New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 14 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 14 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 23:17-kor
Sebastian Nolan
tollából
Tegnap 22:48-kor
Hugo Navarro
tollából
Tegnap 22:09-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 21:47-kor
Flynn Eagleton
tollából
Tegnap 21:35-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Tegnap 20:48-kor
Jackie Monroe
tollából
Tegnap 20:39-kor
Gleeson Byrne
tollából
Tegnap 20:09-kor
Sonny Hirata
tollából
Tegnap 19:18-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
221

I am in trouble
TémanyitásI am in trouble
I am in trouble EmptySzer. Jún. 24 2020, 13:16


to: Matteo
     ------------------------------------------------------    I am in trouble        ---------------------------
Éjszaka álmodtam. Mamma mia! De még milyet álmodtam! A bella alig volt tizennyolc. Hány évet adnak manapság liliomtiprásért? Biztos közel annyit, mint nemi erőszakért. De ez nem volt az! Ohóóó, koránt sem volt az. Álmomban a mindig pezsgő latin negyedben jártam. Felforrósodott, bizsergő, verejtéktől csillogó testek dörzsölődtek egymáshoz. Mindegy volt, hogy van-e partnered, mindenki kavart mindenkivel, nem kezdtek a kigyúrt, kilencvenes karú Micheline babák tömegverekedésbe, mert valaki elismerősen végigmérte az oldalukon tetszelgő szőke, magassarkú cipőben topogó győzedelmi serlegüket amit mindenkinek büszkén mutogattak, és aki úgy nézett ki, mint egy uszkár kutya. Hosszú, kecses, vékony lábak, büszke kiállás, felszegett fej. Mamma Mia!
Az addig a hangszórókból dübörgő latinos hangokat felváltotta az élő zene semmihez sem fogható dallamai amikor már mindenki elég részeg volt. Egy éj fekete hajú, napbarnított bőrű bellával szemeztünk egész éjszaka. Pajkos volt és szemtelenül fiatal. A barátnőivel érkezett akik úgy éjfél tájékára megtalálták a maguk egy éjszakás numeráját, hamar különváltak. A chicano, aki az élőzene felbujtója volt, a pörgős, latinos hangzásból átváltott valami könnyedebbre, valami lassabbra. Valami olyanra amire a felhevült testek összeolvadhatnak. Amikor a partnered testét is a sajátodnak érezheted. A kis pajkos éppen a következő adag tequiláját hajtotta fel, amikor úgy éreztem, nem bírok tovább a véremmel, végem van, ha nem adok ennek az egész vad hajszának egy esélyt. Hosszú haja túl ért a derekán ahogy hátrabiccentette a fejét, hogy az édesen kesernyés alkohol még inkább lángba hozza. Engem pedig az ő teste.
A kezem meg bilibe lóg. Illetve, nem szó szerint. Valóban lóg. De valahol inkább a fejem fölött. Egy nagyon ronda, szőrös, pink színű, leopárd mintás bilincsbe zárva, a bella pedig mellettem egy szál lepedőbe tekeredve az igazak álmát alussza éppen, kicsit sem foglalkozva azzal, hogy mindeközben engem darabjaimra kap szét a lelkiismeretem, hogy a személyi igazolványa és amerika állam törvénykönyve szerint ő még igen csak kiskorúnak számít. Hozzám képest legalábbis biztos. Egy elfojtott, spanyol ajkú káromkodással vetem neki koponyámat az ágytámlájának, hogy aztán szabad kezemmel a mobilom után nyúlhassak. MatteoMatteoMatteo... Mondd azt haver, hogy nem részegen vergődsz valahol egy árokparton, és nem is most tartotok A Bátor Juan atya kápolnájába azzal a mosolygós kis barnával, hogy összeadjon titeket.

"Jó reggelt papi! Hogy aludtál? Otthon vagy? Lenne egy kis meló. Itt ragadtam valami latin vérű kislánynál. Aki tényleg kislány. Szerintem iskola után Dóra a felfedezőt néz. Haver, nem viccelek! Nagyon nagy gondba vagyok, de most tényleg! Ha mindez nem lenne elég, már vagy fél órája szemezek az ágy végében lévő horror Micimackóval! Mindjárt küldök róla egy képet. A tag orra a két szeme között van! Ha küldök egy címet, leszel olyan jó fej és eljössz értem? Léééégysziii!"

Mint az őrült, nyomok rá az úgynevezett küldés gombra, pont úgy, mint néhány másodperccel később az exponálásra is, hogy minél hamarabb rajtakaphassam Micimacit ahogy engem stíröl, mintegy bizonyítékul, hogy ezzel a medvével valami tényleg nem stimmel! Ezzel talán egy kicsit megsürgethetem ezt a csábos olaszt is. Hát ha valóban komolyan veszi a segélykiáltásomat.
A következő pedig a Waze. Még akad egy kis szufla a telefonomba, most muszáj a kiszabadulásomra koncentrálni, igaz, nagyon viszket a tenyerem, hogy újra megpróbáljam a Candy Crush háromszázhatvanadik pályáját végig vinni. Igazából arra ébredtem, hogy jelzett a telefonom, fullon van az életem, itt az ideje kihordanom egy újabb agyvérzést lábon. Mert ez a játék igazából semmi másra nem jó.
"Eva vagyok, indulhatunk?"
-Estúpido! - Sziszegem rosszallóan az úgynevezett Evanak, a bella pedig mocorogni kezd mellettem. Brooklyn? Hogy a jóságos atyaúristenbe kerültem én Brooklynba?! Mit ittam és mennyit?! Most már mindegy! Keserű szájízzel kimásolom a pontos címet Matteonak, a következő mozdulatom pedig mindent magába foglal amit egy bűnüldözős film magába foglalhat, amikor a túsz szabadulni akar. Vagy mint a Titanicban amikor a Jack nevű chicanot kibilincselik, és megmenti a vörös bella. Szerencsére csak az egyik kezemet rögzítette a kis pajkos, így a másikkal könnyebben kiszabadítom a szőrös bilincsből, mint gondoltam. A földön szétdobált ruháimat a szoba különböző sarkaiból szedem össze, köztük az elengedhetetlenül fontos kalapomat is, ami a szexepilem, a srácok szerint meg inkább úgy nézek ki, mint aki valami vadnyugati maffiózos film egyik jelentéből lépett elő. Lábujjhegyen jutok el az erkélyajtóig, amit csak éppen annyira hangosan sikerül kinyitnom, hogy még a kettővel fölöttünk lakók is tutira meghallhassák. Újabb elfojtott szitokszavak, az idegeim szinte pattanásig feszülnek, ám amikor kilépek az apró kis erkélyre, és meghallom a város szokásos forgatagának reggeli zajait, és mélyen magamba szívom a szmogot, hirtelen minden feszültségem eltűnik. Legalább nem a kontinens másik részén vagyok! 'Alleluja!
:shop:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I am in trouble
I am in trouble EmptyCsüt. Júl. 02 2020, 12:41


Victor&Matteo
A régi barátokkal kapcsolatban az egyik legnagyobb áldás, hogy az ember megengedheti magának, hogy hülyét csináljon magából előttük.
Tompa dörrenések zaja töltötte be a szoba csendjét. Idegesítőek voltak, mintha Gaena nagyanyja megállás nélkül dobolt volna mellette azzal a jókora bottal, aminek segítségével a párnákból szokta kiűzni a tetemes mennyiségű port, minden áldott reggelen. Már épp morrant volna, hogy melyik eszement, őrült olasz érzi felettébb szórakoztatónak, hogy mit sem törődve az éjjeli baglyokkal, a kora reggeli műszakjának hódol olyan veszett pofátlansággal, mikor is rá kellett ébrednie valamire: ő adta ki magából a rejtélyes zajokat. Először természetesen Viola nénire gondolt, hiszen ki, ha nem ő volt a család ezen részére eső, legszorgalmasabb női egyed? Képes volt ötkor felébredni, hogy a kis családjának terülj-terülj asztalkámat varázsoljon.
Csakhogy, hamar rá kellett ébrednie arra, hogy nem a kedves rokon, annál is inkább ő volt a nem túl bizalomgerjesztő hangok forrása, de, legalábbis a kezéből folyamatosan kicsúszó, és a földön koppanó telefonja, ami tompa visszhangot vert a helyiségben.  
Matteo családjának amúgy bevett szokása volt a korai ébredés – ő maga ezt rémes szokásnak tartotta - a jelen szobában szunnyadó két srác kivételével, akik hőn áhított paplan-párna kettősüket, nem cserélték volna el, még egy frissen elkészült, kiadós, illatozó reggeliért sem. Ha délben katapultálta őket az ágy, akkor délben reggeliztek, amit közvetlenül, alig több mint két óra elteltével az ebéd követett. Egy volt a lényeg: kipihenjék az azt megelőző huszonnégy órájukat, hogy frissen, és üdén nézzenek farkasszemet az új nappal. Csakhogy, ez nem sűrűn jött össze. Mondhatni, egyre kevesebb alkalommal volt lehetőségük arra, hogy hódolni tudtak volna az alvás iránt érzett szenvedélyüknek.
Matteo különösképpen imádott „szuszókálni”, s tekintettel arra, hogy az elmúlt hetekben aligha volt lehetősége lubickolni eme felettébb Isteni kegyben, azt az egy napot mégis kivette volna „szabadságnak”, amennyiben valaki, – és nem is akárki - nem húzta volna keresztbe a számításait. Csak sokadszori próbálkozásra sikerült határozottabban rámarnia a telefonra, hogy annak folyamatosan zizegő, vadul rezgő hangzavarát elnémítsa. Nem szándékozott még csak ránézni se a kijelzőre, helyette lopva a mellette alvó Lucianora pillantott, ellenőrizve, hogy az, mit érzékelt az iménti, amúgy nem túl kellemes kis közjátékból? Egyáltalán tartja a kapcsolatot a külvilággal? Mikor a folyamatosan, ugyan abban az ütemben emelkedő és süllyedő hátával találta szemben magát, valamint a sötét üstökével tarkó tájékon, megnyugodott. Épp elég bosszúságot okozott számára már csak az, hogy ő felriadt, hát még, ha az okulárés haragjával kellett volna szembe találni magát. Ugyan olyan vaksi volt az, mint egy felszínre vergődött vakond, ha nem volt rajta a szemüvege, de abban a pillanatban egészen biztos, hogy a világ legpontosabb ütésével tenyerelte volna őt pofán. Jogosan, mondhatni, hiszen elfelejtette a létező legfontosabb dolgot: repülő üzemmódba állítani a készüléket.
Mellkasa előtt ölelve a párnát, szemeiből számon űzve az álmot igyekezett összeszedni magát, és nem csak látni, de vele együtt fel is fogni mindazt, amit Victor olyan lehetetlenül „Victorosan” karattyolt neki írásos formában.
- Persze… kislány… anyád picsáját, Fuentes! - halk horkantás szakadt fel belőle, feje ezzel egyidejűleg már esett is vissza az ágy fáradt, harcedzett matracára, ahonnan az éjjeliszekrényen oly’ mocskos elégedettséggel vigyorgó ébresztőórájának digitális kijelzőjét kereste. Az egymás után sorakozó számjegyek, nem sokkal az után váltottak, így már bizonyos volt, hogy három óránál valóban nem aludt többet, ami meg is látszott a karamellszín tekintetének fátyolosságán. Szeme alatt karikák sötétlettek, ujjai az előző napról rajtamaradt waxtól összeálló tincseit markolták. Mondhatni, lassan de biztosan elkezdett hozzászokni a „nem alváshoz”, és az ébredés fázisa egyre kevesebb időt ölelt fel, s addigra hozzászokott az „ágyból ki, fürdőbe be!” módszeréhez. Ez bizonyult számára a legbiztonságosabbnak, mintsem a hosszú percekig az ágy tetején való pislogás, amiből ismételt visszaalvás következett volna. Arra viszont nem volt felkészülve, hogy ezt mindennapi rendszerességgel kell majd űznie, kínlódva a kialvatlanságtól.
„Sietek, ahogy tudok!” – mást nem írt vissza, talán jobban is tette, hiszen ez alkalommal talán komolyabban a spanyol alá pirított volna, de legalábbis lett volna hozzá egy-két keresetlen szava – persze, ami késik, nem múlik - amiért jobb szórakozást se talált annál, mint, hogy őt robbantsa ki a pihe ágyikójából. Már csak egy kérdésre szeretett volna választ kapni: akkor, amikor ő nincs a Földnek ezen a féltekén, mégis, ki cipeli őt haza?    
Szemeit dörzsölve kapkodott össze néhány random ruhadarabot a szekrényből, többek között egy szürke nadrágot, sötétkék galléros pólót. Igyekezett a létező legcsendesebben mocorogni, és a legminimálisabb módon zajt csapni, de ugyebár, Murphy rendez, így mikor, ha nem akkor sikerül a legnagyobb ricsajjal pakolászni és mászkálni, mikor annak elkerülésére kényesen odafigyel az ember? Nem véletlen, hogy míg a szekrényétől eljutott az ajtóig, „csak” kétszer akadt meg a lába, és botlott meg a szoba közepére tett szőnyegben, az ajtót pedig olyan slunggal sikerült kirántania a helyéről, hogy a kilincsére akasztott, ilyen-olyan kütyüvel teli bőrdzseki a földön landolt. Luciano ekkor mozdult meg először, valamit még motyogott is az orra alatt, ő viszont mentve a menthetőt, inkább kiiszkolt az ajtó nyitott résén…

„Én megteszek minden tőlem telhetőt, de nincs kocsim” – menet közben ejtett meg még egy üzenetet, hiszen, ha valamit, hát azt nem látta fair játéknak, ha szerencsétlen vár rá – elképzelése alapján egy szál pöcsben nézve farkasszemet Micimackóval – de Ő csak nem akar megérkezni. Márpedig ismervén Matteo vezetési stílusát, a telefonos applikáció előrejelzése szerinti húsz perces utat, ő közel tizenkettő alatt tette volna meg. Ám, jelen állás szerint saját jármű híján, tömegközlekedés segítségével kellett lebonyolítania az utat Brooklyn azon részére, amit a Waze jelölt meg Victor számára. Egyetlen egy mázlija volt a spanyolnak… nem a világ végét dobta fel az a szerencsétlen masina.
Brooklyn, talán New York egyetlen olyan városnegyede volt, ahol nem fordult meg egyetlen alkalommal se az elmúlt X év alatt, hiszen nem volt, aki, vagy éppen, ami elcsalogatta volna őt odáig. Nem különösképpen tartotta vonzónak, vagy ígéretes „turista látványosságnak”. Máskülönben pedig, ha már itt tartunk, az is igaz volt, hogy a filmekben olyan baljóslatúan bemutatott városrész, nem épp számított csábítónak a számára. És amúgy is, ismerve saját magát, az olykor-olykor felbukkanó pech sorozatát, pont akkor ütött volna be a krach, mikor ő betette volna a lábát a kerületbe. Rablás, lövöldözés, világvége hangulat...
Nem véletlen, hogy azokban a kérdéses pillanatokban is úgy baktatott a járdán, mint, aki komoly üldözési mániával küzdött. Napszemüveggel gondosan rejtett szemei, folyamatosan méregették a környezetét, és vele együtt a közelébe kerülő, vagy éppen mellette elhaladó embereket, mígnem… lopva, egészen véletlenül pillantott a ház erkélyének irányába, ahol ott parádézott maga, Victor. Világosbarna tekintete jókorára kerekedett a napszemüvegének védelmében, s beletelt néhány kósza másodpercbe, míg megragadva annak fémes keretét, lehúzta az orrnyergére. Épp csak annyira, hogy átpillanthatott a sötét üveg felett. Ajkai leheletnyit elnyíltak egymástól, s jókorákat nyeldesett, ahogy azon tekertek szüntelenül az agytekervényei, hogy ha már Victort beoltották kölyökkorában az értelem ellen, ő hogyan ne csináljon magából hasonlóképpen hülyét az éledező városban járó-kelő emberek előtt?
„Nézz le!” – pötyögte le neki – „...balra! Másik balra, te idióta! De ne szólj egy büdös szót se! Az előbb nyitották ki az ajtót!” – sarkított egy kicsit. Még nem látott mozgást a lakásban, de a felhajtón parkoló jármű arra engedett következtetni, hogy a ház tulajdonosa nem volt messze, ellenben a közelben tengette a drága idejét.
Kitárt karral iszkolt közelebb a kérdéses ponthoz.
- Mi a francot csinálsz te ott? És, hogy a francba hozzalak le onnan? Fú te! – pörölt – ha ezzel a Rómeó és Júlia jelenettel a hírekben fogunk kikötni, esküszöm, hogy kiheréllek!
 
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I am in trouble
I am in trouble EmptyVas. Júl. 19 2020, 15:15


to: Matteo
     ------------------------------------------------------    I am in trouble        ---------------------------
Kis híján lehajítom az erkélyről a telefonomat amikor meghallom a messenger jellegzetes jelzését, miszerint üzenetem érkezett. A járdáról szemlélődők azt hihetik, hogy egy spanyol vérű, zöldfülű zsonglőr tanonc éppen a mobiljával kísérletezik ahogy egyik kezemből a másikba dobálgatom a hirtelen ért hanghatás végett. Pedig számítanom kellett volna rá, hogy visítani fog az almám, nem? Hiszen szánt szándékkal írtam Matteonak, amolyan komoly vészhelyzet címszó alatt futtatva a dolgot, most mégis szélütést kaptam tőle. Lehet, hogy agyrákom van? Vagy egyszerű demencia. Van olyan, hogy fiatal korban kezdődik, nem? Bár ha belegondolok, idén már közelebb vagyok a harminchoz, mint a bűvös húszhoz. Kezdem nagyon nagyon nagyon vénnek érezni magam. Még jó hogy kisjánynak nevezem azt a fekete hajú kis nyuszikát ott bent a szobában?! Persze, hogy kisjány! Hozzám képest biztosan! Hogy nem vehettem észre, hogy mennyire természetellenesen laposak a cickói?! Mármint... ha a korához akarjuk viszonyítani, nem is olyan természetellenesek. Inkább mondanám azt, hogy még éppen fejlődő korban van, csak most fognak elkezdeni neki nőni. Ha már abban a korban lesz, és a keblecskéi abba a kosár méretbe lépnek amin már jól néz ki egy-egy őrjítően szexi csipkés darab is, nem csak ezek a lehangoló, unalmas sportmelltartók, akkor majd dobok rá egy üzenetet messengeren. Feltehetőleg, ha addigra nem állítanak bíróság elé, majd ültetnek bele villamosszékbe. Brrr...
"Papi, nagyon öreg vagyok! Egy vén csotrogány!"
Legújabb aggodalmamat, aggályaimat meg is osztom ezzel az olasz csődörrel. Olyan gyorsan pötyögök, hogy majd' összeakadnak az ujjaim.
"Én nem is tudom, hogy hogy történt ami történt. Egyik percben még az egész tömeg engem ünnepelt, a vállukon hordtak körbe Enrique Iglesiasra táncolva közben, mert egymás után öt Tequila shottot is le tudtam küldeni, reggel meg itt fekszem Dóra a felfedező mellett, kibilincselve az ágyhoz, és azon gondolkozom, hogy ez az egész mikor történhetett."
Pötyögöm gőzerővel, a telefon szinte füstöl ujjbegyeim érintése nyomán. Miután elküldtem, gyanakvó vadként nézek hátra az erkélyajtó felé. Mintha mozgást érzékeltem volna. De a sötétítő függöny libbenésén kívül más nem történik, így visszafordulok az utcafront irányába, ismét a megmentőmet keresve tekintetemmel, hogy aztán folytathassam:
"Papi, nem tudsz hívni valami... tűzoltót? Vagy darut? Ami feljön ide értem és utána el is felejthetjük az egészet. Ez már vészhelyzetnek minősül, nem? " Ezen a ponton a telefonomat becsúsztatom farmerom hátsó zsebébe, hogy két kezemet imára kulcsolhassam, így fejezve ki, mennyire szorult helyzetben vagyok, és mennyire hálás lennék neki érte.
"Az ajtón nem távozhatok! Mit mondjak a famíliának? Én vagyok az a jó lelkű, lelkiismeretes, szűz srác, aki hazakísérte a lányukat és reggelig őrizte az álmát meg őt is, hogy az ágy végében lévő kanos Micimackó nehogy rá ugorjon?!"
Írom kétségbeesetten, és ekkor újabb neszt hallok a hátam mögül. A szívem ezerrel ver, ijedten kapom hátra a fejem, és még éppen látom ahogyan az erkélyajtó kilincse elfordul.
"Kizártak! Matteioioioooo!!! Kizártak az erkélyre! Itt maradok örökre! Egy erkélyen kell leélnem a hátralévő életemet. Ha el Padre keresne, kérlek ne mondd el neki az igazságot! Mondd azt, hogy irakban harcoltam a hazáért, és elestem egy polgárháborúban."
:shop:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I am in trouble
I am in trouble EmptyVas. Aug. 02 2020, 22:27


Victor&Matteo
A régi barátokkal kapcsolatban az egyik legnagyobb áldás, hogy az ember megengedheti magának, hogy hülyét csináljon magából előttük.
A metrószerelvény hangosan, olykor egészen fülsértően zakatolt alatta, miközben annak fémből edzett falai között újra meg újra azért küzdött, hogy a füllesztő meleg, és a semmit jelentő alvás egynéhány óráját követően, így vagy úgy, de bármi áron, ébren tudjon maradni. Tompán, derengőn, sárgásan pislákoltak a fények, ami miatt a napszemüveg viselésére fanyalodott. Így védte a fáradt, nehéznek tűnő szemeit, és, ha másra nem is, hát arra tökéletes szolgálatot tett, hogy olykor-olykor elbóbiskolhatott néhány pillanat erejéig anélkül, hogy a mozgó konzervdoboz emberserege őt nézte volna, miként vívja harcát az álom és az ébren maradás kínjában. Na nem, mintha bárkit is különösebb módon érdekelt volna az, hogy a közel négyszáz emberből egy, a hosszú éjszakát követő kínkeservekben próbált eszméleténél maradni, mint ahogy ő is magasról tett volna arra, ha valaki azt bambulta volna, ahogy egy nyálcsepp végig csordult az állán, vagy olykor-olykor leesik a feje. Nem volt segítségére a monoton zaj sem, melyet az emberek vad garmadája árasztott magából, és egyre csak álmosították. Gyerekek, tinédzserek, felnőttek és idősek egyaránt duruzsoltak, ki-ki fel-felkurjantott néha, másszor rosszallóan morgott. Mindvégig csendben fülelt, hátát az egyik fémcsőnek vetve, mellkasa előtt karba tett kezekkel figyelt a beszélgető társaságokra, kik vagy az iskola és munkahelyeik viszontagságait vitatták, míg mások az ország irányításáért felelős politikai hatalmat voltak hivatottak a földig alázni. Nemzetek millióinak egész seregét felsorakoztató tömeg közepén ácsorgott, s távol-keletitől kezdve, spanyolon át a skandináv nyelvekig lehetősége volt felfedezni egyet-egyet.
Fáradt volt, s csak a percenként robbanó adrenalintöltete volt az, mely képes volt őt életben tartani, és még valami… valami, ami pont ellentétes hatást váltott ki, mintsem altatóul szolgált volna: a nagy tömeg áporodott, könnyfakasztó és hányingerkeltő szaga, miként sorra főttek meg jókora kupacokban egymás hegyén-hátán tornyosulva a népek. Ha nem a nyári hőség miatt savanyodtak izzadságaikban, hát az ápolatlanság és az alkohol mértéktelen fogyasztásából eredő szagok lengték körbe a szerelvény belsejét, melyen nem segített az sem, hogy sorra húzták ki az ablakokat, hogy ki-ki némi lélegzethez tudjon jutni a menetszélnek köszönhetően. Ekkor érezte hosszú ideje először rém ostobának magát, amiért megint, szó nélkül rohant, hogy kihúzzon valakit a bajból.
Matteo az a fajta srác volt, aki minden bizonnyal kétszer állt sorba, mikor az önzetlenséget és a figyelmességet osztották. Olyasvalaki volt, akinek nem kellett térden állva könyörögni, a világ végére is képes lett volna elmenni a barátaiért, hogyha úgy adódott, és a legmélyebb szar bugyraiból kellett őket kirángatnia. Az a fajta, akit, ha éjjelek évadján hívtak fel telefonon, a vonal túlsó végéről beazonosíthatatlan háttérzajjal és halk suttogással, ő nem kérdezett… nem érdekelte, hogy mit csinált a másik, bűncselekményben vette ki a részét, vagy szimplán a város, esetleg az ország túlsó oldalára vitte őt egy busz. Nem kérdezett mást, csak azt, hogy hova kell majd mennie, és mit vigyen magával vész esetére, miközben egyik lába itt, a másik ott, öltözött és már indult is, hiába nem volt képben az iránnyal. Önzetlen volt és végtelenül naiv, aki ezen oknál fogva mindig előrébb valónak látta a mások irányába tett segítségnyújtást, mint a saját maga jóllétét vagy kényelmét. Soha nem várt viszonzást a tetteiért. Soha és senkitől, hiszen alap elvei közé tartozott, hogy „segíteni ott, ahol tud, mindig és mindenkor, mindenek felett…amikor csak kell és lehetséges”.
A neveltetéséből eredő, és csupa szívjóságból véghez vitt cselekedet voltak ezek, melynek végezetül, az esetek kilencven százalékában mégis ő látta kárát. Pedig jó ég, hányszor próbálta ilyen-olyan módon Luciano is a fejébe verni, hogy ha lehetséges, kerülje a túlzott mértékű segítőkészségét, a gondolkozás nélküli önfeláldozást, mert annak egészen biztos, hogy – mint általában – ő fogja meginni a levét. És rendre igaza is volt az idősebbnek. Matteo viszont rendíthetetlen volt ilyen téren, és kihasználható, hiszen mindahányszor úgy éltek vissza a jóindulatával ahogy nem szégyellték azt, s kihasználták a jóhiszeműségét, a mindig adni tudó, és adni akaró szándékait.
Na nem, mintha jelen állás szerint is hasonló esettől tartott volna, de ismerve Victort, eltudta képzelni, hogy mekkora trutyiba keverte magát, ha már rá, és az ő életmentési szaktudására volt szüksége.
Matteo nem sok olyan embert ismert, akik feltudták volna venni a versenyt a spanyollal, főleg az esetben, ha több alkoholt látott szívszerelméül, mint az szükséges lett volna. Szórakozási szokásaik merőben eltértek egymástól függetlenül attól, hogy nagyvilági pajtások hírében álltak, s ilyen esetben sokan fel is tehetik a kérdést: hogyan verődhetnek mégis egy helyre, ha ivászatról és hajnalokba nyúló dajdajozásról esett szó? A válasz egyszerű: az olaszt se kellett túlzottan félteni, s ha a kelleténél több töménnyel, vagy esetleg ezerféle lónyálból elegyített löttyel hajtott fel a garatra, nála is pont úgy mint a másiknál, megszűnt létezni a külvilág, és ha nem az egyik asztal alól vagy bárpult mögül, akkor az utcáról kellett összevadászni, míg kézzel lábbal rácsavarodva lógott valamelyik igazán csinosnak titulált villanyoszlopról. Ha pedig a párosukhoz még Luciano is csatlakozott, netalántán Ennio vagy egy-kettő a többi srác közül, hülyeség és italozás nem kisebb határt jelentett számukra a csillagos égnél. De mivel New Yorkban nem látszottak rendesen a csillagok, ez a határ jócskán megnőtt...
Ám olyanra még soha nem volt példa, hogy Vickyhez hasonló hülyeségekbe ártotta volna magát, vagy ténylegesen kikötött volna valamelyik aktuális, igencsak szemrevaló, szórakozni vágyó nőtársának az ágyában. A legmeredekebb eset is a spanyolhoz volt köthető, és annak határokat nem ismerő kalandvágyához, ami azon az estén nem mást jelentett, mint a Scorpion Vodka benyakalását. Még hosszú hetek, hónapok elteltével is tisztán emlékezett az ízére, erejére, s pont úgy Victor arckifejezésére, mikor azt bizonygatta, hogy márpedig ő megfogja enni az üveg alján lubickoló kis állatot. „Lelked rajta!” – gondolta akkor, s minduntalan vad viháncolások közepette szórakozott a társaság tagjain, köszönhetően az előzetesen már felhörpintett jó néhány fordulós rövidnek. Kijelenthető volt hát, hogy Matteo nem bírta úgy az alkoholt, mint a legtöbben, amennyiben nem a családi „kincstár” legnemesebb palackozottjairól volt szó, hiszen a nagybátyja által készített, otthoni borokból bárhol, bármennyit megtudott inni. Igazi boros csávó volt ő, aki két ugyan olyan, de más évjáratú bor között is kiszúrta a nüansznyi különbségeket is.
És pont úgy különbséget tudott tenni Luciano egy-egy alkohol ittas napja között: mikor ivott sokat, kevesebbet az átlagosnál, vagy mikor rúgott be olyan mértékben, mint az albán szamár. Na de, hogy ez elmondható volt Vickyről is? Nem…és minél többet látott a fiú más- és soknapos énjének szokásaiból, annál kevésbé látta és érezte úgy, hogy képes lesz őt valaha is megérteni. Az viszont tagadhatatlan volt és kétségbe nem vonható, hogy piszkosul jól szórakozott rajta, főleg ahogy az a megkergült szamár fent ugrándozott az erkélyen.
„Na hát, tudod pont ez történt… megittál öt tequila shotot, és mint mindannyian tudjuk, ilyenkor a gátlásaidnak befellegzik… inkább addig örülj amíg emberi lény fekszik melletted, még ha kölyök is – bár ez esetben én tekerem ki a nyakad - és nem egy disznóólban ébredsz a moslék tetején tök pucéran, sajgó valaggal…” – ugyan nem a legszebb jövőjét festette le a másiknak, ettől függetlenül mégis széles vigyor kerekedett az arcán, ahogy fürge ujjakkal pötyögte le neki a hosszan elnyúló szavakat. Kárörvendőnek tűnhetett, főleg ahogy a sötét lencsével fedett szeme láthatatlan volt a másik számára, ellenben a gonosz, egészen sátáninak ható vigyorával, noha nem lehetett tökéletesen biztos abban, hogy onnan fentről mennyi látszódott belőle.
„Nem hiszem. Amíg nem vagy macska a fán, és van mögötted egy ajtó, azon túl még ha egy vérengző apa is, de lépcsősorok az idáig vezető úton, szerintem nem az… a szoknyavadász, liliomtipró Rómeók pedig igenis, legyenek annyira tökösek, hogy megtanulnak az erkélyen távozni, még ha seggel is tompítanak, amennyiben nem szeretnének szegény, ártatlan kis tinédzserek szüleivel farkasszemet nézni.” – küldte vissza neki, s a könyörgőre, imára fogott kezeket látva tanácstalanul, sőt mi több „sajnálom, de nem tehetek semmit” módon tárta szét a karjait, vállait kis híján a füléig emelte.
„Tudod, ezt aligha hinnék el neked. Viszont, azt még mondhatod, hogy fogalmad sincs, hogy mit keresel ott, eszméletlen voltál és a lányuk elrabolt téged. Minden bizonnyal el is hinnék… de…” – már csak az a kérdés, hogy hol az a bizonyos folytatás, mert bármiféle nagy mellénnyel is osztotta az észt onnan lentről, egy pillanatra még az ő szíve is kihagyott néhány ütemet, mikor a langaléta nagy pánikkal a megnyúló képén, a háta mögé kapkodta a fejét. Matteo elmormolt néhány miatyánkot, nehogy valami idióta ötlettől vezérelve, a tequila szellemének uszító szavát figyelembe véve, kitaláljon ugrani az erkélyről, még ha… nem is volt az olyan magasan.
- Azt azért remélem tudod, hogy alig öt méter magasban vagy? – kapaszkodott bele nagy sokára a napszemüvegébe, amit a felsőjének nyakába akasztott, majd csípőre tett kézzel tett néhány lépést, s immáron anélkül szegezte hozzá a kérdést, hogy az ujjbegyeit koptatta volna a telefon képernyőjén – és nehogy azzal gyere nekem, hogy nem bírod a magasságot! – lendítette a levegőbe a mutató ujját pont úgy, ahogy csak Loretta keresztanyja volt képes prédikálni. És ő.
- Talán betörő…
- Hívnunk kellene a rendőrséget… - mormogott jajongva nem sokkal mögötte két idős asszony, mire ő megpördülve a sarkán, halálra vált tekintettel pillogott egyikről a másikra.
- Nem-nem, nem betörő, tudják ő csak… kizárta magát, és most nem tud bejutni az otthonába.
- Jaj, szegény csemetém. Talán tényleg hívni kellene a rendőrséget, ők biztosan tudnak segíteni.
- Azt hiszem ez nem a legjobb ötlet. De ne aggódjanak érte, okos fiú, feltalálja magát – magyarázott tettetett lelkesedéssel az asszonyoknak, mézes tekintete viszont sürgetőn újra és újra Victor felé lesett. A földszinten mintha ismét mozgást vélt volna felfedezni. Meglebbent a függöny, egy pillanatra még a villany is felkapcsolódott.
- De hát valaki van otthon, menjen és kopogjon be!
- Igen igen, azt hiszem, hogy az lesz a legjobb ötlet… de lehet inkább megcsörgetem a tulajt, nehogy a többiek is felébredjenek, tudják… sokáig szoktak aludni – negédes mosollyal tartotta szemmel a nőket, miközben ujjai mélyen túrtak a nadrágzsebében. Victornak mutatva a készüléket megkocogtatta azt, jelezve, hogy hívni fogja, és ha egy mód van rá, legyen olyan kedves, időben vegye fel, mielőtt valamelyik csodazenéje felverné az egész környéket, ha már addig ez nem történt meg.
- Két okot mondj, hogy ne öljelek meg jó? Ha ezek a vénasszonyok itt patáliát csapnak, se te, se én nem úszom meg élve, márpedig nekem ma még jelenésem van – szólt bele a telefonba, amennyiben a srác tényleg felvette – remélem, hogy jó voltál testnevelésből, és nem hagytad ki a rúd- és kötélmászás napokat… amennyiben nem akarod összetörni magad. Ha kihajolsz az erkély bal oldalán, van néhány csinos növény…
 
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I am in trouble
I am in trouble EmptyVas. Szept. 13 2020, 21:48


to: Matteo
     ------------------------------------------------------    I am in trouble        ---------------------------
Ha még ebben az életben lejutok innen, csaholva fogom körbecsókolgatni ezt a daliás szépfiút odalent, aki önzetlenül a segítségemre sietett. Mégis kit hívhattam volna? Az apám talán le tudott volna úgy hozni onnan, hogy abból ne kerekedjen semmiféle botrányt, az ő elavult, de hatásos módszereit ismervén, valószínűleg lefizette volna némi amerikai dodóval a szülőket -annyival amiből sac-perc kábé a pajkos kislányuknak a szüzességét vissza tudnák vásárolni-, de félő, hogy kettőnk apa-fia megható egymásra borulása nem lett volna olyan idilli, mint a filmekben... Vagyis... hát... El Padre biztosan rám borult volna. Az öklével. Vagy egy szívlapáttal. Vagy egy úthengerrel. Mindegy, csak fájjon, és lehetőleg ne éljem túl, hogy utána többet az életbe ne kelljen szégyenkeznie a fia baklövései végett.
Aztán ott van még Lulu. Nos... Lulu... hát, Lulu szerintem mindenek előtt lőtt volna egy pár fotót arról, ahogyan fogságba esve könyörgöm az életemért, kiválogatta volna a legjobbakat, hogy világi mémeket csináljon belőlük, végül pillanatok alatt elárasztaná velük a facebookot. A Főni pedig nemes egyszerűséggel ide robogna a magán helikopterével, leengedne egy kötelet és már itt sem vagyunk.
"Hmm...Ennionak szerinted van magán helikoptere?" - Pötyögés közben szórakozottan viháncolok olyan betépett Mickey egér hangon. Ami csak addig tart ameddig meg nem hallom az erkélyajtó baljós csukódását, mely némi feszültséget generál gyermeteg lelkemben, de hát voltaképpen így jár az, aki állandóan kanos bikaként fekszik ágyról ágyra.
"Ha én lennék a senorita apja, ezer százalék, hogy nem hagynám magamat életben. Mármint, nem úgy, hogy az apja vagyok és öngyilkos leszek, hanem úgy, hogy... tényleg én vagyok az apja. Tood' meg minden. És meglátom, hogy egy olyan semmirekellő déli suhanc igyekszik betörni a lánya féltve őrzött szentélyébe, mint én. De előtte azért elképednék, hogy milyen pimaszul jól nézek ki. Höhö..." - Önelégülten vigyorgok le az erkélyről, miután az ominózus küldés gombra rányomtam. Ha jól figyel, ha esetleg magával hozta Luluka nyóc' dioptriás pápaszemét, láthatja ahogyan a vigyor mellé még kacsintok is egyet. Csak olyan lazán, Vickysen. Olyan bájgúnár kacsintás ez, amivel azt üzenem: Tanulj amigo! Ezzel szoktam a kislányokat is meghódítani.
Hé hé hé! Ez azért csúnya volt! Öt méter. Oké. Neked az onnan lentről nézve csak öt méter. De innen fentről. Na innen kisapám! Innen van vagy ötven!
"Minek gondolsz te engem, huszonegyedik századi Tarzannak? Már attól tériszonyom van, ha felülök egy bárszékre! Szerinted miért szoktam ragaszkodni a pub-ban is inkább a bokszokhoz?"
Csalódottan csóválom a fejem, és akárhányszor elnézek a korlát fölött, a létező összes szőr feláll a karomon. Na jó, meg a hátamon is. De ott kevés van! Olyan finoman pihés. Éppen hogy csak van. Nem olyan, mint egy lipicai mén sörénye, de azért létezik. Ami viszont még a korlát alatt elterülő végtelen mélység látványától is rémisztőbb, azok a Matteo körül keselyűként összegyűlt vénasszonyok, ellentétben a magasba lendített ujjával, ami nem mondható ijesztőnek, se szőrösnek. Inkább összezavarodom tőle, ahogy hunyorogva, felső ajkamat felhúzva, értetlen mimikával próbálom kitalálni, hogy mi is lehet az. Aztán beugrik! Mert jobb ötletem nincs, és mert egyértelműen kezd romlani a távolra látásom, ez csakis a nemzetközileg elfogadott nonverbális jelzése lehet ANNAK a szónak. Asszem. Na jó, most azért egy kicsit összezavarodtam, és ezen nem segít a dámák jelenléte sem, szóval nemes egyszerűséggel csak felemelem jobbomat, és hozzá hasonlóan beintek neki egy széles vigyorral együtt. Talán ez valami újfajta kód lesz kettőnk közt. Ki tudja?!
-Hééé! Ciaoooo! Tudod mi a csengőhangom amikor te hívsz? A Mamma Mia. Tü-tü-tü-tütütütü...türürürüümm... - Nem hagyhattam ki, egyszerűen csak rázendítek, teljes átéléssel lovalva bele magam a híres-neves retro slágerbe. Miért pont ez? Miért nem mondjuk egy Puccini ária, ami talán jobban illene hozzá? Azért, mert mindig arra a ferde esténkre emlékeztet, amikor először mentünk el csak ketten, hogy megmutassam neki, milyen egy igazi Vicky bratyó féle buli. Még homályosan dereng ahogy a karaoke bár mögötti konténerek egyike fölé hajol, én pedig állok mögötte és tartom a homlokát. A hangszórókból pont ez a szám szólt, tökéletes aláfestésként szolgált Matteo barátom öklendezése mellé.
-Te figyu már! Kik azok a sirató asszonyok körülötted? - Azért csak felteszem már a tíz milliós kérdést. Egy; böki a csőrömet nagyon. Kettő; ha azért vannak itt, mert velem ellentétben ők már értesültek néhány részletről a közelgő temetésemmel kapcsolatban, akkor talán jobb, ha nem tökölök többet és egyszerűen csak ugrok.
-Kettőt is? Nem lesz ez egy kicsit sok?! Lássuk! Én vagyok a leglehengerlőbb az összes barátod közül, és nem lenne, aki legközelebb fogja a homlokod, amikor éppen kagylózol a rókával. - A telefonomat beszorítom fülem és vállam közé, csak addig ameddig szabadon maradt két kezemet az arcom elé teszem, hogy ujjaimból egy szívet formálhassak. Csak most, csak neki. A mai terveim közt nem szerepelt, hogy még egyszer farkasszemet nézzek ebből az ötven...ööö... bocsánat, öt méteres távolságból az aszfalttal, de amikor kántálni kezd valami gyomokról amiken szerinte teljesen biztonságos lenne lejutnom, újra kavarogni kezd a gyomrom. De vagy ez, liánon lengedezés, vagy bemutatkozom a bella szüleinek, belemegyek egy kényszer házasságba, és oda a jövőm a boldogságommal együtt.
-Padre nuestro, que estás en los cielos... - Gyorsan hadarom a Miatyánkot, ami minden nyelven ugyanolyan rémisztően hangzik. Főleg, ha éppen az előző esti numerád erkélyéről próbálsz észrevétlenül lemászni. Hogy vonalba tudjak maradni, jobb híján a telefont beépítem a tokám redői közé, meghúzogatom a nadrágomat, és nekiindulok. Először csak az egyik, majd a másik lábamat is átlendítem a korláton. Fejemben ez alatt lejátszódik a Titanic híres jelenete, szinte hallom ahogy a vonós négyes az utolsót húzza a süllyedő hajó fedélzetén.
-Iftefem... - Dadogom halálra váltan ahogy lassan lejjebb ereszkedem, hogy belekapaszkodhassak az említett növénybe. Először az egyik, majd a másik kezemmel is. A gaz persze furcsán recsegni, ropogni kezd alattam. A homlokomról patakokban folyik a víz, és ahogy elindulok lejjebb, rögtön megérzem azt a furcsa, kellemetlen bizsergést, súrlódó érzést valahol középtájon. Lepillantok, azért mégis csak legyen némi fogalmam arról, hogy mi történik a királyi ékszerrel!
-Baffa mef! Kifakadt a gafám! - Hőbörgök artikulálatlanul, a telefont igyekezve továbbra is az összeszorított tokámban keletkezett kis redőkkel megtartani, de nincs mit tennem, folytatom az utamat.
-Mefélj falamit! Mifan affal a jánnyal? Ofilia? -  
:shop:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I am in trouble
I am in trouble Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
I am in trouble
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» ~ here comes trouble
» Am I in big trouble?
» Heny && Ana - getting trouble
» You know, I am always in trouble ...
» You're in a big trouble, Mr!

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: