New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Georgia Westfield
tollából
Ma 11:23-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 11:20-kor
Jeffrey Collins
tollából
Ma 11:18-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 11:11-kor
Maxim Wood
tollából
Ma 11:11-kor
Declan McLennan
tollából
Ma 10:36-kor
Declan McLennan
tollából
Ma 10:31-kor
Declan McLennan
tollából
Ma 10:30-kor
Declan McLennan
tollából
Ma 10:30-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

It's you again - Jen vs Logan
TémanyitásIt's you again - Jen vs Logan
It's you again - Jen vs Logan EmptyCsüt. Jan. 23 2020, 14:32

Jennifer & Logan
• • You're so fuckin' special, I wish I was special

Az egyetemi oktatások sajátossága, hogy egy csomó szarságot oktatnak, amit aztán a friss diplomás az életben egyszer sem fog alkalmazni aztán. Nem csak idehaza, de a külföldi rendszerek sem feltétlenül a megfelelő képzést alkalmazzák sok esetben. De hogy mentsék a menthetőt, szabadon felvehető kurzusokkal tarkítják a szemesztereket, különféle foglalkozásokat és előadás sorozatokat szorítanak be a mindennapokba, ahol aztán a diák úgy érezheti, hogy különleges, hogy meg van becsülve. Elárulok egy nagy titkot. Odafent a góré vastagon leszarja, ki ül a termeinek padjában, csak a kötegelt pénzek számlákon való csordogálása az, ami életben tartja ezt a rendszert. Akkor is így gondoltam, amikor én is egyike voltam a padokban minden szarral foglalkozó diákoknak, és most, hogy már a frontot is megjártam és a mindennapok dolgos népe közé tartozom, a véleményem stabilan kitartott.
A probléma viszont az volt, hogy ameddig sokan önpusztítóan beletaszították magukat az önsanyargatás világába, telebaszva egy jó adag önsajnálattal és világundorral, önutálattal meghintve, addig nekem dolgoznom kellett, mert sosem voltam az a seggen csúszó alkat, aki azt akarta, hogy mindenki más eltartsa. John volt olyan kedves, hogy a múlt hét során megint az irodájába hívatott és már gondolkodtam azon, hogy kinevezek magamnak ott egy széket a sarokban és megbújok ott öntözhető szobanövényként, de előbb rúgott volna ki onnan páros lábbal, családi kötelék ide vagy oda, nagyjából így folyt a beszélgetésünk akkor:
- Nem érdekel, hogy a kikötőben kellene lenned! Megkerestek és te vagy rá a legalkalmasabb - kötötte az ebet a karóhoz John.
- Igen?! És ha elmondom, hogyan öltem meg azokat, akik csak véletlenül voltak rossz helyen vagy szar családba születtek, vajon mit gondolnak? - fűztem össze a karjaimat, a sokadik ellenszegülésem során. Hiába volt a főnököm, egyszerűen ki nem állhattam, hogy mindig velem akart példát statuálni. Nem kibaszott gyerek voltam már, tudhatta volna, hogy másokat is küldhetett volna. Martínez az egyik legjobb felderítőm volt, a fronton is alám dolgozott. A megkeresésemre bólintott rá három évvel ezelőtt. Az egyik legjobb búvár volt, akivel valaha találkoztam.
- Legalább hallják az igazat is Logan! - üvöltött rám Jonathan, az ítélkező fejrázásomra pedig egy kíméletlen mosolyt engedett meg magának, halkabban folytatva a szavait. Mintha kikapcsolták volna, egyetlen másodperc alatt. - Azért téged akarlak, hogy ne állandóan ne a munkán kattogj és végre normális, emberi ruházat is legyen rajtad - mintha az apám szólt volna, a tenyerem pedig végigkarcolta a borostás állam.
- Ha szabadságra akarsz küldeni, akkor mondd azt innentől kezdve, és ne hozakodj elő a pihenésemmel - tudtam, hogy úgysem lesz nyert ügyem. Ő is veterán volt, de John már régóta szinte csak az asztal mögött ülve fűzte össze azokat a szálakat, amikkel mi, szakaszvezetők és minden, a USCG itteni bázisához tartozó embere hozzá járult.
Szóval bő egy héttel később, egy földbarna színű bakancsba begyűrt fekete farmerhez párosított sötétzöld pulóverben szobroztam a Columbia bölcsészkarának kávézójában. A mellettem elhaladó és egymást túllicitáló hallgatók közt olyan vénnek éreztem magam, mint talán még soha. Fel-feltűnt egy-egy szőke hajzuhatag, két piros kabát, egy hatalmas bőrönd, amiben még hullát is képes lett volna cipelni annak tulajdonosa és ott volt még az az indián kinézetű srác is, akiről simán el tudtam volna képzelni azt, Harcos Mókusnak hívja a családja, Vérmes Bölény pedig a fiának nevezi őt. Megráztam a fejem egy felvillanó, elgondolkodó vigyor kíséretében,hogy végre Tuckermanre figyeljek. A pingvin jelmeze kissé túl sok volt az én ízlésemhez képest, de úgy tűnt, hogy a külpolitikát oktató egyetemi tanár nem csak a tudásra, de a külcsínre is adni akart. Hát felőlem?!
- A múlt heti előadásunk akkora sikert aratott, hogy a diákok felállva tapsolták meg Ben Gatley-t, az az ember egy igazi kincs, még így, kilencvennyolc évesen is - hangjába büszkeség vegyült, ahogy az egykori második világháborús katonáról beszélt. - Szeretném Logan, ha te nem fognád vissza magad és a csupasz valóságot adnád át nekik, mert még mindig van, aki a frontra akar menni és abbahagyni az egyetemi képzését - rosszallás, ez volt benne. Meghunyászkodás, és egy kicsi abból a nem áldozom fel magam mentalitásból, amit megértettem én, de szerencsére nem mindenki gondolkodott így.
- Ha van egy projektorod, akkor nem lesz gond, készültem - bólintottam is a szavaimra. - Nem terveztem ferdíteni - Tuckerman feje felett egy újabb szőke fürtös fejet pillantottam meg közeledni a folyosón, lemerevedve figyeltem a nőt, a kezemben tartott kávés papírpohár oldala pedig kezdett behorpadni a nyomás hatására. Mi a fasz?
A mai napig emlékszem arra a felsőre, amikor megvette azt Jen. A kedvenc színe volt, és ahogy felmutatta nekem azt, ugyanazt a lelkesedést várta tőlem, mint amennyire ő tette. Nekem aztán mindegy, hogy miben volt, ugyanúgy kívántam őt pucéran és akár szkafanderben is lehetett volna, az idő volt a legnagyobb ellenségem a téli időszakban, ha épp meztelenül akartam őt. A forró kávé lefolyt az ujjaimra, az égető érzés térített magához, de már nem fordíthattam hátat a nőnek, mert biztos voltam abban, hogy ő is látott. Az állkapcsom megfeszült, és csak egy szalvétát vettem el az asztalról, hogy beletöröljem a kezem. Ha Tuckerman menet közben szórakoztatni is próbált, nem igazán érdekelt. Jennifer Chapmant már nem néztem, helyette az asztal lapján időzött a pillantásom, még akkor is, amikor az asztal mellett lefékezett.
- Áh, Miss Chapman, örülök, hogy összefutunk - emelkedett meg ültéből George, hogy üdvözölje az exem. - Képzeld, megérkezett az újabb előadóm, egy igazi hős volt odaát, rengeteg véleményt hallottam már róla és úgy kerestem meg Mr. Smith főnökét, hogy kifejezetten őt akarom - a hangja nyájas volt és talán egy kicsit behízelgő is. Mi a fasz? Már másodjára. John, te szarházi! Az igazat mondjam, mi? Tuckerman szavai csak egy kicsit irritáltak, de képes voltam felnézni a kék szemekbe, az ívbe forduló ajkakra és a szőke tincsekre. Jen óta egyszer sem döntöttem meg szőkét, és nem is terveztem. Bőven elég volt abból egy életre.
- Miss Chapman?! - hangsúlyoztam ki azt köszönésként, hogy nem Mrs. volt. - A legfurcsább helyeken futunk össze, Jen. Miért? - tértem rá a lényegre. Mi a picsáért nem tudtam arról, hogy esetleg itt is felbukkan ez a nőszemély?
- Miért vagy te is itt? - egy újabb kérdés. Érdekelt-e? Igen, részben. Tuckerman megkövülten maradt állva, egyikünkről a másikra nézve, mint akinek lövése sem volt, hogy miért beszélek így azzal a nővel, aki neki szimpatikus volt.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: It's you again - Jen vs Logan
It's you again - Jen vs Logan EmptyCsüt. Jan. 23 2020, 20:59
Jennifer &  Logan
stars can align as I pray for a sign


Az ujjaim türelmesen köröztek a billentyűzet felett,miközben újra  meg újra elolvastam az e-mailt túl késő van ahhoz, hogy erre válaszoljak – a képernyő jobb sarkában megbújó órára pislantottam és a nullával kezdődő időpont meggyőzött arról, hogy nem hazudok, tényleg késő van.  .A homlokomat a tenyerembe támasztva próbáltam kitalálni olyan lerázó szöveget, ami nem túl átlátszó és nem túl bunkó. Csak hűvös és sűrűn bocsánatkérő és nincs ott a végén, hogy az iPhone telefonomról küldve. Sovány vigaszként egy mosoly futott át az arcomon aztán az üres részre vezettem a kruzoromat, hogy begépeljem az üzenetet.. Túl későn szólt, holnapig nem tudok felkészülni.  
Kedves George! Szomorúan olvastam leveled, remélem Jerry hamar meggyógyul és nem okoz gondot a helyettesítése. Azonban nem tudom elvállalni a holnapi beszélgetés levezetését. Pont abban az időpontban tartom az órámat és nem szeretném elengedni a diákjaimat. Amúgy sem haladunk elég gyorsan az anyaggal… Remélem találsz valakit a helyemre.  

Az ujjaim visszavándoroltak a homlokomra és kis köröket kezdtem rajzolni a bőrömbe, abban reménykedtem, hogy a masszás nem csak a fáradt – sminkkel bevakolt arcbőrömnek tesz jót, hanem kicsit mélyebbre is jut valami az impulzusból. Például az agyamba, és nem csak felfrissíti hanem újra is indítja. Az isten bassza meg az én jó lelkemet. Gyorsan rányomtam a törlés gombra és újrafogalmaztam a levelet, ezúttal kevésbé hűvösen, bocsánatkérés nélkül. - Pedig csak squasholni járunk együtt, szóval igazán nem érdemled meg George. Nagyon sok csokis süteménybe és Ikeás bútorszerelésbe fog neked ez kerülni – miközben hangosan kimondtam a szavakat egy mentális post-itre felírtam a rövid üzenetet, hogy ne felejtsem el George orra alá dörgölni és emlékeztetni arra, hogy mekkora szívességet is teszek neki holnap.
Az E105-ös terem ajtaja előtt állva finoman felragasztom az A/4-es papírt, amin ugyanaz az üzenet áll, amit ma egy óra tíz perckor küldtem el a hallgatóimnak: Kedves Diákok! A mai órán „terepgyakorlatra” megyünk, hogy testközelből tapasztaljuk egy háborús-helyzet milyenségét. A részvétel kötelező, névsort fogok körbeadni, az előadás után pedig elvárom, hogy részt vegyetek a beszélgetésen és mindenki hozzászóljon, kérdezzen az előadótól. Az előadás a D épület 211-es termében lesz. Várok mindenkit. A hivatalosság kedvéért egy kék tollal az üzenet alá firkantottam a nevemet, hogy lássák, nem csak az ügyintézőt küldtem le, hanem tényleg komolyan gondolom és fejek fognak hullani, ha nem látom mind a tíz diákom aláírását a papíron.
Első napirendi pont kipipálva. Következő feladat: kivenni a kocsiból a ruhámat aztán visszamenni az irodámba, ami valójában csak egy asztal, és lecserélni az utazós ruhámat, arra a borostyán zöld selyemingre,amit egyre ritkábban hordok, mert a mellkivágása túlságosan mély, de egy hosszabb nyaklánc ellensúlyozza a vágás mélységét. Szóval nem nézek ki úgy mint egy ringyó a diákjaim előtt – megerősítésként a tanári mosdó tükrében álldogáló nőre bólintok. A fekete bőrszoknya fiatalossá tesz, a felsőtől és a magas sarkútól pedig formális lesz, leheletnyi rúzs és senki egy rossz szót nem szólhat a megjelenésemre. Pedig mennyivel kényelmesebb lenne egy egyszerű pólóban meg farmerben. …  
Georgie, Georgie… - magamban ízlelgettem a jobbnál jobb ötleteket arra, hogy mivel is kínozzam majd szegény pasast. - A lehető legnagyobb latte-t szeretném, dupla kávéval – mosolyogtam a kasszás lányra kedvesen, Allie, ahogy a mellén díszelgő fehér táblácskából kiderült. - Nagyon köszönöm – tettem hozzá pár perccel később, amikor a pénzt és a borravalót is a lány, Allie, felé csúsztattam. A vállam felett átlesve pedig már Georget kerestem a diákseregben, hogy megbeszéljük  vele a kérdéseimet, mert egy . Holnap találkozzunk a kávézóban. üzenettel válaszolt a hajnali szerelmeslevelemre. Micsoda pöcs. Szívesen.
Egy óriás-pohár kávéval gazdagabban álltam ki a sorból és nyújtogattam a nyakam, abban reménykedve, hogy meglátom George valamelyik nagyon sajátos ruhadarabját, például a padlizsános zokniját (mert az úgyis közelebb van az én szemmagasságomhoz,mint a feje), amitől fiatalabbnak és stílusosabbnak érzi magát, pedig csak szimplán ocsmány.
- Szóval a mai választás a popcornra esett – török át vállal a diákok között, de George háta helyett Logan arcával nézek szembe. Egy szívdobásnyi időre összeszorul a kezem a kávésbögrén:
Kedves Miss Chapman! Elnézésedet kérem, amiért ilyen későn zavarlak de sürgősen a segítségedre lenne szükségem. Szerintem meséltem az előadóról, akit a Regionális tanulmányok órámra hívtam a parti őrségtől. Felkértem Jerryt, hogy tárgyfelelősként mondjon pár záró gondolatot és igény esetén vezessen le egy műhely-beszélgetés jellegű kérdezz-feleleket. Viszont Jerry belázasodott és nem tud eljönni. Tudom,hogy te jártas vagy a beszélgetés-irányításban és a földrajhoz is értesz. Nem tudnád elvállalni? Előre is köszönöm a válaszod. U.i: Ugye tudod, hogy hetek óta ezt várom?  
- Sziasztok – hadarom el a meglepettségtől talán túl éles hangon, így inkább az orromhoz emelem a kávémat, hogy két nagy kortynyi időt adjak magamnak arra, hogy rendezzem a gondolataimat. Talán ha nem hajnalban érkezik az e-mail, akkor gyanakodtam volna. - Jelenleg nem tudok rosszabbra gondolni, mint egy Ikeás bútor összeszerelése, de kitalálok neked valamit George. – a nyelvem hegyéről érkezik a válasz és egyenesen George barna szemei közé célzok vele, de ahelyett, hogy éreztetném vele mennyire, mennyire szeretném megölni a bürokrácia negédes csábjára támaszkodom és meleg tekintettel mosolygok a férfira. Változatlan kedvességel nézek Loganre és megtámaszkodom a köztük lévő széken. Aztán a hirtelen jött kérdésre, hirtelen jött válaszként leteszem az asztalra a kávém és néhány másodpercnyi csöndet borítva a hármasra előhalásztam egy papírfecnit éstollat a táskámból,hogy rövid üzenetet írjak rá, majd nevetve Logan felé mutassam. „Go Logan, go! <3”
- Azért vagyok, hogy támogassalak – azt hiszem George semmit nem fog fel a szarkazmusomból, mert még azon töpreng, hogy én, honnan ismerem az ő hősszerelmét, példaképét.  Aztán a papírt összegyűrve a táskámba dobtam és lezuttyantam a székre. - Remélem nem akartad megtartani – sandítottam Loganre lekonyuló szájjal. - Valójában itt tanítok – csak azért teszem hozzá ezt is, mert már láttam, hogy George nyitja a száját, hogy belekezdjen a reglésébe arról mit-mennyit és mikor tanítok. - már két éve - gondolatban áthúzom az összes lehetséges kérdést, amit korábban papírra vetettem. Francba az objektivitással. - Legalább végre megismerem a férjem - küldök egy boldog mosolyt már George felé, ha nem azzal lennék elfoglalva, hogy minden csepp levegőt, amin érezni Logan illatát magamba szippantsam, akkor talán még meg is köszönném Georgenak, hogy nekem szólt. Az őszinteség,ami a kijelentésem mögött van jobban bánt, mint Logan jelenléte. - Ugye tudsz még újat mondani? - fájó tekintet – ezt választottam volna, ha ketten lennénk. Sérült őzgida – ez lennék ha ketten lennénk. De hárman vagyunk, így a veséjét nézem, meg a világosbarna pöttyöket a szemében, amik napfényben elolvadnak.


kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: It's you again - Jen vs Logan
It's you again - Jen vs Logan EmptySzomb. Jan. 25 2020, 23:06

Jennifer & Logan
• • You're so fuckin' special, I wish I was special

Van az a mondás, hogy Isten nem ver bottal. Mondjuk úgy, hogy ez rám is mondható. Csak az én esetemben Leonidasz egy "This is Sparta" kiáltással telibe baszott azzal az ókori lábával a Taigetisz tetejéről, én meg éppen azon imádkoztam, hogy inkább döglöttem volna meg. Nos, talán ennyire nem volt végzetes az az elgondolásom, hogy épp itt, épp ezen a helyen és éppen most legyek. Mintha életemben a legfosabb lottó főnyereményéért álltam volna épp sorba, de ez van.
Volt elég nő az életemben, kezdve Alice-szel, aki ténylegesen Csodaországból lépett ki és csak a munkám függött az ő besúgó énjétől, amiről persze fingja nem volt, hogy csak azért voltam vele kedvesebb az átlagosnál, mert információ kellett tőle azért, hogy a New York-ot övező öblök tiszták, hullamentesek és drogmentesek legyenek. Nem mintha John ennek örült volna, de elfogadta, hogy néha muszáj voltam levetni magamról az erényövet és feláldozni magam a jó ügy érdekében. Nem voltam már kispudli, hogy bedőljek egy nő széttárt lábainak és imákat mormoljak őszentségének. Még ha olykor térdeltem is.
Aztán ott volt Svetlana, az a szomszéd, akitől a hátamon is felállt a szőröm a hobbija hallatán és láttán. Abszolút nem mondhattam magam prűdnek, mert a sereg megtanított minden gátlást és szégyellőséget levetkőzni. Ott arra volt szükség, hogy koncentráljunk és a legínségesebb időkben is, amikor az alapvető szükségletét sem tudja az ember teljesíteni, képesek legyünk olyanra, amit egy otthon maradt ember képtelen lett volna felfogni. Hogy milyen az, amikor nem csak a távolban találod el szemközt az ellenséget golyóval, hanem akár fél méter távolságból a szemedbe, a szádba fröccsen a vér és te még órákkal később is azt a fémes ízt érzed. Hányni tudnál tőle, de menned kell tovább, mert ha nem teszed, akkor téged ölnek meg. És százszor is inkább mások dögöljenek meg, mint te magad, mert benned van az ösztön.
Raelyn pedig össze sem hasonlítható az előző nőkkel. A rokonokat mindig is becsültem és nekik, ha éppen elérhető voltam, mindig készen álltam. Vagyis a legtöbbször. Jó, ritkán, amikor épp nem akartam elküldeni a picsába senkit sem.
És hogy mi a helyzet azzal a szőkeséggel, aki úgy mozgott, mintha éppen az a kibaszott Vénusz lett volna valahol Ciprus környékén? Évekkel ezelőtt még megdöglöttem volna, ha így látom. Tűsarkúban, a testére simuló szoknyában, ahol a vádlija íve kitűnik és minden lépéstől az edzettsége által megfeszülnek az izmok, vagy talán éppen ez a zöld szín, és azok a kibaszott apró gombok bosszantottak fel, amik eltakarták előlem a melltartóba bújtatott halmokat.
A büdös picsába!
A kávé nem izgatott, a forróság nem zavart, de a közvetlensége már annál inkább. A mai napig nem tudtam kiölni belőle ezt a természetességet felém, miközben a Tuckermennek címzett szavait érzelemmentesen követtem végig, de George!? George nem. Ő a nő minden egyes szaván úgy csüngött, mint Romulusz meg Rémusz a farkas csecsén - vágyakozva, ájtatos arccal. Menjél rá, George! Te balfasz.
A hitetlen pillantást a te most szórakozol velem rándulás a képemen jelezte a papírral megspékelve, amit Jen felmutatott, de inkább elengedtem a fülem mellett ezt a nem igaz pillanatot. Ahogy a támogatói szavak sem voltak valódiak, azt pedig csak a szám mosolytalan mosolyával reagáltam le. A legszívesebben felálltam volna, hogy megint a hátamat mutatva neki olyan gyorsan húzzak el innen, amennyire gyors csak tudok lenni, de nem volt akkora szerencsém. Elvállaltam, pontosabban rám osztották ezt a szerepet, a beszédet, az előadást, és minden voltam, de ha valamit megígértem, azt be is tartottam. Írásos bizonyíték és szerződés nélkül is.
- Gratulálok. Remélem itt már az igazat is mondod néha. Vagy ahogy megtörténtek a dolgok - a szavaim, ha ellenségesek is voltak, éppolyan halkan is csengtek, indulat és ellenségeskedés nélkül. Már ha ez a bicskanyitogató stílus valaha is az ellenkezőjét jelentette. Jen szavaira Tuckerman felé néztem el, amikor a férj-megismerő projektet hozta fel. Kedvem lett volna közbeszólni, hogy csak ex, hál'istennek, amikor George, a jó öreg Tuckerman elképedve bámult rám, aztán meg a szőkére.
- Hogy ti házasok vagytok?! - nevetett fel, úgy lezuhanva a székbe, mintha élete sztoriját hallaná már csak ennyivel is. - Milyen kicsi a világ! Hát ha ezt tudom.. Jerrynek máris megírom, hogy miből maradt ki - a pacákról Jenniferre vezettem a tekintetem kérdőn, kivártam, esküszöm kivártam, hogy ő törje le George szarvát azzal, hogy ő mondja ki azt, már vége köztünk mindennek. Mert a múltban történt eseményekért még mindig felelősséget kellett vállalnunk, bármilyen szar helyzetbe is sodort minket az élet. A szék támláján szinte átfolyt a hátam, ahogy nekidőltem, de Jen megakasztott az újabb kérdésével. Nem tüntetőlegesen, de elnéztem róla valamerre a diáksereg hömpölygő folyamára mellettünk, a folyosón. A lábdobogásuk nem volt egységes, káoszként borult rá a gondolataimra, egyre hangosabb és hangosabb tamtamot verve a fejemben, mire felsóhajtottam gondterhelten.
- Töredékéről sem tudsz annak, ami történt odaát, Jen - néztem egyenesen a szemeibe. - Nem azért, mert nem lett volna hozzá közöd, hanem mert jobb néha megtartani az igazságot és nem pedig rázúdítani másokra. Elég, ha csak nekünk vannak rémálmaink, nem kell, hogy neked, neki - mutattam Tuckermanre, ahogy előrébb dőltem, rátéve az alkarom az asztal lapjára. - ... vagy akár bárki, az előadásra beülő diákok közül ezzel kell, hogy szembenézzen. Lesznek elrettentő példák, amikről még te sem tudsz és nem láttál - dörzsöltem meg az állam, amit most borosta fedett. Az öltözékemhez illett, eszem ágában sem volt egyetlen kitüntetést sem magamra aggatni, öltönyben vagy akár egyenruhában betévedni. Nem volt szükségem a vállon veregetésekre, sem pedig arra, hogy hősként ünnepeljenek. Mert nem az voltam, hanem katona. Mesterlövész, akinek mások életének kioltása volt a feladata. Olyan ember voltam, aki pénzért, a hazájáért ölt, akit nem ítéltek el soha gyilkosságért, mert azt a hazája védelmében tette. Tisztában voltam a statisztikai adataimmal, hogy mennyi ember küldtem a másvilágra. De nem fogok sosem kérkedni vele.
Feltoltam magam a székről, hogy a majdnem százkilencven centimmel mindkét tanár fölé magasodjak. Egyetlen oldallépéssel betoltam a helyére a széket, a kezembe fogva a kávéspoharat, aminek a fele amúgy is a kezemen kötött ki a gyomrom helyett.
- Ha kapok két percet és egy iránymutatást, hogy merre találom a mosdót, akkor találkozzunk itt, mielőtt a projektort kezelésbe venném - néztem kettejükre, de George volt a gyorsabb, a mutatóujja úgy lendült fel, mintha épp birodalmi lépegető lenne a második világháború idején, elhivatott vaksággal menetelve.
- Várunk! Még van amúgy is tizenkét percünk, bőven belefér minden a kezdés előtt - fontoskodott Tuckerman, én pedig biccentéssel köszöntem meg a segítséget. - Hogy ismerkedtetek meg? - már a hátam mögül hallottam George kérdését, amit Jennek tett fel hirtelen, tele energiával és lelkesedéssel. Még szerencse, hogy nem engem faggatott. A dobok egy sárgát projekt után csak háromszor mostam kezet. Egyszer a kávé miatt, másodjára a gyík miatt, harmadszorra pedig csak azért, hogy még csak a késztetést is lemossam magamról, hogy valaha is úgy gondoljam, hogy Jent érintem. A tükörképem nem volt épp túl vidám, de mire visszaértem az asztalukhoz, már csak közönyös voltam.
- Indulhatunk? - érdeklődtem, leginkább a néhai Mrs. felé elnézve.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: It's you again - Jen vs Logan
It's you again - Jen vs Logan EmptySzomb. Feb. 01 2020, 20:33
Jennifer &  Logan
stars can align as I pray for a sign


Azért vagyok, hogy támogassalak. helyesbítek: azért voltam, hogy támogassalak és azért voltál, hogy támogass. A gondolatra megemelkedik a szemöldököm és egy üres járat erejéig Logan arcába pislogok. Igyekszem megragadni a szeme sarkában megbújó szarkalábakat, amik eltüntetésére millió dolláros szépség-iparágak épültek, szerencse, hogy ő sosem adott ilyenekre.
Másodpercek alatt felmérném mennyire rossz a helyzet, a kerekeim már nem forognak, hanem osztanak, szoroznak, összeadják és mérik Logan alvás nélkül töltött éjszakáinak számát, a szeme alatt található karikák alapján. Álmatlan esték nyomait keresem, amikor a halántékát vakarva csendesen kioson a hálóból – dehogy csendes, már nem alszom ott mellette, hogy figyelnie kelljen rám. Hiába keresek ismerős nyomokat, amikbe kapaszkodhatok – hogy hiányzom neki – egy merev idegen arcán.  A válaszát zavartan pislogva fogadom. - Amatőr lenne ha a – szennyesemet? Rossz szó, kell egy jobb. - a magánéletembe minden jöttmentet beavatnék. Nem tudom mire célzol. -  aztán Loganről Georgera vándorol a tekintetem és próbálom az ő szemével látni a dolgokat, hogy mérlegeljem, tényleg hazudnék a körülöttem lévő világnak? Vagy csak nem avatom be őket a szakmaiságom szempontjából lényegtelen információkba? - Igazándiból elváltunk, de a történet kereksége érdekében hozzátenném, hogy megfogalmazásában, exek vagyunk – bemutatom Logan Smith magyarhangját Jennifer Chapman személyében.
George kezében dadogott a telefon. Szóval mégsem olyan jó ötlet Jerrynek SMS-t írni, de tovább jópofizni és evickélni Logan és köztem biztos szórakoztató lehet. Segítőkészen Georgera mosolyogtam, mielőtt a szájában is akadozni kezdenének a szavak. - Nem kell bocsánatot kérned. Én kimondottan élvezem . – azzal Loganre mosolyogtam, még mindig Georgehoz beszélve. Azt hiszem - tudom - hogy jelenleg egy ribancként viselkedek, és beletörlöm a cipőm talpát Loganbe. Nem azért mert megérdemli, hanem azért mert megérdemlem és azért, mert az ő hibáin keresztül a saját hiányosságaimon ércelődök. Csak ironikusan köpöm szembe magam, és reményeim szerint ezt ő is érzi.
Ott volt a nyelvem hegyén és csak a beszélgetés kellemességének megtartása végett, nem kérdeztem meg Logantől, hogy és mégis melyik édesanyámat érdekli, hogy George Tuckerman, ez a kutyaképű idióta rémálmodik-e vagy sem. Mármint, tudom, hogy Logan eskü alatt fogadta… - Azt hiszem az eskünk szövege, a banalitástól eltekintve, valahogy úgy szólt,hogy jóban rosszban társak leszünk. És feleségedként… – halkan kieresztettem a levegőt az orrlyukaimon és elengedem az indulattól összegyűlt lendületet.- Elnézést George, ezt neked nem kell hallgatnod – újabb korty kávé erejéig elnémultam és csak a szememmel üzentem Logannek, abban az esetben ha hajlandó volt még rám nézni. Abban az esetben ha nem, akkor ugyanott tartunk, ahol mindig is tartottunk. Kötjük az ebet a karóhoz. Véletlen találkozások és ingyen nézőközönség előtt nem lehet beszélni csak parádét rendezni. És hiába tűnik úgy, mintha ez lenne a célom, valójában csak az szeretném, ha egy elgyengülne, megremegne és beengedne. Belátná, hogy ő is épp annyira elrontotta, amennyire én.
- Nem kell, hogy minden rólunk szóljon igaz? - válaszolok kérdéssel George kérdésére,  Logan távolodó alakját vizsgálva. Ugyanazokat a köröket futom, kegyvesztetten keresem a letörtség, fáradtság jeleit. Néma hívást, hogy menjek vissza, hogy megbocsát magának… és nekem is. De George várakozó pislantása az arcomon felébreszt, úgy látszik nem olvasta az utalást, vagy csak nem vette figyelembe, hogy nem akarok beszélni rólunk. Barátságos menj el a büdös francba mosoly terül el az arcomon. - Az a baj George, hogy ez egy hosszú történet. – és tizenkét percbe nem fér bele. Az az igazság, hogy egy egész, összes részes, sorozat, film, spin off Star Wars maraton sem lenne elég. - És az ügyvédem nélkül nem mondhatok semmit – mondom már eltorzított hanggal, játékos tekintettel, abban reménykedve, hogy ezzel oldom a hangulatot, amit Logan jelenléte hátrahagyott. – Ó, ügyvédekkel nem versenyezhetek.  –  George szemében egy pillanatra mintha megértés keserédes lángját látnám meglobbanni, és exférj - katonákkal sem. - Nem kell versenyezned George, hacsak nem a szerdai squash meccsre gondolsz. – az utolsó kortyokat nagy hörpintésekkel gurítom, le a torkomon miután George elé tolom a noteszemet, amiben különböző színű tollakkal vannak odakanyarítva ötletek és kérdések.. -   Az esti e-mailre nem válaszoltál, ha nagyon döcögne a beszélgetés ezekre a kérdésekre gondoltam, ha elolvastad és Logant is érdekli,akkor ő is ránézhetne, hogy ne érje felkészületlenül valami – ezek puszta formalitások voltak, amiket George bólogatva fogadott, az ujjai alá csúsztattam egy ceruzát, hogy belefirkálhasson a jegyzeteimbe én pedig profi módjára igyekeztem kizárni a körülményeket. - Beszéljétek át, még van hét perc – egy idióta mosollyal a képén felállt, mintha kisdiák lenne, aki arra vár, hogy a cserkészbálon kihívják és megkapja az első kitüntetését, amit keresztényi jótakarása miatt kap. – Köszönöm – tátogom, és figyelem ahogy a jegyzeteimmel elindul.
Én pedig elindulok Logan elé, bár száz százalékosan biztos vagyok abban, hogy képtelen eltévedésre, mégis jobbnak látom ha nem ülök a babérjaimon és rendes konzultációs partnerként viselkedek. - Igazán szerettem volna elhinni, hogy még mindig a feleséged vagyok – nyújtok felé egy zsebkendőt, amit korábban halásztam ki a táskámból,emlékezve a mosdók felszereletlenségére. Meg amúgy is, azok a víz-lefújó izék nem elég higiénikusak. - Kézfertőtlenítő is kell? – kérdezem két ujjam közé fogva a táskám pántján fityegő kis műanyagtokot. Az asztalunk irányába nézek. - George elment a kulcsokért meg átnézni a kérdéseimet, hogy elég etikusak e és belefirkál egy csomó baromságot   – jártatom a számat, ahelyett, hogy arra használnám fel az időt, amire George szánta. Nagyokat pillázva tekintek fel Loganre és megfogadom, hogy este elmorzsolok három miatyánkot és négy üdvözlégyet, ha hajlandó beszélni hozzám. - John bácsi küldött ugye? –ütök meg már valamivel természetesebb hangot. - Ennyire szar a helyzet, vagy csak véletlen egybeesés? – vonom fel a szemöldököm kacagva a vénember kotnyeleskedésén. Logan mondhat akármit, John bácsi ösztönei sosem hazudnak, még akkor sem, ha Logan legszívesebben a pokolba küldené az öreget, az egész famíliámmal együtt. Biztos véletlen egybeesés, szóval még öt percnyi small-talk és kezdődhet az előadás, magunk elé mutatok és elindulok arra várva, hogy majd mellém szegődik és elkísér a teremig, nem pedig duzzogva elfut a másik irányba és a nőket vádolva a hibáiért felgyújta az egyetemet.
Ez utóbbi egy nagyon rossz forgatókönyv, bár legalább vicces.
kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: It's you again - Jen vs Logan
It's you again - Jen vs Logan EmptyPént. Feb. 07 2020, 12:29

Jennifer & Logan
• • You're so fuckin' special, I wish I was special

Gyerekként mindig is a házasság ellenes beszédekkel fárasztottam anyámékat. Mondván, hogy engem senki nem fog megvezetni, nekem kell a tér és én egyetlen nőnek sem fogok fejet hajtani, bármilyen ügyben is kellene kikérnem egy nő véleményét. Akkor még nem voltam tisztában azzal, hogy egy nőnek mekkora ereje volt egy férfi akarat ellen. Nem mintha valaha is beálltam volna a papucsokat megszégyenítő szarzsákok táborába, vagy hogy bármikor is azt tettem volna ájtatos pillantással, amit Jen akart, mert hiába volt olyan, amilyen, a nadrágot én hordtam. Még ha az övé volt is az utolsó szó, mert túlságosan is fontos volt számomra az ő jelenléte az én életemben.
Hazudhatnék, mondhatnám azt, hogy nem hiányzott mellőlem ő, a nevetése, vagy az illata, de az eltelt időszakban már nem azzal keltem fel, hogy az első kérdésem az ébredés után az legyen, hogy kér-e kávét, vagy hogy mit csináljunk a közös reggelikre. Már nem volt ott biztos pontként az éltemben, és nélküle nem voltam már félkarú óriás, mint amikor megtudtam a megcsalás tényét. A válás óta, bármikor is futottunk össze, nem éreztem úgy, hogy nekem érdeklődnöm kellene a hogyléte felől, mert azzal megölt bennem valamit, amikor ahelyett, hogy együtt valami rosszat megoldottunk volna, ő másvalakinek a karjaiba menekült. Lehet, hogy a reakciómra vágyott a szavaival, de a pillantásomat lustán legeltettem arcvonásain, ahogy a magánéletéről tett megjegyzést. Ahhoz nekem már nagyon rég nem volt közöm, így egyetlen vállvonással rendeztem le a témát. Kellett nekem tudnom bármit is róla? Már nem kérdeztem meg, hogy van, hogy mi bántja. Ennyire idegen akkor volt utoljára, amikor még csak nem is ismertem őt. Amikor csak a bátyja jelentette számomra a Chapman nevet és az apja. Amikor még nem baszta el az életem a jelenlétével.
Ugyan már! Kurva sokat köszönhettem neki. És ezt nem fájt beismernem, csak nem voltam soha szentimentális faszkalap, hogy érzelgősséggel járuljak hozzá a felmerülő beszélgetések témájához. Esküszöm, hogy ez a nő az idegeimen piruettezett, és a szavaira a kezem ökölbe is szorult az asztal lapján, de már nem őt, és nem is Tuckermant figyeltem, hanem a belső békémet próbáltam előráncigálni valahonnan rohadt mélyről. Most komolyan ez előtt az ember előtt kell belemennünk ezekbe? Jen hibája csak annyi volt, hogy mindig is fecsegett, a saját maga igazát egy kedves köntösbe bújtatva. Ha nem is akart megbántani a szavaival senkit sem, a megfogalmazása mégis sok esetben magában hordozta ezt.
- Koccintanék veled a szingli életre, Jen, ha lenne mivel - ha mondjuk egy hordó whisky lenne itt mellettem, az talán elég is lenne. George úgy figyelt, mint egy ostoba vén kutya, akinek csak lélegezni van ideje és energiája, de hogy parancsokat is teljesítsen, ahhoz túlságosan is sok információt kellett feldolgoznia. Bólogatva hallgattam végig a következő szavakat, és ha már nekem címezték azokat, akkor féloldalas mosollyal dőltem előre, csak hogy Jenhez közelebb kerüljek. A szemeit figyeltem. - Izgalmas, hogy ezt mondod. Hadd ne teregessem ki a szennyest, miért is váltam el tőled - mert nem közös döntés volt. Az én döntésem volt, mert ha egyszer a másokba vetett bizalmamat megingatták, onnan szinte lehetetlen volt visszajönniük. És itt nem azt a fajta bizalmat játszották el, ahol mondjuk a táskámból kivettek öt dollárt vagy egy kibaszott tollat, hanem Jenben egy másik faszfej farka járt ki és be. Azt hiszem, az nem lehet véletlen szüleménye. Ahhoz, hogy valakit megdugjanak, és nem erőszakból adódóan történik, az két ember döntése. Még ha nem is volt tervben a kefélés ténye az első pillanatokban.
Hogy levezessem a felgyülemlő feszültséget és a dühödt gondolatokat, inkább idő előtt távoztam, mert annak nem volt értelme valóban, ha egy harmadik fél is tudomást szerez arról a sok szarról, ami történt a házasságunk éveiben. George Tuckerman nem volt pszichológus. George Tuckerman egy egyszerű egyetemi tanár volt, behízelgő képpel, szar öltözködési stílussal és olyan élvezkedő pillantásokkal a Jen szerinti exem irányában, amit nem akartam végigasszisztálni. Pedig voltak ötleteim és tapasztalataim is, hogy Miss Chapman - ha még mindig csak Miss - mit szeretett, mivel lehetett levenni a lábáról. Az sosem változik.
Nem töltöttem mégsem több időt a kelleténél a mosdóban, mert nem volt szándékomban a megfutamodás sem pedig a menekülés. Rendszerhiba ez vagy sem, képtelen voltam elmenni a problémák elől úgy, mintha mi sem történt volna. És még csak azon sem gondolkodtam el odabent, hogy milyen lett volna, ha nem válunk el. Ha nem lép félre, ha nem vetél el, ha nem mentem volna ki a kiküldetésekre és ha nem lenne ennyire fontos a munkám. A nyakamat megroppantva immár a folyosón jött velem szembe az egykori végzetem asszonya, le is parkolt előttem, így tőle megállva egy lépés távolságra néztem le a kék szemeibe, a szőke fürtökkel keretezett arcába. Régebben megdöglöttem ezért, viszont a szavai megint elrontottak mindent.
- Jen - csak a neve volt, de a hang, amivel körítettem, fáradtan csengett, unszoló éllel benne. Talán nem itt és nem most kellene ezt az egész házasságos dolgot újra elővennünk. A felém nyújtott törlőkendőt elvettem tőle, hogy alaposan, odafigyelve arra, hogy egyetlen centi se maradjon ki, letöröltem a vízlenyomatot a bőrömről. Kényszercselekvés volt, mert kétszer mentem végig rajta a papírral. Nem, nem nyugodtam le odabent a mosdóban. Nem, nem voltam kevésbé frusztrált sem.
- Aha, egy kicsi nem ártana. Elég sokan fordulnak meg ott - a papírt a kabát zsebébe gyűrve nyújtottam ki a kezem a nő felé, hogy a kézfertőtlenítőt rányomhassa a tenyeremre, amit pillanatok alatt elkenve már menetkész is voltam. - Tudod, hogy nem izgat a körülményeskedés. Ha fontos a kérdés, akkor arra választ is adok. Olyat, amit mások gyomra képes még bevenni - figyeltem, azt is, ahogy elbizonytalanodott. Talán egy kicsit, mert a tekergő pillantása hátrafelé nem épp olyanná tette, mint aki biztos minden létező állításában. Tisztában voltam azzal, hogy talán egyedül én tudtam megingatni az ő jellemét és az ő világát, ami természetes volt. Házassággal járt, ha valaki elgyengült a másik mellett.
Jen újabb kérdésére a válasz egyértelmű volt. John mindig is tudta, hogy mikor kell rálépni a tyúkszememre, és az az ember különös játékot űzött velem - mindig olyan helyzetbe és szituációba akart volna belesodorni, ahol Jennifer is jelen volt. Mintha véletlenek sora lett volna, de mindig beletenyereltetett a szarba, nyakig elmerítve benne.
- Nála semmi sem véletlen. De majd elbeszélgetek vele, ne aggódj. Gondolom tisztában volt azzal az apró ténnyel, hogy te itt vagy - néztem le megint a nőre, nyakának ívét követte a pillantásom, a blúz dekoltázsánál megállapodva. Csak két gombot kellett volna kipattintanom, hogy feltáruljon előttem a rá passzoló melltartó. A picsába is már! Jen fordultával jelezte, hogy ideje elindulnunk a saját kálváriánkon, én meg jó ötletnek tartottam, mert addig sem kellett beszélnem kifejezetten. Vagyis remélve a legjobbakat inkább a csendet választottam volna. Annak se lett volna értelme, ha elkezdek neki hadoválni mindenről: a munkámról, hogy éppen kit fektetek meg, hogy hol lakom - amit gondolom tudott Johntól. Szerencsére volt annyira büszke a nő, hogy nem kopogtatott a lakásom ajtaján.
Mielőtt viszont elértünk volna a megfelelő teremig, aminek a szárnyas ajtajai csak arra vártak, hogy belépjünk rajta, mint a szent grál lovagjai, a jobbom Jen csuklójára fonódva az eggyel előtti sötétbe burkolózott termébe húztam be a nőt, a nyitott ajtó melletti falnak tolva a nálam sokkal kisebb testet. Nem szegeztem neki a falnak, de szorosan elé állva néztem le rá, a balom pedig felfutott az állvonala alá a nyakára. Nem fájón, de figyelmeztetőn. Eddig tartott az, hogy képes voltam normális, nyugodt emberként gondolkodni. Még mindig képes volt kiborítani, ami nem volt egyáltalán normális. Általános.
- Mi lenne, ha legközelebb nem kürtölnéd világgá, hogy te még mindig a feleségemnek tartod magad? Te léptél félre. Még mindig te vagy az, aki a megcsalással elbaszott mindent. Akkor is a feleségem voltál, amikor valaki más élvezett el benned, mondd!? - a hangom fojtott volt. - Elváltunk, nem most, nem tegnap, nem is két hete. Miért olyan nehéz neked is túllépni ezen, mondd? Mért kell állandóan a képembe baszni a válást? Én akartam, hogy ez legyen a vége? - oké, már nem voltam túl halk, de minden szavamat artikulálva ejtettem ki, és ha nem is a gyűlölet szólt belőlük, a számonkérés már lehet. Csak egyetlen láb jelent meg a perifériában, ahogy elhaladt az ajtó előtt, és mielőtt még úgy gondolta volna, hogy kettőnk közé beállna annak tulajdonosa, Jen csuklóját elengedve nagy lendülettel vágtam be azt, hogy szinte visítva csattant be, megremegve ezzel az egész ajtó, tokjával együtt.
- Én nem csaltalak meg! - akarattal engedtem el a bőrét és léptem hátrébb tőle, hogy kiszellőztessem a fejem, kibaszottul nagyot fújtatva, miközben a lépéseim a pulpitus irányába vittek engem. - Elváltunk, Jennifer - ráztam meg a fejem újra elismételve a nőnek a tényeket, kinézve az ablakon. Remek. Azt hiszem, hogy a teljes előadáson a hullákról fogok beszélni, arról, hogy lőttem fejbe embereket - gyerekeket, felnőtteket és nőket. Muszáj leszek levezetni a felesleges energiáimat.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: It's you again - Jen vs Logan
It's you again - Jen vs Logan EmptyPént. Feb. 07 2020, 23:45
Jennifer &  Logan
stars can align as I pray for a sign


Üres tekintettel néztem a kezemben tartott pohárra, de azzal már nem próbálkoztam meg, hogy felajánljam koccintásra. Tökéletesen olvastam Sid célzását, ha a világ összes bora, pezsgője, whiskeye az orrunk előtt hevert volna, akkor sem nyújtotta volna felém a poharát bizalommal. Megkeseredett a számban a kávé, a kezdeti könnyed kortyolgatás most erőltetett fuldoklásnak tűnt. Némán engedtem útjára Logant.
A nevem hallattán érdeklődőn felvontam a szemöldököm. Igen? Kérlek, folytasd. Kiengedtem az ujjaim közül a törlőkendőt. - Nagyon szívesen – emlékeztettem hideg, udvarias mosollyal.Ha el akartam játszani, hogy a felső polc egy leszalagozott,zárt dobozában élek és semmit nem jelentek ennek a férfinek, vagy ami mégfontosabb, ő sem jelent nekem semmit, akkor az csak így működött. Talán még biccentettem is a fejemmel, csak a pukedli hiányzott a jelentből, hogy kabarénak tűnjön az egész. Tükör előtt gyakorolt mozdulatsornak.
- Nem tudom, hogy érdekel-e a diákjaim gyomra – ami a tartalmát illeti, szinte biztos az elutasító válaszom. De a képletes értelemmel már egészen más a tészta…- Nem tudom Mr. Tuckerman mit kért tőled, az én diákjaimnak az igazság kell. – a pilláimon keresztül fürkésztem a férfi arcát abban reménykedve, hogy ettől majd komolyabbnak tűnök. - És nem az a fajta igazság, amit a TV-ben látnak, újságokban meg platformokon olvasnak. Azt akarom, hogy napokig rémálmaik legyenek Logan – a feminim pillákon keresztül pislogás heves meggyőzésbe váltott át, de be kell valljam én sem tudom mikor és miért.- És nem, nem érdekel az esküd. Nem érdekel mit mondott és miért hívott Tuckerman. Nem érdekel a geopolitika és az internacionális meg multinacionális hatások – a nyelvem végigsiklott az alsó ajkamon, mintha az ajkaimon kifolyó szavak kiszárítanának. - te érdekelsz. – a kezemben lévő lendület az ujjbegyemben bizsergett, robbant. A mutatóujjam hegyét  felkiáltójelként a sternum , szegycsontjába akartam mélyeszteni, ehelyett erőtlenül lengett az oldalamon. Visszafogva a lendületet levegő távozott az orrlyukaimból, ezt a lovat meg kellett fékezni, mielőtt a hévtől egy másik beszélgetésbe torkollana- Amit átéltél, amit láttál és amit látsz még éjjelente is. Amit látsz a barátaidban, amit látsz a családodban. Hogy a domino, ami ha elindul, merre dől – a korábbi szenvedély apadni látszott, biztató mosolyra húztam az ajkaimat. Bár nem igazán tudtam, hogy szüksége van-e támogatásra, vagy, hogy az én támogatásomra van-e egyáltalán szüksége. Szóval ahelyett, hogy végigsimítottam volna  a karán csak mosolyogtam, szorosan egymás mellé zárt lábakkal és kisdiákként vártam a prezentációm értékelését. Elsuttogott dicséreteket akartam.
Lehunytam a szemem, hogy letuszkoljam a torkomból feltörni vágyó undort. Tessék Logan! Íme egyújabb nő, aki nem tud neked ellenállni. Íme egy újabb szerencsétlen nő, aki elismerésre vágyott.   Tessék Logan! Dörgöld az orrom alá, hogy többé nem kezelsz egy lapon másokkal, hogy nem is kezelsz a játék részeseként.Csináld, mert imádom. Eljátszani, hogy erősebb vagyok nálad, hogy erősebb vagyok mindenkinél, hogy a tetteim körülményeiért és következményeiért…
A mosoly ott illatozott az arcomon, odafagyott, mint a kék halál a Windowsra. Cseppenként hullott a bokám mellé, apránként elolvadva.- Biztosan tudott róla – reagáltam le valahonnan az agyam hátuljából, a gúnyos megjegyzést a tüdőmbe zárva; persze, hogy tudta. Ahogy azt is tudta, hogy Jerry megbetegszik. Sőt! Még az is lehet, hogy John bácsi felelős azért, hogy Jerry ma nem lehet itt. Ugyan már. Kezdem azt hinni, hogy üldözési mániában szenved az előttem álló úriember, vagyis… lehet hogy a mánia csak rám terjed ki.
- O-oh – szippantottam be hitetlenkedve a levegőt. - Ez nem a jó tere… – motyogtam magam elé, magamnak. Újabb bólintást követtem el, nyugtázva a szavait. Vajon ez a felkészülés része, gyorsan kiadja a dühét és keresi a belső békéjét, hogy a pulpituson egyszerűbb legyen szembenézni a démonjaival, úgy hogy az egyik, az amelyik felszarvazta, ott ül a sarokban és lelkesen jegyzetel? Viszketni kezdett a tenyerem. - Tökéletes terem, padon még nem szexeltem, de rajta van a listámon – hazugság, ilyen jellegű akciók nincsenek a listán. Éretlen, buta vicc volt, amit el kellett volna hessegettnem, de zsigeri reakció volt. - Mit vársz mit mondjak? – sima arccal méregettem a velem szemben álló alakot - Hogy élvezem ezt? Hogy csak erre vágyok? – a csak-ot talán túl erősen megnyomtam. - Hogy még egyszer bocsánatot kérjek? Hogy azt mondjam sajnálom? – oké, az első a jelenlegi, felettébb kellemes szituációra vonatkozott az utóbbi pedig arra, hogy félreléptem.- Ezerszer bánhatnám meg neked Logan, változtatna valamin? Téged nem érdekel a körülményeskedés –idéztem vissza talán túl tudálékosan az előbb elhangzó szavait. -Még mindig én vagyok, aki elbaszott mindent. – és olyan vagyok, mint egy kibaszott automata, aki csak a másik ismételgetésére képes. - Akkor is a feleséged voltam, amikor valaki belém élvezett, ahogy akkor is, amikor a WC mellett görnyedtem, egyedül. Amikor éjjel sírva aludtam el az ágyunkban, egyedül. – végülis igaz, én igen-t mondtam a jóban rosszbanra. De azt gondoltam, hogy ebben a sorozatban több lesz a jó, mint a rossz. - Te akartad, hogy ez legyen a vége?
Tényleg abba kell hagynom az ismételgetést, ettől úgy érzem, mintha óvodás lennék, aki nem tudna önállóan gondolkodni. De nem akartam… nem akartam jelenetet rendezni. Nem akartam a szemei közé szúrni, hogy - Igen, én tudom hogy mit tettem és tudom, hogy ki vagyok – helyesbítek: még keresem. - egyedül is ki tudom számolni a tetteim súlyát.  - amint megszünt köztünk a testi kontaktus, gyenge szellő hozta felém a teste illatát, és legszívesebben megfulladtam volna, csak ne kelljen emlékeznem. - Te tudod, hogy én miért vágytam szerető érintésekre? Bárkitől? Te ismered a tetteid hiányában keletkező űr nagyságát? – vonallá préselt ajkakkal néztem farkasszemet vele, ha még a teremben volt.Ha még érdekelte, hogy a Földön vagyok és beszélek. Ha hallotta,amit mondok.
Ellépve a faltól megdörzsöltem a nyakamat borító puha bőrt, aztán az arcomat.Kényszeres rendrakás történt, kívül ésbelül is. Gondolat gereblyézés és szoknyaigazítás.  - Aha, mondogasd csak magadnak – jegyzem meg csak magamnak és elindulnék kifelé a teremből, hogy megkeressem Georget, a diákjaimat, hogy lezárjuk ezt itt.

kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: It's you again - Jen vs Logan
It's you again - Jen vs Logan EmptySzomb. Feb. 08 2020, 11:35

Jennifer & Logan
• • You're so fuckin' special, I wish I was special

Ha arra vágytam volna, hogy valami körülményeskedjen vagy ne mondja az igazat vagy a vágyait a szemembe, akkor biztosan nem Jennifer lett volna az, akinek felteszem azt a kérdést, azt az egy kérdést, amire csak igennel felelhetett volna. És felelt is. Kétszer, mert a másodiknál már nem csak mi voltunk, hanem a tömeg is. Az előadásomat illető kérdés ha nem is hangzott el, rezignált pillantással mértem végig a nőt, aki beszélt. Arról, hogy mit akart kicsalni belőlem. Hogy olyan részleteket akart volna hallani tőlem, amit eddig elhallgattam. Előle is, nem csak a vérrokonaim előtt. Olyan részleteket, amit eddig csak és kizárólag a bajtársaimmal voltam hajlandó megbeszélni és a sereg pszichológusával. Jacqueline Wyatt olyan nő volt, akinek nem csak kényszerűségből hajtottam fejet, és olyan nő volt, akivel mióta civil voltam - úgy ahogy - nem találkoztam.
- Az egymásra utaltságról akar Tuckerman hallani - adtam meg a választ arra, amit úgy táncolt körbe képletesen, mintha éppen láva folyt volna körém. A szemeim a mozdulatait követték, azt, ahogy figyelt és talán az alkarjában érlelődő mozdulatsort, amivel felém akart nyúlni. Elérni, mert talán fizikálisabb minden könnyebb volt, mint bárhogyan másképp felém közelednie. Pontosan ezért nem is reagáltam le azt, amit kifejezetten rólam mondott.
ÉN érdeklem.. Nevetséges. Annak fényében, ami történt, rohadtul még csak egy légtérben sem kellene tartózkodnunk, nem hogy beszélgetni. Mert nem csak egyszerűen az érzelmek egymás iránt múltak el, hanem ahogy én belőle, úgy ő énbelőlem szakított ki egy részt, vértócsában fürdetve meg és belemélyesztve a sértettség és elhidegülés párosát. - Nem okozna gondot a lecsupaszított igazság. Még ha George vissza is akarna terelni a szerinte helyes mederbe - ha Jen még mindig ugyanolyan volt, mint régen, amikor még ismertem, akkor neki sem lesz problémája azzal, hogy a kollégát el kellene hallgattatnia.
Jennifer nagybátyja olyan sakkjátékos volt, akivel nem igazán lehetett szót érteni. Mindig ment a saját feje után és mindig ellenem próbált tenni, keresztbe tenni. Mert ha amúgy is elbaszott magánéletem volt, akkor basszunk már ki vele a hivatásában is. Kurta bólintás volt csak a Johnt illető tudásra, de ahelyett, hogy addig ütöttem volna a vasat és szidni kezdtem volna a lány rokonát a nő előtt, lenyeltem a békát. Mindennek megvolt a maga ideje és helye.
Kivéve annak a kiakadáshullámnak, amit Jen fejére borítottam a teremben. A megjegyzésére mérhetetlen düh öntött el, és azt hiszem, azonnal el is eresztettem, ahogy a szexet hozta szóba. Mégis milyen elbaszott gondolkodás volt az, hogy ezt az egyetlen témát hozta fel?
- Ezt most gondold át inkább - javasoltam nem túl nyugodt hangon, de a hallott kérdések nem először csapódtak le rajtam. Az én korábbi számonkéréseim sem kímélték őt korábban régebben, amikor ő az én feleségem volt. A válás kimondásakor a tárgyalóteremben már nem néztem a szemébe. Már nem volt hozzá több kérésem és a per végeztével ő is csak egy lett a sok közül. És mégsem. Az, hogy mást felpróbáljak, nem kellett sok idő, de egyikkel sem beszéltem túlságosan sokat, volt, akinek még csak a neve sem érdekelt, csak a teste. Csak az, hogy a felgyülemlett feszültség úgy távozzon belőlem, hogy közben nem hagyok holtat magam után és nem szegezem neki a fegyverem csövét mások homlokának. Pedig a késztetés megvolt bennem, ó nagyon is.
Jen olyan volt, mint egy ketrecbe zárt nagymacska, büszkeséggel eltelve. Nem futamodott meg tőlem és nem is rettegett, ami jó volt. Legalább valami nem változott meg köztünk az eltelt időszakban is, mégis én voltam az, aki kilépett abból az elfuserált közelségből. És nem csak azért, mert ő közém és a fal közé szorult, hanem mert kellett a tér, a távolság, hogy lehűtsem magam. Hogy újra logikussá és legfőképpen normálissá váljak, miközben a szavait szajkóztam a fejemben. Muszáj volt, hogy értelmet nyerjenek ezek a vádak, a kérdések.
- Senki nem azért házasodik meg, mert válni akar - ezt már valahol az emelvény környékén sikerült csak kimondanom, higgadt, visszafojtott indulattal. Nem, hazudok. Már nem volt bennem a hirtelen haragúság hulláma. Minden szavában ott volt a vád, az igazság, a kettőnk közé befurakodó távolság, és megválaszolhattam volna mindent. Mert mindegyik kérdésre volt válaszom. Az ember átértékeli magát és az életét, a fontossági sorrendet odaát, a holtak és bombák földjén. Ott, ahol nem mehet haza egy fárasztó nap után a saját ágyába és ahol még egy kibaszott katonai kajacsomag esetén sem tud meleg kaját maga elé tenni, nehogy mások - az ellenség - meglássa a gőzölgő étel nyomait.
Hagytam, hogy a csend kettőnk közé emelje súlyos falait, és még azt is, hogy Jen végre elmozduljon a fal mellől. Talán még három lépést is megtehetett, és talán a az ujjai már a kilincsért nyúltak, amikor ismét a nevét sikerült kimondani.
- Jen - fasza, legalább valamire még emlékszem. Csak fordulj felém! Ne nézz rám! - Az épp elég emlékeztető, hogy a hivatásom miatt már nem vagy mellettem. Szóval igen, tisztában vagyok azzal, hogy mit veszítettem el, de én legalább elfogadom, hogy van, ami megváltozott - néztem a szőke fürtjeit. Az arcának élét és a testének görbéit. Az enyém lehetne, de ennél minden sokkal komplikáltabb volt. Megmozdultam én is, felé lépve, és ha még nem menekült el előlem, tőlem, a múlt elől, amibe még mindig kapaszkodna, akkor csak mellette dőltem neki az ajtó másik, még csukott szárnyának, leengedve a torkomon a nő keserédes illatát.
- Csináljuk végig ezt a szar előadást anélkül, hogy egymás torkán kardot tolnánk le és kibeleznénk egymást. Legalább ott legyen minden normális - enyhültem meg felé, amit remélhetőleg nem értett félre. Mert mindig álltam a szavam. Ha évekkel ezelőtt azt mondtam, hogy pontosan csütörtök reggel 9:46-kor az ajtónk előtt fogok állni, akkor nem érdekelt más, sem parancs, sem pedig egy újabb küldetés. Mert ha megígértem Jennifernek valamit, akkor azt be is tartottam, bárkin is kellett keresztül lépnem vagy átgázolnom rajta. Csak ennyit jelentett. Régen.
Ha az ajtó nem volt még nyitva, akkor tettem róla, hogy kitáruljon az előttünk, és ha Jen nem ellenkezett velem, akkor előreengedtem őt, hogy a megfelelő terembe belépve ne késsünk túl sokat, csak egy kicsit. És ha oda is előttem lépett be, akkor végigropogtatva a gerincoszlopomat követtem az egykori Smith csípőmozgását, minden lépténél a tűsarkúnak köszönhetően. Nem igazán voltam kíváncsi a felharsanó, elvétett tapsolásokra. Nem hős voltam, csak egy a katonák közül, aki túlélte és aki a mai napig képes dolgozni. Aki nem szenved poszt-traumatikus stresszben és aki nem az alkoholért nyúlt, mert képtelen volt feldolgozni a látottakat.
George Tuckerman felvillanyozódó pillantással mért minket végig a pulpituson elhelyezett asztal és az azon lévő laptop mellől.
- Épp időben! - dörgölte össze a tenyereit. Egy biccentés neki köszönésképpen, gondterhelt képpel mértem fel a diákokat, akik csak az első sorban látszottak érdeklődőnek, a hátsó sorokban lévőek előtt már ott rejlett a telefonjuk, a nyitott laptop is. Jen alakjának szemrevételezése után lehúztam magamról a kabátot, a pulóver ujját is alkarig felgyűrve. Felkészültem, azt hiszem.
Tuckerman pedig megkapta a vírusmentes pendrive-om, amin csak egyetlen fájl szerepelt Irak névvel. Még eltéveszteni se tudta a ppt megnyitását.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: It's you again - Jen vs Logan
It's you again - Jen vs Logan Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
It's you again - Jen vs Logan
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Logan and Eric
» See you again ~ Liv&Logan
» Oh come on. | Logan & Paige
» Logan Q. Callahan
» Logan&Alyssa - I Know You

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: