New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 52 felhasználó van itt :: 9 regisztrált, 0 rejtett és 43 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 10:26-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 09:47-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 07:59-kor
Jeremiah Cross
tollából
Ma 07:26-kor
Pierre Duval
tollából
Ma 07:00-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 23:17-kor
Sebastian Nolan
tollából
Tegnap 22:48-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 21:47-kor
Flynn Eagleton
tollából
Tegnap 21:35-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
221

Jeremiah Mortred
TémanyitásJeremiah Mortred
Jeremiah Mortred EmptyPént. Május 14 2021, 20:02
Jeremiah Mortred

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Jeremiah Mortred
Becenevek:
Jer, Jeremy, Mort
Születési hely, idő:
New York, 1988.03.11.
Kor:
33
Lakhely:
Brooklyn
Szexuális beállítottság:
biszexuális
Családi állapot:
egyedülálló
Csoport:
egészségügy
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:

Columbia University College of Physicians and Surgeons - már végzett

Department of Pathology and Laboratory Medicine at NewYork - rezidensi képzés - már végzett

Stevenson University - Master's in Crime Scene Investigation - online kurzus - folyamatban
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
igazságügyi orvosszakértő
Ha dolgozik//Munkahely:
Office of Chief Medical Examiner - Manhattan
Hobbi:
elmondani a véleményét mindenről, ha kérdezik, ha nem; kóbor macskákat etetni; a munkája
Play by:
Francisco Lachowski

Jellem
El tudom képzelni, mi ötlik egyből az eszedbe, mikor nevem mellett a foglalkozásom részleteit is meghallod, már ha tudod, mit foglal magába pontosan.
Furcsa, bolondos embernek képzelsz, aki jobban csípi a halottak társaságát, mint az élőkét, aki képes egy teljes társalgást lefolytatni még egy több napos vízihullával is, nem foglalkozva azzal, választ egyetlen kérdésére se kap, s még a szeme se rebben közben, aki érzéketlen, akit nem hat meg a halál, mások vesztesége. S nem is jársz olyan messze az igazságtól, mint azt szeretném, ha érdekelne mások véleménye. De szerencsére nem érdekel.

Valóban nehezen bírom az élők lelkes csacsogását, műmosolyát, köpönyegforgatását. Valóban zavar nélkül mesélem el bármilyen holttestnek az előző nap eseményeit a boncteremben, teljesen figyelmen kívül hagyva, ha van is valaki mellettem. Valóban képes vagyok elzárni az érzéseimet és nem foglalkozni vele, az, aki előttem fekszik, valaha pirospozsgás élő volt, családdal a háta mögött, akik, ha túl is lépnek, magukban örökké gyászolni fogják.

Emellett azonban annyi minden más is van bennem, hogy időm se lenne felsorolni mindent.

Soha nem voltam a népszerűek között, bármilyen iskolába is jártam, de a stréberek is messze elkerültek. Én voltam a furcsa, okos gyerek, akit nehezen lehetett kiszámítani, aki időnként mást se  csinált a tanuláson kívül napokig, máskor pedig ki se nyitott egyetlen könyvet se, inkább egy kocsma pultját támasztotta, ki tudja, meddig.
Egy kezemen meg tudom számolni, hányan állnak igazán közel hozzám és van, hogy őket se látom hosszú hónapokig, belefeledkezve a munkámba teljesen, azt se tudva sokszor, milyen nap is van pontosan. Ismernek már azonban annyira, hogy ne vegyék magukra az efféle eltűnéseket, ahogy azt se, ha mikor nagy ritkán mégis találkozunk, elveszve gondolataim között, fogalmam sincs, mit mondtak nekem.
Ha azonban segítségre szorul bármelyikül, pontosan tudják, gondolkozás nélkül nyújtok  nekik kezet.

Múlt

Minden bűntett helyszínének megvan a maga hangulata, pláne akkor, ha holttestet is rejteget.  Különösen hangozhat ez a megfogalmazás, morbidul is talán, de ez nem változtat a tényeken. Bármennyi halottal találkoztál is már életed során, mindegyik nyomot hagy maga után, aprót, jelentéktelent, amiről sokáig azt hiszed, el is felejtetted, míg egy napon vissza nem tér az álmaidban. Ahhoz, hogy meg tudd kímélni magad a rémképektől, az álmatlan éjszakáktól, a könnyektől, a szorongástól, tapasztalat kell és annak a képessége, hogy el tudd különíteni magad a történtektől, mintha ott se lettél volna valójában, mintha kívülről tekintenél az eseményekre.
Minden egyes élettelen test látványa nyomot hagy, a legnagyobbat azonban azon a fiatalokéi, akik gyilkosság áldozatává váltak. Talán mert őket látva még közelebb kerül az esendőségünk, tehetetlenségünk, hiszen előttük ott állt volna még az egész élet, ha valaki kegyetlenül el nem ragadta volna tőlük. Nekik pedig, hiába voltak életre valók és erősek, esélyük se volt ellenük.

Legalábbis így volt ez valaha.

Túlzott, sokak által tapintatlannak jellemzett érdeklődésemet a lehető legmélyebbre száműzve kivágom kocsim ajtaját és a lehető leglassabban kipattanok a vezetőülésből. A szemerkélő esőtől védve fejem és szemem, magamra igazgatom kabátom kapucniját, épp csak annyira, hogy beteljesítse feladatát, de a kilátásban ne akadályozzon. Normál tempóban közelítek a tetthelyhez, de annak érdekében, hogy minél hamarabb elérjem, lépteimet olyan hosszúra húzom, amennyire csak lehetséges.
A területet ellepő nyomozóknak épp csak intek. Ők nem fontosak, szükséges rosszai csupán az egésznek, na meg többségük amúgy se kedvel, felesleges is lenne barátkozni velük. Akad egy-két kivétel persze, akiket némi túlzással talán, de akár még barátomnak is nevezhetek, jelenleg azonban velük se áll szándékomban foglalkozni, épp csak annyira veszem a fáradtságot, hogy megállapítsam, van-e itt egyáltalán közülük valaki, mielőtt teljes figyelmem annak szentelném végre, amiért idehívtak. A koszt és vizet teljesen figyelmen kívül hagyva, táskámat magam mellé téve és felhúzva kesztyűmet, behatóbb pillantást vetek az áldozatra, az lenne a dolgom végül is, hogy megállapítsam, mikor és miért halt meg. Habár utóbbi első látásra meglehetősen egyértelműnek tűnhet.
Az eset egyszerűnek látszik, nem kell sok ész és vizsgálódás ahhoz, hogy megállapítsam a halál okát, s bár elbízni magam nem szoktam és nem is áll szándékomban most elkezdeni, azt képtelen vagyok megakadályozni, hogy gondolataim felvegyék a korábban eldobott fonalat.
Ha őszinte akarok lenni magammal, vagy éppen mással, akkor idejét se tudom már, mikor rebbent meg akár csak szempillám is utoljára egy helyszín láttán. Mikor száguldott át testemen sajnálat vagy félelem. Az izgalom ellenben örök társam. Talán még szemeim is őrült lánggal csillannak fel az újabb munka hallatán.
Belegondolva, nem lenne szabad meglepettnek lennem emiatt. Már kisgyerek koromban se élveztem igazán társaim társaságát, az egyetemen pedig egyenesen menekültem szaktársaim elől, először csak az órákra, később pedig a boncteremig meg se álltam. Elmondhatatlan szerencsém volt, hogy a tanárom örömmel foglalkozott velem szabadidejében is, mindig kedvelte, ha önkényesen asszisztenseként szegődtem és millió kérdést feltettem. Neki köszönhetem azt is, hogy mikor rájöttem, a sebészet nem nekem való, segített kitalálni, mi lehetne a hivatásom, amiben felhasználhatom az eddig megszerzett tudást, de nem kell a betegek lelkét is ápolgatnom.

***

Remegő ujjaim görcsösen markolják a szikét, mit fogalmam sincs, mikor vettem a kezembe, ahogy szemeim ismételten végigsiklanak az asztalon fekvő testen. Nem vagyok régóta a szakmában ugyan, mégis, egészen mostanáig biztos voltam abban, bármi történjen is, nem fogok érzelmeket mutatni, hogy nincs semmi, amitől felkavarodik a gyomrom vagy sós könnyek marják szememet. Nem számítottam arra azonban, hogy valaha egy ismerős sápadt, mozdulatlan alakjával nézek majd farkasszemet.
Nem ismertem olyan jól ugyan, épp csak néhányszor beszéltünk, nem is a halála az, ami ennyire megvisel, hanem az, akihez kapcsolódik. Kétség sem férhet hozzá, hogy nem balesetben vesztette életét, márpedig ahhoz épp elég ideje dolgozok már a rendőrséggel, hogy pontosan tudjam, a hozzá legközelebb álló lesz az első számú gyanúsított, márpedig figyelembe véve múltját, hatalmas lelkesedéssel igyekeznek majd nyakába varrni mindent, különösen, ha olyan kapja az ügyet, aki lusta felemelni az íróasztal mögül a valagát.
De én mégis mit tehetnék? Ha beleavatkozok, nem csak a munkámat veszíthetem el, hanem a szabadságomat is.
- A fenébe! - sziszegem bajszom alatt, pánikszerűen kutatva telefonom után. Az nem árthat akkorát talán, ha legalább figyelmeztetem, készüljön egy kevéssé barátságos látogatásra és talán nem is késtem még el vele.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jeremiah Mortred
Jeremiah Mortred EmptySzomb. Május 15 2021, 17:17
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Jeremiah!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Hiába nem újdonság a szakmád, azt hiszem olyasmi, amit nem sokan vállalnak be. Legalábbis nekem egy olyan ismerősöm sincsen, aki hasonlóval foglalkozna. Pontosan azon okokból, amelyeket Te magad is felsoroltál. Nem csak gyomorra van szükség ahhoz, hogy halottakkal foglalkozzon valaki, hanem arra is, ne vigye magával azt, amit egy-egy esettel feltár. Nem akarunk mindannyian egy olyan világban élni, ahol nincsen gyűlölet, nincsen törvénytelenség és nincsen olyan halál, ami idő előtt történt?
Mindazon tulajdonságok ellenére, amelyeket felsoroltál és amelyekkel a munkádat végzed, ott vannak az árulkodó jelek arra is, hogy nem vagy minden körülmények között hideg, hogy vannak olyan pillanatai az életednek, amikor igenis megmutatkozik az, hogy törődsz másokkal. Nem csak a kóbor macskák etetése miatt, hanem azért is, mert akkor a telefon után nyúltál. Törődsz azzal az illetővel, aki a vonal túlsó végén fogadta a hívásodat. Cseles módon azonban kihagytál bennünket abból, hogy beavass a titokba; kiről is van szó pontosan. Egy biztos, hogy sokat köszönhet neked, ha időben érkezett a hívás. Mi pedig miatta ismerhettük meg az álarc mögött rejlő, hidegnek tűnő, de mégis érző férfit. Jeremiah Mortred 2624752903
Mint ahogyan az illető kilétét sem fedted fel, úgy érzem épp annyira ködös a jövő is, ami rád vár. Kitudódott, hogy szóltál neki? Mi a helyzet az állásoddal és mi vár még a jövőben. Mind-mind olyan kérdések, amelyek a játéktéren derülhetnek majd ki, így nem is tartalak fel tovább! Jeremiah Mortred 3673325056
Színt hamarosan kapsz valamelyik admintól, én pedig addig is szeretnék még egyszer gratulálni az elfogadásodhoz!

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!



You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Jeremiah Mortred Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Jeremiah Mortred Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Jeremiah Mortred 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Jeremiah Mortred 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
950
★ :
Jeremiah Mortred 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
 
Jeremiah Mortred
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Father Jeremiah
» Sebastian & Jeremiah // In Kolkata
» Jeremiah&Florian ~ Black sheeps
» Sins and Redemption // Sebastian & Jeremiah
» are you happy in this modern world? - (Jeremiah & Jennifer)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: