New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 59 felhasználó van itt :: 8 regisztrált, 0 rejtett és 51 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Anabel Marquina
tollából
Ma 10:11-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 08:47-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 08:45-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 08:44-kor
Ethan Sharp
tollából
Ma 07:53-kor
Hailee Seo
tollából
Ma 07:47-kor
Chae Rim
tollából
Ma 00:09-kor
Dorian J. Lester
tollából
Tegnap 22:46-kor
Wade Sanders
tollából
Tegnap 22:35-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

Les sons français - Céline & Tim
TémanyitásLes sons français - Céline & Tim
Les sons français - Céline & Tim EmptyHétf. Okt. 30 2023, 21:37
Katonaként egy valamit vitathatatlanul megtanultam: várni. A parancsra, a jelre, a csodára és a bizonytalanság közt is valami biztosra. Küzdve várok arra, hogy egyszer újra rátaláljak a nővéremre, várok arra, hogy megbüntethessem azokat, akik máig nem bűnhődtek majdnem tíz gyerek elrablásáért és nem utolsó sorban várom, hogy végre megnyugodhasson a lelkem. Ez vagyok én. Hisz ebben a pillanatban is várok egy kellemes cukrászda asztalánál ülve egy olyan személyre, akinek életét én magam minden bizonnyal negatívan befolyásoltam, természetesen akaratlanul.
Újabban kifejezetten zaklatottnak érzem magam, az agyam pörög, a testem még éjszaka sem képes pihenni és a napjaim olyanokká váltak, mint egy hurrikán. Csak már megtanultam, hogy mindig a közepében kell állnom, ahol épp nincs szél. Megszoktam már annyira ezt az életérzést, hogy tudjak alkalmazkodni hozzá és ne lépjek ki a folyton körülöttem forgó orkán erejű szélbe.
A telefonomon olvasom a ma legfrissebb nemzetközi híreket, miközben nem felejtek el egyet-egyet harapni a pralinékrémes Paris-Brestből. Nem sietek, még van időm a nap első ütemezett dolgomig. Hatodik alkalommal reggelizek meg itt, ebben a francia stílusú cukrászdában, ami ha minden igaz, az általam Céline DuPont-ként ismert lány, bocsánat, nő tulajdonában áll.
Hatodszor is türelemmel várom, hogy egyszer ő is itt lesz, igaz, a nagy számok törvényére játszok, mivel nem egymást követő napokon tettem be ide a lábamat, hisz sokszor nem jutok el a város ezen pontjára elfoglaltságaim miatt. Ettől függetlenül azt hiszem, megkedveltem a cukrászdát annak otthoni ízei miatt, úgyhogy nem bánom, ha újra édességgel tömöm magam a reggeli futásomat követően. Marseillben is sokszor így indult a reggelem: suliba tartottunk anyával és számtalanszor megálltunk a kedvenc Palais Longchamp parkkal szembeni cukrászda előtt és ott közösen megreggeliztünk. Akkoriban nem sok család mondhatta el, hogy reggelente közösen esznek, noha én is elsősorban anyámmal tudtam ezt már-már szenvedélyesen űzni a mediterrán városban. Igen, egészen biztos, hogy annak a helynek az emlékei rezonálnak bennem az itteni jegyekkel. 
Az idillikus környezet tompítja a bűntudattól gyötrődő szívemet, s perceken át képes vagyok úgy tenni, mint aki elveszne az idő múlásában és csak ülne, csak kávézgatna, csak művelődne a telefonja adta hírekkel. De ettől én még nagyon is figyelek a környezetemre.
Minden egyes érkezőre felpillantok, rendszerint csak egy-egy másodpercet szentelve a vendégek sokszínűségének, ám ezúttal megkongatják a harangokat. Ezúttal a szerencse az én oldalamra áll. Megigazítom ápolt, de teljesen mindennapi ruhámat és ahelyett, hogy lecsapnék a nőre, szépen megfontoltan zárom le telefonom képernyőjét, majd nyugodt mozdulattal állok fel az asztaltól. Háromnegyed órája falatoztam, nem most fogok elkezdeni sietni.
- Elnézést! - szólítom meg franciául melegséget árasztó hangon a magam sajátom határozott, de nyugodt tónusában. Ismerjük egymást, noha lassan hat éve nem találkoztunk. Meglehet, ennek köszönhető az is, hogy ha rám pillant, kis ideig megadom magamnak azt a kényelmet, hogy végignézzek rajta. A kora miatt már nem sokat változott, mégis olyan érzés lep el, mintha egy teljesen más nőt látnék és ennek egyelőre nem tudom az okát.
- Szia! Örülök, hogy újra látlak! - adok két puszit arcára és természetesen nem hagyom figyelmen kívül a fiatalabb generációt sem. Nem kell tudnom, mi történt az elmúlt hat évben ahhoz, hogy tudjak, kit látok a kislány - és ezzel együtt feltételezem a csecsemő - személyében. A kislány felé nyújtom tenyeremet, miközben leguggolok és ha megkapom a kezét, kezet csókolok. Ahogy kell. Engem úgy neveltek, hogy mindenkit tiszteljek első találkozáskor attól függetlenül, hány éves. Ami pedig a nevét illeti, tudok róla, hogy Dominique-nak szólítja itt Amerikában magát, ennyit megtudtam azzal együtt, hogy a cukrászdára is rátaláltam, nem véletlenül nem mondom most ki a nevét. Nem áll szándékomban kellemetlenséget okozni neki ismét.
A mosolyom addig tart, míg a kislányt jobban nem kezdik érdekelni a sütemények, így én fokozatosan elkomolyodó arccal felállok. Vajon Céline tudja, mi törtért? Nem fogok álszentkedni, nem fogok úgy tenni, mintha nem csináltam volna semmit.
- Tudnál rám szánni körülbelül fél órát? - nézek a szemeibe úgy, mint aki maga sem tudja eldönteni, hogy örömtől kividult, vagy épp aggodalomtól komoly. - De vissza is tudok jönni máskor, ha most nem alkalmas, jelenlegi tervek alapján, nem utazok el az elkövetkező hetekben. - Hisz tudja, hogy a légierőnél vagyok, ahogy azt is, ki a családom és hogy nőttem fel. Most, vagy máskor, mindegy, de ezt a beszélgetést szeretném megejteni, mivel tartozok neki ha mást nem, egy bocsánatkéréssel. Szeretném magam tisztázni, ezzel vállalva a kockázatot, hisz tudom, húgához hasonlóan ő is roppant haragtartó. Úgy tűnik ez a tulajdonság mindannyiunkban ott lakozik különböző formában és mértékben, de hát ilyenek vagyunk mi, franciák.

« Regrets et remords » est une question dialectique sur ce qui a été fait, sur ce qui aurait dû être fait et sur ce qui n'aurait pas dû être fait.
(« Île de regret. Île de remords ») 
Les sons français

BEE




I know
I will fly
back to
you

Dominique Léah Chevaliér imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Les sons français - Céline & Tim SWTIE
Les sons français - Céline & Tim SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

Les sons français - Céline & Tim 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
Les sons français - Céline & Tim JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
« Lost sister »
★ hozzászólások száma ★ :
101
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
Les sons français - Céline & Tim Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
 
Les sons français - Céline & Tim
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Sons of Lucifer
» Céline Norton
» Céline & Nick
» Tu es Céline pour moi!
» Céline & Nick - Late night texting

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan :: Ettermek, cukrászdák, kávézók-
Ugrás: