New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:49-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 14:46-kor
Rosina Calloway
tollából
Ma 14:40-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:38-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:21-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:51-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 13:42-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:38-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:17-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Amelie Heller
TémanyitásAmelie Heller
Amelie Heller EmptySzomb. Jún. 05 2021, 09:51
Amelie Heller

Karakter típusa:
keresett & link
Teljes név:
Amelie (Reina) Heller
Becenevek:
Ammie, Mimi, Li, Milly
Születési hely, idő:
New York/Queens 1992. 06. 23.
Kor:
28
Lakhely:
Bronx
Szexuális beállítottság:
heteroszexuális
Családi állapot:
egyedülálló
Csoport:
munkások
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Pratt Insitute; School of Liberal Arts and Sciences; Department of English and Humanities (Angol irodalom és humán tárgyak) + Writing Program (Íróprogram), az íróprogram utolsó félévében tart
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
személyi asszisztens
Ha dolgozik//Munkahely:
Passionis Shoes
Hobbi:
írás & olvasás, a növényei,  szeret úszni és tollasozni is, de szívesen jégkorizik-görkorizik, a biliárdozásban remekel, szívesen készít sminket a húgának, és a frizurájával is képes elszöszölni, a bátyja mellett sokat tanult arról, mire kell figyelni a motoroknál, így a szereléssel is eltölti az idejét, ha szükséges, továbbá nagyon szeret a süteményekkel kísérletezni (a nagyi receptje alapján), de a felnőttek számára készített színezőkkel is kitölti a szabadidejét, éppen úgy, mint az emberi természettel és elmével foglalkozó szaklapok bújásával
Play by:
Elçin Sangu

Jellem
A személyiségének alappilléreit sokban köszönheti a nagymamájának. Tagadhatatlan, hogy a szülei génjeit is hordozza magával, hiszen gén ellen nincs orvosság. Mégis a nagyi nevelte fel őt, és két másik testvérét. A Heller mama időt, erőt és pénzt nem sajnálva vigyázott a végül árván maradt három Heller csemetére. Alexander (31) a legidősebb, Seline (26) a legifjabb hármuk közül. Az, hogy csonka családban nőttek fel, sokban befolyásolta azt, hogy az összetartás közöttük erősebb legyen, mint más testvérek között. Az apjukat még Alexander sem ismerhette meg, pedig öt éves volt, amikor Seline megfogant. Talán az anyjuk azért vállalta be mindhármukat, mert hitt abban, hogy sikerül majd összetartania a családot - de tévedett, hatalmasat tévedett. Amelie soha nem fogja megbocsájtani neki, hogy végül ő is lelépett és magukra hagyta őket. Számára nem maradt túl sok emlék, ezzel a töréssel leginkább Alexnek kell megküzdenie. A szülők hiányával pedig Selinenek.
A nagymama csupaszív bájával Amelie szerint teljességgel feltöltötte az űrt, amit a szüleik maguk után hagytak. Természetesen nehéz volt a gyerekkoruk emiatt, sok szidás, és bántás érte amiatt, ahogy éltek. Sosem voltak túl gazdagok, és Alex és Amelie is viszonylag hamar kezdett el diákként munkát vállalni, hogy segítsék az otthon körülményeit, illetve saját tanulmányaik miatt is.
Soha nem zavarta, hogy szegények. Egyetlen egyszer sem érezte emiatt kevesebbnek magát a társadalom elitebb rétegeihez képest. A bátyját annál inkább idegesíti, hogyan fognak megélni, hogyan boldoguljanak. A kétségbeesése miatt több kétes ügyletbe is belevágott és a tanulmányait is félbehagyta. Emiatt sokszor összefeszülnek. (Még a mai napig is képesek összeveszni azon, hogyan és merre tovább.) A nagymama halálával ugyanis ők ketten vették át a családfők szerepét, ami legalábbis Selinet illeti. Fiatal felnőtt már a legkisebbjük is, de mindketten felelősséget éreznek aziránt, hogy segítsék a húgukat. Mindenben, ha kell.
Alex van, hogy hetekre eltűnik. Seline pedig a költözést fontolgatja, vagy legalábbis a kollégiumot. Amelie okolja magát azért is, hogy a nagyi elvesztése után, ő már nem képes olyan erős szívvel kormányozni a Hellerek útját, ahogy igényelnék azt. Mert egyértelmű, hogy Alex épp olyan pátyolgatásra szorul a család terén, mint Seline. És hármuk közül, Amelie a legerősebb. Ha őt kérdezné bárki, egyszerű lenne a válasz: Nem kötődött olyan erősen az anyjához, hogy hiányozzon, mint Alexnek. De ismerte legalább annyira, hogy tudja, nem veszített semmit vele, nem úgy, mint Seline, aki azt el sem tudja képzelni milyen valakit anyának hívni...
Érett nőként mindene lett az olvasás és az írás is. Mivel a tanulmányait nehéz összehangolni a munkahelyével, elég sűrűn kellett váltania. Jelenleg személyi asszisztensként dolgozik. A munkaterület nagyon messze áll az ő letisztult, egyszerű világához, hiszen megkövetelik a magassarkú mindennapi viseletét - többek között. Ez pedig nem olyasmi, amihez Amelie hozzá van szokva! Ennek ellenére, vagy talán épp azért, mert ennyire komfort zónán kívül mozog, próbálja kihozni a helyzetből, a mindennapokból a legtöbbet. A nap végén pedig éjjeli lámpa mellett tovább tanul, ha már asztalon a vacsora, vagy legalábbis pár szót váltottak Selineel.
Kedves, okos, segítőkész. Nagyon szeret egyedül lenni, olvasni egy esős délutánon, vagy a virágaival foglalkozni, ültetni, locsolni őket. (Néha még beszélget is velük!) Türelmes, lojális és kitartó. A nagymamája sok mindenre megtanította őket, ezért talpraesettnek gondolja magát. Szerény, nincs túl sok magabiztossága, így a párkapcsolatok terén sem igazán szerepel kimagasló sikerekkel. A testvérei előszeretettel piszkálják is emiatt, hogy túl prűd ebbe a világba, de ez nem olyasmi, ami egy hozzá hasonló lelki világú, és nem utolsó sorban múltú nőt megviselhetne.
Nehéz kihozni a sodrából, mert nagyon tisztelettudó és nem szereti a konfliktushelyzeteket, de ha kell, megemeli a hangját és az asztalra csap. Szenvedélyes lélekkel áldotta meg az ég, annyi szent! Köze lehet hozzá, hogy az apjuk európai volt(?), és a vérében vegyülnek erőteljesebb vérsejtek is, mint a mérsékelt, már szinte állandóan tünemény amerikai mamáé...
Múlt
- Ammie! Ammie! - már a hangjának éléből sejtenem kellene, még a félálom súlyától kótyagosan is, hogy valami oka van rá, hogy az ajtóm előtt kiabáljon hajnalok hajnalán.
- Hmmmhm? - morgok nőietlen állapotban, hason elterülve a már hepehupásra aludt szivacson. Bízom benne, hogy meg van a képességünk hozzá, hogy kitalálja, ennyire telik tőlem e pillanatban.
- Ma nem kell menned dolgozni? Elmúlt hét óra, és hát ilyenkor már indulni szoktál, ezért... - abbahagyja, vagy nekem sikerül némítanom, nem tudom. E percben elhinném, hogy meg van hozzá a különleges adottságom, hogy elcsendesítsem az ajtó előtt álló testvéremet.
- Hmhmm. - felelem, hogy tudja, hallom. Aztán, ahogy a réseken át eljutnak hozzám a szavai, és a hatalmasat ásító neuronjaim eljuttatják a helyére a hallottakat, kipattannak a szemeim. - Ne! Ne, ne, ne, ne. - macskásan eltolom magam a félig legyűrt lepedőmről, hogy a telefonom után vetve magam csekkoljam, igaz-e a hír. Látva az időt, nem csak összeomlik mindig egyenes tartásom, még sírhatnékom is támad. - El fogok késni! - motyogom, esélyem sincs, hogy beérjek időben, s még ha sikerül is, Mr. Galante reggelijével nem leszek készen.
- Akarod, hogy segítsek? - kérdi a bátortalan hang odakintről, mire a fejem csóválva már levetem magam az ágyról. Az első pár ruhadarab válogatása után rájövök, hogy ez nem az a nap, amikor a kosztümöm tökéletesen fog rajtam állni. - Ammie? - kérd ismét, mire értetlenül csóválom megint a fejem, ahogy fél lábon ugrálva az alsóneműim közé túrok éppen.
- Ammie? - a kiabálását hallva ráeszmélek, hogy bármekkora csoda is a kistestvérem, nincs olyan hatalma, hogy átlásson a falakon, ezért valószínűleg nem látta, hogy rázom a fejem.
- Egy tündér vagy Kicsi, de nem kell! Esetleg hívhatnál egy taxit! - kiabálok vissza, ahogy lassan sikerül magamra hajtogatnom a napi öltözékem. Ha nem a késésért, hát emiatt fognak kirúgni... - nézek végig a tükörképemen erre gondolva.
- Az nagyon drága lesz! Inkább vidd el Alex motorját! A piros itt van... Régen nem vezettél már, és Alex biztos megöl, ha rájön, hogy elvitted, de ha nem töröd össze, végül is nem tudja meg! - mondja, és ahogy a bogár befészkelődik a gondolataim közé, vigyorogva végzem az utolsó simításokat.
- Hiába! Te vagy a csapat esze! - kiáltom, ahogy a fürtjeimmel szöszölök, és felkenem a sminkem. Egyáltalán nem viszem túlzásba, ma sem időm, se hangulatom hozzá. Annyi gyönyörű nő között, akik megfordulnak nálunk, úgy sem kell kitűnnie egy egyszerű alkalmazottnak. Ugye?
A következő pár perc után már nyitom is az ajtót, ahol Seline szobrozó mozdulata valóságosan megnevettet. - Megmentetted az életem! - nyomok egy csókot a homlokára, és hallom, hogy nevet utána, majd elviharzom mellette, hogy az utolsó simítással foglalkozhassak. Szóval magassarkú és motor?!
- Amúgy azt hittem, én a csapat szépe vagyok! - motyogja mögöttem dallamosan. Talán mégis csak van szuperereje, mert mellém lépve leköveti a tekintetem és ő is a cipőinket bámulja. - Hogy a francba fogsz magassarkúban motort vezetni? - érzem magamon a tekintetét, de mivel az idő sürget, és a főnököm pedig lassan megérkezik, nincs időm ezzel foglalkozni. Vállat rántok, majd lehajolok, felkapom az elsőt párost és mezítláb indulok a garázs felé.
-Mezítláb akarsz menni? Miattam fogsz meghalni! Én adtam az ötletet, hogy motorral menj! - hallom a kétségbeeső hangját és a lépteit, és persze, bennem is felmerülnek hasonló kétségek, és bizony idegessé is tesz a gondolat, hogy ebben a ruhában kell végig mennem New York utcáin, de meg kell tartanom ezt a munkahelyet. Túl jól fizet...
- Nem lesz semmi baj! Fél óra alatt ott leszek, és... és, és még lesz időm kitalálni valamit, hogy mit egyen. - bólogatok, ahogy lerántom a leplet a motorról. Nagyobb, mint gondoltam! Nedvesítek a torkomon, mert menten kiszárad a két kerekű nagysága láttán. - Majd picit odébb állok meg, hogy ne lásson meg. - motyogom.
-Én ezt nézni se bírom! - drámaian felcsapja a karjait, miközben fordul egyet a tengelye körül. Én pedig kitolom a motort, és annak csomagtartójába becsomagolom a táskám és a cipőimet.
- Még jó, hogy a csapat bátra én vagyok! - nézek rá hátra a vállam fölött, ejtve egy kiszélesedő vigyort rá, és már fenn is ülök a vörös paripán.
-Ha meghalsz, enyémek a cuccaid Csodanő! - egyetértőn bólogatok, majd már fordulok is ki, hogy neki lendüljek. Igazából, inkább meghalok, mint hogy elkéssek. Nem dolgozom régóta ezen a helyen, de sikerült leszűrnöm, hogy a főnököm elég magának való alak, és bizony nem szívesen kerülök vele összetűzésbe, akkor sem, ha időnként megesik.
A fél órából sikerül lefaragnom négy egész percet. De végül nem állok meg messzebb, a parkolóba teszem le a motort. A cipőt azonban kézbe kapom, úgy szaladok fel. Mezítláb dolgozom a reggelin. Igaz, hogy megszédülök az éhségtől, de egy pillanatra sem állnak le se a kezeim, se a lábaim. És, amikor hallom, hogy nyílik az ajtó, már a narancslevet töltöm a pohárba. Ahogy készen vagyok elégedetten kostatálom a kész remekművet, és mosolygósan ácsorgok ott mezítláb, várva a férfira. Ahogy eszembe jut, hogy a cipőimet a bejárati ajtó mellett hajítottam le, összeszorított fogakkal tétovázok, elinduljak-e értük, vagy se. Egy személyi asszisztens nem lehet ennyire béna! Ha észrevette, akkor már úgyis mindegy, mert lebuktam. Ha nem, akkor amíg eszik, elillanok majd...
Kívánj nekem szerencsét!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Amelie Heller
Amelie Heller EmptyVas. Jún. 06 2021, 14:02
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Amelie!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Korán kellett szembenéznetek azzal milyen is a szülők nélküli élet és ez olyan, amit szinte lehetetlen elfogadni. Szerencsére a nagymamátok tett róla, hogy semmiben se szenvedjetek hiányt és próbált úgy nevelni titeket, hogy ez a felfoghatatlan űr ne játsszon meghatározó szerepet a hétköznapjaitok során. Hatalmas felelősség nehezedett rátok, mégis a nehézségek ellenére igyekeztetek összetartani és erőt meríteni abból a kapcsolatból, ami megmaradt nektek. Tetszett, hogy ennek belementél a részleteibe is, ami által megismerhettük kire, milyen hatással voltak azok az események, amelyeket egyetlen gyereknek sem szabadna megtapasztalnia.
Annak a törődésnek, amit kaptatok végül meg is lett az eredménye és számomra úgy tűnik, hogy egy igazán erős nő vált belőled, aki igyekszik megfelelni az életben és olyan döntéseket hozni, amivel egyben tudja tartani a családját.
Aranyosnak találtam a reggeli készülődéses testvéri jelenetet és jó volt olvasni arról, hogy milyen jól működő csapatot is alkottok, akiknek nem esik nehezükre improvizálni sem egy problémás helyzetben.Very Happy
Ami pedig a munkát illeti, szerintem egészen jól behoztad a lemaradásodat és csak szurkolni tudok, hogy ne legyen ebből problémád. Habár abból amit megtudhattam rólad, kétlem, hogy egy olyan helyzetben ne tudnál azonnali megoldást találni. Smile
Tetszett a történeted és kíváncsian várom mit tartogat még számodra a folytatás! Amelie Heller 2624752903

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Amelie Heller A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Amelie Heller D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Amelie Heller 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1705
 
Amelie Heller
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Peach Amélie Montenegro
» Even for a moment - Marco & Amelie
» Guess, I had my last chance - Marco & Amelie
» The night we danced - Marco & Amelie

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: