New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 147 felhasználó van itt :: 11 regisztrált, 0 rejtett és 136 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Robert Benson
tollából
Ma 13:45-kor
Ethan Sharp
tollából
Ma 13:30-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 13:29-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 13:16-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 12:19-kor
Maxwell O'Connor
tollából
Ma 11:57-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 11:23-kor
Harry Porterfield
tollából
Ma 10:47-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:39-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

riley & bae┃place of liberty
Témanyitásriley & bae┃place of liberty
riley & bae┃place of liberty EmptyKedd 17 Dec. - 16:57


to riley

- Tudod, megértem akkor is, ha egyszer mondod el – sóhajtottam fáradtan, a vállammal nyomva a fülemhez a telefont, miközben mind a két kezemmel a táskámban matattam. Nem először jártam már végig ezt az utat, de így is folyamatosan körbe kellett néznem pár lépésenként, hogy hol is vagyok.
- Rendben, megvárlak. Eszembe se jutna őrizet nélkül kilépni az utcára – forgattam a szemeimet, majd egy halk és alig érthetően elmormogott sziát még a mondat végére szúrtam, mielőtt kinyomtam volna a hívást.
A történtek óta anya elkönyvelt bűnözőnek, és a szobafogság intézménye ezúttal amolyan bentlakásos börtönné változott. Nem engedett el sehova sem egyedül, ő vitt és hozott mindenhonnan, nehogy hülyeséget csináljak megint. Apa tartva magát a korábbi ”ígéretéhez”, nem falazott nekem többé semmiben. Sőt, talán néhány korábbit be is vallott anyának, ezért van az, hogy még úgy sem tehette be a lábát hozzánk Nicole a múltkor, hogy ezúttal tényleg tanulni akartunk.
- Bocsi, csak … átmennék  szabadkoztam, ahogy a tekintetem kissé lesütve furakodtam át az ajtó előtt álló bagázson, akiknek a tekintetét még most is ott éreztem a tarkómon, pedig a múltkori alkalmakor azt hittem, hogy már eléggé kibámulták magukat. Bármennyire is próbáltam nem feltűnő jelenség lenni, esélyem sem volt. A teremben akadt, akinek velem egyidős gyereke volt. Mondhatni, a kocka el volt vetve.
Kissé hezitálva indultam meg végül jobbra, nagyjából középtájékon szemelve ki magamnak egy helyet, aminek a környéke üres volt. Azaz, majdnem üres. Talán barátkoznom kellett volna, de nem láttam sok értelmét. Mire én idekerülök – ha egyáltalán – ők már rég végeztek. Ráadásul, így is elég nehéz volt ki könyörögnöm anyánál, hogy ide eljárhassak. Apa még korábban intézte el, hogy látogathassak pár órát, anya azonban ezt is elvette volna tőlem. Több napnyi, órákon át tartó fáradhatatlan unszolásomnak az eredménye volt az, hogy végül belement némi engedménybe. Így két-három hetente egyszer eljöhettem a Columbia egyetemre.
- Szia! – köszöntem rá a szőke lányra, aki pont mögöttem ült. – Öhm, bocsi, hogy zavarlak, én … Bailey vagyok, és itt ugye …   gyorsan a telefonomra pillantottam. – Pönológia lesz? – ahogy ezt megkérdeztem, hirtelen abban is elbizonytalanodtam, hogy egyáltalán jó órát írtam fel. – Már, ha létezik ilyen – tettem hozzá mosolyogva, inkább a bennem lévő feszültséget próbálva oldani. – Én még nem járok ide, jó is lenne, de… az apám előszokott itt adni és elintézte, hogy bejöhessek pár előadásra. Biztos viccesnek találta, hogy pont a … pönológiára jöhessek be – vakartam a fejem búbját tanácstalanságomban. Abban sem voltam biztos, hogy apa nem felejtette-e el. Az utóbbi időben nem igazán beszélünk egymással. A legutóbb is csak mondott néhány napot és időpontot, amikor bejárhatok, de ezen kívül semmit. Ebben az időpontban pedig most vagyok itt először.
- Ugye ez a hely itt nem foglalt? – fordultam megint a lány felé, mielőtt ledobtam volna magam a székre. A legutóbb nagyjából ötször kellett átülnöm, mert mint kiderült, itt valamiért mindenkinek oda van írva a neve a székére, csak én nem látom azt. Erősködés helyett pedig jobbnak láttam inkább együttműködni. Nem volna valami szerencsés kezdet, ha már évekkel az első napom előtt megutálnak.

•      riley & bae┃place of liberty 2624752903       • 503
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: riley & bae┃place of liberty
riley & bae┃place of liberty EmptyPént. 27 Dec. - 13:34

Bailey & Riley
Szórakozottan rágcsáltam a tollam végét, a semmibe bambulva közben. Gondolatban persze messze jártam, egészen messze az előadó zsibongó kavalkádjától. Csoda, hogy ilyen állapotban észrevettem a bizonytalanul pillogó szőke leányzót, habár meg kell hagyni, elég feltűnő jelenség volt. Mert vagy ilyen jól tartja magát, vagy valóban ennyire fiatal és elég csúnyán eltévedt. A tol vége továbbra is a fogaim között, csak a gondolataim röppentek vissza a helyiség négy fala közé, ahogyan tekintetemmel követtem a leányzót. Szegény pont azt az irritáló szőke libát pécézte ki magának, akiről fogalmam sincsen, mit keres itt, merthogy vagy protekcióval került be, vagy irtóra jól leplezi, hogy ért máshoz is a műkörmökön kívül. Szegény lány csak mondja neki a magáét, nagyjából mintha egy falnak beszélne, csakhogy ez a fal kifejezetten lenézően bámul vissza.
- Hé, Bailey! - emelkedik fel a helyemről, egy sorral előrébb ülök, mint amit ő kipécézett magának. - Mellettem van egy üres hely, ha gondolod - bökök a kezemben tartott tollal a mellettem lévő egyik üres székre. Minden bizonnyal nem kell sokat győzködnöm majd, már valószínűleg leesett neki, hogy a szőke ciklon nem kifejezetten örülne neki, ha mellé ülne le.
- Nem akartam ám kifülelni a társalgásotok, de akaratlanul is meghallottam. Igen, ez itt a pönológia óra és igen, létezik ilyen tárgy, bár fogalmam sincsen, ki volt olyan pihent állapotban, hogy így nevezze el - kaccanok röviden a mondandóm végén, ha átült mellém. Láttam már párszor a leányzót errefelé, de egyelőre még nem sikerült összeraknom, hogy ki és miért jár egyetemre, amikor nagyon nem itt volna a helye. Az előbb azonban hallottam egy aprócska információmorzsát, ami kifejezetten érdekessé teszi a helyzetet.
- Nagy mázli, ha az embernek van egy jófej apja, aki elintézi neki, hogy egyetemi előadásokat hallgasson - kanyarodok vissza az előbbi elcsípett mondatfoszlányra. - Mit tanít? Valószínűleg ismerem - jó volna feldobni a pontot arra a bizonyos i-re, meg kideríteni, miért mocorog valami olyan furcsán a gyomromban, ha ránézek erre a lányra.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: riley & bae┃place of liberty
riley & bae┃place of liberty EmptyKedd 7 Jan. - 22:32


to riley

Van, hogy az ember lánya csak úgy megérzi, hogy ki az, akit először lökne egy felé rohanó zombi elé, hogy menekülhessen. A szőke lány unott és kissé lesajnáló arckifejezése elég volt, hogy számomra ő legyen ez az ember. Kínos csend állt be a ”beszélgetésbe”, miután nem tudott, vagy csak  nem akart válaszolni nekem.
Ellenben a mögülem megszólaló lánnyal, aki még a nevemet is tudta. Szerencsére az értetlen arckifejezésem eltűnt, mire felé fordultam, mikor rájöttem, hogy épp az előbb mutatkoztam be Ms. Semmi Sem Érdekel Az Instagramon kívül-nek. – Oh hát… köszi – mosolyodtam el, majd a táskámat megigazítva a vállamon indultam el felé, a nem túl segítőkész lány felé csak egy egy ”kösz a semmit”-et morogtam búcsú gyanánt, de kétlem, hogy hallott volna belőle bármit is. Már azelőtt elmerült újra a telefonjába, hogy válaszoltam volna az előtte ülő hallgatónak.
- Kedves tőled, hogy társalgásnak hívod – jegyeztem meg vigyorogva, ahogy odaértem mellé. – Van egy olyan érzésem, hogy nem neki van itt a legtöbb barátja – tettem hozzá, ahogy hátrapillantottam a lány felé. Volt a fejemben valami … főleg filmekből és sorozatokból táplálkozó hierarchia kép az egyetemi közösségeket illetően. Könnyen lehet, hogy egy hatalmas baromság az egész, de épp ezért vagyok itt, felkészülni. – A tantárgy leírását is fárasztó volt olvasni, hazudnék, ha azt mondanám, hogy akár azt sikerült teljesen megértenem – vallom be kissé zavartan, a fülem mögé tűrve a hajam, mielőtt helyet foglaltam volna és lepakoltam a cuccaimat.
- Igen, hát az tényleg mázli – bólintottam, nem olyan őszintén mosolyogva, mint az előbb, de próbálkoztam. Ami azt illeti, most épp nem úgy gondoltam apámra, mint a „jófej apára”. Bemártott anyánál és Gabe-bel is úgy viselkedett, mintha … na jó, ez így nem teljesen fair, mert Gabe is egy seggfej volt. De elméletben apa volt kettőjük között az idősebb seggfej, szóval neki kellett volna érettebben kezelnie a dolgot. Tudom, az apádat leseggfejezni nem túl elegáns, de … ha egyszer az volt. Plusz, a nagyi ennél sokkal cifrább dolgokat szokott mondani rá. Nem, mintha ez zöld utat kéne jelentsen, de … én még hozzá képest még mindig szépen beszélek róla.
- Huh, ami azt illeti… fogalmam sincs – és ez most épp úgy meglep engem, ahogy valószínűleg őt is. – Vagyis, nem tudom pontosan a tárgy nevét, de … ő nyomozó, és sztorizgatni szokott azt hiszem. Azaz, ügyeket elemezni és kiértékelni? – kérdezem, vagy mondom, ahogy anya mondaná. Mondom, azt hiszem. Fogalmam sincsen, hogy mi lehet ennek az órának a neve, vicces, de pont apának egyetlen előadásán se voltam. Lehet, hogy direkt intézte így, kinézném belőle. – Igen, ügyeket elemezni és kiértékelni. Sorozatgyilkosokról meg … ilyenek – nem vagyok túl határozott, de csak azért, mert most realizálódik bennem, hogy mennyire keveset tudok apa oktatói tevékenységéről. Nem, mintha a rendőri munkájára nagyobb rálátásom lenne. A múltkor engedett hozzá a legközelebb, mikor bevittem neki a számítógépbe az adatokat a jegyzeteiből.
- Bellamy West-nek hívják egyébként, én pedig Bailey West vagyok – mutatkoztam be ezúttal hivatalosan is, a kezemet nyújtva felé. Végre valami, amiben egészen biztos vagyok. Az ember neve végül is fontos dolog. – Ismeri a tanszékvezetőt, gondolom tartozott neki egy-két szívességgel. Az anyám ügyvéd, ő nincs odáig azért, hogy itt vagyok, retteg tőle, hogy majd belőlem is rendőr lesz – nevettem fel, ami miatt úgy hangozhatott, mintha erre nulla százalék esélyem volna. Aligha van ez így, csak … kicsit nehezemre esik elképzelni magamat fegyverrel. Még akkor is, ha egyébként apát is alig láttam fegyverrel, pedig régóta rendőr. – De apa azt hiszem örül neki. Vagy legalábbis örült – vonom meg a vállamat, fészkelődve kicsit a székben. Nem igazán beszélek vele mostanában, hogy tudjam miként is áll hozzám meg… ehhez az egészhez.
- Na és amúgy… ti kedvelitek? Mármint, apá… West professzort? Nem is, tanár úr? Hogy hívjátok? – pillantottam rá kíváncsian. A professzor meglehetősen vicces lenne, de azt hiszem ez a megszólítás nem jár a vendégelőadóknak. Fura úgy gondolni apára, hogy van, aki mondjuk Tanár úrnak hívja. Az apán kívül a leggyakoribb, amit hallottam rá azok a kollégái által elejtett nem éppen túl kedves jelzők. Na meg a nagyitól származó még kevésbé kedves jelzők. Apa ért hozzá, hogy miként szerezze újabb és újabb beceneveket.

•      riley & bae┃place of liberty 2624752903       • 687
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: riley & bae┃place of liberty
riley & bae┃place of liberty EmptyHétf. 20 Jan. - 19:26

Bailey & Riley
- Az egyoldalú társalgás is társalgás, nem? - szalad az én arcomra is egy széles mosoly, ahogyan Bailey leül mellém. - Valamilyen megmagyarázhatatlan oknál fogva az ilyenek mindig megtalálják egymást és falkába verődve terrorizálják a népeket - szemforgatva sóhajtok egy aprót. Sajnos ezen a téren nem állítanak valószínűtlent a filmek és a sorozatok az egyetemben uralkodó rendszerről. A gazdag, elit réteg származásából adódóan azt hiszi, hogy piszkálhat másokat, mintha ez alanyi jogon járna nekik. - Persze, mert a hivatalos tantárgy leírásokat is valami pihent agyú írja, direkt úgy, hogy a lehető legkevésbé lehessen megérteni őket - mosolyogva csóválom meg a fejemet. Igazándiból a pönológia pont nem olyan bonyolult, mint amilyennek hangzik. Legalábbis annak biztosan nem, aki szereti tanulmányozni az emberek lelki világának változását, márpedig én kifejezetten szeretem az ilyen dolgokat, így az órát is.
Érzékelem, hogy nem olyan őszinte a mosolya, de nem gondolnám, hogy illene megkérdeznem, mi lehet a dolog mögött. Pláne akkor, ha valami gubanc van közte és az apja között és ez váltotta ki a kesernyés görbületet. Mindenesetre az információt elraktározom, lehet érdemes lesz rá később emlékezni.
Mondjuk sok időm ezen töprengeni nincs is időm, mert ahogyan magyarázni kezdi, hogy az apja mit tanít az egyetemen, érzem, ahogyan egyre kisebb és kisebb lesz a gyomrom. Igyekszem uralkodni a vonásaimon, hogy a meglepődés ne üljön ki az arcomra, de érzem, ahogyan a szám enyhén elnyílik. Ennyire kicsi volna a világ? Nem, az nem lehet, az már túlságosan is egy klisés amerikai filmbe illő jelen volna, hogy totál véletlenül botlok bele a feltételezett féltestvérembe. Márpedig valószínűleg az, mármint Mr. West az apja, hiszen túl sok nyomozót nem ismerek, aki előadásokat adna az egyetemen. Amikor pedig ki is mondja a nevét...
- Nahát... - csusszan ki a számon és egy röpke kis fáziskéséssel kapcsolok, hogy felém nyújtja a kezét. - Riley. Riley Jackson - nyújtok én is kezet. Valóban ennyire kicsi ez a világ. Így már azért egészen más szemmel tekintek a lányra. Vagyis egy kicsit más szemmel, mert azon kívül, hogy egészen szimpatikusnak tűnik az első benyomások alapján, a kisördög is odafészkeli magát az egyik vállamra. Már amennyiben a felbugyogó kíváncsiságot lehet kisördögnek nevezni, meg azt a hátsó szándékként felbukkanni néhány gondolatot. Ugyanis ha Bailey-vel beszélgetek és megpróbálok pozitív kapcsolatot kialakítani, akkor úgy Bellamy-ról is szerezhetek még némi információt. Egek, ha az anyám látná, mit csinálok én itt, tutira kihullana az összes haja.
- Nem örülne neki, ha apukád nyomdokaiba lépnél? - toldom meg egy érdeklődő kérdéssel a felnevetést hallva. De közben lehet, hogy teljesen más váltotta ki belőle ezt a reakciót és nem is feltétlenül ez áll a dolog hátterében. - Örült? Miért csak múlt idő? - csapok le az újabb lehetőségre, noha azért tényleg kíváncsi vagyok az elhangzott mondatok mögött húzódó okokra és miértekre. Remélem nem veszi tolakodásnak, elég személyes szféra így hirtelenjében, azt mondjuk meg kell hagyni. - Már persze ha megosztható a dolog - biztosítom őt is róla, hogy nem szándékom páros lábbal az életébe és a lelkébe trappolni.
- Ha őszinte szeretnék lenni, eléggé megosztja a diákságot. Sokan a stílusa miatt nem csípik, nekem azonban fontosabbak az elhangzó történetei, úgyhogy nem igazán érdekel, hogy néha elég magának való. Ki nem az? - vonom meg a vállam egy halvány mosoly kíséretében. Mondjuk ha őszinte akarok lenni, ha nem lennék ennyire specifikus helyzetben a szóban forgó személyt illetően, lehet borúsabb képet kellett volna vázoljak a lányának. - Mikor hogy, de leginkább Mr. West, vagy West nyomozó, de az egyszerű tanár úr is elég gyakori - akadnak, akik lazábban kezelik a dolgok és vannak olyanok is, akik kifejezetten komolyan veszik, annak ellenére is, hogy egy nívós egyetem diákjai.
- És milyen érzés egyetemi padban ülni? - vigyorgok rá Bailey-re, hiszen azért nem túl szokványos egy jelenség errefelé, ezt nyilván ő is észrevette. De ezen túl is biztosan vannak benyomásai és meglátásai és ez azért biztonságosabb víznek tűnik így a megismerkedésünk első öt percében, mint a családi háttere.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: riley & bae┃place of liberty
riley & bae┃place of liberty EmptySzer. 29 Jan. - 21:04


to riley

- Akkor majdnem olyan, mint a gimi – vonom meg a vállam mosolyogva. Habár, az enyém nem épp egy elit suli, szóval nem terrorizálnak senkit sem a szenátorok fiai és lányai, de akad azért néhány jól elkülöníthető klikk, akik érezhető alá-fölé rendeltségben vannak a többi csoporttal. Fogalmam sincs, hogy hol is, melyikben lennék, ha szinte rögtön az első napomon nem botlok bele Nicole-ba. Lényegében ő az oka annak, hogy meghívnak majdnem mindenhova, és ha nem is vagyok túl népszerű, de ahhoz épp eléggé, hogy ne kelljen amiatt aggódnom, hogy ki és miért pikkel rám. Aki pedig mégis, a hátam mögött teszi, messze tőlem, ahol nem hallom és nem kell vele foglalkozni.
- Szép név, mintha egy regény főhőse lennél – mosolyogtam, kezet rázva vele. Vannak emberek, akiknek már csak a nevük előrevetíti azt, hogy ismertek lesznek, sikeresek vagy akármi egyéb nagy dolognak a részesei. A Riley Jackson határozottan ilyennek tűnt.
- Nem, ő azt szeretné, ha lenne egy szép nagy irodám, vagy akármi más, ahol távol lehetek mindentől, ami kicsit is veszélyes – vontam meg a vállamat. Gondolom nem én vagyok az egyetlen, akit a szülei féltenek. Főként, ha az egyik szülőnek jelvénye és fegyvere van. Azt hiszem, hogy ez normális. Amennyire anyját ez zavarja, apa annyira örül neki. Bár nem tudom, hogy mennyire örülne, ha én is a rendőrségnél kötnék ki. – Hát öhm… nem vagyunk most olyan jóban. Hülyeséget csináltam, veszekedtünk és… beárult az anyámnak, azt hiszem – még nem kiáltom ki apát spiclinek, de nem lepne meg, ha anya nem csak úgy rájött volna pár korábbi dologra, amiben apa falazott nekem. – Kicsit bonyolult – ráztam meg a fejemet. Nem akartam untatni, és igazából olyan dolgokat se akartam mondani, amiket apa aligha reklámoz magáról. Az, hogy elvált, talán nem olyan nehéz kitalálni, de a többi problémájáról … én nem vagyok spicli.
- Hát, ő eléggé az. Mármint … nem rossz ember, vagy ilyesmi. Szülőnek is jó, csak … tudod, időnként seggfej tud lenni. Mások szerint, én nem ebben nem foglalok állást inkább – javítom ki magamat gyorsan mosolyogva. Nem akarok hálátlan lenni, mert tudom, hogy próbálkozik és sokat segített az elmúlt időben, hogy ne kelljen otthon remete életet éljek, de … mindenki tud seggfej lenni. Ő pedig gyakran meg se erőlteti magát. Lehet, hogy benne vagyok ebben én is, de … ezt könnyebb elfelejteni, mint azt, ahogy viselkedett.
- Kicsit kényelmetlen – vallom be, de igazából ez nem olyan meglepő. Kétlem, hogy a kényelem lenne az elsődleges szempont, plusz a gimiben már ilyen rövid idő alatt is hozzászoktam a tanintézményi székekhez. - De az tetszik, hogy nincs ilyen padtárs dolog, az kicsit fárasztó tud lenni. És, hogy nem ellenőriznek titeket, jöttök-mentek… olyan szabadnak tűnik az egész. Nekünk van belépőkártyánk, ami nélkül ki se mehetünk a biztonsági kapun. Csak egy út van kifelé és befelé is – csóváltam meg a fejemet, ahogy végig néztem a hatalmas termen. Milyen lehet, ha tele van? – Ti pedig… szinte azt csináltok, amit akartok. Ráadásul dolgoztok is, nem? Mármint, gyakornokoskodtok, az biztos izgalmas tud lenni. Te hol dolgozol? – kérdeztem kíváncsian. Nem túl személyes, de ha valamiért annak is találná, azt hiszem így lennénk egálban. Kíváncsi vagyok, hogy hol tudnak egyáltalán gyakornokként dolgozni. Van egy olyan érzésem, hogy ez nem olyan, mint a filmekben, mikor tetthelyekre viszik őket, de … a remény lángját életben kell tartani. – Beszélhetnél akár apával … vagyis, Mr. Westtel is. Néha látok fiatalokat, mikor bemegyek hozzá, hátha van még helyük – vontam meg a vállamat. Hogy mit és hogyan csinálna ott, na arról fogalmam sincsen, de ha apa egyébként is ide jár tanítani, akkor … miért is ne? Biztos izgalmasabb lenne egy rendőrségen, mint valami központban bűnözési statisztikát készíteni.

•      riley & bae┃place of liberty 2624752903       • 537
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: riley & bae┃place of liberty
riley & bae┃place of liberty EmptyVas. 9 Feb. - 20:58

Bailey & Riley
- Igen, vannak azért hasonlóságok ezen a téren - grimaszolok egyet. Az ilyen felsőbbrendű népek sajnos mindenhol jelen vannak, kezdve a gimitől, az egyetem át a felnőttek világáig. Speciel a főnököm is egy ilyen felfuvalkodott hólyag.
- Ohh, hát ilyen se nagyon mondtak még, szóval köszönöm! - mosolyodom el a kézfogást követően. - És köszi, most elintézted, hogy a tananyagra való figyelés helyett inkább azon kattogjak, milyen regényben is szerepelhetnék - kaccanok röviden, még szélesebbre húzva a mosolyomat. És ez így van, már azon gondolkodom, milyen címe is lehetne annak a szóban forgó regénynek.
- Szerintem a legtöbb anyuka ilyen. Az én mamám is szívrohamot kapott, amikor bejelentettem, hova adtam be a jelentkezésem. Azóta már megbarátkozott a gondolattal, de kellett, hogy a nagyi meggyőzze, nagylány vagyok már, hogy el tudjam dönteni, mit szeretnék, ne aggódjon annyit értem - osztok meg vele egy személyes kis történetet. - Majd megbékél a te anyukád is. Már persze ha tényleg ilyesmi pályára adod végül a fejed. Mennyi időd van még eldönteni? - ha tippelnem kéne, nem tenném messze a gimnáziumi évek befejezésétől, de inkább nem saccolok, hanem kérdezek, célravezetőbbnek tűnik.
- Hm, hát ez nem hangzik túl jól - ficcen lefelé a szám egyik sarka. Nem faggatom tovább, bármennyire is kíváncsi volnék a folytatásra, azért ez már elég bizalmas téma, hogy néhány percnyi ismeretség után belegyalogoljak.
- Hát, ami tény, az tény - szalad széles mosoly az arcomra. - Egyébként meg attól, hogy valaki seggfej, még simán lehet jófej is - én aztán tuti nem török pálcát a feje felett, mert azt mondta az apjára, hogy tud olykor seggfej lenni. Minden bizonnyal jóval többől áll a kapcsolatuk, szóval csak mosolygok a dolgon.
Az első válaszra jóízűen kacagok fel. Valóban kényelmetlen a pad, de nem is feltétlenül így értettem, hanem magára az egyetemen levésre gondoltam.
- Ez így van, valóban egészen szabad itt az ember. Persze a vizsgák elég nagy szívás tud lenni, pláne, ha sok van egyszerre, de valóban elég nagy a szabadsága a diákoknak - én kifejezetten szeretek például egyetemre járni. Nem csak azért, mert kifejezetten olyasmit tanulhatok, amit élvezek is, hanem azért, mert itt tényleg jobban magára van utalva az ember és nagyobb a szabadsága a döntések meghozatalában. - Egyelőre még nem gyakornokoskodom, de dolgozok, hogy el tudjam tartani magamat. Egy kávézóban árulok kávét, csak hogy még egy egyetemi klisét elsüssek - mosolyodom el. Elég gyakori, hogy az egyetemen tanuló diákok kávézókban vagy gyorséttermekben keresik meg a mindennapi betevőre valót. Azért én elég jól el vagyok látva az otthoniak felől, de nem akarok teljesen rájuk utalva lenni, így a lakbérem elég nagy hányadát magam keresem meg. - Nem fogod elhinni, de gondoltam már rá, hogy megkeresem őt, nincs-e szüksége valakire, aki folyton körülötte sertepertél. De egyelőre még dolgozom a tökéletes megközelítés technikáján - kaccanok, elvégre ha abból indulunk ki, amit az előbb megbeszéltünk az apukájáról, nem fog csodálkozni, hogy komoly stratégiákon gondolkodom a megközelítését illetően.
- Egyébként anyukádnak van oka az aggodalomra? Mármint tényleg kacsintgatsz a rendőri pálya felé?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: riley & bae┃place of liberty
riley & bae┃place of liberty EmptyHétf. 9 Márc. - 9:29


to riley

- Vagy filmben. Minden regényből készül egy film is – vontam meg a vállam mosolyogva. Kis túlzás, de … King könyveiből nagyjából évente öt film készül. A milyenségük más kérdés, de biztos sokat keresnek velük. Merj nagyot álmodni, az igazgatónk szavaival élve. Szinten folyton beleszővi ezt a három szót minden beszédébe.
- Mintha tükörképei lennének a családjaink egymásnak – pillantottam felé vidáman. Bár, azért remélem, hogy nem. Még akkor is, ha egyébként ritkán voltak álmatlan éjszakáim amiatt, hogy a szüleim nincsenek együtt. Kicsiként nehéz volt megélni, de idősebb fejjel azt hiszem megértettem, hogy miért jobb így. – Két év. A szüleim nagyon akarják, hogy egyetemre menjek. Azt mondják, hogy nem, de … látom rajtuk – persze, szeretni fognak és büszkék is lennének rám, de … valahogy azt látom rajtuk, hogy mégiscsak ott lenne bennük emiatt egy tüske. Nem, mintha ne akarnék egyetemre menni. Csak kissé ijesztő, hogy két év múlva kéne döntsek az elkövetkezendő sok-sok évről. – Áh, nem ismered anyát. Ráadásul mostanában eléggé … feszült a viszonyunk – bólogatok, miután megtaláltam a legkevésbé obszcén szót, ami kikívánkozott volna belőlem. Ráadásul a jelekből ítélve nem hinném, hogy majd mostanában kezdene el enyhülni az a fagyos idő, ami közöttünk van, ha egy helyiségben tartózkodunk. – És nem is aggódik? Úgy értem, folyton aggódnak, nem? – ez a kérdés már az ő anyjára vonatkozott, nem az enyémre. Sokáig azt hittem, hogy a szüleim közül apa nem is igazán tud aggódni. Hogy egyszerűen gyárilag képtelen rá. Hát, kiderült, hogy tévedtem. Hálásnak kéne lennem miatta, de … inkább csak dühös vagyok.
- Kis adagban biztosan – vigyorogtam rá. Nem, mintha apa olyan borzasztó lenne, ha nagyobb dózist kap belőle az ember, de … ami azt illeti, sose kaptam belőle annyit, mint mondjuk anyából. Simán lehet, hogy még inkább az agyamra menne, ha ő is ott élne velünk. Fura egy dolog elvált szülők gyerekének lenni.
- Ha már szívás, igaz, hogy … tudod, gyakran 4:20 van? – pillantok rá kíváncsian. Nem azt mondom, hogy mindenhol füveznek, de … a gimimben is akad, aki igen, szóval eltudnám képzelni, hogy az egyetemen ezt folytatják. – Én nem szoktam, csak kíváncsi vagyok. Biztos sok egyetemi buli is van – ebben viszont szinte biztos vagyok. Mikor még elmehettem Nicole-lal és nem kellett attól félnem, hogy apa beméri a telefonomat valamelyik kollégája segítségével, nagyon sok egyetemista korú fiatalt láttunk az utcákon és szórakozóhelyeken. – Ugyan. Én múlt nyáron hotdogot árultam egy vidámparkban. Még olyan baromi hülye színes egyenruhám is volt. Te legalább a kávénak biztos jó hasznát veszed – és valószínűleg kedvezményesen is kapja. Én csak úgy kávézhatok, ha anya nincsen ott. Utána is legalább egy csomag rágót kell elfogyasszak, mert a kávét is képes kiszagolni, ha szóra nyitom a szám. – Hát, ha gondolod, puhatolózhatok nála. Nem ígérhetek semmit, de … hátha – vonom meg a vállam, felajánlva a segítségem. Bár, kétlem, hogy kéne neki. Nem is feltétlen venné jól ki magát, ha valaki a lányán keresztül akarna apa közelébe jutni. – Ha adhatok egy kéretlen tanácsot … próbáld egyszerűen. Mármint, ne most menj oda hozzá, hanem … amikor mondjuk nem dolgozik. Vagy, ha dolgozik. Bár úgy nem tudom hogyan lehetne – húzom el a szám tanácstalanul. Ez végül is nem volt olyan jó tanács, mint gondoltam, hogy lesz.
- Nem is tudom. Lehet, hogy nem mennék át a teszteken. Főleg a fizikai teszteken. Elég alacsony is vagyok, nincs valami… magasság határ? – néztem felé, hátha ő tud erről valamit. Habár, kétlem. Mintha láttam volna már velem egy magas egyenruhás nőt. – Érdekel, de … nem is tudom. Főleg annyit tudok róla, amit a filmekben látok, plusz apa mesél. Anya nem értékeli, ha a munkájáról beszél nekünk, szóval… szót fogad – mosolyodom el. Vicces. Apa nem papucs, inkább… szandál. Nagyon is fontos neki az, hogy anya mit gondol róla, és szinte mindig anya tudja jobban, szerinte is. Ami azt hiszem elég ritka, és a tökéletes pasi alapanyaga kéne talán legyen, mégse élnek együtt. Csupa irónia mindenütt.
- De igen, azt hiszem ott van a lehetőségek között. Hercegnő már sajnos nem leszek, szóval muszáj keresni pár alternatívát – pillantok felé vigyorogva. – Állítólag sok ember csak tudja, hogy mit akar. Nem tudom, hogy ez mikor jön el, de … remélem hamarosan – ennek némileg ellentmond az, hogy apa például csak azért lett rendőr, mert kocsilopásban meglehetősen béna volt és elkapták. Kell hozzá szerencse is, egy jó nagy adag szerencse és azt hiszem abból én épp kifogytam. Mostanában minden vagyok, csak szerencsés nem.

•      riley & bae┃place of liberty 2624752903       • 736
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: riley & bae┃place of liberty
riley & bae┃place of liberty Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
riley & bae┃place of liberty
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» H & R - Same place, same time
» I know your favourite place
» A place where we're passed all the hurting
» Tae Oh && Riley
» We gotta get out of this place • Charlotte&Madelaine

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: