New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Léon Leroux
tollából
Ma 19:06-kor
Deborah Winchester
tollából
Ma 19:00-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 18:48-kor
Sonny Hirata
tollából
Ma 18:22-kor
Luana Machado
tollából
Ma 18:00-kor
Luana Machado
tollából
Ma 17:57-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 17:43-kor
Maurice Davidson
tollából
Ma 17:26-kor
Michel O'Connor
tollából
Ma 17:04-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Axel Hellström
TémanyitásAxel Hellström
Axel Hellström EmptyVas. 15 Dec. - 14:48
Axel Hellström

Karakter típusa:
Keresett
Teljes név:
Axel Hellström
Becenevek:
Viking, Hell
Születési hely, idő:
Malmö, 1993. 12.15.
Kor:
26
Lakhely:
Brooklyn
Szexuális beállítottság:
Hetero
Családi állapot:
Nőtlen
Csoport:
Média
Munkabeosztás:
Főállásban: Építőipari munkás; Mellékállásban: Zenész
Munkahely:
Főállásban: I&S Corp.; Mellékállásban: Szólógitáros a Flaming Dragon rockbandában
Hobbi:
Gitározás, dalszövegírás, éneklés
Play by:
Luke Mitchell

Jellem
Sajnos van, akinek az Amerikai álom nem több egy rémálomnál. Legalábbis a Hellström família Öreg kontinensről elszakadt ága a mai napig üldözi az álmokat és a jó létet, pedig világ életükben látástól vakulásig, szinte az év minden napján dolgoztak, hogy jobbá tegyék saját és a család legkisebb tagjának, a kis Axel-nek az életét. Hálával tartozom nekik, mert becsülettel taníttattak és készítettek volna az életre, ha nem vagyok rendíthetetlenül önfejű azokban az években. Nem voltam befogadó a jó szóra, és kölyökként egyáltalán nem könnyítettem meg a szüleim dolgát a folytonos suli mellé járással vagy a sorozatos bajba keveredéssel. Nehéz természetű fiatal voltam, ezt most már beláthatom, hiszen túl vagyok a kritikus korszakon, de talán pont azokban az években siklott valami totálisan félre, mikor azt vettem a fejembe, hogy követve néhány sikertörténettel záródó rockzenész sorsát, elhitettem magammal, hogy a régen vágyott gazdagsághoz vezető út akkor lesz a legkönnyebb, ha másolni kezdem a linkséget és magam mögött hagyom az iskolát. Ha van, ami pozitívumként jöhet számításba ezekből az időkből, akkor az az, hogy az idolok életútjának másolása mellett kitartóan csiszoltam gitártudásomat, alkalmi munkából szerzett pénzemet pedig saját fejlődésem, vagy fogalmazzunk úgy, ahogy akkor: a hobbimba és a hivatásomnak tekintett szórakozásba öltem.
Nézzük, mára hová is jutottunk: 26 éves koromra úgy érzem benőtt a fejem lágya, már nem keresem tudatosan a bajt, ha kell úgyis rám fog találni, a fiatalkori hevességem már a múlté, bár vannak helyzetek, mikor még ki tud törni belőlem a berzerker énem. A pénzt megbecsülöm, szűkös időkre félreteszem, bár sosem tapasztalhattam milyen az, mikor szórhatom. Egy építkezésen dolgozok napi tizenkét órában kétségbeejtően alacsony bérért, majd utána rohanok, hogy a garázszenekari besorolásból szintet lépő Flaming Dragon nevű bandával próbáljak a hétvégi koncertünkre. Nem valami nagy szám a történet, de a legfontosabb talán az, hogy hiszek. Hiszek valamiben, ami talán soha nem jön el, de szeretném azt gondolni, hogy az elmúlt több mint tíz év nem volt hiába és valamikor elérkezik az, amire mindig is vágytam.

Múlt

- Ez nagyszerű volt srácok! Holnap óriási zúzás lesz! - épphogy befejezzük a próbát mikor Eddi, az aprócska pub pocakos tulaja rikkantja el magát némi tapssal kísérve.
- Köszi Ed, holnap kiteszünk magunkért. - válaszol az énekesünk, miközben félreteszi az útból a mikrofonállványt. - Egy új számmal is készülünk, melyet Axel írt. - zárja mondatát, de az egyértelműsítés kedvéért a hátközépig érő hosszú haját irányomba lendíti.
- Axel?? - pillant felém az ősz hajú kocsmatulajdonos, de közben úgy érzem kóstolgatja az ismeretlenül csengő Axel nevet. - Á, a Viking, nekem így mondd, ne úgy, hogy Axel. - neveti el magát, mikor tudatosul benne, hogy kiről is van szó.
- Rendben, már alig várom, hogy halljam, ha jól emlékszem a legutóbbi is nagyon odavert, imádta a közönség. - egy erőt adó ökölrázás mellett biccent, majd kisvártatva búcsúzik tőlünk.
- Hé Viking, mehetünk? - lép mellém fülig érő vigyorral a mélynövésű, de annál nagyobb dobos hírében álló Dave. Még csupán csak két hete érkezett a csapatba, váltva a korábbi tagot, de annyi már bebizonyosodott róla, hogy kétség kívül ügyes srác, igazi virtuóza a hangszerének és csak idő kérdése volt, hogy mikor találnak rá jóval magasabb körökből, mint amiben mi jelenleg mozgunk.
- Máris indulhatunk. - válaszolok kedélyesen, miután búcsút vettem a hangszeremtől és már úton is vagyunk a kocsma hátsó kijárata felé.
- Kösz, hogy elviszel a meghallgatásra, szinte el sem hiszem, hogy a beküldött anyagom után visszahívtak. - csóválja meg a fejét hitetlenkedve, bár érzem rajta, hogy ez a megnyilvánulás nem valami őszinte, hiszen tökéletesen tisztában van azzal, hogy mire is képes, ha a dobok mögé ül.

- Itt is vagyunk! - állítom le a motort, miközben végigpillantok a meghallgatásnak helyet adó, egész jó nevű helyen.
- Örömzenélést haver! - húzódik mosolyba arcom és már búcsúznék is, mire Dave arca elkomolyodik.
- Ugye nem gondoltad, hogy csak így hagylak elhúzni? Ha végeztem, a vendégem vagy néhány pofa sörre odabent, de addig is gyere be, vagy sietsz valahová? - érdeklődik, de meg sem várj a válaszomat már ki is száll a kocsiból és a lehúzott ablak mellé lép. - Gyere már, ne tökölj annyit! - dobol párat a járgány oldalán, mintegy ösztönzően, de már kocog is át az úton, hogy mielőbb bent lehessen.
- Na jó, nem bánom! - túl sok időm nincs mérlegelni a dolgokat és mivel amúgy sincs jobb dolgom ma estére, miért is ne. Amúgy sem voltam még itt soha.
Odabent aztán magával ragad a hely varázsa és olyan érzés járja át a testemet, mintha csak hazaérkeztem volna. Sokszor éreztem már ezt, de itt, ha lehet még erősebben hat és egészen a várakozórészlegig ki is tart. Azért nem tovább, mert innen tovább már csak a meghívottak mehetnek. Félóra, vagy talán egy óra is eltelik, mire a cimborám előkerül. Közben jöttek-mentek a furábbnál furább, extrémebbnél extrémebb arcok, de hát egy ilyen metálbarlangban ki számolja a múló időt vagy vesz észre kirívó jelenségeket? Minden percét élveztem az ittlétnek.
- Úgy látom, jobb, ha nem kérdezek rá. - még csak kérdezni sem kérdezek, mert egyértelműen látom az arcáról, hogy pocséknak ítéli az előadását, mondatomra is csak egy bosszankodó legyintéssel válaszol, és már sietne is az ajtó felé, hogy mielőbb a távozás mezejére lépjen mikor az egyik szervező lép ki a stúdió ajtaján.
- Max nem érkezett meg? - teszi fel a szemüveges ipse a költői kérdést, miközben körbepillant az időközben már teljesen üres várószobán, melynek sarkában mi ácsorgunk és mi és épp menni készülünk.
- Uram, maga csak kísérő, vagy játszik valamilyen hangszeren? - bök fejével felém
- Nos, gitáros vagyok a Flaming Dragon-ban. - először Dave-re pillantok, majd válaszolok a csapzott megjelenésű kérdezőnek.
- Gitáros... nos, abból sem állunk valami jól, sőt, sehogyan sem... - rázza meg a fejét lemondóan...
- Mit szólna egy kis jammeléshez, huh? - kérdezi kisvártatva, amire őszintén szólva nem számítottam, a mai napon már csak néhány sört gondoltam legurítani a torkomon, de abban a pillanatban, ahogy elhangzott a kérdése, máris bevillant a fejemben az a bizonyos dolog, amire már egy évtizede várok. Talán pontosan ez az a pillanat, amire eddig vártam?  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Axel Hellström
Axel Hellström EmptyVas. 15 Dec. - 20:55
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Axel!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Úgy gondolom nincs gond azzal, hogyha van egy elképzelésed az életedről és addig küzdesz érte, hajszolod ezt a célt, amíg meg nem közelíted azt. Az odafelé vezető út kétségkívül nem a legegyszerűbb és rengeteg akadályt kell legyőzni ahhoz, hogy azt érezd: megcsináltad. Viszont abból, amit olvashattam rólad számomra az jön le, hogy minél rögösebb ösvényen jutsz el az adott elképzelésig, minél tovább űzöd azt, annál inkább képes leszel majd megbecsülni és annál inkább ösztönöz, hogy küzdj érte. Erre pedig még az is ráfejel, hogy nem éltél és nem is élsz olyan életet, ahol az öledbe hullott minden, amire vágytál, hanem tudatában voltál annak, hogyha valamit szeretnél, azért meg kell dolgoznod. Az életnek viszont van az a megfejthetetlen humora, hogy képes a lehető legváratlanabb pillanatokba is meglepetést okozni - legyen az jó avagy rossz külsőbe csomagolva. Számodra ez a lazításnak indult este egy hasonló fordulatot sodort az utadba, aminek megvan az a szépsége, hogy bármilyen irányba is terelheti az életed, talán - még ahogyan neked is megfordult a fejedben - abba az irányba is, ami eddig csak a képzeletedben kapott főszerepet. Én úgy vélem minden lehetőséged meg kell ragadni, ami egy kicsit is közelebb visz az álmodhoz és gondolom ezzel te sem vagy másképp. Mindenesetre kíváncsi leszek hogyan alakul ez a rögtönzött fellépés számodra, ennek érdekében pedig nem is húzom tovább az idődet. Very Happy

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Axel Hellström A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Axel Hellström D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Axel Hellström 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1700
 
Axel Hellström
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Axel Evan
» What if... (v2) | Axel & Aviva
» Axel&&Sofia- You Don't Own Me
» Mr. Axel King
» Elkészültem az elõtörténetemmel...

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: