New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 89 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 74 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Breckin Garfield
tollából
Ma 19:33-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 19:14-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 18:49-kor
Angelo D'Amore
tollából
Ma 17:46-kor
Evangeline Ward
tollából
Ma 17:25-kor
Charles Holmes
tollából
Ma 17:06-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 16:16-kor
Maxim Wood
tollából
Ma 15:05-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 15:03-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
234
219

it’s just a job, not an opportunity to get to know you ~ Gwen&&Dave
Témanyitás it’s just a job, not an opportunity to get to know you ~ Gwen&&Dave
 it’s just a job, not an opportunity to get to know you ~ Gwen&&Dave EmptyKedd 19 Május - 14:43


to: Gwen
     ------------------------------------------------------    Sorry I made a mistake        ---------------------------


Szerettem a munkámmal járó pörgést, és a változatos helyszíneket, ugyanis nem mindig fotóztam a stúdióban. Olykor parkokban, erdőkben sőt még a plázában is fotóztam. Volt, hogy kimentem és úgy készítettem képet a természetről, de persze ezt ritkán tehettem meg mostanában. Magamra alig jutott időm, de volt valaki, aki szüntelen próbált rólam gondosodni. Elsa kedves lány volt, bár nekem kicsit sok. Még Sam mutatta be, elszórakoztunk, de nem éreztem komolynak. Állítása szerint ő sem, de néha úgy éreztem, kezd belém szeretni. Nem tudom, mert sosem kérdeztem. Ma is ebédet hozott nekem, holott megmondtam, hogy nem érek rá ma ilyenekre, sem másra. Egymásnak adták a kilincset, és még el kellett mennem alapanyagokat venni. Talán azon kevesek közé tartoztam, aki vörös fénynél hívja elő a képeket sokszor. Szerettem a régebbi megoldásokat, de nem voltam ellene a modern dolgoknak sem. Mégis a vörös fénynek megvolt a maga varázsa. Ott magam lehettem, de persze Elsa ezt sem értette meg, ha ég a kis fehér lámpa, ne nyisson rám.
- Hányszor kell még elmondanom, hogy ne nyitogasd az ajtót, mikor itt vagyok? Most dobhatom ki ezeket! - hajítottam dühösen a kukába a tönkrement képeket, majd kikerülve őt hagytam el a szobát.
- Ne haragudj... - jött utánam szánakozó arccal, és próbálta elérni, hogy ne legyek ideges. Megérintette a karomat, amitől persze még inkább ideges lettem.
- Megmondtam, hogy ma ne gyere! De tudod mit? Szerintem semmikor ne gyere! -
- Miért?
- Elsa! Mi nem vagyunk egy pár, nekem ez csak kaland volt, te pedig úgy teszel, mintha egy pár lennénk... Közös képeken jelölsz be, holott mi csak szexpartnerek vagyunk! - Muszáj volt ellenségesnek lennem, hátha így végre megértette, hogy soha nem leszek a párja, sem a szerelme, sem más, amiben még reménykedik.
- Hogy mondhatsz ilyet? Hiszen tök jól elvagyunk - kérdezett vissza naivan. Szép búzaszőke hajú lány volt, ragyogó kék szemekkel, vékony derékkal és vastag csípővel. Nagyon nőies volt, és igazi istennő az ágyban, de nem akartam komoly kapcsolatokba belebonyolódni. Most a munka volt a fontos, nem egy élettárs, vagy egy kapcsolat. - Amúgy meg mit zavar téged, ha megjelöllek?
- Légyszíves értsd meg, hogy nekem jelenleg nem fér bele semmi, ami több egy éjszakánál! - tettem össze a két tenyerem, mintha könyörögnék.
- Hogy lehetsz ekkora tuskó?
- Szóval ha őszinte vagyok, akkor az már azt is jelenti, hogy tuskó vagyok. Ha ez kell ahhoz, hogy ne keress többet, akkor rendben, tuskó vagyok, csak hagyj nekem nyugalmat és ne keress többet! - Komolyan az agyamra ment már ez a nő. Mások megértették, hogy senkivel nem akarok kapcsolatba bonyolódni, de ő nem.
- Akkor rohadj meg! - emelte fel a kezében tartott ételhordót és a bejárati ajtó felé hajította, ami megadta magát, és ha nem lett volna rajta kívülről matrica, valószínű a földet terítenék be a szilánkok. Elsa kiviharzott, és alaposan bevágta maga után a már így is sérült ajtót.
- Hogy miért nem tudom befogni a számat! - vertem le pár papírt az asztalról, majd a hajamba túrtam. Pontosan tudtam, hogy ma még jönnek hozzám, és ezt az ajtót nem hagyhattam így éjjelre, így őrült telefonálásba kezdtem, miközben cigit gyújtottam. Kimentem az üzlet elé, nem akartam, hogy mindenütt füst is terjengjen.
Órákon keresztül telefonálgattam, mire végre találtam egy embert, aki vonakodva, de némi plusz pénzért cserébe megígérte, hogy még a mai nap folyamán kijön és meg is csinálja. Így szépen lemértem az üveg helyét, ő pedig azt mondta, hogy többet is hoz, hogy tudjak választani. Közben átugrottam a mellettem lévő élelmiszerboltba, vettem egy sört, és üdítőt, majd a pékségbe is beugrottam némi kajáért. Mikor visszaértem, akkor tudatosult bennem, hogy a kiömlött kaja még a földön bűzölög. Bepakoltam a hátsó hűtőbe, egy sört pedig kibontottam, mert ez a nap már úgy sem lehetett rosszabb. Fogalmam sem volt, mikor jön az üveges, én pedig teljesen megfeledkeztem az utolsó késő délutáni vendégemről, meghúztam az üveget, majd felmosóvízzel és egy halom papírtörlővel tértem vissza. Ez a szar mindenhol ott volt, ráadásul borzalmasan büdösnek éreztem. Valami indiai lehetett? Nem is érdekelt, csak az, hogy megint tisztaság legyen végre...

megjegyzés, szószám, link
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: it’s just a job, not an opportunity to get to know you ~ Gwen&&Dave
 it’s just a job, not an opportunity to get to know you ~ Gwen&&Dave EmptyKedd 19 Május - 20:42
David & Gwen


- Sajnálom, de nem tudlak most elkísérni. - éppen az étkezőasztalnál ültem, ami ideiglenesen átalakult az íróasztalommá, ahol a dolgozatokat javítottam. Az imént villant fel a telefonom kijelzője, és jelent meg Madison neve. Eljátszottam a gondolattal egy röpke percig, hogy nem veszem fel, de végül győzött a lelkiismeretem. S rögtön meg is bántam, már az első két mondantál.
- De kérlek! Herny nem tud velem jönni, mert bekellett mennie a kórházba. Nem mehetek egyedül! - kérlelt a nő a túloldalon, aki hasonló cipőben járt, mint én. A férje orvos volt, és rengeteget dolgozott. Viszont Lucassal, az én férjemmel ellentétben Henry igyekezett minden időt kihasználni, amit a családjával tölthetett. Tulajdonképpen a férjeink ismerték egymást, és így kerültem kapcsolatba vele, nem sokkal azután, hogy ideköltöztünk.
- Mi a helyzet a nővéreddel? - tettem javaslatot a megoldásra, de sajnos sikertelenül.
- Már a kilencedik hónapban van, vizesedik a lába, és csak fekszik egésznap a kanapén. - ezt a választ hallva szinte biztos voltam benne, hogy meg sem próbálta felhívni, viszont az indok, amit vázolt, teljesen érthető volt.
- Szerintem egyedül is ügyesen tudod prezentálni, mik az elképzeléseid. Nem kellek hozzá, mint kísérő. - ahogy befejezem a mondatot, jön az újabb kérlelés áradat, és az indokok hosszas felsorolása, ami miatt vele kell mennem, és a végére hagyja a lényeget.
- Különben is, Te ajánlottad Őt! Teljesen evidens, hogy eljössz velem, és nem hagyod, hogy egyedül menjek el. - hallgattam pár másodpercig, s ujjaim közé csippentve az orrnyergem, hunytam le egy pillanatra a szemem. Végtére is igaza volt, ezt én is és Ő is pontosan tudta. S ez volt az a pont, amikor értelmetlen lett volna tovább tiltakozni, anélkül, hogy további kérdéseket vetett volna fel Madisonban.
- Jó, rendben. Hányra kell odaérnem, és pontosan hova? - adtam meg magam, s firkantottam fel a jegyzetfüzetem sarkára azt, amit a diktált. Letettem a telefont, és vettem ismét egy mély levegőt, majd lassan kifújtam. Nem, határozottan nem gondoltam át ezt az egészet. Ostobaság volt Davidet ajánlani az egyik közeli ismerősömnek, mert ezzel csak egy újabb kapcsolódási pont jött létre, amit én kifejezetten nem szerettem volna. Éppen elég volt így is Wilson, a tanítványom.
Pontban 17:30kor parkoltam le, két utcával arrébb a megadott címtől, mert ez volt az egyetlen eldugott parkoló, ahol nem kellett fizetni sem érte. Madison hívta fel rá a figyelmem, így nem meglepő módon már ott várt rám Ő is.
- Szia! Úgy örülök, hogy mégis eljöttél! - ölelt meg sietősen.
- Volt más választásom? - kérdeztem félig viccesen, de lemondóan is, mire nevetve rázta a fejét, s egymás mellett elindultunk az üzlet felé. Végig beszélt, de szinte alig hallottam belőle valamit. Ideges voltam. Tartottam ettől az egész szituációtól, magam sem tudom, miért. Már az első találkozásunk is felkavarta bennem az állóvizet, és pont ezért nem tartottam jó ötletnek, hogy éppen a stúdiója felé lépkedek, és sokkal hamarabb odaérünk, mint azt gondoltam. Valószínű ennek az is az oka, hogy Madison teljesen bevan pörögve, és gyorsan szedi a lábait. A stúdió elé érve azonban megtorpan, s vele együtt én is, látva a hiányzó üveget az ajtóban, a falnaj támasztott fekete sittes zsákot, s ahogy bátorkodunk beljebb lépni, megcsap valamiféle bűz.
- Hello David. - látom Madison arcán a zavart, és a tétlenséget, így én leszek az, aki a tettek mezejére lép, és felhívja a figyelmét magukra azzal, hogy köszön az éppen takarító férfinak. - Esetleg rosszkor jöttünk? Ő Madison Moore, a barátnőm, akiről meséltem a nyári esküvő kapcsán. Mostanra beszélt meg Veled egy időpontot. -
Vázolom azt, hogy miért is vagyunk itt, legfőképpen én, mert valljuk be, nem sok keresnivalóm lenne David stúdiójában, viszont Madison révén már akad logikus magyarázat.
- Látom, nem végződött túl jól a napod. - mutatok körbe. - Segítsek valamiben? -
Számomra magától értetődő, hogy felajánlom a segítségem, és nem esik le a gyűrű az ujjamról, ha fel kell mosnom, vagy bármi hasonlót végeznem.

.
can i ever avoid you?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: it’s just a job, not an opportunity to get to know you ~ Gwen&&Dave
 it’s just a job, not an opportunity to get to know you ~ Gwen&&Dave EmptySzer. 20 Május - 13:49


to: Gwen
     ------------------------------------------------------    Sorry I made a mistake        ---------------------------


Úgy döntöttem, ha az üveges végez, akkor elmegyek Samhez és megkérem, hogy soha többet ne mutasson be nekem senkit, aki nő és azt gondolja, hogy az esetem lehet. Nem szeretnék nőt most az életemben, talán majd akkor, ha kicsit jobban megy az üzlet, de akkor is intézem majd magamnak, nem szükséges az ő közbenjárása.
Egy pillanatra megálltam a takarítással, és elszívtam egy cigit. Még vagy két órát kell várnom az üvegesre, addig nem is igen mehettem sehova, mert igencsak sok dolgot vihettek volna el, és erre a biztosító sem fizetett volna. Időközben az üveg sört is inkább betettem a hűtőbe, a kedvem is elment tőle. Egy péksütit vettem elő, és miközben azt ettem, folytatni kezdtem a takarítást. A szilánkokat mind felsepertem, már csak felmosnom kellett, meg letörölnöm mindent, amit esetleg beteríthetett a kaja.
Gyűlölök takarítani. Otthon is csak azért teszem, mert nem akarok vadidegeneket a lakásomon, és azt sem, hogy rendetlenség vegyen körül. Itt a stúdióban egy idősebb hölgy segít be olykor ha kérem, de most egy kiömlött fura szagú kajáért nem zargatnám. Amúgy is mindig a számba rágja, ha nem pontosan egy héttel előtte szólok, hogy egy kis segítségre van szükségem.
Nem is figyeltem sem az időt, sem az utca zaját egészen addig, amíg női hangok nem ütötték meg a fülem. Egy pillanatra ledermedtem, majd kiegyenesedtem, de akkor már késő volt, Gwen egy barátnőjével állt az ajtóban, miközben bemutatta nekem őt. Hirtelen lefagytam, mint a kamaszok a szóbeli vizsga előtt, és azt is elfelejtettem, hogy férfi vagy nő vagyok-e. Majd megráztam a fejem, és kezet nyújtottam a hölgynek.
- Nem... Izé... David Griffith vagyok, és igen, nem felejtettem el... - Hazudtam. Totálisan kiment a fejemből. Még dél körül összeállítottam pár tervet, de nem fejeztem be, mert jött Elsa és mindent kivert a fejemből... Ahogy az üveget is az ajtóból. Arrébb húztam a kukát, amibe a törmeléket gyűjtöttem, hogy beljebb tudjanak jönni, és én is odébb álltam. - Nem jöttetek rosszkor, gyertek beljebb, kértek egy kávét, teát, valamit? - vakartam meg a tarkómat zavaromban, Gwen kérdésére viszont ismét meglepetten pislogtam. Takarítani? Ő? Nálam? Miért? Nem is voltunk olyan viszonyban...
- Majdcsak megoldom valahogy, nem azért vagytok itt, hogy egyikőtök takarítson, majd elintézem, ha jön az üveges... Csak egy kis baleset, semmi több - legyintettem, miközben kezdtem visszanyerni önmagam. Talán csak most fogtam fel, hogy Gwen is itt van. De ez csak egy munka, a barátnője kért fel, én pedig megpróbálok olyan képet mutatni magamról, ami megnyeri őt, de ez tényleg nem az én napom. Nem akarom elijeszteni, így egy picit még rendezkedem a bejáratnál, majd a pulthoz sétálok.
- Összeraktam pár lehetőséget esetleg jegyesfotózásra is, nem tudom, ti szeretnétek ilyet... Ne haragudjon, hogy letegeztem. Szóval vannak itt esetleg referenciaképek témákról, helyszínekről, de első körben közös nevezőre kell jutnunk. - pillantottam fel a fiatal nőre. Hiszen nem beszéltünk meg konkrét dolgokat, csak annyit, hogy személyesen egyeztetünk. Még nem kértek fel, időpontot sem beszéltünk meg, így egy olyan mappát nyújtok felé, amiben csak képek vannak. Őszi, nyári, vízparti, erdős, kastély mellett fotózott párokról, akiknek az arcát kitakartam, hogy ne sértsek jogokat. Benne volt pár esküvőről készült pillanatkép is. Lehet, hogy más nem így csinálja, de pontosan ezért szép ez az egész, én nem vagyok mások.
- Üljünk le... - intettem a nagyobb ablak alatti ülősarokra. Nem akartam hátra menni most, hogy nincs üveg az ajtóban.

megjegyzés, szószám, link
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: it’s just a job, not an opportunity to get to know you ~ Gwen&&Dave
 it’s just a job, not an opportunity to get to know you ~ Gwen&&Dave EmptyKedd 9 Jún. - 16:52
David & Gwen

Nem voltam biztos benne, csupán egy megérzés kerített hatalmába, miszerint David hazudik. Látva a férfi meglepettségét és arcára kiülő zavarodottságot, s hallva a kissé akadozó beszédét, szinte azonnal azt a következtetést vontam le, amit. Azonban Ő ezt tagadta, és botor dolog lenne azt gondolnom, hogy feleslegesen tette. Elvégre potenciális megrendelőként érkeztünk ide, pontosabban Madison, én pedig csak kísérőként voltam jelen.
- Ez igazán jó hír! - - örvendezik a mellettem álló hölgy, aki határozottan lép előre, s nyújtja a kezét a férfi felé. - Ahogy Gwendolyn felvezetésében elmondta, én lennék az ara. Madison Moore. -
Olybá tűnik, hogy a nő hamar túllép a pillanatnyi döbbenetén, ami a minket fogadó látvány okozott. Kifejezetten örülök is neki, mert jómagam nem tervezem kivenni a részem túlzottan ebből a társalgásból. Legfőképpen azért, mert nem rólam szól a megbeszélés, s az én esküvőmről. S mert még mindig vibrál bennem az idegesség a Daviddel való találkozásunk miatt.
- Kávéra soha nem mondok nemet! Köszönöm, Te kérsz? - pillant rám a nő kérdően, mire csak megrázom a fejem.
- Nem, köszönöm. - nem vagyok oda a teáért túlzottan, a vérnyomásomnak pedig nem tenne jót, ha most kávét innék, ebben biztos vagyok. Elterelném szívesen a figyelmem azzal, hogy segítek összetakarítani, de láthatóan David számára ez a felajánlásom is kissé kellemetlen, így nem erőltetem a dolgot.
- Igazán semmi baj, sőt! Tegeződjünk, kérlek. Nekem is sokkal könnyebb így. Igen, beszéltünk már a vőlegényemmel a jegyesfotózásról, és valami nem megszokottat szeretnénk! - lendült bele, s mikor mindhárman helyet foglaltunk, akkor kezdett csak bele igazán. Még engem is meglepett, amikor azt vázolta, hogy a kórházban szeretné, ha lefotóznák őket, ahol a vőlegény az orvos, Ő pedig a beteg, és lehetne pár kissé horrorisztikusabb hangulatú kép is, ahol például a műtőasztalon fekszik.
- Szerintem aludj még rá egyet, és beszéld meg Henryvel, Ő mit szól a halloweeni elképzeléseidhez. - javasoltam, mire Madison csak legyintett. Jómagam is ismertem annyira Henryt, hogy tudtam, ennyire vad elképzelésbe nem fog belemenni. Bár ki tudja, lehet Madison megtalálja a módját, hogy meggyőzze.
– Az esküvői fotókat pedig a Central Perk kávézóban szeretnénk, tudod, ami pont olyan, mint a Jóbarátokban. Az a kedvenc sorozatunk Henryvel! -
A percek tovább teltek, s én többnyire csendes megfigyelője voltam az egész megbeszélésnek, s igyekeztem elrejteni a mosolyom, amikor a fiatalnő elképzeléseit hallgattam. De volt olyan is, amikor egészen elmélyültem a gondolataimban, s csak háttérzajként jutott el hozzám a beszélgetés, én pedig óvatlanul is David vonásait fürkésztem, s eleinte észre sem vettem, hogy a kelleténél hosszabbra nyúlt a pillanat.
- Bocsánat, ezt fel kell vennem! Azonnal jövök vissza, bocsánat! - pattant fel egyszer csak Madison, mikor megcsörrent a telefonja, majd hirtelen kiszáguldott az üzlet elé, elintézni a fontosnak tűnő hívást.
- Ez valószínű hosszú lesz. - dőltem hátra a székben, s pillantottam Davira, apró bocsánatkérő mosollyal az ajkaimon. - Nos, hogy érzed. Együtt tudtok majd dolgozni Madisonnal? -
Érdeklődöm, elvégre nem szeretném, ha kínossá válna a csend kettőnk között, így a legkézenfekvőbb témával hozakodok elő.
- Őszintén megmondom, a kissé szokatlan elképzeléseibe engem sem avatott be egészen idáig. - mindezt hallva lehet nem véletlenül állt el a megállapodástól az előző fotós. Ezt azonban már nem mondom ki hangosan.

can i ever avoid you?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: it’s just a job, not an opportunity to get to know you ~ Gwen&&Dave
 it’s just a job, not an opportunity to get to know you ~ Gwen&&Dave EmptyHétf. 29 Jún. - 8:39


to: Gwen
     ------------------------------------------------------    Sorry I made a mistake        ---------------------------


Be kell valljam, szeretem ezt a munkát. Mindig van benne kihívás, új helyzetek. Sokszor még magam is meglepődöm egy-egy elképelésen, de nem szoktam ítélkezni. Ha mondjuk nem tetszik egy ötlet, akkor először megpróbálok felhozni más alternatívákat, bár most még fogalmam sincs, mi lesz az elképzelés. Először is össze kellett volna szednem a gondolataimat, ezért is próbáltam olyan ócska ötlettel előállni, mint a kávé. Szerencsére az ara el is fogadta, így neki is álltam a pult mögött. Persze, hogy a vizes tartály kifogyott... Áldom az eszemet, hogy még délelőtt összeraktam pár ötletet arra az esetre, ha akarnak jegyesfotózást, és hozzáraktam pár képet a esküvő utánra is. Így könnyebb, mert nem kell még azok után is kutakodnom.
Miután elkészítettem a kávét a menyasszonynak és magamnak, álcára tettem őket tejjel, cukorral, édesítővel és tejszínnel, majd odasétáltam velük. A sajátoméba egy kevés cukrot tettem, majd elvettem, és a kezemben tartva a bögrét, némán hallgattam Madison észveszejtő ötleteit. Hát igen, mindig az arák azok, akik hamarabb el tudnak szállni az ötletekkel. A legtöbb furcsa és extrém ötlet a nőktől származik. Persze én ezt nem bántam. Még akkor sem, ha számomra kicsit túl extrém egy ilyen halloween-i kompozíció.
- Ezek szerint a leendő férj egy orvos... Ő tud ezekről az elképzelésekről? - kérdeztem alig pár másodperccel azelőtt, hogy Gwen is erre hívta fel barátnője figyelmét. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy csak úgy beengednek majd minket egy műtőbe fotózkodni. - Mindenesetre, ha a vőlegényed sem ellenzi... Bár a műtőasztalos sikerében kételkedem... - fojtotta belém a telefon csörgése a szót. Pont hozzá akartam tenni, hogy minden megoldható egy kis finomítással. Valahogy nem is bántam, hogy Madison kiment. Egy kicsit zúgott a fejem, ahogy elképzeltem őt és a vőlegényét a műtőben, ahogy fotózom őket.
- Azt nem mondtad, hogy írónő a barátnőd olyan fantáziával, amit még Stephen King is megirigyelne... - húztam le a maradék kávémat, majd a bögrét a tálcára tettem. Egy hosszabb pillanatig elidőztem Gwen vonásain, majd átgondoltam a kérdésére a válaszomat. - Szerintem igen, ha hajlik afelé, hogy egy kicsit finomítsunk az ötletén. Bár meg kell valljam, felkerült az extrém listára... A férj tényle nem tudja?  - mosolyodtam el, majd felálltam, ugyanis a kávétól mindig megszomjazom.
- Kérsz valamit inni? Van narancslé, víz, és alma...  - soroltam el, miközben magamnak vizet vettem elő. A szavaira elmosolyodtam. Szóval ő sem tudta. Gondolom direkt nem mondta el neki, hogy ne tudja lebeszélni erről az ötletről. Megvallom, én bármit hajlandó vagyok fotózni, amennyiben nem túl elrugaszkodott.
- Sikerült hazavinni a kocsid a múltkor? - kérdeztem akkor, amikor már visszatértem az ülősarokhoz.

megjegyzés, szószám, link
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: it’s just a job, not an opportunity to get to know you ~ Gwen&&Dave
 it’s just a job, not an opportunity to get to know you ~ Gwen&&Dave EmptyVas. 12 Júl. - 22:25
David & Gwen

- Persze, hogy tud! - vágja rá a fiatal nő szemrebbenés nélkül, én pedig nehezen állom meg, hogy ne forgassam a szemem, egyet nem értésem jeleként. Ugyan nem látok bele a kapcsolatukba, de szinte majdnem biztos vagyok benne, hogy Henry a pontos részletekkel nincs tisztában, és a menyasszonya csak nagyon árnyaltan vázolta csak az ötleteit, amibe belement. Legfőképpen azért, mert a férfi is tudja, hogy nem sok esélye van a menyasszonyra ellen, ha az akaratának érvényesítéséről volt szó. Mielőtt azonban bármit is hozzáfűzhettem volna, megcsörrent a telefon, és Madison hurrikánként távozott abba az irányba, amely felől mi is érkeztünk.
Ugyan nem telepszik csend a kettősünkre, mégis némiképp feszültté válok a helyzettől, ami önmagában is nevetséges. Nem indokolt, hogy ennyire feszélyezzen David jelenléte, s próbálom nem tudomást venni a görcsbe rándult gyomromról, s inkább némi mentegetőzésbe kezdek az ara iménti megnyilatkozása végett.
- Ez az egész engem is nagyon meglepett, erről biztosíthatlak. - mosolyodom el haloványan, majd tekintetem lesiklik a táskámra, melyből egyetlen mozdulattal veszem elő a telefonom, és pillantok a kijelzőjére, amit aztán lefelé fordítva teszek az asztalra. - Szerintem valamennyiről van tudomásra, de nem minden részletről. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy könnyen belemegy a finomításokba, de ész érvekkel meglehet győzni. -
Azt pedig már nem teszem hozzá, hogy az esküvő egyre közeledő dátumát nézve nem sok választása van Madisonnak sem, és jobban jár, ha együttműködik, vagy hivatásos fotós nélkül lesz megtartva az esküvője, és választhat az önként jelentkező hobbi fotósok közül. Én inkább az előbbit választanám, ha rám lenne bízva.
- A vizet elfogadom, köszönöm. - bár nem fogyasztok túl gyakran alkoholt, lehet eltudnám viselni, ha lenne valami erősebb a kínálatban, azonban arra is gondolnom kellett, hogy kint állt az autóm, s erre David kérdése is emlékeztetett. - Igen, végül kiderült, hogy csak az akkumulátor adta meg magát teljesen, így azt kicseréltük, és azóta tudom használni. -
Biccentek egyet, majd elveszem a nekem felkínált vizet, és pár korttyal végül sikerül a kiszáradt torkomat némi nedvességhez juttatni.
- Még egyszer köszönöm, hogy hazavittél a legutóbb. - pillantok a férfira, s mielőtt még bármit is mondhatnék, megjelenik újra Madison, jól láthatóan zaklatott állapotban. - Mi a baj? -
Bukik ki belőlem a kérdés, szinte zsigerből.
- Nincs baj, de a nővérem magzatvize elfolyt. Azonnal a kórházba kell mennem, és .. - hadarja, miközben közelebb sétál hozzánk, és elveszi az itt hagyott táskáját, majd a vállára dobja. - Sajnálom David, erre nem számoltam, hogy az unokahúgom most akar a világra jönni. Viszont Gwennel mindent megtudtok majd beszélni, az Ő szava az enyém, rendben? -
- Biztos vagy benne? Hisz ez a Te napod, és mindennek úgy kell lennie, ahogy Te szeretnéd. – határozottan nem tartom ezt sem jó ötletnek, de Madison a további, ki nem mondott érveim belém folytja egyetlen legyintéssel.
- Megbízom benned Gwen, az én ötleteimet vegyítsd a te kifinomultságoddal, és minden rendben lesz. Most rohannom kell. Örültem David! - intett mindkettőnknek, majd ismét eltűnt, de ezúttal nem számíthattam arra, hogy perceken belül itt lesz.
- Oké, erre aztán végképp nem számítottam. - szaladnak ki az ajkaim közül a szavak, majd a férfire pillantok, akivel kettesben maradtunk. Szemeim lassan az előkészített fotókra siklik, s párat magam elé húzok, hogy átnézzem a terveket. - Úgy tűnik, én leszek az, akivel meg kell beszélned az ara ötleteinek a finomítását. Előjáróban annyit elmondhatok, hogy nem támogatom a mindenféle művéres, horror filmekre hajazó fotókat. Egyszer még biztos megköszöni majd nekem Madison, hogy így döntöttem. -
Ez az a pillanat, amikor össze kell szednem magam, és Madison kérését teljesítsem ebben az igen csak groteszk helyzetben.
- Ezek a beállítások nagyon tetszenek, de gyanítom sokat dob rajtuk a természetes fény. Működhet ez zárt térben is? mutatok rá az egyik sorozatra, s emelem a tekintetem ismét a férfira. Madison ezért nagyon sokkal jön nekem, még csak sejtése sincs, milyen szorult helyzetbe hozott. De ennek ellenére meg kell oldanom. – Illetve ha van rá lehetőség, talán most célszerű lenne lefoglalni a jegyesfotózásra az időpontot, és akkor a vőlegény is eltudja intézni, hogy szabad legyen aznap. -
Nem feledkezem meg a másik fontos kérdésről sem, ezért is hozakodom elő az időpontegyeztetéssel.
– Ne haragudj, hogy ez ennyire.. bonyolult most. Általában nincs ennyi káosz körülöttem. - kérek ismét elnézést.

can i ever avoid you?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: it’s just a job, not an opportunity to get to know you ~ Gwen&&Dave
 it’s just a job, not an opportunity to get to know you ~ Gwen&&Dave Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
it’s just a job, not an opportunity to get to know you ~ Gwen&&Dave
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Gwen
» Another opportunity // Nick & Jules
» Dave&&Sarah - No need for help,Doc .
» an unknown acquaintance from the past [David&Gwen]
» Elsie & Dave | is that really you?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: