New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 14 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 12 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Josephine F. Moreau
tollából
Ma 00:07-kor
Josephine F. Moreau
tollából
Ma 00:03-kor
Alastair Carver
tollából
Tegnap 22:27-kor
Declan McLennan
tollából
Tegnap 22:15-kor
Marco Reilly
tollából
Tegnap 20:59-kor
Leilani Murdoch
tollából
Tegnap 19:58-kor
Emmalynn Larson
tollából
Tegnap 19:50-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 19:29-kor
Dr. Sylvanus Arvenson
tollából
Tegnap 18:48-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

an unknown acquaintance from the past [David&Gwen]
Témanyitásan unknown acquaintance from the past [David&Gwen]
an unknown acquaintance from the past [David&Gwen] EmptyCsüt. Ápr. 02 2020, 21:14



David & Gwendolyn
Pressure's takin' its toll. Stuck in the middle zone.

Akaratlanul is újra s újra a telefonom kijelzőjére téved tekintetem, pedig teljesen szükségtelen volt ezt tennem, hiszen a rezgést rajta hagytam, így biztosan feltűnne, ha Lucas végre válaszolna. Félórával ezelőtt próbáltam hívni, de nem vette fel a telefont. Nem lepett meg, hisz az esetek nyolcvanszázalékában nem értem el, s a hivatásából adódóan ez nem is volt számon kérhető rajta. Sosem tudhattam azt, hogy a nemfogadott hívásoknak az az oka, hogy a legkevésbé sem akar velem beszélni, vagy mert éppen egy életmentőműtét kellős közepén volt. Hiába tudtam, hogy a műszakjának már vége, elméletben, a gyakorlat mindig mást mutatott. Előszeretettel töltötte a szabadidejét is a kórházban, és mi már csak a végkimerülésig hajszolt állapotát láttuk viszont az otthonunkban. Természetesen frusztrált, ahogyan az is, hogy most, amikor szükségem lenne a segítségére, ismét nem tudom felvenni a kapcsolatot vele. A saját férjemmel! Tragikomédia.
- Wilson. - szólítom meg a tanteremben ülő egyetlen diákomat. - Nem tudod, esetleg édesapád jön ma érted? -
Érdeklődöm kedvesen, mire a kisfiú hatalmas barna szemeivel rám néz, s nemlegesen megrázza a fejét. Többnyire az édesanyja jött mindig érte, és a nő mindig pontos volt. Ha pedig az apjáról volt szó, rendszeresen késett. Ezúttal viszont már arról is lecsúszott, hogy a normál késésnek tudjuk azt, hogy még mindig nincs itt.
- Semmi baj, én itt maradok Veled. - mosolygok rá bíztatóan. - Addig is folytasd csak a házifeladatod megírását, és ha elakadsz, szólj. -
Hajolok ismét a jegyzeteim fölé. Alapesetben lett volna teendőm, de nem a fiú tehetett róla, hogy a szülei nem jöttek el érte időben a tanítás végeztével. A másodpercmutató folyamatosan jár, s a percek szépen telnek egymás után. Végül kihúzom a fiókom, és előveszem a tabletem. Bekapcsolom, majd csatlakozom az iskola belső szerveréhez. Az irodán a beiratkozáskor mindig elkérik a hozzátartozók adatait, s természetesen az elérhetőségüket is, s nekem nincs más feladatom most, mint megkeresni ezt az excelt, és kikeressem Wilson szüleinek elérhetőségét, és rájuk csörögjek, mégis merre járnak. Mert nem az iskola környékén, az már egyszer biztos.

remélem megfelel. ( : |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: an unknown acquaintance from the past [David&Gwen]
an unknown acquaintance from the past [David&Gwen] EmptyPént. Ápr. 03 2020, 09:15


to: Gwen
     ------------------------------------------------------    Do we know each other?        ---------------------------

Sam egy gyerekkori jó barátom volt. Sokáig elválaszthatatlanok voltunk, majd elköltöztem, én más szakirányt választottam, mint ő, majd kiköltöztem a borús Angliába, és a beszélgetéseink megritkultak. Sőt volt, hogy hetekig, talán hónapokig nem beszéltünk. Mégis, mikor visszaköltöztem, ő volt az első, akit felkerestem, ő pedig örömmel fogadott. Napokig csak beszélgettünk, már mikor a gyerekei nem lógtak rajtunk, és nem kérdeztek bele minden második - számukra - ismeretlen mondatba, ami valljuk be, igencsak megnehezítette a bepótlásra váró éveket. Persze mindketten tudtuk, hogy amúgy ez lehetetlen, de idővel szinte mindennapos vendég lettem náluk, miután valamelyik hétvégén megvillantottam a főző tudományomat. Persze nem bántam, mert talán itt éreztem magam igazán jól. Rengeteg ismerősre tettem szert, de igazi barátom alig volt. Amit én nem bántam, hiszen ezekből nincs szüksége sokra az embernek.
És mivel Samék is megbíztak bennem, így eshetett meg, hogy a mai, pénteki napon is engem kértek meg, hogy hozzam el a kis Wilsont a suliból. Normál esetben ezzel nem is lett volna gond, hiszen mentem már a gyerekért, de a mai napom húzósra sikeredett.
Nem tudtam, mennyi idő lehetett, mikor csörgött a telefonom, és Sam neve jelent meg a kijelzőn. Egyből eszembe juttatta a rám bízott feladatot, és kapkodva pattantam fel a székből. A kávémat is majdnem magamra öntöttem.
- Nem felejtettem el, esküszöm, már úton vagyok! - szabadkoztam, miközben beugrottam a kocsimba, és beindítottam a motort.
- Nemár, Dave... Nekem még jó két óra van a munkaidőből, Suzie pedig az anyjánál van Tamarával... Siess, ilyenkor már én is ott szoktam lenni! - feddett meg jogosan.
- Sajnálom, sietek! - szabadkoztam, majd bontottam a vonalat.
Viszonylag hamar odaértem az iskolához, már ha a több, mint fél órás utat lehet annak nevezni. Rá sem mertem pillantani az órámra, inkább csak igyekeztem megkeresni a megfelelő termet, bár ilyenkor már tuti nem a megszokott helyen lesznek. Esküszöm utálom az iskolát, miért kell ilyen labirintusra építeni őket? Tuti, hogy azért, hogy a gyerekek még véletlenül se találjanak ki egyedül.
Mikor végre megtaláltam a megfelelő helyiséget, kicsit visszafojtottam a lélegzetem, hogy ne vágja le egyből a tanár, hogy végigloholtam a fél intézményt.
- Elnézést a késésért, kicsit összecsaptak a fejem felett a hullámok. Gyere Wilson, kárpótollak, ígérem... - fordultam egyből a kis srác felé, csak fél pillanatra nézve a tanárnőre, aki épp a tablet fölé görnyedt. A múltkor egy pasas volt velük, a tornatanár azt hiszem, és még vagy hárman voltak, ma úgy látom megfordultak a szerepek. Remélem, azért a tanárnő sem egy szigorú öreglány... Csak megérti, vagy nem? Mindegy, úgy sem sűrűn találkozunk, ezen nem fogok görcsölni, csak figyeltem Wilt, aki lassan szedelőzködni kezdett, de persze egy mosoly sejtette velem, hogy ezt megint nem úszom meg McDonald's látogatás nélkül....

megjegyzés, szószám, link
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: an unknown acquaintance from the past [David&Gwen]
an unknown acquaintance from the past [David&Gwen] EmptyPént. Ápr. 03 2020, 13:03



David & Gwendolyn
PRESSURE'S TAKIN' ITS TOLL. STUCK IN THE MIDDLE ZONE.

A tanterem ajtaját résnyire nyitva hagytam, de még így sem hallom a sietős lépteket a folyosón, melyek jól hallhatóan egyre hangosabbá válnak. Jómagam azonban annyira elveszettnek érzem magam a sharepoint felületén, hogy még az sem tűnik fel, hogy az ajtó nyitását egy halk, nyikorgó hang kíséri. A férfihangot hallva azonban összerezzenek.
- Már éppen kerestem egy elérhetőséget, ahol.. - pillantok fel a tablet képernyőjéről, de ahogy tekintetem az ajtóban álló alakra siklik, minden szó a torkomra fagy. A felismerés szinte mellbevágó, s egyetlen másodperc alatt rándul görcsbe a gyomrom, s szorongásom jele egészen a mellkasomra kúszik, megkörnyékezve a szívem is. - David? -
Bukik ki belőlem elhallóan a saját felismerésem, miközben még mindig elkerekedett szemekkel meredek Rá, mintha szellemet látnék. Valójában tényleg így érzem, mintha egy hallucináció kellős közepén lennék, vagy minimum álmodok. Nem, azért arra nem vetemedek, hogy látványosan belecsípjek a karomba, hátha felébredek, mert természetesen tisztában vagyok azzal, hogy a saját jelenemben vagyok, csak éppen nem értem. Tizenhatév telt el azóta, hogy utoljára láttam, az pedig nem tegnap volt. A különféle social media felületeken pedig nem vagyok fent, így aztán eszembe sem volt az adatlapja után kutatni. Ellenben a barátnőmmel, aki megtette, de nem érdekelt, mit talált. Nem akartam tudni Róla semmit, s most itt van előttem húsvér valójában.
- Khm. Elnézést, de.. telefonálnom kell, tekintettel arra, hogy nem kaptam tájékoztatást arról, hogy nem az édesanyja vagy az édesapja jön el Wilsonért. - megköszörülöm a torkom, s kissé zavartan nézek ismét a tabletemre, ahol csodák csodájára megtalálom a telefonszámot. A másik kezemmel feloldom a sajátom képernyőjét, és bepötyögöm a telefonszámot. Miközben kicseng a telefon, hátrébb tolva a széket, lassan felállok, és ellépek az asztal mögül, s elsétálva az ablakhoz, fordítok hátat egy pillanatra. - Mr. West? Gwendolyn Reed vagyok. Igen, Wilson tanárnője. Igen, pontosan emiatt hívom, hogy.. -
Lassan ismét megfordulok, s először Wilsonre pillantok, aki gondosan bepakolja az utolsó tankönyvét is az iskolatáskájába. - Igen, ebben a pillanatban érkezett. -
Válaszolok Wilson édesapjának, aki a vonal túloldalán van, s miközben ezt teszem, tekintetem Davidre emelem.
- Igen, persze. Nem, semmi gond. Rendben. Köszönöm. Önöknek is kellemes hétvégét. Viszonthallásra. - a hívás végeztével az asztalomhoz lépek, s leteszem a készüléket, majd Wilson nevével ellátott mappáért nyúlok, melyet a kezembe véve lépek oda a fiúhoz. - Itt vannak a rajzaid, tessék. - nyújtom át neki mosolyogva, ő pedig kérdés nélkül a táskájába teszi, és már dobja is a hátára.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: an unknown acquaintance from the past [David&Gwen]
an unknown acquaintance from the past [David&Gwen] EmptySzomb. Ápr. 04 2020, 12:17


to: Gwen
     ------------------------------------------------------    It was a long time ago...        ---------------------------

Néha piszkosul feledékeny tudok lenni. Főleg egy olyan nap után, mint a mai, hiszen végre fellendülni látszott az üzlet. Hiszen rengeteg platformon hirdettem magam, plakátokat gyártattam, hogy végre eljusson az emberekhez a fotóstúdióm híre. Már nem csak családok jönnek hozzám megörökíteni a pillanatnyi boldogságukat, hanem rendezvényekre is elhíbnak. Persze, nem akartam bevenni a listámba, de annyian kerestek ezzel, hogy már esküvőkre is járok.
Szeretem ezt csinálni, mikor megragadom a pillanatot, mikor az alanyaim a legboldogabbak, mintha megállítanám az időt egy kis időre.
Apropó idő... Ahogy a tanárnő felpillantott, én is a múltban éreztem magam hirtelen, ahogy az agyamban felidéződtek képek és jelenetek a múltról. Furcsa, mert évek óta nem gondoltam a gimnáziumi éveimre. Pontosan azóta, amióta a szüleim meghaltak, és eladtam a házukat. Akkor néztem át a kacatokat és lomokat a padláson. Talán akkor akadt a kezembe egy kép rólunk. Azóta is abban a dobozban pihen egy new orleans-i raktárban. Nem volt erőm még visszamenni oda, csak fizetem a díjat.
- Gwen... Mit keresel itt? - szaladt ki az ajkaim közül a kérdés hirtelen, de egyből észbe is kaptam, és megráztam a fejem. Hiszen semmi közöm hozzá.
- Ilyen sokat még sosem késtél - mondta halkan Wilson, miközben Gwen telefonált. Egy pillanatra végigmértem, majd a kissrác felé fordultam.
- Sajnálom, feltartottak, de ígértem, kárpótlást - emlékeztettem, majd vártam, amíg elkészül, és Gwen is befejezi a telefonálást.
- Ezek szerint Sam is elfelejtett szólni, hogy én jövök Wilsonért, pedig jöttem már érte, csak akkor egy középkorú pasas volt velük - kezdtem beszélni. Most mégis mit mondhatnék? Hogy mennyire hiányzott? Hiszen nem mondhatok ilyet. Vagy talán azt, hogy milyen szép még mindig? Minden bizonnyal kinevetne, mert ez egy ócska sablonszöveg lenne, én pedig sosem voltam sablonos. Plusz én szakítottam vele emlékeim szerint, mert fiatal voltam még, hogy lehoegonyozzak valaki mellett 20 évesen.
- Ne haragudj a kérdésért, de te nem könyvelőnek készültél? - kérdeztem, mikor Wilson mellém ért, valahogy mégsem akartam annyira rohanni. Talán, ameddig a folyosón sétálunk, velünk tart. Ki tudja...

megjegyzés, szószám, link
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: an unknown acquaintance from the past [David&Gwen]
an unknown acquaintance from the past [David&Gwen] EmptyVas. Ápr. 05 2020, 13:12



David & Gwendolyn
PRESSURE'S TAKIN' ITS TOLL. STUCK IN THE MIDDLE ZONE.

Döbbenet. Igen, talán ez lenne a jó szó arra, amit most érzek. Nem is igazán tudom pontosan definiálni a bennem uralkodó érzést, de ez az, ami a legközelebb áll hozzá. A gerincemen futkos a hideg, mintha most borítottak volna nyakon egy vödör jeges vízzel. Azonban nem tehetem meg, hogy lefagyok teljesen, s csak ülök a székemben, mint egy kővé dermedt szobor.
- Itt dolgozom. - adom meg a választ még mindig kissé elhalló hangon, szinte csak mormolva az orrom alatt, miközben megkeresem Mr. West telefonszámát. A protokoll előírja, hogy értesítsem a szülőt, még akkor is, ha ismerem a tantermembe lépett férfit. Korrigálom ezt a kijelentésem; ismertem. Most nem tudom, ki is Ő valójában.
- Mr. Hayes, igen. Gyakran helyettesít engem, így előfordul, hogy délutánonként ő van a gyerekekkel. Én vagyok azonban Wilson osztályfőnöke. - adok - talán – szükségtelen magyarázatot, miért is nem vagyok én mindig itt délután. Az pedig, hogy Mr. West nem jelezte, hogy más jön a fiáért, nem is kérdéses, hiszen ezért egyeztettem vele az imént. Így azonban nincs akadálya annak, hogy a gyermek David kíséretében távozzon.
Az asztalomhoz lépek, és összeszedem a saját holmim. Nem kerüli el a figyelmem, hogy Wilson végez az összepakolással, és még sem indul el az ajtó irányába. Jómagam is szívesen húznám ezt az egész folyamatot, ezzel elkerülve azt, hogy együtt kelljen végig mennünk a folyosón, de túlságosan átlátszó volna, s egyben nevetséges is. - Igen, így volt, jól emlékszel. Azt az iskolát nem fejeztem be. -
Pillantok Rá, miközben a vállamra veszem a táskám, s könnyed léptekkel indulok meg kettősük felé, hogy végül együtt hagyjuk el az osztálytermet.
- Később jöttem rá, hogy a számvitel nem egészen az én világom, így végül tanár lettem. - csukom be magam mögött az ajtót, s zárom kulcsra azt, majd melléjük szegődve indulunk el együtt a folyosón. A telefonkészüléket a kezemben tartva küldök el egy újabb üzenetet, majd lezárva a képernyőt pillantok fel. – Statisztikailag kicsi volt az esély rá, hogy pont itt fussunk össze, Queensben. Bár azt sem tudtam, hogy itt élsz New Yorkban.  -
Jegyzem meg azzal a céllal, hogy mégse telepedjen kettősünkre kínos csend. Fogalmam sincs, miként lenne helyénvaló, hogy reagáljak az Ő felbukkanására. Ordas nagy hazugság lenne azt állítani, hogy eszembe sem jutott az elmúlt tizenhatévben, mert ez nem lenne igaz, és ezt én tudom a legjobban.
- Részvétem a szüleid miatt. - szólalok meg ismét, s nézek, keresve a tekintetét. - Az én szüleim is elmentek mindkettejük búcsúztatására. Én is szerettem volna elmenni, de sajnos nem volt alkalmam rá. Ettől függetlenül nagyon sajnálom. -
Valamiért úgy éreztem, ezt most el kell mondanom, hiszen korábban nem volt rá alkalmam. Ismertem jól a családját, hiszen az évekig tartó kapcsolatunk alatt sok időt töltöttem velük, és kedveltem őket, ők pedig elfogadtak engem.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: an unknown acquaintance from the past [David&Gwen]
an unknown acquaintance from the past [David&Gwen] EmptyCsüt. Ápr. 09 2020, 14:40


to: Gwen
     ------------------------------------------------------    It was a long time ago...        ---------------------------


- Jogos, a kérdés volt idióta - reagáltam arra, hogy itt dolgozik. Hiszen mégis miért másért lenne itt? Persze tulajdonképpen csak meglepődtem, hiszen akkoriban tényleg nem a tanári pálya volt az életcélja, de persze évek teltek el, mindenki változik. Nem gondoltam volna, hogy pont itt fogunk összefutni, sőt igazából azt sem gondoltam, hogy valaha még összefutunk, hiszen elköltöztem, világot láttam, majd New Yorkot választottam, mert valahogy New Orleans már nem vonzott. Talán a szülei miatt, vagy csupán nem találtam benne kihívást. Pedig egy igazi nyüzsgő város volt a karneválokkal, mint a Mardis Gras, és az ehhez hasonlók, gyerekként én is elhittem, hogy azon a helyen varázslat lakozik. Aztán felnőttem és rájöttem, hogy a varázslatot maguk a karneválok hozzák be a városba és azok a hiedelmek és mendemondák, amik évszázadok alatt születtek. Persze van csendesebb része is, és én ott nőttem fel, de imádtam a bulikat, amikben ott részem volt.
- Ritkán jövök én Wilsonért, csak amikor valami dolguk van Saméknek, de eddig mindig szóltak... Mondjuk meg is lepődtem rendesen - Jegyeztem meg inkább magamnak, mint neki. Én meg voltam győződve, hogy az a Mr. Hayes van velük mindig. De mindegy. Nem ijedek meg az új helyzetektől, sem attól, hogy a múlt visszaköszön. Persze a hatása alatt vagyok, hiszen nem mindennap köszön rám az egyik gimis szerelmem, mint a haverom gyerekének az osztályfőnöke.
Persze ebből a rövid találkozásból már le is szűrtem, hogy házas, és közben reméltem, hogy megtalálta a számításait valaki mellett, akivel családot alapíthatott, amit már akkoriban is szeretett volna, mielőtt szakítottunk.
- Még jobban is áll neked ez a szakma szerintem... Úgy értem így most már tudom, ki az a szuper tanító, akikről Samék beszéltek - felelem egy félmosollyal, miközben a folyosót figyelem. Samék a múltkor említették Wilson osztályfőnökét, de soha nem említették név szerint, amit nem  tudom, hogy direkt tettek, vagy csak így jött ki a lépés. Bár nem is nagyon szoktam ilyeneken túl sokáig agyalni, egy ideig az eszemben van, majd ahogy a gondolat jön, el is raktározom. - Alig fél éve jöttem vissza, amúgy Manhattanben lakom, előtte Londonban, Skóciában, de még Ausztráliában is megfordultam... Most úgy gondoltam, ideje visszatérni a nagy Amerikába  - vontam meg a vállam. Nem tudom, hogy meddig maradok itt, de egyelőre nem terveztem továbbállni, és ettől még az ő felbukkanása sem tántorított el. Még örülök is neki, vagy igazából fogalmam sincs, hogy mit érzek egyelőre.
- Köszönöm... Igazából ez volt az egyik oka, hogy itt hagytam a kontinenst. Még a családi házat is eladtam hirtelen gyászomban. El kellett szabaduljak - magyaráztam, majd eszembe jutottak a szülei. Igazán kedvesek voltak, habár az apja kétkedéssel fogadott, hiszen mégiscsak a pici lányának a szívét hódítottam meg. - És azóta jól vannak a szüleid? És a Bátyád? Mindig is rajongott értem... - húztam el a számat, hiszen pontosan tudtam, mit gondolt rólam annak idején a bizonyos nagytesó. Igyekeztem inkább egy könnyed beszélgetés felé terelni a dolgokat, hogy még véletlenül se kelljen a felszín alá merülni. Menekülnék? Nem, de azt hiszem, jobb, ha nem bolygatjuk fel túlságosan a múltat.
megjegyzés, szószám, link
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: an unknown acquaintance from the past [David&Gwen]
an unknown acquaintance from the past [David&Gwen] EmptyKedd Ápr. 14 2020, 09:57



David & Gwendolyn
PRESSURE'S TAKIN' ITS TOLL. STUCK IN THE MIDDLE ZONE.

Csupán csak egy kényszeredett mosolyra futja, amikor a döbbenetét említi. Felesleges lenne magam részéről is elmondani ugyanezt, hiszen a reakcióm, és a mostani - enyhén megilletődött - viselkedésem mindent elmond szavak nélkül is. Számomra meghökkentő ez a találkozás is, s ezt csak tovább tetézi az az információ, miszerint pusztán a sors kezének köszönhető, hogy korábban nem találkoztunk, mikor is szintén Ő jött a kicsi Wilsonért. Természetesen tudtam róla, hiszen a kollégám említést tett róla, de az, hogy a kisgyermekért nem egy családtag jön, hanem egy barát, nem éppen újkeletű ezen a környéken. A családos emberek elfoglaltak, és sokszor a barátok segítenek a kisiskolások biztonságos hazajutásában.
- Igen, én is így gondolom. - pillantok Rá futólag. A könyvelés borzasztóan távol állt tőlem, s magam sem értem, hogyan hozhattam egy ilyen döntést akkor, tinédzserként. Valószínűleg a szüleim, és a matematika tanárom nyomására. Fogalmam sincs, de ezen már kár rágódni. Azok az évek sem vesztek kárba, amit akkor az egyetemen töltöttem, hiszen a mai napig tudok hasznosítani némely dolgot, amit ott sajátítottam el. Például a környezetemben élők mindegyikének én készítem az éves adóbevallását. Ez azért igazán hasznos dolog! - A legnagyobb elismerés mindig az, ahogy látom, hogy a gyerekek élvezik az óráim. Igaz, Wilson? Ma is nagyon ügyes voltál. -
Mosolygok a kettősünk között baktató kisifiúra, aki vigyorogva felpillant rám, és lelkesen bólogat. Jobbommal kedvesen megsimítom a feje búbját, s nem álltalom megdicsérni a mai munkáját. Fontos a pozitív visszacsatolás.
- Tehát körbe utaztad a világot. Örülök Neked! Elvégre ha jól emlékszem, pont erre vágytál. - biccentek elismerően, s teljesen őszintén mondom mindezt, és nincs a hangomban semmiféle él. Régen volt már, de emlékszem, együtt terveztük azt, hogy felfedezzük a világot, de végül minden másképp alakult. - Biztosan itt is megtalálod a számításaid, elvégre New York a lehetőségek és nagy álmok városa. Legalábbis ezt mondják. -
Végtére is, én is megtaláltam a magam helyét, bár iskolák mindenhol vannak, így ha valaha is elköltöznék máshová, biztos vagyok benne, hogy nem maradnék munka nélkül. De ez egyelőre nem opció. Nem tenném ki a költözésnek ismét a lányaim.
- Ez teljesen érthető reakció. - az eddig kissé kimért modorom most eltűnni látszik, mikor egy egészen személyes témára térünk át, mégpedig a szülei halála. Együtt érzően pillantok Rá, s talán meg is érinteném a vállát, biztatóan végig simítva azt, de nem teszem. Legfőképpen azért, mert itt van közöttünk Wilson. - Többnyire igen. Édesanyám remek egészségnek örved, de apukám ápolásra szorul. Kétévvel ezelőtt strokeot kapott, és a féloldala lebénult. -
Válaszolok őszintén a kérdésére, bár nem gyakran beszélek erről még a kollégáimnak sem. Wilson láthatóan elvan foglalva a csuklóján lévő okosórával, de még így sem lennék benne biztos, hogy nem fülel. Így hát óvatosan fogalmazok, de mégis egyértelműen.
- Zack túlkomolyan vette a védelmező báty szerepét. Sőt, még néha most is hajlamos túlzásba esni. - nevetem el magam halkan. - A papával történtek után eladtak minden ingatlant, és az árából vettek egy kétgenerációs családiházat, így Zack is ott él a feleségével és a három gyerekükkel. Így könnyebben tud segíteni a szüleinknek a mindennapokban. -
Aminek én nagyon örülök, de egyben fájó is, hiszen én is szeretném kivenni a részem a szüleimről való gondoskodásból. Viszont sajnos túl messze vagyok ehhez.
Időközben kiérünk az iskola épületéből, és a parkoló felé vesszük az irányt.
- Nos, én arra parkolok. - mutatok a tanárok részére fenntartott részleg felé. - Örültem a találkozásnak. -
Röviden letudom a búcsúzást, mert nem szeretném tovább nyújtani ezt az egészet a kelleténél, így egy barátságos mosollyal intek Wilsonnak is, majd elindulok az autóm felé. Kioldva a központi zárat, ülök be az autómba, s magam mellé dobva a táskám próbálok elindulni. A motor megadóan köhög, majd elhalkul. Ismét megpróbálom, de semmi. Kihúzom a slusszkulcsot, majd visszadugom. Ráadom a gyújtást, indítom a motort, semmi. A franc essen belé! Már megint cserben hagy az autóm, és pont most! Kénytelen kelletlen szállok ki az autóból, majd nyitom fel a motorháztetőt. Nem mintha értenék hozzá.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: an unknown acquaintance from the past [David&Gwen]
an unknown acquaintance from the past [David&Gwen] EmptyKedd Május 05 2020, 12:39


to: Gwen
     ------------------------------------------------------    It was a long time ago...        ---------------------------


Tulajdonképen sokkal könnyebben ment ez a beszélgetés, mint gondoltam. Gwen rengeteget változott, és nem csak szebbek lettek a vonásai, de meg is komolyodott talán. Nem sokat tudtam róla, hiszen nem kutakodtam utána a közösségi médiák felületein, igazság szerint csak képek posztolására használtam. Az ismerőseim nagy része is engem talált meg, mint én kerestem meg őket. Valahogy nem tudott lekötni a közösségi oldal hosszabb ideig, viszont a képeim nagyon sok emberhez eljuthattak az ismerőseim által. Nagyrészt így szereztem az ügyfeleimet is, mert esetleg látták a hirdetésem, vagy a képeim, és ennek köszönhettem azt, hogy végül mégsem kellett felélnem az összes tartalékomat, hanem lassan újra elkezdhettem félretenni. Valójában nem gyűjtöttem úgy konkrétan semmire, de anyám megtanította, hogy jó, ha az embernek van mihez nyúlnia, ha esetleg becsap a villám. Persze nem szó szerint, hanem képletesen értve, de nagyon is sokat jelentett az a plusz, mikor megnyitottam a stúdiót, és egy hónapban három kliensem volt csak. Rég felkopott volna az állam.
- Sajnos még nem az egészet, de tervben van. Viszont nagyon sok helyre eljutottam. Például Hollandiában a tulipánok gyönyörűek, vagy a skót felföld... Igaz, az időjárás nem mindig kedvez a túrázásnak, de ettől még festői... - feleltem egy picit jobban belelovalva magam. Szerettem a különleges helyeket, amik nem feltétlenül a többség bakancslistájához tartozott. Sok helyen jártam, sok ételt kipróbáltam, volt, amiket nem kellett volna, de ezzel is csak gazdagabb lettem. - Túl sok szép hely van a világon, hogy megragadjak egynél, és örökre ott éljek. De most egyelőre egy jó darabig terveztem maradni, még csak most indítottam be a stúdiómat - folytattam a válaszadást egy kicsit másfelé terelve a témát. Valahogy olyan könnyedén beszélgetünk ezekről a dolgokról, mintha csak két hete láttuk volna egymást, pedig van az már tizenhat éve? Vagy Lassan húsz? Már nem emlékszem, viszont örülök, hogy már nem haragszik rám.
- Sajnálom édesapádat, de szerencsére ott van Zack. Te gondolom férjhez mentél, családod lett, remélem bejöttek a számításaid... - Őszintén komolyan gondoltam, amit kimondtam, mégis hagyott egy keserű utóízt a számban. Lehet, hogy nem tartott sokáig a kapcsolatunk, de bennem nyomot hagyott, legalábbis ha eszembe jutott, akkor mindig jó érzéssel gondoltam ránk.
- Vicces, én is arra parkolok... - mosolyodtam el, majd ahogy figyeltem, pont Gwen kocsija mellé álltam, legalábbis majdnem. Egy szabad parkoló volt köztünk.
Még mondani akartam, hogy akár egy kávé mellett megismételhetnénk ezt a beszélgetést, de ő gyorsabb volt, már be is szállt a kocsijába, így elvettem Wilson táskáját, majd kinyitottam a kocsit. Wilson addig beült, és én is erre készültem, mikor meghallottam, hogy Gwen autója nem akar beindulni. Végignéztem, ahogy felnyitja a motorháztetőt, majd nézegeti, de nem hittem, hogy ért hozzá. Az igazat megvallva én sem voltam egy nagy autószerelő, nagyjából pár dolgot ki tudok magam is cserélni, mondjuk a kerekeket, a fékeket, meg talán motorikusan is képes vagyok bütykölni, de csak amennyit az egyik jóbarátom apjának a műhelyében ellestem.
- Segítsek? Hátha olyan baja van, amin én is tudok segíteni... - léptem oda, majd elkezdtem egyből vizslatni a motorteret. Elsőre azt mondanám, hogy passz... Nem tűnik rossznak, de talán ha egy kicsit közelebbről megnézném... - Van valami szerszám a kocsiban? Nem ígérem, hogy menni is fog, mert lehet, csak az aksi adta meg magát, de lehet nagyobb baja is... - magyaráztam, miközben az említett alkatrészt vizsgáltam. Persze, ha hagyja, hiszen végül is el is utasíthatja a segítségem.

megjegyzés, szószám, link
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: an unknown acquaintance from the past [David&Gwen]
an unknown acquaintance from the past [David&Gwen] EmptyKedd Május 12 2020, 12:43



David & Gwendolyn
PRESSURE'S TAKIN' ITS TOLL. STUCK IN THE MIDDLE ZONE.

Lehetetlenség nem észrevenni a férfi arcára kiülő lelkesedést, mikor az utazásairól beszél. Nem teszem szóvá, azonban egy pillanatra engem is elkap az izgatottság egy régen érzett formája, miközben magam előtt látom a helyeket, ahol járt, és ez az elragadottság mosolyt csal az én arcomra is. Rögtön ezután jönnek azon szavak, melyek éles tűszúrásként hatolnak a lelkembe, ezzel visszarántva egy pillanat alatt a valóságba. Hallottam már az ő ajkai közül kicsusszanni az előbbi szavakat, hasonló körítéssel, mikor tizenhatévvel ezelőtt úgy döntött, véget vet a kapcsolatunknak.
- Saját vállalkozásba kezdtél? - kérdezem mímelt könnyedséggel, miközben tovább haladunk az iskola folyosóján, nem törődve az iménti felismeréssel. Furcsa, mert azt hittem, ez az egész már rég feledésbe merült. Kényszerítettem magam arra, hogy ne akarjak emlékezni, s egészen eddig abban a hitben éltem, hogy jó munkát végeztem. Azonban a módszerem kidolgozása közben arra nem számoltam, hogy a semmiből előbukkan Ő, és egyetlen mozdulattal borít mindent. Nem, pontosítok, csak az életem egyrészét, de nem mindent. Viszont nem érzem egyelőre a veszélyét annak, hogy a másik titkom lelepleződhet. Még akkor sem, amikor rákérdez a családomra. - Igen, férjhez mentem, és született két lányunk. -
Megerősítem a feltételezését, miközben észre sem veszem, hogy önkéntelen mozdulattal igazítom meg az ujjamon a karikagyűrűt, melyet mindig hordok, és csak a fürdéshez veszek le. Nem kenyerem a hazugság, és a legkevésbé sem könnyű elmondani Davidnek, hogy van két lányom olyan szövegkörnyezetben, amely nem feltétlenül fedi a valóságot. Bár Zoey tisztában van vele, hogy nem a vérszerinti apjával él, de azt sosem mondtam el neki, ki a biológiai apja, és látszólag ez nem is érdekelte, mert arra tekintett apjaként, aki felnevelte, és vele volt a születése első percétől kezdve. Frusztrál ez a helyzet, így megkönnyebbülést érzek, mikor végre kilépünk az iskola épületéből.
- Nem mondták még korábban, hogy ez itt a tanároknak fenntartott parkoló? - kérdezem, az autóink felé haladva, s pillantok Rá. - A gondnokunk kicsit zsémbes fickó, nehogy véletlenül elkapjon egy ilyen szabálytalanság miatt, mert akkor percekig nem szabadulsz tőle. -
Füzöm hozzá könnyed mosollyal, majd szállok be az autóba. Soha ennyire még nem éreztem magam biztonságban az utastérben, kizárva a semmiből felbukkanó múltamat. Örömöm nem tart azonban sokáig, mert a csökönyös autóm megint nem indul, és pechemre David is túl sokáig bíbelődik a gyerekmagasítóba való becsatoláson ahhoz, hogy kikanyarodjon a parkolóból, így végignézheti a kudarcra ítélt kísérletemet.
- Áh, felesleges erre az autóra pazarolnod az időd. Sajnos egyre gyakrabban csinálja ezt, hogy valami elromlik rajta. Lehet, most is az elektronika. Inkább megpróbálom felhívni a férjem, hátha eltud értem jönni. - legyintek egyet, majd előveszem a telefonom a táskámból, és hátat fordítva Davidnek, tárcsázom a számot, majd egy kisebb kört leróva az autó körül várom, hogy felvegyék a túloldalon. Persze sikertelenül. Sóhajtok egyet, majd behajolva az autóba, veszem ki a slusszkulcsot, meg a táskámat, s csapom be a vezetőoldali ülést is. - Nincs nálam semmi szerszám. -
Rázom meg a fejem, miközben odalépek David mellé, és én is lepillantok a motorra.
- Még a pótgumit sem pótoltam a legutóbbi defektem óta. Sajnos ilyen szempontból nagyon trehány vagyok. – vallom be őszintén a bűnöm, majd kiakasztom a motorháztetőt tartó botot, és ha segít, akkor Daviddel együtt csukom le azt, utána pedig bezárom a központi zárral az egész autót. – Egyenesen hazaviszed Wilsont? Csak mert öt saroknyira lakok tőlük, így ha esetleg arra mennél, és elvinnél egy darabon, azért nagyon hálás lennék. Időtartamban rövidebb az út, mint tömegközlekedéssel. De csak ha nem jelent gondot. -
Nem vagyok a magam ellensége, és bár nem akarom, hogy ez az egész szituáció, amiben most vagyunk, fura legyen, vagyis furább, mint most. Pontosan ezért hozakodok elő ezzel a kéréssel, hogy vigyen el egy darabon.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: an unknown acquaintance from the past [David&Gwen]
an unknown acquaintance from the past [David&Gwen] EmptyKedd Május 12 2020, 16:08


to: Gwen
     ------------------------------------------------------    It was a long time ago...        ---------------------------


- Fotózok, családokat, párokat, gyerekeket, rendezvényeket, ahova felkérnek épp - feleltem tömören. Igazából ez is távol áll attól a szakmától, aminek eredetileg tanultam, és amit évekig űztem. De már nem láttam benne a kihívást, és nekem szükségem van arra, hogy ne csak elvégezzem a dolgom, hanem élvezzem is, amit csinálok. Mindig is ilyen voltam, már fiatalon is. Sokan ezért is neveztek önzőnek, de nem éreztem magam önzőbbnek bárki másnál. Mondjuk, amikor szakítottunk, akkor önzőbb voltam a kelleténél, de én szerettem volna akkor, hogy velem jöjjön, ám ő nyugalomra vágyott. Távol voltak egymástól a vágyaink, és ez igencsak közénk állt. Ő gyerekeket szeretett volna, családot, esküvőt, ezek pedig azok a dolgok voltak, amivel messze űzött, hiszen fiatal voltam. Nem, nem mentem fel magam az alól, hogy talán kegyetlen voltam vele, nem okolom őt, hiszen mindkettőnknek csupán álmaik voltak, amik nem voltak ugyanazon a szinten.
- Akkor végül is megkaptad, amit szerettél volna. Férj, család... Nagyon örülök neked - mosolyodtam el, mint akit nem zavar. És nem is kellene, hogy zavarjon. Én soha nem álmodoztam gyerekekről és házasságról, egyetlen pillanatra sem fordult meg a fejemben egy ilyen kötelék. Vagy nem találtam meg még azt a nőt, vagy megtaláltam és elengedtem. Nem tudom, mert mindig volt valami... Az élet élvezete, a szórakozás, világ bejárása. Mindig volt kifogás. Talán féltem? Nem hiszem, csupán nem tartottam magam elég érettnek és késznek ahhoz, hogy megállapodjak. De ezt a dolgot sosem irigyeltem mástól, és jobb volt akkor elengedni a kezét Gwennek is, amikor még nem volt túl késő, így legalább megtalálta a számításait.
A parkolót nem figyeltem, hogy milyen, és hova lehet, megmondom őszintén, ott volt hely, az esett kézre. Így csak most tűnt fel igazán, ahogy Gwen megemlítette, hogy ez a tanároknak van fenntartva.
- Bevallom, nem igazán figyeltem a táblát. Csak siettem... Máskor is álltam már ide, de szerencsére elkerültem a gondnokot - mosolyogtam vállvonogatva. Valahogy sosem érdekeltek az ilyen szabályok. Beálltam a suli tanár parkolójába végzősként is, persze figyelmeztetést bezsebelve, és most is. De most már nem kaphattam figyelmeztetést. - Azt hiszem, kidumálnám magam -
A sors sem akarta, hogy még elszakadjunk egymástól, legalábbis még egy rövidebb ideig, hiszen a kocsija megadta magát. Mikor viszont azt ecsetelte, hogy miért ne pazaroljam rá az időm, elengedtem a témát. Nem akartam feleslegesen túrázni rajta, ha ő sem akarta. Igazából nem erőszakolhatom rá magam. Így lecsuktam a motorháztetőt, és a kocsimnak támaszkodva figyeltem, ahogy telefonál, de sikertelenül, majd felvázolja a helyzetet.
- Szuper, akkor hazaviszlek, és onnan viszem haza Wilsont. Pizzázást ígértem neki, de azt rendelni szoktuk, szóval... - nyitottam ki a kocsi ajtaját, hogy könnyebben be tudjon szállni, majd mikor bekötötte magát, elindultam. Percekig csendben vezettem, mikor kezdtem zavarónak érezni. Wilson a hátsó ülésen játszott a mobilomon, én pedig fél szemmel Gwenre pillantottam.
- Mivel foglalkozik a férjed? - kíváncsiskodtam, bár nem feltétlen rám tartozik, csak nem akartam az egész utat csendben tölteni. Eddig is el tudtunk beszélgetni, nem akartam, hogy feszélyezve érezze magát.

megjegyzés, szószám, link
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: an unknown acquaintance from the past [David&Gwen]
an unknown acquaintance from the past [David&Gwen] EmptyKedd Május 12 2020, 22:28



David & Gwendolyn
PRESSURE'S TAKIN' ITS TOLL. STUCK IN THE MIDDLE ZONE.

Igen, azt kaptam, amire vágytam. Két csodálatos gyermeket és egy hivatást, ami nap mint nap örömöt okozott nekem. Biccentek a szavaira, megköszönve azt, s mosolyom mögé rejtem a szavak hallatán bennem felmerülő kérdéseim sokaságát, melyek hosszú hónapok óta gyötörnek. David felbukkanása pedig csak egy újabb ismeretlen tényezőként furakodik bele a képletbe. Nem, nem aggodalmaskodom emiatt. Ez a város elégnagy mindkettőnk számára, és ha az elmúlt tizenhatév eseménytelenül telt, ezután is így lesz. Felesleges agyalni rajta.
Pontosan erről győzködőm magam, miközben a bedöglött autóm mellett állok, és telefonon próbálom elérni a férjemet. Teljesen felesleges lenne játszanom a zárkózott személyiséget, aki még annyi segítséget sem kér a rég nem látt ismerősétől, hogy szánja meg egy fuvar erejéig. Több kérdést vetne föl, ha elrohannék a metró irányába, mintsem feltegyem a kérdést, így megteszem.
- Köszönöm. - hálás mosoly kíséretében néztem rá, majd ültem be az anyósülésre, s némi fészkelődés kíséretében igazítottam meg a szoknyám, s helyzetem kényelembe magam, majd vezettem át az övet a mellkasom előtt, s csatoltam be oldalt. Tartva az utastérben kialakulni készülő csendtől, vettem elő a határidőnaplóm, és felcsapva, lapoztam át a jegyzeteim, s tollal kihúztam pár dolgot, illetve feljegyeztem azt, amire napközben nem volt érkezésem. Tisztában voltam vele, hogy manapság sokkal egyszerűbb és korszerűbb a telefonon nyilvántartani az életünket, de én ragaszkodtam a határidőnaplómhoz.
- Itt Queensben az Elmhurt kórházban osztályvezető a traumatológián. Emiatt is költöztünk ide négy évvel ezelőtt, mikor felajánlották neki ezt a lehetőséget. - adom meg a választ a kérdésére, miközben felpillantok abból, amit éppen írtam, s becsukom a könyvet, majd Danielre emelem a tekintetem. Nem voltam benne biztos, hogy valóban érdekelte ez az információ, csak a csendet akarta megtörtni. - Ha jól sejtem, akkor egyik meglátogatott országból sem hoztál haza magaddal egy feleséget.  De javíts ki, ha tévedek. -
S ahogyan ezt kimondom, akaratlanul is kiszélesedik a mosolyom. Sokkal sutábban hangzik ez a megállapítás hangosan kimondva, mint amelyre számítottam, de nem is kell komolyan venni. A kezeit már korábban is figyeltem, s nem láttam rajta gyűrűt, de mint tudjuk, ez manapság nem jelent semmit.
- Említetted, hogy rendezvények fotózását is vállalod. Esküvő is szóba jöhet? Mennyire vagy betáblázva a nyárra? - vetem fel a kérdést szinte a semmiből, s alig fejezem be a mondatom, megcsörren a telefonom. A kijelzőn látom felvillanni Lucas nevét, a férjemét.
- Szia. Csak azért hívtalak, mert nem indult az autóm. Igen, igen. Persze. Igen, már úton vagyok hazafelé. Jó, rendben. Persze, nem gond. Oké, szia. - a telefonbeszélgetés nem nyúlik túl hosszúra, s a magam részéről nem is mondhatnám, hogy sokan csevegnék. Lucas természetesen még mindig a kórházban van, és nem is ígéri, hogy időben hazaér. Újfent.
- Egy barátnőm három hónap múlva megy férjhez, és akit egy éve felkértek fotóst, végül visszalépett, és most gőzerővel keresnek valaki mást. Hogy ha részedről rendben lenne, akkor szívesen összehoználak benneteket, hátha. - zavartalanul folytatom ott, ahol az imént abbahagytam, a telefon csörgése előtt, s kíváncsian nézek a mellettem ülőre.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: an unknown acquaintance from the past [David&Gwen]
an unknown acquaintance from the past [David&Gwen] EmptyHétf. Május 18 2020, 20:18


to: Gwen
     ------------------------------------------------------    It was a long time ago...        ---------------------------


Minél több ideig voltam Gwen társaságában a jelenben, annál több emlék került felszínre bennem a múltból. Furcsa egy dolog az agy. Elrejti az emlékeket, amikor nincs szükségünk rá, de mikor összefutunk egy régi ismerőssel - jelen esetben szerelemmel -, özönvízként zúdítja ránk minden egyes közös pillanatunkat. Most is így történt, én pedig igyekeztem az útra figyelni. Néha belenéztem a középső tükörbe, hogy lássam Wilson mit is csinál, de bele volt merülve valami játékba. A szülei nem vettek neki telefont, vagyis igen, de csak hétvégente kapja meg pár órára. Ilyenkor én adtam neki az enyémet.
Nem is volt baj, hogy nem figyelt, így legalább nem fecseghetett ki mindent az apjának, aki minden bizonnyal pontosan tudta, hogy Gwen a fia tanára, csak erről elfelejtett szólni. Bár gondolom, mikor más alkalmakkor elmentem érte, és nem hoztam szóba, így úgy lehetett vele, hogy nem egy nagy dolog. Valójában én sem tudom, hogy ez most mit is jelenthet, sosem kerestem a dolgok mélyebb értelmét. Csupán élveztem az élet minden egyes pillanatát. Éltem, világot láttam, aztán visszajöttem oda, ahonnan indultam. Nem tudhattam, mit tartogat itt számomra a jövő, és azt sem, hogy meddig maradok majd, de most jó itt ismét.
A férje szakmáját csak egy biccentéssel nyugtáztam, ezzel jelezve, hogy így már érthető, hogy miért is nem vehette fel neki a telefont.
- Feleséget? Nem... A házasság intézményét nem nekem találták ki, és ha mégis, még nem találtam meg azt a nőt, akit el is vennék - vagy igen, csak vak voltam és elment mellettem. Tettem hozzá gondolatban. Ilyen dolgokon is csak ritkán szoktam elmélkedni. - De nem is hiszem, hogy élne bárki is ezen a földön, aki el tudná viselni a kicsapongó életemet, vagy azt, hogy sosem tudhatja, mire számíthat tőlem. - Nem tudom, hogy miért mondtam ezeket, de a szavak már itt lebegtek kettőnk közt a kocsi fülledt levegőjében, ezért le is húztam egy kicsit az ablakot. Az illatát éreztem mindenhol, és az emlékek ismét előjöttek. De nem csak vele, hanem a gimis éveim, mikor még éltek a szüleim. Talán ő az egyetlen ember, aki valahogy még összeköt a múltammal, hiszen hosszú évek óta nem találkoztunk, így jelenbéli emlékeink sem lehetnek, mint Sammel. Nem tudtam, hogy ez most jó, avagy sem. Azt viszont igen, hogy annak idején anyuék nagyon szerették Gwent. Pont egy ilyen nőt képzeltek el mellettem, és sosem értették meg, hogy nem akarok nősülni. Vagy csak nem fogadták el.
- Minden rendezvényre elmegyek, ahova hívnak. Legyen ballagás, esküvő, sőt hívtak temetésre is. Az egyik legbizarrabb munkám volt, hiszen ki akarja majd sok év múlva visszanézni az ilyen temetéses fotókat? - Kérdésem félig-meddig költői volt. Nem tudhattam, mit gondol erről, én azt, hogy szerintem ez nem az a hely, és esemény, amit meg kellene örökíteni, de akkor még nagyon az elején voltam, így elvállaltam, kellett a referencia.
- Persze most már egész jól megy, egyre többen hívnak fel... - hallgattam el hirtelen, majd megvártam, ahogy lerendezi a telefonbeszélgetést. - Kiszabadult a műtőből? - kérdeztem könnyed hangon, mikor letette. Nem bántásból és nem gúnyolódva kérdeztem, csupán érdeklődtem. Hiszen nem lehet könnyű orvosfeleségnek lenni. Gondolom sok a túlóra, az éjszakázás és minden egyéb, ami ehhez tartozik. Egy orvosnak nincs igazi szabadnapja, mert akkor is készenlétben kell lennie. Fotóztam egy párt, akik közül mindketten orvosok voltak, és alighogy elkezdtük, már csörgött is a férfinak a telefonja, így kábé három alkalommal tudtam őket lefotózni.
- Persze, minden felkérésnek örülök... - megálltam a pirosnál, majd átnyúltam a kesztyűtartóhoz, kinyitottam és egy aranyozott, fém névjegykártyatartót vettem elő. Talán tőle kaphattam, a nevem monogramja is benne volt, és egy kikopott szöveg, amit nem hiszem, hogy el tudnék olvasni, de bármikor el tudnám mondani. Sietve kihúztam egy egyszerű kártyát belőle, és miközben próbáltam visszatenni a tartót oda, ahonnan kivettem, kicsusszant a kezemből és csak a kártya maradt nálam. - Ezt add oda neki, rajta van a címem és a telefonszámom is, keressen meg... - magyaráztam, miközben mögöttem dudálni kezdtek.
- A francba... - váltottam gyorsan, és indultam. Ha nem vette el a névjegyet, akkor valószínű az is a földre eshetett, de inkább, minthogy feltartsam a forgalmat.

megjegyzés, szószám, link
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: an unknown acquaintance from the past [David&Gwen]
an unknown acquaintance from the past [David&Gwen] EmptyKedd Május 19 2020, 09:36



David & Gwendolyn
PRESSURE'S TAKIN' ITS TOLL. STUCK IN THE MIDDLE ZONE.

Nem kellett túl sok időnek eltelnie ahhoz, hogy megvétózzam a korábban hozott döntésem. Ezekben a percekben nem feltétlenül tartottam mér jó ötletnek azt, hogy David segítségét kértem ahelyett, hogy a metrót választottam volna a hazajutáshoz. A tanterem nem tűnt olyan szűkösnek, mint az utastér, amelyben most mindhárman ülünk. Igen, nem feledkeztem meg a tanítványomról, aki mögöttünk, a hátsóülésen foglal helyet. Furcsán érzem magam. Feszültnek, és kissé zavartnak, de ezt igyekeztem palástolni, s ezen sokat segít az az általános beszélgetés, ami kettőnk között zajlik most éppen.
- Nem késtél le még semmit sem. - feleltem a szavaira, hiszen úgy beszél, mintha elment volna már mellette az élet, és esélye sincs arra, hogy meggondolja magát, és mégis a házasságintézményét válassza. Bár jómagam sem tartom olyan sokra, mint évekkel ezelőtt, ennek azonmban nem adok hangot. Helyette csak beszívom a lehúzott ablakon beszökő friss levegőt, amiért kifejezetten hálás vagyok. - Sajnos én is ismerek ilyen embert. Számomra teljesen felfoghatatlan, hogy valaki az emlékezés ilyen formáját válassza. -
Ezzel pedig röviden elmondtam a véleményem is, miszerint mennyire nem értek vele egyet, és számomra teljesen felfoghatatlan, hogy valakinek erre legyen igénye. A csevejt a telefonom csörgése szakítja félbe, amit a lehető legyorsabban rendezek le, mint általában mindig, ha a férjemről volt szó. A személyes találkozásaink sem voltak túl szívmelengetők az utóbbi időben. A lányokon kívül nem volt más közös témánk.
- Igen. Sűrű a napja ma is. - biccentek, s teszem vissza a telefonom a táskámba. Nem akartam a férjemről beszélni, így inkább visszakanyarodtam David munkájához, és a lehetőséghez, hogy esetleg a barátnőm esküvőjén dolgozzon. Az viszont meglep, hogy átnyúl, és a lábaimnál lévő kesztyűtartóban kezd el keresgélni. Próbálok úgy helyezkedni, hogy ne legyek útban, de ez igen csak nehézkes ebben a szituációban. Szemeim kissé összeszűkülnek a névjegytartó láttán, hisz ismerősnek hat az az apró kis tárgy. - Hopp, elkaptam! -
Nyúltam utána a leeső darabnak, és egyúttal elvettem a felém nyújtott névjegyet is, amire csupán futólag néztem rá, mielőtt szintén a táskámba került volna.
- Köszönöm, odaadom neki, és a részleteket majd leegyeztetitek. - felelem, s közben az ujjaim között forgatom még mindig a fényes tárgyat. Ujjaim végig húzom a monogramjának gravírja mentén. - Lehetséges, hogy ez az a tartó, amit tőlem kaptál, mikor felvételt nyertél az egyetemre? -
Kérdeztem, s kíváncsian pillantottam a mellettem ülőre. Nem voltam benne biztos, így inkább rákérdeztem. Újfent a kis tárgyat kezdem el vizsgálni, s felnyitva megtalálom az idézetet, ami igencsak kikopott már.
- Itt van az idézet. „Húsz év múlva sokkal jobban fogod sajnálni azokat a dolgokat,..” - kezdem el olvasni a látható részt, de a folytatás teljesen elkopott, s nem csak a karcolt betűk, hanem az én emlékeim is, s most erősen koncentrálok arra, hogy felidézzem. Ekkor beugrik, hogy Mark Twain szavai voltak ezek, melyek már akkor is nagyon jellemezték David filozófiáját.
Hirtelen kiszárad a torkom, s nem kis csodálkozással teli értetlenséggel nézek a férfira. Azt hittem, nem lesz több ez a hazaút, mint egy régi ismerőssel eltöltött kis idő, amiben nem túl mély beszélgetést folytatunk, és másnapra elfeledjük azt. Ehhez képest szabályosan rosszul érzem magam, és mardosni kezd a bűntudat, hiszen Ő nem is tudja, még csak nem is sejti azt, hogy a kettőnk kapcsolata nem teljesen ért véget a szakításunkkor. Hiszen megszületett Zoey.
- Megérkeztünk, itt lakom én, ott nyugodtan megállhatsz. - mutatok az egymás mellett sorakozó téglavörös házakra, melyek egyike az én otthonom is. Torkom száraz, és úgy érzem, szinte erővel kell kiköhögnöm magamból a szavakat. A névjegytartót pedig visszateszem a kesztyűtartóba. - Köszönöm, hogy elhoztál. Kellemes hétvégét! -
Köszönök el Tőle, és Wilsontól is ahogyan félreáll, s lefékezi az autót, én pedig könnyedén, s sietősen szállok ki.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: an unknown acquaintance from the past [David&Gwen]
an unknown acquaintance from the past [David&Gwen] EmptyKedd Május 19 2020, 10:43


to: Gwen
     ------------------------------------------------------    It was a long time ago...        ---------------------------


A helyzet cseppet sem volt olyan tragikus, mint amilyennek éreztem. Két felnőtt régi ismerős voltunk, akiket egykor érzelmek kötöttek össze. Habár én azt gondoltam, gyűlöl, de rá kellett jönnöm, hogy Gwen egy érett és felnőtt nő volt, aki nem ragad meg a múltban. Ez igazán szimpatikus volt tőle, meg kell mondjam, mert eléggé tapló lehettem akkoriban. Most már finomodott a modorom, de még mindig eléggé kicsapongtam a gondolataimat illetően. Plusz, ha valamit elhatároztam, akkor semmi nem állíthatott meg. Mint akkor sem, mikor szakítottam vele. Nem láncolhattam magamhoz, nem kérhettem, hogy várjon, ameddig megkomolyodom, hiszen akkor még most is várna rám. Így legalább élete lehet, gyerekei, férje. Nem tudtam, hogy boldog-e, habár jó emberismerőnek tartottam magam, most mégis képtelenség lett volna rajta kiigazodnom.
Nem mintha tudnám, hogyan kellene viselkednem, így igyekszem könnyed hangon csevegni, mosollyal az arcomon, már amikor éppen nem telefonál. Nem kellene zavarnia a ténynek, hogy férje van, de mégis mintha ezzel az a pasas elvette volna tőlem, holott én engedtem el az ő kezét. Nem akartam filozofálgatni, azzal csak belezavarodtam volna a saját gondolataimba. Jobb is, hogy a szakmám felé tereltük a beszélgetést, bár egy picit olyan érzésem támadt, mintha lábujjhegyen lépkednénk. Ő sem akart komolyabb témákba belemenni, és én sem firtattam. Hiszen nem érdekel, hogy mennyire találta meg a boldogságot a férje mellett, a lányairól pedig miért kérdezném? Nem az én gyerekeim. Olyan sutának éreztem magam, mikor felhoztam egy témát, de szerencsére nem vette észre.
- Nem lehet egyszerű egy orvos feleségeként gyerekeket nevelni, és karriert építeni, gondolom... - jegyeztem meg, mikor megjegyezte, hogy a férjének sűrű napja van. Úgy hiszem, ez mindennapos lehetett náluk, de nem mentem bele, csak akkor tenném, ha ő maga is ezt akarná. Így akár felelnie sem kellett a szavaimra, hiszen nem kérdeztem, csak megállapítottam.
Mikor megálltam a pirosnál, reflexből nyúltam át a kesztyűtartóig, és vettem ki a tartót. Nem is gondoltam bele, hogy ez neki kényelmetlen lehet, és ez a mozdulatom túl közvetlen egy férjezett nővel szemben. Csak kivettem a kártyát és odaadtam neki. Miért is ne tenném? Hiszen akár egy leendő ügyfelet hozhat nekem ez a mozzanat, ami sosem baj.
- A nyaram még elég foghíjas, talán pont szabad a napom, mikor házasodnak... - gondolkodtam hangosan, és éreztem, hogy teljesen megváltozom, ha a munkáról beszélgetünk. Azt talán jobban tudom jelen helyzetben kezelni. Hiszen most itt ült hátul Wilson. Hiába volt belemerülve a telefonomba, sejtettem, hogy fél füllel hallgatózik. Ilyenek a gyerekek...
- Ez pontosan az a tartó, amit tőled kaptam... Kicsit már megkopott, de számomra tökéletes - mosolyodtam el, mikor felismerte a tárgyat. Emlékszem, nagyon tetszett, mert már akkor is nagy ambícióim voltak, és tudtam, hogy névjegykártyákat fogok osztogatni, annyira menő leszek. Kamasz éveim végén is volt már önbizalmam azt hiszem. És Gwen pontosan tudta, hogy milyen ajándéknak örülnék, és a kopottsága elárulja, hogy még mindig jó hasznát vettem az ajándéknak.
- "... amiket nem csináltál meg, mint azokat, amiket igen." Mark Twain... Hiába kopott meg, én minden szóra emlékszem - pillantottam balra, miközben bekanyarodtam az egyik utcába. Így nem láthatta, mennyi emlék árasztott el ettől a pár szótó. Hiszen utána már nem sokáig voltunk együtt, talán egy év? Másfél? Kettő? Nem tudom, de azt igen, hogy van még pár ilyen tárgyam, amit Gwentől kaptam. Egy karóra, pár apró kis dísz, mind otthon vannak egy kis fadobozban. Az órát még néha felveszem, hiszen a mai napig szuperül működik.
Még talán mondani is akartam neki, már nyitottam volna a szám, mikor megjegyezte, hogy megérkeztünk. Kicsit erősebben fékeztem, majd finomabban parkoltam le a ház elé. Nem tudom, hogy összefutunk még, és ha igen, akkor ugyanígy elbeszélgetünk-e, de a magam részéről örültem a találkozásnak.
- Örülök, hogy láttalak, legyen szép hétvégéd - mosolyogtam rá, majd engedtem, hogy kiszálljon. Még egy pár másodpercig figyeltem őt, végül elindultam, hogy Wilsont is hazavihessem végre.

megjegyzés, szószám, link
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: an unknown acquaintance from the past [David&Gwen]
an unknown acquaintance from the past [David&Gwen] Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
an unknown acquaintance from the past [David&Gwen]
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Into the Unknown
» Do what you want.. except that! - Lazare & David
»  it’s just a job, not an opportunity to get to know you ~ Gwen&&Dave
» Wash Away The Past
» David Griffith

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: