New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 57 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 44 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 21:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Deborah Winchester
tollából
Ma 17:57-kor
Tyra Greene
tollából
Ma 17:42-kor
Aerith Anderson
tollából
Ma 17:30-kor
Freya Kensington
tollából
Ma 17:20-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 17:10-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 17:01-kor
Salma O. Munoz
tollából
Ma 15:14-kor
Declan McLennan
tollából
Ma 15:13-kor
Jaidee Amarin
tollából
Ma 14:46-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

Dad and Kenneth - 2022 Június
TémanyitásDad and Kenneth - 2022 Június
Dad and Kenneth - 2022 Június EmptySzomb. 28 Jan. - 12:13


dad and me

“Forgiveness liberates the soul. It removes fear. That is why it is such a powerful weapon. Whenever the situation looks gloomy and hopeless, glory belongs to those ones, who’re representing the truth!”





A haverokkal kiegyeztünk egy jó szórakozási lehetőségben. Állatkertezés. Hétvége volt, hát miért ne? Csak ki kellett találni, hogy melyikbe. A Bronxi állatkertre esett a választásom. Nekik is bejött, pedig akadt a közelben több is, de ez pont megtette. Ott még amúgy sem voltunk. Szóval a jegyek vásárlása után körül néztünk. A fókáknál álltunk meg és figyeltük őket. Gondozó és egyébb állatkertis jelenleg nem volt a közelben, így halkan megszólalt az egyikük.  
- 200 dollárt adok annak, aki bemer menni közéjük és kihoz valamit onnan. - sandított körbe, rosszallón figyeltem rá. Aztán egy másik srác majd egy következő 30-30 -at még felajánlott. A többiek is hasonlóképpen. 370 dollár összegyűlt, de még így sem jelentkezett senki. Sóhajtottam. Van pénz otthon, de azt általában kérni kell, megmondani mire kell költeni, ez pedig szinte “ingyen” van. Senki sem fekete vagy fehér, mindegy, milyen színt ölt a mumusa…Van, ami nem változik. Valami feszíti a mellkasomat. Tudom, csak a saját akarata és tettei viszik előre az embert. Áttekintek a pingvinek irányába.  Elmosolyodom. Olyan kis ártatlanok, olyan együttműködő tollasok. Szárnyalnának annyi szent. Elkuncogom magam. Nem lehet megmagyarázni.... Hogy én még ilyennek is tudok örülni, basszus. Ha valaki most látna, őrültnek, dilisnek titulálna.
- Hadd szóljon! - csaptam össze a két tenyerem, majd megindultam. Az egyik srác lemutatott a lépcsőn, egy pinceszerű alagút vezet azok kifutójának ajtajához. Bólintottam, majd befelé indultam, lent azért körülnéztem, szerencsére csak egy gondozó téblábolt, aki takarította azt… kijött a fókák területéről, nyitva hagyta az ajtót… elfordult, osonni kezdtem, majd besurrantam az ajtón és beljebb mentem, hogy elbújjak, míg rám csukja az ajtót. Ez meg is történt. Itt milyen fóka van egyébként? Meg sem néztem a táblát. Aztán keresni kezdek, bármit, amit kivihetek nekik… kintről a gyerekek kiabálnak, hogy bent van egy fiú. Csak integetek nekik. Aztán a víz csobban, felbukkan egy oroszlánfóka bőgve, kikászálódik a partra… felé fordulok.
- Helló pufóka. Mi járatban erre?
A szívem egyre hevesebb ütemben mászik fel a mellkasomba a gyomromon keresztül. Ha azt mondanám, hogy rendben vagyok, akkor hazudnék. Kisebb példányra számítottam. Aztán jött a többi állat, a víz felé irányítottak. Az egyik gondozó rohant be vödörnyi hallal a kezében. Észrevett! Mielőtt még bemásztam volna, a fókák az egyik nyugati sziklán napoztak a napsütésben, most pedig egymás után csusszannak be a vízbe, felém véve az irányt, sőt, az első egy-kettő már a medence túlfelét is elérte. Igaz, nincs akkora foguk, mint egy rozmárnak, de azért így is marha ronda sérüléseket tud okozni, ha elkapnak.
- Mozdulj már, a fenébe is! Erre! Gyere! - üvölt rám a gondozó, mielőtt még teljesen bekerítenének, kezében továbbra is a vödörnyi hallal. Az csali a fókáknak? Arra viszont nem számítottam, hogy az egyik közelebb kerül hozzám, olyan gyorsasággal, amivel már nem is tudtam számolni.
- Héé… - lépegetek hátrébb és még hátrébb, ahogy az közeledik, a medencéig üldöz, azonban, ahogy lépnék ki oldalra, hogy a medencétől távolodjak…nos az egyik a vízből felemelkedik, pont beleránt a ruhámnál fogva… Megszólalni sem tudtam, kissé megijedtem, ilyenre egyikünk sem számított. Sötétség telepszik szememre, ez csupán csak egy múló pillanat. Fülsüketítő sípolást és zúgást hallok. A szívverésem gyorsul. Veszélyt érezve, minden életfunkciónk átalakul és a testünk egy pillanat alatt teljesen másképpen kezd el működni.
Átgondolatlan tett volt ide jönni, ösztönből jött, a pénz miatt, miközben ez az egy lépés sokkal több erőkifejtésbe került, mint normálisan kellett volna. Alig tudtam a víz felszínére menekülni, amint friss levegőt kortyolhattam, láttam, ahogy az emberek ijedten néznek rám, visszafordultam, a fókák a vízbe igyekeztek… és nem tudok úszni, még szerencse, hogy a vízfelszínén tudok maradni… de onnan sehova. Úszkálnak alattam, meg mellettem. Az egyik kissé durvábban jött nekem, odébb is sodródtam a lendület által. A fejem újra a víz alatt… Mielőtt még a többi fóka is megindult volna, a fickó a parton végigöntötte a vödörnyi halat, ha nem is az összes, de a többség inkább a kaja felé indult meg. A hapsi is fejest ugrott a vízbe, hogy felém kezdjen úszni. Fél kézzel utánam nyúlt, felrántva a víz alól, majd el nem engedve, sziklák felé úszott velem, mielőtt a fókák visszatérnének.
Ahogy azonban partra érünk, nem sok időt hagyott neki a pihenésre, már lökdösött is a kijárat felé.  Egy másik ajtós terület felé.
- Ezt meg mégis, hogy a fészkes fenébe képzelted?! Egyáltalán hogy juthatott mindez az eszedbe!? Jó, hogy nem egyből a tigrisek közé ugrottál be! - fakadt ki dühösen, amint visszazárta az ajtót magunk mögött....
Megmagyaráztam végül a helyzetet ugyan, de a fickó nem engedett el. Szigorú volt!
- Úgy tűnik, hogy tényleg ilyen reménytelen ez a generáció... Na idefigyelj, kölyök! Úgy tűnik, hogy nem fogtad fel a lényeget abból, amit az előbb mondtam: Amíg nem beszélsz, addig innen nem mész sehová, úgyhogy mondhatni, rajtad áll a dolog. Ahogy az is, hogy képesek leszünk értelmes emberek módjára lerendezni ezt az egészet, vagy rendőrségi ügyet akarsz belőle? Hogy hívnak, hány éves vagy és honnan jöttél? Nem ártana legalább azzal tisztában lennünk, hogy rajtad kell behajtanunk az okozott kárt, vagy a szüleiden. Szóval ki vagy?
- Nem. - egyezek bele, hagyjuk ki ebből a rendőrséget és tisztázzuk le ezt a meccset. Csak gyorsan ha kérhetem. Tényleg nem érek rá, bár őt elnézve…rá fogunk érni mindketten.
- Lássuk csak…. - gondolkodom el, hogy mivel is kezdjek, de aztán a szemeibe pillantok.
- Tizenhetet töltöttem Januában. Mi van még? Áh persze! A nevem… Kenneth…anyám neve kell? Érdekli a teljes családfám? - vigyorodom el, majd tarkót vakarok. Apa nevét meg sem említem, fogalmam sincs mekkora káoszt teremtenék egy pillanat alatt. Ha valakit felakar hívni, akkor az anyám legyen, apától még én is tartok...  
- Kell még valami? Telefonszám? Skype? Facebook? Email cím? Vagy... Távozhatok?
- Kenneth mi? - sandít rám gyanakodva, miközben az irodájába lépve előkeres egy papírt, hogy lefirkantsa mindezt. Bezárja az ajtót mögöttem, biztos, ami biztos.  
- És ha már ennyire nem akarod bevonni a rendőrséget az ügyben, van valami ötleted arról, hogy hogyan fogod megtéríteni az okozott kárt? Mert ha eleve a pénz miatt mentél be a fókákhoz, képzelem, hogy úgy el lennél eresztve anyagilag.  
- Maga megőrült!? Az okozott károkat? A fókája rántott a vízbe, nem én daraboltam fel. - tárom szét a karomat, nézzen már rám, vizes vagyok és nem véres. A hajamba túrok, majd leeresztem a karjaimat, mert ez túl komoly probléma, nem keveredtem mostanában ilyesmibe, mióta megszülettem. Hogy gondoltam ezt az egészet? Tényleg a pénz miatt, vagy inkább a figyelemfelkeltés hajtott? Nah nem mintha apám a rokkantsága után nem otthon állna készenlétben állandóan. Apa ki fog nyírni! Már most hallom, ahogy a teljes nevemet kiejti. A hideg futkos tőle a hátamon.
- Nincs ötletem…magának biztos akad valami a tarsolyában… - mutatok felé, mert holt biztos hogy szart nem fogok sehol sem összeszedni… meg gyomlálni sem állok neki. Semmilyen közmunkára nem vagyok hajlandó! Persze ez nem így működik tudom én! Csak legyek túl rajta, adja meg a kegyelemdöfést és soha többé nem lát.
- Szabályt szegtél azzal, hogy látogatók elöl elzárt területre léptél be, szóval ezt már betörésnek is nevezhetjük. Másrészt ha készített róla bárki is képet vagy videót és a média ráharap, azt a park jó híre is megsínyli. Folytassam még? Hajlandóak vagyunk eltekinteni a rendőrség bevonásától, amennyiben az okozott kár értékét megtéríted. Ha pedig nem áll módodan, még mindig ott a közmunka program. Van valami ellenvetésed setleg, vagy intézzük a papírokat? És a szüleiddel is beszélnem kell...még nem vagy 18 éves! - darálta le egy szuszra, majd sóhajtott. előszedte a mobilját az asztala fiókjából és pötyögött rajta egyet.
- Kérem az egyik szülőd mobilszámát! - utasított. Elhúztam, a számat, majd apa számát kezdtem el neki diktálni. Ahogy a száém kicsengett, jómagam úgy hátráltam le az egyik székig és huppantam le rá. Apát hívja... kifog bukni az öreg. Basszus. Előre döltem, a könyököm támasztottam a térdeimre, majd megragadtam két oldalon az arcomat. Úgy figyeltem az engem figyelőt. Aztán felvette a túloldalon lévő is.
- Üdvözlöm. Zayd Harris vagyok a bronxi állatkertből. A fia, Kenneth miatt hívom. Eltudna jönni? Akadt a sráca miatt egy kis probléma. A bejáratnál szólni fogok, hogy engedjék be. Nagyon fontos lenne! Ha ideért, ezen a számon visszahívhat. - végig hallgatta a túloldalon lévőt is, majd bontotta a vonalat, aztán eltette a mobilt, a figyelme nekem szentelődött megint.
- És most várunk édesapádra. - közölte, magam pedig sóhajtottam. Elsétállt egy szekrényhez, majd egy törölközőt dobott nekem. A percek csak tova peregtek, majd megszólalt a mobil is, így elmosolyodott Zayd és távozott a helyről, persze rám zárta az ajtót is. Biztos ami biztos...és apám elé ment. Aki persze beengedtek ingyen és 1-2 percet várnia kellett, hogy Zayd elé menjen.
- Üdvözlöm! Kenneth édesapja? Zayd Harris, telefonon beszéltünk! - állt meg végül az öreg előtt és  kezét nyújtotta egy fogásra.  




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dad and Kenneth - 2022 Június
Dad and Kenneth - 2022 Június EmptyVas. 29 Jan. - 11:11



The family is
one of nature's masterpieces

Átlagos nap, àtlagos pillanatokkal. Olyan, mint amikor csak feküdnél, és fel sem akarnàl kelni, mert éppen le akar szagadni a vállad a helyéről. Nos az én reggelem ilyen volt. Felültem, megdörgöltem a vállam, mozdítottam egyet ragta, majd kicsit jobban megszorítottam, aztán felkelve a fürdőszoba tükrében megakadt tekintetem a sebhelyeken, melyet a műtétek, hagytak maguk után. Megtámaszkodtam a csapon, majd vettem egy nagyobb levegőt. Lehunytam szemeim, miközben az járt a fejemben, hogy ennyivel is megúsztam, de...nem elhessegettem a gondolatot, hisz az önsajnálatnak vége volt, bár a beletörődés és elfogadás, olykor még megingott.
A csaptól ellépve megnyitottam a zuhanyt, majd kis idő múlva léptem be a langyos vízsugár alá, hagyva, had tisztítsa ki elmém az arcomba ömlő víz.
Nyakamban ott lógott a józansági érmem, mi mindennap emlékeztetett arra, hogy majdnem elveszítettem a családom. Hogy majdnem a legmélyebb bugyrokba taszítottam magam. Aztán egy gyors fürdés után, törölközőt tekertem magam köré, majd megálltam a tükör előtt.
Megdörgöltem az arcom, beletúrtam nedves hajamba, aztán kezdődhetett a nap.
Felöltözve, immár száraz holmiban hagytam el a hàzat. Reggelit hagytam az asztalon, hisz tudtam, hamarosan ébrednek ők is, és mindenki megy a maga útjára.
Hétvége révén, én magam is lehettem volna otthon, de beigértem némi segítséget az egyik haveromnak némi viszonzásért cserébe, amolyan kéz kezet mos alapon.
Szóval átlagos napnak indult, egészen addig, míg meg nem csörrent a telefonom.
Egy pasas hívott a fiam miatt. Bajba keverte magát. Az állatkertben??? Meglepetten pislogtam, s akár hagyhattam volna a saját levében főni, hogy ez így azért sem járja, és a saját kárán majd megtanulja, de mégsem tettem meg. 

Félbehagytam a munkám, majd kocsiba pattantam, és indultam Bronxba.
Szerencsére nem volt olyan hatalmas a forgalom, így elég hamar odaértem, a bejáratnál pedig, ahogy a pasas kérte, megmondtam miért jöttem, mire azonnal beengedtek.
Odabent pedig felhívtam a fickót, hogy megérkeztem.
Nem kellett sokat várnom, s meg is érkezett.
-Üdv Mr Harris!- bólintottam kézfogás közben. - Joe Weaver...- mutatkoztam be, aztán jobbomat zsebembe csúsztattam.- Elmeséli most mitörtént, vagy...- hagytam a levegőben lógni a mondatom. Nem erőltettem rá semmit, de ha megindult hát követtem, hogy kinyissa a zárt ajtót, ahol az elméletben okos fiam üldögélt, kit még csak pillantásra sem méltattam, csak megálltam mellette, hogy minden figyelmem Harris-nek szentelhessem.
-Szóval... Mi történt? - nem a fiamat kérdeztem, hisz nem azért érkeztem, hogy vele beszélgessek. Ha megtudom a tényeket, majd jöhet az ő verziója is. Igaz nem öltözködtem úgy mint egy gazdag pofa, nem voltam sosem olyan sznob mint a szüleim, de azért látszódott, hogy nem egy átlag munkás fazon vagyok, ahogy a fiam sem a gettóból való.
karakterek száma: xx -Kenny & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...
mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
269
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Dad and Kenneth - 2022 Június 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Dad and Kenneth - 2022 Június
Dad and Kenneth - 2022 Június EmptyVas. 29 Jan. - 14:32


dad and me

“Forgiveness liberates the soul. It removes fear. That is why it is such a powerful weapon. Whenever the situation looks gloomy and hopeless, glory belongs to those ones, who’re representing the truth!”




Nem, a fickónak nem volt ismerős a név és az az mögött lévő fickó. Ismeretlen volt számára az egész. A kézfogás után csak beljebb invitálta az urat, nem a nyilvánosság előtt kell megbeszélniük mindezt, hanem zártkörűen, így visszatért az úrral az elzárt területre és annak irodaszerűségébe.  A fickó rám zárta az ajtót, mondjuk a székről amúgy sem mozdultam semerre, csak a fejemre dobtam a szétnyitott törölközőt és hagytam ott lógni. Eltakarta a vizes fejemet...eltakarta az arcomat és a kínos semmittevést. Bár mindezt nem élvezhettem sokáig, a zár kattant, az előző fickó belépett, majd őt apám követte. Felemeltem jobb kezemmel az arcomba lógó törölközőt, hogy rálássak, de aztán csak megszívtam a fogam és visszaeresztettem azt. Apa érdeklődött, az állatkertis fazon rám emelte a szemeit, majd az apámra.  
- A fiú belógott a oroszlánfókáinkhoz. Az egyikük a vízbe rántotta, azért vizes. Nem sérült se állat, se ember. Az hogy az örültségét mi vezérelte, nem tudom, nem is érdekel, az rá tartozik... de! - felelte komolyan, majd az asztalához lépett ahol papírok voltak, felkutatta az egyiket és felemelve az apám felé mutatta.  
- Kenneth nem akarja rendőrségi berkekbe vonni a dolgot, igazából ezzel igaza is van, a papírmunkákat megúszuk arról a részről! De...helyre kell tennie az okozott károkat. Ez betörésnek számít. Ha készült video és a média ráharap, azt a park jó híre is megsínyli, ha nem, akkor a többi látogató...nos elkerülném a pusmogást. Mivel a fia azt mondta 17 éves, igaz ez? Tényleg ennyi? - felvont szemöldökkel pillant apára, majd rám, végül vissza az apámra, várva a választ, hiszen ettől függ a folytatás is.  
- Így közmunkára kell fognom, mint randalírozót, vagy rendőrségi ügyet csinálunk belőle, ha nem működik együtt. Vagy fizetnek... - nyújtotta át felém a papírt, amit el is vettem. A törölközőt lehúztam a fejemről, majd felpillantottam a fickóra.
- Egy fityinget sem fizetek, amilyen drága a belépő... csoda hogy nyitva lehet a hely és van látogatójuk! - morogtam oda kissé felháborodva, miközben felegyenesedtem. Hiába néztem a papírt, a rajta lévő firkákat nem tudtam elolvasni. De az alján tuti volt egy aláírásra való hely, amit apának kell aláfirkantania.  
- Ez a közmunka mit takarna? - érdeklődöm, mert ha csak ezzel megúszom, nyertem. És lehet nem is kell mindennap csinálni…az is lehet, hogy a heti munkát egy teljes nap alatt megtudnám oldani. Király vagyok. Közben kisimítottam a vizes hajamat az arcomból, miközben felpillantottam és nem, még most sem az öregemre néztem. Jobb ha meghúzom magam. Talán a fickó még örült is hogy gördülékenyen mennek a dolgok
- Az attól függ... Árufeltöltés az állatkert területén lévő üzleteknél, takarítás, elefántszar-lapátolás, fűnyírás, szórólap osztogatás... attól függ, hogy épp mire van szükség. - közli nemes egyszerűséggel. - Nyilván olyan munkát úgy se kapnál, ahol veszélynek lennél kitéve, mint az etetésnél, vagy ahol kasszához is hozzáférsz...persze csakis szülői engedéllyel! - pillant újra az apámra. Vagy fizet, vagy rendőrség, vagy a közmunka. A papír első oldalán csak az alapadatokat és elérhetőségeket kell megadni, a másodikon pedig a gyakornoki szerződés formanyomtatványa van...
- Nincs nálam szemüveg... - nyújtom apa felé a papírt, egyúttal már rá is pillantok és igen, meghúztam magam, látszik az arckifejezésemen. Se szemüveg, se más...kint maradt a haveroknál mindenem. Tuti haverok, nem szokták feltúrni a cuccaimat. Mondjuk pénz se volt nálam olyan hű de sok, utólag meg lett vonva a zsé tőlem, így az előző zsebpénzből jöttem ide...


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dad and Kenneth - 2022 Június
Dad and Kenneth - 2022 Június EmptyVas. 29 Jan. - 15:34



The family is
one of nature's masterpieces

Odabent nem éppen az fogadott amire számítottam, vagy éppen felkészültem. Ekkora marhaságot nem néztem volna ki a fiamból, de nem pillantottam felé, csupán a gondozót figyeltem, miközben megtámaszkodtam a szék támláján, s olykor összevontam szemöldököm.
Szerencse volt, hogy nem esett sem neki, sem az állatoknak baja, mert azt bizonyára ennyivel nem úsztuk volna meg, főleg, hogy a saját marhasága vitte erre. Komolyan azt hittem, sokkal okosabb. Felsóhajtottam, aztán bólintottam, végül megdörgöltem arcom, majd beletúrtam hajamba, de még akkor sem emeltem tekintetem fiamra.

-Januárban lesz 18... - feleltem a fickónak, aztán végül úgy döntöttem, leteszem magam az egyik székre. Bólintottam párat, majd hümmentettem. - Egyetértek. Ha megoldható rendőrség nélkül, akkor vállalja a büntetést. Közmunka megfelel. Ha kifizetem helyette, nem lennénk előre semmivel, mert Apa mindent megoldana helyette, de én nem ennek vagyok a híve Mr Harris.
Nem érdekelt mit mond Kenny. Nem érdekelt, hogy ő nem akar fizetni, vagy éppen amit mondott, hisz azt a részét, majd más alkalmakkor elintézzük. Mondjuk mikor távozunk innen.
-Mikor kellene kezdenie? - figyeltem a papírok átadását, de nem szóltam mikor nem én kaptam meg. Szemüveg nélkül nem sokra menne vele, de megvártam míg megkaptam én magam, aztán belső zsebemből előszedtem a tollam, majd nekiveselkedtem a kitöltésének.
Megadtam a telefonszámomat, a nevem, hozzá a gyerekem nevét, és az ő kellő adatait, majd felkelve nyújtottam oda a fickónak.
A felsoroltak alapján kellemesebb elfoglaltság lesz a közmunka, mint sem amit én adtam volna részéül.
Gyűltek a stiklik, gyűltek a bűnök, az apró kihágások, és bizony egyre jobban érett bennem, hogy nem való neki az orvosi. Főleg, hogy nem bírt nyugton maradni. Vagy a barátai voltak a kiváltó ok, vagy mert túl sokat dolgozok még így is, és keveset vagyok otthon, főleg mióta ismét repülhettem.
Szerettem a családom, de kellett az elterelés. Kellett, hogy ne bolonduljak bele abba, hogy nem tudok annyi mindent vállalni. Hogy ne azzal foglalkozzak, miről maradok le. Hogy ne a visszautasításokon járjon az eszem még ennyi év után is.
Szóval odaadtam a papírokat, majd rápillantottam az órámra, aztán a fickóra.
Nem siettem sehová, de nem akartam azzal tölteni az egész napot, hogy újra és újra ugyan azokat hallgatom, hisz akadt még némi elintéznivalóm a nap folyamán, de sosem voltam az az apa, aki csak a probléma erejéig apa, míg elsimítja a gondokat. Akkor is az voltam, ha véget ért a gond, és igyekeztem vagy támaszt nyújtani, vagy megadni a kellő lökést a helyes irányhoz.
Ha megegyeztünk, akkor egy kézfogás után lassan fiamra pillantottam, ám tekintetem nem a legszeretetteljesebb volt. Elásta magát egy kis időre, és abból, hogy behúzta a nyakát úgymond, akkor ezzel ő maga is tisztában volt.
-Itt lesz minden nap. Arról magam gondoskodok. - búcsúztam ezen szavakkal, s megindultam kifelé, remélhetőleg fiammal a nyomomban. - Most pedig keressük meg a barátaidat, búcsúzz el tőlük egy időre. - ellentmondást nem tűrő hangon szóltam, miközben kikerültem a mellettünk haladó családokat, aztán nemsokkal később, meg is álltam ott, ahol a haverjai voltak. Valahogy egyik sem volt a legszimpatikusabb, de nem akartam megszabni számára kivel is kellene barátkoznia. Azonban ha maradnia kellett, akkor addig én sem mentem el, míg nem végzett az első alkalommal, csak megszereztem a cuccait a haverjaitól, és csak annak végeztével léptem mellé a nap végén.
-Hozd a cuccod és menjünk. - zsebre tettem kezeim, miközben megindultam kifelé. Nem érdekeltek az állatok, nem érdekeltek az emberek, de nem a nagyvilág szeme és füle hallatára akartam elintézni azt a beszélgetést. Azzal megvártam míg kiértünk a kocsihoz, és őfelsége is bepakolta magát az ülésre, s bizony jobban járt, ha mellém tette tette be magát.
-Mesélj el mindent... mi vitt erre rá? Kifizetni semmit sem fogok helyetted, ahogy azt sem fogom lezsírozni, hogy ne kelljen jönnöd. Szóval, szeretném hallani a Te változatodat. -beindítottam a kocsit, de még nem indultam meg semerre sem.
karakterek száma: xx -Kenny & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...
mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
269
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Dad and Kenneth - 2022 Június 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Dad and Kenneth - 2022 Június
Dad and Kenneth - 2022 Június EmptyVas. 29 Jan. - 17:08


dad and me

“Forgiveness liberates the soul. It removes fear. That is why it is such a powerful weapon. Whenever the situation looks gloomy and hopeless, glory belongs to those ones, who’re representing the truth!”




Apa sem akart nagyobb ügyet csinálni ebből az egészből, de azt is akarta, hogy tanuljak ebből (is), így elfogadta a közmunkát.  
- A kezdés holnaptól lenne. Suli után, hiszen azt nem hagyhatja ki. Délelőtt 10-től délután 5-ig vagyunk nyitva. De a fiatalúrnak fél hatig tart az itt léte. A látogatók után való takarítás miatt. Hétvégén fél hatig vagyunk nyitva... - ebből értettem, hogy a hétvégéim sem lesznek szabadok innentől kezdve.  
- Ha hétköznap a suli miatt nem tud jönni 1-2 napot, akkor a hétvégén is eltöltheti itt a napját. Az első napján megkapja a munkájához való ruháit. - a fickó figyelte apám miképpen firkantja az én dolgaimat a papírra, aztán elszedte a kitöltött papírt tőle.  
- A munkát reggel papíron megkapja, hogy mit és merre kell elvégeznie. A munkásruhát nem kell haza vinni, itt lehet hagyni, lesz csere ruha és a mosása is itt történik. - folytatta a férfi a dolgokat, rám pillantott, én meg ő rá.  
- A méreteket majd holnap, hogy miből mekkorát hordasz. Cipő és póló. Az étkezést biztosítjuk egy ebéddel. A folyadék pedig a pihenőben magadhoz veheted. De tényleg minden mást holnap a nyakadba zúditok, szerintem ennyi elég is lesz mára. Köszönöm, hogy eljött Mr Weaver. - nyújtotta a kezét apám felé, jómagam pedig felkeltem a székből és a törölközőt a székre dobtam. Aztán apa után haladtam kifelé némán, pár méter megtétele után pedig sóhajtottam a szavaira. A haverokat az elefántoknál találtam meg, a fókáktól a főbejárat felé balra. Összepacsiztunk, mosolyogtunk, majd közöltem, hogy mekkora a büntetés mértéke, majd az összegyűjtött pénzt is nekem nyújtották, amit el is vettem és a táskámba dugtam bele. Összesúgtak, hogy elég morcos az apám, hogy néha el kéne lógni ezt az egész meló dolgot... Végül újra lepacsiztam mindegyikkel és apa felé indultam. Kiértünk a parkolóba, ahol a kocsit felismertem, lassabb tempóval léptem apa után, majd beültem az anyós ülésre, előre a lábaimhoz tettem a táskát. Kipillantottam a mellettem lévő ablakon, hallgattam apa szavait, majd szusszantam, de nem feleltem azonnal. Aztán előre kezdtem figyelni, miképpen haladnak el a kocsi előtt néhányan, közben a haverjaim is kiértek nagy hangzavarral, ökörködtek egymással, majd szép lassan távoztak.  
- 360 dollár volt a tét. Kellett a pénz. Megvontad a zsebpénzt a múltkor. - nem eresztettem bő lére a dolgot, megválaszoltam a kérdését, de ennél több is lehetne a dologban. Mondjuk, hogy több minden forgott ezzel kockán. Az menő vagyok, van vér a pucámban ehhez is. Mondjuk most ez így hülyén jött ki. Igen, iq bajnok vagyok, de olykor bele tudok zúgni egy ilyen hülyeségbe is.  
- Ha nem húzott volna be púfóka a vízbe, simán megléphettem volna... - vállat vontam, majd a már száraz hajamba túrtam. A ruháim nyirkosak voltak, odabent megszáradtak nagyjából, szóval a megfázás is remélem elkerül. Mondjuk a cipőmben még mindig áll a víz, de legalább a cuccom megúszta. Apa arcára pillantottam, majd felé fordítottam a fejem.  
- Mi lesz a részedről a büntetésem. - igen, jól tudom, hogy nem úszom meg ennyivel. Mindig van valami, amit kapok tőle is, a legkisebbtől, a legnagyobbig, bármit eltudok most is képzelni. A zsebpénzem megvonta pár hónapra, kitudja hosszabbítani az időt. Bármi lehetséges, bármit kitudok nézni belőle. A házfogságot is...tényleg minden lehetségest elő lehet hozni.  
- Nem a haverok űztek bele, magam tettem. - egészítettem ki a történetet, hogy nagyjából kerek legyen.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dad and Kenneth - 2022 Június
Dad and Kenneth - 2022 Június EmptyVas. 29 Jan. - 18:32



The family is
one of nature's masterpieces

Megkaptuk a kellő instrukciókat, s közben a pasas végig ügyelt arra, hogy mindent leírtam e az adatokhoz, amire szüksége lehetett. Persze azt is megígértem, hogyha valamiért nem tud eljönnie, akkor értesíteni fogom, szóval a telefonszámát el is mentettem magamnak a biztonság kedvéért.
Míg ő a haverjait kereste, és megszerezte a cuccait, én nyugodtan álldogáltam, aztán vele együtt indultam el a kocsihoz, vészjósló csendben.
A kocsiban egy darabig csendben ültem, majd intéztem hozzá pár szót és vártam a válaszát, amit meg is kaptam, de nem épp az a feleletet kaptam, amire számítottam. Vékony csíkká préseltem ajkaim, s úgy emeltem felé tekintetem.

-Nyamvadt 360 dollár... - ingattam meg a fejem, aztán dörgöltem meg arcomat, majd a tarkómon állapodott meg kezem. - Ha csóró lennél, aki nem kapja meg azt amit akar, akkor megérteném a pénz motiváltságát, de... - elhallgattam, aztán teljes felső testtel fordultam felé, majd nyújtottam a kezem. - Most pedig ideadod a pénzt amit „nyertél”. - vártam, s reméltem, hogy nem kell erővel elszednem tőle, hisz sérülések ide vagy oda, de még mindig volt bennem annyi, hogy simán ártalmatlanná teszem, és elszedem tőle, ha nem adja.
Ha megkaptam a pénzt, eltettem a felső zsebembe, aztán újfent rá emeltem tekintetem.
-Oroszlánfóka fiam... nem pufóka... Az állatok nem képezhetik játék tárgyát. - morogtam morcos ábrázattal, hisz nem akartam magam másnak mutatni, mint amilyen valójában voltam.
Haragudtam rá, és úgy éreztem, agyon tudnám csapni, de a családon belüli erőszaknak sosem voltam a híve. Talán egyszer ha csaptam a fenekükre míg kisebbek voltak, de akkor is valami egetlen marhaságot követtek el.
Apa akartam lenni odahaza, és nem pedig a katona, aki megkívánja a tiszteletet. Azt akartam, hogy azért tiszteljenek, mert az apjuk vagyok, és nem azért, mert katona voltam.
Kis idő múlva elindítottam a motort.
-A haverjaidnak búcsút inthetsz egy időre, ahogy a zsebpénzed sem fogod megkapni. És ha még egyszer ilyenre adod a fejed... - a kesztyűtartóba nyúltam, majd előszedtem belőle egy prospektust a katonai suliról, és beleejtettem az ölébe. - Tudom, hogy Te ezt nem akarod, és tudod, hogy semmit sem akarnék rád erőltetni... de ha nem adsz más választási lehetőséget, akkor majd azt tesszük, ami a legjobb neked. - elhallgattam, aztán indítottam, aztán beálltam a távozok mögé a sorba.
-Tudod fiam, Te okos gyerek vagy... még is olykor olyannak tűnsz, mint aki nyugdíjazta az agyát, csak azért, mert a haverok szerint az a menő, ha valami szarságot követsz el! - morogtam, de nem néztem ismét felé, csak egyenesen őt figyeltem.
-Én is voltam gyerek, tudom hogy megy ez. Lázadni a szülő ellen, nem azt tenni, amit ésszerűségből magyaráznak. De talán a hülyeséged folyamán, most megértetted, hogy nem megyünk be az állatok kifutójába, mert megfogod bánni! Azok vadállatok, nem pedig játékszerek. Még egy dobásod van fiam... egyetlen egy. - magyaráztam, aztán ismét a forgalmat figyeltem, hogy aztán megálljak egy utcában, majd leparkoljam a kocsimat, aztán a kezébe nyomjam a pénzt, mint a 360 dollárt.
-Látod ott azt a nőt a babájával, és a táblájával? Azt a pénz most fogod, és odaadod neki. Nem érdekel mit fog vele kezdeni, de Te nem tarthatod meg. Ha nem teszed, hát én megyek, és én adom oda neki. - kötöttem az ebet a karóhoz, és a kéregető nő felé emeltem a tekintetem. Bíztam benne, hogy tényleg a gyerekre fordítaná, és nem pedig valami drogot venne belőle.
Ha Kenny kiszállt, akkor én magam is úgy tettem, aztán karba tett kézzel dőltem neki a kocsi oldalának, és szemmel tartottam a gyerekem, persze kicsit közelebb mentem kis idő után, hogy ne gondolják egymaga merészkedett egy ilyen környékre.
Ha megtette amit „kértem”, hát visszabaktattam vele a kocsihoz, majd szálltam be, és ha ő is benne volt indítottam.
-Most pedig elmegyünk a hangárba...volt egy nem túl finom fuvarom tegnapelőtt, és még nem volt időm kitakarítani a gépet. - magyaráztam, miközben sávot váltottak, hogy kikerülhessem a beállni készülő forgalmat.
karakterek száma: xx -Kenny & Joe - Promise



[/quote]





Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...
mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
269
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Dad and Kenneth - 2022 Június 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Dad and Kenneth - 2022 Június
Dad and Kenneth - 2022 Június EmptyVas. 29 Jan. - 20:21


dad and me

“Forgiveness liberates the soul. It removes fear. That is why it is such a powerful weapon. Whenever the situation looks gloomy and hopeless, glory belongs to those ones, who’re representing the truth!”




Nyamvad 360 dollárért beadtam a derekam, hogy őrültséget csináljak. Pedig ha normális letem volna még pár hétig, újra kaptam volna zsebpénz. Többet, mint nyamvadt 360 dolcsit. Igen, tisztában voltam vele. Azzal is, hogy most megint úszott egy kis idő.  És azzal is okés vagyok, hogy most megint a szarban lubickolok és örülhetek hogy nem hullámzik. Felém fordult és elkérte a pénzem. A pénzem, amit megnyertem, szinte már tisztességesen. Felciccentem, magamhoz húztam a táskát és kibontottam, hogy azt a pénzt, mindet, a kezébe nyomjam. Megszámolhatja, ott van mindegyik. Visszatettem a táskát, majd hátra dőltem az ülésben. Egy kicsit felvoltam ugyan háborodva, hogy elszedte, de ez úgysem fog sokáig tartani, szóval olyan mindegy. Csalódott bennem, szóval van egy rossz pontom. Így jártam, majd nem kerülök a szeme elé pár napig, vagy hétig aztán megenyhül az irányomba. Nem szokott, szóval ez megint nem opció. Sosem az. A lelépés sem az, hogy majd megint eltűnők két napra...nah akkor megint szar alak leszek, szóval marad a csendes beletörődés. Ahogy abba sem szóltam bele, hogy ezek az állatok nem játékok. Eddig is tudtam, nem amiatt mentem be, hogy játszak, de most már mindegy is. A motort elindította. Bekötöttem magam ezt hallva és érezve, hiszen tudtam milyen szabályok érvényesek amúgy is. Aztán újabb szavak bukkantak elő apától. Nincs több haveri kör. A zsebpénzemnek is lőttek és ha mégegyszer ilyenre adom a fejem...az ölembe kaptam egy prospektust. Az a suli, ahova kerülök a szar húzásaim végett. Ahova nem akarok kerülni és ő is nagyon jól tudja. Fenyeget, de ő be is tartja a szavát. Nem akarok katonásosdit játszani. És ha nem adok más lehetőséget, akkor ez lesz a következő fejezete az életemnek.  
- Megértettem, Uram! - jelentettem ki, miközben felemeltem az ölemből két kézzel a papírt és olvasni kezdtem, de aztán csak magam elé helyeztem az ablakhoz. Nem akarok belemélyülni, nem akarok a részese lenni. Nem! Elég ha a családban ketten örökölték ezt a szintet, magam nem akarok ilyen mélyre süllyedni, hogy hazárdirozzak és ilyen mód védjem valaki szaros seggét. Van más módja is. De mindegy is. Megindultunk végre, ahogy a szavak is meglódultak apa szájából. Én sem néztem rá, ahogy ő sem tette. Igen, tudom, hogy az eszemet másra kellene használnom, de számomra akkor unalmas lenne a világ. Tudom, hogy egy csomó lehetőségem van másfelé, tudom, hogy rengeteg lehetőséget így szalasztok el... de apa is tudja, hogyan mennek a dolgok. Lázadni a család ellen, hogy ne a szabályaikat kövessük, hogy a saját vagyis esetemben a hülye haverjaim ötleteit valósítsuk meg. Egyetlen egy dobásom maradt. Egyetlen egy. Persze hogy megértettem, persze hogy felfogtam és persze hogy nem akarok arra az útra lépni, amit ő választana számomra. Van saját tervem és saját utam, amit én akarok eldönteni, hogy követem-e vagy sem. Csalódtam? Igen, bár... Tudtam, hogy ez lesz. Egy utolsó dobás. Csak azt nem akartam, hogy megtudja ezt a hülyeséget. Nem akartam hogy a csóka elkapjon és ilyen dolgot kelljen művelnem. Figyelem az elhaladó autókat mellettünk, majd apa megáll az egyik utcában. Kicsit lestrapált, kicsit nyüzsög a rosszarcúaktól távolabb. A kezembe kerül a pénz, amit úgy fogtam össze, hogy egy kézzel megtudjam ragadni. Egy kis ideig a pénzt figyelem, majd arra figyelek amerre mutat is, meg magyaráz a nőre meg a gyerekre. Adjam át a pénzt nekik. Őt nem érdekli mit tesz a pénzzel, de én nem tarthatom meg. És ő sem akarja ezek szerint.  
- Jótékonysági szervezet is lettünk hirtelen? Kurva jó! - morogtam hangosan, miközben kikötöttem magam, majd kinyitottam az ajtót és ki is szálltam belőle. Hogy mérgemben szó szerint bevágjam az ajtót. Körül néztem miféle hely ez, de nem volt szimpatikus egy kicsit sem. Olyan környék volt, ahova nem szívesen tettem volna a lábam amúgy sem. De apa meg a szaros ötletei...lassan megindultam a nő felé, sóhajtottam, de nem néztem vissza az öregemre. Odaérve kicsit lassítottam, majd meg is álltam. Megfigyeltem a csajt, a gyereket. Az ilyen mink szül gyereket, ha nem tudja eltartani? Miért nem megy el dolgozni? Vagy miért nem dolgozott szex helyett? Körülnéztem, nem szép hely ez Bronxon belül. Nem élnék itt, szóval igyekeznem kell. Leguggoltam a csaj elé, majd a szabadabb kezemmel az ő szabadabb kezéért nyúltam, hogy magamhoz húzzam, hogy óvatosan helyezzem bele a pénzt. A szemeibe pillantottam. Majd elengedtem, magához húzta a kezét, felmosolygott rám, majd felkeltem előle és oldalra pillantottam. Apa közelebb merészkedett, így elhátráltam a nőtől és apa irányába mentem. Elsétáltam sértetten mellette, majd visszaültem az autóba. Hogy aztán újra elindulhassunk. Nem voltam ettől az egésztől túl boldog, de a csaj arcán a mosolya belém égett. Apa szavait hallva szemet forgatok. Queensbe akar menni a hangárhoz. Mert takarítani akar. Vagyis hát tuti ez lesz a büntetésem egyik része. Figyelmemet a forgalom kötötte le, majd apa felé sandítottam.
- Nem túl finom... szart szállítottál? - tettem fel a kérdést pimasz mosollyal az arcomon.
- Készüljek arra is hogy egy darabig nem ülhetek melléd? - újabb kérdés, hiszen rajta múlik az egész, akkor nem őúgy készülődök, hogy nah most talán megyünk egy útra a levegőbe. Nem félek apa mellett a levegőben. Talán majd megtanít vezetni is. Jó persze, az nem úgy megy hogy nah most te jössz és átadja a kormányt. Úgy is lehetne, de nem így van apa esetében.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dad and Kenneth - 2022 Június
Dad and Kenneth - 2022 Június EmptyHétf. 30 Jan. - 15:56



The family is
one of nature's masterpieces

Meglehet kicsit sok volt amit kértem tőle, de a pénz tényleg nem lehetett motiváló erő. Még is a megvonásával megakartam neki tanítani, hogy az nem minden, és nélküle is meg kell tanulnia boldogulnia, és nem olyan kölyöknek lenni, akinek a segge alá apa betol minden menő cuccot, kocsit, motort, klassz ruhákat… így is túl sok mindent adtam meg neki, s meglehet ezért is érintette aképpen a zsebpénz hiánya, hogy bevállalt egy ekkora baromságot.
Mondjuk még mindig jobb, hogy a fókák közé ette be a fene, mint sem az oroszlánok, közé. Mondjuk azt hittem ennél sokkal több esze van, révén, hogy milyen okos volt…
Aztán megálltam egy kevésbé szép környéken, aztán megmondtam mit kell tennie a pénzzel. Az első lépés afelé, hogy rájöjjön a dolgok menetére.
- Eddig is jótékonykodtam… - feleltem félvállról, persze meglehet ő nem tudott róla, de én megtettem. Támogattam a veteránok, és katonaözvegyek szervezetét is, de nagydobra sosem vertem a dolgot.
Miután kiszállt, én magam is úgy tettem, s kicsit közelebb mentem, de nem avatkoztam közbe. Hagytam, had tegye a dolgát. Had hajtsa végre a feladatot, amit célként kitűztem elé.
Figyeltem miképpen adja oda a pénzt a nőnek, s annak hogy felragyog az arca, majd rejti is el a pénzt, s öleli magához a gyermekét, aztán indulnak meg a bolt irányába. Én meg, nos örültem neki, hogy eképpen cselekedett, bár nem tudtam meg végül, hogy kaját, vagy piát vett rajta, de nem is érdekelt.
Visszaültem a kocsiba, majd miután Kenny is betette magát indítottam, s közöltem vele merre vesszük az irányt.

Más alkalmakkor kérdésén nevettem volna, de nem éppen úgy alakult a hangulatom, hogy megtehessem ezt, szóval komoly hangon feleltem.
- Mondhatjuk úgy is. - megálltam egy piros lámpánál sávváltás után, s vártam a zöldre. - Valami botanikus cuccait kellett elszállítanom a-ból bébe, és hagyott némi piszkot, szóval nem a magángépet kell pucolni. - ráemeltem tekintetem, ezzel is nyomatékosítva, hogy bizony az ő feladata lesz kitakarítani mindent. Jó mondjuk biztos fogok neki segíteni, és nem egymagában kell az egészet kisuvikszolnia, de abban is biztos lehet, hogy ennyivel nem fogja megúszni a dolgot. A zsebpénz csak a kezdet volt, ez egy apróbb része, amolyan segíts mert megkérlek rá akció, de kérdésére az újbóli indulást követően, némi hallgatás után feleltem.
- Ha okot adsz rá, akkor nem… akkor nem viszlek sehová. - pillantottam rá egy rövid időre, majd felhajtottam az útra, mi egyenesen odavitt minket a hangárhoz. - Lesz majd egy fuvarom valamikor Kairóba…. Műkincseket kell visszavinnem, a professzorukkal együtt...Ha bizonyítasz, esetleg velem jöhetsz. De addig nem ígérhetek semmit. Ha gyűjtöd a hülyeségeidet, akkor egyedül megyek.
Az út hátralévő részét csendben töltöttem. Hagytam had eméssze meg a kapott információkat, had gondolja végig racionálisan mit is kellene tennie, majd kinyitottam a kaput egy gombnyomással, s behajtottam a hangárhoz, hogy előtte leparkoljam a kocsit.
Charles már ott volt, s tette a dolgát, intézte a papírokat, beszerezte az esetleges alkatrészeket, majd széles mosollyal az arcán közeledett felém.
- Joe!! Megszereztem!!
-A Hydroplant? - ragyogott fel az arcom, és mivel mosolya még jobban kiszélesedett megveregettem vállát, aztán Kenny-re emeltem tekintetem. - Megnézed? - egy pillanatra el is felejtettem, hogy büntetést akartam neki adni, így aztán megszaporáztam a lépteim, és indultam meg Charles után, hogy odavezessen a géphez.
Ha fiam jött utánunk, vagy éppen mellettem, akkor nem fordultam hátra megnézni mit művel, akkor csak haladtam tovább, hogy aztán megálljak az öreglány előtt, s végignézzem elsőre kívülről, vajon mi mindent kell rajta helyrepofozni, hogy aztán majd vízre tehessük a kicsikét.
-Sok meló lesz vele… - mormogtam megállva a talpak mellett, amin hatalmas lyuk tátongott.  - Ezeket cserélni kell… megette a rozsda… - húztam el a szám, aztán fiamra emeltem büszke tekintetem. - Mit szólsz? - aztán eszembe jutott, hogy bizony neki más dolga is akad, nem csak ezt a gépet fixírozni.
-Ha végezték a takarítással, akkor esetleg visszajöhetünk ide, és segíthetsz egy kicsit bütykölni rajta… esetleg. - tudtam, hogy szeret kotorni a gépekkel, hisz a motrot is amit kapott ügyesen karban tartotta, szóval nem rettegtem attól, hogy valamit balfácán módjára intézne el. Azonban ha a takarítást mellőzném, és hagynám a szerelést, az egyből nem büntetés, hanem jutalom számba menne.
- Charles… hozatnál valami kaját? Tej, és tojás mentesen ha lehet!
- Persze főnök! - bólintott, aztán már indult is visszafelé, én magam pedig még egyszer megcsapkodtam a gép oldalát, aztán zsebre tettem jobbom, és úgy indultam meg a hangár irányába, hogy ott aztán a kezébe nyomhassam új barátait. A vödröt, és a lapátot, majd megkaphatja hozzá később a felmosót is. De természetesen segítettem neki én magam is.
karakterek száma: 752 -Kenny & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...
mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
269
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Dad and Kenneth - 2022 Június 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Dad and Kenneth - 2022 Június
Dad and Kenneth - 2022 Június EmptyHétf. 30 Jan. - 21:40


dad and me

“Forgiveness liberates the soul. It removes fear. That is why it is such a powerful weapon. Whenever the situation looks gloomy and hopeless, glory belongs to those ones, who’re representing the truth!”




Én nem vagyok az a mások felé pénzt szóró egyén. A jótékonykodás maradjon meg annak, aki tenni akar ezért. Nekem nincs bajom a feketékkel, de ha már egy táblát írsz magad elé, akkor dolgozni is eltudsz menni, hogy megdolgozz a pénzért. Jó, persze pont én beszélek, akinek az ölébe teszik a pénzt. De ez nem mindig van ám így. De mindegy is a pénz része a dolgoknak. Hagyjuk, oda adtam a látványossan szegény nőnek meg gyerekének, aztán iszkiri onnan. Tovább már nem is érdekel a téma. Maradjunk annál, hogy egy takarítást akart rám sózni. Egy botanikus után lesz munkám a gépen. Takarítás. Remek! Nem voltam boldog tőle, de a szám sem húztam el. Ha meg kell tenni, akkor meg kell tenni, szóval lényegtelen a dolog, változtatni bizony nem tudunk rajta. Az biztos, hogy nem visz sehová, ha megint lesz egy hasonló húzásom, vagy ha olyant teszek. De abban biztos lehet, hogy több ilyet nem teszek. Rossz szót se kap se tőlem se rólam. Az meg megint csak csalódás, hogy talán egyedül megy Kairóba. Én is menni akarok, de ugye nem én döntöm el a dolgokat, hanem a viselkedésem, szóval valamelyest én is. Viselkednem kell, le kell higgadnom. Menni akarok, szinte az arcomra van írva a dolog. Áhítozom a dologért. Végre megérkeztünk, a kapu nyílott, majd beparkolás után szálltam is ki egyből. A táskámat ott hagytam az ülésen, feleslegesen nem cipelem sehová. Nem lopja ki senkisem. Aztán érkezett az öröm ujjongás, apa kérdésére pedig elmosolyodtam.  
- Naná! - egy hydroplánt megsasolni közelről, azért az kurva nagy dolog. Szóval léptem én is,hogy megnézzem saját szemmel a dolgokat. Ahogy közeledtünk hozzá, úgy ragyogott fel a szemem.  
- Baromi szuper! Az első világháború idején kezdték el használni a Brit királyi szolgálat! - szólaltam meg egyből, ahogy végig mértem, talán túl közel is mentem, szinte már bemásztam az utasterébe, hogy megszemléljem. Mondjuk addig inkább nem mentem be. Maradtam a talpaknál és annál, hogy a pilótafülkét figyeltem.  
- A vezetéséhez légijárműre szóló meg kisgéphajóvezetői képesítés kell hozzá. Csak ennyi baja van? - pillantok a talpára, de aztán eszembe jut az, ami feladatom is van, szóval a zsebembe helyezem a kezem és odébb állok. Nem kellene fellelkesednem ehhez. A végén még ezért is büntetés lesz. Kérdésére csak elmosolyodtam.  
- Baromi jól néz ki! - őszinte válasz, sosem szoktam hazudni, vagy mást mondani a véleményem helyett. De ha végeztem a takarítással, akkor visszajöhetünk ide, talán. Elmosolyodom, majd bólogatok. Benne vagyok! Hamar végzek azzal a szaros munkával és jöhet a bütykölés. Ha apa is kedvet érez hozzá, vagy olyan hangulata lesz. Hallgattam miképpen közli a másikkal, hogy hozzon kaját, elhúztam a szám, hogy lényegében nekem is rendeli az ételt.  
- Nem kell kaja. - jelentem ki, hiszen ha haza érek akkor majd feltárom a hűtőt és eszek valamit, nem lényeg. Megindultam apa nyomában, hogy a hangárba lépjünk, hogy megcsináljam a munkát. Megkaptam a vödröt, a seprűt, láttam a felmosó párost és figyeltem merre mutat apa. Elengedtem mindent amit a kezembe kaptam. Tátott szájjal figyeltem az óriási teherszállító gépet.  
- Szórakozol? - döbbentem le a dolgon mosolyogva, aztán apára emeltem a pillantásom.  
- Légcsavaros gázturbinás vagy gázturbinás sugárhajtóműves? - tettem fel az első kérdésem, hiszen lényegében ha kimondja a gép fajtáját, hát máris tudok vele mit kezdeni mint információ. Újra megragadtam a felszerelést, majd közelebb mentem hozzá és vártam, hogy lenyiljon a feljáró, vagy ha már nyitva volt, akkor felmentem rá. Persze, éreztem a szagokat és a látvány is megérkezett, csak egy szájhúzást kapott.  Ennek az egésznek harminc kereke van! Kurva ász! A figyelmemet más terelte el, nem pedig a feladat. Az jobban lekötött, hogy milyen felszerelés működteti a megszorítást, amivel lekötik a fedélzeten a cuccokat. Azt kezdtem el figyelni, hogy miképpen működik. Emelő- és csörlőberendezést találtam. De itt a padló jelenleg nem görgős kialakítású...ez rossz pont, de akkor is csúcs szuper!


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dad and Kenneth - 2022 Június
Dad and Kenneth - 2022 Június EmptyKedd 31 Jan. - 18:47



The family is
one of nature's masterpieces

Mindig is tetszett Kenny lelkesedése az ilyen gépek iránt, hogy lexikális tudása volt, s ha valamit nem osztottam meg vele, a következő alkalomig utánajárt mindennek.
-Úgy ahogy mondod!
Szóval megmutattam neki a gépet, hagytam, had nézze meg belülről, had menjen közelebb, majd mosolyogva tettem karba karjaim.
-Bár úgy lenne. A rozsda igaz megette, és teljesen cserélni kell a talpait, de a motorja sem a legfényesebb állapotban van. - magyaráztam. - Majd megpróbáljuk megjavítani, aztán ha nem fog működni, akkor veszünk bele másikat, majd jöhet a csinosítás. - végignéztem a gépen, aztán elégedetten piszkáltam meg a jobb oldali rotort.
-Szerintem is! -bólintottam elégedetten, aztán megkértem Charles – t, hogy hozzon valami olyan kaját, amit a fiam is ehet, kinek a replikázására nem figyeltem oda. Tudtam jól, hogy a munka után megfog majd éhezni, és otthon csak kienné a hűtőt, vagy egymaga felfalná mindazt, amit az anyja készített.
-Most még nem kell… - engedtem neki azért még is, de tudtam, ha majd megérzi az illatát, nem lesz semmi ellenvetése.
Végül, bevezettem a hangárba, ahol a teherszállító várakozott. Mocskosan, földes bensővel, úgy, ahogy nem akartam sokáig hagyni.

Reakciójára elnevettem magam, s mosolyom elég sokáig ott ragadt az arcomon.
-Légcsavaros, gázturbinákkal. - feleltem a kérdésre, miközben büszkén zsebre tettem a kezeim, kihúztam magam, és úgy mentem közelebb hozzá, majd beléptem a csomagtérbe, ahová minden kényelmesen befért. Nem szóltam, hogy vegye fel a takarító cuccokat, nem ripakodtam rá, hisz még nem látta ezt a böszme jószágot. Eddig ide nem engedtem be, Eddig ez egy olyan része volt a területnek, ami csak rám tartozott, de kellett valami, amivel ösztönözhetem.
-Ha elkészülsz, és míg pihenünk, addig körbenézhetsz rajta. Meglesheted a motort, a pilótafülkét, és amit akarsz...de nem nyúlsz semmihez. - adtam meg a feltételeimet, majd én magam is ragadtam, és segítettem a takarításban. Igaz, megérdemelte volna, hogy egymaga csinálja, de annyira gonosznak nem tartottam magam. Meg aztán, ha hozzá vesszük, hogy ott lesz még a közmunka is, amit szerencsére felajánlottak a számára, így bőven elég lesz, ha ezt beveszem segítségnek, még akkor is, hogyha ő maga büntetésnek érezte a dolgot.
Igaz szigorú voltam, de mindig meglehetett beszélni a feltételeket, és düllőre jutni velem bizonyos dolgokban, még akkor is, ha voltak alapszabályaim, amikből nem engedtem sosem. Persze azt is megbeszéltük, nem egyszer, hogy bármi történjen, hazajön, elmondja, és megbeszéljük, majd megpróbálunk rá megoldást találni, és ez bármelyikükre igaz volt.
Egy kis idő után megálltam az egyik sarokban, észrevétlen megdörgöltem vállamat, kicsit megnyomkodtam, majd folytattam tovább a munkát. Egyre többet fájt… jó mondjuk nem is pihentetem annyit mint azt elvárták, de hamarosan majd kell mennem egy felülvizsgálatra, ahol eldöntik kell e valamit tenni, vagy esetleg vagyok olyan elvetemült, hogy továbbra se kérjek több kezelést.
Igaz erről nem szóltam Kat-nek. Nem akartam idegesíteni, ahogy a fiúknak sem említettem.
Az idő multával, Charles is megérkezett az étellel, amit kértem, majd letette az asztalra a hangárban.
-Itt a kaja!! - kiáltotta el magát, majd  mikor kidugtam a fejem a gépből, intett, én pedig vissza neki.
- Megyünk!! - azzal fiam mellé léptem, meglapogattam a vállát. - Gyere. Együnk pár falatot! - aztán indultam is kifelé, hogy a csapnál megmossam a kezem, majd letelepedjek az egyik székre, s előszedjem az evőeszközöket is.
- Szóval… mit kellett teljesítened azért, hogy megnyerd azt a pénzt? - tettem fel végül a kérdést, mi egész addig foglalkoztatott, ám nem akartam megzavarni vele. Akkor sem azért kérdeztem, mert veszekedni akartam. Hangszinem nyugodt maradt, s csak kíváncsiság érződött rajta.
karakterek száma: 568-Kenny & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...
mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
269
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Dad and Kenneth - 2022 Június 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Dad and Kenneth - 2022 Június
Dad and Kenneth - 2022 Június EmptyCsüt. 2 Feb. - 11:58


dad and me

“Forgiveness liberates the soul. It removes fear. That is why it is such a powerful weapon. Whenever the situation looks gloomy and hopeless, glory belongs to those ones, who’re representing the truth!”




Hallgattam apát, miket magyaráz a rossz gépről, mit kell cserélni benne, a rozsfa megette, a motorja sem valami fényes. Segíteni akarok, szeretek bütykölni és ilyen apróságokkal el lenni, de jelenleg vár a másabb munka. De leszarom, mert úgyis megcsinálom és akkor jöhet az is, amit igazán szeretek. Ismerem az öregem, tuti megenged mást is csinálni, nem csak bámészkodni. Így nehéz szívvel hagyom ott a gépet, hogy egy másik teljesen elvegye a figyelmem. Egy óriás teherszállító gép. Ámulatba ejt, a tekintetem le sem veszem róla úgy fürkészem. Ezt kell kitakarítani, de olyan bazi nagy, hogy szinte hangya vagyok csak a belsejében. Óriási. Csodálatos! Ámulatba ejt a külseje, az amit tud, a nagysága. Az amit tud? Igen, kívülről fújom a motorja miben rejlik, hogy mekkora súlyt bír el. Hogy ennek mekkora súlya van...de apa szavai kizökkentenek, így rákapom a figyelmemet meglepetten. Ha elkészülünk beülhetek a pilóta fülkébe. Szélesen elmosolyodok.
- Klassz vagy! - persze hogy örülök a dolognak, nem igen van lehetőségem arra, hogy ilyenekbe bele másszak, vagy hogy közelebbről fürkészek ilyen baszott nagy gépeket. De ma van a szerencse napom úgy tűnik...meg a balszerencséseké is, de leszarom! Ez állati jól néz ki. Talán meg sem hallottam azt, hogy nem nyúlhatok semmihez majd...de hallottam, bár nem úgy néz ki ugyan. Mindent hallottam és fel is fogtam. Szóval takarítanunk kell. Megragadtam a vaskos szálú seprűt és a gép oldalait kezdtem el seperni, hiszen a falára is rá ragadt a kosz. Akkor kezdem onnan, úgy egyszerűbb, mint mondjuk a közepétől kezdeni. Van ahol erőszakosabban kellett megkefélni a földet, hogy normálisan elszeparálódjon a géprészétől, de könnyedén egy helyre tudtam seperni. Alapos voltam. Hiszen ha elkezdtem, akkor megcsinálom normálisan. Nem akarok sem félmunkát csinálni, sem pedig újra neki állni, mert hanyag voltam. Nálam ilyen nem létezik. Illetve hát nem minden esetben van ilyen az életemben. A tekintetem néha elvándorolt a szerkentyűkre, meg arra a gombra is ami a csomagtérben működteti a felvonó be és kinyitását. Megfordult a fejemben, hogy meg kellene nyomnom, de inkább elvonultam távolabb a gomboktól. Apa szava szent, szóval nem sérthetem meg... takarítottam tovább. A sarkokat megpucoltam, a gép közepén felhalmozódott a rengeteg kosz, így már csak fel kell lapátolni a vödrökbe és ki kell cipelni valahová. De azt majd apa megtudja mutatni, hogy hova vigyem. Aztán csak arra lettem figyelmes, hogy apa meglapogatja a vállam, hogy mennünk kell enni. Felszaladtak a szemöldökeim, hiszen ennyire eltelt az idő? De még akkor sem voltam éhes...nem akartam enni. Végezni akartam, de apa úgysem enged ebből, így követtem lefelé a gépről. Különben sem lehetek egyedül odafent, így betartom a szabályokat. Kezet mostam magam is, meg arcot is, hogy kicsit felfrissüljek ettől. Aztán megnéztem miből lehet választani. Apa letelepedett, mikor előszedett néhány evőeszközt. Figyeltem az ételt ám a kérdésére rápillantottam. Sóhajtottam, majd fogtam egy villát és a tej-tojásmentes kaja egy részébe döftem az evőeszközt és a számhoz emeltem. Bekaptam, megrágtam lassan és időt húzva, majd lenyeltem.  
- Úgy volt, hogy elmegyünk szerzünk Siki motorjára sárvédőt. Úgy volt, hogy utána lelépünk kicsit...de nem kapott rá semmit, úgy kellett az üzletnek is megrendelni. Szóval leléptünk, hogy szórakozzunk, ám helyette az állatkertet céloztuk meg. Hátha akad valami elfoglaltság. A fókákhoz érve előkerült a pénz is. A feltétel, hogy valaki megkapja a 360 dollárt, az az volt...bemész, kihozol bármit, ami a fókáké. Haldarab, labda, tálka, bármi, ami mozdítható. A gondozó másodpercekig nem figyelt és ezt kihasználva surrantam be...észre vett, de más késő volt. A többit meg már tudod. - magyaráztam, majd egy újabb falatért nyúltam, hogy a számba gyűrjem, kivégezzem és lenyeljem. A villát bele tettem az ételhez, majd a gépre pillantottam. Végig mértem az egészet, majd összecsaptam a tenyereimet.  
- Sosem lesz kész a gép, ha itt lebzselek, szóval a kaja ráér! - azzal léptem is, hogy egy szemetes vödröt vagy szenes vödröt ragadva visszatérjek a fedélzetre és újra munkához lássak. Nem voltam éhes, az a két falat kaja bőven elég addig, míg itt végzek. Vagy apa megeszi majd, nekem olyan mindegy. Ahogy felértem a gépre, úgy ragadtam meg a lapátot és a földet kezdtem a vödrökbe szórni. Megállítani sem lehetett volna, akaratos kis dög voltam, eldöntöttem, hogy már csak azért is megcsinálom az egészet!  
- Apa! Hova vigyem a vödör földet? Hova szórjam ki? - kiabáltam ki neki, ha még éppen evett, vagy ha ő is feljött addigra, akkor kiabálnom sem kellett hozzá. Ha elmondta vagy megmutatta hova is vihetem, akkor két vödröt megragadtam a füleinél fogva egy- egy kezembe és levittem a megadott helyre, hogy kiöntsem. Aztán újabb kört tettem meg így, egészen addig amíg nem ürült ki rendesen a gép belseje ettől. Apának nem engedtem, hogy segítsen ebben, egymagam akartam megcsinálni, nem akartam, hogy vénsége ellenére még ő cipekedje a nehéz vödröket. A fiatalabb én voltam, így simán megcsináltam. Az utolsó körnél apa kocsijához is visszatértem, hogy a szemüvegemet a táskámból előhalásszam, azt zsebre téve folytattam a munkát. Még jó hogy a tartójában van ha nem használom, így nem törik össze ha úgy adódik.  
- Fel kell mosni? - kérdeztem, mikor az utolsó kör után visszatértem és letettem a vödröket. Ha kellett, hát azt is elvégeztem. Vizet töltöttem a felmosó vödörbe, kapott egy kis fertőtlenítő vegyszert és felmentem újra, hogy felmossam. Nem okozott problémát. De igen, az is a szemeim előtt lebegett, hogy utána a pilótafülkébe is bent lehetek. A célért pedig mindent.  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dad and Kenneth - 2022 Június
Dad and Kenneth - 2022 Június EmptyCsüt. 2 Feb. - 19:12



The family is
one of nature's masterpieces

Az ígéretek fontosak voltak az életben. Kellettek, hogy mindent rendben tudhassunk, hogy legyen miért felkelni, továbblépni, vagy éppen megtenni a következő lépéseket. Ilyen volt az is, amit a fiamnak ígértem.
Ha megcsinálja amit kiszabtam rá, akkor bemehet a pilótafülkébe, persze nem egymaga, és talán, mondom csak talán még el is viszem egy körre valamelyik csodámmal, bár meglehet túl vajszívű voltam az irányában, és másképpen kellene tennem, de nem tudtam sokáig haragudni egyikükre sem.
Kiálltak mellettem, támogattak, és elviselték a hülyeségeimet. Bármit megadtam volna azért, hogy mindenük meglegyen. A családom volt a legfontosabb a világon, és más talán nem is számított annyira.  

Igaz azt mondtam ő takarítja majd, de segítettem neki egy kicsit, hisz egy akkora belsőtérrel nem egyszerű végezni, főleg, ha még fel is kell suvickolni az egészet.
Közben Charles-t elugrasztottam némi kajáért, és direkt olyat kértem, amit majd Kenny is bátran megehet, és nem lesz tőle semmi baja.
Ám mivel Kenny annyira nem hagyta, így kerestem magamnak más elfoglaltságot, szóval addig leellenőriztem az égőket, a biztosítékokat, és egyéb apróságokat, melyeknek mindig plottul kellett működniük.
Mikor megérkezett a kaja, szóltam neki is, s tettem ki magamnak. Én persze enni kezdtem, hisz rég volt már a reggel, meg aztán az ebédem is elég rendesen elmaradt, szóval nem ártott azért pótolnom, hisz a kávén nem lehet megállni.
Persze előkerült a kérdés is, hogy vajon miféle feltételekkel lehetett megszerezni azt a pénzt, amin aztán szépen túl is adtunk.
Hatalmas hülyeség volt, amit nyugodt ábrázattal, hallgattam végig, s csak a végén szaladt fel a szemöldököm.
-Csak 3 napod lett volna vissza fiam. - húztam el a szám, s ráemeltem tekintetem. - De biztos élmény lehetett, mikor megragadott a fóka, és berántott a vízbe. - magam sem tudtam miért, de elmosolyodtam. - Elakarod mondani anyádnak, vagy maradjon a mi ügyünk? - letettem a villámat, majd felbontottam egy üveg vizet, ittam pár kortyot, s  míg arra visszacsavartam a tetőt, ráemeltem fiamra kékjeim újfent.
-Jól van… a kaja megvár… - azzal én magam is felkeltem, visszatettem a kajára a fedőket, majd mentem a dolgomra, de persze nem hagytam nagyon sokáig magára. Összeszedtem a szerszámokat, néhány rongyot, majd lecseréltem a felsőmet, valami olyanra, amiért nem lesz kár ha esetleg ráfröccsen az olaj.
Hangjára felkaptam a fejem, aztán beléptem hozzá a gépbe.
-Kint van egy tároló… nem tesszük az ágyásba, mert tele van szeméttel, szóval mehet többi sallanghoz. Felmosni nem kell, majd azt Charles megcsinálja. Szerzett egy magasnyomásút, és ki akarja próbálni...- magyaráztam, majd ha jött, hát megmutattam neki hová kell vinni.
Megtehettem volna, hogy kikapom a kezéből, és úgy indulok neki, hogy majd én kiviszem, de azt majd megteszem akkor, amikor nem lesz velem, hisz úgy is egy vén szarosnak néz, aki semmire sem képes már, szóval minek is bizonygassam az ellenkezőjét?
Bármikor elkenhetném a száját, de eddig sem emeltem rá kezet, és nem is fog eljönni annak az ideje.
Mire visszajött, addigra én már bent voltam a pilótafülkében, s egy gombnyomással kinyitottam a gép hátulját, hogy majd ott mehessen fel, vagy éppen le onnan, meg valamit villantanom kellett, hisz tudtam mennyire égetheti a kíváncsiság, vajon milyen a mechanikája, szóval megadtam a lehetőséget egy újabb ámulásra.
Ha bejött a pilótafülkébe, széttártam a karjaim, és úgy mutattam benne körbe.
- Íme! Ebben eddig még nem utaztál, nem is voltál, mert tilos volt ide bejönnöd… minden tele van gombokkal, amikre rá van kattanva az ember agya. - villantottam egy mosolyt. - A gomb, amit meg kell nyomnod ahhoz, hogy bezáródjon a gép hátulja, ez… - böktem rá az egyikre, s vártam, vajon megnyomja e, hisz megengedtem.
-Mellesleg, ha szóltatok volna, hogy alkatrész kell a motorhoz, elvittelek volna titeket egy haveromhoz. - emeltem fiamra a tekintetem, ám mivel néma gyereknek az anyja sem érti a szavát, így én sem, szóval ez megmaradt annyiban.
-Most pedig, ha kinézelődted magad… -felkeltem, majd kiszálltam a gépből, aztán a táskámból előkotortam egy pólót, ami tökéletes lesz neki arra a célra, hogy összekenje magát a bütykölés közben. - Ezt vedd fel! Kicsit nagy lesz, de a célnak megfelel! - mosolyodtam el, aztán vállamra kanyarítottam egy rongyot, s megindultam kifelé, hogy visszatérjünk a kétéltűhöz.
-Elsőre a talpakat fogjuk leszerelni. - adtam meg az instrukciókat. - Kitámasztjuk alulról, aztán addig úgy lesz, amíg megérkezik hozzá az új!
karakterek száma: 699-Kenny & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...
mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
269
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Dad and Kenneth - 2022 Június 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Dad and Kenneth - 2022 Június
Dad and Kenneth - 2022 Június EmptyPént. 3 Feb. - 13:10


dad and me

“Forgiveness liberates the soul. It removes fear. That is why it is such a powerful weapon. Whenever the situation looks gloomy and hopeless, glory belongs to those ones, who’re representing the truth!”




A kérdését megválaszoltam és hát magam is tudom mennyi nap volt vissza a pénzmegvonás végéig, mégis csak bele mentem a dolgokba. Késő bánat ebgondolat, így megint meghosszabbodik majd ez az időszak. Nem mondom, hogy nem gondolkodtam, de tényleg szükségem volt a pénzre. Mire? Hát az...már nem is tudom igazából, így nem is foglalkoztat túlságosan. A lényeg, hogy hibát követtem el, apa a fókás dolgon, hogy behúzott kellemesen el van, ami nekem azért annyira nem jó.  
- Azért az a része elég para volt... - húztam el a szám, hiszen egy akkora dög közelében lenni, nem éppen mókás... de hát épp most meséltem el, hogy belógtam hozzájuk. De hát arra nem gondoltam, hogy testközelből élvezhetem a társaságukat. Az tényleg ijesztő volt nah. Főleg hogy szerintem a fogai elérték a bőrömet is ahogy megragadta a ruhámat. De most fel nem kutatom, nem is érdekel igazából az a része.  
- Egy 300 kilós oroszlánfókával úszkálni a medencében nem épp mosolyogni való... - emeltem apára a pillantásomat, de magam sem tudtam visszatartani, hiszen elmosolyodtam én is szélesen. Most már jót nevetek én is az egészen, de ez balul is elsülhetett volna. Ami meg anyát illeti... sóhajtok.
- Nincsenek titkaim a szüleim előtt, így egy újabb lebaszás vár majd. Túl élem. - húzom el a szám és azzal együtt a vállam is felemelkedik, hogy vállat vonjak, de amilyen lassú volt a mozdulat, nos ugyanolyan lassan esett is visszább. De pont apának beszélek a titkaimról? Mindig ő tud meg mindent először. Miért? Mondhatni azért, mert a rajongója vagyok, vagy valami ilyesmi.  Ami a földet illette az mind ment a kijelölt helyére, ahova apa mondta, mutatta. Felmosni nem kellett, magas víznyomásút akartak ehhez igénybe venni. Nekem mindegy, én ezzel befejeztem a dolgomat, amit apa kért, így csak egy vállvonással intéztem el a többit. Ha nem az én dolgom, akkor ne legyen az. A pilótafülke az azért már más dolog volt. Széles mosollyal ültem be az öregem mellé és minden egyes gombot megnéztem rajta magamnak. Mindennek más- más funkciója volt, így a szemüvegemet is előkotortam, hogy felvegyem. Az olvasás közelre nem ment, így szükségem volt rá, a távolabb lévő olvasnivalóval semmi gondom nem volt. A felső kezelőpanel a fejünk felett volt, azon is akadtak gombok, kapcsolók, némelyik gomb le volt takarva, de az nem foglalkoztatott.  
- Wow! A rakomány teret is lehet hőmérséklet szabályozni? - igen, a legelső amit kiszúrtam, de inkább csendben maradtam, hogy hallgasam az apám szavait, a gombok bámulásán túl elért a hangja is, amit mutatott, így azt meg is nyomtam. Majd felpattantam, hogy onnan átsiessek a rakodótérbe, hogy saját szemmel lássam az eredményét ennek. A szemüveget közben levettem, az ilyenkor nem kell, csak fejfájást okozna, szóval pilláztam kicsit, ahogy az a nagy dög egy gombnyomásra becsukja az ajtaját. Visszatértem apa mellé, majd szavaira szemet forgattam, nem szóltam, hát minden apróságért nem fogom zaklatni. Meg ez a haverom ügye volt, ha nekem kellett volna, akkor az első utam az apám lenne. De így más volt a dolgok menete. Ha kinézelődtem magam... apára kaptam a fejem.  
- Mi? Ennyi? Meg sem mutatod, hogyan lehet felszállni vele? Vagy hogy milyen hangja van? Csak egy kicsit sem? - kicsit csalódtam, hogy ennyiből állt a bemutató része, hiszen egy hangját sem hallottam a gépnek. Még csak mutatni sem mutatott belőle semmit. Jó! Becsukta a rakteret. Na és? Az bakfity volt!  
- Pedig a rotor kapcsoló érdekesen hangzik... - húzódik a fejemre a pimasz vigyor, miközben a kapcsolót kezdem fixírozni, de nem nyúlok hozzá, hiszen akkor többet be sem tehetem ide a lábam. Sőt! Nem csak ide, az egész helyről ki lennék tiltva. Azt meg nem akarom! Már az is nagy szó hogy egyáltalán itt ülhetek szinte már egyedül. El is tudnám inditani, simán elkezelném az egész gépet egyedül...de megmarad a fantáziámban, hogy képes vagyok rá. Így csak felkelek az ülésből és apa után megyek kifelé, de nem úgy ahogy apa tette. Egy szaltóval megspékeltem a leérkezést, így magamhoz vettem a nekem szánt pólót. Bütykölni fogunk! Tényleg! Már el is felejtettem a másik gépet. De a nagyobb mindig jobb, szóval ez a teherszállító nem épp piskóta. Visszanéztem a gépre, utolsó pillantásokkal, útközben egy falatot még bekaptam, hogy tele legyen a szám valamivel, aztán a hidroplánon jártak az agytekervényeim. Igen, hamar elfogadtam, hogy csak ennyi volt az óriásgép. Ahhoz tényleg nem nyúlhatok, de a kisebb gépbe bele okoskodhatok és nyúlhatok. A telefonomat előzőleg más a zsebembe süllyesztettem, szóval képet is lőhettem. Persze csak apa engedélyével, hiszen magánterület meg minden.  
- Amúgy tudtad, hogy az osztrák Wilhelm Kress nevéhez fűződik az első hidroplán? 1898-as megépítése kudarcba fulladt ám! A motorok nem voltak megfelelőek a felszálláshoz, és később elsüllyedt, amikor a két úszó közül az egyik összeesett. - magyaráztam, miközben megálltunk a gép előtt. Igen, túl sok mindent tudok, olyat is, amit talán más nem. És sokkal idegesítőbb is lehetek ezáltal így.  
- Mondjuk az 1918-as bombázó és felderítő egy nagy határ szar volt ehhez képest. Két példányt építettek egy háromüléses kétéltű repülőgépből és teszteltek az amerikai haditengerészet számára az első világháború vége felé . A gép szárazföldön és vízen is jól teljesített. 300 kW Liberty L-12 vízhűtéses motor biztosította, amely egy négylapátos, fix facsavart forgatott tolós konfigurációban. - vontam vállat, majd bemásztam a gépbe, ahogyan korábban is tettem. Végig néztem itt is a kapcsolókon, majd a talpaira siklott a pillantásom.
- Ez amúgy egy DHC–2 Beaver egy egymotoros, dúccal kitámasztott, vállszárnyas gép? - körbe néztem az egész gépen, próbátam rájönni elég sok mindenre ám...nem hagytam válaszolni, azonnal jöttem a további mondandómmal.
- A 9 hengeres léghűtéses csillagmotorjához nem igazán kapsz alkatrészt már... - húztam el a számat is ehhez. Túl sok minden ment fejből...néha már idegesített engem is, de imádtam néha megcsillogtatni a tudásomat.  
 

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dad and Kenneth - 2022 Június
Dad and Kenneth - 2022 Június EmptyKedd 7 Feb. - 15:26



The family is
one of nature's masterpieces

Valóban nem volt vicces, ám még is megmosolyogtatott a dolog, hisz én magam aképpen gondoltam, hogy megérdemelte a leckét amit kapott. Megérdemelte, hogy azaz állat berántotta magához a vízbe, ám még mindig jobban járt egy oroszlánfókával.
 

-Akkor parásabb lett volna a helyzet, ha egy lepoárd fókával kerülsz egy medencébe. Bár az Elefánt fóka sem lett volna kellemes. - magyaráztam, de nem fűztem hozzá megjegyzéseket, hisz tisztában voltam vele, úgy is tudja miről is van szó, s miért mondom ezeket a fajokat.
Aztán megrebesgettem, vajon elfogja e mondani az anyjának, s válaszában nem kellett csalódnom. Megengedtem magamnak egy apró mosolyt is irányában, s elismerően bólintottam hozzá.
Bár azt nem tudtam anyja mennyire fogja majd lekapni érte a tíz körméről, és nem is akartam elképzelni.
Eddig nem sok alkalommal volt veszekedésünk, vagy csak számomra nem voltak olyan emlékezetesek, hogy fejben tartsam.
Mikor úgy határozott, hogy elég volt az étel, én magam sem maradtam ott tovább, hanem mutattam neki a gépet, hogy aztán takaríthasson, s szemügyre vehessen mindent még jobban. A felmosást nem kértem, hisz megvolt rá a módszerünk már elég régóta.
Kérdésére nem feleltem ami az utasteret érintette, helyette csak bólintottam, hisz tudtam alapból is tudja.
Aztán a pilótafülkét is megmutattam neki, ahogy azt már megígértem a számára, ám nem kapcsoltam be semmit. Nem indítottam rá. Egyszerűen csak hagytam had eméssze magát miatta, aztán egy sóhajtással megspékelve szólaltam meg.
-Ha beindítanám itt és most, akkor ez a mai nem büntetőmunkának számítana, hanem egy sima napnak, amit velem szoktál tölteni. De javíts ki ha tévednék. - morogtam, miközben összepréseltem vékony csíkká ajkaim, majd felkeltem, s kiadtam az utasítást, hogy menni kell.
A kiérkezése a gépből egy cseppet meglepett, de még sem tettem szóvá. Nem szóltam semmit, csak megingattam a fejem, aztán mentem is a géphez, hogy elsőre alaposabban megnézhesse a kétéltűt.
-Igen. - bólintottam, s közben elmosolyodtam. - De ha nincs az a kudarc, akkor nem lennének tökéletesítve, és talán mind a mai napig ugyan úgy nézne ki az összes… nem gondolod? - tudakoltam, miközben eloldalogtam a talapzatért, amit a gép alá csúsztattam, hogy tudjon majd mire feküdni, hogyha kiszedjük alóla a talpait.
Aztán újabb megjegyzésére karba fontam karjaim, s szigorú vonásaim szavai áradásával egyetemben változott meg, s vált mosolygóssá. Szerettem ezeket az okosságait. Igaz nem tudtam igazán, hogy ő maga valóban rajong e a repülőgépekért, vagy csak az újdonság varázsa az ami vonzza bennük, de olyan érzést keltett bennem, hogy akad valaki, aki hasonlóképpen viszonyul hozzájuk, mint én magam.
-Igen. - bólintottam, miközben elégedett pillantást vetettem a gépre, aztán Kenny újabb szavaira lefagyott a mosoly az ábrázatomról, aztán sóhajtottam, s beletúrtam hajamba.
-Nem… kivéve akkor ha tudod, hol keresd! - hangom határozottan csengett, miközben újabb mosoly költözött az arcomra, s úgy álltam neki lekapni a talpat a helyéről, miután egy kicsit meg lett emelve a jószág, hogy ráfeküdhessen a tartóra. Az emelés műveletét Charles végezte, majd egy intéssel jelezte, hogy minden oké, és már távozott is, hogy ne legyen útban a közös program alatt.
-Tudom, hogy vacak állapotban van, és a motorja sem indul, de beleölöm az időt, felkutatom az alkatrészeket, és hamarosan repülni fog! - közben felkaptam a megfelelő szerszámot, hogy leszedhessem a talpat, ami hatalmas puffanással ért földet, s a rozsdás rész darabokra hullott.
Aztán épp kezdtem volna ecsetelni, hogy abból is kell másikat szerezni, mikor feltűnt Charles mellettünk.
- Joe… ki kéne állni a Hercules-el. A múltkor is…
-Igen… nem kell emlékeztetned! - morogtam, aztán a fiamra emeltem tekintetem. - Te ha akarsz velem jöhetsz, de nem szállhatsz be! Most nem! - azzal ledobtam a rongyom, majd indultam is, hogy aztán a kulcsos szekrényből előszedjem a megfelelő kulcsot, majd mentem a teherhordóhoz, s bepöccintettem a motorját. A propellerek megmoccantak, felhördült a motor, s szép lassan elkezdtem kigurulni onnan. Nem adtam neki nagy gázt, hisz nem állt szándékomban felszállni, de némivel távolabb a hangár mögött álltam meg, majd míg Charles rögzítette a kerekeket, addig én leállítottam a motort, majd levettem fejemről a hallgatót, s kiszálltam, miután minden műszer leállt.
Ha Kenny velem tartott, és végignézte az egészet, akkor kilépve a gépből megvontam a vállam.
-Legközelebb, ha nem lesz több stikli, te is bent lehetsz. De most menjünk vissza a Beaver -höz. - azzal zsebre tettem a kezem, s már indultam is visszafelé.  
karakterek száma: 702-Kenny & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...
mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
269
★ :
Dad and Kenneth - 2022 Június Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Dad and Kenneth - 2022 Június 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Dad and Kenneth - 2022 Június
Dad and Kenneth - 2022 Június EmptySzomb. 11 Feb. - 23:11


dad and me

“Forgiveness liberates the soul. It removes fear. That is why it is such a powerful weapon. Whenever the situation looks gloomy and hopeless, glory belongs to those ones, who’re representing the truth!”




Büntetésben voltam. Nem felejtettem el, de hogy a beindítása sem lehetett ez miatt, az már szinte gázos helyzet volt. De hát jó, rendben van. Igaza volt. A takarítás büntetés, ha beindítja a repülőt és hallhatom annak hangját, az eltörli a büntetést. Nem akarta. Beletörődtem. Szóval szó szót váltott, előkerült a régi repülőgép tipus és apa válasza is, melyre csak vállat vontam. Lehetséges. Szóval a balesetek újítanának? Jó, nem minden erről szól persze. De az indított el valamit, amitől ilyen csúcs modern gépeink vannak. Gépeink... Jahm, apám meg a gépei. Az hogy ő tudja hol keresse az alkatrészeket, kinél és milyen áron, nos reménykedtem, hogy tényleg remekül helyre hozza majd. Hogy nem okoz neki fejtörést és egyszer majd felszáll a gép újra. Hogy újra “egészséges” lesz, hogy talán turbózható. Hogy remény számára. Mindenki és minden kaphat egy utolsó esélyt, nem? Én is megkaptam. Hittem apa szavaiban. Mindig úgy lett, ahogy ő mondta, így most sem csalódhattam. Nem akartam, így rábíztam. Charles felemelte a gépet és a talp is lekerült nagy puffanással.   Kiváncsi és hozzáértő szemekkel figyeltem a mozdulatokat, mely apám művelt, volna, de a másik megzavarta. Szavaira csak bólintottam. Nem ülhettem be csak figyelő lehettem. Távoli figyelő. Tudom. Csalódott voltam. De nem ez miatt. Ha az nem lett volna, akkor most nyert ügyem lenne ilyen téren is. De most csak távoli figyelő lehetek, semmi más. Hoppon maradtam. Apa lelépett, szóval csak úgy és arra álltam, ahonnan láthatom a teljes műveletsort miképpen áll ki a behemóttal. Széles mosoly telepedett a képemre, ahogy figyeltem a propeller mozgását. Imádtam a hangját, zene volt füleimnek. Jó, kicsit hangos, de melyik repülő nem az...főleg ha ekkora!? Apa végül leállított mindent, így visszatérhettünk a másikhoz. Ha nem lesz több stikli, akkor több engedményt kapok. Próbáljak meg hisztizni? Vagy belógni és magam játszadozni az ilyen gépekben? Mehetnék katona suliba...szóval a szökés sem lenne megoldás. Meg nem is reszortom a dolog, így sosem tennék ilyen negatív dolgot. Csendben voltam. Jártak a fogaskerekeim. Igen, beletörődtem a büntetésbe, de jóvá akartam tenni és nem csak úgy hogy nem csinálok több olyat. Megszegni az ő szabályait? Áh! Akkor inkább elviselek bármit, de nem szeghetek meg semmit...nem úgy neveltek.
- Rendben! Nincs több stikli! Weaver becsszó! - ha mégis akadna egy amibe önként és dalolva megyek bele, akkor magam adom be a jelentkezésem a katona suliba és nem kell majd apám közben járása. Hisz akkor így jártam, nem lesz több esélyem. A Weaver becsszó általában hosszú távra szól, sok ilyen igéretet tettem már, amiket nem szegtem meg sem a múltban sem a jelenben és a jövőre nézve sem fogok. Lopni, csalni és a hazugságok. De az utolsó az talán alapból jön, hogy senkinek nem füllentek, főleg ha a családról van szó, nekik őszintén tudok beszélni mindenről is. Visszatértünk a szereléshez, megnéztem magam is hogy a talpa hogyan áll össze, jelenleg a rozsdásat néztem meg. Felemeltem, megszemléltem...
- Phillip Clarke Garratt 1920-ban kereskedelmi repülési szolgálatot alapított, polgári repülési engedélyt kapott, és felvették pilótaként. Olyan de Havilland DH.89 Dragon Rapide - vel még nem volt dolgod? Kétmotoros változat volt, kúpos szárnyakkal és áramvonalas burkolatokkal meg Gipsy Six motorokkal rendelkezett. Amúgy nem ismerted Garrattot? 1974. november 16-án halt meg, akkor te már rég éltél... - letettem időközben a talpat, hiszen ami volt rajta szám, már lefixáltam az agyamba, hogy rendben legyen, ha később kellene esetleg. Sorozatszám volt régebben talán.
- Amúgy mi volt múltkor? Charles bá említette mielőtt kiálltál a Herkulessel... - pillantottam apára, ha kellett neki valamelyik szerszám, akkor oda adtam neki, majd mellé telepedtem le, hogy magam is rálássak a bütykölésére.   Minden részletére odafigyeltem. Mindent tudni és látni akartam. Itt akartam lenni testileg is és nem csak fejben. Szerettem a repülőket és a hajókat. Kíváncsi voltam minden apró titkukra, ami működteti őket.
- Amúgy haza viszel... nem most, csak hogy mire számítsak... - hogy tömegközlekedést válasszak, vagy haza viszi a seggemet, ha nem későn indulunk el haza...nem mintha nem érnénk rá, de azért reggelig nem akarok itt lenni. Nem azért mert félnék, hanem ha már büntetésben vagyok, akkor ne húzza az egómat ilyenekkel...   
 

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dad and Kenneth - 2022 Június
Dad and Kenneth - 2022 Június Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Dad and Kenneth - 2022 Június
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Accident - 2022.június
» Keith & Kenneth
» Rainy - 2022.május
» in Japan - 2022 // Mera && Andy
» Kenneth Lackwood

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: