New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 57 felhasználó van itt :: 11 regisztrált, 0 rejtett és 46 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Alynne Russel
tollából
Ma 11:49-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 11:48-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 11:39-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 11:26-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 11:25-kor
Dorian J. Lester
tollából
Ma 11:25-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 10:26-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 09:47-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 07:59-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Joe & David - Paterfamilias
TémanyitásJoe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptyVas. Jan. 29 2023, 20:42
Joe & David

The Sea
And all our lives we're told
The stream will take us home


Néha már nem tudom, mit nevezzek otthonnak. Norfolk, New York... Mindkettő és még is egyik sem. Norfolk egy ideiglenes hely, ahol azért élek Shanával, mert ott dolgozom, New York fészkéből meg már rég kirepültem. Ettől függetlenül a szüleim és öcsém még ott éltek, így nyilván kellemes emlékek közé mehettem mindig ... haza. De szerettem volna már egy saját otthont is Shayjel, olyat, amilyet mi akarunk, ott ahol akarjuk. Erre azonban még várni kell egy kicsit, sok bizonyítani valója van neki is, meg nekem is. Nem véletlenül nem lettem még visszarakva a MARSOCba: Shayanát még mindig potenciális veszélynek tekintik, és nem akarják, hogy az információk ne csak ide, de oda is terjedjenek. Nem mintha ne tudnának mindenről: száz százalékig biztos vagyok abban, hogy tele van poloskákkal a ház, meg a kocsi. De nem zavar. Engem legalább is nem, mert pont az a lényeg, hogy - már - nincs rejtegetni valónk.
Igazából még az is megfordult a fejemben, hogy itt, apámék lakásán is legyenek bogarak. Nem mintha olyan sok hasznos infó futna be innen: anyám jó kis receptjei a legértékesebb információk itthon.
Most is éppen abból osztott meg valamit Shay-jel, míg én nyugodtan ücsörögtem egy üveg szóda mellett apámmal. Pár órája érkeztünk meg, és itt fogunk aludni. A helyi sportolókról és politikai helyzetről már kicsacsogtuk magunkat, aztán már kaptam is a parancsot a konyhai kapitánytól, hogy hozzak a boltból egy üveg ecetet, meg kenyeret a salátához.
- Jössz velem? - kérdezem apára tekintve, aztán ha benne van, lehúzom a maradék italom, oda lépve adok egy-egy puszit életem asszonyainak a konyhában - Shaynek a fenekét is megfogom közben -, aztán elmegyek felhúzni a cipőmet. Magamra kanyarítom a kabátom, megvárom a fatert, aztán az előszobai polcról lekapva a pénztárcám a zsebembe süllyesztem azt.
- Egy kényelmes séta? - mosolygom rá az öregemre, aztán ha benne van, biccentek, és elindulok kifelé. A folyosón megvárom, de amikor már csukja az ajtót, megnyomom a liftet.
- Melyik gépet használod mostanában többet? Jut eszembe, Falcone alezredes üdvözletét küldi. Azt mondta, egyszer szívesen elszívna veled valami szivart. - mondom zsebre téve a kezeimet. Tekintve, hogy ugyan azon a hajón szolgálok, mint korábban az apám, nem nehéz közös ismerősökbe bele futni a kikötőben. Azt hiszem, akkoriban az alezredes a hajó kapitánya volt, csak azóta előléptették és most más vizeken evez.
- Azt mondtam neki, majd felhívod. - lépek a liftbe, aztán ha apa is belépett, megnyomom a földszint gombját.
- Vegyünk még valamit a boltban? Meglepi a csajoknak, finomság Kennek? - mosolygom meg a gondolatot. Mindig szeretem meglepni valamivel Shayt, és szerintem apa is szereti kényeztetni anyát mindenfélével. De ha már a lányok, akkor a fiúk is kapjanak valamit, nem?




WHEN IT GETS HARD, I'LL NEVER LOSE SIGHT OF WHAT'S
CARVED IN MY HEART

Aviva Pierce and Joe Weaver imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Axel Pierce
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Cube
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nsagyopgB11ucu575o1_250
★ kor ★ :
37
★ lakhely ★ :
Townsend, Montana
★ foglalkozás ★ :
Ranch Hand
★ play by ★ :
Scott Eastwood
★ szükségem van rád ★ :
Joe & David - Paterfamilias 6c8b872fc6712186b84b43a8b8a5b3b64eaccfa4
★ hozzászólások száma ★ :
425
★ :
Joe & David - Paterfamilias 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f707276646664304d764a6c6863673d3d2d3833363636303133362e313631326635323662393163356461623631343036353332383337352e676966
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptyHétf. Jan. 30 2023, 12:57



The family is
one of nature's masterpieces

Csendes készülődéssel telt az idő, míg vártuk őket, s aznapra én sem vállaltam be semmit. Persze gyakran vágytam arra, hogy majd veszünk valahol egy kertvárosban valami remek hàzat, de a környező helyeken annyira nem tűnt felemelő gondolatnak.
A szüleim gyakran pedzegették, hogy költözzünk haza DC-be, de valahogy nem vitt rá a lélek. Szerettem a szüleim, ám az a rengeteg megkötés, mi akkor érne, pont olyan lenne, mint gyerekkoromban.
Nem akartam ilyen hatást elérni a gyerekeimnél. Nem akartam én lenni a rosszfiú, aki folyamatosan csak megugorhatatlan szarságokat követel tőlük. Olyan akartam lenni, akihez bármikor fordulhatnak. Akihez bármikor intézhetnek őszinte szavakat, s elnézve a beszélgetésünket David-el valamit sikerülhetett megvalósítanom mindabból.
A konyhàból érkező hangok zökkentették meg a beszélgetést, mire elmosolyodtam. Annyira idilli bolt minden.
-Ki nem hagynám.- felkeltem a helyemről, a poharam kivittem a konyhába, csókot hintettem Kat ajkaira, aztán vettem a kabátom, cipőm, tárcám telefonom a zsebembe ejtettem.- Sétáljunk. - megindultam fiammal kifelé, hogy aztán a kulcs fordítása után mehessünk a lifthez. Nem volt egyszerű menet megszerezni egy komplett emeletet, majd az átalakítások, de legalább volt hely rendesen, és mindenki megkaphatta benne a maga helyét.
-Többet használtam a Jetet mostanában, de szereztem egy helikopter szimulátort.- villantottam egy mosolyt felé.Szándékos megjegyzés volt, hisz tudtam szeretne repülni megtanulni vele. Persze szerettem volna egy vadászgép szimulátort, már csak magam miatt is, de azt inkább még megtartottam magamnak, mint álmot. No nem mintha nem futotta volna rá, de akkor sem akartam minden pénzem elverni ezekre.  – Akad pár fuvar is, pár hét múlva az egyiptomi kiállítást viszem vissza Kairóba. -magyaráztam rá emelve tekintetem, s közben eszembe jutott Kenny is, hisz tudtam mennyire szeretne eljönni velem arra az útra. -Remek!- elmosolyodtam, majd beléptem a liftbe.-Részemlők rendben... Csak anyád ne tudjon a szivarról, mert kitekerné a nyakam. Majd felhívom. Ugyan az a száma? Még mindig ugyan olyan pokróc modora van? -épp elég volt a repülés a baleset után, amiről mindenki tudta nem baleset volt, de jobban esett így gondolni rá, mint egy félresiklott küldetésnek. Mondjuk azóta se zuhantam le semmivel, ha nem számítjuk a kétéltüt.
-Emlékszel a kétéltűre, amit pár hónapja szereztem? Sikerült életet lehelni belé. Makacs dög volt, de végre működik.A multkor az utolsó pillanatban sikerült felhúzni az orrát, és letenni a folyóra... de végre rendesen megy.- elégedett voltam az eredménnyel, hisz még Chaerles is azt mondta, nem fog életre kelni. Sétarepülésekre a víz felett tökéletes lesz majd, és talán a landolás is kellemesebb lesz ha valami mégis megadja magát benne.
Megnyomkodtam a vállam, de szót nem emeltem róla. Az én gondom volt, amit az évek múltával megtanultam elviselni. Nem volt kellemes akkor sem, és most sem az. De a vágy még ugyan úgy égett bennem, hogy egy nap... egy nap talán ha kis időre is, de újra lehetek ugyan az a fickó, aki egykor voltam.
-Valami gyümölcsöt. Almát talán.- morfondíroztam, majd odakint zsebrevágott kézzel mentem egészen a portásig, kivel egy kézfogással üdvözöltük egymást, majd odakint ismét zsebembe ejtettem kezeim.
-Ezt mondani sem kell.- mosolyodtam el. Szerettem apróságokkal meglepni a feleségem. Szerettem kedveskedni neki amikor csak lehetet, és nem azért mert úgy éreztem sokkal tartozok neki. A kitartásáért, és hogy képes volt észheztéríteni. Felnyitni a szemem, hogy mire is vagyok hivatott,s miért kell visszatérnem a helyes ösvényre.
-Merre mászkáltok mostanában?- emeltem rá tekintetem miközben kikerültem egy embert, majd adtam némi pénzt az öregnek, aki minden nap ugyan ott szokott üldögélni. Visszafelé hozok neki valami meleg ételt, hisz a menhelyek ellátása nem a legtökéletesebb. Sokan vannak kevés a hely.
-Mellesleg... Ha annyira ragaszkodik Falcone ahhoz a szivarhoz, jöjjön el a találkozóra, és ott majd megtalál. Szia Bob! – fogtam kezet egy ismerőssel, aztán már haladtam is tovább, s persze eszembe jutott, hogy időpontom is akad kivizsgálásra, hogy továbbra is rendben van e minden, és csak a szokásos helyek a szarok, szóval reményeim szerint a helyzet változatlan. Minden téren, hisz a szívem továbbra is visszahúzott a vízre, a gépek közé, az égbe a többiekhez.

karakterek száma: xx -David & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Axel Pierce imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
269
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Joe & David - Paterfamilias 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptyKedd Jan. 31 2023, 18:47
Joe & David

The Sea
And all our lives we're told
The stream will take us home


Az utóbbi hónapokban ritkán volt esélyem beszélgetni a családommal. Apámmal még Shayjnél is kevesebbet, pedig szakmában, munkahelyben és hivatásban ő a példaképem, akit mindig követtem. Emiatt most jól esik egy kicsit apa-fia perceket tartani, és elhívom őt a boltba, miután anyámtól megkapom a kérést. Szerencsére nem kell őt noszogatni, már pattan is fel, és miután elbúcsúztunk a lányoktól és magunkhoz kaptunk mindent, már megyünk is. Persze a kérdéseimre azonnal választ kapok, a szimulátor hallatán pedig felcsillan a szemem.
- Komolyan? Majd valamelyik nap amíg eltáv van, elmegyünk, kipróbálhatom? - kérdezem lelkesen. Nem vagyok feltétlenül repülőgép pilótának való, de a helikopter teljesen más jármű. Nem megy olyan veszettül gyorsan, többet látni benne, és sokkal több irányba mozgathatóbb: nyilván a neheze is épp ebben rejlik, de a kihívásokat szeretem. Aztán mesél a fuvarokról, én pedig elgondolkodom.
- Sok mindent viszel? Ilyenkor milyen cég végzi az áru őrzését szállítás közben? - hiszen nem csak maga a gép, de a szállítmány is felbecsülhetetlenül értékes, főleg ha egy egész kiállításról beszélünk. Azért egész jó, hogy apa még mindig tud vezetni ilyen nagy gépeket is, a kora ellenére. Nem mintha annyira öreg lenne, de azért kapott pár pofont az élettől.
Aztán eszembe jut az ezredes is, és átadom az üzenetét. Apa válaszára és kérdéseire elmosolyodom.
- Szerintem igen, nem adott meg újat. Egyébként rosszabb, mint egy kocsis, de nem mondhatod az arcába, mert elküld szó szerint kinyalni az összes WC-t a hajón. - mondom viccelődve, immár a földszintre érve. Apára tekintek, ahogy a kétéltűről kezd mesélni, miközben az ajtó nyílására várunk.
- Ez nem hangzik túl biztonságos landolásnak. Azóta jobb, vagy a sétarepülésen résztvevőknek ez lesz az utolsó meglepi? - kérdezem elvigyorodva. Az árlistán csak csillaggal és extraként lenne jelezve, megnevezetlenül. Kifelé biccentek a portásnak míg apám elmondja mit venne még szívesen, aztán követem a fatert a levegőre. Kiérve a zsebembe nyúlok és előveszem a cigarettám, meg az öngyújtóm. Rövid mozdulattal égetem meg a cigi végét, aztán bele szívok és elteszem a gyújtót. Ez a rossz szokásom már régóta velem van, és Shay mellett nem is dohányzom, de nélküle bizony meg tudom kívánni.
- Ha magunknak már úgy is veszünk almát, nekik vehetnénk valami édes gyümölcsöt. Epret, vagy szőlőt, vagy mindkettőt. - hozom fel ötletnek a lépteink közben, a faterra mosolyogva. Ő közben arrébb lép, hogy pénzt adjon a helyi hajléktalannak, aki már az isten áldását is kéri rá, miközben tovább haladunk az utcán.
- Egyelőre nem sok felé. Igazából szeretnék elmenni vele bútor boltokba és megtervezni a gyerekszobát, amíg tart ez a hét, hogy hétvégén már keveset kelljen vele foglalkozni. - mondom egy kicsit elmerengve, ismét a cigarettába szívva.
- Még mindig nehéz kicsit felfogni, hogy... majd valaki engem is apának fog szólítani. - mosolyodom el halványan, de azért szeretetteljesen, kifújva a füstöt.
- Te mit szóltál, amikor megtudtad, hogy úton vagyok? Hogy fogadtad? - kérdezem, miközben visszaemlékszem arra a pillanatra, amikor megláttam Shayt könnyben úszva harminc darab pozitív teszt között a fürdő padlóján ülni. Utólag egy kicsit tudok nevetni a szituáción, de akkor azért egyszerre aggódtam és féltem is. Most is tartok attól, hogy nem leszek elég jó, hogy nem leszek jó, vagy nem leszek elég... De ezt csak az idő döntheti el. Biccentek Bobnak, akivel fater kezet fog út közben, aztán haladunk tovább.
- Tudod... azon gondolkodom, hogy visszaköltöztessem Shayt New Yorkba. Közelebb hozzátok. - mondom megvakarva a tarkómat. Ez egy olyan dolog, amiről nem beszéltem Shaynek, mert nem tudom, hogy jó ötlet-e, meg hogy hogyan tálaljam majd neki. Közben elérjük a zöldségest is, szóval bele szívok egy utolsót a cigibe, aztán a bolt előtt lévő kuka tetején elnyomom, és bele dobom a csikket. Utána már lépek is be apám után az üzletbe.




WHEN IT GETS HARD, I'LL NEVER LOSE SIGHT OF WHAT'S
CARVED IN MY HEART

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Axel Pierce
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Cube
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nsagyopgB11ucu575o1_250
★ kor ★ :
37
★ lakhely ★ :
Townsend, Montana
★ foglalkozás ★ :
Ranch Hand
★ play by ★ :
Scott Eastwood
★ szükségem van rád ★ :
Joe & David - Paterfamilias 6c8b872fc6712186b84b43a8b8a5b3b64eaccfa4
★ hozzászólások száma ★ :
425
★ :
Joe & David - Paterfamilias 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f707276646664304d764a6c6863673d3d2d3833363636303133362e313631326635323662393163356461623631343036353332383337352e676966
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptySzer. Feb. 01 2023, 15:09



The family is
one of nature's masterpieces

Kevés időt töltöttünk együtt, bár annak idején sem jutott olyan sok idő egymásra. Sokmindenről lemaradtam, de mindketten betudtuk a munkámnak, és annak, hogy ez a munkakör bizony ezzel jár, de mindig a szavamat adtam, hogy visszatérek, és sosem szegtem meg a szavam. Bár egyszer majdnem sikerült, de az egyéb okokból történt. Még sem tántorított el semmi sem attól, hogy újra repüljek. Akartam. Vonzott. Úgy éreztem, beleőrülnék, ha többet nem ülhetnék fel egy gépre sem úgy, hogy azt én vezessem. Kellett, mint a fuldoklónak a levegő, vagy épp a vér a szervezetbe.
Adott egyfajta löketet, hogy nem vagyok teljesen hasznavehetetlen.
Az a baleset sokat kivett akkor belőlem, és csorba esett az egómon is, de nem ezeken kellett gondolkodnom, és szerencsére ebben a fiam is segítségemre volt.
Megemlítettem neki a  szimulátort, aztán szavaira egy pillanatra rákacsintottam.
- Még szép! Szakítunk rá időt, és ha gondolod, elviszlek egy körre a géppel… - vonásaim elkomolyodtak, de szemeim felcsillantak. Tudtam, hogy mellette bátran trükközhetek majd, nem kap sikítófrászt, és nem fog veszett módon ellenkezni, hogy a végén még megölöm. -Ha anyádnak nem olyan fontos az ecet… akár most is elmehetünk… - emeltem rá a tekintetem, egy cinkos mosollyal arcomon, de persze nem erőltettem semmit. Akár bolt után is mehetünk, hisz én bármikor vevő voltam egy kis repülésre.
- Eléggé. De eddig a legdurvább fuvarom egy elefánt volt… - húztam el a számat. - Ott voltak a gondozói, orvosok, és egyéb alkalmazottak, de szerencsére jól viselte az utat. - magyaráztam megvonva a vállam, aztán még hozzátettem. - A műkincseknél a biztosítás változó. Van mikor mi intézzük, és saját embert alkalmazunk rá, de van hogy a megbízó biztosítja a biztonsági embereket.- magyaráztam. - Eddig szerencsére nem volt gondunk ilyen téren.
Aztán jött az említés Falcone találkozóra invitálásáról.
Elnevettem magam.
-Akkor semmi sem változott. Bár én a képébe vágnám a véleményem. - hangom vidáman csendült, s persze nevettem is ismét egyet, aztán megemlítettem a kétéltűt is, és elmeséltem neki a landolásom élményét is, mire megdörgöltem a nyakam, s megingattam fejem.
- Talán egy kicsivel jobb a helyzet. Már nem hagy cserben félúton, szóval az élmény elmarad a sétarepülőknek. - persze nem mondom, hogy nem lenne izgalmas, és némiképpen extrém is, és meglehet, csak én élvezném az egészet, az utasaim meg falfehéren szállnának le a gépről, és egty ilyen után nem is akarnának
-Rendben! - bólintottam. Az édesebb gyümölcsöket, talán jobban preferálják, bár én erősen alma párti voltam egy jó ideje. Használt talán a dohányzás ellen is, ami elég rossz szokásom volt, s olykor még előkerül, de pusztán ritka esetekben füstölög a kezemben. Otthon sosem gyújtottam rá, főleg nem a család előtt.
-Van egy egész jó asztalos a közelben. Jó áron dolgozik. Ha gondolod, majd megadom a számát. - fejből igaz nem tudtam, de majd otthon előkeresem a névjegyét, hisz tökéletesen megfelel majd arra a célra, hogy megcsináltassák a bölcsőt, ha csak nem olyan összeszerelhetős vacakkal akarnak majd vacakolni.
Kedves megértő mosoly került arcomra, miközben rá emeltem tekintetem, s zsebre tettem kezem. Felsóhajtottam.
-Meglepődtem… de szerintem mindketten. Nem számítottunk rá. Egy ideig furcsa volt, aztán felakartam adni mindent, hogy bebizonyíthassam, képes vagyok megoldani, és jó apa leszek. Ami talán többé kevésbé össze is jött. - mosolyodtam el megvonva a vállam. - Mikor anyád elmondta, még annyira nem tudatosult bennem, de később, már jóleső érzés volt rá gondolni, hogy lesz egy gyerekem… 19 éves voltam, szinte még magam is gyerek. Egy lázadó kölyök, aki a szülei ellen akart menni, és ez lett belőle. - felé fordulva emeltem rá tekintetem fiamra. - De tudod mit? Nem bántam meg. Ha visszatekerődne az idő kereke, akkor sem akarnám másképpen tenni...Maximum a repülő „balesetet”... de ez mellékes... - intettem, hogy több szót nem érdemel a téma, és vissza is tértem az eredeti gondolatmenetemhez. - Jó érzés volt mikor hazajöttem, és szaladtál elém, széles mosollyal az arcodon... Addig nem is igen fogod fel, hogy apa leszel, míg a karjaidba nem fogod. De abban a pillanatban már el is veszel. Attól a pillanattól kezdve, már más a sorrend...  . - szándékosan fogalmaztam úgy, hisz valóban annak lett mondva a médiában, annak ellenére, hogy mi tudtuk mi is volt az igazság.
Ott volt bennem a szálka, és a vágy a visszatérésre, de már nem erőltettem semmit. Talán ki is öregedtem volna az egészből, de oktatni akkor is tudtam volna.
-Megvan még a régi lakás ha gondolod… tágas...kényelmes. - aztán elhallgattam. - Neki vázoltad már a terveidet?
A zöldségesnél megvártam míg elnyomja a cigarettáját, s csak utána indultam meg befelé, hogy köszöntsem az eladót, majd nekiveselkedjek megkeresni a nekünk kellő dolgokat. Jó érzés volt vele tölteni egy kis időt, és olyan dolgokról beszélgetni, amiről mással nem lehetett.
karakterek száma: 707 -David & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Axel Pierce imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
269
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Joe & David - Paterfamilias 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptySzer. Feb. 01 2023, 17:59
Joe & David

The Sea
And all our lives we're told
The stream will take us home


Jól esett apámmal beszélgetni. Nem volt soha olyan dolog, amiben ne kérhettem volna tanácsát, és a közös témák miatt is könnyen jött szó a szánkra. Most például helikoptert emleget, az én szemem pedig felcsillan.
- Várj, már helikoptered is van? Le vagyok maradva. - mosolyodom el.
- Eladtál valamit, vagy bővítetted a hangárt? A teherhordó sok helyet elfoglalt eddig. - azon pedig biztos nem adott túl, hiszen az egyik legnagyobb bevételi forrása. Aztán jön az ajánlattal, amitől fájó szívvel szisszenek fel.
- Nagy a csábítás, de szerintem nem jó ötlet csak úgy itt hagyni a csajokat a vacsorával. De mit szólnál a holnaphoz? Reggel felkelünk, amelyik asszony jön az jön, mi meg repülünk egyet, amíg ők shaket szürcsölnek és salátát esznek. - kérdem mosolyogva. Nekem nagyon idilli a kép, hogy a lányok jönnek, integetnek, aztán megérkezve kapjuk a csókot.  Lehet, hogy túl romantikus vagyok?
- Állatkertből állatkertbe utazott? - kérdezem meglepődve az elefánt hallatán. Az azért tényleg nem szokványos! A biztonsági dolgokra bólogatok, de aztán feljön az ezredes mint téma is, és a válaszára elvigyorodok.
- Lehet ezt is várja! Nem sokan vannak, akik ezzel a lehetőséggel élni tudnának. - azt nem emlegetem, hogy apa már csak azért is tudna szabadon beszélgetni vele, mert már nem a sereg tagja - még ha nagyon is szeretne. Én tudom, ismerem őt, és látom rajta, amikor Ike-ról, vagy a vadászgépekről van szó. Hívja őt a szolgálat, csak nem alkalmas már rá sajnos. Másra viszont lehet..
- Lehet, hogy tudnál vele ... másról is beszélni. - adok neki egy kis ötletet, hátha. Talán az ezredes tudna tenni valamit az érdekében.
A kétéltű történetén elmosolyodom, meg azon is, hogy már nem hal le félúton.
- Nem baj, legalább nem hányják össze a gépet. - mondom, majd a saját terveinket kezdem felvázolni a berendezésre vonatkozóan. Az ajánlatra elmosolyodom, de megrázom a fejem.
- Tőled tanultam, nem flancolok. Nem kell handmade. Igazából csak drága, nehéz is lenne szállíttatni, és el is venné az örömét annak, hogy én rakhatok össze valamit. - igazából ha már nem lehetek sokat otthon, amit tudok, én szeretnék két kézzel megcsinálni. Megvenni mindent, felfúrni a polcokat, összerakni a bútorokat, becipelni a bútorokat, képeket kirakni... az egyetlen, amit nem tudnék soha elvállalni, az a rajz, meg alakok festése. Egy színre kifestek egy szobát, de nem tudok halakat, meg ilyen szarságokat pingálni. Tudok csinálni egy végtelen jelet, és az egyik hurkába teszek egy pontot, nekem ez a hal!
Ha már a gyereknél tartunk, rá is kérdezek, hogy ő mit szólt a váratlan gyerekáldáshoz. Mosolyogva hallgatom, ahogy felvázolja a dolgokat és reménykedek benne, hogy nekem is sikerül majd jó apának lenni, ahogy neki is.
Felhozom azt is, hogy mik lennének a terveim, apa pedig fel is ajánlja a régi lakást, ami még mindig meg van.
- Átmenetinek biztos jó lenne. - bólogatok elgondolkodva, aztán a kérdésére elhúzom a számat.
- Még nem. Félek egy kicsit a reakciójától. Velem akar lenni, és a legtöbb időt ezt Norfolkban tudja megtenni, de... ott egyedül van, érted? Ha valami lesz vele, koraszüléstől elkezdve egy magas lázon át akármi, akkor nem lesz ott senki. Féltem őt, ő meg csak legyinteni fog erre az egészre. - sóhajtok halkan, míg elnyomom a cigit, aztán belépek apával az üzletbe. Összeszedjük az almát magunknak, én pedig veszek Shaynek datolyát, fügét, meg egy kis szőlőt. Megvárom a fatert, hogy kiválogassa amit szeretne anyának, aztán megyek tovább vele a közért felé kenyérért és ecetért.
- Hogyan lehet meggyőzni egy olyan nőt ilyesmiről, aki saját magát minden és mindenki mögé sorolja? - kérdezem megvakarva a tarkómat, kicsit tanácstalanul.




WHEN IT GETS HARD, I'LL NEVER LOSE SIGHT OF WHAT'S
CARVED IN MY HEART

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Axel Pierce
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Cube
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nsagyopgB11ucu575o1_250
★ kor ★ :
37
★ lakhely ★ :
Townsend, Montana
★ foglalkozás ★ :
Ranch Hand
★ play by ★ :
Scott Eastwood
★ szükségem van rád ★ :
Joe & David - Paterfamilias 6c8b872fc6712186b84b43a8b8a5b3b64eaccfa4
★ hozzászólások száma ★ :
425
★ :
Joe & David - Paterfamilias 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f707276646664304d764a6c6863673d3d2d3833363636303133362e313631326635323662393163356461623631343036353332383337352e676966
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptySzer. Feb. 01 2023, 18:51



The family is
one of nature's masterpieces

-Van bizony! És csodálatos darab! - villantottam egy büszke mosolyt.- Már régi vágyam volt szerezni egyet, és amikor megtaláltam a megfelelőt… A pasas akitől megvettem, összehányt mindent a próbaút során. - nevettem el magam, de azért igyekeztem együtt érző lenni. - Elfelejtettem neki mondani, hogy nem kezdő amatőr vagyok. - megdörgöltem a tarkómat. - De nem… nem adtam el semmit. Bővítettem a helyet, megvettem még egy kisebb területet, és azt kerítettem el a reptér közelében.- magyaráztam, aztán felajánlottam, hogy elviszem egy körre, mit finoman visszautasított, és az igazat megvallva megértettem.
-Akkor holnap! -bólintottam.
Meséltem az elefántról, a szállításáról, aztán kérdésére megingattam a fejem.
-Meglepő, de nem! - ingattam meg a fejem. - Egy afrikai rezervátumba vittem! Az állatkert ajánlotta fel a bikát, mert elérte azt a kort, hogy költöznie kellett. A többiben pedig nem volt hely, így maradt a rezervátum. - pillanatra elhallgattam. - Más nem vállalta be, én meg voltam olyan elvetemült, hogy elvittem.
Aztán az ezredesről beszéltünk. Csapongtunk egyik témától a másikig, és valahogy élveztem az egészet. Szerettem vele beszélgetni. Annyival másabb volt, mint Ken. Érződött a rengeteg korkülönbség.
-Meglehet, akkor sem  lenne akkora a büntetés, ha valaki be merne neki szólni… - mosolyodtam el. Vagy az is lehet, csak én voltam túl bátor ezen a téren, és kiálltam az igazamért a feletteseim hülyesége mellett. Nem hiába töltöttem a hajón is jó néhány órát a konyhán, és egyéb helyeken.
-Mi másról? - emeltem rá a tekintetem, hisz valóban kíváncsi voltam mire gondolt. - Mikor legutóbb másról beszéltem vele másról, 2 év szenvedés lett a vége, és majdnem ráment a házasságom...- húztam el a számat, aztán megingattam a fejem, és inkább igyekeztem elterelni a témát, amiben a kérdése segítségemre volt.
Persze nem mondom, hogy nem égtem a vágytól, hogy ismét felülhessek egy vadászgépre, vagy elvigyek egy katonai helikopter pár körre, vagy egy csapatszállítót, de arra nem láttam semmi lehetőséget.
Így aztán a téma váltott, és előkerült, hogy miképpen érintett az érkezése.
- De az öcséd érkezése jobban meglepett… - dörgöltem meg a tarkómat. Utána már nem próbálkoztunk, pedig mindig szerettem volna egy kislányt. Egy lányt, akit megóvhatok, akire vigyázhatok, hisz a fiaim hamar megtanulták, legalábbis remélem Kenny is… megtanulták megvédeni magukat.
Szavaira jóleső mosoly költözött az arcomra, s rá emeltem kékjeim. Bólintottam párat.
Valóban arra tanítottam, hogy hiába van rengeteg pénzünk, nem kell szórni. Beosztani, és vigyázni, mert érkezhetnek inségesebb idők.
-Ha nagyapád nem köti meg a szerződést, még mindig abban a kisebb lakásban laknánk… - húztam el a számat, de nem tudtam miatta haragudni apámra. Ő mindig is azt akarta üzletember legyek mint ő, és vigyem tovább azt amit elkezdett. Amit felépített, de sosem volt hozzá kedvem. - De igazad van! - bólintottam. - Ha van rá időd, akár te is csinálhatsz egyet az öregnél. Lépésről lépésre elmagyarázza, megmutatja mit hogyan kell csinálni. - mosolyodtam el. Kedveltem az öreget, gyakran segítettem neki bevinni az alapanyagot, vagy elvinni kicsit messzebb őket. - Ő csinálta a konyhaasztalt…
Egy pillanatra elgondolkodtam. Valóban makacs asszony volt, ami mellé társult még, hogy akaratos is, szóval fel lett adva a lecke.
-Nem igazán tudom. Talán anyád is hasonló...esetleg ő tudna hatni rá. - megvontam a vállam,  aztán bementünk az üzletbe, és szedtem össze pár gyümölcsöt. Almát, körtét, s mivel találtam barackot, így azt is tettem oda, majd fizetés után mehettünk a közértbe a fő dolgokért.
-Őszintén elé állsz, és megmondod neki, hogy aggódsz. Érte, és a kicsiért. Hátha hajlandó lesz rá. És ha kell, majd fuvarozom, ha látni akar, és akad rá lehetőség. - mosolyodtam el, bár tudtam, a makacsság furcsa dolog. Olyan, amit elég nehéz eltüntetni. -Ha a makacsságot nézzük, anyád sem gondolt másra...a legcsodálatosabb asszony, akit valaha ismertem… -mormogtam az orrom alatt, a bolt felé tartva.
karakterek száma: 613 -David & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Axel Pierce imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
269
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Joe & David - Paterfamilias 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptySzomb. Feb. 04 2023, 22:29
Joe & David

The Sea
And all our lives we're told
The stream will take us home


Elnevettem magam a történeten. Elképzelem, ahogy apa eljátssza a zöldfülűt a megvételkor, sőt, még felszálláskor is a próba repülésnél, aztán egyszer csak átmegy Top Gun-ba, és neki áll száguldozni és trükközni.
- Hát ezt kár, hogy nem vetted videóra. - jegyzem meg mosolyogva, újra a cigarettába szívva. Ezután felhozza, hogy akár most is elvinne egy körre, én pedig nagyon szívesen mennék el, de nem akarom, hogy anya és Shay mérgesek legyenek. Az a kopter nem száll el nélkülünk, holnap is ott lesz a hangárban. A bővített hangárban. Csoda, hogy még volt hely, amit meg tudott venni. Lassan másik repteret kell meghódítania, ha ilyen gyors léptékben bővül a repülő arzenál.
Az új munkáit hallgatva sétálok mellette és próbálom elképzelni a szállítást, meg a körülményeket. Biztos nem egyszerű az ilyesmi, főleg egy élő állat - és egy ekkora élő állat - esetén.
- Nem is tudtam, hogy az idős állatokat elköltöztetik. - Kenny erről nyilván többet tudna mesélni, de ő nincs itt, hogy meginterjúvoljam.
Ha már az állatoknál tartunk, eszembe jut az ezredes meg a kérése is, szóval felemlegetem őt apának. Elmosolyodom, hogy kvázi ő lenne az egyetlen, aki bemerne szólni neki és meg is tehetné, pedig azt állítja, hogy nem kapna akkora büntetést.
- Mondanám, hogy majd egyszer kipróbálom, de pályázom arra a kapitányi rangra. - mosolygom halványan, nem igazán véve komolyan a szavakat. Jó, persze, rohadt jó lenne előre lépni a ranglétrán, de ha bele gondolunk, hogy a seregben is csak azért vagyok egyáltalán a börtön helyett, mert Shay alkut kötött értem, akkor bárki kitalálhatja, hogy ez egy beteljesíthetetlen vágy. Álmodik a nyomor, hogy pontos legyek.
Aztán ha már így szóba jött az ezredes, meg a rangok, azért próbálom apát is ösztönözni egy kicsit, de olyan könnyen tereli el a témát, hogy azt tanítani kéne. Nem hibáztatom egyébként, mindig is nehéz és érzékeny téma volt ez nála. Nem tudom, mit mondhatnék azon kívül, amit már régóta mindannyian mondunk neki: a lényeg, hogy itt van.
Felhozom a saját helyzetem, mert ha nem is ugyan abban a korszakomban, de azért én is meglepetés gyerekkel ajándékoztam meg a családot. Mosolyogva hallgatom ahogy mesél és biztat, aztán felhozza Kennyt.
- Na az engem is! - nevetek halkan a "meglepettek táborához" csatlakozva.
- Furcsa volt a gondolat, hogy tizennyolc évesként szülessen öcsém, de egészen hozzászoktam aztán a gondolathoz. Ha pedig Kenny is felnő, akkor ez a cirka húsz év sem lesz akkora nagy különbség már köztünk. - mosolygom bizakodóan. Most még fiatal és szeleburdi, de később, ha benő a feje lágya, és lejön a seggéről a tojáshéj, majd sokkal egyszerűbb lesz szót érteni vele.
Utána tanácsot is kérek, mert őszintén elgondolkodtam azon, hogy visszahelyezzem a családi bázist New Yorkba Norfolk helyett. Még akkor is, ha biztosítják a szolgálati házat kvázi ingyen... Apa pedig egyből felajánlja a régi lakást.
- Azt kétlem. Elég talpra esett vagy ahhoz, hogy ha papa nem szól bele, akkor is megteremted a tökéletes helyet a családnak. - biztatom mosolyogva. Aztán jött az is, hogy a bútorokat és berendezést nem akarom másra bízni, mert ha már nem leszek sokat otthon, legalább valamiben ott hagyjam a nyomomat. Apa ragaszkodása a kézzel készített bútorokhoz azonban megnevettet.
- Masszív az a konyhaasztal... De erre nem lenne időm, pedig szeretek kézzel dolgozni. Egyszerűen megvesszük az összeállítható ikeás bútort, aztán összeszerelem, és ha ügyes leszek, nem fejjel lefelé fogom nézni az útmutatót. - mosolygom jókedvűen. Ez aztán akkor változik feszültté, amikor rákérdezek, hogyan győzzem meg Shayt. Elsőnek anyát hozza fel, de aztán azt mondja, legyek inkább őszinte és reméljem a legjobbakat. Mondjuk, tényleg lehet jobb lenne inkább így megközelíteni, mint anyán keresztül hátulról rontani rá...
- Szerintem csak egymást győznék meg arról, hogy túl aggodalmas vagyok. Főleg, ha anya is ilyen volt. Majd holnap este beszélek vele akkor, a reptéresdi után. Elviszem vacsorázni, és hátha sikerül levennem a lábáról. - sóhajtok fel halkan, aztán elmosolyodom apa áradozását hallgatva.
- Ismerős érzés.. Már nem érzem olyan szokatlannak, mint az elején, de még mindig új. Hozzátok képest egyáltalán nem vagyunk együtt régóta, de még is soknak érződik, és még mindig képes vagyok azt a mellkasszorító érzést érezni, amikor rá gondolok. - mosolygom, aztán belépek a boltba, és elveszek egy kosarat.
- Kell bármi más a kívánságokon kívül? - nézek a faterra hátra.




WHEN IT GETS HARD, I'LL NEVER LOSE SIGHT OF WHAT'S
CARVED IN MY HEART

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Axel Pierce
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Cube
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nsagyopgB11ucu575o1_250
★ kor ★ :
37
★ lakhely ★ :
Townsend, Montana
★ foglalkozás ★ :
Ranch Hand
★ play by ★ :
Scott Eastwood
★ szükségem van rád ★ :
Joe & David - Paterfamilias 6c8b872fc6712186b84b43a8b8a5b3b64eaccfa4
★ hozzászólások száma ★ :
425
★ :
Joe & David - Paterfamilias 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f707276646664304d764a6c6863673d3d2d3833363636303133362e313631326635323662393163356461623631343036353332383337352e676966
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptyPént. Feb. 10 2023, 15:03



The family is
one of nature's masterpieces

Valóban kár volt nem felvenni, de akkor és ott, nem az járt a fejemben, hogy felvegyem, és mindenkinek mutogassam a pórul járt ex tulajdonost. De elmesélnem azért el kellett, főleg olyas valakinek, aki tudott rajta derülni, és nem azt vágta a fejemhez, hogy mekkora egy szemét vagyok.
-Ha egyszer úgy kezelt, mint egy kezdőt, hát elsőre megkapta amit óhajtott, de átment nagyképűbe. - megvontam a vállam, s megengedtem magamnak egy mosolyt, s egy grimaszt, ám az arcom vidám volt.
Jólesett beszélgetni vele, és hogy gondol ránk is. Eljönnek, és tudom, én ennyire nem voltam kegyes a szüleimhez, de… inkább el is tereltem a gondolataimat, és beszélgettünk cseppet az elefántról.
- Nem volt olyan öreg állat. Benyugtatózták, készenlétben álltak. Más nem volt elég „őrült” ahhoz, hogy ezt bevállalja.  - rá emeltem tekintetem. - Gyorsabb volt így, mintha felpakolják egy hajóra. - fejeztem be a magyarázatot ezzel a témával kapcsolatban.
Azt meg valójában én magam sem akartam, hogy egy  egyszerű apró beszólásnak az legyen a vége, hogy nem kaphatja meg a kapitányi rangot.
- Meglesz majd az is Fiam! Tudom, hogy úgy lesz! - nem csak reméltem, hanem tudtam, hogy képes rá, és eléri a céljait. Eléri amit akar, mert… nos mert ő olyan. Akaratos, és makacs. Talán kicsit olyan mint én…
Aztán cseppet beszélgettünk a gyermekáldásról, és szóba került Kenny is, akinek az érkezése mindkettőnket meglepett, bár az igazat megvallva, annyira nem is kellett volna meglepődnöm rajta, csak hát egyikünk sem számított a váratlan vendégre.
-Nem. Akkor már nem. - ingattam meg a fejem. - Csak gondolkodna mindig az eszével, és ne a haverjai után menjen. - forgattam körbe a szemeim, megdörgöltem arcomat, aztán zsebre tettem szabad kezem. Eszembe jutott azaz állatkerti kihágás, mikor belógott az oroszlánfókákhoz, pusztán azért a 360 dollárért, amit aztán meg sem tarthatott, mert nem engedtem neki. Meglehet gonosz dolog volt, de mindig megkapta a maga zsebpénzét, amit azóta is félre tettem neki egy számlára, hogy nem kaphatta meg.
Aztán beszéltünk a lakásról, amit felajánlottam neki, s ha kellett, akkor a kulcsot is oda tudom neki majd adni.
-Meg igen. De akkor talán nem Manhattan lenne az otthon, hanem valahol a kertvárosban, egy nyugis utcában. - körbepillantottam, kikerültem egy embert, majd visszasétáltam fiam mellé.
Beszélgettünk kicsit a bútorokról, és arról, hogy mennyire klassz dolog, ha valamiről elmondhatod, hogy te magad raktad össze, és a két kezed munkáját dicséri.
Elmosolyodtam.
-Az is jó. Kezdetnek tökéletes! - bólintottam egy mosollyal arcomon, majd elgondolkodtam, még is mi lenne a reakció a költöztetésre, s végül arra jutottam, hogy jobb egyenesnek lenni. A nők szeretik az őszinteséget, bár bizonyos keretek között, hisz azt még sem vághatod a fejéhez, hogy „kövér”, vagy hogy „nyúzottnak néz ki”.
Szavaira elnevettem magam.
-Igen. Szinte látom magam előtt a jelenetet, ahogy duruzsolnak, és szúrós pillantást vetnek feléd! - ismét nevettem, majd megingattam a fejem.
Nevetésem elhalt, majd mosoly került képemre szavait hallva, s bólintottam párat.
-Tudod, mikor gondok adódtak, azt hittem, anyád majd fogja az öcsédet, és lelép. Túlságosan kézenfekvőnek vettem, hogy ott van velem, és az életem része. - ezelőtt ezt még senkinek sem mondtam el, de valahogy kikívánkozott belőlem. Szar alaknak éreztem magam, de annyi év távlatában is úgy gondoltam, nem cselekednék másként ennyi idős fejjel sem. -De nem ez most a lényeg... Shaya csodálatos asszony, és nála jobban senki nem fog szeretni a világon… Ha megbecsülöd, a ti kapcsolatotok is rúghat ilyen messzire. - aztán beléptünk az üzletbe, ahol megragadtam egy kosarat, s megindultam a sorok között, hogy körbenézzek, hátha találok valami olyasmit, amire majd szükség lehet odahaza.
Az italpult előtt nem álltam meg, rájuk sem emeltem tekintetem. Hazudnék, ha azt mondanám, néha nem esne jól egy pohárka bor, vagy épp egy üveg sör, de nem ült a vállamra az ördög, és nem csábított le a kitaposott útról.
-Vihetnénk sajtot, talán egy kis tejet...meg a csoki az öcsédnek. - magyaráztam, megállva az édességek előtt.
karakterek száma: 622 -David & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Axel Pierce imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
269
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Joe & David - Paterfamilias 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptySzer. Feb. 15 2023, 19:33
Joe & David

The Sea
And all our lives we're told
The stream will take us home


- Mondjuk biztos nem lát jól, ha téged kezdőnek nézett. - somolygok az orrom alatt, miközben apa csintalan fejét figyelem. Fiatalos, de nem fiatal már a fater, így aki komolyan azt hiszi rá pillantva, hogy kezdő, az megérdemli a hányást.
- Azt hittem, hogy csak öregkorukra szállítják őket rezervátumba. - de akkor még sem. Mondjuk nem tudom, mi számít egy elefántnál öregnek és mi nem. Ők is képesek valami ötven évig élni, nem?
Amikor az előre lépésemről beszélgetünk, próbálok reményteljesen hozzá állni a dolgokhoz, de tudom, hogy áthelyezve is azért vagyok jelenleg, hogy ne zavarjak sok vizet. Tudom, hogy eszük ágában sincs még több "hatalmat" adni a kezembe, nehogy még több információhoz juttathassam a "kémet", akit feleségül vettem. Azért nem akarom apát elszomorítani, így csak elmosolyodok a bizakodására.
- Kenny még fiatal. Be fog nőni a feje lágya előbb, vagy utóbb. - biztatom most én apámat. Az öcsém nem feltétlenül a könnyebb esetekhez tartozik, de hiszem, hogy elég jó srác ahhoz, hogy túlságosan őrült, vagy vad dolgokba ne menjen bele. Jó, csinált néhány hülyeséget, de én is voltam ilyen - egyszerűen nekem olyan dolgaim voltak, amik nem derültek ki a szüleim, vagy a hatóságok számára. Egyszer mindenkinek van ilyen korszaka, ha ilyen nagyvárosban él.
- Egy nagyobb családnak igen, az határozottan jobb. Norfolk ebből a szempontból jobb ennél a városnál. Ott legalább kertes házban lakunk most. - noha én keveset tartózkodom otthon, legalább Shay és Lucifer viszonylag jó helyen vannak. Nem tökéletes, de jobb, mint egy egérlyuk a kikötő környékén. Aztán ha már itt tartunk, fel is hozom, hogy mindennek ellenére a költözködésen gondolkodom, apa pedig ellát tanácsokkal.
- Képzelem, mit kapnék, ha kettesben maradnék Shayjel. - nevetek én is halkan apával. Utána kis mosollyal figyelem, ahogy megemlékezik a régi dolgokról.
- Én nem tudok így tekinteni Shayre. Túl sok dolog történt velünk túl rövid idő alatt, hogy mindent készpénznek vegyek és azt hiszem, pont innen erednek a félelmeim. Túl sokat támaszkodik rám és saját magára, de másra meg egyáltalán nem. Pedig ha baj van és én távol vagyok, akkor nem biztos, hogy önmaga elég.A terhesség kiszolgáltatott állapot. - sóhajtok halkan. Ezután bemegyek apával a boltba. Én gond nélkül nézek meg minden terméket. Az én addikcióm kisebb volt, mint az öregé, így manapság sem vetem meg néha napján az alkoholt, de ahogy Shay mellett nem dohányzom, úgy apa mellett nem iszok.
- Keresel csokit öcsinek? Én addig hozom a tejtermékeket. - kérdem a fatert, aztán ha beleegyezik a felosztásba, akkor megyek is beszerezni, ami kell, meg amit még a lányok kértek. Visszatérve hozzá a kosárba teszem a dolgokat, aztán én még választok magamnak a kasszáknál egy doboz cigarettát, mert a másik már fogyóban van. Valamiért úgy sejtem, hogy apa úgy se hagyna fizetni, úgy hogy én pakolok a szatyrokba, aztán én cipekedek helyette. Ha már ő fizet, akkor én vigyek mindent. Nekem úgy se nehéz ez a pár dolog még a zöldséggel és gyümölccsel együtt sem, mert a hajón már csak unalomból is edzeni szoktam. Shay nagy örömére, ami azt illeti. Sose láttam még olyan izgatottnak, mint mikor kitapintotta, hogy kipattintottam magam a két hónap alatt. Elmosolyodok a gondolatra, aztán elmerengek, hová vihetném majd őt vacsorázni ahhoz, hogy megessen majd rajtam a szíve.
- Milyen jó éttermek vannak a környéken? - nézek apára. Azért ezek zárnak-nyitnak, és nem feltétlenül Michelin csillagosra gondolok, még ha Shana meg is érdemelné a luxust, tudom, hogy a kevesebbet is szereti, ha velem lehet.




WHEN IT GETS HARD, I'LL NEVER LOSE SIGHT OF WHAT'S
CARVED IN MY HEART

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Axel Pierce
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Cube
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nsagyopgB11ucu575o1_250
★ kor ★ :
37
★ lakhely ★ :
Townsend, Montana
★ foglalkozás ★ :
Ranch Hand
★ play by ★ :
Scott Eastwood
★ szükségem van rád ★ :
Joe & David - Paterfamilias 6c8b872fc6712186b84b43a8b8a5b3b64eaccfa4
★ hozzászólások száma ★ :
425
★ :
Joe & David - Paterfamilias 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f707276646664304d764a6c6863673d3d2d3833363636303133362e313631326635323662393163356461623631343036353332383337352e676966
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptyKedd Feb. 21 2023, 14:53



The family is
one of nature's masterpieces

-Meglehet, de nem látott át a szitán. - megvontam a vállam. Mind a mai napig mosolyt csalt a képemre az emléke a fickó képének, mikor megmutattam neki, nem vagyok én olyan béna mint amilyennek elsőre gondolt.
-Ezzel a példánnyal kivételt tettek, mert a fajmegóvás érdekében született, és az állatkert nem akarta, hogy egy kifutóban élje le az életét… vagy a támogatója. Annyira nem mentem bele a dologba. - magyaráztam, s közben belegondoltam, mennyi minden történhetett volna rosszul egy ilyen út során, s még is mennyi- mennyi kárt okozhatott volna magában az állat, ha a gondozói, és az orvosok nem kísérik el erre az útra.
Előszedtem zsebemből a telefonom, majd kikerestem egy képet, és megmutattam a fiatal bikát.
- Sokat bajlódtak mire hajlandó volt felszállni a gépre, de végül sikerült. - kicsit tovább lapoztam, átugortam pár fotót. - Ezt pedig már a helyszínen készítettem, miután magához tért. - mivel oda vissza útra szerződtem, így vissza kellett hoznom a gondozókat, és a dokikat is, s persze pár más szállítmány is landolt a fedélzeten, és ajándékot is hoztam, amit nem kellene elfelejtenem odaadnom, szóval észben tartás is fontos lesz.
Ha megnézte a képeket, eltettem a készüléket, majd tovább folytatódott a beszélgetésünk.
-Remélhetőleg! -mosolyodtam el. - Okos, csak sokszor megy a barátai után, az esze helyett. Menőnek lenni nehéz dolog. - körbeforgattam a szemeim, aztán elnevettem magam. Az én tini gondjaim hamar eltűntek, és talán nem is voltak ilyesfajták, hisz inkább csak lázadni akartam a hovatartozás révén, és amiatt, hogy ne kelljen sznob körökben mozognom. A lázadás bejött, hisz hamar apa szerepben tündökölhettem.
Szó került a házakról, és hogy szeretnék egy kertet, grillt, és kiülős teraszt… arról persze nem meséltem, hogy akartam egy nyikorgós karosszéket, ahol majd öreg koromban üldögélhetek, kezemben Kat kezével, s együtt nézhetjük a naplementét.
Sosem gondoltam volna, hogy annyira magához láncol majd a szerelem, hogy meg se akarjak válni tőle.
-Gyerek nevelésére tökéletes! Kert, és talán frissebb levegő. - bólintottam. - Ha közelebb lenne, jobban tudnánk segíteni neki, amíg nem vagy itthon. De az is egy megoldás, hogy amíg kicsi a gyerek, addig ideköltözik, és akkor anyád is nyugodt lesz. - elmosolyodtam, hisz elképzeltem mennyire menni akarna, és mennyire nem lehetne visszatartani, hogy ne menjen segíteni a menyének, a kicsi körül az első időszakban.
-Meglehet nem tennéd zsebre! - nevettem el magam, majd hallgattam mondandóját, mit őszintén megértettem. Rengeteg mindenen mentek keresztül, ami hamar összekovácsolta őket.
-Tudod, idővel, ha megszokja, hogy mi is itt vagyunk, és hozzánk is fordulhat, talán majd megbízik bennünk is. De nem megy egyről a kettőre ez sem. - zsebre tettem kezeimet, majd beléptünk a boltba, ahol kosarat ragadtam, s megkezdődhetett a vásárolgatás.
Összeszedtem ami kellett, majd bólintottam.
-Persze! - az édességek környékén megálltam, összeszaladt szemöldökkel tekintettem a rengeteg felhozatalra, miközben próbáltam a fiam fejével gondolkodni, még is melyiket választaná, így betettem vagy három félét, majd mikor Dave csatlakozott hozzám, mehettünk is fizetni, ahol persze nem engedtem, hogy ő fizesse ki a dolgokat. Ő volt a vendég, nem pedig én. A cigaretta vonzott egy pillanatra, de otthon nem gyújthattam rá, főleg, hogy elvileg leszoktam, és elvileg nem is dohányoztam soha, szóval akadnak azért apró titkok, apró stiklik, de valahogy még is volt egy olyan érzésem, Kat még is tudott mindenről.
Az, hogy odakint ő cipekedett, zavarta az egómat, hisz én magam is elbírtam, és nem álltam volna neki vinnyogni, hogy a vállam, hisz nem fájt minden pillanatban meg ilyesmi, csak  olykor azért éreztem, hogy bizony nekem vállam is van.
Már épp kérni akartam egy szálat, mikor éttermekről kérdezett, így az ördögi csábítás tovasiklott.
- Attól függ, puccosabb, vagy kevésbé puccosabbat szeretnél. - pillanatnyi szünetet tartottam, s zsebre tettem jobbomat.- Ott van a Scarpetta, ez egy olasz étterem, a Madison Ave és a 29. sarkán. A 12-en a Gotham, ez kicsit kisebb, vagy… - kicsit gondolkodtam, majd még hozzátettem. - De én szeretem a Buddakan ázsiai kajáldát… fúziós… isteni! Bár nem tudom mennyire viseli jól a fűszeres dolgokat. - kicsit morfondíroztam. - De ajánlom az Olasz Carbone-t a Thomzon-on. - igaz igyekeztem nem sznobnak lenni, és nem úgy viselkedni ahogy az elvárás lett volna régebben a szüleim részéről, bár olykor megengedtem egy kis rongyrázást. Évfordulók, születésnapok esetén, mikor étterembe vittem életem hölgyét.
karakterek száma: 695 -David & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Axel Pierce imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
269
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Joe & David - Paterfamilias 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptyCsüt. Feb. 23 2023, 13:46
Joe & David

The Sea
And all our lives we're told
The stream will take us home


Halkan elnevetem magamat azon, hogy bárki kezdőnek nézné őt, de ezen a témán nincs mit tovább taglalni. A fazon megkapta amit megérdemel, apa pedig jól szórakozott, és ez a lényeg. Amikor az elefántról beszél, eleinte kicsit összezavarodok, mert azt hittem, hogy a kiöregedett elefántokat küldik rezervátumba, de aztán kiderül, hogy ezt a bikát nem azért nevelték. Érdeklődve kezdem megnézni a képeket, és amikor megmutatja azt, ami már ott készült és selfiet csinált a háttérben az elefánttal, elvigyorodom.
- Ez egy jó kép rólad! - mondom rámosolyogva.
- Kár, hogy ilyenkor rohannod kell mindig vissza. Képzeld el, milyen jó lehetett volna egy safari... vagy.. voltál már safarin? - kérdezem elgondolkodva nézve rá. Azért a családi hátteret tekintve még ez is simán lehet. Aztán öcsiről beszélgetve elmosolyodom apa reményteliségén.
- Csak türelem kell hozzá. Én csak azért nem voltam ilyen kissrác, mert én beléptem a seregbe. Ott aztán rohadt hamar kinevelik az emberből az ilyesmit, de ezt te is tudod. - mosolygom az emlékeken. Furcsa, hogy öcsi nem a mi nyomunkat követte, mert ha egy család egyszer erre az útra lép, akkor gyakran az egész gyereksereg követi ezt a sárgaköves utat. Nem mintha baj lenne, hogy másfelé indult el, engem nem zavar, anyát meg biztosan örömmel is tölti el, hogy nem kell minden egyes családtagját féltenie, csak a közös téma kevesebb.
Aztán a házakról, Norfolkról és Shayről beszélgetünk egy kicsit. Őszintén, nem tudom mi lenne a legjobb, ott maradni Norfolkban, ahol egyedül van és órákat autózik, hogy a családhoz eljusson, vagy visszaköltözni New Yorkba, és a szolgálati házat visszaadni. Az én lelkem akkor lenne könnyebb, ha Shay itt lenne, közel a nagybátyjához, az én családomhoz. Akkor nem kellene tartanom annyi dologtól és neki sem kellene idegeneket elviselnie. Anyám sokat segítene neki, de nem tudom, meg tudom-e győzni őt erről. Apa azért jó ötleteket ad, hogy amíg kicsi a gyerek, addig lakásban is élhet.
- Majd igyekszem ezt is felhozni neki. Tudom, hogy tart attól, hogy jó anya lesz-e, még ha én ebben teljesen biztos is vagyok. De talán erre lehetne alapozni, hogy nem kellene mitől félnie, ha közben anyám tud segíteni neki. Ha nem is holnap, de amikor megszületik a gyerek, legalább addigra. - mondom elmerengve. Aztán viccelődünk egy sort azon, hogy anya is, meg Shay is megölne, ha megpróbálnék hátulról kerülni a tűzhöz. Apa szavaira halványan elmosolyodom.
- Tudom. De nehéz úgy bizalmat kiérdemelni, hogy nem vagytok ott, nem igaz? - kérdezek vissza a boltba lépve. Oda bent kétfelé válunk a gyorsaság jegyében, aztán a vásárlás végén persze morcosan néz, amikor minden szatyrot én cipelek.
- Ne nézz így, én vagyok az ifjú titán, nem? - viccelődök mosolyogva, elindulva vele hazafelé. Kis csend után rákérdezek az éttermekre is a környéken, apa pedig elgondolkodik. Türelmesen várok, aztán hallgatom a válaszát és próbálok legalább egy-két helyet megjegyezni.
- Oké.. Scarpetta, Carbone... az olaszt szeretjük. - mondom sokatmondó mosollyal. A nászutunk is Olaszban volt, és rettentően élvezte Shay, szóval ilyen emlékeket mindig jó feleleveníteni.
- Ti szoktatok mostanában anyával eljárni étterembe? A jeles alkalmakon kívül. - nézek rá közben.




WHEN IT GETS HARD, I'LL NEVER LOSE SIGHT OF WHAT'S
CARVED IN MY HEART

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Axel Pierce
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Cube
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nsagyopgB11ucu575o1_250
★ kor ★ :
37
★ lakhely ★ :
Townsend, Montana
★ foglalkozás ★ :
Ranch Hand
★ play by ★ :
Scott Eastwood
★ szükségem van rád ★ :
Joe & David - Paterfamilias 6c8b872fc6712186b84b43a8b8a5b3b64eaccfa4
★ hozzászólások száma ★ :
425
★ :
Joe & David - Paterfamilias 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f707276646664304d764a6c6863673d3d2d3833363636303133362e313631326635323662393163356461623631343036353332383337352e676966
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptySzomb. Feb. 25 2023, 16:23



The family is
one of nature's masterpieces

-Az elefánton múlott a java! - mosolyodtam el. - Tulajdonképpen akkor nem rohantam annyira. Mivel a doki még egy ideig figyelte az elefántot, így volt időm szétnézni a környéken. Safarin meg még gyerekként voltam a szüleimmel. - persze akkor nem értékeltem annyira, de így visszagondolva, tökéletes alkalom volt. Együtt a család, és apám sem rohant sehová. Csak mi voltunk. Csodás hétvége volt az akkor. Ezzel a tudással, mivel rendelkezem, már jobban tudom értékelni azt a pillanatot.
Aztán beszéltünk kicsit a testvéréről, és nem bírtam megállni, hogy ne nevessem el magam.
-Igen. Képzelheted mit kaptam az első alkalommal. - az emlékre elmosolyodtam. Nem voltak a legegyszerűbbek a kezdeti időszakjaim, ám később bizonyítottam, és már nem a gazdag ficsúr voltam az ezüstkanállal a szájában, hanem egy közülük. - Hagyni akarom, hogy ő döntse el mit kezd az életével. Nem akarom rákényszeríteni, hogy már pedig Te azért is katona leszel. Elég ha megnézel engem… - én sem akartam azt csinálni amit az apám. Nem akartam egy irodában kuksolni, s annak ellenére, hogy eleinte csak dacból akartam katona lenni, a végén szerelem lett a javából, és a mai napig visszavágyom.
Jó lett volna, ha közelebb költöznek, de azt sem akartam, hogy emiatt nehezebb legyen az életük. Egy gyereknek valóban jobb távol a város nyüzsgő zajától felnőni, kertes házban, ahol kedvére rohangálhat, és talán még egy lombháza is lehetne.
-Amilyen odaadással van irántad… hidd el, tökéletes anya lesz belőle. Te pedig jó apja leszel. - ráemeltem tekintetem, megengedtem magamnak egy mosolyt. Nem csak azért mondtam mert lelkesíteni akartam, hanem mert valóban úgy is gondoltam.
Tudtam, hogy készen fog állni az adott pillanatban, s akkor és ott nem lesznek már kétségei. Amint a karjaiban tartja az apróságot, minden a helyre kerül majd.
- Jól fog jönni a segítség, anyádnak meg, hogy segíthet. Furcsa még neki, biztos, hogy nem csak téged nyert meg azzal a házassággal, de mellé kapott minket is.
A bizalom pedig egy olyan dolog, ami nem terem meg minden bokorban. Azért meg kell dolgozni, ám még is reménykedek, hogy végül majd kiérdemlem, és nem csak azért mert közös témánk is akad, és mert Dave apja vagyok. De erőltetni semmit sem fogok.
A boltozás után vetettem rá egy csúnyább pillantást, amiért nem engedett semmit sem cipelni. Mintha csak érezte volna… vagy talán látta, mikor a vállamat masszíroztam odabent. Sosem panaszkodtam miatta, és még csak a bogyókat sem szedtem, amiket a doki írt fel. Úgy gondoltam, nélkülük is megvagyok. Épp elég volt egy függőség az életembe, s egy másikra köszönöm, de semmi szükségem nem volt.
-De valóban az vagy! - ingattam meg a fejem tetetett rosszallással, de nem bírtam megállni mosolygás nélkül.
Aztán ajánlottam pár éttermet a számára, ahová majd elviheti a feleségét, s végül az olasz mellett döntött, én pedig előszedtem a telefonomat, majd elküldtem neki a két olasz étterem címét, és telefonszámát, hisz így nem kell majd kutakodnia merrefelé leli meg az alkalmas helyet.
- Elküldtem a címeket. - visszacsúsztattam a telefont a zsebembe, aztán felvettem vele a ritmust.
Mostanában sok volt a melóm, és kevesebb időm volt anyádra, amiért ég is a pofám rendesen, de tervezem, hogy a napokban elhívom egy randira. - a gondolatra elmosolyodtam. Rég nem csináltunk már randiestet, s úgy éreztem, Kat is értékelné a gesztust. - De a nyáron, vagy kicsivel hamarabb tervezem, hogy elviszem a Bahamákra. - zsebembe ejtettem kezeim, aztán kiszedtem jobbomat, majd sóhajtva ejtettem vissza belső zsebembe az öngyújtóm.  Ott égett a kísértés, hogy rágyújtsak egy szálra, ám még sem tettem meg. Elviekben leszoktam. Elviekben már nem dohányoztam. Elvileg…
-Tudom kifogás ez a meló dolog, de… mit szólnál hozzá, ha valamelyik este elmennénk csak négyen. Megtáncoltatnánk a lányokat... Az öcséd úgy is az egyik haverjánál alszik... Anyád legalább nem a konyhában töltené az egész napot...de ha nem akarsz, nem gond az sem. - megálltam egy pillanatra, szereztem egy újságot magamnak, amit majd unalmas pillanataimban átlapozok, bár általában úgy szokta végezni, hogy összeolajozom valami szerszámmal, vagy Charles olvassa el helyettem, és valamelyik polcon végzi összehajtogatott origami állatkaként.
karakterek száma: 656 -David & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Axel Pierce imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
269
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Joe & David - Paterfamilias 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptyKedd Feb. 28 2023, 16:33
Joe & David

The Sea
And all our lives we're told
The stream will take us home


- Melyik városban jártál? Emlékszem, hogy régen mindig hoztál valami szuvenírt, bárhol jártatok Ike-al. Kár, hogy költözéskor a hűtőről a fele mágnes gyűjtemény eltűnt. - nem azt mondom, hogy meglovasították, de azért nem lennék meglepődve, ha kiderülne, hogy a költöztetőcég dolgozói a felét meglovasították volna.
A seregbeli nevelésről beszélve sandán rámosolygok.
- Nem kell képzelnem, mindenki állandóan rólad sztorizgatott a kiképzőtisztek közül. Onnantól kezdve, hogy tudták, ki fia-borja vagyok, gyakorlatilag folyamatosan hozzád hasonlítgattak. - mosolygok magam elé az emlékre. Ez se mostanában volt, basszus.
Öcsiről beszélve aprót bólogatok, mert értem, hogy apa mire gondol.
- Engem se irányítottál, még is a seregnél kötöttem ki. Max fenyegettél, hogy beadsz a cirkuszba majomnak, ha nem bírok magammal. - vigyorodom el. Szerencsére nem adtak be cirkuszba, de nem is nagyon volt rá szükség. Arra jobban van, hogy közelebb költözzünk a családhoz, legalább is úgy érzem, hogy Shay dolgát nagyban megkönnyítené, és talán jobban is tudna integrálódni a családba, városba, társadalomba. Ha már Norfolkban semmit nem akar csinálni... legalább lenne közel anyához, hogy azonnal ott tudjon teremni, bármi van. Apa szavai azonban mosolyt csalnak az arcomra.
- Igen, tudom. Csak.. félek egy kicsit, tudod? Nem igazán nyílik meg senkinek. De úgy egyáltalán. Tartok attól, hogy ez a magányos életforma nem gyerekneveléshez való. Egy gyereket szocializálni kell kiskorától kezdve és ezt csak ő tudja majd megtenni. Én nem leszek ott... - mondom némileg gondterhelten. Nem tudom, milyen megoldást lehetne erre kitalálni, ha nem a költözést. Nyilván, ha Shay továbbra sem lenne hajlandó emberekkel kapcsolatba lépni, még ezért is lenne jó, hogy ott vannak anyáék, mert ők simán vállalják azt, ami neki nem megy. Bár van ötletem arra, hogyan oldjuk meg ezt, de nem tudom, hogy hogyan fogadná egyelőre az ötletét annak, hogy esetleg magamtól váltsak lejjebb. Ezt is meg kell beszélnünk. Sok mindent, ami azt illeti. Azt tudom, hogy Shaynek még meg kell szoknia azt, hogy a családot nem csak én jelentem már, mióta összekötöttük az életünket - több módon is -, de hiszem, hogy menni fog ez, csak egy picit engednie kell, hogy mások is beláthassanak a páncéljába, mint ahogy anno nekem engedte meg. A szüleim épp olyan megértőek, mint én: tőlük tanultam mindent, ők neveltek úgy, ahogy vagyok, remélem, hogy ezt majd ő is észreveszi.
Miután megkapom a rosszalló pillantást a cipekedésért, csak viccelődve visszakérdezek. Nem akarom, hogy azt higgye, hogy a válla miatt nem engedek. Egyszerűen így jár az, aki mindent fizetni akar, a fiának meg semmit nem hagy.
Szerencsére faterre mindig számíthatok, így amikor rákérdezek az éttermekre, akkor is már egy listával áll elő. Választok is kettőt, inkább olaszt, mert arról biztosra tudom, hogy Shay nagyon szereti. Amikor apa elküldi az üzenetet, már csippan is a telefon a zsebemben, én pedig elmosolyodok.
- Meg is jött! Köszi. Majd oda megyünk, ahol lesz szabad asztal. Szoktak csokiszuflét is a menüre tenni? - kérdezem kis mosollyal, nem mintha ezt feltétlenül tudnia kéne apának. Az éttermeket is kikérdezhetem, ha esetleg nem tudja. Vagy megnézhetem online az étlapot. Rá is kérdezek, hogy anyával voltak-e el mostanában valamerre, aztán a válaszán elmosolyodom.
- Majd szólj, ha ezt addig tervezed, míg itt vagyunk, mert akkor nem alszunk otthon Shayjel... - vigyorodok el sokatmondóan, némileg cukkolva apát. Nem gondolom, hogy egy második tesót is összehoznának nekem, de azért attól még szerethetik egymást nem? Apa öreg, de nem vén, és ez anyára is vonatkozik, én meg nem vagyok hülye. Szóval ja, ha kell nekik egy kis magány, simán megoldjuk Shanával.
Aztán jön az ötlet arra, hogy négyen menjünk el valamerre, én pedig láthatóan érdeklődően fordulok apa felé.
- Simán! Én nagyon adnám. Shay se mondhatja, hogy nem tud táncolni, legutóbb majdnem lesöpört a parkettről. Kell neki egy kis idő, amíg feloldódik, de nem hiszem, hogy őt ne érdekelné a dolog. Megkérdezhetjük őket, amikor haza értünk. Hová gondolod menni? Milyen táncstílusra gondoljak? 80's disco, vagy valami latin bár? A countryt már megmutattam neki a héten. - vigyorgok lelkesen, miközben kikerülöm az utcán az embereket.




WHEN IT GETS HARD, I'LL NEVER LOSE SIGHT OF WHAT'S
CARVED IN MY HEART

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Axel Pierce
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Cube
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nsagyopgB11ucu575o1_250
★ kor ★ :
37
★ lakhely ★ :
Townsend, Montana
★ foglalkozás ★ :
Ranch Hand
★ play by ★ :
Scott Eastwood
★ szükségem van rád ★ :
Joe & David - Paterfamilias 6c8b872fc6712186b84b43a8b8a5b3b64eaccfa4
★ hozzászólások száma ★ :
425
★ :
Joe & David - Paterfamilias 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f707276646664304d764a6c6863673d3d2d3833363636303133362e313631326635323662393163356461623631343036353332383337352e676966
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptyCsüt. Márc. 02 2023, 10:58



The family is
one of nature's masterpieces

-Salonga Nemzeti parkba vittük. Kevés arra az elefánt. Szóval tesznek egy próbát hátha. - magyaráztam. Kevés időt lehettünk arrafelé, hisz nem a legbékésebb környék, én meg azért annyira nem rajongok Afrika egyes részeiért, akkor sem ha az a része nem sivatagos. Nem szerettem a sivatagot érthető módon.
Befejezve azt a témát, szót ejtettünk a nevelésről a seregben, s szavaira elnevettem magam.
-Remélem csupa rosszat! - megingattam a fejem. -Bár annyira nem voltam kezelhetetlen. - legalábbis én magam abban bíztam. Mondjuk ha az lettem volna, akkor nem jutottam volna el addig a ranglétrán, ahol abbamaradt az egész. Pedig mennyi de mennyi tervem, és elképzelésem volt annak idején!
Sokszor megfordult a fejemben a kérdés, hogy miért pont az én gépemet lőtték le, s miért pont velem kellett mindannak megtörténnie. De választ sosem sikerült úgy megalkotnom, hogy abból az jöjjön ki, hogy véletlen volt csupán, mert épp ezt dobta a gép. Megtörtént, és mögöttem van. A múlt fájdalmas is tud lenni, és nem csak a mesében bizonyult igaznak ez a szöveg. Fájhat a múlt, mert lehet kegyetlen is.
-Iiigen… erre emlékszem! De nézz magadra! Nem lett belőled majom. - vontam meg a vállam egy nevetés kíséretében, aztán vonásaim megkomolyodtak. - Tudtam, hogy büszke leszek majd rád. És így is lett!
Nem akartam nagyon érzelgősködni, csak ha egyszer már ott volt a számon, akkor igen is tudnia kellett róla. Akkor is, ha már elmondtam egy pár alkalommal. Büszke voltam rá, és reméltem, hogy egy napon, majd Kenny is lesz olyan helyzetben, hogy büszke lehessek arra, amit elért.
Aztán Shaya került szóba, s próbáltam megmaradni a racionalitás talaján.
-Igyekszik hidd el. Nem fog egyről a kettőre menni. Ha ő nem jön, akkor majd megyünk mi. Bár a múltkor is meglátogatott, szóval ha nem is sikerül rávenned a költözésre, szerintem el fog jönni majd párszor. - magyaráztam. Ahogy azt Shayanak is mondtam, úgy szerettem, mintha a lányom lett volna. Sikerült hamar megkedveltetnie magát velem, szóval akár mondhattam volna azt is, hogy megvett kilóra.
A bolt után újfent beszélgetve haladtunk tovább, s ajánlottam pár éttermet, aminek a címeit el is küldtem a számára, amit szerencsére meg is kapott.
-Akár foglalhatunk is egyet. - mosolyodtam el. - Szuflé nem maradhat le a kínálatból. Az egyik legjobb! - szerettem a csoki szupflét. Igaz nem voltam egy nagy édesszájú, de az a sütemény, álom volt még a számomra is.
Aztán szó esett az anyjáról, és eszembe jutott, egy randi gondolata, majd válaszára felszaladt a szemöldököm, aztán elnevettem magam, majd nagy komolyan zsebeimbe ejtettem kezem, s mintha csak egy haverral csevegnék válaszoltam.
- Régen is megtaláltuk rá az alkalmat...De ne izgulj! Nem kell olyasmit hallanod, amit nem akarsz! - nem tartottam magam öregnek, annak ellenére, hogy eltelt felettem az idő. Igyekeztem formában tartani magam, hogy minden téren elégedett legyen velem. Persze nem csak Kat miatt tartottam formában magam. Hajtott a tudat is, hogy a szar vállamnak is jót tesz a mozgás, és a térdem sem fogja azt mondani, hogy kösz az eddigi sétát, de én nem viszlek tovább. A rendszeres mozgás csodákra volt képes. Bár meglepő módon a térdemet jobban összetudták rakni a dokik, és a vállamnál szúrtak el valamit csupán.
Aztán felvetettem a tánc gondolatát, és mivel Dave beleegyezett, mosolyom kiszélesedett.
-Majd körbenézünk! Hazaérünk, keresünk egy helyet. A disco nem az én világom. - fintorodtam el. Belegondolva, szinte egyszer se tettem be olyan helyre a lábam, és talán a szüleim is megcsapkodtak volna miatta. Nem olyannak neveltek, és az igazat megvallva, sokkal jobban élveztem egy rock koncertet. - Sok ilyen hely akad a környéken. Táncos mulatók… ha jól emlékszem van egy a környéken, ahol bérelhetsz magadnak ruhát az alkalomra. Mindig meg van adva, melyik év stílusa lesz aznap. - morfondíroztam, s eszembe jutott, milyen remek lenne egy olyanra benevezni. Jelmez, játék, és hozzá tánc is.
-Viszont, ha már programok...mit szólnál egy kis Paintball -hoz? - pillantottam felé, s karba fontam karjaim egy pillanatra. Remek apa fia program lenne, hát még ha egy csapatba kerülnénk. Néha elszoktam járni a haverokkal, csapatunk is megvolt, felszerelésem is akadt. Aki katona volt, mindig katona marad.
karakterek száma: 671 -David & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Axel Pierce imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
269
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Joe & David - Paterfamilias 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptyHétf. Márc. 06 2023, 13:57
Joe & David

The Sea
And all our lives we're told
The stream will take us home


A hely nevét hallva bólintottam egyet, habár halovány dunsztom sincs, hogy az merre van Afrikán belül, de annyira nem is volt fontos. Az már sokkal érdekesebb téma volt, hogy régen hogyan fogadtak engem a kiképzők, miután megjelentem az akadémián apa nyomdokaiban.
- Áh, mindig te voltál a tökéletes, az etalon. Tudod, hogyha edzeni kellett, akkor oda állt fölém a serg. amikor kipurcantam 50 után, aztán kiabált, hogy "apád bezzeg egyhuzamban megcsinált százat te lusta senkiházi!" - nevetek kellemesen az emlékre. Nyilván túlzások voltak azok és lehetetlen elvárások elé állítottak, de ezzel együtt tudok élni. Poénnak jó volt. Apáék persze mással fenyegettek, a cirkusszal, de hát fura is lett volna, ha otthon is fekvőket kell tolnom, ha rossz vagyok. Igazából az a csoda, hogy a fatert nem kellett soha magáznom: a legtöbb katonai családban ez a módi, bár ő eleve sokkal több teret is enged az érzelmeinek. Azt hiszem, ennek köszönhetem, hogy nem lettem egy darab fa, mint azok a gyerekek, akiket az apjuk szeretet nélkül, puszta szigorral nevel fel. Most is megjegyzi, hogy büszke rám, én pedig örömtelien rámosolygok.
- Annak ellenére is, hogy mindenem feladtam egy nőért? - kérdezem, szemeimben hálával. Shay sok mindent felülírt az életemben, ezt nem tagadom, de ha apa ennek ellenére is büszke rám, az sokat jelent nekem. Aztán több okból is szóba kerül Shay, meg az én aggodalmaim.
- Nem sokáig fog már tudni 7-8 órákat vezetni, repülni meg nem ajánlott terhesen. -  mondom halkan sóhajtva. Lehet, hogy múltkor levezetett idáig, de ez nem sokáig lehet majd megoldás. Apáéknak egyszerűbb Norfolkba repülni egy óra alatt, de az is szervezés és jegyek kérdése, ha pedig valami történik, akkor nem lesz idő arra, hogy órákat várjanak, várjunk. Lehet, hogy túlaggódom, de.. még is.
- Majd otthon foglalok asztalt, úgy se fog ezidő alatt mind elfogyni. - mosolygok rá türelmesen. A két étterem közül biztos lesz hely valamelyikben holnap estére két főre, szóval nem aggódom. Aztán ha már szóba jön a mi randink, apáéké is szóba kerül. Viccelődve megjegyzem, hogy szóljanak, mikor ne aludjunk otthon, de apa válasza engem is megnevettet.
- Azt megköszönöm. Cserébe ígérem ugyan ezt. Mondjuk szerencsére elég nagy a lakás ahhoz, hogy el tudjuk szeparálni magunkat. - mosolygok a vicceken még mindig. Ami csak félig vicc, annak ugyan is rendkívül örülök, hogy a két háló távol van egymástól. Shay ... mondjuk úgy, hogy nem a csendesebb fajta. Amit egyébként nem bánok, nem erről van szó, csak van, amikor már az se segít, hogy ha befogom a száját.
Aztán fater jön az ötlettel, hogy dupla randiként elmenjünk valami táncos helyre, én pedig belelkesedek az ötletre. Eleinte mondjuk nem értem, mire gondol, amikor azt mondja, hogy bérelhető ruha, de aztán hozzá teszi, hogy az adott évhez illő, akkor már mindent értek.
- Meg kell valljam, hogy charlestont azóta nem jártam, hogy anyával utoljára elmentem gimiben táncórára. Bár vannak lépések, amikre még emlékszem. - mondom jókedvűen, aztán ezt még tudja fokozni.
- Paintball? Simán! Bár akkor Shayt is vinnünk kell majd, mert ha kimarad egy ilyen játékból, biztos, hogy tíz éven keresztül hallgathatom majd, hogy mennyire szigorú voltam vele, amiért nem engedtem el még egy ilyenre sem. - gondolkodom hangosan, elmerengve nézve magam elé. Mert igen... én simán otthon tartanám, hogy ne erőltesse meg magát, ő viszont ezzel szemben edzőterembe menne. Nehéz azzal a nővel, de így szeretem, ahogy van.




WHEN IT GETS HARD, I'LL NEVER LOSE SIGHT OF WHAT'S
CARVED IN MY HEART

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Axel Pierce
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Cube
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nsagyopgB11ucu575o1_250
★ kor ★ :
37
★ lakhely ★ :
Townsend, Montana
★ foglalkozás ★ :
Ranch Hand
★ play by ★ :
Scott Eastwood
★ szükségem van rád ★ :
Joe & David - Paterfamilias 6c8b872fc6712186b84b43a8b8a5b3b64eaccfa4
★ hozzászólások száma ★ :
425
★ :
Joe & David - Paterfamilias 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f707276646664304d764a6c6863673d3d2d3833363636303133362e313631326635323662393163356461623631343036353332383337352e676966
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptyCsüt. Márc. 16 2023, 10:20



The family is
one of nature's masterpieces

Nevetés szakadt ki belőlem. Nem bírtam megállni, de aztán nagy komolyan megvontam a vállam.
-Az már régen volt. Ma már örülök, ha huszat megcsinálok úgy, hogy nem ugrik ki a vállam. - húztam el a szám, s futólag meg is érintettem, kicsit nyomkodtam rajta. Egyre erősebben élt bennem a gondolat, hogy újra megnézetem, hátha tudnak vele mit kezdeni, bár lehet hagynom kéne az egészet a fenébe. - Bár ha beszedem a bogyókat, akkor simán lemegy az ötven is, de nem tömöm magamba feleslegesen.
Büszke voltam. Miért is le lettem volna rá?! Mindennél jobban, és ezt bárkinek büszkén a képébe vágom bármikor.
-Annak ellenére is… bár ez rossz megfogalmazás. - pillanatnyi hallgatás után megszólaltam. - Azért is! Megtaláltad aki fontos, és ez mindennél többet ér fiam! - finoman megérintettem a vállát, szorítottam egyet rajta, aztán Shaya került szóba, és a távolság.
-Igen tudom. De akkor majd mi megyünk, ha nem sikerül meggyőznöd, hogy legalább arra az időre költözzön közelebb. - zsebre tettem kezem, ha egyszer nem engedett cipelni semmit sem, szóval nyugodtan ballagtam mellette. Pedig nem voltam egy vénember, hogy ne tudjak elvinni semmit sem. Ám még is hallgattam, s csendben tűrtem, majd kicsit személyesebbre fordult a téma, amit aztán szépen el is bohóckodtunk a szokásunknak megfelelően.
-Már is megvan a haszna annak a nagy lakásnak! - nevettem el magam, s még kacsintottam is egyet hozzá, aztán étterem ajánlás, majd jöhetett a tánc gondolata is, ami mosolyt csalt az arcomra, hisz eszembe jutott mennyire utáltam, mikor a szüleim kötelező alapon beirattak tánc órákra, és végig kellett szenvednem az egészet.
Bár egy idő után csak úgy mutattam, mintha utálnám.
-Anyád nagyon ügyes volt benne. - mosolyodtam el. - Mostanában ráfogja hogy öreg, és néhány táncot nem bírna a dereka, de... - vágtam egy grimaszt. - Még sok van az öregségig. A múltkor láttam egy idős házaspárt táncolni a nagyapádék partiján. Fiatalokat meghazudtoló könnyedséggel járták a Swinget! - elismerés volt a hangomban, s mellé még egy aprót bólintottam is, aztán szóba hoztam egy újabb gondolatot.
-Igen gondoltam rá, hogy ő nem maradhat ki a buliból! - nevettem el magam. Tudtam, hogy akkor nem csak Dave-re haragudna meg, hanem rám is, és kapnám a csúnya pillantásokat. - Intézkedtem, szóval el lesz látva mindenféle védelemmel, hogy az alakuló kisemberben se essen kár.
Valóban mindenre gondoltam. Napok óta készültem arra, hogy meglátogatnak majd, szóval úgy készültem kajára is, meg Lucifer számára is készítettem kis sarkot, ahol kényelmesen ellehet, mikor látogatóba jönnek hozzánk.
-Igazság szerint az öcséden gondolkodtam, elvigyük e magunkkal, bár őt annyira nem érdekli ez a téma. - morfondíroztam hangosan.
karakterek száma: 671 -David & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Axel Pierce imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
269
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Joe & David - Paterfamilias 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptyKedd Márc. 28 2023, 10:57
Joe & David

The Sea
And all our lives we're told
The stream will take us home


A múltról és az akadémiáról viccelődve persze apának ismét a sérülése jut eszébe, mire halkan sóhajtok egyet.
- Többet kellett volna gyógytornáznod. Egyébként meg a helyedben nem a fekvők miatt aggódnék. Az unokát neked kell majd emelgetni és dobálni, arra edződj inkább. - mosolygok rá, csak hogy valami kellemesebb téma felé tereljem a dolgot. Hátha a születendő gyerekem vidámsággal tölti el.
Aztán amikor megdicsér, rákérdezek, hogy teszi ezt annak ellenére is, hogy szó szerint mindent feladtam volna Shayért? A rangom, a személyiségem, az életem. Ő pedig kijavítja magát, hogy még emiatt is büszke rám, míg a vállamra teszi a  kezét. Hálásan elmosolyodom. Más biztosan kirúgná a fiát a családból, ha ilyet tenne, de fater tudja, milyen őrült ez a szerelem.
- Kösz, apa. - mondom némileg meghatódott hangon. Annak is örülök egyébként, hogy Shayt is ilyen melegen fogadták és elfogadták. Na meg annak, hogyha nem megy Mohamed a hegyhez, akkor a hegy megy Mohamedhez: ha Shay nem költözik közelebb, nem baj. Majd apáék járnak át akkor, ez pedig megnyugvással tölt el. Tudva, hogy néha rácheckolnak, megáld azzal az előnnyel, hogy nem kell erőltetnem a költözést. Noha az volna a logikus.
Aztán a jelenlegi, nagy lakás előnyei is előkerülnek azzal, hogy arról beszélünk, miként tudjuk úgy alakítani a dolgokat, hogy ne zavarjuk egymást. Hiszem, hogy apáék épp annyira nem akarják hallgatni a kettőnk nászát, mint amennyire én nem akarom hallgatni az övékét. Anyámat egyszer láttam véletlenül meztelenül 16 évesen, akkor is sokk volt az egész, nem akarom elképzelni se, hogy apa mit művel vele a zárt ajtók mögött. Tudni tudom, de elképzelni nem akarom!
Aztán apa felhozza, hogy menjünk el négyesben egy táncos vacsorázásra, én pedig lendületesen igent mondok. Elmosolyodom azon, hogy pont anya mondja magáról, hogy nem megy neki már néhány dolog, mikor ő az, aki a legtöbbet és a legjobban táncolja a családból.
- Szerintem csak szerénykedik! - értek egyet apával, aztán halkan elnevetem magam azon, hogy másokat hoz fel példának.
- Mert aprókat lépve is lehet jól táncolni, nem kell mindig nagyzolni. - mosolygok rá sokat mondóan. Nem kell mindig mindenből versenyt csinálni, de ezt nyilván apa is tudja. Aztán felhozza a paintballt, én pedig erre is lelkesen igent mondok, de azért azt hozzá teszem, hogy erre már Shaynek is jönnie kell, különben ki leszek herélve otthon. Azon mosolygok, hogy apa mindent el akar rendezni, bólintok is egyet, aztán öcsit is felhozza, mire szélesedik a mosolyom, és kicsit hitetlen is lesz.
- Őszintén szólva, én lennék a legjobban meglepve, ha öcsi jönni akarna. Sose volt az a fajta, aki a fájdalmak elébe megy, a paintball után meg olyan lila foltokat tud magán felfedezni az ember és olyan helyeken tud fájni, ahol azelőtt még soha. Meg nincs is akkora tapasztalata, nem túl élvezhető egy játék, ha nem találsz el eleve senkit... - mondom halkan nevetve a gondolaton, hogy öcsi össze-vissza lövöldözzön, csak azért, hogy utána 0-15 aránnyal, kék-zölden menjen haza. Nem kárhoztatnám ilyenre.




WHEN IT GETS HARD, I'LL NEVER LOSE SIGHT OF WHAT'S
CARVED IN MY HEART

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Axel Pierce
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Cube
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nsagyopgB11ucu575o1_250
★ kor ★ :
37
★ lakhely ★ :
Townsend, Montana
★ foglalkozás ★ :
Ranch Hand
★ play by ★ :
Scott Eastwood
★ szükségem van rád ★ :
Joe & David - Paterfamilias 6c8b872fc6712186b84b43a8b8a5b3b64eaccfa4
★ hozzászólások száma ★ :
425
★ :
Joe & David - Paterfamilias 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f707276646664304d764a6c6863673d3d2d3833363636303133362e313631326635323662393163356461623631343036353332383337352e676966
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptyCsüt. Ápr. 13 2023, 12:10



The family is
one of nature's masterpieces

Az unoka… maga a gondolat is mosolyt csalt az arcomra. Olyan régóta voltam már apa, meg aztán már nem leszek fiatalabb, csak öregebb, és lehetséges, hogy nem űrtana egy cseppet unokázni is. Ha meg adott hozzá a lehetőség, hát akkor bele kell vágni.
-Azzal nem lesz gond! - elmosolyodtam. -De a gyógytornával igazad van. Kellett volna. De a sajnálkozás nem segít rajta.
Megdicsértem. Büszke voltam rá, ahogy mindig is. Szerettem vele lenni, a közelében, és nem akadt olyan pillanat az életében, vagy csak nagyon kevés, amire ne lettem volna büszke soha sem. Valahogy mindig is úgy éreztem, hogy benne megvan az esély arra, hogy több legyen, mint amire én magam képes voltam. Hogy tökéletesen kezelje a dolgokat. Hogy olyasmit érjen el, amire én magam nem voltam képes. Vagy ha még is, akkor pár fokkal jobban tegye azt.
-Nincs mit köszönni Fiam! Ez az igazság. - finoman meglapogattam a hátát, aztán haladtam is tovább, közben persze beszélgettünk a lakásról, kicsit másabb téma is közbeékelődött, de nem zavartattam magam, s nem hajtottam el, hogy hagyja az egészet annyiban. Sosem voltam olyan prűd, hogy kerüljem a témát, ám magamtól nem hozom fel. A szüleim belém nevelték az illemet, amit azért nem igen sikerült levetkőznöm magamról.
Felvetettem a dupla randi gondolatát, egy kis tánccal megfűszerezve, s eszembe jutott, Kat mennyire visszafogott, ha a táncról van szó, főleg ha nekünk kettőnknek kellene elkövetnünk azt.
-Szerintem is. -bólintottam. - Még mindig remek formában van. De talán majd akkor vinni fogja magával a hangulat, és csak rábírom egy táncra.
Szerettem a feleségemmel táncolni. Mindig is remek időtöltés volt, még akkor is, ha csak egy lassú számra kellett lötyögni, s karjaimba zárni. Szerettem vele lenni. A mindenem volt.
Meséltem egy idős házaspárról, és a táncukról is, de mint aféle nézőpontról, hogy táncolni bizony lehet bármikor. A kor mit sem számít.
Kenny-ről hasonlóképpen vélekedtünk. Nem az a fajta kölyök volt, aki bármikor fegyvert akarna ragadni, vagy éppen rohangálni, és vadászni a többiekre.
-Finomabb a lelkülete. Azt hiszem inkább Anyátokra hasonlít jobban. - mosolyodtam el elgondolkodva. - Most ezt mondod, de a kezdők szerencséjét sem szabad lebecsülni. - elgondolkodtam, s eszembe jutott pár alkalom, amikor bizony ez a tényező javában közrejátszott az élet alakulása közben.
-Oh igen… a sérülések. Bár kellemetlenebb, mikor gumilövedékekkel soroznak meg, és sikerül ott eltalálniuk, ahol épp nem véd a felszerelés. Egyszer az egyik srácot, Rick Thomson volt a neve… egy gyakorlaton a sisakja ellenére sikeresen homlokon lőtték. - morfondíroztam hangosan. - Nem hiszem hogy az öcsédet ki tenném ilyesminek. - megingattam a fejem, kikerültem egy két embert, aztán előszedtem a kulcsot a zsebemből.
karakterek száma: 671 -David & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Axel Pierce imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
269
★ :
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Joe & David - Paterfamilias 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias EmptyKedd Júl. 04 2023, 07:38
Joe & David

The Sea
And all our lives we're told
The stream will take us home


Jól esik itthon lenni. Jól esik, hogy a szüleimtől csak támogatást kapok és remélem, hogy egyszer Shay is be fogja őket fogadni a szívébe. Ez persze nem megy egyik pillanatról a másikra, így a közös és külön programok mind jól jönnek. Alig várom, hogy tanuljak apától, mert habár a földön járást jobban szeretem, egy repülés izgalmával semmi nem érhet fel. Örülök, hogy végül is izgatottan várják az unokát, annak ellenére, hogy mi épp úgy meglepődtünk az érkezésén, mint ők. Még emlékszem, hogy Shay vagy egy tucat tesztet szórt szét a fürdőben a pániktól. Akkor nem éreztem viccesnek, de most megmosolyogtat a gondolat, ahogy vissza emlékszem.
Annyira kikapcsol és lefoglal az apával való beszélgetés, hogy észre sem veszem, hogy visszaértünk. Alig várom, hogy a lányok elé tárjuk a terveinket, és hogy négyesben elmehessünk ropni egy kicsit. Tudom, hogy Shayt még puhítanom kell ezzel kapcsolatban, de majd igyekszem, végső esetként pedig be tudom vetni az óriási kék-kutya szemeket, amiknek soha nem tud nemet mondani. Persze a legjobb az lenne, ha nem kellene eljutnom idáig, de ha nem ad más választást, akkor kénytelen leszek bevetni a nehézfegyverzetet.
Felérve az emeletre kipakolunk mindent, nyomok egy puszit anya arcára, Shay ajkára, aztán leülve a magunknak vásárolt italokkal ülök le faterrel a nappaliba, hogy tovább beszélgessünk, míg vacsorához nem hívnak minket a lányok, aztán takarodót nem fújunk.




WHEN IT GETS HARD, I'LL NEVER LOSE SIGHT OF WHAT'S
CARVED IN MY HEART
mind álarcot viselünk
Axel Pierce
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Joe & David - Paterfamilias Cube
Joe & David - Paterfamilias Tumblr_nsagyopgB11ucu575o1_250
★ kor ★ :
37
★ lakhely ★ :
Townsend, Montana
★ foglalkozás ★ :
Ranch Hand
★ play by ★ :
Scott Eastwood
★ szükségem van rád ★ :
Joe & David - Paterfamilias 6c8b872fc6712186b84b43a8b8a5b3b64eaccfa4
★ hozzászólások száma ★ :
425
★ :
Joe & David - Paterfamilias 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f707276646664304d764a6c6863673d3d2d3833363636303133362e313631326635323662393163356461623631343036353332383337352e676966
TémanyitásRe: Joe & David - Paterfamilias
Joe & David - Paterfamilias Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Joe & David - Paterfamilias
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» David & Shayana | our new chapter
» David Griffith
» David Byrne
» David&Joy-when life happened
» Do what you want.. except that! - Lazare & David

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: