New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 100 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 86 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:57-kor
Jeremiah Cross
tollából
Tegnap 23:43-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:16-kor
Mirabella Jimenes
tollából
Tegnap 23:16-kor
Diana Armenis
tollából
Tegnap 22:59-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:50-kor
Maggie Miller
tollából
Tegnap 22:31-kor
Steven Peter Walsh
tollából
Tegnap 22:10-kor
Travis Avery
tollából
Tegnap 21:58-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

See the devil in your eyes
TémanyitásSee the devil in your eyes
See the devil in your eyes EmptyCsüt. Márc. 07 2024, 15:15

Gleeson & Emma
“See the devil in your eyes.”

Nemrég holtan találtak egy pszichiátert, Dr. Richter Nicholson-t. Gyilkossági nyomozó vagyok nem baleseti helyszínelő, valamiért mégsem tudtam elengedni az aktáját. Részben a megérzéseim, részben amiatt, hogy William külön kérte, hogy nézzek rá. Még ha csak futólag is, de kollegális szinten ismerték egymást. Will szerint újabban zaklatottnak, paranoiásnak és szinte már-már megszállottnak tűnt, nyoma sem volt a régi önmagának. Elképzelhető, hogy emiatt figyelmetlenebb volt és baleset érte. Viszont vannak más tényezők is, amiket nem árt számításba venni. Valamiért az volt a férfi rögeszméje, hogy ő biztosan meghal kis időn belül, és az bizony nem baleset vagy öngyilkosság lesz, tűnjön bárminek is. Állatólag vannak, akik megérzik a halálukat, de ez más volt. Mielőtt azonban Redmond bármi konkrétabbat megtudhatott volna Nicholson-tól, megtörtént a megjósolt tragédia. Több, mint véletlen egybeesés, már pedig véletlenek nincsenek.
Mivel a helyszínelők nem találtak semmi kirívót, jobb híján elkezdtem kutakodni a pszichiáter ismerősei és páciensei között. Volt-e valaki, aki ártani akart neki, megfenyegette-e valaki, volt-e erőszakra hajlamos betege, stb. Ekkor került a kezembe egy Gillian nevű öngyilkos nő aktája, akinek Nicholson több figyelmet szentelt a kelleténél. A helyszíni vizsgálatok és a boncolás eredménye szerint is túl sok altatót vett be. Azt, hogy honnan szerezte ezeket, rejtély maradt. Az altatókat ugyanis nem írta fel neki a pszichiátere. A rendőrség ezt mégis öngyilkosságként zárta le. Gillian valóban depressziós volt, és akadtak problémái az alkohollal is. De a pszichiáter szerint ígéretes volt a fejlődése, végre a gyógyulás útjára lépett. Vagyis... léphetett volna. Akkor mi történhetett vele? Miért lett mégis öngyilkos? Hogy jutott hozzá a vényköteles gyógyszerekhez? New York a stiklik fellegvára, de azért nem olyan könnyű megfelelő ismeretség nélkül. Ráadásul felesleges. Az orvosa is felhírhatta volna neki, ha szükségét érzik. Sehogy nem áll össze.
Utána néztem, hogy a közelmúltban volt-e hasonló, rejtélyes, gyógyszertúladagolásos, minden előjel nélküli öngyilkosság. Pár héttel Gillian halála után egy Daniel nevű férfi szintén gyógyszermérgezésben hunyt el. A férfi az összes vérnyomáscsökkentőjét belekeverte a saját borába, amit szépen meg is ivott. Daniel az ismerősei és a rokonai szerint nem volt depresszív alkat, szerette az életet, voltak tervei. A rendőrség azonban itt is öngyilkosságként zárta le az esetet.
Borzalmasan hosszas kutakodás után az egyetlen közös nevező a három személynél Dr. Gleeson Byrne, ügyvéd volt.
1. Gillian az ő exe.
2.  Nicholson az exének a pszichiátere.
3. Daniel pedig a jelenlegi párjának az exe.
De ennyi. Se ujjlenyomatok, se szemtanúk, se üzenetek, se semmi. (A szolgáltatók által nyilvántartott, központi híváslisták lekérése még folyamatban volt.) Az egyetlen nyom mindössze csak erős nyomozói és női ösztön, amiért a két gyógyszer mérgezésben Byrne a közös pont. Utálom ezt. A bosszantó, zsigeri érzés hiteles, kézzelfogható bizonyíték nélkül mit sem ér.
Ennek ellenére nem bírtam megállni. Be kellett hívnom Dr. Byrne-t, hogy beszéljek vele, akkor is, ha aztán totális zsákutcának bizonyul majd. Az ügyvédekkel amúgy is meg vagyok áldva, az összessel csak a baj van.

- Köszönöm, hogy befáradt és szán rám az értékes idejéből, Dr. Byrne. - címeztem neki egy hálás mosolyt, majd egyértelmű mozdulattal hellyel kínáltam. Nem akartam én rendőrként hívatlanul az irodájánál parádézni, azzal leginkább csak ellenszenvet vívtam volna ki.
- Emmalynn Larson nyomozó vagyok. Reméltem, hogy talán a segítségemre lehet az egyik ügyem megoldásában.
Fel kell tennem néhány kérdést az ex-barátnőjével, Gillian-nel kapcsolatban. Tudjuk, hogy voltak gondjai, depressziós is volt, orvoshoz is járt, így mondhatni az öngyilkosság profilba vághat. Azonban súlyosan elkeseredettnek, mentálisan zavartnak kell lennie valakinek, hogy ennyire meggyűlölje az életét, kikapcsolja az élni akarás ösztönét, és véglegesen kioltsa a saját életét. Sokan gyáva dolognak tartják, holott elég nagy akaraterő, elszántság, bátorság kell hozzá.
Mit tudna elmondani róla? Korábban is ilyen volt? Vagy a szakításuk viselte meg ennyire? Esetleg munkahelyi, anyagi gondjai voltak valaha, amitől összeroppanhatott a nyomás alatt?


...
Staten Island (NYPD)

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Gleeson Byrne imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
See the devil in your eyes 7774c7c2f45ab99db0110a5d6bea66d38666226a
See the devil in your eyes Adyd48h
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
See the devil in your eyes Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_inline_o6fix2i5y01sotrar_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
221
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: See the devil in your eyes
See the devil in your eyes EmptyCsüt. Márc. 07 2024, 20:14


Gleeson & Emma

People (...) are not interested in the truth.

They like appearances because appearances are more beautiful.



Hogy őszinte legyek egy egészen kicsit mérges voltam, amiért minden alaposságom ellenére a rendőrség egyik nyomozójának mégis csak sikerült kapcsolatot találnia köztem és az áldozatok között. Szerencsére Nicholson autóbalesetét, a meghibásodott fék tragédiáját sikerült eltitkolnom Elinor elől, ő még nem értesült Nicholson haláláról. Még képes lenne a nyakamba verni, de direkt bérgyilkost fogadtam, hogy ez idő alatt mi együtt tudjuk tölteni az időnket Limerickben, Írországban, így ha vádaskodna, akkor is lenne mentségem rá.
Larson nyomozó. Kicsit utána jártan én ennek a Larsonnal biztos, ami biztos, felkészültem belőle jó diák módjára, hogy mire a rendőrségre érek, legyen róla némi fogalmam, hogy ki is ő valójában. Nem volt sok időm egy igazán alapos felkészülésre, de biztos lehet benne mindenki, hogy ha kisétáltam a rendőrségről, akkor alaposan utána fogok járni ennek a némbernek és lenyomozom még a magzatkorát is.
Szerencsére a megkeresés az irodámban ért, nem otthon, amikor Elinor is velem van. Ezt nehezen magyaráznám ki neki. Bíztam benne, hogy beéri csak velem és a páromat nem fogja zaklatni holmi kikérdezésekkel. Nem örülnék neki, ha Eleonora bármit is megsejtene abból, ami most velem történik. Bár elképesztően jól manipulálok és nagyon jó beszélőkém van, jobb, ha egyes dolgokat homály fedi. Én ezt szeretném.

Emmalynn már most előkelő helyet foglalt el a listámon, amire a halála ítéltek nevét szoktam felírni, de igyekeztem teljesen nyugodt és hétköznapi képet festeni. A hallban eligazítást kértem, egy rendőr pedig volt olyan rendes és elkísért Larson irodájához, ahol személyesen Emma fogadott.
Alig észrevehetően felmértem őt, majd magamban lesajnáló megjegyzéseket tettem. Szóval egy alig harminc kis szőke fruska rakta össze a képet? Elképesztő. De elfogni nem fog tudni. Most talán megtalálta az összefüggéseket, de bizonyítékot nem fog találni ellenem. Senki sem. Ahhoz túl alapos voltam. Nincs semmi a kezében. Gondolom arra vár, hogy majd elárulom magam, elszólok ezt-azt és rámarhat a szálakra, vagy beismerő vallomást teszek. De a várakozásai nem fognak beigazolódni.
- Ugyan, ez nekem nem fáradtság. Szívesen segítek a rendőrségnek, ha tudok. Ez a legkevesebb. A munka megvár. Mindig előre dolgozok kicsit, hogy biztosan benne maradjak a határidőkben - mosolyogtam.
- De hálás vagyok, hogy ennyire diszkrét volt. Legalább nem lesznek ostoba pletykák - ültem le a közelében.
Vártam, hogy Miss Larson felvilágosítson róla, hogy pontosan miről is van szó, ezt pedig hamarosan meg is tette. Ezek szerint Emma kételkedik abban, hogy Gillian öngyilkos lett. Nyíltan nem mondja ki, de egyértelmű utalásokat tett rá. Én pedig értettem ezekből az utalásokból.
- Nem, amíg együtt voltunk nem volt semmi ilyen. Minden bizonnyal a szakításunk viselte meg. Nagyon szerettünk volna gyereket, de Gillian meddő volt. Az egyik nap nagyon összekaptunk és szakítottunk. Saját gyereket akartam, nem pedig örökbe fogadni, ahogy Gil szerette volna. Összekaptunk, aztán elváltak útjaink. Később sem tudtuk megbeszélni a problémáinkat sajnos...
Utána züllött le. Sajnáltam őt, de nem tehettem érte semmit
- mutattam némi együttérzést, ami persze hiába volt hiteles, hamis volt. - De megmondom őszintén, nem látogattam, csak nagyon ritkán. De úgy éreztem, menthetetlen. Nem nagyon törődtem vele, megvolt a saját életem. Biztosan ön is megérti, hisz Gilnek ott volt a családja. Akkor még éltek a szülei is... lett volna, aki felkarolja, nem az én dolgom lett volna, azok után, hogy milyen csúnyán váltak el az útjaink.


  ♪ Paganini Caprice no.24


The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.

Emmalynn Larson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
See the devil in your eyes Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
See the devil in your eyes 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
See the devil in your eyes Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
See the devil in your eyes Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: See the devil in your eyes
See the devil in your eyes EmptyPént. Márc. 08 2024, 14:43

Gleeson & Emma
“See the devil in your eyes.”

- Részemről pedig ez a legkevesebb. Néhány kérdésért cserébe véletlenül sem szeretnék ártani senki karrierjének vagy magánéletének azzal, hogy táptalajt adok ostoba pletykáknak. - nem ment el az eszem. Egyelőre nincs rá semmi okom, hogy gyanúsítottként kezeljem az ügyben. Igazából még az sem teljesen biztos, hogy van ügy. Ez puszta spekuláció, puhatolózás a részemről, és gondolom ezzel ő is tisztában van. Nem ma kezdte a szakmáját. Ha csak szimpla egybeesésről van szó, akkor pedig csúnyán megüthetem a bokámat. Mégis csak egy neves ügyvéddel állok szemben, akinek biztosan nem gyenge a kapcsolati hálója, hogy engem örökre eltüntessen a süllyesztőben.
- Amikor nem egyeznek a nézetek a családalapítással kapcsolatban, jobb külön utakon folytatni, mint hogy az egyik fél beletörődjön olyasmibe, ami ellen minden porcikája tiltakozik. Jó döntés volt. - az eredmény úgyis egy diszfunkcionális család lett volna, ami sem a szülőknek, sem a gyerekeknek nem jó. Arról nem is beszélve, ha az örökbefogadott gyermek visszakerül a rendszerbe, mint holmi kikölcsönzött ruha, ami mégsem nyerte el a tetszését. Kegyetlenség. Minden szakítás nehéz, de van amelyiknek igenis nyomós oka van. Ettől még utána fogok járni, hogy Gillian valóban meddő volt-e. A legapróbb részlet is számíthat. Bármit is mond, nem kezelhetem kész tényként. Ezek csak szavak.
- Mindketten új életet kezdtek... vagyis Ön kezdett, neki pedig kellett volna. Érthető, ha nem foglalkozott vele a kelleténél többet. - én sem tettem volna.
- Gondolom a jelenlegi párja sem vette volna túl jó néven, ha folyton az exét pátyolgatja. - ahogy a kétely az ember bőre alá kúszik, a féltékenység, a bizalmatlanság is alattomosan mérgezi a kapcsolatokat.
Byrne együttműködőnek és őszintének tűnt, de nem tekinthettem el attól a ténytől, hogy ügyvéd. Az a dolguk, hogy meggyőzően adják elő a beszédüket, tizenkét esküdtet megnyerve maguknak. Nem akkor még egyet. Egyetlen egy embert élve felfalnak. Az elmondása és a nő kórtörténete alapján reálisnak tűnik, hogy a nő besokallt és véget vetett az életének. Elveszítette a férfit, akit szeretett. Nem lehetett gyereke. Depresszióban szenvedett, és....
- Akkor még...? Mi lett a szülőkkel? Időközben őket is elveszítette? - vagy ez már a halála utáni történet? Jó lett volna velük is beszélni a lányukról, de ezek szerint ez is zsákutca. Túl sok lesz az egy főre jutó, rövid időn belüli rejtélyes balesetek és öngyilkosságok száma.
- Nem tudja, Gillian-nek volt valakije mostanában? Voltak barátai, akiknek esetleg célozhatott az öngyilkosságra? Sajnos a kezelőorvosától, Dr. Nichols-tól nem igazán kaptunk használható választ ezekre a kérdésekre. - egyrészt mert meghalt, másrészt mert nem Nichols-nak hívták.

...
Staten Island (NYPD)

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Gleeson Byrne imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
See the devil in your eyes 7774c7c2f45ab99db0110a5d6bea66d38666226a
See the devil in your eyes Adyd48h
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
See the devil in your eyes Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_inline_o6fix2i5y01sotrar_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
221
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: See the devil in your eyes
See the devil in your eyes EmptySzomb. Márc. 09 2024, 12:28


Gleeson & Emma

People (...) are not interested in the truth.

They like appearances because appearances are more beautiful.



Látszólag Emma egyet értett velem. Ez jó hír volt. Már ha tényleg egyet értett velem és nem csak megjátszotta a válaszát. Nem lenne példátlan, ha így tett volna, de őszintének csendült. Úgy véltem tényleg támogató abban, hogy helyes döntést hoztam.
Persze nem voltam naiv, tudtam, hogy minden, ami itt elhangzik, az felhasználható ellenem a későbbiekben és Emma nem is lesz rest mindennek utána nézni. Tipikusan az a nyilas természetű nyomozó volt, aki töretlenül haladt előre és bizony sorra igyekezett minden információt és tényt megvizsgálni, hogy aztán becserkészhessen.
A probléma itt az volt, hogy Gillian nem volt meddő. Ezt a kifogást szándékosan Elinornak találtam kis és Emmának csak azért adtam elő ezt a mesét, hogy ha esetleg megkeresné Elinort, ez a mese egyezzen. Nem engedhettem meg magamnak azt a hibát, hogy mindenkinek más mesét adjak el. A legjobb, ha mindenki ugyanazt a történetet hallja, akkor is, ha az nem igaz.
Viszont van egy aprócska szerencsém. Gil anyja nőgyógyász volt, így nem lenne alaptalan a kifogás, hogy az ex barátnőmet az édesanyja diagnosztizálta meddőnek, ezért nincs nyoma a hivatalos orvosi dokumentumok között. Ez a vizsgálat családban maradt, privátként. Nyilván ez a mese így kevésbé hiteles, de morálisan még így is meg lehet érteni és el lehet fogadni.
Most úgy tűnt Emmalynn az én pártomat fogja, velem ért egyet, de ez még változhat. Most azt kell elérnem, hogy a nyomozónő mellettem álljon. Velem értsen egyet és a lehető legkevesebb kétely maradjon benne irányomban.
- Köszönöm, hogy ön is így gondolja. Néha kételkedek a saját döntéseimben. Azért rosszul esett, ami akkor történt és volt, hogy meg akartam keresni és kötélnek állni, de tudtam, hogy képtelen lennék a gyereket sajátomként szeretni. Nem akarhattam tönkre tenni egy gyerek életét is. Tőlem nem kapta volna meg azt a szeretet, amit más család adhatott volna neki - mondtam még inkább megpróbálva megnyerni a szimpátiáját, helyeslését, megjátszva a megtört lelkű férfit, akiben kezdtek felszakadni a régi sebek, pedig valójában nem éreztem semmit. Minden csak megjátszott érzelem volt.
- Nem, valóban nem. Elinor féltékeny típus, biztosan rosszul érezte volna magát. Azt nem akarhattam - csóváltam a fejem. Főleg, hogy Elinor sem volt teljesen hülye. Naiv volt, de hajlamos volt az összeesküvés elméletek, konspirációk gyártására is és sokszor nagyon jól meglátta az igazi valómat is másoknak hála és olyankor nem kis erőfeszítésembe telt újra megnyerni őt magamnak és kimosni az agyát.
Szerencsém volt, hogy Gillian szülei már nem éltek. Nem nekem köszönhetően, de két héttel Gil halála előtt az apja rákban meghalt, az anyja pedig bánatában és elkeseredettségében kiugrott a kórház ablakán és meghalt. Csakhogy addigra már Gillian és a szülei annyira elhidegültek egymástól, hogy ez a tény már nem érdekelte a volt párom, de most így belegondolva, ez lehetett az "öngyilkossága" hátterében is...
- Nem, sajnálom, nem követtem az életét. Nem tudom volt-e valakije, vagy próbálkozott-e - csóváltam a fejem.
Dr. Nichols. Érdekes. Miss. Larson megpróbál bevinni a csőbe. Most arra kíváncsi tudok-e a pszichiáteréről? Mert hamis nevet mondott. Ez olyan szempontból volt problémás, hogy ha Emmalynn megkeresné Elinort, szóba kerülne az orvos, Elinor biztosan beszélne róla, nem hallgatná el a tényt. Tehát nekem is valamicskét őszintének kellene lennem most Emmával. De vajon Elinor mennyire beszélne őszintén? Mennyit árulna el?
Jobb, ha nem tagadom el azt a tényt, hogy ismertem az orvosát, de csak diszkréten nyilatkozhatok. És talán megpróbálhatom Emmát is kellemetlen helyzetbe hozni.
- Nicholson - javítottam ki. - Most vagy én ismerem rosszul az orvos nevét, vagy ön. Vagy megpróbál hazudni nekem Larson nyomozó. Szép világot élünk, ahol a kikérdezett személynek őszintének kell lennie, de az őt kérdező nyomozó eltagadhatja az igazságot.
Ha ennyire érdekli a tény, akkor kérdezzen rá nyíltan tőlem, nem fogok kibújni a válasz alól. Természetesen tudtam, hogy pszichiáterhez járt. Elég sokan tudták. Ahogy azt is, hogy olykor naphosszat kocsmákban ivott. De az orvos sem volt különb. Az is elég züllött doki volt. Megtalálta a zsák a foltját
- mondtam némi ellenségességgel a hangomban. Mindkettőt utáltam. Gilt is és az orvosát is. Egyikért sem volt kár.


  ♪ Paganini Caprice no.24


The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.

Emmalynn Larson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
See the devil in your eyes Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
See the devil in your eyes 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
See the devil in your eyes Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
See the devil in your eyes Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: See the devil in your eyes
See the devil in your eyes EmptySzomb. Márc. 09 2024, 18:18

Gleeson & Emma
“See the devil in your eyes.”

- Időnként jobb nehéz és fájdalmas döntéseket hozni, mint fejest ugrani olyasmibe, ami később még többeknek ártalmas lehet. Különösen, ha gyerekekről is szó van. Nem ők kérik az életet, hogy hová szülessenek. Túlságosan kiszolgáltatott helyzetben vannak, amivel nem szabad visszaélni. Nem játékbabák, amiket vissza lehet vinni, ha meguntuk vagy mégsem tetszik. Örökre törést szenvedhetnek, mert az empátia, a felelősségtudat kiveszőben van. Így biztos lehet benne, hogy jól döntött, Dr. Byrne. Már egyébként az önmagában nagy dolog, hogy időben felismerte a problémát és kihátrált belőle. Nem sokan képesek rá. Önzőségnek tűnik, és talán tényleg az is, de közben mégsem. Más életek is a kezében voltak. Ha Gillian-ben esetleg megvolt a hajlam az öngyilkosságra, akkor a gyereket és Önt is a sorsukra hagyta volna. - az megint egy remek forgatókönyv lett volna. Már ha persze a nő valóban öngyilkos lett és nem szándékosan mérgezték meg azokkal az altatókkal, mint ahogyan én azt valamiért zsigerből érzem. Azt sem vetném el, hogy valamiért Byrne-nek volt az útjában. De megfelelő indítékok hiányában ez üres vádaskodás lenne, amiért még a végén én kerülnék rácsok mögé.
- A jelenlegi párja és Gillian ismerték egymást? Az exe esetleg nem zaklatta őt? Sajnos nem ritka, hogy az elhagyott félnél bekattan valami, a másik a rögeszméjévé válik, nem tudja elfogadni a veszteséget. Felbukkan a munkahelyén, zaklatja a jelenlegi párját, követi, a viselkedése toxikussá válik, öngyilkossággal fenyegetőzik. Tudom, hogy próbálta elkerülni őt és nem tartották annyira a kapcsolatot, de Gillian tett utalást rá esetleg, mire készül? - mindenképp beszélnem kell majd a jelenlegi párjával is, csak jó okot kell találnom rá, hogy ezt megtehessem. Az kevés, hogy Elinornak hívják és néha kicsit féltékeny. A tipikus női hiszti még nem tesz gyanússá vagy tanúvá senkit sem. Persze ott van a másik ex, Daniel esete, ami alapot adna hozzá, de Elinor pasija egy dörzsölt ügyvéd, és biztosan nem engedne csak úgy a közelébe.
A nő jelenlegi szerelmi életéről, illetve a szülőkről sem tudtam meg tőle semmi használhatót, de majd utána fogok járni, hogy kivel mi történt, milyen viszonyban voltak.
- Áh, igen. Nicholson. Köszönöm. Elnézést, figyelmetlen nyelvbotlás volt. - pillantottam rá bocsánatkérőn.
- Van egy másik ügyem, ahol Dr. Nichols-nak hívják az illetőt. Ma folyton keverem ezt a két nevet. - vágtam gondterhelt arcot, kissé szétszórt benyomást keltve, mint aki három napja nem aludt és már az intravénásan adagolt kávé sem segít rajta. Egyébként van benne igazságtartalom. Nem aludtam, és az ereimben is kávé folyik, de attól még nagyon is tudom, melyik bolygón vagyok.
- Gillian alkoholproblémáiról én is tudtam. De a pszichiáteréről nem gondoltam volna. Rossz hatással volt rá? Ön mennyire ismeri Dr. Nichols-t? Ch. Nicholson-t! De... várjunk... hogy érti, hogy züllött doki volt? Már józanéletű lett? Vagy esetleg nem praktizál többé? Mondjuk ez a linkség megmagyarázná, hogy miért nem válaszol a hívásaimra. - sóhajtottam rosszallással. Azt a kártyát most nem szeretném bedobni, hogy tudok a pszichiáter haláláról. Gillian miatt hívtam be. A meghibásodott fék miatti közúti baleset híre még nem kellett, hogy eljusson hozzám. És egyébként is minek kérdezgetném a doktor haláláról, ha esetleg ő azt mondja nekem, hogy nem ismerte a szükségesnél jobban. Az exe pszichiátere volt, nem az övé. Jobb, ha kisebb, de alapos léptekben haladok vele. Byrne nem most jött le arról a bizonyos falvédőről. Hallottam már hírét, hogy nagykutya és cápa egy személyben. Már pedig én nem szeretek a préda lenni, hanem a vadász.

...
Staten Island (NYPD)

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Gleeson Byrne imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
See the devil in your eyes 7774c7c2f45ab99db0110a5d6bea66d38666226a
See the devil in your eyes Adyd48h
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
See the devil in your eyes Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_inline_o6fix2i5y01sotrar_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
221
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: See the devil in your eyes
See the devil in your eyes EmptyHétf. Márc. 11 2024, 17:25


Gleeson & Emma

People (...) are not interested in the truth.

They like appearances because appearances are more beautiful.



Az ál-történetem tökéletesen megállta a helyét, már csak arra volt gondom, hogy valamit mögé helyezzek, hogy igazoljam mindazt, amit mondtam. Önmagában a szavak és az empátia nem lesz elég Emmalynnak, ő mindezekre bizonyítékot is akar majd szerezni és ez a nagyobbik probléma. Most pillanatnyilag engem pártol, velem ért egyet, de ez még fordulhat és nekem azt kell elérnem, hogy mindvégig az én oldalamon álljon, mindvégig mellettem álljon és értem tartson ki, mert ha csak egy kis időre is elvész az empátia, a bizalom, akkor könnyen rám szállhat és ki tudja miket derít majd ki. Jó lenne elkerülni a bajt.
- Nem, nem volt erre példa. És szerintem a tudtomon kívül sem. Ha bármi ilyesmi lett volna, tudnék róla. Elinor és én mindent megosztottunk egymással, nem voltak titkaink, ráadásul amilyen féltékeny típus, biztos lett volna a részéről visszhang, szóval szerintem semmi ilyen nem történt.
És arról sem tudok, hogy nekem, vagy másnak esetleg beszélt volna az öngyilkosságáról. Ha nekem nem is mondta, de biztosan vissza jutott volna a fülembe másoktól, ha esetleg másoknak ilyeneket mondott volna. Elég sokan ismernek engem, főleg a barátaim. Biztosan beszéltek volna nekem róla. Szóval szerintem ez hirtelen bekattanás volt. Otthon lehetett, gondolkodott, vagy beszedett valamit, esetleg ivott és jöhetett nála a zárlat és megtette. Nem minden elkeseredett, öngyilkos kürtöli világgá a terveit.
Tudja van is az a mondás, hogy amelyik kutya ugat, nem harap. Csak azok az öngyilkosok beszélnek a terveikről, akik abban reménykednek megmentik őket, tehát nem akarnak meghalni, csak figyelmet. Aki tényleg meg akar halni, az csendben megteszi nem adva teret annak, hogy megmentsék a tettétől
- mondtam, majd lehajtottam a fejem némi szomorúságot színlelve. - Kár, hogy ez pont vele történt... - motyogtam hangomban némi színlelt bánattal. - Nem egyeztek az elképzeléseink a családról, de ezt nem akartam. Fiatal volt, még tervezhetett volna másokkal... más férfival más családot.
Nyelvbotlás, igen. Ismerem az ilyen botlásokat, én is szoktam hasonló technikákat alkalmazni, ha meg akarok tudni valamit. Szép volt, Miss. Larson. Ügyesen próbál lépre csalni.
- Megesik az ilyen. Néha nekem is nagyon oda kell figyelnem a nevekre. Megesik, hogy nehéz már elkülöníteni őket. Ezért nézek át minden szerződést és védőbeszédet többször is, nehogy valahol tévesen szerepeljen egy név - mosolyogtam elnézően. - Volt már, hogy Josephet írtam Jeremiah helyett, de szerencsére nem aláírásnál derült ki. Néha nem lehetünk elég alaposak - legyintettem.
- Elég sok orvost és ügyvédet ismerek az államban. Nicholson neve is jött már velem szemben és úgy tudom volt neki is egy elég erős magánéleti zűrje, ami után komoly alkoholproblémái lettek - feleltem az igazságnak megfelelően, ugyanis ez most nem hazugság volt. - De úgy tudom leállt, amikor a praxisa veszélybe került. Erős dohányos és sokat ivott. Biztosan visszafogta az alkoholt, mert még nem függesztették fel, de nem hiszem, hogy teljesen le is tette. Csak mértéket tart. A felesége elhagyta és magával vitte a gyereküket is. Ez megviselte a dokit. Ezt onnan tudom, hogy egyszer téma volt egy internetes fórumon, ahol panaszkodott néhány páciense és később kicsit utána jártam, hogy mennyi az igazság alapja. És elég sok.
Az már más téma volt, hogy Emma hívásaira miért nem válaszol. Annak sokkal másabb oka van. De vajon erről Emma mennyit tud? Vajon tudja, hogy Nicholson meghalt? Vagy nem? Lehet csak arra vár, hogy elszóljam magam? Én ugyan nem fogom...
- Mondja kérem, történt valami fejlemény, változás az ügyben? - kérdeztem végül óvatos pillantást vetve rá. - Gillian halála nem most volt és úgy tudom a rendőrség ezt le is zárta öngyilkosságként. Talán valamit megtudtak, ami miatt megváltoztak a tények? Vagy történt egy másik haláleset, ami miatt ezek az adatok fontosak lehetnek? Bocsánat, biztosan okkal nem beszélt róla, csak kicsit kellemetlen úgy kérdésekre válaszolni, hogy nem tudom miért kérdeznek, ha az ügyet lezárták...


  ♪ Paganini Caprice no.24


The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.

Emmalynn Larson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
See the devil in your eyes Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
See the devil in your eyes 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
See the devil in your eyes Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
See the devil in your eyes Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: See the devil in your eyes
See the devil in your eyes EmptyKedd Márc. 12 2024, 14:26

Gleeson & Emma
“See the devil in your eyes.”

A Byrne által elmondottakra bólintottam, jelezve, hogy tudomásul vettem a Gillianre vonatkozó információkat.
- Jól mondja. - az öngyilkosokkal kapcsolatos kifejtése nagyon is helytálló volt. Van személyes tapasztalatom is ebben sajnos. Anya sem mondta el, mire készül aznap, csak megtette. Tervezhette egy ideje és én valahogy nem vettem észre. Soha többé nem fogok elsiklani semmi felett.
- Ő döntött így, nem az Ön felelőssége, Dr. Byrne. Joga volt szakítani vele. Van, akit nem lehet megmenteni önmagától. - ha esetleg a "kár, hogy ez pont vele történt..." kezdetű mondat rejtett magában mögöttes tartalmat. Nem ismerem Byrne-t, nem látok a fejébe, de elképzelhető, hogy magát okolja. Már amennyiben nem volt köze a nő begyógyszerezéséhez. Akár így van, akár nem, hallania kell egy kívülálló szájából is ezt a mondatot.
Érdekes volt, amiket Nicholson-ról mondott.
- Tudni, miért hagyta el a felesége a gyerekükkel együtt? Korábban is voltak gondjai az itallal? Agresszív volt velük? Esetleg megcsalás valamelyik fél részéről? - ennyire nem kell részletesen képben lennie a doktor élettörténetével, de most ő van itt, őt tudom megkérdezni. Hát ha erről is írtak azokon az internetes fórumokon, amik alapján utána járt a dolgainak. Én is utána fogok.
- Lehet, hogy történt változás. Nekem az a munkám, hogy megvizsgáljam a lehetséges összefüggéseket. - vagy sorozatmintát keressek, ha hasonlóak a körülmények, a módszerek, bármi.
- Történt ugyanis még egy minden előjel nélküli gyógyszertúladagolásos öngyilkosság. A jelenlegi párja exe, Daniel is öngyilkos lett. - bár ezt sejthetően már tudja, ha Elinor is képben van a volt párja ügyeivel.
- Mindkettőnél felmerült az idegenkezűség lehetősége. - ismétlem: lehetőség, nem tény. Nem is kezelhetem tehát úgy.
- Az egyetlen közös pont, amit találtam, az Ön, Dr. Byrne. Így reméltem, hogy talán tud nekem segíteni, hogy melyiküknek volt ellensége, aki ártani akarhatott nekik. Esetleg olyan volt-e a foglalkozásuk, ami közrejátszhatott a halálukban. Érdekel a független, objektív véleménye Daniel-ről is. - ahogy Gillian esetében is egészen ügyes volt.
- Bízom benne, hogy ügyvédként félre tudja tenni a személyes érintettségből fakadó érzelmeit és csak tényekkel segíteni a rendőrség munkáját. - néztem rá komolyan.
- El tudja képzelni, hogy mondjuk Daniel és Nicholson is ismerhették egymást? A pszichiáternek lehetett oka, hogy bármelyikük halálát kívánja? A feltételezett szándékos begyógyszerezés eshetősége miatt úgy gondolom, nem vethetem el ezt a lehetőséget sem.

...
Staten Island (NYPD)

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Gleeson Byrne imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
See the devil in your eyes 7774c7c2f45ab99db0110a5d6bea66d38666226a
See the devil in your eyes Adyd48h
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
See the devil in your eyes Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_inline_o6fix2i5y01sotrar_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
221
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: See the devil in your eyes
See the devil in your eyes EmptySzer. Márc. 13 2024, 19:49


Gleeson & Emma

People (...) are not interested in the truth.

They like appearances because appearances are more beautiful.



Bólintottam Emma szavaira, de érdemben, szavakkal nem reagáltam rá. Nem szerettem volna túl sokáig húzni ezt a beszélgetést, főleg, hogy valótlan dolgokról beszélgettünk. Legalábbis én elég sok mindenben csak hazudok a volt barátnőm kapcsán, így úgy voltam vele, hogy nem érdemes tovább húzni ezt a beszélgetést. Minél többet hazudok, annál inkább megnehezítem a saját dolgom, hiszen ezeket a hazugságokat idővel bizonyítani is tudni kell.
Sajnálatos módon Dr. Nicholson kapcsán már nem segíthettem neki túl sokat. Bizonyos dolgokat elmondtam, de sok mindent én sem tudtam, amit pedig tudok, azt nem akarom az orrára kötni. Ennek a fő oka az volt, hogy tisztában voltam vele, hogy ha én most a tudtára adom, miket és mennyit tudok, Emma könnyen elgondolkodhat majd rajta, hogy én mégis miért tudok ennyit? Mi okból jártam ennyire utána Nicholsonnak? Nem. Nem kockáztathattam, hogy Miss. Larson számára gyanússá tegyem magam.
- Nem tudom. Mivel nem az én dolgom volt, túl sokat nem is foglalkoztam vele - hazudtam szemrebbenés nélkül. - Nem akartam az értékes időm ilyesmikre pazarolni. Inkább a munkámmal és a jelenlegi párommal foglalkoztam. Gil úgyse értékelte volna, ha belefolyok és Nicholsonnal sem akartam összeakasztani a bajszom.
De ha szeretné, akkor segítek majd kikeresni a forumos cikket, amit akkor olvastam. Lehet még fenn van a neten - ajánlkoztam segítő készen. - Ott biztos sokan sok mindent megírtak.
Természetesen én sem voltam hülye, tudtam, hogy valaminek lennie kell a háttérben, ami miatt most itt vagyok, így rá is kérdeztem Emmánál, hogy mi az oka annak, hogy én most itt vagyok és Gilianről kérdezgetnek. Ez az eset nem ma történt, ok nélkül senki sem veszi elő a régi, lezárt ügyeket. Tudnom kellett mi miatt vagyok most itt és miket tudnak, mivel gyanúsíthatnak.
Emma nagyon óvatosan fogalmazott és nem voltam biztos benne, hogy nem engem gyanúsít. Bár végig nagyon alaposan és óvatosan fogalmazott, mintha tényleg csak a véleményem érdekelné, nem lehetek benne biztos, hogy nem vagyok egy potenciális gyanúsított, így nekem is nagyon óvatosan kell fogalmaznom, ha nem akarom magam gyanúba keverni.
Nem kerülte el a figyelmem, hogy Nicholson halálát még nem említette, pedig már egy ideje halott volt. Vagy nem találták még meg a holttestét, a kocsit, vagy szándékosan nem említi. Hiszen, ha megtalálták volna a hulláját, már lenne róla akta, ami miatt Emmának is tudnia kellene róla. Szerintem tud is róla, csak titkolja, ahogy Dant is titkolta.
De ez a helyzet kapóra jöhet még nekem. Még a saját malmomra hajthatom a vizet.
- Igen, Elinor tisztában van Dan halálával és említette is nekem. De akkor még nem tulajdonítottam neki túl sok jelentőséget. Emberek minden nap halnak meg. Megmondom őszintén, nem ismertem őt. Egyedül a nevét ismertem. A halála előtti napokban úgy hallottam beszélni akart volna Elinorral. Nem tudom mit akarhatott tőle, de már nem érte meg a találkozót vele.
Meg van az esélye, hogy ismerhette Nicholsont, vagy Giliant. Csak nem arra gondol, hogy Nicholson ölte volna meg őket?
- kérdeztem eltátott szájjal. - Ő biztosan hozzá fért a gyógyszerekhez, de csak nem ölte volna meg őket. Még ha szerette is Giliant, Dant miért? - kérdeztem szánt szándékkal elszólva magam, hogy Nicholson szerette Giliant. Remélem Emma kapni is fog ezen az "apróságon".
- Persze, segítek, amiben csak tudok - bólogattam. - És objektíven, természetesen. Hiszen nem is ismertem Dant és már Giliant sem szerettem, nincsenek bennem olyan érzések, melyek elhomályosíthatnák előttem a valós képet. Igyekszem az általam ismert tényeket feltárni ön előtt. Bátorítom, hogy kérdezzen bele mindenbe, mert lehet elsőre nem ugrik majd be valami, ami fontos lehet. Tudja fél lábbal még az irodámban vagyok - nevettem. - Sok a munka és még nem tudtam teljesen kikapcsolni. Biztos tudja, hogy milyen érzés ez...
Talán Dan tudta, hogy a volt párom a dokihoz jár, ezért megkereste Nicholsont, hogy kifaggassa arról, mint mondd rólam neki Gil. Talán meg is vesztegette? Lehet be akarta sározni a nevem Elinor előtt. Ezért akarhatott vele találkozni is. De ez csak egy tipp. Sok a korrupt orvos, lehet azt hitte Nick is ilyen. Talán ilyen is volt... nem tudom.



  ♪ Paganini Caprice no.24


The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.

Emmalynn Larson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
See the devil in your eyes Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
See the devil in your eyes 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
See the devil in your eyes Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
See the devil in your eyes Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: See the devil in your eyes
See the devil in your eyes EmptyPént. Márc. 15 2024, 14:54

Gleeson & Emma
“See the devil in your eyes.”

- Köszönöm, igényt tartok a cikkre. - ki tudja, mi derülhet ki belőle.
Byrne beavatott abba, hogy a párja tud Daniel haláláról, és hogy előtte találkozni akart vele, arra azonban már nem került sor a váratlan gyógyszer túladagolás miatt.
- Elinornak milyen volt a viszonya a volt párjával? Tippje sincs, mit akarhatott volna mondani neki? Csak szóba került Önök között, még ha csak találgatás szintjén is hogy vajon Daniel mit akarhat tőle ennyire. Ha bajban lett volna, inkább a rendőrséghez fordult volna, nem a volt barátnőjéhez, vagy nem? - céloztam itt ezzel arra, hogy voltak-e a tudomása szerint a férfinek illegális dolgai, amiket titkolni próbált a hatóságok előtt.
- Nem zárhatom ki sem Nicholson-t, sem mást. Amíg nincs konkrét gyanúsítottam, mindenki az. - ahogy a velem szemben ülő is.
- Nicholson szerette Gillian-t? - akadtam fenn a dolgon. Na ez új volt.
- Volt is köztük valami, vagy ez plátói volt az orvosa részéről? - úgy sejtem, az utóbbi.
- Kétlem, hogy Nicholson megmérgezte volna Daniel-t a saját lakásán, mert megpróbálta megvesztegetni maga miatt. - nem voltak legjobb barátok, hogy Byrne becsülete ennyit érjen neki.
- Nem gondolja, hogy ez valami szerelmi sokszög lehet? - vetettem fel a dolgot.
- Talán Gillian tovább akart lépni, történetesen Daniellel. És Daniel esetleg azt akarta elmondani Elinornak, hogy Gillian-t szereti. Nicholson pedig szerelemféltésből megölte mindkettőt. - és aztán a végzet autóbaleset formájában utolérte? Aligha.
Mivel Nicholson is halott, és nem igen látok okot arra, hogy a balesete előtt miért gyógyszerezte volna be Daniel-t, mivel nem voltak ellenségek, sőt, szövetkezni akart volna vele, így továbbra is az ügyvéd az, akihez a szálaim összefutnak. Gillian talán túl messzire ment Gleeson mércéje szerint, így meg kellett halnia. Elképzelhető, hogy ő is rendelkezett kellemetlen információkkal, amiket meg akart osztani Elinorral. Daniel szintén be akarta sározni Byrne-t a volt párjánál, Elinornál, így szintén felkerült az ügyvéd féle halállistára. Nicholson Gillian és talán Daniel által is értesült ezekről, ráadásul Byrne megölhette a férfi nagy szerelmét, Gillian-t, ami bosszúért kiáltott. Még az is lehet, hogy ő kereste meg Daniel-t és nem fordítva történt. Akárhogy is... már mindhárom kulcsfigura halott. Az egyetlen, aki még számításba jöhet és talán segíthet kibogozni a szálakat... a már sokat említett Elinor. Mert így nem tiszta, hogy egy ennyire okos és dörzsölt fickó, mint Gleeson, miért is terelné magára a gyanúmat azzal, hogy konkrétan beismeri, hogy Daniel be akarta mószerolni őt a mostani barátnőjénél. Valakinek kevesebb is elég ahhoz, hogy megölje a rosszakaróit.
Kihallgatom Eleonora Sagnier-t mindhárom "áldozattal" kapcsolatban, illetve a jelenlegi párja is szóba fog kerülni. Nem fogom hozzá Byrne engedélyét kérni, még csak az kéne. Emellett utána kell járnom Gillian dolgainak is, például hogy meddő volt-e. És ott lesznek még a híváslisták, amik elárulják, hogy ki kit ismert, mikor beszélhettek utoljára. A saját telefonjukból törölhetik ezeket, de a központ tárolja a bejövő és a kimenő hívásokhoz tartozó telefonszám adatokat is, amik nekem hasznosak lehetnek.
- Köszönöm a készséges együttműködését, Dr. Byrne. Egyelőre azt hiszem, nincs több kérdésem. - (ha csak nem merült még fel valami fontos, amiről szót kellene ejtenünk.) Ha majd beszéltem a nővel, utána jártam még a kirakós hiányzó darabjainak, talán újra találkozunk a férfival is. Sokkal jobb lenne, ha lenne valami kézzelfogható bizonyítékom ellene, ami ennél erősebb gyanúba keverné. Ez túl kevés. Röhögve kirázza a kisujjából a megoldást, hogy miért tévedek és miért alaptalanok a vádak. Talán még be is perel. Addig maradnak vele ezek a mesterkélt bájcsevejek. De azt jobb ha tudja, hogy soha nem adom fel.
Nem tudom, hogy a megérzésem ennyire erős, vagy az ellenszenvem az ügyvédek felé. Talán nincs vaj a füle mögött, és az összes bűne csak annyi, hogy emlékeztet Marcus Shaw-ra. Nem kellene, hogy bármelyikük is a megszállottságom tárgyává nője ki magát.

...
Staten Island (NYPD)

BEE



"Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that."


Gleeson Byrne imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmalynn Larson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
See the devil in your eyes 7774c7c2f45ab99db0110a5d6bea66d38666226a
See the devil in your eyes Adyd48h
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
“Nekem Te vagy a hősöm, kire fel kell hogy nézzek
Milliókkal együtt lélegzel, tudom, érzed
Lehetnél
Te is , lehetek én is az az egy.”
♫ :
“Én vagyok az íjász, én vagyok a célpont.
Én vagyok az ütés, én vagyok a szegycsont.
Én vagyok a megoldás, én vagyok a hiba.
Én vagyok a hitetlen, én vagyok az ima.”
★ családi állapot ★ :
“'If she falls in love with you, she’s going to...
See the devil in your eyes Prfctgfmms
... love you for the rest of her life.”

M & Emms
★ lakhely ★ :
Atlanta, Georgia (átmeneti)
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_inline_o6fix2i5y01sotrar_250
★ idézet ★ :
“Ha hűséget akarsz, tarts kutyát.”
“Azért vannak a hülyék, hogy mi kitűnjünk közülük.”
“Ha valaki meg akar változtatni, az nem téged, hanem magát szereti.” ― M.R.
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó /felfüggesztve/
★ play by ★ :
Dakota Fanning
★ hozzászólások száma ★ :
221
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_mh8ug7211m1qdndm8o2_250
TémanyitásRe: See the devil in your eyes
See the devil in your eyes EmptyPént. Márc. 15 2024, 17:27


Gleeson & Emma

People (...) are not interested in the truth.

They like appearances because appearances are more beautiful.



Segítettem neki kikeresni, majd elmenteni a cikket, amiről beszélgettünk, majd továbbra is figyelemmel követtem a kérdéseit, hogy azokat pontosan értelmezni tudjam és a lehető legtökéletesebb választ tudjam adni rá neki. Azt, ami számomra a legtökéletesebb, de Emma is be tudja érni azzal, amit kap.
- Nos nem tudom pontosan. Nem szoktuk háborgatni egymás múltját. Annyit tudok, hogy a múltjában szereplő férfiakban sokat csalódott. Én a szavaiból úgy veszem ki, hogy az életében felbukkant férfiakról mindig volt neki egy idealizált képe, ami fokozatosan tört össze. Ezt úgy értem, hogy megismerte a férfiakat és a megismert férfiakról lett neki egy csodás képe, ami sokáig nem változott. Átadta magát a férfiaknak, akik aztán kimutatták a foguk fehérét és emiatt lettek a komoly csalódások, szakítások és a traumák. Sajnos olyan sokat csalódott, hogy néha még az én szerelmemet is megkérdőjelezi. Ez fáj ugyan, de végül is megértem... Vagyis próbálom megérteni.
Valóban beszélgettünk arról, mit akarhatott Dan, de sajnos egyikünk sem jutott semmire. Gondoltunk már arra is, hogy talán csak meg szeretett volna próbálni újra kezdeni Elinorral, de sajnos az igazság már nem fog kiderülni.

"Amíg nincs konkrét gyanúsítottam, mindenki az. " Nos igen. El tudok képzelni ki lehet a fő gyanúsított, miss Larson. De ha rajtam múlik, csak gyanúsított maradok, de bizonyítékot nem fogsz tudni szerezni ellenem.
A "véletlen" eldobott kis információm célba ért, Emma pedig kapott is rajta.
- Oh, nem tudom pontosan - mondtam látszólag bizonytalanul. - Egyszer beszélgettem Giliannel a terápia elején és ahogy beszélgettünk, nekem úgy tűnt, mintha lenne köztük valami. Talán csak engem akart féltékennyé tenni, vagy tényleg volt köztük némi tűz, ezt nem tudom pontosan. Nyíltan nem mondta ki, de én úgy éreztem, hogy Gil Dr. Nicholson mellett kereste volna az új boldogságot és a doki ebbe bele is ment...
Ezt talán csak azért nem mondtam eddig, mert attól féltem félre vezető lehet, mert ezt csak úgy hallottam és nincs bizonyítékom rá...
De jogos az érv, butaság is lenne, ha emiatt akart volna ölni a doki. Csak hát nem vagyok egy detektív, tudja én ilyen régi módi krimiken nevelkedtem még. Jobb hirtelen nem jutott eszembe. Tudja én gazdasági és vállalati ügyvéd vagyok. Sokan azt hiszik az ügyvédekről, hogy ők hű de nagy detektívek, mert ismerik a jogot és a bűnözőket, de szerintem ez csak a Petrocelli sorozat miatt lehet, meg mert félre értik a szakmánkat. Igen, vannak ügyvédek, akik nagyon jó nyomozók is, de ők szinte kivétel nélkül csak gyilkosokkal foglalkoznak. Védő ügyvédek, meg minden.
Az én dolgom egészen más. A legvadabb bűnözőnek kiáltott kliensem csak egy sikkasztás vádjával állt bíróság elé, de valójában nem is volt az. Én főleg pénzügyekkel és céges szerződésekkel foglalkozom
- mosolyogtam szerényen.
- Szerelmi háromszög? - kérdeztem látszólag meglepetten. - Hát nem tudom. Elég furcsa lenne, de nem elképzelhetetlen. Öltek már kevesebbért is és nem kizárt, hogy ismerték is egymást. Kicsi a világ, az a véleményem.
Igen, ez lehetséges. Talán Daniel féltékennyé akarta tenni Elinort Giliannel, hátha visszamegy hozzá. Vagy ez valami odaszúrás akart volna lenni, hogy a Elinor jelenlegi párjának exe az ő mostani párja? Ehhez nem igazán értek
- sóhajtottam.


Amennyiben Emma nem kapott már ezen a beszélgetésen, akkor jöhetett az elköszönés.
- Nincs mit, nagyon szívesen. Én pedig köszönöm a diszkrécióját. Remélem sikerül az eset végére járnia és elkapni a tettest. Már ha van tettes és nem csak véletlen egybeesés a két haláleset. Ha bármiben a segítségére lehetek még, nyugodtan keressen - mosolyogtam készségesen.


  ♪ Paganini Caprice no.24


The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.

Emmalynn Larson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
See the devil in your eyes Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
See the devil in your eyes 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
See the devil in your eyes Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
See the devil in your eyes Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
See the devil in your eyes Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: See the devil in your eyes
See the devil in your eyes Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
See the devil in your eyes
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Through the Devil's Eyes || Cale & Jay
» your eyes tell; Tae Yang & Tae Ri
» a falling star fell from your heart and landed in my eyes - Ben & Clara
» Before the devil comes for you...
» Behind those eyes lies the truth and grief

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: