New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 127 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 112 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Lambert Schultz
tollából
Ma 10:25-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 10:19-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 09:46-kor
Zaide Moran
tollából
Ma 09:46-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 09:43-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 09:13-kor
Katniss Jimenes
tollából
Ma 07:04-kor
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Red & Gyda || Dance of musical notes
TémanyitásRed & Gyda || Dance of musical notes
Red & Gyda || Dance of musical notes EmptyKedd Feb. 28 2023, 21:30
Pipacs És Ágas
NYU Arts & Media

Minden hordoz magában tanulságot, csak találd meg benne
Örülök neki, hogy nem sokkal a kávézóból való távoztam után, a Kék Hernyó javasoltam, hogy nézek el a kluba. Jobb pénz, teljesen korrekt munka - nem, engem még a dress code sem zavar - és amíg a Fehér Király alatt szolgálok, a Hóhér sem bánthat. Úgy gondolom ugyanis, hogy van egy határ, amit ő sem léphet át, már pedig egy királyság bőven felér vele. Amíg viszont nem kapom kézhez az első fizum, kénytelen vagyok beérni azzal, amim van. Nem arról van szó, hogy éheznék, vagy kikapcsolták volna a villanyt, de a kalandjaim során, új hobbikra leltem. Persze menő az origami, és rajzolni is jó, mert ha úgy vesszük elég "univerzális", hiszen szinte akármivel, akárhova lehet alkotni. De a zene az más. Az nem csak a "fogaskerekeket" tartja működésben, de kényezteti a fület. Nem először, de idővel mindenképp. Szimplán hallgatni is jó, de alkotni még jobb. A hangszer viszont drága, pláne, ha nem egy tömeg számban gyártott darab. De még a gitárok közt is akad olyan, aminek az ára láttán égnek áll a hajunk. A zongorának pedig hely kell. Szóval másként oldottam meg...
Nem szívesen közlekedek busszal, viszont az egyetemre így jutok el a legegyszerűbben és leggyorsabban, még akkor is, ha hatalmas a dugó. Mikor először ide keveredtem, diáknak adtam ki magam, hogy elvegyüljek köztük és szem elől tévesszen a Hóhér. Aztán a folyosón járkálva láttam, hogy remek étkeztetőjük van, és ha elkerülöm az itt dolgozókat, még a zene terembe is be szökhetek vagy olykor az előadóteremnél is kint hagyják a hangszereket. A zongorát például el se viszik a színpad széléről. Eleinte félve léptem be a zene terembe, alig-alig hozzáérve a hangszerekhez, mert féltem, hogy valaki belép, hogy rám nyit az a szörnyeteg és én védtelen leszek, de idővel egyre merészebb voltam, most pedig már úgy járkálok föl-alá, mintha én is idejárnék. Csak az órák alatt kell meghúznom magam, mert ha elkap a diri vagy valamelyik tanár, akkor azonosítani nem fogom magam, ráadásul többé be se tehetném ide a lábam.
Egy ideig tanítottak kottát olvasni, szóval az alapok mennek is, de hiába húr a húr, hegedűről gitárra váltani a legkevésbé sem egyszerű. Talán a tartás, talán, mert vonóval más érzés lefogni a hangokat, mint pengetni a húrokat. Egyszerű dalt választottam, mert úgy tűnt amatőr szint és az nekem is menne, de borzasztóan ment. Az első néhány F, az a 3 G meg 3 A még ment, de onnantól, mindig mellé nyúltam. Először csak magamban mondtam, aztán hümmögve próbáltam felvenni egy ritmust, de belezavarodtam.
- G, g, g, a, a, a, f, f, f... vagy is g... vagy is nem. Argh! - fészkelődtem morogva a széken. Eleinte álltam, aztán inkább leültem, de volt, hogy másodpercenként változott, mert nehezen maradtam meg egy helyben, ha mellé ment egy hang. Újra elkezdtem, de idegességemben már az elején elrontottam.
- Ez egy szar... - hőbörögtem magamban, fel sem tűnt, hogy megint nyüzsögnek a folyosón. Lekötött, hogy az arcom szinte a kottában volt. Nem mintha rosszul látnék, és az sem segíti elő, hogy könnyebben megtaláljam a megfelelő húrt. Nehéz volt egyszerre ezt is és azt is figyelni. Kezdem érteni, hogy a koncerteken miért törik össze a gitárjukat azok az agyon sminkelt majmok. Mert elrontják a hangot, ráadásul egy tömeg előtt. Én is ideges lennék. Háttal voltam az ajtónak, hogy még véletlenül se zavarjon meg az ajtó ablakán lévő föl alá mászkálás.
- Na még egyszer utoljára... - veszek egy mély levegőt, megadva esélyét, hogy ezt is képes vagyok megtanulni. Ha nem, marad a cselló vagy hegedű.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Red & Gyda || Dance of musical notes
Red & Gyda || Dance of musical notes EmptyCsüt. Márc. 02 2023, 22:48
Gyda & Red
just what in the hell
A fejhallgatóban pont elég hangos volt a zene ahhoz, hogy ne kelljen másra figyelnem a kampuszon. Nagy a nyüzsgés, most meg inkább csak kizárnám, miközben gitárral a hátamon tartok az egyik zeneterem irányába. Megnéztem és szabad, úgyhogy szabad préda nekem egy időre. Abba nem is gondolok bele, hogy esetleg valaki mégis lenne odabent, mert elég ritkán fordul elő, hogy ne jegyeznék be; ezért is nyitok be olyan magabiztosan, anélkül, hogy körbepillantanék vagy egyáltalán kikapcsolnám a zenét. Olyan érzés mintha haza mennék, és igazából már vártam is, hogy egyedül legyek itt a gondolataimmal és a zenével, anélkül, hogy egy ideig bárki is bezavarna.
A gitár az egyetlen amit óvatosan teszek le, a táskám és kabátomat egyszerűen csak ledobom a bejárat melletti asztalra, egy pillanatnál egy kicsivel sem több gondolatot adva nekik. Igazából esélyes, hogy két perc után a táska a földre fog csúszni, de az a részlet már nem érdekel. Csak mindez után jutok el addig hogy kikapcsoljam a zenét és levegyem a fülhallgatót. Csak ekkor nézek a terem közepébe is, mikor már a gitárt felvéve lépnék bennebb, és csak ekkor szúrom ki az ott gubbasztó szőkét is. Ekkor pedig lefagyok egy pillanatra.
- …hello? - Kérdés inkább, mintsem kijelentés, mert mit is keres itt? Összevonom a szemöldököm miközben határozottan folytatom. - Úgy tudtam szabad a terem. - Persze simán lehet, hogy csak elfelejtette befoglalni, de az meg nem az én hibám. Amúgy meg mintha ismerős lenne, azért is bámulom meg, de elsőre nem teljesen ugrik be, hogy honnan. Nem mindig figyelek az emberekre, ő is egy ilyen eset lehet, vagy egyszerűen csak hasonlítana valakire? Akármelyik is, egyelőre nem tudom a helyére tenni. Ráadásul van sürgetőbb gondunk is: most ki fog lelépni? A baráti megoldás nyilván az lenne, hogy elférnénk egymás mellett, de az egy teljesen más kérdés, hogy mennyire vagyok éppen barátságos.
Egyelőre csak őt figyelem, kissé gyanakodva, ahogyan a kotta felett görnyed, de valójában a legtöbb idegen-ismerősre így szoktam nézni. Meddig akarhatott még maradni?


'Cause a good song never dies
It just reminds you of where you were The first time it made you cry, the first time you felt alive Hope, the wonder drug Don't work no more, think it took too much Sweat, your equity Make the caffeine be your weaponry
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Red & Gyda || Dance of musical notes TM5NlP7
Red & Gyda || Dance of musical notes A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Red & Gyda || Dance of musical notes De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Red & Gyda || Dance of musical notes D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Red & Gyda || Dance of musical notes
Red & Gyda || Dance of musical notes EmptyKedd Márc. 07 2023, 21:50
Pipacs És Ágas
NYU Arts & Media

Minden hordoz magában tanulságot, csak találd meg benne
Nem állítanám, hogy olyan könnyen feladom, amit egyszer elhatározok. De van, amihez nem ragaszkodom foggal-körömmel és úgy gondolom, ha nem megy a gitár, az nem a világ vége, mert vannak más hangszerek is. Mindenesetre úgy gondoltam, időm még lesz idegbajt kapnom a gyakorlás alatt, így nem meglepő módon eleinte fel sem tűnt a nekem részben háttal belépő srác, annyira bújtam a kottát. Pedig a gitár akadozó húrja sem nyomta el igazán a táska földre huppanását, csupán annyira a húrok pengetésére koncentráltam, hogy egyszerűen nem létezett más csak a gitár, a kotta és én. Meg az olykori morgásos káromkodásom. A hangja az, ami teljesen kizökkent. Meg is lepődöm, mint aki totál nem számított rá, hogy bárki is volna a teremben rajta kívül. Mert hát... így is volt. Összevont szemöldökkel forogtam a székkel felé. Alapvetően számomra sem volt ismerős az arc, de a kezében lévő gitár és a hangja már annál inkább. A gond az, hogy azt még mindig nem tudtam, melyik világban ismerkedtünk meg. Kalapos szokott régebben gitározni, bár elég pocsékul, és azt is csak seprűvel. Ő viszont biztos, hogy nem a Kalapos.
- Őőő... de hát látod, hogy nem... - vágtam vissza, de hirtelen át sem gondoltam, csak nem akartam kukának tűnni. Így meg lehet bunkónak fog tartani. Az meg még rosszabb. Aztán leesett. Mármint, hogy ki ő. És eme felismerés közepette fel is pattantam a székemből, mint valami cserkésző oroszlán, aki most fog majd rárontani a kis gazellára. Vádlóan néztem rá, mert már tudtam ki ő. Ó, nem, nem az arcáról, az vezetett félre. Sosem láttam a szomszédom arcát, csak a zenéjét hallottam és, ahogy énekel. Felemeltem egyik kezem, és úgy mutattam felé gyilkos tekintettel, mintha egy struccot formáltam volna vele. Másikban addig a gitár nyaka pihent, igaz közeledő lépteimmel, olykor földet ért a gitár alja is.
- Tee... teee... TE! - léptem elé, aligha egy centi volt köztünk és nem, az sem tartott vissza, hogy legalább 10 centivel magasabb volt. Ujjam hegyével így is elértem orr hegyét és finoman megnyomtam, majd le is kaptam kezem magam mellé.
- Van fogalmad róla, hogy hétvégén, hogy tepertem, hogy 6-ig hazaérjek? - kérdeztem számonkérően, ami meg lehet így elsőre elég furcsán hangozhatott. Ám lévén, hogy 6 körül szokott leülni gitározni és sokszor dúdolni vagy énekelni, már is minden értelmet nyer. Nem tudom melyik helyiség az, ahol zenél, de pont az ágyam mellett van, így mikor elnyúlok rajta, hogy relaxáljak kicsit az éjszakázós műszak és a hétvégi pihenők miatt, mindig hallom, ahogy zenél. Néha kicsit hangosabb, máskor halkabb, de olyan nagy a csend a szobámban, hogy mindig hallom. Jó hangja van és ügyesen gitározik. Sokszor nem is igazán a szöveg a lényeg, hanem a dallam.
- Még is ki az az elmeháborodott, aki ilyen korán megy szórakozni? Otthon voltál egyáltalán? Vannak egyáltalán szokásaid? - kértem számon újfent. - Vártam, hogy a húrok közé csapj, 3 órán keresztül meredtem bámultam a plafont és miért...? A semmiért! - hadonásztam szabad kezeimmel.
- Ó, egyébként a szomszédod vagyok, Gyda. - nyújtottam kezet visszább véve a hangerőből. - Tudom, hogy nem egyedül élsz, mert a barátaid elég hangosak, bár a zene jó, de az összehangolódáson még dolgoznotok kell egy kicsit. - magyarázok, mint valami szakértő, és közben még az ujjaimmal is babrálok, akár egy varázsló vagy, mint akinek valami idegi problémája van és nem tudja fékezni ujjai értelmetlen mozdulatait. Nem csak szólni szerettem volna, hogy aktivizálja magát odahaza, hanem a kirohanásommal próbáltam elvonni figyelmét arról, hogy esetleg beáruljon, hogy nem is itteni diák vagyok. Mondjuk ő honnan is tudhatná...? Vagy lehet, hogy tudja... Szóval nem kérdek rá, nem kísértem a sorsot.
- Tudod, én vagyok az a csajszi, akit a haverod véletlenül nyakon öntött üditővel, mikor egy kanyarnál az emeletünkön egymásba mentünk. Te kértél helyette bocsánatot... - motyogom el pillantva a kellemetlen emlékre. Akkor sem maradt meg az arca, sőt, akkor is az tudatosult bennem, hogy ő az, akinek a legjobb a hangja a többihöz képest.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Red & Gyda || Dance of musical notes
Red & Gyda || Dance of musical notes EmptySzer. Márc. 08 2023, 13:31
Gyda & Red
just what in the hell
Úgy tűnik ő is csak késve vesz észre engem - remek kezdet - ráadásul az első mondata… jah, ennyi leesett nekem is, kösz. Inkább tudnám, hogy honnan ismerős, de egyelőre nem úgy tűnik, hogy meg akarna ölni, szóval… gondolom nincs baj? Gondolom, azon kívül, a hogy ketten vagyunk egy teremre probléma nagyon is valós még mindig, mert az első zavart megjegyzése egy negyed lépéssel sem vezetett minket közelebb egy megoldáshoz. Az például egy egészen jó és egyszerű megoldás lenne, ha lelépne.
Nem úgy tűnt, hogy meg akar ölni - az első percben, mert ahogy felszökken és felém tart, máris más érzésem támad. Szóval mégiscsak ismernem kellene - és ami mégrosszabb, tudnom is valamit, amit nem tudok. De legalább nem látszik az arcomon, hogy mennyire nem vagyok képben vele, mert elsőre jobban zavart a jelenléte, mint az ismeretségünk vagy épp annak a hiánya. - Igeeeen, én. - Pontosan én, gyanakodva méregetem, eddig rendben van, de legalább egy apró segítséget adhatna, hogy miért neheztel rám, mert nekem még mindig nincs semmi fogalmam arról, hogy mit véthettem neki… a lista pedig elég hosszú tud lenni, szóval jobb lenne, ha nem nekem kellene találgatni. Különben még itt lehetünk estig, és akkor meg végképp nem fogok tudni nyugisan próbálni ma.
Nagyon közel jön, de még állom, részben azért, mert szerintem utánam jönne ha hátrálni kezdenék is. Már a lendületéből ítélve, meg abból a vádló élből, amire a választ keresem, de nem találom. Lassan felvonom a szemöldökömet, majd össze, össze vagyok zavarodva, igazán segíthetne, hogy legyünk túl rajta már, elsősorban a terem érdekelne, de úgy tűnik most itt ez az akadály is. Lehet már meg sem érné? Sőt, ahogyan az orromhoz ér, határozottan úgy tűnik, hogy nem éri meg piszkálni a csajt. Keresnem kellene egy másik helyet, de ilyen hirtelen az lehetetlen vállalkozás. Szóval… most meg kellene küzdenem ezért vele?
- Öööö… kellene? - Fogalmam sincs miről beszél, vagy ki ő, vagy úgy egyáltalán, mi közöm van ahhoz, hogy hányra rohan haza és milyen gyorsan? Itt veszített el teljesen, mert ilyesmire tényleg nem tippeltem volna.
- Mivan? - Végül csak kibukik belőlem, mert nem esik le miről beszél. Ismerős volt jah, de ennyire biztosan nem ismerjük egymást, hogy számonkérjen… Őrült. Azt hiszem sikeresen megtaláltam a dilis csajt, de ez még mindig nem magyarázza meg, miért ismerős, mert megjegyeztem volna, ha beszélünk. - Vártad? - Elvesztettem a fonalat még mielőtt esélyem lett volna megtalálni azt, miért beszél úgy, mintha együtt laknánk? Talán az egyik csaj lenne akit Josh felhozott? Majd csak kinyögi, hogy a… szomszéd. A szomszéd? A dilis csaj. Josh említette, hogy van egy fura lány mellettünk - és akkor nagy eséllyel ő lehet az. Sosem figyeltem rá igazán. - …szia?? - Még mindig hasonlóan összezavarodott vagyok; annyira, hogy a felém nyújtott kezét sem fogadom el. Akkor ezek szerint hallgatni szokta ahogy játszom? Még mindig összevont szemöldökkel, meglehetősen hideg pillantással figyelem, de már egy lépést hátrálva, csak azért, hogy tartsuk a távolságot, mert nagyon belemászott a személyes terembe. Főleg ahhoz képest amiket így hirtelen összehordott. - Remek, szóval tudod, hogy nem egyedül élek… - Bár ezt annyira nem nehéz nem tudni, mégis, nem tudom hogy kezeljem a helyzetet így hirtelen. Majd… tanácsot ad? Amire végképp kiborulnék, de kiabálás helyett csak kiengedek egy hosszú sóhajt. Ritkán kiabálok igazából. - Ja, kösz, remek tipp. - Irónia? Dehoooogy. Soha. - Most már akkor próbálhatok? - Próbálok nem gondolni mindenre amit összehordott, de csak nem megy. - Szóval hallgatni szoktad ahogy játszunk? - Lassan felvonom a szemöldököm mégis, nem, nem tudok csak úgy átsiklani minden fölött, mintha semmit sem hallottam volna.
- Jah közben… közben leesett. - Bár nem az, hogy ő volt az akitől egyszer bocsánatot kértem Josh nevében.


'Cause a good song never dies
It just reminds you of where you were The first time it made you cry, the first time you felt alive Hope, the wonder drug Don't work no more, think it took too much Sweat, your equity Make the caffeine be your weaponry
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Red & Gyda || Dance of musical notes TM5NlP7
Red & Gyda || Dance of musical notes A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Red & Gyda || Dance of musical notes De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Red & Gyda || Dance of musical notes D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Red & Gyda || Dance of musical notes
Red & Gyda || Dance of musical notes EmptySzomb. Márc. 11 2023, 17:43
Pipacs És Ágas
NYU Arts & Media

Minden hordoz magában tanulságot, csak találd meg benne
Mondanám, hogy a lebukásom okozta félelem, vagy zavartság beszél belőlem, de valójában én mindig is ilyen voltam az olyanokkal, akik nem Csodaországból menekültek át ebbe a világba, vagy még nem tudom róluk. Mindegy, hogy az illető fiú vagy lány, idős vagy fiatal, úgy vagyok vele, hogy velük ellentétben én nem ide tartozom, ergo mindegy milyen kapcsolatot ápolok velük, mert úgy sem tart sokáig. Báár... volt egy olyan érzésem, hogy a szomszédoláson túl is ismerjük egymást, de ami nem adta jelét, hogy így volna, úgy kell kezelnem, mint az itteni embereket, nehogy őrültnek tartson. Kérdésére, ami a jelen pillanatot illeti, magam mögé néztem. Igazából nem oszt nem szoroz, mikor folytatom, ha folytatom, ő rá meg ráfér a gyakorlás, szóval vállat vonok.
- Felőlem... - fektetem el a padlón a gitárt, és lábbal odébb lököm, mintha csak egy útban lévő koszos zokni volna. A padlótól baja nem lesz, csak csúszik egy fél métert, így pedig útban sincs. Nem az enyém, szóval nem érzek érte felelősséget, pláne, mert a gazdája sem tudja, hogy használom.
- Hát... először nem akartam, de a falak vékonyak, ti meg hangosak vagytok, szóval... ja. - egyenesedek fel a gitár száműzetése után és úgy nézek fel rá, választ adva, majd gyorsan össze is vonom szemöldökeim és hozzáteszem: - De nem vagyok a rajongótok vagy ilyesmi.
Ezt fontosnak éreztem tisztázni, bár talán az előző hozzáállásomból is leesett neki.
- Jobb, mikor csak egyedül gitározol, mert akkor nincsenek mellette értelmetlen kiabálások és egyet nem értések, amik kizökkentik az embert a zene hallgatásából, de igazából nem baj, hogy többen vagytok. - vonok vállat ismételten, miközben megfordulok és visszasétálva a székhez és a kottához, felkapom a földről a zsákom. Már-már sértve érzem magam, hogy be sem mutatkozik, csak finoman sürget a sorok között, hogy lépjek már le, de ezen biztos nem fogok fenn akadni napokig. Egy pillanatra el is gondolkodom rajta, miközben lecsekkolom, hogy minden a táskámban van e, hogy nem-e ismerem én már korábbról is. Kalapos sem olyan emberként tért vissza, mint amire számítottam, aztán időt töltve vele, később rádöbbentem, hogy ő bizony az a bolond. Isten nyugosztalja.
A "színpadot" át is adom neki, de azt egy szóval sem mondtam, hogy lelépek. Legalább lesz közönsége, bár se paradicsomom, se másom nincs, amivel kifejezhetem miként vélekedek zenéje felől. De majd megoldom, kreatív vagyok. Szóval fogom magam és ledobom holmim a székek egyikére a sorok közt, majd én is levágódom egy másikba és feldobom a lábam az előttem lévő háttámlájára.
- Na, rajta, Mr. Senki. - bököm fejemmel a terem közepére, már, ha előtte nincs mondanivalója, amire azért még válaszolok.
- Lássuk mire mész csapat nélkül. - teszem még hozzá összekulcsolva kezeim, hasamon pihentetve őket. - Remélem nem vagy szégyenlős kislány. - jegyzem meg szélesedő mosollyal, minek a végén, hogy elfojtsam gunyoros nevetésem, beharapom alsó ajkam, aztán, hogy addig is lekössem magam - mert hogy a lelépésem nem opció, ha már így megzavartak - a tatyómba nyúlok és előhúzok egy papír lapot, aminek hajtogatása addig is leköt, míg ő túl teszi magát az esetleges hisztin és elkezdi pengetni a húrokat. Ha nem, akkor sem lépek le, papírom meg van még elég. De megváratni a nézőközönséget nem egy jó ötlet. A székben ülve, akaratlan is a tenger mélyén lévő Dreary Lane nevű színház jutott az eszembe. Bár elég sok helyen belepte a korall és a hínár, azért meg volt a maga szépsége. Ha pedig előadások is voltak, igazán bájossá tették a helyet. Kivéve az utolsó előadással.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Red & Gyda || Dance of musical notes
Red & Gyda || Dance of musical notes EmptyCsüt. Márc. 16 2023, 13:52
Gyda & Red
just what in the hell
Akaratlanul is megrezzenek, amikor csak úgy, minden habozás nélkül arrébb tolja a lábával a gitárt a földön. Hirtelen megmozdulni és megszólalni sem tudok, vagy két pillanatig csak néma csendben állok, amire végre kibukik belőlem a kérdés. - Mit csinálsz?? - Az elszörnyülködéstől túlcsordul a hangom, mert mégis miért tolna bárki is a lábával arrább egy gitárt a földön?? Azonnal közelebb lépek, hogy elvegyem és szépen a helyére állítsam, mielőtt még újabb remek ötlet jut eszébe, hogy mi az amit határozottan nem kellene tenni egy hangszerrel. Oké, nem karcolta össze, de ez nem jelenti azt, hogy csak úgy tologathatja lábbal fél métereket vagy akár pár centiket is! Egyszerűen csak… nem!
- Jah, remek. - Annyira már nem is figyelek a szavaira, még a korábbi jelenet okozta felháborodásomnak kell csillapodnia előbb. De amíg nem panaszkodik a zajra, őszintén nem érdekel, hogy hallgat-e minket zenélés közben vagy sem. - Jah, oké. - Nem a rajongónk, ezzel az információval nem tudok mit kezdeni, inkább a gitárra pillantok, amit remélhetőleg biztonságba helyeztem előle. Remélem nem nyúl hozzá ismét.
- Elég sokan lakunk együtt. - Lassan felmérem újra, igazából ez is egy ok arra, hogy amikor lehet nem a lakásban próbálunk, nem csak a szomszédok. Folyton van még egy, kettő, három vagy öt ember nálunk, jönnek meg mennek, néha maradnak egy időre… az utóbbi éveink kaotikusak voltak, és az a feszültség érződik is köztünk. - Amitől nem érted, nem jelenti azt, hogy értelmetlen. - Védem a srácokat, hiszen legyünk bármilyenek is, ők a családom és nem fogom hagyni, hogy akárki csak úgy leszólja őket. Persze, sok az egyet nem értés köztünk, mert mindenki feszült, de talán már tényleg csak egy pár hónap, és új korszakba léphetünk. Ez a gondolat tartott még egyben sokszor. - Az a zene meg legtöbbször nem arra van, hogy hallgassák… - Nem tudom érti-e mire célzok, de van amikor csak kísérletezgetünk, kipróbálunk ezt-azt, vagy egyszerűen baromkodunk bizonyos hangzásokkal. Ezek eredménye néha jobban fület sértő, mint máskor, de egyes esetekben igenis születnek belőle jó dolgok is. - Van még valami megjegyzésed esetleg? - Ezt már fapofával kérdem, ha már ennyi véleménye van a bandánkról és a hangzásunkról. Azt támadja ami a legfontosabb nekem, nyilván irritáltabb leszek, ahogyan elhallgatva figyelem tovább. Most már igazán léphetne, ha csak kommentelni akar, azt becsúsztathatná az ajtó alatt is egy lapon.
Amikor a cuccaiért megy, kicsit fel is lélegeznék, hogy lelépni készül… de nem. Ó, nem. Marad. Hát nagyszerű. Követem a pillantásommal, ahogyan ledobja magát a székre. - Végeztél? - Mert ha igen, akkor tudja… léphetne is. A megjegyzésére mégis gúnyosan nevetek fel. A bandás kommentek után szíven vág elsőre, hogy lesenkiz, ezért is lesz szigorúbb a tekintetem. - Biztosan van jobb dolgod, igazán nem muszáj bámulni. - De muszáj nekem is megmozdulnom, ezért a saját cuccaimhoz fordulok, és elkezdek pakolászni. Igazából teljesen értelmetlenül, de csak azért, hogy ha várok egy keveset, hátha lelép. Az csak jóval később esik le, hogy a senki talán azért volt, mert nem tudja a nevem. Mindegy. De ezek után még provokálni is próbál, szóval újra hidegen emelem rá a tekintetem. Nagyon ki akarok mondani valamit neki, de inkább felsóhajtok, és igyekszem higgadtan folytatni. - Ez a hely nem pont a szégyenlősöknek való. - Fel sem vennének, ha valaki nem merne mások előtt játszani nyilván, azért gondolom, hogy most… fel akar húzni? Mert félig sikerült neki, ahogyan szidta a bandámat majd engem is. Mert oké, tudom, hogy vannak gondjaink… de ez nem jelenti azt, hogy egy teljesen idegen csaj csak úgy képen törölhet vele. - Mit keresel egyáltalán itt? - Szegezem neki a kérdést, mert az alapján, ahogy a gitárral bánt korábban, megvannak a magam kétségei. - Játszol egyáltalán valamilyen hangszeren? - Az, hogy nem igazán tiszteli őket, már leesett. Mert az a húzása ott korábban teljesen értelmetlen volt. De ő csak… papírt hajtogat? Ez komoly?


'Cause a good song never dies
It just reminds you of where you were The first time it made you cry, the first time you felt alive Hope, the wonder drug Don't work no more, think it took too much Sweat, your equity Make the caffeine be your weaponry
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Red & Gyda || Dance of musical notes TM5NlP7
Red & Gyda || Dance of musical notes A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Red & Gyda || Dance of musical notes De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Red & Gyda || Dance of musical notes D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Red & Gyda || Dance of musical notes
Red & Gyda || Dance of musical notes EmptySzomb. Márc. 25 2023, 19:48
Pipacs És Ágas
NYU Arts & Media

Minden hordoz magában tanulságot, csak találd meg benne
Felvonta szemöldökkel, értetlenkedve figyelem, ahogy az általam lábbal száműzött hangszer után nyúl és veszi óvó szárnyai alá, legalábbis míg helyére nem teszi.
- Ha valamit nem tudok megszelídíteni, ne várja, hogy ekkora óvatossággal bánjak vele. De ahogy a példa is mutatja, talán te is hasonlóan vélekedsz. - állapítom meg, míg végig követtem útját, amíg helyére illeszti a gitárt. A gitárral úgy bánik, mint egy szent dologgal, ellenben velem, aki jelenleg csupán egy idegen a szomszédból, simán odébb lökne fél kézzel. Lábbal... Igazából mindegy. Nincs joga elítélni emiatt.
- Sejtettem. - válaszolom egy apró bólintással, kis szemforgatással az egyértelműt ,miszerint nem a kísértetekkel zenél együtt. Egy néhányan alkalommal én is eljátszottam a gondolattal, hogy megosszam kicsike lakásom másokkal, hogy kevesebbet kelljen fizetni, de a barátaimon kívül senkivel sem osztozkodnék, nekik pedig van hol élniük.
- Bár a konfliktus kreativitást csihol, a ti esetetekben inkább hátrány, semmint előny. Talán külön utakon többre vinnétek. - vonok vállat, de nem hagytam megjegyzés nélkül, építő kritikának szánva mondadóm, noha úgy látom, ahogy eddig most sem nagyon ad a szavamra. Nem is kell. Talán pont a kitartás hozza az áttörést, talán gondolkodóba ejti s végül úgy is szétmennek. Az ő megjegyzésére azonban előbb felvonom szemöldökeim, majd egyből össze is.
- Akkor ne játszatok olyan helyen, ahol jobbról balról titeket hallgatnak... - vonok vállat finoman, mert a célzása ezen a ponton értelmét is veszti. Ha én nem akarom, hogy halljanak, olyan helyre megyek, ahol nem is hallanak. Bár az valóban merész húzás, hogy albérletben, a szomszédok megkérdezése nélkül kísérletezgetnek, sokszor... elég hangosan. Ha volnék olyan elvetemült, mint a Vörös királynő, biztosan megfenyegetném, hogyha nem bánik velem úrihölgyként, akkor panaszt írok és még a többi szomszédot is rászedem, hogy dobassák ki őket. De így is épp elég kihívás előtt állhatnak, és nem én leszek az a fekete macska, aki útjuk keresztezi. Eztán válaszra sem méltatom, már csak azért sem, csupán sértődöttséget színlelve- vagy nem annyira színlelve - elindulok a cuccaimért. Na nem azért, hogy lelépjek, csupán, hogy helyet adjak őfelségének. Kérdésére ismételten válasz nélkül hagyom, mert úgy gondlom a székre huppanásom is elég egyértelművé teszi szándékaim, miszerint eszemágában sincs lelépni.
- Nem, azt nem is. Bámulni csak olyat szoktam, ami arra érdemes. - kezdek el a táskámban kotorászni papírlapokért. Csupán kérdésére pillantok fel rá, visszább véve arcomból, némi lemondó sóhajjal válaszolva.
- Nincs pénzem hangszerre. Hangszer kölcsönző pedig nincs. - válaszolom, majd vissza is fordítom tekintetem a táskám felé, amiből aztán elő is szedek néhány színes lapot. Le sem esik, hogy ezzel talán el is árultam magam. De, ha neki igen, akkor sem most fogok ezen aggódni. Most, hogy van munkám, jól fizet, és tető is van a fejem felett, azt hiszem idővel sikerül majd annyit összespórolnom, hogy vehessek egy csellót vagy hegedűt. A zongora már necces volna a mérete miatt.
Kérdésén nem sokat töprengek, csupán azért késik pár pillanatig a válaszom, mert egészen belemerülök az origamiba. Megállva a mozdulatban pillantok rá fel ismét.
- Vonós hangszereken, csellón és hegedűn. Na meg zongorán is. Szerettem volna megtanulni a gitáron is, mert azt gondoltam egyszerűbb, de a kezem hozzászokott a vonókhoz. A zongoránál pedig nem kell két felé figyelnem, milyen hangot ütök le éppen. - magyarázom el annak egyszerű okát, miért vagyok itt, és mihez akartam kezdeni. Az más kérdés, hogy a kezdetekben mindig volt tanárom, aki tanítson, de azt gondoltam, hogy a gitár egyszerűbb, hiszen olyan sokan használják. A választ követően újra a hajtogatásnak szenteltem nagyobb figyelmem. Amíg nem hallom zenélni, jól gitározni, nem tudom minden figyelmem ráfordítani. Így csupán egy kissé ellenséges idegen, akivel beszélgetni is unalmas kicsit. Az origamiban is több kihívást látok.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Red & Gyda || Dance of musical notes
Red & Gyda || Dance of musical notes EmptyKedd Ápr. 18 2023, 17:51
Gyda & Red
just what in the hell
- Nem. - Tömör válasz, de a tekintetem éle ennél beszédesebb azért. Egyszerűen csak… nem. Nem bánhat így egy hangszerrel, de kétlem, hogy ha kioktatnám akkor megfogadná a tanácsomat, vagy úgy általánosan az én dolgom lenne kioktatni őt. Bár nagyon a határon táncol, hogy mégis megosszam vele a véleményem, inkább amellett döntök, hogy még nem éri meg az egész, és… nem tudom, mikor is akar távozni? Mert lehet szűkös lesz itt kettőnknek.
- Talán, de talán a papírvékony falakon átszűrődő hangokon kívül semmit sem tudsz rólunk. - Lassan kifújom a levegőt, nem akarok veszekedni vele, csupán azért, mert az csak mégtovább nyúzná a beszélgetés kellemetlenebb oldalát, viszont valahol igazam: ő csak az egyik oldalát látja az egésznek, és az előzményekről meg semmit sem tud.
- Akkor pontosítok… - Mert tényleg kezd fogyni a türelmem, de csak mert pont rátalált arra amivel a legkönnyebben fel lehet húzni, mert máskor ez azért eléggé kihívás tud lenni. - Az a zene nincs még kész. - Így talán érti mire értem, anélkül, hogy hosszasan ecsetelnem kellene neki. De miért is vitázunk erről?
Amikor a cuccaiért indul, reménykednék, hogy menni készül - de épp ellenkezőleg. Határozottan nem úgy tűnik, mint aki egyhamar távozni szándékszana innen. - Hát persze. - Forgatom a szemeimet. A következő megjegyzését viszont megértem, jelentős köze van ennek ahhoz is, hogy itt vagyok én is, de egyelőre még túl irritált vagyok az együttérzéshez vele.
- Most komolyan? - Értetlenkedve figyelem, ahogyan a hajtogatás mellett dönt. Ez a lány… fura és meglepő, valamiért meglep, hogy ennyi hangszeren játszik mégis… mégis irritál még annyira, hogy elfordulva a gitáromért induljak.
- Felőlem... - Felőlem hajtogathat akkor, ha annyira akar, nem zavar a közönség, de elkezdeném amiért jöttem. Talán feladja és elmegy, talán kevésbé lesz zavaró, vagy épp ellenkezőleg: még ennél is jobban az lesz és én fogok lelépni. Amikor viszont a hangszer a kezeim közé kerül és játszani kezdek, határozottan nyugodtabbnak tűnök. Mintha elfelejteném egy kicsit, hogy van itt más is, mintha távoli lenne, mintha itt sem lenne, mert ilyenkor egy kicsit nem létezik semmi más, csak a zene meg én. És emiatt is szerettem bele.


'Cause a good song never dies
It just reminds you of where you were The first time it made you cry, the first time you felt alive Hope, the wonder drug Don't work no more, think it took too much Sweat, your equity Make the caffeine be your weaponry
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Red & Gyda || Dance of musical notes TM5NlP7
Red & Gyda || Dance of musical notes A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Red & Gyda || Dance of musical notes De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Red & Gyda || Dance of musical notes D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Red & Gyda || Dance of musical notes
Red & Gyda || Dance of musical notes EmptySzomb. Ápr. 22 2023, 15:07
Pipacs És Ágas
NYU Arts & Media

Minden hordoz magában tanulságot, csak találd meg benne
Velős kijelentésére meglepetten vonom össze szemöldökeim. Okés, akkor nem. Csak tippeltem, de még így sem tartom teljesen hihetőnek a válaszát. Mert láthatóan akadnak dolgok, amiket egyszerűen nem vesz tudomásul. A kritikát viszont rosszabbul viseli, noha meg lehet ez azért van, mert már jó néhány perce nyúzom kissé rosszindulatú megjegyzéseimmel.
- Ez igaz. - állapítom meg, majd finoman oldalra döntötte fejjel figyelve őt teszem hozzá. - De azt tudom, hogy mázlisták vagytok, hogy ilyen szomszédaitok vannak, akik nem dörömbölnek át hozzátok a ricsaj miatt, vagy küldik rátok a rendőrséget, esetleg az ideges tulajt, akinek azért fizetnek, hogy nyugiban élhessenek, lehetőleg csendben. - vonom fel egyik szemöldököm. Kicsit több tiszteletet Miszter. Mondjuk ez rám is vonatkozhatna.
- Okés. - válaszolom nemes egyszerűséggel, na nem azért, mert annyira megijesztett volna, hanem mert elfogadható indokkal jött. De attól még ugyanaz a helyzet. Lehet sosem lesznek kész. Egy pillanatig sem terveztem elmenni, de kíváncsi voltam egyedül mire megy. Gyakorolhat, vagy akár... újat is írhat a barátai nélkül, akiket felváltva fogad be, mint valami kis állatbarát.
Lehuppanok hát egy székbe, és táskámból kotrok elő néhány papír lapot, jó részt színeset, és nekiállok hajtogatni, amíg ő ráveszi magát a zenélésre, ha már ki akart túrni.
- Hah? - pillantok fel rá az origamizásból a kérdése hallatán, majd vissza az elkezdett műremekre. - Az origami nem csak kreativitást, de készségek tömkelegét fejleszti. Többek között a precizitást, az összpontosítást, az ujjak aprólékos mozgását, és még a logikát, gondolkodást is serkenti. - válaszolom jó részt a hajtogatásba merülve. Mert annak ellenére, hogy hajtogatok, mellett figyelemmel tudom kísérni őt és a zenéjét is.
Eleinte az origamizás az, ami jobban leköti figyelmem, de idővel, ahogy telnek a percek és ő is elmerül a zenében, megtetszik ujjainak játéka a húrokon. Hosszú perceken keresztül figyelem, leginkább keze játékát, és azt, amilyen könnyen találják meg ujjai a húrókat mindkét kezén. Mintha mi sem volna egyszerűbb, pedig próbáltam, és szerintem nehéz. Sajnálatos, hogy ennyire ellenségessé vált köztünk a levegő, amit belátom, leginkább én gerjesztettem akarva, akaratlan, viszont eljátszom a gondolattal vajon mennyit számítana neki most a bocsánat kérésem, hogy aztán egyből meg is érdeklődjem mennyire szívesen tanítaná meg csupán az alapokat, semmi többet. Nem akarok zenész lenni, csak otthon zenélnék, vagy itt, vagy, ahol épp van hangszer és szükségem van egy kis relaxra, arra pedig elég, ha megértem a pengetés lényegét, a hangok játékát. Elkészülök a hajtogatással, miközben ezen töprengek, majd munkám végeztével, halkabban kelek fel a székből és sasszézok ki a sorból, hogy irányt vegyek felé, majd csendes léptekkel beállva elé, hajolok lejjebb, hogy majdnem szemmagasságba legyünk, de legalábbis
közel annyira, hogyha eddig nem sikerült magamra terelnem figyelmét, most biztosan megtörténjen.
- Bevallom, kissé döcögősen ment a dolog. - amit ismerkedésnek sem neveznék, éppen ezért nem is teszem. - Szóval szeretnék bocsánatot kérni. Nincs rá mentségem, egyszerűen csak kizökkentem a megszokott ritmusból, miután rám nyitottál és felismertelek. - válaszolom, de ezt sem mentségképp, inkább őszintén. Aztán gitárja szélesebbik felére teszem neki a kihajtogatott apróságot, ami sokkal nagyobb erőfeszítésbe került, mint az elsőre látszik.
- De lenyugodtam. Te pedig szépen gitározol. - tettem hozzá, már közben azon agyalva, hogy hozzam fel a lényeget, anélkül, hogy ne hallatszódnak tolakodásnak. - Nem volna kedved megtanítani az alapokat?
Hm, oké, ez talán kicsit váratlanul jött ki, és nem fűzök hozzá túl sok reményt, de azért legalább lényegre törő volt. - Csak annyit, semmi több. Aztán nagy eséllyel többet nem is látsz majd... itt. Mert attól még szomszédok maradunk persze...

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Red & Gyda || Dance of musical notes
Red & Gyda || Dance of musical notes EmptyCsüt. Ápr. 27 2023, 16:14
Gyda & Red
just what in the hell
- Amielőtt kiraknának a lakásból amúgy is figyelmeztetniük kell, ráadásul nem mindegy mi számít ricsajnak meg mi nem, hangszeren játszani a lakásodban önmagában még nem büntetendő, főleg ha nem az éjszaka közepén csinálod. - És ezt most tapasztalatból mondom, kellett már lakást váltanunk a hangoskodásunk miatt, de már egy pár éve elviselnek a mostani szomszédok Brooklyn eléggé pörgő szívében. Az is igaz, hogy néha a határokat feszegetjük, de mostanára egész ügyesen táncolunk azok szélén ahhoz, hogy ne kelljen ismét ilyesmi miatt költöznünk. Szóval annyira nem ráz ki a kötekedésével, ezúttal, hiszen ez mégiscsak kevésbé kényes téma mintha azt kritizálná ami az életemet jelenti.
Az meglep, hogy ilyen könnyedén elfogadja az érvem - szóval talán mégis lehet vele beszélni, csak az határozottan nem segít, ha irritáltak vagyunk - én legalább nagyon is az. Csak lazítani akartam, próbálni egy kicsit, elveszni a zenében, de erre vele találtam szembe magam, és egyértelműen túl hangos a csendhez, eddig elég nehéz volt ignorálni a jelenlétét. Sőt, kifejezetten megnehezítette ezt.
- Persze. - Forgatom a szemeimet, innen nézve csak unalmasnak tűnik, de emiatt nem fogom leszólni, mert úgy tűnik az a pár papírdarab sikeresen elhallgattatja. Nekem meg eszem ágában sincs újra beszélgetésre hergelni. Amíg eljátszadozik a lapjaival, én nyugodtan elmehetek a gitáromért és elkezdhetem amiért jöttem. Még feszült vagyok, de tudom, hogy ez el fog múlni amint nem figyelek rá. Már évek óta ez a menekvésem, ami segít kikapcsolni az agyamat és ha csak ideiglenesen is, de kitörölni belőle mindent ami aggaszt vagy bánt, vagy éppen irritál. Ezzel meg most sincs másképp, ahogyan belemerülök a játékba, mintha itt sem lenne, elveszne a hangjegyek közt a létezése.
Meglep amikor megközelít, kicsit gyanakodva pillantok rá, hogy mit akar, de a bocsánatkérésre nem voltam felkészülve. - Jah. - Hirtelen nem is tudom mit mondjak neki, nem vagyok hozzászokva, hogy bocsánatot kérnek, mert gyakran én leszek véletlenül bunkó valahol.  De megértem mit mond, fordított helyzetben sem örültem volna neki, bár így sem tettem. Ezért is biccentek egy aprót a szavaira, el van nézve. - Nem rossz. - Pillantok az apró hajtogatott gitárra, igazából nem gondoltam volna, hogy pont ezzel rukkol elő. - Én sem voltam túl barátságos. - Csak az őszintesége miatt voltam hajlandó bevallani, de végülis, nem muszáj duzzogva távoznunk. - Kösz. - Biccentek újra a dicséretre. Talán annyira nem is flúgos, mint beharangozták? De gyorsan a lényegre térünk, ahová az egész bocsánatkérős szöveg vezetett. Nem tudok egy pillanatra nem felnevetni a kérésen. - Az alapokat? - Visszakérdezek, mintha nem hallottam volna, pedig csak gondolkozok. Igazából kezdett enyhülni a légkör, és most én is jelentősen nyugodtabb vagyok, mint amikor megláttam. - Igazából pénz szoktam kérni a gitárórákért - amiért annyira nem okolhat senki, New York nagyon drága város - de a rázós kezdet miatt tehetek kivételt. - Megforgatom a szemeimet. - Az alapok beleférnek egy bocsánatkérős gitárórába. - Ennyi kedvesség még kitelhet tőlem látványosan, majd a szabad gitár felé intek a fejemmel. - De ha mégegyszer a földön csúsztatod, vége lesz az órának. - És ezt egészen komolyan jegyzem meg. - Igen, ettől tartottam… - Hogy látnunk kell még egymást, de ez így a végére most mégsem hangzik kifejezetten ellenségesen, ezt még idegenként is leszűrheti a hangomból.


'Cause a good song never dies
It just reminds you of where you were The first time it made you cry, the first time you felt alive Hope, the wonder drug Don't work no more, think it took too much Sweat, your equity Make the caffeine be your weaponry
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Red & Gyda || Dance of musical notes TM5NlP7
Red & Gyda || Dance of musical notes A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Red & Gyda || Dance of musical notes De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Red & Gyda || Dance of musical notes D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Red & Gyda || Dance of musical notes
Red & Gyda || Dance of musical notes EmptyPént. Május 05 2023, 13:05
Pipacs És Ágas
NYU Arts & Media

Minden hordoz magában tanulságot, csak találd meg benne
A rosszul kezdődő ismeretségünk borús felhői jó darabig fejünk felett keringenek, ami épp úgy köszönhető neki, mint nekem is. Még, hogy az ellentétek vonzzák egymást. Még két zenekedvelő sem fér meg egymás mellett egy zene teremben, pusztán a stílus különbségük miatt. Hol ott szomszédok, bár az koránt sem jelenti azt, hogy ismerik is egymást. Mint kiderült, ő sem emlékezett rám, és lemerném fogadni, hogy most sem tudja igazán hová tenni melyik szomszédja is lehetek, noha csak két oldal van. Mindenesetre mivel nagyrészt én kezdeményeztem a zene termi háborút - bár mentségemre szóljon nem szándékosan - így jobbnak láttam, ha a békét is mielőbb megkezdeményezem. Na nem azért, mert beárulhat az igazgatónak, aki meg majd "randalírozás" címén a rendőrségnek, hanem mert a srác tud gitározni és mint már odahaza is kiderült, egymagában sokkal tetszetősebben. Elég eszelős ötletnek tűnhet, pont tőle, pont most segítséget kérni, ám mivel sosem tudtam megérteni a viták utáni szünet lényegét, pláne, ha pontosan tudtam, hogy örökké úgy sem haragudhatunk egymásra, így nem féltem közbe lépni.
Szóval bedobtam amim van, és tettem felé egy próbát. Még "bocsika" ajándékot is kapott, ami nálunk odahaza bevett szokás volt, ha békét akartunk kötni. Az meg, hogy mi volt az ajándék változó volt.
- Kösz. - húztam hátra ajkaim szélét valamiféle mosolyra, ami leginkább annak szólt, hogy még nekem is tökre kellemetlen a szitu, de igyekszem alkalmazkodni és jóvá tenni az előző hisztim. Nem valóban, ő sem volt igazán nyitott a jelenlétemre, ami abból a szempontból érthető, hogy mindkettőnknek más tervei voltak, mikor belépett a terembe, abban a tudatban, hogy egyedül lesz. Ezt bárkit felidegesítene, pláne, ha igazán nyomós okkal menekül ide.
- Fátylat rá. - legyintettem. - Mindenkinek vannak az életében ilyen napok... pillanatok. - vonok vállat, és őszintén szólva én már tényleg el is engedtem ezen negatívumokat, ami köztünk próbált kialakulni. Nyilván nem leszünk öribarik, sőt biztos vagyok benne, hogy ő sem fog nyitni felém eztán sem, legalább nem kezdjük el agyonverni egymást a hangszerekkel, és ez mindenképp jó dolog.
Visszaismételt kérdésemre kissé zavartan bólintok. Talán hülyeséget mondtam? Az eddigi hangszereken is meg voltak az alapok, aztán úgy csavartam rajtuk, ahogy kedvem támadt.
- Oh... - vakarom meg kelletlenül tarkóm, mert mivel számomra a pénz sosem tartozott az igazán fontos dolgok közé, így el is felejtem, hogy más esetben - érthető okokból - a világot még is ez az, ami főként hajtja. Én beérném egy sajtburgerrel, vagy egy nagyobb kívánságért cserébe egy doboz fánkkal, esetleg valami szép hajba-valóval, de pénzt sosem kérnék. De ez én vagyok, és abban is igazuk van másoknak, hogy csattal még senki sem fizette ki a számlákat. De végül így is beadja derekát, aminek végén még el is mosolyodok kicsit, leginkább azért, mert örülök, hogy végül csak bejött ez az őrült ötlet. Tény, hogy sokszor egyáltalán nem úgy reagálnak az emberek bizonyos dolgokra, mint azt gondolnánk. Nyilván a nagylelkűségéről sem fogok megfeledkezni és, ha nem is teszem szóvá, idővel kifizetem, vagy valamivel kimutatom hálám felé, amiért segített, pedig nem lett volna muszáj. A jó szokásokat meg kell tartani, és mint a tanított házikedvenceknél csak akkor rögzülnek ezek a szokások, ha megjutalmazzuk érte őket. Ez így van, mindig is így volt. Én is ilyen vagyok és mindenki más is. Nem csak adni, de kapni is jó.
- Szuper köszönöm! - mosolyogtam szélesen, egy pillanatra lábujj hegyre állva örömömben, aztán meg is fordulok, hogy szerezzek egy széket és egy gitárt is. Legalább is elindulok, de félúton megállok szavaira és megfordulok.
- Igenis, kapitány! - szalutálok neki, majd folytatva begyűjtő utam, hamarosan vissza is térek hozzá, ahol előbb a széket pakolom le, majd ráülve az ölembe teszem a gitárt is.
Vicces megjegyzésem nyomán bele sem gondolok, hogy túl sokáig már nem leszünk szomszédok, ugyanis a főbérlőnek szemet fog szúrni egy-két dolog, és végül kénytelenek leszünk elköszönni egymástól.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Red & Gyda || Dance of musical notes
Red & Gyda || Dance of musical notes Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Red & Gyda || Dance of musical notes
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Allen & Gyda - My New Neighbor
» Travis & Gyda || Just a necklace
» Dead Notes Music Studio
» Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
» Lazare & Gyda || Stray cat

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: