New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Cale Braxton
tollából
Ma 14:09-kor
Seraphine Murphy
tollából
Ma 14:00-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 13:50-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 13:36-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 13:28-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 13:00-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 11:43-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 11:40-kor
Georgia Westfield
tollából
Ma 11:23-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

you wouldn't get it | abel & dan
Témanyitásyou wouldn't get it | abel & dan
you wouldn't get it | abel & dan EmptyKedd Jan. 21 2020, 19:39
no need for a therapist telling me shit
roommates do it for free
Kaylee & Dan, 2019. szeptember


Megvakarom a hasamat, és újra elolvasom az üzenetet, ami a képernyőn villog. Minden oké? Hát miért ne lenne? A kérdés mondjuk hangozhatna inkább úgy, miért írtál?, de Kaylee nem az a típus, aki rossz néven venné, ha csak úgy megdobják egy üzenettel. De azt azért mégsem válaszolhatom neki, hogy "nem tudom, hiányzol", ugye? Nem, az fura. Olyan Goldberg-szerűen fura, aki két váltott szó után eljegyezne valakit a nagyanyja gyűrűjével, amit a végbelében csempészett át a nácik elől. És mindezt beleszőné az eljegyzési dumájába is.
Próbáltam én némi csajozásra alkalmas tudást verni abba a víz fejébe, de úgy rogyott össze a felelőség súlya alatt, mint... nos, mint a valódi súlyok alatt. Arról az egy alkalomról, mikor megjelent az edzőteremben, igencsak nevetéssel teli emlékeim vannak. A'sszem a végén elsunnyogott spinningre.
Ujjaim a halványszürke "Írj be üzenetet..." felirat felett úsznak a levegőben. Többször is rámegyek, aztán beírok pár betűt, mielőtt végül inkább törölném. Megfogott. Erre mit reagáljak? Általában nem kell sokat gondolkodnom rajta, mert, lássuk be, néha az is elég, ha küldünk egymásról egy-egy fotót, aztán jöhet a telefonszám meg az egyalkalmas belépőre jogosító randiutalvány, de azt hiszem, Kaylee nem díjazná, ha random félmeztelen pózolós képpel örvendeztetném meg.
Mármint, ez, ami látszik, mindenképp meg kellene örvendeztesse, de valahogy nem tűnik helyén valónak. Meg amúgy is folyton póló nélkül mászkálok itthon, és még Reagan is többször megbámul, mint Ő.
Nem mondom, hogy nem fáj.
Összeráncolom a szemöldököm és gondolkozva harapok bele a számba, ahogy feljebb tekerek. A most kezdett beszélgetés előtt akad egy csomó, aminek nagy része külön még csak értelmesnek sem mondható, mert random félmondatokból vagy tárgy nélkül megbeszélt dolgokról szól, amit élőben folytattunk.
Visszatekerek a legújabb üzenetekhez, de út közben megakadok kicsit a képen, amit küldött. Fura, tényleg nem szeretem a macskákat, de azt hiszem, ezt túlélném. Meg a smink ide vagy oda, de Kaylee felkeléskor is kábé ilyen félkacsintósan bámul a világra, ami... aranyos. Itt barnának tűnik a szeme, pedig nem az. Mogyorószínű; és szép.
Faszom. Hörögve veszek lendületet, hogy a lábamat felemelve aztán előre lendítve félig fekvő helyzetemből üljek fel. A mellkasomon szétszóródott morzsák a szendvicsemből az ölemben meg az ágyon landolnak, amit ösztönösen lesimítok. A földön nem zavar, de a seggembe ne álljon kenyérdarab. Aztán fogom a tányéromat, amin előtte a három emberes szendvicsem sorakozott, meg a kiürült vizespalackomat, és kicaplatok a szobámból.
Héé, mizu Abelito? – kérdem fennhangon a sráctól, aki az asztalon... fekszik. Azt hiszem. A papírhalmazból ítélve tanul, azaz szokásos módon felülteljesíti magát pedálozásból. – A világuralmat tervezed zombikkal? Csak arról győződj meg, hogy Brad Pittet kinyírod. És Liam Neesont. Az a csávó bárkit kinyír – közlöm, miközben a mosogatóba rakom a tányért, amit később, egészen biztosan, elmosnak. Nem én, de valaki. Amúgy is csak a szenyám volt rajta, mennyi koszt hagyhatott?
Lecsavarom a palack kupakját, aztán előhúzom a telefont, mert eszembe jutott egy félig elfogadható válasz.
Vagy még mindig lakótársat keresel? Nincs több húgom, akit titokban ideköltöztethetnétek. A maradék túl normális. – Nem, még mindig nem léptem túl azon, hogy Jessica idecuccolt, bizonytalan időre. Kaylee-re nem haragudhattam miatta, ahhoz túl cuki volt, úgyhogy maradt Goldberg. – Mondjuk, normálatlan, sorozatgyilkos, hulla, Jarr-Jarr, nem tudom, mire buksz.
Hangos sóhajjal fogom a palackot és lapítom ki, majd gyűröm össze, hogy a szelektív kukába dobjam a mosogató alatt. Amit kukának hívunk, de igazából egy felakasztott műanyag zacskó. Szomorú, csóró és magányos. Mint Jessica.
Egyébként igazad volt – dőlök előre, hogy a pultra könyököljek, kinyújtott kezemben úgy tartva a telefonomat, mintha attól kérném a választ, mit írjak –, tényleg nincs itt. Mármint Kaylee. Sem a könyvtárban, szerencséjére... Macskát bébiszittel. Nem az a jó dolog a macskákban, hogy elvannak, mint egy kaktusz?



you wouldn't get it | abel & dan 4007189020



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: you wouldn't get it | abel & dan
you wouldn't get it | abel & dan EmptySzomb. Jan. 25 2020, 23:06

to dan


Nem kellett volna, hogy megnézzem azt a horrorfilmet a múltkor. Sose bírtam őket, de Dan addig cikizett miatta, hogy végül rávettem magam. Azóta nem tudok egy óránál többet aludni, mert valaki jön és leszúr, vagy egy láncfűrésszel ketté vág, amire ugyebár kénytelen vagyok felkelni az éjszaka közepén. Ez így kissé ironikus, tekintve, hogy másodállásban szörnyként dolgozom, és nem túl szerencsés az alváshiány, mert sokat éjszakázom. Ahogy ma is kéne.
Csakhogy hiába nyáladzom már kitudja mióta békésen asztalon heverő papírokra, Dan hangja úgy ver fel az álmomból, mintha bomba robbant volna a fülem mellett.
- Tessék, a tiéd, vidd … - motyogom kómásan, a tányéromon heverő fél szendvicset Dan felé tolva. Rossz berögződés. A suliban hozzászoktam, hogy a semmiből megjelenő nagydarab sportolók mindig elvették a kajámat. Vagy a pénzem. Vagy a kajámat és a pénzem. Egyszer még a telefonomat is. Azt kellett hazudjam anyának, hogy a wc-be ejtettem. Már megint. - Dan? Hány óra van? És… milyen nap? – néztem rá kérdőn, az alkaromba törölve a nyálam, ami az arcomon maradt. Az időszámítást és az évet betudom lőni magamnak, de így is totál tönkrement az időérzékem, úgyhogy csak fáradtan dörzsölöm a képemet, keresztbe állítva a szemüvegemet a fejemen. – A zombikkal nem lehet tárgyalni, a világ uralmi terveikbe max úgy férnék be, mint egy pohár, amit a koponyámból készítettek, hogy azzal koccintsanak a győzelmükre. De a zombik inkább anarchisták – világosítottam őt fel zombi témában, megigazítva a szemüvegemet. Egy pillanatra megfordul a fejemben, hogy szóljak neki, el kéne mosni azt a tányért, nem csak odatenni. Azt hinné az ember, hogyha valaki annyit volt fejjel a wc-ben, mint én, abban kifejlődik egyfajta a túlélési ösztön és nem provokálja ki azt, hogy újra és újra merülési leckéket vegyen a mosdóban.
- Mintha nem tetszene, hogy a húgod itt lakik – jegyzem meg, még mindig kissé álmosan pillantva rá. Jess benne volt, hogy Stan Lee születésnapját minden évben Marvel maratonnal ünnepeljük meg, ellenben … mindenki mással. Az én szavazatomat megnyerte. – Arra, amire te is! – a csajokra bukom! Azonban lány lakótársat mégsem vehetek magam mellé. Az fura lenne. Ráadásul nem mernék hátat fordítani neki, mert félnék, hogy kinevet a hátam mögött. Ki vágyik ilyen feszült életre? – Vagyis majdnem, mert … tudod, én bírom, ha van önbecsülésük. Bumm! – egy robbanás hangját imitálva robbantottam fel az öklömet, vigyorogva nézve rá. Tudok menő is lenni. Sajnos a menőségem nagyjából idáig is szokott tartani, mert sose tudok visszavágni a replikájára. Azonban, értékeltem, hogy ellenben a gimivel, Dan nem kézzel, lábbal, labdával vagy egy óriás uborkával vág vissza, hanem csak szavakkal. És igen, egy szexuális felvilágosítás óra után megvertek egy óriás uborkával, amit a tanár szemléltető eszköznek hozott ugyan be, de a leleményes osztálytársaim felismerték benne a potenciális harci fegyvert.
- Egyébként meg, folyamatban van. Rangsoroltam őket több különböző szempont szerint, már csak össze kell, hogy vessem és az ideális jelölteket egy Doctor Who kvíz kereteiben kiszórom – elvégre, mégse lehet olyan valaki a szobatársam, aki ellenzi azt, hogy olyan legyen a szobánk ajtaja, mintha a TARDIS-ba lépne be az ember. Nem vagyok a magam ellensége.
Ezért nincs háziállatunk. Mármint, Dan szinte biztos, hogy elfelejtené. Fizikai felépítésében olyan, mint egy gorilla, de mentálisan egy aranyhal. Ez egy egészen aranyos kombináció is lehetne, de … nem az.
- Tudom, mert… itt lakom – bólintottam, rendezve kissé a nyálas papírokat, amiket aludtam.  Tudod, én odaszoktam figyelni rátok, hogy mikor jöttök és mentek – sőt, néha még reggelit is csinálok nekik, ha korán megyek dolgozni, motiváló cetlikkel ellátva. Erre mi a hála? Nem hiszi el nekem, hogy nincs itt az egyetlen ember, aki rajtam kívül köszönni szokott, ha hazajön. Dan-nek a lépteit hallom, Reagannek a hangját, Kaylee pedig köszön, mint egy normális ember.
- Kicsit úgy hangzik, mintha… irigy lennél arra a macskára – pillantok rá óvatosan, ahogy lassan visszahúzom magamhoz a félszendvicset, amit felriadva neki akartam adni. Lassan kell csinálni, nehogy kiszúrja, hogy mozog a tányér. Dan, ha kaját lát, akkor olyan, mint egy … mint bármelyik etióp. – Oh, várj! Ez egy olyan „beszéljük a csajokról, tesó” pillanat, igaz? – felismerem az ilyet. Nagyon sok romantikus dolgot olvasok és nézek, hogy tudjam, milyen az, ha valakinek nő problémája van. Na meg, feltűnt, hogy Dan mostanában mindennap kétszer kérdezi meg, hogy „hol van Kaylee?”. Mikor pedig mondtam, hogy a fürdőben, nyomott pár fekvőt és bement, de csak csalódottan kijött, el sem indítva a mosást, amire céloztam a fürdővel. Mint mondtam, aranyhal.
- Szóval te és Kaylee… ti … tudod – összeütögettem a két tenyeremet magam előtt, hogy bemutassam mire is gondolok. Azt hiszem manapság így szokás mutatni a szexet. Kayleeból nem nézném ki, de Dant már láttam tűzoltócsapot is megrontani. – Csak mert az… tudod, Kaylee nem olyan lány. Na meg, ha te … ti… az fura lenne. Szoktatok … beszélni? A lányok azt bírják – habár, van egy olyan sejtésem, hogy nem mindegy ki beszél. Dan például folyton magáról beszél, vagy hülyeségeket hadovál, mégis mindenki figyel rá. Rám azonban senki, pedig tudok egy verset a periódusos táblázat összes elemével. – Csak mert feltűnt, hogy mostanában mind a ketten egyszerre szoktatok üzengetni a szobátokban. Kiszűrődik a fény – tettem hozzá magyarázatképp, mielőtt esetleg megvádolt volna azzal, hogy kémkedek. Csupán általában én maradok idekint utoljára egyedül, tehát mindent látok. És sajnos hallok is mindent.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: you wouldn't get it | abel & dan
you wouldn't get it | abel & dan EmptyCsüt. Jan. 30 2020, 20:38
no need for a therapist telling me shit
roommates do it for free
Kaylee & Dan, 2019. szeptember


Fogalmam sincs, miért félti tőlem mindig annyira Kaylee Goldberget. Sosem bántottam. Szándékosan. Mármint, arról nem tehetek, hogy a fura, Slenderman-szerű gyíkteste nem bír el némi erőmegmaradás törvényét, és ha hátba csapom, leesik a székről. A beszólogatás meg a haverság része. Ő is srácból van, gondolom, szóval tudja, hogy megy ez, csak a lányok gondolják vérre menőnek. Azóta pedig, hogy a húgom is beköltözött, ráadásul pont Kaylee mellé, megnőtt a babusgatói száma.
Szerencsére Reagan még mindig értékelt egy jó szivatást.
Honnét tudjam? – vonom meg a vállam. Mármint, sokszor abban sem vagyok biztos, melyik évet írjuk, ez a 2020 például eléggé ki fog kezdeni, mert mindig 201-el kezdem az időpontokat, szóval… Ha nem használhatok hibajavítót, nekem a dátumaim mostanában 20120-at fognak mutatni.
Valószínűleg ez az a rész, ahol meg kéne kérdeznem, hogy „csak nem vizsgára készülsz?”, meg felajánlani, hogy csinálok kávét, de nem vagyunk lányok. Úgyhogy a legtöbb, amit tehetek, az az, hogy nem szólok semmit arról, hogy a nyála feloldotta a tintát és néhány betű átnyomódott a lapjairól a homlokára.
Meg az, hogy nem rúgom ki alóla a széket, mikor sunyin a húgomra céloz. Persze, hogy nem tetszik, hogy itt van. Neki tetszene, ha megint a testvérével lakna? Igazából… abban sem vagyok biztos, hogy van-e neki. De határozottan olyannak tűnik, mint akinek van egy dögös nővére, akiről senki sem hiszi el, hogy a vérrokona. És akit feltétlen meg kéne ismernem. Röviden, de alaposan.
A féltékenység nem a te színed, Abelito! Te inkább ősz típus vagy – válaszolom vigyorogva, de nem őt nézem, hanem a telefont. Mi a fenét írjak? Ettől a sok gondolkodástól éhes leszek, de túl lusta vagyok csinálni még egy szendvicset. Meg a bagett is elfogyott.
A „Doctor Who” részen azért felnyögök-hörgök, csak hogy biztosan tudja, mennyire szomorú dolgot mondott. Nem mintha félnék attól, hogy majd meiózissal osztódik, és ketten megpróbálnak összefogni ellenem, mert ketten még mindig csak annyit nyomnának összesen, mint egy átlag futó. Márpedig én szó szerint azért kapom az ösztöndíjamat, hogy ilyeneket kapjak el a pályán, és úgy a földre teperjem, hogy arra se maradjon levegője, azt mondja, „mama”.
Szerintem egy latinót kéne szereznünk. Nem pont az etnikai megosztás miatt, de bírom a latin kajákat. Kezdek beleunni a humuszba meg a sóletbe. – Én csak ennyit fűzök hozzá, meg hogy Mrs. Goldberg lehetne a harmadik anyukám, a másik kettő mellé elfér, mert a fasírtja isteni. Biztos vagyok benne, hogy imádna.
Közben Goldberg is mond valamit, de nem igazán hallom, a hangja egy idő után olyan lesz a fülemnek, mint a hűtő duruzsolása. – Mit mondtál? – Valamit arról, hogy ő szokott figyelni. Hogy oda ne rohanjak. Engem azért nem nehéz észrevenni, szerintem. Már csak azért is, mert igénylem a figyelmet. Pont, mint Kaylee-ét ez a szőrös hájgombóc.
Ki a franc ne lenne irigy egy macskára? Egész nap zabálnak, alszanak meg nők mellei közé fúrják magukat. Macskának lenni atomjó lehet – rázom meg a fejemet. Még akkor is szeretnek, ha elhízol. Sőt! Akkor főleg! Jó, hát néha töketlenítenek, de lényegében amúgy is mindegy, mert egy kibaszott lakásban élsz. De aztán Goldberg folytatja, és már egészen olyan vidám lesz, mint egy kölyök Karácsonykor. Vagy én Karácsonykor.
Szeretem a Karácsonyt.
Azért mégis muszáj vagyok felnevetni. – A csajokról, persze. Hogy is hívták az utolsó csajt, akivel majdnem megvolt? Várj. Sally Bowles, ugye? Igen, őt mondtad. Mármint, a Kabaré tényleg jó musical… – De nekem meg két anyám van. Erről ennyit. Sosem alacsonyodnék odáig, hogy tőle kérjek tanácsot, bár megértem, hogy Ő miért akar erről velem beszélni. Ő a lányoknak általában olyan… cuki meleg barát. Tudom, mert az egyik csaj, akinek megpróbáltam bemutatni, konkrétan ezt mondta. A tusfürdője illata biztos friendzone. Kicsit sajnálom is, mert…
Na várjunk csak. Meleg barát. A lányok,  ide értve Kaylee-t is, nem látnak ennél többet, szóval ugyanúgy viselkednek vele, mint a barátnőikkel. Ami pedig egyértelműen pletykálást jelent, amit beszélgetésnek álcáznak. Egyszóval Goldberg, a maga meleg legjobb haver vibe-jával simán tudhat olyanokat, amit nekem nem mondanának el. Már nem a periódusokról, az nem érdekel.
Hogy én és Kaylee… mit? – Az egyik szemöldököm magasabbra emelkedik. Tudom, hogy mire céloz, csak jó érzés húzni az agyát. – Kíváncsi vagyok, ezzel hová készülsz. – Azzal mégsem ülhetek le mellé, hogy hé, haver, mondd már el, mi jön be Kaylee-nek, mert… Mert az azt jelentené, hogy akarok valamit Kaylee-től. Ami, ugye, nincs így. Épp csak szeretek vele lenni. És bejön. És finom kaját csinál nekem. És jó az illata. És ha egyszer ideállítana valakivel, meg kellene ölnöm a srácot, és anya szomorú lenne, ha a börtönbe kéne látogatnia.
De nem, abszolút nem akarok semmit Kaylee-től. Csak nem akarom, hogy mástól akarjon dolgokat, mert mindent tőlem kéne akarnia.
Beszélgetni? Neeem, azt még sosem próbáltam! – vágok olyan fejet, mintha életemben most először hallottam volna ezt a szót. Megkerülöm a pultot és nekitámasztom a csípőmet, aztán magam mögött támaszkodva nézek Goldbergre. – Általában csak szó nélkül felkapom őket a vállamra, aztán elviszem őket a barlangomba. Tudod. Tarzan visz Jane. – A húgomban legalábbis totálisan ez a kép él, és úgy sejtem, Goldbergben is, ami amúgy elég sértő. Mármint, csak azért, mert egy csaj lefekszik velem, még nem jelenti azt, hogy én vagyok a seggfej, akit senki sem érdekel. Oké, általában tényleg nem érdekel, hogy hol született meg mi volt a gyerekkori kutyájának a neve, de ez nem jelenti, hogy ne beszélgetnénk. Lehet, hogy csak a meccsről, vagy hogy hogyan lehet jól megcsinálni egy steaket, de Ők se akarnak többet tőlem. Miért kell ezt túlbonyolítani?
Persze, hogy szoktam beszélni vele – forgatom meg a szemem. Aztán valami szöget üt a fejemben. – Na várj. Te azt nézegeted, kinek mi jön ki az ajtaja alól? Ember, azért ez nagyon… elkeserítő. Nem gondoltál még arra, hogy szerezz egy hobbit? Ami nem a kukkolás? – Biztos van még egy csomó nerdy dolog, amit még nem próbált ki. Például azok a kvízversenyes izék. Asszem van olyan csapatunk; a legközelebb, amihez Goldberg jut a sportolói léthez. Hívhatják magukat matlétáknak, de ha száz méter futás után lihegve összeesnek, abban nincs semmi dicsőséges. És senki sem kérdezi meg tőlük, hogy amúgy ismerik-e a Pitagorasz tételt.
Pittyeg a telefonom, új üzenet jött Kaylee-től. Először mosolyogva csóválom a fejem, aztán a szemem forgatom, aztán valahogy minden is egyszerre. Frusztráltan hörgök fel, aztán két hosszú lépéssel Goldberg mellett termek, és az arcába nyomom, majdnem szó szerint, a telefonomat. – Most… Most nézd meg! Hogy írhat… Ilyet?! – mutatok a sikítós részre. – Ne mondd, hogy ez az én hibám. Ő fogalmaz így. Direkt! De mégse! Mert, mert abszolút nem tűnik fel neki az egész.
Ledobom elé a telefont, már csak annak bizonyítékaként is, hogy szoktunk beszélgetni. És mert elvárom, hogy egyetértsen velem. Kihúzom a széket a merőleges oldalán az asztalnak, leülök rá, aztán ezzel az erővel az asztalt is megfejelem. – És a húgom is ellopja tőlem. A húgom! A világ legunalmasabb gyíkja! Van olyan fajta, amelyik változtatja a színét… Hogyishívják… A kameós izé. De nem. Neki mindenkit imádnia kell. Miért kell ennyire… Jónak lennie?



you wouldn't get it | abel & dan 4007189020



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: you wouldn't get it | abel & dan
you wouldn't get it | abel & dan EmptyKedd Feb. 04 2020, 22:03

to dan


A kérdés jogos, és ha nem lennék még kómás az ébredéstől, le is szidnám magam, amiért Dantől kértem segítséget. Vannak dolgok, amikben nagyon jó. Például a „told ide-told oda a szekrényt” nagyon megy neki. Azokban a dolgokban azonban, ahol a fizikai tudás nem érvényesülhet, vagy nem szükséges, nos … finoman szólva is nem jár az élen. Ami azért ironikus, mert az amerikai futball nem csak egy fizikai játék. Az, hogy még én sem vagyok képes sok szabályát megérteni, jól példázza ezt. A pályán ott tud lenni észben is, de miután lejött a pályáról …
- Az milyen? – nézek rá őszinte kíváncsisággal. Nem ő az első, aki egy szín neve helyett egy évszakkal hozakodik elő. Márpedig ennek az égvilágon semmi értelme. Lehet, hogy nem vagyok a legférfiasabb, de a színek terén olyan vagyok, mint bármelyik másik pasi. Ismerek összesen ötöt körülbelül. Az évszakok pedig nincsenek köztük.
- Ugye tudod, hogy nem minden latin csaj olyan, mint Shakira? – merthogy csajra gondolt, ez szinte biztos. – Egyébként meg, csinálhatsz magadnak is kaját, Mr. Müzli – teszem hozzá kissé morogva. Nem vagyok tökéletes zsidó, de mivel a nagyim előtt azt játszom, így garantáltan a pokolra jutok, ha nincs néhány jó zsidói tettem. A számmal szeretek jó zsidó lenni, ha Dan nem értékeli, hát … vesse be a konyhai tudományát. Ami kimerül a tejben és a müzliben.
- Így már értem – bólintok, mikor elér a mellekhez. Dan egy napja ezt leszámítva egyébként is nagyjából ilyen. Amekkora állat, legalább ötször annyi kalória kell neki, mint nekem, tehát megeszik mindent, amit talál. Csak azért csinálok mindig kaját, hogy egy nap ne engem egyen meg, mert nem talál semmit se itthon. Képes beszélgetések közepén is elaludni, velem már többször is csinált ilyet. Fura belegondolni, hogy lényegében olyan, mint egy macska. Egy agyonkokszolt macska.
- Névrokonok! Előfordul az ilyen … - grimaszoltam Dan felé. Ami azt illeti, jó nyomon jár, de mégse vallhatom ezt be, ugye? Az első barátnőm, akit kitaláltam anyáéknak, Sherry Anchor volt. Gyorsan lebuktam, miután anya cherryt, apám pedig Anchor sört ivott. Bárcsak mondhatnám, hogy Sally Bowles meg a második volt.  Egyszer felboncoltam egy Jeremy Irons nevű fickót is. Léteznek ilyen véletlenek – tettem hozzá, igazából magam se tudom, hogy miért, mert bár nem Dan a legélesebb kés a fiókban, de ennyire hülyének mégse lehet nézni. Viszont saját magamat egy kicsit megnyugtatom ezzel. Ahogy anya is mondta, fő, hogy próbálkozom. Habár azt ő se tudhatta, hogy még most is csak ennyire futja majd.
- Hát ööhm… tudod, koitálni. Vagy unga-bungázni, így is hívják – leginkább én, magamban, miután két évvel ezelőtt kinevettek a Comic-Conon. Ha az embert ott nevetik ki, az tényleg nagyon fájdalmas. – De egyébként számos neve van. Például héberül a szexet úgy mondják, hogy… nem, ez nem jó példa – rázom meg gyorsan a fejem, miután eszembe jut, hogy a szex igazából minden nyelven ugyanúgy van.
- És ez beválik? – kíváncsiskodtam, az asztalon könyökölve. Mert ebben az esetben rá kell jönnöm, hogy miként tudok úgy felkapni egy nőt, hogy ne essek össze. Utána pedig azt kell kitalálni, hogy miként tudok már vele mozogni. A kocsim hátuljába mégse rakhatom őket, félreértenék. – Bocsi, ez nem valami szép feltételezés a részemről – kértem aztán bocsánatot. Dan is ember, neki is eshet rosszul valami. – A szobád azért mégse olyan, mint egy barlang. Egyébként, Tarzan se lakik barlangban. – bocsánatkérés és informatív kijavítás. Ez lehetne a középső nevem. Szociálisan ennyire érzékeny vagyok, mégis a legbensőségesebb kapcsolatomat a bostoni szomszédunk teknősével tudtam kialakítani. Na meg persze Mr. Spock-kal, de ő sajnos nem létezik. Ezt egy levelében a Télapó mondta el. Kegyetlen vénember.
- Nem, én csak … sötét van, és sötétben a fényt akkor is látod, ha nem akarod. Az ajtó alatti résen pedig a fényetek ki jön ide az én sötét terembe és … látszódik – próbálom mutogatva magyarázni, hogy miért is nem vagyok kukkoló. Bevallom, egyszer hallgatóztam Dan szobájánál, de csak mert Reagan azzal hajtott el, mikor tanácsot kértem tőle, hogy: nézd meg Dan miként csinálja. Bemenni pedig mégse mehettem be a hangok alapján. Sőt, a hangok alapján végül inkább visszaballagtam a szobámba.
Elsőre nem látom, hogy mit is akar mutatni, mert a képernyő fényereje megvakít pár pillanatra, ahogy a képembe nyomja a telefonját. – Ohh… szerinted ezt arra érti, hogy … tudod, hangosan koitálna? – nézek fel Danre, mielőtt a telefonját magam felé fordítanám, hogy ne fejjel lefelé kelljen olvasnom az üzeneteket. Úgy is simán menne, a gimiben nagyon sokat lógattak fejjel lefelé. – Kaméleon. A hüllők osztályába tartozik. Pikkelyes hüllő rendű, gyíkalrendbe tartozó ragadozó. És állítólag a bőrük alatt lévő guanin alapú nanokristályrács a színváltásuk forrása – magyarázom, miközben fel és le húzogatom az ujjamat a telefonon, hogy láthassam az üzeneteiket. Már amennyiben ki nem kapja a telefont a kezemből, hogy semmi közöm hozzá. De akkor miért dobta elém, ugye?
- Egyébként… gratulálok az új munkádhoz. Reagan biztos imádni fogja a meglepetést – vigyorodtam el, mielőtt újra a telefonra pillantottam volna. Egyszer én is próbáltam pultosként állást szerezni. Én voltam az egyetlen jelentkező, akit a szemteszt alapján hazaküldtek. – És… bóknak veszem a súlyommal kapcsolatos megjegyzésed, ne aggódj – bár van egy olyan érzésem, hogy nem érdekli, ami azért egy kicsit fáj. Nem tehetek róla, hogy képtelen vagyok hízni. Sokan ölnének érte, tudom jól, de pasiként nem túl jó érzés az, ha kapaszkodnom kell, mikor fúj a szél.
- Milyen listáról van amúgy szó? – kérdeztem, ahogy visszatoltam felé a telefont. Egyszerűbb, ha ő elmondja. Azt a részét a beszélgetésnek, amire célzott, amúgy is láttam. Valamiért az is nagyon érdekel, hogy számokkal vagy betűkkel csinálja-e a felsorolást, de ezt a kérdést már inkább magamban tartom. Nem menő megkérdezni.
- Tudod… vannak emberek, akiket nem érdekel a … bőrszíned, súlyod, a pénzed és hasonló dolgok. Ők az igazán jó emberek. Mint Kaylee. És vannak az olyanok, mint … te. Mármint, ők is jók, persze, de hiányzik belőlük az… önzetlenség? – nem kérdeznem kéne, de nem igazán találom a megfelelő szót, mert az előtte lévő szavak is rosszak. Nem így kéne fogalmaznom. – Várj, újrakezdem. Láttad a Smallville-t? Mindegy is. Abban mondják, hogy kétféle nő van: Az, akitől felnősz, és az, akihez felnősz. Ami azt illeti, a te esetedben három nő van, úgyhogy ez sem a legjobb példa – vakartam meg a fejemet. Miért ilyen nehéz ez? Mindegy, ez a példa nagyon jó, nem engedem, hogy elrontsa a matek és Dan anyjának szexuális orientáltsága. – Szóval, Kaylee az, akihez fel kell nőni. Nem mindenkit tudsz felkapni és elvinni a barlangodba, Tarzan. Ironikus, de igazából nagyon is logikus, hogy pont az érdekel, akit nem tudsz – ez az oka annak is, hogy olyan nőkhöz vonzódtam egész eddigi életem során, akik A., észre sem vettek, B., kihasználtak.
- Fogd fel úgy, hogy Kaylee ösztönözz arra, hogy… jobb ember legyél. Olyan ember, aki … például soha többet nem eszik fasírtot – vonom meg a vállamat, tök ártatlan képet vágva. Én ugyan nem célzok semmire. Egyáltalán nem.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: you wouldn't get it | abel & dan
you wouldn't get it | abel & dan EmptyCsüt. Feb. 06 2020, 14:17
no need for a therapist telling me shit
roommates do it for free
Kaylee & Dan, 2019. szeptember


Unga-bungázni. Néha tényleg nagyon sajnálom szegény kis nyomit. Meg a legtöbbeket, akik hozzá hasonlóan a vélt társadalmi tabutémák elnyomásában éltek. Nem tudom, hogy tényleg anyáék voltak-e furák, de ők (na jó, nyilván inkább az én anyám, meg apa) elég nyíltan beszéltek az ilyesmiről. És utólag rájöttem, hogy bár Mei seggéből tonnaszámra lehetne előhúzni karókat paradicsomültetéshez, azért lehet, hogy jobban jártam, hogy ő végig ott volt. Anyának én voltam a… fordított meleg legjobb barátja. Mármint, a tipikus „kertvárosi háromgyerekes hetero anyuka” helyett itt most ő a meleg. Szóval én voltam a… hetero barátja. Szerintem sokszor azt hitte, nem értem, mit mond, csak panaszkodni akart valakinek, aki azt sem tudja még, hogy a borospoharat harmadáig tölteni kellemes vacsorakísérő, színültig meg alkoholizmus. Ha Mei nem vált volna be, attól tartok, jó pár leszbikus kapcsolat titkait kellett volna megtudnom, mikor panaszkodik. Valószínűleg nem néznék ugyanúgy a lányokra.
Én általában szexnek hívom – vonom meg a vállam. Tizennégy évesen talán viccesnek tűnt mindenféle hülye neveket aggatni rá, mint kupakolás meg ilyenek, mert olyan érzés volt, mintha külön nyelvünk lenne azokra a dolgokra, amiket a felnőttek nem akarnak engedni nekünk, de elég hamar rájöttem, hogy alapvetően a szex elég egyszerű dolog. Mármint, rohadt jó, de sokszor a legegyszerűbb dolgok a legjobbak. Mint a pizza.
A legegyszerűbb dolgok emellett, nos, a legegyszerűbbek is. Nem véletlenül nyúlunk az első benyomás alapján történő feltételezésekhez, ez amolyan túlélési mechanizmus. Ja, tudom, ez elég mélyre nyúló gondolat ahhoz képest, hogy az örök kedvenc videóim YouTube-on azok, ahol valakit tökön rúgnak, de az ember összetett személyiség. Én sem csak izomból meg gyomorból állok, akkor sem, ha látszólag mindenki ezt gondolja.
Ami alapból nem zavar. Mármint, egyszerűbb ezzel élni, mintha az ember olyan Gyík, mint mondjuk a húgom. Szomorú és magányos élet az. De van, hogy nem jön jól; azt például kaptam már meg állásinterjún, hogy nem felelek meg annak az értékrendnek, amit ők keresnek. Irodai állás volt, konkrétan egy gép is el tudta volna végezni, de szinte biztos vagyok benne, hogy azért nem vettek fel, mert az informatikusfejű főnök irigy seggfej volt. Ha néha mást is emelt volna az egere meg a farka helyett, nincs ilyen probléma.
De most már muszáj vagyok elgondolkozni azon, hogy talán Kaylee azért nem vesz komolyan, mert ő is ezt látja. Na, ez nem olyasmi, amit kimondanék, mert pff, de… Mi van, ha van arra egy irreális, statisztikailag nem mérhető esély, hogy az olyanokra bukik, mint… Goldberg? A gondolat is borzasztó, tudom. De lehet. Mindenkinek van valami difije, ő pedig túl tökéletes egyelőre. Ki tudja, nem-e az az egyetlen hibája, hogy a járkáló imádkozósáskákra bukik?
Fogalmam sincs, hogy mire érti – válaszolom elgyötörten, mintha legalábbis kémiával kínozna. Általában a matek a mumus, de én abban egész jó vagyok. Ellenben a biológiával, mert, nos, sohasem érdekelt különösebben, a dolgok miért úgy működnek, ahogy. Csak működjenek. – Ugye tudod, hogy ezért kötöznek fel téged oszlopokra? – vonom fel az egyik szemöldököm a nagy kínlódásom közepette, mert… Mert tényleg elég bosszantó. Nem tudnám megmondani, miért az, csak nem szeretem, ha több infót közölnek velem, mint kérdeztem. – De akkor mi a kamélea…? A. Kamélia. Asszem anya emlegette múltkor. Vagy virág, vagy valami női higiéniai termék. – Amiknek valamiért mindig virágos nevük van.
Amíg Goldberg az üzeneteket nézegeti, én az asztalra dőlök, és Szenvedek, így, nagybetűvel. Kaylee teljesen összezavar. A legtöbb megjegyzésére csak morgok, aztán mivel kérdést tesz fel, muszáj vagyok felé fordítani a fejem, még mindig az asztallapon tartva. – Kaylee cuki, de olyan izgalmas az élete, mint egy kedd délutáni bingó parti. Úgyhogy múltkor a könyvtárban elkezdtem írni neki egy listát, érted, a dolgokról, amiket meg kell csinálnia, míg New Yorban egyetemista. – És ahová természetesen teljes önzetlenséggel kísérem el. És azért, mert ha nem vagyok ott, a végén az út negyedénél megfordul és inkább elszökik a könyvtárba, ahol biztonságban érzi magát. Mint valami dögös nyest.
Goldberg ugyanezen nyestcsaládnak egy jóval kevésbé dögös és kevésbé érdekes fajtája, akit a többi nyest legfeljebb a sasok kijátszására használ fel általában, ezért viszonylag sok időt tölt előlük bujkálva és gondolkozva. Ezért mertem remélni, hogy talán valami fél-értelmes dologgal elő tud állni.
Aztán megszólalt.
Mi bajod van neked az én bőrszínemmel? – kapom fel a fejem értetlenül. Nem lehet mindenki olyan sápadt, mint Ő, mert akkor előbb-utóbb vakon járkálnánk esténként, mint mikor vakít a túl sok hó. Aztán tovább mondja a nem kevésbé hülyeséget. A végére csak a szemem forgatom. Miért gondolja mindenki azt, hogy nem vagyok önzetlen? Miért kellene mindig mindenben annak lenni? Mármint, Jess is mindig ezzel jött. Pedig odafigyelek másokra, és segítek. De ha mindenki mások életének kiszolgálására teszi fel a sajátját, akkor előbb nem marad kit kiszolgálni, nem?
Azért nem… Rossz vagyok. Úgy konkrétan. Mármint, nem egy Trump, na. Szóval nem érzem jogosnak ezt a megjegyzést. – Az a Supermanes! – csettintek, vigyorogva, mert egyszer láttam valami szart, amit a gyíkok is. Talán ennek nem kéne annyira örülnöm. – Kristin Kreuk elég jól néz ki. Nagyon jól. – Én is megtanultam volna érte repülni. Mondjuk valószínűleg gyorsabban, mint az a háromezer évad, amennyibe Clark Kentnek került. Bár nem volt túl izgalmas, meg nem is néztem, mert úgy tíz évesen szerettem a képregényeket, annyira, mint minden más tíz éves, szóval már tudtam, merre halad a sztori.
És ha jobban belegondolok, amúgy Kristin eléggé hasonlít Kaylee-re.
Mindegy. Próbálok figyelni Goldbergre, de olyan, mintha filozófián ülnék, ott hadováltak hasonlókról, pedig azt mondták nekem, hogy könnyű kredit, potya ötös. Aztán nem szabadott aludni, mert a tanár akkor elsírta magát, azt pedig zsigerből utálom. Kész kínzás volt az a félév minden csütörtökön. Hogy három nő… Mi?Ez rosszabb, mint az egyetem – sóhajtok, amikor harmadjára is taktikát vált. Szerencséje, hogy nem ügyvédnek készül, mert minden hitelét rég elvesztette volna.
Nagy nehezen felülök a széken és hátradőlök, félig lecsúszva. – Egész biztos vagyok benne, hogy fel tudom kapni – jegyzem meg némileg morcosan, összekulcsolva a kezeimet a mellkasom előtt – , de értem, mit mondasz. A’sszem. – Visszaveszem tőle a telefont, mert már elég régen láttamoztam Kaylee üzenetét, és nem akarom, hogy azt higgye, ignorálom. Vagy van bármi jobb dolgom. Addig kezdek el jól megfontoltan visszapötyögni, míg Abel tovább dumál. – De hogy ösztönözne már bármire, ha fogalmam sincs, hogy mit akar? Már ha akar egyáltalán bármit! – Felhörgök, és egzaltáltabban (hoppá, milyen szavakat tudok!) nyomom tovább a képernyőt. – Nem azért, de én nem hallottam tőle semmit. Mármint, hogy mi jön be neki. Mi van, ha aszexuális?
Nincs azzal baj. Csak a szívem törik össze, semmi más.
Mi van? Kit akarsz te a fasírttal? – Rányomok a küldés gombra. És csak ezután látom meg, mit is írtam. – Baszd meg, Goldberg! Most miattad azt írtam Kaylee-nek, hogy fasírt! Tiszta hülyének fog nézni… – Már ha eddig nem azt tette, mert lényegében még ezt sem tisztáztuk. Persze, sosem mond gonosz dolgokat, szerintem az a sejt hiányzik belőle (talán Mei előle is ellopta), de ez nem jelenti azt, hogy ne úgy gondolna rám, mint egy pandára. Cuki, meg ölelgetni való meg minden, de emberi segítség nélkül rég kihalt volna, ráadásul nem mész el vele randira.
Próbálom menteni a helyzetet, nem nagy sikerrel, úgyhogy megint jön az asztal fejelgetés. Aztán az egyik lap a homlokomra ragad, úgyhogy ha már úgyis le kell szednem, akkor bele is nézek. – Ez miért van latinul? – ráncolom kábé az egész arcomat. Azt hiszem, valami sejtekről van benne szó, de egyébként abszolút fogalmam sincs róla, az egyetlen, amit felismerek, az az egyik röntgenkép a lap sarkában, egy törött orsócsontról és repedt singcsontról, mert az enyém is kábé így nézett ki, mikor eltörtem. Mint a testemben lévő legtöbb csontot.
Kaylee biztos el tudná olvasni. Én is tudok egy kicsit latinul, hogy kábé mi minek felel meg, de csak jogi környezetben. Ez meg nem az. – Te hogy csinálnád? – Hallom a hangom, mert először nem igazán fogom fel, hogy tényleg én szólaltam meg. – Nem a fasírtot. Hanem ezt a… felnövés dolgot. Mármint, vele eddig is rendes voltam. Nem hiszem, hogy tudok rendesebb lenni. Az már fura lenne.



you wouldn't get it | abel & dan 4007189020



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: you wouldn't get it | abel & dan
you wouldn't get it | abel & dan EmptyCsüt. Feb. 27 2020, 18:01

to dan


- Az is jó. Egyszerű, de … nagyszerű. Ugyebár – ez utolsót tök felesleges hozzátennem, de valahogy éreztetni akartam vele, hogy már szexeltem én is. Nem túl sokszor és nem is túl hosszan, sőt, lehet, hogy egyszer el is sírtam magamat, de … nagyon begörcsölt a lábujjam. Egy szó, mint száz, én is tudok erről ezt meg azt. A tizennégy éves énem nagyon büszke lenne rám, még így is.
A kérdésére csak megvontam a vállam. Jártam gimibe, jól tudom, hogy nem néha nem kellenek okok, hogy az ember fejére húzzák az alsónadrágját. Ott ugyanis nem nagyon beszéltem, mégis fellógattak, felkötöztek, ellöktek, kilöktek, sőt, egyszer még egy amatőr ágyúból ki is lőttek. Oké, az utolsót azért kicsit élveztem.
-Növény. Amennyire tudom, dísznövény – felelem neki a telefonját bambulva. Azt nem tettem hozzá, hogy ő talán a chlamydiára gondol, ami talán még érinthetné is őt, ismerve a … szokásait. De az anyja csak nem emleget neki nemi betegségeket. Az enyém nem tette. Egyszer megpróbált felvilágosítani, de apa csak annyit mondott, hogy „szerinte felesleges”.
- Oh. Ez… aranyos. Melyik pont az, hogy ”randizni Dan-nel”? – pillantottam fel rá mosolyogva. Csak mert, nem árt, ha nem rögtön az első pontok között van, de ennyire azért az ő esze is vág. Dan nem hülye, csak … nem használja gyakran az agyát. Biztos erre készül Kaylee-val is. Megpróbálja valahogy átmosni az agyát szegény lánynak. – Ha esetleg érdekelne pár tipp… a Poets House jó kis hely, és talán írhatnál neki egy verset. Vagy … rappelj. Na és ott van a Jégkrém Múzeum, te jó ég mióta akarok oda eljutni. Ha mentek, szóljatok, mert olcsóbb úgy, mintha csak egyedül mennék – márpedig egyedül fogok, ez nem is kérdés. A lakótársaimmal az érdeklődési körünk nem túl sok helyen metszi egymást. Talán Jess ideköltözése ezen változtat majd. De még ketten együtt is kisebbségek képezzünk majd a Lakástanács Gyűlésen. Amire egyébként, rajtam kívül eddig valamiért senki se jött el, pedig még sütni is szoktam rá.
- Nekem semmi. Én bírom a fehér tesókat is – ezt alátámasztandó nyújtottam egy ökölpacsira a kezemet felé. Engem igazán senki nem vádolhat azzal, hogy rassz alapján döntenék bármiről is. Szeretem a kínai kaját, az etióp kajával sincs bajom, ezen kívül odavagyok az olasz konyháért és még mexikóit is eszek. Igaz, utána nagyon sokat kell wc-re járnom, de van, amiért megéri. – Igen, az! Jó, hogy így megragadtad a lényegét. De egyébként igazad van – bólintok kissé kelletlenül. Én nem miatta néztem, de nekem egészen tizennyolc éves koromig anyám volt a legjobb barátom. Pont abban az évben találkoztak a karaktereink SneakyBooger-rel és lettünk legjobb barátok. Igaz, életemben nem láttam még, mert csak online beszéltünk.
- Na látod, ez a probléma! – mutattam rá Danre, de amint értetlenül rápislogtam az ujjamra, gyorsan vissza is húztam. Nem Dan a probléma, hanem… szóval remélhetőleg nem érti félre. Gimiben sok ilyen miatt jártam rosszul. Azonban az, hogy fizetem a lakbért, nem jelenti, hogy biztonságban vagyok. Elvégre, Dan is kirakott a szobámból, ugye? Még, ha van ott némi anyagi kompenzáció is. – Az érdekel valami alatt te rögtön a szexre gondolsz. Nem mindenkit a szex érdekel a legjobban. Egy normális lány, nem szokta csak úgy véletlen megjegyezni, hogy mire indul be – oké, azért ebben nem vagyok teljesen biztos, mert nem vágom annyira ezt a témát, de sok lány van körülöttem a jóga órán is, és az ő panaszkodásaikból ezt szűröm le. Olyan vagyok, mint egy titkosügynök, beépülve a nők soraiba. – A normális lányok először… tudod, érzelmileg közelednek. Nekik nem elég a vizuális megerősítés. Arra van szükség, hogy a belső értékeidet lássa és kedvelje. Ha ez meg van, akkor…   akkor Kaylee meghozza azt a döntést, amit majd egész életében bánni fog, nevezetesen, hogy engedett Dannek. Oké, gonosz vicc. Fura őket elképzelni, de … valahol azért aranyosan festenek együtt.
- Mi? Mégis miért írtad le? És egyáltalán minek küldted utána el? – két olyan kérdés, amire a válasz egész biztosan az lenne a gimiben, hogy „miért ütöd magad, Brépofa?”. – Oké, nyugi! A fasírt jó dolog. Például szokták mondani, hogy „ez nagyon fasírt!”. Vagy írd azt, hogy az autocorrect volt! Igen, ez működhet, rémes a helyesírásod, tuti elhiszi, hogy használod – mosolyogva dőltem hátra, mint, aki elvégezte a dolgát, és csak ezután esett le, hogy amit mondtam, talán kicsit sértő. – Az amerikaiak nagyrészének szörnyű a helyesírása. Ez nem a te hibád, hanem… az oktatási rendszeré – teszem hozzá, alighanem teljesen feleslegesen. Ironikus, hogy mennyi remek ember született amerikainak, mégis mennyien hiszik, hogy léteznek sárkányok, és a lapos föld legszélén élnek.
- Tudod, néha úgy érzem, hogy fogalmad sincs mit is tanulok – sóhajtok fel, ahogy elveszem tőle a lapot. Bár a kérdése jogos. Nem tűnik túl ésszerűnek, hogy egy halott nyelvet beszéljen egy szakma, ugye? Elsőre nem is. Gyakorlatban azonban nagyon is praktikus. Egyrészt, kitudja mióta ez a terminológia nyelve, másrészt, és ez igazából összefügg az elsővel, nem kell fordítani ilyen nyelvről olyan nyelvre, tehát szakmán belül könnyebb az érthetőség. Na meg, fel lehet vele vágni, bár ez bunkó dolog, és főleg a jogászok csinálják.
- Lehetnél… másokkal is kedvesebb. Nem csak az határozza meg valakivel a kapcsolatod, hogy vele milyen vagy, hanem az is, hogy milyennek lát másokkal – hűha, még engem is meglep, hogy ilyeneket tudok. Még, hogy filmekből és könyvekből nem válhat valaki a szív szakavatott doktorává. – És tudod…nem ártana, tisztázni, hogy miért vagy rendes vele. Úgy értem… ha főleg csak az érdekel, hogy … aszexuális-e, vagy sem, akkor ez nem fog működni. Ez ilyen intellektuális dolog, hogy mennyire tudod kiegészíteni, vagy legalábbis elég érdekes lenni neki, hogy úgy érezze te vagy az, aki kell neki. Tudsz követni? – ez nem is neki szól, inkább nekem, mert amíg ezt kérdezem, én gyorsan rendezem a gondolataimat. Az én hogyan csinálnám dolog eléggé… nehéz. Én eddig sehogy nem tudtam csinálni. Nem sok lányt érdekelsz, ha el tud fújni a szél. – Az ellentétek vonzzák egymást dolog szerintem nem teljesen igaz. Vonzhatják egymást, de némileg alkalmazkodni, idomulni kell a másikhoz, különben hosszútávon elromlik a dolog. Kellenek közös hobbik, szokások … akármik, amik miatt az együtt töltött idő nem csak jó, hanem értékes is. Az jó jel, ha nevet. Veled, rajtad, mindegy, a nevetés jó dolog, alábecsülik – és ezt csak részben azért mondom, mert engem mindenki kinevet. – Nem kell kifordulj magadból, jobb esetben. De … tudod, nem mindenki ismeri fel, hogy viccel-e a másik. Lehet, hogy te nem gondolod komolyan, mást viszont megbántasz vele – Kaylee az ilyenekre figyel, Dan pedig nem. Hogy ezt honnan tudom? Mert volt pár ilyen esetem vele, főleg az elején. Mostanra megszoktam, meg hát, lássuk be, megedzve érkeztem a gimiből, de mint sokat ekézett fiatal, tudom, hogy milyen az, mikor az én káromra akar valaki jobbnak tűnni. Sajnos azt is, hogy milyen az, ha ez sikerül. Harminc év alatt szinte mindig sikerül.  
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: you wouldn't get it | abel & dan
you wouldn't get it | abel & dan EmptyCsüt. Márc. 19 2020, 18:58
no need for a therapist telling me shit
roommates do it for free
Kaylee & Dan, 2019. szeptember


Tudtam, hogy nem kellett volna elmondanom neki. Most ki fogja használni, sunyin és alattomosan, mert lássuk be, hogy frontális ütközés esetén semmi esélye sincsen. Jó, el kell ismernem, hogy lényegében annyira egyébként sem titkoltam a dolgot, de… De akkor hogy lehet, hogy pont Kaylee nem vett észre az egészből semmit? Nem szokott nehezemre esni felszedni lányokat, mert… Általában ők is akarják. Olyan helyzetbe még nem futottam bele, hogy a másikat hidegen hagyja a dolog, és ha megkérdezed, akar-e netflix & chillezni, akkor komolyan elkezdi nézni, milyen filmek kerültek fel a Netflixre, téged meg elküld csirkeszárnyért.
Persze, a csirkeszárny is finom. Nagyon finom. De mégsem olyan, mint Kaylee.
Csúnya pillantást vetek a szemöldököm alól Abelre, hogy érezze, nem tetszik a bökdösődése. – Csak rendes vagyok vele. Ha rajta múlna, itt élne hat évet New Yorkban és az egyetem épületén, a metrómegállókon meg az albérleten kívül semmit sem látna. Az meg nem élet. – Engem legalábbis fullasztott ennek a mókuskeréknek már a gondolata is. Voltak időszakok, amikor rá kellett húzni, igen, ZH-k előtt vagy a vizsgaidőszakban, de… Egy diploma sem ér annyit, hogy cserébe tikkelő remeték legyünk. Ezt még anya mondta. Jó, nem pont így, de… Jess egyszer majdnem fekélyt kapott, annyira ideges volt még a középiskolában, és akkor mondta. Hogy az egészségnél, legyen az fizikai, mentális vagy lelki, nem lehet fontosabb egy vizsga sem. Gondolom, ez annak ellenére még rám is vonatkozik, hogy ki lettem rúgva.
Poets House? – emelkedik meg a szemöldököm, megismételve a nevet. Egyértelmű, hogy sosem hallottam még róla. És az is, hogy miért. – Kezdek kételkedni abban, hogy a segítségem nélkül valaha becsajozol. Soha, és komolyan mondom, soha, senki, még Hugh Grant sem valami kilencvenes évekbeli romantikus vígjátékban, senki sem csajozott be egy… verses izéban a könyvtárban. – Próbálok nem olyan felháborodottan válaszolni, mint szeretnék, mert tényleg kezd oda lenni a belé vetett bizalmam, pedig kezdetnek se volt túl sok. – Azt akarod, hogy ha elhívom randira Kaylee-t… te is jöhess?
Ezt viszont már hangsúlyozottan lassan kérdezem. Nem csak a harmadik kerék dolog fura, de… múzeum. Jégkrém múzeum. Vannak érdekes dolgok a történelemben, én nem mondom, meg egyszer voltunk anyáékkal azon az emberi testes kiállításon, ahol valódi tartósított holttestek vannak felszabdalva…! Az menő volt. Mondjuk kiderült, hogy anya azt hitte, ez csak olyan kisiskolás előadás lesz, de az ikreket leszámítva a többieket már nem tudja csak úgy felkapni és kivinni, úgyhogy… az jó volt. A jégkrém is jó. De úgy sejtem, több száz éves jégkrémet enni nem túl egészséges; meg a múzeum dolgozói se örülnének.
Bár tulajdonképpen honnét tudjam én már, ki minek örül? Rá kell jönnöm, hogy nem mindenki olyan, mint én. Amit eddig is tudtam. Csak azt nem, hogy adott esetben nem is akarnak olyanok lenni. És hogy ez engem… nem zavar. Mármint, örülök, hogy Kaylee nem olyan, mint mondjuk Chelsea Warren. Kár, hogy Chelseat tudtam, mi érdekelte, Kaylee pedig olyan volt, mint egy másik faj. Az sem biztos, hogy ugyanazokkal az érzékekkel kommunikál.
Ha azt mondod, én vagyok a probléma, meggatyázlak – közlöm érdektelen hangszínnel, inkább csak a miheztartás végett, nem pedig azért, mert bántani akarom. Nem akarom. Annak ellenére, hogy mindeni ezt várja, és Kaylee is úgy beszél róla, mintha én fizikális terrorban tartanám. Egyszerűen csak más a… Hogy is mondta anya? Szeretetnyelvünk? Az. Mondjuk ha bárki engem kérdez, jobb behúzni egyet a másiknak és ennyivel le is van tudva a dolog, mint tizenöt év múlva is emiatt szúrni a másik hátába a pletyka nagykését.
Mindenesetre, Abel nem ezt mondja. Vagy nagyrészt nem ezt. Megforgatom a szemem, amikor nekikezd, már az első mondatnál, de azért végighallgatom. – Ugye tudod, hogy csak azért, mert valaki gyakran szexszel kvázi idegenekkel, még nem feltétlenül felszínes seggfej az összes? – kérdezem aztán, a nyelvemmel egy ott sem lévő kajamaradékot próbálok kipiszkálni az őrlőfogim közül. Szándékosan nem nézek rá, mert a’sszem, az elég vádló lenne. – Néha egyszerűbb úgy, ennyi. Ettől még… normális dolog. És volt barátnőm, akit szerettem, és nem a szex volt a legfontosabb. – Az igazság az, hogy ilyesféle beszélgetést egészen gyakran folytattam; lányokkal. Sage-dzsel vagy Essie-vel. Anyával. De nőkön kívül mással nem. Na jó, egyszer Bennel, de ő tíz éves, meg mikor először részegedtünk le közösen, akkor Parkerrel. Szóval ez a szituáció akkor is fura lenne, ha nem Goldberg lenne az, akiből a legtöbbet akkor látom, mikor megtalálja a kiürült fasírtos dobozt a konyhában, és megáll a folyosón az ajtóm előtt. Nem mond semmit, csak fogja a dobozt, és táguló orrlyukakkal bámul be a szobámba. Aztán ha megkérdezem, van-e valami gond, azt mondja, nem, és sarkon fordul.
Nem arra gondoltam, hogy tudod-e melyik a kedvenc póza. De ha például aszexuális lenne, ami reális lehetőség bárkinél, akkor azzal, ha ráhajtok, kellemetlen helyzetbe hozhatom. Például. – Nem mintha zavarna, ha az lenne. Mármint, ez pont annyira nem választható dolog, mint ha meleg. De tudni jó lenne. Egy kicsit mondjuk kezd zavarni, hogy normálisnak azt nevezi, aki nem követeli meg a szexet, ami… Oké, nem, nem értem. A szex jó. Miért jön le mégis úgy, mintha rossz lenne?
Összezavar. És nem tudok ennyi helyre figyelni. Cue: fasírt.
Ha így szoktál segíteni, akkor inkább ne csináld.
Lehet, hogy ezt jelnek kéne vennem, hogy az egész borzasztó ötlet, és inkább hagyjam a fenébe. De ez valahogy felbosszant. Olyan, mintha kész lennék az utolsó touchdown-ra, ami eldönti a meccset is, tíz másodperc van vissza a játékidőből, és már mindenkit lehagytam… De nem tudok megmozdulni. És minden csak úgy elsuhan mellettem.
Általában abban sem vagyok biztos, Én mit tanulok. – Vagy azt, hogy miért. Oké, nincsenek olyan szar jegyeim, a középmezőny tetején járok, nem túl teperősen, de… egyre inkább semmi kedvem az egészhez. Amihez kedvem lenne, azt pedig nem csinálhatom. De ez a dilemma másnapra való. Egyszerre csak eggyel tudok foglalkozni.
Ne gyere már te is ezzel! – Anya is mindig ezt mondta, de nem csodálom, olyan kedves, mint ő, nem sokan lehetnek. Én biztos nem. De azért nem állok olyan rosszul, mármint… Nem vagyok konkértan… rossz. Az már valami, ugye? Mármint, nem is emlékszem olyanra, amikor valakinek direkt ártottam volna. Nálam ez azt jelentené, hogy jó úton vagyok, de ezek a megszólalások kezdenek elbizonytalanítani. Azt azért ne várják, hogy Terézanya legyek. Hogy miért vagyok rendes vele? Az intellektuális szónál viszont már felhörgök. – Na ne bassz már fel, hogy ez valami IQ-hoz kötött dolog! Ha nincs meg a 130, akkor nem vagyok elég jó  a fele királysághoz, vagy mi a fene?
Ezt jóval erélyesebben és mérgesebben mondom, mint ahogy a szituáció indokolná, mégpedig azért, mert nem ez az első, hogy hasonló kijelentést kapnék. Tudom, hogy nem én vagyok a legokosabb az albérletben. Vagy a családban. Sanszosan még csak a focicsapatban sem. De ezzel mi a fenét kezdjek? Bírom, ha valaki okos. Tök jó neki, tényleg! – Nem fogok megváltozni azért, hogy kedveljen. Meg én sem akarom, hogy ő megváltozzon. Csak azt akarom tudni, hogy kedvel-e. Ezt meg nem egy múzeumban fogom megtudni.
Ott, úgy is mondhatjuk, elég rossz társaság vagyok.
Szóval most azt mondod, ha nincs közös hobbink, akkor esélytelen a dolog? Mert akkor eléggé megszívtam. Semmit sem szeretek abból, amit csinál. Már leszámítva a  főzést. Mármint, hogy ő főz, én meg megeszem. Ez számít? – Amekkora szerencsém van, nem. De igazából tényleg nem értem. Ott vannak anyáék;már nem apával, az egy kicsit más jellegű kapcsolat volt… de Meijel. Sok sikert annak, aki bármi közöset tud találni bennük! De valamiért mégis együtt vannak, nem? Már azt a fél tucat kölyköt leszámítva, akit örökbefogadtak.
Ezzel most célzol valamire? Mert akkor mondd ki. Felesleges úgy csinálnod, mintha Kaylee-ről lenne szó, ha közben magadról beszélsz. – A pillantásom Abelre vetül, de aztán a telefonom pittyeg egyet, és úgy nyúlok utána, mintha legyet akarna lecsapni. Visszaírt. Legyél kedvesebb Abellel, ezek összebeszélnek a hátam mögött?! Felpillantok a képernyőről, aztán sóhajtva hátradőlök a széken. – Jó. Ezt egyszer mondom el, úgyhogy figyelj. Ha valamikor, az ismertségünk során, úgy tűnt, hogy… direkt szemét vagyok veled, és mondjuk megbántottalak, akkor… bocs. Csak vicceltem. És nem megbántani akartalak. Mármint… Arról a póznáról is leszedtelek, nem? – vigyorodom el. Már három éve volt, hogy az azóta már elballagott focicsapat felsőbbévesei felpakolták őt is meg Parkert is a kapura, és nem spóroltak a ragszalaggal. Én is új voltam, de okosan belátták, hogy valószínűleg nem lenne olyan könnyű dolguk engem felemelni. A gravitáció az én pártomon áll.
Megint a telefonra nézek, egy üzenetet már küldtem, de ideje a második felének is. – Mindezek ellenére… Soha senkinek ne próbálj randihelyszínt ajánlani. Főleg nem könyvtárat. – Abban viszont lehet, hogy igaza lehet, hogy mondjuk nem a lelátókra kéne vinnem, vagy focimeccsre. Nem tudom, mennyire élvezné. Nem sok „okos” helyet ismerek. De ekkor felvillan anya szövegbuborékja is, valami tök más és érdektelen téma, viszont eszembe jut róla az a fotómúzeum, ami nem igazi múzeum, mert inkább olyan… kiállítás. Az egyik kiállítást anya is támogatta, és mondjuk órákat nem tudtam egyedül ellenni ott, de…
Leírom. Aztán jön az első válasz; lehet, hogy addigra én is elköltözöm. Ez az eshetőség eszembe se jutott, és egyelőre nem is foglalkozom vele. Mert az anyagi helyzetünket elnézve, ez egyikünknek sem fog mostanában összejönni. Aztán jön a másik válasz is, ami már sokkal jobban érdekel. És nem tudom, milyen indíttatásból, de lezárom a telefonomat és az asztalra rakom, mert félő, hogy a végén túlzottan élvezni kezdem a helyzetet.
Randim lesz Kaylee-vel – közlöm vigyorogva Abellel. – Ezt neked!... Jó, nem egészen tudja, hogy az. De elhívtam és igent mondott. Akkor mégis az. Vagy bárkivel elmegy, aki hívja…? Nem rosszból, az ő döntése, csak… Nem tudom. Jó. Ne merd megkérdezni tőle, hogy eljöhetsz-e te is, mert a bocsánatkérésem nem fog vonatkozni arra, hogy a vécébe nyomom a fejedet, ha velünk kell vigyelek, mert megsajnált!



you wouldn't get it | abel & dan 4007189020



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: you wouldn't get it | abel & dan
you wouldn't get it | abel & dan EmptyPént. Márc. 20 2020, 16:40

to dan


- Ez vicces, mert a New york-i metrómegállók híresek a bennük folyó "életről" – mosolyogtam egy jót, de aztán végül komolyra váltva bólintottam párat, igazat adva Dan-nek. Eleinte én is féltem kimenni az utcára, mikor ideköltöztem. Volt a környéken egy hajléktalan, aki mindig pont akkor ment el a ház előtt, mikor indulnom kellett volna az egyetemre. Minden hétfőn harminc percet késtem miatta. Aztán, amint felfedeztem az első környékbeli Star Trek találkozót, a világegyetem kinyílt a számomra.
- Adnak kávét is. És meglepne, ha tudnád, hogy mennyi szép francia lány jár oda – abban nem vagyok teljesen biztos, hogy a többségük francia, de … ugyan már. Nyilván azok. – Nem, dehogyis! Csak, ha olyan helyre mentek, ami engem is érdekel – legyintettem nevetve. Miért akarnék elmenni például egy… konditerembe? – De ne aggódj, nem zavarnék! Csak anyagilag éri meg jobban, ha együtt megyünk. Utána együtt lehetnétek. Persze, ha hiányozna a társaságom, megérteném – és ezzel alighanem tök egyedül vagyok az egész univerzumban. Még a saját szüleim is képesek voltak azt mondani nekem, hogy zavarom őket, a huszadik házassági évfordulójukon. Mintha nem emlékeznének, hogy a legnyomósabb érv a házasságuk mellett én voltam.
- Nem így értettem, én sose mondanék ilyet! Úgy értettem, hogy … mindegy is! – nevettem fel inkább kínomban, mintsem örömömben. A meggatyázás vicces szó, de kicsit sem élvezi az ember, ezt sokszorosan tudom tanúsítani. Még képek is vannak róla. Az egy meglehetősen nehéz időszak volt.
- Mármint azok nem, akik szexelnek velük, vagy az idegenek, akik azokkal szexelnek, akik velük szexelnek? – ez így nem egyértelmű, hogy mire is gondolt. Habár, felteszem, hogy előbbire, hogy ne tűnjön felszínes seggfejnek. Az ő szavaival élve, szigorúan. – Azt hiszem, hogy … ezt a gyakoriság árnyalhatja, de én úgy tapasztaltam, hogy a többségük … érdekes személyiség – értse úgy, hogy általában a létező összes módon sikerült elérniük, hogy a suli gondnokának a macskája is nagy ívben elkerüljön. Nem viccelek, az a hálátlan kis dög még megkarmolni sem volt hajlandó. – Sose féltél, hogy elkapsz valamit? – bukott ki belőlem a kérdés hirtelen. Mondanám, hogy engem csak ez tartott vissza ettől az életmódtól, de az igazság az, hogy … leginkább a testem, az arcom és a személyiségem. – Váó. Mármint … nem a meglepő váó, hanem az elismerő váó. Mi történt vele? – ehhez lehet aztán végképp semmi közöm, de érdekelne. Őszintén remélem, hogy Dan nem megcsalta szegény lányt, mert az úgy kicsit árnyékolná az elismerő váómat.
- Ez érdekes. Most már tudom mit érezhetnek nap, mint nap Mr. Spock-ék – méláztam el Dant nézve. Nem rosszat feltételezve róla, de sose gondoltam volna, hogy azért érdekelné őt ez, mert Kaylee felé figyelmes. Mintha egy új létformába botlottam volna. Eddig mindig úgy gondoltam, hogy Dan tetteit a kisebbik Dan ösztönei irányítják.
Kissé azért hátra hőkölök, mikor megszólal, és csak azért nem esek hátra a székkel, mert nem vagyok elég erős, se éber még az álomból, hogy ilyen erővel tudjak meglepődni. – Kedvel. Mármint … szerinted ennyi pénzt érne neki ez az albérlet, ha nem bírna? A múzeumban pedig sok mindent megtudhat az ember, pont ez miért ne? Tele van minden tükrökkel, tökéletes megfigyelő hely – arról nem is beszélve, hogyha valamilyen lehetetlen oknál fogva is unná az egészet, nem koncentrál eléggé ahhoz, hogy ura legyen a tetteinek és szavainak. Egy szó, mint száz, a múzeum menő.
- Asszem – vakarom meg a fejemet. Apa is megeszi anya főztjét. Merné is nem megenni. – Én csak azt mondom, hogy … kell egy közös metszet. Te szeretsz focizni, ő szeret téged nézni foci közben, igaz? Tessék, ti vagytok az álompár! Arra gondoltam főleg, hogy… alkalmazkodni is tudni kell, vágod? – kétlem. Dan egy két méter magas, Dávid-szobor szerű képződmény, valószínűleg még a gravitáció is hozzá alkalmazkodik. Nem azt mondom, hogy a kapcsolatok szakavatott ismerője vagyok, de sokat néztem anyával a Szex és New Yorkot. Nem véletlen, hogy nem készül sorozat a hosszú és eredményes kapcsolatokból. Megismerkedni izgi, de utána … az a kemény dió. Ahhoz pedig már muszáj flexibilisnek lenni.
Tátva marad a szám. Egyrészt, mert Dan sokkal élesebb elméjű, mint amilyennek hittem. Nem mértem őt fel elég jól. Azaz, a lehető legjobban mértem fel a hangok alapján, amik a szobájából jönnek ki. Másrészt pedig nem tudom milyen válasz után nem húzzák a fejemre a gatyámat.
- De csak Park miatt, nem? – eddig mindig így gondoltam. Az a szerencsétlen helyzet állt fent, hogy nemcsak a póznához, de egymáshoz is hozzáragasztottak minket, szóval, ha jött az egyikünk, jött kvázi a másikunk is. Nem sokat gondolkodtam ezen eddig, de … eltudnám képzelni, hogy elsétált volna, ha csak egyedül lógok ott. Érdektelenségből, vagy mert nem vett volna észre. Park volt a feltűnő köztünk, még a sötétben is. – De oké, elfogadom a bocsánatkérésed. És én is bocsánatot kérek, amiért a te képeddel szerveztem egy randit Tinderen – habár ő profitált belőle. Épp otthon volt, mikor a lány megérkezett és nyilván nem tudhatta, hogy … és Dan se különösebben kérdezett sokat, hamar bezárult mögöttük az ajtó, én meg ott maradtam egyedül, a tök feleslegesen óvszer nyugtájával a kezemben.
- Én csak a pénztárcátokat tartottam szem előtt! Egyébként meg … tök jó szárnysegéd lehetnék. Tudod, felvenném a megfigyelőállást és egy olyan menő fülesen keresztül, mint ami az FBI ügynököknek van, adnám a tanácsokat – ebben nagyon király lehetnék, de inkább nem feszítem tovább a húrt. – Velem egyszer eljött egy vakrandi estre – vontam meg a vállamat Danre pillantva. – Kicsit túlgondolod. Sose hittem volna, hogy van bennünk bármi közös. Most olyan vagy, amilyen én szoktam lenni – vigyorogtam rá, mert sejtettem, hogy milyen fájdalmas felismerésként hasíthat ez most belé. Mégis kicsit élveztem.
- Sínen vagy. Ha nem bírna, el se menne veled. Kicsíped magad? Hova mentek? Esküszöm, hogy nem megyek oda! – tettem a szívemre a kezem, hogy ünnepélyesen is kész legyen erre esküt tenni, látva a gyanakvó képét. – Plusz, te mondtad, hogy nem menne sehova, igaz? Szóval akkor eddig alig hívták el, ami azt jelenti, hogy te vagy az első, akivel elmegy bárhova is, mert… elhívtad. Szóval már beljebb vagy, mint mindenki más. Kifutott a hajód, már csak vitorlát kell bontanod – legalábbis aszt hiszem. Nem vagyok benne biztos, hogy az nem kell már ahhoz is, hogy egyáltalán elinduljon a hajó. Az Assassin’s Crredben elég egy gombot nyomni.
- Ha megmondod, hogy hova mentek, akkor végezhetek neked egy kis kutatómunkát, hogy legyen tartalék beszélgetés témád, ha kifogynál a sajátjaidból. Megpróbálhatom úgy szűkíteni, hogy a kezedre felírva is elférjen. Ugye nem vagy izzadós? – ez elég hülye kérdés egy olyan embertől, aki általában verejtékben úszva fejez be minden egyes meccset meg edzést, de én is szoktam néha izzadni, pedig szinte sose mozgok. – És kivasalhatom neked az inged! A kimosásról már nem is beszélve. De cserébe segítened kéne a következő Star Trek kvíznél. Nagyon menő díszletet építettünk, de el kéne némi izommunka és … te vagy az egyetlen valódi izmokkal rendelkező ember, akit ismerek – pontosítok, akit ismerek és nem nyomja a fejemet wc-be. Legalábbis addig, amíg fel nem tűnök a Kaylee-val közös randiján.  
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: you wouldn't get it | abel & dan
you wouldn't get it | abel & dan EmptyCsüt. Ápr. 09 2020, 22:00
no need for a therapist telling me shit
roommates do it for free
Abel & Dan, 2020. január


Előbb jobb oldalra nézek, nem konkrétan valamire, csak gondolkodás gyanánt, aztán balra, aztán vissza Abelre, nem is tagadva, hogy kurvára fogalmam sincs, most mit kérdezett. – He? – foglalom mindezt hangos kérdésbe is. Végül úgy öntök, hogy ez nem volt igazi kérdés, csak magában beszélt, szóval nem foglalkozom vele. – Azt nem mondtam, hogy mindegyik normális volt. Csak hogy nem azért nem normálisak, mert lefeküdtek velem egyszer vagy kétszer – vonom meg a vállam. Mit szépítsek rajta? Azért nem mindig az volt a lényeg, hogy különösebben kedveljem. Jöjjünk ki jól, de az simán megy nekem úgy is, ha a csaj totál zakkant, mert pár órán át bármilyen hülye fantáziájának képes vagyok megfelelni, aztán pedig mindenki megy a saját útján.
Goldberg viszont nyilvánvalóan egészen elmebeteg elképzelésekkel rendelkezett eddig erről, és talán úgy próbálta megfigyelni ezt az egészet, mint az a gorillás nő a gorilláit Afrikában a nyolcvanas években, akiről csak azért tudok bármit is, mert Anya oda volt érte. Különösen sok párhuzamot vélt felfedezni a gorillák és a férfiak között, ezt pedig feltétlen a tudtomra is akarta hozni. Hogy tanuljak mások hibáiból. Meg a gorillákéból.
Már miért félnék? Nem tudom, miféle amis bunkerból szalajtottak, de a modern világban már feltalálták az óvszert. – Amit hidd el, megtanulsz magadnál tartani, ha az anyád egyszer csakis a te érdekedben felkiáltással három órán keresztül mutogat neked nemiszerveket változatos szexuálisan terjedő betegséggel spékelve, miután először rajtakap szex közben egy lánnyal.
Egyébként egészen véletlenül ő volt az első barátnőm, aki ezek után még randizott velem egy darabig, mielőtt meguntam volna, hogy folyamatosan a barátnői közé hurcolt.
Elköltözött – vonom meg a vállam. – Máshová ment egyetemre, mint én, és állítása szerint a távkapcsolatok nem működnek. – Úgyhogy csak úgy kidobott. Ő is azt mondta, az én érdekemben teszi. Kezdem úgy érezni, ha egy nő ezt mondja nekem, az fájni fog. Biztos vagyok benne, hogy Goldbergnek is ezt mondta az anyja, mielőtt körülmetélték volna. Amibe belegondolni is fáj, nekem jöhetnek azzal, hogy csecsemőkorban még nem elég fejlett az idegrendszer…! Csípje be az ilyen a nadrág zipzárjába, aztán majd beszélünk.
Próbálom nem felvenni a sértéseket, amiket úgy dobál felém, mintha nem venném észre őket. Mármint, egyébként lehet, hogy a fele felett elsiklom, de a másik felét tökre levágom. – Nem azt mondtam, hogy utál. Tudod, eléggé végletekben gondolkozol – jegyzem meg. Csak megfigyelés. – Azt hittem, fagyimúzeum, ott mit keres tükör?
Már elvesztettem a fonalat. Talán jobb lenne, ha nem is próbálnám felvenni, mert akkor legalább nem érezném úgy, mintha Goldberg felpofozott volna, mármint úgy igazán, a szavaival, nem úgy, ahogy fizikálisan valójában képes rá. Méghogy nem tudunk működni…! Szerintem mindenki tud működni, ha akar. Én pedig akarok. Biztos Goldberg sem csak egy hozzá hasonló gyíkkal tudna kezdeni, csak… mást nem tudom, mennyire érdekelne. Annyira nem csúnya kölyök, csak girnyó, és ezen a hatalmas szemüvege meg a vasemberes alsója sem segít.
Tudok alkalmazkodni – bólogatok. – Mikor Japánban voltunk egy hónapot, seperc alatt alkalmazkodtam ahhoz, hogy a másik oldalon vezetnek. Meg hogy valamiért minden helyi fotózkodni akart velem. – Anya szerint édes volt, soha nem kapott még annyi képet rólam, mint akkor, Jesst meg persze észre sem vették, de Essie haja is lenyűgözte főleg a tiniket, meg Sage… Szabad mondanom, hogy bőrszíne? Megöl ez a polkorrektség. Na mindegy. Nagyobb kuriózum lettem nekik, mint a Fuji nekem.
Egyébként az a fej, amit Abel vág, pont hasonló egyes japánok reakciójához. Pont olyan döbbent. Csak ez most valamiért kevésbé érződik hízelgőnek.
Őt is csak utána ismertem meg – vonom meg a vállam. – Nem csak fekete tesókat szokásom leszedni a póznákról. Csak úgy gondoltam, hogy azért nem lenne jó móka ha ott ragadnátok másnapig. Elvileg bele lehet halni abba, ha túl sokáig lógsz fejjel lefelé, nem? – Vagy valami ilyesmit mondtak az egyik sorozatban, és amúgy fogalmam sincs, ez az igaz-e, de ő biztos jobban tudja nálam, mert ez valamiféle specialitása lehet. – Senki fejét nem szokásom vécébe nyomni – teszem még hozzá. Az egy régebbi divat volt. Jó, azt nem mondom, hogy régen, még általánosban meg gimi elején ne seggfejkedtem volna néha a Goldberg-féle gyíkokkal, de anya elég jól megnevelt, azt hiszem. Ramirezék pedig csak megerősítettek ebben. Egy igazi sportolónak, aki nem csak hordja a dzsekit, de ki is érdemelte, sportemberként is kell viselkednie, és tisztelnie a másikat.
Akkor is, ha gyík.
Semmi gáz, megér… Várj, mi? – Erre az esetre nem emlékszem. De nem igazán értem, mi lehetett a terv. Viszont miután megkapom a választ, már nem is igazán érdekel.
Annak, aki tanácsokat ad, tudnia is kéne valamit, nem? – kérdezem szarevő vigyorral. Ha valamihez Goldberg nem ért, az a csajozás. Honnan tudom? Mert most is egyedül van, mint mindig. Ráadásul már láttam akció közben. A legközelebb akkor került a csajhoz a bárban, mikor megborult a székkel és megfejelte a pultot. Akkor egészen közel volt a feje a stratégiai pontokhoz. – Mire ment el…? Miért…? Nem, tudod mit? Nem akarom hallani. – Nyilván csak kedves akart lenni, és a bizonyítékok alapján az is egyértelmű, hogy nem volt sikeres az este, úgyhogy… Csak semmi pánik. Legalábbis emiatt. Mert más miatt azért kicsit kellemetlenül érzem magam, és ezt egyértelműen Goldberg okozta, mert míg nem beszéltem vele, eszembe sem jutott, hogy Kaylee-nek talán… Többre van szüksége, mint amit adni tudok. Intellektuálisan, ha már annyira ragaszkodik ehhez a szóhoz.
Még jó, hogy nem jössz. Azt mondtam, nem szokásom vécébe nyomni fejeket, de egyszer-egyszer belefér – fonom össze a karjaim magam előtt. Néhány másodperces csendet tartok, mielőtt megvonnám a vállamat. – Egy fotókiállításterem. Fotografiska. Anya az egyik támogatója… Ezeket szívesebben nézem, mint a múzeumokat, ahol olvasni kell meg ilyenek. – Nem az, hogy könnyebb értelmezni (de), hanem átad valami… Érzelmet. Nem tudom. Néha el tudok gondolkodni rajtuk, csak általában sokkal jobb dolgom is akad.
Végül azonban úgy tűnik, hogy sikerül szintbe hoznunk a beszélgetést. Például, nem akarom megcsapni, amiért hülyeségeket mond, ő pedig nem feltételezi, hogy meg fogom. Remélem. Kissebbeket nem buli bántani. – Küldhetsz néhány linket. Néhányat. Mert val’szeg nem ismerem a kiállításaikat. Meg hogy miről szólnak… Azt hiszem van egy kiállításuk híres nőkről. Akik nem olyasmiért híresek, amik végett én ismerném őket, úgyhogy… Lehet, hogy Kaylee értékelné, ha tudnám, mi a fenét csináltak. Olyannak tűnik.
Mondom ezt minden tisztelettel. Abszolút egyetértek a feminizmussal, csak felelnem ne kelljen belőle.
Ekkor megszólal a telefonom; nem hívás, hanem emlékeztető, amit még korábban állítottam be, mikor azt hittem, aludni fogok. Szóval azt hiszem, fel kell kelnem és nekiállnom készülni. – Mennem kell edzeni – jelentem be, mert rohadt jófej vagyok és nem hagyom, hogy azt higgye, csak úgy itt hagyom. – De… rendben. Nem akarom tudni, miben segítek, mert erre nem terjed ki az érdeklődésem, de segítek. Vagy kigyúrhatod magad. Jöhetsz velem edzeni, ha akarsz. Mennyit nyomsz fekve? Egy felet? – vigyorgok rá, miközben zsebre vágom a telefonom. – Jó. Bocs. De félig komolyan mondom. Ha nem is most, de… Jót tenne. Az egészségügyi részén meg azon túl, hogy ki tudnál nyitni egy uborkásüveget és nem Kaylee kéne hozzá… A legtöbb srác magabiztos lesz tőle. A csajok meg értékelik, ha próbálkozol.
Nem várok tőle feltétlen választ, mert arra egyikünk sem áll készen hogy az újonnan megtalált közös nevezőnket kockáztassuk a túl sok együtt töltött idővel, remélem, de azért az ajánlatom komoly. Ha értek valamihez, akkor az ez; meg a foci. De utóbbiban ezzel a testfelépítéssel fél perc alatt palacsintává lapítanák, úgyhogy előbb magára kéne szedni némi húst, hogy legalább esélye legyen a túlélésre. Engem meg ne basztasson Kaylee azzal, hogy bántom.



you wouldn't get it | abel & dan 4007189020



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: you wouldn't get it | abel & dan
you wouldn't get it | abel & dan EmptySzer. Ápr. 15 2020, 15:46



Dan & Abe

Az óvszer, tényleg. Nekem is van, egy egész dobozzal a szekrényem alján. A szavatossági ideje lejárt mostanra, azt hiszem. Ha ezeknek egyáltalán van. – De az se száz százalékos. Az AIDS például vérrel is terjed. Na és a papilloma vírus, az inkább nőkre veszélyes, de szerepe van kutatások szerint a pénisz rákos folyamataiban is. Az óvszer csak a… tudod, botot védi – vonom meg a vállamat és inkább lenyelem a további mondandómat. A végén még engem fog hibáztatni azért, mert soha többet nem fog tudni szexelni. Mondjuk, Danről van szó. Kétlem, hogy létezne olyan dolog, ami eltántoríthatná őt a szexuális élet aktív folytatásától.
Helyeslően bólogathattam volna erre a kijelentésre, de nem volt benne tapasztalatom. Mármint, a távkapcsolatban igen, de egészen máshogy. Volt, hogy nem is láttam a lányt, csak beszéltem vele. Ami alapján egyébként simán lehetett férfi is, mert a hangminőség nem volt a legjobb, de ebbe inkább bele sem gondolok. Nőknek is lehet ork karakterük. Remélem.
- Nagyon nem lenen higiénikus, ha nem lenne tükör. Mindenki összenyalogatná a fagyikat. Plusz, vannak torzító tükrök, a jó beállítások  mellett fagylaltok nagyon vicces eredményeket produkálnak – bizonygattam mosolyogva. De ezt kettőnk közül alighanem csak én értékelem. Akárcsak a múzeumokat.
Kicsit irigy voltam. Nem rosszindulat fűtött, elvégre a körülményekhez képest meglehetősen barátságos gyerekkorom volt. A folytonos zrikálást leszámítva, mondhatni aranyéletem. De sosem jártam Amerikán kívül. Se Japánban, se Európában, se …. sehol. Németországra meg nem emlékszem. Egyszer tervben volt, hogy visszamegyünk oda, de végül csak apa utazott oda, munka miatt.
- Állítólag valaki bele is halt, mert kint felejtették – bólintok. Bár, ő halálra fagyott a rémhírek szerint, de a halál az halál, az ember bármelyik formáját elkerülné, nem igaz? – Nem fontos. Inkább… elfelejteném a dolgot. Neked egyébként is jó volt – vontam vállat. Mint általában, ha nőkről van szó. Sok könyvet olvastam anno a csajozásról és a társas kapcsolatokról, tehát tudom, hogy Dan fizikai felépítése meglehetősen előnyös a nőstények számára. Kicsit lealacsonyító így fogalmazni, de … egy tudományos könyv tette, nem én. Én tisztelem a nőket. Néhány meg is vert, ennél nem lehetne egyenlőbben kezelni őket.
- Küld át a hely nevét és alapos kutatómunkát végzek neked – azt nagyon szeretek végezni. Ha valamiben kifejezetten jó vagyok, akkor az tudni dolgokat. Ez nem hencegés, csak tény. Olyan vagyok, mint Batman, nem beszélek a nyilvánvalóról.
- Már akkor is mondtam, hogy meglazítottam neki! – kértem ki magamnak kissé duzzogva. Kicsit füllentek. Megvágta az ujjamat az a hülye üveg, bibis ujjal nehéz kinyitni egy befőttesüveget. Én pedig nem kockáztattam, hogy még súlyosabbá tegyem a sérülésem. – De lehet róla szó. Elég egyet kinyomni fekve, hogy jó legyek? – pillantottam rá kérdőn, mielőtt egyedül maradtam volna. Van egy olyan érzésem, hogy nem. Az általános vélekedésekkel ellentétben, jártam már kondiban, és nem, nem zártak be a szertárba. Azonban sose éreztem ott jól magam. A sok izomember, akik háromszor-négyszer is megemelték az én súlyomat, nem segítettek az önbizalmamon, mikor mellettük küzdöttem a pár kilós súlyokkal. Puszta fizika, azt hittem, hogy elég kiszámolnom pár dolgot és simán fog menni. Kiderült, hogy inkább fizikum, mint fizika.
Köszi a játékot, nagyon élveztem  you wouldn't get it | abel & dan 4146035580 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: you wouldn't get it | abel & dan
you wouldn't get it | abel & dan Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
you wouldn't get it | abel & dan
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Abel & Rea - just drink and talk
» Jess x Abel │ bloodily serious
» tear yourself apart to entertain | sera x abel
» Tristan x Abel┃in the name of the queen
» kaylee & abel┃catch-22

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: