New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 59 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 46 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Heather Burton
tollából
Ma 12:34-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 12:27-kor
Adriana Corazon Carrillo
tollából
Ma 12:25-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 11:49-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 11:48-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 11:39-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 11:26-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 11:25-kor
Dorian J. Lester
tollából
Ma 11:25-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Rosalie & Cassidy
TémanyitásRe: Rosalie & Cassidy
Rosalie & Cassidy  EmptyVas. 14 Május - 23:23

Cassie & Rosie

- Mennyi mindenről derül ki így felnőtt fejjel, hogy a szüleink miért is mondtak rá jogosan nemet, igaz? - Halk nevetés tört ki belőlem, miközben finoman megráztam a fejemet is. Ugyan kettőnk közül csak Cassie van abban a helyzetben, hogy ezt a saját bőrén is megtapasztalja, de a vele való beszélgetésekből - vagy bármelyik másik már édesanyává vált barátnőm és ismerősöm által - mintha én is betekintést nyertem volna a szülőség egy apró szeletébe. Egyáltalán nem állt tőlem távol a gondolat, hogy egyszer én is anyává váljak. Vágytam arra, hogy egyszer olyan családom legyen, mint amilyen a miénk is volt, még mielőtt Zai eltűnt volna. Talán az egyik legnagyobb hibám az, hogy hiszek abban, hogy létezik ilyen élet. Amiben boldogak lehetünk és ha vannak is bizonyos akadályok, amelyeket meg kell másznunk és amelyeket le kell győznünk, de az egész megéri, mert a végén mégis megkapjuk, amire vágyunk. Nem pusztán saját magam számára akartam ezt a boldogságot, hanem a családtagjaim, barátaim és akár ismeretlenek számára is. Nem csak azért, hogy ennyire jóindulatúnak tűnjek. Tényleg hittem benne, hogy ha mindenki csak egy fokkal lenne kedvesebb a másikkal, máris szebb világban élnénk.
- Szuper, akkor nem felejtem el az órája után felvetni neki. - Mosoly költözött az arcomr,a hallva, hogy Cassie szerint is jó ötletnek tűnik az itteni kiskutyák gondozásának felajánlása a kislánya számára. - Ami azt illeti lehet, hogy vannak. - El kellett gondolkodnom rajta, hogy milyen friss információim is vannak ebben a témában. - Volt egy kutyus, ami Ira szerint már közel járt hozzá, hogy meglegyenek a kölykei. De múlt hét óta mintha nem beszéltem volna vele erről. Rákérdezek nála, ha találkozunk vele. - Mármint ha éppen erre jár, mert én nem feltétlenül terveztem sehová rángatni a barátnőmet ebben a pillanatban. Ami azt illeti, lehet hogy magunktól is megtaláltuk volna később a szóban forgó kutyust - és talán a kiskutyáit is -, de ha van segítség, miért is ne kérdezném meg tőle?
- Miért? - Tettem fel könnyedén a kérdést. Értettem amit mondott, de szerettem volna hallani, hogy miért utasít vissza valamit, ami még jó is lehet számára. - Én azt gondolom, hogy ha valami nem működik már akkor, amikor csak ketten ismerkedtek és Lotte nincs a képben, akkor Lottéval sem működne. De előre ne mondd, hogy nem működhet valakivel. - Ha elkezdtem volna most dicsérni Cassidy minden jó jellemvonását, és tulajdonságát, lehet hogy itt kellett volna maradniuk estig és Lotte alvásideje is megkezdődne, mire be tudnám fejezni. Kevés vonzóbb dolog lehet egy nőben, mint az, hogy mennyire képes a saját lábán állni és mégis bevallani, ha valamikor segítségre van szüksége. Szerintem Cassienek megvoltak ezek a tulajdonságai, a szépsége és kedvessége mellé, nem beszélve a humoráról. Lotte ezt biztosan tőle örökölte. - Lehet, hogy csak olyan pasival kellene próbálkoznod, akinek már van gyereke és megérti milyen szülőnek lenni. Bevállalnál ilyet? - Részben viccelni próbáltam, részben komolyan is gondoltam a kérdést. Logikusnak tűnne, hogy egy ilyen férfival értenék meg a legjobban egymást, de az exek mindig kényes téma voltak ilyen téren, ezt pedig részben tapasztalatból tudtam mondani. Voltam már olyan férfival, akinek én voltam a legújabb párja egy félresikerült kapcsolat után, és tény és való, hogy azért lett vége, mert úgy éreztem hárman vagyunk abban a kapcsolatban. Egyáltalán nem jó értelemben.
- Igazad van - lassan bólintottam. Valójában arra is kíváncsi lettem volna, hogy minden gyereknél van-e olyan időszak, amikor a legjobb nevelés ellenére is úgy érzi el kell hallgatnia bizonyos dolgokat a szülei vagy testvérei elől. Az én öcsém például biztosan nem mondott el mindent a szüleinknek és én sem voltam érdemes arra, hogy minden titkával tisztában legyek, bármennyire vágyom most arra, hogy bár mégis megosztott volna velem mindent. Akkor lehet, hogy megtalálta volna a rendőrség, mert több információval szolgálhattunk volna.
- Nem lehet valakinél bejelenteni, hogy ha ilyet csinálnak a gyerekekkel? Nem normális. - Rosszalló grimaszra húzódott a szám, miközben a fejemet ingattam. - Kire bízza az ember a gyerekeit, ha már az óvodában és iskolában is ilyen dolgok történnek? - Akár úgy is feltehettem volna a kérdést, hogy hogyan lehet az, hogy ilyen embereket alkalmaznak gyerekek közelében. Személy szerint sosem toleráltam azokat a tanárokat, akiket jobban befolyásoltak a saját érzelmeik, mint a józan eszük. Aki nem tud emberekkel, különösen gyerekekkel bánni, az ne olyan hivatást válasszon, ami ennyire meghatározó a gyerekek és fiatalok számára.
- Szerintem te vagy számára a tökéletes édesanya. - Mosolyogva viszonoztam Cassie pillantását. Senki nem hibátlan és ezt nem is állítottam úgy, hogy valójában nem voltam ott a nap huszonnégy órájában a barátnőmmel és a kislányával. De ahogyan egymással viselkedtek, ahogyan Cassie odafigyelt a szőke hercegnőre és ami csillogott a szemében, amikor a kislányáról beszélt, elég árulkodó jelek voltak. Lotte pedig annyi szeretetet adott vissza neki és az egész világnak, hogy hiba lett volna azt mondani, hogy Cassidy nem jó anya. Épp ezért hasonlóra nem is vetemedtem volna, gyakorlatilag soha.
- Te leszel az első akinek elmondom, ha gyerekem lesz, jó? - Nevetve pillantottam rá. Unfair ajánlat volt ez a jövőbeli gyerekem édesapjával szemben, de vannak bizonyos ígéretek, amelyeket mindenképpen be kell tartani.
- Viszont mindegy mennyi idősek vagyunk, bizonyos kapcsolatokba energiát kell ölni. Mindegy, hogy baráti, vagy egy párkapcsolat. Nyilván nem kell erőltetni bizonyos dolgokat, de ha valakiben nincs meg az a természetesség, amivel fenn tud tartani egy kapcsolatot, az annak az embernek egész sok energia. - Valójában én is inkább azok közé soroltam magamat, akiknek nem esik nehezére szocializálódni és minden emberhez szólni egy jó szót, vagy észben tartani a barátaim szülinapját. De vannak, akiknek ez nem megy csak úgy, és ezt is hajlandó vagyok elfogadni.
- Akkor mondd, te mikor találkoztál utoljára egyel? - Jókedvűen billentem felé, hogy a vállammal finoman meglökjem az övét. Én szerencsés voltam, amiért elmondhattam, hogy viszonylag sok ember megfordul itt nálunk a lovardában, ezért nem vagyok kiéhezve a jóképű férfiakra. Most különben is csak egy van, akinek igazán szívesen szentelem a figyelmemet és akinek a figyelmét én magam is szeretem megszerezni.
- Szóval ne gondolkodjak annyit - vontam le a szavaiból a következtetést, ami az én fejemben megfogalmazódott. Szerettem volna, ha tényleg eleget tehetek ennek és nem rugózom annyit azokon a körülményeken, amelyeken egyébként sem tudok változtatni. Dan olyan családból származik amilyenből, én pedig szintén nem tudom meghamisítani a sajátomat. Ezzel nem volt mit tenni. - Amikor vele vagyok, nem gondolkodom ilyeneken. Eszembe sem jut, hogy mi lenne ha, vagy hogy talán nem helyes amit teszek. - Önzőnek lenni elvégre senki szerint nem pozitív tulajdonság. Én pedig önző vagyok abban a tekintetben, hogy kiélvezem minden pillanatát Dan társaságának.
- Igen, talán el kellene mondanom neki. - Az ajkamba harapva gondolkodtam el azon, hogyan is nézne ki egy ilyen beszélgetés. Hiába gyakorolnám be amit mondani szeretnék neki, ha meglátnám, biztosan minden kimenne a fejemből. Ilyen hatással van rám néha.
- Ugyan! Nem tudom rólad elképzelni, hogy hagyod, hogy valaki porcelánbabaként kezeljen és ne engedjen téged a saját fejed után menni. - Cassiet a legjobb jóindulattal is vadnak lehetett volna nevezni. De még csak nem is ez a legjobb szó rá. Inkább szabad. Olyan, aki nem hagyja, hogy kalitkába zárják, mint egy énekesmadárkát.
- Most elkezdtem izgulni... - nevetve pillantottam a nőre. Tényleg érdekelt, hogy mit gondol Danról, de nem is tudtam volna elviselni, ha nem tartja szimpatikusnak. - Ha nem tartod majd szimpatikusnak, akkor kérlek inkább ne mondd el. Szeretnék az illúzióim rabja maradni - jókedvű nevetés tört ki belőlem, miközben szó szerint bevallottam, hogy képes lennék hazudni magamnak. Ráfoghatnám, hogy azért alakult ki nálam ez a viselkedés, mert így könnyebben meg tudom védeni a saját szívemet attól, hogy újra meg újra összetörjön ebben a kemény világban, de édesapám betegsége és az öcsém eltűnése után kevés dolog van, ami jobban meg tudna rendíteni. Azt hiszem. Az ördögöt elvégre soha nem szabad a falra festeni.
- Feljött, hogy melyikünk mitől fél... - Tisztában vagyok vele, hogy nem minden első beszélgetés indul így. Mégis mosolyogva kezdtem bele az egészbe. - Úgyhogy fogadást kötöttünk, hogy segítünk egymásnak legyőzni egy-egy félelmet. - Személy szerint roppant szórakoztatónak tartottam a dolgot, mert magában hordozta az újabb találkozások ígéretét. Egy félelmet elvégre nem lehet csak úgy, egyik pillanatról a másikra legyőzni, annak idő kell. Én pedig hajlandó voltam időt adni magamnak Dannal.
- Á, szóval egy idősebb férfiről van szó? - Így már jóval szórakoztatóbbnak tartottam a dolgot, de nem akartam Cassie arcába nevetni, mert lehet, hogy számára közel sem volt ennyire szórakoztató, hogy Lotte randiguru akart lenni. Pontosabban az is volt. A szám elé emeltem a kezemet, amit aztán ökölbe szorítottam és végül torokköszörüléssel lepleztem a nevetésemet. Ki tudja milyen sikerrel.
- Néha kell, hogy mást nyúzzon a gyerek és ne az édesanyját. - Mosolyogva néztem össze a nővel. - De ha már Lotte a nagyszülőkkel pizsipartizik. Egyszer el kellene mennünk valahová a lovardán kívül is. - Jelen esetben nem közös kávézásra gondoltam, nem is feltétlenül arra, hogy felnőtt nőkként végig kellene szórakoznunk a New York-i éjszakát valamilyen felkapott helyen. - Ó, pont erre gondolok. - Sokat mondó pillantással néztem rá. - Menjünk el vásárolni, vagy foszd ki a szekrényemet, meghívlak magamhoz bármikor. - Abban persze nem voltam biztos, hogy egyezik a stílusunk, vagy épp a méretünk, de lehet, hogy elcsodálkoztam volna a valóságon. Ugyanakkor határozottan azon az állásponton voltam, hogy Cassie nem hagyhat ki csak azért egy jó randit, mert azt állítja, hogy nincs mit felvennie. Minden nő ezt állítja.
- Itt valójában az a kérdés, hogy te szeretnéd el és mit érzel legbelül, lenne-e kedved folytatni és váltani arra a szakmára, amit tanultál? Még mindig annyira vonz? - Vannak bizonyos szerelmek, amelyek örökre szerelmek maradnak és épp ezért nem szabad őket elengedni. Aztán vannak olyanok, amelyek csak bizonyos élethelyzetben működnek és később hiába próbálunk hozzájuk kapcsolódni, nem megy. Ezeket kell idővel elengedni.- Szerintem ha úgy érzed, hogy be kell fejezned és azzal kell foglalkoznod, akkor érdemes újra próbálkozni. - Talán ez az a pont, amikor még Lotte számár a legfontosabb, de újra megjelenik a képben ő maga és a saját vágyai is. Ez pedig becsülnivalóbb, mint bármi más.
- Ha befejeznéd a képzést, nem köteleznének arra, hogy ügyeletet is vállalj? - Előre szaladtam ugyan, de talán jogos kérdés volt, pont azért, mert Lotte idő közben képbe került. Emberekről gondoskodni lehet, hogy örök szerelem Cassie számára, de a kislánya is egy ember, aki szintén gondoskodást és az édesanyja társaságát igényli. Itt jön a képbe a dilemma, amire már biztosan a barátnőm is rátalált.

1703 | outfit | ×


Tattoo your name on me
So I can wear it on my sleeve Make sure that everyone knows it 'Cause, baby, you're the one thing that I can't live without You kiss me and there ain't a doubt · · · · · · · · · · · · ·
mind álarcot viselünk
Rosalie A. Silvera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rosalie & Cassidy  4f3b33c0dbb8f5b884f1c6be23560779bb7c86e5
Rosalie & Cassidy  0d85050afcd97c8564fa504bd9d6dcf1adfbd800
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
I've not always been the optimist
For you I've always tried To pick my head out of the sand See colour through your eyes Always see the bright side Make clouds turn into blue sky
♫ :
~ I wanna drive you... wild, wild, wild
I wanna love you
for miles and miles ~
★ családi állapot ★ :
Rosalie & Cassidy  2a9da9b04af0e7a16fe3928fb2833d79bc8c42db
I'm glad I found someone like you
To see the sadness and the truth I feel your touch deeper than my skin Every chemical rushing in Now I've found your love Like serotonin
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Rosalie & Cassidy  D87ed44414cd031df9f0f062bd2ac6f75e826497
★ idézet ★ :
I never fully realized what it meant to hurt [ to truly hurt ] until I wanted you to such a great extent, only to have no other choice but to convince myself that I didn't.
★ foglalkozás ★ :
lovász, lovasoktató
★ play by ★ :
Emeraude Toubia
★ szükségem van rád ★ :
Rosalie & Cassidy  Tumblr_ol1rfti7rP1v0duxko5_500
★ hozzászólások száma ★ :
72
★ :
Rosalie & Cassidy  F19a40b1cff4ac569591a638c6bfa23c3f6a9f86
TémanyitásRe: Rosalie & Cassidy
Rosalie & Cassidy  EmptySzer. 26 Okt. - 23:31

Rosa & Cassie


- Igen, ezzel teljesen tisztában vagyok – halkan sóhajtottam fel, miközben pár elszabadult tincset tűrtem a fülem mögé. Szerettem volna azt gondolni, hogy ha tolok az állattartás gondolatán, akkor idővel könnyebb lesz eltartanunk mondjuk egy kutyát. Ugyanakkor, ahogy cseperedett a kislányom, folyamatosan azzal szembesültem, hogy a költségek egyáltalán nem csökkentek. Idővel nyilvánvalóan már nemcsak azzal fogok szembesülni, hogy mennyire megfizethetetlen ára van mondjuk a játékoknak, hanem a lányom más, talán még drágább dolgok iránt fog érdeklődni. Ilyenek lehetnek kirándulások, táborok, majd pedig koncertek, vagy esetleg fesztiválok. Mivel én is rengeteg ilyen programon vettem részt fiatalon, egyáltalán nem akartam azt, hogy a lányom hiányt szenvedjen bármiben. Ugyanakkor már végre megértettem a másik oldalt is. Talán sokszor akaratos voltam, és túlzottan akartam dolgokat, a szüleim pedig mindig mindent biztosítottak nekem. akkor is, ha nem feltétlenül volt miből, ezt pedig a saját bőrömön érezni egyszerre törte össze a szívem és gondolkoztatott el azon, hogy ha újrakezdhetném, akkor talán jobb gyereke lennék a családomnak.
- Az nagyon jó lenne! – egyáltalán nem lepett meg, hogy Rosie talált megoldást erre a problémára, hiszen nem véletlenül dolgozott itt – Szerintem Lotte is boldog lenne tőle. Vannak most kiskutyák is?
Szinte biztos voltam benne, hogy a lányom élvezné a nagyobbak etetését és simogatását is, de összességében jobban örülne neki, ha tudna valamit nevelni. Később pedig biztos azzal hencegne az oviban, hogy egy kiskutya az ő etetésétől függ még akkor is, ha ez nem a szó szoros értelmében igaz. Mert nyilvánvalóan az itt dolgozók nem fogják éheztetni az állatokat csak azért, hogy Lotte etethesse őket.
- Rendben, úgy érzem, hogy ezen a ponton már teljesen felesleges lenne bármilyen téren ellenkeznem – nevettem el magam halkan, mikor úgy döntöttem, hogy beadom a derekam. Összességében csak az járt a fejemben, hogy ez a szerelem biznisz már talán annyira nem nekem való. Úgyis rácáfol majd az idő erre, ha arról van szó, szóval abszolút nem aggódtam magam miatt. Sokkal inkább féltem attól, hogy a megérzéseim még így is csalhatnak és rossz partnert nézek ki magamnak, aminek Lotte issza majd meg a levét. Jó lett volna, ha már tényleg beadom a derekam arra, hogy megházasodjak, akkor nem azon kell gondolkoznom, hogy miként hagyjam el az illetőt a lányom érdekében. Nem voltam benne biztos, hogy a rossz párkapcsolati döntéseim fényében egyszer valóban képes leszek arra, hogy ténylegesen felelős felnőtt módjára járjak el.
- Ha mégsem működne az nagyon kellemetlen lenne – visszakoztam még mindig. Összességében azok, amiket elmondott nekem olyanok voltak, amikkel a szüleim is tömték a fejem. Én világ életemben leginkább átlagosnak gondoltam magam, idővel persze kifejezetten örültem annak, hogy az a bizonyos szemöldök típus divatba jött, amivel én magam is rendelkeztem. Jó, hogy hallgattam anyára azzal kapcsolatban, hogy nem érdemes kiszedetni. Mindig állította, hogy egyszer újra divatba fog jönni az, ha az embernek nem egy vékony semmi van az arcán. Utólag belegondolva már én is gáznak tartom, amit tiniként művelni akartam magammal, mert ennyi erővel le is borotválhattam volna az egészet.
- Szerintem a gyereknek éreznie kell, hogy otthon mindent elmondhat – persze ezt könnyű volt így mondani – Mi mindig kérdezzük a napjáról. Ez egy módszer arra, hogy érezze azt, hogy nyitottak vagyunk arra, ami vele történik. Egy idő után már saját magától mondta el az ovis menetrendet.
Mert nem lehet állandóan csak a játékokkal játszani. A lányom komoly hölgyecske, emiatt neki időbeosztása van, ezt ő maga szokta mondani. Lotte általában reggel egy órát szórakozik a barátaival, majd a tízórai után szoktak rajzolni majd, ha az egy órás, délutáni szunyókálás is lement, akkor mehetnek ki játszani. Egyébként ez volt az egyik dolog, amit az óvodában szerettem. Szokásokat neveltek a gyerekekbe, közben pedig odafigyeltek arra, hogy sok foglalkozáson részt vegyenek, fejlesszék a kézügyességüket, a szabad levegőn is töltsenek időt, illetve rengeteg kirándulást és klubot tartottak fenn nekik.
- Ugyanezt a kérdést tettem fel én is magamnak – sóhajtottam fel, aztán egyszerűen megcsóváltam a fejem – De ezek után nem lepődnék meg, ha ilyen történne. Sajnos Brooklynban sem feltétlenül olyan a nevelés, mint Bronxban.
Nyilván vannak jobb környékek, de összességében nem az, ahova Lottét is be tudtam íratni. Nyilvánvalóan egy magánintézmény lenne a legjobb a számára, mivel pont annyi gyerekkel lenne összeeresztve, amennyivel egészséges kapcsolatot tud ápolni.
- Tapasztalatból mondom, imádnád az egészet – én is éreztem, ahogyan sokkal lelkesebben kezdek el beszélni, holott korábban soha nem lettem volna képes arra, hogy egyáltalán megpróbáljam elképzelni azt, hogy pontosan milyen, amikor az ember anyává válik. Talán most nőttem fel igazán a feladathoz – Ilyenkor egyszerűen ő válik valahol a világoddá. Én mindenben Lottét látom.
Ettől függetlenül megőriztem a saját identitásomat is. Ugyanakkor bármit megláttam egy üzletben, akaratlanul az jutott eszembe, hogy az adott ruhadarab, hogy állna Lottinak, hogy egy játék mit váltana ki belőle. Magam elé képzeltem a boldogságát, a mosolyát, ez pedig az enyémhez is hozzájárult.
- Ennyi idősen én arra jöttem rá, hogy az emberi kapcsolatok akkor működnek a legjobban, ha nem bántjuk őket nagyon – mosolyodtam el – Olyan természetesnek kell lenniük, mint ahogyan mi itt fesztelenül beszélgetünk, különben nem érdemes őket erőltetni.
A legtöbbször talán nem is egy adott személyhez, hanem az emlékéhez ragaszkodunk. Ami engem illet, felkereshettem volna az exem csak azért, hogy számon kérhessem bizonyos dolgokért, de egyáltalán nem láttam ennek értelmét. Ha ő úgy gondolta, hogy mi külön jobbak vagyunk, akkor már szánalmassá váltam volna a saját szememben, ha meg akarom erről változtatni a véleményét. Most pedig már azt hiszem én is hasonlóképp látom a helyzetet, mint ő annak idején.
- Persze, hogy szereted őket – nevettem el magam, miközben a fánkom utolsó darabjait már az ujjaimmal tördeltem és úgy ettem az édességet – Még az apák is büszkék a jóképű fiaikra, szóval talán mondhatom, hogy mindenki szereti őket.
Többek között én is. Nem voltam ártatlan, randiztam azóta, hogy Lotte megszületett, kötöttem mélyebb elköteleződéseket is rövidebb időre. Talán úgy is fogalmazhatok, hogy bizonyos szempontból soha nem változtam sokat, ennek hatására pedig gyakorlatilag felelőtlenül estem bele egy két olyan emberbe, akikkel nem volt összességében semmi gond azon kívül, hogy képtelenek voltunk összeegyeztetni az életünket.
- Szerintem, ha tényleg ki tudod jelenteni, hogy kedveled őt, akkor szimplán a szívedre kell hallgatnod – legalább meg kellene próbálnia ahhoz, hogy ténylegesen azt tudja mondani, hogy ez nem működik. Ha van értelme, legalább egy kicsit élvezhetné a férfivel töltött időt. Hittem benne, hogy Rosie van annyira különleges és gyönyörű, hogy ne törje teljesen össze az, ha valami nem úgy alakul, ahogy eltervezte. Szerintem teljes mértékben benne volt a pakliban, hogy ők ketten nem öregednek meg együtt, de attól függetlenül nyitnia kell, és azt csak akkor tudja megtenni, ha nem agyal minden eshetőségen. Tökéletes kapcsolat és férfi nem létezik.
- Ha úgy érzed, hogy már a részedről elég komoly a dolog, akkor a legtöbb, amit tehetsz, hogy ezt kommunikálod felé – ha elhallgatunk és visszatartunk információkat, abból soha semmi jó nem születik. Én már csak tudtam, mert Loz sokszor eszembe jutott még mostanság is. Vajon, ha mi ezt a helyzetet jobban kezeljük és nem hazudunk magunknak, a szüleinknek, és a gyerekeinknek is, akkor már egy boldog család lennénk együtt? Sosem tudjuk meg erre a választ, én pedig minden erőmmel állítom azt, hogy egyáltalán nem kerülöm őt. Csak újabban korábban kelek a szokásosnál, mert szeretek a könyvesboltban kávézni. Nem arról van szó, hogy kínos vele töltenem az időt a történtek után, még véletlenül sem.
- Pedig okkal lehetne rólam hasonlókat gondolni – soha nem voltam az a nő, aki Hamupipőke szindrómában szenvedett és a hercegét várta volna. Ettől függetlenül megértettem és talán egy kicsit egyet is tudtam érteni azokkal a sztereotípiákkal, amik miatt skatulyába zárhatnának. Dale egy tisztességes, felvilágosult férfinak tűnt, de ettől függetlenül tuti beleképzelném a helyzetbe azt, hogy véletlenül flörtöltem vele, és az is rosszul sült el, ami miatt azt gondolhatja, hogy mindenáron meg akarok fogni egy pénzes férfit. Valójában szerintem nincs azzal tisztában, hogy mennyire el tud varázsolni egy hozzám hasonló nőt… Vagy leginkább bármilyent.
- Alig várom, hogy találkozzak vele! – mindezt azért gondoltam fontosnak megjegyezni, mert nem akartam menekülőutat adni neki. Ha ő bizonytalan volt, akkor talán nekem kellett ránéznem a férfire. Ha már kettőnknek van benyomásunk róla, akkor legalább össze tudjuk dugni a fejünket és kibeszélhetjük a tapasztalatokat.
- Miféle fogadást? – nyilvánvalóan nagyon is érdekeltek a részletek. Egyre inkább kezdett kíváncsivá tenni az, hogy miféle férfi miatt lett a barátnőm ennyire izgatott. Biztos voltam benne, hogy nem lehet átlagos azok után, ha ennyire fellelkesült egy fogadás miatt. Ezen a ponton gondolkoztam el azon, hogy vajon én mifélét kötnék mondjuk Dale-lel. Egyáltalán fel mernék hozni neki hasonlót? Magam sem voltam benne biztos, ráadásul az ő kapcsolatuk ezek szerint játékos lehet, közöttünk pedig nincs semmi egy véletlen találkozáson, kívül. Mégis, amióta szóba került… Nem ez az első pillanat, hogy rá gondolok.
- Bárcsak korban is közelre lőne! – nem kezdtem el forgatni a szemeimet, de azért kihallatszódott a hangomból a frusztráltság. Összességében örültem volna annak, ha a lányom nem azzal szórakoztatja magát, hogy lejárat minden létező pasi előtt, aki él. Ilyenkor mindig anya és a jóslata jut eszembe. Vajon, ha eleget mondogatom majd ugyanezt Lotténak, akkor az ő gyereke nála is nagyobb boszorkány lesz majd? Csak reménykedni mertem benne, hogy alapvetően mindezt meg fogom élni.
- Akkor ma éjszakára talán le is fogom passzolni nekik. Addig is majd a nagyapja haját ráncigálja és neki hisztizik, ha olyanja van – mindezt természetesen nevetve jegyeztem meg. Nem volt a lányom túlzottan engedetlen, de azért olykor nehezen bírtam vele. Nyilván a szüleim pedig minden apróságot elnéztek és engedélyeztek, mert nekik ez a dolguk, nem a nevelés. Teljes meggyőződéssel merem kijelenteni, hogy amennyit dolgoznak értünk, legalább annyira könnyen rontják el a munkámat is a gyerekkel.
- Ha ez tényleg így van, akkor nem értem mit vacakolsz ennyit – ezek szerint látványosan vonzódott hozzá, és az a férfi, aki nem ugyanezt érzi Rosie-val szemben, valószínűleg homoszexuális, vagy jóval fiatalabb lehet nála… Esetleg túl idős vagy házas – Rendben, én is így teszek majd. Bár nekem vannak olyan problémáim is, amik fel sem merülhetnek nálad. Például, ha randira lennék hívva, nem is nagyon lenne mit felvennem.
Magam sem tudom, hogy miért gyártottam több kifogást. Voltak ruháim, de a legtöbb inkább nappali, hétköznapi viseletre volt alkalmas, ami miatt mondjuk, ha egy bárban találkoznánk, akkor végleg meg lennék lőve. Nem is beszélve arról, hogy a körmeimről lepattogott lakk egyszerűen gusztustalanul nézett ki, de anyaként nem mindig van arra időm, hogy kedvemre lakkozgassam őket és a sminkkészletem is leginkább szegényesnek volt mondható.
- Sokat gondolkoztam ezen – magam sem tudom, hogy egyáltalán miért teszem fel a kérdést, de azért megpróbáltam – Szerinted lenne értelme folytatni azt, amit abbahagytam? Elsősorban most a főiskolával kapcsolatban merült ez fel bennem.

1 733 szó|| outfit


things haven't been quite the same, there's a haze on the horizon, babe, it's only been a couple of days, and I miss you, when nothin' really goes to plan, you stub your toe or break your camera
                     I'll do everythin' I can, to help you through

Rosalie A. Silvera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Cassidy Jeong-Hasler
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rosalie & Cassidy  Jy3L12l
Rosalie & Cassidy  U6hqobD
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
white petals daisy.
Love that sheds tears in lies, it's a crying blue bird, flying away, a person crying over lies, I'm just living, you are a bright sun, you should be happy in the end
♫ :
rootsautumnsunflower
★ családi állapot ★ :
Rosalie & Cassidy  6cHKPgs
Life was a willow and it bent right to your wind
Head on the pillow, I could feel you sneaking in, as if you were a mythical thing, like you were a trophy or a champion ring, and there was one prize I'd cheat to win
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Rosalie & Cassidy  0OMaTNH
★ foglalkozás ★ :
könyvesbolti eladó - körmösnek tanul
★ play by ★ :
Lily Collins
★ hozzászólások száma ★ :
58
★ :
Rosalie & Cassidy  6HvGBil
TémanyitásRe: Rosalie & Cassidy
Rosalie & Cassidy  EmptyVas. 27 Feb. - 23:47

Cassie & Rosie

- Szerintem Lotte már most is elég jó érzékkel bír az állatokhoz, biztosan tetszene neki, ha lenne saját állata. Viszont a felelősség a tiéd lenne, hogy el is tartsd. - Nincsen komoly tapasztalatom a gyereknevelésben, viszont épp elég kiskorúval találkoztam már a lovardában, akiket egytől egyig meg kellett tanítani arra, hogy a nálunk élő lovakat nem pusztán a saját szórakozásukra lehet használni, hanem el is kell látni azokat - nem csak az etetésre és az itatásra gondolok ezzel, hanem a csutakolásra, a boxok kitakarítására. A lovakat is épp úgy kell védeni a téli időjárástól és attól is, hogy túl legyenek hajtva. Ez is része a tanulási folyamatnak, amire a gyerekek nagy többsége nyitott. - Ha szeretnéd, jelképesen örökbe adjuk nektek valamelyik kutyánkat és az óra után Lotte segíthet enni adni neki. - Hazavinni természetesen nem ajánlott, mert a kutyák többsége is jócskán társasági lény és élvezik, ha nem kell hosszú órákat otthon tölteniük egyedül. Amíg Cassie munkában van, Lotte pedig óvodában, ez a dolog egész egyszerűen elkerülhetetlen lenne. Nálunk a lovarda területén viszont számos olyan állat volt, akikkel barátkozhatnak ezek a négylábúak.
- Ezt teljesen meg tudom érteni. - Aprókat bólintottam, miközben beszéltem. Őszintén szólva én magam is úgy álltam minden kapcsolatomhoz eddig életem során, hogy arra vágytam, hogy ne ne érjen csak úgy véget, hogy az együtt töltött idő jelentsen valamit a másik félnet, amit meg akar tartani. De függetlenül attól, hogy valaki egyedülálló szülő, vagy egy szingli ember, azt hiszem az mindig benne lesz a pakliban, hogy akit szeretünk és akiben bízunk, idővel kiírja magát az életünkből valamilyen módon. Nem kell ennek pusztán az ő hibájának lenni, azt hiszem mi emberek csak nem arra vagyunk programozva, hogy könnyedén nyugalomra találjunk, vagy hogy elsőre sikerüljön megtalálnunk azt, aki mellett egy életet is le tudunk élni. Ezt persze ilyen formában nem terveztem és nem is fogom Cassidy fejéhez vágni, mert nem vagyok az ő élethelyzetében és érthető módon ő a lányát tartja az elsőszámú prioritásnak, amiből sem elvenni nem akarok, sem hibának titulálni. Valamilyen szinten mégis él bennem a remény, hogy egyszer meglát egy olyan lehetőséget, ami duplán szolgálja a javukat, nem csak a kislányáét, hanem az övét is, az ő boldogságát is. - De ne felejtsd el, hogy te se zárkózz el a lehetőségek elől. Lotte biztosan nem fog felelősségre vonni néhány randi miatt, amiről nem számolsz be neki. Hozzám bármikor elhozhatod, ha a szüleid nem érnek rá vigyázni a leányzóra. - Úgy érzem jól kijövünk a kislánnyal, még ha olyan túlzottan hosszú időt nem is töltöttünk még együtt. Utólag persze lehet, hogy másképp fogom gondolni, de ezt azért sem gondolom, mert tisztában vagyok vele, hogy én magam is szeretnék saját gyereket, ezért nem okozhat nehézséget más gyerekére vigyázni.
- Férfi alkalmazottaink vannak, nekem pedig van szemem. - Nem csak arra van persze szemem, hogy lássam a saját barátnőm szépségét, hanem történetesen arra is, hogy ismerjem már annyira azokat a férfiakat, akikkel együtt dolgozom, hogy tudjam milyen az, amikor mosoly bujkál az arcukon, ha számukra szimpatikus vendég érkezik a lovardába. - Te pedig szép vagy, csinos és kedves is, ezek a lehető legjobb tulajdonságok kezdetnek. De nem szeretnélek semmire rábeszélni. - Még csak azzal sem vagyok tisztában, hogy Cassie pontosan milyen emberre vágyna, ha épp nézelődne.
- Butaság lenne a részükről, mert Lotte semmivel sem kevesebb náluk. Kár, hogy a gyerekek néha olyan fura dolgokba is bele tudnak kötni. - Nem véletlenül szokták mondani, hogy a kis krapekok kegyetlenül őszinték tudnak lenni. - Szerinted min múlik ez? - Egy édesanya véleménye mégiscsak konkrétabb lehet az enyémnél. Épp ezért pillantok most Cassie felé, felvont szemöldökkel és kíváncsi pillantással.
- Na és ha szegény gyerek történetesen allergiás arra az adott ételre? Akkor is belekényszerítette volna? - Felháborítónak tartom magát az elképzelését is, mivel nekem épp elég tapasztalatom van abban, hogy mennyire nem szabad erőltetni valamit, amire egyik fél -  sincs felkészülve.
- Sosem gondolkodtam azon, hogy milyen gyereket szeretnék majd. De egy kislánynak valóban örülnék - mosoly jelent meg az arcomon. Őszintén szólva én magam is azon emberek körébe tartozom, akik örülnének bármilyen gyereknek, nemtől és egészségtől függetlenül, még ha utóbbi járna is nehézségekkel. De egy baba akkor is egy baba, én pedig ugyanúgy tudnám szeretni.
- Abszolút. De gondolom ők ezzel próbálnak nekünk segíteni. - Még ha olykor olyan tanácsokat is kapunk a szüleinktől, amelyeket élből nem akarunk követni, mert más az álláspontunk az adott kérdésben. Én magam sem tudnám felróni az ilyesmit a szüleimnek, mert ha adott esetben fel is háborít a dolog, később mindig rájövök, hogy csak jót akarnak nekem. Nekem pedig örülnöm kell, hogy még velem vannak, különösen apa.
- Nagyon egyet tudok érteni. Szerintem mindenkinek kell valami olyan, ami csak az övé, hobbi, munka, bármi. - Finoman megvonom a vállaimat. Tény, hogy minden ember életébe kell valaki, akivel megbeszélheti, ha nehézségeken megy keresztül. De nem az egész élet szól arról, hogy panaszkodjunk valakinek arról, hogy mi mindent alakul rosszul, vagy mi érint minket negatívan. Meg kell találnunk azokat a dolgokat, amiben örömünket leljük és ha az eredményét, vagy az élmény egyes részeit meg is osztjuk másokkal, de maga a folyamat mégiscsak a miénk. Jobban azt hiszem nem tudnám szavakba önteni. - Szerintem az együtt töltött időre is szükség van. De nem minden áron és minden pillanatban. - Erről szól az én idő. Ha nem ugyanazt a példát hozom, mint a közös vállalkozás, az embereknek egyébként is nagyon eltérő a menetrendje és rutinja. A másik félnek csak tudnia kell elfoglalni magát, amíg a párja nem elérhető. Szerintem manapság erre nem képesek sokan és emiatt adódhatnak kisebb-nagyobb problémák egy-egy kapcsolatban - de persze szakértő sem vagyok, ez csak az én véleményem.
- Ó, attól még én is szeretem a jóképű pasikat - nevetve feleltem a nőnek. Eszemben sincs letagadni a dolgot, ráadásul felesleges is lenne. Mindenki máshoz méri a saját standardjeit, legyen szó belső tulajdonságokról, vagy kinézetről. Akár nagyképűségnek tűnik akár nem, azt kell, hogy mondjam, hogy nekem mindkettő fontos, különböző mértékben. Nyilván teljesen más kérdés, hogy ki tűnik nekem jóképűnek és más kit tart annak.
- Aranyos tőled, hogy így gondolod - mosoly terült el az arcomon, még annak ellenére is, hogy nem terveztem rögtön megváltoztatni az álláspontomat csak és kizárólag amiatt, amit Cassie mondott nekem. Igenis tudom a helyemet és elfogadom, hogy Dan meg én nem ugyanazokból a körökből származunk. Még ha az érzés csak akkor jelentkezett is, ha épp nem együtt töltöttük az időt.
- Szóval szerinted ne gondolkozzak annyit a helyzetünkön? - Valójában tetszik annak a gondolata, hogy csak kiélvezzem azt, ami közöttünk van és lehet még a férfival. De sajnos azzal is tisztában vagyok, hogy milyen az, amikor megszeretek valakit, aztán el is kell engednem. - Nem lennék tőle túl boldog, az tény. - Melyik nő lenne az? Azt hiszem hiába nem az alaptermészetem része, hogy végtelenül féltékeny legyek, mégis tudom hogyan érezném magamat, ha Dant mással látnám. Ha viszont ő úgy döntene, hogy mással akar lenni, akkor is el kellene fogadnom, ha összetörne vele. - Fogalmam sincs, hogy mennyire kellene komolyan vennem a kapcsolatunkat. - Cassie tudja, hogy mennyire tudok ragaszkodni emberekhez és közös emlékekhez. Ezért is van benne a levegőben jelenleg is a tragédia lehetősége.
- Nem tűnsz annak az aranyásó típusnak, remélem nem haragszol meg, amiért így gondolom. - Halvány mosollyal az arcomon pillantottam a nő felé, még a fejemet is teljesen felé fordítottam, hiába néztem az előbb a környéket úgy, mintha Dan hirtelen feltűnhetne, amiért róla van szó. - Olyannal egyébként sem lenne értelme járnod, aki kinéz belőled hasonlókat.
- Nem tudom, hogy az mikor fog megtörténni, de ha lehetőségem lesz rá, akkor feltétlenül. - Talán jobban megbarátkoznék azzal, hogy előbb Cassie ismerje őt meg, mint hogy a szüleim tudjanak róla. Nyilván ennyi idősen senkinek nem tartozom már elszámolással, de mégis, ha komolyabb dologról lett volna szó közöttünk Dannal, arról idővel a szüleimnek is tudnia kellene.
- Igen, képzeld elmentünk egy étterembe, aztán fogadást kötöttünk. - Még most is megmosolyogtatott az élmény. Más számára talán gyerekes lehet fogadást kötni valakivel, aki aztán randira viszi, de az én példám is mutatja, hogy nem lehetetlen, még így a harminc közelében sem.
- Áá, szóval egészen közelre lő. Elismerésem a leányzónak. - Lehet abban némi igazság, amit a barátnőm mondott nekem korábban azzal kapcsolatban, hogy Lotte nem mindig olyan aranyos, mint amilyennek rövid idő alatt tűnik a lovardában. De őszintén szólva engem hidegen hagyott ez, mert én többször látom igazi angyalnak azt a kislányt. Nevetnem kellett azon, amit ezek után közölt velem a nő, ugyanis ténylegesen csak egy gyerek szájából jöhet ki hasonló. - Azt hiszem akkor valójában ez csak egy jel, hogy Lotte több időt szeretne tölteni a nagyszüleivel. - Szép dolognak tartanám, ha tényleg így lenne, viszont tény és való, hogy egy gyerek talán nem gondolkodik még ilyen összefüggésekben.
- Tudod, csak akkor törnek elő ilyen gondolatok, ha tök egyedül vagyok. Egyébként olyan a személyisége, ami beszippant. - Az ember állandóan folytatni akarja vele a beszélgetést, vagy épp valami nagyon mást. Azt hiszem én csak szimplán attól tartok, hogy ha túlságosan beleélem magamat, akkor ugyanúgy veszítem el, mint az előző kapcsolatomat. Talán nem kellene már ennyire fontosnak lennie számomra Dannak és lehet, hogy nem is az, egyszerűen csak a személyisége fogott meg nagyon. Mégis ott voltak - itt vannak - azok a kétségek, amelyek időről időre nem hagynak nyugodni. Ezért is van szükségem valaki olyannak a véleményére, mint Cassie is. Meghallgatom az ő oldalát is, aztán mérlegelve a kettőnk álláspontját, meghozhatok egy döntést.
- Megfogadom a tanácsodat, ha te is az enyémet. - Utalok ezzel arra, amit nemrég mondtam neki azzal kapcsolatban, hogy nem kellene bezárnia és elzárkóznia egy esetleges kapcsolat elől. Élnek még férfiak a városban, akik elfogadják, ha valaki egyedülálló anyuka és remek pótszülők is - legalábbis gondolom, hogy léteznek még ilyen ritkaságok.

1600 | outfit | ×


Tattoo your name on me
So I can wear it on my sleeve Make sure that everyone knows it 'Cause, baby, you're the one thing that I can't live without You kiss me and there ain't a doubt · · · · · · · · · · · · ·

Cassidy Jeong-Hasler imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Rosalie A. Silvera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rosalie & Cassidy  4f3b33c0dbb8f5b884f1c6be23560779bb7c86e5
Rosalie & Cassidy  0d85050afcd97c8564fa504bd9d6dcf1adfbd800
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
I've not always been the optimist
For you I've always tried To pick my head out of the sand See colour through your eyes Always see the bright side Make clouds turn into blue sky
♫ :
~ I wanna drive you... wild, wild, wild
I wanna love you
for miles and miles ~
★ családi állapot ★ :
Rosalie & Cassidy  2a9da9b04af0e7a16fe3928fb2833d79bc8c42db
I'm glad I found someone like you
To see the sadness and the truth I feel your touch deeper than my skin Every chemical rushing in Now I've found your love Like serotonin
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Rosalie & Cassidy  D87ed44414cd031df9f0f062bd2ac6f75e826497
★ idézet ★ :
I never fully realized what it meant to hurt [ to truly hurt ] until I wanted you to such a great extent, only to have no other choice but to convince myself that I didn't.
★ foglalkozás ★ :
lovász, lovasoktató
★ play by ★ :
Emeraude Toubia
★ szükségem van rád ★ :
Rosalie & Cassidy  Tumblr_ol1rfti7rP1v0duxko5_500
★ hozzászólások száma ★ :
72
★ :
Rosalie & Cassidy  F19a40b1cff4ac569591a638c6bfa23c3f6a9f86
TémanyitásRe: Rosalie & Cassidy
Rosalie & Cassidy  EmptyHétf. 24 Jan. - 12:43

Rosa & Cassie


Soha nem éltem olyan körülmények között, ami lehetővé tette volna számomra azt, hogy megálmodjak magamnak egy életet. Mivel határozottan hittem abban, hogy a saját lehetőségeim szerint kell megváltanom a világot, világ életemben olyan hivatást akartam magamnak, ami elősegítette volna azt, hogy emberekkel foglalkozhassak. Ugyanakkor mindig túlságosan kaotikus személyiséggel voltam megáldva, ami miatt egyszerűen lehetetlenségnek tűnt az, hogy akár egyetlen tervemet is véghez vigyem. Az, hogy Lotte érkezett, lényegében teljes mértékben átformálta a gondolkodásom. Sosem tartottam magam egy önző személynek, azonban a lányom megtanított arra, hogy milyen az, amikor az ember ténylegesen maga elé helyez valakit folyamatosan.
Segített anya és apa a nevelésében, de ennek ellenére nem mondhattam azt, hogy jól álltunk volna anyagilag. Nem úsztunk a hitelekben, mivel Bronx-ban olcsó volt lakást bérelni. Ugyanakkor manapság a játékok és a gyerekeknek szánt foglalkozások, meg alapvetően az egészséges ételek olyan szinten drágák voltak, hogy sokszor rágtam a körmöm amiatt, hogy mit hogyan adhatnék meg neki. Voltak álmatlan éjszakáim, hiszen a lovasórái sem voltak a legolcsóbbak, de annyira boldog volt tőle, hogy képtelen lettem volna nemet mondani neki.
- Az nagyon jó lenne! – nyilvánvalóan nem magam miatt lelkesedtem annyira, hanem boldoggá tett az ajánlat, amit kaptam – Szeretném, ha Lotte sok állattal találkozna, ha mi már nem tarthatunk otthon. Mindig azzal nyúz, hogy vegyünk egy kutyát vagy macskát.
Ezzel a kérésével kapcsolatban szerencsére mellettem szólt a főbérlőnk, aki nyilvánvalóan nem engedte, hogy bármilyen házi kedvencünk legyen. Az biztos, hogy ha másra is figyelnem kellene Lottén kívül, akkor anyagilag tényleg rosszabb állapotba kerülnénk, mint ahogy most állunk. Így is nagyon sok mindent nélkülöznünk kell, ami miatt abban csak reménykedni tudtam, hogy nem fogják a kislányomat bántani az oviban. Viszont ennek ellenére igyekeztem úgy összeválogatni a neki vásárolt ruhákat, hogy azt ő is szeresse, és elég mutatósak legyenek ahhoz, hogy a többi gyerek ne tudjon rászállni.
- Nem akarok belemenni valamibe, ami bizonytalan – egyszerűen megcsóváltam a fejem – A lányomnak állandóságra van szüksége, ha már így is apuka nélkül kell túlélnie a mindennapokat. Nem szeretném, hogy valakit megszeressen, aki akár elhagyhat minket.
Nyilvánvalóan nem a férfira haragudtam volna, mert pontosan tudom, hogy mennyire fontos sokuknak a saját gyerek. Emellett ember kapcsolatok mennek tönkre gyakorlatilag mindennap, én pedig nem láncolhatok magamhoz senkit azért, mert van egy lányom, akinek szeretnék biztosítani egy normális jövőt és családot. Bíztam benne, hogy ha egyszerűen nem teszek semmit, és rám kell találnia valakinek, akkor az meg fog történni. Ha pedig nem, akkor ráérek majd akkor párt keresni magamnak, amikor Lotte már elég nagy. Nem hiszem, hogy bármiről lemaradnék, sőt talán jobban is járnék, ha a jövőben érintene ez a dolog… Végül is, ha negyven évesen hagyott volna el valaki azért, mert kapuzárási pánikban szenved, akkor sem lennék sokkal előrébb.
- Miből gondolod ezt? Talán tudsz valamit, amit én nem? – bíztam Rosie-ban, ami miatt tudtam, hogy nem fog ellenem olyan merényletet intézni, ami számomra kellemetlen lenne. Valójában a lovardában dolgozó férfiak nagy részének kifejezetten hálás voltam, de egyáltalán nem tudtam elképzelni azt, hogy ennél többet is érezzek irántuk. Mindezt nem azért gondolom így, mert mondjuk nem érném be azzal, amit egy lovász biztosíthatna nekem. Egyszerűen csak túlságosan féltem attól, hogy valaki megint el fog hagyni, ami már nem csak nekem okozna szívfájdalmat. Talán szelíd természetem van, de ennek ellenére is erős nőnek tartottam magam. Tisztességesen megküzdöttem eddig minden olyan dologgal, ami előttem volt.
- Próbáltunk nagyon odafigyelni arra a szüleimmel, hogy ne legyen támadható. Tudod, hogy milyenek a gyerekek. Csak reménykedem benne, hogy elmondaná azt, ha csúfolnák az óvodában – az, hogy a gyerekem csonka családban nőtt fel, már épp elég lenne ahhoz, hogy nevessenek rajta, amiért nincsen apukája. Azt tudtam, hogy sok ovistársának a szülei felelőtlennek tartottak engem, ezért cserébe pedig nem is vittem át hozzájuk a lányomat játszani még akkor sem, ha a gyerekeink jóban voltak. Ennek ellenére tisztelni tudtam azt, hogy ők szülőként foglalkoztak a gyerekeikkel, ugyanakkor pont ezért elvártam volna valami hasonlót vissza fele is. Onnantól kezdve, hogy egy cipőben járunk, meg kellene értenünk a másik helyzetét és a nehézségeket, amivel szembe kell néznünk nap, mint nap.
- Alapvetően sem értem, hogy miért kell lenyomni a gyerek torkán azt, amit nem eszik meg… Főleg, hogy vannak más egészséges ételek, amiket szeret – halkan sóhajtottam fel. Nem tömtem a gyereket édességekkel, hetente mértük a súlyát annak érdekében, hogy rendben lehessen. Talán az óvónők elfelejtik azt, hogy elsősorban mégiscsak én vagyok az anyja, tudok neki otthon is olyan ételeket adni, ami pótolja a napi vitaminbevitelt. Semmiképp sem tartottam jó módszernek azt, hogy erőszakkal esnek neki a gyereknek, amiért valamit nem szeret. Ugyanakkor érdekesnek találtam azt, hogy ha én csináltam meg valamit, akkor azt megette még akkor is, ha azt állította, hogy nem szereti. Sokszor egyébként ez azon múlt, hogy mit mondtam a gyereknek, mit eszik. Mivel a húsokat nem tudta még megkülönböztetni az íze alapján, voltak módszerek, amivel mondjuk a sertést is meg tudtam vele etetni. Csak azt kellett neki mondani, hogy pulykát eszik.
- Inkább csak úgy fogalmaznék, hogy nem szeretnék kockáztatni – halkan nevettem el magam – Bár minden bizonnyal az lehet a célod, hogy likvidálj és megkaparintsd a lányomat. Nem olyan aranyos, amikor hisztizik, csak szólok.
Mondjuk nem is feltétlenül volt jellemző rá a dolog. Talán azért sem, mert hittem abban, hogy a gyereknevelésnek nem kell egy erőszakos cselekedetnek lennie, ez pedig alapjaiban segített azon, hogy a kapcsolatunk rendben legyen. Szerettem beszélgetni a gyerekemmel és tudni azt, hogy mire vágyik, mi jár a fejében. Szerettem valósággá tenni az álmait, mert megért nekem ennyit a boldogsága. Ez pedig azt is eredményezte, hogy nem volt túl hisztis.
- Igen. Meg teljesen más most gyereket nevelni, mint akkor, amikor mi voltunk azok – nyilvánvalóan kevesebb lehetőségünk volt sok mindennel kapcsolatban a technikai hiányosságok miatt. Én hittem a klasszikus nevelésben és tudtam, hogy a szüleim is jót akarnak, de nem lehet minden gyereket ugyanúgy kezelni. Hiába hasonlít rám annyira Lotte, más élethelyzetben, más korban és más testben születtünk meg. És mivel én vagyok az édesanyja, én ismerem őt a legjobban, tudom mi a jó neki és minden pillanatban azért teszek, hogy ez a jövőben se változzon.
- Én hiszek abban, hogy szükség van az egyedüllétre egy párkapcsolatban és hogy a különbségek egy erősebb egészet adnak – emiatt éreztem azt, hogy számomra egy olyan férfi lenne az ideális, aki biztonságérzetet és erőt sugároz, de szüksége van némi gyengédségre, amit akár én is meg tudnék adni neki – Lehet arra van szükségük, hogy sokat legyenek együtt, nem? Nem tudom őszintén, én szerintem nehezen bírnám ezt így.
Annak ellenére, hogy már van gyerekem, hittem abban, hogy az egyéniségünket nem hagyhatjuk hátra. Nem utolsó sorban, pedig azt is elég fontosnak tartottam, hogy a két fél képes legyen megérteni és tisztelni egymást. Ez pedig azzal járt, hogy nem helyeztünk egymásra nyomást a saját személyével és a magával eltöltött idővel kapcsolatban sem.
- Én régen azokat a fiúkat szerettem, akiket szexinek tartottam, és ez lett az eredménye – halkan felsóhajtottam – És ezzel nem arra akarok utalni, hogy megbántam volna. Szerintem nekem van a legcsodásabb gyerekem a világon. Szimplán jobb lett volna, ha körültekintőbb vagyok a párválasztás terén és hasonlóan gondolkozom, mint te.
Egyáltalán nem gondolom rossz embernek Lotte édesapját. Ugyanakkor az is biztos, hogy képtelen lennék újrakezdeni vele akkor is, ha térden állva esdekelne nekem. Ezek után is boldog életet kívántam neki, na meg azt, hogy tiszta lelkiismerettel képes legyen családot alapítani. Ugyanakkor reménykedtem benne, hogy amikor majd a második gyermekét a kezében fogja, minimum lelkiismeret-furdalást érez majd. Tudnia kellene azt, hogy Lotte a világ egyik legszebb gyöngyszeme, de erről fogalma sem lesz. Ha pedig egyszer tényleg találnék valakit magam mellé, akkor már nem hiszem, hogy találkozhatna a lányommal, mert senki miatt nem leszek hajlandó összezavarni a kis érzéseit.
- Beszélsz itt butaságokat – összevont szemöldökkel csóváltam meg a fejem, aztán kortyoltam egyet a kávémból – Az a társaság, ahova ciki veled menni egyszerűen csak szar. Akkor ne menjetek oda és meg van oldva az egész.
Ha a férfi érdeklődött iránta, akkor végül is mindegy volt, hogy hova ciki menni és hova nem. Ettől függetlenül értettem, hogy mire gondol és átéreztem az aggodalmát is. Mégis úgy éreztem, hogy ha a férfi tényleg kedveli őt, akkor meg fogja hozni azokat az áldozatokat, amit a kapcsolatuk megérdemel, és kiáll majd mellette. Azt pedig egyáltalán nem volt okom feltételezni, hogy érdeklődik egy olyan csodás nő iránt valaki, mint amilyen Rosie is.
- Akkor csak próbáld elfelejteni a kifogásokat. Szerintem megérdemled, hogy boldog legyél és azt csak úgy lehetséges, ha ezt az egészet most elfelejted. Néha jobb sodródni az árral, hallgass rám – mondjuk talán pont nem nekem kellene hasonló tanácsokat osztogatni, mivel túl sok tapasztalatom nincs a férfiakat illetően. Mégis úgy gondoltam, hogy talán jobb arccal előre esni a földre, mint később azon tanakodni, hogy mi lett volna, ha nem teszünk meg valamit.
- Szerintem merj rá támaszkodni egy kicsit – óvatosan nyúltam előre és szorítottam meg a nő kezét, aztán elmosolyodtam – Nem kell egyedül mindent megoldanod. De ha bele sem vágsz, akkor elveszítheted. Gondolj arra, hogy hogyan éreznéd magad, ha egy másik nővel látnád, és légy önző.
Ennél jobb tanáccsal jelenleg nem tudtam szolgálni. Még ha az a férfi magasabb státuszú is, valamiért Rosie-hoz jött. Ha nem házas, akkor szerintem a barátnőm sem követ el bűnt azzal, ha vele van, innentől kezdve pedig senki másra nem kellene, hogy tartozzon az, ami közöttük van. Legalábbis az én szótáramban így nézett ki ez az egész. Amúgy sem a középkorban vagyunk, hogy apáink és anyáink nézzék ki a férjeinket, manapság nem nagy dolog, ha valaki elvesz egy nála szerényebb anyagi körülményekkel rendelkező nőt.
- Szerintem velem ilyen nem történne – finoman vontam meg a vállam – Van egy lányom. Biztos, hogy azt hinné, hogy neki akarok jobb életet. Szóval szerintem egy mosolyt is félreértene az a milliomos. Ha megtörténne… Nem tudom. Ha kedvelném és már képtelen lennék az eszemmel gondolkozni, akkor szerintem elmondanám anyukámnak.
Nyilvánvalóan az én helyzetem annyiban más volt, hogy nem csak engem, hanem a lányomat is akarnia kellett volna a képzeletbeli milliomosunknak. Ez már önmagában eléggé megnehezítette a dolgot, de ennek ellenére is azt gondoltam, hogy talán… Ha minden ideális lenne, akkor kapna a milliomosom egy esélyt. És pont ez a kulcs. Hogy az én esetemben nehezen kerülne minden kis puzzle darab a helyére.
- Muszáj bemutatnod. Kíváncsi vagyok rá az elmesélésed alapján – azt már össze tudtam rakni, hogy miként ismerkedhettek meg, ha a férfinek van kötődése. Mindenesetre nem tartottam ördögtől valónak azt, hogy az unokaöccsével csajozik. Szerintem sokan csinálják ezt a kicsi gyerekekkel bár, ha anyaként gondoltam bele, akkor egy kicsit irritáló volt a tény, hogy kihasználja azt a kisfiút.
- Találkoztatok már a lovardán kívül? – úgy éreztem, hogy többet kell tudnom ahhoz, hogy ténylegesen tanácsot tudjak adni neki – Ez az, ami elsősorban fontos.
Ha a férfi csak idejön és a szépet teszi neki, akkor minden bizonnyal kevésbé komolyak a szándékai. Ha időt szán arra, hogy együtt legyenek, akkor már teljesen más a helyzet. Alapvetően fontos volt nekem, hogy Rosie semmilyen körülmények között ne koppanjon akkorát, mint én ezért segíteni akartam neki. Illetve nekem már egyáltalán nem fájt annyira ez az egész, hogy ténylegesen nehéz legyen beszélni róla. Úgy éreztem, hogy nincs okom panaszra.
- Újabban a házunk melletti vegyesbolt tulajdonosát akarja felszedni nekem – éreztem ahogyan a szégyentől megint elvörösödik az eset, pedig csak eszembe jutott a dolog – Az az indoka, hogy hasonlít édesapámra. Hozzátenném, hogy korban is közel áll hozzá. Majdnem eldobtam az agyam, amikor elkezdett neki udvarolni, hogy szükségem van egy férfire.
Nyilvánvalóan nem vette komolyan a bácsi, amit Lotte mondott neki. Már azóta ismerjük egymást, hogy még kisbaba volt, de ettől függetlenül nem akartam neki kiteregetni, hogy még mindig nem találtam párt. Elég egyértelmű volt ez anélkül is, hogy a lányom akciózott volna.
- Ha túlgondolod, akkor el fogod veszíteni – talán kegyetlen volt ezt így kimondanom, de ez volt a véleményem – Sok férfi nem szereti azt, hogy ha nem bízol magadban eléggé. Neked pedig nincs arra okod, hogy ne tedd.

1 958 szó|| outfit


things haven't been quite the same, there's a haze on the horizon, babe, it's only been a couple of days, and I miss you, when nothin' really goes to plan, you stub your toe or break your camera
                     I'll do everythin' I can, to help you through

Rosalie A. Silvera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Cassidy Jeong-Hasler
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rosalie & Cassidy  Jy3L12l
Rosalie & Cassidy  U6hqobD
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
white petals daisy.
Love that sheds tears in lies, it's a crying blue bird, flying away, a person crying over lies, I'm just living, you are a bright sun, you should be happy in the end
♫ :
rootsautumnsunflower
★ családi állapot ★ :
Rosalie & Cassidy  6cHKPgs
Life was a willow and it bent right to your wind
Head on the pillow, I could feel you sneaking in, as if you were a mythical thing, like you were a trophy or a champion ring, and there was one prize I'd cheat to win
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Rosalie & Cassidy  0OMaTNH
★ foglalkozás ★ :
könyvesbolti eladó - körmösnek tanul
★ play by ★ :
Lily Collins
★ hozzászólások száma ★ :
58
★ :
Rosalie & Cassidy  6HvGBil
TémanyitásRe: Rosalie & Cassidy
Rosalie & Cassidy  EmptyKedd 24 Aug. - 22:11

Cassie & Rosie

Gyerekkorom óta szerettem gondoskodni másokról. Előbb azokkal az állatokkal szereztem némi tapasztalatot, akik aktuálisan a lovardát tekintették az otthonuknak, aztán megszületett az öcsém, aki elég nagyot dobott ezen a tulajdonságomon. Talán nem szerette, ha babusgatjuk és arra sem vágyott, hogy egy olyan lány gondoskodjon róla, mint én, de attól még mindig gondoltam rá és szerettem volna, ha jól nő fel. Számomra az is mindig egyértelmű volt, hogy szeretnék saját családot és gyerekeket, viszont mindig is elég szabadon éltem az életemet. Sok szempontból persze ez nincs így. Tudtam, hogy gondoskodnom kell majd a szüleimről, amikor szükségük van rám, hogy az egyetem olyan irány, amit alapvetően helyesnek gondolnak sokan a környezetemben. Ugyanakkor nem vágytam rá, hogy falak közé zárva reggel kilenctől este hatig egy íróasztal fölött görnyedjek, miközben egy olyan cégnek segítek, ami keveset törődik az alkalmazottai lelki egészségével, vagy épp azzal, hogy milyen társadalmi hatást ér el. Véleményem szerint azt sem igazán lehet korhatárhoz kötni, hogy valakinek mikor sikerül családot alapítania, mert ez az egész annyi apró részleten múlik. Ha pedig valaki rákérdez, én minden alkalommal megmondom, hogy az a szabadság amit a lovak között a központban nyerek ugyanolyan mértékben korlátoz is, mivel nem túl ideális hely az ismerkedésre - lévén vagy a saját kollégáimról és bizonyos értelemben alkalmazottaimról lenne szó, vagy azokról a látogatókról, akiknél a cél a visszatérés és nem az esetleges sértettséggel történő elválás.
- Nemrég voltam egy szuper helyen, az egyik ismerősömé, akivel együtt tanultunk még lovásznak. Egy tanyájuk van, ahol mindenféle állatot lehet simogatni és nincs is messze. Ha gondolod megadom az elérhetőségüket. - Kíváncsian pillantottam Cassie felé, hiszen ebben az ő döntése sokkal fontosabb volt, mint esetlegesen egy gyerek lelkesedése. Jobban belegondolva mondjuk néha épp a gyerekek lelkesedése volt a döntő indok.
- Megérdemelnéd, hogy valaki a te kívánságaidat is lesse. - Nincsen benne saját tapasztalatom, de másokat elnézve, akik már édesanyák a környezetemben ez korántsem olyan könnyű meló. Nem pusztán arról szól, hogy a gyerek kap enni és este a mese mellé puszit nyomunk a homlokára. Kezdhetnénk például a pelenka árával, vagy azzal, hogy mennyibe kerül ruházni egy növésben lévő kis lurkót. Cassie pedig mindezt egyedül csinálta, függetlenül attól, hogy volt segítsége. Az aggodalom mindig az övé volt, míg a kislánya édesapjának fogalma sem volt arról, hogy milyen érzés Lottét betegnek, vagy épp őszintén boldognak látni.
- Igen, ezt a részét meg tudom érteni. Hidd el, mi mindig nyitva állunk majd előttetek, de attól még fogadd el, hogy valószínűleg tetszel itt néhány embernek. - Nem terveztem bekavarni azzal, hogy bármilyen pletykát elkezdek terjeszteni, de ahhoz, hogy valaki ne lássa meg a nő szépségét, gyakorlatilag szemproblémákkal kell rendelkeznie az illetőnek, aki ilyeneket állít. Ha pedig Cassie oldaláról akarom nézni a dolgot, őt is csak arra tudtam volna buzdítani, hogy ne higgye, hogy csak azért mert anya, kevesebbet ér, mint bármelyik másik nő a világon.
- Az egyetlen pozitív dolog ebben a történetben, hogy most már tudjuk, hogy Lotte bármilyen körülmények között képes megvédeni magát. - A kislány ránézésre sem volt az a típus, aki csak úgy hajlandó megfogadni, pontosabban elfogadni mások akaratát. Nagyon is megvolt neki a sajátja, amivel még sokra viheti az életben. - Elég kellemetlen, hogy az óvónő sem figyelt oda, hogy Lotte pontosan mit szeret és mit nem. - A mai világban az ilyesmi már elvárható lenne, különösen amikor a szülőknek fizetniük kell a gyerekek óvodai ellátásáért, amit nem pusztán jókedvükből tesznek. Cserébe bárki elvárná, hogy megfelelően bánjanak a gyerekével. Ezt igyekeztünk mi is érvényesíteni a központban, akármilyen vendégről volt is szó, habár a mi foglalkozásaink soha nem jártak olyan mértékű kötelezettségekkel, mint egy tényleges oktatási intézmény.
- Hm, ennyire félelmetesnek tűnök? - Elnevetem magamat, amint felteszem a kérdést. Ha hiszek is abban, hogy emberek bizonyos bűnök elkövetéséért érdemelnek valamilyen fokú büntetést, a saját barátaimat soha nem tudnám én magam elítélni vagy épp büntetni valami miatt.
- Akkor is szólj, ha csak szükséged van valakire, aki figyel a leányzóra. - A másokról való gondoskodás mellett gyakran a nőknek nincs ideje magukra. Annyira mások kívánságait lessük, hogy elfeledkezünk a sajátjainkról és nem valósítunk meg olyan dolgokat, amelyekért csak mi magunk lelkesedünk, vagy amelyeket történetesen megérdemlünk. Így van ez Cassievel is, tehát ha tudok neki segíteni abban, hogy egyszer csak magára gondoljon - akár egy potenciális párkapcsolatot illetően, akár csak egy véletlenszerű én-napon -, akkor mindent meg fogok tenni érte.
- Gondolom ők úgy érzik, hogy ezzel jó tanácsokat adnak, de nem lehet más gyerekén keresztül pótolni a saját nevelési hiányosságaikat. - Akármennyire szeretem példának okáért a saját szüleimet is, attól még tapasztaltam és tisztában vagyok azokkal a hibákkal is, amelyeket ők követtek el. Nyilván nem mondanám nekik azt, hogy ne próbáljanak nekem segíteni, mert többet tudnak a gyereknevelésről, mint én. Viszont abban is hiszek, amit épp Cassie fogalmazott meg, hogy minden gyerek más, tehát adott ember hozzáállása is ahhoz a gyerekhez és ahhoz, ahogyan nevelni kellene. Viszont a szülőnek van a legtöbb joga ahhoz, hogy tényleges döntéseket hozzon.
- Ugye? Akárhogy is, de a munka során meg lehet annyira ismerni valakit, hogy elvegye az igazi ismerkedés varázsát. - Más munkahelyeken sem kifejezetten szeretik azt, ha a dolgozók párkapcsolatokat keresnek, és hiába nagyon más közeg a lovarda egy irodához képest, attól még ezek a szabályok ugyanúgy vonatkoznak ránk is. - Pont emiatt nem értettem soha, hogy azok, akik közös vállalkozást kezdenek, hogy bírják sokáig egymás mellett? Mindenki párterápiára jár? - Bevallom őszintén, hogy nem lepett volna meg. Erre kellett, hogy legyen egy épkézláb magyarázat, még ha mi nem is fogunk most rájönni Cassievel.
- Ó igen, ez határozottan így van. De legalább nem kell túl sokat túlóráznom a dolgozóink lelki boldogságáért. - Mosoly jelenik meg az arcomon, ahogyan magyarázok és a jókedv a hangomban is megcsendül. Részben beszélek csak butaságokat, mivel igenis fontosnak tartom, hogy akikkel együtt dolgozom olyan környezetbe érkezzenek, amit szeretnek és amire nem gondolnak rossz érzéssel, amikor reggelente felkelnek és elindulnak munkába. Még annak ellenére is így volt ez, hogy én nem vagyok több a tulajdonosok lányánál. - Szerintem fontos az, hogy egy férfival jól el lehet beszélgetni bármiről, és azt hiszem ebben benne van az is, hogy legyen benne annyi kedvesség, hogy meghallgasson bizonyos dolgokat. Nálam a kettő nem zárja ki egymást. - Finoman megvonom a vállaimat, miközben oldalra billentem a fejemet. A kedvesség a mai világban már egyszerre hiánycikk és olyasmi, ami miatt képes vagyok jobban érdeklődni valaki iránt, de kell még, hogy legyen valami más is az illetőben, ami nem szimplán jó érzéssel tölt el, ha a férfira gondolok, hanem amitől egyenesen megdobban a szívem, mert tudom, hogy arról az illetőről van szó. Nehezen lehet ezt szavakba önteni, de azt hiszem ez is olyasmi, ami sok apró részletből adódik össze.
- Az a szint, amikor valakivel, aki hozzám hasonló, egyszerűen ciki lenne olyan társaságba menni, mint ahová ő tartozik. - Számomra nagyon is egyértelmű volt, hogy vonzódom Danhoz, nem csak mert határozottan jóképű, hanem azért is, mert könnyedén végig beszélgettünk egy délutánt és úgy éreztem alig telt el közben bármennyi idő is. - Tudod nem akarok kifogásokat keresni. De nehéz nem találni rögtön annyit, hogy egy kezemen ne is tudjam megszámolni. - Még csak nem is arról volt szó, hogy a férfi tele van piros zászlókkal. Nem tűnt sem szociopatának, sem hímsovinisztának, de még csak felfuvalkodott sem volt. A nehézséget az jelentette, hogy amikor nem vele beszélgettem szemtől szemben, képtelen voltam megfeledkezni arról, hogy honnan jön, milyen társadalmi státusza van és hogy hányan kritizálnák azért, mert olyan nővel van, mint én.
. Amikor találkozom vele, valahogy minden kevésbé tűnik komplikáltnak. - Mert csak mi vagyunk és a beszélgetésünk, meg a tény, hogy nincsenek kötöttségek - az alapvetőkön kívül. Az egész azon a ponton válik fájdalmassá, amikor úgy érzem, hogy a szívem már sokkal jobban befogadott egy személyt, mint hogy megtörtént volna előzetesen a kárfelmérés arra az esetre, ha pofára leszek ejtve. - Számomra az egész olyan bizonytalan, mert tudom, hogy nem feltétlenül kellene beleélnem magamat... Te mit csinálnál, ha megpróbálna felszedni egy milliomos? - Még ha túlzásnak is hatottak a szavaim, nagyon kíváncsi voltam Cassie reakciójára. Habár épp az előbb beszéltük meg, hogy bizonyos dolgokban nem szabad másokra hallgatni, én épp azt terveztem, hogy az ő véleményét a sajátommal összevetve döntsek valamivel kapcsolatban.
- Nem igazán.. Mármint nyilván előfordulhat, hogy valamikor betoppan, mert van kötődése az unokaöccsén keresztül a lovardához. De nem lovagol - finoman megráztam a fejemet, miközben akaratlanul is az jutott eszembe, amikor Dan arról mesélt, hogy miért is tart a lovaktól annyira, az unokaöccsével ellentétben. - Ha valamikor véletlenül egyszerre vagytok itt, akkor esküszöm bemutatom. - Mosolyra húzódnak az ajkaim. Kicsi esélyét láttam annak, hogy ez valóban megtörténjen, de miért is ne?
- Te tudod a legjobban, hogy milyen érzés, amikor akarsz valamit, de a másik fél nincs rá felkészülve. - Ezen a ponton egészen komolyan pillantottam a nőre. Lehet, hogy az ő helyzete akkor, amikor Lottét várta sokkal komolyabbnak tűnt, de azzal is tisztában vagyunk mindketten, hogy a női szív általában elég ragaszkodó és ha belemegyünk egy kapcsolatba, annál inkább fáj, ha le kell mondanunk róla. Én pedig a lelkem legmélyén hiába nem voltam teljes mértékben kibékülve a Dan és közöttem lévő feltételrendszerrel, túlságosan élveztem ahhoz, hogy le tudjak mondani róla csak úgy.
- Nehezen hiszem el, hogy száz százalék a sikerrátája, amikor nem meséltél újabb sztorit arról, hogy az óvóbácsit az apukájának hívja-e még. - Mosolyogva vonom fel a szemöldökeimet, már-már piszkálódva. Zseniális történetnek tartom, amit régebben még Cassie mesélt el nekem arról, hogy a lánya milyen könnyedén képes volt leapázni az egyetlen férfi dolgozót az óvodában, mintha csak természetes lenne, hogy onnantól kezdve ő az, akinek Lotte érzi őt. - Szóval szerinted nem kellene ilyeneken gondolkodnom? - Még ha nagyon nehéz is lett volna, talán meg kellett volna tennem. Talán, lehetséges, ha... Ennyi bizonytalanságban csak kellett volna egy jel, ami segít döntésre jutnom.

1607 | outfit | ×


Tattoo your name on me
So I can wear it on my sleeve Make sure that everyone knows it 'Cause, baby, you're the one thing that I can't live without You kiss me and there ain't a doubt · · · · · · · · · · · · ·

Cassidy Jeong-Hasler imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Rosalie A. Silvera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rosalie & Cassidy  4f3b33c0dbb8f5b884f1c6be23560779bb7c86e5
Rosalie & Cassidy  0d85050afcd97c8564fa504bd9d6dcf1adfbd800
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
I've not always been the optimist
For you I've always tried To pick my head out of the sand See colour through your eyes Always see the bright side Make clouds turn into blue sky
♫ :
~ I wanna drive you... wild, wild, wild
I wanna love you
for miles and miles ~
★ családi állapot ★ :
Rosalie & Cassidy  2a9da9b04af0e7a16fe3928fb2833d79bc8c42db
I'm glad I found someone like you
To see the sadness and the truth I feel your touch deeper than my skin Every chemical rushing in Now I've found your love Like serotonin
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Rosalie & Cassidy  D87ed44414cd031df9f0f062bd2ac6f75e826497
★ idézet ★ :
I never fully realized what it meant to hurt [ to truly hurt ] until I wanted you to such a great extent, only to have no other choice but to convince myself that I didn't.
★ foglalkozás ★ :
lovász, lovasoktató
★ play by ★ :
Emeraude Toubia
★ szükségem van rád ★ :
Rosalie & Cassidy  Tumblr_ol1rfti7rP1v0duxko5_500
★ hozzászólások száma ★ :
72
★ :
Rosalie & Cassidy  F19a40b1cff4ac569591a638c6bfa23c3f6a9f86
TémanyitásRe: Rosalie & Cassidy
Rosalie & Cassidy  EmptySzer. 21 Júl. - 22:48

Rosa & Cassie


- Csak nehogy megbánd a végén – halkan nevettem fel, aztán megcsóváltam a fejem, de a folyamatosan a kislányom szőke tincseit rendezgettem és párszor finoman végigsimítottam a fején. Ha a fiatalságomat újra elcserélhetném rá, akkor sem tennék ilyet, ha esetlegesen egy másik gyereket könnyebben tudnék nevelni, mint őt. Minden bizonnyal ezt azért gondolhatom így, mert már akkor sem volt szívem egyszerűen csak úgy megszabadulni tőle, amikor tudomást szereztem róla. Lehet, hogy képes lettem volna arra, hogy teljes életet éljek mondjuk azután is, hogy a könnyebb utat választom és úgy döntök, hogy nem szeretném azt, hogy Lotte a mindennapjaim részévé váljon. Határozottan túl fiatal voltam ahhoz, hogy bármilyen anyai ösztönöm legyen, illetve a kislányom sem volt túl nagy ahhoz, hogy bármi hasonlót akár érezhessek is. Határozottan úgy hittem, hogy ez a bizonyos ösztön akkor fejlődik ki egy nőben, amikor már hosszabb ideje a szíve alatt hordja a babáját és megerősödik mikor megszületik. Legalábbis vele kapcsolatban valami hasonló zajlott le.
Összességében mindig csodálkoztam a tényen, hogy Rosie-nak nincsen stabil párkapcsolata és gyereke, de a saját helyzetemből kiindulva, pontosan tudtam azt, hogy erre jelen helyzetben miért nem kérdezhetek rá. Viszont boldoggá tett az a tény, hogy ennyire jól tudott gondoskodni a kislányomról, bár ez igaz volt mindenkire, aki itt a lovardában dolgozott. Éppen ezért is, jó szívvel hagytam rájuk a kislányomat, aki kifejezetten élvezte, hogy állatok és kedves emberek vették körül.
- Attól egy percig sem félek – kicsit megcsóváltam a fejem – Egyébként ezt én is így gondolom, ráadásul nem kell városon kívülre vinnem őt azért, hogy egy kicsit élvezhesse a természetet. Meg itt legalább kiélheti a kisállatok iránti szeretetét is.
Őszintén, nem szívesen fogadnék örökbe egy kutyust, vagy egy aranyos kiscicát, mert nem lenne kinek vigyáznia rá. Ha többet lennék otthon, vagy meg tudnám oldani a munkámat a kanapéról, akkor ennek semmi akadálya nem lenne. Pontosan tudtam, hogy egy állatot fenntartani egyáltalán nem olcsó mulatság, de én magam is láttam az előnyét annak, ha Lotte szocializálódik ilyen téren is. Viszont majd veszek neki valami szép cserepes virágot annak érdekében, hogy a továbbiakban is ki tudja élni a szenvedélyét. Én magam alapvetően rengeteg cserepes növényt tartottam a kis kilépő méretű erkélyünkön, mert nagyon szerettem a virágokat. Örültem annak, hogy egy kiskertet tudtam varázsolni abból a csúnya erkélyből, ahova épphogy csak befért egy pici asztal, kettő kihajthatós székkel. Szerettem az erkélyen reggelizni.
- Nem vágyok semmilyen férfire – határozottan jelentettem ki ezt – Nem akarom én keresni. Majd megtalál, ha úgy hozza a sors.
Határozottan problémás lett volna elkezdeni találkozgatni valakivel úgy, hogy mellette volt már egy lányom. Pontosan tudatm, hogy mennyire a mumusa a legtöbb pasinak a saját gyerek, én pedig nem akartam senki nyakába terhet akasztani azzal, hogy valaki másnak a lányát kelljen felnevelniük. Őszintén nem hittem abban, hogy Lotte édesapja meg fogja keresni majd a kislányát valaha. És nem is nagyon tudom, hogy miként reagálnék arra, ha így történne. Azt hiszem, hogy talán hajlandó lennék megengedni neki, hogy lássa, de ha esetleg újra akarná velem kezdeni… Nem tudom, hogy arra mit lépnék. Mivel egyelőre senki nem zavart be a képbe, legalább a helyzet nem lenne annyira bonyolult.
- Ha itt találom meg, akkor majd feltétlen szólok róla – szelíd mosoly költözött az arcomra – De nem feltétlenül akarom elvenni Lottétól ezt a helyzet. Ha esetleg szakítás lenne belőle, akkor talán nehéz lenne kezelni a dolgokat.
Pontosan tudtam, hogy nem kellene ennyire negatívan állnom a társkeresés témakörhöz csak azért, mert volt egy rossz tapasztalatom. Viszont tényleg úgy gondoltam, hogy ez a hely Lotte kis varázsbirodalma, ahol tényleg képes volt rávenni egy-egy lovászfiút arra, hogy hercegnőset játsszon vele, innentől kezdve pedig képtelen lettem volna megfogadni Rosie tanácsát azzal kapcsolatban, hogy bárkivel randizzak a lovardából.
- Megfenyegette, hogy ráköpi az ételt, ha le meri dugni a torkán – halkan sóhajtottam fel – Hozzáteszem azért, hogy én sem feltétlenül örültem neki, amikor a gyereket sírva szedtem össze, mert egész délután büntetésben volt. Ha valamit otthon sem eszik meg, akkor azt az óvodában sem kényszeríthetik rá.
Úgy gondoltam, hogy elég tudatosan nevelem a kislányomat és odafigyeltem az étkezésére is. Ez pedig azért nem volt feltétlenül nehéz feladat, mert a sajátomat is igyekeztem lehetőség szerint rendben tartani. Egyébként szerintem egy óvónőnek amúgy sem az a dolga, hogy megpróbálja lenyomni a gyerek torkán azt az ételt, amit nem akar megenni, erről pedig talán beszélnem kellene az óvoda igazgatójával is. Bár reménykedek benne, hogy többször hasonló semmiképp sem fog megtörténni.
- Persze, hogy szólni fogok… Nem akarom, hogy legközelebb bezárj a legdühösebb ló mellé, amiért nem szóltam – vidáman csillogtak a szemeim, mikor rápillantottam, elég egyértelmű volt, hogy nem gondolom komolyan, amit mondok neki. Ettől függetlenül én már felnőttfejjel tényleg nem mertem volna felülni egy akkora állat hátára. Minden bizonnyal voltak itt olyan lovászok, akik könnyűszerrel meg tudták volna változtatni az érzéseimet ezzel kapcsolatban, de nem feltétlenül akartam kipróbálni.
- Ez nagyon kedves tőled – őszintén hálás voltam neki, és talán ezt láthatta is rajtam – De boldog vagyok jelenleg. Tényleg.
Más kérdés volt az, hogy nyilvánvalóan mindenki örülne annak, hogy ha lenne egy társa. Viszont semmiképpen sem akartam egy olyan kapcsolatba belemenni, ami nem volt működőképes. Mivel van egy lányom, és én voltam benne az egyetlen biztos pont, féltem a társkereséstől. Nem akartam én sem több csalódást, illetve azt sem, hogy valakit megkedveljen, aki talán két-három évig az életünkben van, aztán egyszerűen eltűnik, mert elmérgesedik közöttünk a viszony. Ez az egész már nem csak rólam szól sajnos.
Halkan felnevettem azon, amit mondott. Furcsa volt belegondolni, hogy mi ketten mennyire egymásra találtunk. Konkrétan senki sem állt hozzám annyira közel a lovardából, mint ő, de ezt nem is bántam. Az pedig már megint egy érdekes paradoxon, hogy egyetlen olyan barátom volt, akivel minden körülmények között ki tudtam jönni és nem hagyott magamra… Ő pedig egy olyan személy volt számomra, akit kifejezetten nehéz lett volna kitörölni onnan. Túl erős volt a közös múltunk.
- Nem lehet – határozottan jelentettem ki azt, amit mondtam – Rengeteg tanácsot kaptam én is a szüleimtől. És hiába mondják azt, hogy Lotte jellemében teljesen rám ütött, ettől még minden gyerek más. Mindenkinél más problémák lépnek fel, amiket másképp kell kezelni, mindenkinek mást jelent a szülőség is. Ez nem olyan dolog, amit könyvekből meg tudsz tanulni.
Persze vannak olyan fizikai folyamatok, amik mások. Viszont a gyereknevelés egyáltalán nem merülhet ki abban, hogy te eteted, fürdeted, ruházod és pelenkázod még, amíg szükség van rá. Azok a gyerekek, akik mindössze ennyit kapnak meg, boldogtalanná válnak. Határozottan annak is ellene voltam, hogy például a kétévesek kezébe legyen adva a telefon és azzal foglalják le magukat.
- Teljes mértékben megértem amúgy, én sem biztos, hogy össze tudnék jönni az egyik sráccal, aki hozza nekünk a könyveket – legyenek bármilyen kedvesek. Az megint más kérdés volt, hogy mennyire fiatalok, vagy éppenséggel apám korú beszállítóink vannak.
- Szerintem az lenne az egyik gond. Nem hiszem, hogy jót tesz az embernek, ha egy helyen dolgozik a párjával, ráadásul ugyanaz az időbeosztásuk is – egyáltalán nem arról van szó, hogy letagadom az örök szerelem létezését, szimplán csak abban nem hiszek, hogy mondjuk működőképes lehet egy olyan párkapcsolat, ahol a tagok minden idejüket együtt töltik. Legalábbis én nagyon szeretek például egyedül olvasni vagy filmet nézni, meg olyan emberekkel együtt lenni, akik nem feltétlenül a párom baráti köréhez tartoznak.
- Egy-kettő szerintem könnyedén boldogul a segítséged nélkül is – vidáman nevettem fel – Nézz csak rájuk. Ráadásul a legtöbben elég kedvesek. Bár a nők egy része az ilyen férfiakat tartja a barát zónában, nem?
Épp ezért utasítok vissza mindenkit, akit Lotte már az apukájává avanzsálna. Természetesen fontos volt az, hogy ő is kedvelje a férfit, akivel később az életemet készülök majd leélni, de ennek ellenére is úgy gondoltam, hogy nem feltétlenül lenne jó választás az, akit a lányom édesapjának nevez meg csak azért, mert cukorkát vett neki és sellőbarbikkal próbálja megvesztegetni.
- Ha kedvelitek egymást, akkor nem gondolom, hogy lennének szintek – kissé összevont szemöldökkel, finoman oldalra billentettem a fejem és úgy néztem rá – Egyébként is, milyen szint létezik, ahova pont te nem vagy elég?
Rosalie határozottan nem olyan nő volt, mint én. Nincs gond az önbizalmammal, de ennek ellenére is azt gondoltam, hogy az ő szépségéhez foghatót nem lát mindennap az ember. Emellett pedig csodálatos nőnek és embernek tartottam, őszintén emiatt pedig automatikusan drukkolni kezdtem neki és annak a férfinek. Jó lett volna, ha egy olyan valaki, mint ő révbe tudna érni valaki mellett, már ha tényleg az a célja, hogy családja legyen. De valahogy olyan nőnek tűnt, aki vágyott az ilyesmire.
Figyelmesen hallgattam végig a beszámolóját, aztán finoman megcsóváltam a fejét. Pontosan tudtam, hogy miért tart a szituációtól, de az már más kérdés volt, hogy mennyire értek vele egyet. Nem akartam közbeszólni, szóval egyszerűen hagytam azt, hogy mindent elmondjon.
- Az, hogy komoly állása van, nem jelenti azt, hogy nem érdeklődhet irántad – ezt komolyan így is gondoltam, Rosie pedig nem az a fajta nő volt, aki a pénz miatt házasodna – De azok alapján, amit elmondtál, te már lényegében döntöttél arról, hogy mit szeretnél, nem?
Talán kegyetlenség volt ezt így kimondani, de mégis úgy éreztem, hogy meg kell tennem. Mert a barátomként gondoltam rá, emiatt pedig őszintének kellett lennem vele. Ha valaki már energiákról beszél és képtelen pontosan elmondani azt, hogy mit kedvel a másikban, ott nem lehet holmi szimpátiáról beszélni.
- Szokott erre járni? Mit szólnál hozzá, ha bemutatnál neki, hogy esetleg elmondhassam a véleményem róla? – én láttam benne rációt, hogy talán ezzel el tudnám oszlatni egy kicsit a bizonytalanságát – Ne gondolj arra, hogy túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. Ezt hiheted azért is, mert sokat csalódtál.
Legalábbis engem anya mindig ezzel vigasztalt, ha esetleg valakivel ismerkedtem az évek során. Végül egyik próbálkozásból sem lett semmi, de ez már részletkérdés volt.
- Vagy esetleg rád uszítsam a lányomat? – vidáman nevettem fel – Hogy összehozzon titeket? Bízom benne, hogy sikerrel járna.


1 605 szó|| outfit


things haven't been quite the same, there's a haze on the horizon, babe, it's only been a couple of days, and I miss you, when nothin' really goes to plan, you stub your toe or break your camera
                     I'll do everythin' I can, to help you through

Rosalie A. Silvera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Cassidy Jeong-Hasler
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rosalie & Cassidy  Jy3L12l
Rosalie & Cassidy  U6hqobD
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
white petals daisy.
Love that sheds tears in lies, it's a crying blue bird, flying away, a person crying over lies, I'm just living, you are a bright sun, you should be happy in the end
♫ :
rootsautumnsunflower
★ családi állapot ★ :
Rosalie & Cassidy  6cHKPgs
Life was a willow and it bent right to your wind
Head on the pillow, I could feel you sneaking in, as if you were a mythical thing, like you were a trophy or a champion ring, and there was one prize I'd cheat to win
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Rosalie & Cassidy  0OMaTNH
★ foglalkozás ★ :
könyvesbolti eladó - körmösnek tanul
★ play by ★ :
Lily Collins
★ hozzászólások száma ★ :
58
★ :
Rosalie & Cassidy  6HvGBil
TémanyitásRe: Rosalie & Cassidy
Rosalie & Cassidy  EmptySzer. 5 Május - 0:15

Cassie & Rosie

- Nem gond, legalább valaki felelősségre von - mosolyogva vontam meg a vállaimat. Sosem éreztem kényszernek, ha gyerekekkel kellett foglalkoznom. Ezért is lehetett viszonylag furának nézni engem, amiért ennyi idősen nem vágytam még kétségbeesetten arra, hogy legyen valakim, akinek gyereket szülhetek. Egyáltalán nem gondolom azt, hogy félnék, csak azért mert van olyan ember a környezetemben, akinek nem úgy alakult az élete azután, hogy teherbe esett, mint ahogyan az az idealista, csöpögősen romantikus filmekben látható. Ha valamit gondolok Cassieről, akkor éppenséggel pont az ellenkezőjét annak, hogy ő rossz, vagy aggodalomra okot adó példa lenne. Szó sincs róla! Cassidy az egyik legerősebb nő, akit ismerek, épp abból az okból, hogy egyedülálló és fiatal édesanya, aki megtehette volna, hogy az exéhez hasonlóan csak magára gondol. Mégis olyan döntést hozott, amivel rengeteg terhet és aggodalmat vállalt fel - hiszen egy kisgyerek nevelése, egy babáról való gondolkodás senki szerint nem sétagalopp. Ha valamit, hát példát biztosan vehetek róla. Ha egyszer gyerekem lesz, szeretnék legalább annyira talpraesett és erős lenni, mint ő maga is. - Attól nem kell tartanunk, hogy Lotte nem lesz őszinte - elnevetem magamat. Kifejezetten bájosnak találom a gyerekek hajlamát arra, hogy gátlások nélkül kimondják, ami a fejükben jár. Sok felnőtt kapcsolatán segítene, ha örökké képesek lennénk erre.
- Gyerekkorunkban mi is odáig voltunk a helyért, pont hasonló okokból. Egy akkora városban, mint New York, azt hiszem jól is jön, ha néha elszabadultok a lakásból. Már csak a változatosság kedvéért is. - Nyilván mi magunk választjuk meg, hogy pontosan hol szeretnénk élni. Vagy éppenséggel adottak a körülmények és egy bizonyos pénzügyi helyzet, ami behatárolja, hogy pontosan mit engedhetünk meg magunknak. Részemről az, hogy a szüleimnek köszönhetően egy lovardában dolgozhatok, valamilyen szinten egyenlő azzal is, hogy megkapok egyfajta szabadságot, amit szimpla New York-i lakosként talán nem kapnék.
- Miért? - Mosolyogva kérdeztem vissza, holott nagyon is tisztában voltam a saját bűnömmel. Nem úgy fogtam fel az egész témát, mintha teljesen komolyan kellene venni, ettől függetlenül azonban nem szívesen lettem volna én semmi olyannak elrontója, ami talán hosszútávon boldoggá teheti a nőt is. - Milyen férfire vágysz, kit keressek a következő felvételnél nálunk? - Jókedv csillan a szemeimben, ahogyan Cassiere pislogok. - Ez a hely nem tekinthető számodra munkahelyként, szóval ne zárkózz el a lehetőség elől, hogy itt találod meg a párod, kérlek. - Egyszerre voltam komoly és teljesen komolytalan is. Semmilyen elvárásom nem lehetett a nővel szemben, lévén nagyon is kompetensnek tartom őt arra, hogy saját döntéseket hozzon és a saját maga szabályai szerint legyen boldog.
- Tényleg? Mit mondott neki? - Kíváncsi pillantással nézek előbb az édesanyára, aztán a kislány irányába. Rengeteg olyan dolgot tudtam meg a nőnek hála az anyaságról, amivel korábban, saját tapasztalat híján egyáltalán nem számoltam volna. Ez részben hasznos volt arra az esetre, hogy én magam is felkészüljek arra, ha egyszer anya leszek, részben pedig azért is, mert a hozzánk érkező gyerekekkel is könnyebb volt úgy kapcsolatot építeni, hogy más gyerekekkel is kerestem azt.
Úgy gondolom, a nőknek mindig is sokkal nehezebb helyzete volt a világban. Ezerszer nehezebben sikerült elérnünk, hogy ne csak a konyhában robotoló feleségként tekintsenek ránk és hogy helyet kapjunk a munka világában. Rengeteg probléma akar még így is, ami a hozzáállásokat illeti. Csak remélni merem, hogy több olyan gyerek van - na meg persze olyan szülő, aki úgy neveli a gyerekét, mint Cassidy -, aki képes kiállni a saját igazáért. Az erőszak soha nem megoldás, de Lotte megmutatta, hogy hogyan bánhatnak vele. Ezt pedig remélhetőleg a jövőben is tudja érvényesíteni, mint ahogyan mindannyiunknak jól jönne ez a hozzáállás.
- Ha mégis akadna valaki, remélem szólnál nekem. Teljes napos Lotte-felvigyázást is vállalok. - Olyan dolgokra utaltam ezzel, amelyek teljességgel kényelmetlenek is lehetnének, de úgy érzem könnyedén ki tudnám húzni magamat a szorítóból, ha annyit mondok, hogy én egy csendes randira gondoltam, amit Cassienek kellene kettesben eltöltenie valakivel, zavartalanul. Egy kislány, aki nem tudja úgy felmérni a helyzetet, mint mi felnőttek, valószínűleg nagyon is a zavaró tényezőkhöz lenne sorolva. - Ha csak az az akadálya, hogy nincs időd, majd segítek felszabadítani. - Persze ezer, meg egy oka lehet annak, hogy valaki miért szingli. - Tudod, nem azért erőltetem, mert ne gondolnám, hogy csodálatos és követendő példa vagy már most is. - Finoman megérintettem a nő vállát, amit meg is simogattam. - Csak szeretném, ha boldog lennél. - Már ha mindenkinek azt kell jelentse a boldogság, hogy van, aki hazavárja, aki átöleli amikor kell és aki meghallgat, amikor szükségünk van rá.
- Helyes. - Mosolyogva lépek oldalra, amikor eltalál a könyöke, habár nem billent ki túlságosan az egyensúlyomból a mozdulata, hogy pánikba kellene esnem. - Lebuktam. Átlátsz rajtam, pedig még szóba sem hoztam a mosóport. - Elnevetem magamat. Ha Cassiere gondolok és arra a szerepre, amit betölt az életemben, mindenképpen úgy tudom őt leírni, mint egy napsugarat. Próbálkoznia sem kell túlságosan ahhoz, hogy elmosolyodjam miatta; és nem abban az értelemben, mintha rajta kellene nevetnem. Egyszerűen csak olyan energiákkal rendelkezik, amelyek engem is jókedvűvé tesznek.
- Nem tudom. Fel lehet egyáltalán készülni a szülőségre? - Ugyanezen az elven pedig jogos-e bárkitől is, ha beijed és nem képes vállalni egy szerepet? - Szerintem jó döntés lenne a részedről. Ha nem érdekli mi van ezzel a tündérrel, akkor sem érdemelné meg, ha valaki betöltené helyette az apai szerepet. - Nem kell, hogy vér kössön össze valakivel, hogy családnak érezzük magunkat. Egy apa szerepe egyébként sem pusztán a DNS-ében merül ki.
- Akármennyire nem egy irodában vagyunk, fura lenne olyan emberrel megpróbálni, akivel együtt dolgozunk. - A távolba révedek, miközben magyarázok, amikor újra fókuszálni kezdek azonban, finoman összehúzom a szemeimet. - Ártalmas lenne állandóan a munkáról beszélni. - Túlságosan könnyedén jegyzem meg, hogy komolyan lehessen venni ezt az érvemet. - Viszont ismerek itt mindenkit, úgyhogy könnyedén tudnám ajánlani a srácokat bárkinek, aki érdeklődik - elnevetem magamat, majd óvatosan megingatom a fejemet. Sosem gondoltam magamra igazi randi guruként és úgy érzem egyébként is csak olyan emberért lennék képes pár jó szót szólni, akiért megéri. Cassie például határozottan egy ezen emberek közül.
- Igen, valami olyasmi. - Dan határozottan olyan ember volt, akinek számos tulajdonságáról dicsekedtem volna - és szerintem Cassidy ismer annyira, hogy tudja, hogy ne olyan hálószoba titkokat akarjak megosztani vele, amelyek nem tartoznak avatatlan fülekre. A kettőnk közötti státuszbéli különbség mégis olyasmi volt, ami miatt megpróbáltam óvatosan kezelni ezt a kérdést - mint ahogyan egyébként meg is egyeztünk ebben.
- Rendben... - halkan nevettem fel, majd előre billentettem a fejemet és egy pillanatig csendben maradtam. A fejem televolt mindazon dolgokkal, amelyek miatt az a kellemes bizsergés töltött el minden alkalommal, amikor épp egy Dannal való találkozásra készültem. De pontosan emiatt is kellett leállítanom magamat, mert nem szabad túlságosan beleélnem magama ebbe a kapcsolatba. - Nemrég jött New Yorkba, lényegében munka miatt. Egy elég komoly cég igazgatói posztjára vár, szóval... - Halkan sóhajtok. Így kimondva csak még inkább irreálisnak tűnik, hogy egy ilyen embernek bármi köze is legyen valakihez, aki hozzám hasonló. - Nem felejtettem el, szóval paraméterek... Magas. Jóképű és tudja is magáról. - Ezen a ponton széles mosoly jelenik meg az arcomon. - Ha belső tulajdonságot kellene mondanom... - Egy pillanatra csücsörítve gondolkozom el. - Ahhoz találkoznod kellene vele, hogy megértsd, de van egyfajta.. energiája? Nem ez a legjobb szó, de olyasvalaki, aki ura a helyzetnek és tudod, hogy ha baj történne, akkor ő képes lenne kezelni. - Inkább becsuktam a számat, mielőtt tovább ecseteltem volna azt, hogy Dan mennyire levesz a lábamról. - Tudod, kicsit a túl szép, hogy igaz legyen kategória.

1223 | outfit | ×


Tattoo your name on me
So I can wear it on my sleeve Make sure that everyone knows it 'Cause, baby, you're the one thing that I can't live without You kiss me and there ain't a doubt · · · · · · · · · · · · ·

Cassidy Jeong-Hasler imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Rosalie A. Silvera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rosalie & Cassidy  4f3b33c0dbb8f5b884f1c6be23560779bb7c86e5
Rosalie & Cassidy  0d85050afcd97c8564fa504bd9d6dcf1adfbd800
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
I've not always been the optimist
For you I've always tried To pick my head out of the sand See colour through your eyes Always see the bright side Make clouds turn into blue sky
♫ :
~ I wanna drive you... wild, wild, wild
I wanna love you
for miles and miles ~
★ családi állapot ★ :
Rosalie & Cassidy  2a9da9b04af0e7a16fe3928fb2833d79bc8c42db
I'm glad I found someone like you
To see the sadness and the truth I feel your touch deeper than my skin Every chemical rushing in Now I've found your love Like serotonin
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Rosalie & Cassidy  D87ed44414cd031df9f0f062bd2ac6f75e826497
★ idézet ★ :
I never fully realized what it meant to hurt [ to truly hurt ] until I wanted you to such a great extent, only to have no other choice but to convince myself that I didn't.
★ foglalkozás ★ :
lovász, lovasoktató
★ play by ★ :
Emeraude Toubia
★ szükségem van rád ★ :
Rosalie & Cassidy  Tumblr_ol1rfti7rP1v0duxko5_500
★ hozzászólások száma ★ :
72
★ :
Rosalie & Cassidy  F19a40b1cff4ac569591a638c6bfa23c3f6a9f86
TémanyitásRe: Rosalie & Cassidy
Rosalie & Cassidy  EmptySzer. 24 Márc. - 9:14

Rosa & Cassie


Érdekes lett volna azon elgondolkoznom, hogy mi történne velem abban az esetben, ha mondjuk nem esek teherbe annak idején, vagy ha a párom velem maradt volna. Az első esetben mindenképpen másképp alakult volna az életem, hiszen már önmagában az általam űzött hivatás is rengeteget változott volna. Ami a többit illette… Talán még mindig együtt lennék azzal az emberrel, ami magában hordozza valahol a történések második esetét. Ha annak idején együtt maradok a párommal, akkor talán később ütköztek volna ki közöttünk bizonyos problémák. Én száz százalékig meg tudtam érteni a döntését, hiszen én legalább annyira megijedtem az egész terhességem tényétől, mint ő maga… Viszont ugyanakkor képtelen voltam elfogadni azt a tényt, hogy csak úgy képes volt magamra hagyni. Ezek szerint nem én voltam számára az a nő, akinek tényleg örök hűséget esküdne. Nem én voltam számára az a bizonyos személy, akivel boldog életet tudna élni egy életen át. Világ életemben egyszerű lány voltam, aki hitt az ígéretekben; és lényegében azoknak az örök érvényű értékében. Fiatal koromban sem ígértem meg anyának, hogy kitakarítom a szobámat, ha tudtam, hogy nem fogom megtenni.
Ettől függetlenül sem akartam elcserélni az életemet szimplán egy pasi miatt. Pont azért, mert lényegében már tudom azt, hogy milyen, ha valamelyik megfutamodik. Úgy éreztem, hogy sok mindent tanultam az életről, amire az egyetemen sosem készítettek volna fel eléggé… Mert azért a költözködés, a gyereknevelés mind nem olyan dolog, amire az ember fel tud készülni. Hiába volt segítségem anya személyében, egyedül akartam Lotte szülője lenni, ha már én hoztam őt a világra. A szüleimnek ebben a helyzetben annyi dolga volt, hogy eleget babusgassák a gyermekemet, a nehézségekkel én akartam szembenézni. Nem nagyon bízok abban, hogy majd valamelyik sarkon rám talál a szerelem és párt sem feltétlenül keresek. Nem zárkózom el, szimplán csak Lotte minden esetben elsőbbséget élvez jelenleg. Nyilvánvalóan jó lenne, ha kapna maga mellé valakit, aki hasonló szerepet tölthet be, mint amit egy édesapának kell. De ettől függetlenül úgy éreztem, hogy nincs könnyű dolgom. Jelen helyzetben nem csak róla vagy rólam volt szó; olyan valakit kellett volna találnom, aki engem nőként tisztelni és szeretni tud, de mindenekelőtt megvan benne minden ahhoz, hogy jól bánjon a lányommal.
- Innentől kezdve nem fog békén hagyni ezzel, szóval megcsináltad magadnak – nevetve válaszoltam Rosie-nak, aztán megsimogattam a kislányom szőke tincseit – Majd várom a kiértékelést is, hogy melyik mosószer volt a hatásosabb.
Bátran mertem viccelődni ezzel, mert úgy tűnt, hogy a fiatal nő is partner benne. Őszintén szerencsésnek éreztem magam, hogy a középiskola és az egyetem óta szétszéledő baráti köröm után legalább őt biztos pontnak érezhettem az életemben, és nem kellett azon aggódnom, hogy anyának kiönteni a lelkemet ennyi idősen már ciki lenne és nincs ki meghallgasson. Aston egy kicsit más tészta, amióta családja van.
- Én is így gondolom – egy határozott bólintással adtam hitelt a szavaimnak – Nagyon szerettem volna, ha Lotte kijön az állatokkal is, de nekünk nincs lehetőségünk otthon tartani, nálatok meg lényegében a lovak mellett még válogatni is tud.
Biztos voltam benne, hogy nagyon szerette simogatni az itteni kutyákat és macskákat, hiszen engem is mindig kérlelt arra, hogy legalább egy nyuszit tarthassunk. Én pedig hiába szerettem volna mindezt nagyon, ebben a pillanatban leginkább úgy gondoltam, hogy nehéz lenne számomra mindent megadni neki, ha még egy állatot is el kellett volna tartanunk. És talán az hosszú távon rosszabbul érintette volna, ha nem kapja meg azokat a bizonyos sellőbarbikat.
- Jaj, ne mondj már ilyeneket – finoman nyomtam meg a nő vállát a tenyeremmel, de az arcomon még így is mosoly volt – Nem hiszem, hogy ez csak úgy működne. Furán érezném magam, ha bárhova elhívna, és nekem igent kellene mondanom neki.
Magam sem tudtam, hogy ez pontosan miért volt így, mert határozottan Matt egy kellemes külsővel megáldott, és udvarias férfi volt. Belőlem sokat nem váltott ki, Lotte pedig abban a korban van, amikor lényegében a pasikkal szerelembe esik csak azért, mert kedvesek vele. Az pedig teljes mértékben kellemetlen lenne, ha Matt azután jönne oda hozzám, hogy ez a rossz lány bereklámozott neki.
- Abban biztos vagyok. Ne tudd meg, de a múltkor az óvónőt is helyretette – ezen a ponton már komolyan csóváltam a fejem és hangosan sóhajtottam fel. Nagyon féltem attól, hogy elveszik majd tőlem, ha túl sokat szemtelenkedik. Tény, hogy mindig arra neveltem ezt a kislányt, hogy álljon ki magáért, és minden bizonnyal én magam tekertem volna ki annak a nőnek a nyakát, aki le akarta nyomni a torkán azt a gusztustalan ebédet, amit csinálnak a menzán. Viszont ettől függetlenül próbálom tiszteletre is nevelni őt, ami a szabad szelleme miatt egyre nehezebb feladatnak tűnik. Az pedig egész megnyugtatott, hogy Rosie akaratlanul is, de ebben segítséget nyújtott azzal, hogy megerősítette, amit mondok. Hiába nincsen gyermeke, én ennek ellenére is úgy éreztem, hogy ha egy másik nő hasonlóan gondolkozik, aki ráadásul idősebb és tapasztaltabb is nálam, akkor annyira nem mentek félre a dolgok.
- Nincs! – egészen elképedve néztem a nőre – Nem nagyon találkozgatok senkivel.
Ez részben igaz volt. Azt már nem éreztem említésre méltónak, hogy hány jóképű, üzletembernek tűnő ember jár a boltunkba, mert minden bizonnyal nem miattam történt a dolog és egyetlen alkalommal sem hagyták nálam a telefonszámukat. Ha ilyenről lenne szó, akkor minden bizonnyal Rosie lenne az első, aki megtudná, mert ő azért mégsem az anyukám, tehát nem fogja hozni a papot annak érdekében, hogy örökké odaláncoljon az illetőhöz csak azért, mert hajlandó volt rám nézni.
- Ha majd hasonlóra szükségem lesz, akkor szólni fogok – finoman böktem meg a nő karját a könyökömmel, miközben elmosolyodtam – Igazából csak az érdekel téged, hogy ki használ jobb mosószert, mi? És a lányomat akarod felhasználni arra, hogy kiderítsd ezt.
Biztos vagyok benne, hogy ha az a kis rosszcsont egy minimális különbséget felfedezne, akkor ordítva dörgölné az orrom alá a legközelebbi vásárlásunk alkalmával. Nekem pedig a továbbiakban azért kell majd hajfestéket vennem, mert meg fogok őszülni a lányom miatt.
- Tudod – miután helyet foglaltam és a kezembe vettem a kávémat, óvatosan néztem a nő szemébe – Rosszul érezném magam, ha okolnám azért, hogy elment. Mind a ketten fiatalok voltunk, és hiába terhelné őt is a felelősség, ettől függetlenül én is legalább annyira meg voltam rémülve, mint ő. Szóval nem kívánok neki rosszat, de az biztos, hogy ha találnék magamnak más, akkor nem engedném, hogy találkozzon a lányommal.
És bár most is szinte száz százalékig biztos vagyok abban, hogy nem kezdeném vele újra, ettől függetlenül, ha előkerülne, akkor találkozhatna a kislányunkkal. Viszont, ha tényleg megállapodnék, már nem szeretném összezavarni Lotte érzéseit és az agyát azzal, hogy még egy férfit a közelébe rángatok. Felnőttként majd dönthet erről persze ő maga is, abba már nem igazán lesz beleszólásom, de most mindennél fontosabb a fejlődése. Én pedig abban hiszek, hogy a vérkötelékek nem feltétlenül határozzák meg a kapcsolatok milyenségét. Ezt már nagyon fiatalon megtanultam Aston családja miatt.
- Rögtön gondoltam, hogy másféle csődörökre vágynál elég erősen megnyomtam az utolsó szót – De ott van egy csomó lovászfiú, akik egész aranyosnak tűnnek.
Gondolok itt elsősorban arra a srácra is, aki bár jóval fiatalabb Rosie-nál, ennek ellenére is sokat törődik vele a lába miatt. A múltkor, amikor volt szerencsém elkapni pár pillanatra azt a jelenetet, ahogy összefutottak. Én a magam részéről nem tudtam elképzelni, hogy sajnáljam miatta, vagy édesnek találjam azt a rajongást a fiú szemében, ahogyan erre a gyönyörű nőre nézett. Minden bizonnyal ennyi idősen már Rosie sem egy olyan fiatal srácra vágyik, aki az öccse is lehetne akár.
- Miért beszélsz butaságokat? – csak felvont szemöldökkel néztem rá – Miért ne lennétek egy szinten? A pénzről van szó, mi?
Nem volt nehéz kitalálni a dolgot. Mivel a lovaglás lényegében egy olyan sport, amit sok elit tag űz, elég egyértelmű volt, hogy valami hasonlóról volt szó. Már csak azt kellett kiderítenem, hogy pontosan miről van szó ebben a helyzetben.
- Avass be, adj paramétereket – letettem a kezemben tartott papírpoharat és megtámasztottam az államat a kézfejemen – Akkor tényleg el tudom majd mondani a véleményem a helyzetről, de egy kicsit több információra van szükségem.

1 303 szó|| outfit


things haven't been quite the same, there's a haze on the horizon, babe, it's only been a couple of days, and I miss you, when nothin' really goes to plan, you stub your toe or break your camera
                     I'll do everythin' I can, to help you through

Rosalie A. Silvera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Cassidy Jeong-Hasler
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rosalie & Cassidy  Jy3L12l
Rosalie & Cassidy  U6hqobD
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
white petals daisy.
Love that sheds tears in lies, it's a crying blue bird, flying away, a person crying over lies, I'm just living, you are a bright sun, you should be happy in the end
♫ :
rootsautumnsunflower
★ családi állapot ★ :
Rosalie & Cassidy  6cHKPgs
Life was a willow and it bent right to your wind
Head on the pillow, I could feel you sneaking in, as if you were a mythical thing, like you were a trophy or a champion ring, and there was one prize I'd cheat to win
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Rosalie & Cassidy  0OMaTNH
★ foglalkozás ★ :
könyvesbolti eladó - körmösnek tanul
★ play by ★ :
Lily Collins
★ hozzászólások száma ★ :
58
★ :
Rosalie & Cassidy  6HvGBil
TémanyitásRe: Rosalie & Cassidy
Rosalie & Cassidy  EmptyVas. 17 Jan. - 13:07

Cassie & Rosie

Szerencsére a szüleim soha nem tartoztak abba a kategóriába, akik a gyermekük egy bizonyos betöltött életéve után csak azzal tudnak hozzá fordulni, hogy mikor jönnek már az unokák. Azt hiszem ők maguk is sokkal többre tartották azt, hogy olyan társam legyen, akivel az élet minden területén támogathatjuk egymást és valódi érzelem van a kapcsolatban, nem pusztán bizonyos elérendő célok iránt érzett kényszer, vagy épp vágy. Amíg én magam sem álltam készen arra, hogy házassággal és gyerekneveléssel foglalkozzam, addig senki mástól sem várhattam el, hogy kitartson mellettem. Illetve amíg az én páromnak szüksége volt még valami a személyes fejlődését illetően, vagy éppenséggel nem tudta elfogadni, hogy képes vagyok önállóan is létezni, addig kijelenthettem, hogy nem akarok megállapodni.
Nem állítom persze, hogy minden pusztán az akaraton múlik és azon, hogy ha valami eltervezünk, akkor pontosan olyan körülmények között és időrendben megyünk végig azon az úton. Sokszor épp azok a körülmények határoznak meg bennünket, amelyeket nem is vettünk számításba. Ott van például Cassie, aki főiskolás korában biztosan nem azt tervezte, hogy egyedülálló anyává válik, de attól még tudom róla, hogy boldog azzal az élettel, ami jelenleg van neki és tulajdonképpen ki ne lenne boldog egy olyan kislánnyal, mint Lotte?
Rendszerint felvillanyoz, ha emberekkel voltam és a velük való találkozás után is úgy érzem, hogy ők lelkesítenek, de a gyerekszáj mindig is olyasmi volt, ami duplán szórakoztató. Furcsa belegondolni, hogy egyszer mi magunk is annyira nyíltan és gátlások nélkül, ártatlanul szemléltük a világot, mint a kicsik. Nyilván lehetetlen azt kívánni, hogy örökre ilyenek maradjanak, ráadásul Cassie kislányából nehezen nézem ki, hogy bármit is változna. Ez pedig talán így van jól, talán az anyuka ezt nagyon másképp gondolja.
- Semmi gond. - Elnevetem magamat, a pillantásom pedig a kislányról a nőre siklik. - Majd ha egyszer lesz lehetőségem, szívesen kimosom én is. - Jegyzem meg, továbbra is mosolyogva. Talán Cassie számára kevésbé szórakoztató a helyzet, de én mindig is úgy gondoltam, hogy Lotte nem olyan lány, aki rossz vagy épp sértő dolgokat mondana. Még csak nem is olyasvalaki, aki lekicsinylő lenne másokkal, ezért pedig csakis az anyukáját lehet dicsérni. Minden gyerek a szüleitől tanul leginkább, és bár a nő számára jelenthet nehézséget, hogy egyedül neveli a kislányt és nincs az életében apa figura, de határozottan úgy látszik, hogy nincs is ilyenre szükségük.
- Rendben. Akkor amíg te lovagolsz, mi anyukáddal elbeszélgetünk arról a helyről. Köszi a tippet. - Kacsintok egyet a kislányra. Tény és való, hogy nem csak a játékait szoktam dicsérni, de ezúttal a hajába rakott csattal kapcsolatban is megtettem, viszont abban csak reménykedtem, hogy a következő alkalommal, amikor találkozunk, nem leszek számonkérve azt illetően, hogy nekem miért is nincs ugyanolyan csat a hajamban, ha már annyira tetszett.
- Igazából teljesen egyet tudok érteni vele. A lovak nagyon szép és intelligens állatok, rengeteget lehet róluk tanulni és kifejezetten menő, ha valaki lovagolni jár. Fizetett hirdetés - halkan nevetek fel, közben pedig az összefogott hajamat piszkálom, a vállamon előre hulló tincseket most a hátamra seprem. Senki nem bízta rám a feladatot, hogy még akkor népszerűsítsem a lovardánkat, amikor tulajdonképpen rendszeres vendégekről van szó, de épp eléggé szeretem ahhoz a munkámat, hogy erre ne kelljen külön kérni. A lovarda működése pedig pont az olyan látogatókon múlt, mint Cassie és Lotte is, akik idővel már nem csak szimpla ismerősökké váltak, a nőt már határozottan a barátomnak tekintem. Ezért is merem kimondani azt, ami következik.
- Miből gondolod, hogy ne szeretne az lenni? Ne érts félre, de szerintem jó fogás lennél neki. - Nyilvánvalóan nem ismerhetem annyira Mattet és kifejezetten a szándékait azzal kapcsolatban, hogy milyen partnerre vágyik az életben, vagy éppen készen van-e már arra, hogy elköteleződjön. Az is kifejezetten fontos faktor ebben az egyenletben, hogy Cassie már anyuka és figyelembe kell venni azokat a részleteket, amelyek egy gyerekkel járnak. - Fogadok ha olyan ember próbálkozna nálad, aki nem szimpatikus Lotténak, pillanatok alatt közölné vele, hogy az ő anyukája márpedig nem neki való. - Megmosolyogtat a gondolat, mert tény és való, hogy a szőke kislány egy angyalra hasonlít, de olyan határozott is, mint amilyet az ő korában még keveset láttam. Másrészt meg az is igaz, hogy kevés olyan kisgyereket ismerek, mint Lotte.
- Rendben. - Úgy egyeztem bele az ajánlatba, hogy közben már részben azon járt az agyam, hogy pontosan miért is mehetnék Bronxba, erre viszont egyértelműen az volt a válasz, hogy pontosan és kizárólag Cassie miatt fogok. Jól esett a törődése, amiért gondolt rám, de függetlenül attól, hogy melyikünk hányszor tette már meg a másikért, mindig jól esett viszonozni azt, vagy épp magamtól tenni egy gesztust. Számomra a barátság erről is szólt. Meg arról, hogy egyetértsek Cassie kislányával abban, hogy keressünk neki egy férfit.
- Jól tetted. - határozottan bólintottam, miközben a kislányt figyeltem és nagyon igyekeztem, hogy ne mosolyogjak az ingerültségén. - Anyának igaza van, nem szép dolog verekedni, de így már biztosan tudni fogja hogy a te hajadat nem húzhatja. - Furcsa belegondolni, hogy ovis korunkban még nekünk is csak ennyit jelentett, ha tetszettünk valakinek és nem voltak mögöttes szándékok, vagy be nem tartott ígéretek. Gyerekként minden sokkal egyszerűbbnek tűnik; még az is, hogy hogyan kell elintézni valakit, aki a hajunkat húzza.
- Ó, alig tart nyomás alatt - elnevetemet magamat, amikor meghallgatom a történetet, majd egy fokkal bizalmasabb hangnemet próbálok megütni, ahogyan megszólalok. - De ha már itt tartunk... Te mit gondolsz a testvér projektről? Van már pót-apuka jelölted Lotténak? - Simán lehetnék én is, akit Cassie arról faggat, hogy mi a helyzet a magánéletembe, de nekem szerencsére nincsen olyan ember az életemben, aki lépten nyomon megpróbálna eladni. - De ha jutna? - Kérdezek vissza rögtön. - Szívesen vigyázok néha Lottéra, ha épp randizni szeretnél valakivel - jelentem ki vigyorogva. - Anyukának lenni az év háromszázhatvanöt napjában sokkal nehezebb meló, mint amit én csinálok, szóval ha segítségre van szükséged, csak szólj. - Tisztában vagyok vele, hogy Cassie édesanyja rettentő nagy segítség számára, de akkor is határozottan vallom, hogy néha mindenkinek szüksége van egy kis pihenésre, a gyereknevelés pedig a legtöbb esetben nem olyasmi, amiből csak úgy vakációt lehet kivenni, vagy betegszabadságot.
A kinézett helyet elfoglalva figyeltem, ahogyan Cassie mindenfélét elővarázsol és csak mosolyogni tudtam azon, hogy mennyire jószívű. - Szerintem az anyukaság neked való. Mindegy hogy történt, Asher nem tudja miről marad le. - Eldobni magunktól valami olyasmit, amit soha nem tapasztaltunk még, szerintem őszintén hatalmas butaság. Emberként azonban rengeteg hibát követünk el, valószínűleg azért, mert sokszor egyszerűen csak jobban félünk attól, hogy bele fogunk bukni valamibe, mint hogy megpróbáljuk magunkat benne.
- Köszönöm, imádlak. - Mosolyogva jelentem ki, miközben Cassiere pillantok, azután, hogy felmértem a terepet a fánkok kapcsán. Felesleges lenne arra fognom, hogy épp mekkora a hátsóm, hogy most milyen meglepetés fánkokat kaptam tőle, ha már alapból is épp elég formás vagyok. Ezért nem is teszek semmilyen megjegyzést, plusz mert felesleges lenne úgy tennem, mintha nem rajtam múlna a dolog és azon, hogy mennyire szeretem az édességet vagy sem.
Éppen az egyik fánk dobozból való kioperálásával voltam elfoglalva, amikor a nő megszólalt, én pedig nem bírtam nem mosolyogni rajta. - Tudod itt a lovardában eléggé korlátozottak a lehetőségek az ismerkedésre, hiába van tele csődörökkel. - Vigyort villantottam rá, mielőtt beleharaptam volna a fánkba és direkt elég komótosan nyeltem le a falatot ahhoz, hogy kicsit talán meg is várakoztassam őt a válasszal. - Tulajdonképpen... - megnyaltam az ajkaimat és néhány másodpercig a pillantásommal a távolban kerestem valamilyen ismeretlen pontot, ami segíthetne összerakni nekem a szavakat. Amikor nem találtam ilyesmit, visszanéztem Cassiere, csak halványan elmosolyodtam. - Találkoztam valakivel, de! - Ezen a ponton kihúztam magam és éles pillantással néztem a nőre, mert nem akartam, hogy nagyon fellelkesedjen miattam. - Nem hiszem, hogy ő meg én egy szinten vagyunk. - Egy pillanatra lehajtom a fejem, aztán egy fokkal halkabban folytatom. - Szerintem le kellene szoknom arról, hogy bárkivel is randizni megyek, aki megfordul itt nálunk. Mostantól csak neked fogok kiszervezni randipartnereket.

1285 | outfit | ×


Tattoo your name on me
So I can wear it on my sleeve Make sure that everyone knows it 'Cause, baby, you're the one thing that I can't live without You kiss me and there ain't a doubt · · · · · · · · · · · · ·

Cassidy Jeong-Hasler imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Rosalie A. Silvera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rosalie & Cassidy  4f3b33c0dbb8f5b884f1c6be23560779bb7c86e5
Rosalie & Cassidy  0d85050afcd97c8564fa504bd9d6dcf1adfbd800
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
I've not always been the optimist
For you I've always tried To pick my head out of the sand See colour through your eyes Always see the bright side Make clouds turn into blue sky
♫ :
~ I wanna drive you... wild, wild, wild
I wanna love you
for miles and miles ~
★ családi állapot ★ :
Rosalie & Cassidy  2a9da9b04af0e7a16fe3928fb2833d79bc8c42db
I'm glad I found someone like you
To see the sadness and the truth I feel your touch deeper than my skin Every chemical rushing in Now I've found your love Like serotonin
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Rosalie & Cassidy  D87ed44414cd031df9f0f062bd2ac6f75e826497
★ idézet ★ :
I never fully realized what it meant to hurt [ to truly hurt ] until I wanted you to such a great extent, only to have no other choice but to convince myself that I didn't.
★ foglalkozás ★ :
lovász, lovasoktató
★ play by ★ :
Emeraude Toubia
★ szükségem van rád ★ :
Rosalie & Cassidy  Tumblr_ol1rfti7rP1v0duxko5_500
★ hozzászólások száma ★ :
72
★ :
Rosalie & Cassidy  F19a40b1cff4ac569591a638c6bfa23c3f6a9f86
TémanyitásRe: Rosalie & Cassidy
Rosalie & Cassidy  EmptyPént. 25 Dec. - 19:37

Rosa & Cassie


Mindig azon nőnemű egyedek sorait erősítettem, akik barátságosak voltak másokkal. Egyáltalán nem volt okom arra, hogy valakivel elutasítóan bánjak, vagy hasonló... Éppen ezért is igyekeztem inkább kedves lenni másokkal. Nekem sokat nem számított az, hogy igazam legyen másokkal szemben, hiszen jobb érzés, ha az embernek barátai vannak. Az igaz barátok mellett pedig nem kell folyamatosan lenyomnunk mások torkán a saját véleményét. Én nem érzem azt, hogy tökéletesnek kell mutatnom magam mások előtt, mert mégiscsak ember vagyok, tele hibákkal és akár gyarlósággal is. A szeretteim pedig minden bizonnyal úgy fognak elfogadni, amilyen vagyok... Egyáltalán nem érzem azt, hogy bizonygatnom kellene bármit is másoknak, ezért sosem tettem. Nem szégyen valamit nem tudni, vagy éppenséggel butaságot beszélni, egyszerűen csak el kell tudni fogadni, ha nem nekünk van igazunk.
Viszont ez az attitűdöm nem igazán számított sokat. Amint elvégeztem a gimit, kevés barátom maradt mellettem. Példának okáért Aston szerintem leginkább azért maradt mellettem, mert szüksége volt rám, én pedig nem akartam megtagadni tőle a segítségemet. Sokszor persze eljátszotta azt, hogy nem kér belőlem, de ez nem volt így, én pedig igyekeztem odafigyelni rá. Ha bármi történt volna vele, azt nem hiszem, hogy képes lettem volna magamnak megbocsátani.
A főiskolán más volt a helyzet. Miután kiiratkoztam onnan, egy ideig próbáltam tartani a kapcsolatot a volt szaktársaimmal, de nem igazán tudtuk ezt hosszú távon művelni, mert valami mindig közbejött nekik vagy nekem. Nem haragudtam rájuk egyáltalán, hiszen elég sok vizsgájuk és gyakorlatuk volt, ami miatt tényleg nehéz lett volna odafigyelniük rám. Miután pedig megszültem nekem nem maradt időm rájuk, így kénytelenek voltunk elengedni egymás kezét.
Emiatt lényegében kijelenthetem azt, hogy az életemben meghatározó személyek nincsenek túl sokan. Ott van a kislányom, édesanyám, és még pár barátom. Közéjük soroltam az utóbbi időben Rosie-t is, mivel elég sok időt töltöttünk együtt Lotte lovagló órái miatt. Jól esett vele beszélgetnem és boldog voltam ami miatt odafigyelt a kislányomra és kedvelte őt.
- És te azt használsz? – tette fel a kérdést neki Lotte, egészen nagy szemekkel pislogva rá – Mert ha igen, akkor kimoshatnád te is egyszer. A Tide biztos kiszedi a koszt Bambi hasáról!
- Lotte! – egészen szigorú volt a hangom, ahogyan rászóltam a lányomra és finomat ráfogtam a vállára – Rosie-nak rengeteg dolga van a lovardában és otthon is! Hogy kérhetsz tőle ilyet?
Vetettem pár sajnálkozó pillantást a nőre, miközben igyekeztem megrendezni a dolgokat a kislányom fejében. Tény és való, hogy ő a világ leggyönyörűbb szőkesége, de ettől függetlenül örültem volna neki, ha egy picit a szájára tudott volna ülni. Csak reménykedni tudtam abban, hogy ez változni fog, amikor a kislányom iskolába megy majd, mert előre féltem attól, hogy miket újságolna a leendő tanárainak... Abba meg bele sem akartam gondolni, hogy hányszor fognak majd behívatni a jövőben elbeszélgetni.
- Onnan, ahol a sellőbarbit is vettük – annyira lelkes volt az említett baba miatt, hogy az én mosolyom is kiszélesedett – Ha anyát megkérdezed, ő biztos tudni fogja!
Rosie pillantására már nem tudtam nem elnevetni magam. Egy kisgyerek ha nyáron térdig érő, páratlan zoknikat akar viselni, akkor egyszerűen szívtelenség lebeszélni róla, hogy ezt tegye. Jó dolog a gyerekekben azt érzékeltetni, hogy egyáltalán nem baj, ha kilógnak a sorból, mert ha már kicsi korban megtanulják ezt, akkor könnyebben dolgozhatják fel azt is, ha a kamasz korukban más az érdeklődésük. Illetve ugyanez van akkor is, ha esetlegesen a gyermek mondjuk a saját neméhez vonzódna. Én ilyenek Lotte esetében egyáltalán nem gondolkoztam, inkább csak igyekeztem a leolvaszthatatlan mosolyt fenntartani az arcán.
- Mondjuk Olaf sem olvadt el a melegben – óvatosan vettem ki Lotte kezéből a satot és a lófarokba kötött hajából kiszabaduló tincseket csatoltam oldalra. Nem lettem volna nyugodt, ha a szemébe lóg, miközben egy hatalmas állaton ül.
- Szeretem, hogy ennyire lelkesedik a lovakért, komolyan – és ezt tényleg így is gondoltam. Jó érzés volt, hogy a kislányom már most nagy becsben tartja az állatokat. Ha nem élnénk ennyire szűkösen, akkor szívesen vennék neki egy kiscicát is, de egyelőre nem gondolom azt, hogy megengedhetnénk magunknak. Úgy gondoltam, hogy fontosabb neki a sport mint egy háziállat, itt pedig annyit simogathat, amennyit csak szeretne.
- Arra valóban szüksége lehet – egy hak sóhaj hagyta el a számat – Viszont szerintem Matt nem szeretne Lotte apukája lenni. És biztos vagyok benne, hogy megint felkérést fog kapni.
Néha én magam is elgondolkozom azon, hogy sokkal inkább a kislányom lehet szerelmes a férfiba, mert folyamatosan kérdezgeti tőlem, hogy miért nem fogadhatja el Matt az ajánlatát. Én egyelőre nem nagyon gondolkozom párkapcsolatban, hiszen pontosan tudom, hogy már nem vagyok fiatal és a koromban még ha rohangálnak is szingli pasik, a gyerek éppen eléggé meg fogja ijeszteni őket ahhoz, hogy inkább egy egyedülálló embert keressenek maguk mellé.
- Majd ha egyszer Bronxban jársz, meghívhatsz ebédelni, és ne érezd magad rosszul emiatt – a hangom elég határozott és ellentmondást nem tűrő volt. Rosie-nak fogalma sincs arról, hogy mennyi mindent tesz értünk, amit nem leszek képes meghálálni neki. Sok esetben miatta és az itt történt események miatt boldog a kislányom, holott pontosan tudom azt, hogy mennyire szeretne egy apukát. Mivel az oviban mindenkinek van rajta kívül és ő is látja ahogyan a fiatal férfiak mennek a gyerekekért. Ugyanúgy, ha a kortársai megkérdezik arról, hogy neki miért nincs apukája, nem tud rá választ adni, emiatt pedig szokott szomorkodni, hiába igyekszünk mindent megadni neki.
- Megmondtam neki – Lotte mindig aranyos volt, amikor valami miatt paprikás hangulatba került – Fejbe akartam vágni Bambival, csak anya megtiltotta, szóval csak mondtam, hogy ne húzza a hajamat.
Azt még nem sikerült kiszednem Lottéból, hogy neki tetszik-e a hatalmas barna szemekkel és hosszú pillákkal megáldott kisfiú. Ha így lesz, akkor majd mindenképp át kell hozzánk jönnie, mert látni akarom őket együtt játszani. Rosie-ra csak kedvesen mosolyogtam, mert számomra egyáltalán nem volt tabu ez a dolog. Tény és való, hogy nem meséltem Lotténak eddig a fogantatásáról, de azzal sem etetem, hogy a gólya hozta volna őt. Még egy gyors ölelést és puszit megengedtem magunknak Lotte órája előtt, aztán elengedtem a kislányt, hogy Mattel tudjon menni. Elég szaporán szedte is a lábait és már hallottam is, ahogyan nyomja neki a szöveget a lányokról meg az oviról.
- Kincsem, ne fuss, mert elesel – nem kiabáltam, szimplán a normálisnál kicsit hangosabban szóltam utána – Fogd meg szépen Matt kezét kérlek!
A férfi hátramosolygott rám, amitől instant rosszul is lettem. Jóképű volt, de ennek ellenére is mindig a lányom szavai jutottak eszembe, ami több volt, mint szimplán zavarba ejtő. Ha nem lenne gyerekem, akkor talán Matt egy olyan férfi lenne, aki el tudná rabolni a szívemet, ugyanakkor Lottét nem cserélném el rá.
- Nem mindig fogja fel azt, hogy ki az apuka és ki nem – egészen halk sóhaj szaladt ki a számon – De már elmagyaráztam neki, hogy mindenkinek egy apukája lehet csak és a testvérek osztozkodnak az apukákon. Azóta már a fejébe vette, hogy kell neki egy kistestvér és ezzel a céllal zaklatja a férfiakat. A legtöbben szerencsére csak nevettek és aranyosnak találták a dolgot.
Én viszont nem tudtam nem arra gondolni, hogy ezek a bizonyos akciók milyen fényt vetnek rám. Az biztos, hogy nem Lotte fogja megtalálni számomra a jövőben az igazit, mert még mielőtt a nevemet elárulnám neki, ő már el is kergeti a férfit. Nem akarok belemenni abba, hogy milyen nők reklámoztatják magukat a gyerekükkel.
- Nem igazán jut időm arra, hogy ezen gondolkozzak – őszinte, mégis egy kissé kitérő választ adtam a barátnőm számára. Sokkal inkább érdekelt engem az, hogy vele mi van. Számomra nagyon furcsa volt mindig is, hogy neki nincsen párja, hiszen gyönyörű nő, ráadásul a feltűnő fajtából. Én sem találom magam csúnyának, de a vékony alkatommal és a fehér bőrömmel egészen jellegtelennek tűntem mellette. A hajam sem nőtt meg annyira hosszúra, és nem volt olyan dús, mint neki, de ennek ellenére is láttam az előnyös vonásaimat.
- Persze – egyszerű választ adtam a kérdésére és el is indultam Rosie-val az oldalamon az említett pad felé. Amint odaértünk még nem foglaltam helyet, csak kipakoltam a táskából a dobozt, ami védte a fánkokat, illetve az egyik kávét elé csúsztattam, a másikat pedig a saját oldalamon hagytam. Csak ezek után foglaltam helyet.
- Tudom – egy nagyon boldog mosoly költözött az arcomra, amikor ezt kimondtam – Azt hiszem egész életemben ő volt a legjobb dolog, ami velem történt. Teljesen felesleges a körülményeken gondolkozni. Képtelen lennék másképp elképzelni az életemet már.
Ehhez persze az is fontos volt, hogy hamar felnőtté váljak. Határozottan későn érő, lázadó lány voltam. Ennek tudatában igyekszem Lottét jól nevelni és majd szeretném ha a későbbiek során tanulna az én hibámból és nálam értelmesebb fiatal felnőtt lenne. Azt hiszem anya annak idején pont ugyanígy állt hozzám.
- Vaníliás lattét cukor nélkül – pontosan tudtam, hogy elég édes a kávé ahhoz, hogy ne kelljen már bele több ízesítő – Illetve az áfonyás sajttortás és a pekándiós a tiéd a fánkok közül.
Én magamnak kétféle málnás verziót választottam, de igyekeztem úgy fordítani a dobozt, hogy ő is könnyen hozzáférjen a saját fánkjaihoz.
- Egyébként – egyet kortyoltam a saját sima kávémból, aztán a pillantásom hirtelen egészen ördögi lett – Te találtál már magadnak valami jó pasit? Remélem nem tervezted eltitkolni előlem, ha igen!

1 485 szó|| outfit


things haven't been quite the same, there's a haze on the horizon, babe, it's only been a couple of days, and I miss you, when nothin' really goes to plan, you stub your toe or break your camera
                     I'll do everythin' I can, to help you through

Rosalie A. Silvera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Cassidy Jeong-Hasler
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rosalie & Cassidy  Jy3L12l
Rosalie & Cassidy  U6hqobD
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
white petals daisy.
Love that sheds tears in lies, it's a crying blue bird, flying away, a person crying over lies, I'm just living, you are a bright sun, you should be happy in the end
♫ :
rootsautumnsunflower
★ családi állapot ★ :
Rosalie & Cassidy  6cHKPgs
Life was a willow and it bent right to your wind
Head on the pillow, I could feel you sneaking in, as if you were a mythical thing, like you were a trophy or a champion ring, and there was one prize I'd cheat to win
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Rosalie & Cassidy  0OMaTNH
★ foglalkozás ★ :
könyvesbolti eladó - körmösnek tanul
★ play by ★ :
Lily Collins
★ hozzászólások száma ★ :
58
★ :
Rosalie & Cassidy  6HvGBil
TémanyitásRe: Rosalie & Cassidy
Rosalie & Cassidy  EmptyVas. 20 Szept. - 0:20

Cassie & Rosie

Kétség sem fér hozzá, hogy rettentő emberközpontú vagyok. Ha nem az lenne a foglalkozásom ami, akkor is biztosan találnék magamnak valamilyen hobbit, vagy éppenséggel más jellegű munkát, ahol ugyanúgy emberekkel foglalkozhatok. Az orvosi pálya nagyon egyértelműen nem nekem lett kitalálva. Nem bírtam volna lelkileg azt, amit sokaknak egy kórházban dolgozva át kell élniük. Elég empatikusnak gondolom magam, szeretem meghallgatni mások problémáit és úgy gondolom akkor, ha én lehetek az a személy, akivel valaki megosztja a gondjait, már elértem valamit az életben. Ha lehetőségem van rá, mindig inkább a pozitívumok átadásán szeretnék fáradozni, aminek jelen esetben része az is, hogy az állatok társaságában történjen ez. Pusztán a munkámból adódóan.
Kicsi koromtól kezdve arra voltam nevelve, hogy minden állatot szeretni kell és ha már bizonyos értelemben kihasználjuk őket, akkor vigyázzunk rájuk. Sokuknak ugyanis ugyanúgy vannak érzéseik, mint nekünk embereknek. Mindig, amikor gyerekek érkeztek lovagló órára, a saját gyerekkorom és koránról megmaradt emlékeim rémlettek fel. Például az első lovaglásom, vagy éppenséggel a fontosabb események, amelyek meghatározták a lovarda mindennapjait. A gyerekek felé pedig minden alkalommal igyekeztem legalább azt a fajta lelkesedést mutatni, amellyel ők érkeztek hozzánk. Nincs is jobb azt látni, mint amikor valaki örömmel érkezik ide, mert tudja, hogy jól fogja érezni magát. Aztán az igazán pluszpont mindig az, amikor egy adott ember csak még nagyobb mosollyal az arcán távozik és úgy dönt; máskor is jön még.
Lotte is egyike volt azon gyerekeknek, akiknek a társaságát különösen élveztem, főleg azért, mert az anyukája is nagyon szimpatikus volt és képes volt egyenlő félként kezelni, még attól függetlenül is, hogy nem én magam vagyok a kislány oktatója. Ez utóbbi kifejezetten jól jött abból a szempontból, hogy az óra ideje alatt volt időm beszélgetni Cassievel is, ha történetesen ő volt az, aki elkísérte a mini szőkeséget.
- Igazán sajnálom Bambit. Nem érdemelte meg, hogy egy körte megtámadja - komolyan magyarázok ugyan, de a hangomban ott van a szórakozottság, ami hirtelen magával ragad, a kislány magyarázatát hallva. Mindig jót mosolyogtam Lotte nyíltságán és azon, hogy mennyire nem fél bátran elmesélni egy-egy hasonló történetet gyakorlatilag bárkinek. Valószínűleg az életében később sem lesz gondja azzal, hogy jól megértesse magát másokkal, ezt pedig már az anyjának is nem egyszer megállapítottam. Lotte miatt már most sem kell aggódni - túlságosan. - Azért biztosan anyukád is nagyon szuper mosóport használ. - Igyekszem olyan hangnemet megütni, amelyből ő is hallhatja, hogy azért tények nélkül nem szabad ítélkezni, de túl aranyos ahhoz a kislány fecsegése, hogy komolyan gondoljam az esetleges rosszaságot.
- Hűű, hát ez rettentő szép! Megmondod honnan kaptad? Én is szeretnék ilyet! - Persze eszemben sem lenne hordani ilyet, vagy ténylegesen megfontolni a megvételét, de a gyermekihez hasonló izgatottsághoz nincs fogható, Lottén pedig lassacskán elolvadok, annyira aranyos. - A rózsaszín minden évszak színe - mosolyogva nézek ezúttal feljebb, Cassiere. Csodálom őt, amiért egyedülálló anyaként is képes arra, hogy ellássa a feladatokat a kislánya és a munkája körül is. Akaratlanul is megfordul a fejemben, hogy milyen lesz majd egyszer a saját családommal, holott nem is igazán kellene még ilyenekben gondolkodnom, hiszen férfi sincs a láthatáron.
- Mattnek is szüksége van néha egy kis Lotte-féle lelkesedésre.  - Ezt pedig teljesen komolyan gondolom. De ha ezen analógia mentén azt állítjuk, hogy minden embernek szüksége lenne arra, hogy felidézze azt a fajta lelkesedést, ami csak a gyerekekben van meg, az sem lenne túl nagy hazugság. - Idővel majd biztosan rájön, hogy azért készülsz olyan sokáig, mert az ő dolgait is te készíted elő - halkan nevetve megrázom a fejemet.
- Hé! Attól még gondolhatom úgy, hogy nem érdemlem meg mindezt - finoman megvonom a vállamat, közben pedig finoman, de rosszallóan ingatom a fejemet. - Jó, így is lesz - ezúttal elmosolyodom. Tényleg nem tartom fairnek, hogy én nem készültem valamivel Cassie számára, de talán a következő alkalomtól be is vezethetjük, hogy kap valamilyen ajándékot.
- Nos... - bele sem kezdek igazán, Lotte szavai ütik meg a fülemet, ezért igyekszem arra a történetre koncentrálni, amit ő mesél el. - Ez igazán nem szép dolog tőle! Remélem megmondtad neki, hogy ne csinálja ezt! De tudod ezt a fiúk azért szokták csinálni, mert tetszik nekik az a kislány, akinek a haját húzzák - a szavaim végére egyszerűen képtelen vagyok nem vigyorogva. Jókedvű, de várakozó pillantást vetek Cassiere, hátha úgy találja, hogy nem kellene ilyeneket mondanom a kislánynak, de azt nem hiszem, hogy ha ne is tetszene neki a megjegyzésem, megharagudna érte. Vannak olyan pasik, akik tényleg soha nem növik ki, hogy ne a "hajhúzással" próbáljanak párt találni maguknak. - Legyen jó órád, Lotte! - Mosolyogva köszönök el tőle, s még integetek is neki. Jókedvűen fogadom a nő akcióját is, ahogyan belém karol, s igyekszem egy megfelelő hely felé navigálni őt, ahol tényleg elfogyaszthatjuk, amit nekem hozott - ugyanis igenis tervezem megosztani ezt vele.
- Egyáltalán nincs kizárva, azt kell, hogy mondjam. - Mosolyom ezúttal vigyorrá szélesedik. - De az apukákról azért csak tudja ő is, hogy nehezebb prédák, mint a szimpla férfiak. - Elgondolkodom pár percig a saját felvetésemen is, mikor újra csak az jut eszembe, hogy milyen eszes is tud lenni egy gyerek. - De mi a helyzet azzal, hogy te szerzel magad mellé egy férfit? Van bárki? - Tininek érzem magam, aki a barátnőivel konzultál hasonló dlgokról.
- Ott jó lesz? - Egy árnyasabb zöld terület felé mutatok, paddal, ahonnan még Lotte és a lovasoktatója is látszanak, de épp elég távol van magától az órától, hogy ne zavarjunk senkit, illetve, hogy mások sem zavarjanak bennünket. - Lotte elképesztő kislány. Ha tehetném örökbe fogadnám és állandóan babusgatnám. Szerencsés vagy - halvány mosollyal az arcomon fordítom valamelyest a fejemet a nő felé. Persze nem arra gondolok, hogy a kislánya apjával való helyzete miatt az, sokkal inkább azért, mert Lotte egy kifejezetten szórakoztató és szerethető személyiség. Épp úgy, mint az édesanyja. - Mit is mondtál, mit hoztál nekem?

950 | outfit | ×


Tattoo your name on me
So I can wear it on my sleeve Make sure that everyone knows it 'Cause, baby, you're the one thing that I can't live without You kiss me and there ain't a doubt · · · · · · · · · · · · ·

Cassidy Jeong-Hasler imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Rosalie A. Silvera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rosalie & Cassidy  4f3b33c0dbb8f5b884f1c6be23560779bb7c86e5
Rosalie & Cassidy  0d85050afcd97c8564fa504bd9d6dcf1adfbd800
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
I've not always been the optimist
For you I've always tried To pick my head out of the sand See colour through your eyes Always see the bright side Make clouds turn into blue sky
♫ :
~ I wanna drive you... wild, wild, wild
I wanna love you
for miles and miles ~
★ családi állapot ★ :
Rosalie & Cassidy  2a9da9b04af0e7a16fe3928fb2833d79bc8c42db
I'm glad I found someone like you
To see the sadness and the truth I feel your touch deeper than my skin Every chemical rushing in Now I've found your love Like serotonin
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Rosalie & Cassidy  D87ed44414cd031df9f0f062bd2ac6f75e826497
★ idézet ★ :
I never fully realized what it meant to hurt [ to truly hurt ] until I wanted you to such a great extent, only to have no other choice but to convince myself that I didn't.
★ foglalkozás ★ :
lovász, lovasoktató
★ play by ★ :
Emeraude Toubia
★ szükségem van rád ★ :
Rosalie & Cassidy  Tumblr_ol1rfti7rP1v0duxko5_500
★ hozzászólások száma ★ :
72
★ :
Rosalie & Cassidy  F19a40b1cff4ac569591a638c6bfa23c3f6a9f86
TémanyitásRe: Rosalie & Cassidy
Rosalie & Cassidy  EmptyCsüt. 3 Szept. - 21:51

Rosa & Cassie


Ami az anyagiakat illeti, sosem voltunk annyira jó helyzetben, hogy Lotte lovaglásóráit olcsón meg tudjam úszni. Ugyanakkor boldoggá tett, hogy a lányom ilyen erős érzelmeket mutat az állatok iránt, hiszen egyelőre sajnos úgy nézett ki, hogy mi itthon nem tarthatunk semmit. A főbérlőnk nem engedélyezte, ezt pedig tiszteletbe kellett tartanunk. Illetve ugyanakkor talán ennek hatására még boldogabb volt a kislányom, amikor Rosie-ék farmjára mentünk. Ilyenkor alig lehetett elhozni és mindig későn este értünk haza. Ő csak egyszerűen bedőlt az ágyba, mert annyira elfáradt. Ma is hasonlóra számítottam, ugyanakkor ha jól tudtam a fiatal lovászfiú vitte az óráit, nem pedig a barátnőm. Ez valamennyire boldoggá tett, mert régen volt már lehetőségem beszélgetni Rosaval, emiatt pedig kicsit rosszul is éreztem magam. Mindig csak fogtam magam és egyszerűen elrohantam, mert sajnos voltak olyan teendőim a mindennapokban, amik egyszerűen ellehetetlenítették azt, hogy megvárjam, amíg Lotte végez az órájával, meg a kutyák és macskák simogatásával... Hiába szerettem volna ezt az időt ténylegesen vele tölteni. Én sem várhattam el a nálam fiatalabb munkatársaimtól, hogy minden egyes hétvégét a boltban töltsék csak azért, mert nekem van egy gyerekem. Lényegében ez a dolog akkor működik, ha oda vissza teszünk egymásnak szívességeket... Illetve én határozottan olyan vagyok, aki járt az ő cipőjükben, hiszen egy kis kávézóban dolgoztam az egyetemi éveim alatt. Pontosan tudtam, hogy a tanulás miatt elég nagy teher van rajtuk, ezen annak idején én is keresztülmentem. Pont ezért a vizsgaidőszakokban igyekeztem több hétvégét vállalni, ilyenkor pedig anya gondoskodott arról, hogy Lotte eljusson a kedvenc helyére.
Hogy mennyire volt anyagilag kedvező a lányom hobbija... Az nem számított jelen helyzetben. Már egészen pici korában beleestem abba a hibába, hogy túlságosan sok mindent akartam megadni neki, és erről nem most fogok leszokni. A magam részéről elvártam a lányomtól, hogy ne követelőzzön, ugyanakkor pontosan tudtam, hogy mi az, ami egyszerűen csak jár neki... Azért, mert ő az én kis angyalkám és ezért képtelen lennék elnézni azt, ahogyan szenvednie kell, mert nem kapja meg ugyanazt, amit a kortársai. Éppen ezért még egy lovas ajándékcsomag előfizetést is kifizettem neki minden hónapban, nem beszélve arról, ha éppenséggel extra csomagok jelentek meg. Ezek természetesen nem voltak beszámíthatóak szülinapi vagy karácsonyi ajándéknak. Nem egyszer kellett lemondanom mondjuk egy-egy bugyiról vagy az elfogyni készülő parfümömről, hogy megkaphassa azt, ami jár neki. De ezt lényegében sosem bántam meg, illetve valamilyen varázslatos módon ezek a dolgok egyszerűen csak újratermelődtek nálam is... Tudom, hogy jól nevelem a lányom, már egyetlen pillantásból is. Ahogyan a buszon ülve ránéztem a ragyogó arcára, képtelen voltam nem mosolyogni és azt gondolni, hogy ő a leggyönyörűbb kislány az egész világon. A boldogsága, a ragyogó arca egyszerűen annyira ragályos volt, hogy nem találkoztam még emberrel, aki ne dicsérte volna meg őt. Voltak helyzetek, amikor hihetetlenül le tudott égetni, pont ezért is lépkedtem félelmekkel a nyomában, amikor előrerohant Rosie-hoz, ugyanakkor mivel közeli barátnőmről volt szó, lényegében csak pár hétig kellene hallgatnom, ahogyan kinevet Lotte szövege miatt. Az talán még belefér.
-... És felraktuk Bambit a körtefára, ami miatt most van egy folt a pociján – a történetnek nagyjából a felére érhettem oda – Beleesett egy csúnya körte az ölébe, amit anya nem tudott kimosni. Biztos azért van, mert nem Tide-ot használ. A tévében azt mondták, hogy az a legjobb.
Néhány hitetlenkedő pillantást vetettem Rosie-ra, de az arcomon ennek ellenére is mosoly volt. Ő már ismerte annyira a lányomat, hogy meg tudja fejteni a pontos történéseket. Talán akkor látta először sírni Lottét, amikor a Bambi nevű plüsskutyát elveszítette a lovardában és porosan találtuk meg. A pillantásomból ki tudta olvasni, hogy ugyanez történt a körtefás esetnél is, hiszen koszos lett az állat és nem aludhatott úgy vele. Azt már inkább hozzá sem tettem, hogy a kutyának nem a körtefán van a teteje, és akkor nem esnének túlérett gyümölcsök a kitömött kis állatkára.
- Igen, igen nézd Rosie – a lányom úgy vette ki a gondosan hátratűzött hajából a csatot, mintha reggel nem kötötte volna a lelkemre, hogy ő azt sosem akarja már kivenni a tincsei közül – Rózsaszín, csillog és rajta van Olaf!
- Igazán aktuális a nyári divathoz – mosolyogva simogattam meg a kislányom feje búbját, amíg ő a barátnőm orra alá nyomta azt a bizonyos hajcsatot. Varázslatos, hogy a kislányokat mennyire nem érdekli az, hogy nyáron egy hóemberes hajcsat mennyire kirívó tud lenni. Ezt a gyermekiséget imádtam bennük annyira. Hogy az én kislányom ha úgy tartotta kedve, az egyik lábára pöttyös, a másikra csíkos zoknit húzott csak azért, mert az tetszett neki.
- Tökéletes lesz így – a vállánál fogva tereltem oda Lottét Rosához, aki rögtön engedelmesen meg is fogta a felé kinyújtott kezet – Remélem nem fogja nagyon leszívni Mattet a mai alkalommal. Reggel rám szólt, hogy túl sokáig készülődtem.
Egész vidám volt a hangom, ahogy beszéltem, pedig még a nyelvembe is kellett harapnom, nehogy arról beszéljek, hogy Lotte eddig összesen három alkalommal kérte meg Mattet arra, hogy legyen az apukája, egyben természetesen az én férjem is. Mondhatni jóváhagyta a kapcsolatunkat, ami sosem létezett.
- Fogd be a szádat kérlek – sóhajtottam fel halkan, miközben erőteljesen kezdtem el forgatni a szemeimet – Majd egyszer bedobhatsz nekem egy kávét és valami szendvicset a munkába és kvittek leszünk? Így megfelel?
Még mindig könnyed hangon szóltam a nőhöz, csak egy kicsit érződött a szidás a hangomból. Tudtam, hogy nem fogja nagyon komolyan venni, így nyugodt szívvel mondtam ki ezeket.
- Jól vagyunk köszönjük. Veled történt valami érdekes? – válaszoltam és kérdeztem vissza, pont egyetlen másodperccel azelőtt, hogy a kislányom elkezdte ecsetelni az új fiú esetét az oviban. Folyamatosan Lotte haját ráncigálja, amivel teljesen az őrületbe kezdte kergetni. Időközben megérkeztünk a karámhoz is, ahol Matt már várt ránk.
- Légy jó kislány – úgy öleltem magamhoz a lányomat, mintha legalábbis hat napra kellene elválnom tőle, majd miután összefogtam a szőke tincseket, a férfi gondjaira bíztam őt. Visszafelé már belekaroltam Rosie-ba, de csak akkor kérdeztem meg tőle azt, ami a fejemben járt, amikor a lányom már hallótávolságon kívül volt.
- Szerinted ma is bérbe fog adni? – előre aggódtam már ezen azóta, hogy megtanult beszélni – Mivel Matt a múltkor visszautasított... Vele már nem hozhat kellemetlen helyzetbe, de mi van, ha az egyik apukát kinézi nekem? Lehetséges, hogy Lotte miatt fogok majd megbolondulni?

1 013 szó|| outfit


things haven't been quite the same, there's a haze on the horizon, babe, it's only been a couple of days, and I miss you, when nothin' really goes to plan, you stub your toe or break your camera
                     I'll do everythin' I can, to help you through

Rosalie A. Silvera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Cassidy Jeong-Hasler
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rosalie & Cassidy  Jy3L12l
Rosalie & Cassidy  U6hqobD
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
white petals daisy.
Love that sheds tears in lies, it's a crying blue bird, flying away, a person crying over lies, I'm just living, you are a bright sun, you should be happy in the end
♫ :
rootsautumnsunflower
★ családi állapot ★ :
Rosalie & Cassidy  6cHKPgs
Life was a willow and it bent right to your wind
Head on the pillow, I could feel you sneaking in, as if you were a mythical thing, like you were a trophy or a champion ring, and there was one prize I'd cheat to win
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Rosalie & Cassidy  0OMaTNH
★ foglalkozás ★ :
könyvesbolti eladó - körmösnek tanul
★ play by ★ :
Lily Collins
★ hozzászólások száma ★ :
58
★ :
Rosalie & Cassidy  6HvGBil
TémanyitásRe: Rosalie & Cassidy
Rosalie & Cassidy  EmptyPént. 3 Júl. - 17:44

Cassie & Rosie

- Kevesebbet kellene dolgoznod, szívem! - Anya a hajamat simogatja, mintha megint kicsi lennék és iskolába készülnénk, én pedig otthon ülnék a konyhaasztal mellett, ahol mindig a reggelimet fogyasztottam, amíg ő apával megbeszélte a napjukat és azt, hogy mit hogyan terveztek el, mit fognak csinálni. Elmosolyodom az emléken, s kinyújtom a kezem felé, hogy meg tudjam simogatni a karját.
- Ugyan! Egyáltalán nem terhel le. - Nem is hazudom. Lehet, hogy nem sikerült rögtön elsőre eldöntenem, hogy mivel akarok foglalkozni, végül azonban azt hiszem mégis jól alakultak a dolgok. Szeretek a szüleim megalkotta vállalkozásban dolgozni, mert szeretek emberek közelében lenni és már egészen kicsi korom óta része az életemnek az, hogy a lovardában vagyok, így nem volt idegen az sem, amikor ténylegesen elkezdtem itt dolgozni.
Valószínűleg ebből az okból kifolyólag van az, hogy boldoggá tesz, amikor megtudom, hogy a lovasközpont egy-egy újabb vendége éppenséggel gyerek. Nem mintha bárki aki ide téved ne tenne boldoggá, mert ez csak azt jelenti, hogy vannak még olyanok, akik igazi kikapcsolódásnak tartják, hogy lovagolhatnak. Aztán persze vannak olyanok is, akik kötelező jelleggel járnak, mert szükségük van a terápiára. Összességében tehát azt hiszem egyszerűen csak boldoggá tesz, hogy valami, amit a szüleim megálmodtak és amiért eddigi életükben dolgoztak, na meg ami végül engem is igazán megfogott, ilyen jól működik. Ez pedig mind összefoglalja azt, hogy miért is szeretem itt tölteni az időmet.
- Különben is, ma már csak este van dolgom, de még jön Cassie és Lotte. - Adom a további magyarázatot anyának, aki mögött most belép a helyiségbe apa is. Ez pedig remek lehetőséget biztosít számomra annak, hogy elhessegessem őket innen és hazaküldjem őket, mert míg én szívesen és különösebb erőfeszítés nélkül dolgozom itt, addig ők már igazán megérdemlik azt, hogy néha egyszerűen csak kipihenjék magukat, vagy együtt töltsék az idejüket. A papírmunka, amit még mindig nem hajlandóak kiadni a kezük közül úgyis megvárja őket.
Nem érzem úgy, hogy csak mert adott héten több időt töltök a lovardában, esetleg elvenne abból, amilyen életet ennyi idősen élnem kell. Megvannak a megfelelő emberi kapcsolataim, ha nem is feltétlenül napi, de heti rendszerességgel mindenképpen ismerek meg új embereket, akik néha egyszerűen csak ismerősök és vendégek maradnak, akik a lovardát látogatják, néha egyenesen többé válnak, mint James is vált, vagy mint ahogyan Cassie és Lotte sem csak egy anyuka és kislánya már, akik alkalomadtán felbukkannak nálunk a szabad hétvégéiken.
A kislány a kezdeti félénksége leküzdése óta - amit egyébként is sokkal inkább a lovak okoztak, mintsem az ismeretlen emberek - már-már minden által kedvelt kis családtag nálunk, mindenki úgy csicsereg vele, mintha legjobb barátok lennének. Cassie pedig azt hiszem csendes elszenvedője annak, hogy Lotte mennyire élvezi ezt a helyzetet. A hétvégi találkozóink - amikor Cassie jön a kislánnyal és nem a nagymama - mégis mindig olyan alkalmak, amelyeket követően nagyon jól érzem magam és remélem ők is így vannak ezzel.
Többek között ezért is lézengek most elég látható helyen ahhoz, hogy amikor megérkeznek, rögtön találkozzunk, de kerüljük el egymást. A szőke kislány egy szuszra elhadart szavait csak mosolyogva hallgatom, s igyekszem közbeszúrni egy-egy bátorító kérdést is számára, hogy tovább meséljen és halljam őt csicseregni. Mindig is nagyon édesnek tartottam a hozzá hasonló gyerekeket, na meg becsülendőnek a szülőket, akik bírtak velük. Csak gondolni kell rá és Cassidy máris beéri a kislányát, én pedig mosolyogva pillantok fel rá, majd viszonozom az ölelését.
- Új hajcsat? - talán túlzottan is kérdő, jókedvű pillantással nézek vissza a kislányra, miközben az ajkaim mosolyra húzódnak. - Na, ezt el is felejtetted mondani, kis pillangó! Hadd lássam azt a csatot! - nevetem el magam. A szőke tündérke pedig habozás nélkül tesz eleget a kérésemnek.
- Most egészen szabad vagyok. Vártunk néhány csomagot, de valószínűleg csak a jövőhét elején érkeznek meg, így pedig már csak este kell besegítenem, vagyis egy kicsit később. - Magyarázom könnyedén, s közben Lotte felé nyújtom a kezem, s bezárom, majd kinyitom a tenyerem, jelezve, hogy mit akarok nála elérni. - Mi lenne ha odakísérnénk Lotte-t az órájára, aztán leülnénk beszélgetni? - felvont szemöldökökkel pislogok a nőre, s közben újra érzem, ahogyan halvány kis mosoly jelenik meg az arcomon. - Nem kellett volna miattam költened egyébként, nagyon aranyos vagy.
Ha a kislány elfogadta a kezemet és Cassie is igent mondott az ajánlatra, kényelmes léptekkel indulok meg a megfelelő irányba. - Minden rendben egyébként veletek? Hogy vagytok? Milyen az ovi, Lotte?

709 | outfit | ×


Tattoo your name on me
So I can wear it on my sleeve Make sure that everyone knows it 'Cause, baby, you're the one thing that I can't live without You kiss me and there ain't a doubt · · · · · · · · · · · · ·

Cassidy Jeong-Hasler imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Rosalie A. Silvera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rosalie & Cassidy  4f3b33c0dbb8f5b884f1c6be23560779bb7c86e5
Rosalie & Cassidy  0d85050afcd97c8564fa504bd9d6dcf1adfbd800
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
I've not always been the optimist
For you I've always tried To pick my head out of the sand See colour through your eyes Always see the bright side Make clouds turn into blue sky
♫ :
~ I wanna drive you... wild, wild, wild
I wanna love you
for miles and miles ~
★ családi állapot ★ :
Rosalie & Cassidy  2a9da9b04af0e7a16fe3928fb2833d79bc8c42db
I'm glad I found someone like you
To see the sadness and the truth I feel your touch deeper than my skin Every chemical rushing in Now I've found your love Like serotonin
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Rosalie & Cassidy  D87ed44414cd031df9f0f062bd2ac6f75e826497
★ idézet ★ :
I never fully realized what it meant to hurt [ to truly hurt ] until I wanted you to such a great extent, only to have no other choice but to convince myself that I didn't.
★ foglalkozás ★ :
lovász, lovasoktató
★ play by ★ :
Emeraude Toubia
★ szükségem van rád ★ :
Rosalie & Cassidy  Tumblr_ol1rfti7rP1v0duxko5_500
★ hozzászólások száma ★ :
72
★ :
Rosalie & Cassidy  F19a40b1cff4ac569591a638c6bfa23c3f6a9f86
TémanyitásRosalie & Cassidy
Rosalie & Cassidy  EmptyVas. 31 Május - 10:05

Rosa & Cassie


Ha nem kell dolgozni mennem ,a hétvégéim mindig ugyanarról szólnak: belebújok valami kényelmes ruhára, ami mégis utcára való, kezdek valamit magammal, aztán átbuszozunk Lottéval Staten Islandre, hogy meg tudja ejteni a lovaglásóráját. Persze ez nem mindig alakul így, néha anya intézi ugyanezt – ha ő sem dolgozik, persze. Általában meg tudjuk oldani, hogy elvigyük őt oda, talán egyszer nem sikerült ami miatt egész délután sírt. Ezt igyekszünk már a legtöbb esetben elkerülni, így ha törik, ha szakad, de valahogy megpróbáljuk átjuttatni a kislányomat a lovardába. Tény és való, egyszer meg kell majd tanulnia azt, hogy néha le kell mondania dolgokról, mert nem megoldható az. Viszont ugyanakkor én nem vagyok annak a fajta neveltetésnek a híve, hogy a gyereket fenyíteni kéne.
Sok anyuka furcsán néz rám, amiért egyedüli szülőként pluszba engedékeny is vagyok Lottéval. Megveszem, amit szeretne még akkor is, ha nem állunk annyira jól anyagilag. Igyekszem az életemet az övéhez igazítani és szó szerint mindent megadni neki. Leginkább azt nem helyeslik sokan, hogy egyáltalán nem próbálom meg letörni a néha túlzottan erős lelkesedését. Én a magam részéről csak nem értem, hogy miért kéne ilyesmit tennem. Én erről az egészsről másképp gondolkoztam. Mivel egyedül nevelem a lányom, így már alapvetően keletkezett egyfajta űr, amiért nincs apukája. Én pedig örülök neki, hogy ennek ellenére boldog, hogy nem cikizik az oviban – annyira legalábbis – illetve semmi értelmét nem látom annak, hogy túl nagy szigorral fogjak egy óvodás kislányt. Pont ez az az időszak, amikor játszania kell és felfedezni a világot. Mivel elég jól meg tudtuk tanítani Lotténak a viselkedés alapjait, én magam pedig kifejezetten bízom a gyerekemben, így egyáltalán nem láttam annak szükségét, hogy ezt újra és újra átvegyem vele. Nem volt rossz a kislányom, szimplán csak eleven és lelkes. És talán pont erre a tulajdonságaira kell ráerősítenem a jövőben, hiszen akkor lehet majd belőle is életképes felnőtt.
Pont ezért is örültem neki, amikor annyi sporttevékenység közül, amiket megnéztünk ő a lovaglást választotta. Tény és való, hogy nem a legolcsóbb és talán egy tenisz anyagilag jobban feküdt volna nekünk, de ugyanakkor fontosnak tartottam azt is, hogy a gyerekeket az állatok szeretetére neveljük. És nagyon messze van a hely, ahova általában járni szoktunk, de ott legalább kedvesek az oktatók és jól bánnak a lányommal.
- Anya induljunk már! – hallottam a vékony kis hangját, miközben igyekeztem a hajamat feltűzni, hogy valahogy kinézzen. Nem terveztem túlcicomázni magam, de azért mégsem mehettem oda úgy, mint aki most mászott ki az ágyból – Meg akarom mutatni Rosie-nak az új hajcsatomat.
- Biztos vagyok benne, hogy Rosie meg fogja nézni a hajcsatodat akkor is, ha nem indulunk el ebben a pillanatban – jelentettem ki, miközben a helyére igazítottam az egyik tincsem, aztán párszor még átfésültem a szempilláimat a spirállal. Mikor úgy ítéltem meg, hogy emberi lett a külsőm én magam is belebújtam a cipőmbe és kézenfogtam a lányomat.
Nagyjából másfél órát buszoztunk a forgalomban azért, hogy a kilenckor kezdődő órájára bemenjünk. Ha jól tudom, most nem Rosie fog vele foglalkozni, így beugrottam az egyik cukrászdába, hogy a nőnek vihessek kávét és fánkot. Az idő alatt, amíg a kislányom oda járt hozzá mi is összebarátkoztunk lényegében és én sem éreztem magam már annyira elveszettnek az egy szem fiú barátommal az oldalamon.
Mint ahogy mindig történni szokott az, amint közeledni kezdtünk az úticél vége felé, úgy lett izgatottabb Lotte is. Ilyenkor nehéz volt rávennem arra, hogy megfogja a kezem és ne rohangáljon. Mindig remegtek a kis térdei a zebránál állva, én pedig ezt képtelen voltam nem megmosolyogni. Persze most is, amint biztonságos terepre értünk a lány rohanni kezdett és mire én magam odaértem az általa nagyon imádott nőhöz, addigra már egy levegővel ledarálta neki, hogy mi történt vele a legutóbbi találkozásuk óta.
- Lassíts szívem – forgattam meg a szemeimet – Szegény Rosie nem tud veled lépést tartani. Mutasd meg neki a hajcsatodat, amúgyis ezt tervezted már azóta, hogy megvettük.
Ahogy felnéztem rá rögtön el is mosolyodtam és fél kézzel magamhoz öleltem a nőt. Ha van rá lehetősége, akkor mindenképpen szeretném megvárni amíg végez a lányom, és legalább egy kicsit elrabolni a nőt.
- Mennyire érsz rá? Gondoltam megleplek valami finomsággal ma – mosolyodtam el, aztán feltartottam a kezemben tartott zacskót. Általában nem tudunk találkozni, mert neki hétvégénte több munkája van, én pedig akkor intézem a bevásárlás zömét, így sajnos mindig elkerüljük egymást.

705 szó|| outfit


things haven't been quite the same, there's a haze on the horizon, babe, it's only been a couple of days, and I miss you, when nothin' really goes to plan, you stub your toe or break your camera
                     I'll do everythin' I can, to help you through

Rosalie A. Silvera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Cassidy Jeong-Hasler
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rosalie & Cassidy  Jy3L12l
Rosalie & Cassidy  U6hqobD
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
white petals daisy.
Love that sheds tears in lies, it's a crying blue bird, flying away, a person crying over lies, I'm just living, you are a bright sun, you should be happy in the end
♫ :
rootsautumnsunflower
★ családi állapot ★ :
Rosalie & Cassidy  6cHKPgs
Life was a willow and it bent right to your wind
Head on the pillow, I could feel you sneaking in, as if you were a mythical thing, like you were a trophy or a champion ring, and there was one prize I'd cheat to win
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Rosalie & Cassidy  0OMaTNH
★ foglalkozás ★ :
könyvesbolti eladó - körmösnek tanul
★ play by ★ :
Lily Collins
★ hozzászólások száma ★ :
58
★ :
Rosalie & Cassidy  6HvGBil
TémanyitásRe: Rosalie & Cassidy
Rosalie & Cassidy  Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Rosalie & Cassidy
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Rosalie & Cassidy ~ talk that talk
» Dan & Rosalie
» Cassidy St.James
» Rosalie Silvera
» Cassidy Hasler-Jeong

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Staten Island :: Utcák és parkok-
Ugrás: