New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 61 felhasználó van itt :: 10 regisztrált, 0 rejtett és 51 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 11:26-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 11:25-kor
Dorian J. Lester
tollából
Ma 11:25-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 10:26-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 9:47-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 7:59-kor
Jeremiah Cross
tollából
Ma 7:26-kor
Pierre Duval
tollából
Ma 7:00-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 23:17-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Morgan Moody
TémanyitásMorgan Moody
Morgan Moody EmptyVas. 31 Jan. - 18:02
Morgan Moody

Karakter típusa:
Saját
Teljes név:
Morgan Jack Moody
Becenevek:
Jackie
Születési hely, idő:
New York, 1993. március 23.
Kor:
27
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
Hetero
Családi állapot:
Egyedülálló
Csoport:
Média
Munkabeosztás:
Filmrendező
Munkahely:
Hivatalosan Hollywood, egyébként változó
Hobbi:
Fotózás, zenélés
Play by:
Richard Madden

Jellem
Lusta, nemtörődöm suhanc volt a tinédzser korában, akinek megvolt a magához való esze, de csak ritkán élt a teljes potenciáljával. Buliról járt bulira, ő volt az, aki a halott partit is képes volt egymaga újraéleszteni. A lányok szerették, a fiúk irigykedtek rá.
Ez azonban megváltozott. Ma már egy határozott, ambiciózus, elismert filmrendezővé nőtte ki magát. Nincs eltelve magától, egy nagyon reális, szerény személyiség. Tisztában van a sikereivel, de nem hagyja, hogy a fejébe szálljon. Úgy gondolja, hogy mindig van lehetőség a fejlesztésre, újításra. Kedves, őszinte, segítőkész férfivé nőtte ki magát a rakoncátlan tinédzser.
Igazi művészlélek és menthetetlen romantikus. Szeret saját darabokat komponálni, melyet vagy zongoráján vagy a gitárján, vagy pedig a hegedűjén szokott megalkotni. Hol melankólikus, hol bulizós, hol pedig szerelmes dalok fordulnak meg a fejében, melyeket papírra vet, betanulja, előadja. Tudja jól, hogy  versek, dalok írásával felesleges erőlködnie, hisz a rímérzéke a nullával egyenlő, ezért próbálja a gondolatait más módon kifejezni. Erősen érzelmes és szenvedélyes ember, melyet csak a legközelebbi ismerősei tudnak róla.
A legmélyebb gondolatait és titkait a naplója őrzi. Körülbelül tízéves korában kapta meg az elsőt, miután az anyja elhagyta őket. Ha nem is naponta, de minden harmadik-negyedik nap előveszi, és ugyan legtöbbször csak pár szót ír bele, máskor oldalakat képes regélni az életében történtekről. Kissé szentimentalista, és még annak ellenére is hiányolja a gyermek-tinédzserkorát, hogy ma már sokkal kiegyensúlyozottabb és boldogabb életet vezet.

Múlt
Amennyi fejfájást okoztam az apámnak, nem is értem, hogy nem dobott ki az utcára egyszer sem. A középiskolát nem épp a legjobb jegyekkel zártam, de kellően jókkal ahhoz, hogy minden lehetőségem meglegyen a továbbtanuláshoz, hát még a munkába álláshoz. Nem tartom kizártnak, hogy köze volt hozzá annak a nőnek is, akivel fél év kapcsolatépítés után már a házasságukat tervezték. Aranyos nőnek tartottam egyébként, hamar megkedveltem. Hogy a lányával milyen viszonyunk volt, az már egy teljesen másik kérdés. Jól kijöttünk egymással, állandóan csipkelődtünk a másikkal, és ilyen-olyan csínyeket vittünk végbe. Az esküvő sem volt ez alól kivétel.
Azonban a házasságot követő hónapokban az egyik este kicsit másfelé terelte az életünket. Alig múltam 20, ő 17, mikor meghívtak minket egy közös barátunk bulijába. Egyre több, és egyre változatosabb módon gurítottuk le az elénk tett alkoholt, a kiürített üvegnek pedig vajon milyen sorsa lesz fiataloknál? Először egyszerű üvegezés, később felelsz vagy mersz. Az előbbiben nem volt semmi lényeges, az utóbbi játékra áttérve azonban már kezdett pikánsabbá válni a helyzet, és az újabb legurított felesek csak még inkább oldották a hangulatot. A részletekbe nem mennék bele, de lényeg, ami lényeg: történtek ott érdekes dolgok. Még ha az ágyig nem is jutottunk el, elég közel kerültünk hozzá. De legalább az egyikünknek volt annyi esze, hogy azt mondja: elég. Nem én voltam az.
A kapcsolatunk ezután már nem volt olyan, mint korábban. Ő állított le minket, de úgy érzem, hogy ezt azóta is bánja. Nem tagadom, én is, de a továbblépésben sokat segített, hogy úgy döntöttem, jelentkezem a filmművészetire. Minden flottul is ment, egyedül azzal nem számoltam, hogy vissza fognak utasítani. Magam alá kerültem, de ezt aligha mutattam ki a külvilágnak. Mindenkinek azt mondtam, hogy felvettek és vár rám Észak-Karolina, közben azonban teljesen kilátástalan volt a helyzetem. Volt párszáz dollárnyi megtakarított pénzem, és abban a két hónapban míg az egyetemre kellett volna készülnöm, addig a fotózással próbáltam még jobban meghúzni magam. A szemeszter kezdete előtt felköltöztem egy albérletbe, és szerencsére ekkorra egy sofőr állást is sikerült találnom. Nem az álommunkám volt, de arra tökéletes, hogy eltartsam magamat, míg kitalálom, hogyan is tovább.
Az egész gyerekkoromban nagy szenvedélyem volt a filmezés. Készítettem az évek során egy-két amatőr kisfilmet, amit jobbára a YouTube csatornámon osztottam meg, de a szorgos, hűséges rajongótáboromon túl nem voltam valami sikeres. Jó ideig csak amolyan hobbiként fogtam fel, egészen addig az ominózus estéig. A filmjeimre jött visszajelzések a megszokott gyűlölködőkön kívül abszolút pozitívak voltak, én pedig ezen felbátorodva döntöttem az Észak-Karolinai Művészeti Egyetem mellett. A visszautasítás ahelyett, hogy eltántorított volna
a rendezéstől, csak újult erővel ruházott fel. Szánt szándékommá, később a rögeszmémmé vált, hogy márpedig igenis lesz nevem a filmes szakmában, még ha bele is pusztulok. Volt bennem egyfajta bizonyítási kényszer, azt azonban nem tudtam, hogy magam iránt, a családom iránt, vagy csak szimplán az egyetem, meg úgy az egész világ iránt.
Nem meglepő módon az egyetem folyamatosan visszatérő téma volt a családomban. Mindig kérdezgettek, én pedig mindig tereltem. Olyan szintre fejlesztettem ezt, hogy egy idő után már kész tehetségem volt a hazudozásban. Nem voltam büszke rá, de úgy véltem, még várnom kell az igazsággal. Bejártam az órákra, a folyamatosan a campuson lógtam, de egyiknek sem feltétlenül a tanulás volt az oka, sokkal inkább az ismertségek kiépítése. Amit egy év alatt tanultam (volna) az egyetemen... maradjunk annyiban, hogy sok újjal nem tudtak szolgálni. Az egyik tanárom így fogalmazott: „Ha sikeres akarsz lenni, nem a tudás a legfontosabb. A tehetséges emberek sokszor amiatt nem tudnak kibontakozni, mert félnek nagyot lépni és tenni a céljuk eléréséért. A papír miatt nem fogsz máris hollywoodi filmekben rendezni, ahhoz bizony kockáztatni kell. Szükséged van tehetségre, természetesen, de ha nem vagy elég tökös kockáztatni, akkor azért nem árt, ha van mögötted egy kis hátszél.” Ezek a szavak teljesen beleégtek a fejembe. Muszáj volt rájönnöm, hogy én az utóbbi kategóriába tartozom, nem a kockázatvállalókéba.
A kisfilmjeimet továbbra is ugyanolyan szenvedéllyel csináltam, mint korábban – az egyetemről való kilépés azonban határozottan segített az időm jobb beosztásában. A semmiből egyszercsak kaptam egy e-mailt az egyik hollywoodi filmes producer menedzserétől. Az új filmjéhez fiatal, tehetséges, szenvedéllyel teli rendezőt keresnek, pontosabban annak egy asszisztenst. Az egyik kisfilmem, mint kiderült, vírusként terjedt szét a neten, ami lassacskán eljutott a megfelelő emberekhez, később pedig a rendező inboxát is megtalálta. Négy órát ültem a válasz felett.
Elmentem a rendező meghallgatására, ahol egy kisebb interjút követően kaptunk egy alapkoncepciót, amiből egy öt-tízperces snittet kellett csinálnunk. Kevesen voltunk, mindössze négyen, és három hét állt rendelkezésünkre, melynek végén a rendező megnézi őket, és kiválasztja a számára legjobb embert. Nem értettem, miért pont az enyémre esett a választása, erre csak a pár nappal későbbi kávézás alkalmával derült fény. Az én kisfilmemből nem érezte annyira az erőlködést, mint a többiekéből. Továbbra sem értettem, mire akar ezzel utalni, de kifejtette. A társaim le sem tagadhatták, mennyire próbáltak megfelelni a rendező úr stílusának, védjegyeinek, és ez valamilyen szinten frusztrálta őt. Úgy gondolta, hogy egy hozzá hasonló szabados, egyedi művésszel jobban tudna együtt dolgozni, mint velük. Nem egy bólogató kutyára volt szüksége, hanem egy olyanra, aki más megvilágításba tudja helyezni az elképzeléseit, és szükség esetén szembe is száll vele. Tisztelettudóan, de határozottan. A munkát megkaptam, az azóta is ívelő karrieremnek pedig ez adta meg a kezdő löketet.
Egy hazugságból indult minden, de a csúcsra vezető út nem mindig helyes. Jelenleg is épp az egyik filmbemutatómról utazok éppen haza. Három nagyszabású filmet tudhatok eddig magam mögött, a negyedik azonban még egyelőre várat magára. Nem akarom abbahagyni, szó sincs róla, viszont az elmúlt 6 évem csak a karrieremről szólt. Úgy éreztem, ki kell vennem végre egy kis kényszerpihenőt, nehogy idő előtt kiégjek. Jelenleg is 34 órája vagyok ébren, a szemeim pedig majd kiesnek a helyükről. Hatórás az út, így még legalább ötöt tudok aludni... ez is haladás. Elolvasok még egy-két frissen publikált kritikát az új megjelenésről, majd jó kedvvel zárom le a laptopot és dőlök neki a fejtámlának. Nem hittem volna, hogy az a nemtörődöm, lusta fiú egyszer még hollywoodi filmessé fogja kinőni magát. Szó se essék róla, nem vagyok még a legnagyobb nevek között és talán sosem leszek… de így is többen ismernek fel, úgy szakmán belül, mint ahogy azon kívül. Hogy mit tartogat számomra a jövő? Nos… abból kiindulva, hogy honnan indultam, és hova jutottam, nehéz lenne megmondanom. És a meglepetést sem szeretném elrontani.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Morgan Moody
Morgan Moody EmptyHétf. 1 Feb. - 10:02
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Morgan!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Van az a pont az életedben amikor ráeszmélsz, hogy a sikeres bulizások már nem boldogítanak úgy mint azelőtt és ennél te sokkal többre vágysz. Ilyenek azok a helyzetek amikor ott állsz a jövőd bizonytalan kapuja előtt és csak az a kérdés jár a fejedben, hogy mégis hogyan tovább? A tervek nem mindig sikerülnek az elképzeléseink szerint és ezt te is tapasztalhattad az első kudarcod után. Az ilyen történések képesek másodpercek leforgása alatt visszadobni az amúgy lelkes hangulatunkat a START mezőre és elbizonytalanítani szinte mindenben amiben addig a pontig még biztosak is voltunk.Very Happy
Szerencsére téged a történtek sem késztettek feladásra, sőt épp az volt a mozgatórugója annak az elgondolásnak, hogy márpedig ha törik, ha szakad, te akkor is a terveidet végigviszed. Minél többet tudtál meg erről a világról aminek a részesévé akarsz válni, annál jobban láttad át, hogy te neked éppen mire is van szükséged ehhez és a kitartásod végül meghozta munkád eredményét. Talán egy-két bűntudatkeltő hazugságba és megannyi próbálkozásba került, de a mai sikereidet látva én határozottan úgy gondolom, hogy megérte. (Van erre egy mondás, ami nem meglepően nem jut most eszembe.. Rolling Eyes)
Hosszú utat jártál be és még rengeteg minden vár még majd rád, de az előzményekből ítélve nem lesz gond azzal, hogy a továbbiakban is majd nagyszerűen helytállj. Very Happy

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Morgan Moody A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Morgan Moody D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Morgan Moody 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1705
 
Morgan Moody
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Morgan Moody
» J. N. Moody
» Josephine Nicole Moody
» garrett morgan
» Mia & Morgan

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: