New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 104 felhasználó van itt :: 10 regisztrált, 0 rejtett és 94 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Melody Sharp
tollából
Ma 4:10 pm-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 3:52 pm-kor
Daisy Winterberg
tollából
Ma 3:21 pm-kor
Harry Porterfield
tollából
Ma 3:08 pm-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 3:01 pm-kor
Jennifer Adler
tollából
Ma 2:37 pm-kor
Robert Benson
tollából
Ma 1:45 pm-kor
Ethan Sharp
tollából
Ma 1:30 pm-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 1:29 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

oh captain, let's make a deal | laura + jackson
Témanyitásoh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptyKedd Dec. 27, 2022 3:53 pm


rae&jax

You set sail alone, there is no crew, No one on the deck who can help you. This is all your own battle to win, This is your ship, and you are the captain
2007. november


A dokk, ahová megérkezünk, évek óta kihasználatlanul áll, a vízmenti tisztító szél nem tudta kiüríteni az áporodott dohszagot, ahhoz túlzottan jól véd a fémlemezből épült raktár fala. A fejünk felett az izzósorok némelyike ominózusan villog. Kint valahol távolabb egy teherhajó kürtje harsan fel, amire egy másiké válaszol. A hátammal annyira közel állok meg az egyik nagyobb konténer falához, amennyire csak lehet; összefűzöm a kezem a mellkasom előtt, úgy figyelem az előttem kibontakozó jelenetet. Csak figyelek; ennyi a dolgom. És figyelmen kívül hagynom a konténerből érkező sírás hangjait.
Santiago 'El Lobo' Sanchez szakértő szemmel vizsgálja az előtte lévő szállítódobozok tartalmát, mielőtt kiemelne egy csomagot. A mögötte lévő, rögtönzött asztalra rakja, aztán a lábszárára erősített tartóból előhúzza a katonai kését, aminek méretével éles ellentétben áll az óvatos, precíz mozdulat, amellyel felnyitja a szigszalaggal szorosan lezárt csomagot. A mutatóujját a pengére ragadt fehér poron húzza át, majd lenyalja; úgy ízlelgeti, mint egy sommelier.
Nem érek rá egész nap – lép elé a másik, kisebb, de fiatalabb tag. Velem egyidős lehet, és bár nem úgy néz ki, mint aki képes lenne helyben kétszázat nyomni, a tekintetében még távolról is csillan valami, ami egyértelművé teszi, hogy nem akarsz a haragja útjába kerülni. Hozzátesz persze az a két AR-15-ös is, amelyet a mögötte álló két cholo szorongat, és a tény, hogy Felipe 'Pepe' Hernandez előszeretettel írt ki egész családokat, csak azért, mert az egyikük megverte őt pókerben. Santiago ki nem állhatta. Eleve nehezen tűrte a tiszteletlenséget, a nagyképűséget; templomba járó emberként úgy gondolta, a magamutogatás és ízléstelen erőszak előbb-utóbb az Úr haragját fogja rá hozni. Mindennek megvan a maga ideje.
Santiago felvonja az egyik szemöldökét, aztán visszaadja a kését a mellette álló testőrének – Ernesto De Noia,  ex-Task Force-Murcielago –, hogy törölje tisztára, a mozdulatai nyilvánvalóvá teszik, hogy nem siet. Pepe ujjai a lábán dobolnak, ami pedig azt teszi egyértelművé, hogy Ő sietne.
Castillo nem szereti az elhamarkodott ügyeket.
Castillo megbaszhatja.
A helyedben óvatosabban beszélnék, fiatal barátom. – Pepe motyog valamit, amit szerintem Santiago sem hall; maga mögé pillant, a raktár bejárata felé, már sokadjára. – Csak nem vársz valakit?
Nem. De mennünk kell. Még vissza kell pakolnunk a hajóra. Szóval ha megtennéd, hogy végre megnézed azokat a kurvákat is odabent...!
Pepe egyik embere rácsap a konténerre. Odabentről több női kiáltás hallatszik. Ha tekintettel ölni lehetne, a fickó már nem élne, ha rajtam múlik.
Santiago a másik irányba biccent, mire négy fegyveres gyűrűjében előkerül két fiatal, húszas évei legelején lévő nő – Maya és Rose, jól ismert arcok Castillo egyik bárjából. Az ő dolguk lesz beszélni a lányokkal; Mayának ez már rutin, Rose viszont most van itt először. Annyira megfeszül az állkapcsa, hogy félteni kezdem a fogait, ahogy közelebb ér pedig látom, hogy remeg a szája.
Todo va a estar bien – mondom neki, ahogy mellém érnek.
Még mindig borzasztó a spanyolod – motyogja, mire elmosolyodok, de csak egy pillanatra. A másik kijelölttel, Pacoval együtt mögéjük lépek, miközben Pepe emberei kinyitják a konténer lakatját. A feltáruló ajtó bűzhullámot hoz magával; emberi ürülék és hányás. A szagtól legszívesebben visszalépnék, de próbálom inkább kizárni. Helyette a hirtelen fénytől hunyorgó, riadt tekinteteket vizslatom a konténer végében. A lezárt rész elől már kivették az alibiként betolt raklapokat és hamis falat. Már adhattak volna nekik vizet, tiszta ruhát. Természetesen nem tették.
A legfiatalabb alig tizenháromnak tűnik, de a legidősebb se lehet több húsznál.
Aztán valami motorzúgást hallok; ha nem tudnám, hogy figyelnem kell rá, akkor fel sem tűnne. Tudom, legalábbis erősen sejtem, hogy ha most megfordulnék, a sötét vizen talán látnám a távolabb közelítő, kivilágítatlan csónakot. Ha kinéznék az ablakon, talán látnám a konténerek között osonó, taktikai felszerelésben lévő DEA ügynököket.
Aztán betörik az egyik ablak, valaki azt kiáltja, villanógránát, én pedig betolom Mayát és Rose-t a konténer mögé, le a földre, mielőtt még kitörne a pokol. A fülem hosszú ideig cseng még utána is, és fehér foltok táncolnak a szemeim előtt. Egy nagy darab ügynök a földre teper, ellenkeznem kell, mert így volt megbeszélve; addig csavarja hátra a kezem, míg már ténylegesen fájni kezd. A vállam azután is ég, hogy csattan a bilincs a csuklómon, és a kabátomnál fogva rángatnak fel a földről. A tekintetem Mayát és Rose-t keresi, még épp látom, hogy egy női ügynök beszél hozzájuk, mielőtt kirángatnának a raktárból.
A korábban halott udvarra sorra zúgnak be a terepjárók, a mellényeken DEA, NYPD és FBI feliratok villannak. A bent tartózkodókat egyesével-kettesével külön autók felé citálják; nehogy szólni tudjanak. Persze ez Pepét például nem akadályozza meg abban, hogy teli torokból üvöltsön az őt vonszolók anyjáról. Az egyik DEA autóba tolnak, a halántékom kis híján az autó tetejének vágódik. A fegyveremet már bent elvették tőlem, úgyhogy hátrabilincselt kézzel tolnak be. Eltelik egy kis idő, a szívem a torkomban dobog, és éberebb vagyok, mint valaha – az adrenalin, nem gondoltam, hogy ennyire elönt –, mikor végre nyílik a másik oldalon lévő ajtó.
Rohadt szarul áll ez a szakáll – jegyzi meg kifulladva.
Kapd be – vágom rá, de nem kell sok idő, hogy megkönnyebbülten sóhajtsak. Nevetni nem merek; a mosoly belefér. – Szedd már le rólam ezt a szart.
Hát nem is tudom... Szerintem illik hozzád.


Megrándult a vállam, és elnézve, mennyire vörösödött, szinte biztos volt, hogy be fog dagadni. A DEA ügynök, aki letepert, felszínesen bocsánatot kért, de valószínűleg csak azért, mert tudta, hogy még együtt kell dolgoznunk. Az FBI irodájának mosdójában jóval több időt töltöttem, mint ami a borotválkozáshoz szükséges lett volna. Furcsa volt megint simának érezni. Furcsa volt az is, hogy itt álltam, az iroda éles fényű lámpája alatt, a saját ruháimban. Furcsa volt kinyitni a szekrényem, furcsa volt letusolni, furcsa volt... Minden. A tükörben hosszan szemezek magammal. Végre megint én vagyok. Csak tudnám, miért nem érződik úgy.
Az utam aztán az irodákhoz vezet; a tárgyalókban lettek ideiglenesen elhelyezve a lányok a konténerből. Ott van Maya és Rose is, és megkönnyebbüléssel látom, hogy a legtöbben a bárokból. Jenkins mondta, hogy az időzített akció a másik három helyszínen is sikeres volt;  El Pasoban megsérült két helyi rendőr, Miamiban pedig kénytelenek voltak lelőni valakit. De összességében sikeres volt az akció.
Szép munka volt – veregeti meg a vállam, az üvegfalak előtt állva. – Lófaszt se kapsz érte, de... Komolyan mondom. Büszke lehetsz. Amúgy mi a fenéért vagy még itt?
Meg akarom írni a jelentést.
Az a jelentés ráér holnap is. Vár a családod.
Szeretném mihamarabb megírni, hogy biztosan ne felejtsek el semmilyen...
Reyes! – Hallom a hangján, hogy elege van. – Megvár. Hidd el. Tudom, hogy nehéz. De legalább... Hívd fel őket. Aztán aludj valami hotelben.

Tudom, hogy nem lennének veszélyben – Kentucky baromi messze van Kaliforniától, ráadásul mindenkit sikerült elcsípni, aki az országban tartózkodik és találkoztam vele az elmúlt hónapok alatt. Mégis, ahogy kilépek az utcára Louiseville-ben, hirtelen úgy érzem, legszívesebben visszamennék. Visszacsinálnám az egészet; az akciót. Nem mondja meg senki, hova menjek – leszámítva azt a terápiás ülést holnap, ahol kivizsgálnak –, hogy mit csináljak. Az elmúlt hónapokban volt egy bizonyos rutinom, amihez ragaszkodtam; két hetente egyszer hazatelefonálhattam. Nem évek teltek el, csak néhány hónap, de...
Beszéltem Rose-zal és Mayával, még mielőtt eljöttem. Tudtam, hogy többet nem találkozunk, de szerettem volna... Megbizonyosodni arról, hogy jól lesznek. Rose azt mondta, hogy sejtette. Hogy túl kedves voltam. Szerintem csak reménykedett. Maya viszont nem tűnt megkönnyebbültnek. – Hazudtál – mondta, olyan gyűlölettel a hangjában, hogy tettem tőle egy lépést hátra. Bocsánatot kértem, de csak ugyanúgy nézett tovább. – Hazudtál. És hagytad, hogy megtörténjen.

Még akkor is előttem van a tekintete, amikor most, tizenhét órával később már Lexingtonban vezetem az autót, amit kölcsönöztem. Tudom, hogy nem tudok úgy hazamenni, ahogy kéne; felvenni Haley-t, és nem Maya tekintetét látni magam előtt.
De van egy másik hely, ahová mehetek.
Gabrielék házának felhajtója ismerős terep; hiányzik az a fa az előkertből, ami legutóbb még itt volt, bár akkor is elég rossz állapotban. Ezek szerint rávette magát, hogy kivágja. Vagy kidőlt.
Mikor beszéltünk Julesszal, sosem hoztam fel őket. Ennek ellenére, mikor az esküvő után volt, elmondta. Hogy szép volt.
Biztos vagyok benne, hogy az volt.
Gabriel kocsija ott van a felhajtón; de Lauráé nincs ott. Ülök néhány hosszú másodpercet a járó autóban, mielőtt elindulnék. Út közben fél kézzel tárcsázom fel az egyik adattechnikusunkat, akiről tudom, hogy még mindig bent lesz, és megkérem egy szívességre.

Az egészségügyi központ legalább úgy ki van világítva, mint egy stadion. Nincs még annyira későn, annak ellenére, hogy sötét van; leparkolok a parkolóban, aztán egy darabig csak úgy... Állok kint. Nézem a benti sürgés-forgást, az érkezőket és távozókat, a látszólag odavakkantott szavakat, egy anya nyaggatja a türelmetlen hat-hét éves forma fiát, hogy üljön le. Ez, a figyelés, kényelmes pozíció; olyan szerep, ami ismerős. A rutin. Látni, de nem tartozni. Órákig el tudnék így lenni; ha nem lenne feltűnő, persze, vagy ha nem látnám meg szinte rögtön Laurát.
Valamikor mostanában válthatott munkát. Míg én nem voltam. Feljebb igazítom a kabátom nyakrészét, mikor két huszonéves lány elsétál mellettem. Még kell jó pár hónap, hogy az ideiglenes tetoválások elhalványuljanak, majd teljesen el is tűnjenek, addig pedig pont úgy nézek ki, mint aki annyira unatkozott a börtönben, hogy hagyta szétböktetni magát egy törött tollal. Ez volt az in a számomra; az egyik informátorunk cellatársa voltam. Megbízható.
Kíváncsi vagyok, Laura mit szólna az ostoba, egész hátamon lévő keresztre. Jules abszolút ki lesz akadva.
Végül besétálok az épületbe; a fotocellás ajtók szokatlan halksággal nyílnak és záródnak. Laura épp nem figyel, mikor oda sétálok hozzá, a soron kívül, az egyik nővérrel beszélget valamit egy páciens biztosításáról.
Szia – krákogom neki, szinte pajzsként tartva magam előtt az egyik prospektust, amit a pultról vettem el. Pontosan mióta is nem láttam? Hat hónap és két hét. Azóta voltam Kaliforniában. Plusz előtte.Ömm... Végeztem – jelentem be jobb híján. Fogalmam sincs, szeretné-e, hogy itt legyek vagy sem? Nem kéne számítania, ugye? Mármint... Technikailag... A sógornőm. Rokon.Kalifornia... Furcsa hely.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptySzer. Dec. 28, 2022 9:17 pm


Today I saw You and it wasn't like before. Before is over, before cannot ever come back. We're in the present now, where we pretend that "us" have never even existed.

Jax & Rae


Megdörzsölöm a szememet és mindezt próbálom úgy előadni, hogy közben ne legyen csupa elkent vagy lepergett szempillaspirál a bőröm a szemem alatt.
Mrs. Matthews, a biztosítási csomagjuk évente csak egy teljeskörű laborvizsgálatot fedez. – Még mindig igyekszem türelemmel magyarázni az idős hölgynek, pedig a türelmem bizony fogytán szokott lenni vele kapcsolatban. Nem régóta dolgozom itt, de azóta minden héten eljátsszuk ezt a beszélgetést. – A rendszerünk alapján ezt az egy alkalmat már kihasználták, méghozzá augusztus 17-én. Ön tíz óra tizenhét perckor, a kedves férje pedig tíz óra huszonhat perckor adott mintát a laborunkban – mutatok a képernyőre, ahol ott virítanak az adatok. Esküszöm, hogy még a pult mögé is behívom, hogy megmutassam neki, ha nem adja fel.
Én ezt nem értem. Az ember lelkiismeretesen ledolgoz egy elég életet és maguk egyszerűen csak megfeledkeznek rólunk! – panaszolja emelt hangon. A mögötte álló úriember, aki egyébként épp emiatt a beszélgetés miatt késik az időpontjáról, hangosan felsóhajt. Bocsánatkérőn pillantok felé.
Nézze, Mrs. Matthews, a leletükben nem volt jele kóros eltérésnek. Az orvosaink ilyen esetekben nem is szoktak kontrollvizsgálatot kérni. Szeretné, hogy kinyomtassam esetleg a leleteiket önnek? – ajánlom fel az egyetlen épkézláb javaslatot, ami eszembe jut.
Inkább azt szeretném, ha a felettese is ránézne a biztosítási csomagunkra! – szegi fel az állát dacosan.
Összeszorítom az állkapcsomat, de nincs más választásom, mint eleget tenni a kérésének. Csak a menedzserünknek van joga kikísérni őt; nem tartok viszont a hívástól, mert Adam is ismeri már Mrs. Matthewst. A rövid telefonívást a hölgy füle hallatára bonyolítom le, azután viszont megkérem, hogy foglaljon helyet Adam érkezéséig, hogy be tudjam jelentkeztetni a mögötte várakozó férfit, elnézést kérve a várakozás miatt.
Mrs. Matthews nem sokkal később valami csoda folytán megkapja, amit akar. Adam nagylelkűsége, úgy tűnik, határtalan, mert a központ kontójára kell majd számláznom a laborvizsgálatot. Némi félreértést persze így sem kerülünk el: a laborosunk, Sylvia is látja a rendszerben a fedezet hiányát, ezért a mintavétel előtt kijön hozzám segítséget kérni. Szerencsére már nincsenek sokan, azt a keveset pedig elbírja a kolléganőm is, úgyhogy felállok a helyemről, hogy egy kicsit odébb vonulva magyarázhassam el neki a helyzetet.
Szia.
Nem a köszönés az, ami hirtelen ér, hanem a hang, amit valahogy rögtön beazonosítok, pedig elképesztően régen nem hallottam már. Azon nyomban megfeledkezek arról, mit magyaráztam éppen Sylviának – csak a szerencsén múlik, hogy a lényeget már elmondtam, nem rajtam –, és ahogy felkapom a fejem, meglehet, hogy még a számat sem tudom teljesen becsukni.
Jax! – nyögöm ki, amikor végre megtalálom a hangomat. Megrázom magam egy kicsit, hogy felocsúdjak ebből a döbbenetből. – Te jó ég, fogalmam sem volt, hogy hazajössz!Hazugság; igazából nagyon is számon tartottam, hogy mióta volt távol, szóval az igazság inkább ott volt keresendő, hogy hogyhogy itt van...? És én miért érzem magam megint tizenöt évesnek a közelében? Szedd már össze magad, Rae!
Hé, Nick, mégis kivenném a szünetem, jó? – szólok oda a kolléganőmnek, aki bár leplezetlen kíváncsisággal – remélem, az csak kíváncsiság – figyeli Jacksont, nem ellenkezik. Nem csoda; a legtöbb szünetemet át szoktam ruházni rá.
Szinte észre sem veszem, hogy Sylvia időközben már eltűnt; az ujjaim már Jax csuklója köré fonódnak, hogy egy kicsit odébb vonjam őt az előtérből. Miközben ezt teszem, végigpörgetem a fejemben a helyes üdvözlési stratégiákat és megegyezek magammal, hogy az ölelés talán egy kicsit túl személyes a körülményeinket tekintve...
És aztán, amint megállunk, természetesen átölelem. Nem hosszan, csak egy kicsit; csak hogy megbizonyosodjak róla, mindene egyben van. Csak amennyire a sógornő megöleli a sógorát. Igen. Ez persze nem magyarázza meg azt, hogy miért lépek egyet aztán zavartan hátra, lenézve a cipőm orrára. Pedig volt már ennél kínosabb is, csak épp nem vele; még ott sem volt – szerencsére –, amikor Gabe először tartott nekem idegenvezetést a házukban. Emlékszem, milyen érzés volt ránézni a bejárati ajtóra; egyszer mentem be azon, amikor Jax áthívott egy pizzázós-filmezős estére – csak ha van kedved, Rae –, mondván, csak ő lesz otthon. Bepánikoltam és nem mentem oda nyolcra, otthon viszont összevesztem az anyámmal, szóval összepakoltam pár cuccot egy hátizsákba és a házuk ajtaja előtt találtam magam. Nem mertem becsöngetni – majdnem egy órán át ücsörögtem a verandán, mire Jax kijött, hogy beengedje a macskát. Azt hiszem, félig halálra rémisztettem akkor este, de... sok gát omlott le köztünk, miután bevallottam, hogy nem azért vörösek a szemeim, mert be vagyok szívva, hanem mert... sírtam.
Szóval nem; Jax nem volt ott az idegenvezetés alatt. Egyedül kellett szembenéznem a pillanattal, amikor Gabe felvitt a túlzottan ismerős lépcsőn, odafent pedig benyitott a túlzottan ismerős ajtón. Ez meg Jax szobája. Mosolyogtam és bólintottam, pont úgy nézve meg a szobát, mint aki még sosem látta. Nem mondtam el Gabe-nek, hogy még azt is tudom, pontosan hogyan süllyedne be alattam a matrac, ha odafeküdnék. Hogy emlékszem, hogyan melegítené Jax mellkasa a hátam, miközben álmában a hajamba szuszog.
Nem mondtam el neki semmit. Csak a saját döntéseim következményein és helyességén kezdtem ezredjére is rágódni.
Mint most is, realizálom a helyzetet, ahogy két pislogással visszatérek a valóságba. Halkan megköszörülöm a torkom és alaposan végigmérem.
Hogy vagy? Minden rendben? Mióta vagy itthon? – sorolom a kérdéseimet, miközben már-már mindentudóan pillantok az ismerős szemekbe. Még mindig nem teljesen értem, hogy került ide, abban sem vagyok biztos, hogy honnan tudja az új munkahelyem, de valamiért úgy érzem hogy... nem véletlen.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptyCsüt. Dec. 29, 2022 12:22 pm


rae&jax

You set sail alone, there is no crew, No one on the deck who can help you. This is all your own battle to win, This is your ship, and you are the captain
2007. november


Emlékszel Laurára?
Amikor az öcsém először felhozta, telefonon beszéltünk. Akkoriban még épp Houstonban voltam, asszisztens kerületi ügyészként dolgoztam, miután sikerült letennem a bar examet. Ott már elmúlt este nyolc, és én még mindig az irodában ültem, a folyosóvillanyokat rég lekapcsolták, csak az asztali lámpám égett, egyik oldalamon egy doboz kínai, amit szünetnek szánt tíz percben toltam be, a másikon pedig a sokadik adag kávém a konyhából. Köztük ügyiratok, amiket másnapra kellett összeállítani.
És Gabe azt kérdezte, emlékszem-e Laurára.
Ez nem volt… Annyira régen, azt hiszem; mondjuk elég régen ahhoz, hogy közben ott hagyjam az ügyészséget és beálljak az FBI-hoz. De ha visszagondolok rá, úgy tűnik, mintha tegnap lett volna. Az is, amikor először hozta fel a beszélgetéseink során, meg az is, amikor elmondta, hogy elhívta anyáékhoz vacsorára. Nagyon jól emlékszem arra is, amikor lassan másfél éve megkaptam az esküvői meghívót. A nőgyógyásztól jöttünk, az egyik utolsó check-upról Haley születése előtt; Gabe várt a ház előtt, azt mondta, anya megölné, ha nem személyesen adná oda. Jules még mindig a rettentően hormonális szakaszában volt, és elsírta magát; aztán a szemét törölgetve fordult oda hozzám.
Ki gondolta volna, mi?
Ő arra célzott, hogy Gabe valaha megházasodik, gondolom. Elvégre, nem tudott arról, mi volt köztem és Rae között évekkel korábban. Senki sem tudott. Néhányszor már majdnem kicsúszott az öcsém felé. Úgy tűnt, hogy tudnia kéne; úgy lenne fair, úgy lenne tiszta, de… Aztán mindig arra a konklúzióra jutottam, hogy az többet ártana, mint használna. Talán ha az elején szóltam volna, más lenne.
Jules nem volt ostoba – áldja az ég –, úgyhogy mikor elvállaltam a beépített melót, ami hónapokra kiszakít, és egészen biztosan kihagyom miatta az esküvőt, számon kért. Ő úgy tudta, hogy csak… Egyszer történt valami, még régen. Fiatalkori hülyeség. És lényegében igaza volt, nem? Ez pont ennyit jelentett, ha azt nézzük, mi lett belőle. Azt mondta, jó, hogy nem mondtam el az öcsémnek; hogy ha bármikor szóltam volna, miközben már az esküvőjükre készülnek, az nem értük lett volna, csakis magamért, és ha már arra nem veszem a fáradtságot, hogy elmenjek, legalább ennyit megérdemelnek tőlem.
Lezárta magában a dolgot, főleg miután Haley megszületett. Én is otthon voltam egy hónapot velük, és… Őszintén, nem is gondoltam Rájuk, csak akkor, amikor a hazahozás után átjöttek megnézni az új családtagot. Könnyű elfelejteni a dolgokat, ha napi két óra, összefüggéstelen alváson futsz. De azt azért biztosra veszem, hogy nem örülne, amiért az első utam itthon ide vezetett, pedig semmi köze ahhoz, hogy mi volt régen. Vagyis, van, de nem olyan értelemben; csak nem tudtam, hová menjek, ha nem haza.
Nem szóltam előre – ismerem el. Meglepődött. Nem tudom, amellett örül is-e, vagy csak… Udvarias. Amikor megszólítja a mellette álló kollégáját, intézek a nő felé egy bocsánatkérő mosolyt. Nem tudom, pontosan miért kérek bocsánatot, de a tekintete alapján úgy érzem, kéne.
Meglep, hogy megölel, arra számítottam, hogy majd… Nem tudom, mire számítottam. Mindenesetre örülök annak, hogy az irodában az öltözőben tusoltam is. Az elmúlt pár napom után nem lett volna kellemes. Igazából egy kicsit fáj, ahogy a vállamhoz ér, de ha beledöglök sem fogom a tudtára hozni. Volt már rosszabb.
Sorban szeretnéd a választ, vagy összefogva? – nevetek fel halkan. Jól esik az érdeklődés, nem mondom. Még ha egy kicsit bizonytalanul szakadok is el a szemkontaktustól. – Most jöttem. Olyan… – feljebb tűröm a kabátom ujját, hogy az órámra nézhessek. – Öt órája és huszonhét perce landolt a gépem a nemzetközin odaát. Volt egy átszállásom Denverben, csodás két órát töltöttem a lobbiban. De legalább business osztályt foglaltak. – Őszintén, az se érdekelt volna, ha szó szerint fapadon utazok, mert végig aludtam az egészet, a stewardessnek kellett felkeltenie. – Nekiálltam a papírmunkának, de nem ment, aztán elindultam haza, de…
Befejezetlen marad a mondat. Nyilván nem mentem haza, Julia nem engedne ki a házból, és amint belépnék oda, úgyis megint ledőlnék aludni. Mindig elmenni a legnehezebb, csak épp néha a maradás sem könnyebb. Bunkóság, de a cipőm orrát bámulom, míg próbálom megfogalmazni, mi a gond, miért vagyok itt. Nem megy, úgyhogy inkább az arcára pillantok; nem úgy tűnik, mintha haragudna, vagy… Mintha kényelmetlenül érezné magát. Semmiképp sem úgy vagy eléggé ahhoz, hogy inkább sarkon forduljak.
Gondoltam, elmegyek enni, a reptéri kaja borzasztó volt. Aztán eszembe jutott, hogy… Tudod. – Megköszörülöm a torkom. – Elmegyek hozzátok, ha már… Nem voltam ott az esküvőn. Hogy személyesen… Gratuláljak. De Gabe… Nem tűnt úgy, mintha otthon lenne, és a te kocsid is hiányzott. – Tényleg nem tűnt úgy, hogy otthon van, sötétek voltak az ablakok. Lényegében nem hazugság, ugye? – Megkértem egy kollégát, hogy… nézzen meg az IRS adatbázisában. Nincs meg a számod, szóval…
Szóval itt vagyunk, a munkahelyén, miközben a kollégája még mindig élesen szemmel tart, annak ellenére, hogy közben egy ügyféllel beszél. – Nem akarlak zavarni, csak… Hát, gondoltam megkérdezem, szeretnél-e esetleg enni…? Semmi nagyot, csak valami kifőzdéset…? Hiányzik egy jó kis hot brown.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptyCsüt. Dec. 29, 2022 10:16 pm


Today I saw You and it wasn't like before. Before is over, before cannot ever come back. We're in the present now, where we pretend that "us" have never even existed.

Jax & Rae


Ha belegondoltam, még mindig nehezen találtam a fogást néhány miérten – épp ezért jobb szerettem nem belegondolni. Egyszerűbb volt figyelmen kívül hagyni a kellemetlenségeket és minden egyes példájára úgy tekinteni, amin csak túl kell esni, amit túl kell élni, aztán minél hamarabb megfeledkezni róla. Persze, csak ha muszáj volt; a hivatalos bemutatást például nehéz lett volna elkerülni, de szerencsére jártunk néhány évet szimultán a középiskolába Jax-szel is, így könnyű volt kimagyarázni, honnan ismerjük már egymást. Látásból. Nyilván. Igen, az a pillanat volt annyira kellemetlen, hogy utána tökélyre fejlesztettem a hogyan kerüljük egymás pillantását anélkül, hogy az feltűnést keltene tudományát. De túléltük? Igen.
A meghívó átadását már sokkal könnyebb volt Gabe-re hagyni, sűrű bocsánatkérések és az aktuális munkahelyem túlóra-felfogásának lelkes szidalmazása közepette. Akkor nem biztos, hogy ment volna a straight face, de ennél a ténynél már csak az volt idegesítőbb, hogy erre a miértre például sosem találtam meg a mertet. Ahogy arra sem, miért volna olyan nehéz szomorúnak lenni és nem megkönnyebbülni, amikor kiderült, hogy Jax biztosan nem lehet majd ott az esküvőn.
Miért nem tudtam volna a szemébe nézni? Hiszen ami köztünk volt, annak már nagyon régen vége szakadt. Majdnem tíz éve volt, még akkor is, ha úgy éreztem, mintha egy nap sem telt volna el, amikor az aggodalma egyenesen Lexingtonig vezette vissza, hozzám. Aznap (is) én mondtam nemet, még akkor is, ha a szívem máshogy gondolta volna.
Azóta is évek teltek viszont el. Neki ott van Jules és a kis Haley. Nekem itt van Gabe. Akkor miért nem tudom becsukni a számat, amikor hirtelen felbukkan a központban...? A meglepetés számlájára írom a dolgot; az bőven elbírja és egyébként javarészt igaz is.
Elmosolyodom, amikor elismeri, hogy nem szólt előre, hiszen ezt a részét biztosan tudom – nem felejtettem volna el egy ilyen fontos dolgot, ha bárki is szólt volna róla –, a továbbiakat viszont nem az előtérben szeretném lefolytatni. Egy kicsit félrevonom őt, hogy aztán minden előzetes gondolatomat felrúgva egy ösztönös ölelésbe vonjam, még ha nem is hagyom hosszúra nyúlni a pillanatot. Már csak azért is, mert érzek a tartásában némi feszültséget, amit persze nem teszek szóvá.
Inkább alaposan végigmérem, éheztetés, sérülés, vagy bármilyen oda nem illő dolog látható nyomait keresve rajta, míg rá is kérdezek a hogylétére. Meg... mindenre, mert hirtelen több kérdés is kicsúszik a számon, mint amennyit egyszerre meg tudna válaszolni. A nevetése hangja és a visszakérdezés együttes erővel csalják a mosolyt az én arcomra is. Jó. A nevetés az jó, még akkor is, ha a szemeiben valami ismeretlenül mély fáradtságot és mélységet látok.
A logikus sorrendben tökéletes lesz – válaszolom meg a kérdését egyszerűen.
Nem tudom nem meglepve felvonni a szemöldököm, amikor elmondja, milyen hosszú út van mögötte, de nem is ez a tény lep meg, hanem az, hogy... itt van. Nem abban az értelemben lep meg, ami egyben a távozására is vágyna, épp csak nem teljesen értem. Jules és Haley biztosan nagyon hiányolják már; persze én mi is, de az első számú családja már máshol van. Ezekkel a gondolatokkal pedig egy furcsa, fájdalmas módon vág össze az a mondat, aminek a befejezése csak a levegőben lóg kettőnk között.
De.
Nem néz rám, bennem pedig felüti a fejét az aggodalom is. Nem sokat tudok arról, hogy mit kellett az elmúlt hónapokban pontosan csinálnia, de ha eddig csak sejtettem, hogy nem véletlenül van itt, hát most már biztos vagyok benne. Talán történt valami, vagy egyszerűen csak sok volt? Nem tudom, a lesütött szemeiből pedig kitalálnom is nehéz, a tíz évvel ezelőtti Rae viszont olyan gyorsan kúszik vissza a tudatomba, mintha mindig is ott lett volna. No nem a rossz értelemben; az a Rae bukkan fel, aki ha kellett, hajnalba nyúlóan hallgatta Jaxet. Az, akit egyszer Jax húzott ki egy nagyon mély gödörből, és aki ezért (sem) fordítana hátat.
Végül rám néz, nekem pedig az ajkamra ég a kérdés, hogy noszogassam a mondat befejezését.
Jól vagy? – kérdezem inkább, halkan, de minden értéssel és megértéssel a kérdés mögött, amit csak érzek, ahogy a szemeiben ülő szokatlan árnyékokat figyelem.
Az esküvő felemlegetése felér egy finom gyomrossal, mégis megtalálom magamban a képességet, hogy elmosolyodjak, még akkor is, ha egyébként furcsa, hogy a személyes gratuláció érződött számára a legfontosabbnak most. Nem kérdez meg, hogy szeretne-e képeket nézegetni velem a nagy napról, mert előbb ugranék ki egy busz elé, szóval beérem a szokásos megköszönéssel, mindkettőnk nevében. Azon egy kicsit meglepődök, hogy Gabe nem volt otthon, mert egy órája írt üzenetet, hogy hazaért, de úgy vagyok vele, hogy biztosan közbejött valami. Egyébként is lefoglal, hogy elnevessem magam a tényen, miszerint lenyomoztatott.
Kész szerencse, hogy nem feketén dolgozom. Szólj rám, hogy mostantól ne csináljak semmi huncutságot! – mosolyodom el, inkább ugratva őt egy kicsit, mintsem rákérdezzek a nyilvánvalóra.
Most már biztos, hogy Jax velem akart beszélni, csak azt nem tudom, miért; azt viszont tudom, hogy akármit is vett a fejébe, nem fogom elutasítani. Ő is ott volt nekem, amikor szükségem volt rá. Szerencsére ezután már el is mondja, mi is az a bizonyos valami, amit a fejébe vett, én pedig vidáman elmosolyodom.
Tudod, hogy a hot brownra sosem mondok nemet – rázom meg a fejem, és még csak meg sem rezzenek a régi idők felemlegetésén. Kész szerencse, hogy azon az éjjelen palacsintát rendeltem, amikor beültünk az étkezdébe a város szélén. – A legkevésbé sem zavarsz, ezt meg sem hallottam – hessegetem el a gondolatot is a levegőből, aztán az órámra pillantok. – Egyébként is éhes vagyok. Van a műszakomból még kereken... tizennyolc perc. Megvársz? – nézek vissza rá mosolyogva. – Még az is lehet, hogy kicsit hamarabb végzek. Már csak három időpontosunk van addig... Azaz kettő – helyesbítek gyorsan, mert az egyik páciens éppen ebben a pillanatban lép be az előtérbe. A kasszát szerencsére nem nekünk kell zárni, hanem majd a váltásnak.
A kis fotelek nagyon kényelmesek a váróban, legfeljebb az a veszély fenyegethet, hogy elalszol bennük. Márpedig... – Elhúzom egy kicsit a számat, ahogy a kezében tartott prospektusra pillantok, majd rá is bökök. – Ennél izgalmasabb olvasmánnyal aligha tudok szolgálni addig, szóval vagy felébresztelek majd, vagy csinálok neked egy kávét. Olyan igazit, csak semmi automatás lötty – ajánlom fel a lehetőségeket mosolyogva. Persze megérteném azt is, ha nem akar megvárni, de valami azt súgja, hogy ha egészen idáig jött – és még le is nyomoztatott –, nem ezen a bő negyedórás várakozáson fog elbukni a mutatvány.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptySzomb. Dec. 31, 2022 6:37 pm


rae&jax

You set sail alone, there is no crew, No one on the deck who can help you. This is all your own battle to win, This is your ship, and you are the captain
2007. november


Felteszi a kérdést, amire vártam, és hirtelen évekkel ezelőtt találom magam; csak akkor én kérdeztem ezt tőle, nem fordítva, de érezni vélem a számban a juharszirup ízét. Feltételes reflex. Takargathatom bármivel, de ezért jöttem, nem? Nem azért, hogy még jetlaggel az izmaimban gratuláljak a hónapokkal ezelőtti esküvőjéhez, amit egyébként meg se tettem még. Ráadásul csak egy mondat lenne, kettő, ha elhúzom. Öt perc, és mehetnék.
Miért ne lennék? – kérdezek vissza, mert még ha el is mondanám neki, amiről egyelőre én sem tudom, pontosan mi az… Nem itt tenném, ebben a visszhangos előtérben a munkahelyén. Abban sem vagyok biztos, hogy tudnia kell. – Fáradt vagyok, de nem hiszem, hogy tudok aludni.
Nem kötelessége belemenni; régen biztosan nem tette volna, ha nem akarja. Nem változhatott ennyit a dolog, csak mert… Gabe miatt, nem? Azt mondja, eljön, én pedig csak bólogatok, mintha legalábbis egy tesztet úsztam volna meg a véletlennek hála. Vagy inkább mintha olyat csinálnék, amit nem szabad.
Hát ennél jobb ajánlást nem kaphatok – nevetek fel. – Persze, megvárlak. Esetleg van valami ajánlott irodalmad? Egy… Várótermi Digest? – Valahogy úgy sejtem, hogy az egyik kis asztalon hagyott gyógyszertári és orvosi magazinoknál nem lesz jobb, és egyikben se maradt már keresztrejtvény. Nem mintha baj lenne, mindig borzasztó voltam bennük.
Ha jobban belegondolok, elég régóta nem voltunk csak úgy ketten. Ami persze logikus, miért lettünk volna? Nem számított, hogy évekkel ezelőtt mi volt vagy nem volt köztünk, ő most Gabriel miatt van itt. Hozzá tartozik. Én csak mellékterméke vagyok a kapcsolatuknak. Ha Laura nem Laura lenne, nyilván nem jöttem volna ide. Talán úgy lett volna jobb.
Hosszabbnak tűnik az a negyed óra, mint elsőre gondolnám. Egyszer felállok, és a fejemben van, hogy inkább visszavonom, hazamegyek; helyette csak a mosdóba ugrok ki. Mire visszaérek, egy negyvenes nő ül ott, ahol az előbb én, és a BlackBerryjén pötyög valamit. Mivel a többi hely túlzottan az út közepén van – legalábbis nekem úgy érződik, fotel helyett székek a fal mentén, és összerándul a gyomrom a gondolattól, hogy a nagy semmi legyen előttem –, maradok ott, csak a másik oldalra ülök. Nyilván furcsa lehet, hogy egy teljesen üres előtérben miért ott foglalok helyet, úgyhogy mikor a nő felpillant, bocsánatkérően rámosolygok, de ez nem altatja el a gyanakvását. Csak azután jövök rá, hogy kicipzároztam a kabátom, és a tekintete ide-oda ugrál az oldalamra szíjazott fegyvertok – kötelező magunknál tartani szolgálati időt nem nézve – és az ingnyak alól kilógó tetoválások között. A kezén bárkinek lehet; a nyaktetoválás már más téma.
Emlékeztető: kérdezzek utána, le lehet-e valahogy koptatni hamarabb.
A nő gyanakvása okozta kényelmetlenségben főlök ott, míg Laura meg nem érkezik a táskájával. A nő az utolsó ügyfélre várhatott, mert a másik idegent megpillantva sietősen összeszedi a holmiját és a magassarkúja kopogásával kísérve távozik.
Mehetünk vagy van még valami? – Visszazipzározom a kabátomat és a zsebembe rejtem a kezeim. Ki tudja, talán most akarja még megcsinálni az adóbevallását, vagy csak meggondolta magát időközben. Megérteném. – Kocsival jöttél te is, ugye? – Ez a részlet csak most jut eszembe. A városi tömegközlekedés nem a legjobb. Úgy is mondhatnánk, hogy nem létezik. – Akkor megbeszélhetjük, hova menjünk és ott találkozunk…? Vagy ha gondolod, majd visszahozlak utána.
Bármelyiket választja is, én benne vagyok; ha élhetek szavazati joggal, akkor pedig egy ismerős helyet választok. A Louie’s Hot Chicken & Barbecue a helyi favoritok egyike, semmi flancolás vagy dresscode, a helyiségben csak néhány asztal, kint meg sörpadok. Ha egy barbecue helyen az ember szívesen eszik már tinédzserként zöldségtálat, akkor tudod, hogy rohadt jó a kaja.
Milyen… A munka? Egyébként? – kérdezem tőle, amikor már a rendelésre várunk. – Szereted a recepciózást?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptyVas. Jan. 01, 2023 10:55 pm


Today I saw You and it wasn't like before. Before is over, before cannot ever come back. We're in the present now, where we pretend that "us" have never even existed.

Jax & Rae


Hogy lehet valami egyszerű és bonyolult egyszerre? Úgy, mint ez a kérdés. Jól vagy? Pofonegyszerűnek tűnik, egy eldöntendő kérdés; vagy igent mondasz, vagy nemet, arányaiban mégis ez a kérdés kapja a leghamisabb válaszokat a legbonyolultabb okokból. Jax a visszakérdezést választja, ez pedig egy halovány, megértő mosolyt csal a szám sarkába. Az az igazság, hogy egyetlen szavát sem hiszem – mármint azt igen, hogy fáradt, és azt is, hogy nem tudna aludni, de az is biztos, hogy a választ kikerülte –, ezt viszont eszemben sincs szóvá tenni.
Én majdnem három éven keresztül kerültem ki a válaszokat vagy hazudtam mások szemébe. Majdnem három év és megannyi elhibázott döntés kellett ahhoz, hogy végül kimondjam az igazságot, ironikus módon éppen Jaxnek. Nem. Ha ő még nem jutott el ebbe a fázisba, nem fogom erőltetni; inkább hagyom is, hogy folytassa.
Még ha meg is lep valahol a meghívás, nem adom jelét. Az egész helyzet hordoz valami megmagyarázhatatlan feszültséget magában; nem azt a nagyon rossz fajtát, hanem azt, ami miatt ha akarnék sem mondanék nemet. Oka van annak, hogy Jax idejött és most velem akar enni – és ha magyarázata is van, azt a magyarázatot csak mi ketten érthetjük.
Nos... a bőrgyógyászati részlegünk nemrég nyílt meg, szóval attól tartok, a legfrissebb prospektusokban csak a nem túl étvágygerjesztő bőrelváltozások vannak túltengésben. Esetleg tarthatsz piackutatást a társpatikák reklámújságjai között, de akkor feltétlenül mondd el, ár-érték arányban hol és melyik orrspray-t érdemes megvenni! – vázolom fel neki az izgalmasabbnál izgalmasabb unaloműző lehetőségeket széles mosollyal. Azért reménykedem benne, hogy ezt a bő negyed órát nem lesz olyan nehéz túlélnie így sem.
Visszamegyek Nick mellé, már csak azért is, hogy felpörgessük egy kicsit a dolgokat. A kérdő pillantását megválaszolom azzal, hogy a sógorom van itt – igaz –, mert megbeszéltük, hogy átjön hozzánk – nem igaz –, de nem jutott be a házba, mert Gabe nincs otthon – elméletileg igaz –, szóval most már inkább megvár, hogy együtt menjünk haza – ez sem igaz. A fél szememet Jaxen tartom és nem tudom nem észrevenni a kényelmetlenségét; amikor feláll, szent meggyőződésem, hogy most fogja magát és mégis inkább kisétál az ajtón, de nem így történik, amitől észrevétlenül is fellélegzem. A következő két páciens majdnem egy időben érkezik meg, de így legalább párhuzamosan fel tudjuk őket a rendszerbe. Szerencsére ezúttal nem futunk bele biztosítási kérdésekbe, ráadásul az önköltséges vizsgálatra érkező beteg Nickhez kerül, így én a magaménak előre is ki tudom állítani a számlát. Ezt meg is teszem – miközben Gareth megérkezik az esti műszakra –, így mire a páciens végez és újra a pulthoz lép, már csak aláíratom vele a mi példányukat, elkönyvelem, és már készen is vagyok. Hátramegyek a pihenőnkbe, lecserélem az egyenköpenyünket a kabátomra, felmarkolom a táskámat, aztán már indulok is kifelé, út közben elköszönve a már szedelőzködő Nicktől és Gareth-től is, aki időközben beült a helyemre.
Jaxhez érve – a korábbi egyértelmű kényelmetlensége miatt, ami talán még most is ott van az arcán – igyekszem egyfajta biztatással rámosolyogni. Vagy talán csak magamat is biztatom, hogy nincs ebben semmi rossz.
Nincs semmi, mehetünk – bólintok, majd fejemmel a bejárat felé intve el is indulok, míg ő feltesz egy újabb kérdést.
Egy nagyon is jogosat, ami azt illeti; és egyben egy olyat, ami nekem ettől függetlenül nem jutott eszembe. Hümmögök egy kicsit, azt latolgatva, hogy ha most megint beülök mellé az anyósülésre, akkor mennyire fogok visszacsöppenni ettől a múltba. És hogy az mennyire lenne helyes vagy helytelen. Igyekszem nem túl feltűnően szusszanni az érzésre, amivel a gyűrűim hirtelen égetni kezdik az ujjamat.
Talán egyszerűbb, ha ott találkozunk – választom végül a gyávábbik megoldást. – Van valami különleges kívánságod így a nagy hazatérésre? – mosolygok rá aztán, hátha ezzel valamennyire enyhíteni tudok önnön beszariságomon.
A választása pedig természetesen tökéletes. Kiszélesedő mosollyal bólintok, nem is vitatkozva, aztán az autóknál elválok tőle, hogy én be tudjak ülni a CR-V kormánya mögé. Forgalomtól függő kisebb-nagyobb lemaradásokkal követjük egymást a Louie’s parkolójába, és engem odabent már az illatoktól elfog a kellemes nosztalgia érzése, hát még amikor kezembe veszem az étlapot. Esküszöm, az egyik idősebb pincérnő már tíz éve is itt dolgozott.
Miután leadtuk a rendeléseket, megengedem magamnak, hogy az asztal túloldaláról egy kicsit jobban is megnézzem magamnak Jacksont. Most már nem sérülések után kutatok, inkább jeleket keresek, amelyek további aggodalmakra adhatnának okot. Az első kérdéssel így is – vagy pont emiatt – megelőz, de nem bánom.
Nem olyan rossz – dőlök kényelmesen hátra egy kis mosollyal az arcomon. – Néha vannak ügyes-bajos páciensek, de egyelőre jól bírom a gyűrődést. A főnökeim szeretik a precizitásomat, a kellemetlen betegek pedig okot adnak arra, hogy türelmet gyakoroljak – vonok vállat. – Az esti műszakot még meg kell szoknom, mert olyankor van, hogy csak este tízkor szabadulunk. A fizetés viszont megéri.
Időközben meghozzák az italjainkat, így arra az időre elhallgatok, de aztán újra előredőlök, alkaromat az asztalon megtámasztva függesztem rá újra figyelőn a szemeimet.
Na és a te munkád? – dobom vissza a labdát, de csak finoman. Még mindig nem tudom, pontosan mi a baj, és nem szeretnék ajtóstól rontani a házba. Ezért is táncol lejjebb a tekintetem a nyakára, ahol az inge vonala felett oda nem illő mintázatok árnyékát vélem felfedezni. – Mesélsz azokról? – vonom fel a szemem sokatmondóan, állammal a nyomok felé bökve.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptyCsüt. Jan. 05, 2023 12:09 pm


rae&jax

You set sail alone, there is no crew, No one on the deck who can help you. This is all your own battle to win, This is your ship, and you are the captain
2007. november


Egy dologról felejtkeztem meg az étteremmel kapcsolatban, a nagy üvegablakokról egyenest az asztalok mellett. Hiába van kellemes otthonérzete a helynek – hallani a konyhából a sülő bacon sistergését, érezni a pulled pork illatát, a közeli asztaloknál pedig kisebb-nagyobb társaságok folytatják a saját vacsorabeszélgetéseiket, megbízható háttérzajt biztosítva, az asztal rusztikusan kopott, a széken lévő párna pedig puha –, feláll a szőr a nyakamon. Úgy érzem, mintha valahol máshol kéne lennem, mintha megszegném a szabályokat az ittlétemmel, és ezért visszavágást várhatok. Nem azért, mert otthon kéne lennem; hanem Kaliforniában.
Nem gondoltam volna, de szinte hiányozni fog az a motelszoba, amit néhány hónapig laktam. Megszoktam a szomszédok rutinját; mellettem egy utazási biztosítással foglalkozó pasas volt, aki az egyik kolléganőjével csalta meg a feleségét: utóbbi kidobta otthonról, előbbinek meg nem kellett, ha nincs pénze. Úgyhogy az estéit hat után azzal töltötte, hogy autósüldözéseket nézett a tévében, és hangosan kommentálta.
Nála maradt az öngyújtóm. Az is hiányozni fog.
Próbálok nem újra és újra kitekingetni az ablakon – a parkolóban világos van szerencsére, de így is zavarnak az árnyékok –, hiába tudom, hogy senki sem lesz ott. Nem engedtek volna vissza, ha valakinek sikerült meglépnie. Csak épp Laurára sem akarom függeszteni túl sokáig a tekintetem. Nem akarom felmérni, mennyire lett más a haja, hogy vajon a nyakláncát Gabe adta-e neki, és nem akarok megállni a jegygyűrűjén sem. Új darab; a családit én kaptam meg, és Jules hordta. Gabe nem mondott semmit anno, de tudom, hogy zavarta.
A nagyanyám is mindig türelemért imádkozott, nem erőért, bár Gabe-hez kellett is – rándul meg a szám sarka. Az öreglány is hiányzik, annak ellenére, hogy egyszer egy papuccsal vert el, mert tiszteletlen voltam. – Az jó. Néhány fokkal biztosan jobb, mint a vendéglátás. Hosszan tervezel maradni?
A nevetőráncai a szeme sarkában újak, ez egész biztos. Nem az utóbbi pár hónapnyira újak, egyszerűen csak… Nem vettem még észre. Ez jó. A nők ritkán örülnek a ráncoknak, de… Ezek szerint van oka mosolyogni. Határozottan jobban állnak neki, mint a mély, sötét karikák és sokkal kevésbé aggasztóak.
Tényleg érdekel a válasza, még ha tisztában is vagyok vele, hogy ez az egész csak ignorálja azt a hatalmas elefántot a szobában. Megköszönöm az elém rakott pohár sört, ami pont kellemesen hideg, ahogy lecsúszik a torkomon, azokon a helyeken, ahol én jártam LA-ben, a sör mindig vagy túl hideg volt, vagy túl meleg, mintha csak a végleteket ismernék. A kérdése várható volt, mégis egy-két pillanattal tovább húzom a pohár visszahelyezését az asztalra, mint feltétlen szükséges volna.
Ezekről? – Feljebb húzom az ingujjam, mintha elfelejtettem volna, hogy ott vannak. Amennyire égetnek – csak a fejemben –, lehetetlennek tűnik. – A tetoválás közelebb hoz Istenhez, mert azon keresztül üzensz, amit Ő teremtett. Személyes manifesztó… Az életed képekben. Vagy milyen faszságokat hordanak össze – nevetek fel, szemezve az azték mintára készült naptetoválással, ami a kézfejem egészét fedi. – Félig maradandók csak, pár hónap és lekopnak. Addig pedig majd igyekszem nem Bloods területre menni. – Ennyiben is hagyhatnám, tehetnék úgy, mintha nem számítana, gondolom. Helyette az első ujjperceimen lévő betűkre mutatok. HLCN. – Halcón. Szeretik a rövidítéseket, mozaikszavakat… Ez az álszemélyiségem beceneve volt. Kettőt találhatsz, honnan jött.
Az utcai bandák nem épp a finomkodásukról vagy az absztrakt gondolkodásukról voltak híresek, a mexikói maffia pedig főleg. Talán az én affiliációm nem hozzájuk kötődött, hanem az egyik kiszolgáló bandához, de így is számtalan tagot láttam, aki tele volt tetoválva a bűneivel; nem átvitt értelemben. Az egyik srác lelőtt két GBC tagot az egyik benzinkúton, úgyhogy az egész benzinkutat magára tetováltatta, a nevével együtt.
A legtöbb kötelező elem volt, tudod, a… Háttérsztori része. Látnod kéne a feszületet a hátamon. Tizennégy órán keresztül rajzolta a pasas.
Míg iszom még egyet a pohárból, körbe nézek; a szokásos, ismerősen ismeretlen arcok, egyikük se tűnik úgy, mintha figyelne arra, miről beszélünk. Nem mintha részletekbe szeretnék bocsátkozni; egyrészt nem lehet, másrészt… Nem tudom, hogy akarok-e.
Van egy, ami igazi. A beavatás része volt. De az FBI elvileg kifizeti az eltávolítást, úgyhogy… – Megvonom a vállam. – Nem hiszem, hogy Jules örülni fog neki ettől függetlenül. Vagy anyáék… Ezért sem mentem rögtön haza. Kell egy kis… Idő, azt hiszem.
Megforgatom a gyűrűs ujjamon a gyűrűt; le kellett vennem, míg dolgoztam, de látszott a bőrömön a színváltás, úgyhogy beépült a sztoriba. Házas voltam, de meghalt. Nem ritkaság arrafelé, és meglepő módon jobban tiszteletben tartották a dolgot, mint az átlagemberek szokták; nem nagyon kérdezősködtek. Ez egyszerűbbé tette az elutasításokat is; ha a fő profilotok a bárok és lányok, a jutalom is az lesz. De így is csak egy darabig tudod visszautasítani a dolgokat anélkül, hogy gyanút keltenél. A felkészítés során szó volt erről is; hogy csak akkor vállaljam el, ha amíg ott vagyok, félre tudom tenni a gátlásaimat, mint rendfenntartó, mint szabálytisztelő polgár, mint férj vagy apa. Ezt a részét nem mondtam el Juliának, pedig…
El akarom mondani Laurának, mert tudom – sejtem –, hogy nem ítélne el a dolgokért, amiket tettem, ahogy én sem ítéltem el soha. Bár talán még jobb lenne, ha elítélne; ha nem megértene, hanem haragudna, és ostobának hívna. Tőle egyszerűbb lenne. És ha megtenné, utána köztünk is egyszerűbb lenne minden.
De erre nem egy kifőzde a megfelelő hely.
Tényleg sajnálom, hogy nem voltam ott az esküvőn – pillantok fel rá, figyelmen kívül hagyva a gyűrűm égetését. Csak elszoktam tőle. – Jules és anya is mondta, hogy… Jó volt. Nagyon szép. – Anya persze a kákán is csomót talál, és megszólta a menüt meg a dekorációt is, és egy kicsit zavarta az egyik ruha, amit Rae felvett, de gyanítom, csak azért, mert ezek egyikébe sem volt beleszólása. Összességében még mindig úgy gondolom, megkönnyebbült, amiért Gabe elkelt. Hátha ettől megkomolyodik.Hogy érzed magad?


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptyPént. Jan. 06, 2023 12:14 am


Today I saw You and it wasn't like before. Before is over, before cannot ever come back. We're in the present now, where we pretend that "us" have never even existed.

Jax & Rae


Látom, hogyan nézi az ablakokat és egészen biztos vagyok abban, hogy a tekintetében ülő érzelmek oka – akarva, akaratlanul, de – én vagyok. Vagyis nem teljesen én, hanem mi. Az a mi, amik már nem vagyunk, amiről sosem beszélünk, amivel kapcsolatban úgy teszünk, mintha soha nem létezett volna. Nem szabadna itt lennem; ezt olvasom ki a vonásaiból, mégsem mondok semmit, mert ha ennek ellenére itt van, annak nyomós oka van, amit kész vagyok meghallgatni.
Ha pedig mégsem mondja el, hanem meggondolja magát, feláll és elmegy? Akkor hagyni fogom.
Ezúttal is.
Igyekszem nem a lelkemre venni, hogy huszonöt éves koromra már a nagyanyádhoz hasonlítasz – biggyesztem kissé lejjebb az alsóajkamat, a szemeim viszont mosolyognak mellé. Csak ugratom, mert habár egyértelmű, hogy azért beszélünk rólam, mert az ittlétének valódi okát még nem feszegetjük, elfogadom a dolgot. – Egyelőre nem találtam ennél jobbat, szóval... – Megvonom a vállam. Nem akarom hangosan kimondani, hogy talán ha befejeztem volna az egyetemet, szélesebbek lennének a lehetőségeim, mert hoztam egy döntést és szeretném legalább én nem megkérdőjelezni azt saját magamban. Jelenthetted volna a tanárodat ahelyett, hogy füled-farkad behúzva menekülsz, szólal meg a józanabbik felem, de elhessegetem a gondolatot. Ma már úgyis beszari-napot tartok, vagy mi. – Tényleg jó hely, a kollégákkal is jól kijövök, nincs okom panaszra. Azért figyelem az üresedéseket, mert nem feltétlenül akarom ezt csinálni életem végéig, de amíg nem pottyan az ölembe valami nagyon jó ajánlat, addig bőven megteszi.
Még ha kerülgetjük is a forró kását, azért úgy érzem, ha a leginkább szembeötlő dolgokra kérdezek rá, abból baj nem lehet. Követem a szememmel a mozdulatot, ahogy feljebb húzza az ing ujját, aztán a tekintetemmel rajzolom újra a mintázatokat a bőrén. Nem illik hozzá. Úgy értem, nagyon is látom, hogyan tudott ezekkel beilleni egy másik közegbe, de én pontosan tudom, hogy mindez csak a külsőségekre lehet igaz. Azért amikor beszélni kezd és már-már egyfajta hitvallást említ, némi bizonytalansággal pillantok fel rá, de szerencsére elneveti magát, szóval én is elmosolyodom, mielőtt tovább szemlélném a tetoválásokat. Örülök, hogy nem maradandóak, mert valami oknál fogva úgy érzem, meg kell szabadulnia tőlük, inkább előbb mint utóbb.
Valamiféle... megfigyelő voltál? – tippelek, miközben öntudatlanul is átnyúlok az asztalon, mutatóujjam ujjbegyével átrajzolva a H betűt. A spanyolom hagy némi kívánnivalót maga után, a szlengesítéssel nem vagyok tisztában, de a szó szerinti jelentését azért értem a szónak.
Aztán észreveszem, mit csinálok, elhúzom a kezem, és inkább kortyolok egy nagyot a kólámból. Szerencsére tovább mesél, így nincs is sok időm ezt emészteni; a szemeim nagyobbra nyílnak a feszület-tetoválás hallatán.
Olyan igazi, teljes hátat betakaró? – Nem akarom maffiás börtöntetkónak hívni, mert az ő szemében nevetségesnek tűnhetne a szóhasználat, de én szerencsére csak filmekben láttam ilyeneket.
Háttérsztori, jut el a tudatomig. Aztán meg beavatás, és az ráadásul igazi. Valami oknál fogva végigfut rajtam egy kellemetlenebb borzongás és azon kapom magam, hogy egy kicsit talán kutatóbban figyelem Jaxet, mint eddig. Hirtelen mindennél jobban szeretném megérteni a sötét árnyékokat a szemeiben. Mit csináltál? Hol voltál? Mi történt? Meg akarom kérdezni, pedig biztos vagyok benne, hogy nem beszélhet róla.
Pontosan mennyi idő alatt is kopnak le? – kérdezem inkább egy apró mosollyal, mintha csak szó szerint értettem volna, amit mondott, és azt akarnám megtudakolni, mennyi ideig nem mer majd hazamenni.
Nem kerüli el a figyelmem, ahogy a gyűrűt forgatja az ujján. Szinte érzem a gondolataiból a démonai hűvösét. Mit csináltál? Hol voltál? Mi történt? A nyelvemre harapok; időt akarok neki adni, de közben szeretném, ha tudná, hogy itt vagyok. Ezúttal tudatos a mozdulat, ahogy átnyúlok az asztalon, tenyeremet a kézfejére fektetve és finoman megszorítva azt.
Eszembe jut egy régi emlék. Mi a baj, Rae? Nekem elmondhatod.
Jax? – Megvárom, hogy rám nézzen; ha kell, a fejem mozdításával keresem a tekintetét.– Ugye tudod, hogy én meghallgatlak? – kérdezem halkan, de határozottan.
Nem baj, ha rossz. Nem baj, ha nehéz. Te is megtetted értem. Az életünk most a lehető legfurcsábban gabalyodik össze ahhoz képest, ahogy akkor voltunk, de ez nem változtat semmin. Mármint... ebben a tekintetben. Régen is megoszthatott velem bármit.
Az esküvő említésére bukfencezik egyet a gyomrom, de megtalálom a módját, hogy én is ránézzek és álljam a pillantását. A fenébe is, még az a kis mosoly is sikerül!
Én is sajnálom – hazudom. Nem akarom azt mondani neki, hogy számomra megkönnyebbülés volt, mert félek, hogy félreértené és nem akarom megbántani. Egy újabb mosollyal és bólintásokkal erősítem meg, amit hallhatott, de közben nem tudom eldönteni, miért érzem árulónak magam. Őt árultam el azzal, hogy az öccséhez mentem feleségül, vagy Gabe-et azzal, hogy a bátyjával közös múltunk ellenére hozzámentem?
Jól vagyok, Jax. Tényleg. – Ezúttal tudom, hogy a mosolyom hihető is, mert egyébként nem hazudok. Az esküvőnk a lázadás egy formája volt, ez igaz, de ettől még hiszem, hogy jó párost alkotunk. Boldog vagyok. Épp annyira, amennyire úgy érzem, hogy jogomban áll.
Mégis azon kapom magam, hogy ezúttal én érintem meg az ékszereket a gyűrűsujjamon.
Szerinted... – Megköszörülöm a torkomat. – Szerinted nem... furcsa? – nézek fel rá. Sosem beszélgettünk erről. Azt hiszem, túl kellemetlen lett volna; egyszerűbb volt hallgatólagos egyezményt kötni a hallgatásról. Most már persze kicsit késő lenne változtatni bármin is, de ha már kimondtam a kérdést, akkor kimondtam.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptyVas. Jan. 08, 2023 4:47 pm


rae&jax

You set sail alone, there is no crew, No one on the deck who can help you. This is all your own battle to win, This is your ship, and you are the captain
2007. november


Valami olyasmi, igen – bólintok egy félmosollyal kísérve, mert végülis nem hazugság. Amikor elmentem, mi épp nem igazán… Beszéltünk, nem úgy, mint előtte, és nem kellett különösebben megerőltetnem magam azért, hogy ez így legyen. Gabe tudott egy-két dolgot, de kétlem, hogy tovább adta volna őket Rae-nek, mert nem volt rá oka. Persze nem inthetsz azzal búcsút, hogy elmondod, hol találnak meg vagy mi lesz a feladatod, de nem is tudnak úgy kiragadni, hogy egy szót sem szólsz, mert „állami titok”. A hosszabbnak tippelt akciók során olyat keresnek, akinek nincs túl sok kapcsolata, akik hiányolhatnák; nincs családja, nincs párjuk, bár bizonyos szigorú előírások mellett meg szokták engedni, hogy hazamenjenek néha, a telefonokat pedig abszolút nem tiltják meg, ha kellően biztosan jársz el. Nekem is volt rá lehetőségem, úgy két hetente éltem is vele. Azért voltam én is a megkeresettek között, mert olyan arc kellett nekik, akit ott biztos nem ismernek, tehát nem túl régen dolgozik az irodánál, és aki kicsit hasonlít egy alakra – Arón Jimenez, betöréses rablások főleg –, akit másodlagos szemtanúk esetleg láthattak. Nem hiszem, hogy lesz még lehetőségem ilyesmiben részt venni a jövőben, és nem bánom – bár nem is azért vállaltam el, mert tudtam, hogy ez lesz az utolsó.
Aha. Mint a filmekben. – Valahol érdekesnek találtam azt, hogy egyes személyek számára ezek a gimmicky dolgok nem csak kötelező elemek voltak, hanem a maguk elferdített verziójában össze tudták egyeztetni a hitet és Istent azzal, amit csináltak. Azt is el kell ismernem, hogy egyesek meglepően műveltek voltak, nem azok az agyatlan gorillák, akiket Hollywood etet veled. Ha tényleg agyatlanok lennének, akkor már rég nem lenne szükség se az FBI-ra, se a DEA-re. Néha, főleg a vége felé, azon kaptam magam, hogy nem azért érzem magam oda nem illőnek, mert az FBI-nak dolgozom titokban, hanem azért, mert nem tudtam osztozni ezekben a manifesztókban.
A kezemen lévő gyorsan. Ott a rendes tetoválások is gyorsabban fakulnak – vonom meg a vállam. – Ennyire rosszak? Lehet, hogy Haley-nek sem fog tetszeni… – A többit illetően nem volt kész válaszom, de ha lett volna is a torkomban ragad, amikor a keze az enyémhez ér, nem felettes mozdulatot végezve, csak úgy… Ott marad. Átfut a fejemen, hogy talán mégis haza Kellett volna mennem – aztán a replika, hogy túl sokat gondolok mögé. Csak… segíteni akar. Törődni. Abban nincs semmi rossz, semmi több. Csak megért, mert… Ő Laura, és jobban ismer, mint a legtöbben, tud néhány olyan dolgot is, amit más, még Jules sem. Ez elmond valamit, amire figyelnem kéne, de ignorálom, pont úgy, mint a tényt, hogy egy kicsivel sem mozdítom meg a kezem, mintha attól félnék, észre veszi magát és visszahúzódik.
Tudom, hogy meghallgatna, mint régen, amikor elmondtam neki, hogy mennyire kevés, amit csináltam az évek során, tényleg a saját döntésem, és mennyire zavar. Hogy mennyire nem értek egyet a szüleim bizonyos nézeteivel. Hogy mennyire zavar, hogy semmit sem tudok a hátteremről, hogy mikor néhány évente egyszer találkozunk a rokonainkkal Argentínából, mennyire pocsék érzés, hogy gringonak hívnak, hiába tudom, hogy igazuk van. Hogy néha mennyire kedvem lenne csak úgy… Elmenni és nem vissza jönni.
De mindig visszajövök, és egyébként is, ezek semmik voltak azokhoz a titkokhoz képest, amiket ő bízott rám. Vagy ahhoz, amit én titkolok előle a mai napig; hogy az elején csak azért mondtam el neki dolgokat, mert… Úgy éreztem, nem számít, mit gondol rólam, mert nem érdekelt, nem igazán. Lehet, hogy ez egyetemes dolog, és nem sok kapcsolat, baráti vagy akármi más, kezdődik kötődéssel, de senki sem szereti hallani.
Tudom – bólintok végül. – Nem azért… Mm. Még nem tudom, hogyan. – Az biztos, hogy nem most, nem itt, mert nem akarok elrontani egy teljesen jó éttermet ezzel. Eléggé olyan lenne, mintha nem tudnám érzékelni a hangulatot a szobában, vagy a helyzet súlyát. És egyébként is, alig fél órája köszöntünk egymásnak, és még azt is csak most tudtam kibökni, amiért elméletileg jöttem. Bár nem húzom le a képességeit, biztos vagyok benne, hogy tudja, hülyeség az egész.
Biztos vagyok benne, hogy nem sajnálja, ahogy én sem. Mindketten borzasztóan éreztük volna magunkat, ha ott vagyunk, tudva, amit tudunk, átélve, amit átéltünk, és körülöttünk senki más nem tudna róla. Szinte biztosan túl sokat ittam volna, és az első lehetőséget megragadom, hogy haza menjünk.
Juliával. Akit annak idején még barátnőmként bármikor kidobtam volna, ha Laura egy szóval is utal rá, hogy azt szeretné. Most meg itt vagyok, több hónap távolléttel és egy csecsemővel otthon, és eszemben sincs hazamenni hozzá. Kíváncsi vagyok, ő vajon fog-e valaha úgy nézni rám, mint Maya tette. Attól a tömény csalódottságtól és undortól, a haragtól, ami sugárzott a tekintetéből alig egy napja ilyenkor, végigfut a hideg a hátamon. Nem nehéz elképzelnem ugyanezt Julia arcán. Aztán az öcsémén is. Megütne, ha valaha rájönne, ebben biztos vagyok, és abban is, hogy megérdemelném, de nem hagynám. Nem lenne bennem annyi.
Melyik része? – horkantok egy nevetést, minden humor nélkül. Valószínűleg kevesebbe telne felsorolni, melyik része nem volt furcsa a kialakult helyzetnek. Körbe nézek a helyiségben, de továbbra sem figyel minket senki; mégis azt várom, hogy megfordulok, és egy alak áll a sarokban, aki mindent hall. A bűntudat. – Ha engem kérdezel, mindig is furcsa volt. Az egész. Te és én… – Az, hogy nem akartál, nem mások előtt. – Azóta sem tanultam meg igazán érteni. Azok után sem, hogy megint beszéltünk, és…
Nem tudom, hogy fejeztem volna be, mert ha azt mondom, megértettem Őt, az is hazugság lenne. Megértem, empatikusan, felfogtam a helyzetet, amiben volt, ami alakította, a fájdalmakat, amik érték. De kezdem úgy érezni, hogy az ember soha nem fogja igazán megérteni a másikat; van, aki bonyolultabb és több kérdést vet fel, van, aki egyszerűbb, de amíg a telepátia nem lesz valós, mindig maradnak megválaszolatlan részek. Muszáj, hogy legyenek, ha sokszor még a saját cselekedeteidet és érzéseidet sem tudod megmagyarázni – márpedig én nem tudok mindent –, hogy várhatod el mástól?
De megérkezik a hot brown, a cheddar és bacon egészségtelen de könnyfakasztóan otthonos és finom illata elönti a levegőt körülöttünk. Mondanám, hogy közben elment az étvágyam, de sajnos nem; inkább csak kellemetlennek érzem a hasam korgását, de még egyébként is túl forró emberi fogyasztásra, hacsak nem azbesztből van a szád.
Nagyon sokszor el akartam mondani Gabe-nek. Sose tettem – teszem hozzá, bár ezt nyilván ő is tudja; Gabe sokminden, de a könnyen megbocsátó nem jellemző rá, főleg, ha úgy érzi, az egóját sértik. – Azt hittem, könnyebb lenne, de… Nem vagyok biztos benne, kinek. Julesnak van egy.. halvány fogalma. Kevesebb a valóságnál, magának következtetett, de nem akar törődni vele. Nem tudom, akkor is így gondolná-e, ha tudná, hogy itt vagyok, de... Nem volt veled... fura, ugye?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptySzomb. Jan. 14, 2023 6:32 pm


Today I saw You and it wasn't like before. Before is over, before cannot ever come back. We're in the present now, where we pretend that "us" have never even existed.

Jax & Rae


Gabe, ha tudta is, mit fog csinálni a bátyja, nekem nem számolt be róla. Ennek oka két dolog is lehetett; az egyik az volt, hogy nem kérdeztem, a másik pedig az, hogy úgy tettem, mint akit valamennyire felzaklat a dolog veszélye, Gabe pedig sosem akar engem felzaklatni. Utóbbi csak részben volt igaz – valóban aggasztott, hogy Jax nyilvánvalóan veszélyes feladatot vállalt és lát el, azonban ezek egésze valahol egészen máshol gyökerezett. Nem szerettem túl hosszan beszélgetni Gabe-bel a bátyjáról, mert mindig attól féltem, hogy valamivel lebuktatom magam. Magunkat.
Talán most is a lebukás veszélye tart vissza attól, hogy többet kérdezzek.
Szóval maffiás börtöntetkó? – mondom ki mégis azt a nevetséges szóösszetételt mosolyogva, meglehet hogy azért, mert újra látni akarom a mosolyát. Az kevésbé aggaszt mint az árnyékok a szemeiben.
Halkan elnevetem magam és gyorsan megrázom a fejem, amikor hirtelen túlságosan aggódni kezd a tetoválások miatt.
Nem, ne érts félre. Csak azt latolgattam fejben, hogy ha addig nem mész haza, ameddig el nem tűnnek, nagyon sokáig kellene rejtegesselek a padláson – magyarázom el neki a gondolatot, nyilvánvalóvá téve, hogy egyáltalán nem gondolom komolyan. – Annyira nem szörnyűek egyébként. Inkább... szokatlan. Még azt is mondhatnám, hogy valahol illenek hozzád, ha nem tudnám az ellenkezőjét. – Persze az is eszembe jut, hogy talán feleannyit sem tudok róla, mint hiszem, hiszen már közel sem beszélünk úgy és annyit, mint régen, de... ezt a gondolatot jobb nem boncolgatni.
Ösztönös a mozdulat, amivel a kezéért nyúlok, én azonban a dolognak csak azt a súlyát érzékelem, ami az emlékeimben ébred fel. Ha megrezzenne a keze, valószínűleg észrevenném magam, azonnal átbillenne a helytelen kapcsoló a fejemben, hogy aztán rögtön elhúzzam a kezem, megszakítva az érintést; Jax azonban nem moccan, így én sem. Aggodalommal fürkészem a szemeit, amelyek mögött súlyos, kimondatlan szavak vetnek árnyékot, de ha valaki, hát én nem fogom erőltetni. Lassan, értőn bólintok.
Van időnk – biztosítom egy apró, biztató mosollyal. Nekem három évbe telt. Van időnk, mondja a finom érintés is, amivel hüvelykujjam átsiklik a naptetováláson, mielőtt elengedném a kezét, tekintetemet az asztal lapjára szegezve, mintha csak most jöttem volna rá, hogy fogtam azt.
A kérdésem csak félig tudatosan csúszik ki a számon, ahogy félig azt is hiszem, hogy majd lesöpri azt a képzeletbeli asztalról; vagy legalábbis félretolja, úgy, hogy egyikünk se lássa, mint ahogy eddig is tettük. Megérteném. Talán még meg is köszönném. Ez egyszer hagynám, hogy még egy utolsó utáni alkalommal megtegye azt, amit megtagadtam tőle, amikor utoljára beszéltünk igazán. Hogy megmentsen.
Megmentés helyett viszont valami még rosszabb következik: amikor nem az elcseszett négyszögünket kérdőjelezi meg, hanem csak minket. Őt és engem. Jogosan. Elkapom róla a pillantásomat, a kezeimet pedig az ölembe ejtem, hogy ne látszódjon, ha az ízületeim elfehérednek attól, ahogy összeszorítom őket. Nem tudom eldönteni, hogy tényleg szeretne-e válaszokat, de azt is nehéz lenne megmondani, hogy rendelkezésemre állnak-e a válaszok. Nem mindent tudnék megmagyarázni és ha van is magyarázatom, az nem feltétlenül logikus.
Én...
Nehéz eldönteni, hogy áldás vagy inkább átok-e az ínycsiklandó illatú és a puszta illatával plusz kilókat ígérő rendelések megérkezése. Egyrészről áldás, mert megkímél a szavak hangos kimondásától. Másrészről átok, mert... megkímél a szavak hangos kimondásától. Kedves mosolyt varázsolok az arcomra a pincér kedvéért, visszanyelve a szavakat, amelyeket egyébként sem neki szántam volna. Mély levegőt veszek, megtölti az orromat a hot brown illata, a nyál összefut a számban, de már nem vagyok biztos abban, hogy nem ülték-e a meg a gyomrom az előzőleg visszanyelt szavak.
Ezúttal sikerül ránéznem, amikor ismét megszólal, sőt, még azt is meg tudom lépni, hogy ne ránduljon meg az arcom bizonyos pontokon. Nem tudom, akkor is így gondolná-e, ha tudná, hogy itt vagyok. Ezzel az egyetlen mondattal elmond mindent, ráadásul nevetségesen könnyű lenne a szavait átforgatni Gabe-re is. Nem tudom, akkor sem gyanítana-e semmit, ha tudná, hogy itt vagyunk.
Nem, nem volt az – rázom meg a fejem, magam is örülve a ténynek, hogy ezt a kérdést könnyű volt megválaszolni. Nem zavar különösebben, ha Jules sejt valamit, mert ameddig őt nem érdekli a dolog, addig attól sem kell félnem, hogy mindez visszaüt. – Gabe-bel én is... hasonlóan voltam – teszem hozzá, szépítve egy kicsit azon a részen, miszerint rettegtem, hogy megtudja. Persze ha tudná, azzal Jax is tisztában lenne, ezt mindketten tudjuk; tudtára adta volna, nem túl szépen, én pedig nézhettem volna, ahogy összedől a kártyavár.
Ez azóta csak annyiban változott, hogy most már két házasságot és egy családot döntenél össze a saját hülyeségeddel.
Nem hiszem, hogy el tudná viselni – sóhajtok fel hátradőlve, már-már lemondva arról, hogy egyáltalán jól fog esni a hot brown. Persze Jaxnek nem kell ezt elmagyaráznom, aligha szükséges bemutatnom a családjuk összetételéből adódó dolgokat, amelyek miatt bár sosem ítélkeznék sem felette, sem Gabe felett, ebben a szituációban súlyosan befolyásolnák a következményeket. – Lehet, hogy még azt sem, amennyit Jules sejthet, hát még... – Megköszörülöm a torkom, kinézek a hatalmas ablakokon, mintha attól, hogy elfordulok a problémáktól, azok meg is szűnnének létezni. Hát még, ha tudná, milyen nehezen engedtelek vissza Bostonba aznap délelőtt. Vissza Jules-hoz, aki azóta a felesége és a gyermeke anyja lett. Sokkal jobban járt, mintha velem maradt volna.
Ez az én harcom, Jax. Egyedül kell végigcsinálnom. Visszafordulok felé, és ahogy rápillantok, eltűnődöm rajta, vajon tudja-e, hogy ott és akkor egy kicsit belehaltam a látványba, ahogy néztem őt beszállni a kocsiba. Valószínűleg nem, és ez jól is van így.
Most már én is éhen veszek az illatok miatt – hazudom inkább, elterelve a szót és egyben lehetőséget nyújtva arra, hogy enni kezdjünk. Jelenleg azt sem bánnám, ha a még mindig forró olvadt sajt sebesre égetné a szájpadlásomat, úgyhogy megragadom a kést és a villát, hátha az étel elviselhetőbbnek érződik majd a számban, mint a szavak.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptyPént. Jan. 20, 2023 7:28 pm


rae&jax

You set sail alone, there is no crew, No one on the deck who can help you. This is all your own battle to win, This is your ship, and you are the captain
2007. november


Látom az arcán, hogy nem pont erre a válaszra várt, én is arcon csaptam vele saját magamat. Nem tagadom, régebben voltak pillanatok, amikor szerettem volna, hogy így nézzen rám; hogy egy kicsit neki is fájjon, ne csak nekem. Az ember sok kegyetlen dolgot gondol, mikor épp fáj valamije. A fizikai fájdalom könnyű dolog, de ez a másik… Ez rusnyább. Aztán mindig megbántam. Kell egy kis idő, néhány év, évtized, de megtanulod, hogy attól, hogy másokat bántasz, a tiéd nem tűnik el. És Rae soha nem tartozott nekem semmivel, főleg válaszokkal. Hálás voltam, amikor mégis megadta őket. És talán reménykedőbb, mint kellett volna.
Ostobának éreztem magam, ahogy akkor és ott végződtünk, meg akkor is, amikor aztán először találkoztunk szembe, ő meg már Gabe oldalán volt. Mintha minden, amit csinált volna, személyesen ellenem szólna. Kibaszott nagyképűség volt, mintha akár egy szavam is lehetett volna, hogy nemet mondott, megint, miközben kettőnk közül Én voltam kapcsolatban. Egy szavába került volna, és ott hagyom Julest. Helyette hazamentem, és pár hónappal később megkértem a kezét.
Nem mondanám, hogy valaha is féltékeny típus volt. Nem olyan, aki agonizálna ezen; tudom, hogy ha valaha ténylegesen megcsalnám, még most is, nem próbálna megmenteni minket, hanem egyszerűen ott hagyna, én pedig minden bizonnyal belerokkannék. Ő és Haley fontosabb nekem, mint bármi; az, hogy itt vagyok… Az talán pont abból jön.
Nem, mi? – bólogatok savanyú mosollyal. Szeretem az öcsém, még ha néha egy igazi, hamisítatlan gyökér is, akinek az ember szívesen behúzna egy-kettőt, hogy helyre tegye az egóját – még ha tudja is, hogy az ő kiképzésével és fizikumával valószínűleg két nagyobbat ad vissza –, de Rae-nek igaza van, hogy ezt nem bírná el. Attól függetlenül sem, hogy nem most volt.
Sóhajtva dőlök hátra, még mindig ott van a görcs a lábaimban a repülő „átlagosnak” címkézett ülésközei miatt. Az egyik lábam az övének ütődik, úgyhogy korrigálok a vonalon, és magamhoz veszem a sört, hogy ne üres kézzel bámuljam, ahogy eszik. Nem tudom, hová tűnt az étvágyam, de valahol kint bóklászhat a sötétben. Majd visszatalál.
Jól… Vagytok? Egyébként? – kérdezem inkább, miután az én söröm is fogy, és az ő rendelése is. – Őszintén, nem gondoltam, hogy valaha… Mármint, hogy tényleg, valaha meg akar házasodni. Talán Serena Williamsszel. Volt róla egy posztere az ágya felett. Mondjuk volt neki egy Tim Rothról is a Reservoir Dogs plakátokról, szóval ki tudja, mit jelent.
Mással is meglepett volna a dolog, ez egészen biztos. A tény, hogy Laura az, csak máshogy komplikálja. Nem mondom, hogy soha nem jutott eszembe, talán direkt volt – nem tudom, melyikőjük részéről.
Azt sem gondoltam volna, hogy Te erre vágysz – teszem hozzá a nyilvánvalóbb részét. Savanyúbban hangzik, mint szeretném, és még ha jól is esik kimondani, a maga mögött hagyott íz már nem annyira kellemes. Végülis, nem a kapcsolatokra mondott nemet, csak rám. Évekkel ezelőtt. Nem kellene hogy számítson. – Örülök, hogy boldog vagy. – Mert nyilvánvalóan az, ha egyszer megházasodott. – Mentek valahova…? Tudod, nászútra? – Nem hiszem, hogy már mentek volna, legalábbis nekem nem rémlik, hogy szóba jött volna. Márpedig elnézve, anyáék mennyire oda vannak azért, hogy mindenből is olyan vacsorát csináljanak, ahol aztán végignézzük a képeket (minden évben elmennek a Grand Canyonhoz, minden évben megnézetik velünk), nem hiszem, hogy ez kimaradt volna. Aztán ki tudja.
A lényeg, hogy talán olyan dolgokról kéne beszélnünk vacsora közben, mint amiről a jelenlegi kapcsolatunk szól.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptySzomb. Jan. 28, 2023 9:50 pm


Today I saw You and it wasn't like before. Before is over, before cannot ever come back. We're in the present now, where we pretend that "us" have never even existed.

Jax & Rae


Jax – tudtán kívül, de – mindig is olyan volt nekem, mint az a poszter az ember elméjének képzeletbeli falán, amelyet soha nem képes eltávolítani onnan. Nem azért, mert túl erős volt anno a ragasztó és nem is azért, mert amikor le akarja tépni, ott maradnak a sarkok, hanem azért, mert... ahányszor felemeli a kezét, hogy óvatosan, féltő gonddal leválassza a posztert a falról, annyiszor engedi le a kezét. Még hozzáérni sem mertem soha ehhez a képzeletbeli manifesztációhoz, mert féltem. Nem tudtam, hogy ha megtenném, apró darabokra törne-e, vagy beszippantana magába, mint egy fekete lyuk. Mindkét lehetőségtől rettegtem; ha Jax emléke is olyan apró darabokra tört volna, mint amilyen apróra én zúztam mindent, amikor nem azt mondtam, amit a szívem diktált, soha többé nem tudtam volna összerakni a képét magamban.
Ha pedig magába szippantott volna, most nem tudnám azt csinálni, amit. Nem tudnám a tekintete kerülésével kikerülni a válaszokat is. Pedig meg kell tennem, mert csak olyan válaszokkal rendelkezem, ami talán mindent máshogyan alakított volna azon az éjszakán, amikor hasonlóan ültünk egymással szemben a juharsziruppal vastagon nyakon öntött palacsinták felett, de most... most csak katasztrófát hozna magával.
Úgyhogy ezúttal nem hazudok, hanem hallgatok.
Visszakérdez, a kérdés azonban üvölti magából a költőiséget, ezért megelégszem annyival, hogy a mosolyát viszonozzam – körülbelül ugyanannyi valós örömmel mögötte. Kínálja magát, hogy szinte az evésbe fojtsam a pillanatot, bár amikor az asztal alatt az enyémnek ütközik a lába, hálát adok az égnek, hogy még csak megragadtam az evőeszközöket, különben most biztosan félrenyeltem volna. A helyzetünk már csak akkor lehetett volna ennél is kínosabb, ha Heimlich-fogással kell kiimádkoznia a torkomból az elakadt bacont.
Természetesen észreveszem, hogy a korábban kinyilvánított farkaséhsége ellenére mintha hozzá sem akarna nyúlni a hot brownhoz, ami miatt én is megállok egy pillanatra az első falat megrágásában, de egyelőre nem kérdezek vagy mondok semmit, csak némi aggodalommal rápillantok. A beálló rövid csend pedig egyszerre nyugtat meg és fojtogat, ezért egyszerre vagyok hálás és nem, amikor megtöri azt. Épp megszakítottam az evést, hogy beleigyak a kólámba, és amikor ismét a hogylétemre kérdez rá, azt hirtelen nem tudom hová tenni. Persze... most a hogylétünk érdekli. A poszterek említésére halkan elnevetem magam.
Hát, Serenáról nem nyilatkozom, de Tim Rothnál szerintem jobban járt velem – vonom meg a vállam egy kis mosollyal. A boldogságunkról és annak mertekéről inkább nem nyilatkozom; talán csak azért, mert a saját fejembe költözne bele a dolog úgy, mintha győzködnöm kéne valaki arról, hogy ez igenis rendben van.
Aztán, éppen ahogy a villámért nyúlnék, ismét megszólal, ezen a ponton pedig nekem is elmegy a kedvem attól, hogy étellel tömjem be a számat. Azt sem gondoltam volna, hogy Te erre vágysz. A szavak visszhangzanak a fejemben, miközben úgy bámulom a hot brown maradékát magam előtt, mintha az lenne a felelős mindenért. Nem tudom, mit mondjak erre. Valljam be, hogy a házasságkötés maga inkább passzió volt mindkettőnk részéről, mintsem egy különösebben megfontolt lépés? Nem hiszem, hogy ezt akarja hallani. Mondjam meg neki, hogy ha valaha úgy igazán, komolyan el is játszottam volna a holtodiglan gondolatával, akkor a vezetéknevem most ugyanez lenne, de nem Gabe állt volna velem szemben?
Na ezt biztosan nem akarja hallani.
Mind változunk, nem igaz? – kérdezem az orrom alatt mormolva, végül mégis megragadva a villát, de inkább csak piszkálva az olvadt sajtot.
Felemelem rá a tekintetem, amikor újra megszólal. Ezt mintha már mondta volna, nem...? Szinte odaég a számra a kérdés, hogy és te boldog vagy?, mert bár sosem gondolnám, hogy Julesszal ne alkotnának tökéletes párost – sokkal tökéletesebbet, mint amilyenek mi valaha lehettünk volna –, most valami... egészen biztosan nem stimmel, csak épp nem tudom megragadni a probléma gyökerét.
Ezért ismét a legkényelmesebb megoldást választom válaszul: mosolygok.
Nem igazán van tervben – felelem és próbálok nem túl megkönnyebbültnek tűnni a téma elterelése miatt. – Gabe mostanában elég elfoglalt a munkája miatt, én pedig nemrég kezdtem az új helyemen. Nem akarok mindjárt szabival kezdeni, meg nincs is olyan sok. – Felsóhajtok, amikor rájövök, hogy nem fogom megenni a hot brown maradékát, és inkább leteszem a villát, mielőtt valami felismerhetetlen masszát alkotok belőle.
Te nem vagy éhes...?
A kérdés annyira és olyan sok szinten gáz, hogy nem bánnám, ha lenne valami radírom, amivel visszamenőleg ki lehetne törölni a kimondott szavakat. Ezzel a felkéréssel jelent egyáltalán meg a központban. Ez most olyan volt, mint valami elcseszett tetemre hívás.
Beszéltél Julesszal? Úgy értem... ott. Amíg ott voltál. Beszélhettél vele egyáltalán...? – próbálkozom meg inkább én is egy átlagosnak tűnő kérdéssel. – Most egyébként kapsz némi pihenőidőt, nem? Mikor kell visszamenned dolgozni? – Azt már csak gondolatban teszem hozzá, hogy remélem, most az irodába megy vissza, nem terepre. Ezt nyilván nem vallhatom be, de azért jobban aggódtam érte, mint amennyire egészséges lett volna az ember sógorával kapcsolatban.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptyHétf. Jan. 30, 2023 11:21 am


rae&jax

You set sail alone, there is no crew, No one on the deck who can help you. This is all your own battle to win, This is your ship, and you are the captain
2007. november


De – bólintok lassan, mintha várnám, hogy még hozzátesz valamit. Nem teszi, úgyhogy felgyorsul a mozdulat, én pedig mélyen beszívom a levegőt; még mindig borzasztó jó illata van az előttem lévő tányérnak, egy szippantásban érzem az érelmeszesedést és a következő orvosi vizsgálatom során kapott szemöldökfelvonást, mintha nem lehetne nagyobb bűn, mint koleszterint és szénhidrátot enni. – De, igazad van. Csak nehéz realizálni. – Az arcom elé emelem a kezem, keresem az arcszőrt, ami nincs ott; egészen hozzá szoktam ahhoz, hogy piszkálom. Talán vissza kéne növesztenem. Ezek a fontos kérdések, amikkel törődnöm kell most.
Hozzá tehetnék még valamit, mondjuk azt, hogy ha van kedve, elmondhatná, miben kellett változnia ahhoz, hogy akarjon házasodni. Vagy hogy miért gondolta, hogy én nem várnám ki. De teljesen felesleges, én is tudom.
Jó, de… Még egy hétvége se? – ráncolom össze a szemöldököm, de közben megmosolyogtat a helyzet. Jó, nem muszáj mindenkinek a nagy könyv szerint csinálni a dolgait, de se az öcsémet, se Laurát nem úgy ismerem, mint aki szívesebben ül otthon ahelyett, hogy elmenjen valahova. – Mármint… Bocs, nem beleszólni akarok. Csak meglep. De értem az indokot – teszem hozzá, mielőtt még azt gondolná, ítélkezem felette. Gabrielt ismerve, lehet, hogy egy kedd délután találja majd ki, hogy ha most elindulnak, akkor hajnalra odaérnek Kaliforniába. Ő mindig könnyebben hagyta maga mögött a dolgokat; kivéve, ha valami sérelemről volt szó, azokhoz jobban ragaszkodott mint a Nintendo kontrolleréhez nyolc évesen. Nem mondom, sokszor annyira felidegesített régen, hogy egyszer véletlen összetörtük az üvegasztalt is verekedés közben; nem lett baja, de őszintén, tekintve, hogy egyszer pofán dobott egy jeges hógolyóval és azóta is van egy plusz gödröm az arcom egyik oldalán, megérdemelte.
Abban nem vagyok teljesen biztos, hogy ha most próbálna meg elverni, nem sikerülne-e neki. Márpedig elég valószínűsíthető reakció lenne a részéről, azon túl, hogy aztán halottnak tekint.
Hm? Ja… De, de. Az. – Úgy nézek az előttem lévő tányérra, mintha elfelejtkeztem volna róla. Egy kicsit tényleg, de autópilótára kapcsolok, és a villa után nyúlok. Pont annyira szívrohamos íze van, mint az illata, de jól esik, még ha az ízét nem is tudom annyira élvezni, mint kéne. Az evés a kevésbé értékelt, de legjobb hobbik egyike. – Egyszer ettem egyet Palo Altoban, a kaliforniai verziót. Valaki nagyon haragudhatott a baconre, mert vajba fojtotta.
Szerencse, hogy van jobb dolog, amivel elfoglalhatom a számat, mint a beszéd, mert ez elég nyűglődős beszéd lenne. A következőnek megbeszélhetnénk, miért a PBR a legrosszabb sör az összes közül.
Az éhségem valahol tudat alatt jön vissza, a gyomrom igényli, az agyam nem annyira, mégis egy kilógó baconnel a számban nézek fel rá, amikor Julesról kérdez, úgyhogy csak bólogatással válaszolok a kérdésére, amíg be nem tömöm, aztán megtörlöm a szám a szalvétával az adagolóból. – Ja, ja. Nyilván nem olyan, mintha otthon lennél, de… Előre egyeztetve, köztéri telefonról… – Nem voltam olyan fontos pozícióban, hogy attól kelljen félnem, folyamatosan megfigyelnek; kis hal voltam egy nagy akcióban, ami nem volt túl megnyugtató Jules számára, és biztos vagyok benne, hogy Rae-nek se lett volna. – Anyával is beszéltem néha, bár ő azt hitte, csak ideiglenesen áthelyeztek, egyszerűbb volt így. Sokat segített Julesnak Haley-vel. Azt nem nagyon lehet telefonon intézni.
Nem mondom, hogy nem éreztem rosszul magam, amikor ott kellett hagynom; alig pár hónappal azután, hogy megszületett. Az első egy-két hétben néha arra ébredtem, hogy csend van, és néhány pillanatra elfelejtettem, hol vagyok. Azok eléggé rosszul estek. Biztosra vettem, hogy látják az arcomon – de az egész belelátós szarság csak önámító hazugság. Amíg csinálod, amit elvárnak, nincs gond. Hogy Neked közben milyen gondod van vele, az más kérdés. Az már a felkészítő tréning alatt kiderült, hogy nem esik nehezemre benntartani, bármit is gondolok igazából. Azt nem tudom, ugyanez Laurával is működik-e.
Felajánlottak két hetet – folytatom tovább, a sörömért nyúlva. – Meglátjuk, hogy mennyire lesz szükség. Nem szeretek… Tudod. Otthon ülni, amikor dolgom van. – Nem arról van szó, hogy ne szeretnék segíteni Haley-vel, de egy hét, kettő, vagy egy hónap, előbb-utóbb úgyis vissza kell mennem az irodába. Jules tudta, mit vállaltunk, együtt; mikor lehetőséget láttam az ügyészség helyett az FBI-hoz menni, nem magamtól döntöttem, közös megegyezés volt. A rablási részleg egyébként is egészen jól kiszámítható, nyugodt rész; ugyanez nem mondható el a jogrendszerről. Egészen biztos vagyok benne, hogy a jövőmben sem lett volna kevesebb túlóra ott, mint amennyivel most számolhatok, főleg, ha… Ha.
Óvatosan teszem vissza a helyére az italt, de így is erősnek tűnik a koppanás. – Előbb-utóbb át fognak helyezni – mondom, olyan semleges hangon, ahogy csak tudom. – Nem a mostani miatt. Ez amolyan FBI-os szokás, senki sem marad három-öt évnél tovább egy irodában. A csoportmorálhoz van köze. Hogy ne szokj bele túlzottan a közegbe. Állítólag jót tesz a munka minőségének – magyarázom, de őszintén, én sem tudom, mennyire igaz, szívesen elbeszélgetnék a kutatókkal. – Közeledik a három év, szóval ki tudja. Lehet, hogy csak valamelyik közelibe raknak, Cincinnati, vagy Indianapolis… Az csak pár óra autóval. Onnantól anya titeket fog zaklatni majd, készülj fel rá.
Lehet, hogy illene erre is rákérdeznem, mint mindenkinek a házasság után: és mikor növekszik a család?, de előbb szúrom ezt a villát a torkomba, minthogy meg is kérdezzem.


Annak ellenére, hogy nem sok ízét éreztem, az egész rendelésem megeszem, és nincs mit elcsomagolni. Bármennyire szeretek is evés után ejtőzni, kezd túl meleg lenni bent; és egyre kevesebb dolgot találtam, amit nézhetek Laura helyett. Márpedig nincs jogom folyton bámulni. Mire kilépünk az étteremből, tovább csillapodik az egyébként sem túl sűrű forgalom, a mi autóinkon kívül csak kettő másik parkol a vendég részen. Hűvös az este, de a tompa szél csípése az arcomon még kellemes is, ébresztő. Nem sietek az autóhoz, helyette az elhúzó fényszórók pázmáját követem, amiket lassan elnyel az út menti fasor.
Rágyújtok egy szálra, és őt is megkínálom vele; épp csak annyival sétálok odébb az ajtóból, hogy ne legyek útban, de ne legyen túl feltűnő az sem, hogy nem az autóm felé megyek. – Gyűlölöm az erdőket. Mondtam már? – kérdezem, és őszintén nem emlékszem. Lehet, hogy igen, mondjuk amikor biztosan nem volt otthon senki más, és kivettünk valami horrort a Blockbusterből, hogy a nappaliban nézzük meg. A fejemben ez valahogy úgy állt össze, hogy „nő fél, férfi erős, megvédhetem”, de őszintén, általában én is be voltam szarva a jumpscare-ek alatt. És ki nem állhattam a sok idióta karaktert, akik csak úgy besétáltak a sötét pincébe, mert hallottak valamit. Nem tudom, milyen életösztönük lehet, ami a zaj felé invitálja őket, de Darwin-díjat érdemelt mind. – A régi házunknak, még általánosban, a városon kívül, volt egy a végében, nekem meg pont arra nézett az ablakom. Lehet, hogy az „erdő” túlzás, de… Ki nem állhatom, se nappal, se este. Minden ugyanúgy néz ki, semmit se látsz, és akárhol vagy is, legalább egy szellem vagy baltásgyilkos sztorit biztos hallani róla. Esküszöm, azt vártam a legjobban Kaliforniában, hogy végre egyet se látok, már lent a déli részén. Nem gondoltam, hogy hiányozni fog.
Lassan az autójához sétálok, de aztán csak nekidőlök a motorháztetőnek, és eszembe jut, mennyivel egyszerűbb lenne, ha mondjuk valamelyikünk pickupot vezetne, mint minden második ember az államban. Egy időben én is azzal jártam, egy tragacs Ford Rangerrel. Ott van hova ülni, bár tudom, hogy enni hívtam el; és már ettünk. Boldogságot is kívántam neki, bocsánatot kértem, és ennél többre nem indokolt itt tartanom. Nem úgy tűnik, mintha sietne el, de lehet, hogy csak félreértem, azért, mert félre akarom érteni.
Szar volt. Amit csináltam – mondom, miután sikerült a felére égetnem a szálat. Rá nézek, de aztán inkább vissza a parkoló murvájára. – Ha hazamegyek, Jules úgyis tudni akarja. Szerintem nem… Nem akarja majd. Utólag. Azon gondolkodom, hogy hazudok neki – rázom meg a fejem kelletlen nevetéssel. – Ez mennyire elbaszott?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptySzer. Feb. 01, 2023 4:39 pm


Today I saw You and it wasn't like before. Before is over, before cannot ever come back. We're in the present now, where we pretend that "us" have never even existed.

Jax & Rae


Érzek rajta valamit, amit nem akarok érezni. Ne kérdőjelezd meg, Jax, kérem magamban, de még csak nem is nézek rá; a tányéromat bámulom, nehogy véletlenül kiolvassa a szememből a gondolatokat. Elég, ha én kérdőjelezem meg néha a plafont bámulva éjszakánként. Olyan gondolatok ezek, amelyek vissza-visszatérve gyötörnek és most is felfordul tőlük a gyomrom szimplán azért, mert képmutatónak érzem magam és rosszul vagyok önnön gyávaságomtól. Általában azzal védekezem, hogy azon a napon csak egyetlen dologhoz találtam meg az erőt a szívemben. Amikor másodszor is majdnem megtörtént az, ami meghatározta az addigi életem, józanító pofonként éltem meg a dolgot – amellett, hogy a kezeim még akkor is annyira remegtek, miközben azt is elmondtam Jaxnek, hogy kisebb koncertet tudtam volna rendezni a terítékkel, ha nem teszem le egy kicsit a villát. Azt hiszem, ez volt az egyetlen oka, hogy nem kelt fel mellőlem azonnal és indult el a motelhez. Én.
Akkor azt mondtam magamnak, hogy Jaxhez is csak az kötött, amit el akartam felejteni. Egyfajta megmentőmként tekintettem rá, de ettől magamat akartam megmenteni. Azt mondtam magamnak, hogy ez csak erről szólt; aztán ezt újra és újra megbántam, de akkor már késő volt. A szavak, amelyekkel arra kértem, menjen vissza Bostonba, ugyanolyan pecsétként égtek a számra, mint az az utolsó csók, amit közvetlenül előtte adtam neki. Azt valószínűleg nem kellett volna, de így is értette, mit kérek tőle, én pedig soha nem világosítottam fel arról, hogy valójában nem ezt diktálta a szívem.
A többi pedig már történelem.
– Értelek – mosolyodom el, titkon hálát adva a témaváltásért. – Igazából beszéltünk egy pár napos kiruccanást New Yorkba, de nem foglaltunk le semmit. Szerencsére, mert pont akkor kezdtem a központban, amikor ott kellett volna lennünk – nevetem el magam halkan. – Talán majd egyszer spontán felkerekedünk és bepótoljuk – vonom meg a vállam. Abban mindig is jobbak voltunk, vagy legalábbis Gabe. Én kevésbé szeretem az improvizációt, mindig is inkább a gondos tervezés híve voltam, de neki valahogy mindig hagytam, hogy magával sodorjon, mint egy árvíz... vagy egy tornádó. Ezzel néha az őrületbe kergetett, néha viszont pont erre volt szükség, hogy kirángasson a komfortzónámból.
Az a kérdés sem illik a komfortzónámhoz, amikor úgy szegezem neki az éhség-kifogást, mintha számon kérném miatta, de szerencsére nem veszi rossz néven, vagy ha mégis, hát nem ad neki hangot.
– Szólj rám, hogy ne egyek hot brownt Kaliforniában – mosolyodom el. Mintha nem tudnám, hogy nekem egy New York-i kirándulás is épp elég messzinek hat, hát még a nyugati part.
Figyelem, ahogy eszik, lefoglalom magam a kólámmal és az ő tevékenységét használom fel magamban ürügynek, hogy miért nem szólalok meg egy darabig; nyilván nem akarom zavarni evés közben. Csak később torom meg a csendet, de amikor felnéz rám egy darab baconnel az ajkai között, akaratlanul is elmosolyodom, mert ezzel az apró mozdulattal hirtelen fájdalmasan emlékeztet a tíz évvel ezelőtti időszakunkra... és ez akármennyire is fájdalmas, akkor is kedves emlék. A válasza aztán eltereli a figyelmemet. Kezdetben értőn bólogatok, csak amikor Haley kerül szóba érzek egy kis aggodalmat – újra.
– Ez zavart téged...? – kérdezem óvatosan. Nyilván nem arra gondolok, hogy az anyja segített Haley körül, hanem arra, hogy nem ő segített. Fogalmam sincs, hogyan élhette ezt meg apaként; fogalmam sincs, hogyan éltem volna meg Jules helyében anyaként. Nem mintha egy kicsit is vágynék az anya szerepre, de ezt nyilván nem Jax-szel fogom megbeszélni.
– Igen, tudom – mosolyodom el a nyughatatlansága felemlegetésén. Ez valahogy sosem tartozott bele az összképbe és ebben még az öccsével is nagyon hasonlítanak; talán ezért sem jut eszembe rosszul értelmezni ezt az egészet és visszacsatolni a Haley-kérdéshez.
Az már sokkal inkább megüti a fülem, amit az áthelyezéssel kapcsolatban mond. Már akkor kétkedve nézek rá, amikor azt mondja, hogy elméletileg javítja a hatékonyságukat, ha rendszeresen áthelyezik őket – miért segítene a munka gördülékenységén, ha folyamatosan új emberekkel kell összeszokni? –, de a lehetőségek azok, amik miatt igazán úgy érzem, hogy kortyolnom kell a kólából. És nem azért, mert az anyósom esetleg többet jár majd hozzánk.
– Lehet...? – kérdezek vissza. – De az is lehet, hogy a világ másik felére küldenek? – Élek a költői túlzás eszközével és hirtelen fogalmam sincs, hogy ez a gondolat felszabadít vagy megfojt. Felszabadítania kellene. Mindig könnyebb volt élnem az életem, ha Jax nem volt a közelemben, mert akkor nem kaptam folyamatos emlékeztetőt arról, mit veszítettem, nem villódzott a fejemben a mi lett volna, ha. Önzőség, tudom.
Szeretnék is önző maradni. De akkor miért fojtogat inkább a gondolat...?

Nem bánom, hogy nem siet elbúcsúzni. Magam is ráérősen mozdulok, inkább csak a megszokás miatt fonva össze magam előtt a kezeimet mint azért, mert zavarna a szél. Elfogadom a cigarettát, kihúzok egy szálat a dobozból és tűzre is igényt tartok, mert nálam nincs; Gabe mindig is utálta a cigiszagot, valószínűleg most sem fog örülni, amikor megérzi rajtam, de majd kimagyarázom magam és megmosom a fogam.
Jax kérdése megmosolyogtat.
– Nem – hazudom, miközben kifújom a füstöt, pedig pontosan emlékszem, mikor elmondta. Nem ment bele a részletekbe, vagy csak én sem emlékszem már, de előttem van a pillanat, ahogy befészkeltük magunkat a nappalijukban egy takaró alá a frissen kölcsönzött horrorral. Nem is a kanapéra ültünk, hanem elé a földre, egy másik pokrócra, hogy én az ölébe tudjak feküdni, így végig át tudott ölelni és elbújhattam a felkarja mögé, ha épp nem mertem odanézni.
A mese a régi házukról viszont új. Azon kapom magam, hogy a profilján felejtem a tekintetem, miközben mesél, itt-ott elmosolyodva, de a mosolyom csak a végére szélesedik ki egy kissé.
– Akkor most gyűlölöd őket vagy hiányoztak? – világítok rá a kis ellentmondására. Nem mintha nem érteném; nem mintha nem tudnék párhuzamot vonni, bár én csak szeretnék gyűlölni olyan dolgokat, amelyek valójában hiányoznak. Ezek szerint azzal sem feltétlenül lennék előrébb.
Még mindig nem szólok semmit vagy teszek úgy, mint aki sietne, amikor elhelyezkedik a motorháztetőn. Inkább én is mellé dőlök, és míg a cigi lassan fogy, megvárom. Még mindig nem tudom, mi az; egyszerűen csak tudom, érzem, hogy a valódi oka, amiért felbukkant ma a munkahelyemen, még nem derült ki. Aztán megszólal és én figyelmesen fordulok felé, akkor is tovább nézve, amikor ő elfordítja a tekintetét. A gyomromat összeszorítja egy rossz érzés, az aggodalom görcse.
– Nem muszáj elmondanod neki, ha nem akarod – mondom ki a gondolataimat, még ha ez kissé visszásnak is hat, mert én is tudni akarom. Hogy támogathatom, hogy ne mondja el a saját feleségének? – Ha úgy érzed, jobb, ha nem tudja...
Beleszívok a cigibe és hallgatok egy kicsit, míg kifújom a füstöt. A gyérebb forgalmú utcát figyelem, a lámpák fényét; eszembe jut, hogy Gabe valószínűleg már keres, mégsem nyúlok a táskámba a telefonomért.
– Mit kellett csinálnod, Jax...? – hallom meg végül a köztünk lógó kérdést hangosan is legördülni a számról. Újra felé fordulok, a szemeim ismét az arcát figyelik, még ha csak a profilját mutatja is. Nem tudom, fog-e válaszolni, akar-e válaszolni, készen áll-e válaszolni, de a zsigereimben érzem, hogy ez a kulcs és ezért nem akarom elengedni. Félek, hogy akkor Jax is ugyanúgy kicsúszik a kezeimből, mint már kétszer, és akkor en ismét csak az ujjaim közt aláhulló porszemeket próbálom majd elkapni a levegőben.
Hátrapillantok az autóra, aztán vissza Jaxre. Fogalmam sincs, hogy ez segítene-e bármit is a helyzetén, azon, hogy beszéljen róla, de a kérdés ugyanúgy fogalmazódik meg, mint az előző: észrevétlenül és határozottan.
– Le akarsz lépni egy kicsit valahova?


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptyPént. Feb. 03, 2023 11:24 pm


rae&jax

You set sail alone, there is no crew, No one on the deck who can help you. This is all your own battle to win, This is your ship, and you are the captain
2007. november


A gyűlölet a szeretet imitációja – vonom meg a vállam, elmosolyodva. Tudom, mennyire fellengzősen hangzik csak úgy bedobni egy ilyet. Volt egy srác, aki velem együtt volt az FBI Akadémián; azt gondolta, lenyűgöz majd mindenkit a Harvard diplomájával és a beszélgetések közepébe dobott „egyébként láttátok, mi történt a NASDAQ-on?” kérdésekkel. Ki nem állhattam, sem én, sem a texasi diplomám. – A Psychology Today-ben olvastam. Valami marylandi professzor végzett kísérleteket olyan elítéltekkel, akik bántottak valakit, akit szerettek. A konklúzió az, hogy az illető fájdalmat okozott nekik, amire gyűlölet volt a válasz, a gyűlölet pedig dehumanizál. Lehet, hogy azért utálom az erdőt, mert igazából imádom.
Könnyű úgy dobálózni a szóval, hogy nem ismerjük a jelentését; az érzések megkülönböztetéséhez amúgy is szükséges egy bizonyos mértékű emocionális intelligencia, ami tanulható vagy elfojtható. Nem hiszem, hogy a húsz hetes tréningem különösebben sokat számított volna ezügyben, mindegy, mennyire tette magáévá az FBI a pszichológiai tanulmányokat a nyolcvanas évek óta. Tudni és érteni egyébként is két különböző dolog – bár abban biztos vagyok, hogy kevés embert gyűlöltem úgy igazán. Az ügyészségen talán foglalkoztam bűnözőkkel, de a legtöbbjük motivációjával ha nem is értettem egyet, tudtam racionalizálni, azt pedig nehéz úgy igazán gyűlölni. Kevés a ténylegesen „rossz” ember. De vannak. Az önzés pedig az egyik legnagyobb motivációjuk, ahogy észre vettem.
A hazugság sem más, mint önérdek. Csűrhetem-csavarhatom addig, míg már annyi szót rádobok, hogy nem látom tőle az igazságot, de attól még ott lesz.
Nem – értek vele egyet, a semmibe vesző horizontot bámulva –, de el kéne. – Nem azért nem akarom nem mondani el neki, mert félek, hogy aztán nem tudna aludni. Inkább attól, hogy velem nem akarna. Mindent meg lehet magyarázni persze; hogy azt csináltam, amit kellett, nem többet és nem kevesebbet, de képtelen vagyok ezzel a dajkamesével etetni magam, miközben nagyon is jól emlékszem Maya tekintetére, akkor is, amikor utoljára láttam, meg azon számtalan alkalommal, amikor ott voltunk. Azért voltunk ott, hogy megvédjük őket – nehogy valaki többet akarjon, mint amiért fizet. Amiért viszont volt elég pénze, attól nem kellett megvédeni. Az csak üzleti tranzakció.
A kérdése hallatán hosszabban szívom be a füstös, egy, kettő, három, lassan, benntartom, míg feszíteni nem kezd. Mit csináltam? De tényleg. Biodíszlet voltam egy horrorházban, kapo a koncentrációs táborban, nem a túlélésért, csak egy „nagyobb terv” érdekében.
Vigyáztam az árura – mondom a kifújással együtt. – Egész jó voltam benne.
Még nem vettem levegőt ahhoz, hogy folytassam, de az agyam már feldolgozta, hogy el fogom mondani neki, csak meg kéne fogalmazni. Nyílik viszont az étterem ajtaja, és a korábban bent lévők közül a késő harmincas pár lép ki rajta, nyomukban a két nyolc-kilenc éves forma gyerekükkel, akik épp azon vitatkoznak, melyikük játéka volt előbb az az American Girl baba, amelyik szőke, mert a fekete hajút egyikük se vállalja. A vita folyhat már egy ideje, mert mire odaérnek az autójukhoz, már nem „anya, mondd meg neki”, hanem duzzogás megy.
Meglepetten fordulok felé, amikor azt kérdezi, akarok-e menni valahova. Ha azt mondja, gondolatolvasó, elhiszem. – Tudod, hogy egy hely van, ami igazán a szívemhez szól errefelé.
A Walmart Supercenter élénk kékes fényben derengő bálna a sivatag közepén, a tengernyi rákként sorakozó autók ugyan hiányoznak, csak néhány áll elszórva a bejárathoz közel, de kihaltnak nem mondanám. Egy kisvárosban sose lehet az – a Walmart parkoló A hely, ahova először lógsz ki, először tanulsz gördeszkázni, először teszel úgy, mint aki oda van a sörért, amit egyikőtök az apja hűtőjéből csent el. Nem lep meg, hogy most is hallani valami távolról halvány zenét a parkoló átellenes végéből, ahol legalább nyolc-tíz tinédzser nevetgél hangosan.
Az erdővel ellentétben a Walmart parkolót szeretem. Kicsit olyan ez, mint valami kimondatlan közöségi helyszín, amit mindenki élvez, és senki nem szól bele a másik dolgába. Ha így lenne, az a lassan elrohadó tréler, amiben az öreg Winnie lakik a nyugati sarkon, már rég nem lenne itt. Romantikusnak nem mondtam volna még tinédzserként sem, amikor a romantika az utolsó, amihez értesz, miközben váltig állítod, hogy olyan mély érzéseid vannak, amiket egy felnőtt sem érthet a világon – de sokszor jöttünk ide. Ha elfoglalsz egy kis részt valamelyik eldugottabb részen, senki nem megy oda. Annak idején ez volt a legközelebbi, amivel juthattam oda, hogy publikusan is velem legyen; a sötétben ugyan, olyan messze másoktól, hogy senki ne ismerje fel, de nyereségnek éreztem.
A hátsó szervízúttól elválasztó zöld sáv mellett parkolok le; papíron még fa is van itt, de néhány évente újraültetik, mert meghalnak vagy ellopják. Az út túloldalán egy építkezésre előkészített rész húzódik, ahová egy Roosterst akarnak rakni a színes hirdetmény szerint. A Rooster Nestjük nem rossz.
Amint kiszállok, megint rágyújtok; igazából az egyetlen tervem mára az, hogy a csomag maradékát elszívom. Rászorítok a szálra a számmal, és kibújok a kabátomból, ami úgyis csak alibiből volt rajtam, aztán leterítem a padkára, mint régen. – Lehet, hogy innen csak úgy állok fel, ha húzol – ismerem el, miután nem túl elegánsan lecsapódok a földre. Meg kell támaszkodjak magam mögött, hogy ne dőljek el a bokorba, mint valami részeg matróz, de a mozdulat nem tetszik a véraláfutásoknak a vállamon. Lehet, hogy nincs teljes csend, de tudom, hogy hallotta a hisszenést. – Ledöntött egy DEA-s – adom meg a magyarázatot. – Csak irigy volt, mert a szubkategóriás ügynökségnél van. Az orvos szerint rendben van, csak enyhe zúzódás. Nem most fogom megdönteni a húzódzkodás rekordomat, de megmaradok.
Felajánlották ugyan a kodeint, de megmaradtam a Tylenolnál. Ez a minimális fájdalom a legkevesebb, amit megérdemeltem.
Nem csináltam nagy dolgot. Tudod, olyat, ami miatt azon kéne gondolkoznom, ki játsszon majd… Pedig egyébként a Firefly-os pasasra gondoltam, Ethan? Nathan? – nevetek fel, de nem hagyom sokáig zengeni köztünk. – Riverside-ban voltam, főleg. A Las Palmas gang volt a célpont. Évek óta gyűjtötték az anyagokat róluk, az összes elképzelhető ügynökség, a sheriff hivatal, a helyi rendőrségek nyomozói… Nekem annyi volt a dolgom, hogy jókor legyek jó helyen. Volt egy… Táncos bár. – Magamat hallva forgatom meg a szemem. Minek szépítem? – Sztriptíz klub. A Las Palmas irányította, a Las Palmast a Sureños, őket a mexikói börtönmaffia, akiket meg a Sinaloa kartell. Ők változtatták Guatemalát a dél-amerikai drogfolyosóvá, de unalmukban mindenfélét csempésznek. Embereket is, többek között; néha pénzért, néha pénz miatt. Ha nem tudod fizetni az adósságod, levágják a kezed. Ha még mindig nem, elviszik a lányod. Vagy te magad ajánlod fel, mert félted a kezed. – Megvonom a vállam; nekik ez természetes, nekünk meg olyan távoli, hogy rájöttem, jobb meg se próbálni megérteni. – Néhányan azt gondolják, bármi áron szeretnének eljönni Amerikába. Hogy itt majd lesz lehetőségük. Azt mondják nekik, hogy ledolgozhatják a tartozást, a pénzt, amivel tartoznak a szállításért, de míg dolgoznak, folyamatosan gyűlik a tartozásuk, a kapott étel, a ruhák, a szállás, a zuhanyzott víz…
A tinédzser csoport elég hangosan nevet fel valamin, hogy elhallatszódjon hozzánk, én pedig irigylem őket. Egy átlagos amerikainak, mint ők vagy mi, nem jutnak eszünkbe ilyenek. Még ha olvasol is cikkeket, amíg nem látod, egyszerű elhinni, hogy csak a filmekben történik. Pedig nincs benne túl sok filmes részlet, nincsenek jól választott shotok, aláfestő zene, ugrások, mikor épp úgy kényelmes.
A bár csak a legális front volt. A hátsó szobákban sokat megkaptál, ha eleget fizettél, drogokat, fegyvert, a lányokat. Öt hónapig mást se csináltam, csak az ajtóik előtt álltam. Biztosra mentem, hogy senki nem megy el fizettség nélkül, és nem vett el többet, mint amiért fizetett. – Savanyúan rándul meg a szám széle; Santiago mondta ezt mindig így, mintha valami menedzsment szlogen lenne, amit kiplakátolsz a liftekre. – Mindig azt kívántam, hogy ne akarjanak. Akkor van okom megverni őket mindenért.
Nem lett jobb tőle. Először, mikor az adrenalin pumpál a véredben, még azt hiszed, igen, mert van mit csinálni, nem egy tétlen fasz vagy, aki csak áll ott – aztán hazamész a motelszobádba, ráraksz egy adag fagyasztott borsót a kezedre, és a Jeopardyt nézve rájössz, hogy holnap is be kell menned.
Volt, akin láttad, hogy valahol máshol jár, tagadja, vagy mindent gyűlöl maga körül. De volt, aki megpróbált úgy tenni, mintha ez rendben lenne. Ők voltak a legrosszabbak. Az egyikük néha el guaruranak hívott. Azt mondta, tizennyolc, de szerintem hazudott. – Lassan ingatom a fejem, a Walmart kék-fehér logóját bámulva a távolban. Romina. Nem láttam a többiek között, de nem akartam rákérdezni Mayánál. Nem szívesen válaszolt volna. A cigarettámba szívok, amikor eszembe jut az az eset, még úgy egy héttel azután, hogy oda kerültem. Megkérdezte, hogy ebédelek-e vele; amint leültem a fal mellé tolt székre, elém térdelt és az övemhez nyúlt. Az előző szerette, azt mondta. Utána mindig kedvesebb volt. Az volt az első eset, hogy a lelepleződéstől való óvatoskodás helyett puszta sokk járt át. Megmondtam, hogy nincs szükség rá, mire visszakérdezett, csúnyának tartom-e. Annyira döbbeneten, gyerekesen naivnak és ártatlannak hangzott abban a helyzetben, hogy majdnem elhánytam magam. Úgyhogy jobb híján azt mondtam, hogy a húgomra emlékeztet. Ebből valahogy az lett, hogy néha viccből bátyjaként utalt rám, ami elfogadható kompromisszum lett volna, ha mindeközben nem ajánlja fel magát még néhányszor.
Fel fogom hívni a helyieket – bólogatok magam elé, lekocogtatva a hamut az aszfaltra. – Nekem kötelező lesz terápiára járnom, de nekik… Azt se tudom, kitoloncolják-e őket vagy sem. Kapnak-e segítséget… Nem tudom, ezen lehet-e segíteni. – ismerem el. Tudom, hogy ennek a világnak csak egy apró szegletét követtem végig, azt is kívülállóként; technikailag nem vesztettem semmit, nem Én voltam az áldozat. Én az voltam, aki nem tudott segíteni, pedig ott voltam – néha az ajtó túloldalán. A pillantásom rá vetül, de csak a szemem sarkából, aztán el is kapom, egy összemosódó folt. Nem tudom, Jules miként reagálna ugyanerre, de Rae… Az ő ajtaja előtt nem állt senki. Amikor pedig igen, akkor megvédték.
Én csak álltam tovább, még öt hónapig.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptySzomb. Feb. 04, 2023 11:14 pm


Today I saw You and it wasn't like before. Before is over, before cannot ever come back. We're in the present now, where we pretend that "us" have never even existed.

Jax & Rae


Jax szavaira akaratlanul is kiráz a hideg. Nem azért, mert ne látnám mögöttük az igazság lehetőségét; pont azért, mert ha ennek a marylandi professzornak igaza van, akkor a gyomrom olyan görcsbe rándul, hogy kedvem lenni visszamenni a mosdóba és a vécé fölé görnyedni. Fogalmam sincs, hogy Daniel valaha szeretett-e engem és igazság szerint nem is akarom tudni, mert az, amit tett, mindenhogyan gyomorforgatóvá teszi az egészet, ez pedig rosszabb, mint a horrorfilmek, amik miatt Jax karja mögé bújtam.
Most pedig... nem is bújhatnék a karja mögé. Mármint, valószínűleg megtehetném és még csak el sem lökne, de az biztos, hogy soha többé nem tudnánk egymás szemébe nézni.
Szerencsére a gondolataim eltereli az, amikor végre, talán elkezd beszélni arról, ami igazán nyomja a szívét. A gondterheltsége újra kellemetlen nyomás alá helyezi a mellkasom, de ez már más jellegű; ettől nem ki akarom dobni a taccsot, hanem át akarom karolni a vállát, a nyakamhoz akarom húzni a fejét és biztosítani akarom arról, hogy ott, azon a ponton a kulcscsontom és a vállam között semmi nem túl nehéz.
Arról mondjuk vitatkozhatnánk, hogy melyik érzéstől kellene rosszabbul éreznem magam.
Meg akarom kérdezni tőle, hogy miért kellene elmondania mindenképpen Julesnak, de ehelyett egy másik kérdés csúszik ki a számon – az, amivel elárulom, hogy én is tudni akarom, hiába mondtam azt az előbb, hogy Julesnak sem muszáj tudnia. Nem veszem le a tekintetem az arcáról, mert egyszerűen képtelen vagyok rá. Pedig a válasz túl egyszerűnek hangzik így. Messze nem csak erről van szó. Tudom, hogy az igazat mondja, de a lényeg a szavak mögött van, a csend pedig túl hosszúra nyúlik. Én nem a családot figyelem, hanem még mindig őt, és a felvetés, miszerint menjünk innen valahova máshova, szinte magától fogalmazódik meg.
Végre rám néz, és én elmosolyodom. A táskámba nyúlok a kocsikulcsért, majd egyszerűen felé nyújtom azt, a levegőben lógatva, hogy a tenyerébe pottyantsam, ha alá tartja a kezét. Úgy érzem, ha átadom neki a vezetés lehetőségét is és azt érzi, az ő kezében vannak a dolgok, talán könnyebb lesz beszélnie is.

A parkoló. Mint minden valamirevaló fiatalnak Lexingtonban, nekem is megvolt az az időszak az életemben, amikor minden estébe hajló délutánt itt töltöttem, pusztán azért, mert menő volt. Emlékszem, amikor Missyvel egymásba karolva ücsörögtünk a padkán, nem létesítve kontaktust senkivel, csak nézve a fiúkat, mert valamelyikünk ügyeletes crush-a mindig ott volt. Missy már akkor is csak Jackson Reyesként emlegette Jaxet, olyan hangsúllyal, mintha egy világsztárról beszélne; ez később sem változott, akkor sem, amikor vigyorogva számon kért. Szóval a srác, akire egész hétvégére lecseréltél, az Jackson Reyes? Mindig mosolyogtam rajta, míg egy bizonyos pont után nem emlegettük többé.
Most, ahogy kiszállok a kocsiból, a parkoló túlsó végében azokat a fiatalkori valónkat vélem felfedezni, mégsem az arra vonatkozó emlékek rohamoznak meg. Azokra az alkalmakra emlékszem vissza, amikor Jax elhozott ide magával. Amikor a kocsiban ülve beszélgettünk, vagy amikor egyszer segített felmászni a kocsi tetejére, aztán csak feküdtünk ott; ő éppen mesélt valamit és a csillagokat nézte, én pedig őt. Néha a fűre feküdtünk le, megint máskor a padkára ültünk, mint mindenki más – mint ahogy most is előkészíti a terepet.
Elmosolyodom, aztán a minden eleganciát nélkülöző földet érés és a szavai kombinációja egyenesen megnevettet; még ha a hang gyorsan el is hal, amikor megüti a fülem a fájdalmának egyértelmű bizonyítéka. Látom a mozdulatot is, amivel egy röpke pillanatra megmerevednek a vállai, én pedig onnan az arcára kapom a tekintetem.
– Mi... – kezdek ugyanabban a pillanatban beszélni, amikor ő is, de szerencséjére éppen a magyarázatba fogott bele, úgyhogy elhallgatok. Végighallgatom, aztán hosszan felsóhajtok. – Szóval nagyon ragaszkodott előadandó jelenethez, hm? – Megrázom a fejem, miközben én is leereszkedem mellé. Igyekszem elegánsabban csinálni, de a padka lejjebb van, mint amire emlékeztem, szóval a mozdulat vége nekem sem sikerül túl balerinásra, de csak elnevetem magam a dolgon. – Azt hiszem, szembe kell néznünk a ténnyel, hogy öregszünk, Jax – bököm meg a könyökömmel a karját egy évődő mosoly kíséretében. Az első gondolatom az volt, hogy a vállammal dőljek az övének, de szerencsére még idejében kapcsoltam.
Miután el helyezkedtünk a keleti kényelmünkben kérek tőle még egy szálat – úgy érzem, szükségem lesz rá –, és amint nekem is megvan a stresszoldó eszközöm, egyszerűen csak ránézek és gesztikulálok egy amolyan shoot mozdulattal.
És aztán jóformán csak hallgatom. Kisegítem a Nathan névvel, odafigyelek minden szavára, magam elé képzelem mindazt, amit mond. Azt hiszem, nem kellene kijavítania magát, anélkül is tudnám, milyen bárról van szó. Ahogy az én arcomnak sem kellene itt-ott megrándulnia; az ember tisztában van az ilyenekkel. Ja, Hollywood mindenkit megtanított ezekre, csak épp az, amiről Jax beszél – amiről azért beszél, mert megviselte őt –, az nem Hollywood, hanem a valóság. Megrebben a szemem a lányoknál, pedig ezt is tudom. Amikor azt mondja, van, aki magától adja el a saját lányát, először fordítom el róla a tekintetem. Eljut hozzám a fiatal banda nevetése, de nem nézek fel, kissé remegő ujjakkal a számhoz emelem a cigit, aztán mélyen beszívva és bent tartva a füstöt ejtem le a végéről a hamut.
Tudom, hogy még nincs vége; ez még csak a bevezető volt. Egy pillanatra le kell hunynom a szemem, amikor azt mondja, ő állt az ajtók előtt. Vigyázott az árura. A gyomrom újra felfordul, de nem rá haragszom, hanem erre az egész elcseszett világra; nem lep meg, a folytatás, hogy mindig azt akarta, legyen valami kihágás. Szabad kezemmel az ő szabad kezéért nyúlok, mielőtt meggondolhatnám magam, ujjaim a kézfeje köré fonódnak, a hüvelykujjam pedig végigsimít a bütykökön, amelyek valószínűleg sosem tudtak érzése szerint eleget adni.
Fogalmam sincs, hogy gondolt-e rám olyankor. Remélem, hogy nem.
Reszketeg lélekkel szívom be az újabb adag füstöt. Fogalmam sincs, kik voltak azok a lányok, vagy hogyan néztek ki, de elképzelem őket, és amikor Jax azt mondja, szerinte a tizennyolccal is túlzott az egyikük, hiszek neki. Elgondolkozom azon, hogy én mi miatt forgattam ki évekre az egész életemet és önmagamat, és hirtelen mindaz, ami akkor valóságos katasztrófának tűnt számomra, most nüansznyi méretűre szűkül.
– Nem hiszem, hogy számít, Jax. Tizennyolc, tizenhat... – A hangom halk és kissé mintha el lenne nyomva, ezért megköszörülöm a torkomat. Én tizenöt voltam. Tizennyolc a majdnemnél. Nekem csak két alkalommal kellett szembenéznem, míg azoknak a lányoknak... Furcsa, hogy innen nézve szinte szánalmasnak tűnik, én milyen kevéstől összetörtem. Hogyan képesek ezt túlélni...?
Az ujjaim már annyira remegnek, hogy a hamu magától pereg le a szál végéről, mégis felkapom a fejem, amikor azt mondja, nem biztos abban, hogy nem toloncolják-e ki őket. Hitetlenkedve rázom meg a fejem, el sem tudom képzelni, hogy... de. De, el tudom képzelni. Ha sarkosan nézzük a dolgokat, azok a lányok is csak amolyan illegálisan becsempészett árucikkek, mint a kokain, amivel behozták őket, csak a lányokat nem lehet feltenni a polcra a bizonyítékok közé. Egyszerűbb őket visszalökni a fertőbe.
– Én sem. – A válasz talán túl nyersnek, túl őszintének hathat, pedig ez csak a kendőzetlen igazság. Fogalmam sincs, mi segíthetne rajtuk. Az biztosan nem, ha visszaküldik őket oda, ahonnan jöttek; a biztonság lehet számukra az egyetlen kapaszkodó, de mindezek után mennyi időbe telhet megbízni valakiben? Képesek lennének rá egyáltalán?
Sikerül rávennem magam, hogy újra Jaxre nézzek, de feltűnik, hogy ő nem néz rám.
– Jax... – Sóhajtok egyet, ha még mindig nem néz rám, de nem kényszerítem rá. Elengedem a kezét, hogy a sajátomat felemelhessem és végigsimíthassak vele a tarkóján. – Pontosan azt tetted, ami a feladatod volt. Tehettél volna bármit? Lett volna lehetőséged rá, hogy bárhogyan máshogyan segíts nekik? – kérdezem halkan, de komolyan. Vannak sejtéseim a válaszokról, de nyilvánvalóan nem tudhatom az igazságot. Csak sejtem, mi járhat most a fejeben, miért emésztheti ez belülről; fogalmam sincs, én hogyan viselném a helyében, de nekem most nem a gödröt kell mélyítenem körülötte.
Mégis... van valami, ami szöget üt a fejembe.
– Kellett neked is... Köteleztek arra, hogy...? – Nevetséges, hogy felnőtt ember lévén nem tudok kerek egész mondatokban fogalmazni, de nem megy jobban. Ez megint olyan dolog, hogy láttam abban a fura orosz maffiás filmben, amit Gabe megnézetett velem, de nem tudom, mennyi az igazságalapja; ott is egy beépített ember volt a főszerepben, akinek ezzel (is) kellett bizonyítania.
De ha most azt mondja, hogy igen, akkor lehet, hogy tényleg hányni fogok.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptySzomb. Feb. 18, 2023 12:12 pm


rae&jax

You set sail alone, there is no crew, No one on the deck who can help you. This is all your own battle to win, This is your ship, and you are the captain
2007. november


Valószínűleg igaza van és tényleg nem számít, hogy Romina tizenhat vagy tizennyolc volt-e;így is, úgy is egy gyerek volt, akivel annyi elbaszott dolog történt, mire találkoztunk, hogy természetesnek vette, amit ajánlott. Annyira nem adtak neki semmit és elvettek mindent, hogy azt gondolta, ahhoz, hogy valaki, akit nem ismer, emberként bánjon vele, tárgyiasítania kell saját magát. Nyilvánvalóan ezt látta másoktól. Mindig is tudtam, hogy nem éltünk túl elnyomott életet, és a legtöbb borzalmat csak az esti hírekben láttuk felnőve, de ezzel szembesülni ennyire nyers valójában sokkoló volt. Nem hiszem, hogy egyhamar ki fogom tudni verni a fejemből azt a tekintetet, amikor elutasítottam. Azt hitte, gond van vele; és láttam a félelmet is megcsillanni valahol a mélyén. Ha baj van velem és nem kellek, mivel tudok értékes maradni?
Olyan volt, mint valami szabályozatlan hullámvasút, még a nyolcvanas évekből, amiken nem vették komolyan a biztonság kérdését, minden nyikorgott, a kanyarok élesek voltak, és biztonsági csat helyett abban bíztak, az apád majd idejében kiteszi eléd a kezét, nehogy lezúgj ötven láb magasból. A lányoknak, akik régen voltak ott, vagy akik régóta csinálták ezt, nem volt különb, mint becsekkolni egy áruházi raktáros munkára. Szidod a főnököt, a vásárlókat, elhúzod az ebédszünetet, a műszak végén pedig azon gondolkodsz, mi lesz a vacsora. A helyzetnél sokkal jobban megdöbbentett az a természetesség, amivel ezt vették, és amivel nekem is kellett.
Néha azon kaptam magam, hogy őszintén elfelejtem, ez nem természetes.
Laura kezének ismerős simítása ránt ki a fejemben lévő, külön világból. Egy pillanatra eszembe villan Gabe, és hogy vajon mennyire gondolnám illendőnek, ha Jules hasonlóképpen vígasztalná, de jelenleg épp elég a jelennel kapcsolatos bűntudatomat lent tartanom a gyomortartalmammal együtt. Mert igenis, tennem kellett volna valamit – bármit. Tudom, hogy nem lehetett, logikusan, az agyammal, felfogom, hogy taktikailag ez volt a lehető legjobb megoldás. Csak aztán eszedbe jutnak azok az alkalmak, amikor azt tanították, a Te dolgod férfiként megvédeni a gyengébbet, ez nem kérdés, hanem kötelesség. Maradni és várni gyávaságnak érződik; és talán meg tudnék könnyebbülni, elhitetni magammal, hogy sokkal nagyobb golyók kellettek ahhoz, hogy véghez vigyem a feladatot, hogy ezzel segítettem igazán, ha Maya nem nézett volna rám Úgy a végén. Nagyon is tudta, hogy cserben hagytam.
Ezen gondolkoztam az egész repülőúton – ingatom meg a fejem, erőtlen nevetést hallatva. Ha tudnám a választ, megadnám. – Fogalmam sincs. Nem hiszem. Nem tudom. De meg se próbáltam.
És mindezek után csak csatoljam vissza a jelvényt az övemre, mint aki jól végezte dolgát, aztán menjek haza az újszülöttemhez, a feleségemhez, a szép házunkhoz. Gabe mesélte, hogy mikor odaát állomásozott, szürreális volt látnia ahogy hiába robbannak RPG-k, hallatszik géppisztoly ropogása, az élet megy tovább, gyerekek futnak a kecskenyáj mellett, egy csapat hatvanas öreg meg a szomszédban épp focimeccset néz a garázsban, és még köszön is az elhaladó LAV sornak. We Love America!
Úgy érzem, mintha még nem végeztem volna; mintha bármelyik pillanatban megjelenhetne valaki egy új feladattal. Még itt, az ismerős Walmart parkolóban is érzem, hogy a fáradtság megint kezdi visszaadni a helyét a felkészültségnek. Laura az egyetlen tényező, ami kirí, ami egy kicsit azt sugallja, már nem ott vagyok – mert ő soha nem lenne ott, ahol voltam. Nem fér össze a két világ.
Először nem is értem, mire gondol, de aztán elég ránéznem, hogy megvilágosodjak. – Nem – rázom meg a fejem határozottan, összeráncolt szemöldökkel figyelve. Azt nem tudom mondani, hogy soha ne éreztem volna úgy, hogy ha Jules látna, azt mondaná, megcsalom. A lányok társasága olyan volt a klubban, mint a légkondi felszereltség vagy egy csirketál, egy extra szolgáltatás; egy idő után megszoktad, hogy véletlenszerűen simulnak hozzád, úgy vesznek körbe, mint a hangszórókból dübörgő zene ritmusa, hogy flörtölnek, megérintenek. Nem hagytak nekik lehetőéget szégyellősnek lenni, és el kell ismernem, hogy sokszor azon kaptam magam, különösebb szándék nélkül nézem őket. Nehéz, ha egyszer ott vannak.
De soha nem használtam volna ki őket úgy; akkor sem, ha Jules nem lett volna ott az agyam mélyén mindig. – Nem voltam… Tudod. Bandatag. Csak associate, egy kisegítő a sokból. Az egyetlen ok, amiért a helyi főnök elkezdett magával vinni az az volt, hogy megkedvelt. Vagy a hallgatásomat. – Tudom, hogy Santiago ugyanúgy bűnöző, mint a többi; számos tettét egyszerűen semmi sem mentheti fel. Nem volt „jó” ember. Úgyhogy teljesen értelmetlen az a jóval halványabb bűntudat, amit miatta érzek; nem voltunk barátok. De el kell ismerjem, hogy néha… Meglepett. Értelmes fickó volt, jó meglátásokkal. Szerette a családját. Voltam a fia tizedik születésnapján; a kisebbik lányának két hónap múlva lenne a quinceañerája. – A legtöbbek már… túlléptek rajta, tudod? Annyira megszokottá vált, hogy nem érdekelte őket. Mindig akadt egy-kettő, akik nem, és jelentőséget szenteltek neki, mintha… Érdem lenne, hódítás. – Fintorogva rázom meg a fejem; senki sem tartotta sokra azokat a pendejokat. – Az ottani főnök, Santiago… A helyzethez mérten… Megadta a tiszteletet, tudod? – A tekintetét keresem; mennyire tart őrültnek, amiért jót mondok egy bűnözőről? – Nem mondom, hogy nem volt elbaszott az egész, de sok lány, akik más helyekről jöttek oda, máshoz szoktak, ők sokszor nehezebben lerázhatóak voltak. Megszokták, hogyan jutnak előrébb a többiekhez képest. Úgyhogy csak hazudtam, előadtam egy… sztorit. Hogy volt egy lány, akit szerettem, de meghalt. Aztán lett egy feleségem, de elváltunk. Meséltem nekik… Haley-ről. Nem részletesen, csak… Hogy van. Hazudni úgy a legegyszerűbb, ha van némi igazság benne.
Könnyű volt őszintének tűnni a halott szerelmemről, amikor elég volt arra gondolni… Hát, Laurára. Ránk, vagy leginkább a „mi” hiányára. Nem tudom, bejött nekik.
Aztán ott volt az az egy alkalom… De nem hiszem, hogy az számít. Technikailag nem.
Két nappal ezelőtt még ott voltam. Most meg itt. Szürreális.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptyKedd Feb. 21, 2023 8:26 pm


Today I saw You and it wasn't like before. Before is over, before cannot ever come back. We're in the present now, where we pretend that "us" have never even existed.

Jax & Rae


Különös érzés újra itt ülni mellette, a Walmart parkolóban, éppen úgy, mint régen; mintha csak az élet száguldott volna el mellettünk. Ha megkérdezném az akkori önmagamat, biztosan nem örülne a ténynek, miszerint két teljesen különböző platformon kötöttünk ki – amelyek kapcsolódnak ugyan egy kiépített átjáróval, mi mégis inkább egy bizonytalan, bármelyik pillanatban leszakadással fenyegető pallót választunk ehelyett. Ahogy abban is biztos vagyok, hogy sok megállót szívesen kitörölne mindkettőnk életéből; mint például azt is, ami Jaxet most visszasodorta ide, hozzám.
– Ne – rázom meg a fejem határozottan. Felé fordulok, hogy megkeressem a tekintetét. – Ne csináld ezt magaddal. Nézd, én... én nem értek ezekhez a dolgokhoz, szóval csak a józan paraszti eszem beszél most, de ha logikusan végiggondolom is őrültség lett volna. Egy adott szerepet kellett tartanod nem? – kérdezem a szemeit kutatva. Azt mondta, vigyáznia kellett az árura, és akármilyen borzalmasan is hangzik ez az egész, ha leegyszerűsítem erre – és mondjuk inkább azt képzelem, hogy egy raktárban kellett őriznie a legót, mert attól könnyebb rá gondolnom –, akkor... ez pontosan ennyi. – Gondolom minden kilengés ebből a feladatból bajba sodorhatott volna akár téged, akár őket. Megérte volna? – kérdezem tőle komolyan, szinte pislogás nélkül figyelve a vonásait. Értem, mi munkálkodhat benne, még ha nem is érezhetem át teljesen, az én fejemben viszont egyértelmű a választás, ha döntenem kell aközött, hogy lelkiismeretfurdalással ugyan, de hazaérjen, vagy egyáltalán ne is jöjjön haza. Meg is rázom a fejem, mintegy megválaszolva a saját kérdésemet. Akármi is történt, akármilyen messze is sodródtunk egymástól, ez a kérdés... ez egy egyértelmű, büdös nagy NEM.
Amikor a másik, legalább ennyire kritikus kérdésre hasonlóan határozott nemmel felel, lehunyom a szemeimet és olyan hosszan fújom ki a levegőt megkönnyebbülésemben, hogy szinte beleremeg a felsőtestem. Nem is tudok megszólalni, csak bólogatok, miközben egy utolsót szívok a cigiből, szinte az ujjamig égetve a szálat. Elnyomom a csikket magam mellett a padkán, egyelőre elhelyezem a lábam mellé, és amikor Jax újra megszólal, megtalálom magamban az erőt, hogy ismét ránézzek. Figyelmesen hallgatom, még ha borzasztóan nehéz is arra gondolnom, hogy mindez... tényleg vele történt meg és tulajdonképpen csak most ért véget. Még ha nem is volt konkrétan bandatag, be kellett szivárognia, nap nap után végig kellett ezt néznie... Sóhajtva, kissé zaklatottan túrok bele a hajamba, főleg, amikor a hódításos felfogásról beszél; ezen a ponton megint inkább magam elé bámulok és csak azért fordulok újra felé, mert érzem, hogy engem néz.
Megadom magam a késztetésnek, hogy belepillantsak az ismerős, csokoládészínű szempárba, de egyelőre nem tudom, milyen lehetett az a tisztelet. A szemöldökömet haloványan összevonva hallgatom, és akármilyen meglepő is... valahol értem. Még akkor is, ha beleborzongok a tudatba, hogy ha nekik ez volt a jobb, akkor milyen lehetett a normális.
– Értem – felelem lassan, kissé elnyújtva a hangokat. Rajta felejtem a tekintetem, mert beleragad a fejembe egy gondolat, amit nem akarok a magaménak, mégsem tudok tőle szabadulni.
Csak az rángat ki ebből az állapotból, amikor újra megszólal; újra megsimítom a haját a tarkóján, amiről észre sem vettem, hogy azóta sem engedtem el, de most, hogy realizáltam, már elhúzom tőle a kezem. Így is olyan határokat feszegetünk, amelyeket jó ideje nem mertünk már megközelíteni sem.
– Az a fő, hogy itthon vagy – sóhajtok fel. Még ha nem is teljesen van itthon... de ezen inkább nem is helyesbítek, mert attól csak még feltűnőbb lenne, hogy mit mondtam. – Én örülök, hogy vége – vallom be halkabban, nem szó szerint mondva ki, hogy aggódtam érte, de valahol azért mégis beismerve.
A cipőm orrával a betont kezdem piszkálni magam előtt, és mielőtt még meggondolhatnám magam, a gondolat, amelyet megpróbáltam visszanyelni, félhangosan, de megfogalmazódik.
– Én voltam az?
A kérdés ott lebeg köztünk körülbelül két pillanatig, mielőtt meg köszörülném a torkomat.
– Nem érdekes. Ezt... nem kellett volna megkérdeznem. Ne haragudj. – Nyilván valakiből merítenie kellett az ihletet, ha hihető sztorit akart és nem is hibáztattam volna érte. A lány, aki meghalt. Vagy inkább a lány, aki megölt mindent maga körül? Hátratámaszkodom a fűre és felnézek az égre; végülis, mindkettő működik.
– Gondolod, hogy... csinálsz majd még ilyet? – fordítom ismét felé a fejem.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptyKedd Márc. 07, 2023 12:51 pm


rae&jax

You set sail alone, there is no crew, No one on the deck who can help you. This is all your own battle to win, This is your ship, and you are the captain
2007. november


Figyelem, ahogy a hajába túr, a szőke tincsek pedig sóhajtva esnek vissza a helyükre. Már más parfümöt használ, mint akkor régen – persze, mert az régen volt, és nem számít. Gyerekek voltunk, és belegondolva, annak idején Én mennyit változtam a húszas éveim elején, biztos vagyok benne, hogy igazából nem ismerem azt az embert, aki lett, és aki hozzáment az öcsémhez. Jobban belegondolva sosem kellett volna meglepjen; ők ketten sokkal jobban hasonlítottak egymásra, mint én bármelyikükre.
Hirtelen hidegnek érződik a nyakam ott, ahol eltűnik a tenyere melege, és meg szeretném kérdezni, tényleg érti-e, de nem teszem.
Én is – bólintok elfojtott, fanyar mosollyal. Mert én mondhatom, hogy nekem ez ennyi volt, és vége. Argentína jut eszembe, meg az anyai nagyapám. Az öreg már jó tíz éve halott, de így sem beszél sokkal kevesebbet, mint régen tette, pedig diplomataként dolgozott Dél-Amerikában, egészen a haláláig. Dolgozott Kissinger alatt, és ’76-ban részese volt annak a nagyobb csoportnak is, akik az argentín hadsereg vezetőivel tárgyaltak. Épp náluk voltam, amikor ’85-ben elkezdődtek a tárgyalások, a Junta perek. Akkor először és utoljára láttam igazán részegnek, ahogy egyre növekvő haraggal fogadta a CNN-es bemondó szavait. Mi raktuk őket oda, most meg úgy teszünk, mintha soha nem is hallottunk volna róluk. Azzal az emberrel teniszeztem. Alig voltam tíz, szóval fogalmam sem volt, miről beszél, mi a fene az az emberiség ellen elkövetett bűntény, mi a népírtás, és azt se értettem soha, az apám miért utálja őt annyira, mikor Chiléről beszél meg Pinochet-ről. Később, egy gimnáziumi családkutatási projekt miatt tudtam csak meg, hogy az egyik kuzinja még Allende alatt ment Chilébe szakápolóként, aztán tíz évig börtönbe került a diktatúra alatt, mert segített egy korábbi parlamenti képviselőnek és a családjának megszökni. Túlélte ugyan, de állítólag sose jött helyre fejben.
Nem hiszem, hogy amit én csináltam Kaliforniában, az felérhetne ezekkel, de ez a legközelebbi, ahova valaha kerültem, hogy megértsem. Emiatt van itt a fejemben a kétely is; hány év kell majd hozzá vajon, hogy az aktuális államvezetés más taktikát keressen és minden, amit csináltunk, hirtelen nem morális? A hidegháborúban azt mondták, a kommunizmus ellen küzdenek. Afganisztánba és Irakba az állítólagos terroristák és a tömegpusztító fegyverek okán mentünk. Itthon megy a war on drugs.
A fel-fel repedezett aszfaltot bámulva megint a gondolatfelhőmben ragadok, úgyhogy elsőre nem értem, mire céloz. Aztán visszakozik és egyértelmű lesz. A tekintetét keresem, próbálom kiolvasni, tényleg azt szeretné-e, hogy válaszoljak? – Jobb vagy rosszabb, ha azt mondom, igen? – Én nem tudom eldönteni. Nem kéne, hogy számítson. Ahogy sokadjára is megállapítom az este folyamán és próbálom a saját fejembe verni: hozzáment az öcsémhez. Mostantól családtag, és ki tudja, talán hamarosan az unokaöcsém vagy húgom anyja. Nem azért, mert feltételezem, hogy mindenki gyerekre vágyik, csak… Nem tudom. Mi más oka lenne, hogy összeházasodtak? Bizonyára nem a vallási meggyőződés.
Nem hiszem – rázom meg a fejem egy vállvonás kíséretében. Lépjünk tovább, mert feleslegesen esik szarul mindkettőnknek. – Most, hogy Haley itt van… Általában nem azokat preferálják, akiknek van családjuk. Kevésbé fókuszálsz a feladatra. És nem vagyok túl jó beépített ügynök – ismerem el önlehúzó mosollyal. A tények azok tények. – Ezt a pár hónapot bírtam. De vannak, akik évekig vannak beépítve. Nem lennék rá képes, úgyhogy eszemben sincs jelentkezni.
Ki akartam próbálni. Nem feltétlen azért, mert adrenalinra vágytam volna, vagy mert annyira vonzana a Mission Impossible-szerű élet, csak arra gondoltam, hogy egyszer adódik ilyen lehetőségem, és örökre azon fogok őrlődni, milyen lett volna, ha nem teszem.
Gabe-nek jobban állna – jut eszembe. – Ő nem tud megülni egy íróasztal mögött. Vagy bárhol. – Néha nehezemre esik elfogadni, hogy már eléggé felnőtt; eléggé, hogy seggbe lövesse magát valamelyik ’isztánban, és igen, az a falról visszapattanó lövedék okozta sérülés olyasmi, amit sosem fog leélni. Ha Gabe-re gondolok, akkor az jut eszembe, ahogy egyszer szó szerint hat órán át ült az étkezőasztalnál kisírt szemekkel, mert nem volt hajlandó megenni a zöldbabot, az apánk pedig ráparancsolt, hogy addig nem mehet sehová, amíg meg nem eszi, és meg ne lássa, hogy eldugta, mert kap a seggére. Apa nem szerette, ha ellent mondanak neki; utólag belegondolva nem tudom, mennyire nevezném apának, de nem is akarom rossznak hívni. Más helyzetben nőtt fel, mint mi. Éjfél körül volt már, mire biztos voltam benne, hogy apa elaludt a focimeccsen, és megettem Gabe zöldbabját, pedig én is utálom. Biztos vagyok benne, hogy ha most kerülne ebbe a helyzetbe, ugyanígy makacs lenne. Abban nagyon jó.
Egy kicsit féltem attól, hogy visszamegy. A katonaságba, mármint. Sokat emlegette. De gondolom most már nem fog… Hogy halad a diplomájával?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptyPént. Márc. 10, 2023 6:27 pm


Today I saw You and it wasn't like before. Before is over, before cannot ever come back. We're in the present now, where we pretend that "us" have never even existed.

Jax & Rae


Nem kellett volna megkérdeznem. A felismerés kellemetlen és későn jön; a szavakat már kimondtam, visszaszívni pedig nem tudok őket akkor sem, ha most úgy lebegnek köztünk az egyre hűvösödő levegőben, mint a múltnak azon szellemei, amelyek létezéséről már-már kínosan nem akarunk tudomást venni. Most sem. A tekintetünk találkozik, a kérdése és az abba fogalmazott válasz pedig azt hiszem, előbb jelenik meg a szemeiben, mint ahogy az ajkai megformálnák a szavakat.
Nyelek egyet. Szóra nyitom a szám, aztán becsukom, mert nem tudom a jó választ.
– Nem tudom – felelem halkan, őszintén. Jobb, mert a tudat, hogy nem csak engem kísértenek a múlt árnyai, furcsán megnyugtató; ám ugyanezen okból kifolyólag rosszabb is. Rosszabb, mert az, hogy ebben az analógiában halott vagyok, azt jelenti, hogy eltemetett magában; és ismét, ugyanez miatt egyben jobb is. Ettől az okfejtéstől viszont még én magam is fejfájást kapok, ezért talán egyszerűbb, ha megmaradok annál a nem tudomnál.
Nálam egyébként is fontosabb kérdés a hogyan tovább és valamiért megnyugtat, hogy ez az egész nem tetszett neki annyira, hogy feltétlenül meg akarja ismételni.
– Jó – mondom ki, mielőtt még alaposabban átgondolhatnám a választ. – Úgy értem, az jó, ha ők is figyelembe veszik a körülményeket – szépítek rajta egy kicsit gyorsan. Előredőlök, az államat letámasztom a térdemre, aztán halkan elnevetem magam és megrázom a fejem.
– Szerintem le kellett volna kötözni, hogy az ujjaira tudják tetoválni a Halcónt. Vagy, mondjuk, bármit. – Valószínűleg az adrenalin ígérete miatt tetszett volna neki, egyébként, de őt sem tudnám szívesebben ilyen körülmények között. Persze, abba leheletnyivel több beleszólásom lenne, mint Jax döntéseibe.
– Én is féltem tőle – vallom be a cipőm orrát piszkálva, amikor Jax rátapint erre a gondolatra. – Lehet, hogy ő... megértené ezt. Neki sem volt könnyű a visszatérés, vagy még inkább a visszaszokás – pillantok Jaxre. Nem akarom ráerőltetni, hogy beszéljen erről Gabe-bel, de fogalmam sincs, én elég segítség voltam-e neki most. A jelenlétét márpedig nem tudom kevesebbnek látni egyfajta segélykiáltásnál és félek, hogy tőlem talán nem kapta meg azt, amire szüksége volt.
– Egyébként jól halad, bár még jobban menne neki, ha meg tudna ülni az asztal mögött egy óránál tovább is, ugyebár – mosolyodom el. Folytatnám is, ám ahogy szóra nyitom a szám, a telefonom már nem csak az üzenetek apró rezgéseivel kel életre, mint eddig néha, hanem konstans jelzéssel igyekszik az orrom alá dörgölni, hogy valaki nagyon keres.
Már-már sorsszerűnek tűnik, hogy a képernyőn Gabe neve villan fel.
Mély levegőt veszek. Nem nyomom ki a hívást, de nem is veszem fel; mielőtt hazamegyek és megosztom vele a késésem indokát, össze kell szednem magam egy kicsit. Talán Jax nem is akarja, hogy tudjon a látogatásáról, azt pedig mindenképpen tiszteletben akarom tartani. Írok neki egy sms-t, hogy minden rendben és hamarosan otthon vagyok, aztán újra elteszem a telefont és Jaxhez fordulok.
– Ha nem érek haza hamarosan, fel fogja forgatni utánam a várost – jósolom meg, de még nem mozdulok. – Jól vagy? – kérdezem helyette a szemeit kutatva, keresve a választ arra a kérdésre, hogy akármiért jött is, megtalálta-e, amit keresett.
– Szeretnél átjönni? Vagy inkább... nem is szeretnéd, ha tudná, hogy itt voltál?
Nem gyanakvón kérdezek, hanem teljes természetességgel. Ha nem akarja, hogy Gabe tudjon a látogatásáról, akkor nem fogja tudni; ilyen egyszerű. Pedig... talán nem szabadna ilyen egyszerűnek lennie.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptyHétf. Ápr. 03, 2023 7:11 pm


rae&jax

You set sail alone, there is no crew, No one on the deck who can help you. This is all your own battle to win, This is your ship, and you are the captain
2007. november


Marad valami kellemetlen utózönge abban a „nem tudom”-ban, amiben megegyezünk. A probléma mindenképp az, hogy nem „nem” volt a válasz, se a  részemről, se az övéről. Jules mondta egyszer, hogy a legrosszabb szakítása pár hónappal előttem volt, rövid kapcsolat, de „intenzív”; a pasas elvileg főnyeremény volt, amit már majdnem zokon vettem. A legnagyobb hibája viszont, hogy a menyasszonya meghalt az esküvő előtt pár héttel autóbalesetben, és úgy érezte, még két év sem volt elég, hogy túllépjen rajta. Nem az exekkel van baj, hanem a lezáratlan kapcsolatokkal, érvelt Jules, a tőle megszokott semleges, logikus színtelenséggel. Őszintén lenyűgözött, hogy tényleg nem érdekelte, mit gondolnak róla az udvariasság éltetői, a finomkodást időrablásnak gondolta – amit talán bunkóságnak is lehetett értelmezni néha, szerintem viszont inkább csak piszok őszinte volt, és a végletekig hű az elveihez. Még ha valahol ridegnek is tűnt az, ahogy a fickó halott menyasszonyáról beszélt, el kellett ismerjem, hogy értem, mire céloz; akkor is értettem volna, ha Laura nincs, de így? Jules kimondta a dolgokat, amikhez másoknak, köztük nekem is, nem volt elég mersze, pedig mind tudjuk, hogy igazak. Talán ez is az okok között van, amiért nem vágyom haza – tudom, hogy őszinte lenne velem mindenről.
Ő elég rossz Halcón lett volna – ismerem el, halk nevetéssel kísérve. – Szerencsétlenül normális orrot örökölt hozzá. – Kétlem, hogy lett volna türelme bármihez, ami a munkával járt, de legalábbis a legtöbbjéhez; és azt is, hogy vissza tudta volna fogni magát, amikor arra szükség volt. A kevés közös tulajdonságunk egyike, hogy szeretjük magunkra vállalni mások problémáit; bár az ő okaiban sosem voltam biztos.
A hadseregbe sem valami jól táplált májú hazaszeretetből jelentkezett, bár nem beszéltünk róla túl sokat. Valahogy illett a képbe, és ennyi volt. Sok kollégám érkezett valamely haderő kötelékéből, és a közös általában az, bármit mondtak is elsődleges indoknak: „…és egyébként nem tudtam, mit kezdjek magammal.” Fegyvert fogni és órákat dekkolni ablaktalan, átforrósodott Humveekban még mindig kecsegtetőbb, mint beállni mondjuk felszolgálónak egy Applebee’sbe.
Lehet – értek vele egyet, inkább udvariasságból. Mármint, tényleg lehet, hogy igaza van. De azt is tudom, hogy felhozni valami ilyesmit… Maradjunk annyiban, hogy az öcsémmel való kapcsolatom nem igazán erről szól. Menjek oda hozzá és sírjam el neki a bánatom arról, milyen rossz volt összeverni másokat, akik megérdemelték? Nem, köszönöm. Inkább nem hozom magam kínos helyzetbe. – Megkérdezem, van-e jó ajánlata terapeutára. – A gondolat, hogy különösebben foglalkozna ilyesmivel, elég vicces. Ha az apánkat kérdezi bárki, depresszió nem létezik, csak picsogás és puhányság. Kevés benned a fehérje, egyél még mogyoróvajat.
A helyzetjelentésére csak bólogatok, pedig tényleg érdekel. Lehet, hogy máskor jobban érdekelne, amikor nem csak felületes kérdés lett volna, valami más téma, amire figyelhetünk. – Az jó. Ha gondolod, tudok ajánlani szigetelőszalagot. A kolumbiaiak is azzal ragasztják le a szállítmányuk, extra erős.
És csak félig viccelek, de még az a félmosoly is eltűnik az arcomról, mikor akaratlanul is meglátom az öcsém nevét. Egy részem azt várja, hogy mindjárt meglátom a parkolóban, feldúltan közeledni az autók között. Egy másik részem eltűnődik, nem-e fura, hogy így van bent a telefonjában. Csak simán Gabe. – Te meg tudod nyomni azokat a gombokat? – mutatok a telefonja billentyűire, hogy ne legyen feltűnő, mit is néztem. – Ha egyre kisebbek lesznek a telefonok, kénytelen leszek öregeknek valót venni. Nem a technológiai fejlettségre terveztek – emelem fel a kezem, ami Shreknek tűnik az idén kijött új kütyükhöz képest. Néha vissza kívánom azokat az időket, amikor csak otthoni telefon volt.
Mindenesetre igaza van; Gabe várja a feleségét. Rám néz, és tudom, hogy itt tudnám tartani, ennek ellenére is. – Jól leszek, ne aggódj – mosolygok rá inkább, és már talpon is vagyok; épp a farmeremről söpröm le a murvát, amikor a másik kérdése is betalál, és időt nyerek magamnak azzal, hogy a kezemet nyújtva felhúzom a szegélyről. – Jó lenne, ha pár napig nem tudná a család, hogy itt vagyok. Szóval talán jobb nem szólni neki – mondom végül. Egyszerű; aludni akarok, és nem arról mesélni, mi történt. Ezért jobb, ha nem mondja el.
Csak ezért.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson EmptyPént. Ápr. 07, 2023 10:53 pm


Today I saw You and it wasn't like before. Before is over, before cannot ever come back. We're in the present now, where we pretend that "us" have never even existed.

Jax & Rae


– A te orroddal sincs semmi baj – vonok vállat egy mosollyal, noha a téma egyáltalán nem ebbe az irányba mutatott; egyébként is szívesebben tárgyalom ki az orrméreteiket és -formáikat, mint hogy mondjuk véletlenül visszakanyarodjunk az előző nem tudomhoz.
Még mindig végtelenül hálás vagyok, amiért azt annyiban hagyta, pedig azóta már a téma is Gabe-re terelődött.
Komolyan gondolom, amikor finoman, de célzok arra, hogy Gabe talán megértené mindazt, amin most ő is keresztülmegy. Nem arról van szó, hogy én ne hallgatnám meg szívesen és ne próbálnám átérezni, amit elmesél, de van különbség a próbálkozás és aközött, hogy valaki tényleg, pontosan értse, mi megy végben a fejeben. Én is mondhatok neki klisés megnyugtatásokat, viszont az öccse talán biztatót is tudna neki mondani – vagy épp ellenkezőleg, semmit biztatót. Persze, amikor egy tömör lehettel válaszol, nem kell megkérdeznem, miért mondja ezt. Halk sóhajjal túrok bele a hajamba, elnézve a szürkületben lassan egyre nagyobb fénybe boruló várost, és nem erőltetem a dolgot. Gabe a férjem; tudom, hogy nem egymás mély bizalmasai, főleg nem ilyen témákban.
Aztán hozzátesz egy megjegyzést a terapeutákról, én pedig elnevetem magam.
– Biztosan megadja a sajátja számát – ironizálok. Mondjuk, ez nem számít valótlanságnak, hiszen nincs és soha nem is volt terapeutája, a semmit pedig alighanem tényleg megadná neki.
A szigetelőszalagos ötletére cinkos mosollyal vonom fel a szemöldököm, bólogatni kezdek, de mielőtt még belevághatnék a válaszba vagy valami ízes megjegyzésbe, megszakítja a pillanatot telefonom – vagyis tulajdonképpen Gabe. Fájdalmasan sorszszerű, hogy éppen ő hív, ugyanakkor cseppet sem meglepő, hiszen a munkaidőm rég véget ért, és igazából már régen otthon kellene lennem. Gyorsan írok neki egy sms-t, bár indokot egyelőre nem írok bele; azt majd hazafelé kitalálom, ha Jax nem szeretné, hogy... kiadjam. Ezt miért hangzik ennyire borzalmasan?
Igazából észre sem venném, hogy a képernyőt figyeli, ha nem szólalna meg, de akkor is csak mosolyogva fordulok felé, miután elküldtem az üzenetet.
– Megszoksz, vagy megszöksz, Jax. Egyébként a kezeddel sincs semmi baj – legyintek könnyedén, ám amint visszasüllyesztettem a telefont a helyére, elkomolyodok.
Nem tudom, miért, de természetes lenne, hogy ha nemmel felelne, itt maradnék vele. Nem tudom, hogy ezt ő is tudja-e és azért válaszol-e úgy, hogy igazából kikerüli a kérdést. Jól lesz, vagyis most nincs jól, de nem akarja, hogy foglalkozzak ezzel. Felsóhajtok, de elfogadom a válaszát és inkább felteszem a másik fontos kérdést. Míg a választ várom, hagyom, hogy segítsen, és igyekszem nem túl erősen koncentrálni a kézfejem köré fonódó ujjaira, míg felhúz a szegélyről.
– Ahogy szeretnéd – bólintok, és komolyan is gondolom. Tőlem senki nem fogja megtudni, hogy hazajött, és nem is kezdem győzködni arról, hogy ez esetleg nem jó ötlet. Nem is lenne hozzá jogom, még akkor sem, ha egyébként nem szívesen gondolok arra, hogy teljes magányban töltsön el pár napot. – Azért... megígéred, hogy ha bármi van, felhívsz? – kérdezem óvatosan. Talán nem kellene ennyire magaménak tudni a vele kapcsolatos aggodalmakat, de... de.
Abba nem gondolok bele, hogy milyen furcsán mutatna, ha tényleg megtenné. Különösen ezek után.
– Na gyere, visszaviszlek a kocsidhoz – mosolyodom el inkább.

Az este közeledtével a dinerben csak gyűlnek az emberek, de szerencsére sikerül majdnem Jax autójánál megállnom. Majdnem; és én azzal hitegetem magam, hogy ez az oka annak is, hogy nem szállok ki az autóból búcsúzkodni, pedig ennek a ténynek sokkal több köze van ahhoz, hogy rutinosan hajoltam át a kézifék felett, hogy adjak egy puszit az arcára. Azt sem kellett volna; nem akarok megkockáztatni egy awkward ölelést.
– Vigyázz magadra, Jax – mondom inkább búcsúzóul.
Nem indulok el rögtön. Pár másodpercig figyelem, ahogy az autóhoz sétál, aztán furcsán nehézkes szívvel intek neki egyet, mielőtt sebességbe tenném az autót és elindulnék haza.

köszönöm a játékot! oh captain, let's make a deal | laura + jackson 1471401822

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: oh captain, let's make a deal | laura + jackson
oh captain, let's make a deal | laura + jackson Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
oh captain, let's make a deal | laura + jackson
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Come on Barbie, lets go party!
» Lets go party - Jesus and Flor
» who lets the dogs out – lindy x paul
» Carson&Sarah - The Deal
» Deal - Delia & Ricky

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: