New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Tommy Doss
tollából
Ma 18:18-kor
Kaia Raven
tollából
Ma 17:58-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 17:54-kor
Dr. Sylvanus Arvenson
tollából
Ma 17:52-kor
Nadia Romanov
tollából
Ma 17:46-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 17:40-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 17:38-kor
Martina Quinlan
tollából
Ma 17:15-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 16:48-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

smile for the camera // phoenix & dusty
Témanyitássmile for the camera // phoenix & dusty
smile for the camera // phoenix & dusty EmptySzomb. Nov. 19 2022, 18:32
no thoughts
no prayers


A New York Public Library nem egyszerűen könyvtár.
Nos, miközben amúgy könyvtár is. Izé, vannak még emberek, akik, ha Tolsztojt akarnak olvasni, nem feltétlenül antikváriumokba rohannak, hogy aztán romantikus reményekkel úgy nézzenek ott az eladókra, hogy talán majd ő, pont ő meglátja bennük azt a nyilvánvaló kulturális és emberi szellemi fölényt, amire büszkék, ha csak tükörbe néznek. Meg amit persze jobbára arra alapoznak, hogy volt valamennyi fölös pénzük, és akkor már felhajtottak valami poros antikváriumot, hogy az összekapargatott kis vagyonukat pont Tolsztojra költsék. De hidd el, jó eséllyel bárki, aki ilyet csinál, az életbe nem fog a könyv végére érni, inkább valami elitista birtoklási vágy vezérli. Míg egy könyvtárban nem ítélkezik senki, mindenki tudja, hogy csak ingyen el akarsz olvasni valami szart – az esetek túlnyomó részében mondjuk garantálom, hogy nem pont Tolsztojt –, hogy aztán… mit tudom én, meghagyom mindenkinek azt a megtapasztalható szellemi örömöt, amit egy könyv olvasása után érez. Valaki szerint ettől több egy ember, míg mások úgy vannak vele, hogy nézd, megint egy idióta, aki azt hiszi, több bárkinél, csak mert normális munka meg receptre előírt sorozatbámulás helyett inkább egy könyvet olvasott.
Na de a New York Public Library tényleg nem egyszerűen könyvtár, hanem egyenesen egyféle közösségi tér is. Az a jó a könyvtár programokban, hogy az esetek többségében amúgy a lófasz sem kíváncsi rájuk Brooklynban, a professzionálisnak beharangozott rendezvényszervezéseik meg jobbára kifutnak abban, hogy a társadalom érzékenyítése érdekében egyik hétvégén valami veteránt kukáznak össze, hogy meséljen a vietnámi emlékeiről, majd a rá következő nap – mert furcsa mód mindenki hétvégén ér rá – élből a városi queereket vadásszák össze kiscsoportos beszélgetésekre, mer a város színes ---- és tele van iszonyattal.
Nos, erre jó önmagában egy olyan kultúrsemleges tér, mint a könyvtár, az ottani programszervezésekbe besegíteni pedig ugyan a hétköznapokban éppen csak arra elég, hogy a környéken lévő pár dolláros hotdogokat megengedhesd magadnak, mielőtt éhen döglesz, de munkának ez is munka, fedezi a társadalombiztosítást, csak abba ne gondolj bele, hogy mi is az a társadalom, amibe bebiztosítanak.
Mármint, ha egy végiggályázott napot követően csak hazaérsz, a legtöbben valami szerető otthon képére gondolnak, másfél szobában felhalmozott, disneyfikált jó létre, ahol az asszony már főzött, a gyerekek már készen állnak a hétfőre, és mondjuk akkor már nem kéne olyan élbevágó kérdésnek tűnnie, hogyha már sikerült olyanra nyírd a hajad, mint a mohikán indiánoknak, akkor sikerülhet-e elegendő mennyiségű hajzselével rendes punktaréjra törni, vagy ez is csak olyan hiábavaló próbálkozás volt, hogy kicsit színesebbé tedd az életed, mint az öt héttel ezelőtti új tetoválás?
Na, kinek miről szól élni?
A hirtelen jött hajvágás ötletét – jól van, két napja már, de ne vesszünk el a részletekben -  végül csak egy sapkával tudtam takarni.
Nyolc óra munka után pedig, baszd meg, egy kibaszott vasárnap ha nem élből csak addig visz az út, hogy rövid úton kidőlj az ágyban, még lehet tovább húzni a napközben összegyűjtött ingereket. Valamiért a fejembe vettem, hogy Phoenix-et rávegyem arra, hogy tarthatna ő is olyan… mit tudom én? Beszélgetésféleséget a könyvtárban, mint amiket az a szerencsétlen veterán szokott. Mármint, nézd, ismerem három éve a tagot, és azok alapján, amik mentén ismerem, biztos vagyok benne, hogy nagyobb lenne rá ott az érdeklődés, mint arra, hogy ment le egy tolószékes lába negyven évvel ezelőtt egy kibaszott háborúban? Mármint, jól van, vénember, nem is éltünk akkor még, mire vársz együttérzést pontosan?
Na ja, az megint más, hogy arra például még nem jöttem rá, hogy vegyem rá Phoenix-et, hogy kimozduljon a házból, általában jól elvagyunk odabenn. Írja a blogposztjait, megdumáljuk, hányszázezer embert érdekeltek már megint, amiket az interneten írt, csak tudod… jó az internet, de ha már itt élünk, így élünk, néha azért bekopogtat az ember homlokán a valóság. Miért ne dumálhatna ezekről élőben? Hát, ha aközben megy, mikor az üres medencébe lógatjuk a lábunkat a tetőn, vasárnap, sötétben, a szomszéd gyárépület féleségének sercegő neonfénye alatt, talán már nem lenne kihívás élőben sem.
De addig meg, csak elvégeztem az utolsó, a tökéletes eredményhez nélkülözhetetlen tekeréseket a jó öt inchnyi cigin – minden egyébb mellett próbáltál már levendulát keverni a dohányhoz? - és valahogy még nem tűnt elérkezettnek a pillanat, hogy felvessem neki a nagy ötletem, szóval csak a zsebeimben turkáltam, mielőtt felvetődött volna az örökös kérdés – Nálad amúgy van gyújtó?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: smile for the camera // phoenix & dusty
smile for the camera // phoenix & dusty EmptyVas. Dec. 04 2022, 16:53
Dusty & Phoenix
higher than the highest

A tetőn, a medence mellett történő ücsörgés, a fejemből szimpla kibámulás adja mindig a leginkább világmegváltó ötleteket, s én már egészen kicsiként kitaláltam, hogy egyszer változást fogok elérni. Ahhoz képest 30 évesen ugyanott vagyok, mint az egyetem előtt. Munka nélkül, a pénzt a blogom után kapom csak, ami a lakbérre és egy kis kajára elég csak, de nincs az a pénz, hogy én csatlakozzak a társadalmunk többi polgárai közé, akik szemet hunyva, megalázkodva teljesítik más barmok parancsait. Nem fogok fejet hajtani egy kiégett, az ötvenes éveiben járó tagnak, aki egész életében mást sem csinált csak egy multinál dolgozott és maga sem tudja, hogy a munkájával miként halad előre a világ, de ő roppant büszke magára, mert relatíve kurva sok pénzt hazahord az asszonynak, akire évek óta rá sem tud nézni szexuálisan és az elkényeztetett gyerekeinek, akik valószínűleg egy hétig sem bírnák ki egyedül, mert akármennyire is kiábrándító kénytelenek vagyunk egy ilyen társadalomban élni. Az ilyen emberek vannak a hierarchia felső fokain, míg minket lenéznek, akik nem vállalnak ebben semmilyen szerepet. Megbélyegeznek lustának, prolinak és különböző igazán kedves jelzőkkel illetnek. Egyáltalán nem érdekel, hogy miket mondanak rám a hátam mögött. Tisztában vagyok, hogy az utcákon összesúgnak mögöttem, ha a szakadt ruháimban lépek ki a lakásból.
Nem akarok beilleszkedni. Nem akarok bárkinek megfelelni. Csak magam szeretnék lenni, s végre jó úton haladok ebbe az irányba.
Jó polgár lévén az elszívott cigicsikkemet lehajítom a tetőről ahelyett, hogy a szemetesbe vagy a hamusba dobnám. Túl magasan vagyunk ahhoz, hogy ki tudjam venni eltalált-e valakit az eldobás pillanatában még füstölgő cigaretta. Kicsit szánalmasnak élem meg, hogy egy ilyen dolog megmosolyogtat ennyi idősen, hiszen ebből már tizenöt évesen ki kellett volna nőni. Visszasétálok a helyemre, a medence közvetlen széléhez, ahol mindig lenni szoktam, ha egy kis kikapcsolódásra vágyom. Mellettem Dusty már elkészítette a cigit, ami a mai napom összes boldogságáért és mélypontjáért lesz felelős. Mostanában egy igazi hullámvasút nekem a betépés. Hazugság lenne azt állítani, hogy nem élvezem, mivel nem túl sok inger ér a mindennapjaimban a négy fal között.
- Jaja, mindig van nálam - válaszolom halkan és előhalászom a zsebemből a bulldogos gyújtót, amit pár napja vettem a sarki éjjel-nappaliban mindössze pár centért. Nem a legstabilabban működik, de a célra általában használható. - Tartsd oda a kezed, mert hogy is mondjam… hát elég fos - mondom ki őszintén és egy vérszegény kacaj hagyja el a számat.
- Szükségem van a segítségedre - igazából már pár napja akartam erről beszélni vele, de valahogy mindig elkerültük egymást komolyabban. Nem álltunk le mélyebben beszélgetni, mert mindig megvolt a magunk dolga. - Nincs valami ismerősöd, aki tud szerezni olcsón mikrofont meg kamerát? Az enyémek már régiek és nem működnek valami jól. Fel kell dobnom valahogy a blogom, mert az emberek ellustulnak és nem akarnak majd olvasni. A podcast talán jobb lenne. Akkor látnának és hallanának is vagy nem tudom. Kéne valami - hadarom el nem túl összeszedetten, s közben a srácot fürkészem. Nagyon szükségem van most a cigire, hogy összerakjam magamban az ötleteimet vagy csak magamat.
mind álarcot viselünk
Phoenix Deaton
Munkanélküli
ranggal rendelkezem
★ :
smile for the camera // phoenix & dusty E6088d9e2ad27985c31755836e40482673e322cc
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
is it the real world?
★ családi állapot ★ :
it's me, hi, i'm the problem, it's me
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
smile for the camera // phoenix & dusty Ad2667932a5421c686457bbe849cc89d2afa6f30
★ idézet ★ :
their tears are filling up their glasses
no expression, no expression
hide my head, I wanna drown my sorrow
no tomorrow, no tomorrow
★ foglalkozás ★ :
blogger
★ play by ★ :
evan peters
★ szükségem van rád ★ :
residents of the sh*thole
★ hozzászólások száma ★ :
8
★ :
smile for the camera // phoenix & dusty 1922b4b9386b8ea9f7f61bf3af8722d1262939c7
 
smile for the camera // phoenix & dusty
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» lying on the floor is all I wanna do so thank you // Ryn & Dusty
» lights, camera, action - Daisy & Jesie
» At the end there will be a bright smile ~
» Whenever I catch a knowing smile
» Phoenix Lane

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: