New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 40 felhasználó van itt :: 10 regisztrált, 0 rejtett és 30 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Sierra Larson
tollából
Ma 11:13-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 09:57-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 09:51-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 09:15-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:52-kor
Shelley Lane
tollából
Ma 08:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

A cukrász tanfolyam kalandos rejtelmei
TémanyitásA cukrász tanfolyam kalandos rejtelmei
A cukrász tanfolyam kalandos rejtelmei EmptyKedd Május 23 2023, 18:52
A cukrász tanfolyam

Beköszöntött a tél, ami számomra egy kifejezetten kellemetlen időszak. Jön a nagy hideg, mínusz fogok, jön a hóesés, így megcsappannak a kertészeti munkák. Persze így is van mit csinálni, hiszen sok fát ilyenkor szoktak gondozni, megkezdődik a kertek téliesítése, egyes növények áttelepítése és a melegházak is ilyenkor válnak fontossá. De attól még nekem kevesebb munkám lesz. Ez anyagilag nem vág a földhöz, hiszen millió más munkám is van, nem lesznek anyagi gondjaim, ellenben több lesz a szabad időm.
El kellett gondolkoznom mivel fogom kitölteni a megüresedett időintervallumot. Nézhettem volna plusz munkák után, elvállalhattam volna több lakberendezést, mégis inkább a telet arra szerettem volna szánni, hogy tovább képezzem magam, tanuljak. Volt mit. A konyhai tudásomat kellett volna pallérozni, mivel csapni való dolgokat hoztam össze a konyhában, viszont a cukrászat jobban vonzott, mint a szakácskodás, ennek oka az volt, hogy a cukrászat művészibb és kreatívabb volt, sokkal szebb dolgokat lehetett alkotni, mint egy tál leves, vagy egy sült oldalas. És talán egyszerűbb is.
Utána néztem és Brooklynban nyílt most egy nagyon jónak tűnő tanfolyam, amit a tél alatt be is tudok fejezni. Amolyan gyorstalpaló, ahol megtanítják az alapokat, trükköket-praktikákat, stb. Előkészítőnek tökéletes, utána ha jól megy, már komolyabban is bele tudok fogni és magasabb képzéseken is részt venni. Ki tudja, talán elnyeri a tetszésem és még jó is leszek benne. Nem nagyon próbáltam még ki magam a konyhában, szóval elsőre biztos siket leszek hozzá. Az első pár konyhai "tragédia" után úgy döntöttem jobb nem erőltetni, de így, hogy oktatók is lesznek, plusz a tanulók már biztos jobb dolgom lesz, mint egy könyvből olvasva.
Még aznap befizettem a tandíjat és mivel nem tudtam, hogy adnak-e majd egyenruhát, kötényt, valamit is, elmentem és vettem magamnak egy chef egyenruhát és kötényt, hogy ne a szép ruháimat kenjem ott össze majd mindenféle alapanyaggal.

Mikor eljött az első óra ideje autóval az oktató épületbe, konyhába mentem. A kocsiból még civil ruhában szálltam ki, de az épület öltözőjében átvettem a játszós ruhára és már a chef szerkóban léptem át a konyha küszöbét. Már volt ott néhány ember, akiket kedves mosollyal üdvözöltem.
-Szép Napot! Sziasztok! Nigel Ackerman.-Köszöntem és be is mutatkoztam. Nem mentem mindenkihez oda külön, inkább csak intettem és "bekiabáltam" a levegőbe, hogy ki vagyok. A nevemet már tudják, ha valaki akar majd valamit, akkor úgyis oda jönnek hozzám.
Igaz, azért valamicskét ismert ember voltam, hiszen ismert lakberendező voltam, akivel már volt pár interjú a témában, továbbá ismert festő is voltam, volt egy-két kiállításom, azokon ott voltam. Jó, igaz, nem voltam egy nagy sztár, de voltak, akik tudták ki vagyok.
Botanikusként, kertészként nem voltam valami ismert, de szerintem a szakmabeliek lehet ismertek, noha nem hittem volna, hogy vannak itt olyanok. Elfoglaltam egy asztalt, letettem a táskám és kivettem belőle egy termoszt, amiben zöldtea volt és megvendégeltem magam egy pohárral.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: A cukrász tanfolyam kalandos rejtelmei
A cukrász tanfolyam kalandos rejtelmei EmptyPént. Május 26 2023, 19:31

To Nigel
The only way to have a friend is to be one.

Manhattan minden évszakban szép, de én jobban szerettem a hideg időt, hiszen ekkor előkerülhetett újra a tea, a könyves esték és a másik nagy kedvencem a korcsolya. Gimiben erre a területre készültem, de valahogyan nem jött össze a dolog és mást kellett választanom. Nem bántam meg, hogy végül a növényeknél kötöttem ki, mert ez is egy szerelem lett az életemben, csak más intenzitással fogadtam magamba. A botanikus teendők megcsappantak, bár nem mondanám, hogy unatkoztam, mert közeledett egy konferencia is, és még számtalan projektben vettem részt. A munkám sokoldalú volt és minden percét kitöltötte a munkaidőmnek. Szerencsére nem kellett több lábon állnom, mert volt kereslet és a papírmunka sem várhatott örökké rám. A társas eseményekből visszavettem mióta megromlott a házasságom és Lucas többször utazott el munkaügyben, mint kellett volna. A sérelmeit sosem mondta ki, de egy ideje tudtam már, hogy megcsal. Letaglózott volna a hír? Nem igazán, mert a frigyünk jó ideje kihűlt és úgy éltünk egymás mellett, mint két barát. A sikertelen terhességek megviselték a kapcsolatunkat és már nem olyan volt, mint az eskünk kimondása után. Így belegondolva lehet ott rontottuk el, hogy mégis a házasságot választottuk. Tulajdonképpen nem sok minden változott meg azzal, hogy papírt írtunk alá, és ebből még egy házassági szerződés is lett. A kezdeményező fél én voltam, mert bármennyire is fűtsön a szerelem a racionális énemet sosem zártam el, és hagyatkoztam csak az érzelmekre. Az édesapám bíró és az előttem vezetett minta sem azt sulykolta belém éppen, hogy meggondolatlanul rohanjak bele egy társas viszonyba. A szüleim régóta éltek együtt és hivatalosan is egy párt alkottak, de mindketten ragaszkodtak a saját javaikhoz is, nekem meg ez volt a normális annak idején. A húgom volt az első a családban, aki felrúgta a szabályokat és a férjével közösen vásárolt meg egy farmot. A lényeg az, hogy valahol a tradicionális és a modern felfogás között egyensúlyoztam én. Idő kérdése volt, hogy a lezárás útjára lépjünk Lucas-szal, de még hagytam neki időt arra, hogy maga ismerje be a kudarcot. Nem szerette, ha az orra alá dörgöltem a problémákat és nekem már amúgy sem volt mit veszítenem, hiszen konkrétan magamban már kijelentettem, hogy nincs értelme a folytatásnak. Szerelmes volt-e a másikba? Talán még hezitált, hogy elengedjen-e, de jobb lett volna már a végére érni a procedúrának. Mindenesetre sok lett a szabadidőm munka után és egyre többször kötöttem ki a konyhában. Eleinte csak kedvtelésből sütöttem meg, aztán meg akadt esemény és az irodába is vittem be. Nem mondanám, hogy tehetséges lettem volna, de a munkatársaknak ízlett az eredmény és ha Lucas néhanapján hazaesett, akkor ő sem dorgált negatívan meg, ha egy kis süteményt tettem elé. Új perspektívát mutatott meg a sütés és sokszor méláztam azon, hogy mi lenne, ha elmennék egy tanfolyamra. A kezdők nem fognak kinevetni és végre nemcsak a négy falat nézném, hanem a változatosság kedvéért picit kimozdulnék a komfortzónámból. Az egyik social media platformon akadtam rá a hirdetésre, ami a közelben reklámozta egy újonnan induló tanfolyam részleteit. Megeshet, hogy merész voltam, de egyből rákattintottam és kitöltöttem a jelentkezést, aztán meg elutaltam a pénzt is rá.
A tanfolyam napján munka után egyből odasiettem metróval a helyszínre. Nem foglalkoztam a részletekkel, ezért sokakkal ellentétben nem is hoztam váltóruhát, de megnyugvásképpen a pultokon ott vártak a kikészített fehér kötények és a sapkák is. A fekete válltáskámat és a fekete szövetkabátomat felakasztva a kék kasmír pulcsim fölé vettem fel a kötényt és éppen megkötöttem a hátulját, amikor egy férfi lépett be a terembe és hangosan köszönt a résztvevőknek. Érdeklődve figyeltem őt és mikor a mellettem lévő helyre pakolt le, akkor kicsit el is mosolyodtam. A kikészített termoszra pedig egyenesen vidámnak tűntem, de mégsem mertem megszólítani első ízben. A többiek már klikkesedtek, én meg bután álldogáltam ott, ezért erőt vettem magamon.
- Szia Camilla vagyok…mit hoztál, teát? – pillantottam rá és a kezében lévő termoszra.






mind álarcot viselünk
Camilla Graham
Kutatás
ranggal rendelkezem
★ :
A cukrász tanfolyam kalandos rejtelmei 223dcd0cb464d9cce52f8fcc0f14d0b3d7cbec2f
A cukrász tanfolyam kalandos rejtelmei 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f35657838594a6c456c39515a6c513d3d2d3535343836303832312e313532313030663239336532306337373634323735323639323030382e676966
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
divorced
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
A cukrász tanfolyam kalandos rejtelmei Tumblr_o2ku3x93Ce1qap2x6o6_250
★ idézet ★ :
There are three things that grow more precious with age; old wood to burn, old books to read, and old friends to enjoy.
★ foglalkozás ★ :
herbalist, botanical expert
★ play by ★ :
Dianna Agron
★ szükségem van rád ★ :
A cukrász tanfolyam kalandos rejtelmei Tumblr_maz8ikOFcz1ro5rzfo1_500
★ hozzászólások száma ★ :
27
★ :
A cukrász tanfolyam kalandos rejtelmei 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f4349553741706c7545704b6733773d3d2d3530333032333236392e313535373730326465653230333239393832333137363839363634342e676966
TémanyitásRe: A cukrász tanfolyam kalandos rejtelmei
A cukrász tanfolyam kalandos rejtelmei EmptyPént. Május 26 2023, 23:29
A cukrász tanfolyam

Elsőnek a mellettem lévő nőt vettem szemre, majd miközben a teámmal foglalatoskodtam feltűnt, hogy az emberek csoportokba verődtek. Nem tudtam volna megmondani, hogy azért, mert ismerik egymást, vagy azért, mert nem ismerik egymást, de szerettek volna új ismeretségeket kötni, új kapcsolatokat kialakítani. Jól tették.
Miközben a pohárnyi adagot ittam, a hölgy mellettem megszólított.
-Szia. Nigel.-Mutatkoztam be neki külön, újra.-Igen, teát. Zöld teát. Elég hűvös idők járnak és bár kocsival voltam, azért így télen jót tesz. Kellemes, főleg, ha fűtetlen környezetben van az ember. Hidratál, felmelegít, segíti az emésztést, rengeteg antioxidánst tartalmaz. Sokan nem tudják, de nem csak Kínában és Indiában vannak teaültetvények, hanem Indonéziában és Japánban is. A zöld teát szeretem a legjobban, főleg, mivel ebben található a legtöbb polifenol. Védi a szívet, segít megelőzni a rákot, antibakteriális hatása van. Ez most egy Long Jing tea, de van otthon Mao Feng is. Egyenesen Kínából rendeltem egy nagykereskedésből, ahol Zhejiangból és Jiangsuból származó teákat lehet rendelni. Igaz, sokára jön meg, de legalább nem valami zsákba macskát vesz az ember és ha sokat rendel egyszerre, akkor nem is kell jó ideig rendelni. Kérsz te is? Szívesen adok, van itt a polcokon pohár.-Ajánlottam fel és ha kért, akkor levettem egy poharat és kitöltöttem neki egy adaggal.
-Elég jó kis iskolának írták le. Szeretek alkotni, azért jöttem ide. Mehettem volna leveseket főzni és oldalast sütni, de nem akartam, a cukrász munkáknak van művészisége. Amúgyis édesség kedvelő vagyok, de vigyáznom kell a testemre. Nem akarok elhízni. Mérték. A mérték a fontos. Már várom, hogy elkészítsem az első tortámat. Lehet olyan profi leszek, hogy a Chartres Székesegyházat fogom megformázni a tortából.-Mondtam mosolyogva, majd felkacagtam.-Áh, dehogy. Valószínűleg kigyullad a sütő a kezem alatt, aztán fizethetem meg a kárt.-Legyintettem.-De mindent meg lehet tanulni. Erre van az iskolák. Mindig érdemes tanulni, de én szeretek is. Jó érzés új dolgokat megtanulni, élmény volt eljutni a doktorátusig. Washingtonban végeztem az American University botanika szakán. Ja, amúgy kertészmérnökként dolgozom és lakberendezőként. Ha kell valami, majd hívj, olcsón és profin dolgozom. Ez itt a reklám helye.-Mosolyogtam a humoromon, hiszen valójában nem akartam rátukmálni magam.-Meg festő és szobrász is vagyok, régebben fodrász is akartam lenni. Nem vágok rosszul, de a nehezebb frizkók már nem sikerülnek, pedig igyekszem. De a nullással remekül dolgozom.-Viccelődtem.-Miről is volt szó amúgy?-Kérdeztem azért vissza.-Ja, már emlékszem, a tea. Igen. Teát hoztam. Sok félét iszok, de a feketét nem kedvelem túlzottan. Télen még iszom a csipkebogyó-hibiszkusz teát. Tudod, azt mondják az a legjobb tea az immunrendszernek. De vannak jobbak is. Na és te? Sűrűn iszol teát? Nem vagyok egy nagy kávés, inkább teát iszok többet. De napi egy-két kávé is lemegy, de tudod, vannak, akik nyakló nélkül döntik magukba. Együtt jártam egyszer egy nyomozó sráccal, itt dolgozott az NYPD gyilkossági osztályán. Az képzeld el, napi négy-öt kávét tuti megivott. Én annyi kávétól három napig pörögnék alvás nélkül. Nem tudom, hogy bírta. És aludt rendesen. Szerintem már immunis lett rá, mint az elmebetegek a nyugtatóra. Azóta már biztos koffein injekciót szúr.-Mutattam a mozdulatot nevetve.-Te is azért jöttél ide, hogy templomokat készíts a tortából? Tudsz sütni, vagy itt fogsz megtanulni?  
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: A cukrász tanfolyam kalandos rejtelmei
A cukrász tanfolyam kalandos rejtelmei Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
A cukrász tanfolyam kalandos rejtelmei
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: