New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 64 felhasználó van itt :: 9 regisztrált, 0 rejtett és 55 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kalilah Evans
tollából
Ma 23:04-kor
Lora Spencer
tollából
Ma 21:16-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 20:59-kor
Meghan Montilio
tollából
Ma 20:51-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 20:37-kor
Zoey Miles
tollából
Ma 20:37-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Ma 20:09-kor
Elodie C. Harland
tollából
Ma 20:04-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

Lia Olivia Caselli
TémanyitásLia Olivia Caselli
Lia Olivia Caselli EmptyHétf. Júl. 01 2019, 22:46
Lia Olivia Caselli


Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Lia Olivia Caselli
Becenevek:
Lia, Liv
Születési hely, idő:
Szicília; Palermo ; 1995. 07. 15.
Kor:
23
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
hetero
Családi állapot:
ide
Csoport:
Törvényszegő
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Libera Università Maria Ss. Assunta
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Ügyvédbojtár
Ha dolgozik//Munkahely:
Marino's ügyvédi iroda
Hobbi:
Veszély, motor, könyvek, amerikai foci, vásárlás, buli, tánc.
Play by:
Ashley Benson

Jellem
Talpraesett, temperamentumos, szenvedélyes, humoros, hiperaktív, makacs, önfejű, ezek a szavak jellemeznek leginkább. De, ha apámat kérdeznénk, biztosan azt felelné, hogy még mindig nem nőttem fel. Könnyen kötök barátságot bárkivel, és könnyen megértettem magam másokkal. Szeretek szórakozni, az életet játéknak fogom fel, és mindig mindenben az élvezetet keresem. Szomorú, de aki felnevelt az a dadám. Nem volt nehéz, vagy fura anya nélkül felnőni. Nem is emlékszem rá. Ha azt képzeled, hogy született szicíliaiként majd főzök rád... bocs, utálok főzni. Hogy mire vágyom? Nem tudom, apám akarata szerint jogi karra mentem az egyetemen. Mondván, egyszer nekem is be kell szállnom a családi bizniszbe. Így... vagy úgy.   Szeretem az izgalmakat, az illegális dolgokat, utálom az unalmas embereket, a franciákat és az oroszokat. A franciáknak  nincs humorérzékük és sótlanok.  Az oroszok pedig erőszakosak. Néha többre tartok egy jó könyvet, mint valami őrült, mocskos bulit, ahol leihatom magam a sárga földig. A férfiakkal szemben magabiztos vagyok,  nem igazán szeretem a külsőmmel elérni a céljaimat, de arról van szó, nem vagyok  rest bevetni a bájaimat. A külső sosem volt fontos a számomra, senkit sem az alapján ítélek meg. Mindig is úgy tartottam, hogy a könyvet se a borítóról ítélünk. Fontos, hogy valakivel el tudjak beszélgetni bármiről, mint hogy jól nézzen ki, kellemes küllemmel, de üres fejjel. Utálom a beképzelt, sznob embereket. Nem véletlenül nem jövök ki apámmal.  Tudom, hogy az önbizalom kell, hogy érvényesülni tudjunk az életben, de túlzásba sem esni, hiszen mindenkinek vannak hibái.
Nem büszkélkedhetek túl magas méretekkel, sőt, apró termetem van, talán eléri a százhatvan centimétert.  Szív alakú arcom elefántcsontszínbe vont bőr takar. Amit méz színű fürtök kereteznek, leér egészen a fenekemig, hangulattól függ, hogy feltűzve, vagy leengedve hordom-e.  Akvamarin színű íriszeim mindig pajkosan csillognak, arcomra folyton ki ül az amit gondolok, sosem bírom palástolni őket. Tejfehér színű bőrbe vont tökéletes idomaim pont ott kerekednek és formásodnak ahol éppen kell. Minden ruhadarab jól áll rajtam. Legfeljebb csak tánc, vagy edzés közben látsz rajtam melegítő nadrágot és tornacipőt. Egyébként magassarkút részesítem előnyben, illetve kedvenc ruhadarabom a szoknyák.
Szeretem:
x csokoládé
x bármi ami függőséget okoz ( kivéve a drogok)
x adrenalin löket ( imádom  a veszélyt,  a száguldást)
x tánc
x apám

Utálom:
x a családi hátterem
x a nyomást
x az apám
x a franciákat, oroszokat ( fent említve, hogy miért)
x csöpögős filmeket

Múlt
A család szent, de nem sérthetetlen.

A felkelő nap sugarai már kezdik arany színbe vonni Manhattan pazar épületeit, fekete magassarkúm hangosan koppannak a grafit szürke betonon ahogy botorkálva próbálom megtartani az egyensúlyom. De megbotlom valamiben.... talán a saját lábaimban? Mielőtt azonban arccal előre zuhannék, és csókot válthatnék vele, Ric, unokabátyám elkapja a kezem. Acélosan szorít ahogy felemel.  
-Lia... az apád megöl minket, vagyis téged.- apám említésére csak fújtatok, mint egy kismacska, a szabad kezemmel kisöpröm arcomba hulló méz színű tincseket. Megpróbálom felidézni a bulit... vagy, hogy hogyan kerültem oda. Haloványan rémlik Anita hívása, talán vele indultam el... De az a sok vodka, basszus, nem szabad vodkát innom. Anita egyik haverja ismert egy oroszt, aki becsempészte az országba. Ez nem az a vizezett szar, amit a boltokban árulnak. Oroszország eldugott zugában pancsolták. Nem mintha diszkriminálnék -nagyon-, de igaz, hogy depressziós és erőszakos nép az orosz, de a piában verhetetlennek.  
-Jajj már Ric, van már egy apám, az is bőven elég, mi lenne inkább nem tartanál szent beszédet?- morgom ahogy próbálok lépést tartani vele. Két éve jöttem haza... a második otthonomban, és úgy gondoltam ez kellőképpen megünneplem. Ami azt illeti ez nem az első ilyen jóra sikerült buli. Sokkal inkább a... sokadik.  Igazi, kedves olasz családban nőttem fel. Apám, Alessandro Caselli a napilapok és a külvilág számára egy neves üzletember. Több olyan céggel rendelkezik, ami a környezetvédelemmel foglalkozik. E mellett nem egy befektetése van a legkülönfélébb iparágakban. Ezek jó helyek a pénz tisztára mosására. Cosa Nostra. “ A mi ügyünk.” Ha ez mond bármit is, akkor nem kell sokat magyarázni. A new yorki olasz negyed “keresztapája”. Szicíliából származunk, de öt éves koromban ide jöttünk, amikor apám nagybátyja elpatkolt. Ő vette át az irányítást, az alvilágban igen sok sztriptízbárt, ócska lebújt irányít. Édesanyám már három éves koromban meghalt. Állítólag. Vagy meghalt már régen, vagy csak elhagyott minket. De ha... elhagyta apámat, akkor is halott. Ha bárki a mi családunk számára szent kötelék a vérkötelék, és a házasság halálig tart. Természetesen a férfiak, nős ők nyugodtan kéjeleghetnek a sarki örömlánnyal, vagy bárkivel. De asszonyaiknak hűségesnek kell lennie.... különben könnyen az óceán fenekén találhatják magukat. Apám biztosan bánatában leitta magát a sárga földig mikor rádöbbent egy lánya született. A nőknek nem sok bele szólásuk van ebben a férfiak által dominált világban. Farok nélkül nincs szavad. Kivéve, ha szerzel egy olyat akit könnyen az ujjad köré csavarod. Hiszen tudjuk jól a férfiak háborúznak, de az ágyban dől el ki is nyeri azt a háborút.  
Gondolataimból Ric ránt ki ahogy behurcol a felhőkarcolóba, és ahogy beszállunk a liftbe... látom rajta a helytelenítést, vádlón mered rám. De szólalni nem szól, tudja mi következik most. A következő harc és apám között. De nem akar bele szólni, habár kiskorom óta próbált védeni. Amennyire tudott.... De tudja, ha átlépi a határt könnyen kap egy golyót a fejébe. Apám számára csak egy fontosabb a családnál, a parancsait elfogadni, végrehajtani... ha nem így történik az illető hamar megüti a bokáját. Még be sem lépek az ajtón, a hatalmas tükörrel dekorált előszobában lerúgom magassarkúimat a lábaimról. Kellemesen sóhajtok fel ahogy sajgó talpaim megpihennek.  
-Lia Olivia!- dörren a “parancsnok” hangja, én felszegett állal megyek az étkező irányába... mármint amennyire csak tudok egyenesen lépdelni részeg állapotban. Ahogy belépek látom szigorú arcát, karjait keresztbe fonja. Hallgat. Farkasszemet nézzünk.  
-Mégis mit tegyek veled?- szólal meg végül ahogy gondterhelten masszírozza az állát, mire felhorkantok.  
-Hagyj békén,- csak ennyit vágok a képébe szicíliaiul, égszínkék szemei villannak rám, tenyereim megtámasztom az asztalnál úgy bámulok vissza.  
-Elegem van! Belőled, a hisztijeidből, az istenit elmúltál már tizennyolc. Lia. Nem hagyom, hogy tovább éld ezt a léha életet, hogy hajszold az élvezeteket és a város a nyelvére vegye a nevünket.- emeli fel a hangját. Majd mielőtt felocsúdhatnék, ilyenkor elég nehezen forognak agytekervényeim, már előttem van, ujjai vasmarokkal rántanak közelebb. Érzem ahogy ujjai bele vájnak a bőrömbe, felszisszenek ahogy a fájdalom bele nyíllal.  
-Szerinted azért költöttem rád annyi pénzt, hogy elpocsékold a tudásod? Azért küldtelek Rómába, hogy neveljenek meg, neveljék beléd a Sacelli családmorált. De látom nagyanyád megenyhült az évek alatt. Amit felépítettem... az egyszer a tied lesz mind. Hát ajánlom viselkedj is úgy, különben megfeledkezem magamról.- érzem ahogy a düh elemi erővel fut végig a pórusaimon, hirtelen rántom ki kezemet szorításából. A lendülettől majdnem felborulok, csak a hatalmas bükkfa étkező asztal akadályozza meg.  
-Az enyém? Akarod mondani majd a férjemmé, akit nekem választasz, az a bajod hogy nem lóg semmi a lábam között. De tudod mit? Van egy hírem a számodra, “apám”- ezt a szót gúnytól csöpögve ejtem ki- már elmúltak azok az idők.- már éppen bele lovalnám magam, látom rajta a mérget, kezei ökölbe szorulnak. Harcol a vágy ellen, hogy pofon vágjon, itt kéne befejeznem, de nem megy.  
-Olivia,- vészjóslóan csöndes a hangja, elkapja az államat úgy von közelebb magához,- részt veszel a család ügyeiben, így vagy úgy. Holnap reggel kezdesz Marino barátomnál, egyelőre a gyakornoka leszel, megtanít mindent hogyan védd ügyvédként a család jogait, különben megbánod. És örülnék ha nem járkálnál ócska orgiákra, tudod, hogy mennyi ellenségem van? Nem mellesleg a miniszteri széket néztem ki magamnak, viselkedj hát úgy... - nem tehetek róla, pár pillanatig bámulom aztán kitör belőlem a röhögés. Ropogós kacaj hagyja el ajkaimat, az apám az alvilág egyik legmocskosabb embere akar miniszter lenni. Apám tenyere hallgattat el, végig simítom sajgó arcom.
-Ric, vidd innen mielőtt olyat teszek amit megbánok, te meg lányom, holnap reggel új életet kezdesz,- még válaszolni sincs időm, az unokabátyám a szobám irányába citál. Remek. Azt kell tennem amit sohasem akartam, tudom ám mit jelent a “család ügyeit” képviselni. Tisztára mosni a családtagok becsületét, apám olyanná akar formálni amit sohasem akartam. Egy mocskos emberré. Utálom.  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Lia Olivia Caselli
Lia Olivia Caselli EmptyCsüt. Júl. 04 2019, 16:06
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Lia!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Magával ragadott az írásod, lenyűgözött a gördülékeny írásmód, a történeted felépítése, és szívesen olvastam volna még. Lia Olivia Caselli 2624752903 A leírásod olvasásakor olyan gondolatok fogalmazódtak le bennem, hogy wow egy magabiztos lány, akinek igencsak határozott véleménye van sok dologról. Ez tetszik. Aztán a sztoridból hamar megértettem, miért is lettél ilyen. Az olasz maffia világába születve, lányként, ha jól sejtem, csak két irány létezik: vagy elfogadsz szépen mindent úgy ahogy van, beletörődve, elviselve, hogy mindent megszabnak, irányítják az életed... vagy bátorságot gyűjtesz, és megtanulsz a sarkadra állni, hallatni a hangodat... még akkor is, ha ennek néha egy pofon az ára, vagy esetleg valami annál is rosszabb...
Nos, nem irigyellek.  Lia Olivia Caselli 618794435 De kívánok neked továbbra is sok merszet, határozottságot, kitartást! És ezzel engedlek is tovább... Very Happy

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Nora Weston
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Lia Olivia Caselli Tumblr_nfkkaiiFiV1r7rw99o8_250
Lia Olivia Caselli Tumblr_nk01vqCszl1r7rw99o2_250
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
“Here's to strong women.
May we know them.
May we be them.
May we raise them.”

- Hey, it's me, Elle Johnson. -
♫ :
get up and try
★ lakhely ★ :
✧ Lewisburg, West Virginia
★ :
Lia Olivia Caselli Tumblr_mwlkeb6QHD1r7rw99o4_250
★ idézet ★ :
Take it day by day, don't stress
too much about tomorrow.
★ foglalkozás ★ :
✧ boutique owner - Elle Fashion Boutique
★ play by ★ :
✧ Katie Cassidy
★ szükségem van rád ★ :
"Be strong enough to stand alone,
smart enough to know
when you need help,
and brave enough to ask for it."
★ hozzászólások száma ★ :
613
★ :
Lia Olivia Caselli Tumblr_inline_nlzygwvyha1ssflgq
 
Lia Olivia Caselli
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Massimo Caselli
» Vincenzo Alessandro Caselli
» Olivia Holland
» Olivia Valens
» Olivia Jade Griffin

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: