New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 64 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 61 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Dawn Gilberson
tollából
Ma 6:33-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 1:26-kor
Dommiel P. Lloyd
tollából
Ma 0:55-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 0:53-kor
Joseph Brewster
tollából
Ma 0:52-kor
Kalilah Evans
tollából
Tegnap 23:04-kor
Lora Spencer
tollából
Tegnap 21:16-kor
Remington Fellowes
tollából
Tegnap 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Tegnap 20:59-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

Drink it up, sweet disaster, it's your blind date - Anton & Anja
TémanyitásDrink it up, sweet disaster, it's your blind date - Anton & Anja
Drink it up, sweet disaster, it's your blind date - Anton & Anja EmptyKedd 7 Júl. - 22:46


Anton&Anja
Come, waste a moment and drink with me, like we're on a date, and I can believe it just a sweet (disaster) dream
Nem az én fejemből pattant ki az ötlet. Én nem voltam sose az a merész fajta, aki a „Felelsz vagy mersz” nevű játéknál mindig rábólintott a feladatra mielőtt megtudta volna mit is kéne művelnie. Az extrém sportok is mindig távol álltak tőlem, kalandokat se kerestem. Arra se éreztem kényszert, hogy mindössze egy kis autóban, alig pár holmival utazzam keresztül az országot, egészen a nyugati partig. (Bár gondoltam rá, hogy elmegyek innen, de e gondolat mégsem volt hosszúéletű.) Tehát elmondhatjuk, hogy az életem meglehetősen izgalmak nélküli. Egyesek talán azzal a kifejezéssel illetnék, hogy egészségtelen, hiszen a szerelmi életem jóformán a nullával egyenlőnek mondható.
De én nem bánom. Van életem. Munka életem, nevezzük így, ha már hétköznapokon mindig bent vagyok az irodában, iratok fölött görnyedek, dossziékat és könyveket lapozok át, a monitorom képernyőjét bambulom, megpróbálok ennél és annál az ügynél besegíteni és még van, hogy a tárgyalásokra is elmegyek. Akad olyan este, mikor a munkát hazaviszem, hogy otthon, a konyhaasztalnál ülve folytassam ott, ahol abbahagytam a munkahelyen. Megesett, hogy szombaton is dolgoztam, miután péntek este a munkámon aludtam el. Mégis, hogy lenne időm így randevúzgatni?
A kérdésre halkan felhorkantok, hiszem lám, sikerült előbbi kérdésemet meghazudtolnom azáltal, hogy történetesen éppen péntek este van és nem tartózkodok a lakásomban, valamint még csak nem is dolgozok. Egy manhattani bár bejárata felé lépkedek, a magassarkúm minden egyes lépésemmel kopog a járdán. Normális esetben nem jönnék ide egyedül, de ez alkalom nem ennek nevezhető.
Randim van, ma este, ebben a bárban, amivel szemezek és aminek neonfénnyel kivilágított nevét nem tudom rendesen kiolvasni az idegességem miatt lévő gyomorgörcsömtől. Persze, könnyű, mondanák mások, szinte hallom a fülemben az egyetemen megismert „barátnőimet”, akikkel nemrég találkoztam és akiktől „sajnos” hamar búcsút is kellett mondanom, hiszen következő, előre lebeszélt találkozóm a randim volt. Szerencsémre ez eléggé nyomós ok volt arra, hogy utamra engedjenek. De ez nem átlagos randi. Ez egy vakrandi, tehát nem tudom, hogy a randevú partnerem hogyan is néz ki. Vagyis még nem.
Mint mondtam nem én találtam ki, hanem az „állítólagos” barátnőim, még a gimiből, akiknek már mind van partnerük, akadt köztük már házas is. Hozzájuk jönnek még az anyám barátnői, akiknek hozzám hasonló korú lányaik vannak, kik ugyancsak valamilyen párkapcsolatban élnek. Külső kényszer, nevezhetjük így is. A lényeg az, hogy egyik barátnőm javasolta, hogy próbáljam ki a vakrandit, mondván jó dolog lesz. Ebből aztán az lett, hogy ezzel barátnőmmel, aki a közvetítő szerepét töltötte be a dologban, lebeszéltem ma estére ezt a találkát és… Most itt vagyok.
Még nézem egy kicsit az épületet, eltűnődve azon, hogy tényleg bemenjek-e, találkozzak vele és végig csináljam azt, amit eddig még sosem. Elmehetnék, ez tény, de… De ott van bennem, hogy az nem lenne fair és vagyok annyira kíváncsi, hogy akarjak végre arcot párosítani ahhoz a névhez, amit a közvetítőm megadott. Illetve… Lehet csak nem lesz akkora nagy katasztrófa és minden, csak nem egy sorozatgyilkos?
Veszek egy mély levegőt és belépek a bárba. Bent mondhatni tömeg van, egyesek kis asztaloknál, mások a fal melletti boxokban vagy a bárpultnál ülnek. Több fős társaságok, kis csoportok, párok. Zene szól a hangfalaktól, de a körülöttem lévő társalgásokból elcsípett beszédfoszlányok és az idegességem miatt nem tudom pontosan melyik éppen felkapott zeneszám hallatszik.
A kis oldaltáskámat magamhoz szorítva lépek egyre beljebb, másik kezemmel a combközépig érő fekete ruhám szegélyét húzom minél beljebb, ahogyan tekintetemmel a tömeget szemlélem, megpróbálva megtalálni a randipartneremet. Azért, hogy ez sikerüljön a barátnőmön keresztül megbeszéltük, hogy mit fogunk felvenni: valami kéket, nagyobb kiegészítőt. Az én választásom egy vékony, arany láncszemekkel díszített, királykék selyemsálra esett, amit elegánsan megkötöttem a nyakamban. Tudom, nagy eséllyel bohókásan nézhetek ki benne, nem igen passzolhat a fekete ruhámhoz, de remélem, hogy ha kicsit később már valóban lehűl a levegő, lesz értelme a fedetlen vállaimra terítenem miközben hazasétálok.
Ami a partneremet iletti… Próbálok olyan személyeket keresni, akiken valami kéket látok. Ez nagyon így se szűkíti le a kört, de eszembe jut, hogy azt az infót kaptam a barátnőmtől, hogy az illető kalapot fog viselni. Azt nézem hát kinek van kalapja és kék-e. Továbbá biztosan tudom, hogy Mickey a neve annak, akit keresnem kell, legalábbis a beceneve. Ami lehet egy Michael, Micah, de akár egy Michaela vagy Michelle beceneve is. De nekem nem fontos, hogy milyen nemű. Én csak megpróbálom eldönteni melyik archoz passzolhat a név, ki lehet…
A karórámra pillantok. Még csak öt perc múlva ér a nagymutató a tizenketteshez, tehát nem késtem el. Mégis úgy gondolom, hogy itt lehet, lehet éppen italt rendel, így a bárpult felé veszem az irányt. Néhány pillanat múlva a tekintetem megakad az egyik bárszéken ülő alakon, akinél van egy kalap és még kék is. Ő az! Biztosan ő az! Kiáltok fel magamban, boldogan, mintha meg is könnyebbülnék a tudattól, hogy megtaláltam.
– Szia! Mickey, igaz? – szólítom meg őt, miután odalépek hozzá. Éppen a másik irányba néz, így egyik kezemet a vállára teszem, ezzel jelezvén, hogy ott vagyok mellette és őhozzá beszélek. Majd a kalapjára mutatok. – Igaza volt a barátnőmnek. A kék kalapod alapján csak sikerült kiszúrnom téged a tömegből.
Jegyzem meg, kissé ugyan hadarva, ami még a maréknyi idegességem miatt van. A mellette lévő bárszéken nem ül senki, egészen eddig, mert most bátorkodok én leülni melléje. Egy pillantást vetek az előtte lévő italára. – Mit iszol? – kérdezem meg, megpróbálva beszélgetést kezdeményezni, de már fordulok is a közelben lévő pultos felé.
– Elnézést! Ugyanazt szeretném, amit ő iszik – mutatok a mellettem lévő srác felé, amint a pultos felénk néz. Válaszol csak bólint és máris elkezdi kiönteni nekem az italt. – Köszönöm! – mosolygok a pincérre hálásan, immár az itallal a kezemben.
A randipartnerem felé fordulok, megemelem feléje a poharamat és iszok. Az egészet egyhuzamra megiszom, égeti a torkomat, nem is tetszik annyira, de nem érdekel. Túl ideges vagyok, hogy ez érdekeljen.
– Szeretnék egy koktélt is. Lássuk csak… Valami kéket… – téved a tekintetemet a pult mögötti polcokra, a kínálatot szemlélve, illetve az afölött felírt italok neveit. – Egy Blue Hawaiian – választok végül. A bármixer nekilát.
– Te kérsz koktélt? Meghívlak egyre – érdeklődve pillantok újra a mellettem ülőre. Majd eszembe jut, hogy még nem is mutatkoztam be neki illendően. – Ó, bocsi! Bár a sálamból már rájöhettél, hogy én lehetek az – mutatok a sálamra, aztán feléje nyújtom az egyik kezemet, hogy kezet rázzunk, miközben mosolyogva a szemébe nézek. – Én vagyok a vakrandi partnered, Anja! Örülök, hogy megismerhetlek!
Szószám: 1032 Megjegyzés: Remélem megfelel kezdésnek  Drink it up, sweet disaster, it's your blind date - Anton & Anja 2624752903  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Drink it up, sweet disaster, it's your blind date - Anton & Anja
Drink it up, sweet disaster, it's your blind date - Anton & Anja EmptySzer. 5 Aug. - 10:56
This hit That ice cold Michelle Pfeiffer That white gold This one, for them hood girls Them good girls Straight masterpieces Stylin', while in Livin' it up in the city Got Chucks on with Saint Laurent Gotta kiss myself I'm so pretty I'm too hot (hot damn) Called a police and a fireman I'm too hot (hot damn)
Make a dragon wanna retire, man I'm too hot (hot damn) Say my name you know who I am I'm too hot (hot damn) Am I bad 'bout that money Break it down
Girls hit you hallelujah

anja & maury

Az U.N.C.L.E című filmben volt egy olyan jelenet, amikor a KGB és a CIA emberei együtt ültek négyesben a park vendéglátóipari egységének a teraszán, itták a feketét - majd a meeting végeztével a vezető pozícióban lévők felálltak, és velük együtt a többi vendég mintegy óramű pontossággal és magukra hagyták a két rivális ügynököt; Manapság az önmagát álcázni kívánó zsaru ügyel, hogy egy négyzetméteren belül ne legyen többedmagával és a magatartásának és érdemes minél természetesebbnek hatni... Lehetne ez a kék kalap története is, amiért anyám egyrészt nyakon vágna, mert házon belül levesszük a sapkát, de személy szerint jobban kedvelem az összeesküvéselmélet intézményét, meg amikor a térképtűre tekert fonalszálaktól használhatatlanná válik a helyiség legalább egynegyede, de a világon senki nem nyúlna a sajátos pókhálóhoz.
Itt vagyunk, laikus szem számára hat..nem, heten és várjuk a pókot - előre fizettek az infóért vaskos szívességgel, ha holnap reggelre nem lesz eredmény, mind mehetünk vissza a balettba ugrálni; Pontosabban ők, engem vár a cirkusz és a hackelés.
Robert Smith átlagos szülők átlagos kölykeként látta meg a napvilágot, átlagos gyerekkora volt, átlagos munkája, átlag házassága fehér léckerítéssel és két gyerekkel - a mi profilozóink tényleg nem szarral gurítanak, de még ők is csak találgatni tudnak, hogy miért vált ebből az átlagos kisemberből szadista állat. Ha ma este sikerül megfogni úgy, ahogyan az előző négy alkalommal nem sikerült, biztosan lesz néhány érdeklődő a vallomása iránt - addig viszont mindenki úgy csinál, mintha. Bájos kompániánk kinevezett vezére édeleg tőlem nem messze egy másik nyomozóval, mintha randin lennének: és ha telefonból kiérezni azt ha a másik mosolyog, akkor fülesen keresztül is érvényesül. Mosolyogva közli, hogy Garrido változtasson helyet, mert nagyon körbeülték - mosolyogva háborog amiért telefont nyomkodok a pultnál ülve, de könyörgöm a harmincasok táborát erősítem; Mindig online.
Szörnyű klisé lenne azt mondani, hogy megijeszt a lány az érintésével, hogy csak a szerencsén múlik hogy nem építem bele arccal a bárpultba - igazából szólnak, hogy valaki felém közelít: mintha plusz hat pár szemem lenne, így nem ér meglepetés... A nyelvem hegyén van az őszinte válasz, de a fülemben lévő másik hat ember kollektív-tudat jelleggel zizeg a belépő célpontról, akire én nyilvánvalóan már nem nézek fel - a kalap karimájának árnyékában a pupilláim robbannak fel ahogy a testemet elönti az adrenalin, de ezt a külső szemlélő betudhatja a lány közelségének... Utasítást kapok a fülesen, hát engedelmeskedem. Mert Robert Smith-t nem lehet csak úgy elkapni, egy másik csoport hamarosan behatol a házába... Addig nem tévesztjük szem elől. Könnyű dolgom lesz, a pultnál ül le.
- Úristen szia! Már kezdtem izgulni, hogy el sem jössz. - Keveredek le a bárszékről és kétoldalról arcon csókolom és hirtelen ötlettől vezérelve megölelem röpke gyorsasággal: köztem és Robert között áll, egy gondolattal később már ülni fog, de ilyen közelségből már nem lehet észrevétlen mustrálni a pasast. Nem mintha szólnának lőfegyverről a jelentések amit kiszúrhatok esetleg, csak a zsigeri késztetésnek engedelmeskedem. És végre levehetem a kalapot.
- Vodkaszódát. - Tényleg az van előttem, az más kérdés, hogy csak imitálom a kortyolgatását hiszen kurvára szolgálatban vagyok - a pultosnak azért intek, hogy az én kontómra megy a lány itala, mert minden jel arra utal, hogy ez egy randi.
Felhajtja. Újat rendel. Remélem a komfortzónáján kívül eső szituáció miatt stresszel, és nem egy fiatal alkoholistához van szerencsém.
- Nem köszönöm, nem vagyok koktélos. - Szemen szedett hazugság, mert nem vagyok válogatós - és amikor azt akarom, hogy automatikusan melegnek bélyegezzenek, akkor pink koktélokkal a kezemben grasszálok egyes szórakozóhelyeken, de most..
- Szia Anja. - Finoman rászorítok a kezére, aztán a fülemben lévő zsinattal mit sem, pontosabban csak annyira törődve, hogy ne mulasszak el egy utasítást sem, igazodni kezdek az új szerepemhez: reményeim szerint a másik kék kalapos nem fog felbukkanni.
- Vedd le szerintem a sáladat, nehogy rád melegedjen. - A poháralátétként szolgáló szalvétával megtörölgetem a homlokomat - még szerencse, hogy jött a csaj és nem kell a kalap alá rohadnia a fejemnek. Ha leveszi, akkor a másik srác hiába jön.
- Szóóóóval... Ilyennek képzeltél el?
BIG MOUTH
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Drink it up, sweet disaster, it's your blind date - Anton & Anja
Drink it up, sweet disaster, it's your blind date - Anton & Anja EmptyPént. 25 Szept. - 23:06


Anton & Anja
Come, waste a moment and drink with me, like we're on a date, and I can believe it just a sweet (disaster) dream
Noha nem végeztem média szakot (mint egyesek), azt még én is megtudtam állapítani, hogy a közösségi média platformok előszeretettel tolták az arcodba a különböző celebek, avagy sztárok párkapcsolati státuszát, magánéletét. Ahogyan a szórakoztatóiparban is kedvelt téma volt a romantika különböző szemszögből való ábrázolása. Még mobil applikáció is létezett azzal az indokkal, hogy segítsen neked a pár találásban, ne maradj egyedül. Egyszóval szinte a csapból is az folyt miért jó, hogyha van melletted valaki, nem vagy egyedül és… A lényeg az, hogy szinte minden oldalról azt sugallja a környezeted, hogy valakivel légy, de ne egyedül.
Tehát azt hiszem elmondhatjuk, hogy emiatt egy jó adag társadalmi nyomás is ott nehezedett a vállamon mikor én eldöntöttem, hogy vakrandira adom a fejemet. Tudom, hogy ez nem egészséges, ez csak újabb ok arra miért van gyomorgörcsöm. Legalábbis az első néhány percben biztosan, amíg meg nem látom azt, akiért idejöttem erre a szórakozóhelyre.
– Tényleg? – kérdezek vissza a szavai hallatán. Az érintésemmel remélem nem ijesztettem meg, nem az volt a szándékom. Ám mielőtt rákérdezhetnék, ő az, aki kissé megijeszt engem azzal, hogy puszit és ölelést kapok tőle. A döbbenettől (Úristen, első találkozásnál kell puszit és ölelést adnod a randipartnerednek, akivel még sose találkoztál ezelőtt?) lefagyok egy pillanatra. Viszonozzam? Ne viszonozzam? Szóvá tegyem? Csak hagyjam figyelmen kívül? Mégis mi a fenét kell egy (első) vakrandin csinálni?
Ezeket a gondolatokat félresöpörve megpróbálok gyorsan kapcsolni és ha bár kissé sután, de egy arcpuszit én is adok neki, vagy annak az imitálását mialatt visszaölelem pár másodpercre. Nem teszem ezt szóvá, de magamban mosolyogva megjegyzem, hogy udvarias srácnak tűnik.
– Nos, akkor már ketten vagyunk! – foglalok helyett mellette, most, hogy már a köszöntésen túlvagyunk. – Én sem igazán hittem benne – vallom be idegességemben, későn realizálva, hogy ezt talán nem kellett volna közölnöm vele. – Mármint, hogy én eljövök… Vagyis, hogy te… Igen, te – próbálom menteni magamat a kínos helyzetből.
A végén még pár perc alatt sikerül elűznöm őt és tol nekem itt egy hátraarcot. Ami jogosan lehetséges még az én részemről is, de… Remélem nem vagyok olyan rémes társaság, hogy pár perc alapján az emberek menekülni kényszerüljenek a közelemből, még ha a húgaimból valahogy pont ezt a reakciót váltom ki, szinte mindig.
Ha csak egy pillanattal előbb tudtam volna meg, hogy éppen vodkaszódát készülök rendelni magamnak, talán az idegességemet kicsit mellőzve átgondolom és rájövök, hogy talán ez mégsem volt annyira jó ötlet. Nem igazán szeretem a vodkát.
– Én pedig nem nevezném magamat egy vodka pártinak… Tudod, igazából nagyon nem is szoktam töményt inni. De egy koktél mindig jöhet – fordulok feléje.
Ezután eszembe jut illendően bemutatkozni neki, kézrázás kíséretében, mely kapcsán felmerül bennem a gondolat, kissé félve, hogy mi van, ha erre a mozdulatomra egy kézcsókkal fog reagálni? De szerencsére ilyesmi aztán nem történik meg, így picit megkönnyebbülve sóhajtok fel.
– Á, igazad van. Most már felesleges viselnem idebent – bólintok a javaslatára. Egyik kezemmel az üres vodkaszódás poharamat, másikkal a pult szélét engedem el és nyúlok a nyakamnál lévő sálhoz. Kioldom és miután levettem a combjaimra terítem.
– Milyennek? – kérdezek vissza, újra rápillantva miközben kisimítok egy ráncvonalat a sálamon. Kissé oldalra döntöm a fejemet mialatt gyorsan végigpillantok rajta, de leginkább az arcmimikája érdekel, meg a tekintete. – Azt szeretnéd tudni, hogy vajon egy harminc év körüli, fehér bőrű, sötét hajú és barna szemű férfinak képzeltelek-e el? Aki izmos és jóképű? – folytatom további kérdésekkel.
Hagyok egy kis időt a szavaim után, majd megrázom a fejemet. Remélem érzi, hogy túlozni próbáltam és nincsen se semmi ilyesfajta képzelgésem, se elvárásom a külsőjét illetően.
– Én nem szoktam nagy jelentőséget tulajdonítani a külsőnek. Ha rózsaszín szoknyában jelentél volna meg és úgy mutatkoztál volna be, hogy a neved igazából Minnie, akkor se hagynálak itt a következő percben. Úgy vélem, hogy a belső értékek fontosabbak és megtanultam már, hogy rögtön elsőre nem szabad senkit sem elítélni, megvádolni. Pláne, ha semmi jó indítékod nincsen rá, vagy nem vagy a megfelelő bizonyítékok birtokában. Mert ha van okod rá, az már más, de szerintem még akkor is érdemel egy esélyt az illető, hogy megpróbálja tisztázni magát és szóhoz jusson.
Magyarázom, belemerülve a témába. Ami végére talán már túl jól sikerül.
– Sajnálom, szakmai ártalom, ügyvédbojtár vagyok – árulom el a hivatásomat. A következő percben már magamon meglepődve kapok a fejemhez. Te jó ég! Vajon ajánlott első randin ilyen gyorsan megemlíteni a munkát? Még jó, hogy nem a politikáról kezdtem el neki beszélni!
Attól, hogy netán kínos csend keletkezzen és csak nézzek tovább magam elé - azon morfondírozva, hogy újfent valami rosszat mondtam vagy még mit ronthatok el mondjuk a következő öt percben -, a pultos ment meg azzal, hogy megkapom a nemrég kért koktélomat. Kezembe veszem az italt és belekortyolok, élvezve ahogyan a számban a rum íze keveredik a kék curacaoval, az ananászlével és a kókusz sziruppal.
– Szóval, mint mondtam, engedem, hogy te is szóhoz juss… Te ilyennek képzeltél el engem? – viszonzom a kérdését, az italom fölül kíváncsian rápillantva. – Valamint, ha már én úgyis az imént mondtam el a foglalkozásomat, te mit is dolgozol? – utóbbi kérdés egy cseppet jobban érdekel.
Szószám: 819 Megjegyzés: Drink it up, sweet disaster, it's your blind date - Anton & Anja 2624752903  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Drink it up, sweet disaster, it's your blind date - Anton & Anja
Drink it up, sweet disaster, it's your blind date - Anton & Anja Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Drink it up, sweet disaster, it's your blind date - Anton & Anja
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Our sweet serial killer - Anton & Jennifer
» I'm a disaster, please help me! - Evelyn & Desiree
» Jessica & Adriaan - Royal disaster
» Sarah & Rohwan - Blind-date
» what could go wrong with a blind date? // Freyja&Andrés

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: