New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:49-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 14:46-kor
Rosina Calloway
tollából
Ma 14:40-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:38-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:21-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:51-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 13:42-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:38-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:17-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

gus & pascal (I.)
Témanyitásgus & pascal (I.)
gus & pascal (I.) EmptyVas. Júl. 03 2022, 00:06

you cried wolf, so i came running. question: am i the wolf or the savior? is my smile too sharp or just my teeth? answer: come a little closer.

Csak két dologra vágyom az este folyamán; lazítani és megfeledkezni a ház többi lakójáról.
Szerencsére a húgomat nem hagyták hátra anyámék, vitték magukkal az üzleti útra, hogy kedvére shoppingolhasson Milánóban, így nem kell vele két lábon járó problémaként számolnom és a fél szememet elővigyázatosságból rajta tartanom. A ház kizárólag az enyém a hétvégére és a nagy bevásárlást már tegnap elintéztem, hogy minden meglegyen az estére. Snack-ek, italok, eldobható, újrahasznosított poharak, tányérok és eszközök, valamint a dekoráció. A sörös hordókért Philip-éket küldtem el, míg a többi korábbra hívottakkal befejeztük az előkészületeket a kezdésnek megadott nyolc óra előtt. A hátsó kertet nem igazán akartam bevonni a buli helyszíneként, nem hiányzik, hogy a fűből is szedegetnem kelljen a szemetet és még ki tudja mit kellene eltakarítanom róla, de a melegre való tekintettel, a medence miatt fizikailag képtelenség lett volna kihagyni. Előbb vagy utóbb páran ki fognak szökni, hogy a vízben hűsöljenek és ne a falak közt. A hátsó kisházról viszont mindenkinek megmondtam, hogy tabu, aki beteszi oda a lábát azt gondolkodás nélkül kidobom a francba és ez az előzékeny figyelmeztetés érvényes volt a zárt ajtókra az emeleten, hogy senkinek se jusson az eszébe zárakat feszegetni. A törékeny dolgokat biztonságos helyre zártam, a szőnyeget feltekertem, a bútorokat odébb húztuk, hogy ne legyenek útban és később ne essenek át rajtuk az emberek. Nagyjából igyekeztem robbanás biztossá avanzsálni a házat, mert hiába szarok BJ fejére, anyáméra már nem és nem vágyok balhéra vagy egy kéretlen hegyi beszédre a visszatérésükkor, amiért valamelyik faszarc lehányta a perzsa, kézi szövésű kárpitját. (Abból a beszélgetésből egy több, mint elég volt egy életre.)
Eredetileg nem terveztem semmi nagyot, egy kisebb tíz, tizenöt fős összeülésről volt szó, amíg Lip-ék nem kezdtek bele az álmodozásba, ami folyamatosan kövérebbé tette a végleges számot. Fogalmam sincs hányan jelentek meg, mire tíz óra lett. Néhány jelenlevőről azt sem tudtam kicsoda, de őszintén? Nem érdekelt. A szabályok világosak voltak mindenki számára, látszólag még tizenegykor is problémamentesen zajlott minden. Két lányt láttam csak a formára vágott tuja mögé rohanni, hogy valamelyikük kisegítse a másikat a hajának tartásával. Klasszikus, nem is vártam volna nélküle telik el az este.
Az órát legutoljára tizenhárom perccel tizenegy után néztem meg, ugyanekkor néztem körbe még egyszer a jelenlévők között. A hét elején szóltam Gus-nak, hogy számoljon a szombattal, ne akarja átküldjek pár embert az ajtója elé, ha nem jelenik meg, ami hatásos fenyegetésnek bizonyult. Későn, de csatlakozik. Oké, de bassza meg, ha nem tartja magát a szavához. Az orrom előtt lóbált spanglit elkapom, párat beleszívok, mielőtt visszaadnám Avának és a legközelebbi hűtőláda felé indulok, hogy egy újabb dobozt vegyek ki. Azaz vennék ki, ha nem lenne üres.
A fülénél fogva ragadom meg, hogy garázsban lévő hűtőhöz menjek újratölteni. A hordóból biztosan nem iszok, utálom a Carlsberg-et. Menet közben rágyújtok és ha nem vennének előbb észre, nagy ívben kikerülném Lip-éket, ahogy egy üveg tequilával integetve közelednek felém, aminek a végéhez nem kell jövőbe látó képességekkel rendelkeznem. Reméltem eggyel beéri, de a vállamra akaszkodva tolja vissza a kezembe a palackot, hogy legalább még eggyel igyak belőle és szemforgatva, az oldalába beleboxolva adom be a derekamat. Fúj, de utálom az ízét. Annyira, hogy kísérő híján mégis rávetemedek két kortynyit kitöltsek az egyik pohárba a kinti sörből és megigyam, elnyomjam vele a szám sarkába költöző grimaszt.

to my neighbour
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: gus & pascal (I.)
gus & pascal (I.) EmptyVas. Júl. 03 2022, 17:41


“Calling all the wallflowers I know
Out the dark and into the light
Half love, half regret
Dressing up for polaroids and cigarettes”



Belépek az előszoba csendjébe, a faajtó halkan puffan a hátam mögött, a hátizsákom a padlón, és belebámulok a félhomályba, várva, hogy megtörje a pillanatot a konyhából előbattyogó alak. A kedves, mély hang, a köszönés, a “milyen volt a munka?”, a tea és frissen sült vacsora illata, de nem történik semmi.
- Helló. - Nincs kinek köszönnöm, de mégis megteszem, a hangom tompán visszhangzik a falak között a szomszédból átszűrődő, dübörgő zenén túl, az az elnyomott sóhaj pedig már szinte néma, és inkább beljebb sétálok, a táskámat kinthagyva az előszobában a szőnyegen, mert úgysincs senki, aki szólna érte, hogy kurvára pakoljam el onnan.
A konyhába sétálok, ahol megtalálom az ebédlőasztalon hemperegni azt a kis foltos dögöt, aki persze úgy örül nekem, mintha volna miért, és amíg megvakargatom az állát, átbámulok az ablakon keresztül a szomszédba, ahol lüktet az élet; hallom a zenét és látom az itt-ott, ház körül felbukkanó embereket, és tudom, hogy hivatalos vagyok, és hogy Pascal - ha még nem itta túl magát a sárgaföldön is - tényleg mindjárt rámzavarja az embereit, ha nem szedem össze magam egy öt perc alatt, mégis…
Nem. Egy pillanatnyi kis elbizonytalanodás ez csak, és nincs benne semmi új. Mert Ledger halála óta újra és újra ezen kapom magam; elkopott, megbillent kis pillanatokon, amikből aztán visszakaparom magam a jelenbe, mert vissza kell kaparnom, de mégis. Néha, amikor a ház ennyire sötét és csendes, vagy amikor nincs itt Dee, hogy vigyáznom kelljen minden kis rezdülésemre, mert ő úgy szagolja ki a gyengeséget a másodperc töredéke alatt is… olyankor nehezebb.
A macska finoman rágni kezdi a tenyeremet, ami valamennyire visszaránt a valóságba, és egy halvány kis mosoly mozdul ajkamra, ahogy a hátára borítva harcolok vissza a támadás ellen.
- Mi van, hm? Te kis fenevad. - A macska hörög és purrog, ahogy kaparni kezdi karomat karmos kis lábaival. - Mindjárt éhenhalsz, ugye? Szinte gondoltam.
És az “éhenhalsz” kifejezést nagyon úgy tűnik, hogy ismeri - minden más instrukcióval ellenben -, mert arra felpattan és a tálja felé kezd sprintelni, én pedig, mint jó szolga, követem őt, hogy megetessem, mielőtt fent gyorsan lezuhanyoznék és felbukkannék végre a szomszéd házban, frissen és üdén, nem úgy, mint aki végigmelózta a szombatot, majd hazaért egy olyan kibaszott üres szellemházba, ahol senki nem fogadja soha többé.

A zene hangosan dübörög a fülemben, érzem végigvibrálni minden porcikámon, ahogy besétálok a küszöbön és biccentek az ismerős arcoknak és azoknak, akik kurvára örülnek és kurvára úgy tesznek, mintha ismernének. Nem vagyok teljesen meggyőzve Pascal Lavigne baráti köréről, de hé, amíg még engem is meginvitál a szégyensüllyesztőire, amíg a család többé tagja olaszországozik, hát egye fene, hm? Persze, túl magas labda volna felpasszolni neki, hogy csak nem kezd annyira kétségbeesetté válni, hogy még engem is a barátjának nevezzen, ennél azért több az életösztönöm, legalábbis általában, amíg ki nem hozza belőlem. Rendben, talán még sincs annyi életösztönöm, de mindegy is. Ma a lényeg az alkohol, valakinek a lenyúlt cigije, és egy kis üresjárat, mert kurvára szeretném már kiszellőztetni a fejemet, történjen is akárhogy.
Lazán furakszok végig az emberek közt, semmi cél, épp csak pillantásom moccan ide-oda az fiúk és lányok között, felfedezve az ismerős és ismeretlen formákat, és persze keresve magát Pascalt, hogy legalább lejelentsem a jelenlétemet, mielőtt még tényleg ellenőrt küldene a szomszédba. Kinézem belőle, hogy megtenné, bár nem mondom, hogy nem jegyezném meg neki, mennyire kijött a formából, ha már mással végezteti a piszkos munkát.
Rendben, nem, tényleg cseppnyi túlélő ösztönöm sincs.
Valamelyik asztalról ragadok el egy érintetlennek tűnő papírpoharat valami löttyel - sörnek tűnik - meg egy darab kis vendégváró sütit, ami túl boltinak néz ki ahhoz, hogy igaz legyen, de nem is érdekel valójában, mert éhes vagyok, meg annál valamivel szomjasabb, szóval egy harapást le is öblítek a sörrel, és közben tovább sétálok előre, hogy végre megpillantsam Pascalt a többiek között, és azzal együtt irányba is forduljak.
- Itt már ég a hangulat, hm? - szólok oda, ahogy elég közel érek, egy újabb korttyal öblítve meg torkomat, majd ahogy a pohár elhagyja számat, halvány kis üdvözlő-félmosolyra gördítem ajkaim. - Ezt nevezem, Lavigne, egész bombabiztosra sikerült a ház. Csak valaki el ne lopja a szőnyeget, amíg nem figyelsz… - …nekem mindig is tetszett az a szőnyeg, mondjuk.





to pascal


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: gus & pascal (I.)
gus & pascal (I.) EmptyVas. Júl. 03 2022, 21:30

you cried wolf, so i came running. question: am i the wolf or the savior? is my smile too sharp or just my teeth? answer: come a little closer.

Amíg a ház egyben marad, ordenáré marhaságnak nem leszek a szemtanúja, nem foglalkozok komolyan a dolgokkal, végképp nem aggodalmaskodok olyan részletek felett, amik felett nincs hatalmam. Az alkohol, a fű, mindkettő jól kifejti a tehermentesítő hatását a társaság mellé. Lip egy seggfej, valódi idióta, de többé kevésbé megbízható havernek számít. (Ott van, amikor kell és most kell.) Az előbb még random lányokat kapott fel, hogy bedobálja őket az engedélyük nélkül a medencébe. Chrissy-t a kisegítésének utolsó pillanatában elengedte, visszalökte a vízbe, szerencsétlen sikítását a házban is hallani lehetett. Most csurom vizesen támaszkodik a vállamon, pillanatra összébb görnyed a fedetlen bordájára kapott ökölcsapástól, ahogy ki akarja kerülni, de a nyakamról a világért nem szállna le, amíg a második korty le nem gurul a nyelőcsövemen. Melegen, kelletlen utóízzel, ami markánsabban ül meg a nyelvemen, ezáltal jobban motivál az azonnali lemosásához.
- Kössz, kössz. A maradék a tied. – Tartom felé a tenyeremet, egyértelműen nemet mondva a folytatásra, amit feltételezem a fejében forgat és egy lépést közelebb lépek, a szabad kezébe nyomom kiürített poharamat, dicsérően paskolom meg az arcát. Ezt is viheti magával, ahogy a felé integetők felé néz és indulna. Jelzésként még megdobom a jobbomban tartott hűtőládát. Mindjárt visszacsatlakozom, a vállánál fogva állítom irányba és a fordulásomkor hallom meg a későn befutó hangját. A lendületemből visszaveszek, a helyemen maradok a közeledését látva és a megdobott szemöldök, az állammal felé bökés önmagában, szavak nélkül teszi fel számára a kérdést; csak felbukkantál? Oldalra döntött fejjel figyelem, szólok vissza.
- Elég ciki lenne, ha nem. – A hangsúlyozásom tükrözi az ellenkezőjének lehetőségét nem vettem számításba, tényleg nem volt afelől kétségem a hely tele lesz élettel. A megjelenése már más lapra tartozik. Dee szokta piszkálni állandó jelleggel, hogy ne süllyedjen magába Ledger halála óta és ő most nincs itt. (Hála az égnek.) Az adott szava ellenére nem voltam biztos benne átjön kizárólag az én invitálásomra, elég nehezen olvasok a mixelt visszajelzéseiből és nem ez lenne az első eset kihátrál valamiből.
A gondolattal együtt hosszan szívom be a levegőt a tüdőmbe. Zavar a vérszegény mosolya, valahol bosszant és észrevétlenül húzódik az övéhez képest számítóbb az arcomra. Persze, hallom, amit mond csak nem érdekel különösebben jelen pillanatban, ahogy az ötlet megfogalmazódik a fejemben. Ha megint arra van szüksége lökést adjak neki, megkapja, egyértelműbben, mint valaha, mert kezd az agyamra menni. Akarva vagy akaratlan. Szó nélkül rovom le a kettőnk közti távot, kényelmes tempóban, hagyom hadd mondja tovább, mintha valójában érdekelne mi esik ki a száján, ahová a tekintetemet vezetem mikor fél lépésnyire leszek tőle. Figyelmeztetés nélkül nyúlok a tarkójához, húzom közelebb annál fogva, hogy esélye se legyen elhúzódni attól függetlenül lélegzetvételnyi időt sem kap a csók előtt. Határozottan ragadom meg, rabolok rá a felső ajkára és éppen csak annyit finomítok rajta, hogy kizökkenjen a kezdeti sokkból, feloldódjon, amit egy noszogató dőléssel sürgetek meg. Pár, kicsit hosszabbra nyújtott másodpercnél tovább nem foglalom le, elhúzódok, elengedem, hogy magához térhessen, de nem térek ki előle rögtön és felveszem vele a szemkontaktust, hogy kékjeiben kutakodjak. Ha elemelné őket, más fókuszpontot akarna találni nekik, az állánál fogva vezetem vissza, de arra a pár szekundumra ne figyeljen másra. Ha ez nem volt neki elég egyértelmű, valóban menthetetlen a gyerek, akiről tudom semmit nem fog tudni kinyögni ez idő alatt, éreztem benne a feszültséget.
Végül mellé lépek, azelőtt összekaphatná magát vagy a hangjára találna. A hozzá közelebbi kezemmel lapogatom meg a vállát és intek, ebbe az irányba megyek tovább, majd eldönti ő mit akar, jön-e vagy sem. Én már nem nézek a hátam mögé, hogy követ-e a garázshoz, amit kinyitva a hűtőből elkezdem feltölteni a bent pihenő Coronitával a ládát. Ha jött, némán fogok egyet tartani felé és magamat egyáltalán nem zavartatva dobom át a kérdést.
- Húzós volt a meló? Mi is volt ma? – Mintha az előbb semmi se történt volna. Kíváncsi vagyok ő is így fogja-e kezelni a helyzetet vagy végre hallatja a hangját a témában.

to my neighbour
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: gus & pascal (I.)
gus & pascal (I.) EmptyVas. Júl. 03 2022, 23:46


“Calling all the wallflowers I know
Out the dark and into the light
Half love, half regret
Dressing up for polaroids and cigarettes”



Néha elgondolkozok, honnan a fenéből lehet egy embernek ennyi ismerőse, ennyi bulira ugrasztható ismerőse, akiknek ráadásul a túlnyomó része üresfejú, alkoholért pitiző idióta, de Pascalban mindig is volt valami, ami vonzotta az embereket, azt hiszem. Nem azért, mert annyira sugárzó személyiség volna, akinek jó a közelében lenni, a francba is, kurvára nem. Pascal Lavigne egy seggfej, egy igazi, dedikált seggfej, de az embereknek van valami berögzött vonzódása a seggfejek felé… ugye?
Nem csak azért mondom ezt, mert őt keresem a tömegben. Tényleg nem. Az, hogy ő a célpontom, egyértelmű. Ő a szomszédom, ő hívott meg - konkrétan megfenyegetett, hogy jöjjek el -, és utána… Utána majd elvegyülök, valamerre, valakikkel, persze. Ahogy szoktam.
És általában tényleg megy. Egy kis alkohol többnyire elég ahhoz, hogy túlmozdítson a szociális gátjaimon, és elengedjem magam, bevegyüljek az idegenek közé és eggyé váljak azokkal, akik úgy tesznek, mintha mindenkit ismernének és mindenkit szeretnének. Legalábbis elég volt, mert az utóbbi hónapokban nem volt sok kedvem kiruccanni és bulizni. Nem, miután rájöttem, hogy nem segít az alkohol. Hogy már a ciginek sem ugyanolyan íze van, mint előtte - talán azért, mert már nem Ledger zsebéből lopom ki (amivel ő persze tisztában volt, mert már túl régóta folyt), talán valami másért. Hogy kurvára mindegy, hova megyek, mit csinálok, mert a nap végén úgyis visszatérek abba a házba, és egyszerűen…
Az első pár hétben néha felbukkantam itt, éjszaka. Egyszerűen képtelen voltam aludni abban a házban, ami egy idő után fájdalmasan kimerítő lett, és azt hiszem, egy kicsit azóta is menekülni akarok, de azt érzem, semmi nincs elég távol. A szomszéd ház pláne nem, de valamivel azért mégiscsak jobb. A szomszéd ház, alkohollal és hangos zenével, pláne sokkal jobb.
Van ez a kis piszkálódás a mellkasomban, amikor megpillantom Pascalt. Nem tudom, mikor kezdődött, és kurvára várom már, hogy elhúzzon, de azt hiszem, bizonyos emlékek nem segítenek ebben - emlékek, amiket szigorúan eltemettem magamban és igazából nem is számítanak, ugye? Tökéletesen ignorálom viszont mostanra, pontosan úgy, ahogy a sürgető vágyat is, hogy végiglegeltessem rajta a tekintetemet, mert csak úgy. Kell ennél több? Egy kibaszott jólnevelt kis fasz vagyok, Pascalnak meg szava sem lehet, mert még a bulijában is felbukkantam, és, nem utolsó sorban, egy szót sem szóltam arról Dee-nek. Díj, kitüntetés, valami?
- Egy kicsit. - Van valami abban a pillantásban, ahogy oldalra billenti a fejét… nem, nem, nincs benne semmi, az égvilágon, nekem pedig kell még egy kis pia. Gyorsan. Nem akarom túlságosan is leinni ma magamat, de azért, ha már ingyen van, hát illik kihasználni a vendégszeretetet, ugye…?
Látom azt a vigyort. Azt a kibaszott kis borotvaéles vigyort, amiről pontosan tudja, hogy mennyire jól áll neki, de ez sem olyasmi, amit nem bámulnék már évek óta, és amiről ne tudnám pontosan, hogy csak apró részben ellensúlyozza azt a kis pöcsfejségét, szóval nem. Ez nem az a nap, Lavigne.
- Amúgy erre mindig is kíváncsi voltam, ilyenkor szerzel egy takarítót, vagy te rakod össze a házat, mielőtt hazaérnek a többiek? Csak mert innen úgy tűnt, hogy odakint valaki… - Nem zavar meg elsőre az, hogy megindul felém, az a lemoccanó pillantás azonban megállítja nyelvemen a szavakat, aztán már gördül a szám, hogy megkérdezzem, mi a franc van, lemorzsáztam magam, vagy valami, de az ujjai hirtelen a tarkómon vannak, én pedig elfelejtem, hogyan kell gondolkodni. Érintése nyomán forróság olvad végig a bőrömön és megreked bennem a lélegzet, ahogy megérzem ajkát az enyémen, a gyomrom meg szinkronúszik odabent, vagy megfullad, vagy franc tudja, de a kurva életbe.
Valami forró, sokkos keverék száguld végig rajtam, mert a szája puha, én pedig önkéntelenül is az emlékért kezdek kutakodni, hogy akkor is ennyire puha volt-e, de amúgy mi a franc történik, és valamikor félig lehunyom a szememet, legalábbis, nem igazán látok semmit, és mielőtt egyáltalán kiélvezhetném, ő elhúzódik, a számat pedig hirtelen éri a hideg, ami az övének a hiánya. Én pedig mozdulok vele, mozdulnék, mert nem akarok elszakadni tőle, de aztán mégis megállítom magam.
Kell egy másodperc, hogy felpillantsak, egy egészen hosszú másodperc. Hirtelen sürgetőbbnek tűnik az, hogy nyelvemmel finoman lekóstoljam Pascal ízét az ajkamról, az égető alkoholt és valami sokkal füstösebbet, de aztán mindkét kis aroma tovaillan, én pedig üres kézzel állok ott és… ez most valóban megtörtént? Vagy csak volt valami abban a pohár sörben? Megkísérelek lepillantani a kezemben tartott pohárra a gondolattól, így állam nekiütközik Pascal kezének, és ez elég ahhoz, hogy visszabámuljak a szemébe. Ajkaim elnyílnak egy kicsit, talán mert mondani akarok valamit, de… de nem, inkább kurvára nem, mert túl magas a pulzosom, és nem, kurvára biztos vagyok benne, hogy meg sem tudok szólalni… levegőt sem tudok venni. Hogy kell levegőt venni?
Nyilvánvaló, hogy ő mozdul először. Mindig ő teszi. Otthagy engem, döbbenten és szavak nélkül és összezavarodva és mi a franc, ő meg… ő meg megpaskolja a vállamat, és… nem, nem, nem. Ez nem a valóság. Ez nem történik meg. Ezt mind csak képzelem… ugye?
Utána bámulok; a testem akaratlanul mozdul, mert az elmém még egészen biztosan nem moccant tapodtad sem, de figyelem, ahogy elindul és egyre csak távolodik és az az előbbi legyintés… Oké, rendben, August. Vegyél mély levegőt. Vegyél levegőt!
Felpillantok a plafonra, és belülről harapok bele a számba, hogy a pillanatnyi kis fájdalom kibillentsen valamelyest, és elinduljak Pascal után. Fogalmam sincs, miért, egyszerűen visz a lábam, és ez nem jó, el kéne inkább húznom valamerre, kurvagyorsan, mielőtt még… mielőtt fogalmam sincs, mi, de ez így nem jó, ez így nem, ez így…
- Mi? - Már a garázsban állok és figyelem a hátát, ahogy ténykedik, meg se kérdezd, hogy mit csinál, de egészen biztosan kérdezett valamit, mármint… igen, csak azt nem tudom, mit. Francba. Francba.
Lepillantok a kezében tartott sörre, majd vissza az arcára, és… ez most komoly? Most tényleg nem fogunk beszélni arról, hogy az előbb megcsókolt odabent? Mármint… mármint, persze. Kinyithatnám én is a számat, de…
- Öhm… - Elveszem az üveget, és inkább azt figyelem a kezemben, nem nézek rá. - Aha. Kösz. - Ez mindenre jó, nem? A piára is, meg a kérdésre is. Gondolom. Nem, nem hiszem. Basszameg. Valami tompán csattan a ház felől, én pedig kihasználom ezt a kis részletet, hogy úgy tegyek, mint akinek teljesen elterelték a figyelmét. - Hé, szerintem valami kurvára keres téged odabent. Reméljük, nem vertek le valami vázát. Vagy hánytak be középre. Vagy a mosogatóba, az is elég szar… - Fogalmam sincs, miről magyarázok, de elkezdek kifelé hátrálni. Hé, Pascal. Beszélnünk kéne róla, tudod? Nem oké, hogy csak úgy megcsókolgatsz, majd úgy teszel, mintha semmi sem történt volna. Vagy nem is emlékszel rá egyáltalán, hm? Most őszintén. Azért csinálod, hogy hülyét csinálj belőlem, vagy…? - Megnézem. Nem takarítok hányást, de…
De már bent sem vagyok, visszamenekülök a házba, és franc sem néz utána, mi volt az a csattanás. A konyhába megyek és otthagyom a sörömet a pulton, majd felkapok valami erősebbet a választékból, mert ez így egyszerűen csak kurvára nem. Mit is mondtam arról, mennyire iszom le ma magamat?  





to pascal


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: gus & pascal (I.)
gus & pascal (I.) EmptyKedd Júl. 05 2022, 15:12

you cried wolf, so i came running. question: am i the wolf or the savior? is my smile too sharp or just my teeth? answer: come a little closer.

Ahogy ránézek röviden visszaidézem az elmúlt időszak képeit, mielőtt az alkohol nagyobb motivációt rúgna az utamba. Direkt nem csesztettem a szokott megjegyzésekkel, célzásokkal az öreg eltávozására való tekintettel, lehet seggfej vagyok, de azért nem ekkora. Normálisan intettem, biccentettem, ha kereszteztük egymás útját a hír, a részvétnyilvánítás után és amikor Dee áthívta, hogy ne egyedül legyen abban a hatalmas házban, fojtogatva Ledger dolgaival maga körülött, jól nevelt maradtam a társaságukban. Se egy már megint itt? […] óvatosan a délutáni teázásokkal […] jó barbiezást […] sok szerencsét a szerelmi jóslásaitokhoz […] két kézzel fojtalak meg, ha nem tartod ismét távol a Tinder-től, a húgom előtti húzását kifejezetten pihenőre tettem. Rá-ránéztem rendben, egyben van-e és ha úgy láttam a Dee-féle módszerek kevésbé működnek, felajánlottam felfelé menet a zsebem mélyén lapuló doboz cigit (van még fent, úgyse kívánom, pont márkát váltok) vagy magyarázat nélkül a kezébe nyomtam, vállához kocogtattam egy üveg sört, mégha én egy palack vörössel is tartottam tovább az emelet felé, mielőtt szóvá tehették volna. Az első hónap elteltével a megszokottak fokozatosan tértek vissza, örökké senkit sem lehet úgy kezelni, mintha cukorból lenne, mert csak rosszabbá teszi az egész helyzetet és nem akartam az lenni, aki állandóan emlékeztetőt dug az orra alá. Főként nem ennyi hónappal az öreg halála után, mert nem az ő élete ért véget, mégha a gyászolásához joga is van. A piszkálás, a fenyegetés ezért érkezett az invitációval együtt és a korábbi provokálására adott, egyértelműsítő reakció hiánya ezért húz fel hirtelen az adott pillanatban. Ha nem így lenne, a takarításra vonatkozó kérdésére csuklóból kapná vissza a miért, mennyiért vállalod segítesz a ház rendbe rakásában? labdát. Ha nem így lenne, a beszédben történő megtorpanására szélesebben terülne el a képemen a vigyor, édesnek tartanám a zavarát és adnék neki legalább egy másodpercet ahhoz rájöjjön mi fog történni a következőben. Ha nem így lenne, jobban próbálnám puhítani ahogy a beleegyezése nélkül elorzom a száját és nem szakítanám félbe a csókot olyan hamar, hiába érzem azt a megkezdődő, időben visszafogott dőlést tőle. Bassza meg, valóban élvezhetném is, ha nem így lenne, de kifogytam a türelmemből.
Látom rajta teljes sokkban van, a tekintetével nem tudja merre fókuszáljon, az öntudatlan mozdulatot, amivel megnyalja az ajkát és szükségesnek érzem a még inkább másfelé kutató szempárját a megfelelő helyre irányítsam, mielőtt még a mélyebb szusszanásom fújtatásba hajlana át, kevésbé szelíden találkozna a bőrének felszínével. Várok, hogy mondjon, mutasson valami mást a jelenlegi döbbenetén túl. Konkrétan bármit, ami a középen elhelyezkedő semlegesség zónából kitolja ezt az egészet. Az se érdekelne, ha megrökönyödve pofán vágna a lekapásáért, mert a zavaros kép legalább kitisztulna. Már, már szuggerálom a kékjeit érte, de hiábavalónak érződik. Hang se jön ki belőle, nem moccan, lefagyott. Elengedem, elszakítom róla a szempáromat, amikor megteszem az első lépést az eredeti úticélom felé. Fel kell eszmélnie, oké. Kap teret, kap időt amíg összeszedi magát és eldönti mit akar, beszélni vagy hallgatni az egészről. Zöld lámpás jelzésként kapja a vállára a paskolást, rendben van kiddo’, én arra megyek tovább. A szemforgatást, a minimális fejcsóválásomat nem fogja látni, ha nem azonnal fordul meg.
Már öt darabot átpakoltam a hűtőből a jéggel teli ládába, amikor érzékelem a jelenlétét a hátam mögött. A vállam felett nézek oda, a szemem sarkából és a következőként megfogott darabot hátranyújtom, nem fordulok felé az érdeklődésem megfogalmazásakor sem. Folytatom a dolgom, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga és nem vettem volna észre az arcára kiülő értetlenséget. Ha értetlenkedik legalább kérdezne.. Kezd az agyamra menni és az a két szó, amit végül kinyög eléri tényleg feljebb menjen a vérnyomásom. Menj a retkes picsába Jordan. Egy pillanatra szúrósabbá válik a tekintetem, de időben visszafordulok még kettő üvegért és hosszan fújom ki a levegőt, hogy egy kicsit lehűtsem magam, mielőtt szóban odamarnék.
- Elvitte a macska a nye.. – A hűtő becsukásával, a mondandójával egy időben kezdek bele a sajátomba, de befejezem a vége előtt. A neki lóduló lelkesedését hallva félbehagyom a frázist. A csattanást nem hallottam, azt sem valaki a nevemet óbégatta volna, mert gáz lenne. Tényleg ekkora hülyének néz? Erősebben markolok rá a láda fülére, de egyhelyben állva várom meg, amíg kihátrál a garázs helyiségéből és a pofám leszakad hanyatt homlok tűz el, mielőtt akárcsak annyit mondhatnék rá rendben van, húzzon a fenébe. Piszkosul felhúzott, aminek levezetéseként gondolkodás nélkül rúgok bele a hűtő ajtajába és szinte abban a pillanatban megbánom, mert érzem a lábfejemnek kevésbé tetszett az ötlet.
- Putain de lâche. – Morgom magam elé és fújtatva megyek vissza a kertbe, az oda tartó út alatt többé kevésbé helyre teszem az arcberendezésem, ne süssön róla a legközelebbi embert, aki a ma este folyamán az idegeimen fog táncolni, azt valószínűleg belefojtom a vízbe. Hogy valóban történt valami, ami miatt valóban keresnek és nem csak mondvacsinált kifogás volt Gus részéről, csak ekkor ér utol, jut el az agyamig, ahogy Lip odakiált jobb, ha megnézem mi történt a nappaliban. Leszarom hol van azaz idióta, nem nézem a közelben tartózkodik-e vagy megtalálta-e a baj forrását, ahová elvileg tartania kellett volna, hogy segítsen, mégha kibaszott hányást nem is takarít az elmondása alapján. Az egyértelmű, hogy nincs itt az üvegszilánkokkal borított padlójú szobában, ahol két baromarc betörte a dohányzóasztal üveglapját. Hazudnék, ha egy részem nem örült volna a fiaskónak, a lehetőségnek, hogy a két gyökéren verjem le a korábbi jelenetből született mérgemet és a mozdulat, amivel az egyik tarkóját megragadva kezdtem el a bejárat felé vonszolni, az csak a bútor tönkretevése miatt van. Mindkettejüket szó szerint kidobom az utcára, nem érdekelnek a magyarázatok, kurvára nem érdekelnek a kifogások miért nem az ő hibájuk, ami történt és az is hidegen hagy hogyan. Valakit elküldök a konyha melletti kamrából hozza már ide a seprűt, a lapátot és addig is a szoba másik felébe teszem a fémvázat, hogy ne legyen útban az üvegdarabok egy helyre húzásakor. Mindenkit elküldtem a helyszínről, csak egy vödröt, bele vízet meg egy felmosórongyot kértem pluszban, amivel ímmel ámmal végigtoltam a hajópadlót faltól falig. Az alaposabb takarítást meghagyom a holnapi napra, szarok rá jelenleg, úgyis újra kell majd csinálni. Beletelt vagy bő fél órába így is a szilánkok hajkurászása. Ezen a ponton a faszom ki van az egésszel.
Ava után érdeklődve csatlakozom a kerti társasághoz, az útbaigazítás után elmarom az első kezem ügyébe eső alkoholt az asztalról és a medence szélére költözöm hozzá, a lábamat a vízbe lógatva azután, hogy lerúgtam a papucsot. Csodának nevezném nem vágta meg egy üvegdarab sem odabent a talpam, illett volna az este sémájába, hogy még az is a véremet szívja. A Bacardit felajánlom számára, igyon belőle, csak utána kezdem el fűzni, hogy könnyebben ossza meg velem a magával hozott füvét, amiből tudom lennie kell még, mert nem szokta szétkürtölni mindenkinek. Piszkosul szükségem van arra a jól eső zsibbadásra.

to my neighbour
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: gus & pascal (I.)
gus & pascal (I.) EmptyKedd Júl. 05 2022, 21:10


“Calling all the wallflowers I know
Out the dark and into the light
Half love, half regret
Dressing up for polaroids and cigarettes”



Észrevettem a változást, persze, nem volt nehéz, mert minden felfordult és semmi nem maradt ugyanolyan, de azért… Pascaltól mégsem számítottam erre, nem igazán.
Mármint, ő Pascal, volt van és lesz és az ember egy idő után megtanulja, mire számítson tőle. Nem fogalmaznék úgy, hogy kiismertem, mert nem állná meg igazán a helyét, de azért kettőnk dinamikájára ráállt az agyam és ahhoz képest jelentős volt a változás.
Nem tudom, mire számítottam pontosan. Talán inkább csak arra, hogy a szavai nem fognak úgy visszapattanni rólam egy szórakozó kis visszavágás formájában, mint ahogy addig tették. Vagy arra, hogy egy kicsit kénytelen leszek majd elkerülni, mert kurvára nem lesz energiám a szekáláshoz, de végeredményben… a csend, ami fogadott az ő részéről, kellemes volt és valamelyest fellélegeztem tőle, még ha tudtam is, hogy nem lesz hosszas. Nem is vártam el. Talán egy egészen kicsit… még hiányzott is volna, ha nem tér vissza az a szokásos adok-kapok.
Így hát, ha nem is beszéltünk róla, mert nem tette szóvá egyikünk sem, még értékeltem. A néha biccentéseit, a cigijét, amit addig mindig olyan odafigyeléssel őrizgetett, mintha nem tudta volna pontosan, esélye sincs, mert valahogy úgyis kaparok magamnak egy szálat belőle, amikor nem figyel, vagy azt hiszi, hogy azt hiszem, nem figyel.
És akármennyire is változott meg minden, végül jól esett visszazökkenni ebbe a megszokott kerékvágásba és én tényleg, minden erőmmel igyekszek olyannak lenni, mint régen. Olyan felhőtlenül elszórakozni mellette és rajta és vele, mint előtte, olyan szemforgatva lerázni vállamról a savasabb megjegyzéseit és Dee-vel együtt cukkolni, mert ezek az élet apró kis szórakozási voltak és továbbra is szeretném, hogy azok legyenek. Még ha nem is érződnek többé annak, nem igazán. De talán egyszer majd minden normális lesz újra, ugye?
Azzal, hogy megcsókol, nem segít. Rengeteg dolgon nem segít, mert kibaszott hosszú hetekbe került az első után is, hogy újra a szemébe tudjak nézni anélkül, hogy azt latolgatnám, mit jelentett az a kibaszott csók. Végül eljutottam addig a pontig, hogy semmit. Hogy kurvára semmit, mert Pascal részeg volt, mert utólag nem is emlékezett, és mert józanon semmi jelét nem mutatta annak, hogy talán esetleg… Nem is tudom, miért reménykedtem, akár csak egy pillanatig is. Nem tudom, hogy miért kísért meg a gondolat még most is néha, tényleg nem tudom, mert szeretném azt gondolni, hogy ennél már érettebb vagyok, de talán kurvára nem.
És itt vagyunk megint, nekem pedig bajom van. Valami komoly bajom van, mert émelygek és a gyomrom annyira apró és szédülök, pedig még nem is ittam jóformán semmit, de egyszerűen fogalmam sincs, hogy mi a fene folyik itt. Hogy mi ez az egész. Hogy ez még mindig valami szánalmas kis “részvétem, Jordan, de mostmár szedd össze a seggedet” dolog volt, vagy… Nem. Nem, miért gondolnék bele bármi mást, akármi mást? Egyszer már belefutottam ebbe az ostobaságba, és… biztos voltam benne, hogy nem fog megtörténni újra. Hogy vagyunk itt mégis, már megint?
Elmenekülök, mert ehhez értek, azt hiszem. Mármint persze, szeretném azt gondolni, hogy nem, hogy bátor vagyok és magabiztos, de valójában kurvára nem, nem, ha ilyenekről van szó. Nem, ha bármiféle érzelmek vannak a dologban, mert basszameg, egyszerűen csak nem.
Nem tudom kiverni a fejemből a pillantását még akkor sem, amikor már magam mögött hagyom őt a garázsban, mert egyszerűen képtelen vagyok tovább egy légtérben lenni vele, mert vibrál a bőröm és kiszáradt a torkom a jelenlététől, és az a tekintet… Basszameg, a szája a számon. Kurvagyorsan kell valami tömény, amitől elviselhetőbb lesz az egész emlék, mert egyelőre az egész testem ég tőle, és ez így nagyon nincs rendben.
Nem tudom eldönteni, hogy most utál-e engem vagy nem is érdekli. Hogy mégis milyen reakcióra számított. Talán most is annyira részeg, mint legutóbb és fel sem fogta… nem. Sokkal józanabbnak tűnt, és ez mégjobban összezavar, mert egy részem szeretne arra gondolni, hogy igen, ez mégiscsak jelent valamit, a másik pedig pofánröhögné saját magamat.
Szerzek egy üveg vodkát a konyhából, mert muszáj lenyugtatnom a gondolataimat valahogy, bár fogalmam sincs, hogy ez működni fog-e, és most, életemben először azt érzem, hogy ez kurvára sok így egyedül. Aztán pár korty után dühös leszek, mert az egyetlen ember, akivel mindezt megoszthatnám, hónapokkal ezelőtt meghalt a picsába.
Esélytelen, hogy erről beszéljek Dee-nek.
A vodkával a kezemben megyek az emeletig és elfogadok addig minden poharat, amit felém kínálnak. Koccintok néhány valamelyest-ismerős alakkal, akiknek nem tudom a nevét és valószínűleg ők sem az enyémet, de francot sem érdekli, mert az alkohol égeti a torkomat és a gondolataimat és jelenleg ez az egyetlen dolog, ami érdekel.
Igazából a gondolat, hogy pontosan ugyanazt játsszuk le, mint körülbelül egy évvel ezelőtt, émelyítő és nem a jó módon. Nincs rá ismét annyi energiám, hogy megpróbáljam addig ignorálni, amíg helyre nem állnak a hormonjaim, és amúgyis, bassza meg, nem? Amiért ilyen helyzetbe hoz, újra és újra… fogalmam sincs, miért csinálja. Nyilván csak hülyét akar csinálni belőlem, ugye? Nem azért, mert bármi célja is lenne vele… ugye?
Idegesít, hogy nem tudom a választ, és az is, hogy mindjárt elfogy a vodkám, de nem akarok lemozdulni az emeletről, mert hallom odalent a zajokat, és még nem ütött be az alkohol eléggé ahhoz, hogy Pascal szemébe nézzek. Pedig megérdemli. Kurvára megérdemli, hogy megmondjam neki, csak akkor smároljon le, ha akar is valamit… Hogy nem olyan kurvára vicces ez az egész, mint amilyennek hiszi. Megérdemli, ugye?
Nem tudom, mennyi ideig seggelek odafent Dee szobája mellett a falnál, de odalent már csend van egy ideje, nekem pedig kavarognak a gondolataim és nem tudom eldönteni, hogy összezavarodottabb vagy dühösebb vagyok inkább. Azt sem tudom, mikor lettem dühös, de valamikor elkezdett égni odabent, és talán végül ez vesz rá arra, hogy felálljak - a világ pedig erre megbillen körülöttem, de ennek kivételesen kurvára örülök.
Lesétálok és körbenézek az üres nappaliban, pillantásom megakad az üvegasztal helyén, majd tovább fordulok, hogy kiszúrom-e valamerre Pascalt. Nem tudom, mit akarok mondani neki, de valamit… valamit biztosan, valamit kurvára, mert ez így egyszerűen csak abszurd, és…
Megakad tekintetem az alakján odakint a medencénél, a gyomrom pedig megugrik és szánalmas, így lesöprök a torkomon még egy utolsó kortyot, hogy végül a kiürült üveget lerakjam a földre és úgy sétáljak ki az udvarra.
Nem gondolkozok - legalábbis kurvára igyekszek, ahogy rápillantok a Pascal mellett ülő lányra, majd vissza a srác alakjára. Oké. OKÉ. Nem. Nem fordulok sarkon és rohanok hazáig, mert az kurvára szánalmas lenne, mert már nem vagyok egy kibaszott kis kölyök és mert Ledger egészen biztosan kiakadna, ha azt tenném. Igen. Ez lesz az új motivációm, ennyi vodka után legalábbis, értelmesnek tűnik.
- Pascal - ellököm magam az ajtókeretből és nem veszem le a szememet róla, mert nem érdekel a mellete ülő csaj, egy kurva pillanatra sem, kurvára nem. - Beszélhetnénk?
Ez nem hangzik valami magabiztosan, ugye? Pedig ennél közelebb a magabiztoshoz régen jutottam, így - valószínűleg az alkohol vesz rá -, ha ellenkezni próbál, belevágok a szavába:
- Úgy értem, beszélni akarok veled, most, kurvára most.  





to pascal


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: gus & pascal (I.)
gus & pascal (I.) EmptyCsüt. Júl. 07 2022, 22:26

you cried wolf, so i came running. question: am i the wolf or the savior? is my smile too sharp or just my teeth? answer: come a little closer.

Elegem van.
Kitalált valami átlátszó kifogást, technikailag nem se szó, se beszéd lépett le, de az adott pillanatban még annak is jobban örültem volna, mert a mellékelt ábra is mutatja, nem feledkezett meg a hangjáról, csak épp a történtekről nem akar beszélni egy kérdés erejéig se. Az első másodpercekben igyekszem kontrollálni magam, amíg a sikertelenség akkora erővel csap pofán, mint amekkorával belerúgok a hűtő ajtajába. Jó ideje gyűlik a felszín alatt a feszültségem, az összes szándékosan kihagyott labdáért, amit mégis másra utaló jelek követtek, az összes kihátrálásért, figyelmen kívül hagyásért, csendben maradásért, a passzivitásáért, azért, hogy ilyen kibaszott gyáva annak ellenére nem ő tette meg az első lépést és az ég egy adta világon semmilyen kockázatot nem kellett vállalnia, csak reagálnia kellett volna. Akció, reakció és még ez is soknak bizonyult. A lábfejem lüktetésen minimálisan tereli el a figyelmem arról milyen cseszettül mérges vagyok és pontosan erre van szükségem, további figyelem elterelésre, hogy ne akörül spirálozzanak a gondolataim mi másért pluszban fojtanám meg, egy ponton már a szimpla levegővételét is belesorolva az összes ok közé.
A higgadtságom visszaszerzésében egyáltalán nem segít a benti baleset és az újabb arcba kapott magyarázkodások, amiket hiába záporoztattak felém, meg se hallottam. Páros lábbal rúgtam ki a két barmot, mélyen magamban még kívántam is, hogy ellenkezzenek, adjanak valódi indokot arra képen töröljem őket és ne csak határozott mozdulatokkal vezessem ki őket a tarkójuknál fogva az utcafrontra. Olajat nem öntött az eset a tűzre, de el sem oltotta azt. Segítségre vágytam a legkevésbé a takarításhoz, az eszközök megkapása után mindenkit elűztem a hely közeléből és ahogy minden mást is, neki álltam, hogy megoldjam ezt a szart egyedül. Kit szebben, kit kevésbé szép módon küldtem ki, fel az emeletre, ahova menni akartak, tényleg nem érdekelt, amíg nem idegesítettek tovább a jelenlétükkel. Kijárt nekem ez a csipetnyi komfort, amit a társaság hiánya nyújtott. Pont. Az üveglap ezerfelé szóródott a nappaliban, de a nagyobb darabokat kézzel fogtam meg, hajítottam bele a szemetesbe és ha a talpamat nem is vágtam meg az összeszedésük, -söprésük ideje alatt, két ujjamon azért ott éktelenkedik a nyoma. Az esetleges koszt a konyhai csap víze alatt mosom le a kezemről, a kis vágásokból, pedig ki és benyálazom őket, hogy minél előbb elálljon a vérzés.
A ház miatt a kezdetektől nem az volt a célom, hogy bebasszak. Lazítani akartam, nem azt hagyni, hogy az irányítás kicsússzon a kezeim közül és azelőtt csatlakoznék a kintiekhez, szabadnak nyilvánítanám a bejárást, tudatosan pótlom a folyadékot egy pohár víz formájában. Az alkoholt, amivel nem sokkal később már a medencéhez, Ava mellé telepszem sem azért ragadtam el fogyasszak belőle, sokkal inkább az ő kedvéért, hogy egyszerűbben vegyem rá az osztozkodásra a szép szavak kíséretében. A megvesztegetés mindig is jól működött nála. A Bacardit elfogadja, a pillantásomat élvezi, a vállának vállammal megbökése hatásos noszogatásnak bizonyul és ha nem hallanám meg a hátam mögül az ismerős, jelenleg nagyon hallani nem kívánt hangot, fekete-fehéren elárulnám mire megy ki a játék. Nem fordulok oda, a fejem moccan, de épp csak annyira a szemem sarkából lássam a sziluettjét. Meglep még mindig itt van és nem húzott haza, hogy lényegében azt csináljon, amit akar, csak ne itt. Beszélhetnénk? Nem, rohadtul nem érdekel a mondandója és hihetetlenkedve fújtatok a fejcsóválásom mellé.
- Most elfoglalt vagyok, késő.. – Eddig nem vezettem rá a tekintetemet, de azzal, hogy hozzá képest akaratos módon szakít félbe, szinte követeli a szóváltást, eléri ránézzek a vállam felett. Oh bezzeg most szeretne? Érzékelem rajta spiccesebb állapotban van, aminek a gondolatára gunyoros félmosoly költözik a szám szegletébe. Másként ezek szerint nem megy, nagyszerű.
- Ja, hogy dobjak el érted mindent, mert te most akarsz beszélni? – Fel akarom-e húzni? Igen. Direkt válogatom ekként a szavaimat és nem leplezem, hogy nem véletlenül állok belé, vegye nyugodtan magára. - Tudod, ha másodjára szépen kértél volna még belementem volna. Így nem, nem vagyok a kutyád Jordan. – Füttyent és ugrok – nem, ez nem így működik, amire emlékeztetem is. Más lapra tartozik, ha szépen is kért volna, nem tudom elképzelni elérte volna csak a kedvéért felálljak a helyemről. Elfogyott a türelmem, a figyelmemet visszaveszem tőle és a medence felszíne felé visszafordulva bököm neki végezetül.
- Ha mondanivalód van, megteheted Ava előtt is. – Aminek az esélyét a földdel egyenlőnek tartom, ha a csókról van szó, mert még közönség nélkül is képtelen volt rá és őt ismerve ezt biztosan nem nyilvánosan vitatná meg, de igazából meg sem vitatná. Nem is számítok rá, nem is érdekel, csak a medencébe ne boruljon be, ha közelebb jön, mert kurvára nincs kedvem kiszedni belőle, a cseppet sem csillapodott mérgemben sokkal inkább hagynám megfulladni. Szarok rá. Persze, hogy azt teszem..

to my neighbour
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: gus & pascal (I.)
gus & pascal (I.) Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
gus & pascal (I.)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» dee & pascal (I.)
» Pascal && Eliza
» pascal c. lavigne
» Pascal Arthur Butterfield

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: