New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 101 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 87 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (136 fő) Szomb. Május 20 2023, 22:49-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Rowan W. Mills
tollából
Ma 14:09-kor
Joe Weaver
tollából
Ma 13:43-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 12:25-kor
Zoey Miles
tollából
Ma 11:52-kor
Lucifer D. Melgren
tollából
Ma 11:26-kor
Killian B. Grimwald
tollából
Ma 11:21-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 11:13-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 09:12-kor
Maurice Davidson
tollából
Ma 08:45-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Janice Rowland
TémanyitásJanice Rowland
Janice Rowland EmptyVas. Márc. 17 2019, 18:21
Janice Rowland


Karakter típusa:
saját (és keresett)
Teljes név:
Janice Rowland
Becenevek:
Jan
Születési hely, idő:
New York, 1991.04.25.
Kor:
hamarosan 28
Lakhely:
Brooklyn
Szexuális beállítottság:
heteroszexuális
Családi állapot:
házas
Csoport:
Média, művészet és sport
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
a Northwestern-en végzett újságíróként, majd később ugyanitt egy kisebb, könyv-, újság-, és digitális tartalommal kapcsolatos kiadói kurzust végzett el
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
jelenleg munkanélküli, de korábban szerkesztő volt egy könyvkiadónál
Ha dolgozik//Munkahely:
egyelőre nincs, habár már pár nagyobb, NY-i könyvkiadóhoz behívták interjúra, szóval hamarosan újra meg lesz a saját kis asztalkája valahol
Hobbi:
a kisfiam, Colten; sütés-főzés; olvasás; írás; kirándulás
Play by:
Leighton Meester

Jellem
Hiába születtem gazdag családba és volt elképesztően fényűző életem, én magam valahogy mégsem váltam elkényeztetett gyerekké. Tudjuk be ezt a kamaszkori lázadásnak, amikor is rájöttem, hogy a szülői gondoskodás és szeretet nálunk kimerült egy újabb hitelkártyában. Nem mondhatom, hogy nem élveztem a helyzetet és hogy egyszer sem éltem vissza a kezembe került temérdek mennyiségű pénzzel. Mégis... tudtam, hogy egy nap nem ilyen szülővé szeretnék válni. Nem akartam, hogy az emberek csak és kizárólag a pénzem miatt foglalkozzanak velem, hogy amiatt ismerjenek el. Magamnak akartam kivívni a tiszteletet és igen is meg akartam mászni azokat a bizonyos lépcsőfokokat, amiket sokan oly könnyedén átugrálnak. Nekem is meglett volna a lehetőségem arra, hogy apám egyik kiadóját vezessem, de nem kértem belőle. Hisz akkor megint csak miatta szereztem volna nevet a szakmámban és nem a tehetségem miatt.
A férjem volt az első, aki nem a származásom és a jövőbeni örökségem miatt tüntetett ki a figyelmével, s talán az ő őszinte szerelme volt az, ami végképp a helyes útra rántott engem. Habár a szerelmünk amilyen gyorsan felkavarta az életünket, legalább olyan gyorsan foszlott is szerte... ám szakítás helyett mégis házasság lett a vége. S hogy miért? Mert akkor már nem kettőnk életéről kellett döntenünk. Nem terveztünk közös gyereket, hisz a közös jövőben sem voltunk biztosak, mégis együtt maradtunk, majd egybekeltünk, hogy a kisfiunknak igazi családi hátteret biztosíthassunk.
Ahogy Holden, úgy én sem vagyok az a rögtön robbanó, agresszív és veszekedős személy, így mondhatni elég nyugodt életet sikerült megteremtenünk magunknak. Mondjuk mivel túl fiatalon vágtunk bele a közös életünkbe, kevés anyagi tőkével, így a szüleim támogatását semmilyen módon nem tudtuk visszautasítani. Pedig mennyire szerettünk volna függetlenek lenni... de hát akkoriban erre semmi esélyünk sem volt, pláne úgy nem, hogy fél lábbal még mindketten az egyetemet tapostuk.
Ám a nehézségek ellenére szerintem egy teljesen jól működő életet teremtettünk, remekül lavírozunk a munka és a család között, ahhoz pedig kétség sem fér, hogy Colten számunkra a legfontosabb. Érte bármit megtennénk, habár most eléggé aggódom a New York-ba való költözés milyen szinten viseli meg majd őt. Meg Holden-t. Meg engem. Ez a döntés sem volt egyszerű, mégis felpakoltunk mindent és a hátunk mögött hagytuk Chicago-t. Be nem merném vallani senkinek, mennyire rettegek ettől az új élettől, mégis bízom abban, hogy ahogyan eddig mindent, úgy ezt is megoldjuk majd, együtt. Az egyedüli gond ezzel az, hogy kétlem, hogy ennyire biztos lábakon állna a házasságunk. De majd úgyis meglátjuk mit hoz a jövő.

Múlt
- Colten, kicsim! Kész a vacsora! - kiáltom el magam a konyhában állva, miközben a spagetti tésztát szedem ki Colten tányérjába. Mint mindig, most is három személyre terítettem, holott Holden direkt szólt előre, hogy ma később fog hazaérni, ezért ne várjuk meg, hanem együnk nélküle. Mégis... a szokás hatalma miatt mégis három teríték került az asztalra, a most aktuális kettő helyett. De nem gond, legalább így később nem kell Holden-nek sem ezzel bajlódnia.  - Megmostad a mancsaidat? - mosolyogva bólogat, miközben felhuppan a székre és máris kezébe kapja a villát. Szedek némi szószt a tésztájára és pontosan három kis húsgolyót, mindegyiket négy egyelőre részre vágva, ahogy szereti. Az egészet pedig megspékelem egy puszival a feje tetejére, csak hogy teljes legyen a rituálé, majd leülök én is mellé és szedek magamnak is.
- Anyu, kérdezhetek valamit? - lopva pillant csak rám, pedig Holden-nel mindig, minden körülmények között nyitottak voltunk a kérdéseire.
- Persze! - mosolygok rá, biztatóan bólintok is egy aprót és le sem veszem róla a tekintetemet. Az anyai aggodalom tűzvészként szánt végig az ereimen, mégis próbálom ezt elrejteni a fiam elől, nehogy ebből bármennyit is észrevegyen.
- Apunak jövő héten lesz a szülinapja és... mi lenne, ha itthon maradnánk? Csak mi hárman. Társasoznánk, sütnél tortát, forrócsokit innánk, olyan jó lenne! Apa is biztos örülne neki és nem is akarna másmilyen szülinapot! - ez a gyerkőc mindig meg tud lepni. Alig múlt hét éves... mégis olyan gondoskodó, annyira bájos, őszintén nem tudom, hogy lehet egy ilyen kis krapeknak ekkora szíve. De annyi szent, rengeteg ember tanulhatna tőle.
- Hát ez szerintem fantasztikusan hangzik! - lelkendezem vele együtt, noha közben a szívembe éles fájdalom mar. Holden-nel már nem úgy működünk, mint régen, s talán ebből Colten is érzékel valamennyit, azért gondolta ki ezt a szülinapi programot is az apukájának. Nem mintha kiabálásoktól lenne hangos az otthonunk, vagy bármilyen módon ellenségesen viselkednénk egymással Holden-nel... de a hűvösebb légkör mindenképp érzékelhető. Amit egyébként rettentően sajnálok, hisz Colten-nek semmit nem szabadna érzékelnie abból, hogy a szülei némi gödörbe - ha nem épp egy feneketlen szakadékba - kerültek a kapcsolatukat illetően.
- És képzeld Pete apukájának van zongorája és azt mondta átmehetünk és akkor apa játszhat majd. - na erre már őszintén felkapom a fejem és elképedve nézek le a drága kisfiamra. Nem mondanám rossz embernek magam, de az, hogy Colten ezt a nagy mértékű jóságot az apukájától örökölte, ahhoz kétség sem fér.
- Hát... Pete apukája igazán kedves! Majd felhívom és megbeszélem vele. - nem tudom, miként menedzselném végig azt, hogy kvázi idegenekhez átmegyünk, hogy Holden zongora közelbe kerülhessen, de tény, hogy igen is megérdemelné azt, hogy ennek a szenvedélyének hódolhasson.
- Én már megbeszéltem. - tényként közli, akár egy igazi férfi, aki nemrég tért haza egy komoly tárgyalásról.
- Valóban? - szinte még a villa is kiesik a kezemből a döbbenettől. Colten bólogatva falatozik, hosszasan elmélázva a válaszon, az arckifejezése mosolygásra késztet.
- Ühüm. Pete játszhat a Pókemberemmel. - befejezem a vacsorát és odalépek a Prücsökhöz, hogy egy nagy ölelésben részesítsem.
- Nagyon szeretlek! Ugye tudod? - mostanában talán mintha többször törne rám ilyesféle szeretetroham, de nem tehetek róla, hogy ez a kisember minden nap tesz valami olyat, amitől teljesen elolvadok. Komolyan, ha ő nem lenne... százszorta fakóbb, unalmasabb és sanyarúbb lenne az élet.
- Én is szeretlek. - suttogja vissza két falat között, nekem pedig minden igyekezetem ellenére egy könnycsepp gördül végig az arcomon.

Nem ilyennek képzeltem az életemet. A karrierem csillaga ívelhetne magasabbra, de voltaképp a mostani pozíciómmal is tökéletesen meg vagyok elégedve, hisz így legalább bőven marad elég időm, amit Colten-nel tölthetek.
Kislányként az ember nem arról álmodik, hogy majd idegenként él a férje mellett, hogy nem vacsoráznak együtt, hogy semmi más közös témájuk nem akad a gyerekükön kívül. Boldog családi életre vágytam, szerelemmel és szeretettel teli életre, de ez valahogy nem adatott meg. Én is érzem, Holden is érzi és a legsajnálatosabb az, hogy szerintem Colten is. Működünk azért, eléggé olajozottan suhannak el mellettünk a hétköznapok, mégis jól tudom, hogy ez nem elég. Félek attól, mi lesz, ha Holden bedobja a törölközőt. De talán leginkább attól rettegek, mi lesz akkor, hogyha egyet értek majd vele és meg se próbálom majd visszatartani őt attól, hogy lemondjon az életünkről, a családunkról.  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Janice Rowland
Janice Rowland EmptyVas. Márc. 17 2019, 20:21
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Janice!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Szokták mondani, hogy a családunk határoz meg, és ebben is kiemelkedően a neveltetésük, az általuk örökölt értékeink. Számodra ez az öröklés egy teljesen más kategóriába tartozott, mégis minden erőddel azon voltál, hogy kikeveredj belőle, hogy aztán független személyiségként tekintsenek rád.
Örültem, hogy végül megtaláltad azt a személyt, akivel ezt átélhetted, kár, hogy ez azonban a későbbiekben már közel sem volt ugyanolyan. Nem ritka, hogy két személy elhidegül egymástól, és bár titeket összetart a kisfiatok, mégis érthető a bizonytalanságod kettőtökkel kapcsolatban, hiszen ahogyan azt te is említetted, sosem lehet tudni melyik lesz az a pont, amikor ez az eddig stabil lábakon álló család nem lesz többé már ugyanolyan. Mindenesetre valahol értékelendő, hogy igyekeztek ennek ellenére is megadni Coltennek mindent, közöttük annak a családnak az érzését is, amelynek mindketten a részesei vagytok. Az az igazság, hogy az élet okozhat meglepetéseket és most még lehet, hogy így álltok egymáshoz, de aztán jön egy fordulat és minden megváltozik. Annak pedig, hogy megpróbáljátok újra kettőtök kapcsolatát rendbe hozni ugyanannyi az esélye, minthogy magatokra hagy majd. Bárhogyan is alakuljon, úgy gondolom külön-külön is megfogjátok adni azt a szeretetet a fiatoknak, amelyet eddig is megkapott, de remélhetőleg azt az irányt választjátok majd, amelyet mindannyian helyesnek éreztek. Very Happy

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Janice Rowland A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Janice Rowland D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Janice Rowland 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1696
 
Janice Rowland
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Chelsea Rowland
» Janice Rollins
» Janice Marlowe
» Janice & Holden

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: