New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 89 felhasználó van itt :: 10 regisztrált, 0 rejtett és 79 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Alynne Russel
tollából
Ma 2:56 pm-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 2:21 pm-kor
Tyra Greene
tollából
Ma 1:36 pm-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 12:57 pm-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 12:34 pm-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 12:33 pm-kor
Harvey Wilkins
tollából
Ma 12:03 pm-kor
Harvey Wilkins
tollából
Ma 12:03 pm-kor
Harvey Wilkins
tollából
Ma 12:03 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

Lin & Kian ~ Jöjj! Vár rád a végzet! Nem színház az élet!
TémanyitásLin & Kian ~ Jöjj! Vár rád a végzet! Nem színház az élet!
Lin & Kian ~  Jöjj! Vár rád a végzet! Nem színház az élet!  EmptySzer. Dec. 11, 2019 6:49 pm


Lin and Kian
Az ember mindent csak valakiért csinál... valakinek játszik, valakiért törekszik... önmagunkért, úgy látszik, nem érdemes!... Színház!

- Tetszik – töri meg hirtelen a középkorú nő a csendet. Hála égnek. Nyomasztó ez az iroda, az óra folyamatos kattogása meg felettébb idegesít engem. Pontosan számoltam magamban, hogy hányszor léptük túl a hatvan kattanást, és azt kell, mondjam, egyáltalán nem siette el a végítéletet.
Pedig figyeltem az arcát, és nem erre a reakcióra számítottam. Annyira kritikus szemekkel nézte csöppnyi mappám tartalmát, és úgy ráncolta a homlokát, hogy a nyakam rá mertem volna tenni, azt mondja majd, amötőr, hát mi ez, és társai. Nem nekem nincs gondom a negatív véleménymegformálással sem, nem azért fényképezek, hogy pénzt keressek vele, ha nem, ha már fényképezek, akkor pénzt keresek vele. Ebből is látszik, sokszor nagyon sok minden múlik azon, milyen sorrendben vannak a szavak.
- Például ő. Ezek a kontrasztok… - teszi elém az egyik képem, mire mosoly kúszik az arcomra.
- Diego Ramazotti, Olaszország legnevesebb onkológusa – látom, ahogy felvonja a szemöldökét, hogy egyszerűen nem tud mit kezdeni azzal a sötét atmoszférával, ami ennek ellenére körül járja a művemet.
- és az olasz maffia egyik alappillére – adok magyarázatot, és látom is az arcán a felvilágosodást.
- Egyik kezével ad, míg a másikkal elvesz – nem tudom, hogy nekem suttogja-e a szavakat, vagy csak saját magának adja meg azt az értelmezést, amit szeretnék, hogy mások is így lássák, annak ellenére, hogy nem tudom, lesz-e valaha elég erőm ahhoz, hogy ezeket emberek szeme elé tárjam. Nekik képek, nekem aprócska morzsák, amik nem hagyják, hogy elfeledjem életem meghatározó pillanatait.
Eszembe jut az a pillanat is, mikor ezt a képet készítettem. Hisz ott van rajta, benne minden érzésem. A hála, mikor rábólintott arra, hogy kamera elé álljon, aztán az a kettős érzés, miután beavatott a történetébe. Az emberek hamar megteszik ezt velem. Megnyílnak.
- Nézze, állandó állást nem tudok Önnek biztosítani – köhint, a hangja szilárddá válik, mégis bujkál ott valami, talán sajnálat, vagy megbánás.
- Állandó állást nem is vállalnék – kényelmesen dőlök hátra a bőrfotelben, ami be kell, valljam, eléggé megtetszett nekem. Mondanám, hogy szívesen megfűzném a hölgyet, had vigyem magammal, de nem.
- Akkor miért jelentkezett? Miért van itt Miss…. – keresi a nevem, és lerí a döbbenet az arcáról, mikor a papíron szereplő név rubrika mellett, csupán három darab rakoncátlan betű áll. Ezt a pillanatot választom arra, hogy felálljak.
- Tetszik a színháza. És Lin… csak Lin, péntekig ráérek, a számom a papíron – és kilépve még elkapom azt a hitetlen tekintetet, majd az azt követő görbét. Tudom, hogy fel fog hívni.

Nekem showtime, nekik csak egy átlag próba. Úgy lépek be a tágas terembe, mintha közöm lenne itt bármihez is, és nem csak egy állandó kelléket helyettesítenék a sok közül. A színházak egyébként is a szívem csücskei, most is felrémlik az időszak, mikor még szülőkkel kézenfogva jártunk el egy-egy előadásra, s mivel kicsi voltam, az égadta világon semmit nem értettem a művekből, mégis a színek, a folyamatos mozgás, az állandó ritmus amit a színpadon állók követtek, nemes egyszerűséggel lenyűgöztek. Soha nem a darabra koncentráltam, vagy arra, hogy miről szól. A ruhákra, a táncra, hogy milyen megnyugtató baritonnal énekel a főhős, hogy ha valaki meghalt, akkor te is úgy érezted, benned is odavész valami. Csodáltam őket, mert közben egy pillanatra se felejtettem, hogy ők mind-mind csak átlagemberek, pusztán a nagyságos, tudjátok, az öreg ott fent, irdatlan tehetséggel áldotta meg őket. És ők éltek vele, nem tékozolták el. És a darab végén, a meghajlások. Azokat imádtam a legjobban fotózni, ráközelíteni egy-egy ember arcára, látni rajta az alázatot, és a hálát, annyira szép volt.
- Szünet – az egyik székben a nézőtéren foglaltam helyet. Egészen idáig olykor felsandítottam, s láttam a rendező ideges járkálását, az eret dagadni a halántékán, és bár látszólag nem figyeltem, valójában pontosan tudtam én is, hogy valami nem klappol.
A gép üzemkész, a laptop pedig beállítva, így én is nekilátok a dolgoknak. Nekem ez még az egyszerűbb része, lekapni őket egy-egy jó pillanatban, mint ahogy a színpadon maradt srácot, aki nem ment a többiek után. A vaku villanásra, ami egy fél perc alatt hatszor történik meg minimum, tuti, hogy felfigyel.
- Szívás mi? – teszem fel neki a kérdést, visszanézve az elkapott pillanatokat, nem ám hogy rá néznék.
- Mikor a castingosok amatőrök, és olyas valakinek adják Júlia szerepét, aki még csak köszönőviszonyban sincs vele. Vajon apuci pénze volt a mérvadó? Hmmmm – akár magamnak is feltehetem a nagy kérdést, ha neki épp nincs cseveghetnékje.


credit • sok szeretettel Lin & Kian ~  Jöjj! Vár rád a végzet! Nem színház az élet!  2624752903 • 715
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Lin & Kian ~ Jöjj! Vár rád a végzet! Nem színház az élet!
Lin & Kian ~  Jöjj! Vár rád a végzet! Nem színház az élet!  EmptyPént. Jan. 03, 2020 4:40 pm

Lin & Kian
Véletlen találkozásokra csak akkor kerül sor életünkben, amikor készen állunk rájuk.

- Aú! – vonyítottam fel amikor megéreztem az oldalamban az egyik pici gombostűt, ami jelenleg arra hivatott, hogy a tökéletes selyem anyagból kiszabott, mélyen kivágott, kicsit bő, kicsit fodros inget tartsa a helyén – Óvatosan, jó?
- Nem áll jól egy ekkora férfinak a hiszti – jegyezte meg a kis stylist nőszemély, akit amúgy imádtam, mert neki hála mindig normális ruhákban léptem fel, nem pedig valami H&Mből beszerzett borzalomban... Sajnos voltak itt kevésbé igényes szakemberek is, de általában kiharcoltam magamnak a másfél méteres, harmincas szőke nőszemélyt, aki határozottan hülye picsának tűnne első ránézésre.
- Nem áll jól egy ilyen pici nőnek a szadizmus – vágtam vissza neki, és már nyúltam volna az oldalamhoz, hogy a kellemetlen kis szúrás nyomát megdörzsölgethessek, de a pöttöm kis mancsával rögtön elütötte onnan a kezem. Mi a fene van ezzel a nővel? És én miért nem vagyok képes kibírni vigyorgás nélkül soha, ahogyan egymással köcsögösködünk?
- Örülj neki, hogy nem a mellbimbódat szúrtam, át, az bizton sokkal jobban fájt volna – jelentette ki határozottan, mire én persze rögtön megadtam magam. Akkor nyerjen inkább, mert jelenleg veszélyes fegyverek vannak a kezében, én pedig nem akarok a ruhapróbámon úgy kinézni, mint egy voodoo baba. Ma még lesz egy próbám, ami miatt kifejezetten izgultam, ugyanis nem a szokásos partnerem kapta meg most Júlia szerepét.

*

Pontosan emlékszem, hogy mennyire csalódott voltam, amikor az első próbára megérkezdtem Rora kedvenc cukormentes vaníliasziruppal és szójatejből készült vaníliás lattéjával, ami mellé társult a saját basic kis hosszúkávém... De nem a lány jelent meg a próbán, hanem valaki teljesen más, és még a kávét is el akarta tulajdonítani... De inkább megittam azt az édes borzalmat, minthogy odaadjam neki azt, amit talán a kedvenc kollégámnak szántam. Szerintem ha megtudná, hogy valaki másnak adtam oda azt az italt még jól a fejembe is húzna valamit. A kicsi nők agresszívek, ezt én már megtanultam, így nem terveztem ujjat húzni az életem másik másfél méteres megrontójával.
Ahogy lassan belemelegedtünk a próbába, én magam is éreztem, hogy jóval rosszabbul teljesítek, mint ahogyan alapvetően szoktam, és ez lassan frusztrálni kezdett. Egyáltalán nem éreztem az összhangot ezzel a lánnyal – mondjuk a nevét sem jegyeztem meg -  viszont megítélni meg nem akartam. Simán lehet rossz napja, előfordulhatott, hogy történt valami, ami miatt nem volt képes teljesen felkészülni a szöveggel, és mivel nekem töretlen sikerem volt Rómeóként, már csak át kellett olvasnom kétszer a szövegkönyvemet azért, hogy változott-e a tavalyi óta valami benne. Viszont azt láttam a lányon, hogy a rögtönzés nem lesz az erőssége, és valahogy túlságosan szexinek tartottam azt a Júliát, amit ő formált meg. Lehetséges, hogy ez a korából fakadhatott, de semmiféle ártatlanságot és tisztaságot nem véltem felfedezni benne, és ha én nem hiszem el neki, akkor a nézők hogyan fogják?
Mikor bejelentették a szünetet, meg is indult felém a nőszemély, hogy meginvitáljon egy kávéra – most ittam kettőt – én pedig igyekeztem határozottan és ugyanakkor udvariasan visszautasítani az ajánlatát. Eléggé le is cövekelltem a színpadon, az egyik karkötőmmel babrálva, mintha legalábbis a kapoccsal lenne valami, így végül csak elértem, hogy magamra hagyjon.
Lényegében a vakuvillanásokra kaptam fel a fejem, és tekintettem az irányba, ahonnan az jött. Ahogy megpillantottam a kis lánykát, szinte azonnal el is mosolyodtam. Annak idején egy középiskolába jártunk, és bár kifejezetten sokat nem beszélgettünk, jó érzés volt látni egy ismerős arcot ebben a helyzetben.
- Szerintem az eddigi partnerem vagy lemaradt a jelentkezésről, vagy már hányni tudna Júliától – húztam szerény kis vigyorra az ajkaimat, ahogyan megindultam felé – Mindenesetre remélem, hogy csak rossz napja van az újnak. A mai próba teljes mértékben időpazarlásnak bizonyult, ami miatt holnap fogjuk megszívni.
Ezt utálom a túl komolytalan, ellenben pofátlanul fiatal színészekben. Még nem tanulták meg azt, hogy bármi történik, mi határidőre dolgozunk... És senkit sem érdekel, hogy valakinek a kiskutyája meghalt, a szövegekkel fel kell készülni... Én pedig csak bízni tudtam abban, hogy a másik színházból érkező leányzó nem fogja a mi társulatunkat lejáratni.
- De hát én nem akarom őt megítélni – vontam meg a vállam, ahogy levágtam magam az egyik székre és felkaptam a magammal hozott vizemet – Vagy rosszat mondani róla. Mindössze hát... Lehetne jobb is.
Persze lényegében ugyanazt mondtam ki ezzel amit ő is korábban, csak sokkal inkább politikailag korrekt módon fogalmaztam meg a dolgot, hogy véletlenül se bánthassam a másik lányt, akinek esetlegesen visszajutna a fülébe az, hogy kvázi kritizálom a játékát.
- Veled mi a helyzet? – böktem meg finoman a vállát, miközben elvigyorodtam – Azon túl, hogy lényegében a külsőm tökéletes megörökítésével próbálod most keresni a kenyered... Mutasd azokat a képeket kérlek!



739 || ruha ||


You and me, an unending history
Oh, you became my universe, the story of us, like that asteroid drifting by without a destination I, too, was just drifting along, every dream I found in the darkness, starting anew this story
mind álarcot viselünk
Kian Song
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Lin & Kian ~  Jöjj! Vár rád a végzet! Nem színház az élet!  QQXcriu
Lin & Kian ~  Jöjj! Vár rád a végzet! Nem színház az élet!  IhvClrq
★ kor ★ :
24
★ elõtörténet ★ :
Dive into red sun, no lie
In the rain of fate's arrows, the boundary within me facing, my red eyes, I'm turning the world upside down, I step into the sky
★ családi állapot ★ :
Lin & Kian ~  Jöjj! Vár rád a végzet! Nem színház az élet!  IGXu0gp
Our happiness was expected
As much as my heart flutters, I’m just as afraid, fate keeps being envious of us, I am just as afraid as you are, when you see me, when you touch me
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Lin & Kian ~  Jöjj! Vár rád a végzet! Nem színház az élet!  8nTnE1H
★ foglalkozás ★ :
Színész, revütáncos
★ play by ★ :
Lee Sang Yeon
★ hozzászólások száma ★ :
89
★ :
Lin & Kian ~  Jöjj! Vár rád a végzet! Nem színház az élet!  S3tYa3a
 
Lin & Kian ~ Jöjj! Vár rád a végzet! Nem színház az élet!
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» színház & cece & lina
» Cirkuszi élet és egy nem mindennapi család
» instagram.com/kian.
» Theo&&Kian
» Lilah && Kian

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: