New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 43 felhasználó van itt :: 11 regisztrált, 0 rejtett és 32 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Sierra Larson
tollából
Ma 11:13 am-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 9:57 am-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 9:51 am-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 9:15 am-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 8:55 am-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 8:55 am-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 8:55 am-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 8:52 am-kor
Shelley Lane
tollából
Ma 8:09 am-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
TémanyitásGyda & Allen // See you again, but why are you here?
Gyda & Allen // See you again, but why are you here? EmptyHétf. Ápr. 10, 2023 8:23 pm


Gyda & Allen

Nem szokásom sűrűn planetáriumokba járni, mivel sok újat nem tudnak már mutatni nekem. Már rengeteg mindent tudtam a világűr dolgairól, sokszor jártam már a Hayden Planetáriumban, így azt éreztem nem érdemes újra emberek közé mennem, hogy ellátogassak oda, mert úgyis csak ugyanazt kapom. Viszont a napokban történt ott pár átalakítás, ráadásul azt hirdették, hogy a jó öreg George Smoot is ott lesz és előadást fog tartani a kozmológiai kérdésekről és interaktív beszélgetés is lesz. Ezért már megéri elmenni, hiszen az asztrofizikus, kozmológus Smoot munkája sok szempontból igen csak jelentős a tudományos világ számára. Főleg a munkásságának azon része, amikor kollégájával John Matherrel-el 2006-ban megkapták a fizikai Nobel-díjat a kozmikus mikrohullámú háttérsugárzás feketetest jellegének és anizotrópiájának felfedezéséért. Ennek a kísérletnek hála sikerült bizonyítani az ősrobbanás-elméletet; sőt, a COBE-projekt volt magának a kozmológiának a kezdete. Az egész tudomány ág innen indult el.
Bár nem volt akkora érdem, mint egy Nobel-díj, de Smoot 2003-ban Einstein-érmet is kapott, bár az az érdem nem érhetett fel a 2006-os kitüntetéssel.
Ha valaki megkérdezte volna miért égek annyira a vágytól, hogy találkozzam vele: Hát ezért.
Nem mintha eddig nem lettem volna elegáns ember, most valamivel jobban kicsíptem magam. Mégis csak egy Nobel-díjas fizikussal fogok találkozni, meg kell adnom a módját. Megkötöttem csokornyakkendőm, kikeféltem a hajam, bár ugyanúgy göndör maradt, de legalább rendezettebb, kiöblögettem a szám szájvízzel és felvettem fehér zakómat. Készen is álltam.
Persze korábban érkeztem a Haydenbe, mert ha már odamentem, akkor terveztem körbe járni is, hogy megnézzem magamnak azokat az újdonságokat, amiket annyira beharangoztak, bár nem adtam rá sok esélyt, hogy túlzottan izgalmas lenne a tudásomnak.
Nade hé! Ő meg vajon mit keres itt? Szemeim egy ismerősön állapodtak meg. Nem is tudtam, hogy az új szomszéd lány is érdeklődik az ilyesmik iránt. Legalábbis, amikor segítettem neki beköltözni úgy mutatta nekem, hogy siket a tudományos világhoz, a mesék birodalmában otthonosabban mozog. Most mégis egy ilyen helyen látom őt. Meglepett és zavarba ejtett, hiszen az eddigi információk, amiket róla tudtam nem igazolták azt, hogy itt kellene lennie. Itt nem meséket vetítenek. Ahogy elnéztem nem tűnt úgy, mintha eltévedt volna, járása és nézése arra utalt tudatosan tartózkodik itt. Hazudott volna? De mégis miért tette volna? Kinek állna érdekében a buta lányt játszani. Vagy talán a legutóbbi találkozásunk arra sarkallta, hogy eljöjjön ide. Ez okozott némi örömöt nekem. Talán sikerült egy fiatal lányt a tudomány világa felé terelnem és a mesék helyett már a valóságunk kutatása kezdte érdekelni és kiváncsi lett a világegyetem történelmére, a világűr megismerésére? Izgalmas volt bele gondolni, hogy talán ekkora hatással lehettem rá.
Oda is mentem hozzá, beszélnem kellett vele, mert a helyzet nem hagyott nyugodni. Tudnom kellett miért van itt. Elnéztem feje felett, arca mellett, miközben hozzá intéztem szavaimat.
-Szia. Hogy-hogy itt vagy? Nem úgy volt, hogy a tudományos világ nem a te otthonod? Csak nem elkezdtél érdeklődni a csillagászat és a kozmológia iránt? Ez egy nagyon jó hír lenne, sokat tudnék neked tanítani.-Jegyeztem meg neki gépies, érzelemmentes hangon, ellenben mégis lelkes módon.



credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
Gyda & Allen // See you again, but why are you here? EmptySzer. Ápr. 12, 2023 1:10 pm
Allen & Gyda
Hayden Planetárium

Another day, a different dream perhaps.
Mióta bekerültem a város forgatagába, kényelmetlenül érzem magam. Mindig is a természet közeli helyeket kedveltem, a nyugalmat, a csendet. Sajnos sokszor még a parkokban sem lehet ezekre lelni, mert mióta beköszöntött a tavasz, többen járnak ki oda is, de jobbára csak divatból semmint mondjuk egy átszellemülés vagy egy kis napozás céljából. Nem találom helyem ebben a világban, és ha akarnék sem tudnék alkalmazkodni. Teljesen másképp működik, mint Csodaország, vagy azoknak világai. Pedig hozzá szoktam már az őrültségekhez, a furcsa dolgokhoz, de itt minden annyira szürke és elviselhetetlen, hogy jobbára már máshová kell meneküljek. Egyedül kirándulni nem mernék messzebbre, noha Csodaországban ez sosem gátolt meg, ha kalandra vágytam vagy messze vitt utam. Itt azonban minden más, és a legszomorúbb, hogy az emberek életét ezek a zöldhasúak irányítják. Na meg a zöldhasúakat zabáló, önbíráskodó, dagadt hatalmon lévők, akik valamiért elfelejtik az odaútjuk során, hogy egyszer ők is voltak ott, ahol most azok, akiket a nyomorba taszítanak. Nem kedvelem ezt a világot, egyik részét sem. Csodaországban sincs mindig igazság, de akkor háború indul és a végére mindig, de mindig a jó győz. Ott például sosem volt probléma az éhezés, a lakbérek kifizetetlensége.
Őszintén szólva, ezen alkalmat leszámítva, talán egyszer, ha voltam planetáriumban. A nevelőszüleim vittek el, de szinte egyből el is vesztem a tömegben, mert nyughatatlanságom kalandokra sarkalt. Akkor nem tűnt túl nagy számnak, hiszen csillagokat az égen figyelve a legjobb. Viszont a város nem teszi lehetővé, hogy ezt nyugodt körülmények közt megtegyem, így maradt ez a hely. Tudtam, hogy most valami komolyabb dologra készülnek, mert beharangozták a városban, és láttam, hogy még árban sem olyan vészes. Ami esetleg kissé necces volt, hogy ki kellett öltözni, de szerencsére a szekrényem mélyén még akadtak darabok, amik ehhez az alkalomhoz csöppet egyedi, de semmiképp sem kirívó. Sejtettem, hogy tömeg lesz, de abban bíztam, hogy csak keveseket érdekel ez az egész. De ez még így is, egy egészen más világ volt, mint, ami kint zajlott. A tömeg ellenére is egy fajta nyugalom ülte meg a lelkem, hogy végre elbújhattam kicsit világ, a Hóhér szeme elől. Sajnáltam, hogy ott kellett hagynom Lazare-t, de jó okom volt rá. Végülis úgy érzem, nem bántam meg, hogy eljöttem. Ha tudtam, meg is álltam egy egy kiállított darabnál, újonnan felfedezett csillagoknak, kis bolygóknak leírásánál. Furcsa, hogy mennyi minden került felfedezésre, s mennyi minden lehet még, amiről nem is tudunk. Talán egyszer rábukkannak a mi világunkra is. Bár jobban belegondolva, én annak annyira nem örülnék. Nem merültem el igazán a leírásba, mert nem is az kötött le jó formán, mint maga az illusztráció és a mögöttes tartalom, amit láthatunk benne, de így is meglepett az ismerős hang, aminek irányába odakaptam fejem. Nem tudom, miért ért ekkora meglepetésként, hogy itt van ő is. Noha annak ellenére, hogy szomszédok vagyunk napok óta nem igazán láttuk egymást. Talán a beosztások miatt sem, mivel én éjjel dolgozom.
- Szia Allen. - mosolyodom el, miközben lassan fel fordulok és eltűrők fülem mögé egy kósza tincset. A kérdései halma, amire jobbára nemleges választ kéne adjak, összezavar. Nem azért, mert nem tudom mi a helyes válasz, hanem, mert tudom, hogy amúgy sem nagyon vannak közös témáink. Talán csúnya dolog volna azért hazudnom, hogy ő jobban érezze kicsit magát?
- Öhm, de... Hallottam a kiállításra és gondoltam... nyitok az újdonságok felé. - füllentettem még mindig barátságosan mosolyogva, noha ő ezekből valószínűleg mit sem észlelt. Sejtettem, hogy ő is jár ilyen helyekre, de lévén, hogy suliba és munkába is jár, kizárt, hogy minden maradék szabad idejét itt töltse, így gondolom ő is a különlegessége miatt van most is. El is sandítok gyorsan a bejárati kapuk melletti plakátokra, hogy tudjam, pontosan miért is ez a nagy felhajtás.
- Csak nem te is George Smoot előadására jöttél? - érdeklődtem felőle, noha csupán a nevét csíptem el a plakáton, igazából gőzöm sincs ki a fickó. - Örülnék, ha az előadás előtt bevezetnél a csillagászat rejtelmeibe, még ha csak nagy vonalakban is. Legalább elkezdném a felzárkózást.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
Gyda & Allen // See you again, but why are you here? EmptyCsüt. Ápr. 13, 2023 8:06 pm



Gyda & Allen

Meglepett, hogy igazam volt, de őrültem neki. Az általában érzelemmentes arcomra ki ült egy kedves mosoly, mely nagyon ritka látvány volt. Sőt, talán Gyda számára ez volt ez első ilyen látvány irányomból. Igen csak jó érzés volt a tudat, hogy egy embert sikerült a tudományos világ felé terelgetni és még a fejlődési vágy is fellángolt benne. Persze, hogy igent mondtam neki és izgatottan tereltem tekintetét a kupola felé, amin bolygók, galaxisok, csillagködök és más jelenségek váltakoztak attól függően éppen mit vetítenek ki rá.
-A csillagászat, vagy latinul asztronómia tudománya a Földön kívüli jelenségekkel foglalkozik. Tehát mindennel, ami a mi bolygónkon kívül esik. Négy nagy ága van a csillagászatnak: kozmológia, asztrofizika, asztrobiológia és űrkutatás. Már egészen az őskor óta létező tudomány, de igazi fejlődésnek csak az ókor óta indult és olyan jelentős ókori tudósok nevei fűződnek ide, mint Eratoszthenész és Ptolemaiosz, vagy a középkor nagyjai, mint Kopernikusz, Galilei, Kepler és Newton.
Talán az egyik leggyorsabban fejlődő tudomány ág, mely ma már teljesen elválaszthatatlan a fizika tudományától, melyet én is tanulok. Ezért is használjuk az asztorofizika szót. Asztro=csillag és fizika. A csillagok fizikája. Az asztorfizika két fő vizsgálati módszere a spektroszkópia és a fotometria, míg a kozmológia a WMAP adataira és a Standard Modellre támaszkodik. Persze ezek most kissé sarkosak, de ezek a fő adatok.
Na és most jutunk el oda, amit a planetáriumok is bemutatnak. Az űrkutatásnak vannak a legszélesebb skálán mozgó vizsgálati módszereik. Műholdak, űrszondák, távcsövek, űrhajók, űrrepülőgépek, űrállomások, bolygójáró gépek, műholdvevők, stb.
Az űrkutatási adatok eljutnak az asztorfizikusok, kozmológusok kezeibe és ők elkezdik megfejteni a fizikai háttereket. Rendkívül összetett és kézről kézre járnak az információk, mindenki csak egy kis szeletet fejt meg belőle és később rakják össze a nagy egészet.
Mr. Smoot, aki ma előadást tart a kozmológia kutatói körébe tartozik, de asztrofizikával is foglalkozik. Fő kutatási területe a kozmikus mikrohullámú háttérsugárzás, a Nobel díja is ehhez köthető. De mi is az a kozmikus mikrohullámú háttérsugárzás. Tulajdonképpen a világegyetemet kitöltő elektromágneses sugárzás. Ennek a hullámhossza, azaz rezgése 160,4 Ghz-nél található. Ez olyan 1.9 mm hullámhossz. Mindez a jelenség onnan ered, hogy a mindenség kezdete, azaz az ősrobbanás után 380 000 év telt el. Ez az idő elég volt ahhoz, hogy az atommagok és elektronok egymáshoz tudjanak kapcsolódni és atomokat hozzanak létre. A világegyetem átjárható lett a fotonok számára. A foton a fény elemi részecskéje.
És itt most teszünk egy kis kitérőt, ugyanis meg kell említeni három fogalmat. Van a vöröseltolódás, a kékeltolódás és a feketetest-sugárzás. Az ősrobbanás után fokozatosan kezdett lehűlni minden, a feketetest-sugárzás a hatás, mely totális spektrális abszorbcióval rendelkezik. Minden hullámhosszon minden elektromágneses sugárzást el tud nyelni. A vöröseltolódás miatt viszont az elektromágneses hullámhossz megnövekedik, így minden távoli galaxis képe a vörös felé tolódik. Gondolom nem nehéz kitalálni mit jelent akkor a kékeltolódás.

Bár én magam úgy meséltem neki ezekről, mintha teljesen követhetőek és közérthetőek lennének szavaim, egy idő után gyanakodni kezdtem, hogy vajon ért-e ő ebből bármit is. Végtére is még csak most kezd ismerkedni ezzel a tudománnyal. A biztonság kedvéért rá kellett kérdeznem. Addigra már a Nagy Magellán-felhő nevű törpegalaxys képe mellett álltunk, melynek vöröseltolódása 278 ± 3 km/s volt.
-Eddig mindent értesz?-Kérdeztem elnézve a feje mellett.


credit • megjegyzés • szószám





mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
Gyda & Allen // See you again, but why are you here? EmptyHétf. Ápr. 17, 2023 2:11 pm
Allen & Gyda
Hayden Planetárium

Another day, a different dream perhaps.
Nem állítanám, hogy valóban érdekelt, vagy konyítottam volna a csillagokhoz, legalábbis olyan tudományos módon, mint, ahogyan azt ő vagy ezek a tudósok tették, de érdeklődésem sem volt teljesen színjáték. Újdonságokat megismerni jó dolog, és alkalomadtán még fel is használhatók. Allen pedig lelkesen adta elő a csillagászat történetét, miközben beléptünk az előadó terembe, ahol már javában mentek a vetítések, noha nem kifejezetten egy féle, így egyenlőre még nem tereltek be mindenkit. Jobb is, hogy szellős a helyiség. Bár lettek volna kérdéseim, nem zavartam meg, mert úgy tűnt, hiba volna és mert tulajdonképpen most kezdett csak igazán kinyílni. Hiába nem magáról beszélt, sokkal életvidámabbá vált. Már ami Allen életvidámságát jelenti, ami nem egyenlő a miénkkel, mint kiderült.
- Öhm... Igen, tudlak követni. - füllentettem, mert már a felénél elakadtam, pláne, hogy felvetődött bennem néhány kérdés, amelyekre nem kaptam választ, így nehéz is lett volna ismét felvenni vele a fonalat.
- De ha ez egy ilyen gyorsan fejlődő tudomány, hogy-hogy még nem leltek rá olyan helyekre a világűrben, ahol más élőlények is vannak? És minek annyi gép és rakéta? Miért nem lehet egybe építeni mindent és úgy a zűrbe küldeni? - tettem fel számomra fontosabb kérdéseim. Szerintem ez a tudomány sem több vagy jobb, mint az orvos tudomány. Elhitetik az emberekkel gyógyító szándékuk, és kisebb, kevésbé betegségekre valóban fel is mutatják a csodaszert, mint a mézes madzagot. Aztán, ha valaki haldokolni kezd, kezük összekulcsolva, lehajtott fejjel és megjátszott sajnálattal tekerik fejüket. Amennyire lehet lehúzzák az embereket, a gazdagokat és a szegényeket is, ebben nem tesznek különbséget. De gyógyszer helyett mérget fecskendeznek beléjük, miközben szép szavakkal terelik el a szenvedők figyelmét. Ó, hát valóban képesek csillapítani a fájdalmat. Egy jó nagy dózis halálos méreggel. Végtére is van, akinek már csak ez az egy gyógyíre van. A csillagászat tönkre teszi azokat a csodákat, amikben az emberek hisznek vagy akarnak hinni. A pénz miatt tudományos megállapításokat tesznek és tulajdonképpen több negatívumot hoznak ki a világűr feltérképezéséből, mint pozitívat. Valami minden évben beakar csapódni, felakar robbanni, el akarja pusztítani a Földet. De igazán még egyszer sem történt olyan dolog, ami ezt beigazolná. A félelem és a pénz tartja fogságban ezt a világot, és köszönöm, én ebből nem kérek. Hívjanak őrültnek, csak mert nem vagyok hajlandó beállni a sorukba, nem nyelem le a mérget, és mást próbálok látni, mint, amit ők. Még az álmainkba is beakarnának férkőzni, csak hogy azt is megszabják.
- Te hiszel az ufókban? - tettem fel újabb kérdésem, mert tudom, hogy ez örökké vitatott téma ilyen körökben, meg az egész világon. Az, hogy még nem bizonyították, nem azt jelenti, hogy nem léteznek. Talán Allen is hisz bennük. - Miért pont ez érdekel téged a legjobban? Rejtélyes, tudományos és megmagyarázni való dolgok bőven akadnak a mi Földünkön is.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
Gyda & Allen // See you again, but why are you here? EmptyKedd Ápr. 18, 2023 3:17 pm



Gyda & Allen

Nem lehettem benne teljesen biztos, hogy tényleg ért, de megelőlegeztem neki a bizalmat, hogy őszinte. Amúgyis úgy véltem, hogy képes vagyok a tudásomat tisztességesen átadni másoknak. Nem akartam kételkedni benne, főleg, hogy egyelőre még úgysem kezdtem bele a legkomolyabban a témába, ez még csak az alapozás volt.
Kérdéseire viszont sajnos én magam sem tudtam érdemi választ adni. Egyszerűen csak "mert nem" lett volna a válasz, de ennyivel nem tudhattam le. Megpróbáltam érdemi választ adni kérdésére. A legelfogadottab választ, amit a tudományos körök is hangoztatnak.
-Mert azok a más csillagközi helyek, amiket eddig felfedeztek, azok a galaxysok és bolygók nem rendelkeznek megfelelő közeggel az élet kialakulásához. Vagy már elvesztették azt a közeget, ami egykoron életet biztosított. Csak, hogy egy friss NASA kutatást említsek, nemrégiben olyan adatokat találtak a Marson, olyan nyomokat, amik arra utalnak, egykoron volt ott élet, csak megszűnt. Sok mindennek adottnak kell lennie egy bolygón, egy galaxysban, hogy élet alakuljon ki. De mivel minden szervezet más, nem kizárt, hogy sokkal távolabb, ahová még nem látnak el, ott lehet az élet. Vagy egy olyan bolygón, amit még nem néztek át, amin még nem járt ember, és ember alkotta megfigyelő rendszer.
A másik kérdésedre pedig a válasz az, hogy azért van szükség ennyi mindenre külön-külön, mert így a leghatékonyabb, mindegyik más mechanizmus alapján működik, nem tudná elvégezni a funkcióját az összes eszköz, ha egy tömbként lenne kezelve. Ráadásul így több helyen is lehet egy időben vizsgálódni, ami gazdaságos, ha az időt nézzük. Pl.: egy bolygó járó gépet nem lehet egybe építeni egy űrszondával. Az űrszonda akkor hasznos, ha az éterben lebeg egy adott fix pontban és veszi a jeleket, ha pedig el kell mozdítani lentről irányítják, a Földről a mozgását a térben, ellenben egy bolygójárónak egy bolygó felszínén a helye, hogy mintákat vegyen és kamerázzon a felszínen, miközben szinte állandó mozgásban van.
-Hoztam fel neki a legrelevánsabb példát, de még lehetett volna több mindent is mondani.
Kérdésére kicsit meglepődtem, de egyben korrigálnom is kellett.
-Te a földönkívüli életformára gondolsz. Az UFO szó az azonosítatlan repülő objektum mozaik szava. Én hiszek benne. Biztos van olyan hely a földön kívül, ahol van élet, csak még nem tudunk róla, mert nem látunk el odáig, még nem fedeztük fel, még nem játunk az adott bolygón, nem látta kamera, nem tudtuk megvizsgálni. Én nem gondolom azt, hogy nem minden élet víz és oxigén függő, így lehetnek olyan életek tőlünk távol, akiknek a szervezete más körülményekhez alkalmazkodnak, és ahol mi emberek nem fejlődhettünk volna ki, nem élnénk meg, ott más élőlények igen. Ezek lehetnek baktériumok, vírusok, planktonok, vagy értelmes lények, mint mi, emberek, vagy az állatok.
Engem minden érdekel, ami a tudományok világához kapcsolódnak, és nem csak a mi Földünkön belül. A fizika is és a kémiai is, ahogy a csillagászat is és a geológia is alkalmazható nem Földi körülmények között is. pl.: A Jupiteren, vagy az Androméda-Galaxysban, az IC 1613-ban és más galaxisokban is. Nem kell feltétlenül csak a Földre leszűkíteni a kört.



credit • megjegyzés • szószám





mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
Gyda & Allen // See you again, but why are you here? EmptySzomb. Ápr. 22, 2023 2:05 pm
Allen & Gyda
Hayden Planetárium

Another day, a different dream perhaps.
Válaszom után némi kételkedést véltem felfedezni szemeiben, amiket egy pillanatig sem fordított felém, de nem is baj. Most nem. Szerencsére pillanatok alatt túl tette magát ezen és végül még a kérdéseim is feltehettem, amire eleinte úgy tűnt nem fog tudni érdemi választ adni, ám végül nem okozott csalódást. Egy sima nem tudom, és egy vállvonást is elfogadtam volna. Az embernek nem kell mindent tudnia, mert csak megfájdul tőle a feje, és szerény személyem szerint boldogtalanabbá válik, hiszen nem lesz mit felfedeznie, ha mindig mindent tud, de úgy tűnt ő egészen másképp vélekedik ezekről. Érdeklődve hallgattam válaszait.
- Hm, ez azért elég hihetetlenül hangzik még így is. Szerintem csak nem akarják, hogy megtalálják őket. Az emberek inkább pusztítanak, mint építenek. Ha valamire rábukkannak, ahelyett, hogy békén hagynák, még bele is kontárkodnak, tönkre teszik. Elég csak az esőerdők vagy óceánokra gondolni. A bolygók helyében, én sem akarnám, hogy megtaláljanak minket. Talán a Marsról is azért menekültek el, mielőtt mi odaértünk volna. - állapítom meg. Tény, hogy nincsenek erről tudományos tények, megállapítások, se bizonyíték, de a világot tekintve, szerintem egy idegen lény sem szívesen barátkozna velünk. Én is menekülnék innen, ha tudnék. De a következő kérdésemre adott válaszába nem tudnék belekötni, hiszen érthető.
- Hmm, okés, ezt megértem és elfogadom, bár biztos, hogy akad benne némi pénzpazarlás. Kizárt, hogy csupa jó szándék vezérelje ezeket a kutatókat. Egy barátomtól tudom, hogy aki hatalomhoz és pénzhez jut, kivesz belőle az emberség. Remélem veled ez nem fordul majd elő... - válaszolom a végére némi aggodalommal fűszerezve hangom, bár őszintén szólva szerintem ő erről is egészen másként vélekedik. Talán se a hatalom, se a pénz nem mozgatná, ahogy engem se, de nagy valószínűséggel tartom, hogy az emberiség vagy a jó szándék sem teljesen.
- Ó, ez érdekesen hangzik! - lepődök meg válaszát hallgatva felvont szemöldökkel. Nem csak az, hogy más élet körülményekhez alkalmazkodó lények is létezhetnek, hanem, hogy... van saját véleménye.
- Persze, értem én, de talán előbb a mi Földünket kéne megmenteni a kártékony dolgoktól, mielőtt más helyeket kutatnánk és tennénk tönkre akarva-akaratlan. Nem gondolod? - néztem fel rá, mert hozzám képest még magassarkúban is kicsivel magasabb volt. Nem sokkal ezután mondták be, hogy az előadó hamarosan elkezdi a teremben az előadását, így, akit érdekel, az mielőbb foglalja el a helyét.
- Ó, gyere, le ne maradjunk! - ragadtam meg alkarját, és bár jó magunk már a vetítő teremben voltunk, még nem ültünk le, és az ácsorgókat rendszerint nem nézik jó szemmel. Szóval a székek közé húztam, középre, mert legelöl már minden szék foglalt volt, hátulról pedig lehet nem látjuk majd jól az előadót, bár nem tudom őt mi köti le jobban. A csillagok, vagy az öreg fickó... Mindenesetre bíztam benne, hogy nem ellenkezik és még időben leülünk, mielőtt megtelik a terem. Ha sikerült, akkor nagyot szusszanva dőltem le a székbe. Nem sokszor voltam moziba, de kicsit olyan érzésem volt, annyi különbséggel, hogy sokkal izgalmasabbnak találtam, mert itt valódi, még is olyan dolgokat láthatok, amit szabad szemmel máshol nem.
Eleinte persze sötét volt a kupola teteje, csupán az előadó mutatkozott be miután elcsendesült a tömeg, és nagyjából elmondta ki is ő és kért bennünket, hogy kérdéseket csak az előadás végén vagy után tegyünk fel. El is sandítottam Allen felé, vajon legyűri e izgatottságát és kifogja bírni, hogy ne kérdezgessen, vagy ha valamiben más véleményen van, megosztja e a fickóval félbeszakítva az előadásában. Nem tudom, mindkettőt kinézem belőle.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
Gyda & Allen // See you again, but why are you here? EmptySzomb. Ápr. 22, 2023 6:43 pm


Gyda & Allen


Elgondolkodtam szavain, hiszen volt benne igazság. Az emberek erőszakos lények, elképzelhető, hogy a többi világ lakója fél tőlük. A filmek, könyvek és más médiumok az idegen fajokat általában embereknél erősebb, vad, gyilkos, már-már legyőzhetetlen lényeknek szokták ábrázolni, de a valóságot igazából nem is biztos, hogy tudjuk. Volt egy-két beszámoló, melyre azt mondták hitelesek. Idegenek általál elrabolt emberek beszéltek, de semmi bizonyíték, miszerint valóban el voltak rabolva és igazat beszéltek elrablási élményeikről. Lehet valójában nálunk tényleg intelligensebbek, fejlettebbek, de lehet sokkal gyengébbek, félősebbek és békésebbek, így azért rejtőznek előlünk, nehogy lemészároljuk őket.
Gondoljunk csak bele, mi történt az Aztékokkal, amikor a spanyolok odamentek? Alvaradoék valóságos vérfürdőt rendeztek, több, mint hatszáz aztékot mészároltak le a tömjénáldozat ünnepségen. És ez még csak egy töredéke a történelem borzalmainak.
A lány felé pillantottam, de csak futólag emeltem szemeim arcára, mert hamar el is emeltem.
-Igazad lehet. Az ember beteges, agresszív lény, az erősebbek gyakran lemészárolják azokat, akiket gyengébbnek, fejletlenebbnek ítél, vagy csak mások a vallási nézetei.-Ismertem el álláspontját.-Bizonyára jól teszik, ha elbújnak jó messzi, biztonságos helyre.
Igaz, tudtam, hogy az emberiségnek megvan a szépsége, a jó oldala is, de tudtam azt is, hogy legalább akkora sötét oldala is van.
Csendben hallgattam további meglátásait. Őszintén szólva sosem érdekelt a pénz, vagy a hatalom. Persze-persze, jó ha van, meg én is tudnék mit venni belőle, de a magam részéről nem nagyon foglalkoztatott soha, hogy pénzhegyeket gyűjtsek magam köré és hatalomra tegyek szert. Én tökéletesen el voltam a magam kis szerény világában.
-Nem akarok olyan ember lenni.-Feleltem egyszerűen.
Kérdésén félre billentettem fejem és elmerengtem kicsit.
-Vannak programok, amik azon dolgoznak, hogy megmentsék ezt a bolygót, hogy meggátolják a további rombolást, a további leépülést és visszafordíthatóvá tegyék a jelenlegit, de nem sok sikert aratott eddig. Szerintem, és még pár tudományos életbeli személy szerint azért keresnek a tudósok minden áron még egy Földhöz hasonló bolygót, hogy idővel áttelepíthessék oda az embereket erről a bolygóról. De jól mondod. Akkor csak azt is tönkre tennék, ahogy ezt is. De talán egyszer találnak egy olyan fajt, amelyiktől érdemes tanulni. Akik jó irányba vezetnék az embereket és hatékony módszereket adnának a kezükbe.
Füleimet megcsapta a hangszóróból hallható hang. Rövidesen akkor következik Dr. Smoot előadása, így némi izgatottság lett úrrá rajtam. Egy egészen halovány mosoly ült ki arcomra, ami el is tűnt, amikor megfogott engem. Szerencsére öltöny volt rajtam, mert még kellemetlenebbül érintett volna, ha a bőrömön éreztem volna ujjait, így persze jobban el tudtam viselni. De így is zavart és némi kellemetlen érzést keltett bennem. Tempóját felvéve mentem utána, majd helyet is foglaltunk. A zakómra néztem, ott, ahol a keze volt. Pislogtam párat, majd megráztam karomat, mintha valami hörcsögöt akarnék lerázni, ami belém kapaszkodik.
Az előadó felé pillantottam, akit még pár évvel ezelőtt már volt szerencsém élőben látni. Kíváncsian vártam a beszédét, tiszteletteljes csendben hallgatva szavait.




credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
Gyda & Allen // See you again, but why are you here? EmptyVas. Ápr. 30, 2023 2:25 pm
Allen & Gyda
Hayden Planetárium

Another day, a different dream perhaps.
Bólintok egyet megerősítésén. Az a fura, hogy bár úgy tűnik ezt mindvégig sejtette valahol, mégsem fordult meg a fejében, hogy visszakozzon, és inkább békén hagyják ezeket az "idegeneket". Ezért gondoltam rávilágítok erre a dologra, hátha erre is kapok valami kézzel fogható magyarázatot.
- De akkor miért járulsz hozzá? Veled egy újabb ember nyújt lehetőséget arra, hogy az emberiség tovább pusztítson, s nem csak magát, de talán egy teljesen új életet. Ez nem szép dolog ám. - csóválom fejem. - Nem hiszem, hogy örömükben bujkálnának előlünk, és egy idő után vagy belefáradnak, vagy egyszerűen már nem lesz hova menekülniük. Szerintem inkább keress másik tudományt. - javaslom neki finoman. Bár aztán el is terelődik kissé a téma, mégha továbbra is kapcsolódik az előzőhöz.
- Akarni egy dolog. Idővel még is megfeledkezünk róla... Ki tudja... lehet mire eléred a céljaid, már téged sem fog érdekelni, hogy jót vagy rosszat teszel. - vonok vállat, hiszen hány magas célokat kitűző ismerősünk mondogatja, hogy ő aztán nem lesz olyan, továbbra is az marad aki, aztán pénzhez jut, hatalomhoz és nem csak barátairól, de önmagáról is megfeledkezik.
- Abban biztos vagyok én is, hogy találkoznak majd egy okosabb fajjal, de az emberek nem arról híresek, hogy tanuljanak tőlük. Irigyek és az irigyek bosszúsak az okosabbakra. A bosszú pedig gyakran vezet tragédiához. - magyarázom neki, és az a fura, hogy kicsit sem találom furának ezt elmagyarázni neki. Pont olyan ez, mint ahogy ő is magyarázza nekem ezeket a tudományos dolgokat. Meg kell érteni a másikat, mégha az nehéz is kicsit.
Ezen túl lépve aztán el is indulhattunk leülni, nehogy elkapkodják a legjobb helyeket. Nem is féltem belekapaszkodni és mielőbb helyet foglalni magunknak. Az fel sem tűnt, hogy ő mindezt nehezményezi, már, ami az érintést illeti. Pedig a költözésnél még fel is tűnt a dolog, de ilyen csipcsup dolog nem maradnak meg bennem. mert ez bizony olyan dolog, amihez hozzá kell szoknia, tetszik vagy sem, hiszen ebben a világban is inkább olyanok élnek, akiknél a tapizás természetes. Sőt, előszeretettel viszik túlzásba. Miután leültünk már nem fogtam a karját, csak a vezetés végett tettem akkor is, szóval a csüccs után már én is csak vártam az előadást. Őszintén szólva alapból sem voltak nagy elvárásaim, de mikor a férfi elkezdett beszélni, és már vagy félórája a csillagokról áradozott ahelyett, hogy mutatott is volna valamit, én hamar elkezdtem unni magam. Legalább is nem kötött le oly módon, hogy ne fogjak bele közben valami másba is. Úgy is mindenki ráfigyelt, így amiatt nem aggódtam, hogy bárki is illetlennek talál. Ezért a zsebembe nyúltam, jobb híján egy rágós papírért, mert jobb minőség nem volt nálam, és azt kezdtem el hajtogatni. Persze mellette hallgattam is, amiket mond, de mivel nagy részét úgy sem értettem, nem kötött le eléggé. Amikor pedig végre eljutottunk odáig, hogy használja a vetítőt is, abban a jó néhány percben hagytam csak fel a hajtogatással, és néztem felfele, ahogy mindenki más is. Mikor pedig végre feloltották a villanyokat, közölte, hogy most lehet tőle kérdezni.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
Gyda & Allen // See you again, but why are you here? EmptyVas. Ápr. 30, 2023 9:40 pm


Gyda & Allen


-Tévedés.-Feleltem határozottan.-Én nem veszek részt űrkutatásban és cseppet sem érdekelnek a más világban élő lények. Én elméleti fizikus szeretnék lenni, nem pedig asztronómus. Szeretném megérteni a világ működését, nem pedig új életformákat felfedezni. Van különbség.
Nem hittem volna, hogy valaha is más ember leszek, úgy gondoltam ugyanilyen maradok, ugyanazokkal az érzésekkel és szándékokkal, bár sosem gondoltam volna, hogy valaha is gazdag leszek nagy hatalommal, szóval ez a veszély nem fenyegetett.
Hamarosan leültünk, végig hallgattuk a különösen érdekes előadást. Legalábbis számomra az volt, még ha a lány időközben el is foglalta magát mással. Az előadás végén fel lehetett tenni kérdéseket, de én nem tettem, viszont szívesen hallgattam, ahogy mások kérdéseket tettek fel, az előadó úr pedig válaszokat adott rájuk. Érdekes volt és voltak jó kérdések, jó gondolatok. Már megérte.
A vetítések is jól sikerültek, bár ott már nem sok újdonság ért, inkább csak azok, amik a közelmúlt kutatásait tárták elém és még nem futottam beléjük, mint hírek és fejlődések.
Miután a professzor befejezte a programot odamentem és váltottam vele pár szót, utána pedig visszamentem a lány társaságába.
-Te tervezel most hazamenni? Ha nem, akkor mikor? Van valami, amit szeretnék neked adni.-Mondtam, de nem néztem a szemeibe, hanem teste különböző pontjait szemléltem, meg persze a környezetünket. Ujjaimat összekulcsoltam mellkasom előtt, már-már azt hihetette az ember zavarban vagyok. Bizonyos szempontból így is volt, hiszen minden emberi interakció kissé zavarba hozott engem.
Ide-oda illegettem magam, mintha úsznék a levegőben.
-Én már nem maradok. Megtörtént, amiért jöttem. Ha most nem jössz, majd kopogj be. De akár mehetünk együtt is. Legalább addig is tudunk beszélgetni és nem leszek egyedül...



credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
Gyda & Allen // See you again, but why are you here? EmptyPént. Május 05, 2023 5:02 pm
Allen & Gyda
Hayden Planetárium

Another day, a different dream perhaps.
Ellenérvét csupán egy bólintással reagáltam le, nem akartam mélyebb vitákba bonyolódni vele, hiszen nem az én dolgom meggyőzni arról, miként is tesz hozzá szakmájával ahhoz, hogy továbbra is más bolygók felkutatásával foglalkozzanak mások, és ez esetleg káros hatással legyen a világunkra. Az övékre. Én köszönöm meg vagyok Csodaországban, és remélem oda sosem találnak el a kutatóik.
Az előadás önmagában nem foglalt le kellően, de a vetítésért megérte beülni és végig hallgatni valamit, ami számomra teljesen kínai. Kicsit tényleg olyan volt, mintha egy fotelben eldőlve nézném az esti égboltot, sőt még annál is kicsit többet. Tagadhatatlanul is eszembe jutott az előző eszmecserénk a kutatásokról és az univerzumról. Ahogy pedig elmerültem ezen gondolataimban, az is eszembe jutott, hogy valójában minél többet tudunk, annál butábbnak érezzük magunk, mert idővel mindig rá kell döbbennünk, hogy mennyi mindent nem is ismerünk még. Ám ettől függetlenül, ha ez káros másokra, akkor köszönöm, én maradnék buta.
Míg a fickót kérdésekkel halmozták el a kíváncsiskodók, melyek közt meglepő módon Allen nem volt, én jobbára hajtogattam. Azt sem feleslegesen, mert ha bár ehhez a mostani előadáshoz nem tudnék mit hozzászólni, a saját dolgaimon azért így is eltudok merengeni közben. Van is min. Többek között, hogy mit kezdjek a mostani helyzetemmel, ami kényelmetlenné tette még a barátaimmal való kapcsolatom is. Butaság volt elfutnom, de megijedtem, és őszintén még most sem vagyok biztos benne, hogy Lazare szemébe tudnék így nézni, különösképpen, hogy magam sem tudom mit akarok. Ha figyeltem volna a férfi előadását, biztos óráknak tűnt volna, így azonban, hogy a saját gondjaimmal voltam elfoglalva, hamar elreppent az idő, s további vetítések híján nem is éreztem, hogy maradnom kellene. Elköszönni nem is nagyon tudtam abban a pillanatban Allen-től, mert hamar elveszett a tömegben, ahogy az előadó után ment, így inkább kimentem az előtérbe, és ott vártam rá. Nem azért, mert további kérdéseim volnának, hanem, hogy elbúcsúzzunk. Nem volna illő csak így itt hagyni se szó se beszéd. A bolygókat ábrázoló kiállított darabokat néztem, melyeket elővigyázatosságból vitrinek védtek a gyerek kezek elől, ekkor tért vissza a fiú.
- Ami azt illeti igen, most. - válaszolom elmosolyodva, bár csak ebben a pillanatban esik le, hogy van még valami más is. - Ou... - ennyi telik tőlem, az is tele zavartsággal, hogy vajon mi lehet az. Kíváncsiság és bevallom némi aggodalom is eltöltött, mert nem tudhatom mire számítsak tőle. Talán elhagytam valamit? Vagy a teknőst akarja vissza adni? Miért csak most említi meg? Valami rosszat mondtam vagy tettem, amiről eszébe jutott? Viszont az ezt követő reakciói voltak olyan mókásak, hogy enyhítsen kételyeimen, így mosolyogva bólintottam neki, vele ellentétben én a szemeibe nézve.
- Rendben. - válaszoltam valamivel összeszedettebben. - Akkor menjünk együtt. - tettem hozzá, mert nekem ugyan nem volt ellenemre a furcsa társasága. Bár utolsó mondatával akaratlan is az juttatta eszembe, hogy esetleg fél, vagy magányos, ami érthető, mert biztosan az, viszont azt nem tudtam, hogy zavarja is, hiszen ő olyan... más. Szóval ha neki sem volt ellenére el is hagytuk az épületet.
- Nem baj, ha gyalog megyünk, ugye? Úgy sem időre megyünk, gondolom te sem sietsz már sehová. Az idő is jó, a melegben pedig hajlamosabbak ráizzadni az ülésekre az emberek. - néztem fel rá kíváncsian, igaz, gonosz módon igyekezvén lebeszélni a tömegközlekedésről.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
Gyda & Allen // See you again, but why are you here? EmptyPént. Május 05, 2023 8:26 pm


Gyda & Allen


Kiderült, hogy Gyda is távozni akart, tehát még jól is jött össze minden. Egy pillanatra a lány vonásai furcsán megváltoztak, de jómagam nem tudtam hová tenni, hogy mik lehetnek ezek a furcsa megváltozott vonásoka, de nem is igazán foglalkoztam vele.
Mikor találkozott tekintete az én érzelemmentes tekintetemmel elkaptam a pillantásom és mikor kimondta, hogy indulunk el is indultam az oldalán, tartva az ő tempóját, amit diktál.
-Nem baj, mehetünk gyalog. Úgy se szeretem a buszt és a többi gépet, egyedül a sebesség miatt jobb, mint a séta, hiszen gyorsabban ott vagyok velük valahol, mint nélkülük, de, ahogy te is mondtad, nem időre megyünk. Ráérünk megérkezni. Nem szeretem, mert sok ott az ember és sok az erős hang, sok a kellemetlen impulzus. Kellemetlen körülmények.-Mondtam gépiesen.
Valóban jó idő volt, bár én ezzel nem igazán foglalkoztam, én jól éreztem magam hidegben is, melegben is, köztesben is. Soha nem volt mérvadó, de azért valamicskét rátett a komfort érzetemhez, hogy nem kellett beöltöznöm, mint a tundrán.
Mikor haza érkeztünk a panelba, felmentünk a megfelelő emeletre és kulcsaimmal kinyitottam az ajtót, beinvitáltam őt is, hogy kövessen, majd a hálószobámba mentünk. Alsónadrágra vetkőztem, minden ruhát gondosan összehajtogattam és félre tettem. Ha látott már vékony férfit, akkor most egy új szintjét láthatta, noha azért biztosan voltak nálam is vékonyabbak, de ki tudja. Nem éreztem, hogy zavarban lennék előtte alsónadrágban, tulajdonképpen nem éreztem semmit sem. Nem volt mit. Egy csíkos inget vettem fel helyette, egy olajzöld nadrágot és egy papucsszerű cipőt.
Egy "kacatos szekrényből" kivettem egy nagyon szép állapotú csellót minden tartozékával együtt. Felé nyújtottam egy halovány kedves mosollyal, de nem néztem a szemeibe. Reméltem, hogy ezzel boldoggá tudom tenni és el fogja fogadni tőlem, hisz neki szereztem.
-Ezt szeretném odaadni. A múltkor említetted, hogy szeretnél egy csellót. Apa egyik barátja és volt kollégája zene tanár volt, de felhagyott az oktatással. Volt pár hangszere, amit el akart adományozni, mert már nem fogja használni. Megkérdezte tőlem esetleg kell-e valami, én pedig rád gondoltam, hogy ezt neked elkérjem. Mondtam neki, hogy az új barátom már rég óta szeretne egy csellót, szeretném, ha elhozná, ő pedig elhozta. Örült, hogy van egy új barátom. Kevés van.-Mondtam és mikor elvette tőlem, leeresztettem kezeim.
-Kérsz valamit inni, vagy enni?



credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
Gyda & Allen // See you again, but why are you here? EmptyCsüt. Május 11, 2023 10:26 pm
Allen & Gyda
Hayden Planetárium

Another day, a different dream perhaps.
Örültem, hogy nem volt ellenére a séta, bár abban még mindig nem voltam biztos, hogy nem-e tettem valami rosszat. Szemeiből pedig nem sikerült kiolvasnom. Ahogy igazából semmi mást sem. A távozó tömeg végett amúgy is idejét láttam, ha elindulunk, és lehetőleg még az előtt, hogy elsodornának a nagyobb emberkék. Mármint széltében nagyobbak, akik gond nélkül utat tudnak törni a tömegben.
- Ebben van igazság. - állapítom meg, mert busszal és metróval valóban előbb eljutunk a-ból b-be, ugyanakkor autóval és taxival már nem olyan egyszerű a helyzet, hiába kényelmesebb. Parkolót találni ugyanis a városon belül, pláne nappal szinte lehetetlen. Még a taxis helyek is zsúfoltságig tele.
- Ah, és büdi is van. - teszem hozzá félre húzott szájjal panaszosan. Biztos találkozott már ő is olyan pacákkal vagy nővel, aki vagy elfelejtett edzés után lezuhanyozni, vagy alapból nem is ismeri a fogalmat. Sajnálom a hajléktalanokat, de az emberek nem azért vesznek jegyet és bérletet a buszra, hogy utazásig őket szaglásszák. Fura, de Csodaországban szinte mindenki a szabad ég alatt él, legalábbis nincsen olyan sokféle tisztálkodási lehetőség, mint itt, még sem büdik az ott élők. Sőt az unikornisok illata mindig vattacukros.
- De azért átszoktad adni az öregeknek a helyed, ugye? - sandítok fel rá, mert valahogy felrémlett, hogy ez egy gyakori esemény a buszokon, sok vitát szül, s bár őt nem tartom rosszgyereknek, nem tudom elképzelni, hogy puszta kedvességből átadja valakinek a helyét, akinek nagyobb szüksége van rá. Nem tudom, ez valahogy nem rá vallana.
Odakint már javában érezni lehetett a tavaszi időt. Nem volt döglesztő meleg, de bőven elég egy farmer dzseki vagy egy pulóver, sőt utóbbi talán sok is, mert ugyan meglibbentettem egy-egy szellő kibontott szőke hajam, a fellegekből nem úgy tűnt, hogy ma esni fog. Ahogy pedig hazaértünk, legalábbis a ház tömbhöz, követtem, ám ezúttal nem saját lakásomba léptem, hanem az övé, ami mellette volt. Kicsit fura érzés volt, mert még mindig nem tudtam hová tenni a dolgot, de ettől függetlenül kíváncsivá is tett, vajon milyen szándék vezérli és mit akarhat adni. Butaság lett volna bármire is készülne, mert ő kifejezetten az a srác, akiből ha ki is nézel valamit szinte biztos nem úgy reagál majd. A hálóba érve már összevontam szemöldökeim, de amíg elnézelődtem nem gondoltam semmire az üggyel kapcsolatosan. Amikor viszont el is kezdett vetkőzni, kételyeim támadtak naivitásomból fakadóan. Okééé... Még akkor is kissé furcsán vizslattam, mikor a ruhák hajtogatásával foglalatoskodott. Azon túl, hogy elég különös helyzet volt ez - pedig aztán én sem vagyok szégyenlős -, az is feltűnt, hogy nem ehet túl sokat. Aztán, ahogy átöltözött rájöttem, hogy ebben tulajdonképpen semmi különös nincs, sőt... most már tudom mit érezhetett Lazare, mikor előtte öltöztem át, amikor ruhát kellett próbálni. Annyi különbséggel, hogy ő aztán ott rám is szólt, ám mivel itt Allen van itthon, nincs jogom beleszólni. Nem is kell. Én is átszoktam otthon öltözni. Alkalomadtán, mert engem nem zavar, ha félpucéran mászkálok, vagy még annyi ruhában sem.
Már majdnem oda is szóltam neki, hogyha dolga van, visszajöhetek később is, mikor kotorászni kezdett egy Narniába vezető nagy szekrényben. Ám mikor előhúzva belőle, felém fordult elkerekedett szemekkel, a döbbenettől és a kitörő örömtől elvörösödő fejjel pillantottam arra a gyöngyszemre. Még egy pillanatra hátra is hökköltem egyik lábammal, annyira váratlanul ért ez az egész. Senkitől sem vártam volna ilyesmit, és Allen-től számítottam erre a legkevésbé. Az illem azt diktáltja, hogy ilyenkor legyek fegyelmezett, és ne fogadjak el ekkora értékű ajándékot, de... aki ismer, tudja, hogy én és az illem nem szoktunk ökölpacsizni. A fegyelemről pedig ne is beszéljünk. Különben is, azt mondta elakarták adományozni. Hát kinél volna jobb helyen, ha nem nálam?!
- Húúúúú!!! - kezdtem el pattogni egy helyben, miközben az izgatottságtól megfeszültek izmaim. Finoman szólva is majd kiugrottam a bőrömből, és még mindig nehéz volt elhinni, hogy lesz egy csellóm.
- Úristen!! - ujjongtam örömömben, mint, aki nyert a lottón. Hiába nem szokásom ennyire "hízelgő" lenni, most oda és vissza voltam Allen kedvességétől, amit hülye lettem volna visszautasítani. Csak eztán jutottam el odáig, hogy át is vegyem az amúgy nem kis hangszert, a vonójával együtt. Annyira varázslatos volt kézbe venni, mintha egy újszülöttet tartanék a kezeimben, így nem csoda hát, hogy könnyek gyűltek a szemeimbe, de csak picikék.
- Köszönöm, Allen! - pillantottam fel rá borzasztó hálásan, mintha minimum az életem mentette volna meg. Meg is öleltem volna, függetlenül attól, hogy valószínűleg rosszul lett volna tőle, csak a hangszer mérete miatt, és mert már most úgy rátapadtak kezeim, mintha pillanat ragasztó lett volna, nehezen ment volna akár közelebb lépni hozzá.
- Köszönöm! - ismételtem el, nehezen megállva, hogy ne kezdjek el újra pattogni örömömben. Szívem szerint már át is szaladtam volna, hogy kipróbálhassam, hogy megismerkedtessem a lakásommal, és összemelegedjünk, hogy aztán onnantól egy csomóóó időt együtt tölthessek ezzel a húros drágával, de nem akartam udvariatlan lenni, az újdonsült legjobb barátommal, akinek ezt bizony nehéz lesz majd felül múlni, de valamivel meg kell majd hálálnom, mese nincs.
- Nekem sincs sok, de azokat mind nagyon szeretem. Különben nem lennének a barátaim. - mosolyogtam zavartan, mert ez az egész még mindig tök fura volt, persze jó értelemben. - Nem tudom, mivel érdemeltem ki, hogy ilyen kedves legyél velem, de nagyon örülök neki. - tettem hozzá.
- Elég pohár vizet, köszönöm. - válaszoltam, mert ugyan nem akartam fenn tartani, a sok ugrálásban és sokkban hamar kiszáradtam, arról nem is beszélve, hogy a program óta nem is nagyon ittam vagy ettem. De ha tippelnem kéne, szerintem ő előtte se nagyon evett. Mindenesetre nagyon tetszett ez a nem is olyan kicsit meglepetés. Szívem szerint felhívtam volna Lazare-t is, hogy elújságoljam neki, de féltem, hogy mit szólna hozzá, hogy elköltöztem tőle, aztán meg csak úgy felhívom ilyesmivel. Gondoltam Red-re is, de szerintem ő teljesen hülyének nézne, bár talán együttérzőbb volna, hisz neki a gitárja éppen olyan fontos lehet, mint nekem a cselló.
- Te Allen... egyébként te tudsz játszani hangszeren? - kérdeztem, mert ez eddig fel sem merült bennem, most viszont nem tudnám megmondani rá a helyes választ.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
Gyda & Allen // See you again, but why are you here? EmptySzomb. Május 13, 2023 4:20 pm


Gyda & Allen


-Nem kell átadnom a helyem. Ritkán ülök le, nem akarok elkapni semmit. Az ülések támlájáról haltetűt lehet kapni, az üléseket pedig nem fertőtlenítik rendesen, így megtelepszenek a baktériumok. Inkább lefertőtlenítem a kezem és csak a kapaszkodót használom és állok. De van, hogy van nálam fújós kárpit fertőtlenítő és akkor le ülök, de csak ha nincsenek sokan és van bőséggel üres hely.
Utunk haza vezetett. Nem sokat beszéltem, leginkább csak akkor, ha jött valami említésre méltó téma. Felmentünk a lakásomra, ahol átöltöztem a szmokingból, mivel az "ünnepi" öltözet nem otthonra volt kitalálva. Csak jeles alkalmakra veszem fel. Igaz, szinte mindig öltöny van rajtam, de a szmoking az nem ugyanaz.
Az Összehajtogatott tuxedot félre tettem, majd egy hétköznapibb ruhát vettem fel helyette. Mikor ez megvolt, már nyugodtan nekiállhattam a csellót elővenni és odaadni neki, ami láthatóan hatalmas örömöt okozott neki. Örömujjongását egy mosollyal konstatáltam, kerülve persze a szemkontaktust.
-A kedvesség nincs indokhoz kötve. Neked kellett egy cselló, valakinek nem kellett a cselló. A cselló gazdát cserélt. Ez is egyfajta természeti törvény. Örülök, hogy örülsz. Ez egy remek dolog. A Boldogság egy jó dolog. Több boldog ember kellene a világnak.
A szekrény melletti zsugorhoz mentem. Ásványvíz volt, 0.5 l-es kiszerelésben. Már hiányzott két palack. Elvettem egyet és odaadtam neki.
-Tessék, igyál.-Mondtam, majd leültem az ágyam szélére, hogy vele szemben legyek, de nem néztem a szemeibe.-Tudok hegedülni és zongorázni, más hangszerekhez nem értek. És te a csellón kívül játszol más hangszeren is?



credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
Gyda & Allen // See you again, but why are you here? EmptyHétf. Május 22, 2023 12:17 pm
Allen & Gyda
Allen's home

Another day, a different dream perhaps.
Ez teljesen jogos. Bizonyosan nem véletlenül van olyan szag ott, amilyen. Bár mindentől így sem óvhatod meg magad, ha felszállsz, hiszen néha rengetegen annak, akik akaratlan is hozzád nyomódnak. Vagy ha nem, de felszáll egy beteg, a buszban könnyebben kapják el az emberek. Kész élet veszély a tömegközlekedés, és nem csak a karambolok miatt. Viszont tény, hogy ha nincs dugó, előbb eljutsz a célodhoz, mint gyalog. - bólogatok kelletlenül, mert vagy ez vagy az, nehéz dönteni. Én már csak amiatt sem érzem magam jól rajta, mert kicsit, zárt és félek, hogy olyanok is lehetnek fent, akik kárt okoznak bennem. Eztán túl sokat nem témázgattunk, de még így sem volt kellemetlen szerintem. Ő is elnézelődött, és én is el voltam a kirakatokat és az utat bámulva. Ráadásul lekötött a gondolat, hogy nem szabadna nagyon ide szoknom, mert vár rám Csodaország és még előtte meg is kell mentenem. Csupán az okozott kisebb zavart, mikor belépve hozzá azon kaptam magam, hogy vetkőzni kezd, nem is zavartatva magát. Azért fura, mert bár én sem vagyok túlzottan szégyenlős, és ennek fogalmát máig nem is nagyon értem, azt tudom, hogy sokan mások viszont azok, és ilyenkor "illik" megrökönyödni. Ha Allen nem volna olyan, amilyen, biztos szóvá is tenném, így azonban már-már bajtársként tekintek rá.
A nap onnantól, hogy egymásba futottunk furcsa kezdetnek örvendett és utána sem csillapult ez a különös érzés. Arra viszont álmaimban sem számítottam, hogy Allen egy nap egy gyönyörű csellóval fog megajándékozni. Totál szürreális volt, hogy pont tőle kapok valamit, amiért olyan régóta áhítozok. Még ha azzal is indokolja, hogy így találta logikusnak. Érthető okokból nem tudtam visszafogni örömöm, könnyeim is éppen csak. Olyan volt ez, mintha kisgyerekként karácsonyra kiskutyát kapnék. Rögtön eszembe is jutott mi lesz, ha innen is elpaterolnak, hogy cipeljem magammal még ezt a súlyos csodát is? Mondjuk bizonyosan megoldanám, ha más nem, akkor itt hagyom a ruháim, de a csellót soha.
- Ez pontosan így van! - bólogattam nagyokat, fél karral még mindig a hangszert ölelve. Ha nem félnék, hogy tönkre teszem biztos vele aludnék.
- Ígérem viszonzom majd a kedvességed. Pláne, mert ez nem olyan dolog, amire csak úgy legyintünk. Nekem ez... óriási dolog. - mosolyogtam szélesen, és nem, nem a cselló méretére gondoltam, mert tényleg nagyon vágytam rá. Ez majdnem felért egy olyan pillanattal, mint, hogy visszakapjam a késem, vagy hogy kiderüljön, hogy a Hóhért elcsapta egy autó.
- Köszönöm. - fogom meg az üveget, és én is leülök a kanapéra, hogy neki támasszam a lábamnak a csellót így felszabadítva két kezem, hogy kibontsam, majd bele igyak. Csak akkor vonom össze meglepettségemben szemöldökeim, mikor felsorolja az általa tanult hangszereket.
- Hű, ez tök fura... - jegyzem meg nevetve. - A csellón kívül én is csak hegedűn és zongorán játszom. Próbálkoztam ugyan a gitárral de az... nem igazán jött be. - csóváltam fejem, majd hirtelen beugrott egy jó ötlet. - Héé, egyszer talán játszhatnánk is együtt! Csellón gyorsan tanulok, de így is rengeteg dalt ismerek. Jó kis közös program lenne, és mással még úgy sem zenéltem. Lehet eleinte folyton elrontanánk az időzítést, de szerintem nagyon menő lenne... - mosolyogtam rá, függetlenül attól, hogy ő még mindig kerülte a tekintetem. Ezt a dolgot legalább mindketten élveznénk. Azt hiszem, mert az ugye nem tette hozzá, hogy szereti is.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
Gyda & Allen // See you again, but why are you here? Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Allen & Gyda - My New Neighbor
» Allen & Kelsey - Játéknap
» Allen & Dr. Mcgrover // Autistic in hospital
» Allen x Joan / The Case of the Scared Boy
» Lazare & Gyda || Stray cat

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: