New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 80 felhasználó van itt :: 7 regisztrált, 0 rejtett és 73 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 15:48-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 14:09-kor
Seraphine Murphy
tollából
Ma 14:00-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 13:50-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 13:36-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 13:28-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 13:00-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 11:43-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 11:40-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Red × Charlie ~ something important
TémanyitásRed × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyVas. Szept. 20 2020, 08:35

Redmond & Charlie
"Fuck this. Fuck this wondering. Fuck this trying and trying."

Mi a szart keresek Manhattanben? Hát ez egy baromi jó kérdés, márcsak ha azt nézzük, hogy amúgy a székhelyem Brooklyn egyik legmocskosabb sikátorának kukái mellett vannak, azon a bizonyos kartonon, amiért összeverekedtem még Pete-tel is, a nagydarab, szakállas, fogatlanra vert öregemberrel. De most otthagytam... otthagytam, hogy elvergődjek a New York University-hez, mert szükségem volt . Mármint, hogy Redre. Mi a faszért lenne szükséged bárkire is? A hang felcsattant bennem, hogy jelezze mekkora idióta vagyok, hogy idetoltam a képemet éppen erre az istenverte helyre. Hiába voltam annyi idős, mint a jelenlévő diákok egy része, hiába vegyülhettem volna el a forgolódó tömegben... kívülálló voltam.
Talán három évvel ezelőtt még beillettem volna ide közéjük és én is örömmel nyomkodtam volna a mobiltelefonomat, meg cseverésztem volna az akármilyen professzor akármilyen órájáról, ha nem hagyom félbe a tanulást, ha leérettségizem. Ehelyett szaros csöves voltam, aki büdös ruhákban ácsorgott az egyetem egyik épülete előtt, nem is tudva, hogy kiszúrja-e egyáltalán a neki szükséges embert. Csak figyeltem, ahogy egyre többen és többen jönnek ki az egyetem épületéről. Még éreztem a füves cigi hatását, de már nem olyan intenzíven, mint kellett volna. Nem okozott örömöt, inkább furcsa pánikérzetet... mintha mindenki engem figyelne. Talán így is volt egyébként.
- A francba... - morogtam, mert már jó pár perce álltam ott, de még mindig csak a bámuló emberek voltak, Red sehol. Lehet, hogy még órája volt, vagy az a kis rohadék éppe ma lógott el. Csakhogy nekem nem volt telefonom, hogy ide szóljak vagy üzenetet írjak neki. Örültem, ha életben maradok abból a kevés pénzből, amit loptam. Ha meg a kezembe került egy telefon, azonnal túladtam rajta. Nem volt lehetőségem ilyen flancos dolgokra.
Inkább bedugtam a számba egy cigarettát és meggyújtottam. Nagyon szippantottam a dohányból, de ez már régen kevés volt ahhoz, hogy megnyugtasson. - Hol a picsában vagy... - makogtam magam elé, nem foglalkozva azzal, hogy őrültnek néznek. Általában jól elvoltam a saját társaságomban, most viszont, ahogy bámultak, furcsán lüktetni kezdett a szívem, mintha attól tartanék, hogy ezek bizony tudják, mit tettem... hogy a nyakamra küldenek valami zsarut, hogy megkésteltem Edet, a nagydarab unokatestvéremet. Vajon mit hoznék fel védekezésként, ha valaki rájönne, ki vagyok? "Bocsánat, az a nagymamlasz volt olyan hülye, hogy beleszaladt a bicskába?" Minden bizonnyal ez lenne a legjobb magyarázat, csak senkit sem érdekelne. Ed jó családból származott, én pedig egy bevándorló fia voltam - legalábbis félig-meddig - és egy drogos csöves lett belőlem. Bennem nem bízott meg senki... sőt a legtöbben azt gondolhatták, hogy megérdemeltem, amiért az utcára kerültem.
Gondolkodás közben hangosan korgott a gyomrom. Furcsa, émelyítő, savas érzés volt, jóval elviselhetetlenebb, mint tegnap... vagy azelőtt... vagy azelőtt. Hát ezért voltam itt. Bár nem kellett volna. Gondolom csak egy-két keresetlen megjegyzést kapok majd Redtől, ahogy az szokás volt. Mi a szarnak vagy itt? Azért, hogy rájöjjön, milyen töketlen vagy? - zúdítottam magamra mindent, ami éppen megfordult a fejemben.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyHétf. Szept. 21 2020, 15:09
Charlie & Red
that's how you know you fucked up
Ugyanolyan szinte eseménytelen nap is lehetett volna, mint bármely másik – még azok az elhintett beszélgetésfoszlányok sem kelltették fel a figyelmem, amikben egy gyanús külsejű alakot emlegettek az egyik épület előtt. A visító hang tulajdonosa valószínűleg eltúlozta a hírt amúgy is... ezek az épületek tele vannak különös megjelenésű emberekkel, tulajdonképpen bárkire célozgathatott volna olyan fennhangon. Ennek az egész információnak csak akkor lett értéke, amikor kiérve az épület sarkában tényleg állt valaki, akinek az alakja egy hosszabb pillantás után még ismerőssé is vált. Megállok egy másodpercre, ahogyan felmérem a feszült testtartását, miközben azonnal megfogalmazódik bennem a kérdés, ami talán már sokakban előttem - már azok közül, akik rászántak egy pár másodpercet a rutinszerű rohanásukból és felpillantva elgondolkoztak egy kicsit a saját kis buborékjukon kívül a környezetükön is – mit keres itt, és mi történt? De a többi, a sajátomhoz hasonló rövid pillantásokkal ellentétben én nem hagytam annyiban a dolgot, a többiektől elszakadva már indultam is a régen látott alak felé. Minden lépés közben azon gondolkodtam, hogy mennyire kellene felhúznia a váratlan megjelenésének – bár ezen a ponton kiszámítható nehezen lehetett volna, Charlie előre jelzési esélyei meglehetősen korlátozottak. És minden megtett lépéssel szinte nyilvánvalóbbnak tűnt, hogy az utóbbi találkozásunk óta sem lett sokkal fényesebb az ő helyzete. Még mindig olyan csapzottnak és megviseltnek tűnt, mint aki az utcán tölti az éjszakáit, és talán ennek az ellenkezője jobban meglepett volna, mint az a hír, hogy sikerült túllépnie… lassan nehéz volt eldönteni, hogy tulajdonképpen rá vagyok dühös vagy magamra, de szerencsére beszélgetőtávolságba értem még mielőtt időm lett volna lerendezni ezt a vitát magamban. – Charlie! – Valamivel vidámabb megszólítás, mint a korábbi gondolataim jelentős része, de azért még közelebb áll egy ténymegállapításhoz, mint mondjuk egy nyakbaborulós köszöntéshez. Ha vihar lesz, akkor úgyis kap majd rosszabbat is, és ha a megszokott formánkat hozzuk, lesz az is. – Jól nézel ki. – A megjegyzés pont, hogy nem a megjelenésének szólt, inkább a szorongó testtartásának, meg annak a feszült légkörnek ami körbeveszi a füstön kívül. Mióta várhat itt? De tulajdonképpen az sem baj, ha magára veszi, sőt, addig is nem gondol arra ami annyira zavarja, helyette rám lehet majd dühös. Sokkal jobb eshetőség. – Hiányoztam? – A beszélgetés kezdete óta most először jelent meg az arcomon valami mosoly szerű dolog is, pont annyi gúnnyal átitatva, ami még belefér a barátságos kategóriába. Megelőlegeztem, hogy engem keres, de igazából ha nem keresett is mindegy, mert már megtalált. Vagy én őt.
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Red × Charlie ~ something important TM5NlP7
Red × Charlie ~ something important A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Red × Charlie ~ something important De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Red × Charlie ~ something important D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyKedd Szept. 22 2020, 15:23

Redmond & Charlie
"Fuck this. Fuck this wondering. Fuck this trying and trying."

A savas érzésre majdnem öklendezni kezdtem. A gyomrom nem örült annak, hogy immáron hatodik napja nem ettem egy falatot sem... vagy ha igen az is csak szemét volt. Tegnap már kínomban egy papírzsebkendő szélén nyamnyogtam. Ez volt az egyetlen dolog, amit ennyire éhesen sikerült kilopnom egy diáklány táskájának zsebéből. Minden máshoz bőven fogytán volt már az erőm. Szinte vártam, mikor kopogbe a vég, hogy "megjöttem, Charlie, csak feküdje le, gyorsan túl esünk rajta." Egy részem már vágyott a túl esésre, hogy csak legyen ennek az egésznek végre vége. Azonban, ahogy ott álltam az egyetem épületének közelében - még mindig Red felbukkanására várva - tudatosult bennem a tény, hogy én is itt lennék talán, ha nem kúrom el az életemet azzal, hogy megpróbálok kinyírni egy gyökér embert.
Figyeltem, ahogy le-feljárkálnak a hallgatók a csillivilli ruháikban, a telefonjukat nyomkodják, mint a normális fiatalok. Tetszett valahol, de sosem vallottam volna be hangosan, hogy én is úgy lennék ilyen. Ilyen... emberi. Csakhogy a nagy bámészkodásban, hirtelen leesett, hogy ők is engem néznek. Egyre-egyre kisebbnek... és még kisebbnek... éreztem magam az engem pásztázó tekinteteknek. Még a cigaretta sem segített azon, hogy a szívemet megnyugtassam. Az aztán egyre hevesebben vert, mintha ki akarna szakadni. Hangos, hörgő, már-már fojtogató légzéssel pillantottam vissza. Nem, nem lehetsz ilyen töketlen szar! - gondoltam és bedugtam a számba a cigit, mire hangos köhögés szakadt fel belőlem.
Meghallottam a nevemet. A picsába, hát persze, hogy Rednek éppen ilyenkor kell kiszúrnia... pont pánikrohamot készülök kapni. Ráadásul a hangjára is összerezzentem, mintha be lennék parázva. Hát igen, be vagyok parázva.
- Cső Red - köszöntem olyan lazán, amennyire éppen tőlem tellett. Azaz tökre nem lazán. Ahhoz éppen túlságosan ki voltam idegelig. Oké, mocskos vagyok, oké, a ruháim leszakadnak rólam... a tornacipőmön annyi a lyuk, hogy a szürke zoknim kilátszott rajta és már mocskosabb volt a betonnál, amin ezek a szerencsés kölyökök jártak.
- Persze, hogy jól nézek ki. Ha kivakarnám magam a mocsokból, ezerszer jóképűbb lennék nálad - válaszoltam teljes meggyőződéssel, az egyértelmű szurkálódásra. Persze az egóm addig állt meg szilárd lábakon, amíg meg nem hallottam egy csapat cicababa vihogását. Erre megint összerándultam. Na ezért nem bírom a nőket... megbélyegeznek, kiröhögnek.
- Még jó, hogy hiányoztál... gondoltam lógjuk ma együtt és...- Magyaráztam, de a szemem sarkából a hármas fogatot figyeltem, akik még mindig vigyorogva engem bámultak... vagy minket. Nem tudom, mit élveztek ezen annyira. "Jé, ott egy csöves, haha! Mekkora nyomorék!" Persze, jó nekik, hogy csak vicc tárgyát képezi számukra a másik ember szenvedése. Számomra is éppen elég szánalmas volt a puszta létezésem.
- Volna kedved velem tölteni a nap további részét? - faggatóztam, így próbálva rávezetni, hogy esetleg meghívhatna enni valahova. A francért sem mondtam volna ki, hogy ugyan együnk. Sőt bele is karoltam a karjába, nem érdekelve, hogy valószínűleg tőlem kellően mocskos lesz, és húztam magammal. - Beszélgethetnénk egy csomót, mint régen. - Magyaráztam és szándékosan megbámultam egy menzás plakátot, ami az egyetemi konyhán kapható menüről szólt. Hát elég jól nézett ki... leves... ezer éve nem ettem egy meleg levest. Vagy krumplipürét... a hasam kordult egyet, de Red nem hallhatta a zsivajban, ami körbe vett minket.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyCsüt. Szept. 24 2020, 20:47
Charlie & Red
that's how you know you fucked up
Biccentve fogadom a köszönését, miközben a tekintetem még mindig őt figyeli. Nem akartam úgy tenni, mintha tudnám mennyire szar lehet neki most, mert akárhogyan is vesszük, nem tudom. Amit én átéltem az sem volt kellemes a pillanatban, de ő ezt teszi már… évek óta. Én meg már tető alatt alszom, még ha néha nehezen is jön össze, de mégis jobban a kezemben tartottam az életem, mint ahogyan Charlienak összejött. Ő csak most lehet annyi idős, mint amikor én idejöttem…
Bármire is gondolok, az arcom mégis olyan szigorú marad, mintha éppen leszólni készülnék őt. Talán van benne valami igazság is, de ugyanakkor hallom mögöttünk csacsogni a lánybandát, hogyan ne hallanám, szándékosan beszélnek olyan hangosan, hogy hallja csak mindenki, főleg ez a szerencsétlen srác is itt előttem. Én meg ahelyett, hogy azonnal őket bámulnám meg, még mindig Charliet figyelem amikor ráncolni kezdem a homlokomat, mintha csak rá haragudnék a puszta tény miatt, hogy megjelent. Pedig a gondolataimat már egy ideje a mögöttem levők töltik ki, akik úgy tűnik sehogyan sem képesek leszállni a témáról, sőt, mintha csak most kezdtek volna belemelegedni, kicsit sem zavartatva magukat a tényen, hogy Charlie is kiszúrhatta őket. Láttam, hogy megremegett már arra is, ahogyan megszólítottam…
Mégis elvigyorodok amikor megszólal, úgy téve, mintha minden a legnagyobb rendben lenne és semmi idegesítő nem lenne körülöttünk, mintha csak egy szokásos találkozó lenne… aminek mellesleg az okában még mindig nem vagyok biztos. Miért is van itt? – Ja, hát persze. – Olyan magabiztosan nézek vissza rá, mintha nem hinnék a szavainak.
Felnevetek, de nem azért, mert valóban viccesnek gondolnám a helyzetet amiben találtam magam, sokkal inkább attól, hogy különösnek hatott ez az egész dolog, ezzel a kéréssel a tetején… - Hát persze, megbeszélhetjük, hogy mikről maradtunk le… - És ekkor még belém is karolt, ha nem lett volna már így is gyanús a viselkedése… a mocsok volt az ami a legkevésbé zavart az egészben. – Persze, és ki is festjük egymás körmét közben? – A mosolyom szelídült egy kicsit, de gúnyosabbnak hatott mint korábban. Viszont hagytam, hogy vezessen, nem akartam elküldeni, ellenben a csacsogó társasággal akik szemeztek velünk… vele már egy ideje. Most, hogy elhaladtunk megbámultam én is őket, nem hittem, hogy a helyzetünkben lehetne túl csúnyán tenni azt. Szájalni csak azért nem álltam le, mert az csak még több figyelmet vonna magunkra… de nagyon közel álltam ahhoz, hogy tényleg mondjak is valamit, látszott azon, ahogyan megremegett a szám széle vagy éppen megfeszülnek az izmaim. Lehet mégis vissza kellene szólni, sőt, ez biztosan az a helyzet amikor beszélni kellene, csakhogy akkor újra Charliera pillantottam, aki feltűnően megbámulta az egyik menza menüjét hirdető plakátot. Ezen a ponton azért kezdett felébredni a gyanú bennem, hogy mi is lehet igazán az ami Charliet Brooklynból egészen Manhattanig képes volt elűzni. Ez szinte életképesebb gondolatnak tűnt, minthogy sikátort váltott volna. - Még mindig Brooklynban szoktál maradni? - Attól még rákérdek, legyen biztos. Igazából az is eléggé különös lett volna, hogy idáig húzza az éhsége, nem az a típus, aki nyafogna az ilyenek miatt... szóval vagy tényleg nagy a baj, vagy... fogalmam sincs, az egyik csöves túl erősen húzott be neki? Azért én is megbámulom a menüt, mielőtt még ismét  szemeibe néznék. Őszintén nem tudom mit is vártam tőle, de attól még figyeltem, hátha mégis kinyög valami értelmeset is, mert egyelőre még mindig több a kérdésem mint a válaszom. Most találgatnom kellene, hogy mi a baja? - Az elég távol van innen. - Utalgatok arra, hogy nem kicsit fura, hogy csak így megjelent a semmiből és... dumálni akar. Mondjuk igaz, hogy itt találhatott meg a legbiztosabban, de azért kellett elkötelezettség, akár egy olyan napot is elkaphatott volna amikor itt sem vagyok.
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Red × Charlie ~ something important TM5NlP7
Red × Charlie ~ something important A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Red × Charlie ~ something important De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Red × Charlie ~ something important D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyPént. Szept. 25 2020, 10:50

Redmond & Charlie
"Fuck this. Fuck this wondering. Fuck this trying and trying."

Hallottam, ahogy rajtam röhögnek. Hallottam, ahogy rólam... rólunk beszélnek. Nem tudtam hogyan megy ez az egyetemen, van-e az embernek olyan hírneve, mint a középiskolában és, hogy Red mennyire számít nagymenőnek. Ezer éve nem voltam emberek között, hiába éltem az utcán. Ott ugyanis mások voltak a szabályok. Nem az számított, hogy kinek van a legcsilivillibb cucca, azt úgyis ellopta egy nála erősebb. Olyan volt ez, mint a tenger... az ember mindig tudta: van egy nagyobb hal, a kérdés csak annyi volt, hogy mikor kerül elő.
Mindezek ellenére a megbámulás és a vihogás, mégis hatással volt rám. Talán mert még emlékeztem rá, milyen is volt, ha valakit kiközösítettek vagy gúnyoltak az iskolában. Én átlagos kölyök voltam még akkoriban, csendes viszonylag, habár mindig megvolt a magam véleménye a körülöttem lévő világról s ennek olykor hangot is adtam... alapvetően viszont nem voltam érdekes jelenség. Eden kívül nem sokan szekálltak, barátom is volt egy-kettő. Szóval mondhatni a középkategóriában nyomtam... de nem egyszer szemtanúja voltam, ahogy valakinek a klotyóba nyomták a fejét.
- Micsoda beteg gondolataid vannak, öreg? Az én körmeimet akarod kifesteni? - nevettem fel, ahogy belekaroltam Redbe. Nem is karoltam, inkább csak belekapaszkodtam a karjába. Sokkal erősebb  volt, mint én, éreztem, ahogy hozzá értem. Persze ő nem éhezett, szóval nem csak egy vézna szerencsétlen volt, aki szeméttel tömte magát, mert egészen egyszerűen nem volt jobb. Az ujjaimmal kicsit megdörzsölgettem a ruhája ujját. Az is puha volt és tiszta, mégha a mocskos ujjbegyek nyomot is hagytak kicsit rajta.
- De azért, ha szeretnéd... - kacsintottam rá, mintha jó kedvem lenne, de amint újabb nyerítést hallottam meg a hátam mögül, elkomorodtam. Talán tényleg nem érdemlem meg, hogy életben legyek. Senkinek sem kellett, sem a családomnak, sem a barátaimnak - akikből amúgy nem is akadt éppenséggel sok -, nem értettem miért hajt ez a valami, amiért eljöttem ide is.
A menzás hirdetést nézve kissé belassultak a lépteim, de azért nem álltam meg. Reméltem, hogy Red látja, mit nézek. Tudhatta, hogy oka van, de nem említettem semmit. A gyomrom már néhány napja nem korgott hangosan, inkább csak az a bugyogó savas érzés jelezte, hogy éppen elég... vagyis pont túlsok napot hagytam ki már az evésidőből.
- Van az a zsarunő... tudod, az a Kellyakárki... totál rám van szállva, hogy ne menjek Brooklyn bizonyos részeire... szóval néha elmászkálok - magyaráztam kicsit akadozva. Alig tudtam elvonni a tekintetem az étel képéről, ami olyan nyilvánvalóan lökte az arcomba, hogy még egy ócska menzán is jobban esznek, mint én. Egyébként azt hiszem Red tudott Kellyről, mármint hogy néha neki adtam el infókat drogkereskedőkről és, hogy párszor megengedte, hogy nála zuhanyozzak.
- És ha már erre jártam, hát benéztem az én kis haveromhoz. - Magyaráztam, bár az én százhetven centimhez képest Red igencsak magas volt, így a kis jelző leginkább rájátszott becézés volt, hátha akkor még inkább velem akar lógni. Jelen pillanatban senki másra nem számíthattam, de ezt hülye lettem volna az orra alá dörgölni. Nem tudhatta meg, milyen gyenge vagyok... hogy azért kapaszkodom belé, mert a lábaim már remegnek és szívem szerint csak lefeküdnék a földre meghalni.
Ahelyett, hogy folytattam volna a szövegelést bevettem a számba újra a cigarettát, hogy nagyot szippantsak belőle. A fű hatása is még ott dolgozott bennem, talán azért is sikerült ilyen jókedvűen megfogalmazni a dolgokat. Csakhogy már nem tombolt olyan hevesen, éreztem, ahogy a valóság pánikszerűen omlik rám. A légzésem még mindig furcsán hangos, hörgős volt. Red nem tudott a pánikrohamokról, ahogy senki más sem... nem tűnhettem gyengének... de egyre jobban összenyomott az éhezés, az engem bámuló szemek és a megalázottság érzet.
- Fürdesd meg a barátnődet, Moore - szólt oda egy csaj, ahogy elment mellettünk, majd többen röhögni kezdtek. Összerezzentem és a fejemet Red felé döntöttem. Most neki kellett vezetnie, mert én lehunyvan egy pillanatra a szemeimet próbáltam talpon maradni.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyPént. Szept. 25 2020, 16:11
Charlie & Red
that's how you know you fucked up
Nem zavart, hogy az én nevem is belekeveredett a Charlieról szóló hírekbe, ahhoz túlzottan kezdett elvakítani a düh, hogy ilyen részleteken is el tudjak gondolkozni… de amúgy is, pár nap és kapnak más hírt, vagy akár holnapra is elfelejthetik. Az ilyen pletykák amilyen gyorsan keletkeznek olyan gyorsan el is múlhatnak, nem hittem volna, hogy különösebben aggódnom kellene pár elkényeztetett lány ostoba nyafogásai miatt. Holnapra biztosan kapni fognak valami mást amin olyan élesen viháncolhatnak mások háta mögött, mintha nem lenne jobb dolgunk. Talán tényleg nincs, ők talán tényleg tálcán kaptak meg mindent és fele annyit sem dolgoznak azért, hogy egyáltalán megengedhessék maguknak az egyetemet, mint mások… De a Charlieval való beszélgetés segített más részletre koncentrálni, talán nem csak neki volt szüksége erre a figyelemelterelésre, hanem nekem is.
- Igazad van, az nem lenne elég, de valahol el kell kezdeni. – A mosolyom lassan eltűnt, a megjegyzést nem kigúnyolásnak szántam, egyszerű ténymegállapítás volt, egy kiszabadult gondolat aminek a fejemben kellett volna maradnia, különösen most, amikor távolabb egy kisebb csoportosulás már kiszemezte magának Charliet a napi felhajtáshoz. De visszavonni már késő volt. Ráadásul nem csak én voltam aki belefojthatta a hirtelen ébredt jókedvet, az emlegetett banda is ekkor döntött úgy, hogy élesen felröhög. Remek időzítés...
A menzás bámulás ennyi is maradt, néma szemezgetés, és úgy tűnt Charlie sem mondana semmit. Hát persze, miért is könnyítené meg? Egyszerűbb lenne hagyni a fenébe és tovább állni, ha gondja van akkor nyögje ki és ne nekem kelljen találgatnom, hogy mégis mi történhetett… de az igazság az, hogy ha nem állított volna ide és nem akaszkodott volna rám, lehet, hogy halasztgattam volna a találkozást ahogyan arra hajlamos vagyok. Mert igazából többször is beszélthettünk volna, igazából ennél jobban is képben lehetnék arról, hogy mi is van vele… de az igazság az, hogy leléptem. Az én gondjaim megoldódtak, hiszen csak egy időszak volt az egész, ráadásul lett volna B vagy C opcióim is ha hosszabbra nyúlt volna az egész, és nem is voltam egyedül benne… és amint elintéztük a lakás ügyet elsétáltam. Hajlamos vagyok elmerülni a saját kis világomban és kizárni másokat, Charlieval is így történt valahogyan. Gyakrabban eszembe jutott, mint amilyen gyakran találkoztunk az az időszak után… de ezekhez képest szinte elenyészően kevésszer kerestem meg. Beszippantott az élet, dolgoznom kellett, hogy ne zuhanjak le ismét, ráadásul utána jött az egyetem is, rendesen feléve az időm szinte egészét. És az ilyen alkalmakkor meg, mikor mégis összefutunk, akkor fogalmam sincs mit mondhatnék vagy tehetnék. Szar barát vagyok, mégis most itt van, tehát... nem sok jobb opciója lehet jelenleg. Ez a sajnálat gátol meg abban, hogy tényleg minden gondolatomat hangosan mondjam ki, nem csak számára, hanem a banda számára is, akik egyre jobban táncolnak az idegeimen. Charlie talán minden nap ehhez hasonló megjegyzéseket kap még mindig, főleg amikor ennyire elcsúszottan néz ki, mint ahogyan most is megjelent itt az egyetem területén. Szinte csoda, hogy nem dobták még ki innen is, annyira feltűnően nem passzol ide…
Közben Charlie már válaszol is a kérdésre, de a szavai csak késve nyernek értelmet is számomra, fejben már egy lépéssel előbb jártam, mint a beszélgetésünk mostani témája, a biccentés is csak reflexből jött, hogy kitöltsem vele azt a pillanatnyi szünetet amíg felidéztem, hogy mit is mondhatott tulajdonképpen. Kelly… Kelly? Egy név amit ismernem kellene, és mintha lassan rémleni is kezdene, miután végigfuttatom egy párszor az emlékeim közt. – A zsaru. – Kijelentés, de titkon kérdés inkább, hogy jól emlékszem-e a részletekre. Igazából az is lehet, hogy a foglalkozást említette most is, de az igazság az, hogy fogalmam sem volt róla, a mondat eleje kiesett. Mindig ennyire hangosan röhögtek azok ott hárman? -  Ja, ha már erre jártál. – A hangba került gúnymennyiség utal arra, hogy mennyire is tartom hihetőnek ezt az egész mesét amivel előállt.
Az újabb kéretlen megjegyzésre megfeszül az állkapcsom mielőtt még megszólalnék, de a szavakat ezúttal Charlie mozdulata folytja belém. Leállhatnék vitatkozni, de segítene az bármin is? Igen, segítene, rohadtul igen, mondjuk lenyugodni! De ahelyett, hogy megállnék, most én ragadom meg Charlie karját és vonszolom magam után, gyorsítva a lépteinken. Valahol igazuk van a bámészkodóknak, tényleg ráférne egy fürdés, tiszta ruhák meg még sok minden más… de attól, hogy kiröhögik még nem lesz jobb. Bár én is mondtam már neki, hogy szedje össze magát… és sétáltam már el tőle úgy, hogy közel semmit sem tettem érte. Lehet én sem vagyok sokkal jobb ezeknél itt, csak annyi volt a különbség, hogy én nem röhögtem… de az nem igaz, hogy nem hagytam sosem cserben. De ő is makacs, én meg… a fene tudja, egyelőre az volt a célom, hogy kivezessem magunkat a térről valami kevésbé zsúfolt helyre, utána meg… mi a fenét csinálunk utána? Az oké, hogy arra kért, töltsük együtt a napot… de mégis hogyan, amíg így néz ki, bárhová is megyünk kéretlen tekintetek fogják követni őt.
Elsétáltam, de a megnyugváshoz ennyi korántsem volt elég, bár vitatkozni nem álltam meg, a szitokszavak szépen követve egymást csúsztak elő az ajkaim közül, minél távolabb értünk annál hangosabban, így amire végre lassítani kezdtem egy kevésbé forgalmas részen, a korábbi motyogásból már majdnem fojtott kiabálás lett. Csak ekkor fordultam újra Charlie fele, olyan lendülettel, mint aki folytatni akarja a kiabálást, pont rajta, végül mégis egy sóhaj tört fel belőlem csak. Amiket ki akartam mondani… egy formában előjöttek az eltelt percekben. A lenyugodtam túlzás lenne, de valamivel jobb volt. Zavart, hogy ismét csak elsétáltam… de ha az egyetem területén kezdek ordítani, azzal saját magamnak ártok. Így meg azt választottam, hogy elmenekülök… de legalább most Charliet is magammal rángattam. – Szóval, miért is jöttél pontosan? – Hozzá nem kellett volna ennyire mérgesen beszéljek, mint ahogyan megtettem… de az előzmények után ez volt az egyetlen hangszín amiben előjöhettek a szavak. Valamiért még mindig nem hittem, hogy csak egy köszönösére és dumálásra nézett be, mert, mikor is csinált ilyet? Lehet csak én vagyok az idióta amiért nem rakom össze a képet, de a pillanatban még mindig túl sok miden vakított el ahhoz, hogy végiggondolhassam a részleteket. Kérdés közben ellépek tőle annyira és olyan határozottsággal, hogy hacsak nem tart szorosan, úgy kitépem magam a kezéből. Normális helyzetben azonnal megjegyzést tettem volna a belém karolásra, de amilyen görnyedve állt ott az épület mellett, nem akartam ezzel kezdeni. Bár tény, hogy így sem a kedvesebb arcomat találta...
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Red × Charlie ~ something important TM5NlP7
Red × Charlie ~ something important A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Red × Charlie ~ something important De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Red × Charlie ~ something important D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyHétf. Szept. 28 2020, 08:53

Redmond & Charlie
"Fuck this. Fuck this wondering. Fuck this trying and trying."

Éreztem, ahogy egyre jobban rám telepedik megint az a savas kavargás a gyomromban. Olyan volt, mint egy gyorsan növekvő árnyék, ami kitakarta a napot. Csakhogy én nem vacogtam, hanem szédelegtem, méghozzá annyira, hogy csak a makacsság tartott talpon. Nem is tudtam, hogy séta közben egyáltalán feltűnte-e Rednek, amint a testem mind jobban rádőlt és talán kicsit a remegést is érezhette, ami újra és újra átfutott a tagjaimon, mint valami roham.
Persze mindez még mindig kevés volt, hogy ki bökjem, miért is vagyok itt. Inkább eltitkoltam volna szívem szerint... bárcsak kitalálta volna... vagy még jobb! Magától is felajánlhatta, hogy együnk valahol. Persze mocskos voltam, a cipőm lyukasan bámult vissza, ha odatévedt a tekintetem. Aligha viseltek volna el bárhol is... pedig mikor legutóbb Kellynél voltam és lemostam magamról a piszkot, egyértelműen látszott, hogy már én is egész jóképű lettem, csak ezt valahogy ez a sok piszok és minden más elnyomott. Senki sem vette volna észre, az egész kedvesen csillogó barna szemeket, vagy a hullámos sötét tincseket, mert nem voltam elég ápolt. Ahogy figyeltem az itt lézengő fiatalokat csak még jobban az a srác akartam lenni, aki a tükörből nézett vissza. Ne is álmodozz! - förmedtem szinte azonnal magamra. Már régen nem kergettem ilyen álmokat, hiszen tudtam, nem sok esélyem van, hogy az utcáról valahova is eljutok.
- Csak azt ne mondd, hogy nem örülsz a látogatásomnak! - Nevettem fel, inkább kínomban, semmint a jókedv okán. Persze Redet tényleg öröm volt látni... nem sok időt töltött az utcán, de valahogy mégis összebarátkoztunk. Azt hiszem, mert viszonlag közel álltunk egymáshoz korban.
Csendesen tűrtem igazából a sértő szöveget, a röhögést, ami körbe vett. Néha-néha még felizzott bennem, hogy harcoljak meg a magam igazáért, de valójában a legjobb védekezésem az volt, hogy süketnek tettem magamat. Aztán persze előfordult, hogy esténként, mikor végre találtam egy helyet, ahol aludhattam még hosszan rágódtam mások megjegyzésén. Olyankor olyan fájdalommal hasított belém, mint valami éles kés. Nem én választottam ezt az életet, egyszerűen csak nem volt más lehetőségem... ha Ed meghalt, akkor bizonyára még mindig keresnek, vagy legalábbis keresik azt, aki bántotta. Ha meg túlélte a szúrást, akkor tuti köpött és csak még nagyobb pácban vagyok. Bele sem mertem gondolni, hogy mi várna, ha a nagynénémék rám találnának. Ed a szart is kiverné belőlem... az utca viszont biztonságot adott. Ebben a tömegben nem volt nehéz eltűnni, mégha az ember egy büdös csöves is. Sőt! Így a legtöbben rám sem néznek.
Red hirtelen karon ragadt és úgy kezdett el rángatni, mintha csak el akarna dugni a jelenlévők tekintete elől. Nem zavart, végül is megértettem, ha szégyell... én is szégyellném magam az ő helyében. Ahogy megálltunk megint elfogott a szédelgés, de megpróbáltam tartani magam. A hangja mérges volt, ami ismét csak hátrálásra késztett. Talán mégsem kellett volna idejönnöm.
- Én csak... - kezdtem, de nem tudtam, mit mondjak. Túl nagy volt a büszkeségem, főleg, hogy ilyen indulatosan szólt hozzám. Nyeltem egyet és tettem hátra egy lépést. Ez volt az a pont, amikor úgy tűnt, jobb lesz felvenni a nyúlcipőt. Már így is túl sokan látták egy undorító csövessel.
- Elmegyek. - Jelentettem ki, kicsit talán szilárdabban, mint a korábbi habogás, amit megengedettem magamnak. Nem baj, mindenkinek lehet egy pillanatnyi gyengesége. Hátat fordítottam hát neki is el akartam indulni valamerre, csakhogy a hirtelen mozdulattól megszédültem, neki estem a legközelebbi épület falának és csak azért tudtam megtartani magam, mert még mindig bennem volt az az értelmetlen élni akarás. Szuper! Még elvonulni sem tudok anélkül, hogy szánalmas legyek.
A cipőm orra elé zuhant cigaretta csikket bámultam egy pillanatig, majd öklendezni kezdtem... bár nem igazán volt mit kihánynom. Ezért a szám elé szorítottam a kezemet, hogy bent tartsam a semmit.
- Sajnálom, hogy leégettelek...- erőtlenül közöltem, mielőtt a fal mentén lecsúsztam, hogy a betonra üljek. - Hagyj csak itt...

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyVas. Okt. 04 2020, 02:00
Charlie & Red
that's how you know you fucked up
- Dehogynem. – A mosoly amit most küldtem felé már valamivel őszintébb volt, persze, hogy jó látni, a bűntudattól eltekintve amit magával hoz, vagy a hangosodó háttérzajoktól, mások ítéleteitől a megjelenése meg az élete miatt… de amúgy igen, jó látni, legalább tudom, hogy megvan, ha nincs is jól, legalább egy darabban van és látszólag mostanában nem is verték el túl durván.
Próbáltam beszélni Charlieval, de egyre nehezebb lett koncentrálnom rá, hiszen a mögöttünk levő banda képtelen volt leszállni a témáról, sőt, a végére már megjegyzést is kaptunk… mégis elharaptam a szavakat, bár már a határaim súroltam, mégis csendben maradtam, inkább Charliet ragadtam meg és elmenekültem vele, anélkül, hogy megpróbáltam volna megvédeni… mert valahol tudtam, hogy felesleges lesz. Egy kiabálás most csak ártana, még több tekintet tapadna rá, még többen észrevennék, hogy mennyire nem is illik ide, és hogy talán itt sem kellene lennie… de mégis itt van, ez mégiscsak jelent valamit, nem? Ekkora távolságot csak nem tett volna meg azért, mert egyszerűen hiányoztam. Meg akartam tudni mi van, és nyugodtabban beszélni vele, de abban a pillanatban, annyi ember között úgy tűnt ez nem fog menni… ezért is vonszoltam el magammal, mielőtt még túl nagy feltűnést keltene és esetleg kipakolnák. Remélhetőleg még senki sem hívta rá a rendőrséget…
Az indulatom végül mégis felszínre tör, csak nem ott ahol kellene, hiszen a korábbi társaságot már hátrahagytuk, most csak ketten vagyunk, így a kérdés számára indokolatlanul erősen hangzik el, szinte engem is meglep, mégsem javítok rajta. Valahol talán rá is haragszom. Vagy magamra. Mindegy, a válaszára várok, ami habozva érkezik… és amikor végre kinyögi, akkor jön a hülyeségeivel. – Dehogy mész! – Lépek utána, de egyelőre mást nem teszek, csak így jelzem, hogy ilyen könnyen nem fog szabadulni. Ha elmászott idáig, akkor nyögje már ki, hogy mi hozta ide, és ne kiszedni kelljen belőle. Csakhogy ő tovább makacskodott, aminek az eredménye az lett, hogy ha nem az épület közlében álltunk volna, részéről már a földről folytatnánk a beszélgetést. – És így akarsz elmenni? – Egyértelműen szemrehányó a hangvételem, végül is megérdemli valahol, minek kell várnia amíg ennyire szarul van? Már megjegyzést akartam tenni az öklendező hangokra, amikor megszólalt ő… és egy pillanatra belémfolytotta a szavaimat. – Mivan? – Úgy néztem rá, mint akinek elment az esze. És hagyjam itt… a földön ülve, úgy, hogy egyértelműen baja van, elmászott idáig, én meg fordítsak neki hátat és sétáljak el… én meg pontosan ezt is tettem. Szó nélkül fordultam meg és indultam tovább, még egy köszönést sem kapott, nem volt miért elköszönnöm tőle. Miért nem tudja egyszerűen kinyögni, ha szüksége van valamire? Mert biztosan nem köszönni jött csak, egyre több jel utalt valami egészen másra. Megérdemelte, hogy szó nélkül otthagyjam a betonon, gondolkozzon el a döntésein egy kicsit… nemsokára amúgy is visszamentem, de már nem üres kézzel. Ha még ekkor is ott ült, akkor levágódtam mellé, a kezemben egy adag becsomagolt ebéddel a menzáról, amit szó nélkül nyomtam az ölébe. Ha esetleg lett volna annyira lángelme, hogy elhiggye, tényleg faképnél hagyom és megpróbált volna elmászni a helyről, úgy elindultam megkeresni. Az ételt ugyanúgy odaadtam neki, de még barátságtalanabb módon nyomtam a kezei közé. Nem néztem a szemébe, helyette magam elé bámultam összevont szemöldökkel. Mégis mire gondolt? Mielőtt megszólalta volna, elővettem egy szál cigit és meggyújtottam, amíg ő remélhetőleg enni kezdett, ha emlékszik még rá hogyan kell, talán nem kell letuszkolnom azon a büszke torkán. Előbb a szálat emeltem az ajkaimhoz, s csak miután lassan kifújtam a füstöt szólaltam meg újra… egy kicsit remegett a kezemben, de amilyen feszült voltam, nem is meglepő. – Nem égettél le. – Már nem kiáltottam, de ez nem jelenti azt, hogy nem voltam ideges. De nem rá. – Ők voltak a barmok. Nem te tehetsz róla. – A helyzetről ami most kialakult, meg úgy általánosan, a helyzetről amiben van. Mármint, még mindig nem tudom a részleteket amik miatt az utcán ragadt, de ha lenne jobb választása biztosan nem aludna még mindig idekint. - Vagyis, arról nem. - Végre újra rápillantok, majd az ételre amivel remélhetőleg kiszolgálta magát. Ezért jött?
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Red × Charlie ~ something important TM5NlP7
Red × Charlie ~ something important A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Red × Charlie ~ something important De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Red × Charlie ~ something important D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyPént. Okt. 09 2020, 10:43

Redmond & Charlie
"Fuck this. Fuck this wondering. Fuck this trying and trying."

Éreztem, hogy elhagy az erőm. Megint csak egy gyenge szar voltam, aki nem érdemelt egész egyszerűen többet, minthogy meghaljon. Talán tényleg nem kellett volna idejönnöm egyáltalán. Csak el kellett volna terülnöm valamelyik sikátorban, ahol aztán majd senki sem talál meg. Nem értettem, miért küzdöttem. Nem tehetem tönkre olyan emberek életét, akik már tovább léptek. Csak megragadtak egy lehetőséget, amiből nekem nem igazán jutott. Az életem csak egy káosz volt... értelmetlen szarság, kár volt még energiát fektetnem abba is, hogy eljöjjek idáig.
- Azt mondtam, hogy hagyj itt. - Válaszoltam macskakodva, de a hangomban nem volt elég erő ahhoz, hogy a szavaim durván csengjenek. Lehunytam a szemeimet inkább. Nem akartam végig nézni, ahogyan az egyetlen barátom szép lassan elsétál. Valójában nem is tudtam, hogy merjem-e Redet a barátomnak nevezni. Amikor az utcán volt - egy nagyon kisideig - valóban úgy éreztem, hogy az, de az élet másképp alakitotta a dolgokat. Neki megvolt a maga helye, már egy jobb környezetben. Irigyeltem ezért.
Hallottam a távolódó lépéseket és csak akkor nyitottam ki a szememet, mikor már semmiféle nesz nem volt körülöttem. Hangok csak távolabbról érkeztek. Így bámultam magam elé, szorosan simulva a mögöttem lévő falhoz. Nem dögölhetsz meg itt, Charlie... nem szabad ilyen nyilvános helyen... - fecsegett a hang bennem. Éreztem, hogy a kezeim remegni kezdenek. A fejem lüktetett a fájdalomtól, ami úgy hasított belé, mintha menten szét akarná feszíteni a koponyámat. Hangosan kapkodtam a levegőt... a szívem őrülten kalapált s könnyes lett a szemem. Nem akartam ezt. Nem akartam pánikrohamot kapni itt. Erőteljesen szorongattam meg a saját térdemet. Le akartam vezetni a feszültséget valahogy, de nem ment. Baromira féltem a haláltól... mégha tudtam is, hogy megérdemelném. Ráadásul a légszomjtól máris úgy éreztem, hogy máris haldoklom.
Hátra vetettem a fejem a ház falának és megpróbáltam megnyugodni. Elővettem volna egy cigit is, de annyira remegett a kezem, hogy hiába próbáltam benyúlni a zsebembe és kiszedni, nem sikerült egész egyszerűen. Feladtam. Csak sípolva kapkodtam a levegőt. Nem érdekelt már az sem, ha valaki megbámul vagy rám köp. Ezt már végül is megszoktam. Nem kellett volna még a beszólogatásoknak sem felzaklatnia. Nagyon nem.
Már szinte egészen belesüppedtem a pánikroham okozta fájdalmakba... mikor megjelent egy árnyék s ahogy felnéztem, a hideg New York-i szélben Red ácsorgott, a kezében egy csomaggal. Hirtelen nem tudtam megszólalni, még mindig nem igazán kaptam levegőt. Viszont, ahogy a kis csomag a kezembe került, megéreztem az étel illatát. Éreztem a mozdulataiban, hogy felhúztam... de nem akartam. Nem akartam elcseszni a napját.
Nem szólaltam meg inkább, csak kibontottam, amit kaptam és olyan mohón, olyan undorítóan kezdtem enni, ahogy általában szoktam. Ez persze azért volt, mert az utcán az embernek nincs ideje puccba vágni magát, hogy aztán elegánsan fogjon neki az ebédjének... pedig még emlékeztem mindenre, amit erről tanultam odahaza. Bizonyára sokakat meglepett volna, hogy egy elegáns étteremben is tudtam volna melyik evőeszköz mire való... meg gondolom az is, hogyha elmeséltem volna, hogy egyébként egy viszonylag gazdag családba születtem bele.
- Többet nem jövök inkább ide. - válaszoltam. Egy-két falatnál többet nem tudtam megenni hirtelen, mert úgy éreztem már ennyitől is fáj a hasam. Ezért csak felnéztem rá, a kezemet meg beletöröltem a csomagocska oldalába. Megpróbáltam felkelni a földről, hogy valamivel összeszedettebbnek tűnjek, de még mindig remegtem és szédelegtem. Kellett egy kis idő, hogy a szervezetem felfogja, ismét tápanyaghoz jutottam.
Ráadásul a hülye érzelmek is elöntöttek. El kéne engednem ezt a srácot, hogy most már tényleg csak az életét élhesse, nélkülem. Végül is csak egy kolonc vagyok, ami néha-néha ráakaszkodik. Ez a mai nap tökéletesen megmutatta, hogy már egy egészen másik világba tartozik... de valahogy én még mindig leszívesebben belékapaszkodtam volna. Megkedveltem, mikor együtt lógtunk... mert közel állt hozzám korban és mert nem tudom... talán ő volt hosszú ideje a legnormálisabb, akivel valaha beszéltem.
- Tudom, hogy már más az életed - vállat vontam és lenéztem a kajára a kezemben. Azt kellett volna mondanom, hogy köszönöm, de egyszerűen nem ment. - Ez most nyálasan fog hangozni... de szeretném, ha neked összejönne minden, amit tervezel. - Megpróbáltam valami mosolyfélét erőltetni magamra, de még mindig ott dolgozott bennem az a hülye pánikroham, ezért inkább csak egy grimaszt sikerült produkálnom. Megérintettem megint a karját a kajás kezemmel, kicsit megszorítottam, mert kellett a támasz.
- Mindjárt eltűnök, esküszöm. - Hajtottam le fejemet. A hang bennem szinte követelte, hogy szedjem össze magam és lépjek le. Nem vágytam másra, csak egy meleg fürdőre és egy ágyra... ehelyett majd behúzódok az első sikátorba és addig bőgök, míg el nem alszom úgy, ahogy vagyok. A kaja meg majd jó lesz későbbre.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyVas. Okt. 11 2020, 11:44
Charlie & Red
that's how you know you fucked up
Az elfojtott és kévésévé elfojtott suttogások még visszhangoztak a fülemben, mi távolodtunk, de a hangok mintha követtek volna, azzal az idegesítő hangszínnel ejtve, ami megtapad az ember fejében, amit nehéz kiirtani, s ha nem sikerül időben mérgezni kezd, minél tovább marad annál többet árt, gyökeret ver s könnyen újranő. Nem nekem szóltak, hanem valakinek akit ismerek, akire barátként gondolnék... Kevés ember van akinél megkockáztatnám ezt, Charlie valamiért mégis mintha lassan közéjük tartozna. Mikor került oda? Pedig vele is lehettem volna kedvesebb is, de ez is egy olyan dolog ami nem mindig jön össze. Neki is fordítottam már hátat, ha nem is teljesen egyértelműen téve azt. Bár tetőt nem varázsolhattam volna a feje fölé - nálunk már így is többen vagyunk a megengedettnél - talán kereshettem volna többször, legalább megnézni, hogy mi van vele. De rámászni sem akartam, vagy, hogy azt higgye, csak a képébe akarom dörgölni, hogy már valamennyire egyenesbe hoztam a dolgaimat, vele ellentétben, aki ennyi idő után is szakadt ruhákban és mocskosan alszik New York valamelyik eldugottabb részében. De idejött. Megkeresett, amit nem igazán tudok hová tenni. Csak azt tudom, hogy ha már itt van, nem fogom engedni olyan könnyen elsétálni, főleg a történtek után. Átvezetem magunkat az emberek közt, összefeszített állkapoccsal tartva bent a kitörni készülő veszélyes szavakat. Az út túl hosszúnak tűnik, még amikor már kevesebben is vannak, még mindig a korábbi bandát hallom, sőt, mikor már kettesben lehetünk sem sikerült teljesen szabadulni a hatásuk alól, ezért is csattan a dühöm Charlien olyan erősen, mintha őt okolnám, mintha miatta húztam volna fel magam ennyire. És ő erre azt mondja, hogy hagyjam itt. És még meg is ismétli. Szétnyílnak az ajkaim, mondanék valamit, de helyette csak felmorranok és elfordulok. Eddig nem voltam dühös rá, de most a haragom egy része már az övé is. Elmegyek, de csak pár percre, ami szükség volt elmenni a menzáig és ételt hozni. Túlzás lenne azt mondani, hogy lenyugodtam amire visszaértem, de már kevésbé vádlóan néztem rá - egészen addig amíg neki nem esett az ételnek. Szóval ez volt a gondja? És miért nem mondta? Ha már idáig elvonszolta magát... de még mindig túl büszke lett volna kérni a segítséget, helyette elküldött volna, és, mi, ittmaradt volna éhen pusztulni??
Mintha mégrosszabb bőrben találtam volna rá, mint amilyenben itthagytam...  vagy csak az mohóság tévesztett meg, amivel lecsapott az ételre, amint felfogta, hogy mit is adtam neki. A reakciója alapján biztos lehettem abban, hogy éhezett, ki tudja mennyi ideje…
Mikor végre megszólalt, megtörve az egyre inkább ránk – vagy csak rám? – nehezedő csendet, anélkül válaszoltam, hogy ránéztem volna, helyette azt a pontot bámultam a feje fölött, ahol egy apró repedés útnak indult az épület oldalán. - Az mondjuk lehet jó ötlet, a biztonságiak elég csúnyán ki tudnak pakolni, ha rossz napjukon találnak rád. - Szerencséje volt amiért még nem jelentették, ennél apróbb dolgokra is hívtak már rendőrt. Csak akkor pillantottam le rá amikor mocorogni kezdett, megpróbáld felkelni, de szinte fájdalom volt nézni, ezért is nyújtottan a kezem felé. Ha már annyira állni akar, akkor álljon, de a remegésén ez nem segít. Így is látom, hogy szarul van, a sok mocsok kívül nem elég ahhoz, hogy eltakarja azt, hogy belül is gondja van. Mutatkozhat keménynek, de évekig tűrni, hogy szemétnek néznek nem könnyű, s félő, hogy egy idő után elkezded elhinni a szavakat...
Amikor ismét megszólalt, valami köszönet szerűre számítottam - nem is értem miért, a büszkesége ezt sem tudta lenyelni - helyette pedig valami teljesen mást kaptam, amihez kellett egy pillanat mielőtt válaszoltam volna. De egyetlen pillanat erre nem volt elég. - Miért beszélsz úgy, mintha elköszönnél?? - Csak most jött, ha azt hiszi ilyen könnyen szabadul a semmiből akkor téved. Újra a támaszomra szorul én pedig újra hagyom neki, már majdnem megenyhülnék, amikor ismét jön a hülyeségével - És mégis hová? - hülye kérdés, tudjuk hová - ki azt utcára ahol eddig is volt, ezért gyorsan folytatom - Hogyan? - Ha elrántanám a kezem biztosan kidőlne. - Nem jöhetsz csak úgy ide, hogy utána csak úgy lelépj. – Tényleg tenni kellene valamit a hangszínnel, mielőtt még teljesen magára veszi, újra. Ezért is sóhajtottam fel mielőtt még folytattam volna, megpróbálva valamivel nyugodtabban beszélni hozzá. Azt mondta, hogy nincs más programja a napra – amit azért annyira nem nehéz elhinni – most meg már előlem is menekülni akar. Talán csak kajáért jött, talán tényleg csak annyit akart és én vagyok túl tapadós amiért marasztalnám – ha nem is pont itt, az egyetemen területén. – Vagy már nincs időd a régi barátaidra? – Megpróbálkoztam egy mosollyal, talán az segít enyhíteni a hangulatot, bár egy cseppnyi vádló él még mindig került a hangomba, ez ezúttal személyesebb volt. Szóval, megkapta amit akart és le is lépne? – A könnyes búcsúkhoz még korai. – Utalok vissza arra a megjegyzésére, hogy reméli, hogy nekem minden összejön… volt valami szívbemarkoló súlya a szavainak, ami nagyon nem segített a kialakuló bűntudatomon. – Szóval, amint összeszedted magad indulhatunk. – Hogy hová, az egészen jó kérdés, mert amíg így néz ki addig bárhová is megyünk, nem igazán lesz könnyű dolgunk. De az az egy biztos volt, hogy lesz miről beszélnünk közben…
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Red × Charlie ~ something important TM5NlP7
Red × Charlie ~ something important A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Red × Charlie ~ something important De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Red × Charlie ~ something important D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyHétf. Okt. 12 2020, 07:47

Redmond & Charlie
"Fuck this. Fuck this wondering. Fuck this trying and trying."

Túl nagy falatokat nyomtam a számba. Éreztem, ahogy pillanatok alatt megtölti a már amúgyis összeszűkült gyomromat az étel. Az ízzel nem törődtem, már olyan régóta nem számított, mit nyomok le a torkomon. Igazából nem is éreztem őket már olyan intenzíven, mint kölyökkoromban, amiko például rajongtam az eperért, vagy a csokoládéért. Nem. Ez most más volt. Az egész csupán a túlélésről szólt, hogy ne fogyjon el a maradék hús és bőr a testemről. Az erőm persze nem tért vissza azonnal. Még mindig szédültem, még mindig sajgott minden porcikám és reszkettem... hol a pánikrohamtól, hol attól, hogy egészen legyengültem már.
- Pontosan azért hangzik búcsúnak, mert az is... - válaszoltam. Nem hazudtam és nem akartam megjátszani magam, hogy mekkora kemény vagyok. Ehhez most sem erőm, sem hangulatom nem volt. Ettől függetlenül nem magyaráztam tovább, miért érzem így. Azt jobbnak láttam megtartani magamnak inkább. Örültem volna, ha leszáll rólam ettől kezdve és megoldhatom egyedül a szenvedésem.
- Gondolom az utcára... - motyogtam az amúgy tökre egyértelmű választ. Nem akartam persze, hogy kioktatónak tűnjön, de semmi kedvem nem volt az egészhez... nem akartam már csevegni sem pedig itt állni. Sőt, igazából rá sem akartam nézni. Eléggé pofán csapott már a felismerés, hogy ő más világba tartozik és nekem ebben nem sok helyem van.
Erre... erre baszki! Még ő van kiakadva, hogy nincs időm a régi barátaimra. Nekem mindenre van időm. Ha akarom egésznap a seggemet vakarva ücsörgök és élek bele a semmibe, ha meg olyan kedvem van, hát elsétálok bárhová New Yorkba. Az emberek nagyrésze amúgy is alaposan elkerül, így meg sem zavarják a nyugalmamat.
- Nekem mindenre van időm... - vontam vállat dacosan, a hangom még mindig inkább motyogás volt. Érezhette még ezen is, hogy milyen erőtlen szar vagyok mostanában. A mostanában persze csak ez a hét nap volt, amikor már alig maradt bennem valami élet az éhezéstől. Talán nem kellett volna betartanom azt, amit Kelly kért és vissza kellett volna térnem arra a bizonyos környékre, ahol annyi éttermi szemét van... a legrosszabb, ami történhetett, hogy valaki alaposan elver.
- Még is hova indulunk? - pislogtam értetlenül és megpróbáltam elhúzódni tőle anélkül, hogy összeesnék. Nem értettem hova vihetne éppen engem, hol lóghatnánk anélkül, hogy undorodva bámuljanak meg. A kajás csomagot remegő kézzel szorongattam. Éreztem, hogy megint valami hullámban fut rajtam végig egy idióta szorongás hullám, amit csak nagyon-nagyon nehezen tudtam elnyomni magamban. Nagyot nyeltem, hátha az segít... de a szemeim bekönnyeztek. Nem akartam, hogy lássa, ezért fogtam magam és elindultam előre, ha kellett őt is húzva magammal.
- Akkor menjünk, akárhova is akarsz vinni - morogtam, elrejtve továbbra is a problémáimat.
Most legalább nem estem össze két lépés után. Talán még is csak el kezdett dolgozni bennem az étel. Minden erőmet bevetettem, hogy kijussak legalább az egyetem területéről. Nem kellett több szánakozó bámulás, már elég pocsékul éreztem magam így is.
- Túl koszos vagyok bármihez is... - pislogtam aztán felé. - Már hét napja nem zuhanyoztam.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyKedd Okt. 13 2020, 14:18
Charlie & Red
that's how you know you fucked up
Rossz volt nézni ahogy evett, rossz volt belegondolni abba ami a mohósága mögött van, talán ezért is nem néztem a szemébe, talán ezért is tettem úgy, mintha a fal a feje fölött olyan rohadt érdekes látvány lenne. Azt néztem, de őt láttam, hallottam, ahogyan nagyokat nyel az ételből, amit ki tudja mennyi idő óta láthatott újra. Még evés közben is remeg, vagy talán pont attól, ahogyan szinte erővel tuszkolja magába. Bazd meg Charlie, jöhettél volna korábban is…
És amikor végre itt van, még ha ilyen későre is, ezzel jön. A tekintet amivel néztem valahol a hitetlen és dühös közt váltogatott, hiszen még én sem tudtam eldönteni, hogy mit is érzek éppen. A megjelenése váratlan volt, és túl sok mindent hozott magával, még ha látszólag üres kézzel érkezett is. Talán ezért is nem keresett? Vagy pont ezért, mert most, hogy erre járt és megkapta amit akart készen áll olyan váratlanul elsétálni ahogyan megérkezett? – Ez egy elég rövid lógjunk együtt volt. – A bűntudatom valahol már majdnem kezdett sértettségre váltani, mi változott? Még ha azt is mondják, hogy ne bízz meg a csövesekben, hogy csak kihasználnak… most Charlieról van szó. Túlzás, hogy nagyon ismerem, de eddig azt hittem, tudom róla ami számít, akárcsak azt is, hogy nem fog megjelenni és egy képletes pofonütés után elsétálni. Vagy úgy tenni, mintha el tudna sétálni egyedül, mert egyelőre nagyon úgy tűnt, hogy vagy négykézláb, vagy itt ragad még egy ideig, ha egyedül akarná tovább vonszolni magát.
Az egyértelműt mondja, amitől a szemeim forgatnám, ezt tudtam én is, ezért vágtam rá a következő kérdést is, amit persze volt oly kedves figyelmen kívül hagyni. Mivel az volt az amire válasz is kellett volna, bár talán arra is tudtuk. Nehezen.
- Remek, akkor rám is. – Nem Charlie, már megmakacsoltam magam, ha futni akarsz az eggyel több ok, hogy tapadni kezdjek. Úgyse tudnál messzire szaladni, még ha nem is ismernéd el, mert ha valamiből, akkor a büszkeségedből nem fogsz kifogyni még az utcán sem, igaz? Hiszen még a hangja is tagadta a szavait, próbálkozhat megjátszani magát de kezd késő lenni, már a külsőn túl is nehéz hinni neki amikor arról próbál győzködni, hogy ha nem is jól, de megvan.
- Előre. – Úgy mondtam, mintha ez egy annyira jó cél lett volna, de kezdetnek pont elég. Hiszen én sem tudom, ahogyan ő sem, csak azt tudjuk, hogy így aligha látnak szívesen bárhol is. Bővebb válasz helyett a remegő kezeire pillantok, amikkel akaratlanul is felkeltette a figyelmem. – Remélem nem tervezed kiönteni. – Persze, tervezni valószínüleg nem tervezné, de ha így folytatja, akkor a földröl kaparhatja össze a maradékait az amúgy még teljesen jó kajának. Mondjuk lehet, hogy még így is jobb lenne, mint amit úgy általában talál magának, de azért nem kellene a régi jó szokásai szerint elfogyasztania ami maradt. Ami mellesleg viszonylag sok volt, elég kevés ment le a torkán a mennyiségből amit itt egy adagnak gondolnak. A váratlan lendülete – már amekkora kitelt belőle – viszont meglepett. Ilyen gyorsan meggondolta volna magát? Okkal volt gyanakvó a pillantásom, de végül is ezt akartam, indulni vele, és könnyebb azt ha önszántából teszi.
- Örülök, hogy ennyire lelkes vagy. – A mostani mozdulat az arcomon már egészen mosolyszerűnek tűnt, még ha valahol erőltetett is volt. A terv egyelőre az volt, hogy kijussunk innen mielőtt még a korábbinál is kéretlenebb társaságunk akadna – például biztonságiak.
- Ezt azért nehéz volt nem észrevenni. – Talán kicsit őszintébb volt a kelleténél, de azért nyilván tudtuk ezt mindketten, csak nem akartam így kezdeni a viszontlátás nagy örömei közt, amiket feltornáztak a diákok korábbról. Mégis úgy haladtam tovább, mint aki tudja merre megy. Valahol talán tudtam is, de kétségeim még mindig akadtak… Már fogalmam sem volt, hogy a harag, bűntudat és sértettség között merre vesztem el, csak az volt a biztos, hogy Charlie itt áll mellettem, szóval dönteni kellene, hogy merre.
Oké, talán az uticél már megvolt, még ha nem is a legjobb terv, ha már azt mondta együtt lógna velem – még ha csak az éhség beszélt is belőle, valahol szeretném azt hinni, hogy nem csak ez volt a dolgok mögött – akkor esélyt fog kapni rá. Talán nem cseszi el, vagy én sem teszem tönkre. Bárhogyan is, hacsak Charlienak nem voltak egyéb ötletei, én az egyik közelebbi aluljáróhoz tereltem magunkat, azzal a céllal, hogy lelépünk innen valahová távolabb. De addig is, ideje volt rátérni a lényegi dolgokra, amik már zavartak egy ideje, például. -Szóval, mi volt a terv, megvárni amíg éhen döglessz mielőtt megkeresel? - Kicsit talán erősek voltak a szavak, de valahol megérdemelte őket. Mi történt volna, ha ma nem vagyok itt? Jött volna holnap is, vagy elvonult volna a sötét sarkába?
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Red × Charlie ~ something important TM5NlP7
Red × Charlie ~ something important A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Red × Charlie ~ something important De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Red × Charlie ~ something important D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyCsüt. Okt. 15 2020, 08:27

Redmond & Charlie
"Fuck this. Fuck this wondering. Fuck this trying and trying."

Hangosan sóhajtattam és megforgattam a szemeimet a válaszra. Lehet, hogy egy koszos csöves vagyok, akinek a napját nem nagyon foglalja el semmi a kéregetésen, a lopáson és a szeméttúráson kívül, de most azért szívesen hozzá tettem volna a mondandómhoz, hogy: "nem rád épp nincs időm." Nem volt semmi bajom Reddel, de éppenséggel már pont eléggé leégettem őt is és magamat is... csak idő kérdése volt, hogy az egyetem biztonsági arcai megjelenjenek és kidobjanak innen. Engem elnézve erre minden okuk meg is volt... ezt még el is ismertem volna, de nem akartam megvárni a pillanatot. Hiába remegtek hát a lábaim, készen álltam eltűnni és búcsút venni Redtől, talán végleg. Nem sok embert nevezhettem havernak - vagy barátnak, legyen akármilyen nyálas is -, ezért nehezemre esett ellépni tőle... na jó, nem csak emiatt. Ő volt lényegében a támaszom fizikális értelemben ebben a helyzetben.
Én is a túlzottan remegő kezeimre pillantottam. A kis csomag, amiben az étel maradék volt vadul reszketett velem együtt... nyelnem kellett egyet, mert újra gombóc ülta torkomban. "Nem szabadna így látnia" - figyelmeztettem magam, de nem tudtam megállítani ezt az őrült harcot. Elvesztettem a kontrollt a testem felett, amitől megijedtem. Éreztem, ahogy a pánik megint végig fut furcsa zsibbadásként a tagjaimon. A könnyek a szemembe gyűlnek és én csak menekülni akartam, de a testem nem mozdult, csak mikor hirtelen megtaláltam a lendületemet.
- Jó... jó lesz később... szóval nem... nem öntöm ki... - válaszoltam kissé rekedt hangon. A zsebemhez értem a tenyeremmel, de éreztem, hogy már nincs benne semmi. Elfogyott a cigim is, szóval megint lopnom kellett.
- Ha látni nem is látnád, gondolom a szag amúgy is elárulná... - vontam vállat és lepillantottam a lyukas tornacipőkre. Láttam, ahogy az orránál kivillan a szürke zokni puha színe. Guszustalan látvány volt, még nekem is. Nem csoda, hogy mások undorodtak tőle... én persze már semlegesen álltam ehhez az egészhez.
A lendület még vitt előre. Még nem adták fel a lábaim a harcot, de tudtam, hogy nem lesz sokig így. Valahogy mégis szép lassan visszanyertem a testem irányítást, így a pánikrohamot sikerült egyelőre rejtve tartanom előle. Ennyire futotta most, könnyen terelhetett Red az aluljáró felé, bár nem értettem, miért pont arra megyünk.
- Miért erre? - kérdzetem. Fogalmam sem volt, hogy mi Red uticélja. Igazság szerint gondolkodni sem tudtam azon túl, hogy mi a szarnak élek egyáltalán. Kicsit belemerültem a depressziómba, amit a legjobb haverom és az egyetem váltott ki belőlem. Szóval tényleg arra mentem, amerre ő is ment. Nem álltam ellen.
A szemrehányása persze nem esett jól, mégha kérdés mögé is volt bújtatva. Nem akartam elárulni a gyengeségem, ő még is átlátott rajtam. Zavart. Ezt egy morgással jeleztem.
- Tudod jól, hogy nem döglöttem volna éhen - válaszoltam. A hangom továbbra is morcosságot tükrözött, de még itt is megbámultak az emberek, amitől zavartan pislogni tudtam csak vissza rájuk. Nem arról volt szó, hogy nem voltam hozzászokva, ehhez a fajta figyelemhez. Sokan megnéztek maguknak, azon agyalva, milt követhettem el, hogy az utcán élek. Talán néhányuknak még az is megfordult a fejében, hogy rám hívják a hatóságokat, hátha egy árvaházban jobb helyen lennék. Igen fiatal voltam, szinte gyerek... de azért nem annyira, hogy bárki is felügyelni akarjon még rám.
- Bízz bennem, jó? - fordultam Red felé, mikor végre megálltunk egy pillanatra. - Évek óta vagyok az utcán, pontosan tudom, hogyan maradjak életben... csak most egy kicsit kicsúszott a kezemből az irányítás. Nem kell értem aggódni... nem is értem miért teszed igazából - sütöttem le a szememet. Én kedveltem Redet... mármint tényleg nagyon kedveltem, de tudtam, hogy neki az a pár nap, amíg utcán volt közel sem volt annyira nagy élmény, mint nekem. Tovább haladt az élete, új izgalmakat élt át, míg én ugyanott maradtam. Ő volt az első, aki nagyjából a korosztályomba tartozott. Sosem beszélgettem előtte senkivel annyit, mint vele... s most még akár jó példakép is lehetett volna belőle, de ezt az istenért sem vallottam volna be neki.
- Nem tartozol értem felelősséggel... - tettem még hozzá, de teljesen kellemetlenül éreztem magam, hogy ilyen nyíltan kimondtam azokat a dolgokat, amik bennem dolgoztak.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyPént. Okt. 16 2020, 22:00
Charlie & Red
that's how you know you fucked up
Láttam rajta, hogy valamiért nem akarja, vagy valami gondja támadt az ötlettel, de minél jobban makacskodni akart, úgy én is. Nem tudtam mit gondolt amikor megkeresett, csak azt, hogy ha már megtette, akkor nem léphet le csak egy egyszerű viszláttal. Ilyet én szoktam tenni. De valami bűntudat szerű foszlány motoszkálni kezdett bennem, főleg a remegése láttán, amit olyan szépen próbált takarni a szavaival, csakhogy erre nincs olyan szó, ami leplezni tudná. Vagy ha van is, már túl megmakacsoltam magam ahhoz, hogy elfogadjam, szinte semmit sem tudna a fejemhez vágni amiért hagynám ilyen hirtelen lelépni… már ha tudna, ugye. Mert még mindig a karomat markolássza, és gyanús, hogy nem valamilyen elcseszett baráti szeretetből, hanem mert ha nem tenné, visszaköszönne a betonnak.
Viszont akármilyen esetlen is volt, valamerre indulnunk kellett, nagy ez a hely, de nem annyira, hogy sokáig maradhassunk egy helyben, csak idő kérdése, hogy valaki kipakolja Charliet – és ez még a jobbik eset, ezért is kezdett már sürgetővé válni az indulás, még akkor is, ha Charlie nem feltétlenül állt készen rá.
Bűntudat ide vagy oda, annyira mégsem lett súlyos, hogy visszafogja a szavakat, talán az előzmények miatt, talán mert már értek egy ideje. Talán csak ártottak, de visszaszívni késő lett volna.
– Ja. – Végül is, tudtuk mind ketten, a szépítés ezen a ponton aligha segítene. Nem tudná letagadni, hogy hol tölti a napjait, a ránézésre csöves kategória minden kis dobozát kipipálja. – Ebben bíztam, hogy ha lelépsz mielőtt visszajövök, majd szagra megtalállak. – Ismét ott bújkált az ajkaim szélében egy apró mosoly, kivételesen a szavak között nem volt túl sok leszólás, csak az elkerülhetetlen mennyiség. Egyúttal valahol azt is bevallottam, hogy gondoltam rá, hogy esetleg lelép. Bár rossz bőrben van, a makacsságát nem kell bizonygatnia. Szerencsétlen szerencsénk, hogy én is hasonlóan fafejű vagyok.
Az ellenállása mintha szűnni kezdett volna, de valahol örültem is neki, így legalább gond nélkül haladhattunk… egészen addig amíg össze nem szedte magát annyira, hogy megkérdőjelezze a döntéseimet. Amit mellesleg én már megtettem egy párszor az elmúlt percekben, még ha nem is volt teljesen kiforrt a terv, de más tényleg nem jutott eszembe. - Miért merre kellene? Ha van jobb ötleted, hallgatlak. – Szépen kitértem a válasz alól, de addig is lehetőségem maradt meggondolni magam, ehhez pedig ragaszkodtam.
Elérkeztünk a dolgok kényesebb oldalához is, amit pont én hoztam fel, kicsit sem tapintatosan, de amennyi tapintat és finomkodás szorult belém azt otthagytam valahol az egyetem területén a kéretlen szóváltások közt. Így most még több kéretlen és kellemetlen szóváltásunk lehet, csodás, nem?
Egy pillanat szünetet tartok mielőtt még reaglánék a feltett kérdésre, szinte meglepő indulattal, bár még nem kiabálva. – Nem, rohadtul nem tudom. – Mégis honnan tudnám? Esély sincs arra, hogy megtudjam ha tényleg nagy bajban van, vagy, tegyük fel, tényleg meghal valamelyik sarkon. Hetek vagy hónapok telnének el, egyre gyanúsabb lenne, de sosem lehetnék teljesen biztos abban, hogy meghalt, elment valahová, vagy álmában felvágták a szerveiért, vagy akármi. Szerinte mégis honnan tudhatnám ezeket?? Nem mintha eddig valami hatalmas érdeklődést tanusítottam volna a hogyléte felől… de azért nem akarom, hogy akkora bajba kerüljön amiből már tényleg nem tud kimászni. Mármint, a mostaninál is jobban. Mert még ha teljesen átérezni nem is tudom, hogy milyen lehet számára és miken mehet keresztül nap mint nap… azt azért érzem, hogy nem önszántából teszi azt. Talán vannak olyan elvetemültek akiknek ez az életforma tényleg egy döntés eredménye, de nem hittem, hogy Charlie pont ebbe a kategóriába esett volna bele, ahhoz túlságosan zavarták a részletek amik ezzel jártak.
- Egy kicsit. Most. – Ismétlem a szavakat amik tőle hangzottak el először, miközben az arcát figyelem, keresve a választ a kimondatlan kérdésre: érzi, hogy mit mond? Bárhogyan is, egy pillanatnyi sóhaj után folytattam. – Bíznék benned… - Ezt szinte fura is volt kimondani, még a szépen kihangsúlyozott feltételes mód ellenére is, talán ezért is hadartam egy kicsit. – De nem sokakban. – Még ha nem is éltem át amit ő, vagy nem is tudom mennyire rossz neki ez az egész, nekem is megvoltak a saját okaim arra, hogy gyanakvással közelítsem az embereket. Főleg mondjuk ha annyira kétesek, mint mondjuk az itteni csövesek. A lényeg, hogy a hogyléte nem csak rajta múlik, és ha még így is lenne, azért egy ideig lophat magának kaját, de azért valahol érezheti ő is, hogy ez nem egy életbiztosítás. – Tudom, hogy nem most kezdted. – De ez nem jelenti azt, hogy mindig a kezében tudja tartani a dolgokat. Őszintén, nem hittem volna, hogy ilyen sokáig ott fog maradni. Valamiért azt hittem – vagy csak erősen reméltem? – hogy nem sokkal utánam már ő is kap egy helyet ahová mehet, vagy ha nem is azonnal, akkor legközelebb, vagy majd utána… de az a pillanat még most sem jött el. – Én sem. – Jogos kérdés, hogy miért is zavar annyira, hogy mi van vele, talán pont azért, mert olyat láttam benne amitől féltem. Nem azért, mert veszélyesnek gondoltam volna, hanem azért amiért az utcán rekedt. Azért, mert velem is megtörténhetne. Bár lenne hová mennem, ott a családom, akik biztosan nem pakolnának ki… de a visszafordulás az azt jelentené, hogy elbuktam. Hogy idejöttem az álmaimmal meg a vágyaimmal, és utána csúfosan hazarohantam… ezért is nem szóltam nekik arról a pár napról. Nem akartam, hogy úgy tűnjön, hogy nem vagyok képes egyedül megállni a lábamon, hogy elbukok, hogy még mindig a támogatásukra szorulok… Gery nem esett volna ekkorát. Ő valahol jobb volt nálam… és mégis ő volt az, aki olyan váratlanul meghalt. Pontosan tudom, hogy mennyire hírtelen el lehet veszíteni valakit akit szeretünk, egyszer már átestem rajta… vagy, lehet, hogy az átestem az túlzás, de azt tudom, hogy milyen elveszíteni a testvéredet. Charlie nem volt a testvérem, de… nem akartam, hogy még valaki meghalljon mellettem…
Rendben, talán tudom, hogy miért is tud fontos lenni nekem Charlie sorsa, azon kívül, hogy ismerjük egymást… de az okokat biztosan nem fogom a szemébe mondani.
- Tudom. - Nem tartozok neki szinte semmivel, főleg felelőséggel nem... de nem is ez az ok amiért még itt állok mellette. De erre a magyarázatra feleslegesen várna, de valamiért úgy érzem, hogy legalább annyira nem szeretné végighallgatni, mint én elmondani. - Viszont te már tartozol az időd egy részével. - Újra témát akarok váltani, hogy kisétálhassunk a mostaniból, megkockáztatva, hogy addig nyaggatom, hogy tényleg lelépne... Az is lehet, hogy tényleg nem gondolta komolyan, de talán valahol örülne ennek a váltásnak. Mielőtt újra rápillantanék a telefonomért nyúlok megnézni az időt, csak hogy ráébredjek, kelleni fog még egy pár perc várakozás mielőtt indulhatnánk innen.
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Red × Charlie ~ something important TM5NlP7
Red × Charlie ~ something important A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Red × Charlie ~ something important De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Red × Charlie ~ something important D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyHétf. Okt. 19 2020, 17:42

Redmond & Charlie
"Fuck this. Fuck this wondering. Fuck this trying and trying."

- Nem érdekel hová viszel. - Válaszoltam talán kicsit dacos stílusban, bár a korábbi kérdésem nagyon is egyértelművé tehette, hogy de, igenis érdekel. Nem tudom, miért kellett már megint keménykednem. Talán ez volt az én álarcom a világgal szemben, ahogy Rednek is megvolt a maga védelme. Az egész beszédstílusán érződött, hogy valahol még most is védekezik. Nem tudtam, mi ellen... ellenem felesleges volt. Teljesen jelentéktelen és ártalmatlan voltam az ő szemszögéből.
Valójában nem is figyeltem, hogy hova hoz Red. Sokkal inkább az érdekelt, amiről beszéltünk... felzaklatott. Felzaklatott, hogy olyan dologért aggódik, ami nekem természetes. Lássuk be, egy hajléktalan nap, mint nap találja szembe magát az éhezéssel vagy valami másfajta hiánnyal. Nem ez volt az első, hogy nem ettem egy falatot sem napok óta vagy, hogy tárt karokkal vártam a halált. Most is olyan könnyen léptem volna oda hozzá, öleltem volna keblemre... de ahogy Redre pillantottam, az az érzésem támadt, még nekem is van valami dolgom ezen a világon. Az egyelőre csak jó kérdés volt, hogy mi lehetett az. Nevetséges és szánalmas volt az egész gondolat, mégsem húzódott mosolyra a szám.
- Ha tudod, hogy nem most kezdtem, akkor nem mindegy? Ha nem jövök ide, akkor is túlélem valahogy... ez is csak egy megoldandó probléma volt, mint az egész életben minden - válaszoltam és éreztem, hogy kicsit elcsuklik a hangom. Persze gyorsan normális arckifejezést erőltettem magamra, de még mindig reszkettem, még mindig éreztem a feszültséget. Nem akartam itt lenni, nem akartam, hogy lássa amint pánikrohamot kapok. Így is csak vitatkoztam Reddel... pedig nem is ezt érdemelte. Végül is akármilyen morcos is tud lenni olykor, legalább vett nekem ételt.
Nem is értettem mit aggodalmaskodik itt nekem. Még is, ahogy közölte, hogy tartozom neki az időm egy részével, felnéztem rá. A tekintetemből kiolvashatta a kérdést minden bizonnyal, hogy: mégis miért? Nem értettem ezt az egészet. Büdös vagyok, koszos, ráadásul még le is húztam a kajával. Úgy gondoltam éppen elég gondot okoztam neki mára, de a tekintetem egy pillanatra a szemein állapodott meg. Reméltem, hogy legalább onnan kiolvasok valami magyarázatot.
- Red... - sóhajtottam fel, majd megforgattam a szemeimet. - És még is mit akarsz velem csinálni? Beülni az egyik sikátorba és papírdobozos bort inni? Vagy elszívni egy füves cigit a régi idők emlékére? - Fakast ki belőlem, de a hangom nem csengett mérgesen. Nem volt benne semmiféle neheztelés... igazából én is szerettem volna vele lenni.
Ezután nyúlt be a zsebébe, hogy a telefonján ellenőrizzen valamit. Talán az időt... nekem viszont megint az jutott eszembe, hogy mennyire irigykedem rá, amiért ilyen élete van. Talán nem fényűző, talán nem tökéletes, de éppen elég ahhoz, hogy az ember csak úgy biztonságban érezze magát. Én pedig pont erre vágytam. Ostoba vágy volt. Semmi jövőképem nem volt, minthogy egy életet éljek le földönfutóként s talán egy idő után még börtönbe is kerülök majd, mert rajta kapnak valamin... az lenne a legjobb. Igen, ott meleg lenne és még kaját is kapnék.
- Jó... lógjunk együtt... - pillantottam kicsit körbe, hogy megnézzem hol is vagyunk, de egy kicsit sem léptem távol tőle. A közelében akartam lenni, az illatát akartam érezni, hogy ne a saját bűzöm töltse meg az orromat. - Bár nem vagyok épp randihoz öltözve - Tettem hozzá egy kicsit mosolyra húzva a számat, hogy jelezzem, nincs gond... inkább magamnak, mint neki.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyVas. Okt. 25 2020, 00:13
Charlie & Red
that's how you know you fucked up
Nem érdekli, hát persze, a szemforgatás felel szavak helyett. Ha nem érdekelné, nem az lett volna az első kérdései egyike, hogy merre rángatnám. De az igazság az, hogy még én sem tudom, vagyis igen, de nem vagyok benne biztos… lehet nem jó ötlet, de nincs sok választásunk, kellemetlen, de ezek után nem akartam magára hagyni, mert valami lélekfélém is van, még ha néha nem is úgy tűnik, az esetek túlnyomó többségében vannak érzéseim, néha túl sok is. Bunkónak lenni könnyebb lenne.
- De mégis itt vagy. – Egy pillanat késéssel szólalok meg, pont azért, hogy tudatosan csitítsam a gondolataimat, mielőtt még túl idegesen jönnének elő és félreérteni. Hiszen nem szemrehányás ez, csak rávilágítás. Ha meg is tudta volna oldani máshogyan, nem tette. Nem haragszom rá emiatt, de ha már segítséget kért, én meg eldöntöttem, hogy segítek, akkor legalább megtehetné, hogy nem nehezíti meg a dolgomat. Bár tény, hogy a túlkomplikálásból én is kivettem a részem, ez az egész helyzet fura, ez az egész helyzet valami olyan amit nem is kellett volna megtapasztalnunk, de mégis itt vagyunk. - De mindegy is, a lényeg, hogy már megbeszéltünk egy randit mára, és már késő kimásznod belőle. - Rávigyorgok, hátha az segít, bár a hangulat azért mélyet zuhant, még nincs veszve minden.
A problémáinkra végül ő világít rá hangosan, én eddig szándékosan kerültem ezt, mintha úgy eltűnnének. – Ne szidd annyira a papírdobozos bort, ha nincs más akkor meglepően jó tud lenni, és egy füves cigi mindkettőnkre ráférne éppen. Akkor talán nem aggódnál ennyit a részleteken. – Mondom én, miközben az időt nézem, de mentségemre, kettőnk közül én terveztem éppen a részleteket. Őt addig nem akartam belevonni a dolgokba amíg nem biztos, nem tudtam mennyire tetszene neki az ötlet… de ha már ott vagyunk, akkor nehezebben ellenkezhet vagy hasonló. Igazából fogalmam sincs mit csinálok éppen, de legalább igyekszem határozottnak tűnni közben, talán mindkettőnknek jobb úgy. – Végre magadhoz tértél. – Mosolygok egy aprót, nem tudom mi változott benne, de legalább megadta magát, és még egy mosolyt is magára erőltetett, ami valószínűleg csak egy újabb hazugság volt, de legalább már nem ellenkezett annyira. – Szerencsére ahová megyünk, nincs dress code. – Visszamosolygok rá, mintha rendeződni látszódnának a dolgok, még ha ennyi is az egész, egyszerű látszat. De előbb vagy utóbb a tettetés is lehet valóság, csak nem szabad feladni. - De, izé, ilyenkor kellene megjegyeznem, hogy így is lehengerlően nézel ki? - Legalább a mostani téma valamivel könnyedebb, még ha a kegyetlen valóság mögötte változatlan is, legalább egy szebben tálalt formában utalgatunk rá? Nem old meg semmit, de legalább a hangulaton segít és arra szüksége volt mindkettőnknek. - Lehengerlően nézel ki. - Teszem hozzá a pillanatnyi szünet után, már nem spórolva ki belőle a gúnyt és a vigyorgást sem. Végül is, magának kérte valahol. A következő mondathoz már közelebb hajolok kissé, hogy csak ő hallhassa ahogyan kimondanom. - Így is szeretlek. - Utána azonnal felegyenesedek és röhögni kezdek.
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Red × Charlie ~ something important TM5NlP7
Red × Charlie ~ something important A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Red × Charlie ~ something important De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Red × Charlie ~ something important D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyKedd Okt. 27 2020, 08:19

Redmond & Charlie
"Fuck this. Fuck this wondering. Fuck this trying and trying."

Igen. Rednek igaza volt abban, hogy ott voltam... ott voltam, mert valamiért annak ellenére is, amiket mondtam és éreztem, vele akartam lenni. Nem tudom miért... talán tényleg csak azért, mert ő volt az egyetlen nagyjából velem egykorú, akit ismertem, mióta utcára kerültem. De az is lehet, hogy csak az étellel hatott meg ennyire vagy éppen tényleg barátnak gondoltam magamat. Red volt nekem minden téren az első, mióta majdnem kinyírtam Edet: az első ember, akivel komolyabban beszélgettem, az első ember, akit jobban megnéztem magamnak. Fontos volt az életemben, mégha ezt neki soha nem is vallottam volna be. Irigyeltem persze a sikereit, de közben büszke is voltam rá. Azt kívántam, bár én is vele jöhettem volna, mikor kikecmergett a szakadék mélyéről. De nekem nem volt ilyen szerencsém.
- Nyugi, nem hagylak itt már a randi elején - válaszoltam félig-meddig játékosan, de amúgy teljesen komoly hangon. Szívem szerint rágyújtottam volna egy cigire inkább, csakhogy ne kelljen felnéznem rá és elmerülnöm a szemei csillogásában. De sajnos nem tudtam parancsolni az ösztöneimnek, hát rápillantottam.
- Ugye tudod, hogyha fűvezek, akkor nagyon-nagyon irritálóana aranyos vagyok? És akkor bizony nem fogsz tudni ellenállni nekem - tettem hozzá és még kacsintottam is. Jól esett kicsit szórakozni a társaságában, végre nem komolynak lenni és azon gondolkodni, hogy mikor döglök meg az utcán. Elvégre közeledett a tél, már érezni lehetett, ahogy hajnalban csípős hideg uralkodik... de nem Red mellett végre megtört a jég és elvigyorodtam.
- Ugye nem valami nudista helyre viszel? Az az egyetlen, ahol nincs dress code... talán - magyaráztam, még mindig nevetve, de ahogy közelebb hajolt és azt mondta így szeret, megállt bennem az ütő. Ő persze felhorkantott, de én... én hirtelen csak elvörösödtem. Nekem soha senki sem mondta, hogy szeret. Még poénból sem, nemhogy normálisan. Megköszörültem a torkomat és próbáltam zavaromban valami humoros választ kipréselni magamból, de egyelőre nem sikerült, csak hebegtem, mint valami idióta.
- Hát... ö... hát... ö... - A francba is, Charlie, szedd már össze magad! A belső hangom ugyan rám parancsolt, de nekem nem sikerült, ezért inkább beletúrta a hajamba, hogy elsimítsam a homlokomból, s aztán pontosan ugyanúgy hullott vissza oda.
- Én is szeretlek... vagy ilyesmi... - motyogtam, kicsit esetlenül kimondva az sz-betűs szót. Már nem is tűnt olyan humorosnak a dolog, de közben meg már elég régóta itt voltunk, hogy tovább kelljen indulnunk, így hát moccantam egyet, mintha menni akarnék, valójában arra vártam, hogy Red mutasson utat. Fogalmam sem volt továbbra sem merre készül, de nem akartam többet várakozni, szóval örültem volna, ha megindul magától noszogatás nélkül.
- Tudod... azt hiszem tényleg jól jönne egy dobozos bor meg egy füvescigi most. - Sóhajtottam némileg gondterhelten, hogy észrevette a bénázásomat, amit nagyon nem kellett volna. Nagyjából ezen a ponton sejtettem, hogy többé nem fog igazán komolyan venni engem... csak egy szerencsétlenkedő kamasznak tűntem, aki zavarba jött az sz-betűs szótól. Mégis csak jobb ötlet lett volna ott maradni Brooklynban a kukák mellett.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyPént. Okt. 30 2020, 17:13
Charlie & Red
that's how you know you fucked up
- Megnyugtató. – Mosolyogva nézek vissza rá, a viccelődés ellenére elhiszem neki, hogy komolyan gondolja, legalább is ebben a pillanatban még igen, és ez máris több a korábbi megingásánál amikor úgy tűnt látni sem akart. Nem akartam elhinni neki azokat a szavakat, azzal győzködtem magam, hogy csak hirtelen felindulásból vágta a fejemhez és nem azért akart elküldeni, mert ténylegesen elege van belőlem. Részben ezért is ragaszkodtam ennyire a találka folytatásához, részben meg… egyéb okokból.
Széles vigyorral hallgatom a szavait, végre feloldódni látszik, így nekem is könnyebb lazítani mellette és úgy tenni pár pillanatra, mintha semmi sem történt volna korábban, és olyan felszabadultan beszélni hozzá, ahogyan azt régein is tettük. – Vállalom a kockázatot, majd megpróbálok ellenállni a kutyaszemeknek. De ha nem jönne össze, a te hibád lesz, ha nem fogsz tudni levakarni magadról. - Az övé meg az állítólagos ellenálhatatlan cukiságáé, amit úgy tűnt nem hiszek el teljesen.
A kérdésére már nevetek, a terveim nem pont így hangzottak, de – Igen, a meztelen segged akartam bámulni. – A szemeim forgatom, és folytatom mielőtt még túlzottan belegondolhatna a kijelentésbe. – Valami kevésbé extrémre gondoltam így az első randira. – Őszinte kijelentés, mégis, egy pillanat szünet és ismét komolytalan hangon folytatom. – De ha ragaszkodsz hozzá… - Igazából csak húztam még egy kicsit a témát, nem hittem volna, hogy belemenne, vagy bármelyikünk is akarná úgy igazából ezt az egészet...
Közelebb hajolok, hogy odasúgjak neki pár apró szót, bár gyorsan nevetek rajtuk, ő késik vele egy pillanatot, helyette vörösödni kezd, én pedig szélesebben vigyorogni. Ő kezdte a randi témát, valahol érezhette volna, hogy hová fog ez vezetni, de úgy tűnt mégis váratlanul érte, csak akadoztak a szavai, szinte hallani lehetett közben ahogyan rövidzárlatot kap és csak próbálkozik feldolgozni, vagy összerakni egy illő választ, ezért készségesen a segítségére siettem, miközben a mutatóujjam az ajkamhoz érintettem. – Shh, nem kell kimondanod. – Még egy kacsintás is összejött, mielőtt újra kivillantott fogakkal vigyorognék vissza rá, a bűntudat egy cseppnyi jelét sem mutatva felé. Végül mégis kipréselte magából a választ. – Vagy ilyesmi? Kegyetlen, haver. – Csóválom a fejem, próbálva eltüntetni a vigyorom, bár ezen a ponton már nem megy hibátlanul, s nem is tart sokáig, pár pillanat és újra teljes pompájában díszeleg az arcomon. Ő viszont tovább feszeng, a moccanását pedig jelnek veszem az indulásra, s ténylegesen lépek is, remélve, hogy követni is fog.
- Szóval már nem is hangzik olyan rosszul a dobozos bor és füvescigi kombó? – Bár amennyire megzavartam a kialakult békéjét, valószínűleg ismét számtalan más helyzetben szívesebben lenne, de ez talán mégsem ugyanaz, mint amikor a ránk tapadó szempárok miatt feszengett annyira. De abban talán egyetérthetünk, hogy ennyi hangulatingadozás után tényleg nem lenne tanácsos tiszta fejjel tölteni a délutánt. - Legalább az egyikre szükség lesz. - Ennyit elismerhetek én is.
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Red × Charlie ~ something important TM5NlP7
Red × Charlie ~ something important A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Red × Charlie ~ something important De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Red × Charlie ~ something important D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyPént. Nov. 06 2020, 07:19

Redmond & Charlie
"Fuck this. Fuck this wondering. Fuck this trying and trying."

Mekkora egy mocskos barom vagyok már? Ez csupán egy vicc volt, elszórakoztunk egymással, én meg elpirultam, mint egy szűzkislány. Red mondjuk gondolom tényleg élvezte a helyzetet, mert rajta aztán ilyesminek nyomát sem láttam. Magabiztos volt... és a francba is, hát ezt is irigyeltem tőle. Kicsit szerencsétlenül fészkelődtem, ahogyan beszélt, a cukiságomról, na meg a meztelen seggemről. Valahogy ez a lazaság megváltozott közöttünk... vagy éppen csak én éreztem úgy.
- Ugyan... nem ragaszkodom a nudizáshoz! - ráztam meg a fejem, kicsit kínomban röhögve közbe. Mocskosul el kezdtem vágyni egy viccescigire meg valami alkoholról, ami öt perc alatt kiüt, hogy ne is emlékezzek ezekre a hülyeségekre, amiket reagálok neki. Már tuti rég észrevette, hogy olyan vörös a fejem, mint egy cseszett paradicsom. Béna voltam. Még ebben is béna voltam, mert Red rohadt helyes volt... mert hát lássuk be, neki azért elég jót tett, hogy elkerült az utcáról... nekem meg kb sosem bókolt senki... ja, viccből sem.
Valószínűleg az egész zavaromra rátett egy lapáttal a folytatás. Nagyon ért ehhez, én meg nagyon nem...
- Bocsi... mármint nem bocsi... - hablatyoltam, miután még mindig ugyanott tartottunk. A nyamvadt "szeretleknél." Minek mondtam egyáltalán? Tök hülye vagyok. Inkább csak követtem, nem akartam még nagyobb idiótát csinálni magamból. Nem maradtam le, ott voltam mellette végig, de azért próbáltam némi mély levegőkkel lenyugtatni magamat. Vajon másokkal is ilyen könnyen szórakozik el? Én csak egy szerencsétlen kamasz voltam, akinek nem sok esélye volt a flörtölésre az utcán. Sosem volt kapcsolatom s nem is nagyon reménykedtem, hogy valaha lesz. Bele sem kellett volna állnom ilyen poénokba, megint csak leégettem magam. Egy kicsit morgolódni is kezdtem persze, mert Red számára így sebezhető lettem.
- Füvem van, de borom nincs, szóval úriembernek kell lenned és meghívnod, ha már felajánlottam a hátsófelemet - közöltem némileg nagyobb nyugalommal pár perc után, jelezve, hogy oké, végül is minek olyan visszafogottan és józanon tölteni ezt a napot? Persze füvescigi is csak azért volt nálam, mert az egyik díler még hajlandó volt engedni nekem egy kicsit az árból. Az utcán nem sok pénze van az embernek, az is ami volt, csupán egy nő táskájából kicsent pénztárcából származott. Egyszóval csóróbb voltam, mint valaha, hiszen a maradék pénzt is drogra költöttem.
- Egyébként meg... ha ez egy randi, fognod kéne a kezem és andalognunk, nem? - Jól van Charlie, őrizd meg a hidegvéred. Igazából nem is tudom miért szólaltam meg már megint... ekkora baromságot mondani is csak én vagyok képes... de valahogy szerettem volna, ha megérint, mégha tudtam, hogy gusztustalanul piszkos is vagyok. Ez általában nem zavart, de most mindennél jobban vágytam zuhanyra és tiszta ruhákra. Nem is tudom miért... mármint mi a francért akarok neki megfelelni?
Sóhajtottam egyet a saját hülyeségem miatt és közben azon gondolkodtam, merre tartunk. Kellett egy pillanat, mire felfogtam, hogy minden bizonnyal Brooklynba akar visszamenni. Egy kicsit féltem, hogyha valamelyik idióta, amelyiket beköptem a zsaruknak megtalál minket, akkor majd éppen Redet veszik elő, pedig őt nem akartam szarba keverni... mármint most tényleg arra vágytam, hogy kettesben legyünk egymás társaságában. Csendesen nyúltam felé, hogy a karjába karoljak a mocskos kezemmel.
- Tiszta akarok lenni... - morgolódotam, ahogy a körmeimre pillantottam. Már jó ideje nem voltam Kellynél, hogy egy kicsit rendbe tegyem magamat, pedig ezeket a ruhákat még ő adta nekem. - Így nem illünk össze...

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyPént. Nov. 06 2020, 15:00
Charlie & Red
that's how you know you fucked up
Vele nevetek, bár érezhetően kevésbé feszengve, mint ő, és láthatóan kevesebben pírral az arcomon. Az akkor történhetett volna meg, ha tovább viszi és igent mond, azzal meglepett volna, hiszen ártalmatlan viccelődés volt az egész. De nem tette, így kizökkenteni sem sikerült a rámtelepedett jókedvből, amit a beszélgetésünk hozott magával, mintha a korábbi pillanatok lassan semmivé váltak volna.
Tényleg alaposan zavarba jött, már a szavait is keverte, ezzel is éltetve a vigyort amivel figyeltem. Nem vettem magamara, hiszen a beszélgetésünket sem vettem elegendő komolysággal ahhoz, hogy zavarba jöjjek a témától, vagy bármitől ami hozzá kapcsolódik. Egyszerűen jó volt újra látni Charliet, még ha ilyen állapotban is, már nem tűnt annyira idegesnek, már zavarban volt helyette, de így még mindig könnyebb volt ránézni, mint percekkel korábban az egyetemnél.
A saját határaimat csak akkor kezdte igazán súrolni a beszélgetés, amikor egy mondatba hozta a hátsóját és a felajánlást, arra már én is elkaptam a tekintetem róla, mielőtt még túl feltűnően belevörösödnék a beszélgetésbe. – Csakhogy lásd, mennyire úriember vagyok. – A vigyorom még maradt, megtartva a magabiztosságot, ami látszólag nem is ingott meg annyira. Felejtsük el a bort egy pillanatra, mióta vagyunk ilyen közel egymáshoz?
Inkább nevetek a kérdésen, úgy egyszerűbb nem belegondolni. – Szeretnéd, hogy fogjam a kezed? – De végül ismét ő nyúlt felém, hogy belém karolva haladjunk tovább. Már megint minek ez? Most úgy tűnt, elég szépen áll a lábán… Elméletben sokkal kényelmesebb volt az egész helyzet, mint ahogyan gyakorlatban alakulni kezdett. Mégsem szólok rá, úgy teszek, mintha fel sem tűnt volna, az az apró lopott tekintet kivételével, ami a karjára téved, de gyorsan újra inkább magunk elé bámulok.
- Brooklynban rendbeszedheted magad. – Végül is, sokáig már nem gondolkozhatok, valahova mennünk kell, és abban igaza van, hogy amíg így néz ki, addig nem sok lehetőségünk van. És az alapján, hogy így néz ki, neki sem sok opciója van rendbeszedni magát, szóval maradnia kell ez én verziómnak, hacsak nem az egyik utcaszélen akarjuk kiütni magunkat annyira, hogy már ne számítson, hogy amúgy a mocsokban ülünk. Nem, ha már találkoztunk, és nekem is szabad a napom többi része, talán jobb lenne egy kicsit más terv és mondjuk egy olyan felállás, ahol még a mostaninál is kevesebb szempár akad meg rajta, vagy ha mégis, akkor sem azzal a tekintettel amivel most teszik azt. – És közben elugrunk italért. – Mert az már lassan biztossá vált, hogy ránkfér. Bár ezek inkább kijelentések voltak, mintsem kérdések, a végén mégis rápillantok, várva, hogy beleegyezik-e, vagy most is győzködni kell, vagy van valami más terve, mert igazából felőlem az is lehet, de eddig nem igazán utalt ilyenekre. Sőt, a maradástól is elment a kedve korábban, ezért is vettem át az irányítást, mielőtt még elmenekült volna.
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Red × Charlie ~ something important TM5NlP7
Red × Charlie ~ something important A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Red × Charlie ~ something important De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Red × Charlie ~ something important D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyVas. Nov. 08 2020, 08:14

Redmond & Charlie
"Fuck this. Fuck this wondering. Fuck this trying and trying."

Odáig fajultak a dolgok bennem, hogy majdnem biztos voltam benne: nagyon szar ötlet Reddel berúgni. Mi van, ha mondjuk véletlenül kicsit jobban ráfeszülök erre a kis "poénra" és mondjuk azt mondom neki, hogy jól néz ki halál komolyan... vagy neadjisten... nem, nem, nem! Nem akartam, hogy megutáljon... bár nem tudom miért, amúgy sem találkoztunk valamennyire sűrűn, de hirtelen valamiért úgy éreztem nagyon fonotos lett nekem. Ez a kis szórakozás, ami már csak neki volt vicc, elég sok minden felkavart bennem. Azokat a régi érzéseket, amiket csak annak tulajdonítottam, hogy Red az egyetlen velem majdnem egykorú az utcán.
Nyeltem egyet, hátha az segít elrejteni az érzéseimet, de ahogy belekaroltam és hozzásimultam kicsit... Halk kis sóhaj szakatt fel belőlem, ahogy megéreztem az illatát, ami most elnyomta az én szagomat. Jó, nem az a hajléktalan voltam, aki maga alá csinált, de azért az emberen nyomot hagy az utca mocska.
Összeszedtem magamat valamennyire, de még azért meg tudtam volna indokolni a bújást azzal, hogy nem vagyok a csúcson, már ami az energiákat illeti. Jól esett hozzá érni, simulni... és kész. Egy barom vagy, Charlie - a hang a fejemben olyan szépen csendült... olyan szép gúnyosan. De nem érdekelt. Ki tudja, mikor látom újra Redet? Ki akartam használni. Ha már zavarba hozott, hát ennyi igenis kijár nekem.
- Tényleg? - kérdeztem vissza, nem gondoltam volna, hogyha majd komolyan veszi, hogy zuhanyozni akarok, meg tiszta ruhában lenni. A legtöbb embert nem nagyon érdekelte az ilyesmi, leszámítva Kellyt, aki azért felruházott és bedugott a zuhany alá, ha arról volt szó.
- Akkor remélem tudsz kölcsön adni valami ruhát is - tettem hozzá, némileg szemtelen hangnemben, dehát addig kell ütni a vasat, amíg forró... nem igaz? Red ruhái persze nyilvánvalóan nem lettek volna rám jó, mert hogy magasabb volt nálam sokkal, meg gyanítottam, hogy izmosabb is, bár ezt nem láttam a ruhák miatt.
Csak bólintottam, mikor hozzá tette, hogy vegyünk egy kis italt is valahol útközben. Azonnal a megfelelő tömegközlekedési eszköz felé indultam, mert hát azért nem szerettem volna visszafelé gyalogolni is. Csak egy aranyos pislogást ejtettem meg Red felé, mikor a jegyvásárló automaták felé értünk, remélve, hogy hajlandó lesz nekem is venni egyet.
- Tudom... tudom... sokba kerülök, de majd természetben kárpótollak - jegyetem meg, kicsit még mindig poénra véve a dolgot. De nem poénnak szántam... a francba, de hülye vagyok! Nem si értem, miért éltem bele magam hirtelen a dologba, de ez a negyven perces út Brooklynig remek lesz.
Szerencse volt, hogy napközben szálltunk fel, így nem sok embert zavarhatott a szagom. Konkrétan egy jó nagy körzeben nem akadt ember, úgyhogy csak kettesben szorongtunk egymás mellett. Jó, próbáltam azért tartani a távolságot, csak nagyon nehezemre esett.
Néha-néha a szemem sarkából rápillantottam, de amúgy próbáltam magamra koncentrálni. Már így is kellően leégettem magam a bújással, meg a belékapaszkodással s őszintén csodálkoztam, hogy még nem lökött el. Tudom, milyen mikor a poén kellemetlenné válik, hiszen azt mondta szeret, én pedig máris úgy viselkedtem, mint egy idióta... holott nem úgy gondolta. Csak nekem tényleg nem volt más annyi idős, mint mi. Nem ismertem sem szebbet, sem helyesebbet Rednél, úgyhogy egyelőre ő volt az etalon számomra. Főleg, mikor ott voltunk együtt az utcán... talán egy kicsit bele is estem azzal a kamaszos hévvel, ami akkoriban bennem volt. Mostanra sem nyugodtam le, de elfogadtam, hogy Red nem igazán tartozik az én világomhoz. Ezért, hát az érzéseim is szép lassan hűlni kezdtek.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important EmptyHétf. Nov. 09 2020, 17:21
Charlie & Red
that's how you know you fucked up
Mintha a kezdeti hangulat valahol megváltozott volna, egyre kevésbé lett szórakoztató, a végén már mintha lett volna valami kényelmetlen levegőben, vagy ha nem is kényelmetlen, valami idegen, valami más, amit aligha mondanék ki. Talán csak én gondoltam túl az egészet és semmi ilyesmiről nincs szó… bár azon a ponton, ahol újra hozzám simul a karja, már nehezebb lenne elhinni ezt. Csak érjünk el addig az italig és cigiig. Mintha az majd segítene, és nem rontana az egészen…
- Nem, csak mondtam. – Forgatom a szemeim, hát persze, hogy tényleg, különben mégis miért hoztam volna fel?
- Körbenézek. – Úgy válaszoltam mintha gondolkodnom Kellett volna rajta. És valóban gondolkodnom is kellett, de nem a ruhás dolgon. Ha már hagyom letusolni, nyilván nem fogom azt mondani, hogy vegye fel ugyanazokat a mocskos ruhákat, akkor alig javítottunk volna a helyzeten. Az sokkal jobban zavart, hogy tulajdonképpen most mit is csinálunk, és mi is történt a korábbi percekben, mikor kezdett a poénkodásba valóság kerülni és miért zavar, vagy éppen miért nem zavar az egész. Mert akárhogyan is, még mindig nem löktem el magamtól valamiért... mert, végül is, még nem áll olyan biztosan a lábán nem?
És igen, mielőtt még minden újra normálisnak tűnt volna, Charlie bevitt egy váratlan ütést hátulról. Talán éreznem kellett volna, hogy megtörténik, de nem hittem volna, hogy ennyire eltérünk a korábbi témáktól. Nevetni próbálok, talán úgy kevésbé lesz feltűnő az a pár pillanatnyi csend, bár a nevetés is ami sikerült kicsit szaggatott… de viccel ő is, nem kellene ennyit gondolkozni az egészen. Csak poénkodunk... de azért inkább az automatákra figyelek és veszek jegyet, még véletlenül sem nézve a szemébe. Testben fizet. Magam előtt látom, ahogyan mondja, és talán még többet is és pont ez a baj. Mondanom kellene valamit, de helyette csak rápillantok és vigyorgok, de a kelleténél gyorsabban leveszem róla a tekintetem és tovább indulok, mert már megvettem a jegyeket. A fenébe is. Pár perce még úgy éreztem, hogy tudom mi történik, de mostanra egyre kevesebb dolgot tudok. Eddig is voltak kétségeim az úticél miatt, de most már egészen más okból... amiért tulajdonképpen nem is kellene.
Kevesen voltak körülöttünk, de kivételesen a tömegnek jobban örültem volna, sokkal könnyebb lett volna elterelni a gondolataim az egész helyzetről, és talán kevésbé lett volna fura, hogy csendben állunk egymás mellett, főleg az előbbiek előtt. Lehet, hogy a korábbi ártatlannak szánt poén mégsem volt jó ötlet, korábban nem gondoltam volna így Charliera, és azt sem gondoltam volna, hogy ő bármi mást képzelne bármibe is, és most mégis itt vagyunk… egy kényelmetlenül hosszú úton Brooklynba.
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Red × Charlie ~ something important TM5NlP7
Red × Charlie ~ something important A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Red × Charlie ~ something important De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Red × Charlie ~ something important D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Red × Charlie ~ something important
Red × Charlie ~ something important Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Red × Charlie ~ something important
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Charlie&Joy
» Responsibility is important- Grace & William
» Red × Charlie ~ what the...
» Charlie & Pola
» Miles & Marley // this case is more important than anything else

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: