New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 61 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 58 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Winiefred Poole
tollából
Ma 01:52-kor
Diana Armenis
tollából
Tegnap 22:56-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:51-kor
Jay Harrison
tollából
Tegnap 22:37-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Tegnap 22:14-kor
Tyra Greene
tollából
Tegnap 22:10-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:04-kor
Evangeline Ward
tollából
Tegnap 21:46-kor
Evangeline Ward
tollából
Tegnap 21:44-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Pernille and Max - I can't help falling in love with you
TémanyitásPernille and Max - I can't help falling in love with you
Pernille and Max - I can't help falling in love with you EmptyCsüt. Márc. 10 2022, 18:47

Pernille&Max
- Éljen! Éljen! Halljuk! - nagyjából ötven torokból tör fel a biztató kiáltás, ott repked a fejünk felett színesen világító lampionok között, még mielőtt elsuhan a sötét, csillagokkal telepöttyözött ég irányába, összekeveredve az udvaron futkosó gyerekek által felvert porral, és a havannai virágok semmi mással össze nem hasonlítható illatával. A fő asztalnál a lelkes biztatásra végül felemelkedik egy idős, de még mindig szikár és sovány alak, ráncokkal szabdalt, bölcs arca úgy tűnik ki a tömegből, mint egy várt és örvendetes jelenés, mire azonnal csend lesz, a kiabálás elnémul, mintha késsel vágták volna el, még a kicsik is pisszenés nélkül, visszafojtott lélegzettel figyelnek.
- Köszönöm, köszönöm barátaim - szólal meg a kezét felemelve Bernando bácsi, a kortól és a több évtizedes dohányzástól megfelelően rekedtes hangon, majd a mellette ülő kissé terebélyes, mosolygó nőre tekint. - Úgy gondoltuk, Teresával, hogy együtt mondunk nektek köszönetet, de tegnap meggondolta magát, rám hagyta a beszédet, ami őt tekintve felér egy kisebbfajta csodával - ugratja kedvesen feleségét, mire felcsattan a hangos nevetés. Mindenki ismeri Teresa mama valódi latin vérmérsékletét, aki két mondattal képes úgy helyretenni még a helyi vagányokat is, hogy azok utána sírva bújnak az anyjuk szoknyájához. - Szóval akkor kihasználom az alkalmat, amikor én jutok szóhoz, ami ritkán esett meg a közösen töltött ötven év alatt. Ma este sokan kérdeztétek tőlem, mi a titka a hosszú és boldog házasságnak. Barátaim, ne engem faggassatok, mert nem tudom a választ. De azt tudom, hogy amikor ötvenkét évvel ezelőtt megláttam a falu főterén ezt az arcot, olyasmit éreztem, amit eddig még soha. Azt éreztem, hogy tetszhalott voltam addig, és abban a pillanatban kezdett újra verni a szívem. Sosem hittem abban, hogy van szerelem első látásra, de tévedtem, mert létezik. Minden házasság más és más, mind mástól és másért működik. Nem vagyok bölcs ember, nem értek az ilyesmihez, és orvos sem vagyok, aki receptet írhat erre. De azt elmondhatom, mit láttam meg Teresában, és mi az, amit ti magatok is keressetek egymásban - hordozza végig tekintetét az összegyűlteken. - Azt keressétek, aki mellett úgy érzitek, soha semmi baj nem történhet veletek. Aki ha néha föléd is magasodik, azért teszi, hogy óvjon téged. Azt, ki mellett lehetsz néha gyenge, még akkor is, ha egyébként a világ legerősebbjének érzed magad. Keressétek az illatot, amelytől táncra kelnek a sejtjeitek, amely jobban és erősebben ejt mámorba, mint Pancho házilag összepancsolt tequilája - villantja fel kissé fogatlan mosolyát az egyik asztalnál ülő, napcserzette arcú férfi felé, mire a nevetés néhány másodperc erejéig ismét áthullámzik a sokaságon. - Keressétek azt a tekintetet, amelyben a legnagyobb villámlások közepette is ott rejlik a béke, amelybe beburkolhatod magad, mint egy meleg takaróba. Keressétek azt, aki akkor is hiányzik, ha csak egyetlen percre ment el tőled, és illatát még ott érzed a levegőben. Azt, aki ismeri minden arcodat, a legjobbat és a legrosszabbat is, aki elfogadja majd öregedő tested minden egyes ráncát. Azt keressétek, akivel még ötven év után is tudtok olyan szerelemmel nézni egymásra, mint a megismerkedésetek napján - nyúl le Bernardo bácsi, és munkától kérges tenyerébe bújtatja Teresa mama ujjait. Még a sokat tapasztalt férfiak arcán is látszik a meghatott megilletődöttség, a nők meg a könnyeiket törölgetik a gyengédség ezen megnyilvánulásán. - Barátaim, azt keressétek, aki mellett olyan biztonságban érzitek magatokat, és aki olyan szeretettel vesz körbe, hogy majd az utolsó leheletetekkel is azt mondhatjátok, megérte, mert csodálatos volt, ami megadatott. Én megtaláltam, ezt kívánom nektek is - fejezi be a beszédét, majd felhúzza magához élete párját, és megcsókolja. Öregesen, visszafogott szenvedéllyel, és mégis szerelemmel telve.
Kitör a hangzavar, minden asztalnál felugrálnak az emberek, senki sem marad ülve. Hangos taps csattog lelkesen, szerencsét és további hosszú életet, boldogságot kívánó mondatokat kiált minden száj, amelybe itt-ott belevegyül a gyerekek éles hangja, és néhány asszony érzelmekkel teli zokogása.
Magam is ott állok, tenyereimet ütemesen összeverve, hófehér ingben és nadrágban a sokaság közepette. Süvítés hangzik fel, tüzijátékok összetéveszthetetlen hangja, és miközben fejemet hátrahajtva csodálom a sötét égen ezernyi színben sziporkázó robbanások virágjait, az örök szerelemre gondolok. Tudom, biztos vagyok benne, hogy létezik. Léteznie kell, mert anélkül nem lennének Bernando bácsik és Teresa nénik, olyanok, akik birtokában vannak valami nagy, sosem tapasztalt boldogságnak, és bölcsességnek. Ők már megtalálták, már olyan régen rátaláltak. Vajon én rálelhetek valaha?




Most is hangzavar vesz körbe, bár más jellegű, és más helyszínen, de a Rockefeller Center fényei ugyanúgy szikráznak, mint a színes lámpák néhány évvel ezelőtt, abban az apró, Havanna melletti falucskában. Akkor nyár volt, szikrázó, még éjszaka is forró leheletével izzasztó nyár, most kései tél, néha-néha apró hópelyhek pilinkélnek le az égből, nem folyamatosan, inkább csak úgy, mintha a tél hírnökei azon gondolkodnának, szívesen látják-e még őket a földön, vagy ideje a távozásnak, hogy átadják helyüket a kikeletnek. A színek, az illatok, a zene, az emberek vidám kiáltásai olyanok, mintha álmot látnék, igaz elmondhatom, hogy néhány napja én ébren is álmodom. Olyan álom ez, amibe az ember, ha felrázzák, szeretne azonnal visszamerülni, mert sokkal szebb a fejében látott kép, mint a valóság.
Napok óta alvajáróként funkcionálok, és az étterem előtti búcsúzásunk óta képtelen vagyok kiverni Mrs Andersont a fejemből. Ahogy két napig a hangja, a vacsora óta a személye varázsolt el teljesen. Gyönyörű, okos, határozott, kedves nő - szinte már hihetetlen, hogy nekem jutott a szerencse, hogy megismerhettem. Mint a vándor, aki hosszú, keserves útja során váratlanul kincsre bukkan, így érzem magam jelenleg. A vacsora estéje csak egy találkozó volt, hátsó szándék nélküli, egyszerű köszönetnyilvánítás. Ez a mai este már más, ez már egy apró, nagyon apró lépés előre. Ez már randevú, bárhogy is próbálom másképpen megfogalmazni a fejemben: ismételt találkozás, kötetlen szórakozás, a lényeg ott rejlik a szavak mögött. Ez akkor is randevú, ha tisztában vagyok vele, hogy Mrs. Andersonnal - pardon, Nille-vel - teljesen másképpen kell viselkednem, mint eddig bármely nővel az életemből.
Nem szokásom hazudni, és valótlanságokat állítani, voltak már viszonylag hosszabb kapcsolatok az életemben. Azokkal a nőkkel egyszerű volt minden: gyors egymásba gabalyodás, és máris teljes hőfokon égtünk. Nem állítom, hogy mindegyikükhöz szerelem fűzött, sokkal jobb szó a fellángolás, mert ezek a viszonyok amilyen gyorsan kezdődtek, olyan gyorsan értek véget. Átrohantak rajtunk, mint a bozóttűz a szavannán, és felperzselt, kormos föld maradt utánuk. Nem bánkódtam utánuk, vagy ha igen, hát nem sokáig, vártam a következő alkalmat, vagy akár az egyedüllétet. Abból a néhány órából, amit az étteremben együtt töltöttünk, már most tisztában vagyok vele, hogy Nille ilyen téren is más lesz. Nem csak gyönyörű és okos nő - hanem sérült is. Akkor is, ha nem mondja, ha esetleg soha nem fogja nyíltan és szavakkal elismerni, akkor is tudom. Nemrég esett túl egy váláson, ami megviselte: még most is hallom az elcsukló hangját, amikor erről beszélt. Éppen ezért - de nem csak ezért - semmit nem akarok elsietni, vagy elkapkodni. Mindketten magányosak vagyunk, hosszú ideje élünk egyedül. Nehéz túllépni azon a korláton, amit a lelkünkben építettünk fel magunk elé. Időt akarok, időt kell hagynom neki, és önmagamnak is. Óvatos, lassú, szinte tapogatózó léptekkel kell majd haladnunk, lehet néha több lépést teszünk majd meg hátra, mint előre. Feltéve persze, ha egyáltalán lesz rá alkalmam. Talán ő ezt az estét nem úgy látja, ahogy én. Talán nem akar tőlem a világon semmi mást, csak kicsit kiszakadni az egyhangú, társ nélkül töltött napokból, és szórakozni egy jót, pont úgy, ahogy két ismerős tenné, a másiknak tett ígéretek, és hosszú távú remények nélkül.
Bizonyságok és kétségek között ingadozva ácsorgok a Rockefeller Center vásárának kapujában, ide-oda nézelődve, néha sétálgatva, mintha csak a betonba akarnám taposni a gondolataimat. Ma estére megígérte, hogy eljön. Vajon tényleg jön? Nem gondolja meg magát? Nem ijed meg a puszta lehetőségtől is, hogy talán valami ma este tényleg elkezdődik közöttünk? Képes voltam őt úgy lenyűgözni, ahogy ő tette velem? Tényleg ad esélyt annak, hogy legyen közöttünk valami - bármi is legyen majd az?
Akkor torpanok meg, mikor a Rockefeller Center végén álló templom órája méltóságteljesen elkongatja az este hat órát. A hópelyhek ismét szállni kezdenek, szelíd csillagocskákat ereget az ég, és ekkor, mint egy látomás, feltűnik a bal oldalamon, tőlem nem messze egy törékeny alak, szinte beleveszve a vásározók forgatagába, mégis maga felé vonzza a tekintetemet. Elég csak odapillantanom, hogy néhány másodpercig földbe gyökerezzen a lábam a bámulattól. Igen, ő az, teljes valójában, minden szépségével, és halvány mosolyával egyetemben.
Halálos béke és nyugalom tölt el, a bizonytalanságom ebben a pillanatban elszáll messzire, nyom nélkül, mintha nem is létezett volna. Elindulok Nille felé, közben magamba iszom látványát, ruhájától kezdve egészen a szemeiben rejlő csillogásig. Olyan ragyogás ez, amit a vacsora estéjén nem láttam a lélektükreiben, és odaérve meglepve, mégis jólesően tapasztalom, hogy libabőrössé válik minden porcikám, mintha személyének delejes mezőjébe léptem volna bele.
- Mrs. Anderson... bocsánat, Nille - jut eszembe, hogy a mr és mrs megnevezésen már lényegében két napja túlléptünk. - Ön egyszerűen olyan pontos, mint Monte Christo grófja - remek volt Max, inkább meg se szólaltál volna. - Sajnálom, azt hiszem ennél épkézlább módon kellett volna köszönnöm. De egyszerűen összezavar a szépsége - mosolygom el magam. Olyannyira lenyűgöz, hogy egy-két másodperc erejéig meg is feledkezem a kezemben szorongatott kis csomagról, amit neki hoztam. Remélem értékeli majd a tartalmát.
- Köszönöm, hogy eljött, és nem gondolta meg magát. Csak hogy megnyugtassam, én sem tettem. Fel vagyok készülve a kéz- és lábtörésre a jégpályán - vonom fel tréfásan a szemöldökömet. - Oh... ezt önnek hoztam - adom át neki végül az ajándékomat. - Tudom, hogy egy ilyen találkozóra virágot szoktak vinni, de nem szerettem volna ismételni magam. Béna kis ajándék, nézze el nekem - vonok aprót a vállamon. - Kandisrudacskák. Remek forrt bort vagy teát keverni vele, mert megédesíti az italokat. És ha nem tévedek - mutatok a márkajelzésre - akkor ez az ön szülőföldjéről érkezett. Nos... - veszek nagy levegőt, most jövök rá igazán, hogy mennyire kijöttem a randizások gyakorlatából - készen áll rá, hogy ma este felhőtlenül jól érezze magát?


~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Pernille and Max - I can't help falling in love with you
Pernille and Max - I can't help falling in love with you EmptyHétf. Márc. 21 2022, 21:30

Max       Pernille
“Hűvös szelek járnak, vége van a nyárnak. Te messze jársz már, tán igaz sem volt, hogy itt jártál. Csak a szél dalolt rólad hamis mesét.Mi mégis oly szép…”
Búgó hangú nő énekelte ezt mindig, számomra érthetetlen nyelven, melyet anyám mégis előszeretettel dalolászott. Egyszer lefordította nekünk a szövegét, onnan ismertem ezt a pár sort,és valahogy bennem ragadt, a dallammal együtt. Volt benne valami szomorúság, és reménykedés egyszerre, meg a csodaszép dolgok múlandósága felett érzett könnyű kis melankólia. Hisz ilyenek vagyunk nem? Szeretnénk a csodákban hinni, szeretnénk azt gondolni, hogy a dolgok, amelyek olyan szépek, hogy tán nem is igazak, azok mégis megmaradnak majd nekünk. Néha olyannyira vágyakozunk a boldogságra, hogy észre sem vesszük, ha csupán mi hiszünk benne, a másik már régen elengedte, vagy soha nem is akarta igazán.
Mások úgy válnak el, hogy a korábbi szerelmet csordultig cseppenő gyűlölet tölti meg. Csalódottság, megbocsáthatatlan bűnök garmada, múlhatatlan keserűség egy olyan személy iránt, akinek egykor örök hűséget fogadtak, akinek a kezébe helyezték volna az életüket. Mi úgy váltunk el, hogy tulajdonképpen csendben, legbelül beleroppantam abba, hogy évtizedeken át hazudott nekem Will. Talán azt az egy estét leszámítva, amikor szembesítettem a levéllel, mindazzal, amiről olyan régóta hallgatott, mi nem is veszekedtünk. Mintha másodpercek alatt váltunk volna azokká az idegenekké, akik egykor voltunk egymás számára a megismerkedésünkig. A közös világunk kettészakadt, és számomra a házasságunk alatt ismert arc ismeretlenné vált,tucattá a tömegből, valakivé akivel nem akarok találkozni, aki nem lehet fontos a számomra. Pedig ettől a férfitól egykor gyereket akartam, ennek a férfinak szenteltem a szabadnapjaimat, vele képzeltem el azokat az időket, amelyeket nem munkával töltök. A szívemmel együtt az övé volt minden időm. Minden, amelyet ebben az életben csak kaptam. Én csak szerettem őt, sosem birtokoltam.
A válásunk után volt egy hosszú időszak, amikor magamat ostoroztam, magamban kerestem a hibát, hogy a férjem miért hozott egykor ilyen döntést. hogy talán túlságosan akartam azt a gyereket, talán túlságosan is családra vágytam, és nem vettem észre, hogy neki más dolgokra lenne szüksége, máshogy. Nem hagytam neki időt arra, hogy felkészüljön az apaságra, nem hagytam magunknak időt, hogy felkészüljünk arra, hogy családdá váljunk. Aztán rájöttem, hogy nem bennem volt a hiba.  Ő már ismerte az én döntésemet, az én vágyaimat. Ő viszont soha nem avatott be a sajátjaiba. Sosem próbálta megtudni, hogy vajon akkor is szeretném, ha bevallaná, valójában nem vágyik gyerekekre, nem vágyik semmi másra, csak arra, hogy velem legyen.Meglepődött volna tán a válaszomon.
Lory szerint boldogságot érdemelnék egy őszinte férfi oldalán. A baj csak az, hogy olyan nagyon mély sebet ejtett rajtam Will több mint egy évtizedes hazugsága, hogy nem tudom mennyire fogok tudni felengedni, bárki irányába.
“Tudod Kincsem….mindenkihez vezet egy út. Nem mindig egyenes, nem mindig tűnik úgy, mintha az egy út lenne, sőt talán első pillanatban járhatatlannak tűnik. Elrettent a távoli mélység, elrettent a sötétség, amely az apró fényfolt után egy kanyargós semmibe vezető kis ösvény. Időnként eltévedünk, időként hamis nyomokat, hamis fényeket követünk, de végül visszatalálunk arra az útra. Mert egy életet nem lehet úgy leélni, hogy legalább egy időre ne leljük meg a boldogságunkat. Vannak akiknek csak hetek jutnak, vannak, akiknek hónapok, vannak akiknek egy egész élet. “ anya mosolygós, tündéri arca jut eszembe, ahogy egy koraőszi, esős délutánon beszélget velünk Loryval. Valami filmet néztünk, és nem volt boldog befejezése, ami miatt mindketten szomorúak voltunk. De anya szerint minden könny mögött mosoly is születik, mert örökké nem sírhatunk.
Úgy érzem, bár lehet talán, hogy illúzió, és inkább annak tudható be, hogy ezer éve nem éreztem ilyen kellemesen magam, hogy az én könnyeim mögött talán megszületik egy apró mosoly. Talán még csak rándul a száj, apró görbületet rajzol, és csupán tűnékeny, de ott van. Ezt pedig egy melegbarna tekintetű férfinak köszönhetem, aki a csendes mosolyával vett le a lábamról, és egy egész estére elhitette velem, hogy annyi év után én is lehetek különleges. Nem tudnám megfogalmazni pontosan, hogy mi is történt akkor. Nem randevú volt, amely bizonyos pillanatokban mégis annak tűnt, nem volt klasszikus értelemben vett kapcsolat kezdete, mégis a végére úgy hiszem mindketten éreztük, hogy magában hordozza ennek a lehetőségét is. Tulajdonképpen mindkettőnkön múlik, hogy merre indul tovább. De ahogy a saját oldalamról is éreztem némi tépelődést, némi bizonytalanságot, úgy Max részéről is apró félelmet…..ez olyan emberek sajátja, akik már jó ideje magányosak, és nem is annyira a saját választásuk okán, sokkal inkább mert az élet nem sodort az útjukba senkit, aki miatt ezen változtatni szerettek volna. Talán most sem én vagyok, talán most sem ő az….talán mindez csupán egy időleges, csendes megtérés a boldogság végtelen kutatása közepette.
Lory napokon át próbált faggatni, megfejteni a régen nem látott könnyű bolondos mosolyom okát. De hogyan is magyarázhattam volna meg neki, ha még én magam sem értettem mi történik velem pontosan? Kapaszkodtam annak az egy estének számtalan momentumába…ahogy összekoccannak a poharak, ahogy néhány percre csend ül meg közöttünk, az összekapaszkodó tekintetek mögött elsimuló lágyságba….mint egy álom kezdete, amiből nem akarunk felébredni. Egyik pillanatban óvatosságra intettem magam, a másik pillanatban pedig szívdobogva vártam azt a bizonyos találkozást….azt, amit megbeszéltük, ami miatt felhívott végül. Vártam, reméltem, akartam, hogy hívjon.
Ideges és feszült voltam, éppen úgy, mint az első találkozásunk előtt, de most nem azért, hogy vajon el kell nekem fogadni ezt a meghívást? Hanem azért, hogy vajon megfelelő ruhát választok majd, vajon nem rontom el éppen most, a második alkalommal, azt amit olyan szépen felépítettem az első vacsoránk alkalmával? Vajon nem gondolta meg időközben magát? Vajon nem mondja vissza, akár egy órával a megbeszélt találkozó előtt?
- Nille, hidd már el, hogy minden rendben lesz! Legyen egy kicsit több önbizalmad! Gyönyörű vagy, és büszke vagyok arra, hogy egy évvel a válásod után végre ki mersz lépni újra az életbe!- Lory minden mondata közben újra és újra megszorította a kezem, miközben induláshoz készülődve még mindig megerősítésre volt szükségem tőle. Az önbecsülésem soha nem ismert mélységekben volt, nőiességem törött maradékaiból próbáltam újraépíteni magam, és úgy éreztem a homlokom közepén virít egy billog, hogy húsz év házasság után vagyok túl, méghozzá úgy, hogy gyakorlatilag az orromnál fogva vezettek.
Még kaptam tőle egy ölelést, egy csókot az arcomra, és elengedte a kezem. Tulajdonképpen nevetséges,hogy egy negyvenes nőnek még mindig szüksége van a húga támogatására, holott neki kellene támasznak lennie, annak okán, hogy ő az idősebb, és talán valahol szégyeltem is, hogy ez így van, de nem tudok rajta változtatni. Idő kell….talán sok idő, hogy végre újra önmagam lehessek….az a nő, aki azelőtt voltam.
Zene, emberek duruzsolása, morajlás, surranó kabátok, fahéj és bornak gőze tekereg körbe a téren, amikor megérkezem. A hideg idő ellenére is rengeteg ember. Valahol a közelemben gesztenye illata csiklandozza az emberek orrát, távolabb vattacukor serceg, tekereg a ragyacsos édesség a pálcikára. Nyekergő tangoharmonika játsza az Old Missisippi-t, mintha borúsan borulna bánatosan az ember elé minden taktusa. Mosolyogva süllyesztem el a kezem a királykék kabátom fehér szőrmével szegélyezett zsebébe, a nyakam a hasonlóan fehér szőrmegallér közé húzom.
A távolban a templom harangja bánatos mélységgel kongatja el a hat órát, ami meglepő lehet, de ilyen téli időben nem meglepő, hiszen korán sötétedik. Előttem éppen egy család fordul jobbra, így láthatóvá válik egy kisebb táv, aminek a végén megpillantom Max-ot. Mosolyom szinte másodpercek alatt szökik az arcomra, szinte önkéntelenül árad el bennem a boldogság, ahogy az ismerős vonásokat megpillantom.
Lágy derültség suhan át az arcomon, ahogy egymás felé közeledve megállunk a másik előtt, ő pedig egy másodpercre megfeledkezik arról, hogy a keresztnevünkön szólítottuk legutóbb egymást.
- Ne csinálja ezt velem! Zavarba hoz. Komolyan,és nekem fogalmam sincs, hogy ilyenkor mit kell vagy mit illik mondani.- tényleg így van. A bókja hirtelen ér, de nem állítom, hogy nem esik jól.Ugyanakkor valóban fogalmam sincs mit kellene ilyenkor mondanom, vagy éppen csinálnom. Zavarodottan süllyesztem a zsebeimbe mindkét kezemet. Lángol a füleim hegye, ez már biztos.
- Szép jó estét magának is, Max. Őrülök, hogy eljöttünk ide. Tudja ezer meg egy éve nem voltam ilyenkor itt. Pedig imádom, már csak a korcsolya miatt is.- vonom meg a vállaimat, és egy apró, könnyű kis kacagás hagyja el a számat a felvont szemöldököt látva, és a mellé társuló jóslatot illetően ami a jégen történő siklásunkat illeti.
- Meggondolni magam? Eszemben sem volt. Én inkább attól féltem, hogy mégis maga gondolja meg magát….úgy értem egy nő, aki az első randevún egy szalvétára írva megadja a számát….nem is tudom. Nem tűntem túlságosan….hogy is mondják….könnyelműnek, remélem.- őszintén bíztam benne, de valóban szerettem volna még találkozni vele. Megnyugtató volt a kisugárzása, és úgy éreztem szívesen tudnék meg többet róla,azon túl, hogy a tekintetében másodpercek alatt el tud veszni az ember.
Láthatóan meglepődöm amikor ajándékot emleget, és kutatón nézem, hogy mégis miről beszélhet, mit hozott nekem, amikor hirtelen előkerülnek a kandis cukor rudak a pálcikán. Számtalan színű, mintha egy mágus kalapja alól kerültek volna elő. Tulajdonképpen még varászlatosabbak mint egy csokor virág.
Ragyogó íriszeimben, mintha felébredt volna az egykor volt gyermek….apa számtalan alkalommal hozott haza nekünk ilyeneket, és úgy fogta össze a pálcikákat a szivárvány színeiben pompázó cukrokkal, mintha valóban virágok lennének. Kristállyá vált virágok, amelyeken megtörik a huncut napsugár, és úgy ragyognak, akár a kevély és gyönyörű gyémántok.
“Na mit hoztam én az én tündérkéimnek?”
“ Kandiscukor!”

Kiabáltuk szinte kórusban Loryval, és egyszerre ugrottunk apánk nyakába, kétoldalról, mint két apró kis cseresznye nyár elején a virágokból kipattanva. Anya a háttérben nevetett fejcsóválva, miközben elvette apánk kezéből a csokrétányi cukrokat, hogy meg tudjon tartani bennünket.
Elvettem Maxtól az ajándékot, és láthatóan még mindig a múlt hatása felett merengve, halkan, de őszintén köszöntem meg.
- Egyáltalán nem béna….ez egyszerűen…..tökéletes! Egy kis időre visszacsempészett valamit a gyerekkoromból. Hálás vagyok érte.- jelentem ki végül, majd hozzá hasonlóan és szinte vele egy időben veszek én is egy mély lélegzetet, és nézek körbe bizonytalanul, tekintetem megakad a pár méterrel odébb lévő jégpályán, ahol már sokan rójják a köröket, vagy éppen bizonytalanul próbálgatják az első lépéseket a jégen.
- Én felkészültem….bár nem tudom mivel akarja kezdeni? Figyelmeztetem, hogy ha  a jégre megyünk, és magának a félelmei ellenére mégis tetszeni fog, le sem fogom tudni onnan imádkozni.- biccentek fejemmel a pálya irányába, majd tekintetem visszavezetem rá.
- De magára bízom, hogy mivel kezdjünk.Ön a férfi, vezessen!- mintha egy mások számára ismeretlen tánc kezdeti lépése lett volna ez. Egy táncé, amely a mai estén talán kettőnk tánca lesz majd.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Pernille and Max - I can't help falling in love with you
Pernille and Max - I can't help falling in love with you EmptyPént. Márc. 25 2022, 15:28

Pernille&Max
Hiszem, hogy az univerzumnak vannak törvényei, és néha, ha a szükség úgy hozza, vagy ha elérkezik az idő, belenyúl a sorsunkba. Hiszek abban, hogy van egy terv, amely néha bizonyos elemeket úgy illeszt egymáshoz, mint egy puzzle jól összeillő darabjait. Néha azonnal észrevesszük, néha évek kellenek hozzá, hogy átlássuk a maga teljességében, ehhez pedig rengeteg mindent meg kell élni, tapasztalatok szükségesek hozzá, élmények - ezek végeredményeképpen pedig bölcsesség. Valami nekem azt súgja, hogy ez a láthatatlan, mindenható kéz most avatkozott az életünkbe, a Nille sorsába és az enyémbe is, egymás útjába terelt bennünket. Hogy miért most, és miért kellett ennyit várnunk egy találkozásra? Egyszerűen azért, mert most értünk meg rá, hogy képesek legyünk felismerni és értékelni a szerencsénket.
Meglehetősen régen volt már részem abban az érzésben, ami azt a bizonyos első randevút kíséri. Egyszerre ijesztő és mégis jóleső a feszültség, a várakozás édes izgalma. Vajon nem gondolja meg magát, tényleg eljön? Vajon meglesz köztünk ugyanaz az apró kis szikra, mint két nappal ezelőtt? Vajon most is tetszeni fogok neki, vagy nem fogom majd valami ostobasággal elszúrni? Bele lehet bolondulni, hogy nem tudom, mi lesz a vége, mert utálom a bizonytalanságot. Csak reménykedni tudok, hogy nem lesz baj, hogy ugyanolyan csodás lesz minden, mint azon a bizonyos vacsorán. Hogy szép és emlékezetes estét élünk át újra együtt, hogy egy lépéssel közelebb kerülünk egymáshoz ezen a hosszú, kanyargós úton. Elképzelem, ahogy ott van ismét az a megfoghatatlan bizsergés, azok a rövid, alig pár másodperces, mégis meghitt pillanatok, amikor belefeledkezünk egymás tekintetébe. Magam elé vetítem, hogy milyen lehet ha véletlenül összeér a vállunk, vagy esetleg a kezünk, és végigfut rajtunk az a semmi mással össze nem téveszthető, jóleső áramütés. Az az elmondhatatlan, édes érzés... Hogy ez randevú? Igen az, de közben mégsem. Ha pontosabban akarnám magam kifejezni azt mondanám, hogy ismerkedünk: talán nincs is erre pontos definíció. Valahol félúton állunk a kettő között, de azt hiszem, a mai este után már tudni fogom, merre is tartunk, vagy tartunk-e valahová egyáltalán. Megfogadtam, hogy türelmes leszek, mindkettőnk érdekében. Egész életemben talán most először találkoztam olyannal, akiért úgy érzem, érdemes várni.
Vannak mondások, amiket egykor olvasva csak a szemeimet forgattam, mert valahogy az efféle, néhol csöpögős bölcsességek elég távol állnak tőlem, én inkább az a típus vagyok, aki tapasztalatok alapján él és ítél, de tény, hogy most - amíg itt tipródom a park bejáratánál, Nillére várva - átértékelem magamban az olvasottakat. Az egyik roppant elmés gondolat amivel összefutottam az volt, hogy gyönyörű nőt bárki szerezhet, de egy gyönyörű lelkű nő ritka kincs, és szerencsésnek mondhatja magát az, aki birtokolja. A másik meg emlékeim szerint úgy szólt, hogy aki egy nőt meg tud nevettetni, a világ leggyönyörűbb látványának lehet birtokosa. Azt hiszem először érzem azt, hogy aki ezt a két elmés gondolatot megosztotta a világgal mégsem reménytelenül hülye. Lehet, hogy jó emberismerő vagyok, vagy ez csak az éveimmel együtt járó tapasztalat, de már akkor, amikor Nille belépett az étterembe is éreztem, hogy azon énje, amelybe egy vékony szeletnyi, éppen csak hajszálnyi betekintést nyerhettem beszélgetés alatt, valamit megfogott bennem. Továbbá ugyan nevetni még nem láttam, de mosolyogni már igen, ami ígéretes kezdet, és megkockáztatom a feltevést, remélve hogy nem tűnik ettől önteltnek vagy önimádónak, hogy nem rajtam mosolygott, hanem velem együtt. Ki tudja, talán ma nevetni is látom, és bebizonyosodik, hogy rejlik-e igazság a rég olvasott magvas bölcsesség mélyén.
És itt van ő, pontosan akkor jelenik meg, mikor az óra elüti a hatot. Alig néhány lépésnyire állunk egymástól, és miközben közeledem felé úgy érzem, nem csak a fizikai távolságot hágom át, hanem valami mást is. Valami megnevezhetetlent. A bók, amivel indítok nem túl eredeti, elmondtam már neki az étteremben is néhányszor, hogy gyönyörű. Remélem nem hiszi, hogy ennél több nem telik tőlem, de az igazság olyan erő, amelynek mindig hangot kell adnom. Az ő esetében legfőképpen.
- Bocsánat...  Nem állt szándékomban zavarba hozni. De tudja mit? Legközelebb ha azt mondom, ön milyen szép, válaszolja nyugodtan azt, hogy én pedig ellenállhatatlanul jóképű vagyok. Ettől majd én is zavarba jövök, és akkor kvittek leszünk - biztatom apró mosollyal az ajkamon. Nem vagyok öntelt, és nem tartom magam különösképpen jóképűnek, de hála az égnek olyannak sem, akitől az ördög is ordítva menekülne ha meglátná. De a férfiasság nem is ennek függvénye. Sokkal inkább a határozottságé, és mindazon dolgok összességéé, amelyek tényleg férfivá tesznek egy férfit, ugyanúgy ahogy a gyengédség és kedvesség meghatározza a nőket, legalábbis jelentős hányadukat. A következő szavaira viszont tényleges csodálkozással vonom fel a szemöldökömet.
- Könnyelmű? - visszhangzom a szót, amelyet Nille magára aggatott. Határozottan megrázom a fejem. - Ez lenne az utolsó szó, ami önről eszembe jut. Igaz, azt a szalvétás telefonszámot nem tudom hová tenni. Megoszthatta volna velem máshogy is. Mondjuk, kiplakátolja az étterem közelében, vagy megafonnal hirdeti bele a világba - ugratom kedvesen, majd elnevetem magam. Csak ezek után jut eszembe, hogy átadjam az ajándékomat - csak remélem, hogy nem trafálok vele mellé.
- Látja, van bennünk valami közös - közlöm vele megkönnyebbülve. Először nem tudtam mennyire jó ötlet egy doboznyi kandiscukrot adni valakinek, de a jelek szerint mégsem végtelenül nagy hülyeség. - Az én apám tűzoltó volt, az anyám pedig... háztartásbeli - teszem hozzá néhány pillanatnyi szünet után. Egyelőre megtartom magamnak azt a tényt, hogy ismerve anyám mentális állapotát, és kőkemény depresszióját - amelyekből csak a hétvégék tudták átmenetileg kirántani - egyetlen munkahelyen sem kapkodtak volna utána. - Péntekenként anyám meg én mindig kettesben töltöttük a napot, és mindig terveztünk valami kirándulást. Nem messze, csak a városban, vagy a közvetlen környékén. Ezeket az alkalmakat pedig mindig egy adag kandiscukorral koronáztuk meg. Esténként az ágyamban fekve visszagondoltam a napra, miközben az édes rudakat rágcsáltam. Ma is ezt az ízt érzem a számban, ha a családi házra gondolok. Ez számomra a szüleim, meg a gyerekkor aromája és illata - nosztaligázom kis idő erejéig vissza a múltba, majd Nille felszólítására a vásár kapuja felé nézek.
- Nem tudom, ön hogy van vele, de én még nem vagyok túl a vacsorán. Viszont az előbb isteni, frissen sült perec illatot hozott a szél. Azt menet közben is megehetjük, de ha édességre vágyik, abba is szívesen társulok. Aztán ha megfelel, azt mondom, nézzünk szét, ha van kedve, ki is próbálhatunk néhány játékot. A korcsolyázást utoljára hagynám. Törött végtagokkal már nem leszek képes sétálgatni - vetem fel a javaslatot, majd elindulunk, áthaladunk a fényes füzérrel körbevett bejáraton, és mintha valami választóvonalat léptünk volna át, azonnal elönt a hely hangulata.
- Tudja, sokszor jártam már itt, de mindig egyedül. Ez a mostani alkalom jobban tetszik. Sokkal jobban.



~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Pernille and Max - I can't help falling in love with you
Pernille and Max - I can't help falling in love with you EmptyKedd Ápr. 05 2022, 22:19

Max       Pernille
Vannak emberek, akik számára az a legfontosabb, hogy a másiknak mi a jó. Vannak emberek, akik mások boldogságában lelik meg a saját örömüket, akiknek az a legfontosabb, hogy boldoggá tegyék azt, aki a legfontosabb a számukra. Sokan ezt mártírságnak gondolják, szerintem azonban ez az önzetlenség. Amely tulajdonság amennyire szépen vagy éppen pozitívan hangzik, éppen annyira nehéz vele együtt élni. Ha valakit megszeretünk, akkor ő lesz számunkra mindenek előtt. Feladunk mindent, ami korábban fontos volt számunkra, jelentőségüket veszítik a korábbi álmok, mert úgy érezzük immáron közös álmaink vannak, és nekünk azt kell megvalósítani.Egyszer sem nézünk visszafelé, nem látjuk meg a nélküle eltöltött időt, csak azt ami ezután következik vele. Számunkra, önzetlen szerelmesek számára kizárólag az létezik, ami a másiknak éppen annyira jó, mint nekünk. Vagy még jobb.
Egy év kellett ahhoz, hogy belássam, ostobaság lenne saját magamat az egykori önzetlenségem oltárán feláldozni. Ostobaság lenne elzárkózni minden elől ami esetleg lehetőségként csillan fel előttem, hogy talán én megérdemlek még egy esélyt az életben. Még akkor is, ha az éveim száma immáron négyessel kezdődik, még akkor is ha magam mögött tudhatok számtalan olyan évet, amelyet hazugságban töltöttem. Mintha átaludtam volna a fél életemet, és most felébredve döbbenek rá, hogy nem csupán a világot nem ismerem magam körül úgy igazán, hanem benne még saját magamat sem. Ki vagyok én valójában? Ki rejtőzik a felvett név alatt? Az elmúlt időszak arról szólt, hogy építgettem egy életet, amelyről azt hittem közösen tesszük, miközben én csak pakoltam a romokra és nem vettem észre a pusztítást magunk körül. Hogy is vettem volna észre, miközben én csak Williamat láttam? Már jó ideje nincs velem. Már kikopott a tudatomból a hangja, már nem rezzenek össze, valahányszor a ház előtti murván megkapar egy kocsi kereke, már nem önt el számtalan emlékkel a gondolat, ha megérzem valakin az arcvizet, amit ő használt. Már nem kelt bennem nosztalgikusan keserű emlékeket, ha a kedvenc helyeink egyikére beülök, immáron nélküle, és megpróbálom új alapokra helyezni az életemet. Mert végtére is ezt kell tennem. Vagy ezúttal a lehetőséget áldozom fel a magány oltárán? Nem hiszem….nem hiszem, hogy ezt kellene tennem. De a félelem az lassan oldódik bennem, noha a legutolsó találkozásom Max-al kicsalogatott a csigaházamból. Kíváncsivá tett. Az egész lényének volt valami nyugalmas kisugárzása. Egyszerűen jó volt csak létezni a közelében. Mosolyt csalt az arcomra, és azt vettem észre, hogy az idő szinte magától szalad velünk, miközben arra gondolok, hogy mikor láthatnám őt újra. Talán azért volt tökéletes az egész esténk  mert mindketten az esélytelenek egyszerű nyugalmával indultunk neki. Én nem hittem, hogy lesz második alkalom, ő meg talán nem is remélte. Mégis azt hiszem a végén mindketten tudtuk, hogy számtalan kérdés kavargott még bennünk, és az érzés, hogy meg akarjuk ismerni a másikat.Jobban.
Ha el kellett volna mondanom, hogy mi fogott meg benne, hogy mi volt az a pillanat amikor úgy éreztem el kell ma ide jönnöm, és találkoznom kell vele újra, nem tudnám megmondani. Talán az összbenyomás tette. És talán a különös az egészben mégis az, hogy az első alkalomhoz hasonló idegesség, és feszültség ugyanúgy bennem volt most is. Csak most másért. Most attól tartottam, hogy ha először nem tettem, most majd el fogom rontani. Abban sem voltam biztos, hogy az első találkozón jó voltam….jó voltam vajon? Bár azt hiszem ha csalódott lett volna, akkor nem hív fel, nem mondja, hogy jöjjünk el, nem velem akarná tölteni ezt a csodálatos estét, melyen a fények a Rokefeller Center körül úgy terülnek el, mint egy kiboruló szelence, tele ragyogó gyémántokkal. A nyilvánvalóan hideg idő ellenére is nagyon sokan vannak, és miközben tekintetemmel Max után kutatok, próbálom az idegességet legyűrni magamban.
“Csak mosolyogj, Nille! Abból nem lehet baj! És amúgy is, ha az ember mosolyog, azzal bizalmat ébreszt, egyszersmind elrejti…egész jól elrejtheti mások elől az idegességét. És amúgy is….eleget búslakodtál az utóbbi hónapokban! Saját kezűleg fogok megszabadulni az összes dugicsokitól a szekrényedben, és a fagylaltoktól a fagyóban. A filmgyűjteményedet is át fogom szelektálni, és le foglak tiltani a Netflixes romantikus és depressziós sorozatokról. Gyerünk, kifelé az életbe! Eleget porosodtál már a lakásod mélyén, a munkába temetkezve!”
Édes drága Lory, aki egyszerre volt a húgom és az őrangyalom. Gyakran elgondolkodtam rajta, hogy Isten talán azért küldte őt később nálam, mert ő valóban egy angyalt engedett általa a földre. MIntha érezte volna, hogy nekem szükségem lesz rá. Szégyellem néha, hogy ennyire rá vagyok utalva, pedig mindössze öt évvel vagyok idősebb.
Ahogy megpillantom őt a tömegben egy hatalmas lökést érzek a mellkasomban. Hiába, az idegesség nem múlik el egyik pillanatról a másikra, és a mosoly is kevés ide, hogy képes legyek elrejteni. Elég azonban a távolságot megszűntetni egymás között, hogy ez a feszültség elolvadjon bennem, mintha soha nem is létezett volna. Halkan felnevetek az évődő tréfálkozására, majd komoly arcot vágva bólogatok.
- Tudja, maga ellenállhatatlanul jóképű….elég hiteles voltam?- hajolok egy picit közelebb hozzá, mintha éppen a fülébe akarnám súgni, a mosoly pedig lebiggyeszti a szám jobb sarkát. Kacsintok mellé könnyedén, gyermeki játékossággal. Persze a legmulatságosabb az egészben, hogy amikor ezt mondtam, megjátszanom sem kellett magam. Max valóban jóképű, és igazán olyan tipus, akin könnyedén megakad az ember tekintete. A szemei lágyságot és határozottságot sugallnak egyszerre és van valami különös fény a tekintetében amiről az jut eszembe, hogy bárhova is sodorna az élet, vele igazán biztonságban érezném magam.
- Könnyelmű igen. Őszintén szólva nem szokásom megadni a privát számomat senkinek….mármint akivel először találkozom és nem ismerem. Illetve magát persze ismertem, pontosabban akkor ismertem meg csak….ahhhh- kezdődik….belezavarodom a saját mondanivalómba, és érzem, hogy a fülem hegyéig paprikavörös leszek, mert szeretném elmagyarázni neki mire is gondolok, de bárhogyan is közelítem meg a dolgot, egyre jobban belezavarodok. A beszéd a munkám része, méghozzá a jelentős része, amikor tudnom kell pontosan mit és hogyan mondjak, mert néha komoly jelentőséggel bír. Most mégis pokoli módon zavarban érzem magam.
- Ugye érti mire gondolok?- billen oldalra a fejem, és a pillantásom azért könyörög, hogy szánjon meg a további magyarázkodásoktól és mondja, hogy megért engem.
A kandiscukor illata, az egész helyzet egyszerű szépsége szinte másodpercek alatt magával ragad, és úgy tűnik nem csak bennem kelt kellemes és lágy emlékeket. Figyelem az arcát ahogy a szüleiről beszél, és finom derültséggel mosolygok, leginkább azon, ahogy nosztalgiázik a gyermekkorán.Valahogy annyira közelivé és emberivé válik tőle.
- Kevesen tudnak így beszélni a szüleikről, vagy a gyermekkorukról.Persze könnyű azt mondani, hogy az ember idővel csak a szép dolgokra emlékszik….de ha ez így is van, ugyan mégis miért akarnánk őrizgetni ami keserűséggel töltött el bennünket?- tettem fel a kérdést, amit akár költőinek is szánhattam volna leginkább a magam számára. Bár esetemben nem a gyermekkoromra értendően.
Bár szívesen táncba hívnám Max-ot a jégen, és bebizonyítanám neki, hogy igazán nincs mitől tartania, mégis rá bízom a választást. Vele együtt nézek a fényfüzérrel ellátott hatalmas bejárati kapu felé, és egy apró fejbólintással adom jelét annak, hogy legyen úgy, ahogy szeretné.
- A perec az tökéletes lesz, és láttam ott nem messze egy idősebb hölgyet, sült gesztenyét árult. Emlékszem gyerekkoromban azon versenyeztünk a húgommal, hogy ki tudja a barna papírtasakot a legtovább a kezében tartani anélkül, hogy el akarná dobni. Rémesen forró volt!- forgattam meg a szemeimet jókedvűen, majd meg is ráztam a fejem, mintegy hitetlenkedve az ostoba ugyanakkor kedves régi emléken.
- Játék?- kapom fel a fejem, egyben lelkesen választ is adva ezzel, hogy ezt semmiképp sem hagynám ki.
- Ugye meséltem, hogy imádunk társasjátékozni….de ez értendő az efféle szabadtéri dolgokra is. Bármi ilyenre rávehető vagyok. Létezik még az az autó aminek az elején ilyen gumi védőréteg van, és amikkel össze lehet ütközni? Persze mindig bemondják, hogy kerüljük az ütközést, de még a felnőttek is szándékosan teljes erőből egymásnak mennek. - nevetem el magam, aztán ahogy áthaladunk a fényekkel burkolt kapun, és meghallom Max mélyen zengő hangján azt a gyengéd és szívet simogató kijelentést, valahogy más szinezetet kap a vidámságom. Hirtelen előtör belőlem az önfeláldozás, és arra gondolok mennyire szeretném számára élvezetessé, tökéletessé tenni a mai estét. Már nem ideges vagyok, sokkal inkább elszánt.
- Mikor kislány voltam, sokat jártunk itt, meg persze sok más helyen, de a szüleink szerint fontos, hogy az embernek legyenek helyek, ahol feltöltődhet boldogságcseppekkel. Így hívták. - dugtam végül a kabátom zsebeibe a kezeimet, majd oldalról rásandítottam.
- Számtalan hely van még itt New Yorkban ami csodás, ahol az ember szinte elfeledkezik mindenről, és csak beleveszik a pillanatba. De a legtöbb ilyen helyet nem jó magányosan bejárni. Ahogy szerintem ezt a helyet sem.Óóóóóó egek!- visítva szalad felénk két kisgyerek, egymást kergetve, és kettőnk között futnak át, gyakorlatilag arra kényszerítve kettőnket, hogy szétváljunk. Noha nem fogtuk eddig sem egymás kezét. Mögöttük az anyjuk lohol kimerülten,és hol az egyik gyerek, hol a másik nevét kiabálja megállás nélkül, ám azok rá sem hederítenek, csak futnak tovább.
- Hát, azért ettől picit jólneveltebbek voltunk a húgommal. Mi is kergetőztünk, de elég volt meghallani apánk tekintélyt parancsoló hangját és azonnal mozdulatlanná dermedtünk. Pedig elhiheti, hogy sosem bántott, a tenyerén hordozott bennünket.- valahogy magától értetődően kezdtem visszaaraszolni mellé, közelebb.
- Ott a gesztenyeárus! Jöjjön.!A gesztenyét én veszem, a perec a magáé. Mit gondol, ez így korrekt ugye?- néztem rá, szemöldököm felvonva, kíváncsi somolygással, ahogy kissé balra irányítottam a lépteinket, hogy eljussunk az árushoz.
Az idős asszony olyan volt, mintha egy mesekönyvből lépett volna elő.Sötétkék, nehéz gyapjúkendője egyszerre fedte a fejét, mely alól néhány ezüst színű göndör hajszál kiszökött, és egyszerre takarta a hátát, egészen a térdéig. Óriási csizmába burkolt lába a brooklyn kályha közelében pihent, hogy melegítse még így is.Kezén az ujjainál elvágott gyapjú kesztyűt viselt. Bölcs és sokat megélt mosollyal nézett kettőnket, amikor közelebb léptünk hozzá.
- Nem jó ám a házastársaknak haragot tartani. Fogja csak meg a neje kezét. Bármi is történt, nem lehet olyan amit ne bocsátana meg! Látom hogy csillog a szeme ha magára néz.- a szavait először Maxnak intézte, amikor hallótávolságba kerültünk, de az utolsó mondatával már engem hozott zavarba.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Pernille and Max - I can't help falling in love with you
Pernille and Max - I can't help falling in love with you EmptyPént. Ápr. 08 2022, 18:45

Pernille&Max
Az igazság az, hogy anyám nem volt az anyák legjobbika - de gyerekként nagyon vágytam rá, hogy az legyen. Szerettem volna olyan dolgokat csinálni vele együtt, mint amiről a többi gyerek mesélt az órákon az iskolában. Szerettem volna belépni a cserkészek közé, és kéthavonta, amikor ránk kerül a sor a vendéglátásban, elhívni a barátaimat hozzánk. Jó lett volna néha együtt, csak úgy ötletszerűen süteményt sütni, grillezni a kertben, vagy bolondozni a játszótéren. Vágytam rá, hogy esténként leüljön az ágyam szélére, és olvasson egy esti mesét, egészen addig, míg álomba nem merülök. Vágyakoztam mindezekre, de az ábrándjaim csak nagyon ritkán váltak valóra. Gyerekként fogalmam sem volt róla, mit jelent a depresszió és a szorongás, ahogy azt sem fogtam fel, hogy ezek idejének váltakozását nem anyám vezérli, hanem egy bogaras démon rángatja őt kötélen, mint egy marionettbábut. Csak annyit láttam, hogy van egy hétfőtől csütörtökig zombiként létező anyukám, aki néha azt sem veszi észre, hogy van egy fia, és vártam a péntekeket, mikor fura módon lepattant róla a láthatatlanul szorító pánt, ő pedig kivirult, mint egy virág. Azt sem fogtam fel, hogy apám munkájából adódó tartós távollétei, és a hétvégi otthon töltött ideje mennyire befolyásolta anyám állapotát. Szombat reggelente amikor felkelt, mindig szép ruhát vett fel, kisminkelte magát, és nagyon sokat mosolygott, én pedig mindig bíztam benne, hogy a rossz időknek talán vége. Tévedtem. A siralmas idők csak ezután következtek.
Húsz éves voltam, mikor anyám meghalt. Egyszerűen feladta az élettel folytatott hosszú harcát, a rémisztő álmokkal eltöltött éveit, és elrepült abba a világba, ahol talán megtalálta az örömöt és a nyugalmat. Nagyon őszintén, teljes szívemből kívántam ezt neki, mégis, a lelkem legmélyén továbbra is nehezteltem rá azért a sok mellőzöttségért, és néhol örömtelen gyerekkoromért.
A temetés után néhány hétre otthagytam a főiskolát, hazaköltöztem apámhoz hogy segítsek neki a rendrakásban, és abban, hogy el tudja kezdeni innentől kezdve meglehetősen magányosnak ígérkező életét. Egyik nap az öregem hosszú időre eltűnt a padláson, majd lecipelt egy közepes nagyságú bőröndöt. Leültünk a kanapéra egymás mellé, a ránk telepedő néma csendet csak a falióra ketyegése tört meg, majd apám gyengéden, szinte simogatásszerű mozdulatokkal letörölte a koffert ellepő, vastag rétegben álló port.
- Egyszer megkérdeztem tőlem fiam, miért nem hagytam el anyádat, miért nem váltam el, és miért nem választottam magamnak másik társat, vagy másik életet. Nyisd fel ezt, és megtalálod benne a választ - tolta elém a jókora dobozt, én pedig engedelmeskedtem a bennem munkáló kíváncsiságnak - és mikor megtettem, hosszú ideig nem találtam a szavakat. A koffer csak kívülről volt az: belül valóságos időkapszulát rejtett. Betekinthettem általa egy olyan világba, ami eddig hét lakattal őrizte előlem a titkát, és amelynek létezéséről fogalmam sem volt. Sok régi emlék került a kezembe, amelyeket azelőtt sohasem láttam. A szüleim esküvői meghívója, az első csörgőm, a legelső levágott hajtincsem. Anya oklevelei, bizonyítványok, a rajzaim, amiket neki készítettem, és rengeteg fénykép, mementói egy letűnt kornak és világnak. Néztem a régi, kifakult felvételeket, apám nyelve pedig megeredt, és mesélni kezdett. Mesélni a fiatalságáról, és az első meg utolsó szerelméről - az édesanyámról.
- Anyád nem volt tökéletes, Max - mondta csendesen. - Beteg volt, és a betegsége idővel elfeledtette vele nem csak azt, hogy létezünk mi is a világban, hanem saját magát is. A személyisége, az egyénisége, mindene eltűnt abban a sötétségben, ami eluralkodott az életén. Egyszer rajtakaptam őt a padláson, ahogy ennek a bőröndnek a tartalmát nézegette. Nem tudta, hogy ott vagyok, és nem is szóltam neki. Hagytam, hogy az emlékeiben éljen. Mert igyekezett emlékezni, még ha nem is mindig sikerült teljesen. De szeretett bennünket Max. Lehet, hogy nem tudta kimondani, vagy kimutatni, de szeretett. Téged pedig talán még nálam is jobban. Én pedig őt szerettem. Az első percben, amikor megláttam, és a legutolsóban is. Örökké szeretni fogom. Ezért nem kellett nekem másik nő. Ő volt a mindenem - hallgatott el apa, majd kiment, és tudtam, hogy ha sírni nem is, de néhány könnycseppet el fog morzsolni, és nem akarja, hogy lássam ezt.
Ott maradtam a kanapén ülve, és bámultam egy fotót. Nem sokkal a születésem után készülhetett, akkora voltam rajta, mint egy kilós kenyér. Csak a fejem, meg az egyik öklöm látszott ki a pólyából, anya tartott a karjaiban, és sugárzott arcáról az irántam érzett határtalan szeretet. Ez volt az a pillanat, amikor megbocsátottam neki. És ez volt az a pillanat, amikor gyökeret vert bennem az elhatározás, hogy ezt fogom én is keresni. Nem fogok kikötni senki mellett sem, amíg nem érzem majd azt a mindent elsöprő, sírig, vagy akár azon túl is tartó szerelmet, amit a szüleim éreztek egymás iránt.
Negyven éves vagyok, de még nem találkoztam ezzel az érzéssel, nem találkoztam még olyan nővel, aki a varázsával képes lett volna elbűvölni engem. Egészen mostanáig. Mert ahogy meglátom Nillét felém közeledni a vásári forgatagban, valami meg nem nevezhető rándulást érzek a gyomrom tájékán. Különös, de nagyon jóleső érzés, melegebbnek tűnik miatta ez a kissé hűvös januári este. Amikor pedig beszélgetni kezdünk, az első kétkedő izgalom elmúlik, hogy már nagyon régen tapasztalt jókedvnek adja át a helyét.
- Ó, köszönöm - hunyorgok vidáman, mikor megjegyzést tesz a külsőmre. - Látja, máris sokkal jobb. Egálban vagyunk. A fair play jegyében viszont hagy mondjam el, hogy engem is zavarba lehet ám hozni. Igaz nem pirulok el látványosan, és nem is állna nekem annyira jól mint önnek. De olyankor mindig babrálni kezdem az órámat. Ha ezt látja, akkor tudja, hogy célba talált valamivel. Mármint pozitív értelemben - jegyzem meg, majd egyre szélesebb mosollyal hallgatom, hogy bonyolódik bele egyre jobban a mondatba, amelyből nem képes kijönni, bármennyire is szeretne. - Oké, értem! - emelem fel a két kezem, és elnevetem magam. Nem rajta nevetek, hanem azon, mennyire tudunk szinte ismeretlenül is hasonlítani egymásra. Ha valamit nagyon meg akarok magyarázni, általában én pont ugyanígy jövök ki belőle. - Ne aggódjon, egyetlen percig sem feltételeztem, hogy lépten-nyomon mindenkivel megosztja a telefonszámát. A lényeg, hogy velem megtette, és ami azt illeti, örülök ennek - kerülök Nille oldalára, és sétálni kezdünk a vásár kapuja felé, és mikor átlépünk alatta úgy érzem, mintha Narniába lépnénk át: egy teljesen másik világba.
- Senki gyerekkora nem tökéletes, aki azt állítja, az vagy kivételes, vagy nem mond igazat. A lényeg az, hogyan emlékszünk rá - mondom ki hangosan a gondolataimat. - Tudja, néhányszor kicsi koromban is voltunk ilyen vásáron, és mindig imádtam. Számomra ez egy szép emlék, talán azért is járok vissza ide minden alkalommal. De az elmúlt években mindig magányosan érkeztem. Most viszont... nem is tudom... valahogy mintha fényesebb lenne minden - ismerem el csendesen, aztán ismét szélesen elmosolygom magam.
- Nem akarok felelőtlen ígéretekbe bocsátkozni, de tavaly voltak ilyen autók. Igaz, én csak kívülálló szemlélőként néztem mások szórakozását, viszont önnel nagyon szívesen részt is veszek benne, ha kedvet érez hozzá. És tényleg, ezen kívül még rengeteg játék van. Lehet horgászni kis medencében halakra, van céllövölde, meg minden hasonló, ami egy ilyen vásárban fellelhető. Azt mondta, hogy mindig szeretett volna egy medvét, masnival a nyakában. Nem tudom, momentán találunk-e ilyesmit, de ha bármi is csak hasonlít rá, akkor addig innen haza nem megyünk, amíg meg nem nyerem önnek. Mert ami azt illeti... - akad bennem a mondat befejező része, mert két kisgyerek rohan el köztünk, visító, jókedvű nevetéssel, míg láthatóan a kissé zilált anyjuk kiabálva fut utánuk.
- Ugyan, hiszen csak gyerekek - mondom elnézően, miközben hosszan bámulok a kergetőző kis család után. - Abban igaza van, hogy a mostani generáció kissé... khm, érdekesen értelmezi a szülők és bárki más iránti tisztelet fogalmát. De az is igaz, hogy senki nem tud olyan felhőtlenül és szabadon boldog lenni, mint a kölykök. Néha úgy érzem, mi felnőttek tanulhatnánk tőlük. Vagy tanulhatnánk egymástól - nézek aztán bal felé, mert már az én orromat is megüti a sült gesztenye semmi mással össze nem hasonlítható, nyálcsordító illata.
- Nille... - fordulok szembe a megszólítottal, és szinte érzem, milyen ízt hagy maga után a számban, ahogy kiejtem a nevét. Gyümölcsre emlékeztet, eperre vagy málnára talán. Édes, ez tagadhatatlan tény. - Remélem elhiszi, hogy én vagyok a női egyenjogúság egyik legnagyobb támogatója, ettől függetlenül vannak dolgok, amiben ragaszkodom a hagyományokhoz. Az én etikai kódexem szerint ha a férfi elhív valahová egy nőt, akkor nem engedi fizetni. Félre ne értsen, természetesen feltételezem, hogy képes lenne anyagilag finanszírozni két adag gesztenyét, de hagyja, hogy ez az én feladatom legyen. Kérem, ne sértsen meg - nézek rá kedves unszolással, miközben a gesztenyeárus felé sétálunk, aki úgy néz ki, hogy kedvem lenne öreganyámnak szólítani.
- Jó estét... - na tessék, tényleg csaknem kicsúszott a számon a mesebeli elnevezés. - Két adaggal kérünk szépen - teszem hozzá, és ha Nille rábólintott az előbbi kérésemre, előveszem a tárcámat. A mozdulat azonban itt meg is akad, és kissé meglepve nézek a ráncokkal szabdalt, kendő övezte arcba, majd Nillére. Néhány pillanatig kíváncsian figyelem, hogy ellenére van-e a tény, hogy házaspárnak gondolnak bennünket, majd széles mosollyal visszafordulok az árus asszony felé.
- Harag? Szó sincs ilyesmiről. Talán úgy tűnünk, mint akik neheztelnek egymásra? - nyújtom át a pénzt, és nézem ahogy a gesztenyék szinte maguktól gördülnek a barna, vastag papírtölcsérekbe. - És igen, tudom hogyan néz rám, mert észrevettem. De én is pontosan így nézek rá, és ha ismerné őt, nem gondolná, hogy bármiért is haragudnánk egymásra. Nem is lehet, mert ő egy csodálatos nő - teszem hozzá egy széles mosollyal. - Kedves, hogy aggódott értünk, és értékeljük a tanácsot. Úgy tűnik, napok óta őrangyalokkal találkozom. De végülis még csak nemrégen múlt karácsony, talán így nem is akkora csoda - veszem át a gesztenyés zacskókat, az egyiket átnyújtom Nillének. - Köszönjük. A jóindulatot, és az emlékeket is - emelem fel kissé a barna tasakot, hogy értse, miről beszélek. - További szép estét kívánunk - intünk búcsút, majd néhány méternyire az öregasszonytól megállunk, és némi tartózkodással pislogok Nillére.
- Ugye nem haragszik? Nem volt kedvem magyarázkodásba kezdeni, már csak azért sem, mert olyan öreges és jóindulatú aggodalommal beszélt hozzánk. Nem akartam kényelmetlen helyzetbe hozni, és remélem önt sem hoztam. Egyébként hagy mondjak még valamit... van ami az elmúlt években sem változott, és kimaxolja a retró fogalmát - veszem sziszegve, de nevetve másik kezembe a gesztenyés zacskót, mert igencsak süti a tenyeremet a melege. Szerencsére gyorsan veszít a hőfokából, így nagyjából egy perces cserebere után már biztosan meg tudom tartani egy kézben. A másikat kissé óvatosan Nille felé nyújtom.
- Tolakodónak tartana, ha... ha azt mondanám, igaza volt az asszonynak? Gondoltam, így mégiscsak jobb volna. Egyrészt még lát bennünket, hát adjuk meg a lelki nyugalmát. Másrészt mert így nem szakítanak el bennünket újra egymástól. Harmad- és legfontosabb részt pedig... talán azt nem kell elmagyaráznom - várom meg türelmesen Nille reakcióját, és amennyiben odanyújtja nekem a kezét, immár így, összekapaszkodva indulunk el abba az irányba, amerről színes fények szűrődnek a szemünkbe, és a már emlegetett kisautók meg csattanások semmi mással össze nem hasonlítható hangjai csalogatnak, nevetésekkel és jókedvű felkiáltásokkal tarkítva.



~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Pernille and Max - I can't help falling in love with you
Pernille and Max - I can't help falling in love with you EmptyHétf. Ápr. 18 2022, 22:15

Max       Pernille
Az édesanyánk bölcs és sokat látott asszony volt, aki bármikor szívesen megosztotta velünk tapasztalatait, vagy egyszerűen csak a meglátásait az élet dolgairól. Lory meg én gyakorlatilag úgy hittük, hogy apánk volt mindig az ő életének egyetlen szerelme, és rajta kívül számra nem is létezett senki más. Valahogy azt hiszem gyermekkorunkban, de később talán felnőttként is hajlamosak vagyunk úgy gondolni a szüleink házasságára- kivált ha az majdhogynem tökéletes volt a szemünkben- mintha egymás előtt nem lett volna életük. Mintha ők mindig és minden körülmények között összetartoztak volna. Ami pedig előtte volt, abba bele sem akarunk gondolni.
Emlékszem, hogy lehettem talán kilenc éves, amikor anya levelet kapott Dániából. Viseletes, kék-piros szegéllyel ellátott, légipostai boríték volt, és sietősen írták rá a nevét töltőtollal. Pár helyen megfolyt az írás, minden bizonnyal a repülőterek valamelyikén nem kezelték megfelelő gonddal és rácsepeghetett az esővíz. Anya arcán mosoly ült meg, az a szelíd elmélkedős, gondolkodó mosoly, amely a nosztalgiába révedő emberek arcán szokott tanyázni, amikor kibontotta a levelet. A jókedve azonban hamar hanyatlani kezdett amikor a belőle kiemelt levelet olvasni kezdte. Apánk kíváncsian állt mellette, várva, hogy a mama mondjon valamit. Ő azonban csak leroskad a konyhaasztal melletti székre, és csendesen kezdtek potyogni a könnyei. A levélpapír kihullott a kezéből. Apánk lerakta a pultra a kávéscsészét, majd megsimogatta a fejemet, és csendesen, majdhogynem suttogva hajolt le hozzám.
- Nille drágám, menjetek fel a szobába játszani, és vidd a húgodat is!
- Miért sír a mama?- riadt volt az arcom, hiszen alig láttam sírni az édesanyámat, és talán kicsit attól féltem, hogy én vagy Lory tettünk valamit, ami miatt ilyen hirtelen és szinte a semmiből lett szomorú és keserű.
- A felnőttek is szoktak néha sírni ha valami bánat éri őket. Ne aggódj édesem, ha eljön az ideje a mama majd biztosan elmondja miért volt szomorú.
Hosszú ideig vártam, hogy eljöjjön a ideje, de valahogy aztán, mint a gyerekeknél általában az efféle dolgok, a feledés homályába merült. Egy hét múlva a mama elutazott pár napra és mi apával maradtunk otthon. Sosem beszéltünk erről a pár napról azután, és már talán felidézni sem tudnám hogyan kerül szóba évtizedekkel később, mi is történt azon a különös napon, amikor a maszatos borítékot hozta a postás.
“Hans Ludvignak hívták és dán cserediákkénk érkezett az Államokba, amikor mindössze tizenhat esztendős voltam. Tökéletesen beszélt angolul, és mindig megmelengette a szívemet, amikor az anyanyelvemen szólt hozzám. Én itt nevelkedtem, de álmaimban gyakran jártam azokon az ismeretlen helyeken, amelyeket a családi fotóalbumban láttam csupán, mégis éreztem, hogy egy részem oda tartozik. Ahol a szüleim éltek, ahol az őseim. Dán nyelven beszélgetni olyan volt, mintha egy saját titkos nyelvünk lenne.Otthon íze volt. Ő volt az első szerelem, az első fiú, az első….minden szempontból az első. Éveken át hittünk abban, hogy egy napon majd legyőzzük a távolságot, és újra együtt leszünk ő meg én, de be kellett látni, hogy ez így bizony nem fog működni. Valakibe beleszeretni olyan könnyű. Olyan egyszerűen ragadja el az ember szívét, hogy szinte észre sem veszi, és már teljesen kitölti az utolsó szívdobbanást is. De aztán kiszeretni valakiből lehet, hogy egy élet is kevés.És nekem sosem sikerült.”
Azon a bizonyos napon anya arról kapott levelet, Hans Ludvig feleségétől, hogy a férje hirtelen és váratlanul egy súlyos közlekedési balesetben meghalt. A feljegyzései között találta meg, hogy ha vele bármi történik egy nőt, ott messze az óceán túloldalán mindenképp értesítsenek.Hogy apám tudott e minderről? Igen tudott, hiszen neki is megvolt az élete, megvolt a múltja, amit a házasságukba magával hozott, ahogy mindannyian cipelünk  magunkkal mindent, akik voltunk. A múltunk lerakhatatlan hátizsákként nehezedik a vállunkra, a súlya pedig attól függ, hogyan  és milyen mértékben vagyunk képesek a tévedéseinkkel elszámolni a saját lelkiismeretünknek.
Sok év kellett ahhoz, hogy anyám szavait igazán megértsem, sőt azt hiszem kellett a válásom is, hogy még inkább tisztán és tökéletesen láthassam, érthessem amit ő tudott. Kiszeretni nem lehet valakiből akit egykor szerettünk. Ahhoz egy élet is kevés. De a fájdalom amit nekünk okozott tompítja az érzelmeket és egy idő után már másképp gondolunk az együtt töltött időkre. Visszük tovább magunkkal a kis zsákba gyömöszölve, és próbáljuk minél mélyebbre rejteni minden kínkeservével együtt.
Minél idősebb az ember minél többet élt együtt valakivel, annál nehezebben megy újrakezdenie az életét. Néha elhiteti magával, hogy már nem is érdemes, és már talán fáradt, bizalmatlan és lemondó ahhoz, hogy megtegye. Talán nem is hisz benne, hogy létezik bárki, aki meg tudná őt szokni, aki hozzá alkalmazkodna, vagy akihez ő alkalmazkodna. Negyvenen túl valahogy az idő már másképp telik. Már nem feltétlen a jövő lesz a lényeges, hanem a múlt, amelybe örökkön visszatekintünk és amiből erőt merítünk a folytatáshoz. De negyven felett nem szabad magának az embert eltemetnie, még akkor sem, ha ekkor törik darabjaira a szépen felépített élete. Mert váratlanul és semmiből, felkészületlenül érheti valami ragyogó, valami kellemes, amibe éppen úgy bele tudunk feledkezni, mint egykor, húsz évesen abba, hogy egy fiú megfogta a kezünk, miközben hazafelé kísért egy iskolai buliból. Ám amilyem szépen indul, olyan törékeny is az efféle csoda, mert a hosszú idő alatt, amelyben csupán egy embernek áldoztunk fel magunkból mindent, kicsit talán elfelejtettük milyen újrakezdeni a semmiből. Mit és hogyan kell csinálni, hogyan nem szabad elrontani.
Ettől a találkozótól már nem féltem. Ezt már vártam. Csak talán attól vert hevesebben a szívem, és azon aggodalmaskodtam hosszú órákon keresztül, hogy mikor teszek vagy mondok olyat, amivel a kezdeti varázslatot másodpercek alatt le tudom rombolni.Pedig a hely egyszerűen tökéletes, és ezek között a fények között el tudom hinni, hogy az étteremben különleges és bizsergető csoda újra létrejöhet. Elég csak néha oldalra pillantanom, látni a kedves és szívet melengető mosolyát, ami megnyugtató, hogy szinte biztos legyek abban: ha ez a férfi holnap is mellettem lenne, talán tudnék hinni abban, hogy még nem veszett el számomra sem minden. Lory szerint hallgatnom kell az első megérzésemre, hogy az mit súg….az pedig azt mondja, hogy Max jó ember. A száj és a szavak sokszor hazudhatnak, de a szemek azok soha. És ha belenézek mélybarna, és lágy nyugalmat látok.
- Igen, az emlékek nagyon fontosak. Főleg mert egy idő után már csak ezek maradnak az embernek. Valahogy minden elfogy körülötte, átalakul a világ, de a múlt az amibe kapaszkodhatunk. Éppen ezért volt azt hiszem, hogy gyerekként a szüleink igyekeztek a mi kis emlék zsákunkat számtalan jó dologgal megtölteni. Sajnálom….mármint, hogy az elmúlt években magányosan kellett ide eljönnie.- őszinte együttérzés csendül a hangomból. Sokáig azt hittem nem vagyok tisztában azzal milyen a magány. Aztán megismertem azt az érzést is, amikor úgy élek valakivel együtt, hogy tulajdonképpen magányosabb vagyok annál is, aki valóban egyedül éli az életét.
- Nem csak maga érzi fényesebbnek….- jegyzem meg, miközben a szavait követően én magam oldalra pillantok rá. Apró kis betekintés, talán félszegen és óvatosan a bennem kavargó érzésekbe.
Nevetésre késztet az ígérete, amely félig játékos, félig meg nagyon is komoly, azt illetően, hogy nyerne nekem egy órási plüss mackót, masnival a nyakában.
- Nahát! Hogy maga miket meg nem jegyez! Azt hiszem óvatosan kell bánnom a kívánságaim kimondásával, mert a végén kiderül, hogy maga titokban egy varázslatos dzsinn, aki minden kívánságot teljesít. De hármat mindenképpen. Mondja, hol hagyta a lámpását?- nevetem el magam jókedvűen és úgy teszek, mintha körülötte keresném azt a bizonyos kis szerkezetet, amelybe ezek a varázslények vissza szoktak rejtőzni.
Ugrom is azonban félre, amikor a gyerekek utat törnek maguknak kettőnk között, és már rohannak is tovább, vajmi kevés figyelmet szentelve az utánuk kiabáló szülőnek. Fejcsóválva nézek Max-ra aztán persze helyeslően bólogatok, hiszen a húgom gyerekei valószínű ugyanezt csinálnák. Ahogy alapvetően szokták, bárhova is megyünk. Mégsem tudok rájuk haragudni, mert időnként a húgomat és magamat látom bennünk, ahogy mi is vérre menő küzdelmet tudtunk folytatni akár egy - mai szemmel nézve rémesen ronda - mustársárga felsőért. Bárcsak tudnám mi a csudát láttunk benne, miért imádtuk annyira, hogy akár össze is tudtunk veszni rajta.
- Részben egyet kell értenem magával.Ugyanakkor a józanabbik felem akkor is azt mondja, hogy bizonyos helyeken és bizonyos helyzetekben igenis egy felnőttnek kell észnél lennie.Elvégre ez New York, a világ egyik legveszélyesebb városa.És elhiheti, hogy ha valaki, akkor én nagyon is jól tudom milyen veszélyeknek vannak kitéve a magukra hagyott vagy elkallódott gyerekek.- fél másodpercre egy apró árnyék suhan át az arcomon. Hiszen nem egyszer beszéltem már gyerekekkel a vonal túloldalán, és nem kívánom senkinek azt az érzést, amikor tehetetlenül hallgatom, hogy megszakad a vonal, miközben tudom, hogy a túloldalán az a gyerek, kamasz, vagy fiatal éppen tőlem várt segítséget, én voltam az egyetlen kapaszkodója.Lelkileg ez talán még jobban megvisel mint bármi más.
Nem szeretném azonban ha ez a hangulat uralkodna el rajtunk, hiszen mi ide ma este civilben érkeztünk, két ember, akik még ízlelgetik az egymáshoz vezető utat. A nevem hallatán megtorpanok. Nem csupán azért, hogy rá figyeljek, hanem mert….azt hiszem hosszú ideje nem ejtették még ki ilyen gyengéden, ilyen lágyan a nevemet. Mint ahogy a nárciszok meghajolnak a feltámadó esti nyugati szélben. Kerek szemekkel figyelek rá, a mosolyom pedig egyszerű könnyedséggel görbíti meg felfelé az ajkamat.Félrebillen a fejem.
- Jól van….jól van. Semmiképp sem szerettem volna a lelkébe gázolni, ezt elhiheti….és….mert bevallom önnek, bár kissé röstellve, hogy az efféle dolgokban meglehetősen tapasztalatlan vagyok. A férjemmel közös kasszán éltünk húsz évig, szóval ha ostobaságokat akarnék elkövetni az efféle etikett dolgokban, nyugodtan pirítson rám!- és nyugodtan mondja még ki ezerszer meg ezerszer így a nevemet. Mert szeretném még hetek múlva is felidézni. Vajon milyen érzés amikor a fülembe súgja? Egek, Nille! Téged megbabonáztak a fények….no igen meg azok a szemek is!
Őszintén bevallom a gesztenyeárus asszony szavaira első pillanatban hirtelen reagálni sem tudok, csak zavarodottan mosolygok és Max-ra nézek, mintha segítséget várnék, hogy kezdjünk magyarázkodásba, vagy inkább hagyjuk az idős asszonyt abban a hitében, hogy mi ketten házasok vagyunk. Max szavai pedig egyszerre hoznak zavarba, és egyszerre érzem azt a régen tapasztalt, az ember szívében felébredő szorító érzést, amely egyszerre kellemes és egyszerre zavarba ejtő. Oldalra pillantok a férfira, és egy szelíd, nyugalmas mosollyal ajándékozom meg.
- Nem….valóban szó sincs haragról. Rá egyszerűen nem lehet haragudni, mert maga az, hogy ott van az emberrel már nyugalommal árasztja el. Biztonság. Ez a szó jut eszembe róla. Tudja, kevés férfi képes egy nőből ezt előhozni. És ez többet jelent mindennél.- fordulok mondandóm végén végül az asszonyhoz, majd figyelem miképpen telnek meg a barna papírtasakok illatozó finomságokkal. Kerülöm Max pillantását, hiszen ha burkoltan is, de valamiféle vallomást tettünk egymás felé az előző pillanatokban. Úgy nyíltunk meg, hogy tulajdonképpen mindkettőnknek a szavak mögött kellett olvasnia.
- Köszönjük. Vigyázzon magára! Ma estére havazést mondanak, jusson haza épségben!- búcsúzom én is az asszonytól, majd Max mellett elindulok, és magam is szenvedek még egy darabig a papírtasakkal, mert rettentő forró.
- Nem….dehogy! Kedves asszonyság volt, és nekem sem volt kedvem külön elmagyarázni, hogy mi tulajdonképpen csak alig kis ideje ismerjük egymást, és az első beszélgetésünket, meg a “Köszönöm,hogy az őrangyalom volt!” vacsoránkat leszámítva, tulajdonképpen ezt nevezhetjük első igazi randevúnak. Ó jééééézusom, ez rettentő forró!- még párszor megcserélgetem a kezemben a tasakot, majd nem sokkal azután, hogy Max is meg tudta tartani az övét, már nekem is sikerül. A felém nyújtott kezére pillantok, aztán a hátam mögé nézek, végül megint Max arcán állapodik meg a pillantásom. Kezem a keze felé nyújtom, és hagyom, hogy ujjaink egymásba fonódjanak. Különös érzés. Ha jobban vissza kellene gondolnom, akkor azt mondanám, hogy nagyjából huszonöt éves korom környékén fogta meg William utoljára így a kezem. Később már csak belé karoltam. Jobban belegondolva ez a bohókás mozdulat nagyon hiányzott. Egészen eddig nem is tudtam mennyire.
- Csak a harmadrész miatt….- jelentem ki neki vidáman, és indulok meg mellette tovább a színes fényekkel körbevett kis épület felé, ahol a kisautók vannak.
- De külön autóba ülünk, elvégre úgy az izgalmas!-jelentem ki, mikor már közel járunk. A pénztár egy kis bádog lakókocsiban üzemel, ahol ötven centért árulják körönként a zsetonokat.Persze a pálya felügyelő figyelmeztet, hogy a gesztenyével csak úgy szállhatunk be, ha magunk mellé tesszük, az autók használata közben az evés szigorúan tilos. Én bólintok, hogy rendben, és Max felé fordulva remélem, hogy ő is hasonlóan tesz.
- Szóval itt is a mágikus dzsinn szeretne fizetni, vagy engedi, hogy pár kört én álljak?- nincs a hangomban kötekedés, sokkal inkább játékos, friss, mint ifjonti koromban, amikor itt jártunk, de már nem a szüleimmel, hanem a baráti társasággal. Régen volt, tán igaz sem volt….


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Pernille and Max - I can't help falling in love with you
Pernille and Max - I can't help falling in love with you Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Pernille and Max - I can't help falling in love with you
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» nothing to love about love -- leta & romilda
» "I love the way you walk, I love the way you talk"
» Falling flight with Enzo
» Leo X Rain; you don't love her,, just love me down
» To be who you want to be | Pernille & Remington

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: