New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 66 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 63 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kalilah Evans
tollából
Tegnap 23:43-kor
Richard Sullivan
tollából
Tegnap 22:37-kor
Shelley Lane
tollából
Tegnap 22:02-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:51-kor
Marcello Serra
tollából
Tegnap 21:40-kor
Alfonso Deluca
tollából
Tegnap 21:09-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Tegnap 20:32-kor
Maxim Wood
tollából
Tegnap 19:26-kor
Deborah Winchester
tollából
Tegnap 19:00-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta
TémanyitásPetra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta
Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta EmptySzer. Dec. 13 2023, 22:19

Petra & Blanche


Szókimondó szövegezés


A bőrönd lassan telt meg ruhákkal, igaz már vagy hat órája pakoltam és cserélgettem mit akarok vinni magammal.Mindegy volt hova, csak el ebből a kibaszott, szmoggal telített városból, amely ezen a nyáron olyan volt akár egy forró katlan a pokol legmélyebb bugyrából.Benton egy hete jelentett be, hogy a nyugati partra megy üzleti útra és legalább egy hétig nem jön haza. Most hullassak érte könnyeket? Mondjam mennyire fog hiányozni, hogy mennyire rossz lesz nélküle? Lófaszt! Inkább úgy döntöttem, hogy én is engedélyezek magamnak némi szabadságot és pár napra elutazom nélküle. Még nem tudom hova. Talán Miami, vagy valami olyan hely, ahol legalább vannak színek, és fények, és éjjel is nyitott ajtónál lehet kortyolni a Bloody Mary-t, ahol nem kell azon gondolkodnom mit vegyek fel, mert pár órán belül úgyis leszaggatja rólam valami tüzes latino, vagy egy fogpaszta mosolyú jenki.Levegőre vágytam, kimozdulni ebből a minden szempontból vibráló, de végletekig unalmas városból. New York, bár megvolt a maga varázsa, az éjjeli élet megannyi mocska és vonzó bűne, valahogy sosem tudott igazán megnyerni magának. Ha nem megyek hozzá Benton Rosewood-hoz, akkor valószínű máshol kötöttem volna ki. De a pénz és a vagyon sokkal erősebb láncon tartott, semmint az, hogy magam mögött hagyjam ezt a metropoliszt.
Benton az ajtóban állt, a kezét hanyag eleganciával süllyesztette szilvakék nadrágjának a zsebébe, és engem figyelt. Mikor megfordultam a szívbajt hozta rám.
- Készülsz valahova?
- Nem. Csak elcsomagolom a ruháimat hobbiból. Perszehogy készülök, minek tűnik?
- És hova?
- Még nem tudom.
Felvonta az egyik szemöldökét és a szája vigyorra húzódott. Hümmentett egyet, én meg a falat kapartam. Valami reakciót vártam volna. Olyan rendeset, olyan férfiasan számonkérőt, de helyette csak ezeket a kurva, semmitmondó hümmögéseket kaptam, amiből nem tudtam eldönteni, hogy mit is gondol mögötte.Hirtelen abbahagytam a pakolást, és felé fordultam. Nem vagyok hülye azért teljesen. Tudom miért hümmög, miért kérdezi, hogy készülök e valahova.
- Letiltottad a fekete Amexemet. Elmondanád miért?
- A múlt hónapban lazán elszórtál háromszázezer dollárt teljesen feleslegesen. Nem tiltottam le a kártyát, csak csökkentettem a limitet.Megfeleztem.Szóval mértékkel de tudsz költeni.
Fortyantam egyet, és mérgesen morrantam is hozzá, a kezemben lévő ruhát pedig egy ideges mozdulattal vágtam bele a bőröndbe.
- Meg a faszomat! Nem feleslegesen költöttem el, hanem a lakásunkra költöttem. Szemben anyád csodás kiadásaival. Mit is vett magának az elmúlt hónapban? Óóóóó igen, egy hárommilliós szobrot, ami úgy néz ki mint két viaskodó királykobra, akik két perce faltak fel két megtermett rinocéroszt.Ízléstelen. Na az pénzkidobás.
- Az egy tizenharmadik századi eredeti kínai agyagszobor.
- Óóóó igen? Akkor is kurvaronda! És mire jó? Ott áll az előtérben és halálra rémíti a látogatókat.
- Anyám megdolgozott a pénzért.
- Nem édesem! Az apád dolgozott meg a pénzért. Anyád csak annyiban dolgozott meg, hogy szétrakta a lábát neki, és szült két gyereket. Az előbbit én is megtettem neked, az utóbbival még adósod vagyok.
- Blanche, ne feszítsd a húrt!
- Menj a picsába!
A veszekedéseink hasonlóak voltak az utóbbi időben, és azt hiszem ha nem történik változás akkor rövid időn belül beadom a válást. Igaz ezt gondoltam már tavaly is, meg előtte is. Tulajdonképpen azóta így vagyok, mióta csak hozzámentem. Ér nekem ez az egész ennyit? És mindig odajutok, hogy még mindig erősebb a pénz és a luxus, amelyben részem van általa, hát maradok. De azt is tudom, hogy ha a pénzcsapokat elzárja akkor gyakorlatilag megszűnik az utolsó bilincs is ami még hozzáláncol.
Másnap Benton elutazott. Egy nappal hamarabb mint ahogy tervezte és a hűtőn hagyott nekem egy üzenetet azzal, hogy visszaállította a kártyalimitet és reméli jól fogom érezni magam az elkövetkezendő egy hétben. Próbáltam rájönni, hogy mi volt az amivel betaláltam nála és ami miatt meggondolta magát, de azt hiszem egyszerűen csak belefáradt abba, hogy velem hadakozzon. Ami azt illeti én is, hogy vele.Nincs kedvem magyarázkodni, nincs kedvem megindokolni mit miért csinálok. A felesége vagyok bassza meg!
Az előszobában, a komódon néhány prospektus és szórólap hevert, meg egy képeslap, amit nem tudom miért őrizgettem olyan nagyon. Mike bácsikám küldte Atlantából. Még a régimódi emberek sorát gyarapította azzal, hogy az utazásai során feladott egy klasszikus lapot onnan ahol éppen járt. A pillanat tört része alatt döntöttem, és úgy hittem a sors egy jelet küldött nekem arra nézve, hogy hova is kellene mennem.
Persze eredetileg más terveim voltak, de alapvetően is improvizatív tipus vagyok, elég hamar és elég sarkosan vagyok képes bármit is változtatni az élet bármilyen területén.Kiszámíthatatlan, hirtelen és elég merész módon hangulatember….akik ismernek, tudják, hogy nálam sosem lehet biztosra menni. Nincsenek gátlásaim, és ami azt illeti nem is vágyom arra, hogy legyenek. Életem első húsz évét a családom, a szüleim határozták meg. Az elkövetkezendőekről én akarok dönteni, csak én. Persze nem kalkuláltam bele azt, hogy egy kibaszott gold digger módjára adom fel a szabadságom, de hát minden háborúban vannak áldozatok….az én harcom pedig az ellen szól, hogy bármit is nélkülöznöm kelljen.
Azonban az utóbbi időben volt valami amit igenis nélkülöztem, és kezdett egy kicsit frusztráló lenni. Mostanság sem időm, sem energiám nem volt arra, hogy hódoljak második nagy szenvedélyemnek a szerencsejáték után: a fasziknak.Nem tudok hűséges lenni, nem vagyok képes rá. Nekem kell, hogy mindig legyen valaki mellettem, aki más, aki új, aki friss élményeket hoz. Mindig más. Rövid időre, épp csak annyira, hogy az élvezetes része megmaradjon. Mint a mohó falánk ember, aki a legfinomabb részeket csipegeti le a csontról, amit aztán üresen odébb dob.Nem kell, hogy a lelkem simogassák….csak az kell, hogy illúziót teremtsenek, istennőnek tekintsenek, hazudjanak édes szerelmet, aztán hagyjanak magamra. A test éhsége csillapodjon a lélek elzártsága által. Atlanta lesz az aki ezt megadja nekem, döntöttem hát el, és belevetettem magam a város hirtelen felfedezésébe.
A hotelben nem sok időt töltöttem. Épp csak annyit, hogy a csupamosoly, hosszú szempillás recepcióslánytól megtudtam azokat a helyeket ahova érdemes elmenni, ha az ember lánya ismerkedni szeretne és nem feltétlen hosszútávú kapcsolatot keres. A szobaszervízes kerek seggű fiú egy isteni vacsorát tolt fel nekem a szobába pár órával később. Majd újabb két óra múlva már taxit rendeltem, és elvitettem magam az első címre, amely a telefonom jegyzettömbjében virított: Lila Róka. A neve alapján valami első osztályú buzibárnak gondoltam volna, de  a recepciós lány esküdött nevetve, hogy rosszul gondolom, és éppen ellenkezőleg. A Lila Róka az a hely, ahol biztosan megtalálom majd azt amit….vagy akit keresek.
Hogy mindez mennyire lesz majd igaz, voltak kétségeim, ám az mindenképp a lány számlájára írható, hogy valakit valóban találtam ott, még ha nem is azt akit kerestem eredetileg. Hiszek abban, hogy bizonyos emberek azért csámpáznak be a látómezőnkbe, és azért hívják fel magukra öntudatlan a figyelmet, mert egész egyszerűen kikerülhetetlenek a számunkra.
Nem sokkal érkeztem után a fenti eszmefuttatás bizony értelmet is nyert.Eredetileg, úgy negyed óra elteltével igen intenzív szemkontaktust létesítettem egy olyan tekintetű fickóval, aki gyakorlatilag hatszor körbeszambázta a teljes testemet a pillantásával. Pofátlanul lezser, és jól időzített mosolya volt, meg olyan ajkai, amelyek közül félrészegen élmény lenne kikortyolni a Sapphire-t.Megemeltük egymás felé a poharunkat és úgy ittunk belőle, én meg azon gondolkodtam, hogyan hozzam még jobban tudomására, hogy szívesen beszédbe elegyednék vele.Éppen eljutottam erre a pontra, amikor a delejező tekintetű, meg közém becsámpázott valaki a pultnál. Egy apró termetű nő volt, váll alá lógó hirtelen barna fürtökkel, amelyeknek szürreális színt adott a neon lilás megvilágítása.Valamit rendelt a pultnál, én meg kissé kihajoltam oldalra, de már nem láttam a fickót.
- A picsába!- sziszegve szűrtem dühösen a fogaim között, amikor is a lány éppen megkapta az italát, kissé hangosabban odavetettem neki.
- Jössz nekem egy itallal kislány! Mielőtt belesétáltál a képbe, éppen….- most mit magyarázzak? Ha hátrafordult a megszólításra, akkor csak legyintettem.
- Mindegy. Jössz egy itallal és kész.- intettem a pultosnak, és kézjelekkel mutogattam először a lány italára, majd a mutatóujjammal egy kört rajzoltam a levegőbe
- Írd az ő számlájához!- majd a kis nőcskét mértem végig. Takaros kis külső, óriási nagy reflektor szemek, és hetyke, büszke tartás.A pulton lévő mogyoróstálat kettőnk közé löktem és biccentettem a fejemmel, hogy lám milyen kurva rendes vagyok.
- Az ingyen mogyira a vendégem vagy. Netán sietsz?- ha már elbaszott nekem egy potenciális numerát, legalább markoljon bele abba az istenverte tálba.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta
Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta EmptySzer. Jan. 03 2024, 17:52

blanche&petra

Blurring and stirring the truth and the lies
so I don't know what's real and what's not

Sosem kérdőjeleztem meg magamban, hogy miért pont Atlanta hozta el bennem a nyugalomért érzett késztetést. Nem kevés pénzzel és egy fullasztó üldözési mániával hagytam magam mögött Jacket és lapultam meg amíg a lebukás veszélye némileg alábbhagy. Eközben nem is egyszer vettem végig magamban a kivitelezésemet és kerestem a kétes pontokat, azonban nem leltem őket. Azokat kutattam amik a vesztemet jelentenék, ha Jack rájön ki is vagyok valójában, ahhoz viszont túl nagy szégyen uralkodott el rajta, hogy a hatóságokat is bevonja, önmagában pedig nem annyira rátermett ami rávenné őt a felkutatásomban. Mégis miért tenné ennyire közszemlére a büszkesége földbe tiprását? Miért akarná alig-alig a talajnál magasabbra kúszó hírnevét – ahogyan azt ő emlegette – már az elején aláásni? Senki sem akarja elfogadni, ha sarokba szorítják és kisemmizik. Jack miért lenne egy közülük? Nem is volt. A napok teltek, a csend jót jelentett és a korábbi aggodalmam melyet az első nagyobb átverésem hagyott hátra nekem mostanra csak mámorító adrenalinná alakult át. Az agyam zsongott, szinte már függőjévé vált akárhányszor átpörgettem magamban a Jack mellett töltött időszakot. Tudtam jól, hogy ez itt..ez a köztes időszak Atlantában nem a vég, hanem valami kezdete. Valami olyasmi amire már egészen gyermekkorom óta készítettek fel, még ha akkor nem is értettem igazán a jelentőségét. És amíg Shawn után felemésztő bűntudattal néztem szembe, mely talán még mostanra sem hunyt ki igazán, addig most csak az elégedettséget éreztem Jack után. Ez utóbbi pedig olyan amiért ismételten kockáztatnék.  
Korábbi szőke hajamat most már a barna és vörös árnyalatok fedik el. Leginkább az utóbbi dominál és a tükör előtt állva jó hatást gyakorol rám a változás. Jeanne Hollis és a Montrealba töltött életem a tűz martalékává válik, én pedig végigsimítok új személyazonosságom tökéletesen megalkotott iratain. Holly Walsh. Átmeneti lakásom egyetlen elfoglalójaként lehetőségem nyílik addig ismételgetni a nevemet amíg az végül természetességgel nem gördül le ajkaimról. Jeanne vadóc stílusát elhagytam és megvallva nem is fog egyetlen szakadt, kirívó darab sem hiányozni, sem az hogy modellt álljak egy amatőr fotós kedvéért. Gyűlöltem azokat a képeket és lelépésem előtti éjszakán első dolgom volt letörölni egytől egyig őket, hogy még nyomát sem hagyjam létezésemnek. Nem mintha annyira arra törekedtünk volna együtt töltött időnk alatt, hogy felvállaljuk a másikat. Jack az elkészült képeket művésziként írta le és mások a pénze miatt egyetértően bólogattak is erre, bennem azonban semmit sem mozgatott meg. Talán velem volt a baj, talán vele. Nem is érdekel annyira, hogy visszamenjek megkérdezni, hisz ha jól játszottam ki a kártyáimat akkor a jövőben közöm sem lesz hozzá.  
Holly a korábbi énemmel ellentétben a hétköznapibb összeállítások híve melyeket itt-ott meghint az elegancia, a végeredmény pedig önmagában az amit a képzeletem már előre megalkotott. Most már csak rá kell jönnöm a hogyan tovább következő résztvevőire. Természetesen csak azután hogy megünnepeltem első sikeres átverésemet, most hogy végleg eltűnt belőlem az elkapásom miatti bizonytalanságom.
A kinézett helyszín már zsúfoltig tele volt amikor átlépem annak küszöbét. Átverekedem magamat az emberek között kialakult szűk folyosón, közben pedig fel is mérem a körülöttem lévőket. Többen partnerrel élvezik a zenét, de akadnak olyanok is akik csak arra hajtanak, hogy valakit tánc közben szedjenek fel. Nem vágyok egy újabb komolytalan fickóra, mint amilyen Jack volt, még ha velük a legkönnyebb. Más se számít nekik csakhogy valakit hazacipeljenek, én meg felesleges időhúzásnak érzem, hogy kiderítsem ezek után milyen anyagi státusszal is rendelkeznek. Másnapra úgysem kér egyikünk sem a másikból.  
Pár idősebb fazon is feltűnik a látóterembe, de amíg konkrétan nem tudom bekategorizálni mire is vágyom addig szimplán csak egy italra van szükségem. Azt könnyebb lesz kiválasztani, mint a következő balekot.
Alig érem el a pultot és adom le a rendelésemet amikor a következő kapkodósra sikerült mozzanatommal nekiütközök valakinek. És ugyan a zene fülsüketítően tombol körülöttünk azért sikerül kivenni az ajkai mozgásából, hogy az italról van szó..meg arról, hogy tartoznék neki? Miért is? Abból ítélve milyen kétségbeesetten nyújtogatja a nyakát, hogy a tömeget jobban fel tudja mérni azt mondanám keresztülhúztam a számításait. Ó szegény lelkem!
- Milyen nagylelkű. – célzok itt az elém tolt mogyorós tálra, ami a másik oldalamon is hasonlóképpen fellelhető és alighanem csak nyújtózkodnom kellene érte, ha megkívánnám a nassolnivalót. Ezt leszámítva a gesztus szinte már törődő, még ha arckifejezését nézve szíve szerint bele is fojtana a mogyorós tálba, ha tehetné. – Ha sietős lenne a dolgom, akkor se tudnék erre nemet mondani. – mutatóujjammal a tálra bökök és egy szem mogyorót ki is halászok onnan. Eközben az italom mellé egy hasonló társat kapok, ezt pedig az izgága idegen elé tolom át, aki még mindig úgy pásztázza az embereket mintha a pasas már nem éppen más figyelmét igyekezné felkelteni. Ilyen ez. Ha egyik elúszik, egy forduló után jön helyette másik.  
- Ennyire jó parti volt? – kérdezek rá azért, mert abból amit eddig láttam én a felhozatalt vegyesnek mondanám. De nem kizárt, hogy csak én vagyok ennyire válogatós és más szerencsésebben éli meg az ittlétet. – Csak távolból szemezés volt vagy közelebbről is ismerkedtek? – folytatom tovább érdeklődésemet. – Ne is bánd. Legalább még ketten ott a pult vége felé alig várják, hogy megkörnyékezzenek téged. – hívom fel erre figyelmét.
- De ha adsz személyleírást, felkutathatjuk őt. Ha már én vagyok a hibás életed szerelme elvesztésében. – egy mosollyal emelem ajkaimhoz a poharamat és teszek egy fordulatot a székemen. Nem kellene elfelejtenem valójában miért is vagyok itt én is.  




mind álarcot viselünk
Petra Hansen
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta 250171bac1398d4ff7f4cc80399d5359
Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta Tumblr_inline_pne9xo7vgY1t8d1vp_1280
★ kor ★ :
35
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta Tumblr_inline_psv6obZdSy1wv1b20_250
★ idézet ★ :
For me, guilt is one of the few lanterns that still light my way
★ play by ★ :
Crystal Reed
★ hozzászólások száma ★ :
29
TémanyitásRe: Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta
Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta EmptyKedd Jan. 09 2024, 22:41

Petra & Blanche


Szókimondó szövegezés


Alapvetően nem vagyok egy barátkozós fajta. Nem azért mert ne lenne bennem rá igény, hanem egész egyszerűen azért, mert nem nagyon tudom megtalálni senkivel azt a fajta összhangot, ami egy efféle kapcsolathoz szükséges.A férfiak többségével rendszerint vagy össze akarok keveredni, vagy lehetőség szerint távolabb akarom őket tudni annál amennyit ez a földgolyó elbír. Ez a két tipus létezik. A nők meg egész egyszerűen csak kiborítanak. Vagy túlságosan emancipuncik, vagy lőni való bolondok, naívák, ostobák, kétbitesek. Ha valaki a kettő között van, azok meg valahogy engem kerülnek el. Hogy engem milyennek látnak mások, ezen sosem gondolkodtam el igazán. Vagy ha mégis, akkor egyszerűbb volt egy ilyen helyzetből továbblépni.Mások véleménye rólam többnyire hidegen hagyott. Kivéve persze ha a paciensem volt. Aki fizet, az tulajdonképpen azt gondol rólam amit akar, csak hangosan ne tegye szóvá.
Tudok arról, hogy az anyósom környezetében megy rólam a susmus, a férjem barátai között meg a pletyka a viselt dolgaimról. De igazság szerint….ki nem szarja le?Az anyám időnként eljátszik egy kiadós ideg-összeroppanást, azzal kapcsolatosan, hogy mennyire kifordulok önmagamból, és hol van az a bűbájos kislány, akiből ők egy okos és intelligens nőt neveltek? Nos az igazság az, hogy sosem voltam bűbájos…az egy szerep volt, amit rám kényszerítettek, és amíg igazából a saját öntudatomra nem ébredtem a tízes éveim elején, addig még majdhogynem el is hittem.Mit várok egy olyan családban, ahol a szülők még csak meg sem ölelik egymást nemhogy nyilvánosan, de úgy alapvetően otthon sem? Igazából sosem tudtam eldönteni, hogy létezik közöttük érzelem azon kívül, hogy anyám remekül eltalálja a marhabélszínt és a vörösbabot, amitől apám egész egyszerűen elolvad, vagy náluk kimerül a kulinaritásban ez is?Gyerekként kaptam figyelmet, talán túl sokat is. Anyám talán így próbálta kiélni azt a frusztrációját, amit az örökös sóvárgás okozott benne, hogy a házasságuk tulajdonképpen egymerő érzelmi kudarc. Nem mintha én többet tudnék felmutatni. Csak nekem volt elég bátorságom és merészségem, hogy ezen változtassak. Anyám meg egész egyszerűen belekényelmesedett. Jobb a békesség alapon. Persze nem állítom, hogy nálam a pénz nem hozza meg a békét….ó dehogynem! Csak éppen jól tudom, hogy ez nem tartós. A vagyonra épülő házasság olyan, mint egy remegő kezű bűvész által épített kártyavár: egy rossz rezzenés, és dől. Én úgy érzem ez a rezzenés már a sokadik. Benton és az örökös üzleti utak….meg persze az anyja…mintha már a hálószobában is ott lenne a szelleme, amitől egész egyszerűen hánynom kell. Egy meglett férfi, tetemes vagyonnal a háta mögött, még mindig anyuci partedlijét hordja.Házasságunk évei alatt számtalan kísérletet tettem arra nézve, hogy a közöttük lévő, még mindig láthatatlanul ott lifegő köldökzsinórt elvágjam, de eljutottam oda, hogy ha ez még sikerül is valami csoda folytán már egész egyszerűen…”faszomkivan-nemérdekel”.
Kudarcos házasságunk minden pillanatát, már ami még jutott belőle, ugyanis a napjai meg vannak számlálva érzem….arra igyekszem kihasználni, hogy a közös számláról úgy szórjam a pénzt, akár szilveszter éjjel a duhaj társaság a konfettit.Mert megérdemlem, mert ebben a kapcsolatban én voltam aki mindent feláldozott egy olyan fasziért aki azt sem érdemelte meg, hogy egyáltalán megpróbáljam szeretni. Legalább feleannyira ahogyan ő szeretett engem.Szeretek az önsajnálat posványában szenvedni, és erről a kifacsart örömről nem óhajtok lemondani.
Mostanság kevés időt töltünk a közös hálószobában, és időnként nevetséges mennyire az anyámék házassága köszön vissza egy-egy alkalomból amit ott töltünk. Rutin, megszokás, unalom, sivárság.Tényleg ezt akarom csinálni még egész hátralévő életemben? Tényleg ennek a faszinak akarok egyszer majd gyereket szülni, családot alapítani, vagy úgy egyáltalán olyan jövőn gondolkodni, amelyben minden az egymásrautaltságról szól? Nem, azt hiszem nem ezt akarom. Csak éppen nem lépek még. Nem a lustaság, vagy éppen a pénzhez való állandó és megingathatatlan kötődés teszi ezt velem. Illetve részben. Sokkal inkább a kényelem, amely azzal jár, hogy Mrs Rosewood-ként tulajdonképpen elég csak megrebbentenem a szempilláimat, és mindenki a tenyeremből eszik.Hogy ezt valaki más farvizén evezve értem el….na az pont nem érdekel.
Szeretném azt mondani, hogy az efféle kiruccanások szórakoztatóak, de csak részben. Nem állítom, hogy nem élvezem azokat a helyes mosolyú, követelőző érintésű, csókszomjúságban ziháló faszikat, akik eszement erővel tudnak a franciaágy orgonaillatú selyemtakarói közé csapni, mint egy kibaszott húsdarabot….de az igazság az, hogy mindez csak addig elég, amíg elmúlik az a pár óra. Az a néhány együtt töltött kellemes idő, hogy aztán vissza se nézzek, csak csendesen osonjak ki a szobából, én először, kezemben a cipőmet szorongatva, a hajnali szobalányra bárgyún mosolyogva.Több kellene, többre vágyom, csak éppen rohadtul nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Leginkább azt nem tudom hogyan zárjam le ezt a sehova nem vezető, leginkább egyre idegőrlőbb házasságot. Benton mostanság elég sűrűn húzza be a satut a hitelkártyákat illetően, ez pedig pont elég ahhoz, hogy gondolkodóba essem: ha már a pénz sincs jelen ebben a kurvára lapos házasságban, akkor egyáltalán minek maradjak benne?Ha megszűnik a kohézió, darabjaira hullik, én pedig meg sem moccanok majd azért, hogy akár egyetlen szilánkot is megmenteni próbáljak belőle.
A Lila Róka féle helyek tökéletes vadászterületnek bizonyulnak arra a néhány órára, amíg valakit összevakarok magamnak. De mivel elég válogatós vagyok, és alapvetően is hangulatember, leginkább pedig az ösztönök és a vágyak erőteljesen motiválni vagy éppen ellentétes hatást kiváltani képesek, ez nem mindig egyszerű feladat. Az alkohollal nem a gátlásokat oldom, mert nekem olyan nincs, sokkal inkább azért fogyasztom, amiért mondjuk dohányzom: szerintem kibaszott laza és leginkább figyelemfelkeltő. Rosemary szerint gyanús az az ember, akinek a kezében egy bárban nincs egy félig kiürült pohár. A férfiak esetében az vagy impotens, vagy nincs pénze fizetni a saját fogyasztását. Rosemary roppant bölcs, és szellemes volt, nem mellesleg gyönyörű és művelt. Egyik hibája, hogy túlságosan szerette a faszt, a másik, hogy mindezért sokszor és gondolkodás nélkül vetette oda a szabadságát. A pénz és a vagyon volt az istene, és anyám szerint ez lett a veszte. Szerintem nem, de ebben a kérdésben soha, egyetlen pillanatra sem értettünk egyet.Anyám számára a húga volt a megtestesült erkölcstelenség, szerintem inkább olyan valaki volt, aki ő mindig is szeretett volna lenni, ha szorult volna belé elég kurázsi és merészség.Rosemary-be szorult, ahogy belém is. Anyám szerint úgy végzem majd mint ő….csak remélni merem, hogy ezt inkább csak hirtelen felindulásból mondja nekem és nem gondolja teljesen komolyan.A nénikémet ugyanis kinyírták.
A bár felhozatala a szokásos, és kifejezetten áldom az eszem, hogy nem februárban jöttem, mint legutóbb amikor New Orleansban a Mardi Gras tulajdonképpen összefújta az összes csupasz-seggű, nincstelen hipsztert a városba, akik mindenhol felbukkantak. Leginkább az olcsó, kölcsönzött elegáns hatásúra tervezett hamisítványokban parádéztak, és csaptak le a pénzes, és tulajdonképpen egy jó kefélésért bármire képes nőkre. Nem állítom, hogy én nem azért voltam akkor ott, de hé…fizetni nem fogok érte.Főleg egy pasinak nem.Nincs nagy tömeg, de azért valóban egész pofás a felhozatal, és magamban fel is jegyzem, hogy a kunkori szempillás kis recepciósnak még toldjam meg a végén a borravalót a tippért, főleg miután kiszúrtam magamnak valakit a tömegből. Szeretek mások számára felesleges köröket futni. Szerintem akkor is hozzátartozik az egészhez, ha a végén csak egy negyedórás dugás lesz a vége.Tudod, ez olyan mint a karácsony: a várakozást élvezed a legjobban. Én legalábbis így vagyok vele.
Aztán persze elfüstöl az egész lehetőség, amikor betangózik a képbe a kis csinoska, aki hát alaposan keresztülhúzza a jól felépített kis számításomat. Pedig már megvolt a faszi, és nem kellett volna két perc és mellémpenderült volna, most azonban csak a hűlt helye, ellenben a nőcskével, aki ott marad a pultnál.Kettőnk közé lököm a mogyoróstálat.Vegyen belőle.Ingyen van, illetve a részéről az ár az, hogy elbaszta a tuti numerámat, de hát….na ja, az életben néha történnek hasonló dolgok. Mondjuk ez nem vigasztal, de túl sok mindent nem tudok csinálni. Most ordítsam le a fejét?Lehet, hogy néha égbekiáltóan tapló vagyok, de azért megvan bennem is valamiféle középszerű jólneveltség.
- Ó ez nem nagylelkűség, szimpla kegy. Néha erre is futja az időmből.Legalábbis annak kapcsán, ami felszabadul ha valaki elcseszi amit másra akartam fordítani.- vonom meg a vállam kirendelve egy újabb kört a kisasszony kontójára.Mondjuk a pultos sem hülye. Érti ő a női csörtét, meg persze azt, hogy annyira én sem vagyok alpári, hogy egy veszett fasz miatt másra hárítsam a felelősséget, így az ital természetesen az én költségem lesz.De a hirtelen feszültséget le kellett valahogy vezetni. Így jött ki.
- Nem tudom. Nem volt még meg, csak a vizuális petting, abból meg elég nehéz felmérni, hogy azon kívül mennyire jól néz ki, vajon rejtőzik a zakó alatt valami olyan is ami a nőknek éppen úgy gyönyört tud okozni, mint az amit a lábai között hord.- nevetem el magam kicsit felhorkanva, és a saját balfaszságomon is morgolódva kicsit, mert ha nem húzom az időt, hanem a lényegre térek a delejező tekintetűvel, akkor most nem egy nővel kortyolgatnám az italomat.Pech.
Mert ugyebár nem csak azzal lehet egy nőt kielégíteni ha tudja hol és mit csináljon vele, hanem azzal is amit még nyújtani tud. Értékben persze. A gazdag faszik ismérve, hogy tisztában van a vagyonával és nem kérkedik vele, kivéve ha kompenzálni akar. Na ott kezdődnek a bajok.
Amikor a kiscsaj a pult vége felé néz, összeakad a tekintetem a két fickóéval. Messziről lerí róluk a középszerűség. Az orromban érzem az olcsó, leginkább diszkontokban vásárolható kölni pacsuliszagát, meg a hajukra kent pomádé letűnt eleganciájának nevetségességét.
- Melyikre gondolsz?- emelem a saját, eddig még érintetlen italom az ajkamhoz, és a pereme felett a bal oldali tag felé nézve emelem meg a szemöldököm. Egy korty az italba, majd lerakom magam elé a pulton a poharat és a lány felé fordulok, neki intézve a szavaimat.
- A bal oldali úgy néz ki, mint egy szabadnapos kóser hentes a williamsburg-i piacról.Látod a pajeszát?- emeltem a kezem a bal fülemhez, ahova diszkréten egy tincset kunkorítottam, és nevetve hajtottam le a fejem, majd innen sandítottam vissza a lányra.
- Mint aki beragadt egy hetvenes években cirkuláló időgépbe. Mondjuk a másik nem rossz. Kicsit Harrison Ford és Angela Lansbury szerelemgyereke, csak a későn kamaszodó fajtából. Tudod, aki még húsz évesen az apja Hustler magazinját nyúzza, és nem veszi észre, hogy a középső oldalon nem cickók, hanem egy Camaro reklám van.- prüszkölve elröhögtem magam, ahogy magam elé képzeltem a dolgot, de egyébként valóban igyekeztem elég szemléletesen leírni a két fickót. Siralmas.
- Amúgy akit elszalasztottam, na talán ő volt a mai napon a hely fénypontja. Leginkább azért, mert nem csak jóképű volt és annnnyáááámm….de tudott nézni, hanem mert azért biztos vagyok benne, hogy lapult ott nála jó pár bankkártya.Ha csak azt veszem alapul, hogy az óra ami a karján volt…na azért legalább két hónapig húzogathatnék és tömögethetnék fogakat, hogy saját erőből összehozzam.- nem mintha rá lennék szorulva, elvégre egy elég jómódú faszi felesége vagyok, de szeretem önálló jogon is felmérni néha a helyzetet, a “mi lenne ha”….gondolatán lavírozva
- A pecsétgyűrűje pedig Lorden-től van.Megismerem a motívumot.Sárkánybuzi az ötvösmester, ráadásul kevés munkát vállal, azt is horror áron.- emeltem fel a jobb kezem és a középső ujjamon ott virított egy darab, szintén sárkányt formázó kis csinosság, benne két rubint kővel a szemének a helyén.Ellopni nem érdemes. Limitált darab, sorszámozott.
Csak nevettem a felvetésén, hogy keressük meg a szépszeműt. Megráztam a fejem és megint magamhoz vettem a poharam, hogy kortyoljak belőle. Jól esett volna mellé egy cigi is, de a faszom, hogy nem lehet rágyújtani már szinte sehol.
- Amúgy Blanche vagyok.- fél karomat a pultra fektettem és felé nyújtottam kecsesen a kacsóm.
- Csakhogy tudd, kinek basztad el élete szerelmének a lehetőségét. De amúgy…boooooldog feleség is vagyok egyben...- emeltem meg a másik kezem is, és ha elfogadta a kézfogást, és elengedte, most a két mutató és középső ujjammal macskakörmöztem egyet a levegőben a “boldog” szónál és el is fintorodtam.
- …a bigámiát meg ebben az államban nem nézik jó szemmel, sőt büntetik. Pedig mennyivel jobb lenne a világ. Egész vagány kis kolónia lenne….mindenki mindenkivel….akárcsak a flowerpower idején…Leeeeeetttt the sunshineeeeee…- ide meg oda billegettem a fejem, ahogy a Hair kultikus betétdalának sorait kornyikáltam meglehetősen hamisan, de az efféle cseppet sem szokott zavarni. Most sem zavart.De a gondolat kifejezetten tetszett.Leginkább azért, mert a magam részéről valószínű sokkal boldogabb lennék, és sokkal szabadabb. Bár az is lehet, hogy csak most gondolom így. Mert még mindig nem találtam meg aki teljesen és totálisan tűzbe hoz. Merthogy Benton Rosewood határozottan egy melléfogás. Immáron hét éve.




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta
Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta EmptySzomb. Jan. 13 2024, 00:24

blanche&petra

Blurring and stirring the truth and the lies
so I don't know what's real and what's not

Olyan emberek neveltek akikről bármi elmondható volt, de a tisztesség pont, hogy nem. A lételemük volt mások megtévesztése és remekeltek benne. Apa szerint van valami hatalmi érzés abban, ha a másikat olyan szinten tudod manipulálni, hogy azt észre se vegyék csak mikor már késő. Azon már rég túl voltak, hogy bűnösnek érezzék magukat vagy megvetendőnek tartsák azt amit a környezetükben élőkkel műveltek. Szerintük ez egy olyan munka volt, mint amivel bárki más rendelkezik és hát valamiből meg kell élni. Felnőtt fejjel megértettem ennek rossz oldalát, de addigra olyan mélyen belém ivódott a szüleim felfogása, hogy a sajátomat nem tudtam más irányba formálni. Tévedés ne essék, nem is akartam. Nem vágytam a nyugalomra, a családias életre, mert az nem én voltam. Ahhoz túlságosan is ott élt bennem a késztetés, hogy az első adandó alkalommal kiszúrjak a másikkal. Nem hibáztatom a szüleimet, meg mást sem. Úgy vélem mindenki másképp marad felszínen az életben és számomra ez jelentette a kiutat. A játék izgalma, a jutalom megszerzése és a menekülés. Attól éltem ahogyan az adrenalin félelemmel keveredve járt végig bennem és olyan ritmust diktált mely leírhatatlan. Élőnek éreztem magamat és ez nagy szó volt. Hogyan is lennék képes ezt feladni?
Jack otthagyásának sikerét nem engedhettem, hogy a fejembe szálljon. Apa mesélt ilyenekről. Akik elbízták nagyon gyorsan magukat és ebbe buktak bele. Másképpen viselkedtek, hivalkodóbban amivel megkapták a hőn áhított figyelmet, de azokét is akik a rosszat hozták magukkal. Ezek sorsa hol a börtönbe, hol egy sikátorba meg egy szúrt sebbel végződött. Én egyikre sem vágytam, így amíg úgy éreztem esély van a lebukásomra addig meglapultam. A híreket bújtam, Jack közösségi oldalait és kerestem apró jelét a jelenlétemnek. Jack azonban fű alatt tartotta ezt, majd a napokig tartó csendet egy újabb általa készült portréval törte meg immáron egy másik modell személyében. Nyoma sem volt a létezésemnek az életében, ez pedig elég indok volt arra, hogy kimerészkedjek átmeneti lakásom kényelméből és felkészüljek az újabb küldetésemre.  
Az elvegyülés nem esett nehezemre és most erre volt szükségem. A hétköznapi lány szerepére, aki ki akar kapcsolni és meginni egy-két pohárral. Az indok mindegy, de ha kérdezné bárki arra is megvan a válaszom. Csak nem az ami az igazságot tartalmazza.
A napokig tartó elzárásom arra is jó volt, hogy felmérjem Atlanta lehetőségeit. A kerülendő helyeket vagy azokat ahol jobban belefutok az én célközönségembe. Még egy táblám is volt erre az esetre, hogy ne kavarodjak bele az egyszerre túl sok információba. Fontos volt, hogy apránként építsem fel Holly jellemét vagy múltját amely nem tartalmaz üres hézagokat vagy nem hagy hátra kérdőjeleket. Nem akartam a középpontba kerülni csak annál akit kinéztem és csakis annyira amennyit még képes vagyok irányítani. Izgatott voltam életem újabb fejezete miatt. Mintha folyamatosan újrakezdhetném az egészet, hogyha az előző már nincs kedvemre. Az viszont meglepetést okoz, hogy egy nővel indítom mindezt. Észre se veszem őt eleinte, így nem csoda az ütközésünk. És amíg ez nekem csak egy ártatlan balesetnek tűnik, ő maga sokkal drasztikusabban éli meg. A viselkedése is tökéletesen tükrözi ezt, amelynek indokát nem sokkal később meg is értem. Persze, hogy pasi van a dologban. Mi más?  
A mogyorót azért elfogadom és be is dobok a számba egyet a beszámolója közben, de akaratlanul is elmosolyodom.
- Máskor akasztok majd csengőt a nyakamba, vigyázz ünneprontó érkezik medállal! – tovább szórakozok ezen, de közben őt figyelem. Az lejön, hogy nem fél kimondani őszintén és nyersen a gondolatait, de valamiért ez még a kedvemre is van most. A jópofizás meg a megjátszott mosolygás amúgy sem igazán megy.  
- Igaz. – sóhajtok egyet egyetértésemet kifejezve. Szinte már sajnálom őt, de nem tűnik olyannak aki ne tudna felszedni bárkit aki akarna. Vagy olyannak sem, akinek most tört össze a szíve csak mert valaki elveszett ebben a tömegben. Úgy gondolom ha nem az ajtó felé osont akkor egy idő után visszatér a pulthoz és onnantól kezdve meg majd eldöntik mit kezdenek egymással. De megértem miért élte meg ezt egy kibontakozó katasztrófaként. Cserébe fel is hívom a figyelmét a másik kettőre, de az én tekintetem továbbra is a mogyorós tál körül köröz a mutatóujjammal együtt. Azért egy fél pillantást vetek feléjük, hogy élő képet adjak a memóriámnak róluk.
- Nem tudom..mindkettő? – nézek fel az idegen társaságomra. Az ezt követő jellemzéseken viszont elnevetem magamat. Tényleg remekül sikerül körülírni őket, de egyik sem tűnik olyannak akire érdemes időt szánni.  
- Ez valójában elég pontos is, de a második verzió valamivel biztatóbbnak tűnik. Nem sokkal. – jegyzem meg elismeréssel, mielőtt visszakanyarodnánk a korábbi pasihoz. Testemmel fordulok egyet a széken, hogy most hátam a pultnak feszüljön, én pedig jobb rálátást nyerjek ezzel a mellettem állóra és egyben a jelenlévőkre is. A férfi jellemzése már az én érdeklődésemet is felkelti és lassan már az önző érdekeim hajtanak abba az irányba, hogy felkutassuk őt.
- Ez alapján elég lenne csak valahol a VIP részlegen keresned őt vagy ott amit ennek csúfolnak. Vagy fülelj, hátha hallod a következő kört én fizetem felkiáltást. Bár azt bizonyára ujjongás követné és kisebb egy ponton zsongás. Elkerülhetetlen lenne a figyelmednek. – írom körül saját meglátásaimat. – Az ilyenekbe mindig ott lakozik egy nagy adag feltűnési viszketegség. Ha nem így lenne az a pecsétgyűrű amit emlegetsz most otthon pihenne biztonságba és nem villogna vele. – nyúlok el most a poharamért, hogy egy kortyot igyak még az italomból.  
- Holly. – fogadom el bemutatkozásom jeleként a felém nyújtott kezét, de egy halk nevetésre is futja tőlem a hozzáfűzött szövege miatt.
- Ezt már nem mosom le magamról, mi? – kérdezek rá, mielőtt egy elhúzott aha is elhagyná a számat a családi állapotára.
- Ha boldog lennél nem Dagobert bácsi után áhítoznál. – vonom meg vállamat, de a szavaiból ítélve kiérezhető még jobban a korábbi megjegyzésének iróniája. Nem tudom a részleteket meg nem is rám tartozik, de az ilyen házasság már csak papíron az.
- Ez már csak így megy. – biggyesztem le ajkaimat, aztán a nőre vezetem tekintetemet.
- Nos Blanche..ha már nem akarod a lovagod megkeresni, hogyan tovább? Élből elítéled a bűnözést vagy vannak még elmosódó határok a számodra? – kérdezek rá. Van egy-két ötletem hogyan dobhatnánk fel az ittlétet, de ahhoz előbb ismernem kell kivel is állok szembe és meddig feszegethetem mindkettőnk határait.




mind álarcot viselünk
Petra Hansen
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta 250171bac1398d4ff7f4cc80399d5359
Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta Tumblr_inline_pne9xo7vgY1t8d1vp_1280
★ kor ★ :
35
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta Tumblr_inline_psv6obZdSy1wv1b20_250
★ idézet ★ :
For me, guilt is one of the few lanterns that still light my way
★ play by ★ :
Crystal Reed
★ hozzászólások száma ★ :
29
TémanyitásRe: Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta
Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta EmptySzer. Feb. 07 2024, 21:10

Petra & Blanche


Szókimondó szövegezés


Szex nélkül is lehet élni, sőt lehet egészen boldog életet élni, csak éppen kurva unalmas.Persze nem állítom, hogy az én életfelfogásom tökéletes, ahogyan azt sem, hogy mindenkinek bele kellene szambázni egy olyan házasságba, ahol tulajdonképpen csak a pénz és a névvel járó presztízs ami összetart. A szex meg valami ezredik szitokszó, ami néhanap előkerül ha éppen mindkét félnek megfelel. Abban az időben, amikor megismertem Bentont, még alapvetően működött közöttünk a dolog. Franc tudja, hogy az én étvágyam és libidóm volt akkoriban valahol a mérhetetlen és a minimálisan azért jelen van tartományában, vagy Benton volt jobb passzban. Tény azonban, hogy a házasságunk ennyi ideje alatt sem tudtuk azt összehozni, hogy ha már érzelmileg nem sikerült teljesen közös nevezőre jutni - beismerem nem feltétlenül az ő hibájából- akkor legalább az ágyban legyen rendben minden.A lábaim köze azonban képtelen volt felvenni a versenyt a hajnalig tartó telefonos konferenciákkal, a tengerentúli, porlepte oxfordi akcentussal pöffeszkedő üzlet társakkal folytatott több órás, néha a hétvégéken is folytatódó beszélgetésekkel és egyeztetésekkel. Nem tudta felvenni a versenyt az ami én voltam a remek üzleti ajánlatokkal, a tökéletes tervrajzokkal, pofás beruházásokkal, az égig nyúló tömbházak sorával, amely által dagadt a bankszámlánk, az én érdeklődésem a férjem farka iránt meg gyakorlatilag a nulla felé konvergált.
Ha jobban belegondolok, nem tudom mikor kezdődött az egész hanyatlás. Hol jött el az a pont, amikor már magasról szartam az egészre.Arra, hogy akár egy hangyányit tegyek a házasságom felélesztéséért, vagy legalább meglegyen az a kibaszott illúzió, hogy van esély a boldogságra. Elvégre csak részben motivált a pénz….nem vagyok valami elcseszett android, akiben nincs semmiféle érzelem. Nekem is szükségem van erre, csak éppen nem gondoltam, hogy ebben a családban mindenki olyan jeges akár egy turbóra járatott hűtőkamra. Az egész legtetején pedig Constance Rosewood trónol, kopott szőke haját feltupírozva, hogy ne látszódjon, hogy már szinte tarkopasz alatta, a bőre aszott mint a többéves mazsola, csücsöri ajkai közül köpi a mérgezett szavakat. Csak éppen nálam nem talál be egyik sem, és sokszorosan lövöm vissza. Az első perctől gyűlöl. Nem mintha erre nem adtam volna okot, és nem mintha ez engem akár egy kicsit is érdekelne.Szórakoztat, fizikai élvezetet nyújt látni az elnyúló ábrázatát, valahányszor megjelenek a Rosewood rezidencián, minden karácsonykor megrendezett teljes családi ünnepségen egy olyan kihívó öltözetben, hogy a társaság fele a pokolra kíván, a másik fele meg az ágaskodó farkára. És van akinél be is jött a dolog. Imádtam és a mai napig imádom megbecsteleníteni az anyósom otthonának bármely féltve őrzött helyiségét, és a csupasz hátsóm nekinyomódni valamelyik istenverte antik bútornak, vagy akár a selyemtapétának. Persze nem a férjemmel…vagy nem mindig. Benton alapvetően roppant konzervatív. Hogy mégis akkor mi bennünk a közös? Talán az, hogy ő arra a fajta erkölcstelen szabadságra vágyik valahol a lelke mélyén mégis, amelyet néhanap megkap mellettem, én meg a pénzére, amelyet gondolkodás nélkül költhetek. Leszámítva azokat a döccenőket, amikor megpróbálja játszani a domináns férjet, és behúzza a féket. Kis naív! Nekem is megvannak a magam eszközei, amellyel elérem, hogy végül mégis működjön a fekete Amex vagy éppen ne tegye szóvá, ha elutazom arra az időre, amikor ő sem tartózkodik New Yorkban. Nem azért mert annyira unatkoznék, hanem egész egyszerűen nekem is szükségem van arra, hogy távol legyek a várostól.Új élmények, új faszik, új kalandok. Feltöltődés. Méghozzá tripla dózisban.
Persze nem állítom, hogy az efféle kiruccanások mindig és feltétlenül azzal végződnek, hogy valakivel, akinek a keresztnevére is haloványan emlékszem, pedig nagy eséllyel sikoltva üvöltöttem az éjjel többször is, valamelyik hotelszobában végződnek. Néha sikerül hamarabb lerészegednem, vagy egész egyszerűen siralmas a felhozatal, és izgalmasabb nézni még a pultos ténykedését is, akit persze esélytelen felszedni a műszak végén: vagy van nője, vagy buzi.Ritka azonban, hogy bárkivel is a fentebb vázolt lehetőségeket leszámítva beszélgetésbe kezdjek, leginkább akkor nem, ha az illető nő. Sok istentelen és erkölcstelenül izgalmas dologra rávehető vagyok, de a saját térfelem nekem nem pálya.A mai este egyik meglepetése azonban az a kis nőci, aki paravánként libben be közém, és a mai estére kinézett ágymelegítőm közé. Persze nem állítom, hogy olyan fene mód izgalmas arca lett volna, de ha azt veszem alapul, hogy ma este kefélni akartam, méghozzá akkorát, hogy leszakadjon az ég, akkor elmondható, hogy ez igenis elég komoly probléma. Ne szórakozzunk olyan nővel, aki ki van éhezve, és a préda huss, elillan.Vannak még itt férfiak….na ja…de nekem meg vannak igényeim, amelyek a jelenleg fellelhető egyéb hímek tekintetében…elmondható, hogy a keresletem nem találkozik a kínálattal.
Ez a fajta idegállapot az oka, hogy az első nekifutásra adott felhorkanásom zsigerből jön és minden, csak nem kedves.A kolomp felvetésére határozottan bólogatok.
- Ja.Cuki leszel azzal az orbitális cuccal a csöpp nyakadban. Mint egy idült prosztatás nyolcvan éves papa, akinek a bokájáig lóg az egy szem heretasi, amiben az üres lövegeket vonszolja maga után.- emelem a kezem és két ujjam a nyakam előtt csippentve vizuálisan is megtámogatom a mondanivalómat, és activity-vel mutogatom el mire is gondolok a csengő és a herezacskó párhuzamát tekintve. Mondjuk így első nekifutásra tetszik a nő, hogy nem elnézést kérve visszakozott, hanem felvette a kesztyűt.  Végül a felajánlott hím díszpéldányt kellő verbális lealázással inkább elutasítom, és megvonva a vállaim, ajkaim lebiggyesztve vele együtt nevetem el magam.
- Na látod, ebben van valami.De nézz szét! Szerinted ezen a helyen van VIP részleg? Mármint elég jól felszerelt, és nem a legalja redneck népség fordul meg errefelé…de őszintén. Ahol azt írják ki a wc fölé, hogy vizelde….na abból a helyből azért nem nézek ki többet pár középszerű tagnál. Mondjuk jogosan vetődik fel a kérdés, hogy akkor mégis miért egy ilyen helyen vetem ki a hálómat? Nos…mondjuk úgy, hogy rögtönöztem.- adom meg a választ egy el sem hangzott kérdésre, bár az ilyen helyzetekben az ilyesmi nem sűrűn szokott zavarni, ahogyan most sem.
Mosolyogva fogok kezet vele és az jut eszembe, hogy valamiért a neve hallatán óhatatlanul a Breakfast at Tiffanny’s jut eszembe….moonriver….bassza meg, dallamtapadásom van.
- Holly…nem sok Holly nevű ismerősöm van. Mondjuk úgy hogy az utolsó Holly, aki megmaradt az emlékezetemben a filmvászonról penderült elő. Holly Golightly. Megvan a film?Sosem értettem miről szól igazán, csak egy nagyvárosi roadmovie, de valamiért állandóan megnéztem. Mindegy.- legyintek, mert a tököm sem tudja minek kezdtem bele az értekezésbe a filmről, mikor olyan kurvára lényegtelen.
Ahogy azt sem tudom megmondani, hogy mi a picsának beszélek a rohadó állapotban leledző házasságomról. Talán mert jól esik csak úgy szarkasztikusan kiadni magamból egy vadidegennek, akiről egyelőre még nem tudom eldönteni, hogy hova pakoljam: szimpatikus vagy ahogy a legtöbb nő, kiborítóan idegesítő, és pár percen belül szabadulni akarok majd ettől a fecsegéstől. Még mielőtt azonban dűlőre jutnék ebben a gondolatomban, olyasmit kérdez, ami egy másodpercre megakaszt. A kezem, amelybe az italos poharamat ragadtam meg, egy pillanatra megáll a kezemben, éppen csak az ajkaim előtt, és a vállam felett, enyhén oldalra fordulva sandítok Holly-ra.Szétnyílnak az ajkaim, és enyhe fuvallattal távozik a pár másodpercig benn tartott levegő. Lassú, szélesedő rókavigyor jelenik meg az arcomon, majd lehunyom a szemeim, a könyökömön támaszkodom, a poharat enyhén megemelem, és lehajtom a fejem, néhányszor megcsóválva azt. Mikor újra felemelem, akkor csak nézem a lányt ott mellettem a pultnál, és arra gondolok, hogy bizony az életben nincsenek véletlenek.
- Határok? Mik azok a határok?- vonom fel a szemöldököm néhányszor cinkosan, majd kacsintok rá egyet, végül bevégzem az elkezdett mozdulatot és az italomba kortyolok.A kérdés két okból hangozhatott el: vagy egy hozzám hasonló kis könnyed vadásszal akadtam össze, vagy olyannal, aki számára ott kezdődik az igazi izgalom, ahol az enyém véget ér. Vajon Holly az a kategória, akire ösztönből gondolok, vagy csupán csőbe akar húzni az efféle kérdéssel?
- Jogosan merül fel bennem is a kérdés, hogy nálad elmosódnak azok a határok, vagy egyáltalán léteznek?Mondd csak Holly! Ma este pár italra, egy faszi felhajtására csípted ki magad, és indultál neki az éjszakának, vagy valami egészen más is vezette a virgácsaidat?Egy nő egy bárban egyedül éjjel két dolgot jelent: vagy túl van valakin, vagy túl akar lenni valakin…vagy….?- hagyom fenn a hangsúlyt szándékosan nagyon enyhén felé fordítva a felső testem, mellyel azt sugallom, hogy most már valóban érdekel a válasza. A közben felbukkanó pultostól pedig egy karikát kérek valami erősebből, mert a korábbiakat figyelembe véve azt hiszem érdekes kis beszélgetésnek nézek elébe. Remélhetőleg….





mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta
Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta EmptyVas. Feb. 18 2024, 13:09

blanche&petra

Blurring and stirring the truth and the lies
so I don't know what's real and what's not

Sok hidat kellett felégetnem magam mögött, hogy eljussak ehhez a szakaszhoz ami most zajlik. Fontos kapcsolatokról mondtam le, amik tehettek volna azért, hogy normális jövőm legyen mint azon átlag embereknek akiknek nem csalással keresték a napi betevőt a szülei. Élhettem volna ilyen életet, mert a lehetőségem megvolt rá, ám könnyebb volt eldobni azt, mint gondolkozás nélkül belevágni. Shawn és Ilya elhagyása után az egyedüllét volt az én kikötőm azon a viharos úton amire készültem. Nem tudtam hazudni magamnak és olyan személy lenni, aki nem vagyok. Számomra életmentő a csalással járó adrenalin és ha ezt elfojtom magamba akkor nélküle ki vagyok? Nem akartam erre a kérdésre választ keresni, mert egyszerűen nem is érdekelt. Senkinek sem tartoztam elszámolással arról mire készülök vagy hogy ez mennyire teszi romlottá a valósággal kapcsolatos nézeteimet, csakis magamnak. Különös érzés tud lenni amikor ráeszmélünk, hogy aki a legnagyobb támaszunk lesz mindig is az életben az most is a tükörből néz vissza ránk.  
Egyelőre elégedett voltam az életemmel.  
Világot láttam és közben megvolt az esélyem az újrakezdésre minden egyes alkalommal amikor váltani szerettem volna. Másokat ez kiborította volna, én meg ezt élveztem csak igazán. A független rohanást a múltam elől amelyet igyekszem mindig cselesen kikerülni. Eddig sikerült és ha rajtam múlik akkor ezután sem hagyom magamat lebuktatni.
Atlanta egy újabb kikötője az életemnek, még ha elsőre eseménytelennek is hat. A Jack utáni érzések között lebegtem, de vágytam a következő adagomra. Sosem hittem volna, hogy egy részem függőségekre hajlamos, de talán mindannyiunknak akad valami gyengéje amely végül tönkreteszi őt. Az új ismeretségem azonban most felülírja az estém menetét, de ezt leszámítva még nincs veszve semmi sem. Csak jobban meg kell ismerkednem azzal akivel most a szerencsétlen véletlennek köszönhetően szóba elegyedtünk.  
A kiszemelt pasasa már ki tudja merre vagy éppen kivel járkál, én meg mentem Blanche számára a menthetőt. Teóriákat sorakoztatok fel hátha az egyik ösztönzi őt vagy épp ellenkezőleg segít neki abban, hogy ne búslakodjon olyan után ami odaveszett.
Azt már megfigyeltem, hogy a nő megjegyzései eléggé valóságosan szemléltetik azt amit elképzelni sem akarok sokszor. Mégis röhögésbe fordulnak át általában komoly arcvonásaim, mert az elém festett kép szemléletessége erre késztet.
- Nem tudtam, hogy ez lehetséges, de most határozottan elérted hogy undorodjak a csengőktől. – jegyzem meg azért, mert sejtéseim szerint minden csilingelő hang után az agyam erre a pár egymás mellé pakolt szóra fog asszociálni.
A felvezetése jogos és még egy elgondolkozó hümmögéssel is támogatom ezt.  
- Kétségbeesés? Bátrak szerencséje? Annyi indoka lehet. – vonom meg a vállamat tanácstalanul. – De nyugtasson a tudat, hogy majdnem bejött, szóval azért mindig akadnak elszórva rejtett kincsek. – közelítem meg ezt az egészet egy pozitívabb oldaláról, bár a hely leírásának pontossága arra enged következtetni, hogy talán még a vigaszdíj sem hozná el számára azokat az elvárásokat amik bizonyára megfordultak a fejében.  
Egy kissé feljebb emelkedik szemöldököm a nevemmel kapcsolatos emlékein mielőtt megcsóválnám a fejemet.  
- Sosem láttam még. Borzalmasan le vagyok maradva ha a filmekről van szó. – grimaszolok egyet. – De abban segíthetek, hogy nem egy és ugyanaz vagyunk. – mosolyodok el ezen az egyértelmű kijelentésen. Azt már nem teszem hozzá, hogy a jelenlegi nevemet azokról az internetes név keresős oldalakról szedtem. Csak végiggörgettem a listát és amely szimpatikus az lesz a következő. Ez nem okoz nekem általában szívbajt, de a háttérsztorit már nem ennyire egyszerű kitalálni. Ezzel az erővel akár az is lehetnék akit ő felvázolt, de ma akkor gyorsan bukott volna a képlet. Így csak maradok az a Holly akit hetek múlva már senki nem fog ismerni. Valószínűleg sem én és Blanche sem.
A helyiséget végigmérve sok ötlet jut eszembe. Először az, hogy keressük meg a lovagját, de úgy tűnik ez már nem izgatja annyira, így ezek után engem sem különösen. A másik ötlet egy kicsit több tervezést igényel és ebbe azonban őt is bevonnám a játékba, csak előtte fel kell mérni mennyire van erre igénye. Nem szeretném, hogy valamikor a közepén kihátráljon majd, így az ilyeneket jobb az elején letisztázni.
Mosolyra késztet az érdeklődése, de mivel még mindig itt van és nem küldött el a francba ezért összeszedem magamat és egyben a gondolataimat, hogy ne tűnjek értelmetlennek számára.
- A korábbi szavaidból ítélve egészen jól megy neked ez az emberismerő téma. Tegyük fel kiválasztunk egy szerencsést ebből a szegényes felhozatalból. Lehetőleg olyat akiről süt az, hogy könnyű befolyásolni, mert az elengedhetetlen feltétele lesz a folytatásnak. – nézek most körbe, de egyelőre nem találom a megfelelőt. Nem vagyok naiv, ezért nem is hittem, hogy majd ez elsőre menni fog. Kell egy kis tervezés-szervezés, de végül megéri. Ám mivel ez még várhat egy keveset így helyette tekintetem felvezetem Blanchere, előtte azonban felmérem a közvetlen környezetünket, hogy mindenki hallótávolságon kívül legyen. – Aztán mikor ez megvan, már csak annyi lesz a dolgunk, hogy rávesszük őt egy rablásra. – bököm ki végül mire is gondoltam úgy mintha ez csak egy hétköznapi kérés lesz. Kinek mi, mert az én életemben ez egy átlagos szerdai elfoglaltság volt amiből nem csináltunk különösen ügyet.  




mind álarcot viselünk
Petra Hansen
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta 250171bac1398d4ff7f4cc80399d5359
Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta Tumblr_inline_pne9xo7vgY1t8d1vp_1280
★ kor ★ :
35
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta Tumblr_inline_psv6obZdSy1wv1b20_250
★ idézet ★ :
For me, guilt is one of the few lanterns that still light my way
★ play by ★ :
Crystal Reed
★ hozzászólások száma ★ :
29
TémanyitásRe: Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta
Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Petra & Blanche - The beginning,2017.Atlanta
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Emma && Eileen // 2017. február
» Cherry x Aaron - Christmas 2017
» Zeena & Raymond // 2017 Summer
» Rule One: I choose You - Shawn & Petra
» What the hell?! - 2017.ősz

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: