New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 73 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 73 vendég :: 3 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Diana Armenis
tollából
Ma 01:32-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:57-kor
Jeremiah Cross
tollából
Tegnap 23:43-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:16-kor
Mirabella Jimenes
tollából
Tegnap 23:16-kor
Diana Armenis
tollából
Tegnap 22:59-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:50-kor
Maggie Miller
tollából
Tegnap 22:31-kor
Steven Peter Walsh
tollából
Tegnap 22:10-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Riley Jackson
TémanyitásRiley Jackson
Riley Jackson EmptyHétf. Dec. 02 2019, 20:55
Riley Jackson

Karakter típusa:
keresett
Teljes név:
Riley Jackson
Becenevek:
Ray
Születési hely, idő:
Philadelphia; 1997.07.04.
Kor:
22
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
hetero
Családi állapot:
egyedül, mint a kisujjam
Csoport:
diákok
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Columbia; kriminológia; aktív
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
diákmunka - barista
Ha dolgozik//Munkahely:
Starbucks
Hobbi:
futás, zongorázás, zuhany alatt éneklés
Play by:
Florence Pugh

Jellem
Apa nélkül felnőni aligha lehet egyszerű dolog, de ha olyan csodálatos anyával áld meg a sors, mint Ray mamája, akkor azért jóval nagyobbak az esélyek a túlélésre. Riley-nak kifejezetten boldog gyermekkora volt. Az anyukája minden tőle telhetőt megtett, hogy a családi házat a szerető otthon melege járja át, így a kicsi Ray-nek mindene megvolt, amire egy korabelinek szüksége lehetett. Persze nem volt túl bő választék a játékok terén a polcon, de nem is az volt a fontos számára, hogy hány babája, kisautója, plüssállata van. Hanem az, hogy minden este lekucorodtak a mamájával a szobája közepén, vagy éppen a nappaliban, és szórakoztak. Hol babaházat építettek, hol bunkert varázsoltak a nappali közepére, hol autóversenyt rendeztek. Minden programban egy volt a közös; hogy együtt csinálták.
Nem meglepő hát, hogy a kamaszkorba lépő Ray-nek az anyukája lett a legjobb barátnője. A játszós esteket felváltották a beszélgetések, a köröm lakkozások, a popcorn-evős filmnézések, de az a bizonyos, programokat összekötő közös vonás ugyanaz maradt.
Ennek ellenére azért senki sem süthette rá erre a lányra, hogy az anyja nélkül életképtelen volna. Minden életszakaszban megvoltak a maga barátai, sokszor volt lányok viháncolásától és csevegésétől hangos a kis lakás és Ray minden barátja ugyanolyan jól kijött Ray mamájával. Vele lehetetlen volt nem jó kapcsolatot ápolni.
Ray neki számolt be a fiúról, aki tetszik neki, az első csókról, az első csalódásról és Ray mamájának volt egy olyan különleges képessége, hogy minden borús helyzetben elő tudott varázsolni egy doboz jégkrémet a fagyasztóból.
Összességében tehát elmondhatjuk, hogy egy ilyen harmonikus légkörben felnevelkedő leányzó számára minden adott, hogy normális, kulturált felnőtt váljon belőle. Ray olyan fajta lány, aki nyitott a világra, kíváncsian fordul minden és mindenki felé. Mindenkihez van egy jó szava és a bájolgás rettentő távol áll tőle. Ha kell, kíméletlenül megmondja a frankót, hogy aztán kicsit később ő érezze rosszul magát, vajon nem-e volt túl bunkó és nyers. Sokan mondanák rá, hogy kifejezetten átlagos, ha őt megkérdeznéd, minden bizonnyal ő is így nyilatkozna saját magáról. De ha egy picit jobban megismered, rájöhetsz, hogy az egyszerűség mögött bonyolultabb kacskaringókat is vésett belé az idő.
Gondolj csak bele, mi lesz egy olyan tiszta, üde, teli szájjal a világba nevető lányból, ha kihúzzák alóla a legfontosabb tartó pillért? A legtöbben talán összezuhannának. Ray sem állt messze tőle, de az anyukája már kicsi korában megtanította, hogy minden rosszban akad valami jó is, ha nyitott szemmel jársz. Hogy egy olyan lány, aki a függetlenség napján született, csak erős és kitartó lehet, nem függhet senkitől és semmitől, és még akkor is, ha minden összedőlni látszik, megtalálja a kiutat.
Valami ilyesmi történt Ray-el is. Felszegte a fejét, beharapta az alsó ajkát és bármennyire is nehéz volt, megtette a következő lépést. Lehet néha nem olyan őszinte a mosolya és sokszor van, hogy sír a zuhany alatt, mert még mindig fáj, mert még mindig tátong egy hatalmas űr odabent. De talán pont ettől válik olyan igazán emberivé, olyan igazán egyszerűen bonyolulttá.

Múlt
Mindig is szerettem, amikor valaki azt mondta rám, hogy kiköpött olyan vagyok, mint anya. A szőke haj, a kerek arcforma, a pisze orr, de még a nevetésünk is ugyanolyan. A nagyi előszeretettel hangoztatta, akármikor találkoztunk, hogy le se tagadhatnám a Jackson vért. Csak a szemem más, azt örököltem attól a "semmirekellő apámtól", ahogyan a nagyi mindig is fogalmazott. Sosem tudtam túl sokat az apámról, anya mindig hárított, ha szóba került, csak egy rövid románcként emlegette, de ahogyan kamaszodtam, egyre több értelmet nyert az ilyenkor megjelenő zavart mosoly, ráncolódó homlok, hebegés-habogás. Tiszteltem és szerettem mamát, így nem feszegettem túl sokszor a témát, de kíváncsi természetemnél fogva sosem tudtam igazán túllendülni a dolgon.
Kislányként szent meggyőződésem volt, hogy az én erős és bátor anyukámat semmi baj nem érheti és ez valahogyan kamaszként is megmaradt a gondolatok között. Más formát öltött ugyan, magabiztos bástyaként állt mellettem. Éppen ezért ért olyan váratlanul, amikor egyik napról a másikra rosszul lett. A nagyi nem lepődött meg annyira rajta, mint én és a mamán sem láttam azt a fene nagy elkeseredést. Titkolták előlem és így, hogy egy váratlan pillanatban minden kiderült, mintha kirántották volna a talajt a lábam alól.
Már nem szeretem, hogy anyához hasonlítanak. Idegesít. Összeszorítja a szívemet az a sok szomorúság, amit az emberek szemében látok, mikor találkozunk. A mamát mindenki ismeri és szereti a környékünkön, futótűzként terjedt el a betegségének híre. Carl bácsi szemében ott a mérhetetlen sajnálat, amikor fizetek a pénztárnál. Greta néni mindig hozzácsap a három szál virághoz egy ajándék negyediket, amikor szombatonként veszek egy kis csokrot anya éjjeliszekrényére és habár mosolyog, miközben átnyújtja, a szemében ott ül a szomorúság. Peter bácsi, a postásunk mindig érdeklődik anya hogyléte felől, vizenyős tekintete sokszor kalandozik el a szőke tincseimen és egyszer sem mulasztja el megjegyezni, hogy állandóan összekever minket. A legrosszabb persze a nagyi, hiszen a tulajdon lánya kiköpött mása vagyok. Elképzelni sem tudom, mit érezhet minden egyes alkalommal, amikor betoppanok, de látom rajta, hogy próbálja leplezni, micsoda viharok dúlnak a törékenynek tűnő kis testben.
Tudom, nem sok változás, én mégis idegenként látom a barna hajú leányzót, amikor tükörbe nézek. Kicsit más. Kicsit komolyabb így talán az összhatás és ha ezen múlik, hogy az a sok szomorúság másként öltsön formát, amikor azzal a sok kedves emberrel találkozom az otthon töltött hétvégék alatt, akkor legyen, csekély ár csupán.
Anya nem mindig ismer már fel. És tudom jól, hogy ezt nem a barnára festett haj teszi, szőkén is idegenként bámult olykor rám. Vannak tiszta pillanatai, amikor megfogja a kezemet, amikor az egyetemről kérdez és amikor nem győzi hajtogatni, ne érezzem rosszul magam, amiért New York-ba költöztem, koncentráljak csak nyugodtan a tanulmányaimra. És persze vannak rosszabb pillanatok is, amikor nem tudja, hogy ki vagyok. Olyankor sok minden előkerül, a múltban jár, beszél a gyermekkoráról, az egyetemi csínytevésekről, egy bizonyos Bellamy-ról, a nagyival való közös főzős estékről. Némelyik történet érthető, némelyik teljesen kesze-kusza, így az ilyen esetekben inkább csak ülök mellette és ha megengedi, szorongatom a kezét.
Nem tudjuk, hogy mennyi ideje van hátra. Vannak nehezebb és könnyebb napok, az orvosok sem tudnak sokkal okosabbak mondani. Türelem és szeretet, helyezzük kényelembe és legyünk mellette. Sosem fejezi be a mondatot, utálom az ilyet, lógva hagyja a levegőben, pedig mindannyian tudjuk, mire gondol. Ebbe pedig rettentően félelmetes belegondolni.
Kellett valami, ami eltereli a figyelmemet. Belevetettem magam a tanulásba, ami mondjuk nem nehéz, mert élek-halok a kriminológiáért. De múltkor találtam még valamit. Anya holmiját válogattam át a nagyiék padlásán, akkor akadt a kezembe egy régi fotóalbum. Anya emlékei, fiatalkora, barátai, szerelmei. Volt egy egészen különös fénykép, aminek láttán bizsergés futott rajtam végig. Sűrűn hulló hó tette homályossá a képet, de anya alakja tökéletesen kivehető volt. Egy bordó színű, sárga virágokkal pettyezett sálat tekert szorosan a nyaka köré és egy fiú karjai ölelték. Félreérthetetlen volt a helyzet. A kép hátoldalán csak egy név volt, meg egy dátum.
Bellamy West, 1996 december.
Tompának és kábának éreztem magam, vadul zakatolni kezdtek a gondolataim. Abban a pillanatban vált világossá; minden bizonnyal az apám néz vissza rám a régi fényképről.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Riley Jackson
Riley Jackson EmptyCsüt. Dec. 05 2019, 23:35
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Riley!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Mindig is fontosabbnak hatottak az olyan pillanatok, amelyek megfizethetetlenek és amik úgy válnak az idő múlásával emlékké, hogy az kedves élményként él tovább az átélőjében. Jóllehet anyukáddal ketten erősítették a családi köteléket, mindazonáltal nem volt hiányod a törődésben, hiszen megpróbált egy olyan életet teremteni számodra, amely során nem érzed, hogy bármi másra is szükséged lenne. Úgy gondolom egy igazán megfoghatatlan érzés egy ilyen anya-lánya kapcsolat, ahol tudod, hogy számíthattok egymásra. Közel sem meglepő, hogy ennek hatására végül ő vált a legnagyobb bizalmasoddá is, hiszen jelentős részét képezte életed minden szakaszának és történésének egyaránt, beszéljünk itt a kevésbé kellemes vagy éppen a számodra jó érzésként elkönyvelt percekről akár. Jó, hogyha úgy érezzük van olyan az életünkben, aki mentőkötelet nyújt, ha úgy érzed a dolgok rosszul sülnek el. Ez a fajta ragaszkodás után még nehezebb átélni mindazt, amin keresztülmész..keresztülmentek és elfogadni, hogy mindez, ami egykoron mindennapossá és különlegessé vált, az mostanra már csak árnyéka akkori önmagának. Mindazonáltal remélem tartod magadat ahhoz az erős és független személyiségedhez, amivé cseperedtél az idő és a neveltetésed által, hiszen úgy gondolom rengeteg dolgot vihetsz még véghez a te hozzáállásoddal az élethez. Egyszerűbb bizonyára nem lesz mindez, de talán a tanulmányaidhoz és az apádhoz fűzött reményeid és terveid kicsit segítenek abban, hogy átvészeld a nehezebb napokat. Kíváncsian várom a folytatást! Riley Jackson 4146035580

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Riley Jackson A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Riley Jackson D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Riley Jackson 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1696
 
Riley Jackson
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ian Jackson
» Riley Hwan
» Jackson King
» jackson reyes
» Riley Hale

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: