New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 24 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 22 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Josephine F. Moreau
tollából
Ma 00:07-kor
Josephine F. Moreau
tollából
Ma 00:03-kor
Alastair Carver
tollából
Tegnap 22:27-kor
Declan McLennan
tollából
Tegnap 22:15-kor
Marco Reilly
tollából
Tegnap 20:59-kor
Leilani Murdoch
tollából
Tegnap 19:58-kor
Emmalynn Larson
tollából
Tegnap 19:50-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 19:29-kor
Dr. Sylvanus Arvenson
tollából
Tegnap 18:48-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Tana & Manolo
TémanyitásRe: Tana & Manolo
Tana & Manolo  EmptyHétf. Május 13 2024, 18:49
Tana
━━━ "Live your life that the fear of death can never enter your heart."


Most már mindegy, hogy ki volt az, aki hirdetéseket rakott ki. Ide vezetett az út és itt leltem választ. Az már mindegy hogy mi a meló, egészen addig, míg megtudom csinálni egymagam és meg is fizetik azt rendesen. Biuztos túl lelkes volt a brigád és kiplakátolták ezzel az egész környéket. Csak most meg nehogy ellepjék a lakást ez miatt a kölykök, mert takarítani akarnak. Legalább más lakását takarítják és nem a sajátjukat. Bár én beszélek...otthon sokszor a fülem botját nem mozgatom sok esetben. Most meg...? Az viszont jól hangzik, hogy az anyja jól megfizet minden alkalmazottat. Bár egész évre való fizut biztosan nem fog tudni perkálni, de kiegyezhetünk egy nagyobb összegben. Remélem. Sokat akar a szarka effekt veszi kezdetét, így inkább elkanyarodok másfelé.
- Rend és a zöldek megvagdalása... vágom, ez menni fog. - igaz, hogy fingom sincs hogyan szokták visszametszeni a növényeket és hogy jelenleg itt mennyi van, de majd alkotok valamit. Az internet a jóbarátom, hátha segít valamelyik útmutatás. A takarítás meg menni fog, összeseprek, pókhálózok, rendszerezek...azt jóvan az úgy. Elregéli, hogy ő mit tesz-vesz és hol lesz eközben, nekem ennyi bőven elég, hogy nm áll majd az utamba és kedvemre tevékenykedhetek. A szükséges eszközök a rendelkezésemre állnak, így elkezdem metszegetni a növényzetet, természetesen mindennek utána járok, de mivel visszavágást írt és mutatott az infóstábla, így úgy is teszek. A futós növényzet felesleges részeit levagdalom, hogy arányos legyen, minden levágott részt kukászsákba teszek. Ami már virágokat hozott, ahhoz nem is igazán tudtam nyúlni, hiszen nem látszott, hogy lényegében mit vágjak róla vissza. A száraz részeket eltávolítottam, amit kellett meglocsoltam. Ennek végeztével kezdtem össze rámolni, sepertem, pókhálóztam, ekkor tűnt fel Tana is. Magyarázatát követően emeltem rá a pillantásom, főleg mikor a csajomat említette fel. Széles vigyort ejtettem.
- Az az. Egyről kommunikálunk. - helyeselek, hiszen Keegan balettozik, Tana is táncikál valamit, ezek szerint együtt nyomják. Csúcs.
- Vannak közös képeitek, nagyjából rémlik azért, hogy kivel lóg állandóan. - tehénkedek rá a felállított seprűre, majd végig mérem a lányt. A képeken nem tűnt ilyen...dögösnek? Mindegy is. Meglepett azért, hogy felhozta, bár nekem is a közös bulik rémlettek elsőre, az, hogy Keegannal lóg néhanapján, az nem lógott annyira be a térbe. Mindegy is. Előszedem a telefonom, hogy megynissam az instát rajta és Keegan profiljára nyomjak...görgetek oda, ahol ők vannak felsorakozva és...a váó valóban találó, ahogy összehasonlítom a képet az élő valójával. Most már biztos az egyezés is. Letámasztom a seprűt, a gatyába törlöm a kezem, majd a tálcához lépek, hogy kiszolgáljam magam a narancslével. Felbontom és mindkettőbe töltök, az egyiket neki nyújtom, majd az enyémet húzom le egy szuszra. Jól esően eresztem ki a levegőt, majd teszem vissza a tálcára a kiürült poharat.  
- Ugyanaz oktat mindkettőtöket? - teszek fel egy kérdést, majd Kee anyjára gondolok, hogy mennyire picsa az a nő. Remélem hozzá hasonló nincs több. De hogy mi a jó ebben a táncikáslásban? A fene tudja, erre csak ezek az asszonyok tudnának választ adni.
- A te anyád remélem nem egy elbaszott picsa, aki csak a táncnak él és a hibát keresi minden apró mozdulatban...már bocs... - szólalok meg és eszembe sem jut a szóhasználat másféle előtérbe hozatala, csak mikor már kicsúszott és hallhatóvá vált.

Megjelenés/kinézet



Manorama




mind álarcot viselünk
Manuel Valderrama
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Tana & Manolo  14
Tana & Manolo  93
★ kor ★ :
19
★ családi állapot ★ :
Tana & Manolo  Cf9a4496d1813f048b5ab8c2e1e6c8b91af2929a
¿Crees en el amor a primera vista o tengo que volver a pasar?
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Tana & Manolo  34
★ idézet ★ :
Whatever luck I had, I made.
One thought fills immensity.
Fear is a great motivator.
Elimina todo lo que no tenga relevancia en la historia. Si dijiste en el primer capítulo que había un rifle colgado en la pared, en el segundo o tercero este debe ser descolgado inevitablemente. Si no va a ser disparado, no debería haber sido puesto ahí.

★ foglalkozás ★ :
Tanuló
★ play by ★ :
Benjamin Wadsworth
★ hozzászólások száma ★ :
193
★ :
Tana & Manolo  77
TémanyitásRe: Tana & Manolo
Tana & Manolo  EmptyKedd Ápr. 23 2024, 19:27
Manuel.
Welcome to my humble abode!
- Tényleg? - kérdezek vissza meglepetten. - Ó, oké, nem tudtam. Azt hiszem, az egyik barátnőm intézkedhetett - jegyzem meg kicsit bizonytalanul. Rita hajlamos néha ilyen túlbuzgónak lenni, feltételezem így akart segíteni, hogy tele plakátolta a fél várost hirdetéssel. A módszerei olykor elég érdekesek. De mindegy, egy kertészre tényleg szükség volna, úgyhogy, ha Manuel vállalja és meg tudja csinálni, amit kell, panaszkodni biztosan nem fogok. Már mutatom is neki az irányt, merre kell mennünk, de elismerem, azért kicsit furcsa ez a helyzet. Mégis csak korombéli, ráadásul valaki olyan, aki a baráti társaságomban szervezett bulikban gyakran megfordul. Havernak nem mondanám, de azért ismerjük egymást elég jól ahhoz, hogy egymás nevét fel tudjuk idézni, szóval... Hát kicsit fura lesz, hogy éppen őt kell alkalmaznom. Minden sokkal egyszerűbb lenne, ha anyám itthon lenne, és foglalkozna ezekkel a dolgokkal, a háztartással, a személyzettel... Még jobb volna, ha apám még élne, ő mindig jól kijött az alkalmazottjaival is. Ha még itt lenne, talán eltanulhatnám tőle, hogyan csináljam. Én amilyen nyers vagyok, gyakran még a saját barátaimmal sem jövök ki rendesen.

- Oké, ez érthető. Csak... Mindegy, felejtsd el! - legyintek. Nem az én dolgom, hogy miért éppen ilyen munkára jelentkezett. Gondolom ennek is megvannak az előnyei. Mondjuk, ha választhatnék, én is olyannal foglalkoznék inkább, ahol nem sok emberrel kell foglalkozni, és egy kávézóban tuti sok hülye megfordulhat. Azokhoz meg türelem is kell. - Anyám elég jól megfizeti a személyzetet, úgyhogy azzal szerintem elégedett leszel – mosolygok rá biztatóan, mielőtt megmutatnám, hol találja az rendrakáshoz szükséges eszközöket.

- Hát azt hiszem, először is a növényeket kellene kicsit visszametszeni, ha az megy, meg... igazából az a lényeg, hogy rend legyen. Nem fontos, hogy minden csillogjon-villogjon – vonok vállat. Ez mégis csak a tető, nem pedig az ebédlő. Ha a növényzetről gondoskodik, meg felsöpör, gondolom az már elég.  

- Hagylak is dolgozni, de itt leszek a közelben, ha bármi kellene. Este előadásom lesz, és muszáj gyakorolnom – mentem ki magam, majd a tetőterasz másik felébe megyek, ahol van elég hely balett gyakorlatokat végezni. Nagyjából egy óra telik el így, mielőtt lemennék a konyhába, és egy tálcára poharakat meg egy doboz narancslevet teszek.  

- Hoztam egy kis frissítőt - jelentem be, mikor visszatérek a tetőre, majd a tálcát az asztalra készítem. - Tudod, gondolkodtam, és azt hiszem, már tudom, honnan voltál még ismerős. Te Keegan pasija vagy, ugye? Kee az egyik legjobb barátnőm, egy társulatnál táncolunk - árulom el arra az esetre, ha csodálkozna, honnan tudok róla ilyesmit. Majdnem biztos vagyok benne, hogy láttam róluk közös képeket instán, de csak most esik le a dolog.




the broken
It's hard to turn the page when you know someone won't be in the next chapter, but the story must go on.

Manuel Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Tana Griswold
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Tana & Manolo  Fbef2d822588ea4869a916a36f0aabc07ef147cf

Tana & Manolo  4905908a04ccc75e0dd172798e91afb094f881c3
★ kor ★ :
18
★ családi állapot ★ :
Would things be easier
if there was a right way?
Honey, there is no right way.
Tana & Manolo  E2861ac0d680733ab3d41b8a536b1175aa90a23f
And so I fall in love just a little,
oh a little bit every day

with someone new:
★ lakhely ★ :
Manhattan, Carnegie Hill
★ :
"She may be chaos
sipping madness from
a cup of disaster,
but damn,
she makes it look good."
Tana & Manolo  Bfc179477840690a989890d9dab38bb78b265029
★ idézet ★ :
She was like the moon; part of her was always hidden away.
★ foglalkozás ★ :
student, dancer
★ play by ★ :
Casimere Jollette
★ szükségem van rád ★ :
Tana & Manolo  Ab3c47b816e83842d502423156c5be02c0ca1d59

If this is to end in fire
then we will burn together.

I will always love
the false image
I had of you.

I'm so good without.
★ hozzászólások száma ★ :
90
★ :
Tana & Manolo  90fe01c4133d7358ecbb06fccc58a4a487c49336
TémanyitásRe: Tana & Manolo
Tana & Manolo  EmptySzomb. Feb. 24 2024, 22:52
Tana
━━━ "Live your life that the fear of death can never enter your heart."


Nem tudja milyen hirdetés...hát nem ő tehette ki akkor, ez stimmt. De hogy tudni sem tud róla senkitől...  
- Ki van rakva pár helyre, hogy takarítási ügyben keresnek embert. Diákok előnyben...ez a cím volt megadva. - nem magyarázkodom túl, csak hogy képben legyek, hogy lényegében milyen hirdetésről vakerálok neki. Az már biztos hogy jó helyen vagyok, csak a csaj fejében is rendet kell raknom és jók is vagyunk. De kiderül, hogy a tetőn van a dolog, nem itt, így meg is nyugszok, hiszen semmi kedvem nem lett volna, hogy végig nyaljam az egész házat tisztára. Főleg úgy, hogy házvezetőnő van...akkor meg minek? Azért ő kap pénzt, nyilván a mai napra nem fizetnék ki az ő részét. Meg helyette a franc sem dolgozok...ő meg meresztené a seggét, vagy mi? Meg ahhoz túlságosan úrfi vagyok, hogy az egészet takarítsam és a WC-t sem suvickolnám, vannak helyek ahová nem tenném be a lábamat sem és vannak dolgok, amiket nem fogok meg...ez vagyok én. Szóval jó is, hogy ezt tisztáztuk. Az hogy mennyit van egyedül itt ebben az egész kéróban elsőre fura lehet, de érdekel, hogy nem-e ijesztő dolog, ha tudod nincs itthon senki és mégis motoszkálást hallasz. Tudod-e mire fogni... de végül is nem teszem fel a kérdést, a végén még parázni fog ez miatt. Figyelek az útra, a kérdése azonban vállvonást eredményez.
- A pénz motivált. - vallottam be hősiesen, hiszen mégis miért lennék lényegében itt. Nyilván ingyen és bérmentve főzni, mosni és takarítani...milyen kérdés ez végül is? Jó nyilván választhattam volna olyan munkát is, amiért többet fizetnek, de akkor többet kell érte melózni. Az meg nem lenne kényelmes, marad ez. Felérünk végre, így körül is nézek, hát elég agyon használt, így lesz is dolog vele. Órák kérdése és meglesz, a saját kényelmi tempómban.
- Mennyire kell összedobni? - kérdezek azért rá, hogy mennyire legyek alapos, vagy mennyire legyek trehány a magam módján. Nem mindegy azért hogy 100%-kot akar, vagy elég a 98 is.



Megjelenés/kinézet



Manorama




Tana Griswold imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Manuel Valderrama
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Tana & Manolo  14
Tana & Manolo  93
★ kor ★ :
19
★ családi állapot ★ :
Tana & Manolo  Cf9a4496d1813f048b5ab8c2e1e6c8b91af2929a
¿Crees en el amor a primera vista o tengo que volver a pasar?
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Tana & Manolo  34
★ idézet ★ :
Whatever luck I had, I made.
One thought fills immensity.
Fear is a great motivator.
Elimina todo lo que no tenga relevancia en la historia. Si dijiste en el primer capítulo que había un rifle colgado en la pared, en el segundo o tercero este debe ser descolgado inevitablemente. Si no va a ser disparado, no debería haber sido puesto ahí.

★ foglalkozás ★ :
Tanuló
★ play by ★ :
Benjamin Wadsworth
★ hozzászólások száma ★ :
193
★ :
Tana & Manolo  77
TémanyitásRe: Tana & Manolo
Tana & Manolo  EmptyVas. Feb. 18 2024, 20:47
Manuel.
Welcome to my humble abode!
Hogy őszinte legyek, megvan annak az előnye, hogy anyám hetek óta Európában van. Legalább nem kell lépten-nyomon az elégedetlenségével, bírálataival szembesülnöm a lakásban, ami ilyenkor egyébként teljesen az enyém lehet, és ez szintén a pozitívumok listájára írható. Másfelől viszont néha túl nagy a csend, és ez nyomasztó. Néha úgy tűnik, még mindig jobb elviselni az állandó kritizálást, mint azt, ha túl sok időm marad gondolkodni, vagy emlékezni. Bár legalább már nem abban a lakásban kell élnünk, amiben apát holtan találtam, szóval...

Na jó, amúgy is muszáj lenne most már az esti előadásunkra koncentrálni, illetve arra készülni, gyakorolni. Meg is indulnék a tető felé, ami jelenleg erre a legkiválóbb helynek tűnik, ám a szobám ajtajában összeakadok valakivel. Egy sráccal, aki ismerős ugyan, de nagyon idegennek hat a saját otthonomban. A kezében tartott takarítási eszközből azért hamar összerakom, hogy miért is lehet itt, de még így is furcsa kicsit a szituáció.

- Manuel. Oké, bocs – felelem egy vállvonással, aztán kiderül, hogy valamennyire azért ő is emlékszik rám. Egy mosoly fut végig az arcomon arra, ahogy ő is elsőre eltéveszti a nevemet, és már nyitnám a számat, hogy kijavítsam őt, hozzá hasonlóan kijelentve, hogy „csak majdnem”, de akkor egyetlen mozdulattal, és csitító hanggal lepisszeg, nekem meg a magasba szöknek a szemöldökeim. Elég pofátlan a stílusa, de ez egyelőre szórakoztat igazából. Hisz ilyen megnyilvánulások a haverjaim között megszokottak, de egy alkalmazott esetében nem túl megbocsátható. Itt viszont most érdekesen keveredik a két dolog, és még nem tudom, mit is kezdjek a dologgal.

- Igen, Tana – bólintok végül. Most, hogy a nevek megvannak, igazából rátérhetnénk végre tényleg arra is, hogy mi a francot keres a szobám előtt. A válaszával viszont megint sikerül kicsit meglepnie. - Hirdetés? Milyen hirdetés? - ráncolom a homlokomat értetlenül. Szép kis kavarodás. Lehet, hogy Rita tett ki valahová hirdetést? Nem szólt róla, de kinézem belőle. Gondolom csak segíteni akart, mégis jól elszúrta. - Mindegy. Takarítani is max a tetőn kell majd, a lakást hagyd nyugodtan Lucretiára – legyintek. Ha a nő nem bír vele, azt majd én elrendezem. Anyámra láthatóan nem számíthatok lassan semmiben itthon. Legfeljebb keresek egy profi takarító céget, olyat, amelyik tényleg érti is a dolgát, és képes rendesen megbirkózni egy ekkora lakással. Azt viszont a legkevésbé sem akarom, hogy Manuel pakolásszon a személyes dolgaim között.

- Süket? Nem tudom, de öregnek tényleg öreg – vágok egy kisebb sajnálkozó fintort. Szegény nő, tényleg elég régóta van már a családnál, és nekem is csak mostanában tűnik fel, hogy már nem bírja úgy a tempót, mint régen.

- Öhm... - fordulok szembe ismét Manuellel az utóbbi kérdéseit hallva, de kicsit megtorpanok, amíg eltűnődöm, mit is feleljek neki. Próbálom kitalálni, hogy egyszerűen csak érdeklődő, próbál valami small talk-ot kezdeményezni, és azért kérdezősködik, vagy inkább egy fura ijesztő figura, akit azért érdekel, hogy mennyit vagyok egyedül, mert később visszatérne betörni ide. Ami alapvetően talán nem lenne egyszerű feladat, át a portán és portáson, a kamerákkal felszerelt előtéren, liften és folyosón át, de hát... Ki gyanakodna egy korombeli fiúra, aki akár egy haverom is lehetne? Vagy a pasim. Végül is elég helyes a srác, ha eltekintünk attól, hogy mennyire fura úgy egészében a szitu. - Ez változó. Anyám most épp üzleti úton van – válaszolom inkább egyszerűen, és közben el is érjük a tetőre vezető lépcsősort.

- Na és te? Hogyhogy takarítónak álltál? - Mármint azt megértem, ha kell pénz valakinek, ennyire azért nem vagyok sznob, csak nem mindennapi, hogy egy tinisrác ilyen munkára jelentkezik. Inkább állnak pincérnek, mosogatónak egy étteremben vagy kávézóban, vagy pakolnak árut egy üzletben. Szerintem érthető, hogy kíváncsi vagyok.

Felérünk a tetőre, aztán széttárom a karomat. - Itt is volnánk. Ott a sarkon van egy ajtó, odabent találsz mindenféle eszközt, amire szükséged lehet, de nézz szét nyugodtan – mutatok körbe, lehetőséget adva neki, hogy felmérje a helyet, esetleg eldöntse, hogy megbirkózna-e a rendbe rakásával.




the broken
It's hard to turn the page when you know someone won't be in the next chapter, but the story must go on.
mind álarcot viselünk
Tana Griswold
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Tana & Manolo  Fbef2d822588ea4869a916a36f0aabc07ef147cf

Tana & Manolo  4905908a04ccc75e0dd172798e91afb094f881c3
★ kor ★ :
18
★ családi állapot ★ :
Would things be easier
if there was a right way?
Honey, there is no right way.
Tana & Manolo  E2861ac0d680733ab3d41b8a536b1175aa90a23f
And so I fall in love just a little,
oh a little bit every day

with someone new:
★ lakhely ★ :
Manhattan, Carnegie Hill
★ :
"She may be chaos
sipping madness from
a cup of disaster,
but damn,
she makes it look good."
Tana & Manolo  Bfc179477840690a989890d9dab38bb78b265029
★ idézet ★ :
She was like the moon; part of her was always hidden away.
★ foglalkozás ★ :
student, dancer
★ play by ★ :
Casimere Jollette
★ szükségem van rád ★ :
Tana & Manolo  Ab3c47b816e83842d502423156c5be02c0ca1d59

If this is to end in fire
then we will burn together.

I will always love
the false image
I had of you.

I'm so good without.
★ hozzászólások száma ★ :
90
★ :
Tana & Manolo  90fe01c4133d7358ecbb06fccc58a4a487c49336
TémanyitásRe: Tana & Manolo
Tana & Manolo  EmptyHétf. Okt. 16 2023, 18:31
Tana
━━━ "Live your life that the fear of death can never enter your heart."


A nőszemély is meglepődik a jelenlétemen, mikor fent találkozunk pár lépésnyire a másiktól. Egyikünk sem számított a másikra úgy hiszem, szóval a meglepetés ereje itt is hatással van az emberre. Fel ismer. Úgy ahogy. Miguel...az. Hát hogyne. Szemet forgatok.
- Majdnem. Az első betű és az utolsó három még stimmel is. - húztam össze szemöldökeimet, kicsit morcossan figyeltem, még bólogattam is helyeslően erre a névre. Utáltam a Miguel és társai neveket...az enyémmel persze nem volt gondom.  
- Manuel. Tényleg csak majdnem. - javítottam ki végül, de nekem is kellett pár másodpercnyi gondolkodási idő, hogy helyre tegyem őt fejben. Honnan, hol, mikor, merre, minek, hányszor?  
- Tara? - lepődök meg első blikkre, de aztán a mutató ujjaimmal is szinte azonnal csendre intem. Még a híres nevezetes csititó hang is érkezett tőlem. Talán már idegesítően is, de hát a bunkóság netovábbja nálam soha nem merül ki... elevenemben voltam.
- Neee! Ne. Mondj. Semmit! Tana! - javítom ki magamat elsőre szinte és más büszke is vagyok magamra, hogy emlékezem a csajra, holott nem sűrűn futottunk még össze a bulikon kívül. Pár másodperccel ezelőttig a neve sem ugrott be, de az arca...jó az arc és névmemóriám szerencsére. Vagy balszerencsémre, olyan mindegy. És igen. A McAllister bulik. Legalább ezt eltalálta ha már a nevemet nem is. Nem veszem zokon, most. Szóval...a kérdésére is kellene válaszolnom, a seprűre pillantok, elidőzök rajta, lassan sandítok a lányra.  
- Kertész? - kérdezek vissza tudatlanul. - Takarítás volt a hirdetésben... de nekem aztán mindegy...- én legalábbbis arra emlékszek. - De te mit is keresel itt? - aztán leesik a tantusz a kérdését átrágva szinte azonnal kapcsolok is. Én hülye! Marha. - Várj! Te itt laksz? - aztán lehet ezzel is mellé lövök de kitudja? Én aztán nem ismerem a csajt...hogy megismerném-e? Naná! Persze nem érdekelnek az intim vonalai és az egyéb nőiessége, persze pasi mivoltom miatt nem tagadhatom meg ezeket magamtól, de most nem ezért vagyok itt. Próbálok visszaemlékezni a hirdetésre, de a fene tudja már, a lényeg hogy itt vagyok. Elvégzem a munkát, tart ameddig tart...csak virítsák utána a lóvét is. Nem akarok futni a pénzem után ha nem muszáj. Mondjuk nekem meg olyan mindegy hogy mit kell takarítani, elég por van mindenfelé, mintha senkinek sem lenne rá ideje...anyám bezzeg hetente egyszer megcsinálja mindezt, bezzeg rám ki van akadva ha a mosnivaló gatyám nem a szennyestartóban van...egyetlen egy darab. Mindegy.  
- Luc...- akadok el a nő nevével kapcsolatban, így rögtönözők azonnal. -Lucy elviharzott valamerre...elmondta mit hol találok és magamra hagyott... - tárom szét karjaimat is. - Talán kicsit süket az öreglány, nem? - kérdezek rá az egyértelműre, végül a seprűt magammal cipelve lépdelek Tana után fordulok, persze megnézem őt hátulról, de sokáig nem legeltetem rajta a szemem, hamar kérdéssel bombázom meg.  
- Sokáig szoktál egyedül lenni itthon? Vagy egyedül vagy ezzel a nőcivel? - mintha rám tartozna mindez, úgy teszem fel a kérdéseimet, de amúgysem érdekel más élete, jelenleg nem tudakozónak kellene lennem, hanem valami rohadt elfucserált takarítónak. Biztos jó helyre vállalkoztam? Na de a pénz motiváló erő, vagy nem? Annak kellene lennie?  

Megjelenés/kinézet



Manorama




Tana Griswold imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Manuel Valderrama
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Tana & Manolo  14
Tana & Manolo  93
★ kor ★ :
19
★ családi állapot ★ :
Tana & Manolo  Cf9a4496d1813f048b5ab8c2e1e6c8b91af2929a
¿Crees en el amor a primera vista o tengo que volver a pasar?
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Tana & Manolo  34
★ idézet ★ :
Whatever luck I had, I made.
One thought fills immensity.
Fear is a great motivator.
Elimina todo lo que no tenga relevancia en la historia. Si dijiste en el primer capítulo que había un rifle colgado en la pared, en el segundo o tercero este debe ser descolgado inevitablemente. Si no va a ser disparado, no debería haber sido puesto ahí.

★ foglalkozás ★ :
Tanuló
★ play by ★ :
Benjamin Wadsworth
★ hozzászólások száma ★ :
193
★ :
Tana & Manolo  77
TémanyitásRe: Tana & Manolo
Tana & Manolo  EmptyVas. Okt. 15 2023, 12:28
Manuel.
Welcome to my humble abode!
- Persze, hogy ott leszek, Shawn, már teljesen jól vagyok. Kérlek, ne dramatizálj már mindent ennyire túl! Csak felhúzol vele, és akkor nem tudok koncentrálni – ingatom a fejemet a kihangosított telefonomba beszélve, miközben épp előveszem a szekrényből az egyik balettcipőmet a gyakorláshoz.

- Jó, tök mindegy, akkor ott találkozunk hatkor – hallatszik Shawn frusztrált hangja, ami amúgy nevetségesen éles ellentétben van a hozzá egyébként sem passzoló „tök mindegy” kijelentéshez. A srác egyszerűen képtelen elengedni magát.

- Aha, ott tali... - sóhajtok, miközben némi bűntudatot érezve kinyomom a hívást. Hisz persze tudom amúgy, hogy csak jót akar nekem – meg hát nyilvánvalóan magának is, mert sérülten aligha tudnám jól eltáncolni a szerepemet ma este, ami rá is kihatással lenne. De már tényleg sokkal jobban vagyok, meg egyébként jól megvoltam eddig is, szóval órákkal az előadás előtt aztán már tényleg kurvára nem hiányzik, hogy ilyenekkel stresszeljen mindkettőnket.

A vállamra dobom az összefűzött pointe cipőmet, és megindulok a tető felé, hogy elpróbáljam még néhányszor a táncunk néhány részletét, bemelegítsek előre az estére, mert a táncpartneremnek nem ismerném be, de a vádlim néha még mindig kicsit feszes a múltkori baleset óta. Viszont én nem aggódom, szerintem tényleg elég lesz, ha nyújtok egy fél órát, néhányszor spiccre állok, aztán a többi menni fog magától is. Plusz gyönyörű nyári idő van ma, ezért is indulok felfelé a szabad ég alá a benti táncszobám helyett; a napsütés egész biztosan fel fog tölteni. Már csak a hajamat tűzöm fel a tükör előtt egy laza kontyba, hogy ne legyen majd útban, és már hagynám is el a szobámat, az ajtóban azonban váratlanul majdnem összeütközöm valakivel.

- Mi a...? - csattannék fel leginkább meglepettségemben, és teszek is hátra gyorsan egy lépést. - Hogy mit mondtál? Várj, téged ismerlek. Miguel, ugye? Ott voltál néhányszor McAllister bulijain... - fürkészem a srác arcát, ahogy próbálom belőni az emlékeimben, hol is láthattam. - De mit művelsz itt? - pillantok a kezében levő seprűre. Az meg mi a francnak? - Te vagy az új kertészünk? - Ráncolom a homlokom kissé értetlenül, de nagyon igyekszem összerakni a képet. A régi kertészt, Matthiast, múlt héten el kell küldenünk, mert kiderült, hogy lopott tőlünk. Kár, mert már három éve itt dolgozott, kedveltem. Még apa is kedvelte. De a halála óta anya képtelen kézben tartani a dolgokat itthon. Főleg ilyenkor, amikor heteket tölt Párizsban a divatnapok miatt, aztán itt lassan minden a feje tetejére áll. A hétvégi medencés bulit végül pont emiatt kellett áttennünk Ritáékhoz, mert nem volt aki rendbe tegye a kertet és a medencét a tetőn, így meg csak nem hívhattam ide vendégeket. Akkor vetette fel az ötletet Rita, hogy segít nekem gyorsan keresni valakit, aki gondoskodik a dolgokról, legalább átmenetileg, amíg anya haza nem jön. Jeremy pedig rögtön be is dobta, hogy van egy ismerőse, akinek pont jól jönne egy ilyen meló. Nekem meg aztán nyolc igazából, hogy ki az illető, amíg jól végzi a dolgát.

- A kert odafent van a tetőn. Lucretia nem mutatta meg? - Na ő meg a másik probléma, amiről már régen beszélni akartam anyámmal, mert a házvezetőnőnk, attól tartok, kezd kicsit megöregedni már, és szerintem nem bírja egyedül rendben tartani az egész lakást. Sürgősen kellene valaki mellé, mielőtt véletlenül ránk gyújtaná az épületet. Nem lepne meg, ha kiderülne, hogy emiatt azonnal be is fogta a srácot segíteni a takarításban, pedig eredetileg nem erre kerestem a munkaerőt. - Éppen oda indultam én is, gyere, megmutatom merre kell menni – sétálok el Miguel mellett, hogy mutassam az utat.




the broken
It's hard to turn the page when you know someone won't be in the next chapter, but the story must go on.

Manuel Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Tana Griswold
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Tana & Manolo  Fbef2d822588ea4869a916a36f0aabc07ef147cf

Tana & Manolo  4905908a04ccc75e0dd172798e91afb094f881c3
★ kor ★ :
18
★ családi állapot ★ :
Would things be easier
if there was a right way?
Honey, there is no right way.
Tana & Manolo  E2861ac0d680733ab3d41b8a536b1175aa90a23f
And so I fall in love just a little,
oh a little bit every day

with someone new:
★ lakhely ★ :
Manhattan, Carnegie Hill
★ :
"She may be chaos
sipping madness from
a cup of disaster,
but damn,
she makes it look good."
Tana & Manolo  Bfc179477840690a989890d9dab38bb78b265029
★ idézet ★ :
She was like the moon; part of her was always hidden away.
★ foglalkozás ★ :
student, dancer
★ play by ★ :
Casimere Jollette
★ szükségem van rád ★ :
Tana & Manolo  Ab3c47b816e83842d502423156c5be02c0ca1d59

If this is to end in fire
then we will burn together.

I will always love
the false image
I had of you.

I'm so good without.
★ hozzászólások száma ★ :
90
★ :
Tana & Manolo  90fe01c4133d7358ecbb06fccc58a4a487c49336
TémanyitásTana & Manolo
Tana & Manolo  EmptyVas. Okt. 15 2023, 08:18
Tana
━━━ "Live your life that the fear of death can never enter your heart."


A nyári szünet megkezdődött, nekem meg, meg kell mutatnom, hogy érek valamit az eddigi szarságaimon túl. Mert hát érek valamit is mások szemében, ugye? Jó persze, gyülölnek elég sokan, de hát ez ezzel jár és elfogadtam. Nem kellene, mert hát addig kellene járnom a dolog nyakára, míg el nem fogadják a személyemet, de az már nem én lennék. Szóval aki utál, az utálni is fog egész életében. De mivel pénzre is van szükségem, meg hát megvontak tőlem szinte mindent a baleset óta, így nem lehetek teljesen a magam ura. Illetve lehetek, csak oldjam meg. Szóval egy ismerőst, egy korom béli csajt választottam, tulajdonképpen a bulikról ismerem, elég sokszor összefutottunk ilyesmiken. Bár a nevére nem emlékszem sose, az arca állandóan mulattat. Bunkó vagyok, nem tagadhatom, de jelenleg is visszafogtam magam. A lakástakarításos hirdetésre jelentkezve elösször nem tudtam mi fog fogadni, de mikor az épülethez értem, na meg a környékre, hát egy kicsit meglapultam. Jó, nem a szó legszorosabb értelmében, de a kussoltam mikor felmértem a terepet és becsengettem a házhoz. Egy nő nyitott ajtót kisvártatva, elregéltem neki, hogy én hívtam, hogy ki küldött és hogy miért jöttem. Rohadt nagy a lakás! Egyedül takarítsam ki? Hát ezt mégis hogy? Mégis mire vállalkoztam már megint? Jó mindegy is különben, a pénz motivált...mert hát kit nem tud a pénz motiválni? A nő szavai alapján fent van már a hölgy is, de erre már nem igazán tudtam mit válaszolni és figyelni sem, kicsit elkalandozott a figyelmem, szóval csak arra eszméltem fel, hogy a takarító eszközökre tér rá, hogy mit mivel ne használjak, meg hogy vigyázzni kellene az egerekre is... mi van? Aztán ő már lépett is le, mikor mindez kiderült, hiszen nem végzett máshol, ám ezt olyan hadarva mondta el, hogy egy kukkot nem értettem belőle. Mindegy is, egy seprűt ragadva magam elé haladtam fel az emeletre. Rájöttem, hogy mit is mondott a nőszemély...rohadtul nem egyedül takarítok majd, de legalább az egyedüli leszek aki pénz keres...valamilyen mód. Ami még jól jöhet hogy talán a magányom is megszűnik, de az egérhez nem fűlik a fogam. De ha már eljöttem, akkor kitakarítok, telik az idő és nem kell anyám hülyeségein lovagolnom. Főleg, hogy apa sincs otthon. Megint!. Feljebb érve azonban látom a helyzet súlyosságát, lesz mit takarítani bőven. Nem fűlik a fogam hozzá, de a pénz az pénz, szóval valahol el kell kezdenem mindezt. Kicsiben kezdeni és majd tapasztalattal előre menni. Hánynom kell ettől a gondolattól, de hát ami igaz az igaz sajnos. Az emeletre érve azonban már fény van, lámpa van kapcsolva és motoszkálás hangzik... az egér elkezdett takarítani? Miért érdekel ez engem különben? A nyitott ajtón benézve azonban más köszönt vissza mint az egér...ennek női parfüm illata volt és kicsivel volt csak magasabb, mint egy kisegér...
- Már talán már az is valami, ha nem egyedül leszek itt a porcicákkal... - szólalok meg meglepetésszerűen ha nem is figyelt, akkor rohadt nagy meglepetés leszek számára. Apró mosolyt is megengedtem magamnak, hiszen utálok egyedül lenni mostanában, a csaj meg most egész meglepett a jelenlétével éls talán az itt léte mivolta is hatalmas meglepetés lesz. Vajon ő is a pénz miatt jött? Mondjuk az már lényegtelen, a hirdetés le lett szedve a jelenkezésem után, fingom nincs róla hogy ki jelentkezett előttem és ki fújt visszavonulót a a dolgok állapotát nézve. Bennem van mersz, egy kis takaritás nem hátráltathat meg, szóval...

 Megjelenés/kinézet



Manorama




Tana Griswold imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Manuel Valderrama
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Tana & Manolo  14
Tana & Manolo  93
★ kor ★ :
19
★ családi állapot ★ :
Tana & Manolo  Cf9a4496d1813f048b5ab8c2e1e6c8b91af2929a
¿Crees en el amor a primera vista o tengo que volver a pasar?
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Tana & Manolo  34
★ idézet ★ :
Whatever luck I had, I made.
One thought fills immensity.
Fear is a great motivator.
Elimina todo lo que no tenga relevancia en la historia. Si dijiste en el primer capítulo que había un rifle colgado en la pared, en el segundo o tercero este debe ser descolgado inevitablemente. Si no va a ser disparado, no debería haber sido puesto ahí.

★ foglalkozás ★ :
Tanuló
★ play by ★ :
Benjamin Wadsworth
★ hozzászólások száma ★ :
193
★ :
Tana & Manolo  77
TémanyitásRe: Tana & Manolo
Tana & Manolo  Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Tana & Manolo
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Mom & Manolo
» Ana Sofía & Manolo
» Henrik & Manolo
» Keegan & Manolo
» Karin & Manolo

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan :: Lakóhelyek :: Lakások-
Ugrás: