New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 52 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 37 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Emmalynn Larson
tollából
Ma 17:42-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 17:00-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 16:41-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 16:39-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:50-kor
Axelle Turner
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:48-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Ma 15:45-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Esther Wellington
TémanyitásEsther Wellington
Esther Wellington EmptyPént. Márc. 20 2020, 20:52
Esther Wellington

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Esther Wellington
Becenevek:
-
Születési hely, idő:
Budapest, 1978. január 09.
Kor:
42
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
Hetero
Családi állapot:
Házas
Csoport:
Művészet
Egyetem:
King´s College/ Applied Linguistics / végzett
Munkabeosztás:
Festő, illusztrátor, tolmács, szakfordító
Munkahely:
Supreme Court
Hobbi:
festés, rajzolás, craftwork
Play by:
Rachel Weisz
Jellem

Egyszerre vagyok idegeskedő jellem és mégis nyugodt. Hogy miért vagyok idegeskedő? Mindenért. Házasság előtt az volt a bajom, hogy minden leadandóm tökéletes volt-e? Hogy amit kiadok a kezemből, az csak tökéletes legyen. Aztán jött a házasság és hamarosan a gyerekek. Ott mindenért aggódtam. Jól látom, hogy szomjas? Hogy nem a gatyó van tele? Eleget evett? Hogy tényleg csak a pocó csavar és csak büfi kell? Elvitte az uzsit az oviba, majd a suliba? Szívemnek jó volt az a nyakkendő az inghez? Hogy amit mondtam Teresával kapcsolatban, azt mondja, hogy jó legyen az üzlet? Hogy a gyerekek jó szakra jelentkeztek? Elég önnállóak?
Állandóan és mindenért aggódok, hogy balul sül el, hogy nem leszek elég jó.
Másrészről pedig valahol ott van az, hogy szeretek mélyet ugrani a vízbe. Szeretem magam kipróbálni és hiszek abban, hogy a gyerekeknek maguknak kell megtapasztalni a világot, amint elég érettek ahhoz, hogy saját lábukra álljanak. Remélem, meg tudtuk adni azt a hátteret, amire szükségük van.
Ha három szóval kéne jellemezni magamat, akkor a precizitás, a gondoskodás és a hivatás szenthármasával lehetne megtenni. A hivatás az első és már akkor ütközésben volt mindazzal, amit úgy neveznek: család. Nehéz volt összeegyeztetni, kaptam hideget, meleget, hogy nem vagyok eleget a gyerekekkel, miért dolgozok még otthon is, mikor ott a gyerekhad és anyaként mit képzelek?
Akkor lett elegem, amikor veszélyeztetett terhes lettem az utolsó szemeszterre a harmadikkal. Megértettem, hogy mit is akarok, és az: mind a kettő. Család nélkül nem tudok anya lenni és hivatás nélkül nem tudom látni az értelmét a lézésemnek.
Aggódom a páromért is. Látom rajta, hogy az elmúlt évtizedek alatt ő is sokat változott, s hiába volt türelmes, mikor bálnának éreztem magam a gyerekek alatt és után, s szerinte csodálatosan néztem ki akkor is, azért tudom, mikor ért úgy hozzám, hogy akart és kívánt, s mikor csak azért, hogy nekem örömet okozzon. Az utóbbi, akármennyire is szeretem ezért, porig volt képes rombolni maradék önbizalmam, így mikor már volt elég időm, hamar a konditermek vendégévé váltam, hogy visszanyerjem valamennyire az alakomat.
Múlt

Kulcs? Zsebben. Pénztárca? Táskában. Iratok? Táskában. Táska? Kocsiban. Oké, kettő kipipálva.
Nem a megszokott reggeli indulás, főleg, hogy nem vagyok egy könyörgős típus a gyerekeknek. Értem én, hogy a gyereknek teljesen más az időérzéke és nagyjából végtelen mennyiségnek gondolja, míg végül képes Pató Pálként teljes kényelmességgel készülődni. Ez nálam nincs. Rossz anya vagyok, tudom.
Kocsiajtó bevág. Minden megvan? Nincs, hiányérzetem, az van. Felnézek a visszapillantóba, majd oldalt. Egy gyerek zsibvásár semmi ahhoz képest, amit ezek képesek leművelni. És már megint nem tudom bekapcsolni a biztonsági övet úgy, hogy ne szüljek meg vagy háromszor, mire odaérünk a végcélhoz.
- Oké, számolás! - Fordulok meg. - Egy, kettő, három... mi? Te ki vagy? - Nézek rá az egyik gyerekre. Nem az enyém, az fix.
- Csókolom Esther néni, anyuval megbeszélték, hogy most elvisz a suliba.
- Miért, milyen nap van?
- Kedd.
- Ó, tényleg - indítom a motort, de még mindig nem stimmel valaki. Felnézek még egyszer. Legidősebb? Pipa. Második? ...  .....
- Már megint! - Motor leállít, biztonsági öv ki, én ki, nagy nehezen, mert a pocak azért már nagy, majd bemegyek a házba, a második csemetére bukkanva.
- Megyünk, kicsim, kész vagy? - Fú, észre sem vette, hogy majdnem itt hagytam.
Megnyugodva indítom újra a kocsit. Nagyon jó vagyok idő management és a dolgok irányításában, de két tényező néha megesik: túl sok. A másik: egy gyereknek hiába mondod, hogy... nem fogja felfogni és onnantól kezdve borul minden. Ezt szorozd meg hárommal. Néha kiborító, kimerítő. Csak remélni tudom, hogy nem rontom el őket, vagy csinálok valamit rosszul.

Idegesen várakozom a titkárságon. Vége a megbeszélésnek és Darren megkért, hogy várjak egy keveset, beszélni akar velem.
Be kellett ugranom tolmácsolni Lill helyett, teljesen elment a hangja, ott pedig éppen az a fontos. Sajnos elég kényes tárgyalásba ültem be és tolmácsként is nagyon kellett teljesítenem és egyúttal hárítanom a gusztustalan megjegyzéseit Darren ügyfelének. Amiket felém tett. A szünetben inkább kimentem a parkba sétálni, egy csésze kávé társaságában, hogy lenyugodjak. Darren leült mellém a padra.
- Kevesen bírják vele, elismerésem.
Kifújom a levegőt és inkább kortyolok egyet a kávéból.
- Próbálok arra gondolni, hogy ezt miért teszi. Mert nem nekem szólnak, csak provokálni akar. De istenemre! - Ökölbe szorítom a kezem és felemelem. - Úgy bevágtam volna neki!
- Mégsem tette meg. Ezzel nyert.
Megint kifújom a levegőt.
- Azért átnézetném a pénzügyi jelentését - kortyolok bele ismét a kávéba, ezzel fedve zavaromat. Még ilyen nyíltan nem kaptam pozitív visszajelzést. Képes vagyok minden apróságon aggódni.
- Nem hagyta magát és nem szállt bele a játszmájába. Tartson ki, már csak egy óra és kész vagyunk.
Valóban, a tárgyalás egy óra alatt befejeződött és igyekeztem kitartani, még úgy is, hogy nem mutattam ki, tényleg ráborítom az asztalt, ha csak ránézek.
Mosdó, hideg víz az arcomra, nyakamra és mély levegő. Az aktatáskámat már a kezembe venném, mikor Darren, kinézve az irodájából, megkér, hogy várjak egy keveset.
Áh, kész, megbuktam. Biztosan elszúrtam valamit. Leülök, mit leülök, leroskadok a székbe és kifújom a levegőt. Oké, én ráérek megkapni, hogy többet nem akarnak látni.
Belül ugyanígy szorongva ücsörgök a széken, kifelé igyekszek összeszedett és mosolygós lenni.
Egyáltalán nem volt baj a munkámmal, sőt! Alkalmi munka ugyan, de igényt tartanak a tolmácsolásomra, ezt főként annak köszönhetem, hogy nem vettem magamra a direkt célzásokat és a munkámra figyeltem. Inkább azon csodálkozom most már, hogy mások nem így tesznek? Rendben, persze, van egy határ, amikor pattan a cérna, de utálhatom akármennyire, vagy lehet ellenszenves akárhogyan a másik fél, azért vagyok ott, hogy tolmácsoljak.
Kezemben a szerződéssel léptem ki az ajtón. Nincs szükségem erre a pénzre, sokkal inkább az agyamat szeretem megtornáztatni, ezért sem adtam fel, csak mikor a gyerekekkel kapcsolatos dolgok összeadódtak, szakadtam ki egy fél évre és aztán gőzerővel mentem vissza, foglaltam le magam. Tartsanak rossz anyának, de egy idegbeteg, elégedetlen anyánál nincs rosszabb!


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Esther Wellington
Esther Wellington EmptySzomb. Márc. 21 2020, 15:41
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Esther!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Minden anya meg akar felelni az elvárásoknak és már a legeslegelejétől tökéletes lenni az élet minden területén, már az előtt, hogy az első gyerkőc napvilágot látna. Nem könnyű egy tányéron egyensúlyozni a karriert és a gyereknevelést, a benned meglevő perfekcionista azonban úgy hiszem nem is engedte volna, hogy megengedj magadnak bárminemű lazsálást. Nincs is ezzel semmi baj, amíg örömödet leled mindkét tevékenységben, abban, hogy bizony a gyerekek után szaladni kell, na meg abban is, hogy néha nem lesheted minden szavukat és kérésüket, mert éppenséggel haza kellett vinned a munkát, az prioritást élvez. Esther Wellington 2624752903
Jót mosolyogtam az előtörténeted azon részén, amikor a reggeli nagy rohanásban bizony megvolt az a hiányérzet, hogy valami elfelejtődött, de a kulcsok, tárca vagy telefon helyett ez történetesen maga a gyerek volt. Laughing Sőt, még egy aprócska homokszem is került a gépezetbe a szomszéd gyerek képében, aki miatt átsiklottál a hiányosság fölött. De az ösztönök nem hazudnak, végül minden a terv szerint haladt. Miért is nevezne bárki ezek után rossz anyának? Mindannyian követünk el figyelmetlenségeket, a kulcs talán az, hogy ne olyan helyzetekben tegyük, amikor komoly baj lehet belőle. Esther Wellington 3673325056
Szinte vártam, s nem is csalódtam, hogy az "egy elfoglalt anya" naplójából kikapott részlet után kapjunk valamilyen betekintést az életed professzionális részébe is, magába a munkába. Mint ahogyan korábban a gyerekekkel, itt is kiderült, hogy bizony nem olyan nővel állunk szemben, aki könnyen feladná. Muszáj volt hidegvérrel kezelned egy olyan szituációt, amiben más talán régen kikelt volna magából. Esther Wellington 1556694851 Ezek alapján pedig azt hiszem igazán sikeresnek lehetne téged nevezni. Mind anyaként, mint pedig a munkádban. Esther Wellington 3673325056
Színt és rangot hamarosan kapsz valamelyik admintól, én pedig addig is szeretnék még egyszer gratulálni az elfogadásodhoz!

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!



You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Esther Wellington Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Esther Wellington Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Esther Wellington 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Esther Wellington 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
950
★ :
Esther Wellington 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
 
Esther Wellington
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Lux Wellington
» Aurelia H. Wellington
» Jade Wellington
» Esther és Rea
» Gianna - Esther

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: