New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 57 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 42 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Marco Reilly
tollából
Ma 14:46-kor
Rosina Calloway
tollából
Ma 14:40-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:38-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:21-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:51-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 13:42-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:38-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:17-kor
Ricky Simmons
tollából
Ma 13:15-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Way down we go
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásWay down we go
Way down we go EmptyPént. Dec. 13 2019, 17:37



to: Marilyn

Mikor a sötétség lassan, apránként oszladozni kezdett, a fényt még mindig túlságosan távolinak éreztem. Nem volt más csak a szürke, ólomszerű köd, ami mindent beterített, és mindenhová eljutott, úgy terjengett körülöttem, mintha módszeresen, végtelen türelemmel olvasztaná magába a testem, lomhán és akkurátusan: egyik sejtet a másik után – hisz van ideje, és ezzel tisztában is van –; mielőtt teljesen felzabálná azt a parányi tudatmorzsát is, amelyik utolsó lámpásként olykor fel-felpislákol bennem.
Nem tudom, ki vagyok. Nem tudom, hol vagyok. De nem is igazán érdekel. Az égő-pulzáló fájdalom minden mást elhalványít maga körül. Hol tompább, hol erősebb, de soha, egyetlen másodpercre sem szűnik meg.
Tehát még életben vagyok.
Az idő egy tapodtat sem mozdul. Vajon órák teltek el így, vagy napok? Hetek, hónapok? Vagy az egész csak egy végtelenbe nyúló pillanat? Mintha egy időhurokba szorultam volna, ami kedvére játszadozik velem, a saját, homályos és szétfolyó rémálmaim között tartva fogva, és aminek fogalmam sincs, hogy létezik-e egyáltalán kijárata. Vagy örökre itt ragadok? A ködben, a fájdalomban és ebben a súlyos, mindent felemésztő ürességben?
Nem tudtam. Azt sem, hogy volt-e egyáltalán értelme ezeknek a kérdéseknek, de azt kívántam, bárcsak inkább meghaltam volna. A tudatom felszínéig viszont még ez a kósza, ösztön szülte érzésfoszlány sem jutott el.
Egyetlen dolog volt, ami képes volt áthatolni a ködön: a hangok. A tompán elmormogott, értelmetlen szavak, ismeretlen zajok, amik egy percre sem hallgattak el, csak néha szelídebbé, megnyugtatóbbá változtak. Voltak olyan pillanatok, mikor a kezemtől vagy az arcomtól induló, kellemes, bizsergő melegség folyt végig a testemen, kiragadva a tudatomban terjengő, fájdalommal átitatott esőfelhőből, és egy kis időre elringatott ebben a jóleső nyugalomban.
Magába szippantott egy emlék, mikor Joy még kicsi volt, és én sem voltam sokkal nagyobb, akkor persze ezt nem így gondoltam, meg voltam sértődve a világra, hogy még mindig egy pisis kölyökként kezel, és ami ennél is rosszabb: kábé egy szinten Joy-jal, mikor… ő lány volt, és egyébként is, három évvel kisebb. De egye fene, őt is bevettem a csapatba, csak mert mindenben olyan élénken egyetértett velem. Szóval elcsentünk egy kazettát apáék szobájából, azzal a szándékkal, hogy ha majd eljátszottuk, hogy elaludtunk, és mindenki lefeküdt, egész éjjel videózni fogunk. Csak mert amúgy nem volt szabad, és a filmet is a legfelső polcról halásztam le, apa nagy becsben tartott, titkos gyűjteményéből, amire mindig az volt a válasz, hogy „szó sem lehet róla.” Versenyben azzal, hogy „ha majd nagyok lesztek, Ben.” Nem bírták felfogni, hogy már rég azok vagyunk.
"It." A cím, és a lufis borító alapján teljesen ártalmatlannak tűnt. De sikeresen elértem vele, hogy a húgom egy életre halálosan rettegjen a bohócoktól, és szerintem a horrort, mint műfajt is örökre elvágtam nála. A felénél sírógörcsöt kapott, és ki kellett kapcsolni. A neheze viszont csak aztán következett: valahogy ki kellett húzni reggelig. Megengedtem, hogy az ágyamban aludjon amihez aztán még vagy három hétig ragaszkodott, és az igazat megvallva, én is baromira féltem, minden árnyékos sarokból Pennywise-t láttam előbújni, aki azért jött, hogy felzabálja a lelkem, és közben azt suttogja, egyre hangosabban, hogy „te is lebeghetsz”. De valahogy bátorságot öntött belém, hogy volt valaki, aki jobban félt nálam. Éreztem, hogy a húgom teljesen hozzám fúrja magát, és a kis teste tetőtől talpig reszket. Átkaroltam, igyekeztem megnyugtatni, és ekkor értettem meg, miért ásta elő magát most, ennyi év távlatából ez az emlék. Mintha most én lennék az, aki Pennywise lelketlen ürességében lebeg, a saját tehetetlenségemtől rémülten, fényévekre a valóságtól, és az ő érintése lenne az egyetlen, ami egy kis megnyugvást jelent.
De tévedek, nem az egyetlen. Olykor Vinda jelenlétét is éreztem. Az illatát, meleg, lágy leheletét az ajkamon. Éreztem meggyengülni a sötétlő, acélkemény auráját, talán sosem tűnt még ennyire sebezhetőnek, csak akkor, amikor évekkel ezelőtt elhagytam. Azt kívántam, bárcsak tovább maradna, bárcsak el sem mozdulna mellőlem, de aztán ismét jöttek a hangok, és a fájdalom, én pedig bolyongtam tovább a kavargó semmiben.

mind álarcot viselünk
Benjamin Henson
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Way down we go I51cGcK
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Három egész két százalék
***

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Way down we go EMtB9Yb
★ idézet ★ :
If you want a happy ending, it depends on where you stop the story.
★ foglalkozás ★ :
General Motors # Chevrolet szerviz- és márkavezető
★ play by ★ :
Matt Bomer
★ hozzászólások száma ★ :
347
★ :
Way down we go 5RpYFSk
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptyKedd Dec. 17 2019, 14:49
Ben & Lyn

all you can do is be brave enough to get out there
Nem gondoltam, hogy valaha visszajövök még New Yorkba bármiféle olyan célzattal, ami Benhez tartozik. Joy hívása viszont pillanatok alatt ugrasztott. Felőrölt a tudat, hogy nem tudok azonnal indulni, ugyanis a kocsim persze most adta be az unalmast, a Generaltól csak reggel tudtam volna kölcsönözni, akkor meg már repülővel gyorsabb és biztonságosabb is. Végül rajöttem, hogy ilyen idegállapotban nem lenne jó ötlet vezetnem.
Aggódtam, hogy mi lesz, ha soha többé nem láthatom. Elhagytam, de volt bennem egy olyan kis önző rész, ami tudta, hogy bármikor újra láthatom, ha New Yorkban járok, illetve azzal is tisztában voltam, hogy a céges rendezvényeken és egyes meetingeken is találkozni fogunk még. Most viszont közel sem voltam biztos benne, főleg nem Joy hangja hallatán, és megijedtem. Rádöbbentem, hogy bármennyire is próbálom tagadni és elrejteni, hogy nem érdekel már, igenis fontos és még mindig sok mindent megtennék Benért. És ezt persze Sam is észrevette, szóval ha visszaérek majd ha minden rendben lesz, akkor még lesz pár köröm nála is. Csak annyit mondtam, hogy egy ismerősöm, de mikor Rose meghallotta és közbeszólt, hogy ugye nem Ben az az ismerős, akkor már nem tudtam tovább tagadni. Jelenleg viszont most ez nem is érdekel, minden gondolatom az foglalja le, hogy azt mantráljam magamban, hogy minden rendben lesz.
A reptérről egyből a kórházba igyekszem bőröndöstül, mindenestől. Utálom ezt a helyet, a kórház szagát, de most az ez elleni rossz érzést is elnyomja az aggodalom. Miután bolyongtam egy jó negyed órát végre megtalálom az intenzív osztályt és a nővérpulthoz megyek.
- Benjamin Hensonhoz jöttem – mondom sietősen, mindenféle körbetekintés nélkül, hogy van-e itt esetleg ismerős, esetleg Joy? Bár mondtam neki, hogy menjen el enni valamit, mert nem hiányzik, hogy ő is rosszul legyen, remélem még is fogadta a tanácsom.
- Rokona? – kérdezi a hölgy, én pedig bólintok, mire kérdőn felvonja a szemöldökét. Nyilván valamiféle megjegyzést vár, hogy miféle?
- Egy nagyon jó barátja vagyok – mondom, bár mondhatnék mást is, inkább maradok ennél. Ezzel is csak beengednek.
- Hölgyem, Mr. Hensont mesterséges kómában tartjuk. Nincs jól, nem tudni, mikor ébred fel, és valamennyire érzékelheti a körülötte lévőket, szóval fontos számára a nyugalom – mondja, mire a bőröndöm betolom a pult mögé megőrzésre, és elindulok a nővérrel a folyosón.
- Rendben, nem sokáig zavarok, csak... muszáj látnom. – Megtorpanok az ajtó előtt, megdörzsölöm a homlokom és a szemem, megpróbálok felkészülni a látványra. – Ugye nem annyira rossz a helyzet? – kérdezem kicsit félénken.
- A kivizsgálások még zajlanak, hogy minek a hatására térhetett át a másik sávba. Ha egyáltalán volt bármi hatása... - Rápillantok. Ugye nem gondolja, hogy öngyilkos akart lenni? A szíve gyenge, meg nem mondanánk stabilnak az állapotát – mondja el röviden és tömören, én pedig szaggatott, mely levegőt veszek és aprót bólintok. Jól van. Az ápolónő el is megy, én pedig a kilincsre csúsztatom a kezem és lassan nyomom le. Közel sem vagyok biztos abban, hogy fel vagyok erre készülve. De látnom kell.
Óvatosan nyitom ki az ajtót és surranok be rajta és nekidőlök belülről az ajtónak, ahogy a tekintetem a kórházi ágyon fekvő Benre vándorol.
- Basszus – suttogom. Mindenhol csövek lógnak ki belőle, fal fehér, bár olyan, mintha aludna. Lassan közelebb megyek, lerakom a kabátom az egyik szék támlájára, majd egy másikat az ágy mellé húzok.
- Jó ég, Ben – mondom alig hallhatóan és az arcát vizslatom. – Jól rám ijesztettél – motyogom, miközben kibuggyannak a könnyek a szememből és hirtelen oda is kapok a kézfejemmel. Annyira magatehetetlen így itt, én nem értem, mi történhetett?
- Rendbe kell jönnöd. Joynak szüksége van rád. És... igazából nekem is, bármit mondtam. – Rekedtes a hangom, eddig csak pánikoltam és aggódtam, de most úgy érzem, kicsúszik a lábam alól a talaj. Huh.
Kezem a kézfeje köré fonom lágyan, és próbálok egyenletesen levegőt venni. A gondolataim akaratlanul is egy irányba terelődnek, pedig még csak gondolni sem akarok ilyen eshetőségre.
- Igazad volt. Tényleg kamuduma volt – préselem össze az ajkam és a hüvelykujjam végig simít a csuklóján. Már az, hogy nem működött. Működött, csak elrontottuk. Még mindig szeretem.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptyCsüt. Dec. 26 2019, 21:23



to: Marilyn

Az ajtó egyszer csak aprót nyikkanva résnyire nyílik, minden előzetesen beszűrődő hang, kopogás vagy előjel nélkül, zajtalanságában is szinte belerobbanva a kórteremben megrekedt csendbe. A folyosóról beszűrődnek a távolabbi zajok, de más egyelőre nem történik.
Ha Marilyn hátra is fordul, nem lát rá az ajtó mögötti részre, hogy tudhassa: ki akar bejönni, vagy mi történik, ahogy az ágy mellé húzott szék sem látszik kívülről, csak bal felől, Joy üresen hagyott törzshelye.
A megszólított orvos visszafordul, kezét – sürgetésképp – továbbra is a lenyomott kilincsen hagyva. A tekintete fásult, de a fáradtság egyéb jelei is nagyobb erőfeszítés nélkül leolvashatóak az arcáról. – Mondja, Molly, mert sietek.
- Átvizsgálták a beteg ruháit, és egy üveg béta-blokkolót találtak a belső zsebében, vagyis…
- Még csak most? – Az orvos szemöldöke megugrik, a vonásaira rá van írva a néma megrovás.
- Igen, most kaptam a hírt – bólint megerősítésképp a nő. A lendülete továbbra is töretlen. – Vagyis ez azt jelenti, hogy talán a baleset okát is meg…
- Lehet. – Néhány pillanatra az üveg falához koccanó pirulák tompa zenélése hallatszik. – Pedig a vérvizsgálat és az EKG sem mutatott elváltozásokat.
- De a mentőben defibrillálták, csak ezután tért vissza a keringése. Lehet, infarktusa volt, vagy valamilyen szívproblémával kü… - hadarja tovább a fiatal női hang, talán egy rezidensé lehet.
- Vagy csak magas a vérnyomása, vagy bármikor beállhat a hirtelen halál – vágja rá az orvos, növekvő türelmetlenséggel. – Felesleges találgatni, ki fog derülni. Inkább kérdezze ki a hozzátartozókat. És lehetőleg ne a szívhalállal kezdjen. – Azzal újra meglengeti az üvegcsét, és beljebb lép a szobába. Ahogy felpillant az ágy mellett ülő Marilynre, a pupillája enyhén kitágul.
- Elnézést, nem láttam, hogy itt van – pillant félre a hirtelen rátörő zavartól, és inkább a kezében lebzselő papírokra pillant. Egy-két másodpercet kivár, majd újra megszólal. – Maga… közeli hozzátartozó?
A szobában a műszerek diszkrét pittyegésén kívül semmi más nem hallatszik, de most sem mutat semmi irreguláris szívverésre utaló jeleket.
- Tud róla, hogy volt-e... – téved a tekintete a kezében tartott kórlapra – Mr. Hensonnak szívinfarktusa, koszorúér eredetű szívbetegsége, magas vérnyomása? Vagy egyéb hajlamosító betegsége?

mind álarcot viselünk
Benjamin Henson
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Way down we go I51cGcK
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Három egész két százalék
***

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Way down we go EMtB9Yb
★ idézet ★ :
If you want a happy ending, it depends on where you stop the story.
★ foglalkozás ★ :
General Motors # Chevrolet szerviz- és márkavezető
★ play by ★ :
Matt Bomer
★ hozzászólások száma ★ :
347
★ :
Way down we go 5RpYFSk
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptyVas. Dec. 29 2019, 22:39
Ben & Lyn

all you can do is be brave enough to get out there
Nagyot nyelek. Nem gondoltam még két napja, hogy újra találkozunk. Főleg nem így. Joy jajveszékelése teljesen felzaklatott, kicsit reménykedtem benne, hogy túloz. Hogy csak nagyon fél és azért jobb a helyzet. A látvány viszont nem volt sokkal biztatóbb, és kész voltam perceken belül összeomlani így, hogy itt ülök az ágya mellett és így látom. Nem akarom így látni. Nem akarom, hogy bármelyik percben egyenletes sípolássá váljon az eddig pittyegő gép, de akaratlanul is bekúszik a fejembe ez a lehetőség is. De nem hagyhat itt. A lelkiismeretemmel sem tudnék elszámolni, mert hazudtam neki, mikor azt mondtam, hogy már nem szeretem. A fenébe is, nem teheti ezt velem.
A kezére simítom az enyémet, de mikor nyílik az ajtó, automatikusan el is rántom onnan és felpattanok, hiszen azt hiszem, Joy az. Vagy valaki más. Nem tudom.
Aztán meghallok egy mély hangot, majd egy fiatalabb nőét. Az orvos lehet az. A fülem rögtön az ajtóra tapad, de kisebb erőfeszítés nélkül is jól hallom, amiről beszélnek. Béta-blokkoló? Egy ideig nem igazán értem, miről beszélnek, de rögtön eszembe jön az az este, mikor megtaláltam nála a kocsijában az orvosi papírt és aztán kigurult a zakójából az a fiola is.
Mikor aztán azt mondja, hogy bármikor beállhat a hirtelen halál, a lábaimból mintha kifutna a vér, a székre rogyok. Olyan szinten fejbe kólint a szó, hogy onnantól már csak katyvasz amit hallok, a szavak egyre távolodnak, a fülemben pedig a szívverésem dobol.
Már csak az tűnik fel, mikor hozzám beszél az orvos ahogy ott terem mellettem. Csak meredek magam elé és visszhangzanak az előző szavak a fülemben.
- Én... – Közeli hozzátartozó? Mi vagyok én? – Az vagyok – jelentem ki mely levegő kíséretében. – A volt felesége – lódítok kicsit annak érdekében, hogy többet tudhassak meg az állapotáról.
Mire én kérdezhetnék bármit is, már az orvos kérdez tőlem, én pedig próbálok koncentrálni és visszaemlékezni.
- Magas vérnyomás, ha jól emlékszem volt neki. Szedett rá valami gyógyszert. Vagyis remélhetőleg szedte. – Nem vagyok benne egészen biztos. – Még úgy egy évvel ezelőtt az egyik orvosi jelentésén volt valami latin szó. – Amiről nem tudtam, mit is jelent pontosan. – Ar... – rémlik valami.
- Arrhytmia? – kérdezi, én pedig halványan bólintok.
- Azt hiszem – motyogom magam elé. – Köze lehet a balesethez? – kérdezem. Nem tudom, hogy Ben vigyázott-e eléggé magára. Hogy komolyan vette-e annyira, mint kellett volna? Amikor szóba jött akkor, nem úgy tűnt.
- Javasolta az orvos akkor neki a kevesebb kávé fogyasztását is és a stressz kerülésére való törekvést. – Megdörzsölöm az orrnyergem, ki akarom tisztítani a fejem.
- Doktor úr, azt mondta az előbb, hogy... Bármikor beállhat a hirtelen... – képtelen vagyok befejezni a mondatot, a számhoz kapok. Se hallani, se kimondani nem akarom és még csak elképzelni sem. – Mik az esélyek? – kérdezem inkább ezt, habár most remélem nem kezd el nekem hablatyolni össze-vissza minden pozitív gondolkodásról, mert falnak megyek rögtön. Hallottam, amit hallottam az előbb és ezt sehogy sem bírom feldolgozni.
Tekintetem Benre siklik, a csövekre, amik mindenhol körbeveszik és nem bírom tovább visszafojtani a feltörekvő könnyeket. Én ezt nem bírom sem idegileg, sem lelkileg.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptyCsüt. Jan. 09 2020, 21:33



to: Marilyn

A volt feleség hallatán az orvos fürkésző tekintete értő bólintássá változik, majd újra a papírjai felé fordul. Lyn aggodalmas ábrázata és az előbb kibuggyant könnyek halvány, vöröses lenyomata alapján nem kételkedik az állítás valódiságában. Inkább megragadja a lehetőséget a kifaggatására. A kérdések tempós sorozatban követik egymást.
- Ha jól emlékszik? – akad meg mégis az első kijelentés után, és a szemöldökét felvonva pillant vissza a nőre. – Ezt hogy érti? Nem emlékszik, hogy a volt férjének magas volt-e a vérnyomása? – Előbb felkészült volna arra, hogy nem tud róla, de lehetséges, vagy bármi hasonlóan bizonytalan, de ezt elég furcsának tartja, és az önkéntelen kísérő gondolat is megszületik hozzá: remek házasság lehetett, ha azt se tudja, mire szedett gyógyszert a férje. Arra viszont ügyel, hogy az arcáról ne lehessen leolvasni semmit. Elvégre semmi köze hozzá, és igazság szerint nem is annyira érdekli.
A következő válaszon viszont újfent a magasba vándorolnak a szemöldökei, ezúttal párban. Szóval, az egyik orvosi jelentésen volt egy latin szó. Ez aztán nagy segítség. Már-már kezdi feladni, hogy bármi értelme is lesz ennek a beszélgetésnek. A kezdőbetű hallatán az esélytelenek utolsó próbálkozásával kimondja a diagnózist, ami a béta-blokkolók megtalálása óta fészkelte be magát a fejébe, a megérzése ebbe az irányba terelte, de egyelőre nem lehetett biztos benne. Az elhamarkodott teóriákat pedig mindennél jobban utálta, nem hiába torkolta le érte a rezidensét is.
- Talán igen, de egyelőre még minden csak feltételezés. – Mint ahogy az előbb is hallotta, méghozzá az én számból. Nem pont így terveztem a tudomására hozni a dolgokat, de legalább ezen is túl vagyunk, megspórolt nekem egy hosszú és fárasztó, frázisokkal teli magyarázkodást, de hát a francba is, nem láttam, hogy van bent valaki, a szék üres volt.
Felfirkant még pár szót abból, amit hozzátesz. – És, betartotta? – Bár majdnem biztos a válaszban. Vagy nem, vagy erre sem emlékszik. Az emberek többsége a vérnyomás-problémáktól még nem ijed meg annyira, hogy komolyabb életmódváltásra szánja el magát.
A nő közbevetett kérdése nem igazán lepi meg. Számított rá, mióta csak belépett azon az ajtón, és a válasz is be van már készítve.
- Ahogy az előbb is mondtam, egyelőre még nem tudunk biztosat. Amit hallott, az csak egy felsorolás volt, a legjobb és a legrosszabb lehetőség, a skála két végpontja, semmi több. – A szavaiból érződik, hogy nem akar annyira részletekbe bocsátkozni, és reméli, hogy megelégszik ennyivel a hölgy. – Természetesen mindent megteszünk, hogy a férje… a volt férje – javítja ki magát rögtön –, sikeresen felépüljön. És ehhez a válaszai is nagyon fontosak.
Szereti ezt mondani a hozzátartozóknak, így legalább úgy érzik, hogy ők is tesznek valamit, és jobban motiválja őket, hogy alaposabban és igazat válaszoljanak.
- Érte a beteget a közelmúltban pszichés megterhelés? Munka, magánélet, család, bármi, ami fontos lehet. Kifejtené, ha tud róla? – veszi vissza a szót.

mind álarcot viselünk
Benjamin Henson
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Way down we go I51cGcK
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Három egész két százalék
***

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Way down we go EMtB9Yb
★ idézet ★ :
If you want a happy ending, it depends on where you stop the story.
★ foglalkozás ★ :
General Motors # Chevrolet szerviz- és márkavezető
★ play by ★ :
Matt Bomer
★ hozzászólások száma ★ :
347
★ :
Way down we go 5RpYFSk
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptyCsüt. Jan. 23 2020, 05:10
Ben & Lyn

all you can do is be brave enough to get out there
Az orvos szavai nem annyira voltak bíztatóak, ami azt illeti a frász kerülget. Hogy lehet valaki ilyen figyelmetlen, hogy képtelen elképzelni, hogy valaki ül Ben ágyánál az ajtó túloldalán? Ezt nem kellett volna hallanom és ezt tudom is. Bárcsak ne hallottam volna, mert így egy fokkal több esélyét látom annak, hogy…
- Én… nem tudom. – Azt se tudom, merre állok fejjel. Mellesleg tényleg nem tudom, Ben folyamatosan tagadott mindent, ha rákérdeztem is próbálta elhitetni, hogy minden rendben van. Nem kellett volna belenyugodnom. – Ne haragudjon, de nem vagyok abban az állapotban, aki tisztán emlékezni tud. De volt neki magas vérnyomása – mondom kissé határozottabban. Azt viszont ne kérdezze meg, hogy járt-e vele kontrollra vagy bármi más hasonlóságok, mert úgyse tudok válaszolni rá. A kezem összefonom magam előtt, látszik, hogy remegek minden ízben.
Minden csak feltételezés? Hát mit csinálnak ebben a kórházban? Órák teltek el a baleset óta és még mindig csak találgatnak?
Az érzelmeimnek viszont igyekszem gátat szabni és moderálni magam, nincs szükség még egy jelenetre is itt, főleg nem a kórházi ágy mellett. És egyébként sem lenne teljes egészében jogom arra, hogy első kézből kapjak információkat az állapotáról.
- Hát, véleményem szerint nem igazán. – Legalábbis amennyire én észrevettem, a kávéfogyasztást nem csökkentette, a stresszről meg… ne is beszéljünk. Talán nem sok olyan ember van a világon, akit több stressz ér, mint Benjamin Hensont.
Haragszom rá kicsit, amiért nem figyelt rá oda jobban, én aggódtam érte, és mondtam neki többször, hogy biztos nem feleslegesen jártatja az orvos a száját. Most viszont semmi más nem érdekel, csak az, hogy felépüljön.
- Mennyi idő, mire lesz biztos diagnózis? Ez a várakozás idegőrlő – pillantok fel az orvosra, de ezzel nem sürgetni akarom, csak valami támpontot, amibe lehet kapaszkodni. Ez a legrosszabb, mikor még nincs semmi. Semmi biztos. Csak a bizonytalan.
A válaszaim. Mégis miféle válaszokat akar? Amióta Washingtonba mentem, nem tudok róla szinte semmit. Mégis hogy válaszoljak?
- Nézze, én az utóbbi hónapokban keveset beszéltem vele. Mennyire a közelmúltra gondol? – Ha jó a hónapokkal ezelőtti információ, akkor vannak dolgok, amik persze, stresszelhették. – A családjában voltak viszályok, a munkája kiváltképp stresszes tud lenni és hát… - Jó ég. Én is hülye indokkal léptem le Washingtonba. - …a mi kapcsolatunknak is vége lett. – Bár ez nem tudom, mennyire hathatott rá pszichés megterhelésként. – Talán a húgát is meg kellene kérdeznie ezekről. – Joy jobban benne lehetett a mindennapjaiban, mint én. Bárcsak benne lettem volna. Fejbe kólint a tudat, hogy igazából fogalmam sincs Ben életéről, hiába jutott eszembe sokszor otthon, hogy mi lehet vele, nem kerestem, mert arra jutottam minden egyes alkalommal, hogy mindkettőnknek sokkal rosszabb lenne. Most viszont másként látom a dolgokat.
Ez a tehetetlenség tényleg őrjítő. És a tudat is, hogy máshogy is alakulhatott volna.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptySzomb. Feb. 15 2020, 00:49



to: Marilyn

/Tizenkét nappal később/

„A személygépkocsi, amely jelenleg még ismeretlen okból áttért a szemközti sávba, és frontálisan ütközött a vele szemben haladó autóval…”
„A vétlen járműben utazó harminc év körüli nőt a sikeres újraélesztést követően kórházba szállították…”
„A balesetben két ember sérült meg, mindkettő életveszélyes állapotban… a műszaki mentés és a helyszínelést idejére lezárták az...”
„A Chevrolet az ütközést követően lesodródott az útról, és egy fának csapódva kigyulladt, a tűzoltók…”
– inkább le is csapom a laptopot, és az ölemből kiemelve a bal kezemmel az ágy másik oldalára dobom. Mindenhol csak ugyanazokat ismételgetik, sehol sem írnak használható részleteket, még a kocsija típusát sem említik. Pedig, az speciel sokat szűkítene. Az egyetlen, amit tudok, hogy harminc év körüli nő. Marha nagy segítség…
És hogy kis híján megöltem.
Mióta magamhoz tértem, és az emlékeim, meg az elmondottak alapján összeraktam, hogy mi történt – ez is beletelt néhány napba –, azzal vagyok elfoglalva, hogy megpróbáljam kideríteni, ki ült a másik autóban, de állandóan zsákutcába futok. Sem a rendőrség, sem a kórház nem árulja el, egy halomnyi indok után végül az is kiderült, hogy az illető ragaszkodik a teljes névtelenséghez.
De miért? Nem baltás gyilkos vagyok, az istenért. Azt megértem, hogy a média előtt rejtőzködni akar, én sem örülnék, ha azzal nyitna a reggeli híradó: friss információik alapján a General Motors márkavezetője, Benjamin Henson okozta a balesetet. De addig nem tudok túllendülni a történteken, amíg nem tudom elmondani, hogy sajnálom. És nem próbálhatom meg kárpótolni valahogy. Azt se tudom, mi történt vele, vannak-e maradandó sérülései, és ez teljesen kikészít.
Másfél hét után engedtek ki a kórházból, Joy hazahozott, én pedig úgy két napja próbálom ismét felvenni a ritmust. Persze csak itthonról. A jobb a bokám és a lábfejem a pedálok miatt négy helyen is eltört, néhány bordám megrepedt, a vállam pedig szokás szerint kiugrott. Igazából, akkor lettem volna jobban meglepve, ha nem teszi. Épp csak ezúttal a kulcscsontom is tört vele. A többi csak felületi horzsolás, és egy kis minimális agyrázkódás. Az öv és a légzsákok nagyrészt megóvtak.
A szívem miatt pedig teletömtek egy csomó gyógyszerrel. A többsége csak átmeneti, de azért lesz, ami marad. A szüleim megnyugodtak, hogy megmaradtam, nem veszett el az ötven százalékos sansz, hogy unokájuk legyen, Joy kiborult, Vinda és Lyn pedig összevesztek a kórházban. Nos, ez a felállás.
Lynnel nem is találkoztam, Joy mesélte, hogy bejött hozzám, amíg még kómában voltam, de gondolom már rég visszarepült Washingtonba. Rose már biztos várja. Meg biztos, Sam is hiányolja. Ám mielőtt még túlságosan bele merülhetnék ebbe a gondolatba, megszólal a csengő, egyszer, majd még egyszer. De bárki is az, sajnálom, nem fogok kimászni miatta. Akiről azt akarom, hogy be is tudjon jönni, annak kulcsot is adtam, a többi meg jobb is, ha kint marad.
A harmadikkal egy időben a telefonom is megcsörren. A GM-ből. Nincs kedvem tartani, inkább kihangosítom.
- Remélem, jól benyugtatóztad már magad, mert ezt imádni fogod. Van itt egy beszállított autó, és a tulaja hozzád ragaszkodik. Hiába mondom neki, hogy kitörted a nyakad. Azt hiszi, csak nem akarom beengedni.
- Úgy látszik, valamit nagyon jól csinálok – nevetek fel halkan, a bal tenyerem nyomban a nyilalló bordámra szorítom.
- Többek között tökéletesen törsz össze új Chevrolet Camarokat.
- Kapd be, Jerry. Mit akar a manus?
- A lényeg, hogy van egy csodaszép bal első defektje, és az autón nyári gumi van. A turbólapátok ledarálódtak, ment mindenhova… - Nagyjából ez az a pillanat, mikor az ajtókeret mellett megpillantom Lynt, és a figyelmem nagy része egyben el is úszik. Az arcom meglepettségről árulkodik. A tekintetem néhány hosszú másodpercre összefonódik az övével. Rengeteg érzés, kérdés és impulzus rohan át rajtam egyszerre, mintha a világ hirtelen lelassult volna. Jerry hangja pedig továbbra is az egyetlen zajforrás körülöttünk. – Mondtam neki, hogy az ok-okozati összefüggés alapján ez a hibaokozó, jutott az EGR hűtőbe, minden csövet cserélni kell, ő pedig állítja, hogy mi tehetünk róla, és nem fogja kifizetni, százhetven a vérnyomásom. De szerencsére te kellesz neki.
Ez jó, de sajnos a felére nem emlékszem, amit mondott.
- Bízom benned, Jerry, biztos meg tudod oldani.
- Mi? Ne csináld. Ez a te műfajod. Én nem rúghatom szét a seggét szájkaratéval. Megesz reggelire.
- Szereld le valahogy. Majd meghálálom.
- Egy pöcs vagy, Henson.
- Ez így van. És ne feledd, mindig is nagyobb pöcs leszek nálad – csúsztatom a tenyerem a mosolyommal együtt, már automatikusan az oldalamhoz, majd a mellkasomon fekvő telefont a kezembe véve, kinyomom a hívást.

mind álarcot viselünk
Benjamin Henson
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Way down we go I51cGcK
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Három egész két százalék
***

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Way down we go EMtB9Yb
★ idézet ★ :
If you want a happy ending, it depends on where you stop the story.
★ foglalkozás ★ :
General Motors # Chevrolet szerviz- és márkavezető
★ play by ★ :
Matt Bomer
★ hozzászólások száma ★ :
347
★ :
Way down we go 5RpYFSk
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptyVas. Feb. 16 2020, 17:45
Ben & Lyn

all you can do is be brave enough to get out there

Majdnem két hét telt el azóta, hogy New Yorkba jöttem. Nem terveztem, hogy eddig maradok, de úgy voltam vele, ha már itt vagyok, akkor rendezem a dolgaim a Rosában is, átbeszéljük Barbaraval azokat a dolgokat, amit távolról nehezebb, na meg anyámra is ránéztem, hogy még él-e az ő életvitele mellett?
Ám nem csak ezek a dolgok foglalkoztattak, sőt, tulajdonképpen ezek sokkal kevésbé tartottak itt, mint az, hogy beszélhessek Bennel. Kezdetben nem voltam biztos benne, hogy ez jó lesz nekem, nekünk, de a jelenet után, ami történt a kórházban gondolkodni kezdtem és rájöttem, hogy így nem fogok tudni nyugodtan aludni, ha visszamentem Washingtonba. Nem tudtam, hogy egyáltalán tudhatja-e, hogy itt jártam, és ha igen, Vinda milyen sztorit adott neki elő. Bele sem akarok gondolni, hogy mit mondhatott neki, így egyrészt tisztázni akartam a helyzetet, másrészt pedig nem akartam még egyszer úgy elmenni a városból, ahogy legutóbb. Azt hiszem, ez a baleset ébresztett rá arra, hogy bármikor történhet, bármelyikünkkel valami olyan, ami majd teljesen megszakítja a későbbi kontaktot, és ez roppantul zavart. Úgyhogy ha most utoljára, de beszélnem kell vele és nem akarok úgy elválni tőle, mint a múltkor.
Ahogy a ház felé tartok és belépek a már jól ismert épületébe, Roger szeme felcsillan és a pulthoz megyek.
- Oh, Miss Kaminski, de rég láttam errefelé. Hogy van?
- Köszönöm jól, igen, elköltöztem a városból, most csak látogatóba jöttem Mr. Hensonhoz – mondom neki, ahogy pár pillanatra megállok előtte.
- Szóljak fel neki?
- Nem, köszönöm. Remélhetőleg nem fogok zavarni – mosolyodom el, majd intek és ott sem vagyok már, megyek felfelé. Befordulok a jól ismert folyosóra, megállok egy pillanatra az ajtó előtt és mély levegőt veszek. A szívem kicsit hevesebben ver, nem láttam csak akkor, mikor nem volt eszméleténél. Vinda remélem nem lebzsel itt, hacsak nem vett ki szabadságot, akkor dolgoznia kell.
Csengetek és várok, hogy ajtót nyisson, habár itt a pótkulcs, most már nem mehetek be csak úgy...
Várok. Senki sehol, nekem pedig a harmadik jelzés után már minden lehetséges eshetőség bevillan, így kicsit remegő kézzel, aggódva a zárba dugom a kulcsot és bemegyek, de ahogy meghallom Ben hangját, hatalmas kő esik le a szívemről. A szoba ajtójáig megyek, és a falnak dőlve figyelem. Tetőtől talpig végig mérem, majd a tekintetem összeakad az övével és nagyot nyelek. Hallom, hogy Jerry van a vonalban, amire rögtön az eszembe jut, hogy nem hiszem el, hogy már most zaklatják a munkával, amikor tényleg nyugalomra lenne szüksége... Azt nem igazán hallom, hogy miről beszél, de a szám rögtön ki is szárad ahogy a szemembe pillant és megengedek egy mosolyt, mikor azt mondja a kollégájának, hogy oldja meg. Legalább ennyi esze van, simán kinézem volna belőle, hogy a munkát előtérbe helyezi, mint a saját gyógyulását. Mikor lerakja, a halvány mosoly még mindig az arcomon van.
- Szia. Bocs, hogy csak így bejöttem, de kicsit kezdtem aggódni, mikor nem nyitottad ki az ajtót, és... ez a kulcs még nálam maradt – préselem össze az ajkam, ahogy aztán lecsúsztatom a komódra. – Nem zavarok sokáig... – kezdek rögtön szabadkozásba. -... csak látni akartam, hogy tényleg jobban vagy – mondom, majd automatikusan körbepillantok a szobában, hogy Vinda nincs-e itt valahol mégis, hogy aztán lesből vesse rám magát, aztán miután megbizonyosodtam arról, hogy tiszta a terep, beljebb megyek és az ágy mellé húzom a széket, hogy leülhessek.
- Úristen, annyira jó, hogy már így láthatlak Ben, nagyon aggódtam – halkul el a hangom a mondat végére, ahogy nagyot nyelek. – Ne ijessz rám így még egyszer.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptyHétf. Feb. 17 2020, 00:46



to: Marilyn

Ahogy Lyn megjelenik az ajtóban, nehezemre esik Jerry szavaira koncentrálni. A betoppanása abszolút készületlenül ér, a tekintetében pedig annyiféle érzelem kavarog, hogy egy pillanat alatt magához szögezi az enyém. Mintha egy feneketlen kútba zuhannék, fejjel. Engedek az előtérbe nyomuló emlékeknek az utolsó találkozásunkról, a sietős szavai és a távolodó léptei még mindig a fülemben csengnek. A mellkasom parányit elszorul. Eszembe jut, Rosie hívása, és… észre sem veszem, hogy mennyire elkalandoztam. Mire Jerry befejezi a sztorit, és a hangja elhallgat, két világgal messzebbről térek vissza.
Lereagálom, ez már rutinból megy, nem hinném, hogy feltűnik neki, és talán Lynnek sem, hogy mennyire… kizökkentett. Bár az ő részéről bizonytalanabb vagyok.
Kinyomom a hívást, és hagyok magamnak egy-két másodpercet, hogy fejben, testben és minden egyéb belső hozadékkal megérkezzek a helyzethez. Joy nem csak azt említette, hogy Lyn meglátogatott a kórházban, hanem azt is, hogy konfliktusba keveredtek Vindával, amiről – miután megtudta, hogy Joy elmesélte – Vinda is beszámolt. Nem tudom, mi történhetett, elég zavarosak a részletek, de talán nem is annyira lényeges. Kettőjük viszonyát ismerve, igazából nem annyira meglepő. Lyn viszont azóta nem jött be többet. Ezért gondoltam, hogy már rég visszautazott, de ezek szerint tévedtem.
A gondolataim között automatikusan megszületik a kérdés: vajon miért jött? Ha eddig nem jutott volna el hozzá az infó, ami a GM révén egyáltalán nem biztos, a kórház óta most már biztosan tudja: újra együtt vagyok Vindával, akire végig annyira pokolian féltékeny volt. Hiába védekeztem akármivel, nem tudtam meggyőzni róla, hogy nincs oka rá, és ez a mostani helyzet nem is igazán ezt támasztja alá, de azzal hogy elment, minden megváltozott.
Kicsit tartok tőle, hogy emiatt jött, de ahogy ránézek, a halvány mosoly nem arról árulkodik, hogy veszekedni akar.
- Ezzel a lábbal sajnos elég messze állok a villámgyorstól – fut végig az én pillantásom is a sínbe tett bokámon, és a kötszerekbe csomagolt, szétroncsolt jobb lábfejemen. – És Jerry is bekapott egy… problémás ügyfelet. De hisz hallottad – hagyom is abba a körülmények sorolását, és a zavartságból fakadó magyarázkodást.
Nem is emlékeztem rá, hogy maradt még nála kulcs, de legalább így nem jött potyára.
- Kösz, hogy elhoztad. Tedd csak le valahova – figyelem, ahogy a kommódra csúsztatja, majd végül, nagy nehezen ismét eljutok az arcáig.
- Ó. Igen. Sokkal – erősítem meg, hogy már mérföldekkel jobban vagyok, mint amikor… szóval amikor utoljára látott. Valószínűleg. – És te? Te is jól vagy? – Ettől bénább kérdést nem hiszem, hogy feltehettem volna, korrigálok is a végére. – Milyen Washingtonban? Rosie megszokta már a várost?
Megint nem nézek rá, kapóra is jön, hogy épp a székkel foglalatoskodik, én is fészkelődöm egy kicsit, megpróbálom feljebb tornázni magam. Amit mond, viszont… nem is tudom eldönteni, hogy a szakítás előtti vagy utáni énjétől hallom. Emlékszem, mit mondott, mielőtt elment. Nem megy, nem működik, nem kötődik már, és nincs mit eldönteni. Azt hittem, ezzel végleg ki akar lépni az életemből, most pedig itt van, és azt mondja, ne ijesszek rá így legközelebb.
- Nem állt szándékomban – préselem össze az ajkaim, egy halvány mosolyra erőltetve az arcom. – Igazából, az is meglep, hogy itt vagy – vallom be őszintén, egy kicsit bizonytalanul, New Yorkban, a kórházban, a lakásomban, nem akarok vele semmire sem célozni, csak... nem értem. És azt sem tudom, hogy kellene reagálnom.

mind álarcot viselünk
Benjamin Henson
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Way down we go I51cGcK
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Három egész két százalék
***

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Way down we go EMtB9Yb
★ idézet ★ :
If you want a happy ending, it depends on where you stop the story.
★ foglalkozás ★ :
General Motors # Chevrolet szerviz- és márkavezető
★ play by ★ :
Matt Bomer
★ hozzászólások száma ★ :
347
★ :
Way down we go 5RpYFSk
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptySzomb. Feb. 29 2020, 19:33
Ben & Lyn

all you can do is be brave enough to get out there

Miután eldöntöttem, hogy idejövök, elképzeltem párszor, hogy fog reagálni a jelenlétemre. Azután, ahogy elmentem a városból, tőle, még az sem lepett volna meg, ha elküld, és látni sem akar. Biztos, hogy megőrültem volna a tudattól, hogy elcsesztem és már nem lesz alkalmam arra, hogy kijavítsam, de így, hogy a szemébe nézek, egy pillanatra, mintha a régi érzelmek suhannának át rajta, legalábbis a szeme ezt tükrözi. Nem közömbös nekem sem, ó, nagyon nem, a francba is, szerintem ő is tudja, hogy nem mondtam igazat, mikor elmentem, de most nem erről szeretnék vele beszélni, csak rendezni... magunk között ezt a kapcsolatot. Nem akarom teljesen kiírni az életemből, de az sem lenne teljesen fair lépés tőlem. Neki is van valakije és nekem is, úgyhogy itt egyébként szó sem lehet már semmi olyasmiről, mint régen, csak... csak szeretnék egy kicsit abból, amilyen akkor volt, mikor hatodszorra szakítottunk körülbelül... De ezt már annyiszor, de annyiszor eljátszottuk.
- Igaz, ez valahogy eszembe sem jutott. Ide is telefonálhattam volna, mielőtt jövök – mondom, bár szándékosan nem tettem. Féltem, hogy akkor nem lesz esélyem látni, hogy elmondja, köszöni, jól van, ebbe pedig bele kell nyugodnom és kész.
- Problémás ügyfelek mindig, mindenhol vannak, és sajnos nem te lehetsz az egyetlen, aki tudja őket kezelni. Azt nem mondom, hogy nem te vagy benne a legjobb, de meg kell oldaniuk nélküled is. – Most főleg. Pihennie kell, nem pedig távkapcsolatban lenni a GM-mel minden fontos vagy problémás ügyfél kapcsán.
A levegőben akarva-akaratlanul is érződik egy kis feszültség, ami nyilvánvalóan a legutóbbi „beszélgetésünk” hozadéka, amit jelen helyzetben nem vagyok annyira képes kezelni, mint kellene, de igyekszem. A lábára pillantok, majd mielőtt visszakérdezne még folytatom a kérdezősködést.
- Gondolom baromira fáj. És mit mondtak, mennyi idő a felépülés? – Mikor én ott voltam még a hirtelen halálról is szó esett, amire gondolni sem akarok. Aztán ahogy jobban lett, nem zaklatta nagyon Joyt tovább, ami azt illeti, nem akartam a terhére lenni, meg úgy voltam vele, hogy majd személyesen megtudakolok mindent én. Vinda ugyan közbeavatkozott, sikeresen, mint mindig, mindenbe, de végül is, ideértem.
- Öhm, nem rossz... Jó. Megvagyok – makogok. Igazából nem csak Rose az egyetlen, akinek annyira nem sikerült még beilleszkednie, hiszen én világéletemben New Yorkban éltem, imádtam, nem akartam elköltözni soha, de ezt hozta az élet. Másképp tényleg nem ment volna. – Rose is kezdi már megszokni a sulit, de még nem az igazi – bólintok, bár nem vagyok teljesen őszinte. Totálisan utálja és vissza akar költözni. Sammel rendben megvannak nagyjából, Sam szereti őt nagyon, viszont néha nem vagyok egész biztos benne, hogy viszont is így van. Egyelőre nem sikerült megfejtenem. Viszont mikor nem régen felhívta Rose Bent, fogalmam sincs, mit beszéltek. Rosie csak sunnyog ott össze vissza, amit nem igazán tudtam mire vélni, aztán inkább annyiban hagytam, mert azzal voltam elfoglalva, hogy Samet meggyőzzem arról, hogy nem én csevegtem Bennel tizenkét percen keresztül.
Közben odaülök mellé és máris igyekszem másfelé terelni a témát, amiért idejöttem. Fogalmam sincs, mennyi időnk van, ha Vinda betoppan, nekem egész biztos nem marad hajam, Bennek meg lehet, hogy a másik lábát is mozgásképtelenné teszi, így jobbnak látom a lényegre térni. Na jó, talán azért Ben lábát megkímélné, de én egész biztos, hogy nem jutnék ki innen élve.
- Pedig sikerült – pillantok az arcára. Mikor pedig azt mondja, hogy meglepi, hogy itt vagyok, hátra dőlök és eltekintek róla.
- Azt hittem, meg fogsz halni – suttogom és mély levegőt veszek, mert még a gondolat is elborzaszt, hogy mennyire közel állt hozzá. – És a tény, miszerint ez megtörténhet, talán egy kicsit fejbe kólintott és észhez térített – mondom, de közben nem nézek rá, csak az ölemben pihenő kezeimet figyelem, amint a blúzom szélét babrálják. Ez kicsit nehezebb, mint hittem, és még azt sem igazán tudom, hogy mit is akarok pontosan kihozni a végére. Pedig már elterveztem, de az a helyzet, hogy Ben ébren még mindig olyannyira képes összezavarni a gondolataimat, hogy azt sem tudom, merre állok arccal. Azt sem akarom, hogy hülyén jöjjön ki az egész, hogy azt gondolja, hogy most bármit várok tőle, hisz nem, nyilván nem, és a kapcsolatába sem akarok belekavarni, de azt sem szeretném, ha azt hinné, azért szakítottam vele, mert nem szeretem.
- Figyelj Ben, én nem úgy akartam elválni, ahogy tettem. Meggondolatlan volt és... – a fele sem igaz, amit mondtam. –... én nem akarok haragban lenni.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptySzer. Márc. 11 2020, 00:26



to: Marilyn

Mióta megjelent az ajtóban, megállás nélkül azon kattog az agyam, hogy vajon miről akarhat beszélni velem? Akkor is, mikor még Jerryvel telefonálok, akkor is, mikor már vele rójuk a messziről közelítő, óvatos, udvarias köröket. De végül is nincs olyan sok lehetőség, miután a múltkor néhány határozott tollvonással átrajzolta az életemet, egyik pillanatról a másikra, mondván, hogy nem kíván többé a része lenni, erre most mégis itt van. Vinda, Rose, vagy a GM. Ezek a tippjeim.
Vinda, mert összebalhéztak a kórházban, vagy hogy elmondhassa: végig tudta, hogy a háta mögött viszonyom volt vele. Rose, mert van valami változás, ami talán engem is érint, és nem telefonon akarta elmondani. A munkával kapcsolatban gyakorlatilag bármire kitérhet, tekintve, hogy még mindig ugyanannál a cégnél dolgozunk, még ha különböző városban is élünk.
Egy ideje.
Az elmúlt három hónapban egy szót sem beszéltünk. Eleinte azt hittem, hogy könnyű lesz, hiszen már nem az első szakításunk, de még csak nem is a második, kemény motorosok vagyunk, ha lehet ilyet mondani, megedződtünk már benne, és viszonylag hamar összejöttem Vindával is, de azért a nehezét így sem úsztam meg. Valamikor a második hónap után kezdett igazán rám szakadni, hogy ez az egész most tényleg végleges.
- De akkor oda a meglepetés – fejezem be helyette a mondatot. Gondolom, ezért nem telefonált. Nem akarta, hogy felkészüljek. Vagy abban reménykedett, hogy nem is leszek itthon. Talán be se akart jönni, csak a postaládánál gondolta meg magát. – És végül is volt kulcsod – mentem fel ezzel a könnyed evidenciával a magyarázkodás alól.
Viszont a számítása bejött: egy kicsit tényleg zavarban vagyok. Úgy érzem, sokszoros előnyben van velem szemben.  Ő látott engem, tudja, mi történt, amíg kómában voltam. Ahogy azt is tudja, miért jött, és ideje is volt felkészülni rá.  Én meg ide vagyok láncolva ehhez a nyomorult ágyhoz.
A hangjából kihallok némi ismerős dorgálást, ami részben nekem, részben Jerryéknek szól, de ami leginkább elér hozzám, az az a rész, amikor kendőzetlenül kimondja: én vagyok a legjobb. Engedek a késztetésnek, és elmosolyodom az orrom alatt. Hízeleg. Ezek szerint nem veszekedni jött, aminek örülök, de a befejezés hallatán nem tudom megállni, hogy ne tegyem hozzá.
- Tarthatnál nekik egy gyorstalpaló tanfolyamot, a címe mondjuk lehetne: az élet Henson nélkül sem áll meg. Vagy valami hasonló. – A vonásaim nem árulják el, hogy csak vicc akart lenni, vagy inkább egy hanyagul palástolt célzás. Megjegyzés. Szúrás. Én se tudom igazán. Én sem akarok veszekedni, de úgy látszik, mégsem lendültem át csak úgy azon a hátba támadós suttyom-szakításon, amit pár hónappal ezelőtt minden előzetes megbeszélés vagy konkrétabb indoklás nélkül produkált. Azóta ugyan tudom az okát: Sam. Nyilván. Mi más? Már akkor is sejtettem, Washington óta furcsán viselkedett, és az az igazság, hogy nem is igazán hibáztathatom érte, de akkor is fájt, ahogy intézte.
Az arcomon ragadt, megszokott félmosoly azért mégsem engedi, hogy túlságosan támadásnak hasson. Nem akarom elüldözni. Kíváncsi vagyok a látogatása okára. És azért őt is jól esik látni.
- Ha begyógyszerezem magam, nem érzem. A szívás része az, hogy három óránként lehet bevenni őket, az utolsó félórában viszont már nem túl sokat használ. – De hát ez van. Jobb, mint az infúzió, amúgy is rühellem a tűket. És ha már itt tartunk, a kórházakat is. – Elvileg röpke négy-öt hét, és akár már kosarazhatok is.
Addig ugyan fogalmam sincs, mivel foglalom le magam, nem vagyok hozzászokva, hogy ennyi szabadidőm van. És ahhoz sem, hogy ágyban kell töltenem.
- Ez nagyon meggyőzően hangzott – bólintok aprót, mintha csakugyan így gondolnám, de a hangsúly azért elárulja, hogy vannak kételyeim. Vajon tapintatból nem akar áradozni a csodás új életéről, vagy tényleg lenne valami gond? Tudom, hogy összeköltöztek Sammel, de ha Rose nem árulja el, akkor is megtudtam volna a pletykákból. Hirtelen kérte át magát, rejtélyes volt az egész, az ilyesmi mindig érdekli az embereket.
Ahogy Rose-ról beszél, azon töprengek, ő vajon tud-e arról a bizonyos hívásról, de úgy döntök, nem hozom fel. Rose-t sem akarom kiadni, és egyébként is, teljesen mindegy.
- Hát, ez sosem könnyű, biztos csak idő kell neki – mondok végül egy gyönyörű szép frázist. – Az alvóssátrát elpostázhatom, ha megadod a címet, hátha felvidítja. – Bár amint kimondom, el is bizonytalanodom benne, hogy ez jó ötlet-e. Már nem a sátor, hanem ha tudom a címüket.
- Vagy majd beküldetem a céghez. – Az lehet, hogy előnyösebb verzió, bár az meg Sam miatt necces. De annyira nem izgat. Bassza meg.
Mikor azt mondja, aggódott, és megijesztette a hír, voltaképp nem értem, min vagyok úgy meglepődve, hisz’ fordított esetben én is nyilván odamentem volna, magasról leszarva a két hónapos fickóját, és hogy ő érzi magát közelebbi hozzátartozónak, hát elmehet a búbánatos fenébe. De ez én lennék. És nem én akartam külön folytatni.
Bárhogy is, az évek ott sorakoznak mögöttünk, és a köztünk lévő kötelék sok mindent felülír, kivéve, ha szándékosan akarjuk eltépni a szálakat, vagy nem tudom, lehet, nála már nincs annyira mit elszakítani, csak az illendőség, vagy a megszokás hozta be a kórházba... Még mindig nem értem, mi volt ez az egész, és főleg a miértet, a folyamatot. De válaszokat nem igazán kaptam. Szerinte nem volt miről beszélni.
- Én is azt hittem. De úgy másfél héttel ezelőtt azért már kiderült, hogy megmaradok. Egy időre – teszem hozzá a végét már csak egy halk, cinikusba forduló mormogással, mert természetesen az egész életemet át akarják írni, de magamat ismerve, ennek a felét sem leszek képes betartani. Nem azért, mert agyalágyult vagyok, és nem érem fel ésszel, hanem mert túl sokat kérnek tőlem. Én nem vagyok rá alkalmas, hogy nyugdíjast játsszak. Nem akarom, és nem is tudom kivitelezni.
A hangsúly viszont, ahogy kimondja, hogy majdnem meghaltam, beszédes, akkor is, ha szándékosan nem akarom észrevenni. Pont olyan, ami után általában szokott következni valami nagyon fontos mondat, és nem is tévedek.
- Vagyis mégsem akarsz szakítani? – pillantok az arcára, a vonásaim kérdőek, próbálom elkapni a gondolatfonalát, de eddig még csak tapogatózom, főleg azzal kapcsolatban, hogy hová akar kilyukadni. Egy másodpercre átfut az agyamon, hogy lassan második hete New Yorkban van, lehet, már vissza is költözött, a kulcs pedig csak ürügy… egy pillanatra megdobban a szívem a hirtelen felismeréstől, de aztán gyorsan visszarángatom magam a valóságba. Nem valószínű. Hülye vagy, Henson, ne magadból indulj ki. Philtől gyakran megkapom.
Aztán, ahogy jobban kifejti, be is bizonyosodik, nyilván, érteni viszont nem igazán értem, mit akar ezzel.
- Akkor mit szeretnél?  Hívjalak fel hetente egyszer, hogy csütörtök van, ne felejtsd el levinni a szemetet? És amúgy mi újság, képzeld, én vettem egy kutyát, de szétrágta az üléshuzatokat, mielőtt kérdeznéd, nem, nem Bernáthegyi. A hétvégén Kanadába utaztok Sammel és Rosie-val? Az nagyszerű, mi meg Monacóba ugrunk ki Vindával, majd küldök egy selfiet a beachről. Nem, sajnos nem tudom, mit vegyél Samnek szülinapjára... – sorolom egész addig, amíg nem állít le. Fogalmam sincs, hogy miért, de valahogy nehezemre esik abbahagyni.

mind álarcot viselünk
Benjamin Henson
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Way down we go I51cGcK
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Három egész két százalék
***

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Way down we go EMtB9Yb
★ idézet ★ :
If you want a happy ending, it depends on where you stop the story.
★ foglalkozás ★ :
General Motors # Chevrolet szerviz- és márkavezető
★ play by ★ :
Matt Bomer
★ hozzászólások száma ★ :
347
★ :
Way down we go 5RpYFSk
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptyCsüt. Márc. 26 2020, 17:10
Ben & Lyn

all you can do is be brave enough to get out there
Nem vagyok egészen nyugodt, mivel attól, hogy elsőre nem esett nekem, sőt, még egészen barátin fogadott, az nem jelenti azt, hogy nem neheztel rám, amiért olyan gyorsan és szinte magyarázat nélkül leléptem. De gondolom, mostanra már rájött, hogy miért tettem. Legalábbis nagyon remélem, én nem akarom felidézni azt az éjszakát, mikor egy ágyban találtam vele a hotelben, egyébként se nézzen hülyének.
Azért hiányzott, ezt már az első néhány percben kijelenthetem, és egyben egy nagy adag nyugalom is elfog, mikor végre nem csövekkel maga mellett látom, hanem már sokkal jobb színben.
Aprót bólintok, mikor észrevehetően próbál leállítani a magyarázkodásról, és halvány mosolyba futnak az ajkaim, de kicsit az arcomra is fagy, mikor azt mondja, tarthatnék gyorstalpalót Jerryéknek, hogy túl lehet élni nélküle is. Pár pillanatig nem tudom, hogy ez most vicc akart-e lenni vagy tényleg egy gyönyörűen burkolt célzás, de Bent ismerve inkább a másodikra tippelek, az arcán bujkáló mosoly viszont éppen az ellenkezőjére enged következtetni. Így vagy úgy, de fogalmam sincs, erre mit reagálhatnék, és ez valószínűleg ki is ül az arcomra. Leginkább azt mondanám, hogy nem mintha én tudnám, hogy hogy kell „jól” élni nélküle. Mármint nagyjából sikerült, hisz sikerülnie kellett, de nagyon nem volt könnyű- Hetekig azt gondoltam, hogy nem érdekel, visszaköltözöm. Ha nincs Sam, valószínűleg meg is tettem volna.
- Idő kell hozzá – mondok végül ennyit, ami végtére is, igaz, és valahol ő is sejtheti, hogy nem ment egyik napról a másikra. Végül jobbnak látom másfelé terelni a témát, például arra, hogy hogy érzi magát.
- Akkor gondolom az utolsó fél órában percenként nézed az órát – préselem össze az ajkam. A kosarazásra pedig elmosolyodom. – Még szerencse, Kobe már biztos hiányol az edzésekről – nevetek fel halkan. Szerintem az évek alatt egyszer sem láttam őt kosárlabdával a kezében, de persze értem, hogy ezt csak viszonyítási alapnak mondta.
A válaszom talán nem volt túl meggyőző, de hát még én sem szoktam meg, Rose sem, most miért mondjam azt, hogy imádom és lelkendezzek itt össze-vissza, mikor nincs így. De később talán így lesz.
- Igyekeztem – mosolyodom el. – Igen, lehet, vagyis remélem. – Rose amúgy könnyen feltalálja általában magát, de most nem tudom, kicsit aggódom érte. A sátorral kapcsolatban pedig... Se a címre, sem pedig a céghez nem annyira fontos elküldeni. – Nem szükséges. Úgysem használná. Abban csak veled szeret aludni – vonok vállat mosolyogva. Nincs nap, hogy ne kérdezné meg, hogy mikor látogatjuk meg Bent, amire nincs egy épkézláb válaszom...
Ahogy visszagondolok arra a napra, mikor bent voltam nála a kórházban, rögtön összeszorul a gyomrom. Tényleg azt hittem... főleg, mikor az orvost is meghallottam, aki a rezidensekkel beszélt. Mikor Ben azt mondja, hogy „egy ideig”, akaratlanul is rávillan a tekintetem.
- Gondolom vannak kérések az orvostól, hogy min kellene változtatnod. – És ugye amit remélem, hogy legalább igyekezni fog betartani, mert ez már nem vicc.
A kérdése viszont teljesen kizökkent, sőt, kicsit meg is lep, a tekintetem megállapodik az arcán, de aztán lesütöm a szemem. Nem számítottam ilyen kérdésre. Inkább nem válaszolok, de zavartan folytatom, amire aztán ismét olyan áradat zúdul rám, hogy azt sem tudom, hol vágjak közbe.
- Nem, nyilván nem ezt szeretném. Tudom, hogy most már neked és nekem is megvan a külön... életünk – fut ráncba a szemöldököm. – De régen is tudott működni... mikor szakítottunk, hogy ugyanúgy beszéltünk. – Igaz, minden alkalommal majd bele pusztultam, hogy tudtam, nélkülem sem állt meg az élet. – Nem azt kérem, hogy ilyenekkel hívjuk fel egymást, mint amit az előbb taglaltál, de azért nem szeretném, ha csak ilyen esetben kapjunk hírt a másikról, ahogy most történt. Vagy... beszéljük meg rendesen, zárjuk le. – Még ha nehezemre is esik, ha most újra végig kell gázolnom az ő és a saját szívemen, de tudom, vagyis erősen sejtem, hogy azóta is hiányolja ennek a megbeszélését, viszont erősnek kell lennem ehhez. Még akkor is, ha ő már nyilván tovább lépett.
- Mondjuk megértem, ha most nincs erre energiád, és én sem akarlak ezzel az egésszel felbosszantani, tényleg nem veszekedni jöttem ide. – És az állapotát sem szeretném veszélyeztetni. Még a végén beigazolódna, amit Vinda a fejemhez vágott a kórházban.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptyHétf. Ápr. 27 2020, 18:49



to: Marilyn

Sosem esett nehezemre elbizonytalanítani másokat. Részben ez tesz olyan sikeressé a munkámban, amit sajnos – néha nem kevésbé sajnos – a magánéletembe is magammal viszek. Eleinte még törekedtem rá, hogy szétválasszam a kettőt, de egy idő után túlságosan nehéz volt mindig minden egyes alkalommal átkapcsolni; most is érzem, hogy sikerült megzavarnom Lynt, és fogalma sincs, hogy valójában mit gondolok, a baj csak az, hogy ezúttal nem taktikázás áll mögötte, hanem az, hogy én magam sem tudom eldönteni.
Örülök, hogy itt van? Igen. Haragszom rá? Eléggé. Hiányzott? Nagyon. Akarom, hogy tudja? Nem igazán. Fogalmam sincs, hogyan passzírozzam össze ezeket a szilánkokat.
- Azt hittem, azt vágod rá, hogy mióta kosarazom. – És ha így lett volna, csak elhúztam volna a szám, de ezek szerint még emlékszik. Nem mosta át az agyát teljesen a fickó.
A nemleges válaszra csak a szemöldököm reflexszerű  fel- majd visszahúzásával jelzem: hát, akkor ez pech; ha nem, akkor nem. Sajnos nem tehetek többet az ügyért.
- Vannak – bólintok a kérdésre, hogy kaptam-e instrukciókat az orvostól, de remélem, nem arra számít, hogy fel is sorolom őket. Nem túl jó téma, arra a kis időre, amíg gondolom, maradni akar. Így inkább úgy döntök, kiugrasztom a nyulat a bokorból, és ha magától nem fog bele, hogy tulajdonképpen miről is akar beszélni, hát majd én besegítek egy kicsit az ösztönzésbe, ami végül elég hosszú monológgá dagad, de úgy érzem, erre most tényleg szükségem volt, ha már egyszer úgy lépett le, hogy meg se hallgatott.
Mikor azzal jön, hogy régen is milyen jóban voltunk, miközben külön éltünk, kényszeredetten és feszülten elmosolyodom, az ajkaim szétnyílnak, és a fejem a plafon felé fordítva, egy apró, ironikus horkantás szökik ki belőlem.
- Fél évvel később talán igen. – De lehet, hogy még ez is kevés, már nem emlékszem olyan pontosan a hónapokra, de akkor annyira más volt minden. Akkor is nehezteltem rá, de ezzel együtt tudtam, hogy voltaképp én hagyom el őket, én vagyok a hunyó, és ezért még ha soha nem is vallottam be, sokáig mardosott a bűntudat. Talán sose békéltem meg vele teljesen. Most viszont ő az, aki elment. Kilépett, és elment, magyarázat nélkül, én pedig vágjak hozzá jó képet, mi több, legyünk barátok a jövőben. Szép elképzelés, gondolom, Rose miatt, jelenleg nehezemre esik elképzelni, hogy ez működhetne. Amíg ennyi érthetetlen-kimondatlan feszültség lappang köztünk, addig biztosan.
- Milyen hírekről szeretnél még tudni? – teszem fel a kérdést, próbálva értelmezni a szavait, a gondolkodásmódját, ahogy erre az egész helyzetre tekint. Nem látok bele a fejébe, és ez is roppantul zavar. Olyan homályos minden, mintha vaksötétben tapogatóznék.
Mikor megemlíti, hogy akár meg is beszélhetnék rendesen, felvonom a szemöldököm. Igen, én is épp ezt próbáltam a múltkor, de falba futottam. Most hajlandó lenne rá? Visszafordulok felé, hogy megpróbáljam kiolvasni a tekintetéből.
- Semmi baj az energiámmal – vágom rá, ahogy érzem, szándékosan vagy tudat alatt, most is kifogást keres. – Nem veszekszünk – mondom ki ezt is egy szuszra, mint mikor azt szoktam bizonygatni, hogy nem vagyok ideges. Ó, a fenét nem, de máshogy ezt úgysem lehet.
- Szóval? Mi az, amit nem mondtál el? – vezetem rá végül konkrétan, hogy mi jár naphosszat a fejemben, valahányszor csak nem a munka tölti ki a gondolataim. A jobb kezemmel hangtalanul pöckölgeni kezdem az ágynemű szegélyét. Tudom, hogy van ilyen, és talán nem is egy.

mind álarcot viselünk
Benjamin Henson
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Way down we go I51cGcK
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Három egész két százalék
***

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Way down we go EMtB9Yb
★ idézet ★ :
If you want a happy ending, it depends on where you stop the story.
★ foglalkozás ★ :
General Motors # Chevrolet szerviz- és márkavezető
★ play by ★ :
Matt Bomer
★ hozzászólások száma ★ :
347
★ :
Way down we go 5RpYFSk
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptyCsüt. Ápr. 30 2020, 22:38
Ben & Lyn

all you can do is be brave enough to get out there
- Nagyon jól tudom, hogy sosem vonzott – pillantok rá oldalra sandítva egy mosollyal a szám szélén. – Tesztelsz? – kérdezek rá viccből, bár el tudom képzelni, hogy tényleg így van. Azért még közel sem felejtettem el, milyen is ő valójában. Szerintem soha nem fogom. Tényleg jobban ismerem bárkinél, nem annyira tudna félrevezeti. Bár vannak dolgok, amikben valószínűleg félreismertem, igen, és ez eléggé fájó pont azért.
Tényleg felesleges lenne elküldenie az alvósátrat Rosienak, tudom, hogy nem feküdne bele. És igazából az ötleteit sincs nagyon kedvem -és szívem- hallgatni, mint például „hívjuk át Bent” vagy „látogassuk meg”. Ez Samnek is elég rosszul esne szerintem, hiszen tényleg nagyon igyekszik, hogy megkedveltesse magát Rose-zal.
Mikor rávágja, hogy vannak instrukciók a dokitól, tulajdonképp nem is arra lennék kíváncsi, hogy mik azok, hanem arra, hogy betartja-e vagy be fogja-e majd tartani őket, ha végre visszaáll majd minden a régi kerékvágásba. Szerintem ő is tudja, hogy ez lenne a következő kérdésem, de aztán olyan gyorsan másfelé terelődik a téma, hogy hamar el is felejtem.
Oké, azt aláírom, hogy sosem működött úgy a köztünk lévő „nem együtt levés”, hogy a vége nem az lett volna, hogy valamelyikünknek elege lett, és hogy a látszat mögött ugyanúgy éreztünk, mint régen. Legalábbis részemről mindig ez volt, és majd’ bele pusztultam abba, hogy úgy voltam a társaságában, hogy nem tehettem azt, amit a szívem szerint tettem volna. Most akkor miért akarom mégis, ugyanezt?
- Talán már jobban tudjuk kezelni a helyzetet, hamarabb... – Jó, sajnos mind a ketten tudjuk, hogy ez úgysem fog működni, pedig én nagyon, tényleg nagyon szeretném. Az is igaz, hogy sosem volt még ilyen, hogy én -vagy csak én- mondtam volna ki a végét, nem is tudom... ez most valahogy más. Mintha kicsit amiatt is bűntudatom lenne, amiért nem adtam neki magyarázatot, de úgy gondolom, teljesen nyilvánvaló, hogy miért hagytam el. Nyilván ő is tudja, csak tagadni próbálta.
- Hát, nem a Vindával kapcsolatosokra – vágom rá kissé talán elhamarkodottan, mielőtt jobban átgondolnám. A kérdés viszont valóban elgondolkodtató. Tényleg csak a közelemben akarnám tudni? Mint valami biztos pontot az életemben? – Minden másról – húzom el a szám végül. Tényleg minden érdekel, ami vele kapcsolatos, de az nem, hogy merre járt Vindával. Pedig nyilvánvaló, hogy a munkán kívül már az élete nagy részét ő tölti ki.
Nem készültem arra, hogy most komoly beszélgetésekbe bonyolódjunk arról, hogy miért mondtam ki a végét. Már csak azért sem, mert egyrészt mostanra -ha akkor hirtelen nem is- csak nyilvánvalóvá vált számára, hogy miért, másrészt pedig tényleg... biztos, hogy fel fogja idegesíteni magát. Vagy ezen, vagy azon, de valamin biztos.
- Biztos, hogy ez a megfelelő alkalom? – kérdezek rá, mert én nem vagyok ebben egészen biztos. De ha ezt akarja, márpedig nagyon bizonygatja, hogy „nem veszekszünk”. Még nem.
- Nem is szeretnék – fogom rövidre. Egyébként sem szeretnék úgy elmenni New Yorkból, hogy haragban váltunk el, megint... pont az volt a célom, hogy most egy kicsit kisimítsam a dolgokat. A kérdésére viszont rögtön az arcára siklik a tekintetem. Hogy én mit nem mondtam el? Mélyen szívom magamba a levegőt. Jól van, csak nyugodtnak kell maradni.
- Nem tudtam volna folytatni úgy, azzal a tudattal, hogy ő is bekerült a képbe – mondom néhány másodpercnyi szünet után, Vindára célozva, miközben Ben kezét figyelem, ahogy az ágynemű szélével babrál. Aztán az arcára siklik a tekintetem és folytatom. – Az elején még próbáltam úrrá lenni ezen, hogy ő úgyis csak a múlt, de aztán rá kellett jönnöm, hogy nem így van. – De ezt nyilvánvalóan Ben is nagyon jól tudta, hiszen ismer, meg hát mi másért nehezteltem volna rá már akkor, Washington után? Teljesen egyértelmű.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptySzomb. Jún. 27 2020, 22:46



to: Marilyn

Nem tudom. Tesztelem? Még az is lehet. Vagy inkább csak az életünk nyomait tapogatom. Hogy miért, arra már nehezebb lenne válaszolni, nem szokásom beismerni a vereséget, vagy belenyugodni, hogy elvesztettem egy játszmát, de most már talán ideje lenne.
Nem azért ült mellettem, mert meg akarta beszélni a dolgokat, hanem mert berezelt, hogy mi van, ha meghalok, és most… fogalmam sincs, mit akart kezdeni a szituációval, de erősen gyanítottam, hogy ő sem igazán. Erre szépen-lassan mindketten rádöbbentünk.
- Ha jobban tudnád kezelni, nem vesztetek volna össze Vindával a kórházban – jövök végül ezzel, teljesen tudatában, hogy mennyire unfair ez most tőlem, de akkor is jobban esik kimondani, mint hogy ja, igen, talán, most majd jobban és hamarabb fogjuk kezelni, vagy ahelyett, hogy Sam valószínűleg kitűnő segítség lesz benne.
Mikor azt mondja, minden másról tudni szeretne, csak sóhajtok egyet, és elgondolkodva bámulom a takaró ráncait.
- Nem, skype-on is megbeszélhetjük – koppintok az ujjaimmal várakozóan a puha anyagra, mégis mikor lenne erre jobb alkalom? Mondjuk akkor, amikor elment, de azt már nehéz lenne visszacsinálni. Nem tudom, meddig akarja még húzni az idegszálaimat. Olyan, mintha észre sem venné, hogy mennyire szétfeszít ez a tudatlanság és a bizonytalanság.
Vinda említése ettől függetlenül azért még sem ér olyan váratlanul, de azt hittem, ezeket már megbeszéltük menet közben. Nem értem, miért hozza fel újra és újra.
- Szóval én tehetek róla, hogy Washingtonból ide helyezték? – vonom le a konklúziót, mert máshoz aztán végképp semmi közöm. Az exem. Ez igaz, és azt is belátom, hogy elég rossz természete van, de tényleg ez lenne a megoldás?
Persze, most már nem így van, mert villámgyorsan szakított és elköltözött egy másik városba, szingliként, és csalódottan nehéz volt nemet mondani Vindának, és az sem lenne teljesen őszinte, ha azt mondanám, egyáltalán semmit nem érzek iránta. Valamilyen szinten mindig kötődni fogok hozzá, de ezzel szerintem mindenki más is így van. Hogy nézhetnék idegenként arra, aki évekkel ezelőtt még közel állt hozzám? De ez még nem kellett volna, hogy ekkora gondot okozzon. Tudtam kezelni, és azt hittem, hogy ő is tudja.
- De így lehetett volna, ha nem beszéled be magadnak az ellenkezőjét, és nem látsz mindenben rémeket. Azon a washingtoni konferencián Vinda semmivel sem vetette el jobban a sulykot, mint Sam. Egész idő alatt téged bámult. Direkt provokált, minden egyes mondata szembehelyezkedett az enyémmel.És Vinda azt is látta, hogy éjjel az ő szobájából sunnyogtál ki. De ezt már nem teszem hozzá, mintha azzal, hogy hangosan is kimondom, csak még valóságosabb lenne. Pedig, amilyen távolságtartóan viselkedett velem másnap, elég valószínű, hogy már aznap éjjel lefeküdtek. Abban igaza volt, hogy sosem játszott jól, ha valami vaj volt a füle mögött. Ha azt hitte, bevettem a fejfájásos sztoriját, akkor eléggé alábecsült.

mind álarcot viselünk
Benjamin Henson
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Way down we go I51cGcK
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Három egész két százalék
***

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Way down we go EMtB9Yb
★ idézet ★ :
If you want a happy ending, it depends on where you stop the story.
★ foglalkozás ★ :
General Motors # Chevrolet szerviz- és márkavezető
★ play by ★ :
Matt Bomer
★ hozzászólások száma ★ :
347
★ :
Way down we go 5RpYFSk
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptyKedd Jún. 30 2020, 13:35
Ben & Lyn

all you can do is be brave enough to get out there
Persze én sem egészen gondolom át ezt a „tartsuk a kapcsolatot” dolgot, hiszen mi hasznunk válna abból, ha csak cincáljuk a másik lelkét? Azért mégiscsak jó lenne a közelemben tudni. Vagy nem menne?
- Kétlem, hogy az az összeszólalkozás csak rajtam állt volna. – Hiszen nem én kötöttem bele, ő termett ott és tessékelt ki a kórházból azonnali hatállyal, pedig én csak egy látogatást szerettem volna. Mellesleg nem is mondható el rólam, hogy azonnal támadtam volna, mivel megpróbáltam normálisan hozzászólni, de aztán egyre inkább csak felidegesített az amúgy is elég stresszes állapotomban. – Miért, dicsekedett vele? – emelkedik meg a szemöldököm kérdőn, és ezen a ponton abban sem vagyok biztos, hogy úgy adta elő a sztorit, ahogy az a valóságnak megfelelt.
Belemegyek abba, hogy beszéljük most meg a problémákat, de csak addig, amíg nem látom, hogy túlzottan ideges lenne a témától. Nyugalomra lenne szüksége, bár voltaképp úgy tűnik, a puszta jelenlétem is megzavarja nála.
- Nem, ezt egy szóval sem mondtam – ingatom meg a fejem. – A probléma inkább az, hogy nem tudsz rá semlegesen tekinteni. Vagyis nem tudtál – helyesbítek. Nem akarom felidézni azt az éjszakát, de akaratlanul is feltör bennem az emlék, azt pedig nem szeretném, ha előhozakodik ez a téma, hogy letagadja. A saját szememmel láttam, ennél nagyobb bizonyíték nem kell senkinek. – Végül is megértem valamilyen szinten, nekünk sem ment sosem – rándítom meg alig láthatóan a vállam, de nem nézek rá.
Ki tudja, talán vele is olyan kapcsolata volt, mint velem, bár én mindenféle előítélet nélkül képtelen vagyok elképzelni, hogy ez a nő bárhogy is pozitívan tápláljon egy kapcsolatot. Túlzottan nem ismerem, de amit eddig mutatott magából...
Nos, aztán ahogy tiltakozni kezd és azt állítja, hogy rémeket láttam, talán kicsit hirtelen villan rá a tekintetem, amiből kiolvashatja, hogy nem vagyok éppen nyugodt. Ennek ellenére megvárom, míg a mondandója végéhez ér, habár addig a vonásaim kissé eltorzulnak, de nem akarok „szokásos” veszekedést csinálni itt most, hátha pont most fogunk eljutni addig, hogy végre, teljesen lazán meg tudjuk beszélni a problémákat.
- Jogtalanul voltál féltékeny Samre, én viszont azt hiszem, teljesen jogosan, Vindára. Azt elismerem, hogy másnap talán kicsit ő is elvetette már a sulykot, de egészen biztos nem annyira, mint ti. Nem is értem, hogy miért féltékenykedsz egy olyan éjszaka után, mint az volt. – Ne kelljen már kimondanom, az istenért! Tudja jól, miről beszélek. Annyira egyikünk sem volt részeg, hogy ne emlékezzen az éjszakájára. – Vagy talán nincs igazam? – pillantok rá óvatosan, kicsit félve attól, mit látok az arcán. Sam és köztem csak egy csók csattant el, ők viszont ott feküdtek, egy ágyban... Ennél egyértelműbb jel nem is lehetne arra, hogy történt köztük valami, csak ha konkrétan szex közben nyitok rájuk. A gondolatra is fintorba hajlanak a vonásaim. Már csak az hiányzott volna.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptyKedd Aug. 11 2020, 00:22



to: Marilyn

Hogy csak rajta állt volna, azt én is kétlem, de ha a tények felől nézzük, az a helyzet, hogy Vindának jelen körülmények között több oka volt rá féltékenynek lenni, mint fordítva.
- Igen, mondta, hogy alig akarták beengedni, mert a feleségem már jelen volt – nézek fel rá, kifürkészhetetlen pillantással, egyszerre kérdőn, kissé csodálkozón, és nyomatékosítva, hogy Vinda tényleg elmondta. Nem értem, miért épp azután szállja meg a sugallat, hogy a feleségemnek adja ki magát, miután minden magyarázat nélkül elhagyott. Mint kiderült, egy másik fickó miatt. Azt hittem, csavaros észjárással rendelkezem, de ezt a logikát nem sikerült követnem.
Mikor végül kiböki, hogy Vinda volt a gond, persze, számítottam rá, de érteni, még még mindig nem értem.
- Mégis hogy tudnék semleges lenni vele, Lynn? Nem egy vadidegen emberről beszélünk, kötnek hozzá emlékek, ismerem a rigolyáit, nem játszhatom el, hogy most találkoztunk először. De ez nem jelenti azt, hogy veszélyes volt a kapcsolatunkra. – Legalábbis nem úgy, ahogy gondolta. Miért nem tudott bízni bennem? És miért most kell erről beszélgetni? Ha ott és akkor felhozza, most nem tartanánk itt...
-  Ez egy övön aluli érv, remélem, tudod – morgom én is elpillantva róla, és összepréselem az ajkaim. Nem is értem, miért erőltetem ezt az egészet, mintha arról próbálnám meggyőzni, hogy jöjjön vissza hozzám, pedig már én is továbbléptem. De a miértekre azért jogom van válaszokat kapni.
Látom rajta, hogy nem tetszik, amikor azt mondom, eltúlozta a helyzetet, és mintha fojtott indulatot olvasnék ki a szemeiből. Pedig ez az igazság.
- Persze, a jelenlegi helyzet éppen ezt mutatja – szúrom be az első mondata után. Mostanra együtt él Sammel, de bizonyára teljesen jogtalan volt, hogy azt éreztem, ellenem játszik a pasas. Ugyan már. – Vindát az ösztönei irányítják – ezt elismerem, a betegsége velejárója –, de ő legalább nyílt kártyákkal játszott. – Nem úgy, mint Sam. Vagy ő. A célzás, ha nem is mondom ki, benne van a hangomban. Fogamam sincs, mire gondol az egy olyan éjszaka alatt, de nincs kedvem rejtvényesdit játszani. – Ha jól emlékszem, ti mentetek tovább iszogatni, mondd meg te, hogy hogy sikerült az az éjszaka – fordítom vissza felé a kérdést és a tekintetem, egy éles kanyarral sarokba szorítva. Nem akarom kimondani, de bizonyára tudja, hogy mire gondolok.

mind álarcot viselünk
Benjamin Henson
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Way down we go I51cGcK
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Három egész két százalék
***

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Way down we go EMtB9Yb
★ idézet ★ :
If you want a happy ending, it depends on where you stop the story.
★ foglalkozás ★ :
General Motors # Chevrolet szerviz- és márkavezető
★ play by ★ :
Matt Bomer
★ hozzászólások száma ★ :
347
★ :
Way down we go 5RpYFSk
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptyHétf. Aug. 24 2020, 15:39
Ben & Lyn

all you can do is be brave enough to get out there
A... felesége. Ja, igen. Hoppá. Arcomra egyszerre ül ki a meglepetés ereje és a „lebuktam” kifejezés.
- Nem azt mondtam, hogy a jelenlegi – húzom el a szám, és azt hiszem, kicsit zavarba is jövök ennek hallatán. – Máshogy nem engedtek volna be – teszem hozzá, hogy értse: ez volt az egyetlen esélyem arra, hogy láthassam. Ott és akkor nem voltam benne biztos, hogy lesz következő alkalom, és abszolút nem akartam kockáztatni, ha mégsem lenne.
Ez a Vinda tényleg mindent elárult? A hideg is kiráz attól a nőtől már, de tényleg.
Persze, hogy megpróbál magyarázatot adni az egészre, ami történt aznap éjjel Washingtonban, de miért teszi? Most már tényleg teljesen mindegy. Elszúrtuk. Megtette, én pedig leléptem anélkül, hogy esélyt adtam volna neki arra, hogy megpróbálja megmagyarázni. Azért bosszant egy kicsit, amit mond, és azt hiszem, kicsit elhamarkodottan reagálok.
- Szerintem meg roppantul veszélyes volt. Már azon az estén az volt, mikor megjelent a cégnél. Bárcsak rossz lett volna a megérzésem, de nem volt az. Nincs ezzel semmi gond, így alakult. – Még ha rohadtul fáj fájt is. El kell engednünk egymást, nincs mese. Most már mindkettőnknek van, aki elterelje a figyelmét, még akkor is, ha Washingtonból New Yorkig rohanok, ha kapok egy telefont.
Lehet, hogy övön aluli érv, de így van. Mi is, ahányszor megpróbáltunk barátok lenni vagy véget vetni a kapcsolatnak, végül sosem ment. Eddig.
- Mit tudsz te a jelenlegi helyzetről? – sóhajtok. – Itt vagyok New Yorkban ahelyett, hogy dolgoznék. Napokat vártam arra, hogy nyugodt körülmények között tudjunk beszélni. Pedig vissza is mehettem volna. – Hiszen már tudom, hogy az állapota stabil, legalábbis annak mondják. Elmehettem volna anélkül, hogy egy szót is váltunk, nyugodt lélekkel, hogy minden rendben van. De persze ez közel sincs így.
Kissé felkavar, hogy fel kell idéznünk a múlt eseményeit, de ha már itt tartunk, hát legyen. Szóval Vindát az ösztönei irányítják. Mi ez a nő valami oroszlán?
Pár pillanatig tűröm a célozgatást, de mikor érzem a vádat is a hangjában, miszerint biztos én voltam, aki félrement azon az éjszakán, én is rávillantom a tekintetem.
- Miután felmentél, körülbelül rá fél órára én is felmentem, hogy lezuhanyozzak, és átmenjek hozzád a hotelszobába. Csakhogy a hely melletted az ágyban már foglalt volt – szalad ki belőlem, most már konkrétan. Hülyén érzem magam, amiért ennyire körbe kell írnom az éjszaka eseményeit, de szándékosan állok meg itt, ha már szembesítem a ténnyel -ha még nem jött volna rá eddig-, hogy tudom, hogy megcsalt vele. – Na, azután már nem voltam álmos – teszem hozzá halkan, és felállok a székről, mert nem tudok nyugton ülni. – Biztos akkor is az ösztönei irányították Vindát – kúszik az arcomra egy keserű, fájdalmas mosoly, miközben az ablakon bámulok kifelé. Ahogy érzékelem, nem annyira sikerül nyugodt maradnom, és attól tartok, Ben sem marad az, ezt pedig el akarom kerülni, de hát ő akarta megbeszélni a dolgokat...
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptyKedd Nov. 17 2020, 11:39



to: Marilyn

Igen, így már sokkal kisebb hazugság… Az iróniát viszont csak én hallom ki a szavaim közül, nem mondom ki hangosan, és nem is vagyok érte mérges, csak jó volt az orra alá dörgölni, és nem utolsó sorban, látni akartam az arcát, mikor elárulom, hogy ez az apró részlet is a tudomásomra jutott.
Nem is tudom, mire számítottam, leginkább semmire, hiszen egyáltalán nem terveztem meghalni, és nem is nagyon játszottam el a gondolattal, hogy vajon mit csinálna, ha. De ez a forgatókönyv, hogy a hazudott feleségemként tört utat a kórtermemig, nem tűnt olyan kiábrándító valóságnak. És az is tetszik, hogy láthatóan zavarba jött miatta.
A Vinda és közte dúló háború, úgy látszik, még a szakításunk után sem ért véget.
- Vagy pedig bebeszélted magadnak, hogy az lesz, és lám, meg is történt. – Sok mindenre mondják, hogy fejben dől el. Van, hogy addig mantrázunk magunknak valamit, míg a félelem annyira felerősödik, hogy már mindenbe belelátjuk, azt is, aminek valójában nyoma sincs. Nagyjából a féltékenység is így működhet.
- Biztos vagy benne, hogy a megérzés súgta, és nem inkább a féltékenység? – Én azért kételkedem, és ezt annyira nem is rejtem véka alá előtte. Így alakult... Ebben a két szóban annyi lezárás van, ami egy egész életre elég.
- Vagy inkább így döntöttél – helyesbítek, ezúttal minden indulat nélkül, futólag az ajkaimat is összepréselem, mintha azt akarnám sugallni, hogy végül is bocsánatos bűn, vagy hogy hozott már ettől rosszabb döntést is. Elvégre csak a mögöttünk álló éveket dobtuk ki a kukába, és ezúttal valószínűleg végleg. De azt ne mondja, hogy így alakult. Ez nem a heti lottószámok bejelentése, amihez távolról sincs semmi közünk.
- És azért nem tetted, mert…? – pillantok fel rá, kérdő tekintettel. Ezúttal nincs benne provokáció és utalgatás sem, tényleg az ő verzióját akarom hallani. Ha szerinte nem tudok semmit a jelenlegi helyzetről, akkor bizony neki kell felvilágosítania.
Ami ezután elhangzik, viszont elég meredek.
- Foglalt volt? – rebben meg a szemöldököm csodálkozva, és az a fajta önkéntelen, halvány mosoly jelenik meg az arcomon, ami a tárgyalások miatt már berögzült rutin: ha valami nagyon váratlanul ér, és a tetejében azt sem értem, miről van szó, inkább a vicces valótlanság felé terelem a dolgot.
- És mégis ki bújt be mellém? A Pindúr pandúrok? – Fogalmam sincs, miről beszél, miután felmentem, rögtön le is feküdtem, és ezzel pont is került az este végére. – Nem lehet, hogy egész egyszerűen egy kicsit többet ittál a kelleténél? – kérdezem, mint kábé az egyetlen józan magyarázatot.
Mikor Vinda neve újra elhangzik, már biztos vagyok benne, hogy fején találtam a szöget. Ettől függetlenül alig akarok hinni a fülemnek. Ez azért már túlmegy egy bizonyos határon. A féltékenység és a gyanúsítgatás egy dolog. Még, ha nagyon muszáj meg is értem. De hogy arra célozgasson, hogy látta is Vindát az ágyamban… Most már én is kezdem felhúzni magam. Nem akarom, de akkor is érzem, hogy lassan szivárog belém az indulat. Erre most mégis mit mondjak?
- Nézd, nem akarok célozgatni, de talán érdemes lenne benézned egy pszichológushoz. - Ha pucér nőket képzel az ágyamba, ott már elég nagy lehet a baj.

mind álarcot viselünk
Benjamin Henson
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Way down we go I51cGcK
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Három egész két százalék
***

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Way down we go EMtB9Yb
★ idézet ★ :
If you want a happy ending, it depends on where you stop the story.
★ foglalkozás ★ :
General Motors # Chevrolet szerviz- és márkavezető
★ play by ★ :
Matt Bomer
★ hozzászólások száma ★ :
347
★ :
Way down we go 5RpYFSk
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptySzomb. Jan. 30 2021, 21:27
Ben & Lyn

all you can do is be brave enough to get out there
Vinda meglehetősen kényes téma köztünk. Bár azt hiszem, nem csak köztünk. Meggyőződésem, hogy ez a nő ahová beteszi a lábát, bajt hagy maga után. Hát nálunk sikerült neki szétrombolni az egész kapcsolatunkat.
- Dehogy beszéltem be – legyintek és szúrós tekintettel pillantok rá. – Nehogy már arra lyukadjunk ki a végére, hogy én vonzottam be az egészet – forgatom meg a szemeimet. Kicsit azért bosszant az egész, mert valamiért úgy érzem, errefelé terelődik a dolog.
- Féltékenység nálam sosem volt alaptalanul – vetem oda hirtelen, ám mikor elgondolkodom, azért rá kell jönnöm, hogy volt azért rá alkalom, de az inkább talán a kapcsolatunk elején volt. Mármint a legelején. Az első elején.
A következő megjegyzésére már inkább csak egy mély levegőt veszek és nem szólok semmit. Egy hajszálon múlik, hogy ne fakadjak ki teljesen, de emlékeztetem magam, hogy ez itt, ebben a helyzetben most nem lehetséges és nem lenne helyénvaló sem. Már csak az hiányzik, hogy miattam rosszul legyen...
Miközben elárulom neki, mi is volt az oka annak, hogy annyira másként viselkedtem azon az estén Washingtonban, a közepénél megállok, mert látom, hogy szólásra nyitja a száját. A kérdésre aztán be is fejezem a mondatot. A reakciója azonban még engem is meglep kicsit. Mintha váratlanul érné. A mosoly, ami megjelenik az arcán, pontosan tudom, hogy olyankor szokott előbújni, ezzel leplezi. De most csakis színjáték lehet, amit ezek szerint már profira fejlesztett, hiszen nyilván nem akaratlanul feküdt be mellé Vinda az ágyba.
A mosolya és a gondolat az én szám szélét is megrebbenti, de inkább a zavartságot tükrözi ez. Nem viselem jól, ha megcsalnak. És azt pedig végképp nem, hogy még akkor is tagadják, mikor szemtől szembe állítom a tényekkel.
- Roppant vicces vagy, Ben – sóhajtok és fel is pattanok ültömből, hogy az ablak felé sétáljak. Nem bírom elviselni, hogy még így is a szemembe hazudik. – Most már nincs tétje, nem kell tagadnod – pillantok hátra a vállam felett, de nem nézek rá. Érzem, ahogy az ereimben szétárad a harag, amit igyekszek visszafogni, amennyire csak lehet, de a következő mondata elnyisszantja azt az utolsó cérnaszálat is az idegeimben.
- Talán inkább neked kellene benézned egy pszichológushoz, ha már megrögzött hazudozóvá váltál – szólok vissza neki, mikor megfordulok.
- Mégis mi értelme van ennek? A saját két szememmel láttam, az istenért! Nem vagyok hülye... – tárom szét a karjaimat. Hát ezt nem hiszem el.
- Szóba sem kellett volna jönnie inkább ennek. Csendben is tudjuk mindketten jól, hogy mi volt, nem is értem, miért kellene magyarázatot adnom ezek után, hogy miért léptem le? Főleg nem értem, miért kellene magam rosszul éreznem, hogy most már tovább léptem én is, miközben te már a kapcsolatunk közben tévutakon jártál.
Fogalmam sincs, miért csinálom ezt, de azt hiszem, az verte ki a biztosítékot, hogy még így is letagadja a történteket. Mély levegőt veszek, le kell nyugtatnom magam, kissé elragadott az indulat. Már így is eléggé parázsló a levegő itt, nem kell ezt tovább szítani. Az orrnyergem masszírozom, és Benre pillantok. Azt hiszem, azért vizslatom, hogy megtudjam, mennyire ideges, és hogy megnyugtassam magam, nem fog miattam rosszul lenni...
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptyHétf. Feb. 01 2021, 20:22



to: Marilyn

- Nem, ennyire spirituális síkra én sem szívesen terelném a dolgokat - mondom úgy, mintha egy pillanatra is komolyan vettem volna. Ez nem bevonzás meg csillagállás kérdése. Ez egyszerűen arról szól, hogy egy újabb végleges döntést hozott meg, nélkülem. És ez a része az, amit nehezemre esik lenyelni. Talán, ha normálisan megbeszéljük, akkor is ugyanide lyukadtunk volna ki, de így azért mégis más, hogy egyszer csak meglép az egyik kollégámmal, mert szerinte egyértelmű, hogy nem volt minden ideális köztünk.
- Hacsak nem a heti horoszkópból szedted, hogy vigyázzon, mert a párja a kedvező holdállás miatt megcsalhatja az egyik munkatársával – sarkítom ki az egészet, most hogy már tudom, mivel vádol egyáltalán. Őrület.
Hogy sosem volt alaptalanul féltékeny, inkább nem vitatom verbálisan, csak egy kérdő pillantást vetek rá, ami magától is épp elég beszédesen sugallja: ezt azért nem jelenteném ki ennyire bátran. De nem fűzök hozzá semmit, ebbe most nem akarok belemenni, felesleges és elég ingoványos kitérő lenne.
A tekintetem követi, ahogy hirtelen feláll és az ablakhoz sétál, nem akar a szemembe nézni… vagy a fájdalmat, vagy a haragot akarja elrejteni előlem, de valamelyik ezek szerint még mindig él benne. Ami talán azt jelenti, hogy másfajta érzelmek is bujkálnak még benne. Nem zárhatta le az egészet ilyen könnyen és gyorsan.
Legalábbis valamiért szeretném ebbe a hitbe ringatni magam, de hogy csak az egóm lázadozik-e, mert ezúttal ő szakított velem, megtette, amit talán egyikünk sem gondolt volna soha, vagy nekem sem sikerült volna még elengednem? Vindával nem rossz, ahogy eleinte régen is nagyon jól megvoltunk, de a Lynhez fűződő éveket sosem fogja tudni kitörölni. Szeretném tudni, hogy mi játszódhat le a fejében, mi játszódott akkor és most. Vajon tényleg boldogabb Sammel? Ha igen, miért van mégis itt, és nem Washingtonban?  
- Dehogy tagadom. Ez az igazság. Vinda sosem járt az ágyamban - vágom rá őszintén. - Úgy értem, amíg együtt voltunk – helyesbítek, mielőtt lecsaphatna rá és ízekre szedné a mondatot. Hogy előtte és utána mi történt, az most teljesen irreleváns, de akkor sem fogom beismerni, amit nem követtem el, hiába akarja ennyire kierőszakolni belőlem. – Ugyan már, Lyn, ha meg akartalak volna csalni, bármikor megtettem volna, de biztos nem úgy intézem, hogy mindannyian egy szállodában legyünk. – Ennyire azért engem se nézzen már hülyének. Ezt nem teszem hozzá, de a szememből tisztán kiolvashatja, ha rám figyel. Semmilyen szinten nem lett volna logikus lépés, hogy pont ott, pont akkor. Pont, amikor a legkönnyebben lebukhattam volna.
Felhajtom a takarót, és a talpam a hosszú szálú szőnyegbe süpped. Nem bírok fekve maradni.
- Ne aggódj, ahogy a GM-et ismerem, ezek után biztos el fognak küldeni. – Már pszichológushoz; látszólag azért, hogy elmondhassák magukról: ők aztán nagyon is törődnek a dolgozóikkal, de valójában, csak azt akarják tudni, hogy minden a régi kerékvágásban marad-e, és a baleset nem hat-e ki túlságosan a várható teljesítményemre.
Szóval a saját két szemével látta… ez azért elég érdekes. Nem mondom, hogy felpattanok az ágyról, de ennek hallatára felegyenesedem. Ahogy csak mondja, mondja a szorosan egymás után illesztett vádakat és költői kérdéseket, érzem rajta, hogy mégis csak elsodorta a hév.
- Senki nem mondta, hogy rosszul kell érezned magad miatta – szögezem le, a végszóra válaszolva, ahogy odalépek hozzá, az ujjaim ösztönösen az alkarja köré fonódnak, mint régen, a heves viták közben, mikor megpróbáltam fizikailag is lefogni benne az indulatot, arra késztetve, hogy álljon meg egy pillanatra, ne hadonásszon, ne csak hajtsa a magáét, hanem rám figyeljen. – De valamiért mégis rosszul érzed – nézek a szemébe. Nem, én sem vagyok nyugodt, távolról sem, főleg ezzel a képtelenséggel, ami az előbb hangzott el. Nem értem, miért állítja, hogy látott minket, ha egyszer nem történhetett meg.
- Miért csinálod ezt? – kérdem halkan, egy pillanatra sem eresztve a tekintetét, mintha eltökélt szándékom lenne, hogy addig nem pillantok félre, amíg ki nem olvasom belőle az igazat. Nem értem. Olyan mélységesen nem, hogy őrülten összezavar.  

mind álarcot viselünk
Benjamin Henson
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Way down we go I51cGcK
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Három egész két százalék
***

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Way down we go EMtB9Yb
★ idézet ★ :
If you want a happy ending, it depends on where you stop the story.
★ foglalkozás ★ :
General Motors # Chevrolet szerviz- és márkavezető
★ play by ★ :
Matt Bomer
★ hozzászólások száma ★ :
347
★ :
Way down we go 5RpYFSk
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptySzomb. Feb. 27 2021, 00:10
Ben & Lyn

all you can do is be brave enough to get out there
Nem értem, miért gondoltam, hogy majd idejövök és nem fog szó esni Vindáról, róla meg rólam, meg Samről és erről az egész elcseszett helyzetről? Igaz, én eredendően tényleg azért jöttem ide, hogy megtudjam, hogy van?! Végül már nem ennél a témánál tartunk.
Első körben azt hiszem, hogy csak viccelődik, de mikor még ki is élezi a dolgot, villámokat szóró tekintettel nézek rá. Persze.
- Nem vicces – sóhajtok szemforgatva. Miért vicceljük el? Miért teszünk úgy, mintha ez az egész ennyire nem lenne fontos? Nem lett volna az...
Jó, rendben, féltékenységre néha valóban volt példa, és a felé intézett szájelhúzás jelzi is, hogy az iménti pillantása valamennyire jogos volt.
Érzem, ahogy a tagadása miatt a haragom egyre intenzívebb, de próbálom magam visszafogni az érdekében. Kezdem nem érteni az egészet.
- Te hülyének nézel engem? – kérdezem hirtelen. Sok mindent el lehet velem hitetni, de amit a saját szememmel láttam, azt senki nem beszéli be nekem, hogy nem történt meg. Még Ben sem.
A következő érvelése viszont érthető. Én sem úgy ismerem őt, mint aki ennyire meggondolatlan lenne, épp ezért is sokkolt le a dolog. Teljesen abszurd az egész.
- Talán hamar a fejedbe szállt a pezsgő. – Ez lehet akkor az egyetlen indok. – Teljesen mindegy. Láttam és kész – zárom le egy határozott kézmozdulattal kísérve a kijelentésem. – Pedig nagyon nem akartam látni – teszem hozzá halkabban. Ezzel tényleg valóra váltak a félelmeim, mert be kell vallani, hogy Vinda megjelenésével tényleg előjöttek és bármennyire is hitegetett Ben, hogy az már a múlt és hiába hittem el neki, mégsem zárták le egymás között.
Az biztos, hogy elküldik pszichológushoz, a GM tényleg ilyen. De kit érdekel ez most? Mellesleg miért vagyok még itt és miért nem mondok annyit neki, hogy nem haragszom, lépjünk túl rajta? És miért rágom magam ezen folyton? Hisz már tovább léptem.
Nagyon felbosszant, hogy nem mond igazat, mellesleg én érzem magam kicsit rosszul, amiért még egy ilyen helyzetben is magyarázkodnom kell. Nem veszem észre, hogy mögém jön, csak mikor már megfogja a karom. Hirtelen abba is hagyom a beszédet és mély levegőt veszek. Igyekszem lenyugodni, hisz itt most stressznek helye nincs. Lassan fordulok vele szembe és alaposan megvizsgálom az arcát, amin fellelhető pár zúzódás.
- Nem érzem rosszul magam – ellenkezem rögtön és elpillantanék róla, de a tekintete odaszögezi az enyémet. Hol romlott megint el? Nem értem, pedig annyira úgy éreztem, hogy most minden sokkal jobb. Hogy működik. Aztán kiderült, hogy megint hamis ábrándokba ringattam magam. A kérdésére lassan vonom meg a vállam.
- Talán csak tudni szeretném, miért érdemeltem ezt? – Erre tényleg roppant kíváncsi vagyok. – Vagy hogy hol siklott megint félre minden? – teszem hozzá, aztán tényleg elpillantok róla. Nem bírok hosszan a szemébe nézni, főleg nem ilyen közelről. Mennem kéne. Jobban járna mindenki, ha nem bolygatnánk ezt tovább, bár nagyon örülnék, ha erre választ kapnék. – Nagyon szerettem volna, hogy végre minden jól alakuljon. – Biztos én is hibás vagyok abban, hogy idáig jutott a dolog, hogy megcsalt Vindával és még le is tagadja, mikor kész tények elé állítom, de jelen helyzetben nem azt érzem, hogy én vagyok a fő elrontója a dolgoknak. – Mint kiderült, hiú ábrándokat kergettem... Megint – halkul el a hangom, mire erőt véve magamon visszapillantok az arcára. Ez a helyzet annyira idegörlő...
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptySzomb. Május 29 2021, 10:52



to: Marilyn

Nem vicces; na persze, tényleg nem, a tragikomédia sokkal közelebb áll ahhoz, amit művelünk már egy ideje. Az ő állítása az enyémmel szemben, de hónapokkal később nyilván már nem olyan egyszerű kibogozni a részleteket. Miért épp most kell ennek előjönni?
De ami a leginkább kétségbe ejt, még ha nem is hagyom, hogy kiüljön a vonásaimra, az a bennem rejlő, józan és tényszerű, egyoldalú bizonyosság: valóban nem történt meg, amivel vádol. Akkor mégis hogy lehet, hogy emiatt veszítettem el?
A pulzusom akaratlanul emelkedni kezd. Sokféle érzés kavarog fel bennem hirtelen. A dühön és zavarodottságon át régről ismerős, gyermeki érzelmek is átjárnak; akkor mart belém utoljára ilyen tisztán és mélyen az igazságtalanság fájdalma, olyasvalaki felől, aki túl sokat jelent. A kizárás és az elutasítás. Ennek az egésznek semmi köze az apámhoz, mégis épp azokat az elfeledett érzéseket hívja elő, mikor mindegy volt, mit mondok, vagy épp mi az igazság, az ügy már úgyis eldőlt.
Összeszorítom az ujjaim, hogy erőszakkal kiszakítsam magam ebből az örvényből, és csakis ide koncentráljak. Felőle is érzékelem a visszafojtott feszültséget, nem akar balhézni, de a szeme elárulja; hogy az enyémben mit láthat, azt inkább megtippelni sem akarom, elfordítom róla a tekintetem, és néhány pillanatra a takarót bámulom. Az elhangzott kérdésre inkább nem is válaszolok. Lassú, mély levegőt veszek. Végigsimítok a halántékomon. Magam sem tudom, hogy mit higgyek, mégis hogy lehet valamiről ennyire meggyőződve, ami nyilvánvaló marhaság?
- És te minek nézel engem? – teszem fel én is a kérdést, a fejembe szállt pezsgő alternatívája hallatán. Ha jó pár hónapja forrong benne ez a sérelem, bizonyára számtalanszor elküldött már melegebb éghajlatra, amiből nyilván Sam is kivette részét. – Gyerünk, mondd csak ki – bátorítom, mert hirtelen elfog a vágy, hogy az eddig csak sugallt vádakat hangosan is halljam, elvégre még egyszer sem vágta a fejemhez szó szerint, pedig igazán szép gyűjtemény lehet. Azt akarom, hogy fájjon, hogy a szavai belém égjenek és maradandó legyen, különben ez az istenverte kötelék sosem fog elszakadni, ahogy a magyarázat hiánya miatt eddig sem tudott gyógyulásnak indulni bennem. Most érzem igazán, hogy a továbblépés mennyire csak látszólagos volt. Ha Vinda velem van, nem gondolok rá, olyankor valóban úgy érzem, hogy a helyes mederben zajlik az életem, és ha dolgozom, a munka is egész embert kíván, de amint egyedül maradok, mintha minden elfojtott gond és érzelem lesből támadna rám, és marokra fogná a szívem.
Nem bírok tovább ülve maradni, úgy érzem, muszáj áthidalni ezt a lehetetlen távolságot, muszáj odamennem és megérintenem. Tennem kell még egy próbát, hogy tisztázzam a félreértést, vagy pedig el kell vágnunk ezt a köteléket végre valahára, mert így nem mehet tovább. Talán a balesetem is pont ezt tükrözi.
- Lyn… – De ahogy rám néz, a szavak a torkomra forrnak. Számtalan emlék tolul elém, mintha egymás után ülnének a mellkasomra. A kérdései szomorúságról és csalódottságról árulkodnak, ám a hangja és a vonásai beletörődöttséget mutatnak. Egy olyan nő pillanatnyi visszatekintését, aki már régen továbblépett. Akinek már csupán a múlt egy darabkája vagyok.
Az előbb még kész voltam küzdeni, de ez a pillantás túl erősen gyomorszájon üt. Látom, hogy ő már elengedte ezt az egészet. Elköltözött. Kapcsolatban él. És a legkevésbé sem akarja újra feltúrni a történteket, csak a kíváncsiság vezérli, az önigazolás, és hogy a könnyebb kihátrálás érdekében elmélyítse az áldozat szerepét.
A karjára kulcsolódó ujjaimból kifut az erő, de nem húzódom el. Állom a tekintetét.
- Nem tőlem kellene várnod ezeket a válaszokat – mondom ki végül csendesen. Főleg úgy, hogy az utóbbi hónapokban még csak azt sem tudtam, pontosan, miért szakított. Miért érdemelte ezt? És én? Ő jött azzal, hogy nem működik, ami köztünk van, erre most tőlem kérdi, hol siklott félre? Azt hittem, mielőtt meghozta a döntést, legalább a miértekkel tisztában volt, de ezek szerint csak egy forrófejű fellángolás volt az egész. Egy részeg látomásra alapozva, ami még csak nem is volt igaz.
Gyönyörűen állunk. Valószínűleg Sam munkája lehet a háttérben, teljesen telebeszélhette a fejét ellenem, de ha ilyen egyszerű volt, vajon van értelme erőlködni? Pláne ennyi idő után. Úgy is azt hisz, amit hinni akar. És amit állítólag látott. Na, persze. Elfelejti, hogy nem csak én ittam többet aznap este, de hát ünnepeltünk, és annyira azért nem volt sok, hogy ne tudjam, mit művelek. Régen volt már, de megpróbálom erővel felidézni azt az estét.
A hotel földszinti bárjában ültünk, akkor még az egész csapat együtt volt. Egy kicsit zavaros, ez igaz, ahogy az is, hogy eléggé kiütöttem magam. Az lehetett a baj, hogy fájdalomcsillapítóra ittam, pedig számtalanszor megtörtént már, akkor valamiért mégis rosszabbul viseltem. Talán az egész napos feszített tempó volt az oka. Szédültem, émelyegtem, minden bajom volt, olyan erős fáradtság nehezedett rám, hogy úgy éreztem, fel kell mennem, vagy ott helyben elalszom. Egyenesen a szobámba nyitottam, és szinte azonnal bedőltem az ágyba. Fel sem ébredtem reggelig, hiába állítja, hogy mást látott, egyszerűen esélye sem volt megtörténni. De ezt mégis hogyan bizonyíthatnám be? Ennyi idő után már a kamerafelvételeket sem lehet megnézni, ha tegyük fel, kedvem támadna Sherlock Holmest játszani.
A szavai hallatán viszont hirtelen megint lángra kap bennem az indulat.
- A francba már ezzel, Lyn, esküszöm, hogy nem csaltalak meg, miért olyan nehéz elhinni? – markolok rá ismét az ujjbegyeim alatt simuló bőrre, mintha a türelmetlenség és a tehetetlenség most már erővel akarná meggyőzni az igazamról. – Hogy bizonyítsam be, mikor esélyt sem adsz rá? – A mellkasom most már szaporán mozog, érzem, a feszültség pattanásig feszül a bőröm alatt. – Egész éjjel aludtam abban a nyamvadt szobában!
Nem csak azért, mert részeg voltam. Akkor már tudott a szívgyógyszeremről, és mindig veszekedés közeli állapotot idézett elő, ha érintettük a témát, így inkább Vindától kértem valamit. Mégsem akartam úgy bulizni menni, hogy közben majd’ szétpattant a fejem, de ezzel most sem lenne ajánlatos előhozakodni, egész biztos, hogy csak olajat öntenék a tűzre.

mind álarcot viselünk
Benjamin Henson
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Way down we go I51cGcK
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Három egész két százalék
***

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Way down we go EMtB9Yb
★ idézet ★ :
If you want a happy ending, it depends on where you stop the story.
★ foglalkozás ★ :
General Motors # Chevrolet szerviz- és márkavezető
★ play by ★ :
Matt Bomer
★ hozzászólások száma ★ :
347
★ :
Way down we go 5RpYFSk
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptyKedd Jún. 08 2021, 00:38
Ben & Lyn

all you can do is be brave enough to get out there
Kezd iszonyatosan idegesíteni a tény, hogy még úgy sem vall színt, hogy tényekkel állítom szembe. Titkolózzon, rendben van vagyis nincs, de ez most nem lényeg, de ha egyszer leleplezem, akkor mi értelme van már tagadni? Főleg úgy, hogy már igazán tétje sincs. Igazi nagy nincs.
Ahogy vizslatom, furcsa érzés fog el. Több alkalom volt az évek alatt, mikor rajtakaptam valami őrültségen, amit nem közölt velem, és amint szembesítettem, az esetek nagy részében valamiféle apró jelből leszűrtem, hogy zavarba jött tőle vagy bármi hasonló, de most valami más és ezt én sem nagyon tudom hova tenni.
De hogy is hihetnék neki, mikor az ő állításával szemben a saját szemem áll? Láttam és igaz, ittam aznap este alkoholt, addig az incidensig nem sokat, így arra közel sem fogható. Mit kéne hinnem, hogy Vinda megijedt valami szörnytől az ágya alatt és Benhez szaladt, hogy bebújjon mellé?
Abszurd.
Érzem, hogy a hangulat mostanra közel sem a kellemes felé hajlik, sokkal inkább a feszült légkör a jellemző. Ben kérdése hallatán lassan ingatom meg a fejem. Aggódni kezdek, mert látom, hogy idegesebb a kelleténél, pedig nagyon is kerülnie kellene most a stresszt és én sem azért jöttem ide, hogy visszajuttassam a kórházba.
A bátorítására viszont kicsit mégiscsak belelendülök a dologba.
- Sajnos most már nem annak, akinek egy ideig hittelek – mondom halkan, mivel közben közelebb ér. Elfog a csalódottság és kérdésem tömkelege tolul az agyamba, amiket hangosan fel is teszek neki.
- Hát mégis kitől? – pillantok rá újból. – Te tetted ezt velem, neked kellene tudnod rá a választ. Az első felére legalábbis biztosan. – Azt, hogy hol siklott félre, már ezerszer próbáltam megkeresni, de mindahányszor elgondoltam, más és más válaszok jutottak eszembe, aztán azokról is elhessegettem a gyanút. Nem tudom, egyszerűen nem.
- De most már tényleg mindegy, Ben, csak kérlek, ne idegeskedj, nem ezért jöttem ide – kérem rá, ami én is tudom, hogy most már teljesen felesleges és hülyén is jön ki, de baromira nem ez a megfelelő idő erre, ami az egészségügyi állapotát illeti.
Látom rajta, hogy nagyon nem itt van fejben, pár pillanatra, mintha valahol máshol járna, de aztán mikor újra megszólalok, megint csak a tüzet szítom. Kicsit idegőrlő így veszekedni, hogy közben óvatosnak is kellene lennem.
Az indulatra egy pillanatra megremegek és összevont tekintettel pillantok rá.
- Esküszöl? – kérdezem, hogy vajon jól hallottam-e? Ezúttal nem pillantok el róla, minden egyes rezdülését figyelem. – Mire esküszöl, Benjamin? – kérdezem, nem is tudom, hogy miért, hiszen teljesen lényegtelen. Láttam. Szakítottam vele. Ő Vindával, én Sammel. Vége van.
Mégis megakaszt. Tényleg úgy fest most, mint aki nagyon is komolyan beszél és ez engem is összezavar, sőt, mi több, kicsit lelkiismeret furdalásom is van, amiért nem korábban beszéltem ezt meg vele. Dehát olyan nyilvánvaló volt.
- Akkor mi történt? Meséld el – kérem. – Miért volt Vinda az ágyadban? – kérdezem most már kertelés nélkül. Nem tizenkét évesek már, hogy egymással aludjanak, mellesleg ki az a hülye, aki ilyet tesz, miközben a párja négy szobával arrébb van? Édes istenem, ez már az én fejemben is kezd egészen nagy káosszá válni.
Mellesleg kezdek én is nagyon feszült, tehetetlen és tanácstalan lenni. Mi van, ha tényleg valami félreértés történt? Mi van, ha ok nélkül léptem ki az életéből, a közös életünkből, mikor már sokkal jobban ment minden?
Talán így kellett lennie. Végtére is, Sammel is egészen jól alakulnak a dolgok, ő is nagyon igyekszik. Bent viszont nagyon nehéz kiverni a fejemből, hiába vagyok másik városban, talán egy fokkal könnyebb, de újra és újra belekúszik a fejembe és akaratlanul hasonlítgatom Samet hozzá.
- Hidd el, én lennék a legboldogabb, ha tényleg csak félreértés lett volna az egész – vallom be, de hiába, hiszen teljesen nyilvánvaló minden. Mégis bogarat ültetett kicsit a fülembe és ez még jobban bepörget. A szívemet mardossa valami, aminek nincs helye, valahol mélyen, amit igyekszem eltemetni tudom jól, hogy még mindig szeretem. Pedig most már tényleg ideje továbblépnem.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go EmptySzomb. Aug. 28 2021, 11:43



to: Marilyn

- Konkrétabb nem is lehetnél – nyalom meg az ajkam belső oldalát, és azon töprengek, vajon nem tud, vagy nem akar belemenni? Itt lenne a lehetőség, hogy a fejemhez vágja a sérelmeket, amiket jó ideje őrizget a takaró alatt, mégsem teszi, csak ilyen semmitmondó szavakat puffogtat, mint hogy más lettem. Meg hogy nem az vagyok, akinek ismert. Miért nem képes még mindig kimondani a tényeket? Kímélni akar? Vagy ennyire nehéz lenne?
Pedig érzem, hogy nem mehet el úgy ma innen, hogy nem billen el valamelyik irányba a helyzet. Minél több időt tölt itt, és minél tovább folyik ez az értelmetlen beszélgetés, annál biztosabb vagyok benne, hogy nem leszek képes arra a verzióra, amit az előbb felvázolt. Mi nem tudunk barátok lenni. Nem tudom hetente egyszer felhívni, hogy minden rendben van-e Rose-zal, és ugye nem találkoztak bernáthegyivel.
- Mondd meg te – állok most már előtte, a hangom a fojtott feszültségtől és az erőltetett nyugalomtól mélyebb a szokásosnál, de nem akarom elveszteni a fejem, mert akkor az állapotomra hivatkozva véget fog vetni a beszélgetésnek. – Biztos van forgatókönyved. – Sammel egész biztosan átbeszélték már, hogy mi a baj velem. És hogy miért történt így minden. Hogy csak kihasználtam és egy egoista pöcs vagyok. Vagy nárcisztikus is? A tekintetem mélyen az övébe fúródik, annak a jeleként, hogy hallani akarom a válaszait. Szükségem van rá. Ha nem mondja magától, úgyis ki fogom provokálni.
- Nem mindegy – mondom olyan határozottan, amit a tárgyalásokon kívül ritkán hallani tőlem. Értse már meg végre, hogy nem az! Egy pici ér, érzem, hogy lüktetni kezd a torkom és a kulcscsontom találkozásánál. – Azért jöttél ide, hogy beszéljünk, de csak kerülgeted a témát.
Vagy pedig légből kapott dolgokkal vádaskodik. Mint ez a megcsalásos história. Nem is tudom, melyik a jobb, de ez talán már vezet valahova. De hova? Mikor felteszi a kérdést, hogy mire esküszöm, elengedem a karját, mert attól tartok, hogy túlságosan erősen szorítanék rá.
- Nincs mit elmesélni, Lyn – ingatom meg a fejem. Akárhogy erősködik. Nem tudom, mit láthatott, komolyan, de az nem lehetett más csak a féltékenysége szüleménye, némi alkohollal keveredve. – Ha nekem nem hiszed el, kérdezd meg őt. – Nem mondom, hogy ez a világ legjobb ötlete, összeereszteni őket, egy pár hónappal ezelőtti, képzelt megcsalásos esetet boncolgatni, de más érvem már nem maradt. Vinda is ugyanazt mondaná, mint én, már persze, ha nekem sem hisz, nem valószínű, hogy az ő szavát jobban értékelné, de ki tudja. Fogalmam sincs, mi jár a fejében. Ez enyémben viszont hirtelen megvilágosodik, hogy mit is csinálok voltaképp. Most is harcolok vele. Mintha még lenne miért. A helyzet viszont az, hogy ennek a vitának maximum ott helyben lett volna értelme, amikor kisétált az életemből. Mégsem tudom elengedni egy ilyen hülyeség miatt. Ha tényleg megcsaltam volna, a helyzet egyértelmű lenne. Nem mondom, hogy akkor sem próbálkoznék, sőt, talán ugyanezt tenném, de nem tagadnám a végtelenségig. Az viszont, hogy az egész egy kitalációra épül, rettenetesen idegesít.
- És mégis minek örülnél annyira? – dobom rá a kérdést a szavai hallatán, mert már nem tudom visszafogni. A frusztrált elkeseredettség most valahogy még jobban ráül a mellkasomra, mint mikor állandóan kemény falakba futsz. Ellépek tőle és hogy egy kis levegőhöz jussak, odamegyek az ablakhoz.
Mindketten kapcsolatban vagyunk. Ő elköltözött és a munkahelyén is átkérette magát. Szakított és lezárta a hozzám fűződő fejezetet. – Mégis min változtatna, hogy félreértés volt vagy sem? – teszem hozzá pár másodperc után, nyugodtabb hangszínben is. Talán inkább csak még rosszabb lenne minden.

mind álarcot viselünk
Benjamin Henson
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Way down we go I51cGcK
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Három egész két százalék
***

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Way down we go EMtB9Yb
★ idézet ★ :
If you want a happy ending, it depends on where you stop the story.
★ foglalkozás ★ :
General Motors # Chevrolet szerviz- és márkavezető
★ play by ★ :
Matt Bomer
★ hozzászólások száma ★ :
347
★ :
Way down we go 5RpYFSk
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Way down we go
Way down we go Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Way down we go
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: