New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 65 felhasználó van itt :: 9 regisztrált, 0 rejtett és 56 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Lora Spencer
tollából
Ma 21:16-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 20:59-kor
Meghan Montilio
tollából
Ma 20:51-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 20:37-kor
Zoey Miles
tollából
Ma 20:37-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Ma 20:09-kor
Elodie C. Harland
tollából
Ma 20:04-kor
Alfonso Deluca
tollából
Ma 19:49-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

Catch me if I fall...
TémanyitásCatch me if I fall...
Catch me if I fall... EmptySzer. Nov. 16 2022, 19:47

To Emmett
The only way to have a friend is to be one.

Levegőre vágytam, ha már szabad ember voltam. Soha nem fordult elő, hogy illetlenül viselkedtem volna idegenek előtt, sőt mindig csendes megfigyelőként voltam jelen a társaságok nagyobb részében, de ma este arra vágytam, hogy messzire elkerüljem az embereket. A válásom lezárásával megkönnyebbültem és azt hiszem, hogy el is temettem magamban a régi emlékeket, mert a felszínen csak ürességet véltem felfedezni. Hibának akkor tartottam volna, ha benne ragadok egy rossz házasságban. Lucasszal megtépáztuk egymás lelkét és a sikertelen terhességek után már csakis a barátság kötött hozzá. Tiszteltem és kedveltem is, de romantikus szálak már nem fűztek hozzá. Be kell vallani, ha nem működik a kapcsolat. Belülről ismét egy klisés megfogalmazása annak, amit nyilván ki is tehettem volna egy idézetnek a social media platformok egyikére, de akkor is igaznak tűnt. Az erőltetés sosem ment igazán, kitartottam a döntéseim mellett és ebben biztos voltam. Lucas arcáról is a békesség sugárzott, amikor aláírtuk a papírokat. Nyugtalanságnak helye nem volt, és a szerelem már így is más iránt fűtötte. A húgom kiakadt és egy félórás előadást tartott arról, hogy egy megcsalt feleségnek mit kell éreznie. Jót mosolyogtam magamban a szenvedélyes megnyilvánulásán, de nem voltunk egyformák. Az ő természetével jelenetet is rendeztem volna, de nem vitt rá a lélek, hogy még jobban belemerüljek a kudarcba.
Jelen helyzetemben foglalkoztatott más is, mint például a betegségem fizikai mivolta a hétköznapok kuszaságában. Apró változásokat idézett elő a mindennapjaimban, mint a liftes közlekedés a lépcsőzés helyett, vagy az éjszaka rám törő köhögési rohamok megléte. Lassan kezdtem ráébredni, hogy korlátokat szabhat a testem, de még azért azt hittem több időm lesz előtte. Általában a romlás nem ennyire szembetűnő és gyors lefolyású. Hetek teltek el mióta Lucas kiköltözött és egyedül maradtam abban a hatalmas házban. Tennivaló akadt bőven és szerettem a kertben rendszerezni, új növényeket ültetni, de ahhoz már nem volt erőm, hogy egy hétvége alatt lenyírjam a füvet vagy szimplán lehajoljak és a virágföldet egyengessem. Dr. McDonald szerint bármi előidézhette a romlást, de csak találgatni tudunk. Két hónapja meg voltam fázva, talán az indította el a lavinát, talán a szervezetem fordult ellenem. A lehetséges okok tárháza nagy volt, csak a valós magyarázat hiányzott. A miértekre számtalan teória született, de megegyeztünk abban, hogy jó lenne, ha kikérném egy másik szakorvos véleményét is az esetemről. Ez a beszélgetés közel nyolc órája zajlott le közöttünk. A csuklómra erősített okosórára pillantok és elfojtok egy halk sóhajt. Ennyi ideje már idekint vagyok? Az előbb még lement a nap, most meg már a sötétség és a csillagok ölelnek körbe. Random választottam ki a házat, egy olyan helyre vágytam, ami nem az otthonom, de tudom, hogy nagyszerű kilátás nyílik a városra. Az emberek többsége fél a magasban, de bennem egy szikárnyi pánik sem bontakozott ki. A hátamat a hideg téglafalnak vetem és lejjebb húzom a fehér pamutpulcsim szegélyét, hogy elrejtsem a tetoválásomat. Néha még agyalok rajta, ha ránézek, hogy mi lehet Emmettel. Nem voltunk tizenöt évesek, amikor megcsináltattuk. Szerettem a tudatot, hogy a világban akad egy másik felem, akinek eszébe jutok, ha ránéz a csuklójára. Évek teltek el azóta, hogy találkoztunk és egy idő után már feladtam, hogy megkeressem őt. Elfogadtam, hogy nem kíváncsi rám. Eltöprengtem azon is, hogy mi késztette a távozásra. A szüleim azt mondták, hogy nem ő döntött így, költözniük kellett. A bál előtt ment el és vissza sem nézett. Emlékszem, hogy három napig sírtam utána, aztán apa megelégelte és a húgommal együtt vitt el a szalagavatós bálra. Borzalmasan éreztem magamat és ünnepelni se volt kedvem. Mindenben őt láttam. Terveink voltak, együtt mentünk volna egyetemre. Vajon orvos lett, ahogyan elképzelte? Van családja, vagy gyereke? Már azzal is beérem, ha boldog, csak ott van az a „ha”. Fránya szó, mert mindig a félbemaradt dolgokra utal, és tudom, hogy a kettőnk barátsága az volt. Életem azon időszakában számíthattam valakire, akit az éjszaka közepén is felkelthettem. A kórházi ágyam mellett virrasztott a balesetem után, mesékkel foglalt le és főzött nekem. Hiányoztak a közösen töltött délutánok, az éjszakába nyúló beszélgetések. Akkor volt valakim, akivel megoszthattam a bajaimat, de mára csak a valóság rideg álarca maradt. Nem féltem a magánytól, inkább élveztem, ha egyedül voltam, csak most egy kis elveszettség is belerondított az összképbe. Holnap már minden jobb lesz. A kezeimet az ölemben pihentetem és a távolba meredek. Felerősödik a szél és a tincseimet is megtáncoltatja az arcom előtt. Lehunyom a szemhéjamat és fájó mosoly költözik az ajkaimra. A lemondással együtt teret engedek a negatív gondolatoknak. Jól esne most egy üvöltés a semmibe? Talán igen, de az is lehet, hogy csak erre a néma csendre van szükségem. A zöld íriszeim felpattannak a közelből jövő hangokra. Valaki megzavarja az estémet. A békességet idegesség veszi át, ahogyan egy fénycsóva villan át a szemem előtt. A homlokom elé kapom a jobbomat és a térdeimet is felhúzom, de ügyetlenül megbillenek közben. Az egyik lábam hirtelen a semmibe lóg lefelé, aztán a balommal is meg kell támaszkodnom, hogy ne essek át a tető kiugró szélén, ahova leültem.
- Ki az? – fakad ki belőlem a kérdés, de sokkal gyengébbnek hat a valóságban, mint a fejemben. Az egyensúlyomat is vissza kellene nyernem, ha nem akarok leesni onnan. Biztos nem akarok?

Emmett W. Rhodes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Camilla Graham
Kutatás
ranggal rendelkezem
★ :
Catch me if I fall... 223dcd0cb464d9cce52f8fcc0f14d0b3d7cbec2f
Catch me if I fall... 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f35657838594a6c456c39515a6c513d3d2d3535343836303832312e313532313030663239336532306337373634323735323639323030382e676966
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
divorced
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Catch me if I fall... Tumblr_o2ku3x93Ce1qap2x6o6_250
★ idézet ★ :
There are three things that grow more precious with age; old wood to burn, old books to read, and old friends to enjoy.
★ foglalkozás ★ :
herbalist, botanical expert
★ play by ★ :
Dianna Agron
★ szükségem van rád ★ :
Catch me if I fall... Tumblr_maz8ikOFcz1ro5rzfo1_500
★ hozzászólások száma ★ :
27
★ :
Catch me if I fall... 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f4349553741706c7545704b6733773d3d2d3530333032333236392e313535373730326465653230333239393832333137363839363634342e676966
TémanyitásRe: Catch me if I fall...
Catch me if I fall... EmptyKedd Nov. 29 2022, 15:32

“Each step I left behind, each road you know is mine. Walking on a line ten stories high, say you'll still be by my side. If I could take your hand, If you could understand. That I can barely breathe, the air is thin, I fear the fall and where we'll land”

- Dr. Rhodes, muszáj kimondania.
A műtő közepén állok és eddig a homálytól elködösült látásviszonyaim élesen fókuszálódnak a remegő kezeimen lévő elhasználódott kesztyűkre. Kétely kúszik fel a torkomba és indaként szorítja el, a felszínt kutató hang pedig elhal a próbálkozásai közepette.
- Dr. Rhodes.
Újra az ismerős hang, csak enyhe türelmetlenséggel vegyítve. Nyelek egyet, az ujjaimat mozgatom, amitől a sípoló hang is fókuszba kerül. Nem megy, hogy eleget tegyek a kéresnek. Nem mondhatom ki, mert akkor elveszítem. Hivatalosan és örökre. A torkomat szorító indák erősebbé válnak, a műtő fénye pedig irritálja a látásomat.
- Akkor kimondom én.
A női hang sürgető, erőszakos.
- Nem! - tiltakozok erőtlenül rátalálva immár a saját hangomra.
- Dr. Rhodes.
Ismét lágyabb a kérés, de az én tiltakozásom erélyesebbnek bizonyul ennél. Még háromszor megismételjük ezt a huzavonát, mire a hang megváltozik. Pontosabban átváltozik.
- Emmett!
Riadtan, két kezemet a magasba lendítve ülök fel és ugyanilyen módon mérem fel a környezetemet is. Hárman vesznek körbe, abból az egyik köpenyes alak a képembe röhög, a másik meg távolabb állva tartja fel a telefonját.
- Az év dolgozója plakátra tökéletes lesz!  - szólal meg, erre mindhárman egyként röhögnek fel. Kell egy fél perc, hogy felfogjam hol meg kikkel vagyok pontosan. A kórház pihenőjének tört fehér falai ugranak be elsőként, aztán a sötétbarna bútorok, majd Theo, Marc és Salvador képe is fókuszba kerül.
- Mennyi az idő? - rekedtes a hangom ahogyan kinyújtóztatom a végtagjaimat, Theo meg arrébb lök és leül mellém.
- Pont annyi, hogy nekiállj készülődni az esti programunkra.
- Azt hittük már leléptél. - kontrázik rá Salva, Marc meg elröhögi magát.
- Dr. Peterson meg is fojtotta volna.
Rémlik valami, hogy az idős doki most megy nyugdíjba, akit én annyira nem ismertem, meg Theo szövegelése.
'Megjelenünk, koccintunk, gratulálunk, lelépünk. Két hetet se adok neki és megint a Lenoxba lesz.'
- Aztán meg mi, ha nem jelenik meg a saját köszöntő buliján. Mióta is szervezzük? - gondolkozik el Theo.
- Egy hónapja? - Salva tippel, Marc meg a fejét rázza.
- Több annál. Hé, Wes.. mikor is voltál New Jerseybe?
A válasz ott van a nyelvem hegyén, de Theo beelőz. - Másfél hónapja. Akkor dobott Antoinette.
Salva nagyot sóhajt erre. - Már megint témánál vagyunk. Wes, jössz vagy már jó a kocsid?
Két hete megadta magát. Aztán itt véget is ért a történet, mert se egy normális szerelő, sem pedig időm erre. - Megyek. - állok fel Theo mellől kissé még kótyagosan az álmom miatt és magamhoz kapva a cuccaimat csatlakozok Salvador mellé. Kicsekkolunk, elköszönünk, de egy kérdés izgatja a fantáziámat. - Ki is Antoinette?
Salvador a fejét rázza, aztán átpasszolja nekem a kocsikulcsot. - Te vezetsz, én mesélek. Félő hogy a végén szándékosan hajtanék neki egy fának a téma miatt. - jót mosolyog, én meg akaratomon kívül is viszonozom a gesztust. Már most jónak ígérkezik és legalább eltereli a figyelmemet az álmomról.

Időben érkezem a megbeszélt helyszínre, de a maradék öt percemből kettőt még a kocsiban töltök. Dr. Peterson köszöntője után a többiekkel különváltunk és még a bűntudat sem falt fel minket a korai lelépés miatt, mert az öreg viccesen megjegyezte: ennyi bőven elég is volt belőlünk.
A kormányra fűzöm ujjaimat mitől hosszú felsőm alól napvilágra kerül az alig feltűnő tetoválásom. Az évek alatt nem egyszer merült fel bennem az a kérdés egy döntésem előtt, hogy vajon Camilla hogyan cselekedett volna a helyemben? Párszor már biztosan tarkón vágott volna amiért az első szóra rohanok apám segítségére. Sokszor azzal nyugtatom magamat, hogy de legalább nem vagyok függő, mint ő. Technikailag nem. Gyakorlatilag meg a rossz döntéseim iránti megszállottság tart sakkban az életem során. Nem mondhatom, hogy nem teszek ellene vagy magamba tartom ezzel kapcsolatos félelmeimet. Martha sokat segít és miután beszélünk, azután hetekig nem érzem a nyomást, hogy hibázzak. Aztán jön a hívás Chicago környékéről én meg ismét ott ülök Dr. Gomez kanapéján, pont azon a helyen ami bizonyára már felvette a seggem formáját és minden visszaugrik a nullára. Ezért biztosan lekeverne egyet az én másik felem, de azért mellette remélem biztosan büszke lenne, hogy orvos lett belőlem ahogyan akkoriban beszéltük. Egy más világ volt vele. Momentumaiban jobb, ahogyan a jelenről is ez elmondható lenne, bár örülnék, ha ennek Camilla is a részese lett volna.
A bérelt kocsim ablakára mért kopogás majdnem a szívinfarktust hozza rám, Marc meg a kezével int, hogy tűnés befelé. Be is vár, hogy még véletlenül se gondoljam meg magamat, aztán meg szinte belök a helyiségbe, ahol már többen elkezdték nélkülem is az alapozást.
- Theo azt mondta elhívja pár ismerősét, akik ezek szerint elhívtak még több embert. - magyarázza Marc, aztán integetésbe kezd ahogyan kiszúrja a terem végében lévő Theot és Salvadort.
- Nemsokára csatlakozom hozzátok. - veregetem meg Marc vállát és gyorsan körülnézek. Salvador stúdió lakásában vagyunk (talán mintha errefelé így hívnák ezeket). Egybe nyíló tágas terek, hatalmas ablakok. Mintha tényleg egy műterembe csöppentünk volna, de most talán így jobban elvegyül ez a sok idegen. Szó se róla, nem vagyok ellene az ilyen összejöveteleknek, csak kell egy-két perc, hogy felkészüljek erre.
Az ajtón szökök ki a lépcsősorhoz és két választásom akad: kocsi vagy tető. Odalent már egyszer lebuktam, így nem is gondolkozok ahogyan egyre feljebb visznek a lábaim. Az ajtóhoz kell egy nagy lendületet venni, hogy kinyíljon, de egyből odaveszik minden kellemetlenségem ahogyan a friss levegő első ízben pofán csap. Mélyen le is tüdőzöm és már éppen a zsebembe nyúlnék amikor egy hang megakaszt ebben.
- Öö, hello?! - eleinte senkit nem látok, szóval az sem kizárt, hogy magamba fogok beszélgetni. A tető közepe felé indulok az ajtótól és ekkor már észreveszek egy mocorgó alakot a tető szélénél.. aki túlságosan is ott van. Uh, ugye nem? Az agyam pörög, de teszek felé egy lépést. A filmekben pont az ellenkezőjére intenek, nem? Vagyis öt-hat évvel ezelőtt amikor nyugisan sikerült megnéznem egyet akkor még ilyesmi volt a módi.
- Utoljára Bart Simpsonnak csúfoltak, de akárki lehetek. - megállok a közelébe, aztán veszek egy nagy adag bátorságot és leülök mellé. Még szerencse, hogy Camillaval gyerekként annyi fára mászást gyakoroltunk, hogy a tériszonyom beleunt a gazda testébe. Azért nem hazudok ez sokkal meredekebb, szívdobogtatóbb élmény, de mintha a levegő frissebb lenne. A zsebembe ott lapul egy doboz cigi, de gondolom nem repesne az örömtől hogyha most füstjelekkel szennyezném be a levegőt.
- Pazar ez a kilátás. Magamat ismerve egy élet nem lenne elég, hogy körbejárjam a várost. Helyi vagy? - érdeklődök tőle hátha belevonhatom egy társalgásba őt.
Camilla and Emmett


Camilla Graham imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmett W. Rhodes
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Catch me if I fall... 513148d2426f2b8e907bc7c2980adc5086583f27
Catch me if I fall... 2c5d12dd0161ae4fd35f2ebff389eca79bde92a8
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
Part-time soulmate, full-time problem
I was never lost, I was just passing through
I was on my way to you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Catch me if I fall... 5c3dc7fb9831ed7712b3c9fec6e75d1acd408cbe
★ idézet ★ :
I've told a million lies
but now I tell a single truth,
There's you in everything I do
★ foglalkozás ★ :
transplant surgeon
★ play by ★ :
Kerem Bürsin
★ hozzászólások száma ★ :
27
TémanyitásRe: Catch me if I fall...
Catch me if I fall... EmptySzomb. Dec. 03 2022, 20:09

To Emmett
The only way to have a friend is to be one.

Ez a nap lehetett volna jobb is, ha nem találkozom az orvosommal. Bizonyára érzékenyebben reagáltam le a beszélgetést, ha már hosszú órák óta itt ülök fent és elzárkózom a külvilágtól. Megannyi dolog cikázott át az agyamon, de mégsem mozdultam el innen. Az életem apróbb pontjait vettem át így jutottam el a sikertelen házasságomtól a gyerekkori legjobb barátomig. Időben visszafele meneteltem, de ennek is megvolt az oka. Lucas helyett én hoztam meg a döntést, hogy fejezzük be a kapcsolatunkat, de Emmett esetében nem indítványoztam a lezárást. Miért éppen a férfiak kerültek porondra? Magam se tudom, de ezeken kattogtam. A telefonomat még a kora délutáni órákban elsüllyesztettem a táskám mélyére és azóta rá se néztem. A fekete retikül a lábam alatti területen feküdt és mozdulatlanul tartotta fenn a helyet. New York mozgalmas hely és innen nézve még csodálatosabb látvány. A lemenő nap sugaraiban begyűrűzött a város és mindenhol színes kocsik uralták a teret, de ezek közül a sárga taxik emelkedtek ki. Ez a metropolisz egy élő és lélegző együttes közlekedő pont. Nem tudtam nem észrevenni azt is, hogy a kis pontocskák mennyire türelmetlenül és érzéketlenül tűnnek tova. Nem számított, hogy milyen múlttal érkeztél ide, mert bárki lehettél. A gyökereim az európai kontinensre nyúltak vissza és valahol hálás voltam érte, hogy nem itt nőttem fel. Szerettem az Államokban lakni, de mégis más volt Hollandiában felcseperedni. Sokkal bensőségesebbnek éltem meg az ottani korszakot és sokkal közelebb állt hozzám a zárkózott természet. Itt mindenki kedves és nyitott, mégis ott van az emberek tekintetében a magány. Hatalmas távolságokra csakis autóval lehet eljutni, már az is csoda, ha ismered a szomszédodat. Itt nem állnak meg az úton, ha baleset történik, mert normális az a reakció, ha átlép a rászorulókon. A bűnözés mértéke sokkal nagyobb és ijesztőbb is, hogy fegyvert tarthatnak a civilek. Lelőni valakit amiért átlépi a birtokodat…nekem egyszerűen felfoghatatlan. Egy magamfajtának kincsesbánya is tud lenni, ha a láthatatlanságra gondolok, de azért sokszor még annak is kihívás az itt lakás, aki amúgy szeret társaságban lenni. A magányos lakások, amik kézről kézre járnak nem könnyítik meg a gyökeret eresztés folyamatát. Ez is például vízválasztó volt Lucas és köztem. Nem igazán érdekelte, hogy nem díjazom a nagyvárost, mégis ide akart költözni. A szerencsésebbek között vagyok, mert saját ingatlannal rendelkezem és viszonylag egy nyugodtabb környezetben, és mégis hiányzik valami az atmoszférából. A gyereknevelés horror lett volna és talán picit befolyásolt ez is abban, hogy elvetéltem. Nem találtak akkoriban kézenfekvő problémát egyikünknél sem, de éreztem, hogy velem van a baj és később ki is derült, hogy mi. A tüdőmön lévő hegek csak megnehezítették volna a várandósságomat. Belegondolni, hogy megfulladhattam volna a rám nehezedő súlytól és a baba sem lett volna biztonságban. Eleve elrendeltetett, hogy gyermektelen maradjak és valahol mélyen nem is bántam meg, hogy nem jöttek össze. Szerettem a férjemet, de a végén már nem voltam szerelmes belé. Később derült az is ki, hogy a szexuális irányultságom komplexebb. Nem bírok nyilvánosan kötődni, a partneremnek előbb intellektuálisan kell „elnyernie a szívemet” és csak utána vagyok képes magasabb szinten kapcsolódni. Lucas rendkívül okos és humoros jellem, de a végére kimerültünk a témákból és azokból a programokból, ahol erősíteni tudtok volna a kapcsot közöttünk. Borzalmasan fontosnak tartom, hogy két egyed minden területen megtalálja a harmóniát. Elköteleződni nehezebb, mint ahogyan a valóságban működik. Az intimitás is előkelő helyen van, de nálam még ennél is lényegesebb hozzávalók akadnak. Nem igazán veszekedtünk, nem is vallom magamat nagy szájkarate hősnek, de néha jól esett volna az agyamat is felizgatni. Az eszem vágyott a kielégülésre, de nem kapta meg. Akkora vágyálom egy igazi társ? Megint vissza kell térnem a földre és engedni, hogy a szél kissé kitisztítsa a fejemet. Nem igazán vagyok toppon és a végtagjaim is elgémberedtek a sok üléstől. Étvágyam nem igazán van, de szédülök kissé a folyadékhiánytól. A pillantásom lefelé ereszkedik a szemközti épület tűzlétrájára. Megint nem érzékelem a mélységet és ki is hajolok, de tartom azt a pár centiméter távolságot. Nem félek a magasban és ez az, ami idehozott. Fel kellene keresnem egy új szakorvost vagy tovább is úgy tenni, mintha nem lenne semmi bajom? A családomat nem ijesztettem meg a diagnózissal, éppen csak, hogy említést tettem rá, hogy valamit találtak a tüdőmben, de nem kell aggódniuk. Apáékat ismerve már régen itt lettek volna, de Sophie sem tétlenkedett volna. Nem akartam még osztozkodni a kétségeken. Magamban őrlődő típus voltam, és csak nehezen kértem igazi segítséget. A terápiát is javasolták az alváshiány miatt, de nem voltam megelégedve a pszichológusommal.
Kissé megemelem a fenekemet is a mozgás végett, de akkor kicsapódik a tető ajtaja és valaki tiszteletét teszi idefent. Hunyorogva szemlélődök a fényforrás felé és szavakkal is kifejezem az érdeklődésemet. Hát éppenséggel nem számítottam egy férfira és nem most. Meginog a mozdulatom és immár a lábam a semmit nyaldossa.
- Bart Simpson nem a legjobb választás. – mosolyodom el halványan és még mindig győzködöm a testemet, hogy működjön együtt velem. A kezemmel arrébb lököm a testemet, de a merész lépés, hogy leüljön velem szemben már kissé rámenősnek hat. Nagyon ügyesen terel, és azon veszem észre magam, hogy én is a várost pásztázom.
- Igen is meg nem is. – felelem és csak egy gyors szemkontaktus felvétel után folytatom. – Nem itt születtem, de már egy ideje itt élek. Városnézéssel azonban nem tudok szolgálni, én sem jártam minden helyen. Előnyben részesítem a parkokat és a zöldövezetet, de most a magasság győzött. – hajolok ki és a lábamat figyelem, ami még mindig lóg.
- Nem várja valaki odabent? – biccentek az ajtó felé. – Kevesen szeretnek idefent lenni.


Emmett W. Rhodes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Camilla Graham
Kutatás
ranggal rendelkezem
★ :
Catch me if I fall... 223dcd0cb464d9cce52f8fcc0f14d0b3d7cbec2f
Catch me if I fall... 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f35657838594a6c456c39515a6c513d3d2d3535343836303832312e313532313030663239336532306337373634323735323639323030382e676966
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
divorced
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Catch me if I fall... Tumblr_o2ku3x93Ce1qap2x6o6_250
★ idézet ★ :
There are three things that grow more precious with age; old wood to burn, old books to read, and old friends to enjoy.
★ foglalkozás ★ :
herbalist, botanical expert
★ play by ★ :
Dianna Agron
★ szükségem van rád ★ :
Catch me if I fall... Tumblr_maz8ikOFcz1ro5rzfo1_500
★ hozzászólások száma ★ :
27
★ :
Catch me if I fall... 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f4349553741706c7545704b6733773d3d2d3530333032333236392e313535373730326465653230333239393832333137363839363634342e676966
TémanyitásRe: Catch me if I fall...
Catch me if I fall... EmptySzer. Dec. 14 2022, 17:55

“Each step I left behind, each road you know is mine. Walking on a line ten stories high, say you'll still be by my side. If I could take your hand, If you could understand. That I can barely breathe, the air is thin, I fear the fall and where we'll land”

Az első hetem közepén jártam a Lenoxba amikor Theo egy reggel mellém szegült a folyosón és úgy beszélt velem mintha már ezer éve ismernénk egymást. Aztán rá két napra Salva és Marc is csatlakoztak, mint valami bónusz, amit ajándékba kapsz a rendelésed mellé. Nem mintha bántam volna. Merész kijelentés lenne a részemről azt állítani, hogy Chicago után nem volt nehéz az átállás egy állandósult helyre, ami mellé még bejött a költözés is, de a három doki némileg megkönnyítette a helyzetemet. Nem voltam ellensége az ismerkedésnek, ahogyan azon az elvrendszeren sem futottam, ami élből elutasította volna ezt csakis a munka miatt. Társas lénynek mondanám magamat, de ez nem feltétlenül egyenlő azzal, hogy izgatja a fantáziámat az állandó reflektorfény. Meghúzódok a háttérbe, alkalmazkodok ha kell, de feleslegesen nem hívom fel magamra a figyelmet. Itt most van egy lakótársam, akivel váltásban zajlik a napirendünk (amikor ő otthon van, én nem és ez fordítva is érvényes). Egyedül hétvégén ülünk le Quentinnel egy sörre, hogy némi információt átadjunk a másikról meg ismerkedjünk. Jobb esetben már nyugtató, hogy egyikünk sem sorozatgyilkos, csak éppen anyagilag így barátságos mindkettőnknek. Telne egy saját lakásra, de egyelőre nem jutott szabad percem sem körülnézni az ingatlan piacon. Még arra sem akadt időm, hogy az autómat elvigyem a szerelőhöz, pedig már nem ártana. Quentin ugyan felajánlotta, de ragaszkodtam ahhoz, hogy ott legyek amikor elmondják pontosan mi baja az autómnak. Reméltem, hogy nem egy új vásárlása lesz belőle, noha a jelenlegi jócskán a hat és fél évet tapossa. Egyszerűen hozzá szoktam már a kezeléséhez meg az itt-ott fellelhető horpadásokhoz és ha nem muszáj, akkor még adnék neki pár évet mielőtt a többi sorsára jutva útnak engedném. Quentin azért a hűtőre kiragasztott néhány autószalon címet a másik cetli mellé amelyen meg a szerelőké volt található. Gondolta hogyha egyszer odajutok, akkor majd eldöntöm mit kezdek vele. Egyelőre még nem nagyon tartok ott. Azt hiszem egyszerűen csak örülök, hogy a Lenox befogadott, a többire meg nem görcsölök rá.
Mire a megadott címhez elérek legalább már ötször rágom át magamat a központi szerepemen. Theo azt mondta nem lesz nagy felhajtás. Pár ismerős összeszalad, beszélgetünk és nekem sem ártana gyökeret vernem a városba azzal, hogy nyitok a világ felé. Egy részem örül, hogy a lista ennyivel a végére is ér és nincs az a mumus-pont, másnéven a párkapcsolat téma meg az ezzel járó követelmények. Egyelőre jó így, aztán a sorsra bízom a dolgot. Nem mindenki fogadná kitörő örömmel a beosztásomat meg az utazásaimat, azt meg nem tehetem meg, hogy a hátamra kötve hurcolom a partneremet vagy éppen döntés elé állítom őt, ahol maga mögött kellene hagynia az addigi életét csakhogy alkalmazkodjon hozzám. Senkit nem akarok kitenni ennek meg magamat sem.
Marc társaságát gyorsan leváltom egy kis egyedüllétre, de ez csak ajtótól ajtóig kísér, mert úgy tűnik más is ugyanúgy gondolkozott, mint én. Először csak felmérem őt és próbálom nem a legrosszabbat feltételezni, de agyam hátsó zugában figyelmeztetően megmarad a gondolat. Nem voltam még ilyen helyzetbe, épp ezért gondolatban megrázom magamat és egy mélyet sóhajtok mielőtt egyáltalán megszólalnék. Dr. Gomez tönkremenne velem, ha ez rosszul sül el. De itt most nem én vagyok a főszereplő, ideje visszakanyarodni a bájos teremtés lefoglalásához.
- Ne már, tényleg ennyire illúzióromboló Bart? - helyet foglalok mellette a józan eszemet is megkérdőjelezően. Camilla a galléromnál fogva ráncigálna le innen, ha most látna. Egy pillanatra ott motoszkál a fejemben, hogy felhívom őt, mert ha most ezzel a lánnyal itt valami történik, azt én sem fogom idegi nyugalommal megúszni. Azért előttem van az arckifejezése ahogy elolvassa az üzenetemet. Hé Susi, épp akrobata mutatványozni készülök egy tetőn. Arrafelé minden eseménytelen? Hiányzol.
Ja, tutira kinyírna.
A városról érdeklődök, de körülbelül ugyanazon a szinten állunk. Se ő, sem én nem ismerjük az előnyeit és kétlem, hogy most fogjuk elkezdeni.
- Ismeri azt a játékot, ahol rábök egy szitura, emberre vagy távoli helyre és történetet alakít köré? - gondolom sejti hova akarok kitérni ezzel, de azért nem fogom befolyásolni a válaszát. Régebben sokat játszottam ilyet miután Chicagoba költöztünk. Anya dolgozott, apám meg kezdte a szokásos mizériát így felkutattam a város magasabb pontjait és ott időztem amíg a szorongás alább nem hagyott bennem amit a családfő okozott. Utáltam, hogy mennyire nyomasztó lett egy idő után a levegő akárhányszor hazaért. Mintha egy aknamezőn ülnék és bármilyen megszólalás vagy megmoccanás a vesztembe vezetne. Így megszöktem otthonról, eltöltöltöttem pár órát egyedül és végül elsétáltam anya elé amikor aznapra letelt a műszakja. Neki mindig azt mondtam, hogy csak akkor érkeztem, de kimondatlanul is ott keringett közöttünk az igazság, hogy már egy ideje a városban csatangolok. Nem kellett ehhez indok, mindketten tudtuk miért, de nem szidott meg. Neki elég volt, hogy biztonságban oda majd vele együtt hazaértem. Ami meg odahaza vár azt meg megoldjuk közösen.
A kérdésére felé fordulok, aztán meg a vállamat vonom meg.
- Talán. Valami beképzelt dokinak megy a nyalizás. - mosolyodok el ezen. Mindig is erősségem volt az önkritika. - Maga pártolja az ilyen fennforgást? Engem mindig a frász kerülgetett, ha kiemeltek a tömegből és mindenki engem bámult. Fenyegetve éreztem magamat. - vallom be, de most is valahol ez így van. Jobban örültem volna, ha a három dokival beülünk egy nyugis helyre vagy elmegyünk egy játékterembe és gurítunk párat. Beszerveztük volna Quentint is, de hát ilyeneken már késő feszengeni. A szándék a fontos, az meg piszok jól esik.
Camilla and Emmett


Camilla Graham imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmett W. Rhodes
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Catch me if I fall... 513148d2426f2b8e907bc7c2980adc5086583f27
Catch me if I fall... 2c5d12dd0161ae4fd35f2ebff389eca79bde92a8
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
Part-time soulmate, full-time problem
I was never lost, I was just passing through
I was on my way to you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Catch me if I fall... 5c3dc7fb9831ed7712b3c9fec6e75d1acd408cbe
★ idézet ★ :
I've told a million lies
but now I tell a single truth,
There's you in everything I do
★ foglalkozás ★ :
transplant surgeon
★ play by ★ :
Kerem Bürsin
★ hozzászólások száma ★ :
27
TémanyitásRe: Catch me if I fall...
Catch me if I fall... EmptyKedd Jan. 10 2023, 21:32

To Emmett
The only way to have a friend is to be one.

Nem igazán tudom, hogy mit keresek a tetőn, mert elszaladt az idő előttem. A gondolataim túlságosan lefoglaltak, mint általában és nem számított a helyszín. Eleinte még azért jöttem ide, hogy tisztábban lássam a betegségemet és a múltban megesett dolgokat, de aztán csak azt vettem észre, hogy élvezem a magasságot és korántsem akarok hazamenni. Megfordult a fejemben, hogy éjszakára is itt maradok, de valahol a szervezetem már lázadt. A gyomrom meg-megrándult az éhségtől, a szemem fáradékonyabb lett és a mellkasom is kissé sajgott a hideg levegőtől. A rövidke hosszúujjas csak arra jó, hogy elfedje a bőrömet, de ahogyan lement időközben a nap már nem volt annyira kellemes a fenti hőmérséklet. New Yorkban bőven akadtak menekülő pontok, ha az ember jól ismerte a várost. Lecövekelhetett egy parkban vagy egy eldugott kávézóban. Választhattam volna kevésbé kényelmetlen helyszínt, de kerültem az idegeneket. Az újonnan kapott hírek csak felkavarták bennem az állóvizet és nem vágytam társaságra. Meg kellene osztanom a családtagjaimmal, hogy a tüdőmön lévő hegek miatt már nehezebben megy a kerti munka, a felkelés vagy egy nagyobb bevásárlás? Sophie arcát képzeltem magam elé, hogy mit szólna hozzá. Kiakadna, hogy eddig eltitkoltam és azonnal ideutazna, mert félt. Jó kapcsolatban álltam a húgommal, de az életritmusunk más volt, ahogyan a személyiségünk is. Neki mindig pörgött a nyelve és kereste a kontaktot az emberekkel, ellenben én visszavágytam a saját kis világomba. Nem panaszkodtam az életemre, mert megvolt mindenem, ami kellett. Egy szép ház, egy jó állás és a szabad akaratom. A házasságom zátonyra futott, de nem volt bennem düh és nem kezeltem lezáratlan ügyként sem. Lucas beleszeretett másba és én meg szerettem volna adni a lehetőséget, hogy boldog legyen. Egymás mellett már nem voltunk azok és miért álltam volna az útjába? A megkeseredett hozzáállás csak rosszabb személyeket szül. Lezárult egy időszak és könnyebben vettem az akadályokat is egyedül, de ma különösen zavaró volt, hogy beszéltem volna meg nem is. A depresszió tenné velem ezt, vagy a gyógyszerek billentettek ki az egyensúlyomból? A következő orvosi konzultációra kirázott a hideg. Mit mondtam volna egy szakorvosnak? Bocsánat, de nem érzem, hogy rosszabb lenne, de mégis azt mondták, hogy érdemes lenne kikérnem a véleményét. Tudom belül, hogy elbagatellizálom a tüneteket és vehetném komolyabban is az állapotomat, csak nem értem, hogy miért velem történik mindez. Jó…megint elkanyarodtam és sajnáltatom magamat, de mégsem tenne jót, ha mindenki szánakozna rajtam és már temetne. A szüleimmel is ritkábban találkozok ennek az egyik oka az, hogy Európába költöztek vissza, a másik, hogy nincs kedvem magamról beszélni. Ki vagyunk állandóan vesézve és ha anyán és apán múlna, akkor már a legjobb szakorvoshoz lenne időpontom. Néha olyan erőszakosak az emberek és azt hiszik, hogy a szeretet nevében fel vannak hatalmazva különböző döntésekre. Mi van, ha én nem akarok harcolni? Butaság, de néha elképzelem, hogy milyen lenne a temetésem és kik lennének ott. A kíváncsiság hajt, hogy kinek mennyire voltam fontos. Emmett feltűnne a színen, ha megkapná a halálhíremet? Évek óta visszatérek hozzá és habár túlléptem a gimis éveken, attól még rendszeresen írok neki levelet. A naplóm rideg lett volna, ezért neki címeztem a gondolataimat. Két füzetet is teleírtam már, ha nem többet. Szerencsére nem levélpapírra szánt üzenetek ezek, és nem vett rá a kísértés, hogy valóban megfogalmazzam az iránta dúló érzéseimet, mert abból volt bőven. Lucas-szal éveken át laktam együtt, és mégis Emmett hiányzott a legjobban. A gyerekkori barátság emléke ennyire kitartó is lehet? Mit mondana, ha találkoznánk? Bocsi Cam, de azért léptem le, mert el kellett költöznünk. A szüleim is megerősítették, hogy nem ő tehetett róla, de az már saját döntése volt, hogy felveszi-e utána velem a kapcsolatot vagy sem. Heteken át vártam, hogy írjon e-mailt, vagy egy sms-t, hogy jól van-e, de nem kaptam semmit. A rádiócsenddel kellett beérnem, ha eszembe jutott. Az iskola már nem volt nélküle ugyanolyan és valami hiány azóta is velem van. A pillantásom a tetoválásra siklik és elmosolyodom, aztán véletlenül kibillenek az egyensúlyomból. A kezemen támaszkodom meg, de átsuhan az elmémen, hogy mi lenne, ha most elengednék mindent és megtörténne az? A zuhanás csak pár másodpercig tartana, és utána a fájdalom is múlóvá válna. A sötét foszlányok tengerében aztán megzavar egy férfi. A semmiből bukkan fel és veszi a bátorságot, hogy csatlakozzon hozzám. A kezdeti csevej darabkás és egy mesefigurára tereli a szót.
- Nem kedveltem. – felelem és őt fürkészem a közeledő léptei alapján. Határozott jellemnek tűnik és bár megtorpant az előbb mégis úgy vélte, hogy megzavarja az egyedüllétemet. A felszínes érdeklődéssel sajnos felsül abban az értelemben, hogy nem vagyok helyi, bár más szempontból annak tűnhetek, mert évek óta ez az otthonom.
- Ismerem, régebben játszottam is. – pillantok felé és még mindig a kezemen támaszkodom, hogy ne essek át a túloldalra, mert akkor vége a dalnak és a beszélgetésnek is. Szemtanúkat nem akartam és úgy nyitni egy költözést, hogy lát valakit meghalni nem túl felemelő kezdet.
- Orvosokkal van? – nevetek fel a helyzet abszurditásán. Micsoda balszerencse, hogy annak az épületnek a tetején vagyok, ahol dokik buliznak éppen.
- Sosem szerettem a bulikat, mindig elvoltam egyedül vagy szűkebb társaságban. Nem igazán találom a megfelelő szavakat, ha társalgásra kerül a sor. – őszintén mérem végig és a felhúzott térdemre fektetem az államat és körbeölelem a lábamat.
- A kötelező köröket futja a költözés miatt? – dobom vissza a labdát, mert talán akad valami közös bennünk.
- Talán a facebookon vannak olyan csoportok, ahol kedved kapna az ismerkedéshez. Random városnézések, hobbik…próbálja ki. – javaslom neki és utána a távolba meredek.
- Mennyi az idő? – kérdezem a következő szekundumban. Túl sokáig maradtam.


Emmett W. Rhodes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Camilla Graham
Kutatás
ranggal rendelkezem
★ :
Catch me if I fall... 223dcd0cb464d9cce52f8fcc0f14d0b3d7cbec2f
Catch me if I fall... 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f35657838594a6c456c39515a6c513d3d2d3535343836303832312e313532313030663239336532306337373634323735323639323030382e676966
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
divorced
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Catch me if I fall... Tumblr_o2ku3x93Ce1qap2x6o6_250
★ idézet ★ :
There are three things that grow more precious with age; old wood to burn, old books to read, and old friends to enjoy.
★ foglalkozás ★ :
herbalist, botanical expert
★ play by ★ :
Dianna Agron
★ szükségem van rád ★ :
Catch me if I fall... Tumblr_maz8ikOFcz1ro5rzfo1_500
★ hozzászólások száma ★ :
27
★ :
Catch me if I fall... 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f4349553741706c7545704b6733773d3d2d3530333032333236392e313535373730326465653230333239393832333137363839363634342e676966
TémanyitásRe: Catch me if I fall...
Catch me if I fall... EmptyCsüt. Jan. 12 2023, 16:00

“Each step I left behind, each road you know is mine. Walking on a line ten stories high, say you'll still be by my side. If I could take your hand, If you could understand. That I can barely breathe, the air is thin, I fear the fall and where we'll land”

Visszatekinteni múltbeli önmagamra időnként szórakoztató, más esetben meg tanulságos tud lenni. Odahaza amikor még Camilla is velem volt egy olyan srác voltam, akit Chicago óta keresek. Hiányzott Cam őszintesége és az akivé lettem általa. Talán sosem voltam annyira igaz önmagammal szemben, mint akkor mikor mellette voltam. Chicago komor és megviselő volt, vele együtt pedig én is zárkózottabb. Megromlott kapcsolatok hevertek körülöttem, de egyben az orvosi karrierem kezdetét is jelentette, ami piros pontos bejegyzést ért a történetem ellenőrző füzetében. Végre valami amit jól csináltam. A családom egy cérnaszálon függő egység volt és minél többet áldoztam abba, hogy hurkot kössek itt-ott fellelhető pontjaira, de a nap végén igazából mindig képen vágott. Anyának nem kellett a hős lovag csakhogy kitörjek ebből a mérgező közegből, apámat meg semmilyen földöntúli erő se tudta volna megmenteni önmagától, így egyértelműen nekem sem sikerült. Azért néha próbálkoztam. Dr. Gomez azzal magyarázta, hogy a közénk húzott párhuzam miatt teszem ezt, amit nem egyszer vagy kétszer említettem már neki. Mi történik, ha én is drogokhoz nyúlok majd? Én is olyan leszek, mint ő? Elviekben úgy érezhetem, hogy az ő cserbenhagyása egyenértékű a magamról történő lemondással. Mentsd mások lelkét a sajátodért cserébe. Frappáns alku, csak nem működőképes. Inkább pusztítottam amim még maradt, mert a mai napig ő a bűnbakom amiért Camillat el kellett hagynom. Közben meg valahol én is hibás vagyok.
Manhattan egy újabb állomása önmagamnak. Chicago terheitől mentesen élek és az újrakezdés hajt előre. A kórházban lévő orvosokkal keresem a közös pontot és nyitottabb vagyok a változásra. Na nem mindegyikre, mert a gondolat, hogy kirakati árut csinálnak belőlem csak mert túléltem jó pár napot az új munkahelyemen nem feltétlenül az ami a kedvenceim közé tartozik. Nem tudom, hogy mindketten így gondolnánk vagy sem, de a tetőn levegőző idegen hölggyel történt találkozót én a szerencsés véletlenek közé sorolnám. Reményeim abba kapaszkodnak, hogy ő sem gondol rám idegesítő tényezőként.
- Minden világos. - hagyom ennyiben a Bart Simpsont érintő témát és megpróbálom inkább felszínen tartani az érdeklődését. A tájékozódással ő is vakvágányra futott, de legalább a játékot ismeri, amivel felhozakodok neki.
- Rendkívül figyelemelterelő tudott lenni. - teszem hozzá még megjegyzésként hiszen számomra is ez volt a fő célja ennek. Menekülni az otthoni káosz elől egy elképzelt valóságba.
- Hárommal is, ami azt illeti. Kissé felborultnak éreztem az arányokat, szóval kellett egy kis levegő mielőtt teljesen levadásznának. - mosolyodok el ezen. - Nem csatlakozik? Szolid összejövetelről van szó és örülnék ha lenne még egy olyan jelen, aki hasonlóképpen vélekedik, mint én. Majd a partvonalról pontozzuk őket. - egy más, kellemesebb nézőpontról mutatom be neki a mai eseményt, hátha meggyőzhetem őt.
- Csak szeretném. Igazából kezdek rájönni, hogy akkor sem tudnám utolérni magamat, ha két részre szakadnék. - válaszolok. - Összeköltöztem egy fiatal sráccal, akivel hetente kétszer ha találkozunk. Beosztás probléma, de a kollégám azzal nyaggat, hogy inkább a sors. Szerinte már rég kicsinált volna, így viszont nem tudja pontosan megtervezni a tökéletes bűntényt. - mesélem el szórakozva. Quentin nem ilyen. És ha mégis? Olyan mindegy lenne. - Remek arc egyébként, csak éppen folyton elkerüljük egymást, de legalább nem panaszkodik amiért a szobám egy része még mindig csak doboz-labirintusból áll. Valami tanács hogyan lehetséges működő időbeosztást létrehozni? - fordulok felé tanácstalanul. A munkába ez nem okoz gondot, mert ott többnyire más valaki hozza meg helyettem ezeket a döntéseket. Ekkor meg akkor utazz el. Legyél pontosan ekkor a műtőbe és a többi. A magánéletembe ez folyton elcsúszik és ez régen sem volt másképp. Camillaval megbeszéltük, hogy tíz perc múlva találkozunk a szokott helyen? Biztosan nem találtam az egyik felsőmet vagy éppen a bicikli kerekem mondta be az unalmast. Olyankor jött a futás, Cam meg ismert már annyira, hogy egy üveg vízzel várjon. Persze ő okosabb is volt emiatt, mert Emmett-időbe mérte az érkezését. Talán nem is beosztás kellene, hanem ő. Utoljára akkor nem voltam ennyire szétcsúszva.
- Körülnézek majd. Köszönöm az ötletet. - tényleg hálás vagyok neki. A telefonomat csak hívás és üzenetváltásra használom és sokszor eszembe se jut, hogy segítségül hívjam a rettegett internetet.
Kérdése miatt most az órámra pillantok le.
- Háromnegyed nyolc lesz. Ugye nem tartottam fel? Mert van autóm, hogyha késésben lenne.. - oké, elég a feltételezésekből. Csak az időt kérdezte, nem az ugrásra kész csodadokit!
Camilla and Emmett





Camilla Graham imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmett W. Rhodes
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Catch me if I fall... 513148d2426f2b8e907bc7c2980adc5086583f27
Catch me if I fall... 2c5d12dd0161ae4fd35f2ebff389eca79bde92a8
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
Part-time soulmate, full-time problem
I was never lost, I was just passing through
I was on my way to you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Catch me if I fall... 5c3dc7fb9831ed7712b3c9fec6e75d1acd408cbe
★ idézet ★ :
I've told a million lies
but now I tell a single truth,
There's you in everything I do
★ foglalkozás ★ :
transplant surgeon
★ play by ★ :
Kerem Bürsin
★ hozzászólások száma ★ :
27
TémanyitásRe: Catch me if I fall...
Catch me if I fall... EmptySzer. Jan. 18 2023, 21:02

To Emmett
The only way to have a friend is to be one.

Odakint zuhog az eső és a szüleim ma sem látogattak meg. Szerettek és törődtek velem, de csak a biztos távolságból. Nem hibáztattam őket, csak idő volt felismerni, hogy milyen érzés két karrierista ember gyerekének lenni. A húgommal másképpen bántak, de a közöttünk lévő hat év korkülönbség lehetővé is tette nekik, hogy más szemszögből tekintsenek a szülői kötelezettségekre. A gimi alatt végig keményen küzdöttem, hogy a jegyeim jók legyenek és a családtól elvárt színvonalon tanulhassak tovább. Más elképzeléseim voltak a jövőmet illetően, mint a könyvek fölötti görnyedés. Az életemben létező szerelem a jéghez kötött. Imádtam korcsolyázni, amolyan szabadsággal ötvözött könnyebbség volt, ahol nem kellett megfelelnem senkinek sem. Élvezetből próbáltam ki anno az általánosban és azonnali elköteleződés lett belőle. A sportokkal hadilábon álltam, de ez valamiért soha nem volt probléma, ha edzésekre kellett járnom. A tesi órákért nem rajongtam, de a jégre még alvás helyett is rámentem volna. Múlt héten aztán minden megváltozott. A részletek homályosak, és az elbeszélések alapján jobb is, ha nem emlékszem pontosan rájuk. A semmiből bukkant fel a kocsi és ütött el az iskola parkolójában. A tettes meglett és felelősségre is vonták, de engem már nem vigasztalt a tudat, hogy megbűnhődött érte. Apa kiborult, és a kapcsolati révén gyors revansot vett. A srácot javítóba küldték. A szüleim még azt sem engedték meg neki, hogy bocsánatot kérjen személyesen. Őszintén? Nem is tudom hogyan reagáltam volna. Nem igazán fejezem ki az érzéseimet, biztosan meg sem tudtam volna szólalni a jelenlétében. Emmett kibukott a baleset után és minden áldott nap szórakoztatott valami hülyeséggel. Az aktuális barátnő jelöltje nem kedvelt, és sejthetően lassan kiépíti az „utáljuk Cam” tábort, de az égvilágon nem tudtam lebeszélni róla, hogy ne töltse velem a délutánokat. Bevallom a rosszallások és figyelmeztetések ellenére jólesett a lelkemnek, hogy nem hagyott egyedül. Megint ez a fránya idő és még tv-t sem tudok nézni, mert nem működik. A könyvekhez nem sok kedvem van, a leckére meg annyira sem tudok figyelni, mint a szomszéd szobában zajló veszekedésre. Mrs. Norris állandóan hadakozik a gyógyszerek beszedése ellen, de a nővérek makacsságán ő sem tud túllépni. A hátam mögött igazgatom el a párnát, de így sem kényelmes, amikor kinyílik a kórterem ajtaja.
- Ez meg mi?! – fakadok ki Emmett váratlan látogatásán.
- Maci. Mi a bajod vele? – kérdezi az óriás plüss mögül kipillantva.
- Nagyobb, mint én…csak az. – fürkészem őt és kissé megemelem a felsőtestemet, de a gipsz miatt nehézkesen mozog a lábam.
- Ugyan már…legalább lesz alvótársad Susi. – a becenevemre való reagálás egy elfojtott mosolyban nyilvánul meg. A plüss az ágyam melletti székre kerül, aztán Em az ágyamra fekszik és felrázza nekem a párnát.
- Még nem mondták neked, hogy az embernek van intimszférája is? – kérdezek rá kissé megszeppenve, de ügyet sem vet a bajaimra. Eligazítja a párnát és mellém telepedve a hátam mögött vezeti el a kezét.
- Mi ez a nagy ellenkezés Sus…megint rossz a kedved? Tudom, hogy nem szereted az esőt, ezért jöttem. Ki felelne a szórakoztatásodért? – egy puszit nyom az arcomra és a mellkasára húz. Másoknak ez zavaró lenne, de immár…úristen jó pár éve a legjobb barátok vagyunk. Megadva magamat fektetem rá az arcomat a mellizmaira és sóhajtva egyet terítem le a tenyeremet is.
- Ma se jöttek be? – utal a szüleimre, mire csak felmorranok.
- Értem…sok a munka, de küldtek egy csomó kaját. – mutat a rengeteg ajándékkosárra, melyek tartalma a gyümölcstől kezdve az édességekig mindent átölel.
- Csak éppen a lényeg maradt ki…a jelenlétük. – halkan felelek rá és a hajammal kezd el játszani.
- Ha itt vagyok én nem is kell más. Mondd csak ki. – megrázom a fejemet és feltekintve a szemébe öltöm ki rá a nyelvemet.
- Nem kell hazudnod. – mondja évelődve, de ekkor már képtelen vagyok visszafogni a nevetést.
- Olyan hülye vagy, de így szeretlek. – bújok közelebb hozzá és a sok sületlenséget hallgatom az osztálytársainkról meg a sulis pletykákról. Nem tudom mi lenne, ha nem jött volna be…


Idefent a tetőn a régi emlékek néha szárnyra kapnak, és valamiért ez az idegen most a legjobb barátomat juttatja az eszembe. Szürreális élmény, hogy valakivel beszélgetek, mert órák óta ki se nyitottam a számat. Igyekszik kapcsolatot teremteni velem, és hirtelen azt sem tudom megmondani, hogy ennek örülök-e, vagy idegesít a ténye.
- Ön mással foglalkozik, hogy felborultak az arányok? – kérdezek vissza a társasága összetételét tekintve. Nem mindennapi buli lehet ennyi életmentővel egy helyen lenni. Emmett vajon elvégezte az orvosit vagy más szakmát választott magának?
- Nem szeretem a bulikat, jobb idefent. – hagyom ennyiben a meghívását. Sosem voltam kalandvágyó, és nem ma fogom elkezdeni a random dolgok megtételét. Újabb nem kért információk derülnek ki róla, de érdeklődve fordítom felé az arcomat. A lakótárssal való kapcsolata nem tartozna rám, mégis kíváncsivá tesz.
- Hmm…egy közös főzés, vagy kajarendelés? Sorozatnézés, azt bármikor lehet nézni és közös pont lehet, vagy fix pasis programok…sörözés. – vetem fel, hiszen utoljára az egyetemen kellett osztozkodnom valakivel egy szobán. Tanácsokat adok, mint valami guru, pedig messze áll tőlem a szociális élet. Az idővel problémáim vannak, és amint kiderül, hogy lassan elütjük a nyolc órát is, akkor meglepődöm.
- Úristen már eltelt hat óra? – amolyan költői kijelentés a részemről, de a szemébe mélyedve rázom meg tagadólag a fejemet.
- Köszönöm, de a séta jobb. Kiszellőztetem a fejemet és beugrok a boltba is. – döntésre jutok, mert jó lenne már visszatérni a Cam-féle szakadékból, de ahogyan a kezemmel keresnék valami kapaszkodót úgy csúszik meg a kezem és átbillenek a lábammal is a tető szélén. Az egyensúlyomat elveszítve a kapaszkodót kutatom, de túl gyorsan történik minden és a gondolati síkon való játszadozás valósággá válik…


Emmett W. Rhodes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Camilla Graham
Kutatás
ranggal rendelkezem
★ :
Catch me if I fall... 223dcd0cb464d9cce52f8fcc0f14d0b3d7cbec2f
Catch me if I fall... 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f35657838594a6c456c39515a6c513d3d2d3535343836303832312e313532313030663239336532306337373634323735323639323030382e676966
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
divorced
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Catch me if I fall... Tumblr_o2ku3x93Ce1qap2x6o6_250
★ idézet ★ :
There are three things that grow more precious with age; old wood to burn, old books to read, and old friends to enjoy.
★ foglalkozás ★ :
herbalist, botanical expert
★ play by ★ :
Dianna Agron
★ szükségem van rád ★ :
Catch me if I fall... Tumblr_maz8ikOFcz1ro5rzfo1_500
★ hozzászólások száma ★ :
27
★ :
Catch me if I fall... 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f4349553741706c7545704b6733773d3d2d3530333032333236392e313535373730326465653230333239393832333137363839363634342e676966
TémanyitásRe: Catch me if I fall...
Catch me if I fall... EmptyCsüt. Jan. 26 2023, 15:33

“Each step I left behind, each road you know is mine. Walking on a line ten stories high, say you'll still be by my side. If I could take your hand, If you could understand. That I can barely breathe, the air is thin, I fear the fall and where we'll land”

A buliból buliba ugráló életmód sosem volt az én asztalom. Általában úgy két óra szórakozásnak nevezett alkalmazkodás után meguntam a dolgot, így mikor a többiek lelkesen csoportosultak, hogy az estét egy másik helyen folytassák, én valahogy mindig tanácstalanul álltam a dolog előtt. Ez mostanra sem érződött másképpen és bár értem kollégáim szándékát, de az idős doki búcsúztatása pont elegendőnek érződött mára ahhoz, hogy visszavonszoljam magamat a lakásom kényelmébe amíg ránk nem csipognak egy váratlanul beütemezett műtét miatt. Manapság egyébként is a különböző alkoholok helyett a sikeres műtétek száma éltetett. Jó érzés volt tenni valamit másokért és egy újrakezdést adni, még ha a keserű tény ott is lakozik mögötte, hiszen egy új élet egy másik elvesztése által nyert egy esélyt. A műtét közben azonban csak azok a gondolatok maradnak, amik sikerhez vezetnek. Amikor egy hetek, hónapok óta várakozó páciens szemébe nézel a felébredése utáni pillanatokban akivel az értékein és történetein keresztül élsz együtt a mindennapjaidban és a reménytelen várakozás után most egy biztos jó hírrel szolgálhatsz. Ez felülírhatatlan. Emiatt éri meg minden átszenvedett perc, mert bármennyire is rideg és távolságtartó akarsz maradni, egy ponton túl a szíveden viseled az illető sorsát és reménykedsz abban a bizonyos hívásban. Kettős mérce ez, de a rossz és a jó nem létezhet egymás nélkül és valahol velünk sincsen ez másképp. Ezzel a gondolatmenettel térek vissza aktuális társaságom kérdéséhez is.
- Az arányok inkább arra vonatkoznak, hogy őket jobban érdekli a szórakozás, mint engem, de egyébként egy területen dolgozunk. Bevallom, hogy szívem szerint az ő elképzeléseik helyett én most innék egy sört meg bedobnék egy-két pizzát valami nyugodtabb környezetben, mint az ami odabent folyik. - osztom meg vele. De az ember ne legyen már ennyire kukacoskodó, ha már eljut évente egyszer szórakozni és az is csak amiatt történik, mert munkahelyet váltott. Vagy pont ennek okán kellene az asztalra csapnom, hogy márpedig..?
- Ez mind szép és jó, csak tudja.. - húzom el a számat szisszenve is egyet mellé. - az a fránya beosztás még mindig. - mosolyodok el, mert annak ellenére, hogy tanácsom a hogyan kérdésre kereste a válaszokat, ő egy egész sornyi programmal ajándékozott meg, amit a lakótársammal megtehetnénk. Gondolom harminc felett már nem árt valami rendszeresség az ember életében, ennek hiányában meg biztosan menthetetlen a helyzet. Mint mondtam, Camilla volt az összeszedettebb kettőnk közül. - De ha találunk szabad percet Quentinnel, akkor felvetem neki egyiket vagy másikat. Habár abból amit eddig megtudtam róla, biztosan nagy pislogás lenne a vége, ha közös főzésre invitálnám. - mulatságosnak vélem ennek elképzelését és mondanám nem is tart még ott a kapcsolatunk.
A pontos idő ismerete úgy tűnik felzaklatja őt és bár a segítségemet ajánlom, ő gondolkozás nélkül elutasítja. Bizonyára nem kívánkozik bűnrészesnek lenni a megszökésemben. Már éppen elköszönnék tőle hiszen nem akarnám tovább rabolni az idejét, de a hirtelen mozdulattal együtt egyensúlyvesztés is társul, én meg egyből ott termek, hogy a segítségére legyek.
- Itt vagyok, tartom. - minden erőmet bevetve húzom őt vissza, hogy a legrosszabbat elkerüljük és egyből el is vezetem őt a tető szélétől, viszont nem engedem el még. Korábban olyat feltételeztem róla, amit talán megtenni készült és bár percekig lefoglaltam, most a tekintetéből visszaköszönő félelmet látva talán ő sem gondolta komolyan.
- Megütötte magát valahol? Szédül? - ezernyi kérdés közül kettő bukik ki belőlem leggyorsabban, de valahonnan indulni kell és a ház építésnél sem a tetővel kezdjük amikor az alap sincs meg. Fenomenális, hogy mennyire jól esne most otthon lennem.
- Gondolom elnézi a tolakodásomat azt illetően, hogy nem hagynám most egyedül magára. Így most ha nem bánja lemegyünk egy-két emeletet és hozok ki magának egy pohár vizet amíg megpihen a lépcsőházban. - igazából sok engedélyt nem várok. Ha annyira zavarja úgyis lelök majd a tetőn vagy a lépcsőn, esetleg felképel, de addig sem leszünk ezen az életveszélyes terepen. Sokat nem kell lépcsőznünk, mégis ott vagyok a közelben és megvárom amíg leül.
- Maradjon itt, mindjárt jövök. - a kilincsre fogok rá és már bent is vagyok. Salva egyből megindul felém meg arról magyaráz, hogy mekkora gyökérnek kell lenni ahhoz, hogy valaki elkéssen a saját bulijából.
- Salvador, ne most. - egy tiszta poharat emelek el a többi közül majd felbontom a vizet, de előtte beleszagolok.
- Teljes név? Oó, ahhoz a víz kevés lesz. - támaszkodik meg az asztalnál, de észre veszem, hogy a kezem most egy kicsit remeg és a hangulatom is inkább nyugtalan. Eddig fel se figyeltem rá, hogy a korábban történtek rám is ugyanúgy hatást gyakoroltak.
- Nem nekem lesz. - egy komolyabb felelet tőlem, aztán mivel full kreténnek tűnhetek a szemében és az ő kedvének rohamos lejtmenetéért nem akarok már felelős lenni, így csak egy tenyeremet megtámasztom az asztalon, majd felnézek az arcára. - Nézd, köszönöm ezt az egészet tényleg és később elmagyarázom miért vonom ki magamat alóla, de most mennem kell. - a kezembe kapom a poharat, majd elindulok kifelé, de a gondolat szöget üt a fejemben: pontosan mit is fogok mondani neki? Elmentem levegőzni aztán ott volt egy nő, aki lehet, de nem biztos, hogy le akart ugrani, szóval addig fárasztottam őt amíg végül késésben nem lett majd a nagy kapkodásban majdnem leesett? Dr. Gomeznek hosszú órái lesznek velem ezek után, az egyszer biztos...
Camilla and Emmett





Camilla Graham imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmett W. Rhodes
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Catch me if I fall... 513148d2426f2b8e907bc7c2980adc5086583f27
Catch me if I fall... 2c5d12dd0161ae4fd35f2ebff389eca79bde92a8
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
Part-time soulmate, full-time problem
I was never lost, I was just passing through
I was on my way to you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Catch me if I fall... 5c3dc7fb9831ed7712b3c9fec6e75d1acd408cbe
★ idézet ★ :
I've told a million lies
but now I tell a single truth,
There's you in everything I do
★ foglalkozás ★ :
transplant surgeon
★ play by ★ :
Kerem Bürsin
★ hozzászólások száma ★ :
27
TémanyitásRe: Catch me if I fall...
Catch me if I fall... EmptyVas. Feb. 05 2023, 10:59

To Emmett
The only way to have a friend is to be one.

Céltalanul tévedtem fel a tetőre, vagy szánt szándékkal kötöttem ki ott, amikor tudatosult bennem, hogy a betegségem nem szimplán tönkreteheti a mindennapjaimat, hanem konkrétan el is veszi a lehetőségét annak, hogy normálisan létezzek? Nem számoltam ezzel a forgatókönyvvel és rosszul esett a lelkemnek, hogy meg lett kötve a karom. Racionális gondolkodással szervezem a hétköznapokat és általában nincsenek rám hatással az ilyen hírek, de a mai nap mégis kivételt képezett. Fullasztónak találtam a városi szmogot és fentről kellett egy új perspektívára rálátnom, hogy tiszta fejjel döntsek. A percek aztán órákba mentek át és ott gubbasztottam teljes magányomban a tetőn. A társaságra legkevésbé sem vágytam annak tudatában, hogy jómagam is szűkszavúan nyilatkoztam a témákról és nem is kezdeményeztem volna beszélgetést egyetlen idegennel sem. A történések aztán a sors javára fordulnak, mert kénytelen vagyok szembesülni egy férfi jelenlétével. A vicces indító után önkéntes alapon csatlakozik hozzám és ha eddig nem is akartam mondatokat kinyögni a számon most kénytelen vagyok eleget tenni a kérésnek. Sosem voltam illetlen és szemlátomást nagy érdeklődéssel fordul az irányomba. Megértem az álláspontját a menekülés kapcsán. A bulikból már kinőttem és ha kedvem is lett volna hozzá, akkor olyanokkal tettem volna meg, akiknek élvezem a bizalmát. Mélységesen elszomorított, hogy ebben a helyzetben mennyire hiányzott Emmett poénos hangulata, amivel az én rosszkedvemet is elűzte egy csapásra. A férfi nem tolakodó annyira és izgalmasnak is tűnik, csak én vagyok befelé forduló alkat.
- Akkor maga is orvos. – egyszerű megállapítás és mégis megint a múltat juttatja az eszembe. Már a számon van, hogy megosszam vele én is ismerek valakit, aki a nagyvilágban annak készült és most valószínűleg egy menő kórházban dolgozik. Emmett személyisége megnyerő volt, sokan jártak a kedvében és népszerűnek is mondtam volna őt. Sosem értettem, hogy mit keresett egy magamfajta mellett, aki csendben fogyasztotta el a tízórait és szívesebben ment a könyvtárba vagy a jégre, mint valami gimis buliba.
- Igen, a beosztás. Elhiszem… - rápillantok egy szekundum erejéig. – Elnézést csak elkalandoztak a gondolataim és nem mindig úgy reagálok, ahogyan várják tőlem. Az orvosi lét mellett bizonyosan nem egyszerű összeegyeztetni a társas kapcsolatokat és a munkát. Igazából én roppant egyszerű módon oldanám ezt meg. – folytatom hangosan a gondolatmenetemet, ha már kíváncsi a véleményemre. – Azokkal foglalkoznék, akik fontosak nekem. A felszínes viszonyoktól távol állok és a legtöbb esetben hárítok is. – fújom ki a levegőt és megigazítom a karomat, mert nem érzem túlságosan stabilnak a fenekem alatti területet. A határszélén táncolok és a valóságnál is közelebb van a mélység.
- Quentin szép név. Azért mondtam, hogy valami rendszeres program legyen, mert akkor biztos eszébe jut akkor is, hogy mennie kell, ha a mindennapi feladatok maga alá söprik. Néha nem árt, ha van, akinek kiöntheti a lelkét egy fárasztó nap után és mindegy, hogy az egy szomszéd vagy a lakótárs vagy éppen a legjobb barátja. – szomorúan mosolyodom el a saját meglátásomon is. Milyen szép, hogy én adok tanácsokat, amiket nem fogadok meg. Mégis mit keresek a tetőn, ha annyira nagy szükségem lenne egy hallgató fülre? A személyeskedő kérdések után a búcsúzás lenne a legideálisabb megoldás. Realizálva, hogy este nyolc van és ma semmi hasznosat nem csináltam a lelépésre sarkall. A megmozdulásomban aztán minden szerencsétlenség benne van. A bizonytalanságomat a véletlen dönti el, amikor észbe kapva már csak a kapaszkodót keresem a tetőn. A halál szelének megérintése nincs rám kedvező hatással, ezért meg is lepődöm, hogy egy erős kéz húz fel. Túl gyorsan történik minden és csak a tetőre pillantok vissza a hátam mögül mialatt a táskám ott marad és a lépcsőházban kötök ki a vállamra helyezett karokkal. A lépések automatikusan mennek és le is ülök az egyik ajtó mellett a harmadik lépcsőfokra. A kezeim remegnek a sokktól és a pillantásom a környezetemet pásztázza. Várakozás közben aztán egy hangos köszönés ijeszt meg.
- Helló szépség…eltévedtél? – a kaján vigyorból arra következtetek, hogy már túl lehet pár poháron is.
- Nem…vagyis igen. – nyögöm ki és zavar, hogy fent maradt a táskám, ezért felállok és leporolom a farmeromat.
- Sajnálom, de mennem kell. – nem magyarázkodok, csak megindulok felfelé és megint ott állok szemben a vaskos ajtóval. Belököm a karommal és a lábaimat bámulva iszkolok oda, hogy megfogjam az elveszett csomagomat és azzal együtt menjek vissza. A torkomban dobog a szívem és menekülni vágyok az emberek elől. Félúton megállok, mert innen hallom a hangos zenét és úgy döntök, hogy elbújok a kíváncsi tekintetek elől. A folyosó másik szakaszára sétálok át és leereszkedem az egyik szimpatikusnak tűnő bejárat elé a lábtörlőre. A táskámat magam mellé helyezem és a két combom közé szorítva az arcomat lélegzek egyenletesen, hogy csillapodjon a sokk hatása…







Emmett W. Rhodes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Camilla Graham
Kutatás
ranggal rendelkezem
★ :
Catch me if I fall... 223dcd0cb464d9cce52f8fcc0f14d0b3d7cbec2f
Catch me if I fall... 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f35657838594a6c456c39515a6c513d3d2d3535343836303832312e313532313030663239336532306337373634323735323639323030382e676966
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
divorced
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Catch me if I fall... Tumblr_o2ku3x93Ce1qap2x6o6_250
★ idézet ★ :
There are three things that grow more precious with age; old wood to burn, old books to read, and old friends to enjoy.
★ foglalkozás ★ :
herbalist, botanical expert
★ play by ★ :
Dianna Agron
★ szükségem van rád ★ :
Catch me if I fall... Tumblr_maz8ikOFcz1ro5rzfo1_500
★ hozzászólások száma ★ :
27
★ :
Catch me if I fall... 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f4349553741706c7545704b6733773d3d2d3530333032333236392e313535373730326465653230333239393832333137363839363634342e676966
TémanyitásRe: Catch me if I fall...
Catch me if I fall... EmptyKedd Feb. 07 2023, 13:44

“Each step I left behind, each road you know is mine. Walking on a line ten stories high, say you'll still be by my side. If I could take your hand, If you could understand. That I can barely breathe, the air is thin, I fear the fall and where we'll land”

A tetőn ülve vegyes érzésekkel vagyok tele. Jókat beszélgetünk a számomra idegennel és a személyeskedés inkább az olykor felmerülő tanácsokban vagy a tőlem érkező emlékekben köszön vissza, hiszen egymás nevét még mindig nem tudjuk. Ha ez egy olyan filmes pillanat lenne amikor órákkal a találkozásunk után jövünk rá, hogy valamiért nem tudjuk elfelejteni a másikat, akkor ezzel már meg is szegtük az egyik kimondatlan szabályt. Mi nekünk azonban ez lényegtelen, mert csak két ember vagyunk akik levegőre vágytak a nyomasztó környezetük után. Vagyis én biztosan, nála meg csak reménykedem ebben.
A tanácsát elraktározom magamba és amikor lehetőségem nyílik, akkor egy köszönömöt is beszúrok hálám jeléül. Létezik erre valami fogalom, mármint az én esetemre. Az igazi zseni a káoszt is átlátja vagy az igazi káoszban látja meg jobban az egyértelműt? Nem tudom, valami ehhez hasonló. A lényeg, hogy az én magánéleti káoszomtól a munkahelyi zsenialitásom fejvesztve rohan az ellenkező irányba és meg sem próbál legyőzésre váró akadályt látni benne. Nem éri meg neki, de attól még nekem igen. De időnként úgy érződik, hogy ami a kórház falain kívül történik, azt nem visszük magunkkal odabentre. A négy fal között nem létezik a megjavításra váró autó, a ritkán látott lakótárs vagy bármi egyéb probléma, ami amúgy kegyetlen módon összenyom, de a kórházi történések mellett eltörpül. Csak néha jó lenne, ha résnyire nyílna az az ajtó és az összeszedettségemből egy kevés kiszökne rajta az olykor rút valóságba is.
- Na látja, ezzel már tudok majd kezdeni valamit. - megjegyzésem után el is mosolyodok. Most már csak meg kell nézni, hogy miket tudnék háttérbe szorítani. Egy racionális részem tudja is a választ, a másik meg örömmel fuldoklik az öntudatlanságban meg azokban a szitukban, amiknek semmi értelmük, hiszen kis idő múltán ugyanott tartunk, mint a kezdetekben.
Orvosként nem egyszer kerültem már olyan helyzetbe, ahol egy cérnaszálon függött egy ember élete. Az esetek többségében létezik erre egy forgatókönyv, egy évek során jól megtanult döntés, ami a segítségünkre van ilyenkor. Ösztönösen cselekszünk, kizárva az elbizonytalanító érzéseket vagy a számtalan mivanha kérdést, ami felmerül bennünk, de amikor tennünk kell valamit, akkor csak hátráltatnak minket. Az, hogy társaságom egyensúlyát veszti, ugyanilyen pillanatokon múló kérdés. Az sem több, hogy utána kapok és magam mögött hagyom minden félelemmel töltött gondolatomat, amíg megtartom és elvezetem őt a tető szélétől vagy úgy minél távolabb az egész kinti tértől. Ne adjunk esélyt még több véletlennek, ha nem muszáj. A hangulatomon beállt változással vagy a kinti hatásokkal azonban már csak akkor szembesülök mikor a zenétől fullasztó tér vesz kerül és Salva hadaró jelensége. Ilyenkor érzékelem csak hogy fejben még mindig kavargok, a kezem is még mindig reagál az odafent történtekre, míg a tetteim ellenkező parancs alapján működnek. Vizet töltök neki, mert nekem egy ilyen esemény után arra lenne szükségem. Egy üveg vízre meg két-három darab nyugtatóra. Aztán helyben is lennénk, hogy elinduljunk az alap problémát takaró lejtőn. Valahol sejtem, hogy az a három kevés lenne. Vagy nem túl erős, sem hatásos.
Megrázva fejemet térek vissza a jelenbe és félmagyarázatot adok kollégámnak a maradásomat illetően. Egy futó másodpercre azon vagyok, hogy elnyúljak egy pohárért magamnak is és megtöltsem egy erősebb itallal, de mielőtt megtenném, inkább elhagyom a lakást, mert bármi is történt odafent, azon az alkohol nem segít. Nem tompítani akarom a gondolataimat, mert teljes józanságukban van rájuk szükségem. Itt-ott megtépázva, kicsit sokkosan, de színjózanul.
Mire kiérek addigra a nő hűlt helyét találom csak. Elment volna? Túl sok időt nem töltöttem odabent, habár miért is kellett volna hallgatnia rám? Dilemmám közepette egy pasas igyekszik befurakodni mellettem a buli helyszínére, én meg egyből kapok az alkalmon.
- Elnézést, nem találkozott egy nővel itt a lépcsőházban? Szőke és.. - folytatnám, de közbevág.
- Aha...jó bőr.. - vigyorog, de az arcomon elnyúlt komoly kifejezésből ítélve pont nem erre vagyok kíváncsi. - Izé..a tető felé ment. - a szívinfarktus kerülget a kijelentése után, aztán a kezébe is nyomom a vizet, hogy gyorsabb lépésekben meginduljak a lépcsőn felfelé, de két forduló után meglátom őt és a korlátra szorosabban rámarkolva lassítok le.
- Szóval itt van. Már azt hittem, hogy..elment. - nem áll szándékomban felhozni neki a tetőt, de azért jobban felmérem őt. Korábban nem hoztuk magunkkal a táskáját, ami most nála van. Oké, akkor nem azért ment vissza, mint ami a lépcsőfokokat szelve megfordult a fejemben. Ha felérek, akkor mit találok vagy rosszabb esetben mit nem?
- Mit tehetek magáért? - érdeklődésem közben guggolok le mellé, majd alig feltűnően megérintem a hosszú felsőm alatt elrejtett tetoválásomat is, mintha ezáltal valamiféle nyugalomra lelnék.
- Van valaki ismerős akit felhívhatok vagy hazavihetem? - érdeklődök némi csendesen eltelt másodperc után. - Nem örülnék most annak hogyha egyedül utazna. - vallom be.
Camilla and Emmett





Camilla Graham imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmett W. Rhodes
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Catch me if I fall... 513148d2426f2b8e907bc7c2980adc5086583f27
Catch me if I fall... 2c5d12dd0161ae4fd35f2ebff389eca79bde92a8
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
Part-time soulmate, full-time problem
I was never lost, I was just passing through
I was on my way to you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Catch me if I fall... 5c3dc7fb9831ed7712b3c9fec6e75d1acd408cbe
★ idézet ★ :
I've told a million lies
but now I tell a single truth,
There's you in everything I do
★ foglalkozás ★ :
transplant surgeon
★ play by ★ :
Kerem Bürsin
★ hozzászólások száma ★ :
27
TémanyitásRe: Catch me if I fall...
Catch me if I fall... EmptySzer. Feb. 15 2023, 19:41

To Emmett
The only way to have a friend is to be one.

Sok mindenben óvatos voltam, de azt sosem gondoltam volna, hogy ennyire félresiklik a gondolati síkon fontolgatott tett. Az idegen férfival való beszélgetés egy időre elterelte a figyelmemet, de az ár, amit majdnem fizettem érte nem igazán tartott a nyugodt állapotban. Másodpercek alatt szaladt ki a lábam alól a talaj és azt sem tudtam, hogy hol vagyok. A segítséget szavak nélkül is elfogadtam volna, mert a racionális énem szabadságra ment az elmúlt órák leforgása alatt. Miért borzongtam mégis attól az érzéstől, hogy a halál szele legyintett meg? Egyszerűen nem bírtam túllépni az előbbi jeleneten és újra és újra az játszódott le a fejemben, hogy az ujjaim a levegőt markolják és le fogok esni a mélységbe. Az idegen kéz és az abba való kapaszkodás mentett meg a kínos balesettől. Nevezhetném annak, de akkor csak félig lenne igaz. Senki nem hinné rólam, hogy sötét emóciók kavarognak bennem, mert látszólag ennek semmi jele nem mutatkozik meg a külsőmön vagy a viselkedésemen. Ugyanúgy társalgok, ha kérdeznek, de csak nehezen maradok jelen a testemben, mert annyi minden nyomaszt, hogy a feldolgozási procedúra még javában zajlik odabent. Régebben Emmett nevezte ezeket úgy, hogy „a Susie féle vulkanikus kitörés”. Sokat nevettem ezen anno, mert tényleg így működtem. A történések nagy része a föld gyomrában kezdődött és a végeredményt csak akkor vették észre, ha már kitörtem és szokatlan formáját öltötte fel a magatartásom. A szüleim érzelmi elérhetetlensége segített abban, hogy a felszínen úszni tudjak, de belül már sokkal nehezebben ment az elfogadás és az elengedés folyamata is. Most sem igazán értem, hogy miért engedelmeskedem a férfinak, amikor lekísér a lépcsőházban és arra kér meg, hogy maradjak idekint. A bentről üvöltő zene sérti a fülemet és nem vágyom arra, hogy még több emberbe botoljak bele. Az egyedüllét üdítő tevékenység, de aztán eszembe jut, hogy a tetőn maradt a táskám a nagy sietségben. A pillantásom a vállam felett siklik hátra és még társaságom is akad egy harsány részeg személyében. A párbeszédünk nem tart tovább pár szekundumnál mielőtt döntésre jutok és magára hagyom. Nincs kedvem ahhoz a játékhoz, hogy megpróbáljon felcsípni, én meg kedvesen visszautasítsam őt. A lépcsőfokokat szedem és picit el is fáradok a végére. Megint ez az istenverte betegség az oka annak, hogy még normálisan tombolni se tudjak. A táskát szerencsére az eredeti helyén találom meg és a mellkasomhoz szorítva hagyom el a tetőt. Szívesen maradnék, ha nem éppen a negatív hangulat uralkodna felettem. Befelé menet eldöntöm, hogy elkerülöm a további kérdezősködést, ezért megállok két emelettel feljebb a bulis lakástól és az egyik oldalfolyosón befordulva ülök le egy másiknak a lábtörlőjére. A táskát magam mellé helyezem és felhúzott térdekkel lélegzek immár lassabban, de sokkal szakaszosabban. A tüdőmet megviselte ez a kis művelet és nem mondhatnám, hogy nincs szükségem a szünetre. A fejemet is lehajtom, hogy magamba tudjak roskadni, de a zene üteme nem halkul és egy ütemet ver a szívem ritmusával. Őrjítően idegesítő, hogy még elnyomni sem tudom a riadalmamat. Merre kellene indulnom, hogy ne érezzem az egyre jobban rám telepedő pánikot? Telnek a percek és nagyjából megbékélek a lenti hangzavarral is, de amint felpillantok ismét annak a férfinak a szemét látom meg, aki velem volt a tetőn is. A kérdése önmagában sokat takar…kiemelhetném a puhatolózást és a mögöttes szándékot is, de nem találok a szeme világában semmi olyat, ami ne az őszinte aggodalomra vezetné vissza. Halkan felelhetném, hogy semmit, de még ahhoz sincs erőm, hogy ezt mondjam neki. Megvárom, hogy közelebb jöjjön hozzám és leguggoljon elém. Egy magasságba kerülünk és a tarkómat a hátam mögötti ajtónak szorítom neki. Megfontolom a válaszadás lehetőségét, és hogy mivel álljak elő, de aztán komoly arccal pillantok ismét az irányába.
- Nem szeretnék senkit sem értesíteni. – talán ez kezdetnek megteszi és megérti, hogy nincs olyan ember most, akivel szívesen társalognék arról, hogy mi történt velem.
- A zene sok…odalent. – tartom vele a szemkontaktust. - …egy kis csendre vágyom és semmi másra. Hazamenni nem akarok, messze lakom innen. – rázom meg a fejemet, aztán akarva akaratlanul megcsillan az a bizonyos könnycsepp a szemem sarkában és a hangom is megcsuklik a folytatás közepette.
- Megijedtem, azt hiszem. Most jólesne, ha csak leülne mellém és csendben itt maradna. Nem igazán érzem, hogy mozdulni tudnék és szükségem van pár percre, hogy összeszedjem a gondolataimat. – átfűzőm a két karomat a sípcsontom körül és ölelésbe vonva a testemet hajtom előre a fejemet a két combom közé, hogy a levegővételeimre koncentráljak. Néha öt másodpercig bent tartom, aztán kifújom…hogy újrakezdjem a kört. A légzésfókusz segít abban, hogy rendbe jöjjön a szervezetem és a lelkem is egyben maradjon.
- Soha nem történt még velem ilyen. Alapvetően nem is félek a magasban. – döntöm megint hátra a fejemet és hagyom, hogy megszáradjon az az árva könnycsepp a szemem sarkában.
- Most mégis ijesztő a mélység gondolata. Látott már lezuhanni valakit? – ki kell mondanom hangosan is, hogy tárgyiasítsam a félelmemet.






Emmett W. Rhodes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Camilla Graham
Kutatás
ranggal rendelkezem
★ :
Catch me if I fall... 223dcd0cb464d9cce52f8fcc0f14d0b3d7cbec2f
Catch me if I fall... 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f35657838594a6c456c39515a6c513d3d2d3535343836303832312e313532313030663239336532306337373634323735323639323030382e676966
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
divorced
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Catch me if I fall... Tumblr_o2ku3x93Ce1qap2x6o6_250
★ idézet ★ :
There are three things that grow more precious with age; old wood to burn, old books to read, and old friends to enjoy.
★ foglalkozás ★ :
herbalist, botanical expert
★ play by ★ :
Dianna Agron
★ szükségem van rád ★ :
Catch me if I fall... Tumblr_maz8ikOFcz1ro5rzfo1_500
★ hozzászólások száma ★ :
27
★ :
Catch me if I fall... 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f4349553741706c7545704b6733773d3d2d3530333032333236392e313535373730326465653230333239393832333137363839363634342e676966
TémanyitásRe: Catch me if I fall...
Catch me if I fall... EmptyVas. Feb. 19 2023, 10:40

“Each step I left behind, each road you know is mine. Walking on a line ten stories high, say you'll still be by my side. If I could take your hand, If you could understand. That I can barely breathe, the air is thin, I fear the fall and where we'll land”

A változásokkal a mai napig jó kapcsolatot ápolok, de amikor gyerekként egyik napról a másikra a szüleim úgy döntöttek, hogy irány Chicago..az engem is különösen megviselt. Magam mögött hagyni Camillat és az addigi világomat, életem egyik legnehezebb pillanata volt és még értelmes magyarázatot sem tudtam adni neki akkoriban, hogy miért és pont akkor történik velünk ez. Mintha az addigi életünkön már csak az segíthetett volna, ha menekülünk előle, amiről addig mindig is azt hittem, hogy rendjén van. Az összepakolt bőröndömből ítélve azonban mégsem így volt, én pedig nem értettem a költözés igazi okát. Később azonban hideg zuhanyként ért amikor az igazság apám függőségéről napvilágra került és rájöttem, hogy nem egy jobb élet reményében kezdtünk újra, hanem a családfő önzősége vezetett rá minket. Onnantól nem igazán tudtam őt komolyan venni. Megvetést éreztem iránta és az egyre tornyosuló hazugságai sem segítettek, hogy változzon róla a véleményem. Aztán egy mélypont kellett ahhoz, hogy felfedezzem: több a közös bennünk, mint gondolnám. Talán aznap visszafogtam magamat, majd ezt követően a többi alkalommal is, de mi történik azon a ponton túl amikor már nem megy? Ma ahogyan a tető elhagyása után próbálom helyretenni a gondolataimat, akaratlanul is apám begyakorolt szövege jut eszembe. "Elgyengültem. Többet nem fog megtörténni." Aztán mindig volt egy gyenge pillanat, valami negatív változás amit nem tudott tiszta aggyal kezelni. A jelen helyzetet nekem is nehezemre esik bármiféle külsős segítség nélkül végigcsinálni, de a kint ülő nő számít rám. Neki a megfontolt én kell, nem a roncs aki megtenni vagy nem tenni kapcsolatban áll az őt megkísértő káros szenvedélyekkel. Marthaval ötvenszer átjártuk ezt a témát és ha rajtam múlik, még dupla ennyiszer fogjuk amíg a késztetés többé már nem létezik. Martha már meg sem említette, hogy kerüljem a stresszes helyzeteket, mert a kórházon belül ez olykor túlmutat rajtunk. Megtehetünk akármit, de a veszteségekkel időnként számolnunk kell. Reményeink szerint inkább kevesebbszer, mint többször. De a magánéletben talán tehetek ez ellen és Dr. Gomez erre átmeneti módszereket is javasolt; légzőgyakorlatok, figyelemelterelés, ehhez hasonló dolgok. Még egy vékony hajgumit is kaptam a kezemre, hogy mikor rám tör a kényszer akkor enyhén elhúzva azt a csuklómtól engedjem végül el, hogy a kellemetlen csípésre hajazó érzés visszarántson a jelenbe. Ma az első lehetőségre fókuszálok meg arra, hogy kijussak Theo lakásából, mert nem tesz jót az engem ünneplő tömeg. A fenébe vele, ma egy nő majdnem leesett a tetőről és ha nem kapok utána, ha nem vagyok ott...
Szinte ironikus ahogyan két emelettel lejjebb életmentőket ünneplünk, miközben egy akinek szüksége volt rá alighanem kicsúszott a kezeink közül. Gondolatban nehezemre esik összekötni a körülöttünk zajló eseményeket, hogy valami nagyobb jót formáljak belőlük. Korábbi társaságom is küzd valamivel és én is apám tudományosan aligha bizonyított hagyatékával. Az ilyen őrlődési folyamatok mellett nincs hangulatom az erősségem kiemelésére, mert ma gyengének érzem magam legbelül. Tompának, ahogyan apám is mindig emlegette amikor már beütött a baj.
A folyosóra kiérve azonban sehol nem találom őt és valahol abban reménykedem, hogy ha el is ment, akkor nem felfelé vezetett ismét az útja, de az előttem instabilan álló pasas válasza igazolja is félelmeimet. Meg is indulok - remélve hogy talán nem késő - de sokat nem kell mennem a megtalálásához. Megkönnyebbülten kuporodok le mellé és kérésére le is ülök, ha már indító kérdéseimet felsoroltam neki. Az ilyen helyzetekre nincs forgatókönyv vagy egy bemagolt szöveg. Mondjuk vagy tesszük amit helyesnek érzünk és reméljük hogy a nap végén tényleg ez így is volt.
- Oké, maradunk. - egyezkedek vele meg magammal is és még egy szekundumra el is mosolyodok mellé. Talán így lesz lehetősége a kezdeti aggodalomnak is végül enyhülni, ha nem rohangálok fel s le a lépcsőházban.
A közelében lévő lakás ajtaját választom, de nem hagyom közben figyelmen kívül azt sem, amit mondani készül nekem. Az odafent történtekhez kapcsolódó érzéseiről beszél majd kérdése miatt először tagadólag megrázom a fejemet.
- Nem, még sohasem. - válaszolok, majd egy sóhajtás követi szavaimat. - Rám is a frászt hozta, akkor saját magára..? - nem fogok feltételezni semmit. Bármit akart tenni vagy nem tenni végül a félelemei nyertek és azok elvezették őt a tető széléről.
- El sem tudom képzelni mit érezhet most és valószínűleg a közelében sem lennék az igazságnak, de az természetes reakció, hogy megijedt. - az arcát fürkészem beszédem közben. - Bizonyára szükséges egy kis időnek eltelnie, hogy ne legyen ennyire intenzív az érzés. - következtetem egy-két múltamat jellemző eseményből, de aztán befejezem a beszédet és hagyom, hogy a csend befurakodjon közénk. A fejemet óvatosan a hátam mögött lévő ajtónak hajtom és arra koncentrálok, hogy minden kételyekkel és helytelen döntésekkel járó gondolatomat jó mélyre száműzhessem.
Aztán egy korábbi mondatára gondolok és úgy érzem muszáj véleményeznem.
- Korábban azt mondta nem értesítene senkit. És ez nem tudom, hogy azért van, mert ahogyan én is, úgy maga is hasonlóan áll az ismerkedéssel, szóval sehogy..és tudja, igazából nem is várom el, hogy az orromra kösse. - kezdek bele egy úgy tűnik véget nem érő mondatomba. - Persze csak ha szeretné. Meghallgatom. - adom hozzá gyorsan. - De ami a lényeg, hogy nem lennék nyugodt, ha ezt egyedül kellene kezelnie. Szóval megadnám a számom és ha bármikor úgy érzi szüksége lenne egy beszélgetésre, akkor velem számolhat. - a telefonomat operálom ki éppen a zsebemből, aztán hirtelen elakadok a mozdulatban amikor eljut az agyamig mit is mondtam és egy nagyot sóhajtok erre.
- A nem jóját, ez most totál úgy hangzott mintha ki akarnék kezdeni magával. - az államat dörzsölöm meg a tenyeremmel enyhe zavaromban. - De nincs így. Ennyire beteges én sem vagyok, hogy hasznot húzzak a helyzetből. - talán itt kellene befogni mielőtt rosszabb lenne a dolog. Na éppen ilyenek miatt nem megy az ismerkedés. De ez nem az, viszont ha az lenne, akkor is hasonló szituban lennék.
Már éppen azon vagyok, hogy újra a telefonomért nyúljak amikor a hátam mögött lévő ajtó kinyitódik én meg az utolsó pillanatban kapaszkodok meg mielőtt elterülhetnék az idegen lakás folyosóján.
- Elnézést?! - kérdő hangsúllyal néz le rám a nő, én meg úgy ugrok fel onnan, mint aki alatt kigyulladt volna a talaj. Fú de nagyon kínos is ez. Főleg hogy a nő úgy néz rám mintha most osztottam volna meg vele, hogy: gratulálok, nyert egy jókora összeget, de sajnos a férje csalja az alsó szomszéddal.
Camilla and Emmett





Camilla Graham imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmett W. Rhodes
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Catch me if I fall... 513148d2426f2b8e907bc7c2980adc5086583f27
Catch me if I fall... 2c5d12dd0161ae4fd35f2ebff389eca79bde92a8
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
Part-time soulmate, full-time problem
I was never lost, I was just passing through
I was on my way to you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Catch me if I fall... 5c3dc7fb9831ed7712b3c9fec6e75d1acd408cbe
★ idézet ★ :
I've told a million lies
but now I tell a single truth,
There's you in everything I do
★ foglalkozás ★ :
transplant surgeon
★ play by ★ :
Kerem Bürsin
★ hozzászólások száma ★ :
27
TémanyitásRe: Catch me if I fall...
Catch me if I fall... EmptyKedd Feb. 21 2023, 21:04

To Emmett
The only way to have a friend is to be one.

A tetőn történt események felkavartak és féltem, hogy a gondolataim átvették felettem a hatalmat. Racionális embernek vallottam magamat, de olykor megijesztett az a tény is, hogy mennyire befelé fordulok és nem veszem észre a körülöttem lévő környezetet. Órákon át csak ültem és kalandoztam a régmúlt és a jelen problémái között. Régebben nem engedtem volna ekkora teret az aggódásnak, de a válás és a betegségem kiderülése óta sok mindent másképpen élek meg. Mostanában egyre többször jutott eszembe a gyerekkori legjobb barátom. Emmett volt az egyetlen személy, aki igazán fel tudott vidítani és azt is tudta, hogy mi játszódik le bennem. Vajon sokat változott a tinédzser időszaka óta? Felismerne, ha találkoznánk? Próbálkoztam azzal, hogy rábukkanjak a social media felületeken, ha arra tévedtem, de soha nem jártam eredménnyel. Az eltelt évek során számtalan mentséget találtam neki arra, hogy miért nem jelentkezett, miért nem keresett meg a költözés után, aztán egy idő után már feladtam, hogy a miérteket kutassam. Az esélye megvolt arra, hogy felvegye velem a kapcsolatot, de nem történt semmi. A remények szertefoszlottak és a valóságban csak két idegen lettünk. Bennem erősen él a vágyódás utána, de a merszem aligha lenne meg hozzá, hogy lépéseket is tegyek az ügyben. A legbiztosabb az, hogy imádkozom érte és azt kívánom, hogy jó élete legyen. Elképzelve talán már családos ember, akinek van egy gyönyörű felesége és két gyermeke. A hivatását tekintve kétlem, hogy eltért volna a tervtől. A gimi alatt sem vette már félvállról a tanulást, a kisujjában volt a biológia és sokszor engem korrepetált. Be kell valljam, de szerettem a komoly oldalát, abban az egyben nem viccelődött, ha a tanulás került előtérbe. A céltudatossága vett rá engem is, hogy ne adjam fel a reményt és a balesetem után egy másik irányba induljak el. A végzős év előtt szinte a nulláról kellett kezdenem, de vele a hátam mögött nem ismertem lehetetlent. Mosolygásra késztetne az emléke, de mégsem bírom rávenni magamat, hogy elfojtsak egy aprócska kezdeményezést. A tetős incidens és az idegen férfi felbukkanása mentett meg attól, hogy örökre a beton része legyek. Meg kellene köszönnöm neki, hogy ennyire jó a reakciója…mire is? Bárcsak képes lennék az érzések kifejezésére, de kellemetlenül érint a lépcsőn töltött néhány perc is már, amikor magamra hagy. A részegektől irtózom és jobbnak látom lelécelni. A tetőre csak addig szaladok ki, amíg a táskámat vissza nem veszem és utána bemegyek az épületbe, de kerülöm a kontaktust minden emberi lénnyel. A bulitól feláll a szőr a hátamon és inkább két emelettel feljebb keresek menedéket addig, amíg összekaparok annyi erőt, hogy meg tudjak mozdulni. A lépcsőház csendesebb, de nem teljesen adja át az atmoszférát. Lecsúszva dőlök neki az egyik felületnek és számolok el magamban, de az egyedüllét nem tölt fel. Másodpercekkel a megpihenésem után aztán fel is bukkan az emlegetett orvos. Igen…megint ez a nyavalyás összehasonlítgatás. Micsoda tükröt tart elém a sors, ha már nem akarok szembenézni vele. A reggelemet az egyik kollégájánál kezdtem meg és most, amikor nincs kedvem elfogadni a jelent, akkor egy másik doktorral ajándékoz meg az élet, hogy mégis észhez térjek. A felajánlott változatok nem segítenek, legszívesebben a szájára tapasztanám a kezemet, hogy hallgasson el, de végül belátja ő is, hogy nem fogok felkelni onnan egy darabig. A magam módján kérlelem, hogy foglaljon helyet és ne értesítsen senkit, mert nem lenne értelme. Zakatolnak az agytekervényeim, ráhajtom a fejemet a térdemre és a légzésemre fókuszálok. A terapeutám szerint óriási jelentősége van annak, ha képes vagyok felismerni a rossz pillanatokat. Nem kell ahhoz diploma sem, hogy egyértelmű legyen a sokk utóhatása.
Nyomasztanak a fent történtek és kérdés formájában fel is teszem a költőinek szánt valamit. Hogyan kell beszélni arról, hogy majdnem meghaltam? A fejemet hátradöntöm és egy sóhaj kíséretében vezetem rá a tekintetemet.
- Természetes. – ízlelgetem a szavait, mert én azt sem tudom, hogy ez vajon helytálló tény-e, de nem fogok vitatkozni vele. Sok esetben elütök a normálistól, és ha megosztanám vele a valódi kételyeket, akkor beutalna a pszichiátriára. Féltem a titkaimat és nem igazán nyílok meg senkinek sem, de vele mégis kivételt tettem eddig. A baj összehozza az embereket, de ez megint feszélyező és ismeretlen nekem. Felszegett fejjel vagyok a fültanúja annak, hogy kitér az előbbi kijelentésemre. Az ismerkedés messze áll tőlem, de picit félreérthettük egymást. A telefonja kerül elő és a hirtelen felajánlott telefonszáma. Értetlenül figyelem őt és talán neki is leesik, hogy ez túl indirekt mód.
- Öhm… - harapom be az alsó ajkamat, mert nem tudom, hogy mit feleljek erre. A válaszomat a kilépő nő oldja meg, szóval ki is kerülöm a témát. Olyan szinten megijedek, hogy meg is rázkódom, aztán követem a férfi példáját és felállok a földről.
- Elnézést…nem akartunk zavarni. – mentegetőzöm egyből és a farmeromat leporolva a táskámért is lehajolok.
- Minden rendben van? – kérdez a kettősünket látva, de a magyarázkodásom sosem volt az erősségem.
- Igen, csak csendesebb volt idefent a bulitól. Már megyek is, bocsánat. – kanyarítom a vállamra a táskát és sietősen indulok meg a lépcső felé nem törődve a mögöttem idéző férfival, aki biztosan vált még pár szót az itt lakóval. A bulit nem tudom kikerülni, mert nyitva van az ajtó is, és beleütközöm valaki mellkasába.
- Sajnálom. – könnyek szöknek a szemembe és meg sem várva a választ kerülöm ki, hogy minél hamarabb kiszabaduljak a lépcsőházból. Még hallom a hátam mögött, hogy „minden rendben van-e”, de csak sietek lefelé. Egy idő után elfogynak a fokok is és kitárva a bejárati ajtót a zsúfolt utcán találom magamat. Körülnézve a mellkasomra teszem a kezemet és levegőért kapkodok. A mellkasomra vezetem a kezemet és picit zilálok a nagy sietségemben. A falnak támaszkodom és a sírással egybekötve kapkodom az oxigént is…







Emmett W. Rhodes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Camilla Graham
Kutatás
ranggal rendelkezem
★ :
Catch me if I fall... 223dcd0cb464d9cce52f8fcc0f14d0b3d7cbec2f
Catch me if I fall... 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f35657838594a6c456c39515a6c513d3d2d3535343836303832312e313532313030663239336532306337373634323735323639323030382e676966
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
divorced
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Catch me if I fall... Tumblr_o2ku3x93Ce1qap2x6o6_250
★ idézet ★ :
There are three things that grow more precious with age; old wood to burn, old books to read, and old friends to enjoy.
★ foglalkozás ★ :
herbalist, botanical expert
★ play by ★ :
Dianna Agron
★ szükségem van rád ★ :
Catch me if I fall... Tumblr_maz8ikOFcz1ro5rzfo1_500
★ hozzászólások száma ★ :
27
★ :
Catch me if I fall... 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f4349553741706c7545704b6733773d3d2d3530333032333236392e313535373730326465653230333239393832333137363839363634342e676966
TémanyitásRe: Catch me if I fall...
Catch me if I fall... EmptyCsüt. Feb. 23 2023, 18:27

“Each step I left behind, each road you know is mine. Walking on a line ten stories high, say you'll still be by my side. If I could take your hand, If you could understand. That I can barely breathe, the air is thin, I fear the fall and where we'll land”

Talán mások nincsenek így ezzel, de én tisztán éreztem, hogy mikor érkezett el az életembe az a töréspont ami falat emelt köztem és a múltamat jellemző énem közé. Az én fordulóim három nagyobb részre osztódnak. Hollandia, Chicago majd New York. A költözés után nem tudtam az az ember lenni, aki előtte voltam. Nem egyszer azon kaptam magamat, hogy igazságtalannak éreztem mindent magam körül, és csak gyűlt meg gyűlt bennem a harag, de kiadni azt soha nem sikerült. Nem találtam a helyemet, sem olyat ami motiválna a jövőben, mert nem láttam értelmét semminek az egymást érő hazugságok után. Frusztrált voltam, elveszett és akárhányszor a kezembe vettem a telefont, hogy felhívjam Camillat, annyiszor raktam félre, mert túlságosan is dúlt bennem a harag, amit ő nem érdemelt meg. Hogyan mondhattam volna meg a valódi indokot amiért magam mögött hagytam? Morrist egyik elvonóról a másikra vittük és amikor azt hittem volna, hogy igen, mostantól levegőhöz jutok majd, jött egy másik hülyeség tőle, mi meg kezdhettünk mindent a legelejéről. Távolabb már nem is lehettem attól akit ő ismert és éreztem hogy ha ilyen állapotban beszélek vele, azzal tönkreteszem azt a képet amibe jól esett belekapaszkodni, ha apám az idegeimen táncolt. Azzal hitegettem magamat, hogy majd felveszem vele a kapcsolatot amikor lehiggadnak a dolgok körülöttem. Bíztam abban, hogy nem veszett ki belőlem minden és amikor majd újra beszélünk, akkor eleinte itt-ott zökkenővel, de majd onnan folytathatjuk ahol abbahagytuk. Akkor viszont nem ment, mert már a gondolat is émelyítően hatott rám, hogy egy megkeseredett pasasnak könyveljen el. Azt hittem ez így jobb mindkettőnknek, még ha minden egyes nap kegyetlenül hiányzott, de nem tehettem mást. Annál önzőbben őriztem magamnak kettőnk kapcsolatának emlékét.
Aztán egyszer csak Morris visszavett. Huzamosabb ideig jobban is alakultak a dolgai és ezáltal nekem is. A felelősség iránta ami azzal járt, hogy anyának és nekem is a háttérbe kellett szorítani a mi igényeinket, hogy minden percben ott legyünk neki, úgy tűnt csillapodni látszik. Minél kevesebbszer éreztem azt, hogy elsüllyedek Morris problémáiban, annál könnyebben ment az is, hogy magamra és egyben a tanulmányaimra koncentráljak. Ebben az időszakban újra erősebben éreztem a késztetést, hogy felkeressem Camillat, de még nem álltam teljesen készen. A haragom átformálódott és az egyetembe öltem bele meg abba, hogy minél előbb kikerüljek az otthoni futóhomokból. Nyugodtabb voltam, elszántabb, tele célokkal meg elképzelésekkel a jövőm alakulásáról, de még mindig súgott valami a háttérben, ami könnyen visszaránthatott volna a gödör mélyére. Morris kihágásai nem szűntek meg továbbra sem, de már nem ő uralta az egész életemet. Addigra már képes voltam érzelmileg elhatárolódni tőle, mert a jövőmre koncentráltam, készen állva arra, hogy ennyi kihagyás után szembenézzek Susival. A megváltozott telefonszámot jelző sablon szöveg pedig nem is lehetett volna egyértelműbb jelzés arra, hogy minden elszalasztott lehetőség után végül is csak elkéstem.
A lépcsőházban ülve is eszembe jut, hogy mennyire sokat számít az időzítés. Másodperceken múlt, hogy az este ne katasztrófába forduljon át és most a közelemben ülővel mindketten ezt próbáljuk helyrerakni magunkban. A félelem közös érzés, de más módon éljük meg, így meg sem fordul a fejemben a kettő közötti hasonlóság keresése. Inkább azon vagyok, hogy megoldásokat hozzak fel neki, amiből valamelyikre kapható, míg a többire kevésbé. Utóbbi kategóriába tartozókat épp ezért nem is erőltetem csak ha önmagától hozza fel őket. Az érzelmei kerülnek előtérbe, én meg felveszem a jó hallgatóság szerepét, viszont fejben megütközök azon az információn, hogy sok ember nincsen a közelében akire most számíthatna. Az ezt követő ajánlatom ösztönből és egyben hülyén jön ki, de mielőtt elküldhetne a fenébe, a szerencsétlen tartózkodásunkra választott helyünknek meg lesz az eredménye, mert amíg mi a saját világunkban és gondunkkal törődtünk, addig másnak nem állt meg az élet.
- Minden rendben, csak.. - mondanám tovább, de közben az sem kerüli el a figyelmemet, hogy a nő lefelé rohan a lépcsőn. - kellett egy kis levegővétel. Tudja, hogy megy ez. - elmosolyodok egy kicsit.
- Sajnáljuk, hogy zavartuk. - őszinte a hangom, majd elköszönve indulok meg lefelé, de majdnem elsodrom Salvadort.
- Rhodes, végre! Már téged kerestünk mindenhol. Hova ez a rohanás mindenkinek? Ég a ház? - pánik költözik a hangjába ahogy megkapaszkodik a korláton és először fel majd le-tekint a lépcsősorok között.
- Gratulálok, megtaláltál. Aki előbb futott..
- Lefelé ment. - méreget gyanúsan, de én már veszem is be a következő kanyart. - Wes, ki ő? Hallod..? - hallom ugyan, de nem válaszolok. Helyette kitárom a bejárati ajtót és körülnézek, hogy merre találom. Észre is veszem őt a falnál, így megindulok az irányába, de közben beszédbe kezdek.
- Megnyugtatom, nem vagyok mániákus elmebeteg, aki fel és le kergeti magát a lépcsőn, még ha pontosan ez is történik, csak szeretném biztonságban hazajuttatni. - mert aki ugyan látott minket a kulcslyukon keresztül csak azt vehette észre, hogy megindul ő fel, nyomában én, majd fordítva. Azt viszont már csak közelebb érve veszem észre, hogy szaporábban veszi a levegőt a kelleténél, így nem folytatom tovább az előbbi gondolatmenetet. Helyette leveszem magamról a vékony kabátot és hirtelen megoldásként a földre terítem le a fal közvetlen közelében.
- Jöjjön, üljön le és hajtsa a fejét a két térde közé. - megvárom még teljesíti a kérésemet, majd folytatom. - Ez az, jól van. Lélegezzen velem. Ki..majd be..ki.. - hagyok egy kis szünetet. - majd be. - leguggolva elé beszélek, de nem kerítem őt csapdába ezzel.
- Minden rendben lesz.  - adom még hozzá, közben őt mérem fel. A légzését figyelem és nem mozdulok amíg jobban nem lesz.
- Nagyszerűen csinálja. - bátorítóan elmosolyodom mellé amikor úgy tűnik kezd helyreállni a légzése.
Camilla and Emmett





Camilla Graham imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Emmett W. Rhodes
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Catch me if I fall... 513148d2426f2b8e907bc7c2980adc5086583f27
Catch me if I fall... 2c5d12dd0161ae4fd35f2ebff389eca79bde92a8
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
Part-time soulmate, full-time problem
I was never lost, I was just passing through
I was on my way to you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Catch me if I fall... 5c3dc7fb9831ed7712b3c9fec6e75d1acd408cbe
★ idézet ★ :
I've told a million lies
but now I tell a single truth,
There's you in everything I do
★ foglalkozás ★ :
transplant surgeon
★ play by ★ :
Kerem Bürsin
★ hozzászólások száma ★ :
27
TémanyitásRe: Catch me if I fall...
Catch me if I fall... EmptyCsüt. Feb. 23 2023, 22:28

To Emmett
The only way to have a friend is to be one.

Gyakorlatias ember vagyok, aki a megoldások híve és nem az érzelmeké. A szüleimtől sem azt a példát láttam, ahol a földre zuhantunk volna és magunkba roskadva várjuk a megváltást vagy éppen a segítséget. Nem szégyen beismerni, ha rossz napunk van, de akkor általában visszavonultam és a négy fal között éltem ki a rosszabbik énemet és ehhez nem kellett asszisztálnia senkinek sem. A nyilvános kiborulás a megszégyenítéssel ért volna fel. Ma is ahhoz a mintához folyamodtam, amit ismertem és ami biztonságot nyújtott. Elzárkóztam egy általam kiválasztott területre és ott adtam át magamat félig-meddig a negatív hatásoknak. A gondolatok erejét sosem becsültem le, fel is nagyítottam olykor, ha arra került a sor, de most még ezen is túlléptem. Hatalmat adtam a félelemnek és az irracionális parának, mert az nem egészséges, ha valaki már arról fantáziál, hogy mi lenne, ha lezuhanna a tetőről és a talajjal tenné egyenlővé a testét. Minden csak addig játék és egy elképzelés, amíg meg nem történik. Az idegen férfi megjelenése csak hab volt a tortán és egy időre elvonta a figyelmemet. A társalgásunkat nem nevezném mélynek, de még felszínesnek sem teljesen. Valahol a kettő között helyezkedett el, mert a személyes témákat sem kerültük ki. Jobban szerettem a hallgató fél lenni, de ebben cserélődtek a szerepek és többet mondtam, mint a délután folyamán összeadva. Az orvosnál nem igazán jutottam szóhoz és gyanítom meg sem bírtam volna szólalni, mert lesokkolt a vizsgálatok eredményével. Felkészülni az ilyesmire nem lehet, ahogyan a tetőn végbemenő véletlenre sem. Kis híján valóra vált a vágyam?! Nevezhetem annak azt a sötét kívánságot, ami megoldott volna minden problémát az életemben? Egy másodpercre tényleg elhittem, hogy könnyebb lenne elengedni a tető szélét, de a férfi utánam kapott és felhúzott. A maradék már történelem lenne, de azt hiszem, hogy egy jó darabig nem fogom elfelejteni az odafent megesett incidenst. A családom előtt nem fogom szóvá tenni, de még abban sem vagyok biztos, hogy a terapeutámnak megejtem a következő ülésen. A háborgó víz sohasem jó. A menedékkeresés közepette aztán feladom a küzdelmet, mert ma találkoztam már részeggel és segítőkész egyeddel is. A bulitól távol ülök le az egyik félemeleten, de a hős idegen mégis rám talál. Nem neheztelek rá és valamilyen szinten örülök is neki, hogy végül nem maradok egyedül. Pár percig nyitottá is válok a kérdezz-felelek párbeszédre, de a pillanatot a házban lakók egyike töri meg. Sosem szerettem, ha félbeszakítanak, mert a legtöbbször én éreztem úgy, hogy a felesleges harmadik vagyok. Most sincs ez másképpen, amikor elhatározom, hogy elindulok valamerre. A hölgy nem tolakodó és talán még rosszat sem feltételezne rólunk, de bennem egyre csak növekszik a szorongás és a késztetés, hogy lépjek le. Nem köszönök el, csak illedelmesen bocsánatot kérek és sürgetve kerülöm ki a férfit, hogy a lépcsőnek iramodjak neki. A nagy sietségben aztán neki is megyek valakinek, de a zaklatott állapotomnak nem tesz jót, ha feltartanak. Motyogok valamit az orrom alatt és még az is előfordulhat, hogy utánam szóltak, de csak a cél lebeg a szemem előtt. Kijutni a levegőre és aztán eldönteni, hogy mit kezdjek az este folytatásával. Az időjárás hűvösre fordult és a rajtam lévő tört fehér felső már nem véd olyan jól. A bőröm alá kúszik a hideg, de mégis jólesik az arcomba toluló szellő. A hajam meglibben és végre a visszatartott könnyek is kitörnek a szemem sarkából. A légzésem szaporává válik, de csakis a nagy rohanás miatt. A mellkasomhoz kapva keresek egy támasztékot a másik kezemmel. A légzés lassan luxusba áthajló művelet lesz. Groteszk módon nézhetek ki, ahogyan kapkodom a levegőt és egyszerre patakoznak a könnyeim is. Az ajtó aztán hamarosan kinyílik és a férfi nem adva fel a reményt követ oda, ahol más már rég feladta volna a próbálkozást. Hallom, hogy hozzám beszél, de a szavaknak nincsen tartalma és értelme is az agyam számára. A kiesett oxigénadag kőkeményen bosszulja meg magát és aprócska masszírozó technikával szabadítom fel a mellkasomba szorult akadályt. A kabátja a földre kerül és letessékel a földre. Érdekesen néznék rá, de mégis engedelmeskedem. Leülve csak a szédülés erősödik, de amint lehajtom a fejemet egy fokkal jobb lesz és a világ is elhalkul egy időre. Kifújok és belélegzek egy párszor, aztán felpillantok rá. Közvetlen mellettem guggol és mosolyogva biztat, amikor leesik, hogy más elképzelése van a rosszullétemről, mint ahogyan az a valóságot mutatja. Már nyitnám a számat, hogy felvilágosítsam a helyzetről, de aztán a csend mellett maradok. Mi értelme lenne még egy orvost magamra rántani? A menekülésem fogja úgyis a vesztemet okozni, és hiába igyekszek elkerülni egy bizonyos problémát, attól az még létezni fog a jövőben is.
- Köszönöm. – mondom ki végül és megtörlöm a szememet is. Abban a hitben hagyom meg, hogy pánikrohamom volt, még mindig jobb, mint az igazság lenne.
- Hívna nekem egy taxit? – kérdezek rá és egyelőre többet nem préselek ki magamból. A görcsös kéztartásomat lerázom és a mellkasomat simogatom fel és alá, mintha ettől kicserélődne a tüdőm. Ostoba feltételezés, de ha eleget tesz a kérésemnek, akkor a táskámat a vállamra igazítom.
- Segítene felállni? – a kezemet nyújtom, hogy rántson fel, mert hideg a kabát alatt már a járda is. A megfázás meg nem igazán tenne jót a szervezetemnek. Az egyenesbe kerülésem után leporolom a fenekemet és lehajolok a kabátjáért, hogy visszaadjam a kezébe.
- Igazán rendes volt magától. – beindul a védekezési mechanizmusom és máris képes vagyok úgy tenni, mintha mi sem történt volna. A fenti bizalmas légkör már a múlté. A közelben egy taxi fékez le, én meg egy aprócska mosollyal fordulok a férfi irányába.
- Sokan örülnének, ha ilyen lakótársuk lenne, mint maga. Ígérje meg, hogy él az alkalommal és kialakít egy kis rutint, és idővel megismeri a várost is. Túl rövid az élet, hogy ne éljen igazán. – ragadom meg az ajtót és beülök hátra. – Jó éjt. – szólok még ki aztán becsukom az ajtót és bemondom a címemet. Korántsem vagyok kész hazamenni, de talán mégis az lesz a legjobb döntés…

/köszönöm szépen a játékot. Imádtam.  Catch me if I fall... 3874598021 /






Emmett W. Rhodes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Camilla Graham
Kutatás
ranggal rendelkezem
★ :
Catch me if I fall... 223dcd0cb464d9cce52f8fcc0f14d0b3d7cbec2f
Catch me if I fall... 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f35657838594a6c456c39515a6c513d3d2d3535343836303832312e313532313030663239336532306337373634323735323639323030382e676966
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
divorced
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Catch me if I fall... Tumblr_o2ku3x93Ce1qap2x6o6_250
★ idézet ★ :
There are three things that grow more precious with age; old wood to burn, old books to read, and old friends to enjoy.
★ foglalkozás ★ :
herbalist, botanical expert
★ play by ★ :
Dianna Agron
★ szükségem van rád ★ :
Catch me if I fall... Tumblr_maz8ikOFcz1ro5rzfo1_500
★ hozzászólások száma ★ :
27
★ :
Catch me if I fall... 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f4349553741706c7545704b6733773d3d2d3530333032333236392e313535373730326465653230333239393832333137363839363634342e676966
TémanyitásRe: Catch me if I fall...
Catch me if I fall... EmptyKedd Feb. 28 2023, 19:19

“Each step I left behind, each road you know is mine. Walking on a line ten stories high, say you'll still be by my side. If I could take your hand, If you could understand. That I can barely breathe, the air is thin, I fear the fall and where we'll land”

Nem hazudok amikor azt mondom, hogy a tetteim nem lelnek értelmet a fejemben. Segíteni szeretnék, de nincs konkrétan ötletem hogy miképpen tehetném. Az orvosi rész nem játszik - vagyis az én területem, az érzelmi fele pedig kényes tér. Ma találkoztunk először és nincs oka megbíznia bennem. Számára én, ahogyan ő számomra idegen és nem tudhatjuk mit várhatunk a másiktól. Hihetném azt, hogy a segítségnyújtásom abban a pillanatban véget is ért amikor lejöttünk a tetőről és talán más ember is egyetértene ezzel. De akkor miért érzem, hogy amit tettem az még kevés és valami hiányzik? Miért akarom őt helyrehozni amikor ez nem egy pár órás folyamat, nekünk meg meg vannak számlálva az egymás közelében töltött perceink? Őt nem menthetem meg ahogyan a munkám során másokat és még abban sem vagyok biztos, hogy segítek azzal neki hogyha árnyékként követem őt bármerre is jár. Egy más szituációban és az ő helyében talán már rég elküldtem volna magamat a fenébe. Mert ott a kérdés: mit is várok én el ettől? A válasz egyértelmű, de ha itt szobrozok vele órákon keresztül, akkor sem tudnám elérni nála, hogy jobban legyen. Talán egy percre majd háttérbe szorul minden, mert a cikázó gondolataim hangos kimondása eltereli a figyelmét az adott problémáról. De nem tehetek róla, hogy minden sejtem készenlétben áll, mintha még mindig a tető szélén állnánk ő pedig egy óvatlan pillanatban sikerrel járna az ugrást illetően. Nem tudom felmérni mennyire ingatag a hangulata vagy mi lesz a következő lépése. Talán ez az eset ráébresztette őt dolgokra, de mi van ha mégsem? Ezért is érzem, hogy nem hagyhatom magára, mert abban a pillanatban, hogy ez megtörténik, a képzeletem megszalad én meg benne ragadok abban az ismétlődő folyamatban, ahol a pillanatnyi figyelmetlenségem következménye az, hogy nem tudtam megmenteni őt.
A lakó betoppanása után már csak az utcán találok rá. Felmerül újra a kérdés, hogy normális ez amit művelek? Nem rémisztem meg azzal, hogy újra itt vagyok? Szüksége van erre vagy csak én gondolom így? Magyarázkodni kezdek és óvatosabb vagyok vele szemben. Mintha ezzel is jelezném, hogy nem egy elmebeteg vagyok aki majd az egész végén a csomagtartóba tuszkolja őt, csak olyan aki hasonlóan nem élt meg ahhoz hasonló helyzetet mint ami a tetőn zajlott és nem tudja mitévő legyen.
Percek telnek el, majd valami megváltozik benne. Összeszedi magát vagyis a testtartásából ez köszön vissza. Hátrálok egy lépést és teret engedek neki. Legyen övé a következő lépés, én meg majd alkalmazkodom. De aztán megkér, hogy hívjak neki taxit, nekem meg ott a nyelvem hegyén a tiltakozás, hogy erre nincs semmi szükség, mégsem mondom ki hangosan. Talán itt ez az a pont ahol csak teljesítem amire kér és nem feszegetem azokat a határokat amiket igazából nem látok, nem érzékelek és csak remélhetem, hogy nem is léptem át őket.
- Persze. - már a kezembe is a telefon, közben meg a kezemet nyújtom felé és a kabátot is átveszem. Rossz szokás, de sérülés nyomait keresem rajta. Valamit a mozgásában amivel nyerhetek pár percet amíg a biztos utáni megerősítésre megyek, hogy mikor végleg elköszönünk egymástól, akkor nem fog semmit tenni, de nem találok. Minden túl normális, túl sürgető. Talán egy kicsit jobban van. Nyugtató gondolat, de valójában igaz lenne?
- Én megpróbálhatom. - mosolyodok el mellé. - De nem ígérem, hogy nem bukok el, viszont majd leporolom magamat és kezdem elölről. Nem adjuk fel, nem igaz? - két kezem a nadrágom zsebeibe süllyed, az egyensúlyom meg jobbról balra billen, mintha nem tudnék megállni egy helyben.
- Vigyázzon magára! - sablon szöveg, de ez most inkább kérés a részemről. Ha igényelné a további segítségemet akkor maradna. Ha akart volna tenni valamit, akkor már megtette volna mikor újra a tetőn volt fent. Megnyugtatóan hangzanak ezek, mégis egy sóhajtásra késztetnek ahogyan elhajt a taxi, Salvador meg ezzel egyidejűleg lép ki a lépcsőház ajtaján.
- A többiekkel lelépünk valami nyugodtabb helyre. Csatlakozol? - egy kezével az ajtót fogja, közben a válaszomra vár.
- Menjetek csak, én most kihagyom. - a kabátomba bújok bele, aztán előkeresem a kocsikulcsot és beszállok az autóba. Sem egy név, sem egy telefonszám vagy egy ismertetőjel, csak annak a reménye, hogy bármit is műveltünk mi, annak végül volt valami értelme, ahogyan a táskájába csúsztatott szórólapnak is a mai eseményről, amit a kollégák dobtak össze Lenox-doki avató néven...

[Én is imádtam és köszönöm.  Catch me if I fall... 1471401822 ]

Camilla and Emmett





mind álarcot viselünk
Emmett W. Rhodes
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Catch me if I fall... 513148d2426f2b8e907bc7c2980adc5086583f27
Catch me if I fall... 2c5d12dd0161ae4fd35f2ebff389eca79bde92a8
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
Part-time soulmate, full-time problem
I was never lost, I was just passing through
I was on my way to you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Catch me if I fall... 5c3dc7fb9831ed7712b3c9fec6e75d1acd408cbe
★ idézet ★ :
I've told a million lies
but now I tell a single truth,
There's you in everything I do
★ foglalkozás ★ :
transplant surgeon
★ play by ★ :
Kerem Bürsin
★ hozzászólások száma ★ :
27
TémanyitásRe: Catch me if I fall...
Catch me if I fall... Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Catch me if I fall...
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» catch me if you can
» Catch Me If You Can - Ariana & Cillian
» catch me if you can ☆ Saya & Isa
» Catch a Wave!
» kaylee & abel┃catch-22

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: