a legjobb az, hogy nyugodtan - és jó társaságban - falatozhatok a röpizés után.
- Én tök jól voltam eddig is! Nem vetted észre? - felelek egy újabb nevetéssel.
A talpamat mutatom.
- Egész dizájnos lett. Fáj, de volt már rosszabb is.
Hirtelen kihúzom magam és meglepődötten járnak körbe a szemeim. Hátul a derekamhoz hozzáért valami hideg és nedves. Sőt vizes. Jesszus, mi ez? Meg kell fordulnom.
- Nézd csak, az eltévedt vándor! - mondom, ahogy újra Javier-re nézek és arrébb csusszanok. - Hát te hol jártál, tolvajkám? Úgy látom, nem kaptál hot-humant, hanem az én kajám miatt megint ideevett a fene, igaz?
Egy elázott máltai selyemkutya szájában a papucsommal. De most leteszi és a hot-dogomat kémleli. Az orra úgy remeg, mintha ráznák. Én meg a fejemet rázom és adok neki egy falatot. Ezzel jól el van. Idetelepszik mellém.
- Figyeled ezt a zsarolást? Ha nem kapott volna belőle, azonnal vitte volna a papucsomat egy újabb körre. Vigyázz, ha megemeled a lábad, mert piszok gyors a kis enyves kezű. Enyves fogsorú.
A papucsomat gyorsan a lábamra illesztem. Megborzongatom a kutya fejét és még egy falást kap tőlem. Újra Javier-hez fordulok.
- Nálad mik a tervek mostanában? Én kiállításra készülök és újabb romos házakat akarok felfedezni. New Yorkban bően van ilyen és remek képeket lehet róluk lőni.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Another high five - Kirk & Javier
Another high five - Kirk & Javier EmptyVas. Jan. 09 2022, 17:53


Kirk & Javier
And we bump into each other again and again and again

Mintha csak egy színészt hallanék, aki megannyi szerepe mellett rendőrt még pont nem játszott egy filmben vagy sorozatban sem. De egyikünk sem színész, annak ellenére, hogy rengeteg időt töltünk kamerák előtt és ha szívünkre kellene tennünk a kezünket, lehet mindketten bevallanánk, hogy egy kicsit azért csorbul a jellemünk felvétel alatt, még ha nem is tudatosan. Ami a cooper-futást illeti, be sem fejezi a mondatot, de én már nevetve fogom a fejem.
- Én érteném, lehet ők is, de a reakciójuktól lehet tartanék. Csak nevezd el Bradley-tesztnek és nem Cooper-tesztnek. - Régen iskolás koromban milyen sok coopert futottunk... én mindig csak a középmezőnyben voltam, megmentettek azok, akik nemes egyszerűséggel tojtak az egészre és inkább lesétálták, így én még egy jó időt értem el, mondhatni. Manapság már biztos, hogy a felét sem tudnám lefutni.
- Mivel műsorvezető vagyok és nem zsűri, így egészen jópofa, amíg nem vársz el többet a mérhetetlen röhögésen kívül. A zsűriket többet vonják be a kínzásokba, nekik tűrni az ökörségeket nem olyan egyszerű mindig még annyi pénzért cserébe sem. Sokszor egyébként mielőtt felmenne a színpadra valaki teljesen komoly, semmi ökörködés nincs rajta, én próbálom kicsit csökkenteni benne az izgulást, aztán felmegy a színpadra és olyan lazán végigtolja a hülyeségét, hogy csak pislogok. - Mesélem közepes hangerőn, de végül is, nem árulok el semmi olyan sztorit, amit nem mesélnék el bárkinek, aki leszólítana az utcán. Voltak esetek, amikor a zsűritag női tagja sírva fakadt az adás után és kijelentette, hogy ő többet ezt nem vállalja el, amit teljesen meg tudtam érteni. Oka van annak, hogy ennyire sűrűn változnak a sztárok a műsorban.
- Mindig nagyon jó élmény az, hogyha gyerekek jönnek fellépni és olyat tesznek, ami valami szenzációs. Megannyi őrült hülyéskedő felnőtt ember után az egyik adásban jött egy kisfiú és leénekelte a csillagokat is az égről. És az a kisfiú visszajött a színpadról és úgy csillogott a szeme. Mondta, hogy ez volt az első alkalom, hogy ilyen nagy nézőközönség előtt énekelt és majdnem elsírta magát. - Én is majdnem elsírtam magam a történtek után, csodálatos, hogy mekkora tehetségek léteznek és hogy az a kisfiú mennyire szerényen kezelte (még) az énekhangját.
Kirk viccei... komolyan alig tudom abbahagyni a nevetést, ha pedig sikerül, a mosolyom nem tud elhalványulni. Mesélek neki Ciaráról, bár kicsit kellemetlen ez a történet nekem tudván, hogy ő jelenleg egy nehéz szakítás után van. Bár ahogy hallom, azért nem évekről van szó, hanem mindössze két hétről? Talán akkor azidő alatt még nem kényelmesedett bele a párkapcsolatba, hogy életre szóló trauma érje, mondom ezt pont én, az a srác, akinek tipikusan nehéz kialakítani egy hosszútávú kapcsolatot és minden elutasítás és szakítás mérhetetlenül fájt. Mivel ő is nevet - ami nem tudom, mennyire őszinte tőle -, ezért én sem kezdek bele mélyebb beszélgetésbe, mindössze csak hallgatom őt.
- Bárhogy is, szerintem ne hibáztasd magad. Tényleg idő kell, hogy túltedd magad a váláson, de az is normális, hogy nem akarsz szingliként ülni tétlenül. Szóval fel a fejjel, majd szembejön veled az igazi és nem a fényképeződre utalok most kivételesen. - Pedig az is jó sok idő, mire megtaláljuk a legjobb gépet, amit képesek is vagyunk használni. De a fényképezőgép helyett akár mondhatnám az autókat, vagy a gitárokat is.
Jajjaj, helyzet van! A forróságtól esnek össze az emberek, avagy Kirk játszik tekegolyót és nagyon jó pontokat ér el. Felsegítem a szerencsétlen embert, aki rosszkor volt rossz helyen, aztán hot dog-gal a kezemben vonulok a forró betonról menekülő fotós után. Ha kínos a helyzet, akkor egy jó vicc mindig mentőöv lehet, mármint nem nekem, hanem az én félpapucsos drága barátomnak.
- Nyugi, mustárosan jó a hot-human... gondolom. Még nem ettem, de az a blöki lehet már igen. - Oké, nagyon rossz és gyenge poén, de annyi magaslabdát kapok Kirktől, hogy vétek lenne kihagyni.
- Úgy érted, akkor is tök jól voltál, amikor lányos hangon ordítottál, hogy "szétégtem". Pedig én már tényleg kezdtem aggódni érted. - Egyébként teljes mértékben el tudom képzelni, mennyire fájhatott neki. Én is sírva futok végig a tengerpart homokján mire beérek a vízbe és fellélegezhetek. Szinte gőzt fejlesztenek a forró talpaim, ahogy beérek a hideg vízbe.
Tünemény egy kutyus egyébként, ha nem tudnám, hogy milyen csintalanságokra képes. Otthon Rudy is mindig ellopja a papucsaimat, úgyhogy nagyon haragudni nem tudok rá, de nem is nekem kell, hanem Kirknek. Vigyorogva nézem végig a nagy találkozást. Ahogy a kutya kap egy falatot a kajából, felnevetek.
- Ugye tudod, hogy ha egy falatot adsz neki, akkor utána még többet fog kérni? - Szakavatott és tapasztalt gazdi vagyok, kitapasztaltam már a kutyák gondolkodását, hiába nem tudok én sem ellenállni az örökös kunyizásuknak.
- Okosabbak, mint gondolnánk - azzal én is megsimogatom a füle tövét. - Áh, az én papucsomat csak akkor kapja meg, ha levesz a lábamról. - Tovább simogatom, addig is talán Kirk be tudja falni a hot dogját. A jószár ahogy rájön, hogy jószándékú simogatók vagyunk, ledobja magát és felemelve lábait jelzi, hogy a hasát is lehet tapizni. - Oké, sikerült neki... - Levennie a lábamról. De azért a papucsom marad rajtam, több, mint hetven kilót kell leszednie a papucsról, ha azt akarja megkaparintani.
- És ezeket a képeket hova töltöd fel, vagy kinek adod el? - Mert például az instagramon talán nem a legnépszerűbb képek kategóriájába tartoznak a romos házak, bevételnek biztosan nem alapoznék erre. - És miért pont ezt jelölted ki célként? Ne értsd félre, csak tényleg meglepett. - Oké, nem azt néztem volna ki belőle, hogy meztelen csajokat fotóz, de azért ez a téma is új számomra. Persze nem felejtem el a kérdését, csak erre a pár falatra már egyszerűbb tőle kérdeznem és hallgatnom őt, mintsem, hogy teliszájjal meséljek a magam terveiről.
Lenyelem az utolsó falatot is, aztán megpaskolom a kutyát, Rody pontosan tudja, hogy ez azt jelenti, hogy vége a simogatásnak.
- Most leginkább dokumentumfilmezésben látom a rövidtávú szerelmet, van egy-két ötlet, projekt, amit meg szeretnék csinálni és szponzort is találtam rá. A legjobb, hogy rengeteg utazással, felfedezéssel jár, a világ több különböző pontjára megyek a stábbal, amit tudod jól, mennyire imádok. De próbálom folytatni a zeneszerzést és minden mást is, aztán majd meglátjuk, mit hoz a jövő. - Minden tervemmel kapcsolatos beszámolót így fejezek be már-már szinte protokollszerűen. Sodródom az árral, az ötleteimmel, próbálom kihasználni az eddigi sikereimet arra, hogy új dolgokba kezdjek. Sosem voltam olyan ember, aki hosszú időn át egy eseménytelen irodában tudna ülni, nekem kellenek az új impulzusok és az, hogy minden nap más legyen, mindig egyre több legyek. Ez utóbbi mellesleg a marketinges életnek is a része, úgyhogy még azt sem állíthatom, hogy az eredeti szakmám rossz választás volt. Közben látom, hogy Kirk is végzett a hot-doggal, na meg a hot-dog is végzett Kirkkel.
- Ha valaha még le mered venni a papucsodat, benne lennél egy fürdésben? - Érzem, hogy éget nap és a testem ordít a hűvös vízért. Mondanám, hogy esetleg ássa el a papucsát a homokban, amíg lubickol, de a kutya úgyis kiásná a szaknyomok alapján.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Another high five - Kirk & Javier
Another high five - Kirk & Javier EmptyVas. Május 22 2022, 22:09
- Bradley-teszt! Akkor meg azt nem értenék, hogy igazából Coopert futok. Bár igazából le se futnám, nem nekem való. De az ötlet megvan! Ezt egyszer meg kell csinálni!
Rengeteg ötletem szokott adódni, főleg ha másokkal hülyéskedünk és nem lehet mindet megvalósítani. De ezt meg kell! Javier jó társ az agyalásban is. A futás meg sose volt a kedvencem. Ha kamera előtt kellett, mindig csak az elejét vagy a végét vettük fel. Lehet, hogy kéne találnom egy új sportágat, ami tetszik.
- Ja, frappánsakat mondani és kérdezni lehet, hogy kellemesebb, igen. Ezért jó a műsorvezető, mert nem az ő nyakába borulnak és nem őt utálják, bármilyen ítéletet is kapnak. Ezeket a bevonulás előtti felvételeket nagyon szeretem! Mikor a családdal váltanak pár szót, nagymama még tömi az utolsó almás rétest a szerepelni akaró kisuni torkába vagy valaki már előtte sír. Vagy közben és utána is.
Észreveszem, hogy a srác most óvatos hangon beszél. Tudom én, elég egy kósza pletyka ahhoz, hogy az újságok valami nagy baromságot írjanak és akkor megütheti a bokáját. Lehet, hogy nem kerülne nyilvánosságra a "bűnössége" (amivel nem értek egyet, mert ember legyen a talpán, aki minden jó sztorit magában tud tartani), csak egyszerűen nem szerződnek vele többet. Ezt én se akarom.
- Gyerekkoromban én is imádtam szerepelni és még megvan a videó az első iskolai fellépésemről, ahol én játszottam a húsvéti nyuszit, aki elmegy a feltámadt Jézushoz. Mielőtt úgy néznél rám, nem, nem én írtam a forgatókönyvet, hanem az egyik eszement tanárunk. Amúgy nem volt egy Oscar-díjas alakítás és én se voltam sírós. De nagyon sokat jelentett nekem! Elhiszem, hogy jó látni ilyen kölyköket, meg nekik én is szurkolni szoktam!
Ha már az én kölykömnek nem szurkolok annyira. Kicsi még és az anyja nem könnyíti meg a helyzetet. Én meg nem kesergek, hanem élem az életemet és talán majd egyszer. Majd...
Figyelemmel hallgatom Javier történetét Ciara-ról. Tisztában vagyok vele, hogy mikor nem szabad operatív poénokat benyomni és ez olyan helyzet. A saját történetemet már elviccelem, ahogy a terápián is, amire jártam, miután megnyertem a pert. Jó buli volt azzal a társasággal lógni! Nem ezért járnak az emberek terápiára, de utólag már tudom, hogy én nem gyógyulni akartam. Sorstársakkal akartam bulizni!
- Jaaa, persze, nem nyomom az öklömet az állammal, hogy úristen, mit csináltam, milyen vagyok és a többi és a többi. Kellett idő, hogy eddig eljussak és ahogy mondod, kell majd még több. A lényeg, hogy pezsgek, mint a szódabikarbónás víz! Azt meg az igazi is ki fogja szúrni!
Egy biztos: engem észre szoktak venni. Nem vagyok a legjóképűbb, legizmosabb, de a kisugárzásom egyedi és ha egy nőnek ez számít igazán, akkor van esélyem. Meg a pénztárcám is fontos szexepil és néha azt hiszem, hogy a volt nejemet is ez érdekelte legjobban, úgyhogy az ilyesmivel csínján bánok.
- Van ugye, aki nyers húst ad a kutyának. Más meg mustáros hot-humant? Az se sokkal jobb.
Az a legjobb ezekben a véletlen találkozásokban, hogy Javier is két kézzel szórja a humorlabdákat és én is. Még az ilyen ciki helyzetet is lehet orvosolni a mi módszerünkkel.
- Persze, tök jól voltam! Tök jól szétégtem. Jó, az fájt, de nem lehet mindig zokogni, jajongni. Tudod mikor csináltam utoljára? Mikor a barátaimmal motoroztunk az éjszaka közepén és ahol megálltunk beszélgetni, nevetgélni, kiszóltak az emeletről, hogy ne röhögcséljünk. Ezért elkezdtem sírást imitálni, perceken át. A többiek meg ezen röhögték perforáltra a vakbelüket, úgyhogy végülis a lakó kihívta ránk a rendőrséget, de addigra már elszeleltünk.
A mondat végére már én is keresem, hogy a szétégéstől hogy jutottunk idáig. Sokszor megkapom, hogy nem tudnak követni. Néha én is nehezen érem utol magam.
- Vagy kiszolgálja magát és viszi az egészet. Bevallom, most jobban hiányozna a hot-dog, mint eddig a papucsom.
Főleg ha figyelek arra, hogy ne a forró betonon álljak.
- Neked van kutyád? Vagy volt?
Ezt hirtelen nem is tudom róla. Kutyásoknál csak csettinteni kell és órákig tudunk beszélgetni a kis szőrös barátainkról. Látom, hogy nagyon is értő kézzel nyúl az apró tolvajhoz. Lett egy új barátunk!
- Ez gyorsan ment! Ő vett le a lábadról téged vagy te őt? Nem tudom eldönteni!
Kihasználom a helyzetet és nagyot harapok az ételből, amíg a kutya szeretteti magát.
- Főleg magamnak készítem, de néha pályázatra is beküldök egyet. Sőt egyik barátom könyvet akart kiadni és pont ilyesmi fotót szeretett volna a borítóra, úgyhogy az én egyik képemmel jelent meg a regénye. Erre nagyon büszke vagyok!
A fotózás hobbi nálam, egy olyan tevékenység, amit szeretek. Hála a szüleimnek és a mögöttem lévő tartalmas életnek bőven van anyagi forrásom. Sose azért dolgoztam, hogy megéljek. Ezért vagyok ilyen szabad szellemű.
- Ahogy ezek az épületek kezdik megadni magukat az időnek vagy ahogy a természet lassan birtokba veszi őket, az nagyon különleges formákat tud kialakítani. Nem depresszió van mögötte, nem a romlást, az elmúlást keresem, hanem...egyszerűen látok ezeken a helyeken olyasmit, amit máshol nem annyira. Amit még sokszor csinálok, inkább felkérésre, az a kutyafotózás. De macerásabb. Képzeld el, ha őt akarnám lencsevégre kapni!
Forog a hátán, imádja a hasvakarást, de egy másodperc se telne bele és megint ellopna valamit. Az ilyen pörgőcsigákkal nehéz, ha fényképezni akarom őket. A paskolásból értett, de a hátsó lábával finoman megrúgja Javiert jelezve, hogy szerinte túl hamar fejezte be a vakargatását.
- Á, ez izgalmas! Milyen témában utazol? Történelem, gazdaság, zene?
Imádom a dokumentumfilmeket. Emberi sorsokról szólnak, hol kisebb, hol nagyobb látószögből mutatják meg a kiszemeltek életét.
- Ha kell egy társ a filmezéshez, csak szólj! Ilyenben még nem vettem részt, de a kamera előtt rutinosan mozgok és segítek, amiben csak akarod!
Lázba hoz, hogy egy ilyen projektről van szó. Lehet, hogy már a teljes stáb leszerződött és nekem nincs ott helyem, meg amúgy se akarok tolakodni, de bedobtam az ötletet, hátha van esélyem. Ha nem lesz, akkor mással kell belevágnom valami hasonlóba, mert ez nagyon jól hangzik! És közben megettem a hot-dogot. Felcsillan a szemem a csobbanás gondolatától.
- Hólyagosra égett lábra legjobb a friss new yorki strandvíz. Naná!
Már dobom is le a papucsot. Előre tudom, hogy nem fogom megtalálni és ehhez még egy kutyának se kell elvinnie. Ügyefogyott mozdulattal állok fel, utána viszont megindulok és rohanok bele a vízbe. Ha Javier is csatlakozott, akkor fehérszőrű kis barátunk pont közöttünk rohan. Aztán az én lábam elé oldalazik be, ezért... Megint elesek, de most hassal a vízbe. Röhögve állok fel, mert innen már nincs sok és lassan lehet tempózni.
- Ez az esések napja! Komolyan! Verseny a bólyáig?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Another high five - Kirk & Javier
Another high five - Kirk & Javier Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Another high five - Kirk & Javier
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Javier & Carmen
» Wonder Wheel-Kirk & Carmelia
» fame is the name of the game | Kirk & Maia
» Javier & Eli
» I'm Javier and who are you?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: