New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 87 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 73 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Diana Armenis
tollából
Ma 16:14-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 16:08-kor
Benjamin Stanford
tollából
Ma 15:34-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 15:31-kor
Patrizia Ferrara
tollából
Ma 14:17-kor
Kira Mae Adams
tollából
Ma 13:32-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 12:39-kor
Sara Gloria Castillo
tollából
Ma 11:08-kor
Kaia Raven
tollából
Ma 7:57-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

tear yourself apart to entertain | sera x abel
Témanyitástear yourself apart to entertain | sera x abel
tear yourself apart to entertain | sera x abel EmptyHétf. 23 Dec. - 13:35

L O W    O N     S E L F E S T E E M
so you run on gasoline
Oh, she's sweet but a psycho, a little bit psycho... Vörösben és kékben lüktet az egész hely, az emberek, akár egy háromdimenziós film szemüveg nélkül. Már azt is nehéz meghatározni, vajon én látok-e csak kettőt mindenből; a bulizók halmaza a tánctér közepén egyetlen hatalmas tömegként pulzál, ugrál és simul és izzad és nevet, mást se látok, mint felvillanó arcokat, mielőtt ismét visszaolvadnának a tömegbe. Tammy és Haley, akikkel jöttem, már rég elvesztek valahol; előbbi összefutott az exével, aki immár nem az exe, legalábbis ezen este erejére már biztosan nem, utóbbi pedig összeszedett két Columbiás srácot; ha jól értettem, többek közt ők promottálták az egészet, ezért voltak ennyien az egyetemről. Az egyikük épp mellettem táncolt, felváltva simulva hozzám meg valamelyik bölcsészetis ribanchoz, aki úgy tekergett a figyelemért, hogy már majdnem megsajnáltam volna, ha nem ráz ki a hideg attól a szemfestéktől. Aki ilyen árnyalatú kéket választ, az megérdemli, hogy figyelmen kívül hagyják.
Nem mintha különösebben le kívántam volna nyűgözni a srácot. Ma nem volt kedvem bárkivel is hazamenni; táncolni akartam, fizettetni minden piámat, aztán valamikor hajnalban hazamenni, mikor valamelyik lány szívét épp összetörik azzal, hogy jól ott hagyja őket a lovagjuk a mosdóban. A srác nyilván másban reménykedett, de túl jól éreztem magamat ahhoz, hogy helyre tegyem. Elvégre, csak úgy hozta az italokat, kérdés nélkül, nem is az olcsóbbik fajtát.
Az utolsó kicsit jobban beütött, mint kellett volna. Már akkor éreztem, mikor az aljára értem; jól bírom a piát, talán apám hagyatéka, az egyetlen értékelhető. Ettől viszont hirtelen többet láttam, és kissé meg is sérültem, a magassarkúm kényelmetlenül bicsaklott ki, de elég volt megtámaszkodnom a pulton, hogy visszanyerjem a magabiztosságom.
Jól vagy? – olvasom le a srác szájáról. Valami fura kifejezés van az arcán, de lehet, hogy csak a villódzó fények okozzák.
Persze, csak megszédültem kicsit – Megkísérelem túlkiabálni a zenét, de aligha hallja, úgyhogy csak bólintok és vigyorgok a végén, aztán visszavezetem magam a tánctérre.  
Look, what you made me do, I'm with somebody new, dancing with a  stranger. Furán összefolynak a dalok. Alig pislogok egyet, és már egy következő van soron. What the fuck? You think that you cool, but you don't own a crown... Nem tudom, pontosan mennyi idő telhet el, talán tíz perc, de akár egy óra is lehet. Lassan kezdem úgy érezni, hogy nem kapok levegőt, a tüdőm hiába kiált oxigén után, nem találja meg az emberektől felmelegített közegben.
Kimegyek levegőzni egyet! – hajolok közelebb a sráchoz, aki jelenleg egyetlen állandó ismerősömet jelenti itt a közelemben; a lányok fogalmam sincs, hová tűntek, és fel-fel bukkannak ugyan ismerős arcok, de mindenki elvan a maga világában. Sokan több értelemben is; az egyik sarokban határozottan úgy vonaglik egy (vélhetően) fiú-lány páros, mint akik már rég hét dimenzióval odébb járnak.
Veled megyek! – bólint, és nehezemre esik visszatolni a helyére. A fejemet rázom, egyedül akarok lenni. Elég ránéznem a fejére, és egyértelmű, hogy még ha egy klubbon belül jó partinak számít is, biztos mérhetetlenül unalmas, úgyhogy az kell még nekem, hogy elkezdjen az apja cégével hencegni kint, ahol már hallom is, miféle faszságokat hord össze.
Maradj nyugodtan, öt perc az egész, visszajövök! – mondom. Legalább feltételezem, hogy ezt mondom. A szavak úgy jönnek ki a számon, mintha egyenest selyem folyna le a nyelvemről. Mosolyogva fordítok hátat, és amint kiverekszem magam a tömegből – gyakorlottan hárítva számtalan kutakodó kezet –, a hajamba túrva fújom ki magam. Nem akarok a hátsó kijárat felé menni, mert az a sikátorba vezet, és ott rendszerint vagy kefélnek, vagy hánynak. Néha a kettőt egyszerre. Ismerem a kidobót, és elég rám nézni; úgyis visszaenged majd.
Mielőtt azonban az ajtó közelébe érve elhagyhatnám a bár előtt kígyózó sorokat, egy erős kéz fonódik a csuklómra, és megállásra késztet. – Jobb, ha veled megyek! – közli a srác. Szemöldökráncolva próbálok visszaemlékezni a nevére, de nem járok sikerrel. Valami unalmas, mint... Paul vagy Cody vagy ilyesmi.
Nem, kösz, jobb lesz egyedül.
Ragaszkodom hozzá. Nehogy bajod legyen.
Az ismeretlen ködön át megcsendül egy vészjelző; megkísérlem kirántani a kezem az övéből, de túl erősen szorít, ez pedig olyan emlékképeket idéz fel, amiktől hevesebben kezd verni a szívem. Whiskey, szivar és izzadtságszag, egy enyémnél jóval nagyobb, szőrös test, ellentmondást nem tűrő szorítás, ha egy szót is szólsz, elmondom anyádnak, mindent elmondok...
Eressz el!
Csak segíteni akarok! – Nyájas mosoly ül az arcára, de valahogy nekem inkább vicsornak tűnik. Nem kell segítség, csak hagyjon békén; ennyit akarok. És kimenni a friss levegőre. Ezektől a spanyol számoktól kifolyni készül a fülem, és csak növeli a káoszt a fejemben.
Tudom, hogy az sem számítana, ha sikítanék, ebben a hangzavarban senki sem hallaná igazán. Mellettünk tucatnyian, mégis tök kegyedül érzem magamat, ahogy valami hevessel küzdök, ami kitörni készül a mellkasomból, és összeomlással fenyeget. Mielőtt azonban ez megtörténhetne, olyan hirtelen tűnik el a béklyó a csuklómról, hogy azt is megkérdőjelezem, ott volt-e egyáltalán. Felpillantva egy igazi futballista alkatú férfit látok, aki még a villódzó fények ellenére is túl öregnek tűnik ide, ellenben az oldalából tumorként kinövő szőke cicababájára. Mindkettejük felsőjét valami vöröses koktél borítja; Paul Cody nekik tolatott és kiöntötte a piájukat.
Nem várom meg, hogy a kétajtós szekrény atyai pofonnal küldje őt át egy másik épületbe a téglafalon keresztül. Ahogy a lábaim és a büszkeségem engedi, elsietek a helyszínről, és hagyom, hogy az embertömeg összezáródjon köztünk. Vissza-vissza pillantok, attól félve, hogy valahogy mégis követ. Épp hátrafelé nézek, mikor én magam is nekisétálok valakinek, akinek a válla erősen megüti a gégémet.
Hogy a...! Bozont? – Az előre bekészített káromkodás meglepett felismerésbe csap át, ahogy felismerem Daniel lakótársát, akit a közös vásárlást leszámítva nem láttam azóta. Mennyi idő telt el...? Pár hónap. Nem jártam sem a lakásuk környékén, sem... Nos, hullaházban. Az, hogy épp Ő jött el engem megfigyelni természetes közegemben (még ha tudom is, hogy nem ez a helyzet, ő nem a stalker fajta), teljesen váratlanul ér. Ő meg egy bulihely... Ilyet még a Star Trekben sem ötölnének ki.
Bozont! – Szándék szerint széles és vidám, valójában kissé ferde és bágyatag mosoly ül ki az arcomra. Mintha mi sem történt volna az előbb. – Hát te mit keresel itt? A szomszédban van a Comic Con?
Nevetek a saját viccemen. Bár amúgy se igen hallhatom a válaszát. Elemi erővel tör rám a rosszullét, egy pillanatra kihagy a látásom, és érzem, hogy előrefelé dőlök. Még épp idejében lépek előre, de így is meg kell kapaszkodnom benne, hogy ne essek pofára. – Hopp... Bocsika. – Úgy nevetek fel, mint egy idióta. Mintha nem lenne kínos; és nem is én lennék. Bárki irányítja is a végtagjaim és beszélteti a számat, nem én vagyok. – Nem tudom, mi van velem. Nem érzem túl jól magam...

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tear yourself apart to entertain | sera x abel
tear yourself apart to entertain | sera x abel EmptyPént. 27 Dec. - 23:34

to sera


- Ugye nem egyedül töltöd a karácsonyt? – kérdezte anyám, aggódó hangom. – Mert lemondhatjuk az utazást…
- Dehogy mondhatjuk le. Ráment ingem-gatyám – hallatszódott apám hangja, aki alighanem nem sejtette, hogy ezt én is hallom.
- Nyugi, én … elmegyek egy buliba.
- Szívem, a pizsamás barátaiddal nem igazán bulizol…
-Nem ők azok! És az uniformis, nem pizsama. A pizsamát talán szoktad gőzölni?
- Semmit se szoktam gőzölni – sóhajtott fel anya, és valahogy még ebbe is bele tudott csempészni némi szánalmat.
-Ez egy rendes buli. Lángokkal meg minden.
- Mégis milyen bulik vannak ott New Yorkban? – kérdezte anya.
- Hagyd, végre nem Jawákkal lóg a Star Trekből.
- Mondd meg apának, hogy hallom őt! És, hogy a Jawák a Star Warsban vannak!

Így jutottam el addig, hogy bejutottam egy elég elit buliba, röpke három óra sorban állás árán. Na meg, mert az előttem lévő lány összehányta az őrt, aki elküldte. Utánam pedig kijelentette, hogy egy ideig nem mehet be senki, mert megtelt a hely.
Nagyjából kiskorom óta nem karácsonyoztam a családom nélkül. Úgy értem, a nagy család nélkül. Idén azonban anya és apa kettesben töltik az ünnepeket, egyedül pedig nem akartam beállítani a Goldberg klánhoz. A többiek pedig leléptek. Kaylee és Dan a családhoz, Reagan pedig … kitudja, talán Hannah-val bulizik valahol, mindenesetre már egy napja nem láttam őt. Egyedül maradtam, de nem tétlen. Feldíszítettem magamnak az egész lakást, és annyit sütöttem és főztem, hogy egy hadsereget is elláthattam volna. Hogy miért? Remek kérdés. Először azt hittem, hogy rendezhetek házi karácsonyi bulit. Nos, hamar kiderült, hogy ehhez kéne Dan is. Másrészt pedig … nekem is kijár a karácsony. Még, ha a lakótársaimmal is. Ők kétszer karácsonyozhatnak, ha hazaérnek, míg én egyszer. Ez nekik jó üzlet, igaz?
Anya hívása után azonban úgy döntöttem, hogy nyakamba veszem a várost és bizonyítom, hogy igenis parti arc vagyok. Azért ezt a bulit választottam, mert majdnem biztos voltam benne, hogy nem jutok be és hazaballaghatok majd azzal a tudattal, hogy legalább megpróbáltam. A sors azonban közbeszólt.
Duplán is, mikor lényegében gégén vállalok valakit. Ha lett volna nálam pohár, akkor egész biztos elejtem ijedtemben, de ennek hiányában maradt, hogy rémülten forduljak meg, remélve, hogy az illetőnek nincsen futballozó méretű barátja, aki origamizhatna velem.
- Boz… mi? – ráztam meg a fejemet, meglepve pislogva a vöröshajú lányra. Sera. Nem felejtettem el a nevét. Ha akartam volna se nagyon sikerült volna, miután az illata hetekig kísértett. A pszichológusomnál kiderült, hogy sokszor illatról és nem arcról jegyzek meg embereket. Anya azt mondogatta kiskoromban, hogy különleges csodabogár vagyok. Nem sok hasznát vettem a suliban a férfi öltözőben.
- Sera… szia. Jó látni – kapcsoltam az első sokkból. Mikor is láttam utoljára? Ja igen, mikor elköltöttem a fél ösztöndíjamat arra, hogy vásároljak neki. Belátom, kissé gáz dolog így utólag. Főleg, hogy részben emiatt kellett másodállást vállalnom a vidámparkban, ahol tizenhárom éves srácok sértegetnek, pedig halálra kéne ijedniük tőlem.
- Nem, de … bárcsak. Nem, mintha ez a buli nem lenne jó. De sok ilyenre járok, ahhoz képest ez… elmegy – legyintettem, ahogy Dantől láttam sokszor már. Hazudni azt már magamtól (nem) tanultam meg. Nem olyan könnyű, ha az ember csak magának hazudhat, mert nincsenek barátai. Én mindig tudtam, hogy mikor hazudok. Lefutott meccs volt.
- Hé, vigyázz, mert… - elesel, de a mondat befejezése helyett inkább gyorsan elkapom a két vállát mielőtt rám zuhant volna. Jobban belegondolva… minek is kaptam el előtte? – Esetleg … nem ittál sokat? – kérdeztem, majd képzeletben tarkón vágtam magamat. Persze, hogy sokat ivott. Alighanem én voltam itt az egyetlen, aki ásványvizet kért (és nem kapott). Kocsival jöttem, nem hittem volna, hogy be is jutok.
-Hé, haver, bocsi, de … rosszul van – szóltam a srácnak, aki időközben befarolt Sera mögé, nem kevésbé ramaty állapotban. – Azt hiszem hánynia kell és… hé ott ingyen piát adnak? – mutattam valahova a tömegbe, mire a srác egyből eltűnt. Nem tudom, hogy a hányás vagy a pia volt-e az oka, de sikerrel jártam.
- Sera, nézz rám! A szemembe, az ott az állam – ha kellet akkor óvatosan megpróbáltam a feje két oldalánál fogva felém fordítani őt. – Hm… elég tágak a pupilláid. Ugye odafigyeltél az italod… italaidra? – kérdeztem, bár őszintén szólva nem tudom miért hittem, hogy tud majd válaszolni. Bár nem ez volt a szakterületem, de azért némileg értettem hozzá, hogyan jöjjek rá arra, ha valaki nem csak alkohollal dobta fel a buliját.
- Úgy is késő van és… meghalt a buli. Jobb lenne levegőznöd. Öhm… izé, várj segítek – átvetettem a karját a vállamon, jobb ötlet híján. Sajnos kézben aligha bírnám őt kivinni. Pedig Matthew McConaughey egész biztosan ezt csinálná, és őt bírják a nők. Folyamatos ”bocsi, utat kérek”-kel vágtam magunknak utat és léptem ki a helyről az oldalamon Serával, mire egyből beszabadult két ember a sorból.
- Van, aki érted jön? – kérdeztem őt már az utcán. Ilyen állapotban kétlem, hogy azt tudná egyáltalán, hogy hol lakik. Fenébe. Az utcán mégse hagyhatom őt. Visszaengedni pedig már nem fognak, hogy megkeresem a barátait. Ha azokkal jött. A telefonjáról pedig hiába hívnám őket, odabent a gondolataimat se hallottam, nemhogy a telefonomat.
- Kéne a kulcsom… megtudsz állni egy kicsit így? Várj, inkább… így, dőlj a falnak, ha érzed hogy elesnél – mondtam neki, miután leírtam vele egy félkört, hogy az épület fala felé legyen, miközben én a zsebemből előkotortam a kulcsomat. – Nem állok olyan messze, nyugi – mondtam, ahogy továbbra is próbáltam segíteni neki egyenesen járni, míg az autómhoz nem értünk.
Aligha 30 éves autókhoz volt szokva, főleg nem New Yorkban, de … Shelbyt csak kevesen tudták értékelni. Na jó, rajtam kívül senki. Serát kicsit az ajtótól távol döntöttem neki a falnak megint, mert az ajtó szorult és nem akartam fejbe verni, ahogy kinyitottam. Amennyire tudtam, segítettem neki beszállni az anyós ülésre is. – Van nálad lakcím kártya, vagy … bármi, amiből tudom, hogy hol laksz? – néztem rá kíváncsian, de … mégis miben reménykedem? Az ilyen lányokat személyi nélkül is beengedték már tizenhat éves korukban mindenhova. Bezzeg tőlem most is elkérték.
- A … szüleid? Vagy… pasid? Mármint, lehet csajod is persze, nincs azzal se baj. Ismerek pár meleget – egész pontosan kettőt, de ők pont egy pár… vagy inkább azok voltak, de vegyük őket egy párnak. És máris igaz a kijelentésem, ha egy kicsit máshogy is. – Na már nem úgy, hogy … én nem, száz százalék heteró vagyok – azt hiszem, de ezt már nem teszem hozzá. Én majdnem biztos vagyok benne, de lehet, hogy mások nem, és ezért nem nyitnak felém. Tizenkilenc éves koromig a nagyapám is melegnek hitt. Talán kicsit azóta is.
-  Jobban érzed magad? – fordultam aztán felé. Nem úgy nézett ki, mint aki jobban érezné magát. – Tudod, vigyázni kell a poharadra. A gimis bankettemen például megkínáltak punccsal, de poénból hashajtót tettek a poharamba és…  elhallgatok hirtelen, mikor realizálódik bennem, hogy a történet azzal ér véget, hogy … nos, ezt nem lehet szépen mondani. Azzal ér véget, hogy lényegében keresztbe szarni is sikerült a gatyámat. – Szóval vigyázni kell, sok a… szemét alak, aki kihasználja a… tudod, olyanokat, mint Te. Meg, mint az olyanokat, mint nem Te. Ja, tuti, hiszek az esélyegyenlőségben – még az öklömet is a levegőbe emeltem, bár nem feltétlen biztos, hogy ebben a témában kéne hirdetnem ezen nézetemet. A legjobb talán az lenne, ha meg se szólalnék, de ez sose ment valami jól. Egyszer még a suli pszichológus is ezt tanácsolta nekem, miután két óráig beszéltem… hozzá. Ezeknek a hülye pszichológusoknak semmi se jó.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tear yourself apart to entertain | sera x abel
tear yourself apart to entertain | sera x abel EmptySzomb. 11 Jan. - 23:24

L O W    O N     S E L F E S T E E M
so you run on gasoline
Részeg mosolyt ejtek meg Abel felé. Mit ejtek? Mást sem csinálok, azt leszámítva, hogy próbálok fókuszálni és nem hagyni, hogy elrántson magával a tömeg vagy a forgó terem. Tudom, hogy teljesen szürreális az itt léte, de valahogy, valamiért, inkább az az érzés tölt el, hogy én vagyok rossz helyen, vagy még inkább rossz testben. Mintha minden tagom magától mozogna, nekem nincs felettük semmi kontrollom; ráadásul nem szoktam rosszul lenni a piától.
Azt gondolom! – Kislányos vihogás tör ki belőlem. Jó újra látni, persze, hogy jó, nézzen csak rám! Vagy ne. Lehet, hogy a tekintete billent ki az egyensúlyomból. Bár a helyiség levegője sem segít, úgy érzem, mintha mindjárt megfulladnék, de képtelen vagyok vigyorgáson kívül mást csinálni. Amint megpillantottam Dan lakótársát, megfeledkeztem arról, miért is indultam. Mondjuk elég sokan tülekedtek körülöttünk a sorban, szóval talán egy üveg vízért. Az most jól esne.
Kérdez valamit, de a hangja mintha késleltetve jutna el hozzám, néhány pillanatig csak bambán pillogok rá, aztán elvigyorodom, és meglököm a vállát a mutatóujjammal. – Ne légy ilyen szégyellős, jártam már a… a szobádban is. Ha akarsz, hívj csak meg egyre! – Már csak azért is, mert ilyen helyekre amúgy sem pénzzel jövök, és az ingyen dolgokat nem utasítjuk vissza, csak kedvesen mosolygunk. Bozont pedig a múltkor is olyan rendes volt. Szinte már majdnem nem volt szívem elfogadni a pénzét.
Szinte.
Az ilyen helyek nem arról híresek, hogy különösebben szellősek lennének, főleg ünnepek alkalmával, a legtöbben nem szeretnék a szüleikkel tölteni az ünnepeket, és inkább felszednek valakit; sokszor még szeretni is szoktam a körülöttem hemzsegőket, hogy a karomat se lehet kinyújtani; volt benne valami… Nem is tudom. Összetartozás. Mintha nem lennék egyedül. Olyasmi, mint ami a meccseken önti el néha az embert.
Most mégse akarom, hogy legyenek körülöttem. Legszívesebben addig rohannék, míg senki sincs itt, de egyrészt nem tudok lépni, másrészt New Yorkban még a legkisebb kertvárosi utcácskában sem lehetsz egyedül. Undorova borzongok meg, mikor érzek egy kezet a hátsó felem közelében. Úgy tapogatózik, mintha kilincset keresne; most nincs bennem annyi, hogy hátraforduljak, és egy isteneset keverjek le neki. Bozont viszont helyettem is megteszi; már a maga módján. Nem hallom, mit mond, mert besípol a fülem, mintha egy hűtő duruzsolna mellettem, de hatásos; legalábbis a srác máshol keresi az ajtaját.
Lehunyom a szemem, hogy ne kavarodjon fel a gyomrom a villódzó fényektől, de még a szemhéjamon át is látom a villogást. Aztán hallom, hogy a nevemen szólít, és meglepően határozottan szól rám, hogy nézzek rá. Én próbálok, de nehezek a szempilláim, mintha hajnali hatkor akarnék felkelni. Végül nagy nehezen sikerül, de ösztönösen magam elé nézek. Vajon lekvár maradt az állán, megvágta magát, vagy az egy pattanás? Mindig azt hittem, hogy ha elmúlsz tizennyolc, nem lesz többé. Nagyon szomorú voltam, mikor kiderült, hogy de.
Figyelni…? Mindegyik nagyon finom volt – vonom meg a vállam. Miért kérdezget az italomról? Dave-től kaptam őket. Vagy Fran. Vagy Brad… tudom is én, mi a neve. Bozont biztos finomabbat hozott volna, kettőt is, de csak az egyik lenne az enyém, a másik meg az övé, mert tutira biztosra veszem, hogy koktélos típus, csak nem mer rendelni.
Levegő? Az jó lenne. – Oda indultam, csak aztán… nekem jöttél. Az csúnya volt. De velem jöhetsz – ajánlom fel neki vigyorogva, aztán belékarolok, már csak azért is, hogy ne boruljak fel. Kicsit közelebb hajolva kiabálom a fülébe, hogy túlharsogjam a zenét: – Egy küldetés. Mint a … a hobbitos izében!
Úgy intek búcsút a vaskosnyakú biztonságiőrnek, mintha külön ő invitált volna.
A magassarkúm minden pillanatban azzal fenyeget, hogy kicsúszik alólam, úgyhogy egyáltalán nem ellenkezem, hogy Bozont ilyen önzetlen kis hobbit módjára kísér ki. Felettébb öntudatosan végzi a dolgát, ha így halad, Szauronnak esélye se lesz. – Értem? Hova? – ráncolom a szemöldököm, de aztán meg is feledkezem a kérdésről, mert arcon csap a hűvös levegő.
New York utcáit nem lehet azzal vádolni, hogy különösebben illatoznának, pláne nyáron, mikor néha elhal a szél, és bennragad a nagyváros bűze az utcákon. Télen az ember orrában túl sok takony van, hogy bármit érezzen; most viszont, viszonylagos szélcsendben, jól esik a hideg szellő. Egy kicsit elűzi a kábulatot; a helyét pedig rögtön átveszi a rosszullét. Az első félkört, amibe Abel vont, még kibírtam; mikor azonban a parkolóban ismét a hideg, nedves téglafalat éreztem a vállamnak dőlni, nem tudtam visszafogni magam, és nem túl nőies hörgéssel adtam meg magam a torkomba toluló kisrókának.
Remegő tagokkal törlöm meg a számat. Mintha hirtelen lerántottak volna rólam egy finom meleg paplant, és kidobtak volna a tundra közepére. A látásom is tisztult egy kicsit, de ez nem nyugtatott meg; sőt, egy kissé meg is rémisztett. Tényleg nem szoktam rosszul lenni; pláne nem falakat leokádni. Én Seraphina Graham vagyok, nem valami heroinfüggő csöves. Mi a fene történt?
Óvatosan pillantok Abelre, aztán a fejemet fogva felegyenesedem és hátravetem a hajam a vállam felett. Hánytam. Megtörtént. Na és? Könnyebb lenne magabiztosnak tűnni, ha nem tömtek volna vattát az agyam helyére. Úgyhogy nyilván hagytam, hogy Abel segítsen beülni, és nyilván sokkal kevésbé volt elegáns, mint illett volna. Abban sem vagyok biztos, hogy nem-e lógott ki közben olyasmi, aminek nem kellett volna; meg abban sem, vajon kint vagy bent van-e inkább kínai kaja szag.
Jártam már ebben a kocsiban, úgyhogy nem lep meg, hogy mennyire… ramaty állapotban van. Jóformán csoda, hogy még nem esett le az alja, aztán Bozont hajthatná lábbal, mint abban a kőkorszakos mesében.
Erre a gondolatra, a képzelt képre, megállíthatatlanul tör fel belőlem a nevetés. – Nekem kéne vezetnem – mondom két nevetőroham között. – Te inkább Béni vagy. – Annyira elmélyülten kezdem dúdolgatni a főcímdalt, hogy majdnem figyelmen kívül hagytam a kérdését. – Nem akarok hazamenni – fintorgok. Nem, sikítja az elmém a mostohaapám gondolatára. Biztos miatta vagyok ilyen. Megint. Nem mehetek haza, egyszerűen nem.
Ismerek egy prostit Bronxban – nézek ki az ablakon mélán, aztán, még mindig a fejtámlának döntve a fejem, Bozont felé fordulok. – Kedves. Kedvelnéd. Biztos adna baráti kedvezményt… El akarsz menni hozzá?... Keresünk mellé egy Imát. – Fergeteges a humorom. Miért mondta az anyám, hogy a külsőmmel kell boldogulnom? Ez is megy. Dögös humorista úgyse sok van. Bozont biztos megvenne minden jegyet a show-ra.
Makog arról, hogy ő nem meleg. Tök cuki, és még csak nem is tudja. Mint azok a kiskutyák, amik már nem olyan picik, de még nem is nagyok, hirtelen nőttek, és elesnek a saját lábukban, mert még nem érzik, mekkora. A hozzá közelebb lévő kezemet felemelem, és szándékom szerint óvatosan, valójában kicsit csattogósan megpaskolom az arcát. – Édi vagy – vigyorgom. – Édi Béni.
El tudnék aludni itt az ülésben, pedig egyáltalán nem kényelmes, de a fáradtság elemi erővel tör rám. Nem tudom, ez mi lehet. Néha érzek hasonlót, mikor túl sok fájdalomcsillapítót veszek be, és mintha a levegő a pórusaimon keresztül szívná ki az energiáimat, de most nem történt ilyesmi; ennyire nem vagyok ostoba, még tettetés szempontjából sem.
Valami kusza gondolatgombóc tolódik előre az elmémben, ami logikai kapcsolatokat keres a helyzet, a történések és Abel elejtett mondatai között, de túl fáradt vagyok, hogy levonjam a konklúziót. – Olyan szomorú dolgok jönnek ki a szádon – jelentem ki lefelé konyuló ajkakkal. Mint azok a kétlábú kisállatok, aminek kerekesszéke van. Mozognak, persze, de akkor is nagyon szomorú. – Kihasználni? Mit használ ki? – Most már nem csak szomorú, amiket mond, de még értelmetlen is. Elhalad az utcán mellettünk egy autó, és a fényszórója egyenesen a retinámba világít. Összeszorítom a szemeim, de azután is foltok ugrálnak előttem, hogy már rég elhajtotott, és a világ megint forogni kezd. – Állítsd meg az autót – mondom, vagy inkább kiabálom, mielőtt kinyitnám az ajtót, és az aszfaltra hánynék egy adag epét. Valahol regisztrálom az agyam mélyén, hogy igazából nem kellett megállni, mert még el sem indultunk, de nem törődöm vele.
Olyan, mintha a gondolataimnak nem lenne vége, eharapott szóként lebegnek a levegőben, és nem igen tudom, mi történik, de a szégyen azért itt tornyosul bennem. Épp akkor jön ki egy csapat a klubból, amikor én visszatornázom magam az ülésbe, és lehetetlen nem észrevenni, ahogy felém mutogatnak. Nyilván látták a produkcióm.
Ez gáz. Nagyon gáz. Sírásra görbülő szájjal csukom be az ajtót, az is lehet, hogy nem is rendesen, de minden erő kiszállt belőlem. Összébb húzom magamon az évszakhoz nem annyira, de a ruhámhoz eléggé passzoló bőrkabátomat. – Vigyél haza. Kérlek – szipogom. Nem fogok sírni, pedig megérdemelném. Ijesztő, hogy fogalmam sincs, mi történik. – Aludni akarok.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tear yourself apart to entertain | sera x abel
tear yourself apart to entertain | sera x abel EmptyKedd 21 Jan. - 22:02

to sera


Ami azt illeti, nem akartam meghívni még egy… vagy több italra. Ami kicsit fura. Mármint, nem az, tekintve, hogy a vesémet is feltettem az eBay-re, de egy ilyen felajánlásra alighanem az kéne legyen az első gondolatom, hogy „naná”. Az én első gondolatom azonban inkább egy… negyvenes nyári tábor felelőssé. Azaz, hogy túl sokat ivott és nem ártana olyan levegőt szívnia, amitől az ember nem áll be totál. Meglehet, hogy rám csak azért nem hat, mert kissé taknyos vagyok. A Goldberg gének tehetnek róla, öltözhetek akármilyen melegen télen, szinte tuti, hogy megfázom.
Kicsit úgy érzem magam, mint Batman. Igaz, én nem bohócokat verek félholtra, de megmentettem egy ittas lányt egy udvariatlan udvarlótól. Köznapi nevén büdös bunkótól. Kár, hogy ebből Sera úgyse fog emlékezni semmire se majd. Pont, mint Mandy Atkins másodikban. Könnyen lehet, hogy én mentettem meg attól, hogy egy kocsiban veszítse el a szüzességét, mikor telibe hánytam a pasija autójának ablakát, erre mit kapok? Azt hitte, hogy kukkoltam és megrugdosott. Nem először vert meg egy lány már akkor, így csak fele annyira fájt. Habár azzal a magassarkúval elég lett volna rúgnia, taposni már igazán felesleges volt.
- Hát azt nem kétlem – értettem vele egyet, ahogy a pupilláját figyeltem. Kicsit tovább, mint indokolt lett volna, úgyhogy végül egy torokköszörüléssel néztem félre, hogy megtaláljam a kivezető utat. Mikor Batman nem ér rá, hétköznapi hősökre van szükség.
- Technikailag igazából te jöttél… oké, akkor menjünk – akadok meg és kezdek új mondatot, mikor belém karol és átveszi az irányítást. Mindezt úgy, hogy lényegében én tartom őt. Ezt vajon tanítják, vagy születni kell ilyennek? Egyesek csak úgy ragyognak a magabiztosságtól, míg az olyanok, mint én, képregényeket rajzolnak, ahol magabiztosak lehetnek. A fura az, hogy még ott is mindig legyőznek és másé a lány. Ki érti ezt?
- Gyűrűk Ura rajongó vagy? – pillantottam rá kissé lelkesen, de egyből megbántam. – Ja, én se – ráztam aztán meg a fejemet egy kissé túlzottan is flegmára sikeredett vállrántás után. Én aztán sose öltöztem tizenegy évesen Gandalfnak. És sose csúfolt senki se amiatt, hogy akkora voltam akkoriban, mint egy hobbit.
Kissé megrendülve nézem, ahogy Sera elhányja magát. Na nem mintha velem ne történt volna ilyen. Csak én nem az alkoholtól, hanem… nos, igazából minden más miatt hánytam már el magam. Viszont mást hányni látni kissé kellemetlen érzés. Főleg, hogy ennyire … szóval ilyen. – Várj csak, van a kocsiban törlőkendő! – ezzel pedig a felsőtestem eltűnt az anyós ülésen, hogy a kesztyűtartóból egy nedves törlőkendőt tartalmazó dobozzal kínáljam őt meg. Finom illata van, szóval kitudja mennyire van szüksége belőle. Övé az egész doboz.
Miután segítettem beszállni neki, ami igazából olyan volt, mintha behajtogattam volna a kocsiba, gyorsan átfutottam a másik oldalra, mielőtt esetleg kedve támadt volna vezetni. Egyszer már ráfáztam erre.
- Nem hinném, hogy az túl jó … - ötlet, csakhogy kissé furcsállva kapom felé a fejemet a párhuzam hallatán. Nem tudom, hogy ez most jól kéne essen, vagy bántsa inkább az önérzetem? Áh, inkább előbbi. Ha az ember hozzá van szokva ahhoz, hogy nyíltan sértegetik, akkor kapva kap egy nem egyértelmű bókért is. – Oké, de… itt se maradhatsz. Mármint, a kocsiba igen, én szívesen látlak, de… nem túl kényelmes itt aludni. Próbáltam már, de nem sokáig bírtam – tizenhárom éves voltam és összevesztem anyával. Apa kocsija volt még akkoriben Shelby, bele költöztem és úgy fél napig bírtam, mert anya fasírtot csinált. Átkozott fasírt. Lezárta a háborút.
Úgy nyelek kis híján félre, hogy még csak nem is ittam semmit. A prosti említését hallva úgy kaptam felé a fejemet, ahogy apára is néztem, mikor leült velem beszélgetni, hogy nyugodtan elmondhatom neki, ha más vagyok. Nem tudom, hogy csalódott-e vagy sem, mikor kiderült, hogy tuti heteró vagyok. – Nem! Én … mármint biztos kedves és… nagyon figyelmes vagy, de … te voltál már nála? – nem épp úgy fejezem be a mondatot, ahogy akartam, de győzött a kíváncsiság. – Mármint, te és ő… vagy… -  inkább elszakítottam a tekintetemet Serától, próbálva így véget vetni a kínos kérdés áradatnak, mielőtt még elszabadulna. Sose voltam prostival. Ami azt illeti, kicsit félek tőlük. Mármint, nem attól, hogy elkapok valamit, hanem…. tőlük. Ijesztő, hogy van, aki ilyen könnyen kezeli a szexet. Én még a pólómat se szeretem levenni. Elég sok problémával és kék-zöld folttal jár az is, hogy csak sötétben tudok átöltözni.
Szóval a Béni bók volt. Kissé zavartan, de egyértelműen elégedetten mosolygok el, mikor Sera megpaskolja az arcomat. Csakhogy utána érkezik a feketeleves. – Hát ezt nem mondod először – sóhajtottam fel. Ami azt illeti, sokszor megkaptam már, hogy talán nem ártana elvégezni egy orvosi beavatkozást a hangszálaimon. Egyszer még anya is csak annyit tanácsolt egy randim előtt, hogy lehetőleg ne beszéljek. Egy órával előbb értem oda, szóval felhívtam a lányt és annyit beszéltem, hogy végül nem jött el.
Hát öööhm – kezdek bele, de nem jutok sokáig. Kicsit úgy érzem magam, mintha egy gyereknek kéne elmagyaráznom, hogy mi a szex. Pedig Sera biztos, hogy nagyon jól tudja mi az. – El se ind…  rázom meg a fejemet, de mikor felé nézek, ő már félig kint van a kocsiból. Legalább nem szegény Shelbyt hányta le. A kormányon doboltam, Serát nézve, hátha kell segítség neki.
- Oké, de …  még mindig nem tudom, hogy hol lakik. Ennek a felemlegetését viszont elvetem, mert előzőleg se járt sikerrel. – Rendben. Csak kösd be magad. Várj, segítek, mert kissé akad – tulajdonképpen nagyon akad, van egy sajátos technikája, ami a húzd-nyomd-húzd-húzd-húzd-balra rántsd-majd fel elven nyugszik, ezért inkább áthajoltam a térfelére, hogy ezt ne neki kelljen kitapasztalnia. Amint pedig már a biztonsági öv átölelte őt, a gázba is tapostam.
Az úton nem igazán beszéltem, annyit javasoltam Serának, hogy próbáljon meg kissé pihenni, az út egyébként se volt olyan hosszú, és szerencsére még a forgalom is velünk volt. A parkolásnál ugyan volt egy kis gondom, mert Shelby nem éppen az a kis darab, de végül Serát kisegítve eljutottunk a lift segítségével a lakásig.
Üdv újra itt! – tártam szélesre az ajtót, betámogatva Serát, ha kellett, hogy aztán kulcsra zárjam azt. Ünnepek és mi egyéb, de ez még mindig New York. Az első itteni napomon ellopták a tárcámat. Kétszer.
- Segítsek levetkőzni? Mármint… - jézus, Abel. Előbb kínáld meg vízzel legalább, vagy valami. – Csak add a kabátod, elrakom – javítom ki magamat, majd amint azt elintéztem visszatértem. – Ami a díszítést illeti ez… egyedül vagyok, csak… kellett egy kis ünnepi hangulat. Mindenki lelépett, a szüleim elárultak – oké, kissé túlzok, de inkább nyaralnak ilyenkor, minthogy a huszonhat éves fiúkkal legyenek. Árulók. – A bulim pedig… véget ért – konstatáltam kissé csalódottan, ahogy az órámra pillantottam. Még csak vissza se mondta a meghívókat senki sem. Ez aztán az érdektelenség.
– Összedobok pár szendvicset is, az megmarad benned, addig… lezuhanyozhatnál. Ha akarsz. De szerintem jó lenne, tudod… felfrissít kicsit. Kaylee és Reagan cuccai vannak a jobb oldalon a szekrényben – elvégre, gondolom női illatot szeretne. Az én olcsó, kínaiban vett tusfürdőmet aligha neki találták ki. Mint mondtam, spórolnom kell. – Oh, és várj ezt idd meg! – nyomtam a kezébe gyorsan egy pohár vizet a csaphoz rohanva a konyhában.  Az alkohol dehidratál. Ha legközelebb innál – és gondolom fog, mert az ilyen lányok szoktak. – akkor egyél közben valamit és igyál sokat. A szervezeted vízegyensúlyát az antidiuretikus hormon szabályozza, ami még a vizeletből is képes a vizet visszajuttatni a vérbe, ha szükséges. Az alkohol az antidiuretikus hormont nem bírja, gátolja – magyaráztam kissé túlzottan is sokáig. Józanul se biztos, hogy értené miről beszélek, úgyhogy nem tudom miért nem beszélem inkább a közös nyelvet. – Tessék, egyél egy kis sütit is, addig szerzek neked törülközőt meg valami cuccot alváshoz – toltam elé a tányért, majd olyan gyorsasággal robogtam Kaylee szobája felé, hogy a gyalogkakukk is megirigyelte volna. A múltkor már leszúrt, hogy ne öltöztessek idegen lányokat az ő cuccaival, de … nem is tudom, vészhelyzeti protokoll? Kaylee igazi védőszent, ezzel most ő is biztos egyetértene.
-  Tessék, ezek jók lesznek rád. Remélem – teszem hozzá, de igazából biztos vagyok benne. Nem vagyok rá büszke, de egyrészt sokat bámultam őt már a múltkor is, plusz elég hosszú és vaskos számlát fizettem miután ruhákat vettem neki és … valamiért minden méret megragadt a fejemben. – Ha bármi bajod lenne akkor szólj, oké? Van csúszásgátlónk a fürdőben, de azért csak óvatosan, én is mindig elesek. Oké, akkor… még találkozunk – bólintottam mélyen, gyorsan a konyhába sietve, hogy ne kelljen ezért magyarázkodnom. A szendvics csinálás leköt. Egy darabig, ugyanis gyerekként barátok híján gyakran szórakoztattam magamat a konyhában, ami miatt olyan voltam, mint Flash.
Amíg Sera zuhanyzott, elintéztem a szobákat is. Park kiköltözött, szóval lett egy üres ágyam. Nem önző okok vezéreltek, hogy pár méterre a sajátomtól ágyaztam meg neki, ez csak … óvatosság. Alighanem tettek valami drogot az italába, vagy ő maga szedte be rosszabb esetben, szóval oda kell rá figyelni. Amit úgy tehetek meg a legkönnyebben, ha nincs tőlem túl messze. Ez csak… lovagiasság. Semmi hátsó szándék. De a biztonság kedvéért az összes szobában megágyaztam.
- Jobban vagy? – érdeklődtem, mikor kijött a fürdőből. – Hatalmas szerencséd van, mert szabadon választhatsz, hogy hol lesz a priccsed – bizony, ennyire menő vagyok, hogy ilyen szavakat is ismerek. – Arra Kaylee és Reagan szobái vannak, ott Dané, de … azt már ismered és az enyémet is. A szobatársam kiköltözött, szóval ott most van egy üres hely. Elég üres a lakás most, hogy mindenki a családjával van, vagy… felejteni próbálja a családját – meséltem tovább, a konyhaasztalhoz invitálva őt, ahol kész svédasztal volt. Utólag, beismerem, hogy nem volt épp a legjobb ötlet egy lakomára készülni, mert ennyi kaja tuti nem fér be a hűtőbe, hogy ott várja Dan-t. Nincsenek illúzióm, hogy mindent megeszik majd. Van egy elméletem is, miszerint volt egy ikertestvére, akit még az anyaméhben falt fel. Ott kezdődhetett minden.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tear yourself apart to entertain | sera x abel
tear yourself apart to entertain | sera x abel EmptyKedd 28 Jan. - 13:47

L O W    O N     S E L F E S T E E M
so you run on gasoline

Nem veszem észre, mikor érkezünk meg; igazából annak a nagy része sincs meg, hogy egyáltalán elindultunk. Mintha egy pillanatra lehunytam volna a szemem, még a parkolóban, aztán mire kinyitottam, már egy ajtót nyitottak ki előttem, és egy félig ismerős lakással szemezek. – Kinek van szülinapja? – szalad ki belőlem a kérdés, mert csak annyit fogok fel a környezetből, hogy fel van díszítve. A hatalmas, millió különböző színben pompázó karácsonyfa már elkerüli a figyelmemet. Valahogy. – Boldog szülinapoooooot! – kiáltom be az üres lakásba, és kuncogok a saját hangomon.
Aztán Bozonton is. – Miért? Szeretnél? – pislogok fel rá, aztán elnevetem magam, és a karjába kapaszkodva lengek ki, igazából rajta lógok, mint egy koala. – Csak mondd meg, Bozont! – A kabátomat kéri, azt hiszem, legalábbis azután nyúl, én pedig magamban valami beazonosíthatatlan dalt dudorászva engedem neki; igazából kipördülök belőle.
Taaalk to me baby… I’m goooing blind from this… nem tudom a dalszövegeeet! – Majdnem nekipördülök a karácsonyfának, de még időben megállok. Vagyis, gondolom, hogy megállok, mert a világ tovább forog. Sikerült ráfókuszálnom egy aranyszínű gömbre, amiben a saját tükörképem látom. – Tényleg ekkora a fejem? – hunyorgok rá a gömbre, de Abel is válaszolhat. Igazából gyorsan elengedem a kérdést, mert valamitől besípol a fülem. Lehunyom a szemem, az egyik kezem a halántékomhoz tapasztom, és vakon eltapogatózom vissza.
A buli… Sosem ér véget! – jelentem ki határozottan, oktató jelleggel emelve fel a mutatóujjam. A világ csak nem akar megállni, szóval muszáj vagyunk vele pörögni, nem? – Akarsz ugrálni a kanapén? Én igen. – De ő inkább szendvicset enne, micsoda férfi, a legrosszabb értelemben. Miért akarnak folyton enni? Az utolsó dolog, aminek meg szabad fordulnia a fejemben, az az evés. Már csak azért is, mert még mindig érzem az epe ízét a számban. Fujj.
Nem akarok fürödni! – Szemöldökeim összefutnak, alsó ajkam pedig duzzogva fordul lefelé, mert valamiért a fürdés most nagyon felesleges dolognak tűnik, és túl sok mozdulatnak. Kifutottam a mozdulatokból. Igazából legszívesebben elterülnék a padlón, mint egy vízicsillag, és hagynám, hogy elsodorjanak a láthatatlan hullámok, amik a bőrömet simogatják, de félek, hogy a végén odaragadok. – Ragad a padlód – indoklom meg végül neki is; hangsúlyom alapján úgy, mintha teljesen magátólértetődőnek kellene lennie. – Vízicsillag vagyok, nem velcro!
Az égbe dobnám a kezeim, amiért azzal vádolna, hogy tépőzáras vagyok, pedig már az ovis overálomon is megtagadtam a használatát, de ekkor megelőz engem, és a kezembe nyom egy pohár… valamit. Reflexből húzom le az egészet, mint egy nagyon, nagyon nagy felest. Aztán mondani is próbál nekem valamit a dehidratációról, ami egy vízicsillagnál nyilván veszélyes, de túlzottan lefoglal, hogy próbáljak nem odahányni a fal tövébe. Túl sok volt a gyomromnak az újonnan jött tartalom.
A süteményre viszont úgy nézek, mintha méreg volna. – Biztos vagy benne, hogy ez nem hízlal? – szólnék utána, de ő már messze jár, és nem vagyok biztos benne, hogy nem-e a torta űzte el. Bizonytalanul bökdösöm a pulton, attól félve, hogy felrobban. Úgyhogy inkább eltolom magamtól, épp egyidőben azzal, hogy Bozont visszaér, és felém nyújt valami… valami nagyon szomorút. – Ez nem az én színem – állapítom meg összefolyó szavakkal. A nyelvem egészen viccesen nehéz. Részegen még nem sokat beszéltem ruhákról; az ember pont azért iszik, hogy ne kelljen a csúnya dolgokról gondolkodnia. – Én egyértelműen meleg tavasz típus vagyok. Ez… itt… Legjobb esetben is sötét ősz.
Tudom én, hogy Bozont nincs a toppon, de azt azért még neki is látnia kell, hogy a hajam üti a narancsot.
És… Tapsi Hapsit.
De inkább ez, mint a torta. Úgyhogy nagy egyesen felállok és elveszem tőle a holmit, aztán azt is hagyom, hogy irányba állítson, mert józanul eltájékozódom, de így kicsit… egyforma minden ajtó. A nevetős-mosolygós hangulatom egészen addig tart, míg egyedül nem maradok a csempézett helyiségben, aminek fertőtlenítő szaga van. A tisztítószer elönti az agyamat, és meg is szédülök (bár az minden egyéb is lehet), de sikerül megkapaszkodnom a mosdóban. A fürdőszoba túlzott tisztasága évekkel ezelőttre hajít vissza, és olyan képeket fest elém, amiket rég megpróbáltam elfeledni. Remegő kezekkel engedem meg a vizet, a felakasztott zuhanyfejből pedig eső módjára csapódnak le a cseppek. Kintről hallom a járkálást, mégis, mintha egy világgal odébb lenne; pont mint anya volt, akinek nem mondhatok el semmit, és egyébként is minden az én hibám. Akkoriban a hálóruhámat magamon hagyva másztam néha a zuhany alá, mert az anyag szálaiba, a bőröm pórusaiba itatódott valami mérgező és fájdalmas, amit áztatással se lehetett eltűntetni.
A vízcseppek a szemembe mossák a sminkem, csíp és éget, de legalább egy kicsit a valóságban tart. A hajam elnehezedik a víztől, és csukott szemmel, ösztönösen nyúlnék a samponom után, de a csempét markolom. Egy kicsit elfelejtettem, hogy nem otthon vagyok.
Szívesen lefeküdtem volna a kádban, és hagytam volna, hogy a forró víz csobogjon rám, de végül, baleset és jókedv nélkül topogok ki a fürdőből, hogy egyenesen Bozontba fussak. Megpróbáltam leitatni a vizet a hajamról, de nehezek a karjaim, úgyhogy inkább csak összefogtam egy hajgumival, de így is csöpög némi víz a padlóra, és végigfut a lapockáim között.
Álmos vagyok – jelentem ki, nem igazán válaszolva a kérdésre. Tényleg csak aludni akarok; holnapra talán elmúlik ez a fura, tompa nyomás a mellkasomban és a vattával kitömött fejemet, amitől minden olyan lassú. – A micsodám…? Az valami zsidó dolog?
Félrebillentett fejjel figyelem az asztalt, ami kezdte alátámasztani, hogy tényleg meg akar hízlalni. Mint abban a mesében, a Júlia és Ró… nem, az másik. – Mennyi ideig fürödtem? – szól inkább a kérdés. Elég sok itt az étel. – Vagy vannak ilyen kis… Manóid? Mint abban a filmben… Csenő Manók…Vagy a Disney hercegnők. Te Disney hercegnő vagy? A hajad elég szép. De az egereid rúgd ki. Borzasztó a divatérzékük.
A hatás kedvéért ujjaim közé csippentem a rajta lévő pólót, és grimaszolva megrángatom. – Anyukád vette, ugye? Mert akkor… viseld büszkén. Csúnyán, de büszkén. Mert szeret. Olyan, mintha mindig megölelne… Az enyém nem szokott – állapítom meg lekonyuló ajkakkal. – Azt inkább a férfianak tartogatja. Tudod, az anyám hatalmas ringyó. A tiéd nem, ugye? Nem, biztos nem. Túl cuki vagy ahhoz – lapogatom meg az arcát. Aztán kis híján a képébe ásítok. – Egy ágy kell. Merre is…? Arra.
A folyosón flippergolyó módjára közlekedem végig, magam mögött sejtve Abelt. Úgy nyitok be a szobájába, mintha lebuktatni szándékoznék valakit, lendületes mozdulattal, a kilincs majdnem maga után húz. Nehézkes léptekkel, a végtagjaimat szinte húzva magam után dőlök le az ágyra, ami azt hiszem, nem az övé; amint a fejem a párnára kerül, a szemhéjaim elnehezednek, de nem tudok úgy aludni, hogy nem vagyok betakarózva. Ami viszont alattam van. És csak nagy nyűglődések avagy az ő segítségével tudom kitornázni magam alól anélkül, hogy fel kelljen kelnem.
Van ölelős párnád? – ráncolom a szemöldökömet rá. Kell valami a mellkasomhoz és a hasamhoz, hogy ne legyen ennyire üres. Körbenézek a szobában, de a saját párnáján kívül nem látok megfelelőt. Aztán mielőtt odébb léphetne, kinyújtom a kezem, és a csuklójára fogok. – Ne menj el. Legyél az ölelős párnám.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tear yourself apart to entertain | sera x abel
tear yourself apart to entertain | sera x abel EmptySzer. 12 Feb. - 19:44

to sera


- Mi? Nem, dehogyis, vagy hát… lenne olyan helyzet, de …-   ez nem az. Sajnos. A legtöbb pillanatom nem olyan, hogy levetkőztehetnék valakit és még kevesebb az olyan pillanat, mikor a másik is ezt akarná. Sera határozottan olyan lány, akinek a kabátját tartom, míg a kétméteres, izompacsirta pasijával smárol. Ennek az igazságtalanságával már rég megbarátkoztam, de még most is rossz érzés. Pedig megfogadtam Brian-nek bosszúból, hogy egy nap, legyen az tíz, húsz, vagy harminc év múlva, olyan szép nővel állítok be az osztálytalálkozóra, amilyet még sose látott. Szerencsémre, ha ez nem is jön össze, úgyse fog emlékezni rá, mert addigra elissza az agyát.
-  Sweet-sweet craving, Let's lose our minds and go fucking crazy – folytatom helyette a refrént mosolyogva. – Anya sokat hallgatta ezt – vonom meg a vállamat, magyarázatképpen. Valójában én szerettem nagyon ezt a számot, és én vagyok az is, akinek az egyik legnagyobb álma az, hogy megvalósítsa a Kaliforniai Álomnak azt a bizonyos padon és úttesten táncolós jelenetét. Néha én is úgy érzem, fura, hogy vagyok meleg. – Dehogyis, a fejed nagyon… tetszetős méretű, ne higgy a gömbdíszeknek. Nekem például csak az orrom látszódik bennük – mosolyodom el. Zsidó-humor, amit talán túl bátor dolog úgy megereszteni, hogy Sera ilyen állapotban van. – Vigyázz, nehogy elszédülj! Tudod, hogy hol jó ugrálni? Egy… ugrálóvárban. Elviszlek egy ugrálóvárba, ha megígéred, hogy lejössz, oké? – nyújtom felé a kezemet, hogy segítsek neki lejönni anélkül, hogy zakózzon. Habár, anélkül fel is jutott oda, úgyhogy talán kissé túlzó az aggodalmam.
Kicsit olyan az egész, mintha egy kisgyereket próbálnék rávenni, hogy viselkedjen. Nem, inkább mégse olyan, mert így baromi rossz érzés az, hogy vonzónak találom azt, akit egy kisgyerekhez hasonlítok. Én normális vagyok, tökre az. – Van különbség azon kívül, hogy más betűkből állnak össze? – rázom meg a fejemet, értetlenül pislogva rá. Az, hogy még így is sokkal jobban néz ki, mint a lányok többsége, annyira nem is meglepő, de az, hogy még így is jobban ért a divathoz, mint én (vagy hát Kaylee), az kicsit fáj. Habár sokszor megkapom, hogy úgy öltözködöm, mint egy tizenkét éves, de mit tehetnék? Főleg ott találok ruhát az én méretemben.
Álmos. Szóval… jobban van? Azt hiszem, elvégre az előbb még addig akart ugrálni a kanapén, míg újra el nem hányja magát. Ehhez képest ez egész biztos, hogy előrelépés, igaz? – Nem, ez csak … mindegy, nem fontos – legyintettem. Ezek szerint mégse így mondják. Átkozott filmek és sorozatok, egy-két szó menő, mikor kijönnek, pár év múlva pedig már senki se emlékszik rájuk.
- Elsával szimpatizáltam – vonom meg a vállamat, mielőtt még összeugrana a gyomrom és kiszáradna a szám, ahogy közelebb lép és hozzá ér a … pólómhoz. Komolyan, szedd már magad össze Goldberg! – Ugyan, biztos, hogy szeret … - motyogom, de kiszáradt szájjal elég nehéz, plusz közben ezúttal hozzám, az arcomhoz is ér, így még nehezebb. Amikor az arcomba ásít, az kissé megtöri a varázst, lényegesen könnyebbé téve, hogy megszabaduljak a sóbálvány átoktól, amit az érintése okozott.
Bennem van a kíváncsiság, hogy rákérdezzek az anyjára, de magamban tartom. Láthatólag nem igazán akar róla beszélni, úgyhogy csak némán követem, finoman terelve őt a szoba felé, majd segítek neki a takaróval is. – Hát öhm… -  vakarom meg a fejemet a kérdését hallva, ahogy forgolódom, valami olyan után kutatva, amit párnaként használhat. Pont ebből nőttem ki, ilyen az én szerencsém. És pont ilyen. Úgy nézek rá, mint akivel épp most közölték, hogy Nick Furynak szüksége van egy beugróra a Bosszúállókhoz. – Oké. Nem megyek – ráztam meg a fejemet, kissé óvatosan ültem előbb az ágy szélére, majd feküdtem mellé, háttal neki. Ha olyan pasi lennék, még mérettel is alátudnám támasztani az indokomat, hogy miért háttal. De nem olyan vagyok. – Így jó? – kérdeztem, de igazából lehet, hogy már be is aludt. Én pedig egyedül arra tudtam gondolni, hogy milyen ironikus is az egész. Alighanem ez az egyik legjobb estém, mégse fogok tudni egy kukkot se aludni és… nem amiatt.

Korán keltem fel, úgy hámozva ki magam Sera mellől, hogy ne ébresszem fel. Két okból voltam olyan hülye, hogy nem feküdtem mellette tovább. Egyrészt, mert tudtam, hogy meg fog szólalni az ébresztő, és ki kellett nyomnom, hogy aludhasson. Másrészt pedig, már nagyon ki kellett mennem a mosdóba. Vissza azonban nem mentem, inkább csak halkan visszacsuktam az ajtót és leugrottam volna valami friss kajáért, csakhogy ilyenkor minden zárva, így azt csináltam, amit senki más nem csinált volna, ha a szobájában ott van egy szép vörös lány: tanult, és behozta a lemaradását a melóban.
Épp az orrnyergem masszíroztam, feltolva a szemüvegemet, mikor hallottam, hogy nyílik az ajtó, nem sokkal később pedig egy homályos alak is feltűnt, akit a szemüvegemmel már egyértelműen be is tudtam azonosítani. Na nem, mintha olyan sok mindenki más lehetett volna. – Jó reggelt! Jól aludtál? – kérdeztem, ahogy felpattantam a székről, otthagyva a laptopomat és a konyhába siettem. – Van kávé, nemrég főztem le, kérsz? Illetve… szólj, ha bármi más kell, szinte minden van most itthon – és ez szinte nem is túlzás. A nagyobb ünnepek előtt valamiért szükségét érzem annyira bevásárolni, hogy még egy esetleges világvége után is kihúzzuk jó darabig.
- Egyébként, szerintem jól áll neked Tapsi Hapsi – jegyeztem meg mosolyogva, miközben magamnak töltöttem kávét. Habár nagyon jó volt a tudat, hogy lényegében… együtt aludtam vele, de pont aludni nem aludtam, így nagy szükségem van a kávéra, hogy képes legyek alap szinten funkcionálni. - A ruháidat meg összehajtogattam és oda tettem a kanapéra, ha … majd kellenének – mutattam a ruhái felé, kortyolva párat a bögrémből. – És a legfontosabb: Boldog Karácsonyt! – vigyorogtam vidáman, széttárva a kezemet. – Ajándékom sajnos nincs, mert…  nem számítottam arra, hogy összefutunk, de egyébként is legfeljebb egy szalvétatartót tudtam volna venni. Az olcsóbbat. Na jó, a legolcsóbbat – teszem hozzá kétszeresen is, kínosan nevetve. Ezt miért is nem tartottam inkább meg magamnak? A csóróság nem éppen a legvonzóbb tulajdonságom.
- Oh, bocsi, halkabb leszek! Biztos nagyon … fáj a fejed– mert nagyjából tudom, hogy milyen másnaposnak lenni. Az a nagy helyzet, hogy soha életemben nem voltam még igazán az. Ittam már párszor persze, de a gimiben visszatartott, hogy tudtam: ha lerészegedem, esélyt adok azoknak, akik józanul is kiszúrnak velem. Ezt megoldotta, hogy nem hívtak el egyetlen buliba se. Mostanában meg … Dan és Reagan mellett szomjan lehet halni.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tear yourself apart to entertain | sera x abel
tear yourself apart to entertain | sera x abel EmptyPént. 21 Feb. - 9:45

L O W    O N     S E L F E S T E E M
so you run on gasoline

Úgy robbanok bele az ébrenlétbe, mint ahogy, feltételezéseim szerint, két éve abba az oszlopba; hirtelen, előjelek nélkül, magatehetetlenül átadva magam az energiamegmaradás törvényeinek. Nem nagyon emlékszem azóta sem a pontos körülményekre, de majdnem biztos vagyok benne, hogy a kellemetlenségi faktor most sokkal magasabb; a gyomrom ki akar ugrani a helyéről, de már üresen húzódik össze, nincs mit kiadnia, csak a kényelmetlen érzés tolul a torkomba. Ezt követi a minden tagomat átjáró sajgó, tompa lüktetés, aztán a fejem, ami széthasadni készül. Utóbbi sikítva ágál azellen, hogy elemeljem a párnáról, a tagjaimban mégis valami érthetetlen, követelőző mozgásigény feszül. Muszáj felállnom, mert ha nem, sikítok; az értelmetlen rosszkedvűség netovábbja.
Eltöltök pár percet összegörnyedve az ágy szélén, először csak a rosszullétet próbálva legyűrni, aztán lassan körbe is nézek az ismeretlenül ismerős szobában. Fogalmam sincs, hogy kerültem ide, csak az biztos, hogy nem otthon vagyok; aztán ahogy az ingereket lassan összefűzi az agyam, ráeszmélek, hogy Bozont szobájában vagyok. Nélküle. Egyik részét sem igen értem. Aztán a műpamut érintése a bőrömön azt is nyilvánvalóvá teszi, hogy nem a saját ruhámban vagyok; hasonlóan emlékek nélküli ébredéseim nagyjával ellentétben nem egy idegen férfipólóban, hanem… egy betegesen nagy óvodás narancsszínű, Tapsi Hapsis pizsomájában.
Értetlenül csippentem ujjaim közé a felső anyagát, és fejjel lefelé rágrimaszolok.
Ritkán éreztem magam ilyen szarul. Igazából sosem. Még azután sem, hogy a baleset után felébredtem. Bár a hajam már majdnem annyira kócos, de azt érzem a bőrömön, hogy tiszta vagyok. Nem biztos, hogy tudni akarom, mit csináltam, ami végett a tegnap esti állapotomban még fürödtem is.
Kóvályogva teszem meg az első lépéseket, és csak akkor erőltetek magamra némi magabiztosságot, mikor megpillantom magam az egyik szekrény egészalakos tükrében. A kócosság egy dolog; ez a teljes letargia és rogyasztott testtartás elfogadhatatlan. Úgyhogy bármennyire szívesebben kuporodnék is össze magzatpózban, kihúzom magam, a lehetőségekhez mérten eligazítom a hajam, és Audrey Hepburnt megszégyenítő neutrális, eleganciával fűtött arckifejezést öltök magamra, mielőtt kilépek a folyosóra.
Jó reggelt – köszönök magabiztosnak szánt hangon, ami valahogy mégis krákogásként tör elő a torkomból. Szegycsontomra tapasztott tenyérrel próbálom elmasszírozni a vörösséget. – Egy kávé… jó lenne. Sok tejjel. – A tömény kávétól azt hiszem, mégis sikerülne elhánynom magam. Bár egyébként a helyiségben kavargó, vegyes ételillatok egyébként sem esnek jól.
Körbenézve azt viszont megállapítom, hogy senki más nincs itt, legalábbis ha a fogas nem hazudik. Ellenben arról majdnem teljesen megfeledkeztem, hogy Karácsony van… Nem tudom, milyen rég nem ünnepeltem már igazán. Az én köreimben ez nem családi ünnep, inkább unalmas, pozőr bálok végtelen gyöngysora.
Elveszem a kávémat, és halvány mosollyal – ennél többre nem telik – fogadom a valamiért kitörő lelkesedését. Mármint, részint megértem; minden bizonnyal én is szívesen ébredek egy helyen magammal. Jobb napjaimon. – Köszönöm – felelem kurtán, ölelés helyett kedveskedve megpaskolva a mellkasát, ahogy elsétálok mellette az asztalig.
Te most… tanulsz? – hunyorgok rá a papírhalmazra. Karácsonykor. Tanulni. Úgy, hogy ráadásul én is itt vagyok? Ez már majdnem sértő. Majdnem annyira, mint Tapsi Hapsi. – Karácsonykor? Vagy… a hanukának nincsenek ilyen íratlan szabályai?
Igazából egyébként arra sem emlékszem, honnét tudom, hogy zsidó. Csak hogy tudom. És hogy anyám szerint velük érdemes kezdeni, mert sokat dolgoznak és viszonylag keveset isznak, a többi meg már nem is érdekes, ugye?
Igazán figyelmes vagy, de New York városa aligha közelíti meg az udvariasságod – rándul meg a szám. Most épp valaki más pizsomájában üldögélek az ebédlőasztaluknál, de hamarosan haza kéne mennem, ahhoz pedig a városon át vezet az út, dudaszók, kiabáló emberek és száguldó metrókocsik között. Habár… Muszáj egyáltalán hazamennem? Nem mintha különösebben sok várna a lakásomon. Még karácsonyfám sincs, pedig gyerekként nagyon szerettem az ünnepet, és biztosra vettem, hogy felnőttként majd a plázák mintájára, már novemberben feldíszítem az otthonomat. Aztán rájöttem, hogy a tradícionális karácsonyi színek, a piros-arany nem illik a Kathy Kuo Home inspirálta french country stílushoz.  
Beleiszom a kávéba, de egyetlen korty akármi is felforgatja a gyomrom, úgyhogy inkább halk koppanással vissza is ejtem az asztallapra. A nappali ablakain át beáradó fény alapján már messze lehetünk a reggeltől. Ami megmagyarázhatja, az utolsó emlékképem miért valamikor hajnali egy tájékáról van; egy téglaépület falát látom magam előtt, aztán… Lehányom. Valaki pedig megfogja a hajam.
Egy pillanatra lehunyom a szemem, hogy összeszedhessem magam. – Ne haragudj, de… semmire nem emlékszem tegnapról. Ugye… Mi nem…? – Abból elnézve, hogy pizsoma van rajtam, határozott nem lenne a válasz, ugyanakkor meg Abelből valahogy kinézem, hogy… nem akarná, hogy megfázzak. Nem tudom. Azért megnyugtat a nemleges válasz. Nem rosszképű srác, de attól tartok, akkor már igazán oda lenne értem, és kénytelen lennék rövidre vágni az ismertségünket. I don’t do romance.
Sajnálom, hogy elrontottam a… karácsonyodat. Bizonyára nem épp így tervezted. És köszönöm, hogy segítettél; sokkal rendesebb vagy, mint a legtöbben – nyúlok felé, hogy megszorítsam a kezét, ha épp elérem. Aztán felállok és az összehajtogatott cuccaimhoz lépek, aminek a tetején a retikülöm trónol. – Hívok magamnak egy Lyftet, és hagylak tanulni. Csak tudnám, hová raktam el a telefonomat…
Ahhoz képest, mennyire kicsi a táska, annyira nem találok benne semmit, és millió tubus, dobozka, számla akad a kezeim közé. Érzem valahol a telefonom kemény körvonalát is, de nem tudom, melyik zsebben. A nagy kotorászás közben azonban nem veszem észre, ahogy nem csak egy szempillaspirál és egy apró kézfertőtlenítő, de egy narancsos színű henger is kiesik, lebucskázva a kanapé párnáin a földig, hogy aztán majdnem Abelig guruljon. Először le sem esik, mi az; aztán rájövök, hogy a vicodinom.
Amit abszolút nem az én nevemre állítottak ki (férfiéra, ráadásul), állítólagos gerincsérvre. Nem tudok odaérni Abel előtt, hogy felvegyem; és elnézve, mit tanul, valószínűleg nem esik nehezére dekódolni a „hydrocodone-paracetamol” tartalmat. Meg azt, hogy ez vényre kapható gyógyszer, és semmi keresnivalója nálam.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tear yourself apart to entertain | sera x abel
tear yourself apart to entertain | sera x abel EmptySzomb. 14 Márc. - 21:42

to sera


- Hát, ha a családdal karácsonyoznék, akkor most biztos nem lenne időm erre. De te aludtál és nem akartalak felébreszteni, a WoW csapatom pedig szabadságot vett ki az ünnepekre, szóval … el kellett foglaljam magam – vontam meg a vállamat. – Amúgy, ez itt főleg munka. Fura, hogy mennyien halnak meg az ünnepek előtt. Fura és szomorú – teszem hozzá gyorsan, mielőtt még érzéketlennek tűnnék. Nagyon is érdekel a halál, annak ellenére, hogy halottakkal dolgozom. Úgy értem, elszomorít, nem … nem olyan perverz értelemben érdekel.
- Tudod, mikor ideköltöztem legalább egy fél hónap volt, mire eltudtam aludni. Boston is nagyváros, de… ha ott valaki hangoskodik az ablak alatt, ott az illetőt megkergetik – erről van személyes tapasztalatom is. Az unokatestvéremet kísértem. Úgy döntött, hogy romantikus lesz és énekel a szerelme ablaka alatt. Ami tényleg romantikus volt, leszámítva, hogy én vittem a bazi nagy rádiót, amivel aztán nekem is kellett futnom, miután az egyik lakó egy baseball ütővel utánunk eredt. Ő nem találta olyan romantikusnak a dolgot. – Erről jut eszembe! A pulcsi, amit adtam. Ugye …. meg van még? – kérdeztem kissé félve. Lehet, hogy nem is emlékszik rá. Nem azt mondom, hogy belehalnék, ha elveszett volna, vagy egyéb tragédiának esett volna áldozatul, de … a féltve őrzött relikviáim egyike közé tartozik. A kérdés jogos, akkor mégis minek adtam oda Serának, igaz? Nos, mert hülye vagyok. Azt hiszem leakartam nyűgözni, és mivel nem nyomok ki százhúsz kilót fekve, úgy döntöttem, hogy ezt egy aláírt Celtics pulóverrel teszem. Jobban belegondolva, ez elég gázos.
Sejthettem volna, hogy felmerül ez a kérdés, de mégsem számítottam rá, ez pedig az arcomra is ki ül. – Nem, ne aggódj, nem, nem, nem, nem … nem – az utolsó nem egy kicsit szomorúra sikeredett. Én nem az a fajta pasi vagyok. Na persze, egyesek szerint ez az eset is kétségbe vonná, hogy egyáltalán pasi vagyok-e. Az egész biztos, hogy ezt nem fogom elmesélni senkinek sem. A tizenhat éves énem tuti megírná a blogján, hogy aztán az anyja bejöjjön megdicsérni. Merthogy csak ő olvasta a blogomat. De ő egyenesen két account-tal.– Nem történt semmi olyan. Rosszul voltál, szóval… idehoztalak, mert nem mondtam el hol laksz. Aztán … kellett neked egy ölelős párna – tovább akartam mondani, de végül csak magamra mutattam. Reggel kicsit gondolkodtam. Túl vagyok már azon az időszakomon, hogy mindenkibe beleszeressek, aki szépen mosolyog rám. Sera biztos hozzá van szokva, hogy … szóval, hogy másokkal alszik meg ilyesmi. Olyan ez, mint én meg a ruhák. Nem szeretek nélkülük lenni. Sera biztos nem szeret egyedül aludni. – De semmi … olyan nem volt. Egy kicsi se – erősítem meg a dolgot sokadszorra. Már szinte bocsánatot kérnék amiért felmerült ennek a látszata is, ami azért elég gáz. Így jár az, akinek a gimiben a legintimebb élménye az, mikor a védőnő lekapar egy az arcára ragadt rágót.
- Ugyan, amúgy is egyedül lettem volna, szóval ... – elakadok, mikor a kezemhez ér. Még szerencse, hogy időnként a testem jelzi, hogy ideje rövidre fogni. – Szívesen. Bármikor – mosolyodom el, viccnek szánva, habár úgy sejtem, hogy Serának ez a mai este nem megy annyira ritkaság számba. – Oké, de nem kell annyira sietned, ez itt ráér. Nyugodtan… egyél, vagy vigyél kaját, van egy csomó. Kicsit elszámoltam magam – vakartam meg a fejemet, ahogy a konyhapulton lévő svédasztalra pillantottam. Már nem tudnám megmondani, miért hittem azt, hogy bárki is el fog jönni a bulimra.
- Várj, felszedem. Neked is sokat fáj a.... – elakadok a mondat közben, mikor felszedve a dobozt megpillantom a rajta lévő címkét. Pár pillanatig még döbbenten és némán szemezek a dobozzal, mielőtt Sera felé pillantanék. – Ez itt… nem legális, ugye? – hülye kérdés, tudom. Ahogy azt is sejtem, hogy alighanem hazudni fog. Mondjuk, hogy az apjának kell. Abban az esetben mondjuk találó lenne, hogy gerinc baj miatt írták ki. Oké, ez kissé gonosz. A függőség nem gerinctelenné teszi az embert, csak megbízhatatlanná. Ez is betegség. – A vicodin nagyon erős fájdalomcsillapító, Sera. Hidrokodont tartalmaz, félszintetikus opioid. Függőséget okoz, elég rosszat ráadásul. Mármint, jó függőség amúgy sincs, de ez rossz. Nagyon rossz – szívesen megemlíteném Dr. House példáját, de alighanem saját tapasztalatai is vannak, nem kell példákkal dobálóznom. – Ezért vényköteles. Te pedig biztosan nem… Zachary Herman vagy – olvastam le a nevet a címkéről. – Elloptad valakitől, vagy … ismersz valakit? – tettem fel egy újabb kérdést. Serához talán utóbbi sokkal inkább illene. Kétlem, hogy problémát okozna neki az, hogy bepalizzon valakit. Ami azért ebben a kontextusban már eléggé ijesztő.
- Függő vagy? – kérdezem végül rá, némi habozás után. Bármit mond, lényegében igennel fog felelni. Nem tudom, hogy miért vagyok ennyire meglepve. Sera egy vonzó lány, aki ráadásul láthatóan jól érzi magát az éjszakai életben. Nem azt mondom, hogy mindenki szed valamit, de tudom, hogy sokan használnak bizonyos dolgokat, hogy jobb legyen az estéjük. Nem mindegyikük függő, de a többség még csak nem is tud róla, hogy az. Persze, nem az én dolgom, de … ez így most etikai kérdés is, amellett, hogy alapvető erkölcsi dilemma. – Csak … mondd el, oké? Nem akarok rossz neked. Talán segíthetek.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tear yourself apart to entertain | sera x abel
tear yourself apart to entertain | sera x abel EmptyHétf. 13 Ápr. - 22:49

L O W    O N     S E L F E S T E E M
so you run on gasoline

Nem tudom, magamra kéne-e vennem, hogy ennyire hevesen nemleges választ kapok tőle. Az mindenesetre megnyugtat, hogy nem kell attól aggódnom, esetleg félreérti. Helyes srác, és messze nem a leglehetetlenebb alak, akivel összehozott volna a túl sok szabadelvűség, de… Jobb így. Egészen kedves a jelenléte, határozottan élvezem, hogy ha a közelében vagyok, láthatóan nem tud másra koncentrálni igazán. Ez nagy bók. De valahol pont azért ilyen, mert elérhetetlennek gondol, nagyot esett volna a presztízs, ha…
De ahhoz neki is el kellett volna vesztenie a kontrollt, ami nyilván nem történt meg. Ez elég kedves ahhoz, hogy eltűnődjek azon, visszaküldöm neki azt a pulóvert, amit adott. Nekem nincs szükségem rá, de mivel alá van írva, és kéretlenül is egy kisebb háttérsztorit csatolt hozzá, neki nyilván eszmei értéke van.
Micsoda önfeláldozás – húzódik mosolyra a szám széle az „ölelő párna” kifejezést hallva. Úgy sejtem legalábbis, hogy ezek szerint maga vállalkozott a szerepre, bár tényleg nem emlékszem, mennyi választási lehetőséget adtam neki. Bár tegyük hozzá, hogy viszonylag kevesen panaszkodnának azért, ha mindaz, amit magamon tudok rájuk fonódna egy este erejéig.
Ennek ellenére… Hálás vagyok neki. Nem vagyok biztos benne, mi történt tegnap, hogy vajon én néztem el az adagolást, vagy valaki belerakott valamit az italomba, de alighanem legalábbis hatalmas idiótát csináltam volna magamból, ha véletlen nem botlok Abelbe.
Ne értsd félre, nem a kulináris képességeidet kérdőjelezem meg, de már attól tíz kilót hízok, hogy rájuk nézek – jegyzem meg, abszolút nem bántó módon. Valószínűleg egy egészen keveset tudnék enni, igazából a gyomrom eléggé éhezőnek tűnik, de a legjobb az lesz, ha hazamegyek.
Legalábbis, mennék, ha a sors, ami tegnap az utamba sodorta a srácot, most nem pörgetné egészen a lábáig az egyik legnagyobb bűnöm. Az a könyv jut eszembe róla, A skarlát betű. Valahogy tudom, érzem, hogy elég egy pillantást vetnie a narancsos dobozkára bárkinek, és épp úgy pellengérre állít, mint azokat a lányokat. Pedig ha tudnák, hogy ennél jóval több és nagyobb vöröslő bélyeget is égettek a bőröm alá, akkor talán…!
De az embereket nem az érdekli, ami a bőröd alatt van, hanem az, amit látnak. Én pedig most látom, ahogy Abel arcára kiül a fejében levezetett egyenlet.
Lebuktam. Tudom, hogy lebuktam, de… Talán erősebb az általános kábulata felém, minthogy túl sokat foglalkozna a dologgal. Úgyhogy az első pillanatnyi bizonytalanság után inkább elmosolyodom, természetesnek érződik a mozdulat, annyiszor hazudtam már örömöt. – Ugyan, az semmiség. Köszi, hogy felvetted, nagyon lovagias – próbálkozom, felé nyúlva, de az ujjaim nem érik el a dobozt, hiába próbálom. Ettől kissé megfeszül az állkapcsom. Francba. Francba!
Anélkül is tudom, hogy okos vagy, hogy kiselőadást tartanál nekem – jegyzem meg, egyelőre még különösebb él nélkül. – Egyébként sincs elég eszem felfogni ezeket a kémiai cuccokat.
Kivéve, hogy van, és valahol azt hiszem… Tudom, hogy igaza van. Reálisan persze egyébként is tudom, de ez más. Olyasféle ítélkezést látok villanni a tekintetében, ami nem kimondottan rosszindulatú, sőt, kifejezetten sajnálozó. Ettől pedig kiráz a hideg, és indokolatlanul mérges leszek. De csak valahol a felszínes érzések között; az okosabbak talán azt mondanák: védelmi mechanizmus. Én csak annyit tudok, hogy valaki, akivel eddig minden találkozásomat kellemesként tartottam számon hirtelen mintha belökött volna egy jeges tóba. Kijózanító, de fájdalmas.
Remélem, most nem bűncselekménnyel vádolsz, Abel. Az nagyon nem volna szép, ráadásul elég megalapozatlan is – emelkedik meg az egyik szépen ívelt szemöldököm azzal a magabiztossággal, mintha kettőnk közül inkább Én állnék az erkölcsi magaslaton, nem pedig Ő. Nem ő lenne az első, akinek objektíven igaza van, én mégis meggyőzöm az ellenkezőjéről, pusztán azért, mert nagyobb magabiztossággal lépek fel. Abelnél pedig határozottan nem tűnik nehezebbnek magabiztosabbnak lenni.
Tűnik.
Nem tudom, miért rebbennek meg a szemeim és dobban olyan meglepetten a szívem, mikor nekem szegezi a kérdést. Igazából… Igazából még soha senki nem kérdezett tőlem ilyet. Ha sejtették is, elhallgatták, legfeljebb céloztak rá, mint minden másra ebben a kibaszott elit közösségben. Ha nem nevesíted meg, nem is árthat, mint valami felső tízezres Voldemort.
Hogy függő vagyok-e? Nem, dehogy. Hogy a fenében lennék az? A függők azok drogosok. Én élek talán néha drogokkal, de ki nem? A gyógyszer az más, nekem szükségem van rá. Hogy csend legyen, hogy nyugodt legyek, hogy ne ébredjek minden éjjel arra, hogy Ő áll a szobám ajtajában, hogy ne halljam a nevetést… Szükségem van rá. Ennyi. Ha elmennék egy orvoshoz, ő is ugyanezt mondaná, de csak azok után, hogy mindent megtudott, én pedig nem mondhatok el neki mindent. Ez az egy oka van annak, hogy nem tudom a saját nevemre íratni és így megszerezni.
Nem az, hogy olyan drogfüggő, szétesett hulladék lennék, mint azok ott a skidrown. Nekem van tartásom, nem vagyok valami járkáló szerencsétlenség, van pénzem, van állásom, presztízsem, barátaim, jövőm. Van ilyenje a függőknek? Dehogy!
Abel mégis ehhez vádol. Képtelen megérteni a különbséget, nyilván, sokkal egyszerűbb csak eldönteni, hogy ez egy rossz dolog. Valamiért különösen megdöbbentő, hogy ez a jelenet most vele játszódik le, nem pedig mondjuk Elláékkal. Ők sosem kérdeztek tőlem ilyet; azután sem, hogy volt az a balesetem. Ők ismernek. Úgy… igazán. Talán ezért nem volt szükségük válaszra.
Abel viszont nem ismer. Talán szeretné azt gondolni, de ő azt látta, amit engedtem, meg amit akart. És tetszett, hogy elhitte ezt a képet. Most úgy érzem, hogy nem maradt ebből semmi, csak a sajnálata, amiből nem kérek. – Hogy van képed ilyet kérdezni? – kérdezem végül. Nem nevezném sziszegésnek, de… Tudom, hogy teljesen kiveszett a hangomból a kellemesség, ami éles váltás az eddigiekhez képest. Úgy kell tennem, mint akit megbántott, bár a sírásra most nem állok készen; talán később majd arra is ráeszmélek, hogy tényleg megbántott, nem csak eljátszottam. – Nem ismersz engem. Úgyhogy nem kell semmit sem mondanom neked, mert nem érted meg.
Hogyan érthetné? Lehet, hogy nincs sok pénze, de olyan, mint valami kellemes kis legjobb barát karakter egy romantikus vígjátékból, ami lehetőleg a Harvardon játszódik. Alighanem a világa is ebből áll. Hogy is gondolja, hogy megértene? Senki sem ért meg, ezért egyszerűbb szimplán hazudni.
Nem kell a segítséged, mert nincs min segítened. – Közlöm a szemébe nézve, majd a következő mozdulattal leveszem a pizsomafelsőt, amit a nadrág követ; ezzel alighanem elérem, hogy elforduljon. És azt is, hogy felhúzhassam a tegnapi ruhámat. Mikor eligazgattam magamon az anyagot, ami pont olyan kényelmetlen, mint tegnap, felkapom a kis táskám és odasétálok mellé, a kezemet nyújtom felé. A tenyerem, pontosabban; várva a dobozkát. – Ha lennél olyan szíves… hazamennék. Véletlenül sem akarnám, hogy egy drogossal kelljen karácsonyoznod.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tear yourself apart to entertain | sera x abel
tear yourself apart to entertain | sera x abel EmptySzer. 15 Ápr. - 15:57



Sera & Abel

Szeretnék valamit mondani, de végül marad a nyitott szájjal bólogatás. Én kerestem volna neki egy párnát, de nem hagyta. Mármint, nem panaszkodom. Miért is tenném? Kellemes volt, csak … fura. Mármint, ez messze intimebb, mint amihez szokva vagyok. Plusz, eléggé sokat ivott, szóval nem feltétlen rólam volt itt szó, hanem … akárkiről, aki itt lett volna. De én voltam, szerencsére. Ez kihasználásnak minősül? Nem, elvégre nem csináltam semmi illetlent. Csak… segítettem.
- Ahogy a nagyim mondja: ilyen a jó zsidó étek. A családban se értik, hogy nem vagyok százhatvan kiló – főleg kiskoromban ettem nagyon sokat, de szinte semmit se híztam, ha esetleg mégis, leadtam, mikor apa levitt magával futni. Fogalmam sincsen, hogy képes ennyit mozogni, általában a táv felénél a hátán vitt engem is haza. Emlékszem a katonai táborra, ahova beiratott. Borzaszót izomláz gyötört, de ez egy nagyon fontos felismerésnek engedett utat, ami boldoggá tett: vannak izmaim. Igaziak.
Tényleg lovagias. Az lenne, és baromi büszke is lennék magamra, csakhogy miután elolvasom a címkét, inkább tartom balszerencsének azt, hogy felvettem a dobozt. Nem, nem is azt, hogy felvettem, hanem, hogy kiejtette. Mert emellett mégse lehet csak úgy elmenni.
- A lényeg, hogy ez veszélyes, nagyon óvatosan kell bánni az ilyen készítményekkel, mert függőséget okozhatnak. Ezért nem olyan könnyű hozzájuk jutni – Sera azonban láthatóan elintézte, de az is látható, hogy nem a hivatalos, legális úton. Nem kéne meglepjen, Sera olyan lány, akinek tizenhét évesen odaadtam volna apa kocsikulcsát, ha szépen mosolyog rám. De már nem tizenhét vagyok, tudom, hogy a mosoly nem mindig tükrözi az ember valódi szándékait és érzéseit. Ebből bőven van tapasztalatom.
- Én, öhm…   fogalmam sincsen, hogy miért én érzem magam kellemetlenül, amiért rákérdeztem. Ez is biztos a szép lányok egyik szuper ereje. Sőt, tuti. Emlékszem milyen rosszul éreztem magam, amiért csak hatvanöt dollárt tudtam kölcsönadni Kelly Green-nek, pedig csak tízet kért. – Én csak… ez vényköteles és másnak a nevén van – mondtam ki a tényeket. Ezekből logikusan következik az, hogy … lopta, esetleg ismer egy meglehetősen etikátlan orvost. Nehezen képzelem el, ahogy férfinak öltözve, hamis iratok révén vicodint szerez.
- Én csak … - megint idő előtt elhallgatok, mert… nem tudom. Ahogy néz, ahogy beszél hozzám, kiszáradt tőle hirtelen a szám és olyan érzés így beszélni, mintha kardnyelő lennék. Tudom, hogy sokan szeretik fokozni a jó hangulatot bulikban, állítólag már gimiben is, hát még az egyetemen. Viszont én mindegyiken elég ritka vendég voltam, szóval nem sok tapasztalatom van ilyen téren. Viszont a vicodin nem egy ártalmatlanabbnak számító parti drog. Nem, a vicodin az veszélyesebb.
- A függők is mindig ezt… -  már sokadszorra nem bírom befejezni, amit elkezdek. Amint megláttam, hogy lehúzni készül magáról a felsőt, szinte egyből hátat fordítottam, valamiért még a szemem is eltakarva, pedig már háttal álltam neki. – Mindenkinek kell segítség. Az ilyen nem játék, komolyan kell venni – folytatom, háttal állva Serának, még csak hátra se merek sandítani. Egyrészt, mert lehet, hogy még meztelen, másrészt pedig… nem igazán akarom, hogy úgy nézzen rám. Nem szeretem, ha úgy néznek rám.
-  Sera … -ahogy kimondom a nevét, el is fogy a tudomány. Nem tudom sokáig állni a tekintetét, szóval végül csak felsóhajtok, de ahelyett, hogy visszaadnám neki, feltartom az ujjamat, egy kis türelmet kérve. Gyorsan szerzek egy papírfecnit és egy tollat, majd előbb azt nyújtom át, csak utána a vicodinos dobozt. – Suboxone. Buprenorfint tartalmaz, kevésbé hajlamosít függőségre, mint a morfin. Használják opioid fenntartó kezelésben is, hosszabb időtartamon keresztül használva csökkentheti a …-  kétszer is megrágom a szót. – függők kábítószer szükségletét. Biztatóak a kutatási és terápiás eredmények – pillantok rá, majd inkább gyorsan félrenézek és felkapom a telefonom az asztalról. – Hívjak egy taxit? – ajánlom fel, bár kétlem, hogy ezek után itt akarná megvárni, szóval… mindegy, mindenesetre hívok neki egyet, ha kell. A tekintetemet inkább lesütve sétáltam el az ajtóig, hogy kiengedjem. - Hát akkor … vigyázz magadra – bólogattam, egy nagyon halovány, és nem túl őszinte mosolyt megeresztve felé, mielőtt becsuktam volna mögötte az ajtót.
Köszönöm a játékot tear yourself apart to entertain | sera x abel 2624752903  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tear yourself apart to entertain | sera x abel
tear yourself apart to entertain | sera x abel Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
tear yourself apart to entertain | sera x abel
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» gold lie promises || sera & abel & nate
» the wrong damn girl in the wrong damn room || sera x abel
» Sera & Den
» Erik & Sera
» you wouldn't get it | abel & dan

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: