New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 120 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 108 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Katniss Jimenes
tollából
Ma 7:04 am-kor
Zoey Miles
tollából
Tegnap 11:23 pm-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 10:59 pm-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 10:44 pm-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 10:05 pm-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 10:01 pm-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 9:58 pm-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 9:34 pm-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 9:18 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Jacob Griffith
TémanyitásJacob Griffith
Jacob Griffith EmptyPént. Aug. 28, 2020 9:01 pm
Jacob Griffith

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Jacob William Griffith
Becenevek:
Jake
Születési hely, idő:
1990. június 16.
Kor:
30
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
heteroszexuális
Családi állapot:
szingli
Csoport:
bűnüldözés
Egyetem:
Columbia College - végzett
Munkabeosztás:
gyilkossági nyomozó
Ha dolgozik//Munkahely:
NYCP Manhattan
Hobbi:
törvénykönyvek olvasása, protokollok tanulása, nagymamák átsegítése az utcán, öltönyök szín szerinti rendezése, a munkája, krimik olvasása, régi krimik nézése
Play by:
Liam Hemsworth

Jellem
Jake az a fajta fickó, akiről minden szülő álmodozik. Rendes, hallgat a szavaidra, megfogadja azokat, aszerint cselekszik. Kiviszi a szemetet, kitakarítja a szobáját, mindig hazaér a takarodó idejére, kikapcsolja a számítógépet, amikor arra kéred, mert ideje végre nekilátni a leckének. Sőt, mi több, magától ül le megcsinálni a leckét. Nem kérdőjelezi meg a szavaidat, hisz abban, hogy te jobban tudod, te vagy a felnőtt, biztos több tapasztalatod van. Ambíciózus, vannak tervei, vannak álmai, nem kell noszogatni, hogy kezdj már valamit az életeddel. Csak rendes barátnői voltak, jóravaló családból, akiket nem használt ki, és dobott rögtön, egy éjszaka után. Persze, ezek már mind nem olyan fontos dolgok, mert régen nem otthon lakik, régen nem gyerek avagy tinédzser, de sok minden nem változott az évek során, ugyanolyan elvek szerint él. Szülői szempontból, ami fontos, hogy minden vasárnapi ebéden ott van, ahol kedvesen mosolyog, és kedvesen elbeszélget minden családtaggal, eszik minden ételből, nem hisztizik, nem finnyáskodik, hogy miért nem a kedvence készült el.
Annyira szépen hangzik ez, annyira tökéletesen, hogy szinte már zavaró a dolog. A legnagyobb bökkenő pont itt van elásva: egyszerűen mindent annyira tökéletesen akar csinálni, hogy összeomlik teljesen, ha az nem sikerül. Márpedig, az élet nem úgy működik, mint egy olajozott rendszer, amiben ő annyira hisz, amit ő annyira követ, és nem egyszer sajnos kénytelen pofára esni, bármennyire is az ízlése azt mondja, hogy ennek nem így kellett volna lennie. Mindenre van egy terve, egy elképzelése, amihez mereven tartja magát, és az életében tapasztalt, vagy tanult normák alapján van felépítve, csak a probléma az, hogy sokszor nem készül B tervvel, márpedig sokszor csak az működhetne. Persze, igyekszik ezen javítani, igyekszik folyamatosan adaptálódni az őt körbevevő világhoz, ami bizony nem olyan csillogó-villogó, mint ahogyan ő azt elképzelte. A világ egy gonosz és undorító hely, ahol semmi sem úgy működik, mint ahogyan a tankönyvben le van írva, vagy ahogyan pár ember korábban megálmodta, milyennek kellene lennie, és ezt a nagyközönség tudtára adta.
A rugalmasság nem épp a legnagyobb erénye, sőt… ahogyan a figyelem megosztása sem. Hajlamos folyamatosan belefeledkezni egy-egy dologba, ügybe, és az cseppet sem hagyja őt nyugodni, míg nem jön rá a megoldásra. Ezt leginkább az emberi kapcsolatai sínylik meg, mert ha egyszer a fejébe vesz valamit, akkor addig jár utána, míg azzal nem is végez. Azok a bizonyos barátnők, akik jóravaló családból származtak… mind azért nincsenek már, mert nem adott bele mindent a kapcsolatba. Jött egy új probléma, ami elvette a figyelmét: a gimnáziumi tesztek, az egyetemi jelentkezés, egy vizsga, egy ügy… ezt pedig teljesen jogosan nem túl sokan tolerálják, hogy folyamatosan lemondja a találkozókat, mert neki most tanulnia kell vagy dolgozni. Persze, nem veszi zokon ezt, és megértő teljesen, meg sajnálja, kár, hogy a következőbe is ugyanígy belekezd, majd… ugyanúgy ér véget.
A pofáraesés megrémiszti, és inkább igyekszik kerülni, akkor is, ha tudja, az formálja az embert csak igazán. Ő viszont így érzi jól magát, szerinte nem szükséges formálódnia. Kár, hogy az élet nem ezt bizonyítja.

Múlt
A várakozásban az a legrosszabb, hogy halálra idegesíted közben magad a Candy Crushon, mert az a bizonyos pálya, amivel már egy hete szenvedsz továbbra sem sikerül. Ingerülten pedig interjúra menni nem mondhatni, hogy a legjobb dolog a világon. Márpedig több irányból is jön az impulzus. Az egyik nyilvánvalóan az, hogy várakozol, és unaloműzés gyanánt halálra nyomkodod a telefont, kockáztatva azt, hogy az érintőképernyő egy ponton megadja magát. A másik, hogy az előző ember olyan régóta bent van már, hogy ez túl sok dolgot jelenthet: az egyik, hogy nagyon béna, megizzasztják, és nemcsak én leszek feszült, de ők is, és ez a biztos bukás jele. A másik, hogy túl jó, csillog-villog, már a jelvényét polírozzák, és biztos, hogy nem ütöm meg a mércét ezek után. Olyan ez, mint egyetemen a vizsgán, amikor nem elsőnek mész. Van hasonlítási alap. Márpedig mivel itt névsorban megyünk, még esély sincs arra, hogy hamarabb sorra kerüljek. Marad hát a türelmes vagy inkább türelmetlen várakozás, a lábbal dobolás, a játék után a hírek olvasása, ami a reggeli kávé mellett elolvasottak óta érkeztek, és az idegek pengetése, mintha csak egy gitár lenne.

Akárkivel beszéltem, azt mondja, hogy nem kell ezt nagyon túlmisztifikálni. Csak egy egyszerű beszélgetés, ahol kiderül, mennyire vagy alkalmas a munkára. Márpedig ki lenne alkalmasabb a munkára, mint én? Kívülről tudom az összes protokollt, a fizikai felmérésem közel tökéletes lett, a családom részéről megvan a kellő hátszél is, hogy viszonylag fiatalon fentebb tudjak lépkedni a ranglétrán, és a fánkzabálást most már ne parkoló kocsik ellenőrzése közepette csinálhassam, hanem a komolyabb ügyeken való gondolkozás során. Mégis, elég nehéz elképzelni, hogy ez csak egy egyszerű beszélgetés. Hogy lehetne egyszerű valami, ahol a jövőd a tét, és az álmaidról egy bizottság döntheti el, valósággá válhat-e?

Álmaim pedig már régóta vannak, mióta az eszemet tudom. Igen, ezt most úgy közöltem, mintha ez valami különleges hópihévé tenne engem, nem pedig minden ember ilyen lenne. Néha igaz elgondolkozom, valóban az én álmaim-e, vagy csak szüleim plántálták belém, mint abban a filmben pár éve, hogy a gondolat csírája végül burjánzó növénnyé váljon. Elég nagy nyomásnak van kitéve az ember, ha az apja ágáról mindenki sikeres nyomozó, nagy karrierrel a háta mögött… szinte kötelességednek érzed, hogy vagy lázadj ellene, és te még véletlenül se legyél az, vagy pedig kövesd a nyomdokaikat. Lázadó éppenséggel sosem voltam, inkább az a fajta, aki engedelmesen hajt fejet a szülői egyeduralomnak, a rendszerbe vetett hitem sosem ingott meg egy pillanatra sem. Nem csoda, hogy végül amellett döntöttem, hogy követem a családi tradíciókat. Valakinek bizony muszáj lesz a családból, a bátyám pedig nem a legjobb alapanyag erre. Amikor épp nem belőve fetreng valamelyik sikátorban, akkor részegen hányja le valamelyik falat a városban. Vagy szimplán mindkettőt csinálja, egyszerre.

De az én álmaim, vagy sem, ettől függetlenül ezer éve erre vágyom. Mindig kíváncsian hallgattam vacsora közben apa meséit, amikor azt ecsetelte, rendkívül ködösen, milyen volt a napja. Sokat nem mondhatott, én viszont, mikor már kicsit jobban eszemnél voltam mindig igyekeztem összerakni fejben a dolgokat, pontosan milyen ügyről is lehet szó. Elég egyértelmű volt, hogy belőlem is rendőr lesz, egyszer, csak nőjek fel. A sztori azonban itt nem érhetett végre. Mindig is azt mondta anyám, hogy merjek nagyot álmodni, arról szó sem lehetett, hogy megálljak annál, hogy embereket igazoltassak az út szélén, miért is hajtottak gyorsan, vagy büntessem őket, mert nem fizették a parkolási díjat, újfent. Talán kicsit túl sokat akartam mindig is, túl gyorsan, de nem akartam sosem elszalasztani a lehetőséget, ami adódott. Na meg, a tökéletességre való folyamatos törekvésem sem hagyott túl sok nyugtot számomra. A félmunkával való megelégedés érzése számomra világ életemben ismeretlen fogalom volt.

Az ajtó hirtelen kinyílik, és egy öltönyös alak sétál ki onnan, olvashatatlan ábrázattal. Most vagy nem mondanak eredményt, vagy nagyon jól színészkedik, és megbukott, vagy csak nem akar túlságosan örülni, elvéve a kedvem, hogy bizony, megvan az emberük, és innentől kezdve senkinek sincs esélye, olyan faszagyerek volt. Utóbbira van talán a legkevesebb esély, ennyire nem lehet senki sem jó fej, empatikus. Szinte épphogy bezáródik az ajtó, már újra nyílik is, és egy pocakos, szakállas alak néz ki, majd bök a fejével felém. – Gyere, Jacob – közli velem, talán kicsit túl közvetlenül az ízlésemnek. Értem, apám ismeri, jóban van velük, de attól még nem akarom, hogy azért mondjanak áment, mert protekcióm van. A saját magam által elért eredményeimet tiszteljék, becsüljék. Ettől függetlenül nem mondok semmit, azzal minden bizonnyal máris elveszíteném minden esélyem.

Gyorsan húzok még egyet a játékon, ahol végre sikerül a pálya, amivel szenvedtem eddig. Talán ez egy jel, hogy sínen lesz minden, az élet más területein is. Biccentek, felállok, majd bemegyek, és leülök velük szemben. Itt az idő, most majd minden kiderül, mire is volt jó ez a pár év a szakmában…

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jacob Griffith
Jacob Griffith EmptyHétf. Aug. 31, 2020 11:22 am
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Jacob!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Akár vizsgáról van szó, akár interjúról, a tényleges "feleletet" megelőző várakozás, az ajtó nyílása előtti percek idegőrlőek tudnak lenni. Különösen, ha olyan interjúról van szó, amire évek óta készülsz, a Te esetedben éppenséggel gyerekkorod óta. Kevesen vannak azt hiszem, akik határozott véleménnyel lennének arról, hogy pontosan mivel is akarnak foglalkozni, amikor felnőnek. Ebből a szempontból nyilvánvalóan jól jött számodra, hogy létezett egy kijelölt út, amit már nemzedékek óta követ a családod, te pedig tulajdonképpen nagyon is megfelelsz a feltételeknek, ahhoz hogy nyomozó váljon belőled. Érdekelne azonban, hogy ha egy kicsivel jobban ellent mondasz a szüleidnek, vagy kevésbé hallgatsz rájuk és akarsz megfelelni az elvárásaiknak, mit választasz, milyen hivatást? Egy dolog az, hogy jól teljesítesz, hogy adottak a feltételeknek megfelelő képességek és képesítés, de a motiváció, ami veled marad öt, tíz vagy akár húsz év múlva, meglesz-e benned? A rendőri munka sokszor jár olyan dolgokkal, amelyeket a hétköznapi emberek maximum a televízió képernyőjén, egy-egy sorozatban látnak, neked viszont meg kell majd ezzel küzdened. Egy-egy nyomozás pedig nem biztos, hogy az előre eltervezett és megszervezett úton, az 'A' terv mentén fog lezajlani.
Amikor hibázunk, nem feltétlenül cselekszünk rosszat. Ugyan muszáj van olyankor egy kerülőútra, vagy újratervezésre, de elkerülhetetlen, hogy olykor elbukjunk. Csak a saját hibáinkból tudunk tanulni, amelyeket nem mások fognak elkövetni, még csak tanulni sem tudunk mindig abból, amin más megy keresztül. A saját bőrödön kell megtapasztalnod, hogy ami nem mindig 110%-os, az is lehet sikeres és hogy csak mert valami nem sikerül elsőre, még nem jelenti, hogy bukásra van ítélve. Mint ahogyan a Te interjúd esetében sem jelenti a protekciód azt, hogy kevesebbet várnak majd el tőled, mint a maximum, amit nyújtani tudsz emberként, hibákkal együtt. Jacob Griffith 2624752903
Színt hamarosan kapsz valamelyik admintól, én pedig addig is szeretnék még egyszer gratulálni az elfogadásodhoz!

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!



You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Jacob Griffith Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Jacob Griffith Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Jacob Griffith 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Jacob Griffith 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
947
★ :
Jacob Griffith 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
 
Jacob Griffith
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Emma Griffith
» David Griffith
» Jacob Hunter
» Jacob Holt
» not here to lose | jacob & april

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: