New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 64 felhasználó van itt :: 5 regisztrált, 0 rejtett és 59 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Melody Sharp
tollából
Tegnap 23:54-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:32-kor
Levi Thatcher
tollából
Tegnap 22:31-kor
Sebastian Nolan
tollából
Tegnap 22:22-kor
Marcia Elif Clements
tollából
Tegnap 22:20-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 21:59-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 21:50-kor
Elodie C. Harland
tollából
Tegnap 21:48-kor
Evangeline Ward
tollából
Tegnap 21:38-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

The Hound of Tartarus
TémanyitásRe: The Hound of Tartarus
The Hound of Tartarus EmptyVas. Ápr. 21 2024, 15:07
|| Confessions of Jeff Pileggi ||


Az őrület bezárja az embert. Börtön. Egy padlás, lezárt és fojtogató, az embert a saját sikolyai fojtják meg.



Joseph szavai eljutottak Jeffrey füleihez, ám ő mélységesen hitt abban, hogy valami istenire bukkantak és most az isten vérszomjas kutyája akarja megtorolni a bűnüket. Persze a férfi nem tagadta a bűnt, amit elkövetett, csak éppen gondolni sem akart arra, hogy a nyakláncot visszaszolgáltassa. Csak magának akarta, meg akarta tartani, elrejteni és magányos éjszakákon elővenni, hogy gyönyörködhessen benne és kielégülést érezzen a birtoklásától.
- Tiszta sor - válaszolta, hiszen ezzel ő is tisztában volt, csak nem érdekelte már ez a jogi tény. Nem foglalkoztatta a bűn érzete, csak az elégetettség, hogy sikerrel járt az expedíció és megszerezték a kincset maguknak. Megszerezte magának, mert nem szívesen osztozkodott volna.
Mindenki útban volt neki, aki közé és a nyaklánc közé akart állni és zavarta, hogy a doktor sem támogatóan lépett fel vele szemben. Joseph mással szemben talán célt ért volna, de Pileggyben már nem sok bűntudat volt. Elégedett volt a tettével, de félt is, mert valami, vagy valaki a halálát akarta. Nem volt bűntudata, de érezte, hogy ettől függetlenül bűnhődnie kell és a büntetést valaki halálban akarja kiróni rá.
- Vissza vinni? A kincsemet? Neeem. Az nem történhet meg. Nem adhatom vissza. Akarjuk egymást. Kell nekem és én is kellek neki - felelte megszállott pillantással, mint, aki teljesen a medalion rabja lett. - Egész életem ott van abban a nyakláncban. Nem válhatok meg tőle. Ő sem engedné. Hallottam, ahogy magához hívott és hallom, ahogy ragaszkodik hozzám. Annak a kincsnek szívverése van, doktor... - suttogta, de hallható hangtónusban.

Mindeközben egy Brooklyni, városszéli kis utcában valóságos pokoljárás veszi kezdetét. Nicholas Snedden és társa, Jeff háza külvárosi térségbe esik, ahol apró kis kertes házak ülnek. Régi környék, öreg házakkal, de csendes, biztonságos környék volt, mely kívül esett a belváros mozgalmasságától, ám mégis ezen a napon valami brutális, megmagyarázhatatlan esemény történt.
A Snedden házból vérfagyasztó, erőteljes halálkiáltások hallatszódtak, melybe egy kutya morgása, ugatása és vonyítása keveredett. Azon a napon, Nicholas Snedden valami ördögi, valami kegyetlen sorscsapás áldozata lett. Eljött érte a végzete.
Az egykoron életerős negyvenes férfi már nyomokban sem emlékeztetett senkit arra, ki is volt ő egykoron. Arcát lemarták valami bestia karmai, csontjait erős állkapcsok roppantották össze, húsát pedig szétmarcangolták.
A padlón állati karmok nyomai és Nicholas körmeinek kaparászásainak nyomai voltak felfedezhetők, nameg sok-sok vér és emberi cafat. A falak is véresek voltak, tenyér, ujj és tappancs, karom nyomokkal. Minden bizonnyal kemény csata folyt.
A környékbeliek nem merészkedtek a ház közelébe sem, csak ingatlanjuk "biztonságából" hallgatták az eseményeket és értesítették a rendőrséget. Nem tudták pontosan mi történt, csak azt, hogy Nicholas Sneddent vélhetően valami megtámadta, talán meg is ölte. A rendőrségnek keveset mondtak a telefonba, nem tudtak sok konkrétumot mondani, de a kiérkező járőröknek biztosan feltűnhetett, hogy az ajtó nyitva volt. A bejárati ajtó ki volt tárva. Az ajtó zár és az ablakok épek voltak, tehát nem erőszakos behatolás történt, ahogy az is gyanús lehetett, hogy az ingatlanból nem voltak kifelé vezető véres nyomok, pedig az egész tetthely vérben és emberi maradványokban úszott.
Bár a beltér egy kutya támadásáról árulkodhatott, a környéken senki nem tartott kutyát és aznap senki nem is látott kutyát a környéken, még akkor sem, a hangját hallották. Mert hallották. Vélhetően egy kutya támadta meg. Tán a nyitott ajtón át jutott be az ingatlanba, kérdés, honnan és hogyan keveredett oda. Olyan, mintha a kutya céltudatosan a férfi megölésére érkezett volna.
Vajon valaki odavitte? De ki és hogyan? Kocsival? A gyilkosság ideje alatt a szomszédok nem láttak és nem is hallottak autót az utcában.
És mekkora lehetett a kutya, hogy ilyen nagy fokon, a felismerhetetlenségig szétmarcangoljon egy életerős férfi embert?




He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Roman W. Hemlock imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Hound of Tartarus Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Hound of Tartarus 4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Hound of Tartarus 8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Hound of Tartarus Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Hound of Tartarus Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
242
★ :
The Hound of Tartarus Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Hound of Tartarus
The Hound of Tartarus EmptySzomb. Ápr. 20 2024, 13:10

○ Upside down ○
There's something wrong with this place...

Bár nagy port akkor sem kavart Terry, így, hogy kikerült a képből, sokkal gördülékenyebben megy minden. Horatio és Killian, mintha már el is felejtették volna burkolt fenyegetésem a karácsonyi ajándékkal, sőt még a gyanú is feledésbe merült, hogy esetleg gyilkos vagyok, pláne, hogy mint kiderült, aki ezt állította bolond, bizonyíték nincs, ráadásul Horatioban is jó benyomást keltettem. Na meg számtalan új ügyük van, amik remekül elterelik figyelmük. Én pedig kihasználom a lehetőséget, s azt, hogy van egy új irányítható bábom.
Több időm van a munkámra, a "másodállásomra" és figyelni arra is, hogy nehogy bakot lőjek, miközben belevetem magam azokba a dolgokba, ami ismét célegyenesben tarthat. Mindazonáltal egyre inkább úgy éreztem, hogy a munkám során túl sok kelletlenül idiótával sodor össze a szél. Ennél azért többre tartom magam, én szeretek válogatni, s most még is úgy érzem szándékosan próbál akadályokat gördíteni elém a világ. Miért is volna minden olyan könnyű, nem igaz?
Egy különösen zaklatott fickó jelent ma meg előttem, egészen sajátos történettel, ami mögött vele ellentétben nem láttam semmi spirituálisat, de azért ízekre szedtem mondandóját, ha hangot nem is adtam neki. Kíváncsi voltam a miértekre, a reakcióira és arra, mit mivel próbál magyarázni, hátha a végén ő maga találja meg a megoldást kulcsát.
Sok részletet kifejezetten röhejesnek találtam. Nem volt kétsége afelől, hogy egy isten maradványait látta. Aham, minden bizonnyal rengeteg isten tetemére bukkant már rá élete során. Én halandó pedig még azt sem tudtam, hogy ezen nem létező, magas, mondhatni telj hatalmú felsőbbrendű lényeknek emberi testük van. Ráadásul pont itt a Földön temetkeznek is. Tiszta logikus, nem? Meg sem próbálta észérvekkel alátámasztani mondandóját, számára csak az olvasott vagy hallott történet létezett. A probléma tulajdonképpen itt kezdődött, nem a hallucinációktól.
Kérdések tömkelegével áraszthatnám el, szinte minden mondatánál, hogy megkérdőjelezzem, amire minden bizonnyal ő sem tudna válaszolni, de nem teszem, hisz láthatóan már elméjébe ette magát ez az őrület. Csak bizalmatlanságot érezne felőlem, jó okkal. Hiszen, amit mesél, ostobaság. Én vagyok rá az élő bizonyíték, hogy némi fantáziával, jó időzítéssel és fokozott körültekintéssel bármilyen szörnyeteg életre kelthető. Bezzeg ő jött a bolond kérdéseivel. Akkora bűn-e lopni? Hát nem is tudom...
- A kutyák, mint támadó jelenség gyakran szimbolizálhatják a veszélyt, az üldözött érzést és a bűntudatot. Az ugatás ezeknek mind megtestesítője lehet. Tisztában van az elkövetett hibával, csak éppen letagadja maga előtt. - foglalom össze a lehető legrövidebben és tömörebben azt, hogy igen, hülyék voltak, és most is azok, hogy mindenféle képzelgéssel kergetik magukat, noha tudják mi volna a helyes.
- A lopást büntetik. Mindenhol. Gondolom ez tiszta sor Önnek is. - biccentem lejjebb kicsit fejem, mert nehéz ugyan, de kénytelen vagyok komolyan beszélni erről a magától értetődő dologról. Még egy gyerek is értelmesebb ennél a férfinél. - A bűntudat bizonyos fokig egészséges, mértéktelenül azonban komoly problémákat okozhat testileg és lelkileg is. - gondolok itt az öngyilkosságokra vagy a magukban kárt tevő személyekre. - Csak ésszerű magyarázat van erre. - szögezem le, mielőtt abba a hitbe ringatná magát, hogy a hallucináció teljesen rendben vannak. Beszélgetnem sem kellene vele, egyből be kéne utalnom egy diliházba.
- Mr. Pileggi, én pszichiáter vagyok, orvos, és nem az "isteneké". Azt gondolom tisztában van azzal mit követett el, és azzal is, mit kell tennie. Furcsa mód még is másoktól várja a megoldást. Mindenesetre azt látom, hogy a valódi probléma itt a bűntudata, mely oly módon eluralkodott magán, hogy nem tudja már mit kezdjen vele. - biccentem oldalra fejem, és a karfán könyöklő kezemmel meg is támasztom magam halántékomnál. - Az eszükbe sem jutott, hogy vissza vigyék?
Nyilván nem, hisz akkor most nem ülne itt és fizetne nekem jó sokat óránként.


öltözék: x zene: dark academia helyszín: office




In love, you take leave of your senses,

but in hatred, you must be present to calculate your actions.

Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joseph Brewster
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
The Hound of Tartarus Tumblr_inline_o6z94yiQ5Q1safg2o_250
The Hound of Tartarus Tumblr_inline_opte1nzUQY1txm9sv_400
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Passion’s good.
Gets blood pumping.
The Hound of Tartarus Tumblr_inline_opxfl95LSb1txm9sv_400
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Hound of Tartarus Tumblr_inline_opuvrstw8X1txm9sv_400

The Hound of Tartarus H1kQKRA

God can’t save any of us because it’s inelegant. Elegance is more important than suffering. That’s His design.

The Hound of Tartarus H1kQKRA
The Hound of Tartarus H1kQKRA
I’ve always found the idea of death comforting. The thought that my life could end at any moment frees me to fully appreciate the beauty, and art, and horror of everything this world has to offer.
The Hound of Tartarus Iie5YWj
I'm not a
monster
I am the
artistic soul

The Hound of Tartarus H1kQKRA

The Hound of Tartarus IUcsxkc
The Hound of Tartarus H1kQKRA

The mirrors in your mind can reflect the best of yourself, not the worst of someone else.

The Hound of Tartarus H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
Pszichiáter
★ play by ★ :
Daniel Jonathan Stevens
★ hozzászólások száma ★ :
137
TémanyitásThe Hound of Tartarus
The Hound of Tartarus EmptySzer. Ápr. 10 2024, 18:26
|| Confessions of Jeff Pileggi ||


Az őrület bezárja az embert. Börtön. Egy padlás, lezárt és fojtogató, az embert a saját sikolyai fojtják meg.



Jeffrey Pileggi zavaros, tűnődő tekintettel nézett maga elé Joseph foteljában ülve. Olyasféle tekintet volt az, amivel azok a páciensek szoktak maguk elé meredni, akik múltjuk évtizedes fájdalmait, keserűségeit, gyötrelmeit próbálják magukban felidézni, hogy orvosuknak a lehető legösszetettebben, legkimértebben tudják elmondani, hogy segítséget kapjanak. Ez csak azért volt zavaró, mert Jeff mindössze csak egyheti friss negatív élménnyel rendelkezik, mégis mintha tíz éve gondja ülne a vállán.
A sírrabló lelkét valóban nagy gondok súlya terhelte, elméjét pedig őrjítő zavar uralta, melyet megmagyarázhatatlan, nehezen szavakba önthető események okoztak. Jeffre lassan a totális téboly felé közeledett, a pszichiátertől remélte a megváltó segítséget. Tudta, ami vele történik az a kegyetlen, megmagyarázhatatlan valóság, de utolsó lelki erejéig bízott benne, hogy az orvos még segíthet rajta. Talán el tudja vele hitetni, hogy minden a képzelet műve, talán Dr. Brewster majd ír neki egy gyógyszert, mely mindent rendbe hoz, mely majd nyugalmat ad tébolyhoz közeledő lelkének. Szüksége volt a megváltó szellemi békére, ami visszarántatja a végső őrület küszöbéről az átlépése előtt.
Haja őszült, arca ráncos volt, kissé beesett, bőre enyhén megszürkült. Szája széle remegett, de szemei alatt is felfedezhető volt néha egy kis idegrángás, melyet az elmúlt napok stresszes mivoltának számlájára lehetett írni. Remegő kezével cserepes, repedezett ajkaihoz emelte ásványvizét, belekortyolt, majd tétován, kissé rekedtes hangon megszólalt.
- Legjobb lesz, ha teljesen az elejéről kezdem, doktor. Van egy ősi könyv, az "Ο θάνατος των θεών". Ez angolul annyit jelent, "Az istenek halála." A könyvet egy görög teológus, filozófus Dimítriosz Hrisztosz írta és arról beszélt, hogy Krisztus és apja miként végeztek az antik görög istenekkel. Szó esik róla, hogy Krisztus apja miként ölte meg az összes antik istent, akik a Görög fenségterületen éltek.
A könyv egy bizonyos fejezetében Hadész haláláról és temetéséről írnak, a sorok pedig felfedték előttem miként lehet lejutni a Tartaroszba. Társammal, Nicholas Sneddennel felkerekedtünk és elutaztunk a Peloponészoszi- félszigetre, ahol a Tainaron hegyfokon át leereszkedtünk a föld mélyébe és barlangok sokaságán át egy ódon sírkamrába jutottunk. Hatalmas folyosók vezettek három irányba, rengeteg elágazással. Olyan méretek uralkodtak, melyeken át még dömperek is könnyűszerrel közlekedhetnének. Ott, lenn a sírkamrában egy obszidián koporsóra bukkantunk, melyet nagy nehezen, hatalmas erőfeszítéssel tudtunk csak kinyitni. A koporsó termetes volt, mintha valami óriásnak készült volna. Az obszidián kamrában egy csontváz feküdt. Görög vonásai voltak, vaskos test lehetett egykoron, erős, masszív csontok, melyeket az idő tökéletes állapotban őrzött meg. A testét fekete páncél fedte, mely talán ónixból készülhetett. Fényes, tökéletesre csiszolt, ragyogó páncél. Nem volt kétségünk afelől, hogy egy istené lehetett a páncélozott test, mely mellett egy hatalmas, drágakövekkel kirakott kard pihent. Sem a páncélt, sem a kardot nem tudtuk megmozdítani, akkora súlya volt.
Elképesztően boldogok voltunk, a történelem egy olyan felfedezését leltük meg, melyet soha emberi szem még nem láthatott, tán a létezéséről sem tudott, csakhogy ekkor valami hátborzongató történt
- mesélte, majd tartott egy kis szünetet, hogy benedvesítse ajkait és igyon. Ismét tétovázott, pedig már szépen megeredt a nyelve, de mintha az emlék annyira félelmetes lett volna, hogy csak nagyon nagy erők árán képes csak kimondani. - Egy kutya felugatott - mondta olyan rettegéssel, mintha a kimondott szavak okozta félelmek felemésztették volna a lelkének még utolsó ép sarkát is.
- Ez ostobaságnak tűnt, mivel odalenn nem lehetett élet. Lenn, a Pokolban. A Tartaroszban. A barlang legmélyén... mégis, mi hallottuk. A kutya hidegrázós, túlvilági ugatását. Dr. Brewster, nem akartam elhinni. De nem láttunk semmit, csak hallottuk a bestia hangját. Hatalmas lehetett és nem e világi. Attól féltünk maga a Cerberus jött el értünk, amiért gazdája tetemét zargattuk.
Elvettük az egyetlen mozdítható kincset: egy különös, de pokolian értékesnek tűnő kulcs alakúnak tűnő nyakláncot és elmenekültünk. Vissza a felszínre, el minél messzebb a kutyától és a Pokol bejáratától.
Hazatértünk ide, New Yorkba. Minden békésnek tűnt, hogy magunk mögött hagytuk a Pokoli barlangokat, ám valami mégsem volt teljesen tökéletes. Nyugtalanok voltunk. Én is. Nem tudtam volna megmondani mitől, de egyre jobban rettegtem és rettegem most is, itt, önnel szemben ülve is. Olyan Földöntúli nyugtalanság ez, amire nincs épeszű magyarázat, a nyaklánc puszta látványa pedig hányingert kelt bennem és rettegést valamitől, ami talán nem is létezik. Képtelen vagyok megmaradni az otthonomban, ráadásul a napokban elkezdtem hallani a bestia másvilági ugatását.
Annak a kevés szomszédunknak, akink van nincs kutyája, ráadásul kóbor kutya se volt akkor a környéken, mi mégis... hallottuk a szörnyeteget. Érzem, minden vakkantása megrövidíti az életem, a vonyításának hatására pedig elhal a lelkem
- mesélte érzéseit a vége felé már halkan, összezuhanva. Elvesztette önuralmát és olyan görcsös zokogásban tört össze, melyben azok az emberek szoktak, melyekkel közlik, nemsokára meghalnak és nem tehetnek ellene semmit. - Nem látom a Pokol Kutyáját, de hallom. Napról napra egyre közelebbről. Hideg van a házban. Még a fűtés közelében is. Azóta őszülök, hogy hazatértem Hadész sírkamrájából és a megmagyarázhatatlan, túlvilági események kezdetét vették.
Doktor... mi történik? Miért történik mindez? Van rá ésszerű magyarázat? Mondja... megbolondultam? Én nem tettem semmi rosszat. Akkora bűnt követtünk el, hogy elraboltuk a nyakláncot? Ez Hadész haragja? Ha igen, jóvá lehet tenni? Nem akarok még meghalni, de érzem, hogy talán csak napjaim vannak hátra az életből. Meg fog engem ölni. Eljön értem a kutya... Néha érzem a forró leheletét a tarkómat forralni. Olyan, mintha gőzzel égetnének. Egyre közelebb jön. Éjjelente kaparja az ajtót. Meg fog ölni. Azóta fáj rám a foga, hogy felnyitottuk gazdája sírját.




He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Joseph Brewster imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The Hound of Tartarus Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
The Hound of Tartarus 4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
The Hound of Tartarus 8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The Hound of Tartarus Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

The Hound of Tartarus Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
242
★ :
The Hound of Tartarus Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: The Hound of Tartarus
The Hound of Tartarus Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
The Hound of Tartarus
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Valahol máshol :: A világban-
Ugrás: