New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 74 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 1 rejtett és 61 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kalilah Evans
tollából
Tegnap 11:43 pm-kor
Richard Sullivan
tollából
Tegnap 10:37 pm-kor
Shelley Lane
tollából
Tegnap 10:02 pm-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 9:51 pm-kor
Marcello Serra
tollából
Tegnap 9:40 pm-kor
Alfonso Deluca
tollából
Tegnap 9:09 pm-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Tegnap 8:32 pm-kor
Maxim Wood
tollából
Tegnap 7:26 pm-kor
Deborah Winchester
tollából
Tegnap 7:00 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Nigel & Red - not a walk in the park
TémanyitásNigel & Red - not a walk in the park
Nigel & Red - not a walk in the park EmptyKedd Feb. 28, 2023 5:45 pm
All the places
I've been and things I've seen A million stories that made up a million shattered dreams The faces of people I'll never see again And I can't seem to find my way home
Nigel & Red
Otthon már kezdett túl zsúfolt lenni - vagy ami mégrosszabb, hangos. Hangos annyira, hogy inkább összepakolva a cuccaimat lelépjek onnan egy hátizsákkal, elindulva valahova, bárhová messzire, ahol nem kell gondolkodnom, ahol semmire sem kell gondolnom. Ha csak egy pár kósza pillanatra is, de kikapcsolhatom az agyamat, és csakis a saját gondolataim mélyére süllyedhetek, anélkül, hogy kétpercenkenként felordítana valaki a közelemben. Bár New York nem a csendes zugairól híres, már itt vagyok annyi ideje, hogy tudjam hová kell menekülni amikor egyedül akarok lenni.
A parkba érve magától vezetnek a lábaim előre, csak akkor veszem ki az egyik fülhallgatót a fülemből, amikor már a tökéletes helyre értem. Ki akarok kapcsolni, de nem akarom teljesen kizárni a környezetem - itt és most már nem, mert ez egy nyugisabb szakasz, idáig kevesebben szoktak jönni, ezért is telepszem le inkább itt egy üres padra, ahol kicsire húzva össze magam festeni kezdhetek, miközben a fél fülemben még mindig zenét hallgatok.
Egy férfi alak körvonalait kezdem el felrajzolni, szinte nem is gondolkodva azon, hogyan kövessék egymást a görbék; sikerül kikapcsolnom magam annyira, hogy csak részben figyeljek bármire is. A rajzra, a zenére, de a környezetemre is. Csak a mozgásra lesek fel, amikor mégis elhaladna valaki a közelben, különben bezárkózom a saját világomba - amit otthon is tettem volna, ha lehetséges lett volna legalább tíz percig úgy tennem, hogy egyedül vagyok. Ezt utálom a legjobban abban a lakásban - bár ez egy olyan része is, amit szeretek. Csak nem mindig.
Már túlvagyok a vázlaton, már kezdenek egyre határozottabb alakot ölteni a vonások, ismerőssé kezd válni a test, az arc, már láttam, már nagyon sokszor láttam. Rég láttam. Egy pillanatra lefagyok, amikor ráeszmélek, mit teszek, mégis, vonallá préselődik a szám, de folytatom a rajzot. Pedig egyetlen pillanatra megfordul a fejemben, hogy egyszerűbb lenne összetépni és elhajítani, úgy tenni, mintha meg sem történt volna - mégsem tudom. Pedig már hónapok óta nem is láttam, azt sem tudom mi van vele, bármi történhetett azóta, a legrosszabbtól a legjobbig, hiszen nála sosem lehetett tudni, hogy mit fog hozni a holnap. Szándékosan nem akartam rá gondolni többet, de néha még mindig eszembe jut, bár egyre ritkábban, de kísértenek még az emlékek. Ahogy most is teszik a rajzban, de talán ha befejezem…? Miután befejeztem, úgyis összegyűröm majd, hogy az egyik szemetes alján végezze. Nem akarom újra látni Charliet.


'Cause a good song never dies
It just reminds you of where you were The first time it made you cry, the first time you felt alive Hope, the wonder drug Don't work no more, think it took too much Sweat, your equity Make the caffeine be your weaponry
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Nigel & Red - not a walk in the park TM5NlP7
Nigel & Red - not a walk in the park A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Nigel & Red - not a walk in the park De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Nigel & Red - not a walk in the park D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Nigel & Red - not a walk in the park
Nigel & Red - not a walk in the park EmptyKedd Feb. 28, 2023 7:35 pm




Redmond & Nigel

Megérkeztem a parkocska parkolójához. Nem volt igazi parkoló, szimplán csak volt a közelben néhány parkolási lehetőség. Már megint belefutottam. Szitkozódtam, hisz elég sűrűn parkoltak az autók, így bármennyire is óvatoskodtam, a Hondámmal sikeresen meghúztam a mellettem parkoló Nissan oldalát. Nem volt nagy hangja a koccanásnak, mégis a sofőr, akié a kocsi volt meghallotta, hisz éppen a közelben dobálta a labdát a fiával oda-vissza.
Az alacsony kis kerítésen pillanatok alatt átszökelt és hozzám jött. Szerencsére nem idegsokkoskodott, tisztelettudóan és nyugodtan beszélt.
-Hé maga. Uram. Maga meghúzta a kocsimat.
-Igen, sajnálom... bocsánat. A nevem Nigel.-Kezet nyújtottam, ő pedig kezet fogott velem.
-Harold. Gondolom nem kell mondanom, hogy ezt ki fogja fizetni nekem. Ez a karcolás egy vagyon lesz.
-Igen, tudom, de hát most nézze meg. Olyan szűk itt a hely, mint a tű végén a cérna lyuka.
-Az engem nem érdekel. Betétlap, vagy fizet most?
-Jaj, ne. Már az egekben a biztosítási költségem... szóval... fizetek itt. Mennyit akar? Mit gondol, mennyit kell majd fizetnie a karrosszériásnál?
A fickó mondott egy árat, amit kénytelen voltam kifizetni. Már így is extrém csekkek jöttek a biztosítótól, annyiszor emelték meg a biztosításom a károk miatt. Inkább fizettem ki itt az összeget.
De legalább nem húzta már annyira a zsebem a pénztárcám.

Cseppet sem jókedvűen indultam meg a parkban, szemeim pedig lassan egy művészen akadtak meg. Lehuppantam mellé a padra és a vásznat szemléltem. Igazán lázba hozott a látvány és a gondolat.
-Húha... milyen jó kézügyesség. Egy igazi festő művésszel van dolgom.-Szemléltem meg a férfi ábrázolást a vásznon. Igazán ügyes munka volt.
-Jaj, bocs. Csak úgy ide telepedtem. A nevem Nigel.-Mondtam és kézfogás helyett csak barátságosan vállon löktem.-Nigel Ackerman. Hívj nyugodtan Ackynek.-A vászon felé kacsintottam.-Remek munka. Ez csak így fejből, vagy emlékből? Vagy volt itt egy modelled? Ismered a pasast?-Kérdezgettem, majd hátra dőltem és nyűglődő hangot adtam ki.
-AAA... A fene egye meg. Meghúztam egy kocsit a parkolóban az isten verje meg.
Ismét a vászonra pillantottam, hátha segít elterelni a figyelmem az incidensről, majd keresztbe dobtam lábaim, kihúzódtam a pad szélére és kényelmesen könyökölni kezdtem, támasztani a fejem.
-Én is szoktam festeni. Sőt, szobrászkodni is. Ilyen kis művészke vagyok. Amúgy lakberendező vagyok, meg kertészmérnök. Képzeld, szoktam sövényeket formázni. De nem csak gömböket, meg kockákat, meg ilyeneket, hanem úgy rendes sövényszobrászat. Izgalmas, mi?-Kérdeztem vigyorogva, majd finoman combon csaptam tenyeremmel. Jeleztem neki, hogy figyeljen, bár nem tűnt úgy, mintha tojna rám.
-Figyelj csak cimbora, te valami művészke vagy, vagy csak hobbi? Ezt tanulod valami suliban, egyetemen? Vagy csak ilyen isten áldása alapon van neked ehhez ilyen tehetséged? Amúgy ne haragudj már meg, hogy ide huppantam, oké? De isnpirált a vászon látványa, ráadásul piszkosul nagy szükségem van már egy jó beszélgetésre. Szóval ne zavarj el, oké?-Pillantottam rá kiskutya szemekkel, hogy ne zavarjon el.-Jó, na, oké, mesélj már. Izgatott lettem.-Kuncogtam.


credit • megjegyzés • szószám




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Nigel & Red - not a walk in the park
Nigel & Red - not a walk in the park EmptyCsüt. Márc. 02, 2023 10:35 pm
All the places
I've been and things I've seen A million stories that made up a million shattered dreams The faces of people I'll never see again And I can't seem to find my way home
Nigel & Red
Az még nem túl szokatlan, hogy elhalad mellettem egy-két ember, de az már határozottan az volt, amikor az egyik férfi csak úgy lehuppant mellém, olyan könnyedséggel, mintha már hónapok óta ismernénk egymást. Előbb csak ráemelem a tekintetem némán, és bámulom, azt próbálva eldönteni, hogy komolyan gondolja-e mindezt, de nem kell rákérdeznem ahhoz, hogy lássam, sajnos igen, nagyon is komolyan gondolja mindezt. Lehet, hogy elegánsan el kellene küldenem melegebb éghajlatra? De csak beszél és beszél, hogy azon kell gondolkoznom, levegőt is vesz közben vagy…?
- Csak szeretem… - Morranok, miközben még mindig feldolgozni próbálom a helyzetet. Ismernem kellene? Azt hiszem, megjegyeztem volna… jah, biztosan megjegyeztem volna. De azért még végigpillantok rajta, viszont mielőtt még rákérdeznék, hogy ismerjük egymást, be is mutatkozik. Szóval nem. Nem ismerjük egymást. - Red. - Végig pillantok rajta még egyszer, azt próbálva eldönteni, hogy mit akar tőlem. Kellene mondjam, hogy nincs nálam pénz, vagy…? Bár nem olyan alaknak tűnik. - Örülök? - Egyértelműen nem, inkább gyanakvó vagyok, mint bármi más, ahogy figyelem. - Csak rajzolok… - Nem értem, hogy hogy képes valaki egyszerre ennyi kérdést feltenni. Körbe lesek, mintegy azon gondolkodva, hogy mit keres itt, remélem nem vár valakire… - Nagyon sokat kérdezel. - Kimondom végül, miközben újra rá pillantok. Lehet, hogy le kellene lépnem? De még nem tudtam teljesen befejezni a rajzot, viszont mérlegelni kezdek magamban, hogy mennyire éri meg mindez.
- Ez… pech? - Nem tudom mit vár, mit mondjak, egyelőre ott ragadtam le, hogy a vadidegen pasi sztorizgatni akar. Vagyis már van egy nevem az archoz, de ez önmagában semmit sem jelent. De talán ha nem figyelek rá, békén hagy? Újra a művem felé fordulok, és folytatom a szénrajz kidolgozását. Bár már azon a ponton van, hogy a legtöbb rápillantó késznek is érezhetné, én tudom, hogy még van amit igazítani rajta. Csak… ki akarom ezt most adni magamból. - Ahha, az… szuper. - Rálesek, miközben ő csak fecseg és fecseg. A mindig nyüzsgő lakásunkban megtanultam kizárni a zajokat, de még így is túl tudok töltődni. Van amit nem lehet csak úgy megszokni. - Jah, érdekesen hangzik. - Újra rálesek. - Elefántok meg uszkárok? - Csak egy kicsit gúnyos a mosolyom széle, ahogy rálesek, de nem tudom máshogy feltenni a kérdést a sövényeiről. Ki kezd ezen az alakon kívül a sövényekről beszélgetni egy idegennel a parkban?
- Művészke? - Összevonom a szemöldököm, van valami a szóban ami nem tetszik. - Majdnem olyan ez, mint egy vallatás. - Fura alak, de azt hiszem, bevonzom őket valahogy. - Inkább csak hobbi már. - Vissza fordulok a rajzhoz. - Nagyon sokat gyakoroltam. - Halkan felhorkantok, mert az isten adta tehetség nagyrészt mítosz, önmagában kevés, bár előnyt ad, azzal is dolgozni kell, különben csak úgy lebeg a semmiben, és pazarlásra kerül. - Majd igyekszem. - Nem megharagudni, mégis élesen lesek rá. De végülis, én voltam az, aki folytatta vele a beszélgetést mégis… Azt kérdi ne zavarjam el, pedig pont ezen gondolkodtam már az elején is. - Mit akarsz hallani? - Őszintén nem tudom, szerintem két ember helyett is képes lenne beszélni.


'Cause a good song never dies
It just reminds you of where you were The first time it made you cry, the first time you felt alive Hope, the wonder drug Don't work no more, think it took too much Sweat, your equity Make the caffeine be your weaponry
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Nigel & Red - not a walk in the park TM5NlP7
Nigel & Red - not a walk in the park A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Nigel & Red - not a walk in the park De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Nigel & Red - not a walk in the park D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Nigel & Red - not a walk in the park
Nigel & Red - not a walk in the park EmptyPént. Márc. 03, 2023 7:06 pm




Redmond & Nigel

Nem igen éreztem a nekem járó figyelmet, de kaptam annyi választ, hogy érezzem, legalább fél füllel hallgat. Persze meg tudtam érteni, a képre koncentrált, tehát az volt neki az első, hogy befejezze. Ez érthető volt, hiszen, ha elvész a Flow, akkor már nem olyan élvezetes a képkészítés, mint hinné az ember.
-Akár azt is tudok neked formázni, ha elég nagy hozzá a sövény, bokor. Nem nagy ördöngőség. Még egy pudlit is ki lehet formázni, vagy egy ugró jaguárt.
A sértő kérdése viszont belőlem sem egy túl kedvesen csengő választ adott.
-Ez nem vallatás, mert nem kezdtem el eltépkedni a körmeidet és nem is csepegtetek rád forró viaszt.-Mosolyogtam.
-Ezt értsem úgy, hogy nem hiszel a veled született tehetségben. Jó, oké, persze, gyakorolni mindent kell, de hiszek benne, hogy minden ember születik egy tehetséggel, amiben kitűnő és csak fenn kell tartania a tehetségét, tehát csak karban kell tartani, mint egy frankó új verdát.-Mosolytam.-Hogy hogy mit akarok hallani? Érdekel a művészeted története.-Mosolyogtam ismét.-Mesélsz nekem róla, hogy miért szereted? Miket szoktál alkotni? Csak ilyen szénrajzokat, vagy festesz is, pasztelképeket is csinálsz? Csak pasikat, vagy szoktál nőket is, tájakat is? Csendélet? Mióta vagy művész, azaz mióta alkotsz? Csak simán mesélj. Aztán, ha érdekel, majd én is mesélek a saját dolgaimról, mert én is szoktam alkotni és nem csak a sövényekre gondolok itt.


credit • megjegyzés • szószám




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Nigel & Red - not a walk in the park
Nigel & Red - not a walk in the park EmptySzer. Márc. 08, 2023 9:24 am
All the places
I've been and things I've seen A million stories that made up a million shattered dreams The faces of people I'll never see again And I can't seem to find my way home
Nigel & Red
Másodjára, de még sokadjára is furcsállnám amiért csak úgy leült mellém beszélgetni, de talán pont a sok fura részlet az oka, hogy nem küldtem el azonnal.
A válaszára röviden felnevetek, nem pont így értettem, de így is működik. - Vagy egy fekvő jaguárt. - Mosolygok már egy kicsit, ezen az őrületen, a sövénybe formázott állatokat sosem értettem teljesen.
- De a kérdések mennyiségéből akár az is lehetne. - Mosolyog, de a hangszíne nem passzolt a mosollyal - vagy pont, hogy igen. Nem tetszett neki a válaszom, de bocsánatot kérni nem fogom, hiszen tényleg kérdések sorával ostromolt alig pár perc alatt. - Nem csak fizikai kínzással lehet vallatni. - Mosolygok már én is, de egy kicsit barátságosabban. Ha elűzi a modorom, igazából azzal is nyerek, nem? Ha meg kibírja, akkor… meglátjuk mennyire tud még zavaró lenni.
- Nem arról van szó, hogy nem hiszek benne, csak rengeteg tehetséges ember van, szóval önmagában tehetségesnek lenni nem elég. Ráadásul nem is minden tehetséges ember lesz sikeres mondjuk. - Erre a témára már az egész figyelmem az övé. - Különben is, a festés mára inkább csak a hobbim. - Azt mondja, hogy lehet, hogy mesél majd ő is, de igazából elhinném róla, hogy az a lehet ott egy biztos, csak elég sokáig kell maradnia. De ez a téma legalább már kényelmes annyira, hogy ne akarjam a pokol túlsó felére küldeni vele. - Passz, hogy mióta festek, ha számít, hogy pár évesen összefestettem a konyha falát, akkor azóta, hogy járni tudok és ceruzát mertek adni a kezembe. - Vállat vonok kissé, amúgy tényleg azóta szeretem, hogy emlékezni tudok rá. - Nem csak szén, igazából szeretek kísérletezni eleve, főleg mivel mostanában ritkábban teszem. - Inkább terapeutikus, de ezt meg végképp nem osztom meg vele itt és most. - Nem csak férfiakat, ez most… - Elkezdem, de nem fejezem be, gyorsan máshogy folytatom. - Szóval csak azt rajzolom vagy festem ami épp bennem van. - Ez meg itt és most Charlie volt, így vagy úgy, de meg kell szabadulnom tőle. Azt hiszem már hivatalosan is látni sem akar, és talán jobb is így. Amúgy sem kereshetem egész New Yorkban… - Miket alkotsz a sövényeken kívül? - Sajnálom, nem sajnálom, még mindig nem tudok nem mosolyogni ezen a gondolaton. De legalább a válasz érdekel.


'Cause a good song never dies
It just reminds you of where you were The first time it made you cry, the first time you felt alive Hope, the wonder drug Don't work no more, think it took too much Sweat, your equity Make the caffeine be your weaponry
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Nigel & Red - not a walk in the park TM5NlP7
Nigel & Red - not a walk in the park A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Nigel & Red - not a walk in the park De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Nigel & Red - not a walk in the park D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Nigel & Red - not a walk in the park
Nigel & Red - not a walk in the park EmptySzer. Márc. 08, 2023 6:33 pm




Redmond & Nigel

-Igen, a tehetség önmagában csak egy figyelmeztetés, hogy az adott...-kerestem a jó szót, hogy ne legyen szóismétlés, de nem tudtam elkerülni.-Hogy az adott tehetséggel érdemes foglalkozni, fejleszteni, hasznosítani. Én sem mondom, hogy minden tehetséges ember befut, csak azt mondom, hogy már önmagában az is jó, ha megvan az adottság hozzá. Az már negyed siker. És érdemes próbálkozni és csinálni. Fejlődni. Ki tudja mire viszi vele az ember.
Elég szomorúnak érzem, hogy csak hobbi művész, hiszen ha valaki ilyen fiatalon, még óvodás kora előtt elkezd alkotni, az nem lenne szabad, hogy egyszerű hobbi időtöltésként tekintsen rá. Főleg, ha ennyire tehetséges benne. Elég szomorú. Pedig biztosan vihetné sokkal többre is, mint zugalkotó, aki csak néha vesz eszközt a kezébe.
Az viszont jól esett a fülemnek, hogy szeret kísérletezni. Ezt mindig örömmel hallottam, mert nagyon sok jó, érdekes dolog szokott kisülni belőle.
-Az jó, az jó. Én is gyakran próbálok meg vegyes technikát használni. Ceruza és filc, tus és szén, pasztell és akvarell, stb. Vegyíteni az eszközöket és a módszereket. Érdekes, de szép dolgok tudnak születni.
A képre adott válasz viszont érdekes volt. Meg is ütötte a fülem. Nem igen akarta kimondani, éreztem, hogy terelt, mást mondott. Ráadásul, ami benne van? Ezek szerint a képen látható pasassal érzelmi kapcsolatban állt. Nem akartam faggatózni, nem az én dolgom volt. Szívesen tracspartiztam volna, de biztos voltam benne, hogy ha bele akartam volna ütni az orrom, a szént lenyomta volna a torkomon és agyon is vert volna. Nem tűnt sem türelmes alaknak, sem pedig olyannak, aki minden jött-ment idegennek kifecsegte volna azt, ami a lelkében dúl.
Az viszont meglepett és jól is esett, amikor visszakérdezett. Már léptünk egy szintet a "kapcsolatunkban". Eddig úgy láttam meghallgatni és válaszolni se szívesen hallgat, vagy felel, nemhogy még kérdezzen is. Ezek szerint már nem vagyok túl nagy ellenség a szemében.
-Én, hát én lakberendező is vagyok. Az a fő állásom, tehát főként térrendezés és térberendezés a fő művészeti ágam. Legalábbis én művészetnek nevezem azt, ha egy szép és összhangban lévő belső teret össze kell hozni. Ezek mellett festek és szobrászkodom. Olykor grafikákat csinálok. Próbálkoztam a fodrászattal és a varrással is, bár nem sikeredett olyan jól, mint szerettem volna. Nem volt rossz, de még gyakorlásra szorul. De amúgy egész sok mindent csinálok. Mindig belefogok valami újba.-Feleltem kérdésre.-Szeretek énekelgetni, táncolni, mert amúgyis musical és popmániás vagyok.-Nevettem ezen az utolsó gondolaton.


credit • megjegyzés • szószám




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Nigel & Red - not a walk in the park
Nigel & Red - not a walk in the park EmptyHétf. Márc. 13, 2023 6:53 pm
All the places
I've been and things I've seen A million stories that made up a million shattered dreams The faces of people I'll never see again And I can't seem to find my way home
Nigel & Red
- Nem adtam fel az álmaimat. - A szavaiból úgy vettem ki, hogy valami hasonlóra céloz. Kicsit szúrósan nézek rá, de ha ismerne tudná, hogy ez inkább csak megszokás. Egyáltalán nem arról van szó, hogy feladtam volna a festést. - Nem a festésből tervezek megélni. - Hanem a zenéből, mondjuk gyerekként esküdni mertem volna, hogy igenis ez lesz, de azóta nagyon sok minden megváltozott. - Változtak az álmaim. - Vállat vonok egyszerűen, szerintem ezt kezelhetjük tényként, az álmok idővel jönnek meg mennek, alakulnak, nőnek vagy csökkennek. Egys szenvedélyek felülkerekednek másokon.
- Az szuper, szóval nem csak sövényekben gondolkozol. - Nagyon komolyan biccentek felé, mintha olyan jelentős téma lenne. Mondjuk a tény, hogy szintén alkot, egy kicsit szimpatikussá tette. Na meg az, hogy azóta sem ért hozzám újra - ez határozottan jó pont, ha újra taperolni kezdene, esélyesen itthagynám már. Elég nagy ez a park ahhoz, hogy ne legyen muszáj egymás közelében ülnünk. Ezért is volt fura, hogy mellettem foglalt helyet, mert még ha fel is szoktak figyelni arra, hogy éppen alkotok, azért nem szokták csak úgy ledobni magukat a hozzám legközelebbi üres helyre.
A képről röviden próbálok felelni, hiszen még a saját gondolataimat sem rendeztem vele kapcsolatban teljesen. Talán amit menekültem főként, nem is a csend miatt, egyszerűen szükségem volt erre, hogy lezárjak egy fejezetet, legyen bármilyen nehéz is. Ennyi idő után már esélytelen, hogy megtaláljam újra - és akkor sem tudnék már mit mondani neki. Talán jobb is, ha nem leszek többé az életem része, egy rohadék voltam vele, valahol még a barátságunk elején is, és utána meg méginkább. Elcsesztem, és innen már nem lehetne visszafordítani. Csak azt remélem, hogy jól van. Ez a remény pedig ott van minden gondosan húzott vonalban és görbében. - Ismertem őt. - Vonok vállat mégis, végülis ennyi nem árt, és szerintem úgyis levágta már, akár megerősítem akár nem.
Talán a Charlie miatti szentimentalizmus teszi, sőt, egészen biztosan, hogy vissza is kérdezek tőle. Egyelőre viszont még a pillanatban ragadtam, ezt pedig ki is használhatja arra, hogy fecsegni kezdjen. - Ez megmagyaráz dolgokat. - A művészi vonalat is, azt hiszem. Végigmérem újra, el tudom képzelni, hogy ezzel foglalkozik. - Ez azért elég sok… - Hogy tud ennyi mindent csinálni egyszerre? Nekem néha három közt egyensúlyozni is túl sok. - Van valami amit nem csinálsz? - Kicsit gúnyos a hangom, mégsem csordul túl a rosszindulattól, inkább hat csak szemtelennek, mint egyenesen sértőnek. Szóval ő is egy a nyughatatlan, izgága emberek közül? Akkor beleillik New York forgatagába.


'Cause a good song never dies
It just reminds you of where you were The first time it made you cry, the first time you felt alive Hope, the wonder drug Don't work no more, think it took too much Sweat, your equity Make the caffeine be your weaponry
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Nigel & Red - not a walk in the park TM5NlP7
Nigel & Red - not a walk in the park A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Nigel & Red - not a walk in the park De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Nigel & Red - not a walk in the park D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Nigel & Red - not a walk in the park
Nigel & Red - not a walk in the park EmptyHétf. Márc. 13, 2023 7:55 pm




Redmond & Nigel

Bár rákérdeztem volna, hogy most mik az álmai, úgyse kaptam volna érdemi választ. Inkább elengedtem a témát, ismertem a hozzá hasonló nehezen megnyíló, zárkózott embereket. Ha majd akarja, úgyis elmondja magától. Volt egy olyan érzésem, elég hamar el fogja mondani. Ha nem erőltetem, bizonyára könnyebben kiböki. Nem mintha annyira érdekelt volna, hiszen nem az én dolgom volt, engem jobban lekötött a kép és a fiú művész oldala. Az, amit most mutat nekem.
Éreztem belőle, hogy kissé furcsálja az ittlétem, talán még neheztel is rám, így elkapott némi rossz érzés. Lehet itt kéne hagynom. Igaz, ő volt az első, aki ennyire zokon vette a társaságom. Jó, nem az első. Pedig ez New York, itt mindennapos, hogy az emberek megpróbálnak kapcsolatokat létesíteni. Úgy éreztem nem ártottam neki, de tudom, hogy ő sem így fogja fel. Egyszerűen csak magának való. Ezt nekem is el kell fogadnom. Igaz, nem is reméltem túl sokat tőle, csak egy kedélyes beszélgetést és talán szerezhettem volna egy új művész barátot, de nem ő lesz az.
A gunyoros megjegyzései nem zavartak, kivettem belőle, hogy nem őszinte gunyor, inkább csak némi élc, ami még bájos is lehetett a maga módján. Én ezt barátias csipkelődésnek fogtam fel.
-Igen. Van.-Mondtam és el is gondolkodtam, hogy mit mondhatnék.-Autót például nem szerelek. És bolti eladó sem voltam még.-Mosolyogtam.
Nem tudtam mekkora türelme van még hozzám, azt sem, hogy mennyire sikerült megpuhítanom. Már legalább voltak kérdései, de mintha mégse lenne képes elfogadni a jelenlétem. Úgy véltem próbára kell tennem. Fel is álltam a helyemről.
-Na, mindegy is. Én most megyek, még van egy-két dolgom a környéken. Nem munka. További jó alkotást, lehet még látjuk egymást valahol.-Mosolyogtam.-Ki tudja, mit hoz az élet.-Nevettem és intettem. Elindultam tovább arra, amerre amúgyis menni készültem, mielőtt leültem.
Ha kicsit is érdeklem, pontosabban nem is idegesítettem annyira, lehet felfigyel és marasztal kicsit, hogy beszélgessünk még picit. Viszont ha tényleg annyira a háta közepére sem kíván, akkor nem. De nem fog nagyon fájni, nem ő lesz az első, aki leráz és nem is az utolsó, sokat nem vesztek vele, hiába keltette fel az érdeklődésem.
De lehet még a szavam is bejön és talán máshol újra összefutunk, ahol talán jobb kedvében lesz és jobban nyit felém.


credit • megjegyzés • szószám




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Nigel & Red - not a walk in the park
Nigel & Red - not a walk in the park EmptyVas. Márc. 19, 2023 10:44 pm
All the places
I've been and things I've seen A million stories that made up a million shattered dreams The faces of people I'll never see again And I can't seem to find my way home
Nigel & Red
Valahol megnyugtat, hogy nem kérdez, de ha nem kérdez, én sem beszélek sokat - mert bár tőle kezdetektől fogva azt érzem, hogy beszélne, a fene tudja mit akar. Hiszen ez itt New York, a város ami sosem alszik, ami pezsgésébe folyton emberek vesznek körül, ahol sosem lehetsz igazán egyedül - s pont emiatt értékelnéd a perceket amikor mégis, emiatt nem szólnak az emberek idegenekhez, vagy kezdeményeznek beszélgetést csak úgy a semmiből. Ezekre többnyire okuk van, iránymutatást kérő turisták - bár a zsebben hordozható térképek világában minek? - vagy éppen téged néznek annyira naivnak, hogy ki akarnak zsebelni. Az utóbbi pech, mert semmi különösen értékes nincs nálam, igazából könnyen lehet, hogy még a telefonomat is otthon hagytam. Bár róla elhinném, hogy pont az az ezeregy kivétel, aki másképp látja a világot, de kisebbség akkor is, hiszen a személyes kapcsolatok eleve kiveszőben vannak, az ismerkedés sem feltétlen olyan már, mint amikor ő lehetett annyi idős, mint most én. Mégsem hányom a szemére minden gondolatomat, pedig talán hallania kellene őket, de talán pont ez teszi különlegessé. Vagy furává, igazából a kettő közt közel sem éles a határ, így lehet a legtöbb művész is hóbortos a maga módján. Ez alól meg én sem vagyok kivétel.
- Nahát, nem is gondoltam volna. - Még mindig gúny van a hangomban, de legalább már nem támadás, az alkotás lenyugtatott annyira, hogy kevésbé legyek érdes, de mindent levetkőzni rólam azért az sem képes, egy idegen mellett ülve a parkban, aki nemrégiben még a combomra csapott. Az egyértelmű, hogy merőben más elképzeléseink vannak az ismerkedésről, már ha ez annak indult, mert az első benyomás közel sem annak tűnt. Igazából azóta is csak találgatom, hogy mit is akarhatott igazán... Ha nálam csak egy kicsivel is élesebb embert talált volna, már rég a szexuális zaklatás szóval dobálózna, végülis, ez pont az az ország, ahol ennél sokkal kicsinyesebb dolgokért is vonulnak bíróság elé az emberek.
- Ok, hajrá. - Biccentek felé, egy részem igenis fellélegzik, hogy távozna, mert valahol nem volt teljesen valószerű. Talán a generációk közti szakadék, talán csak a köztünk lévő. - Lehet. - Kivételesen azt hiszem, megjegyezném, akkor is, ha egyszer láttam, kétlem, hogy egyhamar felejteni tudnám az arcát. - Ki tudja. - Végigmérem újra, majd csak biccentek a köszönésére. Nem tudom mire számít, de nem is várok tovább, inkább elkezdem összeszedni a dolgaimat, talán ideje már mennem, de egy biztos: nem haza indulok azonnal, csak az ellenkező irányba, egy közel kész rajzzal. Azt hiszem, ezt a darabot most el fogom égetni. Fura lenne a lakásban látni viszont.


'Cause a good song never dies
It just reminds you of where you were The first time it made you cry, the first time you felt alive Hope, the wonder drug Don't work no more, think it took too much Sweat, your equity Make the caffeine be your weaponry
mind álarcot viselünk
Redmond Moore
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Nigel & Red - not a walk in the park TM5NlP7
Nigel & Red - not a walk in the park A2cce7525dc69d2894cf4cdf324bfb34b16a25a6
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Lonely shadows following me
♫ :
oh give me that fire burn, burn, burn
★ családi állapot ★ :
when it comes to you, I'm not bullet proof
Nigel & Red - not a walk in the park De2118a2f44d97ccf3187968122b869aede57714
Maybe I'll crash into you,
I will surrender tonight
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Nigel & Red - not a walk in the park D4b8b0c05522d0e7e88e5209cf837c5346af38da
★ idézet ★ :
Sold my soul to a sweet melody
Now I'm gone, now I'm gone, now I'm gone
★ foglalkozás ★ :
Reptiles gitárosa, most éppen felszolgáló, de volt már minden, más munkahelyet nem tud megtartani sokáig
★ play by ★ :
Reece King
★ hozzászólások száma ★ :
172
TémanyitásRe: Nigel & Red - not a walk in the park
Nigel & Red - not a walk in the park Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Nigel & Red - not a walk in the park
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Savi & Nigel - Singin' in the rain
» Nigel Ackerman
» Flor & Nigel
» Nigel & Nora
» Nigel Strieber

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: