New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 14 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 13 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Chae Rim
tollából
Ma 00:09-kor
Dorian J. Lester
tollából
Tegnap 22:46-kor
Wade Sanders
tollából
Tegnap 22:35-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 22:03-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Tegnap 21:06-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 21:04-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 20:47-kor
Venus Heighel
tollából
Tegnap 20:10-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

Chase & Gyda || Zombieland
TémanyitásChase & Gyda || Zombieland
Chase & Gyda || Zombieland EmptyPént. Aug. 25 2023, 12:32
To Chase Harrington
“My momma always told me someday you’ll be good at somethin’. Who’d have guessed that somethin’ would be zombie killin’?”

Zombieland #1
Mindenki volt már úgy, hogy bekerült egy számára totál ismeretlen helyzetbe és bár lett volna rá lehetősége, hogy kikérje a már benne lévők tanácsát, vagy legalább egy kiindulási pontot kérve, végül nem tette, mert úgy volt vele, hogy egyedül is képes megoldani. Meg van, igaz? Hát én most pedig rohadtul kikérném annak a véleményét, aki vágja, hogy mi folyik itt. De sanszos, hogy, mint engem, úgy másokat is igen csak nagy meglepetésként ért, hogy a szomszéd a másik szomszédot eszi. Én egy több emeletes lakásban éltem, de még hozzám is berongyolt egy félkarú csaj és úgy megkergetett a kanapén körül, hogy míg élek nem felejtem el.
Három hét telt el, azóta, hogy az az éhenkórász kannibál kipaterolt a lakásomból, meg úgy a társaival együtt a városból is megpróbált. Nem azt mondom, sokkal veszélyesebb városon belül mászkálni, mint kívül, viszont pont emiatt találni itt több túlélő csomagot, mint körülötte. Lőni tudok, idővel sikerült elsajátítanom a két hibbant társam mellett, és hát Travistől is kénytelen voltam valamiként megvédeni magam egy időben, a nyomozóról nem is beszélve, viszont mégha csóró közegből is jöttem el anno, ez az apokalipszis, távolról sem volt olyan kalandos, mint Csodaország. Ott legalább nyugodtan álomra hajthattam fejem hébe hóba, de itt... Minden olyan kétes. A tető biztonságosnak tűnik elsőre, hisz távol van a lenti zombiktól, viszont, ha azt nézzük, hogy feltalálhatnak oda, már is halálos csapdába léptünk. És akkor még az elvadult emberekről nem is beszélve...
A járgányom általában mindig más, vezetni nem tudok, szóval többnyire biciklin, rolleren vagy deszkán közlekedem, ami épp van. Megpróbálkoztam a motorral is, de egy részt alig bírtam felülni rá, másrészt az első méter után belezúgtam egy bokorba, a hangra meg persze megjelentek az emberevők, így órákat menekülhettem előlük. Csak egy hátizsák volt nálam, mint szükséges cipelni való. Eleinte több holmit cipeltem, de eleinte véletlen hagytam el őket, aztán idővel rájöttem, hogy bár így több cucc lehet nálam, képtelenség, hogy azokkal meneküljek vagy tegyek meg nagyobb távokat, így maradt a hátizsák. Ezen kívül még volt egy oldalára kötözött baseball ütöm - ha kifogynék a töltényekből - és egy pisztolyom, amihez még volt pluszban töltény. A fegyver hasznosabb az ütőnél, de ha az ellenséget vonzza a zaj, megtanul csínján bánni vele. Egy nagyobb plázába húztam meg magam néhány napja. Akadtak kóborlók, néha pluszban betévedt egy-egy valahol, de igyekeztem mindennap egy barikádozni kicsit a helyet, plusz elsősorban szükségem volt egy plázán belüli biztos helyre, ahová se zombi nem jut be, se élő nem bukkan rá könnyen. Így húztam meg magam a játékbolt raktárában. A halomnyi plüss remekül funkcionált ágyként, a többit pedig igyekeztem más üzletekből beszerezni. Bár alaposan kirámolták az épületet  mikor kitört a káosz, ám mivel főként a menekülésre összpontosított mindenki, és próbálta elhagyni az országot, azért hagytak hátra dolgokat. Nyilván nem öröklétű a dolog, és valamikor tovább kell állnom, de egyenlőre még semmi tervem. Pletykálják ugyan, hogy akadnak helyek, ahol még vannak katonák és igyekeznek visszaszorítani ezt a fene tudja miként elterjedt fertőt, de olyat is hallani, hogy a katonákat likvidálásra kérték, így ha belefutnak élőbe vagy holtba, ugyanúgy pofán lövik.
Nem mondom, hogy nem esik jól néha a magány, nem jó csendben lenni és örülni, hogy egy kannibál sem feni rád a fogát, de idővel kezdett elég frusztráló lenni. Volt, amikor egy hatalmas plüss maci ölelésében lapozgattam a képregényeket, de idővel azok sem kötöttek le. Zenét érthető módon nem mertem hallgatni, és a zajosabb elfoglaltságokat sem engedhettem meg, ha élni akartam. Így az utóbbi időbe elkezdtem felmászkálni a tetőre, és ott, az egyik szellőztető fedezékében figyelni a néhány méterrel alattam lévő életet. Volt fegyverbolt az üzletek közt és még fegyver is akadt, de mióta egyszer úgy szembe nyomott a mesterlövész távcső része, hogy majdnem megvakított, azóta nem játszok ilyesmikkel. Szóval marad a vadász távcső. Szépen kimentem a lapostető sarkára és ott hasalva kémleltem a pláza előtti eseményeket, ami ugyan kimerült néhány lassan éhenhaló szörnyben és pár szálló újságpapírban, azért néha napján akadtak érdekesebb műsorok is...

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Chase & Gyda || Zombieland
Chase & Gyda || Zombieland EmptyVas. Szept. 10 2023, 11:01

gyda and chase
Don’t let them catch you with your pants down.

Mennyi idő telt el, amióta az egész kibaszott világ egy komplett shit show lett? 3 hét. Régebben mindig lehetett látni olyanokat, akik az elméjükből teljes mértékig kifordulva hirdették a világvégét kartonpapírokra firkálva alufólia sisakban. Az apokalipszis azonban nem fentről érkezett csészealj formájában hanem a szomszédból... az utcáról... bárhonnan.... húsba maró fogak és elgyötörhetetlen testek képében. Azóta ember embert eszik, míg a halál ajtajából vissza nem fordul az elme és teljesen újra programozva kezd fékezhetetlen éhségének tompításába.
A kollégium kicsit sem volt szerencsés hely arra, hogy ezt megéljem... pontosabban túléljem.... Ilyenkor az ember ösztönösen menekülne kevésbé lakott területekre, de Manhattan központjából jószerével esélyem sem volt kijutni, hiszen az élőholtak néhány napon belül már hordákban hömpölyögtek az utcákon megfosztva minden reális esélytől, hogy kijussak az epicentrumból. Egy jó időre az iskola sportcentrumát tartottuk néhány sráccal, akik hozzám hasonlóan sikeresen kijutottak a frekventált helyekről. Lőfegyver híján gyephoki, baseball ütőkkel védtük magunkat, illetve én még menekülés közben megszereztem egy tűzoltó fejszét a kollégiumból. Mire elfogyott minden kajánk már odakint csitult annyira a helyzet, hogy ki merészkedhettünk portyázni. Eleinte csapatokban mentünk ki, de napról napra egyre kevesebben tértünk vissza, így áttértünk az egyéni próbálkozásra. Kevesebb zajjal járt és az embernek csakis saját magára kellett koncentrálni. Ez egy ideig működött is... egészen pontosan 4 nappal ezelőttig, amikor a sportcentrum ajtaját nyitva találtam. Áttörték az ajtót és a benti vértócsákból ítélve nem sokan juthattak ki. Nem kezdtem el keresni őket, hanem a saját érdekemben azzal foglalkoztam, hogy magamnak biztonságot találjak.
Egy rendőr maradványaitól szereztem fegyvert és egy sokkolót, ami jelentősen megkönnyítette a dolgomat, hogy legalább a garázsig eljussak ahol a motoromat tartottam. Azzal már képes voltam jelentősebb távokat megtenni, így végre fel tudtam tölteni a készleteimet néhány konzervvel és szárított marhahússal, aminek a lejárati ideje miatt nem kellett aggódnom. Az utcán töltött idő alatt a védőfelszerelésem állapota jelentősen leromlott, így muszáj voltam felkutatni néhány sportboltot, de a legtöbbet már kifosztották. Napokig kerülgettem a plázát, mert úgy éreztem, hogy ha valahol, akkor ott biztosan sok lesz a halott... aki még nem annyira halott, de végül egyszerűen rákényszerültem.
A motoromat a pláza mögötti sikátorban hagytam miután leráztam néhány üldözőt és néhány kikukázott fóliával letakartam remélve, hogy később is ott találom majd. A tűzlépcsőn keresztül közelítettem meg az épületet, hiszen minden más bejárat le volt zárva és végül egy ablakot betörve jutottam be az épületbe. A sportboltban találtam új védőruházatot, amik nem csak egy esetleges eséstől, de a harapásoktól is megvédenek. Még egy doboz proteinszeletet is találtam, aminek az ízét inkább nem is részletezném, de legalább a megfelelő tápanyag ellátást biztosította. A fegyverboltban feltankolhattam lőszerből és egy hangtompítót is találtam a pisztolyomra, valamint egy távcsövet is magamhoz tudtam venni. Maradni azonban nem terveztem, hiszen folyamatosan azon kattogott az agyam, hogy nem csak nekem fog eszembe jutni, hogy innen szerezze be a hiánycikkeket. Vakon azonban nem akartam nekiindulni újra a városnak. A tetőről jobban fel tudtam volna mérni a környéket, így távozás előtt a lépcső felé vettem az irányt és felfelé indultam el. Onnan is el tudom majd érni a tűzlépcsőt, ami a motoromhoz vezet, de legalább le tudom ellenőrizni, hogy tényleg lemerészkedhetek-e a sikátorba.
Halkan nyitottam ki a tetőtér ajtaját és egy fél téglával kiékeltem, hogy ne csapjon zajt a becsukása. Nesztelen léptekkel indultam kijjebb a perem felé miközben a szemem újra és újra végigpásztázta a tetőt.
Már éppen kieresztettem volna magamból egy megkönnyebbült sóhajt, amikor a tekintetem megakad valakin aki a tető szélén hasalva kémleli a környéket. Lassan lépek be az egyik szellőző cső kiállása mögé. Lehet csak le kellene lépnem. A franc se tudja, hogy egyedül van-e.
-Ne ijedj meg, kérlek... csak körbenéznék és le is lépek!-szólok neki oda végül ki-ki pillantva rejtekhelyem mögül.


#outfit
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Chase & Gyda || Zombieland
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Chase in Chase Bank
» Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
» Chase ___
» Allen & Gyda - My New Neighbor
» Travis & Gyda || Just a necklace

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: