New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 13 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Josephine F. Moreau
tollából
Ma 00:07-kor
Josephine F. Moreau
tollából
Ma 00:03-kor
Alastair Carver
tollából
Tegnap 22:27-kor
Declan McLennan
tollából
Tegnap 22:15-kor
Marco Reilly
tollából
Tegnap 20:59-kor
Leilani Murdoch
tollából
Tegnap 19:58-kor
Emmalynn Larson
tollából
Tegnap 19:50-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 19:29-kor
Dr. Sylvanus Arvenson
tollából
Tegnap 18:48-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Abducted Children // Part 2
TémanyitásAbducted Children // Part 2
Abducted Children // Part 2 EmptySzer. Nov. 22 2023, 20:58


Abducted Children
An old friend asked me,
I will do it, no matter how difficult it is

Napok óta azon dolgozom, hogy a Timothéetől kapott üggyel előre lépjek, de minden jel arra utalt, hogy erős politikai, kormányügyi háttere van az esetnek. Rengeteg a titok, rengeteg a tisztázatlan kép és az is furcsa, hogy a francia hatóságok, mintha nem vették volna komolyan az esetet, nem nyomoztak volna normálisan. Továbbá az akkori politikai életben voltak olyan lépések, amik annyira hirtelenek voltak, hogy még az akkori gazdasági helyzet sem feltétlen indokolta. Ilyen volt például Édith Cresson rejtélyes lemondásra kényszerítése '92-ben.
Szerencsésnek mondhattam magam, hogy Timtől elég sok információt kaptam és megvoltak a mesterséges intelligencia által kreált fantomképek is a gyerekekről, hogy ma felnőttként hogy néznének ki.
Ma már az összes gyerek, - ha élnek is, - a harmincas-negyvenes éveiket tapossák. Azt már megtudtam, hogy Dan Brown biztosan élt, egészen 2004-ig, amikor is felkötötte magát. Bár állítólag pszichésen problémás volt, az öngyilkosság nem bizonyított és nem ez lett volna bűnügytörténelem legelső olyan gyilkossága, amit betegségből adódó öngyilkosságnak akartak beállítani.
Akárhogy is legyen, ki akartam deríteni az igazságot a Brown-haláleset kapcsán, így megszereztem a boncolási jegyzőkönyv másolatát, a halottkém helyszíni vizsgálatának eredményeit és néhány dokumentumot az árvaházból, amiket igyekeztem átnézni.
A hivatalos okmányok szerint francia állampolgár volt, de nem volt tisztázott, hogy hol született és kik voltak az eredeti szülei. Legalábbis hivatalosan nem voltak róla papírok, de biztos voltam benne, valahol valakik tudták az igazat és ez lehetett az elrablásának és halála egyik oka.
Igyekeztem átböngészni az orvosi jelentéseket, melyek bipoláris depresszióról és Borderline személyiségzavarról írtak. Ha ez igaz, akkor az öngyilkosság szinte borítékolható volt az életében. Az, hogy előbb-utóbb bekövetkezik, ám ez nem zárta ki a gyilkosságot sem.
Fellapoztam az igazságügyi orvosszakértő jelentését a boncolási és laborvizsgálati adatokról. A vérében nem volt gyógyszer, ami azt jelenti, hogy egy ideje már nem szedte a gyógyszereit, így nem volt semmi, ami mentálisan támogatta volna, ami elnyomta volna a negatív személyiségjegyeket, amik segítették volna nyugodt lelki állapotban tartani.
A halál oka a nyaki csigolyák törése volt, ami akkor történt, amikor leugrott a székről és a hurokkal a nyakán zuhant egyet. Ha láttam volna a helyszínt és a hullát lógva, akkor biztosan többet tudtam volna mondani, lehet olyan dolgokat is észrevettem volna, amiket mások nem. Merre dőlt a szék, hogy nézett ki a csomó, milyen sérülések voltak még a nyakon, stb. Így még abban sem lehettem biztos, hogy hiteles a jelentés. Ha a rendőrség csak bábok és a gyilkosságot a politikai körök rendelték el, akkor azt írnak, amit csak akarnak.
Rágyújtottam egy szál cigire és megnéztem a boncolást végző orvos nevét. Dr. Zachary Northman. Próbáltam elgondolkodni, hogy ismertem-e, de nem rémlett a neve. Felhívtam egy ismerősöm, aki ugyanazon a patológián dolgozott, ahol annak idején a boncolást végezték.
- Jó napot Nciholas, Carter vagyok. Ismer egy Zachary Northmant? Igen, őt. Tessék? Értem, tehát már Nizzában lakik, értem. Nem, dehogy, semmi olyan, csak egy kis piti ügy miatt érdekelt. Mikor költözött ki? Tényleg, 12 éve? Rendben, köszönöm.
Még váltottunk néhány jelentéktelen mondatot és letettem.

Azon morfondíroztam, hogy vajon milyen összefüggés lehet a szülők között a magas beosztáson túl. Volt-e olyan kapcsolat, ami összeköthette őket, mindegyiket egy pontba, de esélytelennek láttam. Ha volt is, nehezen találnám meg, főleg 32 év távlatából. Nem lehetetlen, de ahhoz kéne egy nagyon jó program és többszáz ezer archív anyag.
Megszívtam a cigit, majd kifújtam a füstöt és a gyermekek elrablását próbáltam magam elé képzelni. Két perc a kertben és a gyermek eltűnt. Autóeltérítés a nyílt utcán. Ezek profik. Pillanatok alatt tűntek el a gyerekkel akár egy udvarból is.
Ha meghaltak volna, csak került volna elő valami a földi maradványaikból, ám jól tudtam, hogy ez nem mindig van így. Vannak anyagok, amik lebontják még a csontot is, vagy olyan állatok elé dobták a maradványaikat, melyek elfogyasztották azt is. De a csont ledarálása is megoldás, vagy olyan helyen tűntették el, ahol sose keresnék őket. Hiú ábránd lenne azt hinni, biztosan él az összes, hiszen, ha Dan meghalt, lehet már a többiek sem élnek.
Nem, ezt nem mondhatom így meg Timnek, amíg nem vagyok benne száz százalékig biztos és akkor sem tudom, hogy közölhetném vele, hogy a testvére meghalt, csak eltűntették még a csontokat is.
Lehet élnek. Volt már rá példa, hogy ötven év után került elő eltűnt személy és visszatért a családjához.
Ismét csak a szülőkön kezdtem morfondírozni, közben elnyomtam a csikket és kimentem a konyhába inni egy pohár whiskeyt. A pultnak támaszkodva merengtem, majd magamhoz vettem kulcsaim és úgy döntöttem meglátogatom Brown egykori lakását Kelet-Brooklynban.
Beültem hát a fekete Cadillacbe, gyújtást adtam, fejben összeraktam merre is akarok menni, merre lenne rövidebb, kevesebb autó a forgalomban, kevesebb nehezítő tényező és a kigondolt útvonalat követve indultam el, hogy megnézzem magamnak a lakást.

Megérkeztem, a mélygarázsban leparkoltam és a jelentésben szereplő emeletre, ajtóhoz mentem. Kopogtam és vártam, mikor pedig nyílt az ajtó szemügyre vettem az idősebb hölgyet. Felmutattam nyomozói engedélyem.
- Julian Carter nyomozó. Carter office.
- Maga magánnyomozó?
- Igen. Elnézést, hogy zavarom, de egy nyomozás miatt jöttem. Tudja... tizenkilenc évvel ezelőtt egy fiatalember felakasztotta magát ebben a lakásban...
- Jóságos ég... - sápadt el a nő.
- Úgy néz ki ez a lakás egykoron egy lehetséges gyilkosság helyszíne volt. Szeretném látni.
- De hát... de hát az majd húsz éve volt - dadogta a nő.
- Igen, tudom, de nekem fontos. Nem zavarok sokáig, hiddjen nekem.
- Rendben, nem bánom, jöjjön.
Besétáltam és a nappaliba mentem.
- Ön mióta lakik ebben a lakásban? - kérdeztem.
- Olyan tíz éve.
- Tudja ki lakott itt ön előtt?
- Nem, nem foglalkoztam vele... sajnálom.
- Nem baj, semmi gond.
- Mit keres tulajdonképpen?
- A tetthelyet akartam látni. Itt történt a nappaliban. Régebben volt ebben a lakásban itt egy ventilátor. A férfi leszerelte, majd kampóra, ami a szerkezet után maradt felhúzott egy hurkos kötelet. Székre állt, kirúgta maga alól és meghalt.
- Oh istenem, a szerencsétlen... miért tette?
- Sajnos semmi biztost nem tudok én sem. De látom, a ventilátort már eltávolították és azóta már a padló is ki lett cserélve.
- Igen, 2004 júliusában az egész lakást felújították.
Ez a mondat nem csak megcsapott, de egy ideig visszhangzott is a fejemben.
- Igazán? A haláleset május végén volt. Ezek szerint ahogy lezárták a nyomozást szinte azonnal nekiláttak felújítani.
- Hát ne legyen hülye nyomozó. Mégis ki venné meg úgy a lakást, hogy egy gyilkosság nyomai vannak itt?
- A hulla utáni nyomokat eltűnteti egy felmosás és egy szellőztetés. A gyilkosság bizonyítékait viszont csak egy felújítás.
- Carter úr, kérem, ne mondjon ilyeneket. Ön szerint azt az embert megölték?
- Benne van a pakliban - feleltem kétesélyesen, mert még én sem mondhattam semmit száz százalékra.
Zsebre tett kezekkel álltam a nappaliban és azon gondolkodtam vajon ki lehet itt a legrégebbi lakó és vajon mennyit látott, illetve mennyit tudhat.
Lehet Dan Brown-t megölték és a felújítással akarták elfedni a gyilkosság bizonyítékait, hogy ha valaki újra nyitná az ügyet, vagy szaglászni kezdene ne jöjjön rá semmire? Vagy ha meg is ölték, lehet semmi köze a gyilkosságnak a gyermekrablásokhoz és a politikai körökhöz, csak egy mezei gyilkosság történt és a felújítás tényleg csak a lakáseladás miatt volt? Vagy egyébként is ráfért a lakásra?
Érdemes lenne megkeresnem az előző lakót, ha még él?
Rágyújtottam egy szál cigire, majd az ablakhoz mentem és kinéztem rajta. Vajon látott valaki bármit is? A nappali ablakából láttam a szomszédos épület ablakát. Ki lakhatott ott akkor?
- Köszönöm, Mrs...
- Nancy. Nancy O'Hara.
- Köszönöm, hogy beengedett.
- Nincs mit. Kár, hogy nem tudtam segíteni. Szegény ember...
- Segített. Így is többet tudok már, mint tudtam.

A lakásban tett látogatásom után egy cigarettával a számban indultam el a mélygarázsba, majd füstöt fújva indultam meg az autóm felé, amikor valaki hátulról egy selyem kendőt font át a nyakam körül és elkezdett fojtani vele. Nekivágott az egyik dobozos kocsi oldalának és egyre erősebben kezdte a kendőt húzni két oldalra, amit a nyakam-torkom is megérzett.
Fejem hátra vetettem, orrba találtam, majd törzsem elmozdítása után könyökömmel bordán találtam, aminek hatására lazult a kendő. Hátra nyúltam, sikerült inggallérjába markolnom és ellökve magam a kocsitól kifordultam oldalra, majd előre görnyedtem és a gallérjánál fogva rántottam hátamra, átbukfencezve rajtam a földre került.
Hamar felugrott, de arcát nem láttam tisztán. Egy Zorro szemmaszkot viselt és baseball sapkát. Egyébként fehér ing volt rajta és sötétkék farmer nadrág, fekete Nike Air Force cipő.
A férfi előre vetette magát és bokszütésekkel esett nekem, melyeket igyekeztem kivédeni, bár egy-egy jobban sikerült jobbos betalált, ám sikerült egy jó ütéssel gyomorszájon találnom. Fulladozni kezdett, ezidő alatt be tudtam neki vinni egy oldalborda rúgást. Erősen nekivágódott egy parkoló autónak, a kocsinak riasztói szirénázni kezdtek, de ő nem tágított, hamar újra támadásba lendült, ám most pisztollyal. Hasra vágtam magam, majd beugrottam egy kocsi mögé, hogy az védjen, mert nem volt nálam saját pisztolyom. Igyekeztem nem észrevehetően mögé osonni, de gyors léptekkel követett engem, így behúzódtam egy autó alá, hogy legalább egy kis időre el tudjak tűnni szemei elől. Szerencsére cipőire jól ráláttam a kocsi alól, így mikor megállt pár másodpercre elkaptam egyik lábát és megrántottam az autó alsó fele felé. A rántástól teste kibillent előre és fejjel a másik kocsinak borult. Előhúzódtam és ütni kezdtem, ő pedig vissza engem, miközben pisztolyát kicsavartam fekete kesztyűs kezéből. Sikerült elkapnom tarkóját és kétszer belevernem a fejét az anyós ülés ablakjába, majd gyomron térdelnem, végül földre nyomnom. Csak néhány másodpercre engedtem el, hogy felvegyem a fegyvert, ő kapott az alkalmon és homlokon rúgott, amitől én dőltem ki.
Mivel már két autó is szirénázott, hallottuk, hogy többen is sietős léptekkel jöttek le a mélygarázs irányába. Ő futásnak eredt a felfelé, utcára vezető lépcsők felé, én pedig felkaptam a pisztolyt és gyorsan a kocsimba ültem, hogy mihamarabb elhúzzam a csíkot.
Üzentem Timnek, hogy jó lenne mihamarabb újra összeülni.


szavak száma: x zene: Egy kis háttérzene megjegyzés: ide


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Abducted Children // Part 2 F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
Abducted Children // Part 2 626cba9c1c077cc8ff0785835b638e7f37656660
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
My name is Julian. Julian Hemlcok.
Abducted Children // Part 2 122394c7e6b1e148bb34fe139d89decebbbe3ed2
Soldier, Detective, Physics Professor.
★ családi állapot ★ :
Abducted Children // Part 2 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
Abducted Children // Part 2 Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day,
which was a Sunday, it rained very hard.

I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
342
★ :
Abducted Children // Part 2 Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
TémanyitásRe: Abducted Children // Part 2
Abducted Children // Part 2 EmptyVas. Nov. 26 2023, 16:11



Success is not obtained overnight. It comes in installments; you get a little bit today, a little bit tomorrow until the whole package is given out. The day you procrastinate, you lose that day's success.”

Tel Aviv || a közelmúltban
Már vörösleni kezd a távoli horizont a tenger felett, amely a maga módján gyönyörű látvánnyal telíti meg a Földközi-tenger keleti partvidékét így az esti órákban. A homokszemek által megtört fény mégsem nyugalmat áraszt. Hiába tűnt úgy, mintha rendben mennének itt a dolgok, a valóság kijózanítóan rázta fel a környéket.
- Várunk még valakire? - kérdem a tiszttől, aki lassan két óra késéssel végül odasétál hozzám listával a kezében.
- Megvannak, mehetünk. - Bólintok és mennék a dolgomba, azonban társam még utánam szól.
- Tim? - Megfordulok a szárny alatt állva és kérdőn nézem, ahogy a katonaférfi lassan utána sétál, hogy azt a pár métert is eltűntesse, ami eddig köztünk volt. - Azt hallottam, hogy elég sokat beszélnek rólad mostanság a vezetők. - Szavai nem ijesztenek meg, de gondolkodásra késztetnek, mert több tippem van, hogy miért tehetik ezt.
- Miről? - Ha van információja, akkor gondolom többet is tud, de csak megvonja a vállát. Nem tudom, mennyire őszinte, de végül az idő is sürget minket, úgyhogy bólintok, ezzel megköszönöm, hogy szólt.  
A gép már kész az indulásra, úgyhogy a pilótafülkébe megyek, hogy megkezdjük a felszállás előtti procedúrát még mielőtt újra lezárnák a légteret.

MacDill légibázis, Tampa || egy nappal ezelőtt
Kétségkívül érződött, hogy feszültség van az irányomban és az elmúlt napokban azért utánajártam azoknál, akikkel őszinte és bennfentes a viszonyom, hogy feltehetőleg nem a pozícióváltásomról lehet szó, hiába kezdtem el érdeklődni lehetőségek iránt. Ezzel együtt pedig a megszokottakhoz képest sokkal feszültebb vagyok.
A várt üzenet aztán meg is érkezik, a felettesem kísér el természetesen parancsra a Special Air Force vezetőihez. Az ajtónál még vállamra teszi kezét mielőtt kopogással jelezné, hogy minden kész a fogadásomhoz. Annak ellenére, hogy természetesen féltem az állásomat, de még jobban a megbecsülésemet, elzárom az érzéseimet és magamra veszem a fapofámat. Engedélyre belépek a szigorúan őrzött, közepesen modern, de végletekig pontosan és praktikusan megtervezett terembe.
Közel másfél óra telik el, mire bármilyen nesz kiszűrődik a szobából és másodperekkel később nyílik az ajtó, amin én fáradok ki lendületes léptekkel. Kívülről csak annyi látszik rajtam, hogy izzanak szemeim, amiért az indulatok forrnak bennem, mégis pont úgy tisztelgek az őröknek, ahogy bármikor ezelőtt. Indulok vissza haza, New Jerseybe.

New York || aktuális jelenben
A telefonom ma non-stop hívást jelez. Egyértelműen érződik, hogy valami megváltozott, mivel apám is visszahívott azután, hogy kétszer nem vette fel nekem, valamint Gregory is felhívott, mert hallotta a pletykákat. A pletykákat, ami elméletileg szigorúan titkos. A vezetők úgy egyeztek meg velem, hogy minden, ami elhangzott a megbeszélésen az nem kerülhet ki a falak közül ezzel együtt pedig én is felhagyok mindennemű törekvéssel, amivel megkérdőjelezem az állami szervek működését. Ügyelek arra, hogy ne mondjak semmit sem a telefonba és mindössze csak találkozókkal tűzdeljem tele az elkövetkező napjaimat, hiszen most már teljesen biztos vagyok, hogy lehallgatnak. Ez még inkább felnyitja a szemem, hogy a feltételezéseim a közel harminc éve történt eseményekkel kapcsolatban helyesek és jó úton haladok.
A bankban vagyok épp, elintézek egy-két ügyet, mikor felvillan a telefonom és Julian neve jelenik meg a kijelzőn. Akkor ott helyben nincs lehetőségem rá, hogy elolvassam az üzenetet, úgyhogy tíz perccel később, az utcára kilépve csörgetem meg.
- Szia! Szabad vagyok, mondd, hova menjek és mikorra. - Hiába most lettem megfenyegetve, nem áll szándékomban visszalépni a Juliannal folyó nyomozástól. Legutóbb abban maradtunk, hogy szólunk egymásnak, ha van valami információnk, így forrni kezd a vérem, hogy mi miatt akar találkozni, mert az biztos, hogy oka van. Ezzel együtt, ha már itt tartunk, nekem is van mit mesélnem neki, csupán még várni akartam, hogy csituljanak a kedélyek és ne loholjon az állam ennyire utánam. Beülök az autómba, eredeti úticélom a lakásom, de Juliantól függően kész vagyok eltérni az eredeti tervtől.

After all I still won't give up

BEE




I know
I will fly
back to
you
mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Abducted Children // Part 2 SWTIE
Abducted Children // Part 2 SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

Abducted Children // Part 2 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
Abducted Children // Part 2 JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
« Lost sister »
★ hozzászólások száma ★ :
98
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
Abducted Children // Part 2 Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: Abducted Children // Part 2
Abducted Children // Part 2 EmptyVas. Nov. 26 2023, 17:13


Abducted Children
An old friend asked me,
I will do it, no matter how difficult it is

Korábban megegyeztünk, hogy ez nem telefon téma. Nem fogjuk az eredményeket, az eset részleteit telefonon megbeszélni, főleg, mivel én is ismertem a kormányt és a katonaságot. Sok éven át voltam katona, ahogy a hírszerzésnek is dolgoztam, pontosan tudom milyen eszközökkel dolgoznak.
Az, hogy ma megpróbáltak megölni azt igyekszik alátámasztani, hogy valami van a háttérben. Ezt a nyomozás eredményei is megerősítik. Valaki nem szeretné, ha szaglásznék.
Kérdéses volt számomra, hogy vajon a férfi a kormány embere volt-e, vagy egy egyszerű bérgyilkos. Úgy gondoltam, ha a kormány embere lenne, akkor sokkal hatékonyabb módszerekkel dolgozott volna. Lelőtt volna a magasból, vagy megmérgeztek volna, aztán eltűntettek volna. A gyilkos ettől függetlenül profi volt, majdnem sikerült is megölnie. Talán sima bérgyilkos volt, bizonyára állami megbízásra. Azért nem az állam emberei tették, hogy azt a látszatott keltsék egy egyszerű rosszakaró akart eltenni lábalól. Ahány ellenségem van a világon, ez akár még igaz is leht.
Tim visszahívott, kérdezett, én pedig diplomatikusan feleltem neki.
- Találkozzunk a Central Parknál, fél óra múlva.
Amennyiben jó volt neki az időpont, akkor letettem, ha nem, kerestünk új időpontot.

Mikor a megbeszélt időben a megbeszélt helyen voltunk mellé parkoltam a kocsival, hogy üljön be. Jeleztem neki, hogy üljön mellém a kocsiba. A mai után nem szívesen kockáztattam volna meg, hogy nyílt terepen beszélgessek vele, kocsikázás közben sokkal jobbnak láttam.
Bizton tudtam, az autómban nincs poloska és az is előnyös volt, hogy a kocsiban csak mi hallottuk miről beszélgetünk. Vissza fogom őt vinni a kocsijához(?), ha kibeszéltük egymást, illetve ha nem autóval volt, akkor haza fogom őt vinni. Attól is függ mondjuk, hogy miképp alakul a mai nap.
- Utána jártam pár dolognak Dan halála kapcsán. Képzeld el, az orvos, Zachary Northman, aki a boncolást végezte 12 éve kiköltözött Nizzába, Franciaországba. Vagyis 2011-ben. De azt mondják már előtte is sokat járt ki.
Aztán kimentem a lakásba, ahol Dan felakasztotta magát. A jelenlegi tulajtól tudtam meg, hogy nemsokra rá, hogy az öngyilkossági nyomozást lezárták, a lakást 2004 júliusában felújították. Eltűntették például a ventilátort és a kampót, amire felakasztotta magát, kicserélték a padlózatot, stb. Egyértelműen azért, hogy később ne tudják megvizsgálni a helyszínt, ahol az öngyilkosság történt.
Megszereztem az orvosi aktákat is. Egyes szakorvosok tényként kezelték a fiú bipoláris depresszióját és borderline személyiségét, de a halála után a leletek nem mutattak ki gyógyszert. Ha beteg lett volna és kezelték volna, akkor gondolom szedte is volna és a vére kimutatta volna, de nem volt így. Vagy nem is kezelték, vagy valamiért nem szedte be őket.
Hivatalosan öngyilkosságnak könyvelték el, amit a mentális problémák számlájára írtak, de én ebben kételkedem. Elég sok minden arra utal, hogy gyilkosság történt, bár ennyi év után és a nyomok eltűntetése után sajnos elég nehéz felülvizsgálni az esetet, de szerintem ez már nem rossz haladás.
Azt néztem, hogy srác halálának a helyszínén ablakok is vannak, melyek a szemközti épületre néznek, aminek szintén van ablaka. Talán valaki látott valamit aznap, amikor Dan meghalt. Csak meg kell tudnom ki lakott ott 2004-ben a gyilkosság idején. De azt is ki kellene deríteni ki lakott a lakásban közvetlen Dan halála után és akkor milyen állapotban volt a lakás és miket hallott, illetve ki fogom deríteni melyek a panel azon lakói, akik már azóta ott laknak, hogy Dan meghalt.

Kis szünetet tartottam, hogy fel tudja dolgozni az információkat.
- Miután kijöttem a lakásból, a mélygarázsban valaki megpróbált megölni - mondtam el a további tényeket.
Az ütések nyomai és a fojtogatás jelei azért még látszódtak is, bár az inggallérom valamelyest fedte a fojtás nyomait, hogy ne legyenek annyira látványosak a szemnek.


szavak száma: x zene: Egy kis háttérzene megjegyzés: ide


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Abducted Children // Part 2 F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
Abducted Children // Part 2 626cba9c1c077cc8ff0785835b638e7f37656660
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
My name is Julian. Julian Hemlcok.
Abducted Children // Part 2 122394c7e6b1e148bb34fe139d89decebbbe3ed2
Soldier, Detective, Physics Professor.
★ családi állapot ★ :
Abducted Children // Part 2 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
Abducted Children // Part 2 Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day,
which was a Sunday, it rained very hard.

I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
342
★ :
Abducted Children // Part 2 Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
TémanyitásRe: Abducted Children // Part 2
Abducted Children // Part 2 EmptyPént. Dec. 01 2023, 17:36



Success is not obtained overnight. It comes in installments; you get a little bit today, a little bit tomorrow until the whole package is given out. The day you procrastinate, you lose that day's success.”

Munkámból adódóan elég sokat utazok, így kisebb csoda, hogy ma épp tudok igazodni másokhoz. Ahogy felvillan telefonom képernyőjén Julian száma, a bankban pedig hiába nyomom ki ideiglenesen a hívást annak tudatában, hogy pár perc múlva úgyis visszahívom, tudom, hogy a délutánomat a magánnyomozóra fogom szánni, hiszen ő csak akkor hív, ha van is mit közölnie.  
A kocsiban aztán rábólintok a találkozó helyére és idejére, ismerem már Manhattant annyira, hogy tudjam, a Central Parkban nagy dugóban is el tudok érni innen fél órán belül. A fák szegélyeihez érve lassítok és figyelem, hol van legalább két szabad hely. Szerencsére a napszak ezen részében azért található még néhány, úgyhogy némi keresgélést követően leparkolok. Egyből veszem is elő a telefonomat, hogy felhívjam és megmondjam neki, hol állok, ám ebben a pillanatban tűnik fel, majd áll meg mellettem a már ismert Cadillac. Intésére aztán kicsatolom övemet és táskámmal együtt átszállok hozzá.
- Hello, szia Julian! - nyújtom a kezem egy gyors üdvözlő kézfogásra. - Mik a fejlemények? - Ha nővel beszélgetnék, feltehetően nem csapnék bele így a közepébe, de Juliannal nekünk mindig is ilyenek voltak a beszélgetéseink. Először a lényeg, mert ki tudja, mennyi időnk van egymásra. A katonaságban ezt sosem lehet tudni.
Zachary patológus 2011-ben Franciaországba költözött, ez érdekes adalék lehet. Szűröm az információkat és raktározom el fejemben az adatokat, miközben az utat figyelem. A gyomrom kezd összeszorulni attól, hogy mennyire körültekintően jártak el Dan halálát követően és egyben megborzongtat a tény, hogy az állam még mindig mennyire odafigyel az eltűnt gyerekek életére. Ezt egyébként magam is sejtettem, csak épp olyan mértékben nem tudtam utánajárni az igazságnak, mint Julian, hiszen nekem nincs erre felhatalmazásom.
Visszapillantok Julianra az útról, mikor mondja, hogy nem mutattak ki Dan vérében gyógyszerszármazékot. Kíváncsi vagyok, hogyan rezdül az arca, mi erről neki a véleménye, mit gondolhat, mi a valóság, de ahogy általában, úgy most sem tudok róla semmit leolvasni. Ez még egy nyitott kérdésnek tűnik, de a hivatalos hírek ellenére számomra inkább azt kell bizonyítani, hogy valóban Dan végzett saját magával és nem más rendelkezett így az élete felett. De az, hogy mit érzek, nem jelent semmit, tények kellenek.
- Az, hogy a lakást felújították, egyértelműen haladás - teszem hozzá én is, ezzel pedig megjelölöm azt a fonalat, amit én a legfontosabbnak látok. Meg is mondom, miért. - Miután megosztottad a lakás lokációját, én is rákerestem Dan lakhelyére az interneten és találtam több eladó lakást is abban az épületblokkban. Az egyik hozzám közelálló barátomnak ingatlancége van és az elmúlt félévben itt, New Yorkban több lakást és házat felvásárol amolyan beruházásként. Az általad adott információk tudatában ő kvázi büntetlenül fel tudna tenni kényes és végletekig részletekbe merülő kérdéseket a lakóknak, vagy az épületet felújító személyzetnek anélkül, hogy nyomozásnak vennék. Lehet többet dolgot lennének hajlandóak elárulni. - Ha nem is pont azokra a kérdésekre kapna választ az ismerősöm, hogy ki lakott ott adott években, de az épület szerkezete, felújításai és múltbéli eseményei mind olyan tényezők, amik befolyásolják a lakások árát. Tudnia kell egy ingatlanosnak, hogy mennyit érnek ott a lakások, mielőtt beruházna. - Viszont mielőtt bármit mondanék neki, szeretném kikérni erről a véleményedet, hiszen nem akarlak hátráltatni sem a következő lépéseidben. - Azzal megint ránézek és érezhetően kíváncsi vagyok a válaszára, mert ha azt mondja, ez neki nem lenne segítség, akkor természetesen nem szervezek keresztbe neki. Dannal kapcsolatban én ezt tudtam tenni egyelőre.
Kattog még az agyam, hogy kellene továbbmenni, így a mellettünk elsuhanó épületeken bámulom, azonban amint tudomásomra adja, hogy megpróbálták őt megölni, részben ijedten, lendületesen pillantok vissza rá.
- Örülök, hogy jól vagy. - Nem mondom, hogy teljes mértékben meg tud lepni ez a hír, de kiráz a hideg, hogy ez majdnem meg is történt. Mindkettőnk életébe a halál és a gyilkosság tudata mélyen beszőte magát, rendszeresen vagyunk életveszélyben és kell elviselnünk, hogy a társunk is életveszélyben van, netán elveszíthetjük. Nem is ez hökkent meg, hanem az, hogy erre kísérletet tettek. És őszintén mondom, tényleg örülök, hogy Julian túlélre. Ezzel együtt pedig magyarázatot nyernek az arcán megbújó nyomok, ami fizikai kontaktra utalnak.
- Viszont, és ne haragudj, hogy ezt mondom, de nem lehetett túl profi az elkövető. - Egy elkövető, egyesszámban, mert ha többen lettek volna, a siker garantált. És mivel egyedül volt, ezért minden bizonnyal felbérelhették. Amennyiben csak ilyen Julian személye elleni nézeteltérésről lenne szó, akkor a sértettek csoportosan vonultak volna ki megverni Juliant. - Rengeteg profi mesterlövész van a városban, Manhattanban pedig rendkívül könnyű elbújni a magas épületek lakásainak ablakában úgy, hogy elrejthető legyen egy M24 SWS fegyver. - A felhőkarcolók miatt pedig a cél mozgása is jobban kiszámítható. Tökéletes terület a mesterlövészek számára. Tudom, én is az vagyok, sőt, oktatom is az alakulat erre specializálódó tagjainak.
- Hogy történt? - Mielőtt bármilyen elméletet gyártanék, észszerűbb kikérdezni Juliant a történtekről.

After all I still won't give up

BEE




I know
I will fly
back to
you

Julian C. Hemlock imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Abducted Children // Part 2 SWTIE
Abducted Children // Part 2 SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

Abducted Children // Part 2 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
Abducted Children // Part 2 JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
« Lost sister »
★ hozzászólások száma ★ :
98
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
Abducted Children // Part 2 Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: Abducted Children // Part 2
Abducted Children // Part 2 EmptySzomb. Dec. 02 2023, 11:47


Abducted Children
An old friend asked me,
I will do it, no matter how difficult it is

Tim felvetése igazán jónak tűnt. Egy ingatlanosnak valóban jogában áll érdeklődni és tán még kényes információkra is tudna választ kapni. Hiszen egy rossz hírű ingatlan értéke jóval olcsóbb, mint egy jó hírű ingatlané. Márpedig a gyilkosságok, öngyilkosságok híre valamelyest tudja csökkenteni az ingatlanok árát.
De az is lényeges lehet, hogy volt-e több másik felújítás is abban az időben, amikor Dan lakását felújították. Ha volt, esélyes, hogy ott is történtek gyilkosságok. De az is fontos lehet, hogy mikor történtek egyéb időpontokban felújításoka, mert a dátumokból megtudhatjuk ezek az alkalmak milyen eseményekkel hozhatók összefüggésbe.
- Áldásom rá, legyen. Beszélj vele és vegye kezébe az esetet. Szerintem nagyon is eredményes lenne egy ilyen lehetőség. Ez nekem sok időt és energiát spórolna meg, én pedig tudnék ezalatt más irányban is kutakodni. Utána tudnék nézni Zacharynek és a Nizzai kiköltözésének, tovább Dan feltételezett pszichiáterének, aki a gyógyszereit felírta.
Nem lenne rossz lekádereznem a főbérlőt sem, akié a tömbház volt abban az időben.

Természetesen ez a nyomozás nem merült ki Danben, de mivel irányába értem el eddig a legtöbbet, érdemes ezen az úton haladni, hátha elvezet olyan elágazásokhoz, amikkel közelebb kerülhetek a többi gyerekhez és olyan fontosabb szereplőkhöz, akik új, eddig lezárt utakat nyitnak majd meg. Elvégre egy ilyen komoly ügy szálai nem egy ember kezébe vezetnek, az tuti.

Szóba került az ellenem irányuló gyilkossági kísérlet is. Igen, a fickó nem volt túl profi, ha tényleg meg akart ölni, egy hangtompítós pisztollyal jobban járt volna. Elvégre a puska nem a legjobb megoldás egy mélygarázs közepén.
- Egy mélygarázsban próbált meg megfojtani. Az alatt az épület alatt, ahol Dan is lakott.
Nos igazad van. De nem abban, hogy a gyilkos nem volt profi. Szerintem nem megölni akart. Inkább csak figyelmeztetni. Nem hiszem, hogy tényleg megfojtott volna, beérte volna azzal, ha csak elájulok az oxigénhiánytól. Ha tényleg meg akartak volna ölni, akkor úgy tettek volna, ahogy te mondod. Lelőnek egy távcsöves puskával.
De akár meg is mérgezhetnek. Sok mérget nem mutatnak ki az orvosi vizsgálatok, de természetes anyagok is lehetnek halálosak, gondoljunk csak egy növény okozta allergiás reakcióra, mely halállal végződik.
Én inkább arra gondolok, valaki jobb belátásra akart inteni, hogy hagyjak fel a szaglászással. De valahogy nem sikerült neki
- gondolok vissza arra, hogy tőlem is megkapta ám a maga részét.
- Téged nem ért semmi atrocitás? - pillantottam felé. Érdekelt történt-e vele bármi negatív, bár fizikai bántalmazás jeleit nem láttam rajta.
Nem biztos, hogy a jövőben nem-e akarnak majd az ő életére is rátörni, bár ki tudja. Nem ő a nyomozó. Lehet őt nem fogják bántani, beérik azzal, ha velem végeznek, hiszen, ha nincs, aki nyomozzon, ő egymaga nem fogja sokra vinni az ügyben. Ráadásul lehet arra gondolnak, ha én meghalok, ő felhagy a kutakodással, nehogy még valaki meghaljon miatta.
Most megpróbáltak ránk ijeszteni. Vajon mi lesz a következő lépés? Elvégre nem fogok, nem fogunk felhagyni a nyomozással, amíg ki nem derül az igazság.


szavak száma: x zene: Egy kis háttérzene megjegyzés: ide


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Abducted Children // Part 2 F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
Abducted Children // Part 2 626cba9c1c077cc8ff0785835b638e7f37656660
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
My name is Julian. Julian Hemlcok.
Abducted Children // Part 2 122394c7e6b1e148bb34fe139d89decebbbe3ed2
Soldier, Detective, Physics Professor.
★ családi állapot ★ :
Abducted Children // Part 2 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
Abducted Children // Part 2 Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day,
which was a Sunday, it rained very hard.

I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
342
★ :
Abducted Children // Part 2 Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
TémanyitásRe: Abducted Children // Part 2
Abducted Children // Part 2 EmptyCsüt. Dec. 07 2023, 18:54



Success is not obtained overnight. It comes in installments; you get a little bit today, a little bit tomorrow until the whole package is given out. The day you procrastinate, you lose that day's success.”

- Rendben, akkor szólok neki és visszajelzek, hogy vállalja-e ezt a segítséget. - Kétségtelenül mindkettőnknek előnyös lenne, ha ez összejönne, mivel ő szerezhet magának egy ingatlant, vagy akár többet is, amivel gyorsabban be tudna törni a New Yorki ingatlanpiacra, míg a célirányos kérdéseivel nekem tudna segíteni a nővérem hollétéért és lassan már kilétéért vívott harcomban.
- Mire gyanakszol Zacharyról? Mi jár a fejedben? - nézek rá újra, mert nagyon úgy hangzik, hogy sejt valamit. Örülök, hogy egyre több bizonyíték kerül elő Danról és a halálának körülményeiről és próbálom ezeket sikerként felfogni, végtére is nem csak a nővérem tűnt el azon a napon, hanem több gyerek is, akiknek sorsáról szintúgy semmit sem tudnak az egykori családtagjaik. Ugyanakkor marcangol a tudat, hogy mi van, ha Dan élete világossá válik, de a testvéremmel kapcsolatban nem jutunk előbbre. Ez egy nagyon hosszú folyamat lesz, nem lehetek türelmetlen, ezzel tisztában vagyok, mint ahogy megbízok annyira Julianben, hogy ne befolyásoljam őt a nyomozásban. Pusztán csak minél több lépéssel kerülünk Juliannal közelebb a valósághoz, annál több emlékkép villan fel bennem arról az időszakról.
A Juliant ért támadás ugyan előbb vagy utóbb várható volt, azért gyomrosként ér. Egyrészt azért, mert nem számítottam arra, hogy ilyen hamar tudomás szereznek a törekvéseinkről, mert bennem volt egy olyan gyanú, hogy a jelenlegi vezetés már kezdte elfelejteni az elmúlt század külpolitikai értelemben vett olyan „apró” eseményeit, mint a franciák megfélemlítése 1991-ben. Nyilvánvalóan nem ez áll a félve őrzött titkok dossziéjának első oldalán, hiszen, ha ki is derülne, tudják, hogy a mai gazdasági viszonyok közepette Franciaország, ha szót emelne is a történtekre, nem kockáztatná az amerikaiaktól kapott NATO-s támogatást néhány múltban elrabolt gyerekért. Ezek már nem azok az idők, amikor apámnak bármilyen beleszólása lehetne a francia politikába. A velem és Juliant történtek tudatában viszont úgy tűnik, valakinek mégis érdekében áll, hogy titokban tartsa a múltat.
-  Ha tippelnem kellene, az a bizonyos politikai személy a saját becsületét félti és nem az állam nevében járt el, ezért nem tudta hivatalosan elrendelni a megölésedet. - Az engem ért mentális gyomorrúgás másik oka pedig pont ez. Nem várom el Juliantól, hogy az életét kockára tegye a nővéremért hosszútávon, sőt, nem szeretném. Tudtam jól, hogy egy ilyen jellegű nyomozásnak ez is a része lehet, ugyanakkor kezdetekben azon az állásponton voltam, hogy addig fogom Juliant felbérelni, mint magánynyomozót, ameddig nem kerül életveszélybe. Ha tartanám magam az eredeti elhatározásomhoz, most kellene megállnom, de erre még nem visz rá a makacsságom, hisz igaza van, nem is akarták megölni, csakis figyelmeztetni.
- Ami azt illeti, de, ért - elhúzom szám sarkát és újra az utat kezdem nézni. - Ezért is gondolom, hogy igencsak magasról jöhetett a megfélemlítés - utalok vissza az őt ért támadásra, hisz tökéletesen össze tudom kötni mindazzal, ami velem történt a napokban. Körbenézek, szemem pedig meg is akad a telefonján, amit feltehetőleg akkor rakott a műszerfal közelébe, amikor letette a hívásunkat. Bátorkodok felé nyúlni, de tiszteletben tartom a személyes jogait, úgyhogy csak rámutatok, nem veszem kezeimbe.
- Nem bánod? - Valószínűleg tudja, mit készülök vele tenni, úgyhogy nem mondom ki hangosan, hogy minél kevesebb támadási felületet hagyjak a lehallgatóknak. Ha meglapom tőle az engedélyt, a sajátoméval együtt veszem ki mindkét telefonból az aksikat. Ha nem engedi meg, az a kisebbik gond, a saját telefonomat kell hatástalanítanom elsősorban. Csak azután kezdek el mesélni neki, hogy a telefonomat könnyen összerakható darabokra szedtem az ölemben.
- Már egy ideje éreztem, hogy jobban figyelnek a parancsnokok. Az elmúlt napokban behívattak a floridai bázis vezetősége elé, ott volt a Speciális Alakulat parancsnoka, de a Védelmi Minisztériumból is érkezett egy főparancsnok, név szerint Jordan Robertson. Tőle kaptam az egyértelmű utasítást, hogy álljak le mindennemű cselekedettel, amely annak látszatát kelti, hogy a Minisztérium belső ügyeihez kéretlenül és jogosulatlanul szándékozok hozzáférni. Úgyhogy lényegében ugyanaz történt velem is, mint veled, csak a katonaságban a szolid, nyakkendős, de könyörtelen szavakkal félemlítenek. - Mind katonák vagyunk, ők képeztek ki minket, pontosan tudják, hogy nálunk a fizikai erőszak nem hatásos. Persze nem is tehetik meg velem, mert annak híre menne a katonaságon belül és az nagy port kavarna, így én kvázi jobban védve vagyok jogilag, mint Julian. Fizikailag megtámadni egy katonát pedig nem a legbölcsebb dolog. Bár ez elmondható lenne Julian esetére is, hiába fogyott le nagyon, azért a túléléshez szükséges reflexek még nála sem tűntek el. Nyelek egyet, aztán folytatom.
- Úgyhogy ezek után mindkettőnknek jobbak résen kell lenni. Főleg, ha konkrét információhoz jutsz- pillantok rá és nem tagadom, aggódom érte. Engem elsőként szerintem kirúgnának, de teljesen biztos nem lehetek ebben, sok dolgot láttam én már a légierőnél is, amik miatt durván csalódnom kellett. Viszont mégiscsak úgy érzem, hogy Juliant kell jobban védenem és nem magamat. Ez a minimum, ha már az én ügyemen dolgozik.
- Említetten, hogy tervben van a leszerelésem - tartok egy kis hatásszünetet. Múltkor mondtam neki, hogy keresgélek más, kiképző egy egyéb lehetőségek iránt is. - Bár ezek után minden porcikám arra vágyik, hogy elhúzzak a Guardian Angel alakulatból, de a józan eszem azt súgja, hogy most kell igazán benne maradnom a vérkeringésben, mert így olyan információkhoz is juthatok, amikhez máshogy nem tudnék. - Mint ahogy Jordan Robertson neve se derült volna ki, ha nem kerülök vele szembe. A jogi védelem sem utolsó szempont, bár továbbra is igaz, hogy ha akarnak, engem is simán el tudnak tenni láb alól. Egy közel-keleti kiküldetésen a kutya se gyanakodna arra, hogy valójában nem más nemzet lövedéke roppantotta szét a koponyámat.

After all I still won't give up

BEE




I know
I will fly
back to
you
mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Abducted Children // Part 2 SWTIE
Abducted Children // Part 2 SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

Abducted Children // Part 2 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
Abducted Children // Part 2 JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
« Lost sister »
★ hozzászólások száma ★ :
98
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
Abducted Children // Part 2 Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: Abducted Children // Part 2
Abducted Children // Part 2 EmptyPént. Dec. 08 2023, 17:36


Abducted Children
An old friend asked me,
I will do it, no matter how difficult it is

- Rendben, szerintem az már nagy előrelépés lenne - bólintottam az ajánlatra és már most elkezdtem hinni benne előre, hogy lesz is hasznunk belőle nekünk is. Legalábbis bíztam benne, hogy kölcsönös haszon lesz ebből.
- Nem is tudom... nekem gyanús, hogy ennyi egybeesés van. Francia gyerekek tűnnek el, egyet később holtan találnak, majd később a doki, aki megvizsgálja Franciaországba utazik ki. Szerintem ez furcsa és lesz összefüggés, nem pedig a véletlen műve. Főleg, hogy szerintem nem csak tiszta, valós adatok szerepelnek azokban az orvosi jelentésekben.
Azt is sejtettem nagyjából, hogy Tim miként vélekedik a támadásról, amely engem ért, de nem foglalkoztam vele. Tudtam, érzelmileg nehezen viseli az ilyesmit, de nem akartam volna lemondani ezt az ügyet, sem visszafordulni. Nem féltem a haláltól és a támadóimtól sem. Megszoktam a veszélyt és próbáltam mindig jól kezelni. Tulajdonképpen ezért is folytattam a nyomozói, illetve a "kalandor" életformát. Nem szerettem volna, ha egyszerű egyetemi tanár maradok, kutató, aki a laborból és a katedráról megy nyugdíjba. Kellett a pezsgés, kellett a veszély, a bunyó, a lövöldözés.
Persze megértettem Timet is, de ha oda kerülünk, hogy ez szóba kerüljön, tudatosítani fogom benne, hogy ne érezze azt, hogy esetleg az életem az ő lelkén száradna. Tovább akarok menni, fontos nekem ez az ügy. Miatta is és mert gyerekek voltak akkor. Nameg persze mert tudni szeretném, hogy a kormány, illetve a hadsereg, vagy éppen az akkori politikai személyek mennyire lehetnek sárosak. Jó lenne tudni milyen rendszernek dolgoztam én akkor éveken át és az mennyire hat a mostani rendszerre.
Tim sztorijából kiindulva és az ellenem irányuló támadásból következtetve, még most is vannak, akik el akarják tussolni az esetet, tehát valamilyen szinten érinti a mostani rendszert is ez a múltbéli eset.
Habár...
Tim szavai új megvilágításba helyezik a gondolataim. Aki annak idején ezt elrendelte már nagyon öreg, vagy már tán nem is él. Minden bizonnyal az akkori generáció már kiöregedett és itt tényleg nem a nemzet érdeke a cél, hanem az, hogy az ő nevük tiszta maradjon, illetve ne essen folt az akkori politikai rendszeren.
'91-ben még az idősebb Bush elnök volt az USA első embere és Dan Quayle az alelnök. Vajon ennek lehet jelentősége? Biztosan. Bár Bush elnök már öt éve meghalt, a fia - ki egykor szintén elnök volt - még él és messzire elér a keze.
Azért nem akarok olyan messzemenő következtetéseket levonni, de nem vethető el a gondolat, hogy az idősebb Bush sáros lehet és a fia szeretné menteni az apja nevét, nehogy folt essen rajta. Semmi sem elvethető.
Megengedtem neki, hogy kivegye az aksit a telefonomból, nem vártam hívást, nameg bizonyára mindkettőnk lelke nyugodtabb így és bár ki tudja nem-e hallgatnak le más módon, azért így már én is jobban mertem beszélni.
- Lehetséges, hogy az ifjabbik Bush? - kérdeztem, noha elsőre elég furcsa, tán nevetségesen hangzó megjegyzés lehetett ez. - Vagy az akkor alelnök, Dan Quayle? Nekik lenne okuk rá és pénzük, befolyásuk is, hogy ha sárosak. Akkoriban ők voltak hatalmon és ne felejtsük el, Bush '76-ban CIA igazgató is lett, így már akkoriban elkezdhette építeni a kapcsolatait, mielőtt még elnök lett.

Tisztában voltam vele, hogy elég veszélyes időszak elé nézünk, tényleg résen kell lenni, mert lehet az információk is nehezebben fognak csepegni, ám egyet értettem azzal is, hogy Timnek jó lenne maradnia, hiszen, ha kilép, már nem fog mindenről értesülni, nem fog tudni szimatolni, csak ha meglesznek a megfelelő kapcsolatai, összeköttetései, kémei, de azt aligha fogják bevállalni az emberek.
- "91-től Robert M. Gates ült a CIA székében, őt jól ismertem, nem hiszem, hogy kezeskedett volna egy ilyen ügyben, viszont William Studeman-ből, az NSA egykori igazgatójából már gond nélkül kinézem, hogy ilyen mocskos dolgokba mártsa az orrát. Szerintem az a pasas amúgyis valami szociopata, bizonyára megzavarodott a haditengerészetnél. Látszik a szemein, hogy bedilizett.
De úgyis még bőven fogok ma nyomozni, szóval szerintem lesznek még információk.



szavak száma: x zene: Egy kis háttérzene megjegyzés: ide


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Abducted Children // Part 2 F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
Abducted Children // Part 2 626cba9c1c077cc8ff0785835b638e7f37656660
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
My name is Julian. Julian Hemlcok.
Abducted Children // Part 2 122394c7e6b1e148bb34fe139d89decebbbe3ed2
Soldier, Detective, Physics Professor.
★ családi állapot ★ :
Abducted Children // Part 2 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
Abducted Children // Part 2 Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day,
which was a Sunday, it rained very hard.

I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
342
★ :
Abducted Children // Part 2 Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
TémanyitásRe: Abducted Children // Part 2
Abducted Children // Part 2 EmptyPént. Dec. 08 2023, 21:01



Success is not obtained overnight. It comes in installments; you get a little bit today, a little bit tomorrow until the whole package is given out. The day you procrastinate, you lose that day's success.”

Kíváncsi vagyok, hogy mit lát a doktorban. Nekem is érezhető, hogy gyanús a férfi, ugyanakkor megvárom az ő következtetését, mielőtt én elkezdenék érzelmi harcot vívni a hírek hallatára. Nizzából származik az anyám. Ez semmit sem jelent a Dan doktorának esetében, csupán bennem elevenít fel emlékeket, amikor Marseille-ből Nizzába vittek nyaranta, ahonnan Monaco már csak egy ugrás volt.
-  Dan Nizzából származik? Nem emlékszel? - Van egy gyerek, aki odavalósi volt, de nincs nálam a notesz, nem merek ilyen kijelentéseket tenni fejből. - Gyanús, egyértelműen az - reflektálok a gyanakvására, aztán én is megjegyzem, hogy ki kell kérdeznem anyámat arról, hogy tud-e valamit a Nizzai gyerek elrablásáról. Feltételezem nem, mert akkor mondta volna, ugyanakkor neki, mint kvázi arisztokrata család női tagjának azért vannak olyan kapcsolatai, akiktől egy egyszerű teázás közben is sok információról lehet pletykálkodni. Ezt anno anyám nagyon ügyesen űzte, úgyhogy az nem lehet akadály, hogy hatvan éves múlt. Ezt a fonalat azonban nem említem még Juliannak, mert több, mint valószínű, hogy anyám kihátrál a kérdéseim elől puszta félelemből, úgyhogy majd akkor vetem fel, ha megtudok valamit. Valószínűleg könnyebb és gyorsabb út vezet a dokihoz Dan esetén keresztül.
- Viszont esélyes, hogy Franciaországba kell mennünk, ha valós tárgyi bizonyítékokat akarunk. Ha igaz, amit mondtál, márpedig nem kételkedem benned, akkor végletekig kitakarítottak maguk után a gyerekek kilétéről, hollétéről, vagy a halálukkor is. - Tizenöt-húsz éve már utána jártam Franciaországban a történteknek, de bárkit kérdeztem, nem tudott semmit, vagy hallgatott. Megtaláltam nővérem tanárnőjét, aki akkor a táborozásért volt felelős, ő újra összetört, amikor meglátott. Összetört az emlékekben, hogy hagyta a nővéremet idegekkel elmenni. Mindenesetre lehet érdemes újra francia körútra mennem. Feltöltődésnek se lenne rossz.
Azért az lesúlyt, hogy máris megfenyegették Juliant. Az kevésbé, hogy engem is, de ezek szerint egyértelmű a kapcsolat köztem és a nyomozó között és ez ránk nagy fenyegetést jelent. Nem élek illúziókban, tudom, hogy mindketten kishalak vagyunk a vízben és olyan könnyen eltesznek majd láb alól, mintha sose léteztünk volna. Szerencse, hogy mindketten megszoktuk már a feszült légkört és azt, hogy mindig résen kell lennünk. Mondjuk attól még, hogy tehetséges, aggódom az épségéért és ismer már annyira, hogy tudja rólam ezt még ha nem is hangoztatom.
A telefonokat elég gyors, mondhatni profi mozdulatokkal szedem szét, majd a kezemben tartom a kütyüket míg megosztom vele a velem történteket. Ha nem kérdezte volna is elújságoltam volna neki, mert fontos tudnia róla. Bush neve azonban úgy hasítja meg füleimet, mintha hangrobbanás lenne. Ha ő, pontosabban az idősebb Bush rendelte el a francia gyerekek elleni akciót, akkor minden percet bánok, amit ebben az országban éltem le. A dühnek viszont nem szabad engednem, úgyhogy találgatásai közben összeszorítom ajkaimat és nyelek egyet.
- Van mindkettőre esély. Nehéz elképzelni, hogy ne tudnának egy ilyen mértékű akcióról. Ha ők nem tudtak róla, akkor az azt jelentené, hogy a CIA önhatalmúlag cselekedett - gondolkodok hangosan. - Őket megkérdezni erről nem lehet, élből tagadnának és csak magunkat sodornánk veszélybe, úgyhogy olyat kell találni, aki közel állt hozzájuk és netán jelenleg rosszakarójuk. - Julianra nézek. Halvány fogalmam sincs, ki lehet egy ilyen személy, de szerintem csettintésre ő se tudna sok ilyen emberrel előállni. - Bushnak máig vannak kapcsolatai a Légierőben. - A texasi Légi Nemzeti Gárdához tartozott, igaz, azokra az időkre már ki emlékszik, ennek ellenére, aki egyszer pilóta volt, az azért nehezen hagyja el az eget, ő pedig máig meg-megjelenik időnként a texasi légibázisunkon.
Aztán William Studeman neve is elhangzik, a róla elhangzó kijelentések pedig könnyen gyanakvásra adnak okot. Értem, mit akar kihozni az állapotából, némi kutatómunkát megér, de kategorizálnunk kell a gyanús személyeket, hogy kire mennyi időt érdemes szánni első nekifutásra. Megvakarom a tarkómat és sóhajtok egyet. Az életemben mindig is jelen volt a politika, már csak felmenőim részéről is, talán pont ezért kezd felfordulni a gyomrom attól a sok mocsoktól, ami benne van.
- Én Busht tolnám leginkább, ő nekem a leggyanúsabb - mondom ki végül egzaktan is az álláspontomat. Nem tudom egylőre megmondani, miért. Lehet csak személyes indíttatás, hozzá volt a legtöbb közöm, közvetetten persze.

After all I still won't give up

BEE




I know
I will fly
back to
you
mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Abducted Children // Part 2 SWTIE
Abducted Children // Part 2 SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

Abducted Children // Part 2 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
Abducted Children // Part 2 JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
« Lost sister »
★ hozzászólások száma ★ :
98
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
Abducted Children // Part 2 Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: Abducted Children // Part 2
Abducted Children // Part 2 EmptySzomb. Dec. 09 2023, 19:22


Abducted Children
An old friend asked me,
I will do it, no matter how difficult it is

- Dan esetében elég nehéz volt megfejteni a pontos származását, mivel ott, ahol született nem sok időt töltött, utána pedig sokat utaztak is. Elvileg a születési helye Marseille, de csak pár hetet töltött ott a család és elutaztak Párizsba, onnan pedig Lillébe, de csak néhány évet éltek mindkettőben.
Dan az utolsó öt gyermekévét egy Nizzai árvaházban töltötte.

A francia út nem volt ellenemre, az életem egyébként is sokszor utazásokból állt, így egy cseppet sem zavart, hogy el kell hagynom New Yorkot, bár ezt az egyetem dékánjának még be kell valahogy adagolnom. Kezdtem kimeríteni a szabadságaim, bár nem zavart, el tudok menni fizetetlenre is. A pénz nem akadály, de kezdtek haragudni rám, hogy sokat vagyok távol.
Ehhez persze Timnek semmi köze nem volt, nem avattam be, nem akartam, hogy még ezen is idegeskedjen.
- Rendben, gond egy szál se, utazzunk - bólintottam egyetértőn. Valóban, nem fogjuk tudni elkerülni, hogy egyszer ki kelljen utaznunk oda, ahol mindez történt, bár én még kicsit maradnék New Yorkban, hogy még egy-egy dolognak utána járjak.
- Ez igaz, ez pedig azt jelenti, hogy az eset nem csak az akkori rendszerre vetne rossz fényt, hanem szeretnék elkerülni, hogy a nevükön folt essen. Vagyis az elkövető, aki ezt elrendelte még most is él és nem szeretné, ha folt esne a nevén, míg a köztudatban van és él.
Vagy valamelyik rokona, aki tudott az esetről és van elég befolyása igyekszik elérni, hogy a titok titok maradjon. Vagy azért, mert őt is érinti, vagy a már elhunyt hozzátartozó nevét szeretné tisztán tartani, de ezáltal az akkori kormányét is.
Ez inkább személyes lehet, mintsem politikai indok, viszont azzal, hogy így cselekszenek, politikaivá teszik. Elvégre belevonták már a hadsereget is és nyilván így már a jelenlegi kormány is tudja mi történik. Ez egy ördögi kör. Kíváncsi lennék a mostani Biden kormány mennyire lehet benne ebbe, mennyire került be ez a történet a mostani vezetőség tudatába. Mennyire vonhatták be a Demokratákat...


Elmerengtem az eseten, mert Timnek valahol igaza volt. Ha kérdezünk is, úgy kell, hogy minél burkoltabb legyen. Mint mikor arra vagyunk kíváncsiak él-e egy adott állat egy adott erdőben. Ha az élőhely és a fő táplálék adott, akkor a válasz igen. Ennyire egyszerű.
Nekünk nem azt kell megkérdezni, hogy ők tették-e, hanem olyan kérdéseket kell feltenni, amik azt a feltételezést erősítik, hogy ők tették. A sok olyan információt kapunk a mellékkérdésekre, melyek okot adnak a következtetésre, akkor előbb utóbb biztosak lehetünk benne, hogy a válasz igen.
De így mindennek az elején még ez is necces, még nem mehetünk el a nagykutyákig, egyelőre csak az áldozatokra és a velük történtekre érdemes fókuszálni, majd a további körülményekre és onnan már el fogunk tudni indulni.
Tim Bushra gyanakodott én pedig hittem neki. Ő jobban tudja az ilyesmit, már többet tudott mint én, hisz én azzal sem voltam tisztában, hogy az ifjabbik Bush ma is aktívan jár-kel a hadsereg, illetve a légierő táján.
- Rendben, akkor Busht fogjuk mikroszkóp alá venni. Megpróbálok majd Tor-on keresztül a lehető legtöbb hivatalos információhoz hozzá jutni. Van mára programod?


szavak száma: x zene: Egy kis háttérzene megjegyzés: ide


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Abducted Children // Part 2 F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
Abducted Children // Part 2 626cba9c1c077cc8ff0785835b638e7f37656660
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
My name is Julian. Julian Hemlcok.
Abducted Children // Part 2 122394c7e6b1e148bb34fe139d89decebbbe3ed2
Soldier, Detective, Physics Professor.
★ családi állapot ★ :
Abducted Children // Part 2 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
Abducted Children // Part 2 Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day,
which was a Sunday, it rained very hard.

I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
342
★ :
Abducted Children // Part 2 Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
TémanyitásRe: Abducted Children // Part 2
Abducted Children // Part 2 EmptyHétf. Dec. 11 2023, 14:55



Success is not obtained overnight. It comes in installments; you get a little bit today, a little bit tomorrow until the whole package is given out. The day you procrastinate, you lose that day's success.”

Ahogy kifejti Julian Dan származási helyét, már nekem is jönnek elő az emlékek, hogy az ő mennyire mozgalmas gyerekkort tudhatott magának. A Nizzai árvaház említése viszont felébreszt abból a maszlagból, ami Dan történetét képezi. Hihetetlen, hogy pont ő jelenti számunkra az egyetlen egzakt, ha nem is kézzelfogható nyomot a nővéremet utáni nyomozásban, holott pont Dan a leginkább visszakövethetetlen előéletű. Viszont, ha Dan élete már az elrablása előtt is problémás volt, akkor könnyen lehet, hogy „öngyilkossága”, vagy legalábbis halála nem csak az amerikaiakra fogható, ez pedig reményt adhat, hogy a többi áldozat talán nem szenvedett ekkora mentális bántalmazást és még életben vannak. Jobban mondva remélem, hogy van még élő személy az áldozatok között és bízok benne – mi mást tehetnék? – hogy az egyik ilyen a nővérem. Noha hogyha ellenkezőképpen vezetem le ugyanezt a gondolatot és azt állítom, hogy Dant szándékosan akasztották fel a lakásában, akkor nem irreális azt gondolni, hogy az összes többi elrabolt gyerekkel is hasonlóan járhattak el. Mielőtt ebbe részletesen is belegondolnék, inkább újra a jelenre és Julianra fókuszálok.
- Oké, akkor ezeket megjegyzem és járok egy kört anyám és a Nizzai tehetős emberi kapcsolatai között. Ha egy jómódú családból származó gyerek Nizzában árvaházba került, akkor arról a város elitista pletykahálózata bizonyára tud. - Erre a gondolatra azért én is elmosolyodtam. Én már csak így csúfoltam azt a középkorú elit családban élő nőket, akik minimum hetente egyszer összejártak teázgatni, babázgatni, vagy épp szépészeti tanácsokkal ellátni egymást. Anyám anno ezt nagyon magasszinten űzte, nekem pedig fel kellett nőnem hozzá, hogy megértsem, miért is volt kifizetődő számára és a családomnak is az, hogy olyan pletykás közegbe járt. Befolyásos férfiak asszonyai örülnek, ha valaki figyel rájuk, ezen örömükből pedig néha észre sem vették, mennyi gyanús információt osztanak meg a másikkal.
Pont az ilyen helyi ismeretek miatt lenne előnyös Franciaországba mennünk, bár ez szintén felvetne néhány gondot. Egyrészt kicsit sem feltűnő, ha Juliannak mennék ketten, kizártnak tartom, hogy amint megvesszük a repülőjegyet, egy poloska is csatlakozna hozzánk robot vagy élő ember formájában. Így hát erre még nagy gondot kell fordítanunk, de egyelőre ez most nem esedékes, úgyhogy ezzel akkor érdemes foglalkozni, amikor konkrét tervel tudunk előállni és meglesz, hogy mit akarunk elintézni az európai országban.
Egyetértek Julian szavaival, miként körülírja az elkövető szándékait és önazonosságát, úgyhogy bólintással jelzem számára, hogy egyirányba evezünk. Ugyanakkor minél inkább haladunk a múltból a jelenbe, annál homályosabban látható a valóság. A Biden kormányt említve aztán be kell dobnom a törülközőt. A kérdés jó. A válasz szörnyen nehéz.
- Őszintén szólva nem tudom. Van egy olyan senario a fejemben, hogy bár erről tud a mostani kormány, a mi ügyünkből adódó lépéseket az érintett személyek igyekeznek minél csendesebben, minél láthatatlanabban véghez vinni. Minél inkább be van avatva a mostani vezetés, annál jobban ez az ügy is eszközzé válhat, amivel a republikánusok megpróbálhatják megbuktatni a jelenlegi kormányt. Hozzáteszem, függetlenül a politikai nézeteinktől ez neked és nekem is előnyös lehet, mert ha napirendi témává válik a 91-ben történtek, azzal csak több nyomozás indul mind hivatásos nyomozók, mind újságírók részéről. - Aktuálpolitikává tenni a régi eseményeket hatásosnak bizonyul, bár egyúttal baromira nagy veszélybe keverjük magunkat. Összességében azt gondolom, jobb előbb csendben meghúzni magunkat és minél észre nem vehető módon dolgozni. Egyelőre. Az mondjuk más kérdés, hogy érdekes kettősség lenne hozzájárulnom a demokraták megbuktatásához úgy, hogy mióta szavazati jogom van, rájuk szavaztam. Igazság szerint megtenném, mert a lelkem még mindig inkább francia, mintsem demokrata.
Mindazokból, amit Julian levezetett, nekem Bush tűnt a leginkább gyanús személynek, akiről el tudnám képzelni, hogy vaj an a füle mögött. Megerősíti a feltételezésemet, ami jól eső érzéssel tölt el, mivel ez azt sugallja, hogy a logikám reális. Vagy legalábbis eléggé reális ahhoz, hogy időt szánjunk rá.
- Köszönöm! Én pedig megpróbálok a légierőn belül információkhoz jutni, bár az utóbbi elbeszélgetés után kétlem, hogy nagyon hagynának levegőhöz is jutni - sóhajtok, mintha csak örülnöm kellene, hogy legalább most tudok szabadon lélegezni. A helyzet nehéz, de ez nem azt jelenti, hogy magára hagyom Juliant a nyomozásban és várom, hogy ő majd megoldja helyettem. Ha ilyesmi típusú ember lennék, akkor maradtam volna egyetemen az elvi nemzetközi politika szakon és nem hagytam volna ott mondván, hogy nekem olvasni és elmélkedni egy problémáról édeskevés. Ha nem emelhetem fel a seggem, semmit sem ér a tudás.
- Jelenleg nem tudok semmi konkrétról. Miért? - nézek rá és ezúttal nem tudom megfejteni a hangjából, hogy kávéra hívna meg, vagy most fogja leforgatni velem a Fast & Furious következő évadját.

After all I still won't give up

BEE




I know
I will fly
back to
you
mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Abducted Children // Part 2 SWTIE
Abducted Children // Part 2 SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

Abducted Children // Part 2 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
Abducted Children // Part 2 JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
« Lost sister »
★ hozzászólások száma ★ :
98
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
Abducted Children // Part 2 Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: Abducted Children // Part 2
Abducted Children // Part 2 EmptyHétf. Dec. 11 2023, 17:20


Abducted Children
An old friend asked me,
I will do it, no matter how difficult it is

Jót nevettem Tim humoros megszólalásain. Micsoda megnevezések, tetszett, hogy igen nagy forma tudott maradni ezekben percekben is. Jó kis cinizmus érzéke volt, mely néha jól passzolt a szarkazmusomhoz.
Egy rövid ideig azon merengtem miként kéne megoldani a francia utazást úgy, hogy senkinek ne szúrjon szemet, mert ha egy kalap alatt vesszük meg a jegyeket, akkor biztosan szemet fog szúrni a fejeseknek, ellenben, ha Tim mondjuk a hét elején kiutazna Franciaországba mondjuk Nizzába, vagy egy Nizzához közeli városba, én egy-két napra rá kiutaznék Monacoba, az már nem lenne annyira feltűnő. Monacoból pedig autóval Nizzába vagyok háromnegyed óra alatt, más városba pedig szintén órák kérdése, főleg, ahogy én vezetek.
Szóval nem olyan veszett ügy ez és majd fel is tálalom neki, ha eljön az ideje, de most még korai volt ezen merengeni.
Tim szavai erősen elgondolkodtattak és magamban olyan elképzeléseim lettek, hogy egyszer érdemes lenne kiszivárogtatni anonim módon valami információt a nyilvánosság felé. Akár fizikai formában, akár digitális úton egy titkosított adón keresztül. Mindenképpen érdemes lenne ezt fontolóra venni, bár most még ez nagyon korai gondolat, hisz sok mindent mi sem tudunk még, sok minden nekem sincs a fejemben, még nekünk is informálódnunk kell.
- Mert akkor csatlakozhatsz hozzám az információ gyűjtéshez. Megiszunk egy jó Cognac-ot a  tiszteletedre, majd belevetjük magunkat az ügy részleteibe - mosolyogtam, majd rágyújtottam egy szál cigire és letekertem az ablakot, hogy kimenjen a füst, illetve a hamuzás miatt is.
Sok gondolat volt a fejemben, de igyekeztem rendbe tenni mindent, ami a fejemben zajlott és kategorizálni, rendszert felépíteni. A fő, hogy elsőnek Dan körül legyen minden tisztázva, ám ezt a szálat egyelőre átpasszoltuk az ingatlanosnak, akivel majd Tim beszél. Most akkor az lesz a fő, hogy az orvosi kartonokat megszerezzem és utána járjak a többi gyereknek.

Megérkezvén a lakásomra bekapcsoltam a laptopom és a konyhából hoztam két poharat és egy üveg Cognac-ot, amiből töltöttem. Francia ital egy francia úrnak. Én meg már úgyis világpolgárnak számítottam, annyiszor utaztam már mindenfelé és sok esetben mély nyomot is hagytam, annyi gyilkosság történt körülöttem.
- Van Tor szoftverem, de csinálok egy alapos internettitkosítást is mellé, biztos-ami biztos, hogy minél nehezebben tudjanak lenyomozni és  megszerzem Dan minden orvosi kartonját az egészségügyi rendszerből, utána csinálok egy lekérdezést az anyakönyvi nyilvántartásban, így megszerezhetem az összes Amerikában elhalálozott személy adatait, de én bekapcsolok majd egy szűrőt, így csak olyan halottak nevei fognak szerepelni a lekérdezésben, akiknek a születési anyakönyvi kivonatában Franciaország van megnevezve. A biztonság kedvéért 1991-etől fogom csinálni a lekérdezést.
Amennyiben annak idején az elrabolt gyerekek nem kaptak új anyakönyvi kivonatot - márpedig Dan nem kapott - akkor az eltűnt gyerekek köztük lesznek, ha elhaláloztak valahol az USA területén belül.
Ez hiba volt az emberrablók részéről, hiszen hatalmuknál fogva megtehették volna, hogy új anyakönyvi kivonatot adnak nekik, de ezt nem tették meg, így viszont nekünk legalább könnyebb dolgunk van.

Megcsináltam a titkosítást és elindítottam a Tor-t, majd elindítottam a lekérdezéseket, mind az anyakönyvi hivatalban, mind az egészségügyi rendszerben.
- Ez eltart pár percig, de meg lesz. Ha ezek az eltűnt gyermekek itt nőttek fel Amerikában és meghaltak, akkor meg fogjuk tudni, mert a lekérdezés kimutatja.
De ez a rendszer nem csak azért kell nekem, hogy ne tudjanak lenyomozni, hanem, mert ha megpróbálnám személyesen felkeresni őket, nem járnánk sikerrel. Vélhetőn ezek titkosított adatok, ám Tor szoftvere keresztül tudok futtatni egy jelszó generátort is, amivel meg tudom nyitni a hivatal jelszóval védett fiókjait, dokumentumait is. Ez egy fajta fordítóként működik.



szavak száma: x zene: Egy kis háttérzene megjegyzés: ide


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Abducted Children // Part 2 F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
Abducted Children // Part 2 626cba9c1c077cc8ff0785835b638e7f37656660
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
My name is Julian. Julian Hemlcok.
Abducted Children // Part 2 122394c7e6b1e148bb34fe139d89decebbbe3ed2
Soldier, Detective, Physics Professor.
★ családi állapot ★ :
Abducted Children // Part 2 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
Abducted Children // Part 2 Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day,
which was a Sunday, it rained very hard.

I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
342
★ :
Abducted Children // Part 2 Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
TémanyitásRe: Abducted Children // Part 2
Abducted Children // Part 2 EmptyCsüt. Dec. 14 2023, 13:29



Success is not obtained overnight. It comes in installments; you get a little bit today, a little bit tomorrow until the whole package is given out. The day you procrastinate, you lose that day's success.”

Hiába élek már egy jó ideje a New Jersey-ben, apám kapcsolatai által benne maradtunk a francia elit életben és ezekre a kapcsolatokra roppant módon vigyázunk. Elsősorban szüleim, akik, noha nem fiatalok már, de jól tartják magukat és három havonta minimum repülőre üljenek, hogy a világ különböző pontjaink csiszolják tisztogassák és tovább szőjék kapcsolati hálójukat befolyásos emberekkel. Ha tudok, velük tartok, hiszen engem is ebben a szellemben neveltek fel és időnként valóban érdekes beszélgetések tudnak kialakulni, azontól, hogy könnyen lehet, egyszer hasznomra válnak ezek a kapcsolatok. Most történetesen pont kapóra jön Dan ügye kapcsán.
- Rendben, nincs akadálya. - Átmegyek hozzá, ketten együtt dolgozni hatékonyabb, mint egyedül, ráadásul így csökken az elektronikus kommunikáció is köztünk. Más kérdés, hogy készülhet majd fotó arról, hogy a lakása ajtajánál állok vele, de ezt majd kimagyarázom, nem vagyok elveszett az ilyen kényes esetekben.
Elgondolkozom azon, hogy megkérjem-e, hogy vigyen vissza az autómhoz, vagy sem, amit a Central Parknál hagytam, de végül úgy döntök, hogy ne, jó az ott, majd taxizok, mert így az alkoholfogyasztással magyarázhatom az ottlétem okát. Pikk-pakk összerakom mindkettőnk telefonját, az övét visszateszem oda, ahonnan elvettem.

A cognacot mosollyal fogadtam, egy pillanat erejéig elgondolkodtam, hogy azért kínál ezzel, mert már ennyire jól ismer és tudja, hogy a kedvencem italaim közé tartozik, vagy ez puszta véletlen egybeesés. Igazság szerint teljesen mindegy. Az üvegpohárral leülök hozzá a kanapéra, a poharat a dohányzóasztalra helyezem és benyomom a laptopomat. Míg hallgatom őt, nem kerüli el a figyelem az sem, hogy mennyivel jobb állapotban van most a lakása, mint amikor legútóbb itt voltam.
- Én nem vagyok ennyire biztos benne, hogy megegyeznek a személyes adataik a francia születési kivonatukkal. De remélem ez a félelmem hibás és lesz olyan személy, akinél elakadt valamilyen folyamat a rendszerben. Azt tudom, hogy a francia adatbázisban pár éve történt egy ilyen lekérdezés és továbbra is mind a hat gyerek eltűnt státuszban van jelen az eredeti nevén, egyedül Dan az, aki halott. Kíváncsi vagyok, te mit találsz az amerikai nyilvántartásban. - Bár Dan apja amerikai származású volt, úgyhogy meglehet, őt ezért nem írták át. Jó lehetőség volt az Egyesült Államok számára, hogy a legkisebb gyanút is elhessegessék arra vonatkozóan, hogy ők az elkövetők. Persze nem akarom elkeseríteni Juliant, hogy feltehetőleg nem lesz könnyű dolga. - Arra rá tudsz keresni, hogy 91 után megjelent-e a rendszerben új személy, aki 6 és 15 év között volt és eddig nem „létezett”? - Jó lenne, ha le tudnánk követni a módosításokat is, bár kötve hiszem, hogy ennyire pontosan nyomon követhetné a rendszert. Közben beírom a gépem jelszavát.
- Használsz valamilyen védett wifit, VPN-t? - kérdezek rá, mert ha igen, akkor én is felcsatlakoznék rá. Bár ez is kétélű fegyver, mert gyanút kelhet. Nem vagyok meggyőződve arról, hogy ezek védelmet tudnának jelenteni, legfeljebb nem egyből szembetűnő, hogy mikre keresek rá.
Meg se kérdezem, honnan van hozzáférése a hivatali jelszavakhoz, de azért ezen elcsodálkozok. Iszok néhány kortyot a konyakból, aztán én is nekiállok utánanézni annak, hogy ki lehet az a személy, aki ismerte Busht és már nem politikában mozog, vagy épp sosem dolgozott abban.

Két óra múlva az üres cognakos pohár mellett már egy félig megivott fekete kávé is gőzölög. Kicsit jobban utána néztem Bush előéletének és érdekes dolgok derültek ki. Elintézek még néhány telefont, mivel az egyik régi gimnáziumi osztálytársam annál a cégnél dolgozik, ahol a kiszemelt személy a cégigazgató, így több elérhetőséget is fel tudok írni egy rosszul fogó tollal egy papírlapra. Végül felállok és Julianhoz lépek az iróasztalához, leteszem a billentyűzete mellé a papírt, rajta a névvel, a foglalkozásával, egy email címmel és két mobilszámmal.
- Talán ő segíthet. Ő New York legnagyobb ingatlancégének az igazgatója, de betörtek már nem csak az amerikai, hanem az európai piacra is. Elvileg heves vitái voltak Bush-sal az elnöksége után. Az első telefonszám a hivatalos, valószínűleg a titkárnője fogja felvenni, míg a másodikon keresik a saját alkalmazottai is, ha közvetlenül akarják elérni. Hivatkozhatsz az egyik munkavállalójára, ha ezen keresztül keresnéd meg. - Mivel ezek kő kemény nyomozások, ezért én nem állíthatok be hozzá, hogy szeretnék tőle információkat kérni Bush elnökkel kapcsolatban. Elküldene, vagy kipenderítene, mint macskát szarni, úgyhogy ezt egyértelműen Juliannak kellene végigcsinálni, ha úgy dönt, hogy ez járható út. - Még azért futok néhány kört, de eddig őt találtak, aki biztos forrás lehet. - Elveszem a kisasztalról a kávémat és megiszom, majd a konyhájába megyek, hogy az ő üres poharaival együtt elöblítsem őket.

After all I still won't give up

BEE




I know
I will fly
back to
you
mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Abducted Children // Part 2 SWTIE
Abducted Children // Part 2 SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

Abducted Children // Part 2 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
Abducted Children // Part 2 JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
« Lost sister »
★ hozzászólások száma ★ :
98
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
Abducted Children // Part 2 Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: Abducted Children // Part 2
Abducted Children // Part 2 EmptyPént. Dec. 15 2023, 18:08


Abducted Children
An old friend asked me,
I will do it, no matter how difficult it is

Elgondolkodtam azon, amit a barátom mondott, mert ha igaza van, az azt jelentheti, hogy Dan valamilyen oknál fogva kiesett a listáról. Esetleg történt valami, ami miatt halottnak hitték és nem akartak már neki új papírokat kiállítani, hanem megszabadultak tőle, ám a fiú magához tért és megszökött.
Vagy elve, amikor áthozták a határon megszökött, de már - akkor korából adódóan sem - nem jutott vissza Franciaországba, hanem itt befogadták és új életet kezdett.
Akárhogy is, valami történt.
Timre pillantottam, láttam ő is gondolkodik valamin, majd miközben ittam egy kortyot kérdésére bicentettem. Letettem a poharat.
- Igen, persze. Nem tart semeddig.
Miközben a laptopba pötyögtem bólogattam neki.
- Igen, a lakásnak WPA3-as titkosítása van, azon belül pedig egy AES titkosítás, amit a jegybankunk is használ. Ez most a legmodernebb biztonsági rendszer - feleltem kérdésére és segítettem neki felcsatlakozni a hálózatra, közben a program dolgozott nagy erőkkel.
Tudtam, hogy a dekódoló, azaz a jelszófeltörő rendszerrel elég rizikós játékot űzök, könnyen bajba sodorhatom magam, ha lekövetnek, de akkor ott nekem ez nem volt fontos, a lényeg, hogy hozzá jussunk a nekünk fontos információkhoz.

Kávé helyett én egy Red Bull mellett döntöttem. Az energiaitalokat jobban szerettem, noha a kávét is szívesen megittam. Az energia italtól fiatalosabbnak és trendibbnek éreztem magam, meg lássuk be, finomabb is volt és változatos ízekben volt fellelhető.
Az elém tett papírra néztem, ujjaim közé vettem és elolvastam, közben hallgattam a mellékelt megjegyzést és azon kezdtem filózni vajon milyen indíttatással kereshetném meg én ezt a férfit. Találjak ki valami fedő sztorit, vagy legyek egyenes?
Hamarosan a laptopon nekem is eredményem lett. Az eredeti francia anyakönyvi kivonattal nem találtam meg őket, viszont Tim ötlete hozott némi eredményt, csak sajnos túl sokat is.
- Hát barátom... itt lista. Ezeket a 6 és 15 év közötti személyeket vették '91 és 2000 között amerikai nyilvántartásba. Nem rövid a lista, de ennél pontosabb keresést nem tudok csinálni.
Közben meglettek az orvosi leletek is, de szerintem sokra nem megyünk vele
- rányomtam a nyomtatásra. Az orvosi nyilatkozatokat összetűztem egy kötegbe, majd a nyilvántartásból kinyomtatott személyek listáját és adatait is egy pakkba tűző-kapcsoztam.
Ismét a Tim által kapott fecnire pillantottam.
- Szóval akkor ez a Qadir Abbar nevű férfi vihetne minket közelebb a megoldáshoz? - tettem zsebre a papírt és merengtem. - Holnap délelőtt felkeresem. Ma már másra szeretném szánni az időm, persze a nyomozás keretein belül. Addig kitalálom milyen formában vegyem fel vele a kapcsolatot.


szavak száma: x zene: Egy kis háttérzene megjegyzés: ide


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Abducted Children // Part 2 F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
Abducted Children // Part 2 626cba9c1c077cc8ff0785835b638e7f37656660
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
My name is Julian. Julian Hemlcok.
Abducted Children // Part 2 122394c7e6b1e148bb34fe139d89decebbbe3ed2
Soldier, Detective, Physics Professor.
★ családi állapot ★ :
Abducted Children // Part 2 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
Abducted Children // Part 2 Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day,
which was a Sunday, it rained very hard.

I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
342
★ :
Abducted Children // Part 2 Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
TémanyitásRe: Abducted Children // Part 2
Abducted Children // Part 2 EmptyPént. Dec. 15 2023, 19:03



Success is not obtained overnight. It comes in installments; you get a little bit today, a little bit tomorrow until the whole package is given out. The day you procrastinate, you lose that day's success.”

Ahogy megkapom a titkosítást, nekiállok kutatni a világháló berkeiben. Megjegyzem, kiváló szakértelme van a dologban, egy elismerő bólintással ezt azért tudatom vele is, mikor részletezi a rendszerét. A kutatás során viszont érzem, hogy kell nekem még egy kis hajtóanyag, ezért kávén gondolkodom.
Azért nem mondom, felszöknek szemeim a Red Bull hallatára, de a meglepettség leginkább egy vigyor formájában jelenik meg rajtam. Míg bátorkodok kiszolgálni önmagamat a konyhájában és lefő a kávém, viszek neki egyet energiaitalt. Nekem a cukortartalom miatt nem szabadna sokat innom, nem is a katonaság miatt, hanem mert egy ideje tartom magam az egészséges, de táplálékdús táplálkozáson és ha elgyengülök, akkor utána biztos nem tudok visszaállni a megfelelő fehérje-szénhidrát és zsír arányokra. Kicsit olyan érzésem van, mint régen Irakban, egész jól tudunk együtt dolgozni amellett, hogy a magánéletben is remekül megértjük egymást. Na és beengedjük egymást a konyháinkba. Ez nagy szó.
Újabb órával később megosztom vele, amit találtam, nem sok, de legalább valami, ami ösvény lehet a sűrű erdőben. Még meg kell tanulnom lenyugodni és nem maximalistán egyből a legpontosabb választ megtalálni, mivel egy nyomozás nem így működik, különösen nem olyan ügyben, mint az enyém. Az egészben a legnehezebb, hogy nem tudom, egyáltalán megéri-e ez az egész, nem tudom, mi vár az út végén, ha egyáltalán lesz vége és nem fordulunk vissza félútón valamilyen külső nyomás hatására.
Julian által kapott lista nem kevés, mégiscsak kilenc éves időtartamra futtatta le a programot és egy ekkora ország esetében ilyen bevándorlási rátával néhány fát kiad az a papírmennyiség, amit a nyomtató köp ki nekünk az orvosi papírokkal együtt. Szinte érzem a nyomtató ózonos gáz szagát, mire leáll és azon tűnődőm, hogy vajon Julian miért ennyire lehangolt az eredményt illetően.
- Azért, ha gondolod, én is átnézem őket majd utánad. Több szem többet lát. Majd kaphatok belőlük másolatot? - Ennyi adat mellett pedig egy ember könnyen átsiklik a fő cél felett. Nem tudom miért, de elgondolkodok, hogy vajon mekkora az esélye annak, hogy egyszer felgyújtják Julian lakását. De ezt nem mondom, minek stresszeljem a kérdéssel, úgyis tudja ő, hogy veszélyes életet él ő is és az itt tárolt adatok is. Az a baj, hogy szerintem, ha lakástűz lenne bármilyen okból, kinézem belőle, hogy az élete árán is megpróbálná kimenekíteni a legfontosabb dolgait.
- Ezt így nem mernék kijelenteni, azonban egyelőre nem jutottam többre - húzom számat, olyan vagyok, mint ő, nem elégedett, de szó mi szó, nála legalább nem érzem azt, hogy ártanánk magunknak, ha Julian felkeresné. Talán annyira nem kapná fel a fejét a poloskánk. Az órára nézek. Nincs még kellően késő, de azért, ha nincs más, lehet érdemes lenne elindulnom. Elvileg holnap jön a barátnőm New Yorkba megint, bár az utóbbi veszekedésünk után nem vagyok biztos abban, hogy tartja is magát a megbeszéltekhez, mindenesetre én megteszem a magamét és kitakarítok még ma.
- Viszont lassan hívok egy taxit, ha nem gond. Szerintem épp elég feladatot csináltunk magunknak a mai napon. - Nem szeretném azt, hogy loholunk előre és végül átugrunk azokon, amik a szemünk előtt vannak. Felállok, nyújtózkodok egyet mielőtt a telefonomat a kezembe venném és a már általam jól bejáratott applikáción keresztül rendelek egy taxit.  
- Azért vigyázz, jó? Nem tudom, hányszor fognak még figyelmeztetni - utalok vissza a ma történtekre, mert azért nem lenne jó, ha úgy tennénk, mintha meg sem történt. Továbbra is úgy érzem, hogy őt előbb fogják eltenni láb alól, mint engem, bár kétségkívül azt sem kell sokáig magyarázni, ha egy katona meghal. Mindezek ellenére is nem élek félelemben, mint ahogy a kiérkező taxiba se úgy szállok be, mint akire gyanakodjék. Ott még nem tartok, hogy minden emberben a rosszat lássam.
A taxi nem a lakásomhoz visz, hanem a kocsimhoz, a Central Parkhoz. Egy ideig gondolkodtam rajta, hogy inkább hazavitetem magam tudván, hogy alkoholt ittam és biz’ isten csak akkor állítanának meg a rendőrök, amikor nagyobb a végalkoholszintem a megengedettnél, azonban ezt most kivételesen ütőkártyaként játszom ki. Inkább fizetek büntetést, akár utólag is, de kíváncsi vagyok, hogy vajon ki az, aki követett és esetleg rám hívná a rendőrséget ittas vezetését, hogy kikérdezzen, hol voltam és mit csináltam. Jó indikátor, hogy megtudjam, követtek-e és ha igen, meddig hajlandóak elmenni.

After all I still won't give up

BEE




I know
I will fly
back to
you
mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Abducted Children // Part 2 SWTIE
Abducted Children // Part 2 SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

Abducted Children // Part 2 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
Abducted Children // Part 2 JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
« Lost sister »
★ hozzászólások száma ★ :
98
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
Abducted Children // Part 2 Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: Abducted Children // Part 2
Abducted Children // Part 2 Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Abducted Children // Part 2
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Abducted Children // Part 3
» When they’re part of your story
» Sonia & Amara -Part II
» Horatio & Kendra // Part 2
» Khaled & Esther - horror a kórházban

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: