New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 90 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 77 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Meghan Montilio
tollából
Ma 20:51-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 20:37-kor
Zoey Miles
tollából
Ma 20:37-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Ma 20:09-kor
Elodie C. Harland
tollából
Ma 20:04-kor
Alfonso Deluca
tollából
Ma 19:49-kor
Zoey Miles
tollából
Ma 19:06-kor
Karin Bjorge
tollából
Ma 19:03-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 19:00-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

Jarret Xiu Ying Li
TémanyitásJarret Xiu Ying Li
Jarret Xiu Ying Li EmptyVas. Jan. 24 2021, 09:35
Jarret Li

Karakter típusa:
Saját
Teljes név:
Jarret Xiu Ying Li
Becenevek:
Ying, Xiu Xiu, Li
(Jar Jar de szigorúan csak az öccsének)
Születési hely, idő:
New York, 1996. 08. 08.
Kor:
24
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
Maga sem tudja még. A nőkért biztosan oda van, de a nemlétező szerelmi élete miatt elgondolkodott már a férfiakon is, ellenben a meleg pároktól frászt kap.
Családi állapot:
A munkájára fogja a szingliségét
Csoport:
Bűnüldözés
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
New York City Police Academy
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Rendőr
Ha dolgozik//Munkahely:
New York Police Department
Hobbi:
Minden idejét kiteszi a munkája és az öccsére való vigyázás
Play by:
Xiao Dejun

Jellem

6 szó, ami a legjobban jellemez


Bátor
Nem hiába lettem rendőr. Még a nevem is ezt jelenti, úgy értem a kínai nevem, amit apa adott. Már születésemkor is azt akarták a szüleim, hogy olyan erős, céltudatos és bátor legyek azt hiszem. Ezért döntöttem úgy, hogy a gyengéket akarom védelmezni és rendet akarok teremteni a városban. Nos, ez tulajdonképpen majdnem sikerült... Na jó, közel sem vagyok. Elvégeztem a rendőr akadémiát, végre fel is vettek, de egyenlőre csak újonc vagyok, nyilván. Így kevesebbet kell fizetniük és van, aki hozzon kávét. Persze szoktam menni az irodán kívülre is, de messze nem annyira izgalmas ez a munka, mint gondoltam. De majd az lesz! Hogy miért vagyok még bátor? Nos nem mondom, hogy egy horror film nem tud megrémiszteni, mert az a világból is ki tudna kergetni, de ha mások épségéről van szó, akkor más a helyzet. A suliban is volt olyan, hogy bár kisebb és gyengébb voltam, ha valakit ok nélkül bántottak, akkor odaálltam, hogy inkább engem verjenek el. És persze jól el is páholtak, nem kellett könyörögni nekik, de legalább engem és nem a barátaimat. Most valami hasonló helyzet alakulna ki, ha az öcsémről lenne szó, mivel jelenleg ő az, akire a leginkább vigyáznom kell...

Rend
Nem csak a házon belül szeretem, bár ott is már megszoktam, hogyha mosogatni kell, akkor nem kérdezek, csak megcsinálom, valamint a takarítást is és rendrakást. Apa régebben nem ért rá ezeket elintézni, így én tettem meg, anya pedig... Nem volt ott. De alapból nem erre gondolok. Szeretem, ha az életben is rendben vannak a dolgok. Ha nincs igazságtalanság, lopás és hazudozás. A bűnt semmilyen mértékben nem pártolom és legszívesebben minden egyes embert felelősségre vonnék, aki akárcsak egy picit is sérti a szabályokat. Ezeket anno azért állították fel, hogy kordában tartsák az olyan embereket, akik nem képesek a normák alapján viselkedni és bármire képesek, hogy elérjék a céljaikat. De valakik a tiltások ellenére sem képesek leállni, így őket el fogom kapni. Majd egyszer...

Szeretet
A családom iránt a legnagyobb. Főleg apa felé, hiszen ő volt ott nekem mindig. Nem túlzok, ha azt mondom, hogy ő nevelt fel, egyengette az utamat és mutatta be nekem a rendőr lét szépségeit. Persze sok hátránya is van, de mivel se saját családom, se barátnőm, így én még könnyedén elboldogulok. Meg persze egy újoncnak amúgy sem adnak valami sok és pláne nem halálos munkákat. De rajta kívül még ott az öcsém, akiért teljesen odáig vagyok. Bár olyan hű de nagyon sok időt nem töltöttünk el együtt eddig, de mikor először megismerkedtem vele már tudtam, hogy nagyon fogom imádni. És most is még mindig szeretem, de látszik, hogy most van azon időszakban, amikor mindent ki akar próbálni. Anya pedig... Én nagyon szeretem őt elvégre ő az anyukám, miatta is élek. De nagyon sokat róla nem tudok mondani...

Utálat
Amit a saját anyámtól kapok. Bárkitől, de tényleg akárkitől jobban el tudnám viselni, mint a családomtól. És lám, pont az egyik szülőm az, aki négy éves korom óta látni sem akar, nem veszi fel nekem a telefont és még csak az öcsémet se hagyta, hogy megismerjem az elején. Az nem számított soha, hogy az emberek mit gondolnak rólam, hogy néhány barátom elhagyott, mert úgy gondolták, hogy munkamániás vagyok... semmi sem zavart. De az igen, hogy a nő, aki miatt élek az elhagyott. Mert hogy apát otthagyta, az egy dolog, de egy kisgyereket is. Én nem kellettem neki, csak az öcsém, aki pont a válás előtt született. Arra pedig, hogy miért tette ezt csak ennyi mondott: "Pont olyan vagy, mint az apád..."

Szerencsétlen
Röviden tömören, apámmal éltem négy éves korom óta itt Amerikában, mert nem sokkal az öcsém születése után a szüleim elváltak és anya lelépett a fene se tudja, hogy hova. Ezután nem tudtuk elérni őket, pedig én is és apa látni akartuk a kisebbik Li-t. De ha nem lenne elég, hogy a családi életem egy kisebb romhalmaz, akkor még ott a tény, hogy sem a munkámban, sem a magánéletemben nem vagyok sikeres. Egyenlőre csak könnyebb ügyeim vannak a rendőrségen, így nyilván nincs semmilyen olyan izgalmas munkám, mint amilyenről álmodtam. Arról nem is beszélve, hogy a csajokkal sincs szerencsém. Úgy értem felszedni még fel tudom őket, de megtartani már nehezebb. És nem tudom, hogy mit csinálok rosszul…

Szégyen
Hogy nem vagyok az a gyerek, akire mindenki vágyott. Apám talán mást mondana, de csak azért, mert én voltam az egyedüli, aki megmaradt neki anno és én akartam ugyanazt a munkát végezni, mint ő. Mégsem tudok olyan jó lenni. Bár szerinte jó úton haladok, mégsem érzem azt, hogy erre nagyon büszke lehetnék. Arról nem is beszélve, hogy az eszemmel sem tűnhetek ki. A vizsgáimon átmentem, ami ahhoz kellett, hogy idáig eljussak, de sose voltam jó például bioszból, vagy földrajzból. Nem voltam kitűnő tanuló, így sokszor kinevettek miatta. Arról nem is beszélve, hogy apa szülei még csak-csak beszélnek rólam, de inkább az öcsémről kérdeznek, ha szóba jönnek az unokák. A család másik felének pedig már régóta tudom, hogy szégyent okoztam, ezt nem is kell vitatni. Bár néha úgy érzem, hogy inkább az egész családra csak bajt hozok az ügyetlenségemmel.
Múlt
Hogy milyen is számomra egy tökéletes család? Természetesen áll egy kínai származású apából, akinek bőven vannak amerikai felmenői, egy kínai anyukából, és két fiúból. A szülők mindennél jobban szeretik egymást és sose hagynák el a másikat. Az a tipikus tökéletes pár, akit egymásnak teremtettek. Nekik lenne egy gyerekük, aki sokban hasonlít az apjára, de azért az anyjától is örökölt pár jó tulajdonságot, majd mikor ő négy éves elmúlt már, születik egy kistesója, akit a világon mindennél jobban szeret a bátyus, és mindig vigyázni fog rá…

Pont olyan vagy, mint az apád!
Ez volt az utolsó mondat, ami anyám mondott nekem. A következő reggel már el is ment és az öcsémet is elvitte. Sose értettem, hogy miért váltak el apáék. Mondjuk négy évesen nem is túl sok minden van, amit megért az ember magyarázat nélkül. Pláne én nem. Nehezen fogom fel azokat a dolgokat, amikhez nem adnak magyarázatot. De hiába vagyok már 20 évvel idősebb, még most se tudom mi volt az oka annak, hogy szétmentek. Számomra ez úgy nézett ki, hogy egyik nap még együtt játszottunk társasjátékot, másnap pedig anya összepakolt és azt mondta, hogy a bíróságon találkoznak legközelebb apával. Én pedig csak álltam a szobám ajtajában és nagy szemekkel néztem a veszekedést.
Ezután nem sokkal meg is lett az ítélet, hogy én apánál maradok, a tesóm viszont anyuval megy. Közösen egyeztek bele ebbe, így nagyon semmiről sem kellett vitatkozni. De mikor vége lett ennek az egész cirkusznak nem bírtam ki és csak azért is odamentem a nőhöz, hogy miért hagyj el minket. Erre kaptam azt a választ, amit. Szóval ez az én hibám? Azért megy el, mert nem szereti, hogy apára hasonlítok? De ha apát szereti, akkor miért nem jó, hogy olyan vagyok, mint ő? Ezeket a kérdéseket tettem fel magamban és a mai napig úgy vagyok vele, hogy nekem is van közöm ahhoz, hogy anya elment. Nem mondom, hogy teljesen az én hibám, hiszen egy négy éves gyerek ugyan mi olyat tehetne, ami miatt elhagyja valaki a férjét?
Nem tudom, hogy hova ment, az apám sose mondta el. Próbáltam néha hívni, hátha felveszi, hátha beszélhetek vele, de semmi. Míg nem, amikor kilenc voltam nem kaptunk egy hívást. ”Apukámat akartam hívni ott van?” Először nem akartam hinni a fülemnek. – Wen-wen?- kérdezek vissza halkan. Lehetséges lenne, hogy a kisöcsém hívott volna fel minket? Ekkor hallottam életemben először a hangját. Egyszerre voltam boldog és meglepett. Anyu megengedte volna neki, hogy felhívjon minket? Ez azért érdekes lenne, mivel ő maga sem beszél velünk, így nem gondolnám, hogy ez egy logikus döntés. De persze mit sem számított ez akkor. Egyből bemutatkoztam és mondtam neki, hogy apa csak egy óra múlva ér haza, addig esetleg beszélgethetnénk. Így legalább volt egy kis lehetőségem ismerkedni vele. Ha már egyszer úgy rendesen sose találkoztunk. Miközben hallgattam pedig elképzeltem hozzá egy arcot. A fejemben egy aranyos kissrác arcát jelenítettem meg, aki nálam nyilván alacsonyabb, de azért hasonlít rám.
Bár a valódi külső felfedéséig még volt pár év hátra, nekem pedig nem volt időm folyton azon agyalni, hogy mikor látom őt, vagy vajon mennyire jönnénk ki, ha egyszer úgy esik, hogy meglátogat. Mert hát ezek után már muszáj lett volna neki. De nálam is ment tovább az élet, iskolába kellett járnom és nagyon keményen tanultam. Sajnos én sose voltam olyan jó tanuló. Illetve a logikus tárgyakat mindig is szerettem, de azokat, amiket magolni kellet sajnos nem sikerült jól teljesítenem annyira. Így rengeteg időt töltöttem a tanulással mindig. Szerencsére sikerült azért elég jóra felhúznom az átlagomat. Ellenben ha valamiben igazán jó voltam, azok a sportok. Nyilvánvalóan hajtottam is arra, hogy ezek jól menjenek, hiszen a jövőm érdekében olyan fizikummal is kellett rendelkeznem, amivel nem csak öt métert tudok futni, hanem azért többet például. Ami viszont mindenkit meglepett, még engem is bevallom, hogy táncolni is szerettem. Azt hiszem ez az egyetlen dolog, ami anya művészi vénájából megmaradt nálam. 7 évesen kezdtem el táncolni és egészen addig, amíg nem fejeztem be a középiskolát jártam is rendszeresen oktatóhoz. Most már nem űzöm, de ennek ellenére néha nem tudok parancsolni magamnak és otthon csak azért is táncra perdülök. Persze azt pontosan tudtam, hogy rendőr akarok lenni, de nem akartam, hogy azt higgyék, buta vagyok vagy lányos, amiért nem vagyok éltanuló és szeretek táncolni. Legfőbbképpen apára nem akartam szégyent hozni. Így telt el az egész általános és középiskola. Több időt töltöttem az olvasással és memorizálással, mint bármi mással. De utána bejött a suli melletti munka is, mert hát nem akartam apa pénzén élni. Hiába esett jól, hogy próbál segíteni boldogulni, azért jobb szerettem volna a saját lábamra állni.
Húsz éves koromban pedig végre elérkezett a nagy pillanat és láthattam a kisöcsémet. Bevallom sokféleképpen képzeltem már el, de mindegyiket felülmúlta! Kinézetileg is sokkal aranyosabb volt, mint amilyet elképzeltem és személyiségileg is teljesen más volt. Ő sokkal okosabbnak tűnt nálam, hatalmas volt a tudása, és úgy tűnt a memóriája is igen jó, mivel mindenre emlékezett, amit eddig meséltem neki. Egyszóval lenyűgözött a srác, és ha lehetett, akkor csak még jobban imádtam, mint eddig. Eleve oda meg vissza voltam a tudattól is, hogy megismerhetem végre a tesómat, de ami ezek után jött az csak még jobban feldobott.
Nem volt elég nekem, hogy rendszeresen meglátogatott minket apuval, de végül ideköltözött. Egészen pontosan hozzám, mivel én már 21 évesen elköltöztem otthonról. Szegény apát kicsit megrendítette, de én önálló életbe kezdtem. Aztán utána azt hiszem, hogy egyértelmű volt, hogy Wen velem fog lakni. Bár nekem is össze kell egyeztetnem a munkámat azzal, hogy vigyáznom kell a testvéremre, de szerencsére kapok ehhez segítséget, meg mivel egyenlőre csak újonc vagyok, így nyilván kevésbé vagyok elfoglalt. Ami meglepetésként ért, hogy anya egy teljes használati útmutatót adott az öcsémhez. Abból aztán tényleg megtudhattam, hogy milyen is Wen, mert álmomban sem képzeltem volna, hogy ennyi gondja van, és ennyire felügyelni kell majd. De persze mindennek eleget akarok tenni, nem fogom hagyni, hogy visszavigye, így igyekszem minél jobb bátyus lenni. Bár a főzős résszel és az állandó felügyelettel less némi gond, de majd megkérem a szomszéd srácot, hogy ügyeljen rá.
Így 24 éves koromra az életem egy jelentős része még mindig kicsit romokban van. Már olyan szempontból, hogy nem vagyok még rendőrként is csupán újonc, de legalább van munkám és fizet annyit, hogy megéljek belőle. Mondjuk… kapunk némi kiegészítést, mert egy ekkora lakást fenntartani és főzni kettőnkre azért nem lehet annyira olcsón kihozni. Plusz a lányokkal sem jön össze mostanában, így a szerelmi életemnek is lőttek, vagy legalábbis bajos lesz bárkit is találni magamnak, aki nem akar egy éjszaka után kidobni. De legalább a családom valamelyest újra együtt. Ha mást nem is, legalább a kistesómat visszakaptam és talán végre less lehetőségem beszélni újra anyával majd, mikor ellenőrizni akarja, jól végzem-e a rám szabott feladatokat.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jarret Xiu Ying Li
Jarret Xiu Ying Li EmptyVas. Jan. 24 2021, 14:28
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Jarret!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Kis lépések. Ez jutott eszembe, amikor végeztem a történeteddel - ami miatt egyébként legszívesebben adnék neked egy nagy ölelést, mert egyik négy éves gyerek sem vágyik arra, hogy a saját édesanyja azokkal a szavakkal hagyja el, amelyeket Te kaptál a sajátodtól. Sőt, ha a szavakat elfelejtjük, arra sem vágyhat egyik négy éves kisgyerek sem, hogy az anyukája egyáltalán egyedül hagyja. Szavak nélkül egyébként is sokkal fájdalmasabb lenne... Vagyis nem tudom, mindkettő olyasmi, ami rettenetesen fájhat és olyan gondolatokat ébreszthet bennünk, mint amilyenekkel Te magad is küzdesz. Nem szabad azonban haszontalannak, vagy szégyennek érezned magadat! Legyél büszke arra, aki vagy és amit elértél. Talán voltak olyan tárgyak az iskolában, amelyek nehezebben mentek, de Te kitartottál, letetted a vizsgáidat és még olyan hivatást is választottál magadnak, ami nem arról szól, hogy minél nagyobb hőstetteket vigyél véghez, ami miatt fennmaradhat a neved a rendőrség köreiben. Te azokon akarsz segíteni, akiknek szükségük van rád, akik nem tudják megtenni magukért és akik egy olyan igazságos ember védelmét érdemlik, mint amilyen Te is lenni akarsz rendőrként. Szerintem ez nagyon szép cél, ezért is legyél nagyon büszke arra, hogy elindultál az úton!  Jarret Xiu Ying Li 2624752903
Gondolom nem olyasfajta feladatra vágytál, amikor többet akartál tenni, mint az öcsédre való felügyelés, de kétség sem fér hozzá, hogy mindketten nagyon sokat tanulhattok majd abból, hogy együtt éltek - és most nem csak arra gondolok, hogy kinek mi a kedvenc színe, hanem hogy milyenek is vagytok ti ketten emberként és testvérekként. Új élmény lesz ez mindkettőtöknek, ráadásul biztosan nem zökkenőmentes, de azt hiszem ez segít majd neked - nektek - abban, hogy megértsd mi történt a szüleitek között, amikor elváltak, illetve, hogy miért is nem kellene magadról negatívan gondolkodnod. Szurkolok, hogy így legyen! Jarret Xiu Ying Li 3874598021
Színt hamarosan kapsz valamelyik admintól, én pedig addig is szeretnék még egyszer gratulálni az elfogadásodhoz!

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!



You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Jarret Xiu Ying Li Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Jarret Xiu Ying Li Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Jarret Xiu Ying Li 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Jarret Xiu Ying Li 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
950
★ :
Jarret Xiu Ying Li 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
 
Jarret Xiu Ying Li
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: