New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 77 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 74 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Deborah Winchester
tollából
Ma 06:07-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 01:32-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:57-kor
Jeremiah Cross
tollából
Tegnap 23:43-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:16-kor
Mirabella Jimenes
tollából
Tegnap 23:16-kor
Diana Armenis
tollából
Tegnap 22:59-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:50-kor
Maggie Miller
tollából
Tegnap 22:31-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Pizza Party! Bi & Lucas
TémanyitásPizza Party! Bi & Lucas
Pizza Party! Bi & Lucas EmptyVas. Aug. 02 2020, 16:36

Bi & Lucas  ~  I want you

| 18 + Bad words and bad images in my head |

Kényelmesen hátradőlt a székében míg a kettő, apró alakot figyelte a pult másik felén. Olyan izgatottan és lelkesen készítettek össze mindent, szinte bűntudata volt. Persze itt a hangsúly a szinte szócskán volt. A valóságban nem érzett semmit. Kezdett egy olyan spirálba belecsúszni melyről nem tudta hogy mi lehet a vége. Már egy második X vigyorgott a koponya alatt, büszkén üvöltve a világba, a banda teljes értékű tagja. Persze aznap otthon a kocsiban hagyta a kabátot, nem akarta hogy a két öregnek felesleges kérdései legyenek a dologgal kapcsolatban. Már így is sikerült párszor olyan gondolatokba belefutni amit nem szeretett volna jobban kifejteni egyiknek sem.

- Gyere Johnny, kóstold meg! - tipegett hozzá a nő és nyújtotta felé a poharat amiben friss limonádé volt. Nem kellett volna olyan jól és kényelmesen éreznie magát a nem túl nagy házban és mégis, az otthonosság érzése mely körbelengett mindent valahogy rá is átragadt. Voltak olyan percek amikor még meg is feledkezett az eredeti küldetéséről. Csak elképzelte magát mint a gyerekük, vajon milyen sorsa lett volna a kettő mellett? Ő is egy rendőr lett volna mint Bianca, vagy a romlás, a rossz az mindig is benne volt és benne is lesz? Hálás mosollyal vette el a poharat és kóstolta meg az italt, mely kellemesen édes volt, nem olyan túlcukrozott szarok amiket általában a gyorséttermekben traktáltak az emberekre.

- Wow Mrs. Clayton, a legjobb amit valaha ittam! - vigyorgott szélesen és esett költői túlzásokba, amit persze a nő sem hagyott figyelmen kívül, csak szerényen elmosolyodott a fiú lelkesedésén, finoman cirógatva meg annak az arcát.

- Oh Johnny, mindig mindenre ezt mondod! Nem kell ám mindig ilyen udvariasnak lenned. - fedte meg nem túl komolyan míg visszasétált a pult másik felére.

- De… Nagyon ízlik! Ez az igazság.

- Édes egy pofa vagy. - mosolygott a nő míg a másik poharat a férje elé tolta aki egy újságba volt belefeledkezve azokban a percekben. Úgy tűnt hogy a pár órás kis szerelés eléggé kifárasztotta, egy-két kósza izzadságcsepp még mindig ott gyöngyözött a homlokán ahogy hajtott egyet a lapon és egy újabb cikk tanulmányozásába kezdett.

- Andy, komolyan! Tedd már le azt az átkozott újságot! Vendégünk van. - noszogatta, persze csak szóban az öreget, aki valahol lehet hogy tudomásul vette a dolgot de nem igazán törődött a másik megjegyzésével. Túlságosan el volt foglalva a cikkel amit épp olvasott.

- Borzalmas mik vannak. Már megint megkéseltek valakit az utcán… - mormogta elgondolkozva az orra alatt, persze nem túl hangosan, hiszen tudta hogy a felesége mennyire nem bírta ezeket a témákat. Lucas csak sajnálkozva lebiggyesztette az ajkát, nem fűzött a dologhoz több megjegyzést. Ha tudta volna szegény öreg hogy mi folyik az utcákon, az az egy késeléses eset pont nem hatotta volna meg. Nade addig még a nő nem adott neki indokot arra hogy a csúnyábbik arca előtérbe kerüljön. Nem kellett semmit bizonygatnia vagy megmutatnia, mit várhatnak igazából az ő barátságával.

Lucas nem is értette az egész helyzetet. Az első nap amikor beállított akkor azt hitte hogy minimum egy rendőr famíliába fog botlani nem pedig egy kivénhedt házaspárra akik láthatóan még azt sem tudták hogy mi folyik a lányuk életében. Persze ezzel csak az ő kezére jöttek ki jól a lapok, amit nem bánt, csak meglepődött. Mennyire más volt a lány és a szülők, mintha két külön világból érkeztek volna. Ő ha akarta volna sem tudta letagadni az anyját, nem mintha bármikor azt megengedte volna neki. Két magas, szikár alkat akikkel nem lehet szarozni. Johnny is sokban hasonlított rá, már csak egy negyedik alak kellett volna hogy a pokol lovasait újra megalkothassák. Itt pedig… Családi képek meg hülye kis szobrok, egy élet munkássága és emlékei melyet egy perc alatt tönkre tudott volna tenni ha nagyon akar. Mégis ott ült, mint valami kibaszott jó gyerek és csak habzsolta a házi készítésű dolgokat amiket elé toltak, akárhányszor amikor megjelent az elmúlt hetekben. Szinte nevetségesen egyszerű volt belopnia magát a két öreg szívébe, csak elő kellett vennie a jó beszélőkéjét és édes mosolyát… Nameg elrontani az egyetlen családi autót amivel járni tudtak akárhova is. Nyilván azért is említette meg, már az első találkozás alkalmával hogy voltaképp autószerelő, hogy mindenképp őt értesítsék először ha bármi történik velük. Ők pedig, kicsit szégyenkezve bár, de éltek az ajánlattal, Lucas pedig rendszeres vendég lett a fedél alatt a kocsiszerelés inkognitójába burkolózva, várva a megfelelő pillanatra hogy Ms. Clayton-t is tudassa a fejleményekről. Az a pillanat pedig az a nap volt. Úgy gondolta hogy már eléggé megpuhította a másik kettőt ahhoz hogy a nő még véletlenül se tudja szétválasztani kis romantikus hármasukat.

- Csináljunk Bi-nek egy képet? Biztos örülne neki. - vette fel a gondolatot mosolyogva, játékosan emelve fel a telefonját hogy mutassa, ő már készen is áll.

- Oh, ez jó ötlet! Akkor lehet végre elszakadna azoktól az átkozott aktáktól és megjelenne. Pedig mondtam neki hogy pizza pénzek lesznek. - lelkesedett fel a nő, amire a férfi csak fájdalmasan felsóhajtott, hiszen nem az ő világa volt ez az egész, nade az ő Johnny-juk kedvéért még erre is hajlandó volt. Lucas pedig szelíd, édes mosollyal pattant is fel a székből hogy az apuka mellé lépjen, bevárva Mrs. Claytont a nagy képre. Kinyújtotta a hosszú karját, megvárta míg mindenki nyomott egy széles mosolyt és már el is lőtt jó pár képet, egyik másikon még az anyukát vagy az apukát közelebb húzva magához, ezzel is mutatva, milyen jól megértik egymást.

- Küld át nekem is Édesem, beteszem a családi albumba! - vetette fel a gondolatot míg közösen átnézték a képeket és kiválasztottak egyet, amire mindegyikük azt mondta hogy jó lesz. Kivéve persze a Papa, neki amint lehetősége volt már vissza is menekült az újsághoz és azt olvasta, nem nagyon érdekelte a másik kettő vacillálása a képek fölött.

- Oooh, benne leszek az albumban? Remélem Bi mellett. Imádtam azt a képet, a nyári szünetben készült, amikor a táborba küldték. - természetesen végigült minden ilyen, mások számára talán kínos alkalmat. Magában rendkívül, mondhatni gusztustalanul jól szórakozott azon hogy mi folyik valójában a háttérben és mire is készül igazából. A vicc kedvéért még pár képet lőtt is a gyerekkori Biancáról. Nem amiatt mert annyira szüksége lett volna rá, csak mint emlék. Egy igen morbid mementója annak hogy mit tehetnek veled ha nem tudod megvédeni azokat akik a legközelebb állnak hozzád.

~~ Pizza péntek! Gyere Te is, Anyu és Apu vár! photo attached ~~

Szólt az üzenet, egy pizza sticker-rel feldobva a fotót, rengeteg szmájlit küldve whatsappon a nőnek, mintha annyira nagy barátok lettek volna.

Igazából nem is várt választ a másiktól, meg nem is nagyon érdekelte, hiszen Mrs. Clayton kijelentette hogy neki is segítenie kell a vacsora előkészületeiben. Adott rá egy aranyos rózsaszín kötényt, amit addig Bianca használt a hasonló alkalmakkor, amiről persze fotót is készítettek és segített meggyúrni a tésztát, valamint összevágni a hozzávalókat a pizzához. Mindeközben persze a papa elvonult a pulttól és áttelepült az ebédlőasztalhoz, néha csak fél szemmel figyelve hogy a másik kettő milyen jól kijött egymással. Örült annak hogy egy ilyen rendes gyerek így figyelt a lányukra és még nekik is segített. Nem várta el hogy kifizessék a kocsi alkatrészeinek az árait, amint szóltak arról hogy elromlott az öreg Betsy már ott is termett, nem kellett napokat vagy heteket várniuk hogy helyet találjon nekik a naptárjában. Volt egy olyan érzése hogy tetszik neki Bianca, persze ez csak az ő spekulációja volt, a lány valamiért egyszer sem hozta fel nekik a létezését. Pedig nem volt ronda srác, bár ha nem beszélt volna vele akkor szoknyavadásznak gondolta volna. Viszont amint megszólalt… Már egyértelművé vált hogy csak egy nagy gyerek, hatalmas szívvel amit talán túl sokszor is kihasználhatnak. Vagy már randevúztak is csak még nem szerette volna elárulni nekik? Rejtély volt sokszor számára az a gyerek, mindegy mennyire szerette. Amint gondolataiba merülve vizsgálta a két szorgalmasan dolgozó alakot megszólalt a csengő, ami… Őszintén szólva meglepte. Nem vártak senkit sem és azt sem gondolta volna hogy Bianca olyan hamar odaért volna. Általában nagyon sok időbe került hogy kitudják imádkozni az irodából. Johnny egy sms-e elég lett volna arra hogy rekordidő eltudjon szakadni mindentől?

- Kinyitom. - intett a többieknek, hiszen épp a pizzát díszítették feltétekkel, nem akarta hogy csak emiatt hagyják félbe a kis csacsogásukat. Kicsit fájó derékkal kelt fel a székből, némi zsörtölődés kíséretében sétált oda az ajtóhoz és nyitotta ki nagy nehezen, fáradtan hajtva ki azt a másik előtt azt.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Pizza Party! Bi & Lucas
Pizza Party! Bi & Lucas EmptyVas. Aug. 02 2020, 21:52

Lucas & Bianca
In the city that never sleeps, a lot can happen in one night.




Néhány munkatárs társaságában lépek be a bárba, ami immáron a törzshelyünkké vált. A pultosnak már mondanunk sem kell, hogy mit kérünk, fejből tudja, hogy ki mit szeret és szó nélkül készíti is őket. Ezért szeretem én ezt a helyet! Bár ha jól sejtem, ez nem az egyetlen indok amiért olyan jól bánnak velünk. Ahogy mondani is szokták... Tartsd közel a barátokat, de még közelebb az ellenségeket, meg a zsarukat. Persze ez egyikünket sem érdekli túlzottan, a mai estén csakis kizárólag az ünneplés érdekel. Elvégre péntek van, egy igencsak nehéz héten vagyunk túl, ráadásul egy bonyolult ügyet is sikerült lezárnunk. Kell ennél több némi italozáshoz? Aligha! Na nem mintha nekem szükségem lenne bármi indokra ahhoz, hogy italhoz nyúljak, ezt mindenki jól tudja, egyáltalán nem vetek meg néhány pohárkát, bár ezt igyekszem nem túlzásba vinni.
Már éppen az első felest készülnék a többiekkel együtt leönteni, mikor megérkezik az üzenet. Úgy ejtem vissza a poharamat az asztalra, mintha forró lenne, és éppen leégette volna az ujjaimat. A felhőtlen öröm és mosoly is egy pillanat alatt fagy le az arcomról. Úgy érzem mintha valaki jól fejbe kólintott volna... Újra. Automatikusan dörgölöm meg a szemem, hogy aztán újra a képre nézhessek, amiről sajnos még mindig olyan istenesen vigyorog rám az arc, amit már ismerek... A szüleim mellett.
- Clayton? - Rémülten nézek fel a nevem hallattán, azt sem tudom, hogy mit kellene válaszolnom, csak annyit tudok, hogy most mennem kell. Nem akarok itt maradni, nem akarok inni, nem akarok ünnepelni, legfőképpen addig nem, ameddig egy őrült készül a szüleimmel vacsorázni. Mi a jó büdös francot keres ott? Vagy jobb kérdés, mit akar? Miért? Nem zargattam a legutóbbi találkozásunk óta, nem tettem semmi rosszat ellene, legfeljebb csak kérdezősködtem egy kicsit. Azt is inkább csak azért, mert egyszerűen nem hiszem el, hogy Chris ütött volna le és menekült volna el. Ő beszélni akart, de valaki nem hagyta, nem is akarta. Nekem pedig volt egy sanda gyanúm, hogy ennek a fickónak benne volt a keze, viszont erről már letettem. Legalábbis egészen mostanáig. Talán mégis rossz helyre nyúltam?
- Most mennem kell. - Mondom zavartan, miközben próbálok magamra erőltetni egy mosolyt. Nem szeretném ha bármelyikük kérdezősködni kezdene, bár lehet okosabb lenne, velük együtt állítanom be a szüleimhez. Érdeklődve néznek rám, várnák a magyarázatot, amit most semmiképp sem fognak megkapni, egyszerűen szó nélkül sétálok el. Még hallom ahogyan viccelődnek rajtam, azt hiszik valami hapsi van az ügyben. Mondjuk az igazságtól nem áll messze, de nem olyan értelemben ahogyan azt ők gondolják.
Megállok a számomra kijelölt autó mellett, amit ugyan magánügyekre nem lenne szabad használnom, de végül mégis beülök. Nincs az az isten, hogy én most fogjak egy taxit és azzal próbáljak meg mielőbb Bronxba érni. Az órákat is vehet igénybe, tekintve a késő délutáni forgalmat, mikor mindenki meglepi az utakat, hogy mielőbb hazajusson. Nekem pedig aligha lennének óráim, nekem minnél előbb oda kell érnem.
Azt mondanom sem kell, hogy a sebességhatárokat elég nehézkesen sikerül betartanom, igyekszem a lehető legrövidebb és egyben leggyorsabb utakat választani, ezzel többé-kevésbé elkerülve a forgalmat. Idegesen parkolom le az autót, majd mielőtt még kiszállnék, ellenőrzöm, hogy a fegyverem nálam van, s töltve is van, bár nagyon remélem, hogy nem lesz rá szükségem. Nem szívesen használnám, legfőképpen nem a szüleim előtt, akik nem mellesleg még azt sem pontosan tudják, hogy mivel foglalkozom.
- Könyörgöm, ne legyél itt! - Morgom el az orrom alatt, mielőtt még apám ajtót nyit nekem. Részben megnyugszom, mert látom, hogy jól van, részben pedig csak még idegesebb leszek, mivel hallom a konyhából kiszűrődő hangokat, amik nem azt bizonyítják, hogy anyám egyedül lenne. - Ki van itt? - Teszem fel az ártatlan kérdést, miközben egy öleléssel üdvözlöm őt.
- Johnny. - Válaszolja röviden de tömören. Az öreg sohasem a dumájáról volt híres, amolyan csendes megfigyelő csak, aki addig nem szólal meg, amíg nem kérdezel tőle. És akkor is csak röviden, mint ahogyan azt most tette.
- Johnny? - Fogalmam sincs, hogy ki az a Johnny, de van egy igencsak rossz érzésem vele kapcsolatban. Aztán mikor apám beterel a konyhába, bennem ismételten megfagy a vér, akárcsak mikor a képet láttam. Ez pedig sokkal, de sokkal rosszabb, mint egy kép.
- Mi a... - Mondanám már a szép cifra szavakat, de aztán csak köhintek egyet és igyekszem alakítani a mondatomon, mielőtt még szappannal mosná ki édesanyám a számat. - Mi a menü? - Na nem mintha nem tudnám, már az üzenetben is megkaptam erre a választ, de még ha nem is így lett volna, akkor is elég valószínű. Ám nekem mégsem jut most jobb mentés az eszembe.
- Bianca, hát ideértél! Nézd csak ki van itt! - Ahelyett, hogy inkább engem üdvözölne, tulajdonképpen inkább Johnny vállát kezdi el ölelgetni, mintha már régi barátok lennének. Hirtelen abban sem vagyok biztos, hogy tényleg otthon vagyok, vagy esetleg eltévesztettem a házszámot. Már honnan a csudából is ismerhetnék őt? Mi történt az elmúlt hetekben? Valami itt nagyon nem stimmel.
- Nézem, nagyon nézem. Bár nem értem mit keres a családi vacsorán? - A kérdést sokkal inkább Johnny felé intézem, mert tényleg fogalmam sincs, hogy mit keres itt. Próbálom a cinikusságot kivágni a hangsúlyomból, persze nem miatta, sokkal inkább a szüleim miatt, akiknek semmi köze semmihez sem és nem szeretném ha ők innák meg a viselkedésem levét.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Pizza Party! Bi & Lucas
Pizza Party! Bi & Lucas EmptyHétf. Aug. 03 2020, 10:06

Bi & Lucas  ~  I want you

| 18 + Bad words and bad images in my head |

A tészta már megkelt, ki is nyújtották és a hozzávalókat is felvágták, a sor már csak a feltétek felhelyezésén volt. Lucas magának sem vallotta volna be szívesen de jól érezte magát az öregek társaságában. Úgy kezelték mint egy gyereket és nem tettek fel neki felesleges, komoly kérdéseket amiken gondolkoznia kellett volna. Csak úgy viselkedett mint valakinek a fia, egy olyan álmot élt meg amit sosem tudhatott egészen a magáénak. Ő nem sütögetett így az anyjával, nem voltak kellemes kis pizza vagy akármilyen péntekek. Már gyerekkorában is abban segített hogy pontosan mérjék le a drogot és figyeljen, nehogy feltűnjenek a disznók. Elkerülte a részeg felnőtteket és imádkozott azon hogy az anyja ne hozzon haza olyan pasit aki szétbassza az egész lakást. Kicsit irigy is volt a másikra legbelül. Egy rendezett családi élet, szerető szülőkkel akik mindent megtettek volna érte. Rendben, az anyja is jó anya volt, csak ő sosem tudott elszakadni attól a világtól ami végül megmérgezte az egész családjukat.

Amikor a lány feltűnt a színen épp a paradicsomszószt kente el gondosan a tésztán az ecsettel, gondolataiba merülve rendezgetve a feltéteket. Az az ő pizzája volt, Mrs. Clayton is megmondta, úgy díszítette fel ahogy akarta, ami valami gyerekes örömmel töltötte el. Persze mindez azt jelentette hogy semmi zöldséget nem rakott rá és csak a húst pakolta egymás hegyére hátára, mindenféle ízlés és logika nélkül. Tényleg olyanok voltak azok a kis kiruccanások mintha nyaralni ment volna.

- Bi! Szia! Eljöttél. Szuper. Milyen gyorsan... - döntötte kicsit oldalra a fejét, mintha a hangjában aggodalom csillant volna meg. Ezzel mintegy azt vetítve előre hogy kicsit természetellenesen hamar ért oda, ami biztos a biztonságát is veszélyeztethette. Vagy mivel már rendőr a közlekedései szabályokat sem kell figyelembe vennie? Ejnye. Persze beleolvadt az anyuka ölelésébe, miért is ne tette volna? Egyáltalán nem zavarta hogy megérintette, csak a megszokott idióta vigyorával válaszolt mely oly ártatlannak tetszett és édesnek, a bugyikat levarázsoló mosoly amit napi szinten alkalmazott.

- Bianca, ne legyél szemtelen! A vendégünk… Nem illik ilyet mondani. Mi hívtuk meg Johnny-t. - az anyja majdcsaknem teljesen felháborodott azon hogy Bianca rákérdezett a nyilvánvalóra. Hiszen voltaképp tényleg semmi keresnivalója nem lett volna ott a másiknak és mégis. Nagy colos alakja betöltötte az apró konyhát és a többiek fölé magasodott, ordított az egész kép arról hogy nem oda való. Abban a pillanatban viszont csak a nőnek jelentett rossz óment, az öregek nem láttak a jól mímelt mosoly mögé mely csak a halál ígéretét hordozta magával.

- Azt hittem örülni fogsz. - biggyesztette le az ajkait látszólag bánatosan, bár nem érződött a hangjából hogy neheztelés lett volna benne. Persze Anyunak rögtön bele kellett ugrania a társalgásba, hiszen a világ minden kincséért sem bántotta volna meg a fiút.

- Hát persze hogy örülünk Édesem! Bianca, szedd össze magad. Apáddal terítsetek meg! - utasította a másik kettőt amire a férjének csak egy fájdalmas sóhaj volt a válasz, de nem vitatkozott a nővel. Csak eltette az újságot a szekrényre és megpróbálta ignorálni Fülest aki egyre nagyon érdeklődést mutatott iránta, maga sem tudta miért.

- Ha többet járnál haza… Akkor tudhatnád hogy Johnny rendszeresen van itt. Segít apádnak megszerelni Betsy-t. Olyan jó fiú… - simította meg szeretetteljesen Lucas vállát amiből a férfiből csak egy oh sóhaj szakadt ki, mintha nagyon értékelte volna a bókot. Rosszul persze nem esett neki, csak nagyon jól szórakozott magában az egész jeleneten.

- Jó fiú vagyok. - vigyorodott el szélesen miközben próbálta tornyozni az amúgy is túlzsúfolt pizzát további hús darabokkal amit Mrs. Clayton csak akkor realizált.

- Johnny, mit csinálsz?! Zöldségeket is rakjál rá!

- De azokat nem szeretem…

- Oh, édes Istenem. Hogy nőttél meg ekkorára? - hessegette félre a kezét és kezdte leszedegetni a költemény tetejét, próbálva egy kis rendet teremteni a srác pizzáján. - Zöldséget is kell rá rakni, nem ehetsz csak húst.  Hogy nézne már ki… - pufogott nem túl komolyan amit Lucas csak fél szemmel, némileg bánatosan asszisztált, csak akkor pillantva fel Biancára amikor a másik kettő nem figyelt. A tekintete, szavak nélkül is, mindent elárult. Gúny, jókora pimaszság, egy el nem suttogott ígéret mely ott feszült a két alak között a levegőben. Abban a pár kósza másodpercben fellebbent a fátyol mely oly gondosan szőtt a szülők köré, csak hogy a démon mely lassan átvette az irányítást a szikár alak fölött teljes pompájában parádézhasson a szűk nappaliban, oly világot festve le mi talán a másik legrosszabb álmaiban jöhetett csak elő. Ő volt a veszély, a gonosz manifesztációja mely megmutatta a nőnek, olyan világba sikerült keverednie amit sosem akart igazán megismerni. Vagy erre vágyott volna? Az akadémián oktattak arról valamit hogy mi van akkor ha a bűnözők a magánéletükbe folynak bele? Vagy ott nem készítették fel a kadétokat a szomorú valóságra mellyel oly sokszor kellett szembesülniük a rendőröknek? A kevés fizetésért való keserédes élet mely sokszor semmi jót nem hoz magával, csak a hamis illúzió hogy segített a világon, miközben soha, semmi sem változik. A fő mozgatórugó mindig a pénz volt és lesz, ezen senki és semmi sem változtathat.
Hosszú karjával könnyedén átkarolta a nő vállát és tette fejét a nő fejére egy pillanatra, egy másodperc erejéig sem eresztve a nő tekintetét. A család már az övé volt. A nő, a férfi, a kutya… Minden ami csak jelen volt, belekerült egy olyan játszmába amit már gyakorlott rohadékként tudott művelni.

- Najó, de csak Mrs. Clayton miatt. - ejtette le a kezét, felöltve a kedves gyermek maszkját melybe oly hamar bele lehetett szeretni. - Bi, akkor igaz beteszed a széfbe a fegyvered? Pacifista vagyok, rosszul leszek még a látványuktól is. - erőltetett némi félszt a hangjába miközben próbálta nem elröhögni az egész jelentet. Lehet ha normális családba született volna akkor a színészi pályára megy, annyira jól adta elő a karaktert mit megszemélyesített aznap. Erre persze az Anyuka is felkapta a fejét, hiszen Lucas nem győzte nekik is kihangsúlyozni mit gondol erről. Persze kicsit furcsa volt de annyira nem botránkoztak meg a dolgon. Ahhoz túlságosan sokat nyújtott és tett meg értük, ilyen hóbort még bőven belefért, főleg miután ők sem kedvelték különösen a fegyvereket. Legalább jó volt látni hogy a fiú nem egy fegyvermániás őrült akitől minden másodpercben rettegni kellene.

- Igen, Bianca! Tedd el szépen. Megijeszted szegény Johnny-t. Egy vacsorára egyébként sem kell. Nem is értem miért mentél rendőrnek… Olyan veszélyes szakma. Még kész szerencse hogy most már az irodán dolgozol. Nem tudom mi lenne velem ha bűnözőkkel kéne nap mint nap találkoznod… - sápadt picit bele a gondolatba, szomorúan tekintve fel a lányra, melyben ott volt a hála is, hiszen tudta hogy az álmairól mondott le azért hogy ő nyugodtan hajthassa álomra a fejét.

- Annak én sem örülnék. Borzalmas alakok vannak az utcákon. Anyukám is megmondta, nagyon veszélyes a város. - bólogatott helyeslően míg figyelte ahogy tönkreteszik a nagy művét. - Anyukád csinált limonádét is! Nagyon finom. - fűzte hozzá mosolyogva, szemével intve a kancsó felé, mintha csak meginvitálta volna Bianca-t egy italra.

- Menj drágám, üljél le szépen, ezeket már csak be kell tenni. Beszélgessetek! - fordította meg Lucast míg kioldotta a kötényét és ő, egy rövid kézmosást követően fel is kapta a limonádéját, a hozzá illő türkiz, fehér csíkos papír szívószállal és átsétálva a nappaliba ahol lehuppant a kanapéra. Persze Füles azonnal követte, remélve hogy kaphat egy kósza hasvakarást, bár ahhoz kellett egy kis segítség hogy a férfi mellett teremhessen. Lucas óvatosan felemelte az öreg jószágot és finoman vakargatta a füle tövét mikor az kényelembe helyezkedett, a többieket folyamatosan szemmel tartva.

- Szóval, jobban vagy már? Azt hallottam volt egy baleseted. - hozta fel nyugodtan a témát, mintha a világ legtermészetesebb dolga lett volna, némi aggodalommal megszínezve a hangját, már csak a hatás kedvéért is.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Pizza Party! Bi & Lucas
Pizza Party! Bi & Lucas EmptyHétf. Aug. 03 2020, 13:39

Lucas & Bianca
In the city that never sleeps, a lot can happen in one night.




Csak állok, mint egy komplett idióta és egyszerűen nem tudom hová tenni a helyzetet. A kép nem áll össze, pontosabban ez a férfi nem illik be a képbe. Nem tudom mit keres itt, legszívesebben páros lábbal rúgnám ki őt, már az ablakon keresztül. Próbálok valami olyasmit elhitetni magammal, hogy ez csak egy véletlen egybeesés, hogy neki semmi hátsó szándéka nincs azzal, hogy most itt van. Lehetséges, hogy csak megismerkedtek valahol, aztán anyámat ismerve, nagyon összebarátkoztak és csak meg akarják próbálni, hogy összeboronálnak minket. Nem ez lenne az első alkalom, nem először tértem úgy haza, hogy valaki más is itt volt, épp véletlenül beugrott és természetesen nem akartak azonnal hozzáadni. De nem. Ez nem lehet véletlen egybeesés. Johnny akar valamit. Méghogy Johnny! Eleve miért mutatkozna be ezen a néven, ha semmi hátsó szándéka nem lenne. Szívesen ordítanám szüleim arcába, hogy ő nem egy jó ember, még csak nem is Johnny a neve, hogy egy rohadt bandatag, aki feltehetően miattam van itt, még ha nem is úgy ahogyan azt ők gondolják. De nem tehetem. Édesanyám valószínűleg szívrohamot kapna abban a pillanatban, azt pedig én semmiképp sem engedhetem meg. Életem végéig bánhatnám ezt a napot, na nem mintha így nem tenném majd azt, de egyenlőre kénytelen vagyok játszani. Játszani azt a játékot amit Lucas talált ki, és még csak a szabályokat sem tudom. Kizárólag azt tudom, hogy a szüleimnek nem eshet baja. Nem az én ostobaságom, vagy munkám miatt. Amit mellesleg ők még csak nem is tudnak. Hogyan magyarázhatnám meg nekik, hogy Lucas nem az akinek mondja magát, ameddig ők azt hiszik én mást sem teszek csak egy irodában ücsörgök naphosszakat. Semmi veszély. Ezt pedig Lucas már ki is szagolta. Akárcsak egy kutya. Nem véletlen, hogy ő pont az lenne. Bassza meg!
- Épp a közelben jártam. A pizza pénteket pedig ki nem hagynám. - Válaszolom némileg összeszedve magam, de Lucasról egy pillanatra sem veszem le a tekintetem. Minden egyes mozdulatát figyelem, miközben igyekszem magam megnyugtatni is, elvégre ha azt akarom, hogy ez a színjáték működjön, muszáj nyugodtnak maradnom. Méghogy Bi. Már becézget is. Hát ennél jobb vacsorát el sem tudtam volna képzelni. A családom, plusz egy fő, akinek nem kizárt, hogy már emberi élet is szárad a kezén, de sebaj, csak maradjak nyugodt... Elvégre mi rossz történhet?
- Persze, örülök én. Csak nem számítottam ilyen... Meglepetésre. - Akartam mondani, kellemes meglepetésre, de miután rájöttem, hogy képtelen lennék olyan hangnemben kimondani a szócskát, amilyenben azt illene a szüleim előtt, inkább kihagytam. - Már rég láttalak, Johnny. Hogy vagy? - Kezdek  bele a színjátékba, amely anyámnak is meg fog felelni, bár a nevét jó alaposan meg is nyomom, hogy érzékelje, rohadtul tisztában vagyok a nevével. Nehogy véletlenül rossz megszólítást használjak. A végén még majd neki kell magyarázkodnia, hogy miért hazudott a nevéről. Ráadásul használ egy olyan nevet, ami a halott testvérjét illette meg. Nem értem milyen pszichológia játékot akar itt űzni, de van egy olyan megérzésem, hogy nekem ez nem fog tetszeni. Bár ő azért szemmel láthatóan, igencsak jót mulat. Otthonosan mozog a családi házamban, mintha tényleg idetartozna.
- Óh, valóban? Mondtam már, hogy csak szóljatok ha gond van a kicsivel, elintéztem volna. Nem kellene Johnny-t ilyesmivel leterhelni. - Persze ezt mondhatom is, hiszen ez a bizonyos Johnny már jócskán befúrta magát a családomba. Akárcsak egy féreg, amit jól agyon kellene ütni.
- Szívesen segítesz, ugye Johnny? - Ezzel nézünk mindketten a férfira, aki le merem fogadni, hogy előadja majd a megtestesült jóságot. Eszében sem lenne, hogy csak úgy feladjon bármit is. Élvezi a helyzetet, anyám pedig nem könnyíti meg a dolgom. Ő már odáig van a férfiért, fogalma sincs róla, hogy ki ő, vagy mit akar itt. Bár lehet így sokkal jobb, meghagyhatom őket a sötétben, anélkül, hogy rettegniük kellene bármitől is. Elvégre ez a kis találkozás történhetne teljesen másképp is.
- Maradj csak. Megcsinálom. - Szólok oda most apunak, aki már éppen felkelni készülne, hogy anya utasítását kövesse. Ő csak hálásan bólint nekem, elvégre a mozgás már nem az erőssége. Nekem pedig egyébként is le kell vezetnem valamin az idegem. Csak remélem nem fogok néhány tányért Lucas fején törni össze. Pedig milyen jól is esne...
Amíg a kis páros a pizzával van elfoglalva, én igyekszem nem remegő kézzel teríteni meg az asztalt. Na meg arra is nagyon odafigyelek, hogy még véletlenül sem vágjak valamit Lucasnak, pedig mindenki elhiheti, a késztetés nagyon ott van. Főleg a kis bájolgásukat hallgatva, legszívesebben már tényleg közbelépnék, nem akarom, hogy anyám még ennél jobban is kedvelje őt. Össze fog törni ha megtudja, hogy az ő kicsi Johnnyja kurvára börtönben ül. Merthogy ha eddig nem szenteltem neki elég figyelmet, na most aztán igazán számíthat rá.
- Csak nem félsz, hogy őrült lövöldözésbe kezdek? - Teszem fel a kérdést, mintegy viccnek álcázva, de közben Lucas nagyon jól tudhatja, hogy pontosan mire is célzok ezzel, ha másból nem is, hát a tekintetemből. A tekintetem, amellyel ha tehetném, már rég felnyársaltam volna. Legfőképpen ezért az övön aluli kijelentésért, amivel még anyámat is ellenem fordítja. Első gondolatom, hogy egyszerűen csak hazudok és azt mondom, nincs nálam a fegyverem. Amire persze könnyen fény derülhet, ha valaki csak egy kicsit is megemelné a felsőmet, de ezt a rizikót még talán be is vállalnám. Ám mikor anya is rákontráz és azt kezdi ecsetelni, milyen jó, hogy már nem a bűnözőket üldözöm, egy igencsak rossz érzés fog el. Azért is, mert évek óta azzal a hazugsággal etetem őket, hogy visszavonultam, persze csak a saját egészségük miatt. Na meg azért is, mert Lucas erre könnyen rá tud cáfolni, nem szeretném ha pont tőle tudnák meg az igazat.  
- Elteszem, nyugi. - Indulok is meg a széf felé, amit szüleim legfőképpen nekem állítottak ki, hogy minden látogatásom során, ott elhelyezhessem a fegyverem. Magam sem tudom, hogy nem bíznak bennem, vagy egyszerűen csak nem szeretik, hogy a lányuk fegyverekkel mászkál fel és alá a házban, mindenesetre én mindig szívesen eleget teszek ennek a kérésnek. Leszámítva a mai esetet. Átkozottul nincs kedvem berakni a pisztolyt, hiszen tudom, hogy szükségem lehet még rá. Nem tudom milyen őrült terveket szőtt már számomra Lucas, de tartok attól, hogy az est nem fog túl jól végződni. Csak hagyná ki a családom...
- Most nem vagyok szomjas, de köszönöm. - Jelentem ki, mikor újra a többiek felé fordulok. Igazából éhes sem vagyok, fogalmam sincs hogyan tudok akár egy falatot is majd legyűrni a torkomon, ameddig ez itt van. Szívesebben húznák most le egy üveg vodkát, már ha nem kellene észnél maradnom... Méghogy limonádé.
- Meg sem akarod kóstolni? Tényleg jól sikerült. Tudom, hogy imádod. - Egy sokkal kedvesebb pillantást vetek anyám felé, erre a kérésre, már én sem tudok nemet mondani. Soha nem tudok nemet mondani neki, mindig mindent olyan nagy szeretettel készít, hogy fájdalmas is lenne elutasítanom. Még akkor is ha tudom mire megy ki a játék, csakis azt akarja, hogy némi időt töltsek el az újdonsült családtaggal. Így aztán én magam is kerítek magamnak egy poharat, majd töltöm meg azt limonádéval, bár eszemben sincs Lucas mellett foglalni helyet. Az asztalhoz ülök le, mintha már a vacsorát várnám, pedig elképzelni sem tudják, hogy mennyire nem várom azt.
Ha eddig azt gondoltam, hogy Lucas nem tudja még tetőzni is a körülményeket, akkor nagyot tévedtem. A kérdésére ismét megfagy bennem a vér, még azt is le merem fogadni, hogy az arcom is színt vált és némileg kifehéredik.
- Az semmiség volt. Csak elestem... Tudjátok milyen ügyetlen tudok lenni. - Nevetek fel, mintha ez olyan vicces is lenne, pedig egyáltalán nem az. Az meg végképp nem az, hogy Lucas túl sokat tud és nem is fél használni. Le kell ráznom őt, de nagyon gyorsan.
- Bianca, jobban oda kellene figyelned magadra! De legalább szólhatnál nekünk ha valami történik veled, hogy ne másoktól tudjuk meg a híreket. - Szól közbe anya, apa pedig helyeslően hümmög a kijelentésre. Mintha mindannyian összefogtak volna ellenem. Nagyszerű!
- Dehát tényleg semmiség volt... Jól vagyok. - Csak egy kis agyrázkódás meg egyéb apróságok, amikről nekik jobb nem tudniuk. Lucas pedig ezt pontosan tudja, de minden bizonnyal szeret hülye helyzetekbe hozni engem. Élvezi.
- Figyelj, Lu...Johnny. - Én magam is felkapom a fejem a kis hibázásra, most az egyszer örülök, hogy apa oly szorgosan bújja azt az újságot. - Beszélhetnénk egy kicsit? Négyszemközt. - Intek ezzel a nappaliból kivezető hátsó ajtóra, ami mögött a kert van. Nem tudom ezt tovább csinálni, úgy érzem beszélnem kell vele, anélkül, hogy a szüleim hallanának belőle bármit is. Tudnom kell, hogy mire megy ki a játék, el kell őt küldenem innen. Nem maradhat itt. Nem a családom körében. Találjon magának más játékszereket, nem érdekel.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Pizza Party! Bi & Lucas
Pizza Party! Bi & Lucas EmptyKedd Aug. 04 2020, 16:07

Bi & Lucas  ~  I want you

| 18 + Bad words and bad images in my head |

Élvezettel figyelte mennyire megdöbbent a jelenlététől. Annyira nem csodálta, ő sem értékelte volna ha egy idegen, az ellenség, csak úgy az anyja kegyeibe férkőzik. Amire nem volt túl nagy az esély, ismerve az anyja emberismeretét és utálatát, megspékelve azzal a végtelen erőszakkal amit örökölt is tőle. Ő volt a vihar, a sötét fellegekkel riogató természeti katasztrófa mi joggal szerezte meg előkelő helyét a banda ranglétráján. Szeretett volna olyan lenni mint ő, annak ellenére is hogy óvni akarta a világtól melybe beleszülte. Sokszor furcsállta, miért pont akkor? Miért nem lépett már le az első alkalommal amikor teherbe esett? Úgy hallotta hogy vidéken vannak rokonaik, miért nem ment oda? Tiszta rejtély volt az a nő, talán az is adta meg a varázsát melytől oly kevesen tudtak óvakodni.

- Jól vagy, köszi. Szerelgetek a műhelyben és néha átugrok a szüleidhez hogy dolgozzunk Betsy-n. Minden szuper. Veled mi újság? - úgy beszélgetett vele mintha ezeréves barátok lettek volna, meg sem csillant a hangjában a tétovázás vagy zavar. Hiszen erre a pillanatra már hetek óta készült, volt elég ideje hogy kiélvezze és felkészüljön az előadásra melyet nem ronthatott el. Mint ahogy a partnerének is észnél kellett lennie, hiszen az ő esetében életek forogtak kockán, nem csak egy elbaszott lehetőség.

- Hát persze hogy szívesen segítek! Imádom a klasszikusokat. Anyukádat már el is vettem kocsikázni Babával. Imádta, igaz?! - vigyorgott a nőre, ezzel csak tovább fokozza a feszültséget mi azokban a percekben Bianca-ban izzott. Hányszor találkozhattak és mit csináltak? Beleült egy kocsiba amikben ki tudja hogy mi történhettek? Mint a kis tinik, csak úgy a nyakukba vették a várost? A nő szélesen elmosolyodott, csak ingatta a fejét a srác megjegyzésére. Nem lehetett komolyan venni.

- Csak gyógyszerért menni… Johnny olyan édes volt hogy elvitt a patikába. Apád épp pókerezni volt a fiúkkal, én meg kifogytam a szív gyógyszeremből… Nem is tudom mi lett volna velem ha Johnny nincs itt. - le sem lehetett lőni a nőt, állandóan csak dicsérte a srácot, aki persze fürdőzött a figyelemben és elismerésben, ami egyáltalán nem járt volna ki neki. Csak egy kókler volt az ideális család díszletei között. Viszont Bianca nem kívánhatta hogy lebukjon, hiszen nem tudta hogy az milyen következményeket fog magával hozni. Csak „élvezhette” a tragikomédiát mely a szemei előtt játszódott le, csupán keserédes emlékeket hagyva maga után.

- A szívbetegségek nagyon komolyak… Még jó hogy anyukádat semmi sem zaklatja fel. - magyarázta türelmesen, ügyelve arra hogy a megfelelő tónust üsse meg a hangja. Végülis nem mondott hazugságot, ám szavai között inkább egy figyelmeztetés mintsem féltés rejtőzött.

- Félnem kellene? - kérdezett vissza vigyorogva amitől az anyjának majdcsaknem felállt a szőr a hátán. Gyűlölte a fegyvereket, főleg a saját gyereke kezében, ez a társalgás pedig egyáltalán nem tetszett neki, még ha azt is gondolta hogy csak viccelődnek egymással ilyen gondtalan. Akkor nyugodott meg egyedül amikor a lány megerősítette az elhatározását és tényleg a széfhez lépett. Nem tudta hogy ő maga mit csinált volna ha a lány ott mászkál azzal a valamivel egész nap.

Élvezettel terpeszkedett el a kanapén és játszott Fülessel. Tetszett neki a barátságos kutya bár sajnálta hogy olyan öreg volt szegény. Ő már rég elaltatta volna az orvosokkal, hiszen nem tartotta életnek azt amit csinálnia kellett. Csak leszívta a családi számláról a pénzt és még csak nem is volt olyan szórakoztató játszani vele mint egy fiatalabb kutyával. Egyedül a hízelkedő természete mentette meg a szemében. Míg morzsolgatta a füleit, dögönyözve apró kis testét, a lányt és a szülőket figyelte. Nagyon kíváncsi volt a válaszra, vajon mivel is fog előállni a többieknek. Annál a pontnál úgy érezte hogy nem lett volna értelme tagadni hogy kicsoda. Mármint Bianca előtt játszani egy olyan játékot hogy semmit sem tud Chris-ről és ő sem bandatag. Hallotta a téglát, aki pár héttel azelőtt figyelmeztette, a nő szimatolt utána. Már az első találkozás után nagyon felbosszantotta, viszont az a felesleges kérdezősködés olyan haragot váltott ki belőle mely talán őt is meglepte egy pillanatra. Tudta hogy tennie kellett valamit és hosszas töprengés után megtalálta a leggyengébb pontot. Csak egy kicsit kellett megvonni a tégla drogjait, utána rögtön sikerült megkapnia a személyes adatokat. Ahol minden is le volt írva. Nem akart tetemes adósságot halmozni a nevére, legalábbis akkor nem anyagilag akarta összetörni, szóval maradt a vészhelyzetben értesítendő személy és adatok. Egy öreg, kedves, nyugdíjas házaspár aki még hírből sem hallott a fertőről ami pár utcával lejjebb zajlott. Pont a kezére is játszottak azzal hogy bronx-ban éltek, legalább nem kellett annyit utaznia mint amikor a nővérét látogatta.

- Legközelebb bukósisakot kapsz karácsonyra. - nevetett fel saját viccén amire az apja kis sanda félmosollyal válaszolt, csak félig pillantva fel az épp olvasott újságból.

- Anyádnak igaza van. Nincs rendjén hogy mások értesítenek erről. Szegény majdnem halálra rémült félelmében. - feddte meg a lányt, láthatólag nem is ok nélkül, amire még Lucas is elhallgatott és látszólag sajnálkozó arcot vágott. Mintha nem pontosan ez lett volna a célja az egész jelenettel.

- Oh, oké. Persze. - állt fel, Fülest kicsit arrébb téve aki elégedetlen nyüszített fel az új kis játszópajtása távozására. Szemtelenül magabiztos léptekkel követte a lányt a mutatott távolságba, még csak egy pillanatig sem zökkenve ki a szerepéből amit élete legjobb macska egér játékának tekintett. Ilyen hamar feladta volna a lány? Ennyire nem bírta a látványát? Úgyis elszívott volna egy cigit, hiszen annyira jó gyereknek kellett lennie a többiek előtt hogy még csak rá sem gyújtott az öregek közelében. Emiatt kifejezetten megdícsérte magát, pedig nagyon sokszor nehezen állta meg hogy ne nyúljon egy újabb szálért.

Bianca előtte haladt, nem is hagyta volna hogy mögötte legyen, több megfontolásból is. Tehát amikor már kilépett az ajtón és ő azt be tudta hajtani, mintegy gondolkozás nélkül átvetette karját a feje előtt és rászorított a nyakára, egy határozott mozdulattal szorította magához, épp csak annyi levegőt hagyva neki hogy ne ájuljon el.

- Örül hogy viszontlát nyomozó? - hajolt közel a fülébe, negédes kedvességgel suttogva a gúnyos szavakat. - Már alig vártam hogy újra találkozzunk. - ha a lány nagyon mozgolódott volna, akkor megszorult a keze, ha a kis kacsói rossz helyen jártak volna akkor újra csak ugyanaz a büntetés. Lucas fizikailag jóval nagyobb volt mint a nő s az erőszak, a brutalitás a vérében volt. Más körülmények között, amikor a szülők nem öt-hat méterre próbálnak készülni a vacsorára, talán több esélye lett volna, viszont a nőnek több dolgot számításba kellett vennie mielőtt megmozdulhatott volna.

- Hoppá, hoppá… Mit találtam! - Lucas sem volt hülye, ellenőrizte hogy a nőnél van-e fegyver mielőtt nagyon belemerült volna akármilyen beszélgetése. Csodák csodájára, amikor keze végigsiklott a nő oldalán, a rendetlen kis szolgálati költemény ott virított még mindig az oldalán.

- Bi… Ez nagyon csúnya dolog volt. - kioldotta a fegyvert és el is vette, eleresztette a nő nyakát és egy erős lökéssel előre küldte, nem törődve azzal elesik-e közben. Közben ellenőrizte hogy továbbra sem akarják megzavarni a kettősüket, óvatosan hallgatózva az ajtónál. Szerencsére nem hallott gyanús zajokat a másik oldalról szóval kivette a tárat, ellenőrizte hogy a csőben nincs egy golyó sem és elrakta külön a töltényeket és a fegyvert. A fegyvert a derekánál dugta be a nadrágjába, a töltények a csizmája szárába kerültek. Azért is volt annyira óvatos a fegyverekkel mert egyszer az egyik bandatag úgy lőtte le magát hogy egy éles, megtöltött fegyvert hordott az oldalán, pont ahogy ő tette el abban a percben. Neki kellett a fiúkkal a fusi sebészhez vinnie, egyáltalán nem tetszett neki a látvány ahogy lefogták és a doki érzéstelenítő hiányában rögtön felvágta. Az is a rémálmok egyike volt amit senki sem akart megélni. Viszont egy olyan leckét adott neki ami egy életre hasznos lehetett.

- Akkor elmondom hogy most mi lesz. Te kibaszottul azt csinálod amit mondok, mert ha nem, következményei lesznek. Annyira elárulhatok, nem kellemes. - dőlt az ajtónak míg elővette a cigijét és rágyújtott, lapos pillantással méregetve a másikat. Ugyan a testtartása lazának tűnhetett de ugrásra készen állt, nem is volt kérdés hogy nekifeszül a másiknak ha neki merne menni. A fegyver hiányában pedig… Nem adott neki túl sok esélyt, hiszen ő is volt annyira járatos a közelharcban mint a másik, ha nem tudott épp többet arról.  


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Pizza Party! Bi & Lucas
Pizza Party! Bi & Lucas EmptySzer. Aug. 05 2020, 18:09

Lucas & Bianca
In the city that never sleeps, a lot can happen in one night.




A férfi jelenléte rengeteg érzést kelt fel bennem. Értetlenség, gyanú, meglepettség, félelem, aggodalom, düh, és még sorolhatnám akár órákon keresztül. Egyik érzés sem hagy megnyugodni, sokkal inkább az ellenkezője. Nem magam miatt aggódom, jól tudom, hogy a munkám veszélyekkel járhat, hogy bármikor megsérülhetek, hogy hozzá hasonló férfiakkal sodorhat össze az élet. Nem érdekel ha nekem bajom esik, ám ha a szüleim épségéről van szó, azt már én sem hagyhatom szó nélkül. Évek óta próbálom őket megóvni mindettől, most mégis itt vigyorog rám Lucas, aki kétségkívül, rohadtul élvezi a helyzetet. Kiélvezi anyám kedvességét, előadja a világ legjobb emberét, s mit ne mondjak, jó munkát végez. Bár anyát sem nehéz becsapni, könnyen hisz el bármit amit el akar hinni, a férfi pedig ezt kihasználva már teljesen behálózta. Hogy a fenébe nem vettem ezt észre? Mióta tesz már látogatásokat a szüleimnél, anélkül, hogy én tudnék róla. Persze, nem mondom, hogy a világ legjobb lánya lennék, aki napi szinten látogatja a szüleit, de ez már több a soknál. A még jobb kérdés pedig az, hogy mivel érdemeltem ezt ki? A legutóbbi találkozásunk óta nem láttam őt, még csak nem is túrtam fel utána mindent. Egy apróbb kérdezősködésen kívül nem tettem ellene semmit... Ami természetesen nem is vezetett sehova. Semmi értelmes információt nem szereztem be róla, nincs a kezemben semmi. Ám mégis nagyon úgy tűnik, hogy egy jókora darázsfészekbe nyúltam. Lehet jobban szét kellett volna néznem, esetlegesen megelőzhettem volna a bajt, ami érezhetően, már nagyon érlelődik.
- Sok a munka. - Bököm ki nagy nehezen a választ, ami jóval lejjebb helyezkedik el a lelkesedési skálán, mint az övé. Nem is túlzottan tervezem neki taglalni, hogy mi újság van velem, elvégre mint kiderült, már így is sokkal többet tud rólam, mint amennyit kellene. Abba meg bele sem merek gondolni, hogy mivel tud többet, mint amennyire itt most fény derült.
Fájdalmas pillantást vetek az öreg Fülesre, aki szintén oly bőszen követi a férfit, mintha együtt nőttek volna fel. Ja, nem. Az én voltam. El sem hiszem, hogy még a kutya sem képes kiszagolni a bajt, gondolom csak egy másik kibaszott kutyát érzékel, akit jól seggbe akar nemondjammitcsinálni. Bár ahhoz már túlságosan is öreg... A fene érti az állatokat! Mindenesetre nagyot csalódtam a kis barátomban. Ha másra nem is, hát rá számítottam.
- Baba? - Nézek fel ismételten értetlenül. Milyen elvetemült állat nevezi el a járművét babának? Van is egy tippem. Csakis egy olyan elvetemült állat, aki képes olyan messzire elmenni, hogy egy nyomozó idős családját szemelje ki, hogy... Azt sem tudom minek. Ez neki a szórakozás, vagy miért van itt? Miért pont én? Miért a családom? Semmit sem értek, de a veszélyt érzékelem. Csak azon csodálkozom, hogy a szüleim viszont nem, elvégre a férfi semmiképp sem egy angyalnak néz ki, még akkor sem ha megszereli a kocsit. Gondolom az első dolgom lesz, hogy átnézetem, ki tudja mit szerelt be abba is. Nem bízom benne, egyáltalán nem, már az első alkalommal mikor megláttam, tudtam, hogy valami nagyon nincs rendben körülötte. Csak kár, hogy voltam olyan ostoba és elkezdtem szaglászni utána. Egyáltalán honnan szerzett arról tudomást? Nem mintha végigsétáltam volna a városon a nevét kiabálva.
- Anya! Tudod jól, hogy a gyógyszerekkel nem lehet szórakozni. Nem hagyhatod az utolsó pillanatra, Johnny sem mindig lesz itt. - Ó, de még hogy nem! A szavaimat sokkal inkább intézem Lucas felé, ezzel is jelezve, hogy nem fogom eltűrni őt, nem a családom közelében. Mégegy ilyen megszólalás és kivágom, mint macskát szarni. Bizisten megteszem és tojok arra, hogy mik lesznek a következményei. - Igen, még jó, hogy igyekszem nyugodt környezetet teremteni neki. - Nézek ezzel a férfira, a tekintetem némi gyilkolási szándékról árulkodik.
- Igen-igen. Ígérem odafigyelek majd. - Mondja közben édesanyám megadóan, némi bűnbánattal a hangjában, amire még a szívem is összeszorul, elvégre eszembe sem jutna megbántani őt. Csak a körülmények... Rohadtul nem megfelelőek az ő vagy bárki más egészségének. Azért pedig egy külön fekete pontot érdemel Lucas, amiért ezt oly nagy örömmel ki is használja ellenem. Megpróbál engem állítani be a rossz kislánynak, aki nem törődik eleget a szüleivel. Megnézném ő mit tenne ha hasonló helyzetben találná magát.
- Nem kell félned. Én a jók közé tartozom. - Válaszolom egy grimasszal az arcomon, jelezve, hogy kettőnk közül, egyáltalán nem én vagyok a rossz. Csak magára kellene tekintenie és máris megtalálná, hogy ki az aki őrült lövöldözésbe merne kezdeni.
A következő kijelentésére, amit ő minden jel szerint viccnek szánt, én aligha tudok nevetni. Elsősorban azért nem, mert egy árva szóval sem említettem, hogy a fejem sérült volna meg. Lehetett volna akármelyik végtagom is, de ő pont a bukósisakkal jön. Miért van olyan megérzésem, hogy ez nem véletlen? Gyanús tekintettel mérem végig őt, játszik velem, játszik a fejemmel, a családommal. Nem tetszik. Az elmúlt hetekben azzal próbálnak etetni, hogy Chris maga ütött le, aki nem mellesleg előttem volt és annyira hülye még én sem lehetek, hogy ne vegyem észre ahogyan elkerül. Eddig sem hittem ezt el, egyszerűen csak elfogadtam, mert nem tudtam semmi jobbal előrukkolni. Ám a férfit látva, tekintve, hogy tudta Christ keresem... Talán benne lehetett a keze neki is.
Már jócskán átjárja az idegesség minden egyes porcikámat, a férfit a hátam közepére sem kívánnám, egyszerűen csak azt akarom, hogy elmenjen. Nem érdekel mik a szándékai velem, de azokat ne itt tegye. Éppen ezért is invitálom meg egy ártatlannak tűnő beszélgetésre, amit én természetesen semmiképpen sem szerettem volna tettlegességig vinni. Csak beszélni akartam, elküldeni őt, hogy majd egy jobb időpontban és helyen, megbeszélhessük mi a francot is akar.
- Mi a... - Fordulnék is felé, hogy a korábbi kérdésemet tegyem fel, amit érkezésemkor a szüleim előtt, jobbnak láttam nem megtenni. Ám szoros karja igencsak gyorsan fojtja belém a szót, ezzel aztán végképp lemondva a mondatom befejezéséről. Egy szempillantás alatt elmegy a kedvem a beszélgetéstől, próbálok inkább arra összpontosítani, hogy takarékossági üzemmódba kapcsoljak és ne használjak felesleges levegőt. A férfi ezen reakciója kétségkívül meglepő, tekintve arra, hogy az idős házaspár csak néhány méterrel van odébb. Úgy lapulok Lucas testéhez, mintha az lenne az én mentsváram, pedig éppen ellenkezőleg. Szavaira csak csendben figyelek, eszembe sem jutna válaszolni. Kezeim szinte automatikusan nyúlnak az ő karjához, nagyon próbálnak enyhíteni a férfi szorításán, ami ahelyett, hogy enyhülne, sokkal inkább tűnik úgy, mintha erősödne.
- Ne... - Elhaló hangon szólalok fel tiltakozva, mikor Lucas megtalálja a még mindig oldalamon elhelyezett fegyvert. Hamar rájövök, hogy milyen ostobaság is volt annak megtartása, hiába adott némi biztonságérzetet, most mégis úgy érzem, rábasztam. De nagyon. Mostmár azon is aggódhatok, hogy hogyan is szerzem vissza, több okból is.
A lökésre egyrészt fellélegzek, méghozzá szó szerint. Másrészt igencsak sebesen indulok meg a föld felé, ahol végül landolok is, akárcsak egy repülőgép. Szuperhősöket megszégyenítő gyorsasággal ugrok fel és fordulok felé, nem szívesen fetrengenék a földön beszélgetés közben. Annyira könnyű célpont még én sem vagyok. Arról semmi kétségem, hogy a férfi sem egy elveszett bárány, minden bizonnyal könnyedén gyűrne le, de semmiképp sem hagynám magam. Bár örülnék ha ezt nem itt intéznénk. Én csak beszélni akartam, basszus!
- Pont ezt akartam mondani! - Fenyegetően lépek közelebb hozzá, bár eszemben sincs hozzáérni egy ujjal is. - Mi a francot keresel itt? - A szavakat sokkal inkább suttogom, de könnyen levághatja, hogy átkozottul dühös vagyok. - Ez itt a családom! - Mutatok az ajtó irányába. - Szórakozhatsz velem, vagy akivel akarsz, de velük nem! - Próbálok érthetően fogalmazni, majd folytatnám is ha anyám nem szólna közbe.
- Bianca? Kérsz valamit inni vacsora mellé? Bort? Johnny egészen biztosan hazavisz majd. Olyan aranyos! - Na meg azt! Aranyos, hah! Francokat vinne haza! Imádom, hogy anyám is a legjobb időpontokat tudja betalálni az ilyen apróságokkal. Ha tudná, hogy pár perccel ezelőtt még majd megfojtott, valószínűleg nem bízna ilyen lelkesen rá. Úgy tűnik az est aligha lesz jobb.
- Nem, nem szeretném őt leterhelni. - Szúrós tekintettel nézek fel a férfira. Kinyírom ha ismételten, fene nagy kedvességgel jelentkezik majd a sofőr pozícióra.  
- Ne sokáig turbékoljatok, az étel mindjárt kész. - Ez most komoly? Úgy érzem magam, mintha egy átkozott filmben lennék. Legszívesebben jól homlokon csapnám magam, hogy felébredjek.
- Húzz el innen, Lucas! Azonnal! Nem viccelek! - Mondom fenyegetően, miközben egy újabb lépést teszek felé, bár ezúttal inkább arra várva, hogy elálljon az útból, beengedjen. Ő maga pedig ténylegesen keresne valaki mást akivel szórakozhat.  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Pizza Party! Bi & Lucas
Pizza Party! Bi & Lucas EmptyPént. Aug. 07 2020, 07:46

Bi & Lucas  ~  I want you

| 18 + Bad words and bad images in my head |

El sem tudta mondani mennyire jól esett neki a cigaretta abban a pillanatban. Nem tudott teljesen elmerülni benne mert ott volt a másik, nem akart valami kis ostoba ballépés miatt elszúrni egy olyan lehetőséget ami valószínűleg egy életre szólt. A lány fiatal volt és ostoba, könnyen manipulálható az érzelmei által, egy olyan forrásnak tekintette mely később akár felbecsülhetetlen értéket képviselhet a maga számára. A bandát persze akkor nem vette bele a képletbe, a saját kapcsolatait építgette. Hiszen még mindig ott volt a feladat előtte, ami minden másnál előrébb való volt. Ki ölte meg Johnnyt? Ha a lány hozzáférhet a rendőrségi aktákhoz… Végülis, egy gyilkosságot kell megoldani, ezekre akarta feltenni az életét. Akkor dolgozzon.
Nem válaszolt rögtön, kifújta a füstöt és figyelte a lány vékony, nem túl izmos alakját. Méregette, számot vetett magában, vajon mennyire lesz majd értékes? Persze még az út elején voltak, sok munka állt előtte hogy olyanra formázza amilyenre szeretné.

- Barátkozom. Mégis mit csinálnék? - kérdezte nyugodtan, a másik lélektükreit kutatva. Egyedül azt tartotta szomorúnak hogy ennyire nem tudott vigyázni a szüleire. A család számára is fontos volt, valószínűleg egy hasonló szituációban a másik már agyonverve feküdt volna a kövezeten, nem egy könnyed társalgást folytattak volna ahol igen üresnek tetsző fenyegetőzésekkel dobálódzik. Ez az amit a lány akkor még nem értett meg vele kapcsolatban. Ő nem a kis piti bűnöző volt akinek elsőre gondolta, vagy épp mutatta magát sokszor. Évek, évtizedes tapasztalat és tudás állt a hátterében amit semmilyen kibaszott rendőri iskolában nem tudtak leoktatni. Ő már születése pillanatától fogva bűnözők között forgott, az ilyen és hasonló trükkök és módszerek nem voltak idegenek. A nyájas természete miatt benne volt annyi hogy ne bántson ártatlan szemlélődőket alapos ok nélkül. Ami persze nem azt jelentette hogy megfog állni ha fizikai erőszakra kerül a sor. Csak szerette volna addig halasztani ameddig lehet, keresve az embersége utolsó morzsáit mik már alig voltak jelen a mellkasa mögött.
Ha elég közel ért hozzá s nem sikerült időben ellépnie akkor fellendült a karja és megragadta a hajánál fogva, úgy húzta közelebb magához míg suttogóra fogta. Hiszen neki sem volt a tervei között hogy lerombolja a kártyavárat mit már felépített a hetek alatt.

- Úgy tűnik kibaszottul nem érted a szitut. Én nem egy kis szaros exed vagyok aki kérés nélkül felbukkan. - megszorultak az ujjai, ha a keze a haját szorította és folytatta, a füléhez hajolt, úgy folytatta, külön ügyelve arra hogy szabad kezeivel ne akarjon rosszalkodni. - Oda akartál szarni ahol én eszek, ennek pedig következményei lesznek. - ekkor csengett fel anyuka hangja, ami miatt enyhült a szorítása és eltolta magától, tekintetével figyelmeztetve, még csak véletlenül se tegyen olyan mozdulatot amit később megbánna.

- Persze, hazaviszem Mr. C! Én úgysem iszok. - csengett fel az ő hangja is, persze hogy nem akart kimaradni a társalgásból. Úgyis volt még miről beszélgetniük bőven.

- Elmenni? Miért mennék el? Szinte családtag lettem. Vagy mit szeretnél B? Hogy dühös legyek? - hajolt közelebb, hangja fenyegetővé vált. - Tényleg azt szeretnéd hogy mérges legyek Anyura és Apura? - hagyta hadd érlelődjön benne a gondolat, nem kellett külön fejtegetnie mit ért ezalatt. Felajánlott a nőnek két lehetőséget. Az egyik, akit már eddig is látott, a kedves és előzékeny Johnny, akit mindenki nagyon kedvel és jó segítség a ház körül. Van a másik opció, a nem túl kedves, erőszakos, valószínűleg gyilkos Lucas, aki minden nyomot eltakarít maga után hogy elkerülje a sittet. A nő pedig, ha tudomása volt arról hogy Lucas egy bandában van, akkor sejthette, ha ott helyben letartóztatja akkor olyan ellenséget szabadít a maga és a szülei nyakába amiből a gyakorlottabb társai sem tudnának elboldogulni. Még ha annyira meg is tudná védeni őket hogy életben maradjanak, mi lett volna a következő lépés? Tanúvédelmi program, ha eltudják intézni az ügyvédekkel. Amibe a kapcsolatai által lehet bekerülhetnek, viszont lehet hogy mégsem, amit ha nem tudott volna megszerezni a két öregnek… A szülők hogy fogadták volna hogyha el kell hagyni a házat amit mindig is ismertek? Bírta volna az anyja szíve, az apja folyton becsípődő dereka a rohanó, bujkálódó életmódot aminek sosem lesz vége? Vagy elviselte volna a tényt hogy miatta halnak meg? Pedig valószínűleg ott sem lett volna vége. Akkor zaklatták volna őt vagy bárki mást aki egy kicsit is közelebb állt hozzá. A rémálom ott tükröződött a barna szemek mélyén, nem adva meg a reményt a kiútra és boldogságra.

- Megyünk Mrs. Clayton! - rikkant fel míg beleszívott a cigibe és elpöckölte a messzeségbe, akkor nem igazán törődve vele hogy merre is fog landolni. Elengedte végül is a csajt, hagyta hadd lépjen hátrébb, s hacsak nem akarta megtámadni akkor frissítő spray-t a szájába fújta, gyakorlott játékosként próbálva rejtegetni a nyomait.

- Jobb lenne ha összeszednéd magad. Még a végén elrontod a hangulatot. - mosolyodott el és kacsintott rá és már nyitott is be, egy percig sem törődött az esetleges további kérdésekkel. Neki dolga volt odabent.

A pizza illata szállt a levegőben, az asztal is készen állt, Lucas pedig boldogan lépett beljebb hogy helyet foglaljon az asztalnál. Nem tükröződött az arcán semmilyen negatív érzelem, mintha a világ legbarátságosabb beszélgetéséből tértek volna vissza. Ő nem okozott aggodalmat a szülőknek, ugyanúgy folytatta a színjátékot mint addig, egészen belesimulva egy olyan szerepbe melyet a szívével kívánt volna saját magának. Mrs. Clayton is vidáman mosolygott, valamit összebeszélhettek a férjével mert gyanúsan somolyogtak egymásra amikor a másik kettő visszatért.

- Na jól van gyerekek, mindenki üljön le és együnk! Oh, csináljunk képet! - lelkendezett míg gyorsan a pulthoz lépett ahol a telefonja volt. Lucas kihúzta a maga mellett lévő üres széket, ami abban az esetben a lánynak az egyetlen opció volt, hiszen a négy fős asztalnál a szülei egymás mellett ültek… A srác pedig, megvillantva azt a gusztustalanul boldog vigyorát, negédesen hívogatta maga mellé.

- Gyere Bi, újabb képek az albumba! - ha a lány leült mellé akkor a karját átvetette a lány válla fölött és közelebb húzta magához, ha az engedte, fejét közelebb hajtotta a másikéhoz, úgy pózolva a képeken mint valami átkozott modell.  


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Pizza Party! Bi & Lucas
Pizza Party! Bi & Lucas EmptyVas. Aug. 09 2020, 14:51

Lucas & Bianca
In the city that never sleeps, a lot can happen in one night.




Még mindig alig akarom elhinni, hogy képes voltam ilyen hülye helyzetbe sodorni magam. Egyszerűen csak arra várok, hogy mikor ébredek fel, mikor jövök rá, hogy mindez csak álom, ám ez sehogy sem akar megtörténni. Soha nem gondoltam volna, hogy pont én leszek az aki egy filmbe illő jelenet közepébe fog belecseppenni, ahonnan aztán nincs kiút. Fogalmam sincs, hogy mit tudok tenni anélkül, hogy bárkinek bántódása esne, egyszerűen csak tanácstalan vagyok, nem tehetek ellene semmit. Legfőképpen nem a szüleim előtt, akik már szinte saját fiukként tekintenek erre az emberre. Erre a bűnözőre, amit ha megtudnak, össze fognak törni, ha nem is a férfi kiléte miatt, de sok-sok magyarázattal fogok tartozni nekik. A magyarázat pedig egyáltalán nem fog nekik tetszeni. Hiába próbáltam őket megóvni, most mégis is saját hazugságaim hálójába estem, amiből már tényleg nincs olyan kiút, ami mindenkinek tetszene. Ezt pedig Lucas is pontosan tudja, ez lenne az oka a fene nagy önbizalmának és annak az átkozott vigyorának, amit oly szívesen törölnék le a képéről. Nem hagyhatom, hogy a dolgok még ennél is jobban elfajuljonak, nincs mese, valamit tennem kell.
- Méghogy barátkozol! - Válaszolom annyi cinikussággal a hangomban, amennyi csak beleférhet. - Tényleg nincs saját életed amivel foglalkozhatsz? - Értelmetlenül rázom meg a fejem, majd már fordulnék is el tőle, hogy némi friss levegőt szívjak a saját magam megnyugtatására, ne pedig a füstfelhője közepén próbáljak meg levegőhöz jutni, amiből amúgy is igencsak kevés jutott ki számomra az utóbbi pár percben. Végül ez a mozdulat is meghiúsulni látszik, miután a férfi keze fellendül és hajamnál fogva ránt vissza magához, akárcsak egy rongybabát. Jobbik térdem szinte reflexszerűen lendülne fel, hogy betaláljon egy olyan pontra, ami nagy valószínűséggel semmiképp sem tetszene a férfinak, ám mielőtt még a rúgás célba érne, időben sikerül realizálnom a helyzet súlyosságát, így aztán csak visszaengedem a lábam, mintha mi sem történt volna. Hiába esne tényleg jól befejezni a mozdulatot, kétlem, hogy jó vége lenne neki, miközben a szüleim csak néhány méterrel vannak odébb tőlünk, akik aztán könnyű célponttá válhatnak. Amit természetesen nem akarok, tehát kénytelen vagyok lenyelni a békát és megvárni amíg Lucas elszórakoztatja magát. Mindettől függetlenül, szemeim már-már villámokat szórnak miközben beszél hozzám, majd pedig a felismerés okozta meglepetésre, azok elkerekednek.
- Te voltál az! - Nem fejtegetem, hogy mire gondolok, Lucas is pontosan tisztában van vele, hogy ki volt ő és mit csinált. Lassan összeáll előttem a kép, a helyére kerülnek a puzzle darabkák és máris sokkal tisztábban látok. Hirtelen megértem, hogy miért van itt, bár semmiképp sem nyugtat meg. Hogy a fenébe nem gondoltam én korábban erre? Tudhattam volna, hogy nem véletlen járt a roncstelepen, éppen akkor amikor tette és miért viselkedett úgy, ahogy. Szemmel látható volt a közte és a tulajdonos közötti feszültség, én pedig voltam olyan marha, hogy én magam áruljam el, megtaláltuk Christ. Méghogy meggondolta magát! Tudtam, hogy valami nincs rendben az üggyel, tudtam, hogy sokkal több volt a háttérben, de a fejsérülésre hivatkozva bármit el tudtak velem hitetni. Francba!
- Nem viszel haza. - Vágom rá szinte automatikusan, elvégre nem gondolhatja, hogy beülök mellé egy kocsiba. Ahogyan azt sem gondolhatja, hogy komolyan inni fogok, főleg azok után, amit megtudtam ma róla. Szükségem van arra, hogy tisztán lássak mellette, ráadásul az sem lenne jó, ha lerészegedve kezdenék el panaszkodni szüleimnek, hogy ki is ő valójában. Ezt egyikünk sem szeretné, erre mérget veszek.
- Nem szeretném azt, de szívesebben fejezném be ezt a társalgást valahol máshol, egy másik időpontban. - Nagyon igyekszem ezúttal a megfelelő hangnemet megütni, ahogyan a szavaimra is odafigyelni, elvégre semmiképp sem szeretném a fenyegetéseit viccnek venni. Már tudom mire képes, azt pedig nem akarom, hogy a szüleim is megtudják és áldozatává váljonak. Éppen ezért is kell mihamarabb véget vetnem ennek a vacsorának. Nem maradhat itt tovább.
Mikor végül a férfi elenged és egy további figyelmeztetés után hátat fordít nekem is megindul befelé, én magam még veszek néhány másodpercnyi időt magamnak, hogy összeszedjem magam, erőt szerezzek, vegyek még pár jó mély lélegzetet, majd csak ezek után indulok utána.
- Képet? - Kérdezek vissza hitetlenkedve, mikor én magam is visszatérek a szobába. Anyám, meg a csodás ötletei, már komolyan. Csak adja a fát Lucas alá, aki pedig olyan nagyon élvezi ezt. Fájdalmasan tekintek az egyetlen megmaradt üres székre az asztalnál, ahová újdonsült barátom oly bőszen hívogat is. Szívesebben fogyasztanám el a vacsorát még Fülessel is a kanapén, minthogy helyet foglaljak mellette, ám sok választásom nem igazán van. Muszáj játszanom a játékot, aminek ezúttal legalább már a szabályait is tudom.
A férfi érintését egyáltalán nem szívlelem, de mielőtt még ellökhetném őt magamtól, több dolgot is fontolóra kell vennem. Legfőképpen azt, hogy a szüleim mosolyogva ülnek, szinte karnyújtásnyira tőlünk. Egy átkozott mosolyt erőletetek az arcomra, ami sokkal inkább tűnik vicsorgásnak, hogy megszülethessen a csodás remekmű, amit aztán majd jól kitéphetek a családi albumból, ahol Lucasnak persze semmi keresnivalója nincs.
Mikor végre végetér a nagy lelkesedés a képek iránt, amiből nekem aligha jutott ki, anyám boldogan pakolja elénk az ételt, szemmel láthatóan mindenki sokkal jobban mulat, mint én.
- Mondtam, hogy nem kérek. - Szólok rá némileg idegesebben anyára, aki már nagyban tölteni kezdi először saját poharát, majd az enyémet is a vörös nedűvel, amit máskor, más esetben szívesen is fogadnék el. Lucas poharát pedig kérdés nélkül tölti meg a korábbi limonádéval. Miért akarja annyira, hogy Johnny vigyen haza? Annyira azért még én sem lehetek szörnyű, hogy ilyen erővel akarjon valakit rámtukmálni.
- Ugyan Bi, a kedvenced. - Lemondóan rázom meg a fejem, nem állhatok vitába vele, nagyon jól ismer már, csak kár, hogy Lucast már kevésbé. Hagyom, hogy megtöltse a poharam, holott eldöntöm magamban, hogy semmiképp sem fogok hozzáérni, legyen akármilyen csalogató is. - Legutóbb alig tudtál betelni vele. - Ja, de legutóbb Lucas sem ült mellettem, minden apró mozdulatra odafigyelve és minden adandó alkalmon kapva. - De a legutóbbi alkalommal nem volt egy fontos találkozóm a vacsora után. - Válaszolom ezzel a férfinak is érthetően jelezve, hogy nem fogok vele tartani, még akkor sem ha valójában semmi dolgom nem lesz. Egyszerűen csak elegendő lesz az itt vele együtt eltöltött időt feldolgoznom, nem szívesen mennék vele sehova sem.  
- Szóval... Pontosan hol is találkoztatok? - Teszem fel az ártatlannak tűnő kérdést a színes kis társaságnak, miközben nagyon igyekszem a késemet nem véletlenül a mellettem helyet foglaló férfi kezébe mártani, sokkal inkább saját pizzámra koncentrálni. Amit már előre látom, hogy nem fogom elfogyasztani.  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Pizza Party! Bi & Lucas
Pizza Party! Bi & Lucas EmptySzer. Aug. 12 2020, 07:47

Bi & Lucas  ~  I want you

| 18 + Bad words and bad images in my head |

Milyen aranyos, gondolta ő hogy nagy nehezen leesett neki a tantusz. Addig is úgy gondolta hogy az a szakma nem neki való de az ilyen apróságok… Mondjuk úgy hogy csak megerősítették az elgondolását. Persze ami az egyiknek veszteség, az a másiknak nyereség volt, szóval nem igazán bánkódott a fölött hogy egy random idegen tönkretette az életét. Nem volt fájdalom vagy együttérzés, nem sírtak együtt, mert voltaképp a másik senki sem volt neki. A szülők, akik úgy hitték hogy a csillagokat is lehozná értük… Kedves kis tárgyak amiket bármelyik pillanatban kidob ha arról volt szó. Nem kötődött egyikhez sem, csupán az érdek mozgatta. Még ha valamilyen szálak össze is fűzték volna a négyest, Bianca nagyon veszélyes vizeken evezett, a férfi kiszámíthatatlan természete és hangulata nem nyugtathatta meg. Vagy az is csak a színház része lett volna mely oly mesterien adott elő mindenkinek? Váltogatta az arcát mint színészek a maszkokat, nem lehetett tudni mi rejtőzik a mosoly mögött mely sosem akart elhervadni.

- Ha Anyu és Apu azt mondja akkor de. Annak te sem mondhatsz ellent. - villantotta meg édes mosolyát, nyilvánvalóan semmibe véve a lány kérését és akaratát. Nem érdekelte addig, azután sem foglalkoztatta, csak a saját szabályai és kénye kedves volt az mely bármit is ért abban a világban. Legalábbis mindig ezt hazudta magának, annak ellenére is hogy nagyon is sok dolog behatárolta és fogságba ejtette. Csak épp nem volt annyira ostoba hogy oly nyilvánvaló nyomokat hagyjon maga után mint mások.

- A kocsiban tudunk beszélgetni. Annál nyugodtabb helyet keresve sem találnál. - zárta le a vitát és fordult be az ajtón, újra visszatalálva ahhoz a szerephez amit olyannyira kezdett megszeretni. Csakis a pillanatnak élt, beleélte magát, új világot teremtett, ő volt az új, ismerős idegen akit lassan senki sem fog tudni elereszteni.

- Oh, fontos találkozó? Attól még pár pohár belefér. Odáig is elvihetlek. Megbántod anyukádat. - biggyesztette le szomorúan az ajkait, mintha tényleg bármit is számított volna neki az öreglány érzelemvilága, míg vidáman nézte a szeletet ami lassan a tányérján landolt. - Vagy nem bírod az italt, Bianca? - cukkolta a kérdéssel ám valami más is volt mögötte. Egy kimondatlan tény, információ, melynek mintha a férfi a birtokában lett volna. Akkor talán realizálódhatott a nőben, végső soron semmit sem tudott a másikról és még csak sejtése sem lehetett arról hogy ő mennyit derített ki. Ugyan a bűnözők közt is akadtak téglák, nade ha a zsarukat kellett beköpni… Mindenki árgus szemekkel figyelte az útjukat, boldogan mesélve a társaiknak, főleg ha elég meggyőzőek tudtak lenni mellé. Lucas pedig… Neki nem kellett külön erőlködnie azért hogy másik könnyen… megnyíljanak előtte. Felkészült, hetek óta tartott a folyamat, a változatosság kedvéért nem a keze járt el először hanem kutatott, nyomozott. Akár zsaru is lehetett volna belőle? A gondolat is nevetséges volt. Azonban használta azt az utcai bölcseletet amit átadtak neki a Bácsik és a kapcsolati hálóját mely egyre nagyobb félelemmel vegyes tisztelettel fordult felé. Bianca sem szabhatott gátat az éjszakai árnyainak kiket nem lehetett érinteni, fogalma sem lehetett arról hogy azokban a napokban ki volt a barát vagy az ellenség, hiszen mindenki ugyanúgy mosolygott rá.

- Annyira nem érdekes a történet. - pillantott a lányra, mielőtt az megszólalhatott volna és elkezdte előadni a történetet, szemrebbenés nélkül szőve hazugsága fonalait. - Egyik kollégájának elromlott a kocsija, a mi műhelyünkbe hozták, beszélgettünk… Utána meg már minden történelem. - persze a kezét még mindig nem vette le a nő székének a háttámlájáról, a szabad kezével fogta meg a pizzát és majszolt, nagyon lazán kezelve a szülőkkel való beszélgetést is. Talán egyedül ez az egy dolog lehetett gyanús. Ha udvarló lett volna akkor nem kellett volna sokkal jobban zavarban lennie? Nem az volt az általános hogy még csak meg sem mernek szólalni a szülők előtt? Lucas talán ezt az egyet nem tudta olyan jól művelni hiszen sosem tapasztalta meg. Neki a kapcsolatok csak kósza dugásokról és más apróságokról szóltak, nem egy hetekig, hónapokig tartó… Oh igen, akkor jutott eszébe Daeny. De őt nem is tekintette annyira a párjának. Inkább csak egy fölös teherre volt addigra, akit csak amiatt viselt el mert az Öreg nyomást gyakorolt rá. A fejében azonban már elkezdtek születni a tervek, a lehetőségek a kibújásra, egy menekülő útvonal hogy szabadulhasson. Csak akkor még egyik sem tűnt annyira jónak hogy legyen mersze belevágni.

- Összeköt minket a fegyveres erőkért való rajongásunk. - pillantott a másikra, két falat között, a vigyora akkorra már letörölhetetlen volt. Nagyon szórakoztatta ez a kis szójáték, magában azon gondolkozott hogy a másik vajon észrevette-e milyen ügyesen forgatta a szavakat. Mintha csak egy fejsimire vágyott volna az új ősellenségétől aki már a fejében akár ezerszer is megölte.

- Oh, gyerekek. Olyan veszélyes… - csóválta meg a fejét a nő míg evett, kicsit visszafogottabban és lassabban fogyasztva a pizzát mint Lucas, meg sem említve hogy az asztali etikettel annyira nincsen tisztában. Nyers. Ez volt rá a legmegfelelőbb szó, amit persze fel sem fogott, valószínűleg csak megsértődött volna. A többi taghoz képest még igencsak visszafogottan tudott viselkedni. Persze a legjobb esetben nekik sosem lesz lehetőségük ezt összehasonlítani. A legjobb esetben…

- Miért nem mentél rendőrnek akkor? - tette fel a lényeges kérdést az apuka, érdeklődőn vizsgálgatva Lucas vonásait, mintha csak minden titkát szerette volna kiolvasni. Megtorpant, elgondolkozott. Egy pillanatra majdnem félreértelmezte a kérdést, ami a többieknek tűnhetett annak hogy maga sem tudta a választ. Azonban legbelül más formában kelt életre a kérdés a lelkében. Miért nem választott sohasem más utat? Pedig meglett volna rá a lehetősége, mindegy ki mit mondott vagy mit hazudott saját magának. Az anyja is támogatta volna. Követte csak Johnnyt vagy a romlás benne is mindig megvolt? Egy pillanatra megrettent a választól ami lehet nyilvánvaló volt ám számára mégis kicsit rémisztő. Hiszen nem úgy látta magát mint egy bűnöző, annak ellenére sem hogy mit művelt abban a percben, hanem mint egy aranyos, nagyra nőtt gyerek akit mindenki imád. Hamis lett volna a kép ami a tükörben csillant meg, csak áltatta magát mert sosem lett volna elég akaratereje máshoz kezdeni?

- Nem az én világom. - mondta elgondolkozva, lassan befejezve az első szeletet, mire persze Bianca anyja rögtön rakott egy újabbat a tányérjára, hogy még véletlenül se maradjon éhes az ő egyetlen kis drágasága. Elmormolt egy köszönést mielőtt nekifogott volna, szerencséjére csak egy percre fogta vissza a borús gondolat a játékában.

- És Mr és Mrs Clayton hogyan ismerkedett meg? Azt a sztorit még egyszer sem hallottam. - húzta közelebb Bianca székét, mintha csak azt akarta volna hogy a lány is élvezze a történetet vele együtt, amit valószínűleg ő már unosra hallgathatott, egyre csak azt az elképzelést növelve az öregekben hogy több van köztük mint amit elsőre elárultak. Ami valahol végül is igaz volt, még ha nem is olyan formában amit szívesen viszontláttak volna a lányuk életében.    
                                                                                                             

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Pizza Party! Bi & Lucas
Pizza Party! Bi & Lucas Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Pizza Party! Bi & Lucas
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Pizza for lunch - Anita & Francesca
» pizza is my drug
» 'yo order a pizza?
» Alcohol, drugs and pizza
» Movie night with a slice of pizza

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: