New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Aphrodité Griparis
tollából
Ma 10:47-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:33-kor
Leilani Murdoch
tollából
Ma 10:32-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:27-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 10:24-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:16-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 10:12-kor
Nataael Norton
tollából
Ma 9:27-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 7:49-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Audrey & Millie
TémanyitásAudrey & Millie
Audrey & Millie  EmptyHétf. 3 Aug. - 23:45
Audrey & Millie

- Figyelj már oda, te szerencsétlen! - Az alapzajon keresztül is tisztán hallom a férfi emelkedett, ingerült hangját. Tekintetemmel a lárma forrását keresem, de sajnos eléggé aggasztó jelenetnek leszek szemtanúja. A kollégám, Herb az egyik kezében egy sörös korsót, a másikban egy már jóformán üres, formásabb poharat egyensúlyoz, közben az orrát ráncolva igyekszik feljebb igazgatni a szemüvegét, sikertelenül. Csak hebeg-habog, amikor a másik fickó ráförmed, az ismeretlennél jó másfél fejjel alacsonyabb kollégám magatehetetlenül lépek egyik lábáról a másikra. Próbál arrébb slisszolni, menekülő utat keresni, de a magasabb az útját állja. - Hozzád beszélek! - förmed rá ismét a kockás inges, fekete bársony nadrágos IT-s figurára, aki láthatóan egyre kényelmetlenebbül érzi magát. Innen kívülről nézve meg sem mondaná az ember, hogy egy negyvenhez közelítő, felnőtt férfi lenne Herbert Blonski, aki amúgy rendkívül jó szakember. A munkájában jó, de az asztaltól felállva inkább hasonlít egy életképtelen háromévesre, mint egy felnőtt férfira. Ha lett volna egy kis szerencsém, akkor most nem is lennék itt vele, de így jár, aki elveszít egy fogadást. Az elvesztett fogadás ellenére igyekeztem minden tőlem telhetőt megtenni, hogy valamilyen úton-módon kihúzzam magam az általa randi névvel felcímkézett esemény alól, de Herb néha rosszabb, mint egy pióca. Az irodában a szabadidejében rendszeresen az asztalom környékén találom - az utóbbi időben pedig valahogy egészen sok szabadidőt kreált magának. Nem tudom, hogyan, de sikerült neki. Néha meglepetéssel várt reggelente az irodában; egy doboz bonbonnal, házi sütivel, marcipánnal. Egészen addig, amíg meg nem vádoltam azzal, hogy csak fel akar hizlalni. Egy legalább erről le tudtam szoktatni. Az öröm és a megkönnyebbülés csak pár napig állt fenn, ugyanis rászokott a virágokra. Rá kellett vezetnem, hogy egyrészt ne költse rám a pénzét, másrészt a virágok egy idő után meg fognak halni. Ezek után szinte minden reggel szerelmes versrészletek vártak az asztalomon. Párat átfutottam, a többit iktattam.
- Fogadjunk! - vetette fel egy nap Herbert ezt a fantasztikus ötletet.
- Ugyan miben? - kérdeztem vissza vele ellentétben a létező legkevesebb lelkesedéssel.
- Ha nyerek, eljössz velem randizni.
Mielőtt még bármit válaszoltam volna, csak hitetlenül pislogtam rá. Nagyon magabiztosnak tűnt, amiért ezzel elém mert állni. A gépelést abbahagyva mélyet sóhajtottam és hátradőltem a székemben.
- Oké, de miben akarsz fogadni? - kérdeztem összefont karokkal.
- Fogadjunk, hogy egyszer még hálás leszel nekem valamiért.
Hirtelen óvodában éreztem magam, de úgy gondoltam, ez elég hülyén hangzik ahhoz, hogy belemenjek. Kezet ráztunk, aztán hónapokig nem történt semmi. Én a részemről pár perc múlva el is feledkeztem az egészről, amint visszamerültem a munkába. Meglepő mód Herb sem viselkedett úgy, mint egy pióca, ami a kedélyemen nagyban javított. Pont egy hete, amikor viszont a konyhában voltam és kávét készítettem, viszont egy szerencsétlen balesetben sikerült magamra borítanom egy csésze feketét, Herbert mindennek a szemtanúja volt. Az esélytelenek nyugalmával próbáltam a fehér blúzomból egy nedves papírtörlővel valamennyire kihozni az Afrika formájú és színű foltot. Herbert észrevétlenül ment ki és jött vissza a konyhába, de ekkor már a kezében volt valami.
- Tessék, vedd csak fel - nyomta az orrom alá a fekete ruhadarabot.
- Ahh, köszi, ez most életmentő - hálálkodtam a férfinak és már nyúltam felé, hogy elvegyem a felsőnek vélt darabot, amikor ő azt elhúzta.
- Mondtam, hogy egyszer még hálás leszel nekem. - Aztán a kezembe nyomta végre.
Ez most komoly? Nem akartam elhinni, hogy komolyan ezt teszi velem. Tuti kattant a fickó, megszállott, nem százas, de az ígéret sajnos szép szó.
És most itt vagyunk, ebben a kicsit dohos, de a maga módján hangulatos bárban, Herb pedig igyekszik nem összeveretni magát, csak az a kérdés, mekkora sikerrel. Eleget ültem egy helyben, nézni is rossz, ahogy az aprócska férfi, a hozzá képest felhőkarcolóval szemben csak egyik lábáról a másikra ácsorog, közben egy értelmes szó nem jön ki belőle és szinte pillanatokon múlik az arcszerkezetének átrendezése.
- Ne haragudj! - lépek oda kettejük közé hirtelen, bocsánatkérően mosolyogva az idegenre. - Herb csak azt akarta mondani, hogy ne haragudj, ugye Herb? - kérdezem tőle a vállam fölött ránézve.
- I-i-i-igen - bólogat hevesen vörös fejjel. Szinte félő, mindjárt infarktust kap, én meg úgy érzem magam, mintha az anyja lennék. - Én...én...én most megyek - motyogja az orra alatt, a korsót és a poharat lerakja a bárpultra. Tekintetével elnézést kér - mondjuk én örülök a távozásának -, majd olyan tempóval viharzik ki az ajtón, mint egy részeg ember a wc-be befelé.





❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Millie  Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
Audrey & Millie  Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
Audrey & Millie  D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
828
★ :
Audrey & Millie  Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: Audrey & Millie
Audrey & Millie  EmptyKedd 4 Aug. - 19:30

millie&audrey
Girls just want to have fun

Hetente kétszer munka után jól esik beülni egy olyan helyre, ahova senki nem fog a keresésemre indulni és ahol a szerkesztőséggel járó fejfájást előidéző problémák elkerülhetnek. Amióta Skye és Nicole arra lettek felhatalmazva, hogy közös cikken dolgozzanak, azóta megkeserítik mindenki más életét is. Szívességeket kérnek, segítséget, bármit csak hogy ne egymásra kelljen támaszkodniuk, amikor is lényegében ez lenne a fő mozgatórugója a rájuk kiszabott feladatnak. Amióta Gregory a feleségével együtt elkezdett valami konfliktusmegelőző terápiát, azóta úgy érzi tele van ötletekkel, melyek a szerkesztőségét is jobbá tehetik. Szerinte a közös munkát hatékonyabban úgy űzhetjük, ha nem ellenségekként tekintünk a másikra, hanem csapattársként. Én ennyire elvakultan nem hittem ebbe és legfőképpen nem is akartam a részese lenni Skye és Nicole cicaharcának, ezért szoktam rá mostanában az irodám ajtajának zárására. Lehet, hogy az alapötlet sok szempontból hibás, de nem is azzal fog megjavulni, hogy megoldom helyettük a problémájukat. Ha rá lesznek kényszerítve, úgyis összedolgoznak majd, ezt a nézetemet viszont úgy tűnik a többi kollégám aligha szeretné osztani. Ezért is érzem fontosnak, hogy ezen az egy helyen ne érjen utol a munka, csak a nyugalom és az egyedüllét, meg egy pohár ital, amelyet olyan tempóban ihatok meg, ami nekem megfelel anélkül, hogy bárki is közben a napi küzdelmeivel fárasztana. Ez mind szép és jó lenne, ha nem lenne Dylan Pearson. Az első találkozásunkat a véletlennek tudtam be és már csak ezért nem is figyeltem az intő jelekre. Ő kérdezett, én válaszoltam, de mikor elnézést kérve kiment a mosdóba én elhagytam az épületet, a számla egyenlítését pedig rábíztam. Rá két napra Dylan újra megjelent teljes pompájában. Úgy érezte még akad számomra mondanivalója és bár arcra helyes volt, látszott rajta, hogy az a tipikus tapló, aki miatt úgy érzem a kezem minden másodpercben lendülne egyet, hogy képen törölje őt. Nem vagyok az ismerkedés ellensége, de a híve sem. Volt valami a mai párkapcsolatok alakulásában, ami visszataszítónak hatott számomra. Talán a pasik szegényes ismerkedési módszerei, ami persze egy magamfajtának, aki nem keres hosszabb távra kapcsolatot bőven megfelelne, de nem ilyenkor. Nem abban az össz-vissz fél órában amikor úgy érezhetem, hogy nem kell különösebben szóba állnom senkivel sem. Dylan persze nem tágított és hiába küldtem el őt a pultnál lévő nők egyikéhez, akik feltűnően őt méregették, mégis én voltam az a szerencsés, aki végighallgathatta őt. A képlet ott kezdett el sántítani, amikor más napot választottam, megtörve ezzel a rendszeremet, de ő újra ott volt. Majd újra. És az egyetlen, aki tudott arról mikor is készülök ilyen módszerekhez nyúlni a kikapcsolódásom érdekében az Tamara Ross volt. Ekkor már tudtam, hogy az ő keze van ebben az egészben. Küldetésének hitte, hogy az ő lejtőnek indult házasságáról példát véve jómagam is beálljak a sorba, aki egy készülő katasztrófát próbál előidézni. Ezért ma elhatároztam, hogyha újra látom Dylant, megszabadítom őt a szenvedéseitől, hogy szórakoztató társaságot kelljen nyújtania nekem. Ő pedig percre pontosan itt is volt; ugyanazon a széken, ugyanazzal az itallal.
- Pearson, beszélhetnénk? - mintha nem is itt lenne, úgy szórakozik a kapott italával. Magához képest feszültebb, én meg most akarom őt lekoptatni? Egy másodpercre feléled bennem az empátia, de abban a pillanatban el is múlik, amikor eszembe jut Tamara és a tény, hogy szerinte én magamtól nem tudnék találni magamnak egyetlen pasit sem.
- Aha, csak egy perc.. - a helyiség másik végébe tekintget immáron harmadszorra mióta itt vagyunk, ezért én is élesítem kíváncsiságomat. Egy számomra ismeretlen nő köti le a figyelmét, akit úgy tűnik ő nagyon is jól ismer. Ellenben ő tudomást sem vesz Dylanről. Talán meg is oldódik magától ez a problémám? Hirtelen lelkesebb leszek, de gyorsan alább is hagy ez az érzés, amikor valamit maga elé motyogva Pearson feláll mellőlem, majd elindul valamerre, de nem sokáig jut, mert leöntik őt. Enyhén oldalra biccentve fejemet és haláli nyugalommal iszogatva a poharamban lévő folyadékot nézem végig a jelenetet, ahogyan hülyét csinál magából és szinte elevenen felfalja a másik srácot, mire egy lány közbeavatkozik és nem sokkal később Dylan is visszasétál hozzám, elnézést kérve a kis kitérőért.
- Nincs. Semmi. Probléma. - egyenként hangsúlyozom ki a szavakat, miközben megragadva társaságom italát én magam is ráborítom annak tartalmát, majd lehuppanok a bárszékről és egyenesen a tőlem szinte egy fejjel magasabb pasasra nézek. - Tűnj a szemem elől Pearson és mond meg Mrs. Dawsonnak is, hogy máskor keményebben próbálkozzon. - ellépek mellőle és inkább egy másik szabad helyet keresek magamnak, amikor kiszúrok egy üreset az előbbi lány mellett, akinek ugyanúgy lelépett a partnere és egy szabad? jelzést követően a választ sem megvárva ülök le mellé. Ez viszont nem jelenti azt, hogy ne küldhetne el, hogyha hozzám hasonló felfogással az egyedüllétre vágyik. Számomra ez viszont már rég nem opcionális, szóval egyszerűen csak úszom az árral.
- Az ő nevében is sajnálom, hogy a partnerem elrontotta a randidat. Egy címeres ökör, akiben ma úgy látszik túltengett a harci ösztön, nekem meg többnyire idióta radarom van, valahogy mindig kifogom őket, de ha a barátod panaszt szeretne ellene tenni, örömmel adok át minden információt róla, amit eddig megtudtam. Úgyis csak magáról beszélt és legalább könnyebben megszabadulok tőle. - a táskámat az ölembe fektetem és az italválasztékra téved a tekintetem.
- Muszáj ezek után innom valamit. Te kérsz valamit? - érdeklődök tőle, mert én még dilemmázok egy sort milyen erősségben tegyem tönkre az idegrendszeremet.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Audrey & Millie
Audrey & Millie  EmptySzer. 5 Aug. - 13:27
Audrey & Millie

Nem azt mondom, hogy van férfi ideálom, mert tényleg nincs, de Herb semmilyen tekintetben nem az esetem. Fél fejjel alacsonyabb nálam is, ami alapvetően nem az ő hibája, de már ettől furcsa érzés keringet a közelében, amire a személyisége és minden egyéb tulajdonsága csak rátesz egy hatalmas lapáttal. Ízléstelen, kopaszodó, az anyjával él. Ha az ízléstelenség és a fején lévő ritkás hajzat nem lenne elég, akkor ott a mamahotel, ami több a soknál. Pénze lenne saját albérletre, de állítása szerint az anyja a mindene. Ezzel többet is elárult, mint amit szerettem volna tudni az anyjával való kapcsolatáról. Furcsa fazon, akinek még humora sincs. Intelligens, de csak a szakterületén tudja ezt bizonyítani, a való világban elvérzik. Egy férfinak legyen jó humora, legyen kellően intelligens, lehessen vele beszélgetni bármiről, de ami a legfontosabb: ne úgy érezzem magam mellette, mintha az anyja lennék. Herb mellett ez csak a legvadambbálmaimban lenne lehetséges. Szóval Herb akármennyire is teper, esélytelen.
Balesetek bárkivel megtörténhetnek, akár én is lehetnék az, aki véletlen beleütközik a másikba és leönti a felsőjét. A legtöbb ember ezt egy bocsánatkéréssel elintézi, esetleg meghívja a másikat egy italra, de Herb erre is képtelen; egy értelmes szó nem hagyja el a száját, csak motyog. Valószínűleg ez idegesíti fel annyira a másik felet, hogy látszólag csak kevésen múlik a tettlegesség. Miután úgy ítélem, eleget moziztam, inkább kimentem szerencsétlen kollégámat a szorult helyzetből, mivel neki ez nem megy.
A hirtelen jött “akciójelenetnek” meglepően gyorsan vége szakad; az ismeretlen fickó csak szimplán sarkon fordul és visszamegy egy nőhöz, Herb pedig rákvörös fejjel, valószínűleg százhatvanas pulzussal, jó hogy nem foltos nadrággal távozik a bárból. Szomorúnak kéne lennem, amiért hoppon maradtam és oda a randim, de ez közel sincs így. Megkönnyebbülést érzek, amiért nem kell egy közel negyvenes óvodásra vigyáznom. A bárpultnál kihúzom az egyik széket, amire leülök, aztán az eredetileg nekem szánt ital maradékát - azt a két kortyot, ami nem a fickón landolt - felhörpintem. A következő érdekes jelenet egyik főszereplője az az ismeretlen férfi, akit Herb is leöntött. Ezúttal a nő önti arcon a pohár tartalmával. Érdeklődve figyelem őket, bár a beszélgetésből nem hallok semmit, de ahogy látom, nem én vagyok az egyetlen, aki kíváncsi tekintettel vizslatja a párost egészen addig, ameddig a nő faképnél nem hagyja a fickót. Magamban elismerően bólogatok, mert azért ez szép volt. Nem tudom, mi történhetett kettejük között, de most elszakadt a cérna. Nem sokan mernék ezt nyilvánosan így megtenni szerintem, pedig néhány pasi nagyon is megérdemelné. Még az előző jelenet hatása alatt vagyok és szinte észre sem veszem, hogy Herb helyett új partnert kapok az este hátralévő részére. A bőrig ázott fickót nézem, aki csak pislog, mint hal a szatyorban, mielőtt távozna. Úgy tűnik, ma a pasik futamodnak meg.
- Az idióta radar dolog ismerős - kuncogok átérezve, mennyire szar és vicces is ez egyben. - Amúgy semmi gond - legyintek a bocsánatkérésre. - Sőt, akármilyen furán is hangzik, hálás is vagyok érte - ismerem el grimaszolva. - Nem álomrandi volt, inkább csak egy vesztes fogadás - foglalom össze tömören a mai ittlétem okát.
- Miért is ne? - vonom meg a vállam az ajánlatra. - A gin tonicot ajánlom, egész jó - bökök az előttem lévő üres pohárra. A pultos srác, aki magában jót mosolyog rajtunk - és valószínűleg nagyon is szemtanúja volt mindkét közjátéknak - pont előttünk pakolászik, amikor az italokon morfondírozunk.
- Bármit isztok, a vendégeim vagytok erre a körre - vigyorog szélesen, miközben elővesz két poharat.
- Nekem egy gin tonic lesz, az biztos. - Miután leadom a rendelésemet, a mellettem ülő felé fordulok. - Egyébként Millie - nyújtok kezet a nőnek abban reménykedve, hogy ő is elárulja a nevét, ha már a sors ilyen groteszk mód összehozott minket a mai estére. - Szintén egy rossz randi? - kérdezem a vállam fölött az ajtó irányába mutatva, amerre távozott az ő partnere is, akárcsak Herb. Közben a fiatal pultos srác elénk teszi a két teli poharat, mindkettőnek a peremén díszítéssel.





❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Millie  Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
Audrey & Millie  Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
Audrey & Millie  D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
828
★ :
Audrey & Millie  Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: Audrey & Millie
Audrey & Millie  EmptySzer. 5 Aug. - 22:17

millie&audrey
Girls just want to have fun

Még magam sem tudnám összefoglalni milyen sorszerű baklövésnek kellett összejönnie ahhoz, hogy a harmadik kerék legyek Dawsonék házasságban. Miliannel egyértelműen párszor már összefutottam a nyomozói munkája során. Nem egy ügyénél keveredtünk össze, de nem tehettem róla, hogy egyszerűen ki akartam elégíteni az olvasóink kíváncsiságát, ő pedig mindig olyan ügyeket vett magához, amik tele voltak megválaszolatlan kérdésekkel. Dawson viszont igyekezett magának minden egyes információt visszatartani és amikor meglátott engem, ez a késztetése csak még inkább eluralkodott rajta. Nem hittem sokszor a véletlenekben, de akárhányszor meghív Milian felesége egy hármasban eltöltött vacsorára vagy egy kerti-partira, egyszerűen szeretnék bemutatni egyet a sorsnak meg a gúnyos terveinek, melyek ellenem irányulnak állandóan. Sok a közös ismerősünk és nem egy ember tudta akkoriban, hogy lakást keresek magamnak, szóval bizonyára emiatt kerülhettünk össze Tammyvel, a tökéletes mintafeleség és ingatlanügynök két lábon járó lelkes egyvelegével. Nem mintha bármilyen problémám lenne Tamara vendéglátásával, egyszerűen a férjének a képét nem tudom elviselni, aki mintha egy görbe tükör mögött állna felesége szemei előtt. Mindig is úgy tartottam, hogy az a bizonyos rózsaszín köd nagyon is veszélyes, mert ha egyszer látná Dawsont a munkahelyén, bizonyára elküldené őt melegebb éghajlatra, mint ahogyan azt én is tettem nem egyszer és nem is utoljára. Természetesen csak a háta mögött, magamban mérgelődve, mert ismertem már Miliant jól ahhoz, hogy egy rossz elszólás a részemről és aznap egy fogdában éjszakázok. Ami viszont nagyon is zavart, hogy Tamara úgy érezte képes lesz félretenni a házasságában felmerülő problémákat, hogyha az én életembe avatkozik bele. Talán még egy jobb napomon meg is értem a segítőszándékot az őrült tervei mögött, Dylant viszont fogalmam sincsen, hogy büntetésnek szánjam vagy egyenesen egy átoknak, mely az életemet kezdi megmérgezni. Az égvilágon semmi közös nincsen bennünk és az is felmerül bennem, hogy ő inkább Millian haveri körébe tartozik, mintsem a feleség ismerősei közé. Ugyanaz a tapló, fellengzős viselkedés. Az a kellemetlen feszélyezettség, amivel felmér és nem érdeklődik, hanem inkább kihallgat. Nem mintha égető szüksége lenne az életemnek egy párkapcsolatra, de ha mégis úgy döntenék, hogy felszállok arra a bizonyos normáknak megfelelő vonatra, akkor se egy ilyen emberrel jönnék össze. Képtelen lennék elviselni, hogy valaki állandóan a gyanú szikráját keresi minden mondanivalómban, bár közöttünk valószínűleg a probléma az lenne, hogy a túlzott őszinteségem keverne bajba. Attól nem kellene tartania, hogy bármit is eltitkolnék előle.
Mostanra már eljutottam arra a pontra, hogy kezdett elegem lenni a folytonos társaságból, amit Dylan biztosított. Egyrészt tudom, hogy Tamara műve, vagyis valamivel sakkban tartja őt. Fogadással, nem tudom és nem is érdekel. Én viszont nem akartam ennek a játéknak a részese lenni, bár legszívesebben egy székhez kötözném Pearsont és egyesen Dawsonék küszöbére küldetném őt, hátha adna egy kis pikantériát a házasságuknak. Dylan viszont hajlandóságot sem mutat beszélgetésre, inkább valami idegen nőt vizslat és ha teheti még a berendezésbe is beleköt. Állandóan ő volt az, akinek be nem állt a szája, most meg egyfolytában a sarokba tekintget és ez zavar. Nem, egyáltalán nem vagyok féltékeny, mert örülnék, ha Pearson felemelné a hátsóját és odasétálna a nőhöz, majd vissza se jönne, de a tény, hogy se ide-se oda nem mozdul, de még beszélgetni se lehet vele arról, hogy ez a kapcsolat vagy bármilyen szerepet is adtak neki nem fog hosszútávon működni csak még jobban kezd idegesíteni. A poharamból kiiszom a maradék italomat, de miután jelenetet rendezett úgy döntök én lépek le és nem várok még fél órát arra, hogy kiderüljön mi is ennek az elfuserált hármasnak a lényege, amit itt telepatikusan nyomunk le a bár közepén. Mielőtt viszont ezt megtenném a saját italának jéghidegségével ismertetem meg őt, mely az én nézetemben egyenlő a köszönömmel, amiért tettél rá magasról, hogy mit akarok neked mondani. Azt pedig már nem is gondolnám, hogy bármilyen bocsánatkéréssel is fordul majd a lányhoz, akinek tönkretette az estéjét, ezért még a szemernyi empátiámmal, ami maradt bennem ma estére odalépek hozzá és én magam mentem ki azt az ökröt, bár magam sem értem miért teszem.
- Ez esetben elgondolkoztató, hogy lehet egységesen mind idióta és bármelyiket leszólítanánk ugyanerre a sorsra jutnánk. - egy pillanatra végigtekintek a helyiség felhozatalán, de megakadok a saroknál, ahol előbb az ismeretlen nő ült a partnerével. Most üresen áll, de a kíváncsiságomat azért rendesen felpiszkálta.
- Fogadás. Ez újabb szintre emeli egyes emberek kétségbeesését. - szusszanok egyet, de most már minden figyelmemet a mellettem ülőnek szentelem. - Talán valamivel kihozhatjuk belőle a zsarolást is, amire pedig gyorsan rákapnának, hogy az eset még egyszer ne ismétlődjön meg, ha pedig munkatársak vagytok talán még többet is. Kezdek túlzásokba esni? - érdeklődök egy halk nevetéssel összekötve mondanivalómat, végül pedig rátérek még egy plusz kérdésre. - Mi volt egyébként a feltétele? - érdeklődök azért elmerengve a saját kusza gondolataimban, hiszen az ember lánya minden egyes nap megtapasztalja, hogy a környezetében élő embernek álcázott állatok még mindig nem mutatták meg teljesen hamisíthatatlan valójukat. Én pedig tipikusan az a személy vagyok, aki ha megérzi a botrány egyetlen kis fuvallatát, abból szeret még nagyobbat kreálni.
- Akkor legyen kettő. - adom még hozzá a saját rendelésemet is az irányunkba nagyon kedvesnek tűnő pultos felé, majd ezután elfogadom a bemutatkozásra szánt kéznyújtást. - Audrey. - mosolyt ejtek válaszom közben, ellenben a kérdésére már egy fejcsóválással reagálok.
- Ennél ez némiképp komplikáltabb. Inkább nevezném közbeavatkozásnak egy harmadik féltől, aki úgy érezte egy két lábon járó plusz problémával megmentheti a szerinte fagyossá vált lelkemet. Vagyis szerintem ez járhatott a nő fejében, amikor rám küldte Dylant. - égnek emelem egy pillanatra a tekintetemet. - Pedig elhiheted, minden ötletet bevetettem, hogy elkerüljem őt, de nem jött át számára az elutasító magatartásom. Itt már sejtettem, hogy az egész találkozásunk nem a sors műve, hiszen nagyon próbálkozott a srác, hogy összehozzon olyasvalamit, amiről tudta, hogy nem működik. Szerinted lefizették őt vagy megzsarolták amiért megérte az önsanyargatás neki? - futok neki egy újabb gondolatmenetnek érdeklődésemet kifejezve felé. Lassan eljutok arra a pontra, hogy egy leleplező cikkbe foglalom a férfiak jellemét.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Audrey & Millie
Audrey & Millie  EmptyHétf. 17 Aug. - 1:12
Audrey & Millie

Amióta a házasságom viszonylag hamar és tragikusan véget ért, azóta sem az ismerkedés, sem a randizás nem tartozik azok közé a dolgok közé, amik a mindennapjaim rutinszerű részét képezik; nem szeretek, nem akarok és nem is tudok ismerkedni. Nem tudom, hogyan csináljam, vagy hogyan csináljam jól. Nem tudom, mit kéne és mit nem kéne megosztani másokkal. Nem tudom, mi az, ami érdekelhet másokat rólam, bár alapvetően elég abszurd elképzelni, hogy bármi is érdekelhet másokat rólam. Nem akarok ismerkedni, mert eddig bárkit közel engedtem magamhoz, annak szar vége lett. Még mindig nem álltam fel teljesen a padlóról Brian után; akármennyire is el akarom felejteni, akármennyire is ki akarom zárni őt a fejemből, éveket töltöttünk együtt, családot terveztünk, közös terveink voltak, amiket egyszer csak elvettek tőlünk. Közös jövőt képzeltünk, én pedig mit sem sejtettem arról a másik életről, amit a hátam mögött élt. Akart gyereket, de már volt neki egy. Hét éve házasodtunk össze, Brian négy éve halt meg. A fia öt éves. Nem kell atomfizikusnak lenni vagy négy doktorinak a falon lógnia, hogy egyértelmű legyen, valami nem oké. Alapszintű matematikai műveletek ismeretével már könnyen rájöhet az ember, arra, amit én nagyon nem szerettem volna elhinni. Akkor jött össze valahogy attól a másik nőtől a gyerek, amikor házasok voltunk. Persze, ezt is csak tavaly tudtam meg, mert ő be nem vallotta volna. Mindig is azt hittem, magához a tökélyhez mentem hozzá. Udvarias volt, kedves, okos, jó volt a humora, sok volt bennünk a közös. Esténként az ágyban tudtunk beszélgetni, nem csak unottan ültünk egymás mellett, aztán hátat fordítva egymásnak elaludtunk. Voltak nézeteltéréseink, de azok mindenhol vannak. A vitáink sosem fajultak el, valahogy mindig sikerült közös nevezőre jutnunk. Ezt is szerettem benne; sokan nem hajlandók kompromisszumot kötni, de ő mindig kész volt meghallgatni engem is. Nem mellesleg nagyon jól főzött, ezért néha átengedtem neki a terepet a konyhában. Jó volt őt nézni, ahogy sürög-forog azért, hogy valami finomat az asztalra tegyen. Soha nem kérdőjeleztem meg a kapcsolatunkat, az egész annyira igazinak, annyira tökéletesnek tűnt. Aztán kiderült, hogy az általam tökéletesnek hitt Brian csak egy rohadt illúzió volt, olyan volt, mint egy fekete lyuk, ami teljesen beszippantott. Ennek ellenére a nevét még mindig viselem.
Nem is emlékszem, mikor randiztam utoljára. Brian óta kimondottan randim nem is volt… egyéjszakás kalandok annál inkább. Amióta terápiára járok már azok is egyre ritkábban. De ez most is így jó. Ennél nem kell több. Nem férne most bele nekem ennél több, még egyszer megnyílni valaki előtt úgy, ahogy Brian előtt is megnyíltam anno… képtelen lennék.
Ez a mostani randi sem egy randi, csak egy bukott fogadás. Egy Herb-féle fazonnal akkor sem randiznék önszántamból, ha kést tartanának a torkomhoz. Nem pont úgy ér véget, ahogyan elképzeltem, de legalább nem több negyed óránál. Már kezdem azt hinni, egyedül kell eltöltenem az este maradékát - amivel egyébként semmi problémám nem lenne, mivel kifejezetten szeretek egyedül lenni -, amikor a randimnak véget vető férfi partnere csatlakozik hozzám. Nem tudom, mi vezette erre a nőt, de az eddigiek alapján nem tűnik elviselhetetlennek, ezért nem fordulok ki azonnal a bárból.
- Sajnos nagy rá az esély - bólogatok egyetértve férfiakkal kapcsolatos felvetésre. Jómagam is körbenézek a helyiségben, de ránézésre egyikre sem tudom azt mondani, hogy ő biztos kivétel. Amelyik annak tűnik esetleg, az is tuti ugyanolyan idióta, mint a többi. Minden reményemet a legközelebbi kukába dobva fordulok vissza a pult és az újdonsült ismerős felé. Csak a szemeimet forgatom; igaza van, Herb borzasztó kétségbeesett lehet, mivel ha tippelnem kéne, akkor határozottan állítanám, hogy nő még bottal sem nyúlt hozzá. - Egy kicsit talán. De szerintem a mai este után legalább egy pár hétig nyugtom lesz tőle - mosolyodom el halványan. Még mindig látom magam előtt Herb arcát, amikor lelépett. Szerintem még dolgozni sem jön be néhány napig, annyira szégyellni fogja magát. - A feltétele? - kérdezek vissza, mielőtt válaszolnék. - Az, hogy egyszer hálás leszek neki valamiért… És mielőtt megkérdeznéd: nem, ennél szarabb szöveget még nem hallottam, de sajnos kijátszott - sóhajtok a mondat végén. - Szóval muszáj volt.
Leadom a rendelésemet, amire a pultos srác, aki valószínűleg egyetem mellett munkát vállal, hogy legalább a hűtőjét feltölteni ne a szüleitől kérjen pénzt meghív.
- Részvétem - húzom el a számat, mikor Audrey beavat az estéjének részleteibe, közben közelebb húzom az elém letett poharat. - Bármelyik opció is áll fenn, ő is van olyan szánalmas, mint Herb - válaszolom némi gondolkodás után. - Arra, hogy innentől a lehető legnagyobb ívben kerüljük az idiótákat - emelem fel a poharam Audrey felé, ha koccintottunk, utána egy szuszra le is húzom. Az üres poharat visszatolom a pultos felé jelezve, hogy jöhet még egy kör. Kétkedve néz rám, nem úgy tűnik, mintha nagyon tölteni akarna.
- Mi van? Ez még csak a második lesz… plusz gyászolok, szóval kijár. - A huszonháromnál tuti nem idősebb srác nagy nehezen, a száját húzva kitölti a következő adagot is, aztán Audrey felé fordul kérdő tekintettel, hogy neki is töltsön-e.





❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Millie  Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
Audrey & Millie  Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
Audrey & Millie  D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
828
★ :
Audrey & Millie  Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: Audrey & Millie
Audrey & Millie  EmptySzer. 26 Aug. - 19:04

millie&audrey
Girls just want to have fun

Bíztam abban, hogy ez a nap terveim szerint alakul majd. Eljövök ide, lezavarom két búcsúzásra hajazó szóban Dylan együttműködését az életemhez, majd mindenki úgy tehet, mintha ez a kis szösszenet meg se történt volna. Mert én örömmel elfelejteném őt, a megjátszott érdeklődését ami igen, még az én lelki világomnak is sértő, habár őszintén szólva annyira nem veszem magamra, ha valaki nem vevő a társaságomra. Valamikor egyszerűen csak nem működik a két ember közötti kommunikáció, kémia vagy nevezzük akárhogy. Ilyenkor mást sem tehet az ember lánya, minthogy kihátrál a helyzetből és nem érzi magát még inkább frusztráltan vagy kényszeríti bele magát olyan helyzetbe, mely már a komfortzónáján kívül helyezkedik el. Mert én szívből gyűlöltem ezt. A hazugságokat, a felszínességet, amikor inkább szétcincálod még ötször is újra az idegrendszeredet ahelyett, hogy őszintén odaállj a másik szeme elé és azt mond: basszus, ezt benéztük! Általában jók a megérzéseim és bízok is bennük. Dylan feje felett szinte képletesen is megvakított a neonként villogó felirat, ami azt sugallta, hogy Audrey ez egy oltári nagy csapda, de aztán jött a reményteli kérdés: mi van, ha mégsem? Természetemből fakadóan tele vagyok gyanakvással, kérdésekkel, melyre a munkám is rátesz még egy lapáttal és olykor elmerengek azon, hogy talán egyszerűen csak annyira elsajátítottam ezt az életvitelt, hogy észre sem veszem, ha esetleg a másik fél nem akar most az egyszer csak unalomból megközelíteni. Tam mindig azt mondogatja, hogy szabotálom az életemet és talán ez így is van. Én vagyok a saját világom természeti katasztrófája, hurrikánnal, záporral, villámokkal egybekötve és addig torpedózok meg mindent, amibe akár egy cseppnyi jó is lehet, hogy a végén csak a pusztítás marad hátra. De mint az előző alkalmakkal is, most Dylan esetében is ugyanúgy igazam volt, szóval talán nem is annyira rossz, ha az ösztöneimre hagyatkozok. Végtére is, ha önmagamat nem védem meg, másokra miért hárítanék rá ekkora felelősséget?
Millie aranyos lánynak tűnik, túl jónak is a korábbi partneréhez, hogy minden érzékem azt súgja itt valami nagyon nem stimmel. Elég cikk futott végig a kezeim alatt ahhoz, hogy kiszúrjam az oda nem illő darabkákat, szóval az a tény, hogy az ösztöneim nem hagytak cserben, jó dolog, noha a kivitelezése a fickónak még engem is meglep. Az emberek lényükből fakadóan kétségbeesettek. Szükségük van valamire, de maguk sem tudják pontosan mit is akarnak. Ezt látják, hallják, ez a normális, az állítólagos követendő példa, de ha fogjuk ezt az egész elvárással teli maszlagot és ráhúzzuk a saját életünk menetére könnyedén észrevehetjük, hogy mennyire is állunk készen arra, hogy megéljük mások elvárását. Most pedig, hogy elkalandoztam azt kell mondjam, Millie partnere már a maga nemében is egy külön faj. Én az a fajta nő vagyok, aki nem akaszkodik rá a másikra. Nem nyomulok túlságosan, ha látom a másik szemében az érdektelenség leheletnyi szikráját is, akkor pedig ki is vonom magamat a képletből. De hogy fogadjak valakivel csak azért, hogy megélhessem legféltettebb perverziómat tudván, hogy a másik fél egy percig se fogja élvezni azt? Ez pazarul beteg felfogás. Még én, alias jégkirálynő is tudom jól, hogyha valakit kedvelünk, annak örülünk, ha boldog és nem a szenvedésétől alszunk jól éjszaka. Nem ismerem a srácot, de ha lehetőségem lesz összeakadni vele, én magam képelem fel már csak a létezéséért is.
- Bízzunk benne, hogy így lesz. - halovány mosoly költözik arcomra, mert a pasas helyében én magam is meghúznék innentől egy határt és olyan apróra zsugorodnék össze mögötte, amennyire csak lehet.
- Kreatív kis dög, kihasználta az egyetlen erősségét. - apró fintorral reagálok és csak ezt követően folytatom. - A maguk kis ártatlan természetükkel ebben a legjobbak, hogy a másik kedvére tegyenek, még ha apróságokkal is teszik azt. - sóhajtok egyet és miközben a poharam peremén futtatom végig egyszer-kétszer mutatóujjamat valahol arra várok, hogy az elfogyasztott ital majd a későbbiekben elfeledtesse velem mekkora hülye is voltam Dylan esetében.
Egyetértő bólintással reagálok Millie szavaira, a poharamat pedig az övének koccintom, mielőtt belekóstolhatnék annak tartalmába.
- Vagy csak legyen rajtuk valami megkülönböztető jelzés. Az is sokat segítene. - elmosolyodok, de majdnem sikerül felnevetnem a pultos arckifejezésén, amikor társaságom egy újabb kört kér és én magam is közelebb tolom most már a poharamat, hogy kövessem a példáját, ezzel együtt választ is adva a pultos kimondatlan kérdésére. Noha Millie mellé fűzött mondanivalója egy pillanat erejéig meg is akaszt mozdulatsoraimban.
- Gyászolsz? Az előbbi majdnem randidat vagy ténylegesen? - ösztönösen bukik ki belőlem, talán túlságosan is meggondolatlanul, így azzal egy szusszal később ki is javítom figyelmetlenségemet.
- Ne haragudj, rossz szokás és ha kényelmetlen számodra a kérdés, nem muszáj válaszolnod rá. Szakmai ártalom, hogy az égvilágon mindenre kíváncsi vagyok még arra is, amihez nincs sok közöm. Ha jól belegondolok, legfőképpen csak arra vagyok kíváncsi. - merengek el ezen, de Alfie legújabb hívását az előző két alkalomhoz képest is ugyanúgy kinyomom és ignorálom. Volt egy közös megegyezésünk: ha első három alkalommal nem vettem fel és még mindig égetően fontos, a negyediknél sms-t ír. Még van két dobása, mielőtt vészhelyzetet kiáltanánk. Márpedig amióta Joseph eltűnt, azóta ritka, hogy ne minden ebbe az irányba forduljon vissza.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Audrey & Millie
Audrey & Millie  EmptyVas. 6 Szept. - 0:20
Audrey & Millie

Akármennyire is örülök a mai rémes randimnak a végének, egy kicsit azért sajnálom Herbertet. Nem akart ő semmi rosszat - remélhetőleg -, a korábbi közjáték pedig a maradék nem létező esélyét és bátorságát is totál taccsra vágta. Úgy futamodott meg, mint egy nyúl, aki meghallotta a vadász puskáját. Valószínűleg már az anyja vállán sír a mai este miatt, itatja az egereket, az anyja pedig csak vigasztalja. Próbálom kiverni a fejemből ezt az egészet, amin a társaságom sokat segít. Meg a gin tonic. A gin tonic az tényleg segít.
- Igen, bár azt is kétlem, hogy ez magától jutott eszébe - húzom el a számat. Nem azt mondom, hogy Herb buta, mint egy fakocka, mert egyébként nem. Megvan a magához való esze, csak… fura. De kreatívnak aztán végképp nem hittem volna, bár én inkább ravasznak mondanám. Mindegy is, a lényeg, hogy már nincs itt, én pedig szabad vagyok. A koccintás után egészen gyorsan felhörpintem a poharam tartalmát, viszont nem habozok sokat, szinte azonnal kérem is a következő kört. Brian elvesztése óta soha nem álltam meg egy pohárnál, néha eléggé túlzásba vittem az ivást, amiből kialakultak a bizarr egyéjszakás kalandok. Sokszor azt sem tudtam, hol vagyok, amikor felébredtem, nem is emlékeztem a mellettem fekvő srácra, legrosszabb esetben egyáltalán semmire nem emlékeztem az előző éjszakáról. Ez utóbbi nem volt gyakori, valamennyi emlékem mindig volt azért. Egy ideje viszont meghúztam egy határt, amit elég régóta nem léptem át. Nora meg a hülye csoportterápiás ötlete az őrületbe kergetett eleinte, de idővel be kellett látnom, hogy tényleg sokat segített. Utáltam ott lenni, utáltam végighallgatni az összes embert, utáltam beszélni a problémáimról, utáltam végighallgatni a tanácsokat. Utáltam kérdéseket kapni, utáltam kérdezni, utáltam a kérdésekre felelni. Mindent utáltam ott. Még a kényelmetlen székeket és a koszos ablakokat is. Dr. Wolfe irritáló színű blézerei is folyamatosan idegesítettek, amiket egész biztos csak az én bosszantásom végett hordott. A falak túl fehérek voltak, szinte természetellenesek, és akkor is folyamatosan fel voltak kapcsolva a villanyok, amikor a természetes fény bőven elég lett volna. A szobának fura szaga volt, az ajtó nyikorgott. Bezárva éreztem magam, mintha börtönben lennék - egy rohadt drága mentális börtönben. Aztán egyszer megtört a jég. Nem tudom, mi váltotta ki, vagy mi változott meg, de jól esett beszélni mindenről; Brianről, az italról, a gyógyszerekről, a Brian utáni férfiakról. Nem esett annyira nehezemre megnyílni, mint korábban, de azért még mindig voltak dolgok, amiket nem szívesen osztottam meg sem a többiekkel, ahogy most sem. De már nem vagyok annyira roncs, mint voltam. Vannak rosszabb időszakok, napok, hetek, de legalább belátom, ha segítségre van szükségem. Most nem segítségre, hanem még egy pohár gin tonicra van szükségem, amit a pultos kis habozás után tölt csak ki, de végül megtelik a pohár.
- Is-is - válaszolok Audrey kérdésére. - Nem egy mai sztori, de az egyik kollégám autóbalesetben meghalt nem sokkal azután, hogy én a céghez kerültem, ahol most dolgozom - fejtem ki kicsit az ivászatra feljogosítónak vélt indokomat. - Sokat segített eleinte, amikor még nem találtam a helyemet, bármi nyűgöm volt, Joseph segített, még a legapróbb dolgokban is - merengek el majdnem elveszve a részletekben, de észbe kapok, mielőtt belemennék  a csöpögős részletekbe. - Igazából a mai napig nem nagyon tudni, mi történt. Ma délelőtt viszont összefutottam az özvegyével, és azóta megint nem tudom kiverni a fejemből. Szegény nő még most is pont úgy össze van törve, ahogy akkor - A monológ befejeztével kortyolok egyet a poharamból, de csak módjával. Kicsit elmerengek a mai találkozómon Leonoraval. Eleinte alig ismertem meg, annyira össze van zuhanva; le van fogyva, a szemei alatt akkora sötét karikák vannak, amekkorát elképzelni is nehéz, sápadt és pár hónap alatt vagy tíz évet öregedett. Igazság szerint meg tudom érteni, mert nekem is nehéz mind a mai napig Brian nélkül, bár az én esetemben sokat segít a tény, hogy a rohadéknak volt egy ribanca, akitől született egy gyereke is menet közben, szóval nem teljesen ugyanaz a szitu, de ameddig ez ki nem derült, én is hasonlóképp magam alatt voltam. - Egyébként mivel foglalkozol? - kérdezem gyorsan témát váltva, kíváncsiskodva, ha az előbb már így emlegette, hogy szinte csak arra kíváncsi, amihez semmi köze nem volna. Hirtelen szerepcsere; most én faggatózom olyanról, ami nem az én dolgom, már csak azért sem, mert Audrey egyébként tök idegen számomra, de hátha nem hajt el a búsba, ha már így egymásra találtunk ennek a két kreténnek hála.





❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Millie  Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
Audrey & Millie  Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
Audrey & Millie  D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
828
★ :
Audrey & Millie  Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: Audrey & Millie
Audrey & Millie  EmptyVas. 20 Szept. - 19:10

millie&audrey
Girls just want to have fun

Az abszurd módon sikerült találkozók után most mégis kezd átformálódni a véleményem, ahogyan úgynevezett sorstársammal közösen tüntetjük el a bárban lévő alkoholkészletek egy részét, melyre a pult mögött lévő srác még örömmel rá is segít. Más körülmények között már biztos a hátsó szándékairól faggatnom az illetőt, most azonban olyannyira a figyelmemen kívül esik hála Dylannek, hogy úgy vélem addig szerencsés neki, amíg nem válik ő az érdeklődésem középpontjává. Millievel történő beszélgetésünk közben jó pár témát sikerül érintenünk, de leginkább az visz minket előre, hogy a mai nap mindkettőnket hülyére vettek. Őt az a kis szerencsétlen, engem meg a másik nagyobb, de mindazonáltal kellemes társaságnak találom őt. Nem állok közel azon típusokhoz, akik könnyedén barátkoznak, ellenben nem hajtok el senkit sem a közelemből, aki beszédbe elegyedik velem és még értelmes megszólalásai is vannak. Számomra is felemelőbb egy olyan személlyel társalogni, aki nem az én kis elvekkel összefont világképemmel áll ellentétben. Ugyan az ilyenekből manapság már egyre kevesebb van. Meglehet én vagyok az, aki túl magasra tette a mércét és olyan elvárásokat fűz a körülötte lévő világhoz, aminek megugrása igenis gondot jelenthet. De akárhányszor végigveszem a pontokat magamban mégis úgy érzem, hogy mégsem kérek túl sokat.
Valahol még mindig igyekszem napirendre térni Millie korábbi partnere miatt, de végül csak egy rosszalló fejcsóválással jelzem mennyire őrültségnek is találom, hogy valaki fogadás útján próbálja meghódítani a másikat. Lehet nekem is így kellene eljárnom, csak én azzal a verzióval vonnék bele másokat, hogy vajon mennyi idő alatt tudnám őket a teljes őrületbe kergetni? Belegondolva az eddig tapasztaltakba egészen kedvező vállalkozás lenne, jóllehet tudom magamról jól, hogy sosem vágnék bele csak úgy szórakozásból. Anyaggyűjtés céljából? Esetleg, de másképpen minden oldalról időpocsékolásnak tűnik.
Az utolsó poharam tartalmával kissé lassabb tempóval bánok mint elődjeivel. Valahogyan haza is kellene jutnom és bár tudatában vagyok egy-két embernek, akik szívesen segítenének ebben, mindazonáltal nem vágyok bébiszitterre, sem arra, hogy napokig ezt az állapotot olvassák a fejemre. Így is már szinte érződik rajtuk mennyire várnak arra, hogy fogást találjanak rajtam az én pedáns kis világomban, én pedig még nem kergettem el annyira a józan eszemet, hogy ennyire egyszerűen meg is adjam ezt az elégtételt nekik. Ebben az általuk létrehozott játékban még mindig ők állnak vesztésre, hiszen sokkal több alkalommal csináltak magukból hülyét előttem, mint fordítva. Én pedig örömmel hozom fel nekik elkövetett hibájuk minden egyes másodpercét.
Millie elejtett szavai felkeltik figyelmemet és bár bűnbakként az elfogyasztott italmennyiséget nyugodtan hibáztathatnám, mégis ismertem már magamat annyira, hogy ehhez csakis az egészségtelen kíváncsiságomnak van köze. Szakmai ártalom - ahogyan azt egyes körökben hívni szokás. Ugyan megadom neki a lehetőséget, hogy megtagadja a válaszadást, mégis úgy tűnik nagy vonalakban, de azért beavat a vele történtekbe, melyekből minél több részletet tudok meg, annál érdeklődőbbé tesz vele. Joseph. A név, amely manapság minden egyes napomba úgy fészkeli bele magát, mintha nem akarná, hogy feledésbe merüljön. Jóllehet én magam is bőszen teszek róla, már csak Charles miatt is, de amúgy sem szerettem a lezáratlan ügyeket. Azonban mennyi annak az esélye, hogy egy és ugyanazon személyről beszélünk?
- Nehéz időszak lehetett, sajnálom. - fejezem ki sajnálatomat a vele történtek miatt, de a gyanakvásom ettől függetlenül még ugyanúgy megmarad. Amint idejekorán megtanultam, hogy a túl sok véletlen sosem igazából véletlen.
- Az Intuition lap egyik szerkesztője vagyok. - fejtem ki neki hosszabban, elvégre akárhányszor valaki meghallja az újságíró szót hirtelenjében megszólalnak a vészcsengők a fejükben és onnantól kezdve egy normális beszélgetést képtelenség végigvinni velük. Nem akarok én minden egyes elejtett mondataikból sztorit összedobni. Bizonyára senkit nem érdekelne xy étkezési szokása vagy hogy szerelmi bánatában hány romantikus filmet tudott le az elmúlt egy hétben. Ha ilyen sztorival állnék Gregory elé egészen biztos vagyok benne, hogy a következő járattal repülhetnék is vissza Londonba. - De ne aggódj, ez nem egy interjú. Semmit sem fogok felhasználni ellened. - fűzöm azért hozzá a biztonság kedvéért és még egy mosolyt is megengedek magamnak mellé.
- Egyébiránt én magam is ismertem Josephet korábbról. Ami fura, hogy ő is autóbalesetet szenvedett, az ügye pedig rettenetesen homályos részletekkel volt tele, ezért egy idő után lemondtak arról, hogy felkeressék. Minket is teljesen leállítottak róla, mondván aki ennyi idő alatt nem kerül elő, ahhoz már sajnos nem sok reményt fűznek. Habár én sosem hittem el, hogy meghalt és még a mai napig sem hiszem. - osztom meg a saját verziómat Millievel, majd végül elfogyasztom poharam hátramaradt tartalmát.
- De nem Henstridge volt a vezetékneve, ugye? - jobb itt az elején tisztázni, mint később félreértésekbe keveredni. Sokakkal ellentétben én magam még mindig azok közé tartozok, akik nem tettek le arról, hogy felkeressék őt.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Audrey & Millie
Audrey & Millie  EmptyPént. 2 Okt. - 23:53
Audrey & Millie

Nem vagyok könnyen barátkozós típus, nem is elegyedem szóba szívesen idegenekkel, de sokszor még az ismerőseimmel sem. Sokan ezért zárkózottnak és magának valónak bélyegeznek, pedig egyszerűen csak nem szeretek mindenkivel jópofizni, hiába ez az általános és bevett szokás a legtöbb embernél. Még szerencse, hogy nem vagyunk egyformák, különben borzalmasan unalmas világban élnénk. A szokásos távolságtartó magatartásommal ellentétben most egész könnyedén elbeszélgetek Audrey-val, aki hozzám hasonló csónakban evez a mai estén; neki is volt egy borzalmasan elsült “randija”, amire a legnagyobb jóindulattal lehet csak ráhúzni a randi jelzőt. A közös “élmény” egy asztalhoz sodort minket, a többi meg csak úgy megtörtént, egyik szó követte a másikat, amire valószínűleg nagyban rásegített némi alkohol is, most meg már percek óta beszélgetünk, nekem meg nincs menekülhetnékem, ami egyébként hatalmas csoda.
A következő pohárral már óvatosabban bánok, nem iszom ki a tartalmát egy szuszra, mint az előzőét. Az utóbbi időben sikerült mellőznöm az alkoholt, nem szeretnék visszacsúszni arra a szintre, mint nagyjából egy évvel ezelőtt, mielőtt még elkezdtem azokra a rohadt csoportterápiákra járni. Sokszor a pohár fenekét láttam megoldásként, a kelleténél többször, egy idő után pedig már kezdett ijesztő lenni. Ha akartam, le tudtam tenni a poharat, de… nem is akartam. Azt hiszem, a második pohár után már ma sem kéne többet innom, már csak a borzasztó másnap miatt sem.
A beszélgetésünk érdekes fordulatot vesz a második ital kikérésénél, ugyanis szóba kerül az egyik - volt - kollégám, Joseph, akinek a vélhető halálát mind a mai napig nagyon nehéz feldolgozni. Sok mindenben ő segített a cégnél, amikor még új voltam, kedves volt annak ellenére, hogy én nem mindig álltam nyitottan a dolgokhoz. Türelmes volt, segítőkész és reggelente hozott kávét. Utóbbival lopta be magát igazán a szívembe, mert a reggeli kávénál nincs jobb dolog a világon. A halála derült égből villámcsapásként ért mindenkit, senki nem számított rá. Nincs okom titkolózni ezzel kapcsolatban Audrey előtt, ma meg már nem is annyira nehéz beszélni róla, mint kezdetekben volt. Az irodában is sokáig tapintható volt a döbbent feszültség, a frusztráció és a gyászos hangulat a levegőben. Egyik nap még ott ült az asztalánál, a következő nap pedig már csak a személyes tárgyai emlékeztettek minket arra, hogy az Joseph helye - volt. Sokáig hozzá sem nyúltunk a cuccaihoz, mert azt éreztük, azzal az emlékét sértenénk meg, de végül Leonora mindent elvitt.
- Nem volt könnyű - csóválom meg a fejemet sóhajtva. - Igazából még most sem az. - Őt tényleg mindenki szerette. Talán pont ezért volt annyira sokkoló, hogy pont ő nem jött be egyszer csak dolgozni.
Érdeklődve kérdezem, mivel foglalkozik Audrey, mert az ismeretségi körömben, akik hasonlóan sokat kérdeznek és kíváncsiskodnak, általában zsaruk. Nem lepődnék meg, ha a sors ismét egy jelvényes vallatóval sodort volna össze, ezért egészen meglepődöm, amikor megkapom a kérdésemre a választ. - Ó, de akkor legalább nem az Angelina-Jolie-körme-letört, vagy Britney-egy-árnyalattal-világosabbra-festette-a-haját típusú újságíró, ugye? - érdeklődöm tovább nemleges válaszban bízva, mert ha ő az a fajta újságíró… az ciki.
- Ez tényleg fura - merengek el az egybeeséseken. Mondjuk ekkora egybeesés nem lehet véletlen. Elég kicsi a világ ahhoz, hogy mindketten ugyanarról a Joseph-ről beszéljünk, még akkor is, ha egy tízmilliós városban valószínűleg nem egyetlen egy Joseph él vagy élt a mai napig. Mielőtt válaszolnék, kénytelen vagyok a földről összeszedni az államat; úgy tűnik, valóban ugyanarról a férfiról beszélünk. - De… Joseph Henstridge. - Hirtelen belenyúlok a táskámba és előveszem a telefonomat. Feltartott mutatóujjal jelzem, hogy várjon egy pillanatot, amíg előkeresek valamit. Egy fényképet keresek, amin Joseph is rajta van. Így legalább száz százalékig biztosak lehetünk benne, hogy tényleg egy emberről beszélünk. - Nézd, ő az - mutatok egy fotóra ráközelítve, amin Joseph és még pár kollégánk látható.





❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Millie  Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
Audrey & Millie  Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
Audrey & Millie  D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
828
★ :
Audrey & Millie  Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: Audrey & Millie
Audrey & Millie  Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Audrey & Millie
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Millie & Audrey - Moment of truth
» Aiden & Audrey
» Audrey Rogers
» Sean & Audrey
» Marco & Audrey

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: