New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Riccardo Monti
tollából
Ma 20:20-kor
Mallory Duval
tollából
Ma 19:14-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Ma 18:56-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 18:39-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 18:00-kor
Joseph Brewster
tollából
Ma 17:05-kor
Heather Burton
tollából
Ma 16:07-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 14:40-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 14:31-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
234
219

Roads were made for journeys - Emma & Hales
TémanyitásRoads were made for journeys - Emma & Hales
Roads were made for journeys - Emma & Hales EmptyVas. 11 Dec. - 21:35


“Roads were made for journeys, not destinations.”


Ahogyan minden áldott reggel, mikor esküvős nap volt a cégben, kénytelen voltam hajnalok hajnalán kikelni az ágyból. Az ébresztő már hatkor csipogott, de mire felkeltem a túlbuzgó virágos lány 3 üzenetet hagyott, hogy a nagykerben nem tudott liziantuszt venni, amiért a menyasszony meg volt őrülve, helyette bazsarózsát fog a csokorba tenni. Én még fél lábbal az ágyban kissé nehezen értelmeztem a sorait. Nem is értettem, hogy miért engem zaklat a virágokkal és a dekorációval, az egyértelműen Emma reszortja volt. Én abban a percben örültem, hogy élek egyáltalán. New York korom sötét volt, csak a nálam is korábban kelők cikáztak az utcákon, miközben elszürcsöltem az első reggeli kávémat. Félálomba magamra öltöttem az összes meleg ruhám, amit a kezem ért, és a hátizsákommal és a biciklimmel, amit a bejárat mellett tartottam, megindult a lépcsőházban lefelé. Az iroda a lakásomtól úgy húsz percre van biciklivel, és ez a kora reggeli órákban különösen távolinak tűnt, ahogyan a hideg levegő csípte a kézfejem és az arcom. Nem bántam, amikor végre megérkeztem az iroda épülete elé, ahova belépve megcsapott a kellemes meleg. Egy mosollyal és egy intéssel köszöntem a portásnak, aki mind eközben bőszen telefonált. A recepció után található bicikli tárolóhoz lelakatoltam a bringát, és szinte futólépésben szaladtam a lift irányába. Ahogy az órámra pillantottam realizáltam, hogy Emma mérges lesz, mert éppen abban a pillanatban kéne begördülnöm az autóval a háza elé, mikor épp csak belépek a liftbe. Mikor a lift felér a nyolcadikra a két ajtaja lassan kinyílik. Mint egy faltörő kos rontok be az ajtón, hogy gyorsan összeszedjem azt a néhány dolgot, amire szükségünk lehet nap közben. Egy laptop, az öltönyöm és az ingem frissen visszaérkezve a tisztítóból, ahol illatosra és gyűrődés mentesre varázsolták, egy zsák apróság, amik a vésztartalékok, ha bármelyik szolgáltató valamit otthon hagyna. Ha valamit tanított az esküvős szakma, az az, hogy hullámcsattal és ragasztószalaggal bármi javítható kivéve az elcseszett házasságokat, így ezek mindig voltak nálunk.
Az idő egyre jobban feszít, és érzem, ahogyan remeg a farzsebemben a telefonom. Biztos vagyok benne, hogy Emma keres, mert már a lakása előtt toporog a hidegben, hogy felvegyem a kocsival. Taktikából nem nézek rá a telefonomra, így ráfoghatom, hogy nem vettem észre az üzeneteket, ezért nem választoltam. Persze az agyamban van, hogy valami békítés jelleggel muszáj vinnem, mindig igyekszem valami aprósággal kiegyenlíteni a megtépázott idegeit, úgyhogy mielőtt a parkolóházba sietnék, még beugrok az irodaház aljában lévő kávézóba két friss, meleg americanoért elvitelre. Ezt követően már fél lábbal gyakorlatilag az autóban ülök.
És hogy miért a cégnél áll az autó? Jó kérdés. Annyira nincs ínyemre az autóval közlekedés, ha tehetem inkább biciklivel közlekedem hóban, fagyban is. Az autó inkább amolyan vésztartalék, itthon, New Yorkban szinte lehetetlen a reggeli dugókban közlekedni négykeréken. Pedig egyébként rajongok mindenért, amit motor hajt, nem véletlen kezdtem az egyetemi pályafutásom mérnöki vonalon, de ezt a szerelmet könnyen elnyomja a közel négy órás várakozás a belvárosban. Szóval azért tartottuk az autót az irodaház parkolójában, mert nekem nem különösebben kellett a mindennapokban, Emma nem vezetett, így céges név alatt rohangálós kocsinak pont megtette.
Az autót nehézkesen nyitom ki a sok cucc miatt, amit magamra halmoztam, pont ezért a két kávét leteszem a kocsi tetejére, miközben az öltönyt beakasztom a hátsó ülés fölé. A kacatos zsák pedig szokásos módon a csomagtartóba kerül. A kávékat berakom a műszerfalra annak kijelölt helyre, és miközben beindítom a motort, megindítok egy hívást is, aminek a célszemélye Emma.
- Jó reggelt, álomszuszék – nyilván mindketten tudhatjuk, hogy ő órákkal előttem kelt, de jó úgy tenni, mintha kivételesen nem én lennék késésben - remélem kész vagy, 10 perc múlva ott vagyok. Ha tudsz, akkor gyere ki a buszmegállóba, ott könnyebben meg tudok állni.
Az ígéretem tartva a sebességkorlátozással ellentétbe alig tíz perc múlva megérkezek Emma lakásától alig pár lépésre található buszmegállóhoz. New York csak ezekben a korai órákban élhető forgalom terén, úgyhogy azért is igyekszem annyira, mert jó lenne minél hamarabb elhagyni a város határait, hogy ne szoruljunk be a dugóba. Benyomom a vészvillogót, amíg állunk, és várom, hogy Emma beszálljon.
- Egy égetően forró Americano a perzselő tekintetedhez – nyújtom át neki az ő ízlésére ízesített fekete nedűt. Ahogy átadom a kávét, és üresé válik a kezem, berakom sebességbe a motort, és a gázra lépve megindulunk. – Sikerült mindent elintézned, vagy valahova még be kell ugranunk a városban? - kérdem miközben fél kézzel igyekszem kitúrni a GPS-ből a címet, hogy a legrövidebb úton jussunk el a célunkhoz.  
- A virágos lány valami bazsarózsákról írt reggel? Te tudod mit akart?
Newton & Hales


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Roads were made for journeys - Emma & Hales
Roads were made for journeys - Emma & Hales EmptySzomb. 31 Dec. - 0:48

Adam & Emma

A józan ész azt diktálja, hogy nekem, mint - limitált bár, de mégis - tapasztalattal rendelkező esküvőszervezőnek nem szabadna idegesebbnek lennem egy-egy ügyfél nagy napja előtt, mint magának az arának, vagy a vőlegénynek. A gyakorlatban azonban magyarázhatom ezt minden egyes esküvőt megelőző éjszaka saját magamnak a plafonra vetülő utcai lámpa fényét bámulva a hálószobám magányában, a megszokás akkor sem változik. Az én szemeim pedig órákkal a szükséges időpont előtt képesek kipattanni, ha nagy nehezen sikerül is elaludnom. Aranyos barikák számolgatása helyett nekem jellemzően a másnapi teendők listája kattog az agyamban egyik tételről a másikra. A megfelelő számú székek miatti aggodalom még azelőtt kap el, hogy kiszállnék az ágyból, a virágokon fogmosás közben gondolkodom, a koszorúslányok sorrendjét pedig háromszor megvitatom magamban, mire farmerbe préselem a lábaimat és kiválasztom a megfelelő blúzt az utazáshoz. Még így is millió időm marad mielőtt Adam ide érne, ami lehetőséget ad arra, hogy megetessem Mogyorót, aki a legújabb ideiglenesen befogadott kutyám és aki történetesen még nálam is idegesebb. Ami azt illeti, nem is ez a legmegfelelőbb szó rá, sokkal inkább izgatott, mert nem tudja mi történik körülötte és hova készülődöm - várakozásaival ellentétben pedig határozottan nem sétálni vele. Az a feladat a húgomra vár, akinek már így is szabad ki- és bejárása van a lakásomra, csak mert az ő korában én is örültem volna neki, ha nem lettem volna mindig a szüleim szeme előtt,  a nővérünk pedig nem a jegyeim miatt rágja a fülem, hanem hagyja, hogy élvezzem a fiatalságomat. Ruby-Rae esetében azt hiszem ez annyiban módosítandó csupán, hogy ma már egyik nővére sem él a szülői házban. Így csak a szüleink tarthatnak neki kiselőadást arról, hogy egy Newton lánynak hogyan kell élnie az életét.
Mint körülbelül mindenki más a világon, én is megesküdtem arra, hogy soha nem leszek olyan, mint a szüleim. Ehhez képest valószínűleg nem csak Adam, de az összes többi ember akivel eddig együtt dolgoztam megmondaná a szemembe - rosszabb esetben a hátam mögött -, hogy mégis pontosan olyan lettem, amit kerülni próbáltam. Saját gyerek hiányában viszont a kollégáimat készítem ki a kiselőadásaimmal, amiket tartok, és amivel készülök az üzlettársamnak is.
Miközben a fülemhez nyomott telefon kicseng, megfordul a fejemben, hogy talán történt vele valami, a késéstől való félelmem némi aggodalomba fordul át, amit bevallani úgysem fogok Adamnek, mert a végén elbízza magát. Végső ítéletként pedig az születik meg a gondolataimban, hogy biztosan csak rosszkor csörrentettem rá, a megbeszélt időpont pedig mindentől függetlenül áll. Lekapom hát az előszobában gondosan kikészített és ruhazsákba bújtatott sötétkék ruhát a kabáttartóról, és már kabátba burkolódzva lépek ki az utcára. Nem álldogálok eleget a lakásom előtt, hogy azt mondhassam, hogy elkezdtem fázni, mikor megcsörren a telefonom.
- Adaam! - A hangomban van némi szemrehányás, amikor felveszem a telefont, de az is, ahogyan közben elmosolyodom. Tehát nem történt baj. Így máris legalább egy dologgal kevesebb tétel van a fejben összeállított listámon, ami miatt aggódhatok egészen estig, a ceremóniát követő egy olyan pontjáig, amikor már mindenki fogyasztott annyi alkoholt, hogy ha kerül is homokszem az esküvőszervezésnek hívott produkciónk fogaskerekei közé, nem tartják azt arcpirító hibának, csupán egy sok szereplőből álló rendezvény szokásos velejárójának. Tökéletes dolgok nincsenek, elvégre az emberiség már elég dolgot cseszett el ahhoz, hogy ne érdemeljük meg őket. - Én már huszonhét éve kész vagyok. Rendben, ott foglak várni. - Jót derülök a beszélgetésünkön, ami még csak a kezdet.
Szúrós pillantást vetek a buszmegállóban várakozó és engem vizslató emberekre, akikhez az első kérdésem az lenne, hogy mit keresnek itt egyáltalán ilyen korán. Utcai konfliktusba keveredni azonban már nincs időm, mert hogy Adam beváltja az ígéretét és tíz percen belül megérkezik. A táskámat a hátsó ülésre helyezem, a ruhámat pedig hozzá hasonlóan a hátsó ülés fölé akasztom, az ő öltönyével szembe. Csak ezt követően szállok be az ismerős anyósülésre.
- Most csak azért nem foglak piszkálni, mert ez az első kávém. Köszönöm! - Valószínűleg anélkül is elég magas a vérnyomásom, hogy délelőtt tíz előtt három kávét tüntetnék el egymagam, az autóban pedig jobb a békesség. Na jó, hazudok. Valójában mindketten tudjuk, hogy kicsit túlságosan is izgulok most, de ez nem jelenti azt, hogy nem ered majd meg a nyelvem.
- Minden megvan. Tegnap este még találkoztam a menyasszony legjobb barátnőjével, aki nekem adta ide az ara cipőit. Ne kérdezd miért fontos, hogy én érkezzek meg vele és ne ő. - Ideiglenesen a pohártartóba csúsztattam a kávés poharat, hogy be tudjam kötni magam, de rövid időn belül már újfent az ujjaimat melengettem az americanoval.
- Bazsarózsákról? - Megremegett az alsóajkam, hogy idegességemben, vagy mert sírhatnékom támadt, már én magam sem tudtam volna eldönteni. - E-mailt, vagy sms-t írt? - Valószínűleg így is teljesen mindegy volt, mert ha időben megkaptam volna az üzenetét, még tehettem volna ellene, mostanra viszont már biztosan megvannak azok az emlegetett bazsarózsák.
- Te hogy készítenéd fel a menyasszonyt arra, hogy nem a kiválasztott virágait kapja, amikről tíz percig is tud egyfolytában beszélni? - Követtem már el hasonlót, de mondanom sem kell, nyitott voltam az ötletekre.
- Milyen volt a forgalom? - Mivel nem vezetek, talán sosem értékeltem eléggé az erre a kérdésre adott válaszokat. De hiába szeretjük a munkánkat, azért szerettem volna legalább öt percet magunknak, amíg nem kapcsolunk turbóba az üzlettel kapcsolatban, és csak hétköznapi dolgokról cserélünk eszmét, mondjuk úgy... a kávém végéig.




got me feeling vertigo
Conversation overload Are you somebody who can go there? 'Cause I don't wanna have to show ya If that ain't you, then let me know Are you someone that I can give my heart to? Or just the poison that I'm drawn to?
mind álarcot viselünk
Emma Z. Newton
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Roads were made for journeys - Emma & Hales 2b39635cf130a97c785407a311bd999b38f4f55a
Roads were made for journeys - Emma & Hales 038603b7e87b356cd28453b522a33624bf470deb
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
My skin is made of glass
But apparently it's stained
'Cause you notice all the cracks I'm learning how to hide my colours 'Cause my heart's so heavy it's ready to fall out twice
♫ :
Training SeasonHome With You
★ családi állapot ★ :
Roads were made for journeys - Emma & Hales E7cb1cbcb773eec32403e2662497a2efdfd8bab9
And now each breath of air is sweeter, I wonder why
All of the clouds clear from the sky Suddenly, the world is bright again I felt so cold, it's summer now I wonder how
★ lakhely ★ :
Manhattan ◦ Lenox Hill
★ :
Roads were made for journeys - Emma & Hales 04f3c882a03e37694a2f3f34a6a0f3196115b032
★ idézet ★ :
I rolled my eyes, trying not to smile too much, trying not to mount him on the spot, trying not to melt into loving him accidentally.
- Jessa Hastings, Daisy Haites
★ foglalkozás ★ :
event & wedding planner ◌◦
★ play by ★ :
Madelaine Grobbelaar Petsch ◌◦
★ hozzászólások száma ★ :
32
★ :
Roads were made for journeys - Emma & Hales B3aa52d5164710f04effbfd09bb35bca831c06be
 
Roads were made for journeys - Emma & Hales
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Adam Hales
» Adam Hales
»  all roads lead to Brooklyn
» Country roads take me home
» Olivia and Matteo - All roads lead to where you are ...

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: