New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 106 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 92 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 7:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Jackie Monroe
tollából
Ma 12:58 pm-kor
Jackie Monroe
tollából
Ma 12:51 pm-kor
Jackie Monroe
tollából
Ma 12:51 pm-kor
Jackie Monroe
tollából
Ma 12:49 pm-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 12:31 pm-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 11:43 am-kor
Benjamin Stanford
tollából
Ma 11:42 am-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 11:36 am-kor
Dr. Sylvanus Arvenson
tollából
Ma 11:26 am-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Damira Joyce
TémanyitásDamira Joyce
Damira Joyce EmptyCsüt. Dec. 14, 2023 7:45 am
Damira Joyce
A boldogság olyan, mint a homok. Minél nagyobb erővel szorítod ökölbe a kezedet, annál több pereg ki az ujjaid között

Karakter típusa
Saját
Teljes Név
Damira Joyce
Becenév
Mira
Születési hely
New York
Születési idõ
1998.július 20.
Kor
25
Lakhely
Queens
Szexuális beállítottság
heteroszexuális
Családi állapot
egyedülálló
Tanulmányok
Középiskola
Foglalkozás
jelbeszéd oktató, jeltolmács
Munkahely
Conrad; Siketek és Nagyothallók Intézete
Hobbi
-

Csoportom:
Munkások

Jellem
A csend a legtisztább és egyben legmagányosabb dolog a világon.Tudom, mert tapasztaltam, ahogyan tapasztalom a hangok világát is. Kicsit itt is vagyok, kicsit ott is.
Bár azt mondják a világ elfogadó, és az emberek többségét nem érdekli a bőrszíned, mindez szépen hangzik addig a pillanatig amíg nem kell felvállalni téged mások előtt. Én pedig ilyen szempontból megint itt is vagyok meg ott is.
Az édesanyám illegális bevándorló volt, akit akaratán kívül hurcoltak át Bolíviából. Azt mondták neki, hogy Amerikában majd kap munkát, és küldhet pénzt haza a családjának. Hát belement, pedig fogalma sem volt róla mire vállalkozik. Mire az ideért, már terhes volt az egyik amerikaitól, akik a hamis papírokat és zöld kártyákat intézték neki. Mindössze tizenhat éves volt.
Pontosan nem tudom mi történt, csak azt, hogy egy árvaházba kerültem, és mivel amerikai földön születtem, automatikusan megkaptam az állampolgárságot. Az anyám belehalt a szülésbe, apámat pedig soha nem ismertem.
Hat hónaposan egy betegség következtében megsüketültem a bal fülemre. Csak a jobbal hallok rendesen. Tíz évesen már tudtam szájról is olvasni, és a jelbeszéd alapjait is elsajátítottam, amelyet hivatásomul választva immáron két éve oktatok is.
Soha nem fogadtak örökbe, és huszonegy évesen pár ezer dollárral a zsebemben egyedül vágtam neki a világnak.
Van egy kis bérleményem, ami nem túl nagy, de a célnak megfelel. Van egy fekete, félvak cicám Othello, és vannak céljaim, van bennem erő és van bennem tartás.
Még akkor is, ha a szerelem csak ideig-óráig talált rám, soha nem akartak felvállalni. Egy félvér lányt az elitebb fehér körökben? Barátom sem sok van, némelyikük még mindig bizalmatlanul tekint rám: egy árva, lelenc, félsüket, félig latin lány nem éppen a legjobb belépő bárhova.
Egyedül Mrs. Conrad az, aki életemben talán először szavazott nekem azzal bizalmat, hogy munkát adott az intézetében. Itt dolgozom két éve, és próbálok bizonyítani. A világnak, az embereknek, mindenkinek. Ne ítéljetek el, hiszen nem ismertek!

Avataron:
Lindsey Morgan

Múlt
Lebben a függöny. A langyos nyári szél megcsiklandozza a tarkómon a hajszálakat. A nappali hőség alábbhagyott, és a levegőben érezni lehet a virágba boruló olajfák nehéz, szédítő illatát. Az asztalon előttem papírok hevernek, az intézet folyosójáról halk duruzsolás hallatszik be. Az órámra pillantok. Öt perc múlva fél négy. Már itt kellene lennie. Soha nem szokott késni.Léptek koppannak, két női cipő ver egymással ritmust, ahogyan közelednek. Csak félig hallom, mert a bal oldalon tompa csendesség honol. A jobb oldalról a világ kinyílik. Az ajtó huzatot gerjeszt, amikor kinyitják, és a két nő megáll az ajtóban, én pedig feléjük pillantok. Egy mosollyal üdvözlöm mindkettejüket, de viszonzást nem kapok. Nem veszem a szívemre, az emberek többsége sosem szokta viszonozni. Ha mégis, akkor meglepődöm. A mai napig meglepődöm.
- Damira, a kórházból telefonáltak. Mr Markson volt az. A fiát baleset érte, le kellett mondania a találkozótokat. És valószínű egy jó időre az összes órát.
Grant Markson, ez a fiatal, kellemes modorú harminc éves férfi, akit az apja hosszú évek óta tartó rábeszélés után tudott elküldeni erre az oktatásra. Hat éve egy betegség következtében veszítette el részlegesen, majd teljesen a hallását. A korábbi aranyifjú bezárkózott, és nem volt hajlandó senkivel sem találkozni. Úgy gondolta, hogy az élete onnantól fabatkát sem ér. Pszichológusok egész sora, orvosok próbáltak segíteni rajta, de hasztalan. Aztán egyszer megtört a jég. Három hónapja tanítottam a jelbeszédre.És nem csupán arra. Hanem arra, hogyan fogadja el magát ezzel az új élettel, hogyan találja meg benne az örömöt, hogyan legyen képes ebben a csendben rálelni a saját hangjára, hogyan figyelje az embereket.

“A hangok színesek és illatosak.” -mondtam neki - “A nyári délutánok hangja eper illatú lágy vörös. A téli esték kobaltkékek és elhalt fahasábok illata száll a levegőben, az ősznek fahéj illata van és mohazöld. Ha a világot megtanulod így látni, akkor megleled benne a boldogságod új forrását.”

Tudnia kellett, hogy nincs egyedül, hogy mások is küzdelmet folytatnak ezzel, és azoknak a legnehezebb, akik már ismerik milyen úgy élni, hogy az embert körülveszik a hangok. Milyen ismerni, és aztán elveszíteni. Vagy milyen úgy élni, hogy kicsit itt is van az ember, meg kicsit a másik oldalon is.
- Ha szeretnéd, meglátogathatod. De ne maradj sokáig!
Igen, szerettem volna. Szerettem volna tudni, hogy mi van vele, ott lenni mellette és megfogni a kezét, hogy tudja semmi baj.Noha tisztában voltam vele, hogy én pusztán egy tanár vagyok, nem családtag és minden bizonnyal én vagyok az utolsó akit szívesen látnának, ettől még látni akartam őt.
Késő este volt már, mire eljutottam a kórházba, és tíz perces várakozás után engedtek be hozzá. Azt mondták a zebránál nem figyelt eléggé, és a közeledő autót sem hallhatta, aki meg őt nem vette észre. Rengeteg csontja eltörött, megsérült a bordája, és számos zúzódása is volt. Ott feküdt a kórházi ágyon, abban a halványkék kórházi köntösben, ugyanolyan színű kórházi ágynemű között, és a gépek csipogása valahogyan olyan lehetetlenül távolinak tetszett. Kizártam közülünk, és a bal fülemet fordítottam arra. A csendben akartam vele lenni, az ő csendjében. A szemét alig tudta kinyitni, de hálásan pillantott rám. A nevemet mondta, ajkai óvatosan és nagyon lassan formálták: “Mira”. Bólintottam és elmosolyodtam, majd leültem az ágya szélére, és a kezemmel lassan formáltam neki a szavakat.
~Semmi baj nem lesz. Meg fogsz gyógyulni, ne aggódj!~
Csak bólintott, a keze begipszelve hevert mellette. Nem mondott semmit, de ahogyan rám nézett én tudtam, hogy hiányoztam neki. Tudtam még mást is...ahogyan azt is, hogy bármi is történt a három hónap alatt úgy kell neki véget vetni, hogy tulajdonképp nem is történt semmi.
Huzat zuhant be a szobába, és megtörte a kettőnk közé telepedett varázslatot. Egy szőke, magas, karcsú, jégkék szemű fiatal nő lépett be a szobába. Kezében egy csokor margarétát szorongatott és meglepődve pillantott rám, ahogyan ott ültem az ágy szélén. A tekintetében pontosan azt a lenéző megvetést láttam, amit mindenkiében, aki az első pillanatban elítél.
- Maga ki?- szegezte nekem a kérdést, miközben az ágyhoz lépett és lenézett a betegre.
- Damira vagyok a jelbeszéd tanára. És ön?
- Én Jessica vagyok. A menyasszonya.
Életemben először teljesen süket akartam lenni. Nem hallani amit mondott, azt az egy szót. Nem látni Grant fejét, ahogyan kerülve a pillantásom elfordul. Elfordul, hogy még csak véletlenül se halljon semmit...kizárt minket.
Ez volt az amit ma délután el akart mondani, csak már nem jutott rá lehetősége. De mégis mi a csudát gondoltam? Egy jó nevű fehér család, ahol lenne bármilyen minőségben helyem?
Az olajfák nehéz illata beszökött a nyitott ablakon, és a szédülésem arra fogva kitántorogtam a kórteremből.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Damira Joyce
Damira Joyce EmptySzomb. Dec. 16, 2023 10:49 pm
Gratulálunk, elfogadva!
Livin' in New York új lakosa

Kedves Damira!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Milyen megnyugtató tud lenni néha a csend, igaz? Máskor pedig mennyire azt kívánjuk, hogy valami zavarja fel, törje meg azt az idegtépő semmivé válást, azt a lélektépő hangtalanságot és megállást, amit a csend tud okozni. Úgy érzem Grant volt hosszú idő óta az az ember, aki megpendített egy húrt benned és megtörte ezzel a csendet. De még az ő kevessége sem volt elég ahhoz, hogy igazi zenévé váljon mindez a szívedben és kiteljesedjen a kapcsolatotok. Mert néha sokkal jobban fáj kimondani az igazságot, mint amennyire félünk attól, hogy kibukik a dolog és mindenki rájön. Nem volt nehéz élted már születésedtől kezdve, de hős módjára birkóztál meg a mindennapok nehézségeivel és kezdtél egy olyan életet, ami sokkal szabadabb az eddigieknél, de kicsit sem magányosabb. Bárcsak mindenki inkább embertársaként tekintene azokra az emberekre, akikkel összehozza az élet és nem mindig azt keresné mindenki, hogy hol köthet bele másokba. Ha megtanulnánk felemelni egymást és inkább segítség lenni, mintsem a fájdalmak okozója, egészen máshol tartanánk már, mint emberiség. Te mégis egy kis jót csempészel ezen gondolatok közé és a magad szelíd kedvességével és tudatosságával próbálod kihozni a legjobbat mindabból, ami megadatott, ez pedig nem más, mint dicsérendő. Damira Joyce 2624752903
Színt hamarosan kapsz valamelyik admintól, én pedig addig is szeretnék még egyszer gratulálni az elfogadásodhoz!

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!




livin' in new york



You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Damira Joyce Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Damira Joyce Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Damira Joyce 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Damira Joyce 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
946
★ :
Damira Joyce 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
 
Damira Joyce
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Damira Joyce
» A special meeting before Christmas// Damla&Damira
» Alaska Joyce
» Connie&&Joyce
» Joyce & Lola

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: